ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μετανάστες-Τι πιστεύετε;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 14:36:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάνεις λάθος. Κατ' αρχήν η πρόσληψη φυλάκων στα σχολεία δεν είναι υπόθεση του κράτους αλλά των δήμων στους οποίους ανήκουν τα σχολεία.
Ισχύει αυτό. Θυμάμαι ότι και το δικό μου (δημόσιο) σχολείο είχε σεκιούριτι για αρκετό καιρό όταν ήμουν μαθητής. Δε ξέρω αν αυτό εφαρμόζεται ακόμα στο συγκεκριμένο ή σε άλαλ σχολεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 14:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon,

quote:
Πριν καταθέσετε κάτι σχετικό, επισκεφθείτε ένα σχολείο. Αυτά που διάβασα στα τελευταία μηνύματα, εγώ προσωπικά δεν τα έχω συναντήσει στα 25 χρόνια που είμαι εκπαιδευτικός.

Εσύ μπορεί να μην τα συνάντησες. Δεν λέει τίποτε αυτό.

quote:
Κι όμως... Ξέρεις πόσοι απ'αυτούς που πληρώνουν εισφορές στο ΙΚΑ, σαν εργαζόμενοι, δεν θα πάρουν ποτέ σύνταξη γιατί δεν θα προλάβουν να θεμελιώσουν δικαίωμα συνταξιοδότησης;

Ναι, ναι ... πληρώνουν ... Εδώ δεν πληρώνουν οι Έλληνες το ΙΚΑ τους, το πληρώνουν αυτοί. Εμείς είχαμε έναν θυρωρό στην οικοδομή του γραφείου, του δίναμε τον μισθό του και μαζί του δίναμε και τα χρήματα της ασφάλειάς του, το ΙΚΑ του δηλ. Ε, ξέρεις πόσα χρωστάει στο ΙΚΑ ; 45.000 ευρώ. 15 χρόνια δεν πλήρωνε ! Τα 'βαζε στη τσέπη του. Άντε βρεσ' τα τώρα κι αν είσαι και ο διαχειριστής της οικοδομής, άντε πλήρωσέ τα εσύ στο ΙΚΑ βάσει καταστατικού. Πλάκα μας κάνεις ρε macedon ;

quote:
Στο δικό μου σχολείο που προσπάθησαν να το διαρρήξουν 2 φορές μέσα σε 2 βδομάδες (κάθε Σάββατο βράδυ) οι δράστες και τις 2 φορές ήταν ντόπιοι και μάλιστα κάτοικοι της περιοχής.

Στο δικό σου. Και πάλι αυτό δεν λέει τίποτε.

quote:
Το ξέρω. Και λεμόνια από την Τουρκία. Γιατί ο ντόπιος ο γεωργός έμαθε να κάθεται στο καφενείο και να παίρνει επιδοτήσεις. Από παραγωγός έγινε τεμπέλης.

Όταν η ΕΟΚ είχε πει "κόψτε τις ελιές σας και μεις θα σας δώσουμε 10.000 δρχ. για κάθε ρίζα, επειδή βγάζει και η Ισπανία λάδι και σεις να βάλετε μπρόκολα", βρέθηκαν χιλιάδες που έκοψαν τα δέντρα τους για να πάρουν εύκολο χρήμα. Δεν σκέφτηκε κανείς απ'αυτούς ότι η ελιά για να δώσει πάλι καρπό, θα χρειαστούν 50 χρόνια.

Χέρσα χωράφια, τεμπέληδες εισοδηματίες, πρέφα στο καφενείο και μετά σου φταίνε οι μετανάστες.


Σ' αυτό συμφωνώ.

quote:
άνεις λάθος. Κατ' αρχήν η πρόσληψη φυλάκων στα σχολεία δεν είναι υπόθεση του κράτους αλλά των δήμων στους οποίους ανήκουν τα σχολεία.

Δεύτερο, φύλακες υπάρχουν, ειδικά στα σχολεία που έχουν πρόβλημα θέσης ή ειδικού πληθυσμού.

Τρίτο, τα σχολεία παρακαλάνε να έχουν φύλακες και οι γονείς το ίδιο. Δεν έχω ακούσει κανέναν να παραπονιέται για την ύπαρξη φυλάκων σε σχολεία.

Καλό θα είναι να μην φανταζόμαστε καταστάσεις αλλά να παρουσιάζουμε τις καταστάσεις ως έχουν.


Φύλακας, τι φύλακας εννοείς ; Ο 70άρης συνταξιούχος που είχε κολλητό τον διευθυντή του σχολείου και του είπε "έλα, να κάνεις κα'να μεροκάματο σαν φύλακας να μην κάθεσαι και στο σπίτι" ; Ναι, τέτοιοι υπάρχουν, δεν λέω ...

Edited by - zip on 25/11/2011 15:00:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 15:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Εγώ δεν τραβάω κανένα ζόρι Zip...[ Ναι, το είδαμε ... ] και γνωρίζεις πολύ καλά αν και κατα πόσο προκαλείς και δυναμιτίζεις τις συζητήσεις...
Εκνευρίζομαι απλά όταν δίνεις και συμβουλές στους υπολοίπους και υποδεικνύεις και συμπεριφορές...έλα ρε Zip , σε παρακαλώ πολύ... [ Να μην εκνευρίζεσαι. Γιατί εκνευρίζεσαι ; ]
Προσωπικά θεωρώ δεδομμένο ότι σου είναι κομματάκι δύσκολο να ξεπεράσεις τον "δαίμονα" που ενοικεί εντός σου και θεωρώ επίσης ότι και σύ καταδυναστεύεσαι απο αυτόν... [ Φίλε, θεώρησέ ότι γουστάρεις. Δεν με ενδιαφέρει. ]
Κυρίως κρίνεις και κατηγοριοποιείς συνομιλητές σου ... παρά μιλάς και τοποθετείσαι και μάλιστα όταν τοποθετείσαι θεωρείς τις απόψεις σου , ως υπεράνω κριτικής και λάθους...
Και μην -παράκληση- προσάπτεις σε άλλους συμπεριφορές και εκτροπές που καθιστούν -όπως λές..- το φόρουμ ως μ@@@@λο...
Θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική εντύπωση!!! [ Έχεις δεν έχεις, το ίδιο είναι. Εσύ εξακολουθείς να γράφεις, ο Χ δεν γράφει πια. Κάτι σημαίνει αυτό. ]
Προσωπικά δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να πώ κάτι που θα σε προκαλέσει και το λέω ειλικρινά , αρκεί βεβαίως να μην βλέπω τέτοιες συμπεριφορές εκ μέρους σου , που στόχο και ως σκοπό έχουν να ευτελίσεις στα μάτια των συνδικτύων σου τον εκάστοτε συνομιλητή σου που για δικούς σου λόγους δεν σου αρέσει.... [ Βλέπεις δεν βλέπεις, και πάλι το ίδιο είναι ]
Και επιτέλους νισάφι ρε Zip...όχι και να φέρεσαι ως αγνό πρόβατο και αναμάρτητο...δηλαδή έλεος!!! [ Δεν είμαι αγνό πρόβατο και δεν είμαι και αναμάρτητος ]
Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά -το ξέρεις αυτό φαντάζομαι..- για να έχω/ουμε κάτι προσωπικό μαζί σου....το μόνο που ενοχλεί είναι η συμπεριφορά σου [ Ποια συμπεριφορά μου ρε ; Σε πείραξα εγώ εσένα σ' αυτό το θέμα ; Σου μίλησα ; Απευθύνθηκα σε σένα ; ] και ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΩΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ!!
Και μην αυταπατάσαι...εισπράττεις αυτό που σου ανήκει , σύμφωνα με την συμπεριφορά σου...όπως και όλοι μας εξάλλου!!! [ Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με σένα. Είμαι από άλλο πεπόνι εγώ. ]
Προσωπικά δεν θα καθήσω να ξεκατινιασθώ και δεν μου αρέσουν τα ξεκατινιάσματα...[ Mα ήδη το έκανες ! ] και ούτε θα καθήσω να ανασύρω απο το παρελθόν -και το πρόσφατο..- διάφορες "εμπλοκές" σου...τις γνωρίζεις πολύ καλά αλλα και άλλοι άνθρωποι και δεν χρειάζεται υπενθύμιση...!!! [ Τότε, τι θες τώρα ; ]
Μακάρι να ηρεμήσεις -θα μου πείς βέβαια ότι είσαι ήρεμος...χεχεχε..- και να υπάρξει η δυνατότητα για μια ήρεμη "συμβίωση"...αλλα όπως είπε και ο Φίλος Kost..."Με το στανιό δεν γίνεται γάμος"...πρέπει να υπάρχει και θέληση!!! [ Ό,τι να 'ναι λες ]
Να είσαι καλά ωστόσο!!! [ Ναι, ναι ... κι εσύ ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
Αν κάποιος βλέπει τα πράγματα λογικά δε μπορεί να μη συμφωνήσει με όσα λέει ο zip.
Επίσης έτσι έχουν τα πράγματα όπως τα λέει και για ότι ισχύει στο εξωτερικό.
Υπάρχει και κάτι ακόμα όμως που ισχύει στο εξωτερικό και δε μας αρέσει να το πολυλέμε εμείς οι Ελληνες.
Στο εξωτερικό δεν υπάρχει η έννοια της μονιμότητας στο δημόσιο.
Υπάρχουν κρατικοί και όχι δημόσιοι υπάλληλοι στο δημόσιο τομέα και είναι χωρίς μονιμότητα.
Πρόσφατο παράδειγμα πριν μερικούς μήνες στη Βρετανία η απόλυση εκατοντάδων χιλιάδων κρατικών υπαλλήλων του δημόσιου τομέα της.

Οσον αφορά τα περί οργάνωσης σχολείων και εκπαιδευτικών κ.τ.λ. συγκριτικά με Ελλάδα και εξωτερικό την καλύτερη απάντηση τη δίνει μέσα σε μια πρόταση ο κος Στέφανος Μάνος
"Δεν φαίνεται να κατανοεί ότι είναι σχεδόν αδύνατο να εξηγήσει στις αγορές με ποια λογική η Ελλάδα πληρώνει 4 φορές περισσότερους εκπαιδευτικούς ανά μαθητή από ό,τι η Φινλανδία που διαθέτει το καλύτερο εκπαιδευτικό σύστημα στον κόσμο. Πως θα μπορέσουν να καταλάβουν οι αγορές ότι τα χρεοκοπημένα ταμεία πληρώνουν τα φάρμακα για τους ασφαλισμένους στη λιανική τιμή που είναι κατά 47% μεγαλύτερη από τη χονδρική τιμή."
Το απόσπασμα είναι απο άρθρο που βρίσκεται στο link
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=16861&catid=13

Οπως καταλαβαίνουμε απ' αυτό το παράδειγμα που αποτελεί ένα μικρό μόνο δείγμα απο ένα υπέρογκο ύψος δαπανών στο σύνολο του δημόσιου τομέα και γενικότερης σπατάλης δημοσίου χρήματος που έχει υπάρξει τα τελευταία 30 χρόνια, αναρωτιέται ο καθένας λογικά πως είναι μετά δυνατό να βρεθούν χρήματα για σεκιούριτι στα σχολεία. Αν και θα μπορούσαν να εργάζονται σεκιούριτι ιδιωτικών εταιρειών για να μην επιβαρύνεται το δημόσιο.

Ολες αυτές οι καταστάσεις δυσλειτουργίας σε πολλά θέματα της ελληνικής κοινωνίας έχουν ένα κοινό παρονομαστή, τη δομή της οικονομίας και της κοινωνίας που περιγράφεται μέσα σε δύο μόνο λεπτά με πολύ απλά, κατανοητά και πέρα για πέρα αληθινά λόγια απο τον κο Στέφανο Μάνο σε ένα βιντεο του youtube απο μια συνέντευξη του.
http://www.youtube.com/watch?v=7_PIhh8LoQQ

Να πούμε ακόμη ότι είτε συμφωνεί κανείς ή διαφωνεί, είτε αρέσει ή δεν αρέσει, δεν παύει οι επισημάνσεις αυτές να περιέχουν πολύ μεγάλη δόση αλήθειας και να αγγιζουν τον πυρήνα του συνόλου των προβλημάτων και αυτού της παρούσης συζήτησης στη καρδιά του.


to puzzle ths xilietias
emre aydın-HoşçakalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:26:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός

Εγώ δεν τραβάω κανένα ζόρι Zip...[ Ναι, το είδαμε ... ] και γνωρίζεις πολύ καλά αν και κατα πόσο προκαλείς και δυναμιτίζεις τις συζητήσεις...
Εκνευρίζομαι απλά όταν δίνεις και συμβουλές στους υπολοίπους και υποδεικνύεις και συμπεριφορές...έλα ρε Zip , σε παρακαλώ πολύ... [ Να μην εκνευρίζεσαι. Γιατί εκνευρίζεσαι ; ]
Προσωπικά θεωρώ δεδομμένο ότι σου είναι κομματάκι δύσκολο να ξεπεράσεις τον "δαίμονα" που ενοικεί εντός σου και θεωρώ επίσης ότι και σύ καταδυναστεύεσαι απο αυτόν... [ Φίλε, θεώρησέ ότι γουστάρεις. Δεν με ενδιαφέρει. ]
Κυρίως κρίνεις και κατηγοριοποιείς συνομιλητές σου ... παρά μιλάς και τοποθετείσαι και μάλιστα όταν τοποθετείσαι θεωρείς τις απόψεις σου , ως υπεράνω κριτικής και λάθους...
Και μην -παράκληση- προσάπτεις σε άλλους συμπεριφορές και εκτροπές που καθιστούν -όπως λές..- το φόρουμ ως μ@@@@λο...
Θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική εντύπωση!!! [ Έχεις δεν έχεις, το ίδιο είναι. Εσύ εξακολουθείς να γράφεις, ο Χ δεν γράφει πια. Κάτι σημαίνει αυτό. ]
Προσωπικά δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να πώ κάτι που θα σε προκαλέσει και το λέω ειλικρινά , αρκεί βεβαίως να μην βλέπω τέτοιες συμπεριφορές εκ μέρους σου , που στόχο και ως σκοπό έχουν να ευτελίσεις στα μάτια των συνδικτύων σου τον εκάστοτε συνομιλητή σου που για δικούς σου λόγους δεν σου αρέσει.... [ Βλέπεις δεν βλέπεις, και πάλι το ίδιο είναι ]
Και επιτέλους νισάφι ρε Zip...όχι και να φέρεσαι ως αγνό πρόβατο και αναμάρτητο...δηλαδή έλεος!!! [ Δεν είμαι αγνό πρόβατο και δεν είμαι και αναμάρτητος ]
Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά -το ξέρεις αυτό φαντάζομαι..- για να έχω/ουμε κάτι προσωπικό μαζί σου....το μόνο που ενοχλεί είναι η συμπεριφορά σου [ Ποια συμπεριφορά μου ρε ; Σε πείραξα εγώ εσένα σ' αυτό το θέμα ; Σου μίλησα ; Απευθύνθηκα σε σένα ; ] και ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΩΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ!!
Και μην αυταπατάσαι...εισπράττεις αυτό που σου ανήκει , σύμφωνα με την συμπεριφορά σου...όπως και όλοι μας εξάλλου!!! [ Μη με βάζεις στο ίδιο τσουβάλι με σένα. Είμαι από άλλο πεπόνι εγώ. ]
Προσωπικά δεν θα καθήσω να ξεκατινιασθώ και δεν μου αρέσουν τα ξεκατινιάσματα...[ Mα ήδη το έκανες ! ] και ούτε θα καθήσω να ανασύρω απο το παρελθόν -και το πρόσφατο..- διάφορες "εμπλοκές" σου...τις γνωρίζεις πολύ καλά αλλα και άλλοι άνθρωποι και δεν χρειάζεται υπενθύμιση...!!! [ Τότε, τι θες τώρα ; ]
Μακάρι να ηρεμήσεις -θα μου πείς βέβαια ότι είσαι ήρεμος...χεχεχε..- και να υπάρξει η δυνατότητα για μια ήρεμη "συμβίωση"...αλλα όπως είπε και ο Φίλος Kost..."Με το στανιό δεν γίνεται γάμος"...πρέπει να υπάρχει και θέληση!!! [ Ό,τι να 'ναι λες ]
Να είσαι καλά ωστόσο!!! [ Ναι, ναι ... κι εσύ ]




Μια απο τα ίδια παρακαλώ...ασυναρτησία διπλή μερίδα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:35:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Έπειτα, αυτό εδώ που λες [ γι' αυτό το βάζω σε ξεχωριστό post ] :

quote:
Εαρινός

Προσωπικά δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να πώ κάτι που θα σε προκαλέσει και το λέω ειλικρινά [...]


το έχεις ξαναπεί. Δεν θυμάμαι που ακριβώς αλλά θα ψάξω και θα το βρω. Παρ' ότι λοιπόν το έχεις ξαναπεί, έρχεσαι σ' αυτό εδώ το θέμα, και με ξανα - προκαλείς.

Το μήνυμα που έστειλα εγώ όταν μπήκα στο θέμα το διάβασες ; Εγώ έδωσα ένα link για να συμπληρώσω τα παραδείγματα του Agnostic και έγραψα πέντε λέξεις που αφορούσαν την άποψή μου σχετικά με την διαγραφή του λογαριασμού του Χ. Αναφέρθηκα πουθενά σε σένα ; Απευθύνθηκα σε σένα ; Συνεπώς, τι νταλγκά βαράς εσύ με την πάρτη μου και γράφεις αυτό ;

quote:
Εαρινός

Εσύ τα λές αυτά Zip???
Εσύ???
Ο Κατ'εξοχήν είρων του φόρουμ , που φροντίζεις ανελλειπώς να προκαλείς και να προσπαθείς να αποδομήσεις τους συνομιλητές σου???
Σε παρακαλώ πολύ...σε παρακαλώ...άσε καναν άλλον να μιλήσει καλύτερα!!!

ΥΓ:"Και θές να σου πώ κάτι??? ...και λίγα σου είπε , ειδικά εσένα και παίρνεις αυτό που σου αξίζει και μην σε ενοχλεί...ΑΥΤΟΣ ΕΙΣΑΙ".


Αυτό δεν είναι πρόκληση ; [ καλά εσύ, μην απαντήσεις σ' αυτό, η ερώτηση αυτή δεν απευθύνεται σε σένα ]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Μια απο τα ίδια παρακαλώ...ασυναρτησία διπλή μερίδα!!!


Θα σου πω σε λίγο κατά πόσο είναι ασυναρτησία ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:40:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εαρινός

Μια απο τα ίδια παρακαλώ...ασυναρτησία διπλή μερίδα!!!


Θα σου πω σε λίγο κατά πόσο είναι ασυναρτησία ...



Οπωσδήποτε...μια απο τα ίδια Zipppppp...δεν αλλάζει ο "άνθρωπος" , πολύ δύσκολο , θα πρέπει και ο ίδιος να το θέλει!!!

Το θέμα με σένα είναι ότι δεν αντι-λαμβάνεσαι...
Συνάρτησα τα όσα λές -και δεν με ενδιαφέρει αν απευθύνεσαι σε μένα..-με την εν γένει "πολιτεία-συμπεριφορά" σου στο φόρουμ και κατα την γνώμη μου , ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙ!!
Άσε λοιπόν τα Ζιπ[ίστικα]...νουθεσίες αλλού!!!
Και δεν σε προκαλώ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ!!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 25/11/2011 16:44:31

Edited by - Εαρινός on 25/11/2011 16:45:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 16:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Το θέμα με σένα είναι ότι δεν αντι-λαμβάνεσαι...


Καλά, θα δούμε σε λίγο ποιος αντι-λαμβάνεται και ποιος δεν αντι-λαμβάνεται ...

Κι έπειτα, εσύ τι ζόρι τραβάς ρε αν εγώ αντιλαμβάνομαι ή δεν αντιλαμβάνομαι ; Ε ; Τι σε νοιάζει ; Σε νοιάζει ;

quote:
Εαρινός

Συνάρτησα τα όσα λές -και δεν με ενδιαφέρει αν απευθύνεσαι σε μένα..-με την εν γένει "πολιτεία-συμπεριφορά" σου στο φόρουμ και κατα την γνώμη μου , ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙ!!


Τι λε' ρε παιδί μου ... ;! Σοβαρά ; Είτε δηλ. απευθύνεται κάποιος σε σένα είτε όχι, εσύ την παπαριά σου πρέπει να την πεις, ε ;

quote:
Εαρινός

Και δεν σε προκαλώ...


Αυτό, άσε να το πούνε άλλοι ... Σου είπα, η ερώτηση δεν ήταν για σένα. Για άλλους ήταν, για να βλέπουνε ...

quote:
Εαρινός

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ!!!


Στο ζήτησα εγώ αυτό ;

Edited by - zip on 25/11/2011 17:00:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 17:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Παρακολουθω <την συζητηση σας> και δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπει αυτη η αντιπαραθεση μεταξυ σας!!!!!

Νομιζω το οτι ολα οσα λετε ,για την συμπεριφορα καθε μελους εδω μεσα ειναι χιλιοειπωμενη απο διαφορα μελη αλλα και απο τους συντονιστες του φορουμ.

Δεν μπορει να αλλαξει κανεις ,κανενος την συμπεριφορα εν γενη ,αν ο ιδιος δεν το θελει και δεν σεβεται τον ευατο του και τον συνομιλητη του.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 17:26:29  Εμφάνιση Προφίλ
zip

quote:
Εσύ μπορεί να μην τα συνάντησες. Δεν λέει τίποτε αυτό.

Αν δε λέει τίποτε η προσωπική εμπειρία μου με 130 σχολεία που γνωρίζω από πρώτο χέρι, υποθέτω πως η δική σου εμπειρία θα πρέπει να περιλαμβάνει πολύ περισσότερα σχολεία για τα οποία έχεις προσωπική άποψη. Σ'αυτήν την περίπτωση, όντως, η άποψή σου έχει πιο βαρύνουσα σημασία επί του θέματος.

quote:
Στο δικό σου. Και πάλι αυτό δεν λέει τίποτε.

Προφανώς. Στα δικά σου σχολεία που διευθύνεις, ήταν αλλοδαποί οι δράστες;

quote:
Φύλακας, τι φύλακας εννοείς ;

Ε, τώρα. Τόσα σχολεία έχεις υπ' όψη σου, δεν γνωρίζεις για τους φύλακες;

quote:
Ο 70άρης συνταξιούχος που είχε κολλητό τον διευθυντή του σχολείου και του είπε "έλα, να κάνεις κα'να μεροκάματο σαν φύλακας να μην κάθεσαι και στο σπίτι" ; Ναι, τέτοιοι υπάρχουν, δεν λέω ...

Μισό λεπτό να ηρεμήσω από τα γέλια και θα σου πω...

... Λοιπόν:

1. Ο Διευθυντής του σχολείου δεν έχει καμία σχέση με την πρόσληψη φυλάκων. Οι φύλακες προσλαμβάνονται από το δήμο για τη δουλειά αυτή και ανήκουν στο Γραφείο Παιδείας του Δήμου.

2. Οι φύλακες είναι δημοτικοί υπάλληλοι οι οποίοι είναι υπεύθυνοι για την ασφάλεια του σχολικού κτιρίου που τους έχει ανατεθεί για 8 ώρες.

3. Τέτοιοι φύλακες που περιγράφεις, δεν υπάρχουν ούτε υπήρξαν ποτέ. Κι αυτό γιατί ποτέ κανείς διευθυντής σχολείου δεν είχε εξουσιοδότηση να προσλάβει ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ! Ποτέ!

4. Τέλος, η πλειοψηφία των φυλάκων του Δήμου όπου βρίσκεται το σχολείο μου (τους οποίους γνωρίζω προσωπικά αλλά δεν λέει τίποτε, όπως λες) είναι μεταξύ 35 και 45 ετών, με το μεγαλύτερο να είναι 52.

Είμαι σίγουρος πως οι σχολικοί φύλακες του δήμου που έχεις στο νου σου (και που βέβαια θα γνωρίζεις προσωπικά, αλλιώς δεν θα ήσουν τόσο ανόητος να αερολογείς χωρίς να έχεις κάτι συγκεκριμένο υπ' όψη σου) είναι όλοι 70 ετών, όπως λες. Ίσως ο δήμος μου να ανήκει στις εξαιρέσεις, μια και δεν πιστεύω ότι απλά λες ό,τι σου κατεβαίνει.

... ή μήπως λες;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 17:47:32  Εμφάνιση Προφίλ
Περί αυτού ομιλώ φίλτατε Zip...
" Συνεπώς, ας τον διατάξει κάποιος να μην συμπεριφέρεται κατ' αυτόν τον τρόπο και ας του απαγορεύσει κάποιος να βρίζει και να έχει αυτό το ύφος. Λογικά ... θα πρέπει να υπακούσει το παιδί. Αν όχι, τότε θα υποστεί τις συνέπειες. Αυτή τη "δημοκρατία" γνωρίζει και κατανοεί ο άνθρωπος, ε, αυτή ας πάρει. Αυτή τη γλώσσα ξέρει, ε, στην ίδια γλώσσα ας πάρει και τις απαντήσεις του.


(και πολύ ασχοληθήκαμε)


Tην ξεύρεις την παροιμία με τον Λύκο και τα πρόβατα???
Κατ'αρχάς δεν είναι "παιδί" όπως τον προσφωνείς και μάλιστα με μειωτική -όπως πάντα..- διάθεση , έναντι όσων δεν σου κάθονται καλά στο λαιμό...
Δεύτερον...θα μιλήσεις εσύ για βρισιές-δημοκρατία και κανόνες???
Πφφφφφ....
Και τρίτον...θα διατάξει...ποιός ρε???
Ποιός θα διατάξει???
Που θαρρείς ότι βρίσκεσαι στα αμπελο-χώραφά σου ή στην επιχειρησή σου???
Άκου θα ΔΙΑΤΑΞΕΙ....Ο Zip...
Δεν θέλω να πώ τίποτα άσχημο..μαζέψου μονο και κοίτα τον εαυτό σου και να διατάξεις κανα παιδάκι της γειτονιάς σου...κατάλαβες???
Σε παρακαλώ .... κόψτοοοοο..!!!

YΓ:"Και γώ στην γλώσσα σου απαντώ και σου ξανα-λέω , άσε τις κριτικές και τις νουθεσίες..αυτά στο χωριό σου , διότι στο χωριό μου δεν περνάνε..ΚΑΙ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ...ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΝΑ ΟΜΙΛΕΙΣ ΠΕΡΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ".

Και ΜΕΙΣ πολύ ασχοληθήκαμε μαζί σου ΕΠΙΣΗΣ!!!

Κοπρέντε..καπίσι..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 17:55:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Παρακολουθω <την συζητηση σας> και δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπει αυτη η αντιπαραθεση μεταξυ σας!!!!!

Νομιζω το οτι ολα οσα λετε ,για την συμπεριφορα καθε μελους εδω μεσα ειναι χιλιοειπωμενη απο διαφορα μελη αλλα και απο τους συντονιστες του φορουμ.

Δεν μπορει να αλλαξει κανεις ,κανενος την συμπεριφορα εν γενη ,αν ο ιδιος δεν το θελει και δεν σεβεται τον ευατο του και τον συνομιλητη του.




Στήβ...δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ συζήτηση , μάλλον το αντίθετο συμβαίνει και συμφωνώ με τα όσα λές...ωστόσο , δεν μπορώ να πάω "πάσο" ορισμένα πράγματα και προσωπικά το θεωρώ υποκρισία να κανω ότι δεν βλέπω!
Καλώς ή κακώς , έτσι είμαι!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
11/06/2011, Εαρινός στο www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=17&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10881

Ζιπ , κοίταξε να δείς ... ο Εαρινός δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να συμμετάσχει σε οποιουδήποτε είδους παιχνίδια ή οτιδήποτε άλλο με σένα [...]


quote:
14/06/2011, Εαρινός στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10178

[...] δεν πρόκειται προσωπικά να σε ενοχλήσω ποτέ...εξάλλου δεν είναι και κάτι που με ενδιαφέρει ως άνθρωπο...


Δύο βρήκα μέχρι στιγμής και πρέπει να υπάρχουν κι άλλα. Και μάλιστα στο πρώτο, η λέξη "ποτέ" είναι όπως και σε αυτό :

quote:
Εαρινός

Προσωπικά δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να πώ κάτι που θα σε προκαλέσει και το λέω ειλικρινά [...]


... με κεφαλαία γράμματα. Το "δεν πρόκειτε ΠΟΤΕ", ήθελα να 'ξερα, copy - paste το κάνεις κάθε φορά ;

Αχ, τα ίδια λες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:17:16  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν στο είπα ήδη???
Μία απο τα ίδια Zip..μια απο τα ίδια..διπλή μερίδα!!!
Εγώ ουδέ-ΠΟΤΕ σε προκάλεσα και σου έχω επανειλλημένως ζητήσει να μην προκαλείς ΕΣΥ και το έθεσα ως προϋπόθεση...δηλαδή τι φαντάσθηκες φίλε μου???
Ότι θα συνεχίσεις και δεν θα έχεις απάντηση...χεχεχε...
Άσε σου λέω να μιλήσει κανένας αλλος περί σωστής και αρμόζουσας συμπεριφοράς..αυτό σου λέω!!
Αν εξαιρέσω τα ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΙΞΗΣ στο λόγο σου...ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι μονίμως μια ΠΡΟΚΛΗΣΗ!!
Μπορεί να μην σου αρέσει αυτό που ακούς αλλα είναι πραγματικότητα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:18:40  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως λίγα βρήκες..ξανα-ψάξε , έχεις ταλέντο σε αυτά..χεχχχχ..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon,

quote:
Προφανώς. Στα δικά σου σχολεία που διευθύνεις, ήταν αλλοδαποί οι δράστες;

Ναι.

quote:
Ε, τώρα. Τόσα σχολεία έχεις υπ' όψη σου, δεν γνωρίζεις για τους φύλακες;

Γνωρίζω, γι' αυτό και σε ρωτάω. Για να δω αν γνωρίζουμε τα ίδια.

quote:
1. Ο Διευθυντής του σχολείου δεν έχει καμία σχέση με την πρόσληψη φυλάκων. Οι φύλακες προσλαμβάνονται από το δήμο για τη δουλειά αυτή και ανήκουν στο Γραφείο Παιδείας του Δήμου.

2. Οι φύλακες είναι δημοτικοί υπάλληλοι οι οποίοι είναι υπεύθυνοι για την ασφάλεια του σχολικού κτιρίου που τους έχει ανατεθεί για 8 ώρες.

3. Τέτοιοι φύλακες που περιγράφεις, δεν υπάρχουν ούτε υπήρξαν ποτέ. Κι αυτό γιατί ποτέ κανείς διευθυντής σχολείου δεν είχε εξουσιοδότηση να προσλάβει ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ! Ποτέ!

4. Τέλος, η πλειοψηφία των φυλάκων του Δήμου όπου βρίσκεται το σχολείο μου (τους οποίους γνωρίζω προσωπικά αλλά δεν λέει τίποτε, όπως λες) είναι μεταξύ 35 και 45 ετών, με το μεγαλύτερο να είναι 52.


Αυτό τι είναι τώρα ; Το νομοσχέδιο που θα προτείνεις εσύ για τους φύλακες των σχολικών κτιρίων όταν εκλεγείς βουλευτής ; Σωστό μου φαίνεται, μπράβο, εγώ θα το ψήφιζα. Σε ποια χώρα ζεις ;

quote:
Είμαι σίγουρος πως οι σχολικοί φύλακες του δήμου που έχεις στο νου σου (και που βέβαια θα γνωρίζεις προσωπικά, αλλιώς δεν θα ήσουν τόσο ανόητος να αερολογείς χωρίς να έχεις κάτι συγκεκριμένο υπ' όψη σου) είναι όλοι 70 ετών, όπως λες. Ίσως ο δήμος μου να ανήκει στις εξαιρέσεις, μια και δεν πιστεύω ότι απλά λες ό,τι σου κατεβαίνει.

... ή μήπως λες;


Έλα ντε ... εσύ τι λες ; Λέω ; Απέναντι από το σπίτι μου έχω σχολείο. Και ο φύλακας είναι ο παππούς που μένει στο πάνω διαμέρισμα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Εαρινέ, εγώ αυτά δεν τα postάρω για σένα, στο είπα. Για άλλους τα postάρω. Συνεπώς, χαλάρωσε και απόλαυσε την ξεφτίλα σου για ακόμη μία φορά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon

quote:
Ίσως ο δήμος μου να ανήκει στις εξαιρέσεις, μια και δεν πιστεύω ότι απλά λες ό,τι σου κατεβαίνει.

Εμ ... καλά που το κατάλαβες. Αναφέρεσαι σε εξαιρέσεις macedon. Και μπράβο που υπάρχουν δηλ. κι αυτές.

Πάντως, στον δικό μου τον δήμο τα περισσότερα σχολεία δεν έχουν φύλακες. Και αυτά που έχουν, σου είπα τι έχουν ...

Και δεν χρειάζεται να έχω εμπειρία από 130 σχολεία για να λέω κάποια πράγματα. Ούτε χρειάζεται να είμαι διευθυντής για να ξέρω πως πριν από ένα μήνα μπήκαν 5 Ρουμάνοι στο παραπάνω Λύκειο και τα 'κάναν όλα γης μαδιάμ. 'Ντάξει macedon ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:41:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινέ, εγώ αυτά δεν τα postάρω για σένα, στο είπα. Για άλλους τα postάρω. Συνεπώς, χαλάρωσε και απόλαυσε την ξεφτίλα σου για ακόμη μία φορά.



Παραφέρεσαι..πρόσεξε...εγώ δεν σε έβρισα θυμήσου το!!!
Αλήθεια , όλη η Ελλάδα έχει σχολικούς φύλακες που μένουν στο πάνω διαμέρισμα απο σένα???
Ρε τι πάθαμε...θα έχεις πολύ μεγάλη πολυκατοικία μπρέ...ο Μακεδόνας μάλλον μένει σε μονοκατοικία...

Πάντως το μόνο[ν] που ποστάρεις είναι ο εαυτός σου μπρέ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 25/11/2011 18:45:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 18:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Αλήθεια , όλη η Ελλάδα έχει σχολικούς φύλακες που μένουν στο πάνω διαμέρισμα απο σένα???

Ρε τι πάθαμε...θα έχεις πολύ μεγάλη πολυκατοικία μπρέ...ο Μακεδόνας μάλλον μένει σε μονοκατοικία...


O macedon μιλάει για τον δήμο του κι εγώ για τον δικό μου. Δεν είπα πως όλη η Ελλάδα έχει φύλακες που μένουν στο επάνω διαμέρισμα από μένα.

quote:
Εαρινός

Παραφέρεσαι..πρόσεξε...εγώ δεν σε έβρισα θυμήσου το!!!


Με προκάλεσες και σου απαντώ αναλόγως και μάλιστα στοιχειοθετώ και την απάντησή μου.

Αν συνεχίσεις πάντως κατ' αυτόν τον τρόπο, το βρίσιμο δεν το γλυτώνεις.

Edited by - zip on 25/11/2011 18:59:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 19:10:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Με προκάλεσες και σου απαντώ αναλόγως και μάλιστα στοιχειοθετώ και την απάντησή μου.

Αν συνεχίσεις πάντως κατ' αυτόν τον τρόπο, το βρίσιμο δεν το γλυτώνεις.

Edited by - zip on 25/11/2011 18:59:12


Δεν θέλω να κακιώνεις...δείξε υπομονή και αυτοσυγκράτηση!!!
Και γώ στοιχειοθετώ -δεν σκηνοθετώ- ότι λέω αλλα δεν είσαι ευήκοος...
Εγώ πάντως δεν θα σε βρίσω , δεν με εκφράζει αυτό..ειδικά με σένα!!!

Λές..
"O macedon μιλάει για τον δήμο του κι εγώ για τον δικό μου. Δεν είπα πως όλη η Ελλάδα έχει φύλακες που μένουν στο επάνω διαμέρισμα από μένα".

Και γώ για τον δικό μου μιλάω μπρέ...αλήθεια ο δικός σου ο Δήμος αποτελεί τον κανόνα???
Ενημέρωσε τον Μακεδόνα πάραυτα...αυτά είναι σημαντικά ευρήματα για να μην τα λαμβάνουμε υπ'οψιν μας...Πανελληνίως!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 21:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Εαρινός

Και γώ για τον δικό μου μιλάω μπρέ...αλήθεια ο δικός σου ο Δήμος αποτελεί τον κανόνα???


Όχι μπρε χαϊβάν' δεν αποτελεί τον κανόνα. Είπα εγώ πως αποτελεί τον κανόνα ;

quote:
Εαρινός

Δεν θέλω να κακιώνεις...δείξε υπομονή και αυτοσυγκράτηση!!!


Υπομονή κάνω ακόμη μπρε ... αλλά και η υπομονή έχει κι αυτή τα όριά της.

quote:
Εαρινός

Και γώ στοιχειοθετώ -δεν σκηνοθετώ- ότι λέω αλλα δεν είσαι ευήκοος...
Εγώ πάντως δεν θα σε βρίσω , δεν με εκφράζει αυτό..ειδικά με σένα!!!


Ναι, καλά θα κάνεις να μην με βρίσεις. Δεν βρίζεις άλλωστε εσύ ...

quote:

gianipseftis, Απεστάλη: 08/06/2011, 14:33:47 - Αγνόησε τους μαλάκες, εγκαταλείποντας τους στην μιζέρια της χούφτας τους.

Εαρινός - Τι μαλάκας Θεέ μου....λέω και γώ που ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ την σοφία της "όρασής" του..

alex22 - Εγώ όταν στα χώνω,έχω τους λόγους μου και το κάνω γιατί πετάς μαλακίες ανευ ουσίας [...] Σε παρακαλώ πολύ σταμάτα να τραβάς μαλακίες μπροστά απο την οθόνη σου,το esoterica δεν είναι για αυτό.

Εαρινός - Σταμάτα να προκαλείς παλιομαλαλακισμένο...τοποθετήσου και άσε τις κρίσεις κατάλαβες μαλακισμένο ??? Κόψε τις στρατηγικές τις κατινιστικες κατάλαβες μαλακάκο

Εαρινός - Εμφανίσθηκε και ο άλλος ο μαλάκας ...καλώς τους!!!

alex22 - Δεν εξηγείται τόση μαλακία το άτομο.Ο μαλάκας του esoterica.

Εαρινός - Έχε χάρη σου λέω...κάνει παρέα με τον άλλο το μαλάκα τον Γεοσκώληκα...

Εαρινός - Θα τα κόψεις μαλακάκο...ακούς???

Εαρινός - Γέλα μαλάκα..

alex22 - Ξεκόλα μαλάκα,η ζωή έχει πλάκα,που λέει και ο zip.

Εαρινός - Ρωτάς αν έχω κόλλημα ρε μαλακιστήρι...??? [...] Και άλλη φορά αυτό το σκατό-στομά σου -και την σκατένια την ψυχή σου-, θα το ανοίγεις και θα μιλάς όπως ξέρεις ΜΟΝΟ στους δικούς σου και στους φίλους σου , κατάλαβες μαλακάκο??? [...] Τι λές μωρέ Μαλάκα ...το είπε ο Τζίπ ε???

alex22, Απεστάλη: 08/06/2011, 21:31:20 - Καληνύχτα μαλάκα,η ζωή έχει πλάκα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 21:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Α, για να μην το ξεχάσω, τσίμπα ακόμη ένα στοιχείο που αποδεικνύει την προκλητικότητά σου προς εμένα. Στο θέμα [ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10971&whichpage=23&ARCHIVE= ] μετά από ενάμησι σχεδόν μήνα που παραμένει ανενεργό πας και γράφεις δύο μήνυματα [ ο θεός βέβαια να τα κάνει μηνύματα ] εντελώς άσχετα και ξεκάρφωτα. Και σου λέει η διαχείριση :

quote:
amalia στο http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10971&whichpage=23&ARCHIVE=

Μπορείς να μας εξηγήσεις Εαρινέ:

1.
τι ακριβώς θες να πεις στα παραπάνω μηνύματα, που ούτε να καταλάβει δεν μπορεί κανείς, ποιός έγραψε τι, πότε και πού;
Εκτός από την μη σωστή χρήση του quote, που συνεχίζεις να κάνεις, με τα δύο μηνύματά σου βάζεις τον κάθε αναγνώστη στο ρόλο της... Πυθίας!!

2. Ποιός ο λόγος που παραθέτεις τα δύο ακατανόητα αυτά μηνύματα, σε ένα θέμα που είναι ανενεργό για πάνω από ενάμιση μήνα και που ούτως ή άλλως "μυρίζει μπαρούτι" εφόσον έχουν ανακύψει και συζητηθεί εδώ πολύ σοβαρά ζητήματα;

[ τα bold δικά μου ]


Κι εσύ τι κάνεις ; Ως συνήθως αυτό που ξέρεις να κάνεις πολύ καλά : τουμπεκί ψιλοκομμένο.

Ο λόγος βέβαια που το κάνεις είναι πεντακάθαρος : για να με προκαλέσεις, όπως ακριβώς με προκάλεσες και στο παρόν θέμα.

Ζηλιάρη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 23:02:51  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω θα πρότεινα να βγείτε μια βολτούλα για ενα ποτάκι*
και να σταματήσει εδω η "συζήτηση".

Οι όποιες κόντρες είναι αναμενόμενες ,
χρόνια κάποιοι διαφωνούν με κάποιους άλλους εδω μέσα ,
αυτο δημιουργεί ενίοτε και εμπάθειες .

Η μαγκια ομως είναι να κοντράρεσαι σε επίπεδο επιχειρημάτων
τα επι προσωπικού , είναι λίγο ... φλυαρία για το τίποτα

*Απολαύστε υπεύθυνα



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 23:10:54  Εμφάνιση Προφίλ
Σοκαρίστηκα......επιχειρήματα κι'αυτά μπρε Ζίπ...ναι , εσένα μονίμως οι άλλοι σε προκαλούν...γνωστό το ρεφραίν...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 25/11/2011 23:16:02

Edited by - Εαρινός on 25/11/2011 23:17:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 23:15:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Ζηλιάρη!



Βρε τον Τάκη...κολλητοί Ζίπ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2011, 23:49:40  Εμφάνιση Προφίλ
zip

quote:
Αυτό τι είναι τώρα ; Το νομοσχέδιο που θα προτείνεις εσύ για τους φύλακες των σχολικών κτιρίων όταν εκλεγείς βουλευτής ;

Αυτό είναι η νομοθεσία που ισχύει εδώ και 12 χρόνια. Κι επειδή μάλλον το αγνοείς, επέτρεψέ μου να σε ενημερώσω:

1. Ο θεσμός των σχολικών φυλάκων ξεκίνησε το 1999 με την Υπουργική Απόφαση 34100/99 του Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων.

2. Με το ΠΔ 164/2005 καθορίζεται η εργασιακή τους σχέση με το Δήμο. Με βάση τις διατάξεις του ίδιου ΠΔ καθορίστηκαν οι οργανικές θέσεις των σχολικών φυλάκων σε 2.783 σε όλη την Ελλάδα.

3. Με την προγραμματική σύμβαση των φορέων ΚΕΔΚΕ-ΟΑΕΔ-ΕΕΤΑΑ καθορίστηκαν οι υποχρεώσεις των φυλάκων που περιλαμβάνουν αυτά που ανάφερα παραπάνω (ωράριο, υποχρεώσεις, κτλ.).

4. Και οι πέτρες γνωρίζουν πως οι διευθυντές των σχολείων δεν είχαν δικαίωμα να προσλάβουν κανένα φύλακα, καθώς αυτοί προσλαμβάνονται από τους δήμους, με βάση τον Οργανισμό Εσωτερικής Υπηρεσίας τους. Επιπλέον ο διευθυντής ενός σχολείου δεν έχει δικαίωμα να προσλάβει ΚΑΝΕΝΑΝ και για καμία εργασία. Ακόμη και τις καθαρίστριες ή τους σχολικούς τροχονόμους τους προσλαμβάνει η σχολική επιτροπή, όχι ο διευθυντής.

quote:
Απέναντι από το σπίτι μου έχω σχολείο. Και ο φύλακας είναι ο παππούς που μένει στο πάνω διαμέρισμα ...

Αντε! Και γω απέναντι από το σπίτι μου έχω ένα νοσοκομείο, αυτό δεν με κάνει ειδικό στις εγχειρήσεις.

Κι επειδή μερικά πράγματα δείχνεις να μην μπορείς να τα αφομοιώσεις, να στα ξαναπώ με άλλα λόγια:

1. Το να έχεις απέναντί σου σχολείο δεν σε κάνει γνώστη ούτε του τρόπου που λειτουργούν τα σχολεία ούτε του τρόπου που λειτουργούν οι δήμοι στους οποίους ανήκουν τα σχολεία.

2. Ο διευθυντής δεν προσλαμβάνει κανέναν (ποτέ δεν είχε αυτό το δικαίωμα).

3. Όταν μιλάς για κάτι, καλό είναι να μιλάς γι'αυτό που γνωρίζεις. Ακόμη κι αν γνώριζες για το σχολείο σου απέναντι (που από τα λεγόμενά σου δεν προκύπτει κάτι τέτοιο), θα έπρεπε να μιλάς για το "σχολείο απέναντι από το σπίτι μου", όχι "για τα σχολεία" γενικά. Ειδικά με κάποιον που διευθύνει ένα απ' αυτά και που είχε μέχρι πέρυσι στην ευθύνη του 130 σχολεία.

quote:
Έλα ντε ... εσύ τι λες ; Λέω ;

Είμαι σίγουρος ότι λες (ό,τι σου κατεβαίνει). Η ερώτηση ήταν ρητορική, δεν ήθελε απάντηση.

quote:
Εμ ... καλά που το κατάλαβες. Αναφέρεσαι σε εξαιρέσεις macedon. Και μπράβο που υπάρχουν δηλ. κι αυτές.

Δηλαδή τα 130 σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης είναι η εξαίρεση και το 1 (ολογράφως: "ένα") που το βλέπεις απ' έξω είναι ο κανόνας. Μάλιστα.

quote:
Πάντως, στον δικό μου τον δήμο τα περισσότερα σχολεία δεν έχουν φύλακες.

Οι φύλακες κατανέμονται κυρίως στη δευτεροβάθμια, και ο αριθμός τους ποικίλλει ανάλογα με τις δυνατότητες του δήμου και τις ανάγκες φύλαξης των σχολείων. Φυσικά είμαι σίγουρος πως η έρευνά σου θα περιλαμβάνει τα στοιχεία αυτά (πόσα σχολεία έχει ο δήμος σου, πόσα απ'αυτά δεν έχουν φύλακες, κτλ.). Θα ήταν επιμορφωτικό να μας τα παρουσιάσεις.

Αλλά πάλι ... γιατί δε λες στους διευθυντές των σχολείων να προσλάβουν μερικούς;

quote:
Και αυτά που έχουν, σου είπα τι έχουν ...

Όχι. Μου είπες τι έχει το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου. Για τα υπόλοιπα δεν μου είπες τίποτε.

quote:
Και δεν χρειάζεται να έχω εμπειρία από 130 σχολεία για να λέω κάποια πράγματα.

Αυτό είναι φανερό. Προφανώς και δε χρειάζεσαι εμπειρία από 130 σχολεία για να λες κάποια πράγματα. Το ερώτημα είναι όμως τι αξιοπιστία έχουν αυτά που λες. Εκτός αν το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου (για το οποίο γνωρίζεις μόνο το χρώμα του εξωτερικού τοίχου) θεωρείται ένα είδος σχολείου αναφοράς και μιλώντας γι'αυτό, είναι σα να μιλάμε για όλα τα σχολεία της ελληνικής επικράτειας.

quote:
Ούτε χρειάζεται να είμαι διευθυντής για να ξέρω πως πριν από ένα μήνα μπήκαν 5 Ρουμάνοι στο παραπάνω Λύκειο και τα 'κάναν όλα γης μαδιάμ. 'Ντάξει macedon ;

Ό,τι πεις αγαπητέ μου. Αφού λοιπόν το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου είναι σχολείο αναφοράς, μπορούμε να συμπεράνουμε πως σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας μπαίνουν 5 Ρουμάνοι και τα κάνουν γης μαδιάμ. Ντάξει!

quote:
O macedon μιλάει για τον δήμο του κι εγώ για τον δικό μου

Όχι. Εγώ μιλάω για τα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης και συ μιλάς για το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου.

quote:
Με προκάλεσες και σου απαντώ αναλόγως και μάλιστα στοιχειοθετώ και την απάντησή μου.

Α, συγνώμη, αυτή η στοιχειθεσία μου διέφυγε. Πού την έκρυψες βρε μπαγάσα και δε φαίνεται;


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 07:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
macedon,

quote:
Αυτό είναι η νομοθεσία που ισχύει εδώ και 12 χρόνια. Κι επειδή μάλλον το αγνοείς, επέτρεψέ μου να σε ενημερώσω:

1. Ο θεσμός των σχολικών φυλάκων ξεκίνησε το 1999 με την Υπουργική Απόφαση 34100/99 του Υπουργού Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων.

2. Με το ΠΔ 164/2005 καθορίζεται η εργασιακή τους σχέση με το Δήμο. Με βάση τις διατάξεις του ίδιου ΠΔ καθορίστηκαν οι οργανικές θέσεις των σχολικών φυλάκων σε 2.783 σε όλη την Ελλάδα.

3. Με την προγραμματική σύμβαση των φορέων ΚΕΔΚΕ-ΟΑΕΔ-ΕΕΤΑΑ καθορίστηκαν οι υποχρεώσεις των φυλάκων που περιλαμβάνουν αυτά που ανάφερα παραπάνω (ωράριο, υποχρεώσεις, κτλ.).

4. Και οι πέτρες γνωρίζουν πως οι διευθυντές των σχολείων δεν είχαν δικαίωμα να προσλάβουν κανένα φύλακα, καθώς αυτοί προσλαμβάνονται από τους δήμους, με βάση τον Οργανισμό Εσωτερικής Υπηρεσίας τους. Επιπλέον ο διευθυντής ενός σχολείου δεν έχει δικαίωμα να προσλάβει ΚΑΝΕΝΑΝ και για καμία εργασία. Ακόμη και τις καθαρίστριες ή τους σχολικούς τροχονόμους τους προσλαμβάνει η σχολική επιτροπή, όχι ο διευθυντής.


Τι μου λες ; Σοβαρά ; Αυτά έλα να τα πεις στον διευθυντή του σχολείου που έχει τον παππού για φύλακα. Τι τα γράφεις εδώ ;

quote:
Αντε! Και γω απέναντι από το σπίτι μου έχω ένα νοσοκομείο, αυτό δεν με κάνει ειδικό στις εγχειρήσεις.

Δεν σου είπα πως είμαι ειδικός πουθενά. Δεν ξέρεις να διαβάζεις μάλλον.

quote:
Κι επειδή μερικά πράγματα δείχνεις να μην μπορείς να τα αφομοιώσεις, να στα ξαναπώ με άλλα λόγια:

1. Το να έχεις απέναντί σου σχολείο δεν σε κάνει γνώστη ούτε του τρόπου που λειτουργούν τα σχολεία ούτε του τρόπου που λειτουργούν οι δήμοι στους οποίους ανήκουν τα σχολεία.


Είπα αυτα που βλέπω. Όσον αφορά τον Δήμο μου, προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο μπορώ.

quote:
2. Ο διευθυντής δεν προσλαμβάνει κανέναν (ποτέ δεν είχε αυτό το δικαίωμα).

Έγινε, 'ντάξει. Πες μας απλώς την χώρα που ζεις.

quote:
3. Όταν μιλάς για κάτι, καλό είναι να μιλάς γι'αυτό που γνωρίζεις. Ακόμη κι αν γνώριζες για το σχολείο σου απέναντι (που από τα λεγόμενά σου δεν προκύπτει κάτι τέτοιο), θα έπρεπε να μιλάς για το "σχολείο απέναντι από το σπίτι μου", όχι "για τα σχολεία" γενικά. Ειδικά με κάποιον που διευθύνει ένα απ' αυτά και που είχε μέχρι πέρυσι στην ευθύνη του 130 σχολεία.

Ε, εντάξει, έλα εσύ να μου πεις τι βλέπω εγώ απέναντί μου και τι βλέπω καθε πρωϊ που περνάω απ' έξω από το σχολείο. Σώπα ... είχες στην ευθύνη σου 130 σχολεία ; Έγινε ... σε πιστέψαμε.

quote:
Είμαι σίγουρος ότι λες (ό,τι σου κατεβαίνει). Η ερώτηση ήταν ρητορική, δεν ήθελε απάντηση.

Έγινε 'ντάξει.

quote:
Δηλαδή τα 130 σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης είναι η εξαίρεση και το 1 (ολογράφως: "ένα") που το βλέπεις απ' έξω είναι ο κανόνας. Μάλιστα.

Ναι, μάλιστα.

quote:
Οι φύλακες κατανέμονται κυρίως στη δευτεροβάθμια, και ο αριθμός τους ποικίλλει ανάλογα με τις δυνατότητες του δήμου και τις ανάγκες φύλαξης των σχολείων. Φυσικά είμαι σίγουρος πως η έρευνά σου θα περιλαμβάνει τα στοιχεία αυτά (πόσα σχολεία έχει ο δήμος σου, πόσα απ'αυτά δεν έχουν φύλακες, κτλ.). Θα ήταν επιμορφωτικό να μας τα παρουσιάσεις.

Αλλά πάλι ... γιατί δε λες στους διευθυντές των σχολείων να προσλάβουν μερικούς;


Πες τους εσύ. Εσύ διευθύνεις 130 σχολεία. Τι με νοιάζει εμένα ; Εγώ βλέπω πως τα σχολεία είναι μπουρδέλα.

quote:
Όχι. Μου είπες τι έχει το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου. Για τα υπόλοιπα δεν μου είπες τίποτε.

Τα περισσότερα σχολεία του δήμου μου, δεν έχουν φύλακες. Εντάξει τώρα ; Πήρε μπρος η καρβουνο-μηχανή ;

quote:
Αυτό είναι φανερό. Προφανώς και δε χρειάζεσαι εμπειρία από 130 σχολεία για να λες κάποια πράγματα. Το ερώτημα είναι όμως τι αξιοπιστία έχουν αυτά που λες. Εκτός αν το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου (για το οποίο γνωρίζεις μόνο το χρώμα του εξωτερικού τοίχου) θεωρείται ένα είδος σχολείου αναφοράς και μιλώντας γι'αυτό, είναι σα να μιλάμε για όλα τα σχολεία της ελληνικής επικράτειας.

Δεν με νοιάζει η αξιοπιστία κυρ διευθυντά μου στο συγκεκριμένο θέμα, δεν κάνω διατριβή. Εγώ την γνώμη μου είπα, αυτά που βλέπω είπα, αυτά που έχω απέναντι στο σπίτι μου είπα, αυτά που συναντώ κάθε μέρα στο δρόμο είπα. Ξεκόλλα!

quote:
Ό,τι πεις αγαπητέ μου. Αφού λοιπόν το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου είναι σχολείο αναφοράς, μπορούμε να συμπεράνουμε πως σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας μπαίνουν 5 Ρουμάνοι και τα κάνουν γης μαδιάμ. Ντάξει!

Δεν είναι σχολείο αναφοράς. Σου είπα τι βλέπω εγώ σ' αυτό.

quote:
Όχι. Εγώ μιλάω για τα σχολεία της Δυτικής Θεσσαλονίκης και συ μιλάς για το σχολείο απέναντι από το σπίτι σου.

Έγινε, 'ντάξει. Σ' αυτό θα διαφωνήσω ;

quote:
Α, συγνώμη, αυτή η στοιχειθεσία μου διέφυγε. Πού την έκρυψες βρε μπαγάσα και δε φαίνεται;

Αυτό δεν αναφέρεται σε σένα. Σου είπα, μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις.

Edited by - zip on 26/11/2011 09:06:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2011, 07:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Πάντως macedon, είσαι λίγο "πειραγμένος", έτσι ; Εγώ αγαπητέ μου, δεν έχω κάνει καμία έρευνα για τα σχολεία. Αυτό που βλέπω κάθε μέρα πηγαίνοντας στη δουλειά μου και αυτό που βλέπω κυκλοφορώντας στην πόλη μου, αυτό σου λέω.

Τι έρχεσαι και μου βάζεις τη νομοθεσία ; Άσε δηλ. που δεν τηρείται η νομοθεσία, αλλά για ποιο λόγο παραθέτεις την νομοθεσία ; Για να πεις τι ; Πως αυτά ισχύουν ; Αφού δεν ισχύουν ρε φίλε. Άλλο τι υπάρχει στη νομοθεσία, άλλο τι εφαρμόζεται στην Ελλάδα.

Θες να διαφωνήσεις μαζί μου ; 'Ντάξει, διαφώνησε. Εγώ δεν σου είπα ούτε πως είμαι ειδικός, ούτε πως διευθύνω κάποιο σχολείο, ούτε πως γνωρίζω από 130 σχολεία, ούτε τίποτε. Εγώ σου είπα, πως όσα σχολεία γνωρίζω στο δήμο μου, δεν έχουν φύλακες. Ξέρω ότι δεν έχουν φύλακες γιατί π.χ πολλές φορές πηγαίνω και παίρνω από το σχολείο τον ανηψιό μου [ άλλο σχολείο αυτό, όχι απέναντι από το σπίτι μου, 'ντάξει ; ] και κάποιες άλλες φορές τυγχάνει να περνάω απ' έξω από άλλα σχολεία του δήμου μου και βλέπω. Και συναδέλφους καθηγητές έχω, και φίλους καθηγητές έχω, κι όλοι μου λένε το ίδιο πράγμα : πως τα σχολεία τους δεν έχουν φύλακες. Tώρα τι να σου πω ; 'Ντάξει, ψέμματα μου λένε αυτοί, εσύ μου λες την αλήθεια.

Δηλ. δεν καταλαβαίνω την "επίθεση", την ειρωνεία σου, το ύφος σου τέλος πάντων. Θα 'ρθεις να μου πεις τώρα εσύ, για το τι βλέπω εγώ απέναντι από το σπίτι μου, που κάθε βράδυ η αυλή του σχολείου γίνεται χώρος διακίνησης ναρκωτικών, που έχει τύχει μεθυσμένοι να σπάνε τα τζάμια του σχολείου και να προκαλούν φθορές. Ε, εντάξει, έλα να μου πεις. Τι να σου πω ; Να διαφωνήσω εγώ γι' αυτό ;

Δες εδώ :

quote:
Φυσικά είμαι σίγουρος πως η έρευνά σου θα περιλαμβάνει τα στοιχεία αυτά (πόσα σχολεία έχει ο δήμος σου, πόσα απ'αυτά δεν έχουν φύλακες, κτλ.). Θα ήταν επιμορφωτικό να μας τα παρουσιάσεις.

Ή βλάκας είσαι ή προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις. Εσύ όταν λες την άποψή σου και περιγράφεις αυτά που βλέπεις, έχεις παραμάσχαλα καμιά έρευνα ρε ; Πας καλά ;

Τι να πω ...

[ 130 σχολεία ε ; της Δυτικής Θεσσαλονίκης ; ]

quote:
macedon

Ειδικά με κάποιον που διευθύνει ένα απ' αυτά και που είχε μέχρι πέρυσι στην ευθύνη του 130 σχολεία.


Τα παρακάτω links είναι λίστες που βρήκα "πεταμένες" στο διαδίκτυο με τα Δημοτικά Σχολεία της Δυτικής και της Ανατολικής Θεσσαλονίκης, τα Γυμνάσια και τα Λύκεια και τα ονόματα των διευθυντών τους. Οι λίστες αυτές παρέχονται από την Ομοσπονδία Ενώσεων Συλλόγων Γονέων των Μαθητών του Ν. Θεσσαλονίκης.

http://www.omogon.gr/SXOLEIA/DHMOTIKA%20DYTIKIS.pdf

http://www.omogon.gr/SXOLEIA/DEYTEROBA8MIA%20DITIKIS.pdf

http://www.omogon.gr/SXOLEIA/PROTOBA8MIA%20ANATOLIKIS.pdf

http://www.omogon.gr/SXOLEIA/DEYTEROBA8MIA%20ANATOLIKHS.pdf

Επειδή έγινε λόγος για διευθυντές δηλ. όχι τίποτ' άλλο. Παραδόξως, το όνομά σου δεν αναφέρεται, ούτε στον Δυτικό αλλά ούτε και στον Ανατολικό τομέα. Μήπως αναφέρεται ως "macedon" ; Θα ψάξω ... A, επίσης δεν έψαξα στα Νηπιαγωγεία, αλλά τώρα, κοτζάμ macedon διευθυντής σε νηπιαγωγείο ; Ε, δεν νομίζω ...

Όπως βλέπεις, μπορεί να μην ξέρω αν και στα 130 σχολεία υπάρχουν φύλακες ή όχι, ξέρω όμως ποιοι είναι οι διευθυντές όλων των σχολείων της Θεσσαλονίκης [ Δεν τηλεφώνησα στα σχολεία όμως, 'ντάξει ; ]. Και ειλικρινά λυπάμαι που δεν είσαι κι εσύ ένας απ' αυτούς. Δεν πειράζει ... που θα πάει ; Θ' αλλάξουν τα πράγματα βρε ...

quote:
macedon

Το ερώτημα είναι όμως τι αξιοπιστία έχουν αυτά που λες.


Δεν ξέρω τι αξιοπιστία έχουν τα λόγια μου [ και δεν με ενδιαφέρει στο παρόν θέμα γιατί εγώ μια άποψη εξέφρασα (που μακάρι να είναι λανθασμένη) και αυτά που βλέπω είπα ], αλλά τουλάχιστον εγώ δεν ισχυρίζομαι ψευδώς πως είμαι διευθυντής σχολείου.

[ Ξέρω, ξέρω ... θα σκάσεις απ' τα γέλια πάλι ... ]

Edited by - zip on 26/11/2011 09:08:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.640625
Maintained by Digital Alchemy