ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Σολομωνική
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 26
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
archangel21
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2009, 00:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους archangel21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα δεν ειναι το θεμα να με παρουν εμενα για τρελο,το θεμα ειναι να καταλαβουν οι μικροτεροι οτι δεν παιζουμε με ανωτερες δυναμεις επειδη τους καρφωθηκε ξαφνικα η ιδεα.Και το χειροτερο ειναι οτι παρασυρονται πολλες φορες απο βλακεια που θα πουν οι αλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
archangel21
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2009, 01:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους archangel21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλα ειπα καποια πραγματα ωστε κανενας να μην μπλεξει με τεοιου ειδους δραστηριοτητες που ειναι οι πιο επικυνδυνες απο ολες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2009, 13:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους. Η Σολομωνικη κατα την γνωμη μου δεν ειναι σωστος τροπος για να ασχοληθει καποιος σοβαρα με την Τεχνη της Μαγειας. Η Μαγεια θελει κοπο, θελει επιμονη...θελει εξασκηση...και μαγεια δεν ειναι τα ξορκια. Αυτη ειναι χαμηλη μαγεια και δεν οδηγει τον εξασκουμενο σε κατι ανωτερο. Αν καποιος θελει να αρχισει να ασχολειται σοβαρα, ας αρχισει με τα διδαγματα της Χρυσης Αυγης. Εκει θα βρει οτι χρειαζεται. Οσο για το Goetia, που αναφερθηκε καποια στιγμη...προσοχη στα πνευματα που ειναι μεσα. Οταν καποιος ειναι ετοιμος, θα ερθουν αυτα να τον βρουν. Μην βιαζεστε για τιποτα. Οτι μπορω να κανω να βοηθησω, εδω ειμαι. Η Μαγεια ειναι τροπος ζωης...οχι παιχνιδι. Και κατι τελευταιο...για οσους ψαχνουν για προστασια, ας κοιταξουν το LBRP,Lesser Banishing Ritual of the Pentagram. Ειναι ΤΟ ισχυροτερο τελετουργικο που φτιαχτηκε ποτε και αν γινει σωστα προστατευει τον μαγο απο πολλα...και απο τον ιδιο του τον εαυτο. Αυτα για τωρα...καλη συνεχεια σε ολουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2009, 22:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω με αυτά που είπες. Της χρυσής αυγής η μαγεία υπάρχει στο εμποριο όμως? Θα μιλάς για την Θελεμίτικη μαγεία φαντάζομαι.
quote:
Οταν καποιος ειναι ετοιμος, θα ερθουν αυτα να τον βρουν.
Μιλάς για ενδογενείς ή εξωγενείς οντότητες? Δεν το να βρίσκω εύκολο να "έρθουν" να σε βρούν. Να εμφανιστούν όμως ναι. Αλλα αυτό δεν σε τι είναι καλό.. τουλάχιστον όχι μιλώντας για την Γκοέτια!


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 10/09/2009 22:26:38

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 10/09/2009 22:27:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2009, 00:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ χαιρομαι που υπηρξε απαντηση! Ναι εχουν γραφτει εκατονταδες βιβλια για την Χρυση Αυγη, τα οποια τα περισσοτερα μπορει να τα βρει καποιος στο εμποριο. Φτανει να κοιταξεις στο amazon.com και θα καταλαβεις! Εγω ειχα αρχισει με ενα μικρο βιβλιαρακι που το ειχα αγορασει σε ενα υπογειο στο μοναστηρακι, ειχε τιτλο Πρακτικη Μαγεια και ηταν ολο κοκκινο. Μετα απο πολλα χρονια καταλαβα οτι ειχε ως βαση την Χρυση Αυγη.
Παραλλαγες των διδαγματων της Χρυσης Αυγης μπορει να βρει κανεις στον υπεροχο Aleister Crowley...δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει μαγος που να μην εχει βιβλια του στην βιβλιοθηκη του. Θα συνιστουσα το Book 4,Magick...ειναι βιβλος Μαγειας. Και ναι, φυσικα μιλαω για το Hermetic Order of the Golden Dawn. Πολλες παραλλαγες του αρχικου ταγματος υπαρχουν μεχρι και σημερα και ειναι αρκετα ισχυρες και μπορουν να δωσουν καλες κατευθυνσεις. Τωρα...μου αρεσε πολυ η ερωτηση σου...τα πνευματα που ερχονται σε καποιον, προερχονται απο τον ιδιο ή ειναι κατι που το τραβαει ο μαγος απο τον αστρικο κοσμο? Αν θα μπορουσα να σου απαντησω με σιγουρια για τις δικες μου εμπειριες, νομιζω πως θα ηταν τουλαχιστον αλλαζονικο ως και ηλιθιο. Αλλα...τι συμβαινει οταν κατι που εχει ερθει, δεν το βλεπεις μονο εσυ αλλα και ο διπλανος σου, ο οποιος εχει παθει σοκ απο τον φοβο? Για να ειμαι ειλικρινης, εγω το εβλεπα, το προσκαλουσα και αυτη το ενοιωθε και προσπαθουσε να το διωξει...αντε βγαλε ακρη :-) Ειναι μεγαλη ιστορια αυτη, αν ενδιαφερεσε ή καποιος απο τους αλλους φιλους, ευχαριστος να την πω. Ελπιζω να συνεχιστει αυτη η ενδιαφερουσα κουβεντα και ισως γινουμε καλυτεροι ολοι μεσα απο αυτο. Καλο βραδυ σε ολους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2009, 12:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως και θα με ενδιέφερε να ακούσω την εμπειρία σου. Αν δεν θέλεις να την πεις δημόσια μπορείς να κάνεις pm.

Χρησιμοποιώντας καθαρά τη λογική μου, το οτι δύο άτομα βλέπουν το ίδιο πράγμα θα μπορούσε αν οφείλεται είτε στο οτι η ίδια "δύναμη" ξύπνησε μέσα τους, είτε στο οτι αυτό που εμφανίζεται είναι μια εξωγενής όπως είπα πριν οντότητα.. δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει κάποια "ενδιάμεση" κατάσταση δεδομένου οτι τα όμοια.. έλκονται, αλλα μπορώ να υποθέσω οτι δεν έχουμε πλήρη γνώση των κοσμικών και εσωτερικών λειτουργιών που λαμβάνουν μέρος εκείνη τη στιγμή..

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 11/09/2009 12:23:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 01:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Μαγεια της Χρυσης Αυγης δεν ειναι η μαγεια του θεληματος που αναφερει ο Κροουλι.Το μικρο αφοριστικο του πενταγραμμου(lbrp) καθως και τον καμπαλιστικο σταυρο και την τελετη της μεσαιας στηλης μπορειτε να τα βρειτε στο βιβλιο η Μεσαια Στηλη του Ισραελ Ριγκαρντιε.Εχει σαφεστατες οδηγιες για το πως θα τα κανει κανεις καθως και καποια θεωρια στην αρχη που πρεπει να μελετηθει πολυ καλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 08:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σε ολους. Ναι εχεις απολυτο δικιο. Ο Crowley εφτιαξε τα δικα του τελετουργικα και συστημα μαγειας, αλλα αυτο χωρις να σημαινει οτι οι βασεις δεν ειναι απο την Χρυση Αυγη. Προσωπικα, ο Crowley ειναι απαραιτητος σε καθε Μαγο, ειτε ακολουθει το συστημα του ειτε οχι. Ο ανθρωπος αυτος εγραψε πολλα σπουδαια πραγματα. Θα προτεινω ξανα στους παντες το BOOK 4 του Crowley. Το θεωρω απειρες φορες καλυτερο απο οποιοδηποτε βιβλιο του Regardie.Επισης...μην προτεινεις τοσο ευκολα την Μεσαια Στηλη...καποιος πρεπει να αρχισει απο τις βασικες ενεργειες για να μπορεσει να χειριστει μετα κατι πιο δυνατο. Το τελετουργικο της Μεσαιας Στηλης δεν ειναι για καποιον που αρχιζει στον δρομο της Χρυσης Αυγης.Αυτα τα λιγα...ειναι ακομα πρωι :-) Καλημερα σε ολους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 19:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι καλυτερος ο Κροουλι?Απαραιτητος δεν νομιζω πως ειναι για ολους παρα για οσους ακολουθουν το συστημα του.
Την Μεσαια στηλη δεν την προτειτω σε καποιον που δεν εχει κανει κατι αλλο.Απλα ομως μπορει να δουλεψει καλα τον Καμπαλιστικο Σταυρο και το Μικρο Αφοριστικο και μετα να παει στην Μεσαια Στηλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2009, 21:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι καθαρα προσωπικη η αποψη μου για τον Crowley και θεωρω οτι εχει πολλα να δωσει σε καποιον που ασχολειται με την Μαγεια. Ακολουθεις δεν ακολουθεις το συστημα του, αξιζει να διαβασεις αυτα που εχει γραψει. Η Μαγεια δεν ξερει απο συστηματα, η Μαγεια υπαρχει περα απο συστηματα. Προσωπικη αποψη ειναι. Ο Regardie κατα την γνωμη μου παλι, απλα εγραψε ξανα πραγματα που ηδη υπηρχαν. Οχι πως δεν εχεις να μαθεις απο αυτον, οπως και απο πολλους αλλους. Δεν τον μειωνω σε καμια περιπτωση.Κατι τελευταιο μονο...για οποιον θελησει να ασχοληθει με το LBRP και με τις ενεργειες που τραβας απανω σου στα τελετουργικα αυτα...προσοχη.Η Μαγεια δεν ειναι λεω καποια λογια και αυτο ηταν. Σε μενα ο Crowley μου το εδωσε να το καταλαβω αυτο καλυτερα απο καθε αλλον. Πρεπει να εισαι ετοιμος ψυχικα και σωματικα. Οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες, πολυ ευχαριστως να συζητησουμε για κατι χρησιμο, οπως το πως εκτελουνται αυτα τα τελετουργικα και τι προετοιμασια θελει. Καληνυχτα σε ολους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ησίεπος
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 12:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ησίεπος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν ενδιαφέρουσα μια τέτοια συζήτηση αλλά εναντίον των κανόνων του φόρουμ. Αν θέλετε μπορεί να γίνει επικοινωνία μέ άλλα μέσα. Εγώ θα κάνω ένα πμ και βλέπουμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2009, 13:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το προηγούμενο μήνυμα ήταν δικό μου παιδιά. Πειραματίζομαι με καινούριο λογαριασμό για να αλλάξω το όνομα, αλλά μάλλον θα κρατήσω τον παλιό (αυτόν εδώ).

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2009, 13:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Fratercv την σωματικη και ψυχικη ετοιμασια την θεωρουν ολοι απαραιτητη και οχι μονο ο Κροουλι.Χωρις την ετοιμασια εισαι ξεκρεμαστος και ευαλωτος.Τον Κροουλι τον θεωρω σπουδαιο Μαγο αλλα δεν μο αρεσε το ανακατεμα των συστηματων που εκανε και οι απλοποιησεις σε πολλα πραγματα.
Ειμαι μεσα για κουβεντα πανω σε πρακτικη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Atsalakotos
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2009, 16:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Atsalakotos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά και από εμένα … Είμαι καινούριο μέλος στο forum αλλά τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει και ασχολούμαι με τα παραφυσικά . Μια μέρα καθώς μίλαγα με έναν φίλο μου αυτός μου ανέφερε για την σολομωνική και γι αυτό και άρχισα να ψάχνω . Προς το παρών με ενδιαφέρει η πληροφόρηση και όχι η πράξη. Φίλε μου fratercv θα ήθελα να μου πεις λίγο γι αυτό που ανέφερες παραπάνω : Lesser Banishing Ritual of the Pentagram . Πού θα μπορούσα να βρω αυτού του είδους το βιβλίο και είναι πράγματι τόσο αποτελεσματικό ?

Don't try this at home ... maybe somewhere else !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2009, 12:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου φιλε Atsalakotos. Χαιρομαι παρα πολυ οταν καποιος αποφασιζει να ασχοληθει με την Μεγαλη Τεχνη. Να θυμασαι οτι οταν αρχιζεις και ασχολησε, γινεσαι αντιληπτος απο τις ενεργειες που μας περιβαλλουν και τις οντοτητες που ζουν πιο κοντα στο δικο μας επιπεδο. Ετσι, χρειαζεσαι εργαλεια για να μπορεις να εισαι προστατευμενος...ενα απο τα πιο ισχυρα, οσο και απλα, ειναι το LBRP. Το τελετουργικο αυτο μπορεις να το βρεις σε ολα τα βιβλια μαγειας,αλλα θα σου προτεινα εγω να το διαβασεις απο καποιο βιβλιο της Golden Dawn. Κατα τη γνωμη μου, ενα βιβλιο που πρεπει να εχεις οπωσδηποτε ειναι το Book 4: Magick του Crowley. Δυστυχως ειναι μονο στα αγγλικα και μπορεις να το βρεις ακομα και απο το amazon. Επισης, υπαρχει ενα site, το scribd, στο οποιο μπορεις να βρεις βιβλια Online. Ψαξε για Golden Dawn. A warning: Μην κανεις το LBRP χωρις να το εχεις απομνημονευσει και να ξερεις τα ονοματα που λες τι αντιπροσωπευουν. Οτι αλλο θες εδω ειμαι. Καλη τυχη στον μεγαλο δρομο που διαλεξες να ακολουθησεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 09:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zitao signomi gia ta greekglish alla den exo ora na diorthono or8ografika...

Ime 20 xronon ke asxoloume me magia apo ta 14 mou... diavasa arketa vivlia px[solomoniki, kokkinos drakos, dion fortune...ktl]pragmatika ka8e fora p diavaza solomoniki enio8a tin entasi trigiro m.
Prospa8isa arketes fores praxtiki magia ke ofilo na po me ARKETES apotixies logo mi empirias.
Apo ti mera p arxisa na asxoloume praxtika me ti magia i energia mou epefte olena ke pio xamila mexri p eftasa simera na varieme na trow na kimame na anapnew ke genika na zw... nio8o oti kati mesa mou, trigiro mou me aporofa..idi exasa 2 xronia apo tis spoudes mou, exasa to koritsi m ke ti doulia m.
I erotisi m ine an xeri kanis ti mou simveni ke an mpori kanis na voi8isi...

if you cant find the answer just find another problemΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 09:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zitao signomi gia ta greekglish alla den exo ora na diorthono or8ografika...

Ime 20 xronon ke asxoloume me magia apo ta 14 mou... diavasa arketa vivlia px[solomoniki, kokkinos drakos, dion fortune...ktl]pragmatika ka8e fora p diavaza solomoniki enio8a tin entasi trigiro m.
Prospa8isa arketes fores praxtiki magia ke ofilo na po me ARKETES apotixies logo mi empirias.
Apo ti mera p arxisa na asxoloume praxtika me ti magia i energia mou epefte olena ke pio xamila mexri p eftasa simera na varieme na trow na kimame na anapnew ke genika na zw... nio8o oti kati mesa mou, trigiro mou me aporofa..idi exasa 2 xronia apo tis spoudes mou, exasa to koritsi m ke ti doulia m.
I erotisi m ine an xeri kanis ti mou simveni ke an mpori kanis na voi8isi...

if you cant find the answer just find another problemΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 09:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zitao signomi gia ta greekglish alla den exo ora na diorthono or8ografika...

Ime 20 xronon ke asxoloume me magia apo ta 14 mou... diavasa arketa vivlia px[solomoniki, kokkinos drakos, dion fortune...ktl]pragmatika ka8e fora p diavaza solomoniki enio8a tin entasi trigiro m.
Prospa8isa arketes fores praxtiki magia ke ofilo na po me ARKETES apotixies logo mi empirias.
Apo ti mera p arxisa na asxoloume praxtika me ti magia i energia mou epefte olena ke pio xamila mexri p eftasa simera na varieme na trow na kimame na anapnew ke genika na zw... nio8o oti kati mesa mou, trigiro mou me aporofa..idi exasa 2 xronia apo tis spoudes mou, exasa to koritsi m ke ti doulia m.
I erotisi m ine an xeri kanis ti mou simveni ke an mpori kanis na voi8isi...

if you cant find the answer just find another problemΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 09:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα φιλε Astrall.
Νομιζω μπορω να σε βοηθησω αλλα θελω να με ακουσεις πολυ προσεκτικα.
Καταρχας...τι πρακτικη μαγεια εχεις κανει? τι ειδους ξορκια? εχεις προσπαθησει να καλεσεις οντοτητες? σε παρακαλω πες μου με καθε λεπτομερεια τι εχεις κανει και τι εχεις ζησει. Αν θελεις στειλε μου email ωστε να εχουμε πιο αμεση επαφη. Το πιθανοτερο ειναι οτι εχεις τραβηξει στη σφαιρα σου οντοτητες που σε ρουφανε...εδω ειμαι αν θελεις τη βοηθεια μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2009, 17:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
efxaristo gia tin antapokrisi.
exo dokimasi arketes fores na kaleso merikes ontoties me trapoula ftiagmeni apo diko m aima opos m elegan i odigies, ekana episis protection spell pou nomizo oti itan ka8e allo apo protection ke dokimasa episis black mirrors ke telefteo den 3ero an exi sxesi me magia alla prospa8isa na ani3o to trito mati dld to 6o chakraΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 00:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astrall μπορείς από το word να κάνεις έναν ορθογραφικό έλεγχο του κειμένου και μετά να το κοπιάρεις.

Αλλά ακόμα και αν βαριέσαι αυτήν την διαδικασία να είσαι σίγουρος ότι είναι πιο εύκολο να διαβάσουμε ένα κείμενο με ορθογραφικά λάθη, πάρα ένα γραμμένο σε greeklish, από την άλλη, δεν θα είσαι ούτε ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος με λάθη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ απλα ητανε ενα συνι8ιο δεν 8α επαναλιφ8ει σιγνομη για την ταλεπορια και τα ορ8ογραφικα ¨)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2009, 08:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Astrall...ας αρχισω απο το τριτο ματι...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν ειναι αυτο η αιτια. Οταν ανοιγει το τριτο ματι, απλα σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις περα απο τον κοσμο που καταλαβαινει ο κοινος νους...δεν προσελκυει απο μονο του κατι κακο και ουτε προκαλει κακο.
Αλλα προσεχε...υπαρχει περιπτωση να δεις πραγματα που δεν μπορεις να χειριστεις. Το τριτο ματι θελει μεγαλη προσοχη, οπως και ολα τα chakras φυσικα. Μιας και μιλαμε για chakras...προσπαθησε να πειραματιστεις με το ηλιακο σου πλεγμα...εκει ειναι ολη μας η ενεργεια και απο εκει ειναι που θελουν να παρουν ενεργεια οποιες οντοτητες ειναι γυρω μας ή οντοτητες που μας "ειδαν" να λαμπουμε στο "σκοταδι" και ηρθαν σε μας.
Τωρα...αυτο που εχω πει σε ολους και θα το πω και σε σενα...η προστασια ειναι μια....Lesser Banishing Ritual of the Pentagram οπως το εκτελει η golden dawn ή ο aleister crowley. Ψαξτο, μαθε το, καντο οσο πιο συχνα μπορεις. Χωρις αυτο ο μαγος ειναι απροστατευτος. Ακολουθεις καποιο συστημα ή απλα κανεις ξορκια απο διαφορα βιβλια? Στειλε μου email αν δεν θες να μοιραστεις καποια πραγματα online. Προσεχε φιλε μου...η μαγεια δεν ειναι παιχνιδι...δεν λεγεται τυχαια Μεγαλη ΤεχνηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 00:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω προβλημα να μιραστω τα msg μου με κανενα αλλωστε γιαφτο εκανα sign up.
Τα μαγια που δοκιμασα να κανω ηταν απο διαφορα βιβλια και μερικα απο [ιντερνετ>> αποτιχιμενα ενοιτε] το λαθος μου ειναι οτι αρχισα να ασχολουμε με αυτα απο μικρη ηλικια και δεν ειχα κανενα να με καθοδιγισει.
Δεν μπορω να καταλαβω τι πιγε λαθος και εχασα τον ελεχο αλλα πραγματικα ιποφερω και το χιροτερο ινε δεν ξερω απο τι, αν ξερει κανις κανα σπελλ προστασιας η καθαρισμου εδω ειναι το e mail m
skorpion__17@hotmail.com ειμαι on line καθημερινα.. thxΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
fratercv
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 09:03:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Astrall,

Υπαρχει τροπος να διωξεις απο πανω σου οτι εχεις τραβηξει και να παραμεινεις προστατευμενος. Δεν υπαρχουν ξορκια που με μια λεξη ολα γινονται. Η Μαγεια θελει δουλεια και ψυχικο κοπο οσο και σωματικο.
Ψαξε οπωσδηποτε να βρεις το Lesser Banishing Ritual of the Pentagram...αληθεια, ειναι το μονο που μπορω να σου πω για το επιπεδο που εισαι χωρις να υπαρχει κινδυνος να κανεις μεγαλυτερη ζημια. Βρες το τελετουργικο αυτο, βρηκα ενα link για σενα http://www.kheper.net/topics/Hermeticism/LBR.htm που φαινεται αρκετα καλο, και αν το κανεις καλα θα αισθανθεις πολυ καλυτερα απο την πρωτη κιολας φορα. Το θεμα ειναι, εχεις κανει ποτε διαλογισμο? Ξερεις πως να συγκεντρωνεσαι? Πριν να αρχισεις το τελετουργικο και κατα τη διαρκεια το μυαλο σου πρεπει να ειναι ΜΟΝΟ στο τελετουργικο και σε αυτα που λες και "βλεπεις" σε αστρικο επιπεδο. Εχε πιστη στο LBRP. Οτι θες εδω ειμαι. Α ναι..και κατι αλλο...καψε φασκομηλο(sage) σαν λιβανι στο δωματιο σου και ανοιξε τα παραθυρα να μπει φρεσκος αερας...αυτα για τωρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astrall
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2009, 12:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astrall  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου ελπιζω να πετιχει,, και ναι μπορω να ειμαι σιγκεντρομενος αφου για να ανοιξω το τριτο ματι αφτη ηταν η ασκηση που εκανα κα8ημερινα.
Οσο για το φρεσκο αερα στο δοματιο μου δεν ειμαι σιγουρος γιατι ποτε δεν ιχα την ορεξη να το τακτοποιησω
Θα σε ενημερωσω οταν κανω το ritual και ξανα ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2009, 16:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε atrall, σωστά σου τα λένε, δούλεψε τα chakra σου, φτιάξε την αύρα σου, κάνε την ασπίδα σου, κάνε το lbrp, και διάβασε πολύ πριν ασχοληθείς με ο,τιδήποτε!!! μη πέφτεις κατευθείαν στις σολωμονικές!! α! και μάζεψε και το δωμάτιο σου,είναι πολύ σημαντικό ο χώρος να είναι πολύ καθαρός, και ακόμα καλύτερα χωρίς χημικές ουσίες, αλλά με φυσικά καθαριστικά. Το φασκόμηλο δε που σου προτείνουν είναι πολύ καλό να το καις και να πηγαίνεις σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Μόνο καλό θα σου κάνει!


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gaara
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2009, 01:46:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Astrall. καταρχήν οτιδήποτε συμβαίνει στη ζωή σου δεν σημαίνει ότι έχει σχέση με την μαγεία... Λογικά θα έχεις ακούσει για τον όρο της αυθυποβολής.... Πιστεύουμε αυτό που θέλουμε!!! Επειδή πιστεύουν κάποιοι στο Θεό δεν Σημαίνει και πως υπάρχει..Σωστά?? Παρ΄όλα αυτά θα ακούσεις την γιαγιάκα να λέει "Δόξα τον Θεό" για κάτι που θα γίνει.... Με αυτά που σου λέω πιο λογικά θα πεις με την ψυχολογία που έχεις τώρα: Τι μ***κιες μου λέει αυτός τώρα... Ξέρω και από μαγείες και από πνεύματα... Πρέπει να πάρεις την Ζωή σου στα χέρια σου!!! Αν έχανα γκόμενα και δουλεία δαίμονες θα είχα μέσα μου!!! Τι προτείνω; Κοιμήσου και βγες αύριο το πρωί στον καθαρό αέρα και κανε μια νέα αρχή!! Άστα όλα πίσω... Πάνε και εκκλησία που λέει ο λόγος... Ποτέ δεν ξες!!! Άσε που όσοι γλύτωσαν από τέτοια βοήθησε η εκκλησία και η καινή Διαθήκη.... Πίστεψε σε αυτό που θες να πετύχεις και θα το Πετύχεις!!!! Σοβαρά τώρα... Άλλαξε τρόπο ζωής!!!!!


nothing is impossible from the time i will become the god of myself.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zieg Sieghart
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2010, 15:31:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΑΡΧΕΙΝ ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ FORUM.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΞΩ ΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΚΑΝΕΝΟΣ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΑΥΤΟ ΤΟ "ΒΙΒΛΙΟ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΤΕΧΝΗ.

ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΗΣ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ (ΟΣΟ ΠΙΣΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ 1ου ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ, ΤΟΥ 1ου ΒΙΒΛΙΟΥ, ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΔΥΝΑΜΟΣ(ΨΥΧΙΚΑ) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ.

ΕΞΑΛΛΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ "ΞΟΡΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ" ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ.
ΜΕΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΟΠΩΣ Η ΦΩΤΙΑ Η ΤΟ ΝΕΡΟ.
ΜΕΣΑ ΣΤΑ 5 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΘΕΪΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ. ΔΗΛΑΔΗ, ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ Η ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ (1 Η ΠΟΛΛΟΙ). ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ, Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΘΕΪΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ. ΑΡΑ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ Η ΑΝΤΙ-ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ "ΠΟΙΟΣ" ΑΛΛΑ ΤΟ "ΓΙΑΤΙ". ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΗΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ?
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΣΥΝΗΔΗΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ 1/6 ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ?
ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΣΥΝΗΔΗΤΑ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ?
ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΓΙΚΑ? Η ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ
ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ?

ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΤΟΤΕ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΤΕ.

Z.S.

You 've yet to learn about the true world!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BloNZoR
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2011, 00:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΤΑΡΧΕΙΝ ΧΑΙΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ FORUM.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΞΩ ΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΚΑΝΕΝΟΣ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΑΥΤΟ ΤΟ "ΒΙΒΛΙΟ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΤΕΧΝΗ.

ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΗΣ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΔΙΑΣΚΟΡΠΙΣΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΠΙΣΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ (ΟΣΟ ΠΙΣΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ) ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ 1ου ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ, ΤΟΥ 1ου ΒΙΒΛΙΟΥ, ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΔΥΝΑΜΟΣ(ΨΥΧΙΚΑ) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ.

ΕΞΑΛΛΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ "ΞΟΡΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ" ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ.
ΜΕΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. ΟΠΩΣ Η ΦΩΤΙΑ Η ΤΟ ΝΕΡΟ.
ΜΕΣΑ ΣΤΑ 5 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΘΕΪΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ. ΔΗΛΑΔΗ, ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΤΗΚΕ ΓΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ Η ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ (1 Η ΠΟΛΛΟΙ). ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ, Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΘΕΪΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ. ΑΡΑ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ Η ΑΝΤΙ-ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ "ΠΟΙΟΣ" ΑΛΛΑ ΤΟ "ΓΙΑΤΙ". ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΗΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ?
ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΣΥΝΗΔΗΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ 1/6 ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ?
ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΣΥΝΗΔΗΤΑ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ?
ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΓΙΚΑ? Η ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΕΙΔΗ
ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ?

ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΤΟΤΕ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΧΕΤΕ.

Z.S.

You 've yet to learn about the true world!


ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ...ΚΑΤΑΡΧΑΣ Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΒΙΒΛΙΟ ΑΚΑΘΑΡΤΟ ΚΑΙ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΣΥΝΕΠΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΟΛΕΙΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ...ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΕΝΑΣ ΨΥΧΙΚΑ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΝΑΣ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ...ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ Η ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...

☜★☞ ₪Εξ όνυχος τον λέοντα₪ ☜★☞Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 26 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2028809
Maintained by Digital Alchemy