ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Demonizer
troll


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demonizer
quote:
ΗΟΜΟ το ότι αποδέχεσαι την εξέλιξη σε κάνει ΟΧΙ μόνο άθεο αλλά και ΕΧΘΡΟ του χριστιανισμού στα μάτια των καθυστερημένων.

Είδατε αρρωστημένα και άλογα πιθηκάκια, ότι τα νευράκια βγάζουν αλήθειες. lol

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:11:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φιλη Εαρινη για να κανεις κο κο κο εισαι πολυ καλη. Αυτη ειναι η αληθεια που δεν σας αρεσει να ακουτε.



Καμμιά κουβέντα επιτέλους θα πείς...έχεις κάτι να πείς εκτός απο κορώνες και επισημάνσεις...???

Πές μας επιτέλους αυτήν την αλήθεια να την ακούσουμε και μείς...όλο γι'αυτήν μιλάς όπου πάς και όλο αυτήν επικαλείσαι..πές μας επιτέλους τι έχεις υπ'οψιν σου...

Η μόνη αλήθεια είναι αυτή που προβάλλεις , ενός ανθρώπου που η "αλήθειά του" αν-ισόρροπο τον κατέστησε .... !!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αφού το λεει ο Βιομηχανικούλης, έ, τότε, ....δεν είναι έτσι...
Μην ανησυχείς,Χόμο..
Τη γλύτωσες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Demonizer
troll


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:14:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demonizer
Εσείς είσαστε που λέτε την αλήθεια, εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:14:23  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου εΦη δερβιση,το δερβισης παει στην ισορροπια!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:16:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Τι ωραία που τα λές Άλεξ...και τι ωραία λογάκια περί εσωτερισμού και αυτογνωσίας..κλπ...κλπ...κλπ...και απο την άλλη μεριά σε ξενίζει η παρέμβασση της Αμαλίας

Δεν με ξενίζει η παρέμβαση,αυτό κατάλαβες εσύ με το πονηρό μυαλό σου,εγώ δεν σκέφτηκα έτσι,ότι είπα το ενοούσα κυριολεκτικά.

quote:
Τσούπ!!! πετάγεσαι σαν την "πέρδικα" πότε πότε και ρίχνεις την χολή σου...αλλα τελικά ο άνθρωπος δεν αλλάζει...παρ'ολες τις προσπάθειες και τις εσωτερικές τσάκ[ρ]α τσούκ[ρ]α ανησυχίες σου σε υψίπεδα και πολυ-επίπεδα...!!!

Καλύτερα να κρίνεις τον εαυτό σου.

Πως την έχεις δει ρε εαρινέ? Θα πρέπει πρώτα να ρωτήσουμε εσένα για το άν θα πούμε καμια κουβέντα παραπάνω ή όχι? Με το που κάποιος ξεπερνά τα όρια,εμφανίζεσαι σαν επικριτής,λές και εσύ είσαι αγιος(ξερουμε οτι δεν είσαι,δεν είναι ανάγκη να το πείς).

Συμφωνώ με τον χαρακτηρισμό,"μυξοκλέουσα παρθένα",ίσως στο μοναδικό που συμφωνώ με τον σκαρτάδο.

quote:
Φιλη Εαρινη

Να και άλλος που συμφωνεί,τυχαίο,δεν νομίζω.


Θα σε παρακαλούσα πολύ στο επόμενο πόστ σου, να βγάλεις τον πραγματικό σου εαυτό προς τα έξω.Εκφράσου ελεύθερα μακριά απο τα πρέπει, έτσι ωστε να δούνε όλοι τι σόι παπάρας είσαι.

Εγώ πάντως το παραδέχομαι οτι έτσι είμαι,μπορεί να είμαι καλός,μπορεί να είμαι και κακός,είμαι κατα δύο,επιτρέπω στον εαυτό μου να είμαι ό,τι θέλω,σε αντίθεση με εσένα που προσπαθείς να βγάλεις προς τα έξω μια προσωπικότητα του καλού ανθρώπου,(πράγμα που δεν είσαι) καταπνίγοντας τα πραγματικά σου συναισθήματα μόνο και μόνο για να δείξεις ανωτερότητα.

Edited by - strangerz2 on 07/11/2010 21:02:47

Edited by - strangerz2 on 07/11/2010 21:03:38


Χάνεις επεισόδια Άλεξ...ξανα -γύρνα και ξαναδιάβασε όλα όσα επικαλείσαι και δές ποιός ήρξατο χειρών αδίκων ... η αλήθεια είναι ότι η υπομονή έχει και τα όριά της...κατάλαβες Τσακα-τσούκα..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
strangerz2
Μέλος 3ης Βαθμίδας


454 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangerz2
quote:
Χάνεις επεισόδια Άλεξ...ξανα -γύρνα και ξαναδιάβασε όλα όσα επικαλείσαι και δές ποιός ήρξατο χειρών αδίκων ... η αλήθεια είναι ότι η υπομονή έχει και τα όριά της...κατάλαβες Τσακα-τσούκα..???

Εντάξει,τράβα και γ#@$@%$ τώρα και μήν μου ξαναπεύθυνεις τον λόγο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demonizer
troll


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demonizer
Αφού θέλετε λίγο απο αλήθεια, ας περάσουμε ξανά στην αλήθεια που επιβεβαίωσε ο βιομηχανικός παπαρούκος.

Αυτή είναι η αλήθεια:

Είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ να αντιδρούν οι καμμένοι "επιστήμονες" στην οποιανδήποτε αμφισβήτηση του δόγματος, πάνω στο οποίο οικοδομήθηκε η σύγχρονη κοσμοθέαση των άλογων πιθήκων.

Θα είναι σαν να καταρέει ολόκληρο το ηλίθιο σύμπαν στο οποίο υπέβαλαν ΔΟΓΜΑΤΙΚΑ την ανθρωπότητα.

Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ απλό να διαπραγματευτούν την πιθανότητα ευφυούς σχεδιασμού, η έστω ευφυούς παρέμβασης, έξω απο τα patterns της φυσικής επιλογής. Αν και ΔΕΝ μπορούν με ΤΙΠΟΤΑ να την αποκλείσουν μέσα απο τις παπαρομαλακίες τους.

Επι της ουσίας, το ΜΟΝΟ θέμα που υπάρχει, είναι αγωνία, η ψύχωση τους καλύτερα, να ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ την ΠΙΣΤΗ τους και τον ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟ και αντιεπιστημονικό τρόπο που σκέφτονται.

+
Είναι υποκριτές και υπάρχει παραδοχή.


Edited by - Demonizer on 07/11/2010 21:27:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:30:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εντάξει,τράβα και γ#@$@%$ τώρα και μήν μου ξαναπεύθυνεις τον λόγο.


Ανορθογραφε......
γ@%#$*& ετσι ειναι το σωστο....


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
Εαρινός:
Δηλαδή ρε Άλεξ εσύ αν είχες να συντονίσεις ένα φόρουμ , θα άφηνες τον κάθε εκτός εαυτού συμμετέχοντα -και μάλιστα δωρεάν..να το λέμε κι'αυτό , διότι αλλού τα "σκάνε" απ'οτι φαντάζομαι γνωρίζεις- να βρίζει και να ειρωνεύεται...ή να προσπαθεί να ευτελίσει συνανθρώπους του...???

Ποιος ήρθε?

Ξυλούρης Νίκος .Άκρα του τάφου σιωπή

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ

Edited by - europaios2 on 07/11/2010 21:39:08

Edited by - europaios2 on 07/11/2010 21:39:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:39:43  Εμφάνιση Προφίλ
Εννοει τα πριβε φορουμ με παιδεραστες ρε τι δεν καταλαβες;


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
geostat:
Εννοει τα πριβε φορουμ με παιδεραστες ρε τι δεν καταλαβες;Εννοει τα πριβε φορουμ με παιδεραστες ρε τι δεν καταλαβες;

Δεν μου πήγε το μυαλό.....τεσπα..

Εκάεν και το Τσάμπασιν

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demonizer
troll


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demonizer
Ωραία είναι η κόλαση, αφήστε την να βγεί προς τα έξω, μην την καταπιέζετε, άλλωστε είναι καθαρτήριο. Έχει αρχίσει να μου αρέσει η παρέα σας, αλλά έχω και δουλειές.

Άντε κακή νύχτα να έχετε και ίσως να τα πούμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:46:14  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατι,το ιδιο διεστραμενες ικανοποιησεις παιρνεις και απο εδω!
Ταπωσα τον εναν τα χωσα στον αλλο,βλεπω ομαδικες εκκαθαρισεις!
Εγω αν μου το ζητησουν θα αυτοτιμωρηθω,μη τους βαζω και σε δυσκολη θεση!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:47:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Γιατί ρε Ντεμονάϊζεργρ την κάνεις ; Καλή δεν ήταν η παπάρα που έφαγες στο θέμα σου ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 21:57:10  Εμφάνιση Προφίλ
εχουν και αλλα φορουμ να δωσουν το φως το αληθινο,τι νομιζες!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Α, ok, πάσο. Άμα πήγε αλλού το παιδί ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:15:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είδατε αρρωστημένα και άλογα πιθηκάκια, ότι τα νευράκια βγάζουν αλήθειες. lol

Δε χρειαζόταν ο πίθηκος. Ακόμα και ένας σκίουρος μπορεί να καταλάβει ότι είσαι καθυστερημένος.


quote:
Είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ να αντιδρούν οι καμμένοι "επιστήμονες" στην οποιανδήποτε αμφισβήτηση του δόγματος, πάνω στο οποίο οικοδομήθηκε η σύγχρονη κοσμοθέαση των άλογων πιθήκων.

Μπούρδες.


quote:
Θα είναι σαν να καταρέει ολόκληρο το ηλίθιο σύμπαν στο οποίο υπέβαλαν ΔΟΓΜΑΤΙΚΑ την ανθρωπότητα.

Καθόλου. Μόνο ο Θεός της δημιουργίας του ανθρώπου καταρρέει όπως ο Θεός της επίπεδης γης.

quote:
Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ απλό να διαπραγματευτούν την πιθανότητα ευφυούς σχεδιασμού, η έστω ευφυούς παρέμβασης, έξω απο τα patterns της φυσικής επιλογής. Αν και ΔΕΝ μπορούν με ΤΙΠΟΤΑ να την αποκλείσουν μέσα απο τις παπαρομαλακίες τους

Εσύ παπαρομαλάκα έφερες απόφαση δικαστηρίου. Στο δικαστήριο δεν υπήρχαν μόνο εξελικτικοί βιολόγοι αλλά και ο Behe. Οι απόψεις του (τις οποίες μοιράζεσαι) γνώρισαν τη ΣΥΝΤΡΙΒΗ. Γιατί άραγε; Ο ευφυής σχεδιασμός, ΔΕΝ προάγει τη σκέψη, ΔΕΝ αποδεικνύεται με πείραμα, ΔΕΝ εξηγεί τίποτα και είναι στην ουσία ΚΑΜΟΥΦΛΑΡΙΣΜΕΝΟΣ δημιουργισμός.

quote:
Επι της ουσίας, το ΜΟΝΟ θέμα που υπάρχει, είναι αγωνία, η ψύχωση τους καλύτερα, να ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ την ΠΙΣΤΗ τους και τον ΒΑΘΥΤΑΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟ και αντιεπιστημονικό τρόπο που σκέφτονται.


Εσύ που σκέφτεσαι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ απόδειξε μας με ΠΕΙΡΑΜΑ και πέρα από κάθε αμφιβολία ότι

1)Υπάρχει ευφυές σχέδιο
2) Η νοημοσύνη είναι δώρο Θεού

quote:
Είναι υποκριτές και υπάρχει παραδοχή.

Μπλα μπλα μπλα


quote:
Αφού το λεει ο Βιομηχανικούλης, έ, τότε, ....δεν είναι έτσι...
Μην ανησυχείς,Χόμο..
Τη γλύτωσες...


Το πιο πετυχημένο που έχεις πει τα τελευταία χρόνια. Μπράβο ρε βλάχο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Γειά σου ρε πόντιε Βιομηχανικούλη.....Και παρεπιπτόντως,δεν
είμαι βλάχος, αλλά, Μακεδώνας...
Εντελώς, πληροφοριακά...
Αλλά, άλλη μια κοτσανα σου, τι θα μπορούσε, να σημαίνει για σένα;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Εδώ είσαι αγορίνα μου εσύ ; Έλα ... πες καμιά μαλακία να γελάσουμε ...

trexatsompane,

χωρίς πλάκα τώρα ... βλέπω τον αριθμό των μηνυμάτων σου. Φίλε, κοντεύεις 13,000 posts ενώ εγώ έχω 10,000 posts λιγότερα από σένα. Παρά τούτο και οι δυο είμαστε "Μέλος Forums ESOTERICA", έχουμε τον ίδιο τίτλο ρε παιδί μου. Ε, δεν είναι άδικο αυτό για σένα ; Όχι δηλ. εγώ θα το κάνω θέμα στην διαχείριση ...

Edited by - zip on 07/11/2010 22:48:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Strange
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr Strange
Ποια παπαρα εφαγα ρε παπαρακο; lol

Εγω απλα σας εξηγησα οτι θα φατε την πουτσα απο τους Αμερικανους και την νεα εποχη που ετοιμαζουν, δεν πηρα θεση.

Αντε και καλη χωνεψη και περνα και απο κανενα γιατρο, μπορει να σε βοηθησει.

Τα χαλασμενα που παιρνεις μπορει να μην σου κανουν καλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Dr Strange

Ποια παπαρα εφαγα ρε παπαρακο; lol

Εγω απλα σας εξηγησα οτι θα φατε την πουτσα απο τους Αμερικανους και την νεα εποχη που ετοιμαζουν, δεν πηρα θεση.


Ρε Τσικίτα, κι εγώ σου είπα πως έχω κάνει συμφωνία και θα την γλυτώσω. Ο πρόλογος στο θέμα σου, τελειώνει με ερώτηση. Ε, σου απάντησα στην ερώτηση. Ρωτάς, θα την γλυτώσετε ; Σου λέω ναι, εγώ θα την γλυτώσω. Τώρα εσείς, πρόβλημά σας ...

A ... σε πληροφορώ πως στο φόρουμ υπάρχει Dr. Know και μάλιστα πολύ τσίφτης. Κοίτα να μην μπερδέψετε τα ντοκτορά σας, έτσι Τσικίτα μου ;

Edited by - zip on 07/11/2010 22:55:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Strange
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr Strange
quote:
Καθόλου. Μόνο ο Θεός της δημιουργίας του ανθρώπου καταρρέει όπως ο Θεός της επίπεδης γης.

Αυτο που καταρεει ειναι ο υλισμος. Λυπαμαι που εισαι τοσο ηλιθιος και δεν μπορεις να το δεις.

Ετοιμασου, σκυψε και ερχεται. Παντα σκυφτουλης ησουνα και τετοιος θα μεινεις.

quote:
Εσύ παπαρομαλάκα έφερες απόφαση δικαστηρίου. Στο δικαστήριο δεν υπήρχαν μόνο εξελικτικοί βιολόγοι αλλά και ο Behe. Οι απόψεις του (τις οποίες μοιράζεσαι) γνώρισαν τη ΣΥΝΤΡΙΒΗ. Γιατί άραγε; Ο ευφυής σχεδιασμός, ΔΕΝ προάγει τη σκέψη, ΔΕΝ αποδεικνύεται με πείραμα, ΔΕΝ εξηγεί τίποτα και είναι στην ουσία ΚΑΜΟΥΦΛΑΡΙΣΜΕΝΟΣ δημιουργισμός.

Γιατι μετραει η αποψη των πολλων. Ποσο ηλιθιος ρε καραγκιοζη;

Και στον μεσαιωνα ετσι γινοταν.

quote:
Εσύ που σκέφτεσαι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ απόδειξε μας με ΠΕΙΡΑΜΑ και πέρα από κάθε αμφιβολία ότι

1)Υπάρχει ευφυές σχέδιο
2) Η νοημοσύνη είναι δώρο Θεού


Αυτα που εχω δει εγω καημενε παπαροπαρα, εσυ δεν προκειτε ποτε να τα δεις(τουλαχιστον σε αυτην την ζωη).

Εγω γνωριζω οτι υπαρχει Λογος οπως και ο Ηρακλειτος και ΠΟΛΛΟΙ αλλοι.

Μονο γελιο μπορειτε να μου προκαλεσετε.

Εσυ απλα θα περιμενεις ποτε και πως θα σου το φορεσουν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Strange
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr Strange
Εσυ δεν γλυτωνεις με τιποτα αγορι μου.
Μονο ενα ηλεκτροσοκ ισως να σε βοηθησει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Μονο γελιο μπορειτε να μου προκαλεσετε.

Εσύ να δεις τι γέλιο μας προκαλείς ... εσύ να δεις ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Strange
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr Strange
Παρε πρωτα τα χαπακια σου εσυ και μετα βλεπουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 22:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Μονο ενα ηλεκτροσοκ ισως να σε βοηθησει.

Το δοκίμασα. Αλήθεια σου λέω, το δοκίμασα κι αυτό.

quote:
Παρε πρωτα τα χαπακια σου εσυ και μετα βλεπουμε.

Άσε μπέμπη, σου λέω έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δεν γίνεται τίποτε ... Κοίτα τι έπαθα την 7/10/2010 >

quote:
από το http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10227&whichpage=5&ARCHIVE=

Λόγω της 24ωρης απεργίας της ΑΔΕΔΥ κι επειδή σήμερα το κράτος θα παραλύσει - όχι δηλ. πως τις άλλες μέρες περπατάει αλλά λέμε - ο Dr. Know θα βρίσκεται σήμερα κοντά σας όλη την ημέρα, έτοιμος να απαντήσει σε όλες σας τις απορίες, από το αν ο Δανιήλ είναι προφήταρος ή όχι, μέχρι το αν υπάρχουν WC στον Παράδεισο για να κάνει τσίσα και κακά του ο Χριστόδουλος. Έχουν ληφθεί όλα τα απαραίτητα προληπτικά μέσα για τις ερωτήσεις που θα διατυπωθούν (5 τμχ Prozac, 10 τμχ Hipnosedon, 5 τμχ Vulbegal), συνεπώς, οι διαγωνιζόμενοι μπορούν άφοβα να προχωρήσουν στις ερωτήσεις τους.



Edited by - zip on 07/11/2010 23:03:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Strange
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr Strange
Άμα δεν την παλέβεις αυτοκτόνα, αλλά και πάλι δεν σε βλέπω να γλυτώνεις.

Τα λέμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Άμα δεν την παλέβεις αυτοκτόνα, αλλά και πάλι δεν σε βλέπω να γλυτώνεις.

Το 'κανα κι αυτό ρε ζόμπι. Κι άμα νομίζεις πως σου γράφω τώρα εγώ ... γελιέσαι ... Άλλος σου γράφει κι άλλος σε γράφει ...

Αλήθεια ρε Τσάρλυ, γιατί άλλαξες το nickname σου ; Το "Ντεμονάϊζερ" - από το Ιμομπιλάϊζερ - ήταν πολύ σέξυ. Γαλλικό και σέξυ. Είχε ένα άρωμα - πως να το πω ; - μπουρζουαζίας ρε Τσάρλυ ...

Edited by - zip on 07/11/2010 23:11:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
IndustrialAngel:
Η προβοσκίδα θα ήθελε πχ 5 εκ. χρόνια για να βγει, όχι 10 000 χρόνια. Αλλά και πάλι η μεταβολή από ΛΥΚΟ σε τσιουάουα μέσα σε αυτό το περιορισμένο διάστημα είναι συντριπτική...

Παράλογη θα έλεγα....

quote:
IndustrialAngel:
Να αλληλεπιδραστούν;;;;; Δεν ομιλώ αλβανικά, παρακαλώ ας μεταφράσει κανένας.

Να αλληλεπιδράσουν ......καλύτερα?

quote:
IndustrialAngel:
Τα γονίδια ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΟΥΝ, δεν έχει παθητική ή μέση φωνή. Το θέμα είναι ότι τα γονίδια είναι η εξήγηση του φυσικού φαινομένου, και το γονίδια αλλάζουν από γενιά σε γενιά μέσω μεταλλάξεων και φυσικής επιλογής (παράλληλα με αλλαγές στο περιβάλλον). Η εξέλιξη επιδρά στα γονίδια. Άρα ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι τυχαίο, αλλά αιτιοκρατικό αφού η φυσική επιλογή είναι ένας σχεδόν αιτιοκρατικός νόμος της φύσης.

Δεν έχουν παθητική φωνή?....μόνο ενεργητική ε?.....νόμιζα ότι υπήρχαν και θηλυκά...συγνώμη τότε λάθος.

Δεν είναι τυχαίο ότι μόνο τα γονίδια του ανθρώπου ανάμεσα σε δισεκατομμύρια άλλους ζωντανούς οργανισμούς αποφάσισαν να μεταλλαχθούν? ....γιατί ούτε ένας άλλος οργανισμός από τα δισεκατομμύρια δεν ακολούθησε την πορεία των γονιδίων του ανθρώπου?......πρέπει να ανήκουν στην κατηγορία "κρυψίνος" άλλως δεν εξηγείται.....

quote:
IndustrialAngel:
Η ερώτηση μου δειλό χριστιανικό αντράκι είναι γιατί υπάρχουν θεολόγοι, πιστοί χριστιανοί, πιστοί άλλων θρησκειών, επιστήμονες,ο ΙΔΙΟΣ ο Δαρβίνος κτλ κτλ που αποδέχονται ΚΑΙ το Δημιουργό ΚΑΙ την εξελικτική θεωρία. Όσο για δηλώσεις, ΠΟΤΕ δεν έχεις φέρει, βλαμμένε...

Κοίταξε τα κόμπλεξ που κουβαλάς από το σπίτι σου γιατί τα μεταφέρεις εδώ? τι περιμένεις δηλαδή βοήθεια?
Αν ναι να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία. Ποιος σε πλήγωσε τόσο όταν ήσουν μικρός?....κάποιος ξένος?.....ή δεν θέλω να το σκέφτομαι...

Τις δηλώσεις τις έχω φέρει να ψάξεις να τις βρεις....έτσι μου είπες και μένα.

quote:
IndustrialAngel:
Που λένε ότι ο Δαρβίνος μασούσε τα λόγια του και ότι ποτέ δεν πάψαμε να είμαστε τίποτα άλλο παρά ΕΥΦΥΕΣΤΑΤΟΙ, δίποδοι μεγάλοι πίθηκοι της Αφρικής με αυτοσυνείδηση.

ο Δαρβίνος συμφωνεί με τον Νεύτωνα και την ωραία ομολογία του:
«Είναι τυφλός και μωρός αυτός που δεν βλέπει και δεν ομολογεί ότι η αρίστη και σοφωτάτη διάταξη των όντων οφείλεται εις την παντοδυναμία και πανσοφία του απείρου Δημιουργού»

Ακόμη και ο Βολταίρος αναγκάστηκε να γράψη, παρατηρώντας την Δημιουργίαν.
«Ο κόσμος αυτός με φέρνει σε αμηχανία, γιατί δεν μπορώ να δεχθώ, πως αυτό το ρολόι (το Σύμπαν), δουλεύει χωρίς ωρολογοποιό»
Το 1980 έγινε στο Σικάγο ένα επιστημονικό διεθνές Συνέδριο με γενικό θέμα την «Μακροεξέλιξη».
Στο Συνέδριο αυτό είχαν πάρει μέρος γεωλόγοι, παλαιοντολόγοι, οικολόγοι, γενετιστές και εμβρυολόγοι παγκοσμίου κύρους.
Το συμπέρασμά του το εδημοσίευσαν οι Sunday Times (8.3.81) υπό τον εξής τίτλον:
«Ένα ιστορικό Συνέδριο στο Σικάγο, αμφισβητεί την πενηντάχρονη κυριαρχία της σύγχρονης Συνθετικής θεωρίας της εξελίξεως».

Και για να πάμε στα πιο νεώτερα, παραθέτομεν την άποψιν του ιατρού και καθηγητού του Πανεπ. Αθηνών κ. Αθ. Αβραμίδη, αναφορικώς προς το DNA του ανθρώπου και την σχέσιν αυτού προς την εξέλιξιν.
«Όπως έχει διαπιστωθεί, το DNA όλων των ανθρώπων, ανεξαρτήτως ηλικίας, φύλου, χρώματος ή τόπου κατοικίας στη Γή, είναι πανομοιότυπο κατά 99,9%. Δεν μπορεί επομένως να υποστηριχθεί και καμμία γονιδιακή υπεροχή ενός ανθρώπου έναντι κάποιου άλλου, οπουδήποτε στη Γή, για τη στήριξη φυλετικών διακρίσεων, κοινωνικών ή άλλων, βάσει γονιδιακών διαφορών.
Προφανώς διότι, όλοι οι άνθρωποι δημιουργήθηκαν ίδιοι, εξ' ενός ανθρώπου προερχόμενοι, του οποίου κληρονομούν απαρεγκλίτως τις αρχικές βασικές καταβολές.

Και επιβεβαιώνεται επιστημονικώς, ύστερα από 2000 χρόνια, εκείνο το οποίο είπε ο Απόστολος Παύλος στον Άρειο Πάγο: «...εξ' ενός αίματος παν έθνος άνθρώπων...»(Πραξ. Απ. 17,26). Δηλαδή:
Χωρίς να μεταβάλλεται ο κληρονομικός κώδικας, ούτε με την «επιλογή του ισχυρότερου» του Δαρβίνου, ούτε με την «προσαρμογή» του Λαμάρκ, ούτε με τις «μεταλλάξεις» του Ντε Βρίς, ούτε με την «καθαρή τύχη» του Μονό - των διαφόρων δηλαδή θεωριών της Εξελίξεως.

Τα ανωτέρω συμφωνούν με τα συμπεράσματα του Francis Crik - Νόμπελ για το DNA - ο οποίος καίτοι άθεος ομολογεί τα εξής:

«Υπάρχει κάποια ανωτέρα δύναμη που κατευθύνει την ζωή και την συμπεριφορά των ζωϊκών συστημάτων και που δεν μπορεί να εξηγηθή με τις επιστημονικές δοξασίες μας».
πηγή

Ο άνθρωπος έχει την δική του εξελικτική πορεία τόσο ως προς το σωματότυπο όσο και ως προς τη νόηση και αυτό είναι γεγονός.
Ο πίθηκος, πίθηκος ήταν και πίθηκος έμεινε, γνώρισε την εξέλιξη όσον αφορά τα διάφορα είδη των πιθήκων και μαϊμούδων, αλλά σε πολύ χαμηλότερη ένταση και ρυθμό σε σχέση με αυτούς που ακολούθησε ο άνθρωπος και καμία απολύτως εξέλιξη όσον αφορά τη νόηση και αυτό είναι γεγονός.

Το θέμα όμως είναι, γιατί να μοιάζουν τόσο πολλοί στο 98% και κάτι, του dna.
Aς υποθέσουμε ότι υπήρχε ένας κοινός πρόγονος όπου κάποια στιγμή χωρίστηκε στα δύο και από την μια έχουμε την αλυσίδα των ανθρωποειδή που κατέληξαν στον άνθρωπο
και από την άλλη τα πιθηκοειδή που κατέληξαν στους σημερινούς πιθήκους κ.λ.π.

Αμέσως αμέσως εξηγείται η τεράστια αυτή ομοιότητα στο dna τους.
Δημιουργείται όμως αμέσως το ερώτημα γιατί δεν συνέβη το ίδιο και με τη νόηση τους η οποία διαφέρει τόσο μα τόσο πολύ!...... κοινώς καμία ομοιότης.
Μία λογική απάντηση είναι ότι ο διαχωρισμός αυτός συνέβη από Θεία επέμβαση. Τότε ακριβώς αποφάσισε για τους Χ λόγους να επέμβει ο Θεός σύμφωνα με το σχέδιό του κ.λ.π.
Μας λύνεται έτσι αμέσως η απορία.

Μία άλλη απάντηση είναι ότι δε συνέβη κάτι τέτοιο γιατί δεν υπάρχει Θεός και ήταν θέμα επιλογής και τύχης.
Αυτό όμως το επιχείρημα μπάζει, γιατί δεν μπορεί όλοι οι άλλοι ζωντανοί οργανισμοί να μην θέλησαν να επιλέξουν την διανοητική πορεία που ακολούθησε ο άνθρωπος και η οποία αποδεικνύεται πέρα για πέρα σωστή....και μιλάμε για δις οργανισμών.
Όσον αφορά την τύχη, η τύχη να γύρισε την πλάτη σε όλους τους οργανισμούς πλην ενός του ανθρώπου.
Το βρίσκω αυτό όμως άκρα εγωιστικό ή τραβηγμένο και δεν με καλύπτει.

Ας υποθέσουμε τώρα ότι δεν υπήρχε ένας κοινός πρόγονος.
Τότε σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να εξηγήσουμε από που τελικά κατάγεται ο άνθρωπος.
Το σενάριο είναι απλό.
Κατάγεται από ένα ον διαφορετικό από αυτό από το οποίο προήλθε ο πίθηκος.
Αυτό το ον έμοιαζε με τον πίθηκο, είχε την ίδια μυική δύναμη με αυτόν ώστε να μπορέσει να ζήσει και επομένως να εξελιχθεί.

Και έτσι τα διάφορα απολιθώματα που βρίσκουμε και που είναι ανθρωποειδή αφορούν μόνο τον άνθρωπο και την αλυσίδα του.
Με αυτόν τον τρόπο εξηγείται η διαφορά στη νόηση. Δεν εξηγείται όμως επαρκώς η ομοιότητα στο 98% και πλέον του dna.

Yπάρχει όμως η εκδοχή ότι αφού και τα δύο ζώα μπορούσαν να σκαρφαλώνουν, να περπατούν στα πόδια, κ.λ.π. στην ουσία να έχουν τους ίδιους δηλαδή μηχανισμούς, γιατί να μην μοιάζει τόσο πολύ το dna τους και να έρχεται αυτό το 2% να μας κάνει τη διαφορά ώστε να μας επισημάνει και να μας εξηγήσει ότι άλλο ο άνθρωπος και άλλο ο πίθηκος αφού δεν έχουν τον ίδιο πρόγονο.

Όσον αφορά τώρα τον κοινό αυτό πρόγονο.
Γιατί να δημιουργήθηκε ένα τετράποδο, από το οποίο ξεπήδησε ο κοινός πρόγονος του ανθρώπου και του πιθήκου και να μην δημιουργήθηκαν δύο πανομοιότυπα αλλά με διαφορετικές προδιαγραφές τετράποδα.
Από το ένα να βγήκε ο πρόγονος του σημερινού πιθήκου και από το άλλο ο πρόγονος του σημερινού ανθρώπου.

Γιατί ντε και καλά να ήταν ένα αυτό το τετράποδο που σιγά σιγά τα μπροστινά του πόδια έγιναν χέρια και από αυτό μετά να βγήκαν τα πιθηκοειδή και τα ανθρωποειδή....και όχι δύο? ένα για τα ανθρωποειδή και ένα για τα πιθηκοειδή?

quote:
IndustrialAngel:
Άμα σου πω τώρα ότι είσαι μαλάκας θα φταίω εγώ; Πρώτον, η ορολογία (πας να με διορθώσεις εσύ τρομάρα σου) είναι ΜΕΣΟ αφτί.

Έλα ντε? λογιστής άνθρωπος?

quote:
IndustrialAngel:
Υπάρχει ΕΣΩ, ΕΞΩ και ΜΕΣΟ.

Φοβάμαι, έτσι και τους πω ότι έχουμε τρία αυτιά.....ότι θα με πάρουν στο ψιλό!

quote:
IndustrialAngel:
Δεύτερον, όταν έλεγα για ατροφικούς μυες που κινούν το αφτί εννοούσα ΠΡΟΦΑΝΩΣ στο ΕΞΩ αφτί. Εσύ σαν καλός βλάκας γκούγκλαρες "χρήση, μύες, αφτί" βρήκες κάτι ΑΣΧΕΤΟΥΣ μύες σε ΑΛΛΟ τμήμα του αφτιού και πήγες να με διαψεύσεις.

Δεν μπορείς να φανταστείς! τι σκασίλα που την είχα αν σε διαψεύσω με τα αυτιά ή όχι!....δεν κοιμόμουν τα βράδια μέχρι τη μέρα που βρήκα το άρθρο!!!

quote:
IndustrialAngel:
Σαν ΠΟΥΣΤΗΣ άντρας που είσαι ΟΥΤΕ το λάθος σου παραδέχεσαι, ΟΥΤΕ την αδυναμία σου να βρεις χρησιμότητα για τους μύες αυτούς αλλά ειρωνεύεσαι και από πάνω.

Εδώ ακριβώς μπαίνει το κόμπλεξ σου και τα παιδικά σου βιώματα....πες μας ποιος και τι σου έκανε όταν ήσουν μικρός.
Μην φοβάσαι....μία δημόσια εξομολόγηση θα σε βοηθήσει ψυχολογικά. Πιστεύω ότι εσύ δεν έφερες καμία ευθύνη και ότι κάποιοι κακοί άνθρωποι εκμεταλλεύτηκαν το αθώο της ηλικίας σου. Αν όμως δεν μιλήσεις κανείς δε θα μπορέσει να σε βοηθήσει.
Μην ντρέπεσαι....πες μας τι σου συνέβη και από ποιους!

Μπαγάσας - Νικόλας Άσιμος

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy