ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Gorgis
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 13:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gorgis
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ 3η ΕΚΔΟΣΗ;

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ - ΑΚΟΥΩ - ΒΛΕΠΩ ΕΝΝΟΩ:

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΞΥΠΝΗΣΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ: (ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ) ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ¨Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΕΞΕΛΥΧΘΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ή ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΟΣ.

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΝΝΟΩ: ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΥΝΑΕΙ ΓΙΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ ΠΟΥ ΦΟΝΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.
ΣΗΜΕΙΩΤΑΙΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ (ΠΑΡΟΛΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ) ΘΕΛΩ ΑΡΚΕΤΟ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΜΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 14:19:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ 3η ΕΚΔΟΣΗ;

Gorgis, θα πας στο forum: Η ΨΥΧΗ και θα το βρεις στα θέματα.

Θα αναφέρω αυτό που έγραψα στη Νemertes, στο forum ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ, στο θέμα: Μετά το θάνατο τι::::::: και πιστεύω πως μπορεί να σε καλύψει.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Κοντά στα 10 μου, ταξιδεύαμε με τους γονείς μου με το αυτοκίνητο. Μια διαδρομή 700 χιλιομέτρων που την κάναμε το λιγότερο δύο φορές το χρόνο. Κάποια στιγμή με πήρε ο ύπνος στο πίσω κάθισμα.

Δεν ξέρω για πόση ώρα κοιμόμουν, αλλά όταν ξύπνησα δεν μπορούσα να κινήσω κανένα μέλος του σώματός μου. Δεν κοιμόμουν, άκουγα τους γονείς μου μπροστά να μιλάνε. Όμως δεν μπορούσα να κουνηθώ, ούτε να ανοίξω το στόμα μου, ούτε τίποτα. Σαν να μην είχα σώμα. Υπήρχα όμως. Είχα πλήρη συναίσθηση του περιβάλλοντος. Προσπάθησα να ξανακοιμηθώ αλλά δεν τα κατάφερα. Μετά από αρκετή ώρα, κατάφερα με μεγάλη δυσκολία να κινήσω το ένα μου δάχτυλο. Σιγά σιγά επανήλθα.
--------------------------------------------------------------------------------


Αγαπητή Νemertes, αυτήν την εμπειρία σου την εξηγούν κάποιοι συγγραφείς, ανάμεσα στους οποίους και ο D. Degracia, Phd, ως αιθερική προβολή.

Δηλαδή, ενώ συνήθως, όταν κοιμώμαστε, συμβαίνει προβολή με το αστρικό σώμα, σπάνιες φορές, συνήθως πριν ξυπνήσουμε, αντί να ξυπνήσουμε στο φυσικό μας σώμα, ξυπνάμε στο αιθερικό.
Συνεπώς, εμείς ακόμα κοιμώμαστε, αλλά νομιζουμε πως είμαστε ξύπνιοι και δεν μπορούμε να κουνηθούμε.

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, απλώς χαλαρώνουμε, χωρίς φόβο και σε λίγο ξυπνάμε στο φυσικό μας σώμα.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gorgis
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 21:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gorgis
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ "ΣΤΕΦΑΝΟΣ" ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ή ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΩΤΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ.

ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΚΕΤΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ Α.Π;
ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΤΙ ΙΔΑΙΤΕΡΩΣ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 23:11:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ Α.Π;
ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΚΑΤΙ ΙΔΑΙΤΕΡΩΣ;
Gorgis,

Η αστρική προβολή είναι προβολή με το αστρικό σώμα. Η αιθερική με το αιθερικό.

Να έχουμε, πάντα, υπόψη μας ότι, κάθε φορά που κοιμώμαστε, γίνεται ασυνείδητα αστρική προβολή. Σπάνια δε και αιθερική.

Το ζήτημα είναι να έχουμε συνείδηση του αστρικού μας σώματος και να θυμόμαστε τί συνέβη, κατά τη διάρκεια του ύπνου, όταν ξυπνήσουμε.

Για τεχνικές, μπορείς να διαβάσεις πολλές σε αυτό το topic.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ypokinitis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 18:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ypokinitis

Φιλοι μου καλημερα,
Επειδη αργησα να μπω στην κουβεντα δεν μπορω να διαβασω ολα τα προηγουμενα για αυτο και θα αρχισω με την δικια μου εμπειρια ως "αστρικος ταξιδευτης.
Ηταν περιπου μεσανυχτα και ειχα ξαπλωσει για να κοιμιθω. Σε καποια στιγμη αρχισα να νιωθω σαν να χοροπηδαω πανω-κατω…σαν μια ανωση. Αμεσως μετα ενιωσα το μουδιασμα και επομενη ηταν η παραλυση. Καθως προσπαθουσα να κινηθω βγηκα απο το σωμα μου αλλα κινηθηκα με απιστεφτη δυσκολια. Καθως δεν ηξερα για αυτο το θεμα μου περασαν πολλες σκεψεις. Μετα βρεθηκα ξανα στο σωμα μου και σηκωθηκα αμεσως απο το κρεβατι μου και ενιωθα σαν να μην ξερω να περπαταω…δεν περπατουσα μηχανικα αλλα προσεχα τις κινησεις μου.
Τεσπα…εχω προσπαθησει να κανω πολλες φορες αστρικη προβολη ξανα αλλα κολαω στο σημειο που νιωθω να πηγενω πανω κατω και μουδιαζω. Το μουδιασμα κραταει για 1 λεπτο περιπου και μετα φευγει και αυτο αλλα και η περιεργη αισθηση.
Τωρα να κανω την ερωτηση μου: για να κανω O.B.E. πρεπει να ειμαι απλως χαλαρωμενος στο επιπεδο Α ή να ειμαι μεταξυ υπνου και ξυπνιου?


Μόνο όποιος δυστυχεί
σε μια χώρα που ευτυχεί
έχει ελπίδες να σωθείΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 18:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΕ ΥΠΟΚΙΝΗΤΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ 3ο ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ "ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΜΕΡΟΣ 3" ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΦΟΡΟΥΜ "ΨΥΧΗ", ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2004, 21:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας

ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4045


ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

Ypokinhth σου απανταω εκει.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2004, 17:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!


Έφτασεεεε!!!

(λένε: κάλλιο αργά - παρά ποτέ...)

Η συζήτηση συνεχίζεται στο:

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση

κάνε κλικ!
Ποτέ μην παραδεχτείς τα όρια του ανθρώπου. Να σπας τα σύνορα. Να αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου. Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy