ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 02:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Όλα ήταν όμορφα και ήρεμα, μέχρι τη στιγμή που είδα εντελώς τυχαία το εξώφυλλο της σημερινής εφημερίδας ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ και μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!! Έχουμε και λέμε...
Επικεφαλίδα: ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΣ ΒΙΛΕΣ – ΑΝΑΔΑΣΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΜΕΝΑ (ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ)

...και αναφερόταν που; Μα που αλλού...στην Π Ε Ν Τ Ε Λ Η!

ΞΑΝΑ ! ! !

Προς το παρόν κρατιέμαι και δεν λέω τίποτα ακόμα, αφήνω την εφημερίδα να μιλήσει από μόνη της. Διαβάζουμε λοιπόν στο εξώφυλλο:

«Μια υπόθεση που αποκαλύπτει το όργιο της οικοπεδοποίησης που συντελείται στην Πεντέλη φέρνει στη δημοσιότητα ο «Ρ», ένα μήνα μετά την καταστροφική πυρκαγιά στην Ραφήνα.
Μια ανώνυμη εταιρία «βγάζει στο σφυρί» 641,6 στρέμματα δάσους και δασικής έκτασης, που είναι χαρακτηρισμένα και ως αναδασωτέα, αφού κατακάηκαν στις φωτιές του 1995 και 1998, πατώντας πάνω σε νόμους και υπουργικές αποφάσεις!
Η περιοχή φέρεται να είναι στην ιδιοκτησία εφοπλιστή και αποτελεί κομμάτι μιας ευρύτερης έκτασης 3.500 στρεμμάτων, μέσα στα οποία βρίσκονται οι οικισμοί Ντράφι και Άγιος Σπυρίδων.»

Παρακάτω ο «Ρ» ασκεί την κριτική του σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ την οποία δεν υπάρχει νόημα να παραθέσω.

Ο «Ρ» λοιπόν, αποκαλύπτει ότι «...μια Ανώνυμη Εταιρία ονόματι
«ΚΤΗΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗ Α.Ε» έχει συντάξει ενημερωτικό φυλλάδιο που μοιράζει το τελευταίο διάστημα προς κάθε...ενδιαφερόμενο και με τον οποίο γνωστοποιεί ότι: ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΗΣ «ΕΝΑ ΚΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ (ΘΕΣΗ ΝΤΡΑΦΙ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ) ΕΚΤΑΣΗΣ 641.600 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ, 14 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ. Ο ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ ΕΙΝΑΙ 641.600 ΜΕΤΟΧΕΣ.»
Ταυτόχρονα η εταιρία έχει συστήσει σύλλογο με την επωνυμία «Κτήμα Πεντέλη» και καλεί τους υποψήφιους πελάτες-αγοραστές-επενδυτές, αφενός να αγοράσουν μετοχές της εταιρίας και, αφετέρου, να γίνουν μέλη του συλλόγου, ώστε να αγοράσουν αυτή την έκταση για να χτιστούν πολυτελείς κατοικίες.
Η λεπτομέρεια; Η ΕΚΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΗ ΔΑΣΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΣΤΙΣ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΛΗ ΤΟΥ 1995 ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟΥ 1998! Συγκεκριμένα, από το σύνολο των 641,6 στρεμμάτων:

Τα 538.779 τετραγωνικά μέτρα είναι χαρακτηρισμένα από το 1980 ως δάσος και δασική έκταση, με την υπ’αριθμ. 2532/1980 Πράξη Χαρακτηρισμού του Δασάρχη Πεντέλης. Ακόμα, έχει κηρυχτεί αναδασωτέα μετά τις πυρκαγιές του 1995 και του 1998, όταν και είχε καεί.!

Τα 102.821 τετραγωνικά μέτρα είναι έκταση που σύμφωνα με τους τίτλους που έχουν οι φερόμενοι ως ιδιοκτήτες είναι αγροτική έκταση, ωστόσο η ίδια έκταση είναι χαρακτηρισμένη δασική και αναδασωτέα, σύμφωνα με την υπ’αριθμ. 211/2003 Πράξη Χαρακτηρισμού του Δασαρχείου Πεντέλης!»

Σύμφωνα με τα στοιχεία που ο «Ρ» έχει στη διάθεσή του, το κτήμα φέρεται να είναι ιδιοκτησία του ΕΦΟΠΛΙΣΤΗ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΡΟΣΟΛΙΜΟΥ. Όλη αυτή η έκταση της Πεντέλης που από το 1980 και μετά έχει καεί πολλές φορές και που περικλείεται από το Ντράφι, τον Άγιο Σπυρίδωνα και την εν λόγω έκταση (σύνολο 3.500 στρέμματα) φαινόταν να ήταν δική του ιδιοκτησία με τίτλους από το 1945.
Μέρη της έκτασης έχουν πουληθεί ως δασικές εκτάσεις και αφού εντάχτηκαν στο Σχέδιο Πόλης οικοδομήθηκαν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που επιχειρείται τώρα να γίνει και με το «Κτήμα Πεντέλη». Μάλιστα, ο τίτλος που αφορά τα 641 στρέμματα είναι ο τελευταίος που έχει απομείνει από όλη την περιοχή. Υπενθυμίζεται ότι όλη η έκταση και των 3.500 στρεμμάτων ήταν δασική αλλά παρ’όλα αυτά εντάχθηκε στο Σχέδιο Πόλης.

ΤΟ...ΠΡΟΦΙΛ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ

Μέλη του ΔΣ της εταιρίας «ΚΤΗΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΕ» είναι οι εξής όπως προκύπτει από το καταστατικό της εταιρίας (ΦΕΚ2310/14.4.2005) το οποίο έχει υπογράψει με εντολή του νομάρχη Αθηνών Γ.Σγουρού, ο διευθυντής Χ.Θεοχαρόπουλος:

Αταλάντα Ροσόλιμου (σ.σ κόρη του Σπύρου Ροσόλιμου) πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος.


Σπύρος Ροσόλιμος, αντιπρόεδρος

Σταύρος Ευσταθίου, μέλος

και

Μαρί Τερέζ Μπέργκερ-Σαντχόφερ, μέλος.

Δικηγόρος του Συλλόγου είναι η Κατερίνα Ζερμπεάκου του Λεωνίδα.

Όπως αναφέρεται στο ενημερωτικό έντυπο της εταιρίας, σκοποί του συλλόγου είναι:

- Ο σύλλογος «Κτήμα Πεντέλη» συστάθηκε με σκοπό τα μέλη του συλλόγου να αγοράσουν την έκταση που ανήκει στην «Κτήμα Πεντέλη ΑΕ».

- Η αξιοποίηση του ανωτέρω κτήματος με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

- Να προβεί σε όλες τις απαραίτητες και νόμιμες ενέργειες ενώπιον πάσης αρχής με σκοπό τον αποχαρακτηρισμό της έκτασης και την ένταξή της στο Σχέδιο Πόλης, καθώς και την οικιστική ανάπτυξη και αξιοποίηση είτε αποδεχόμενοι τα της Υπουργικής Αποφάσεως 3679/348 είτε διά οιουδήποτε άλλου νόμιμου τρόπου.

Πρέπει να διευκρινίσουμε ότι η συγκεκριμένη υπουργική απόφαση την οποία επικαλείται η ανώνυμη εταιρία «Κτήμα Πεντέλη ΑΕ» είναι εκείνη του
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΑΝΟΥ, όταν ήταν υπουργός Χωροταξίας Οικισμού και Περιβάλλοντος το 1980...

(Ακολουθεί μετά το κείμενο της υπουργικής απόφασης)

Σύμφωνα λοιπόν, με μαρτυρία ενδιαφερόμενου να αγοράσει μετοχές της εταιρίας για να επενδύσει στη συγκεκριμένη έκταση, μιλώντας με εκπρόσωπο της εταιρίας έμαθε ότι:

«Έχουμε κάνει τις επαφές μας με πολιτικούς παράγοντες σε πολύ υψηλά κλιμάκια και θεωρούμε πως επειδή βρίσκεται δίπλα σε Σχέδιο Πόλης (σ.σ Ντράφι, Άγιος Σπυρίδωνας) μπορεί να ενταχθεί στο σχέδιο».

Μάλιστα, σύμφωνα με πληροφορίες, μέτοχοι της εταιρίας εμφανίζονται να είναι πάνω από 200 επιχειρηματίες, οι οποίοι προσπαθούν με τις δικές τους προσβάσεις ο καθένας να επηρεάσει καταστάσεις, ώστε να γίνει η ένταξη στο Σχέδιο Πόλης...Ήδη, εδώ και έξι μήνες έχουν ξαναξεκινήσει τέτοιου είδους επαφές με πολιτικούς παράγοντες....
Όπως μάθαμε από άλλο ενδιαφερόμενο, το 1980 ο Στ.Μάνος είχε δώσει εντολή να ενταχθεί στο Σχέδιο Πόλης, αλλά τελικά δε συντάχθηκε η σχετική πράξη εφαρμογής. Ακούγεται μάλιστα ότι με την αλλαγή της κυβέρνησης το 1981, αν και όλα ήταν έτοιμα να προχωρήσουν, οι μίζες που ζητούσαν διάφοροι για να εντάξουν την περιοχή στο Σχέδιο Πόλης «την επόμενη μέρα» ανέρχονταν σε ποσά υπέρογκα.
Διευκρινίζουμε ότι αν η έκταση αυτή ενταχτεί στο Σχέδιο Πόλης, αυτομάτως με μια μόνο υπογραφή θα δεκαπλασιαστεί η αξία της!!! Κτηματομεσίτες αναφέρουν στο «Ρ» πως αν υποθέσουμε ότι τα 700 τετραγωνικά μέτρα σήμερα κοστίζουν 30.000-45.000 ευρώ, αν αυτό ενταχθεί στο Σχέδιο Πόλης αυτομάτως θα κοστίζουν 300-450.000 ευρώ! Όταν μάλιστα οι ενδιαφερόμενοι ρώτησαν αν μετά τη φωτιά που κατέκαψε τη Ραφήνα υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να ενταχθεί η περιοχή στο Σχέδιο Πόλης, πήραν την απάντηση ότι

«ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΙΑ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ...»

Ο «Ρ» δύο μέρες μετά την καταστροφική πυρκαγιά στη Ραφήνα, στις 30 Ιούλη 2005, είχε αποκαλύψει ότι μια εταιρία ονόματι «SILVA NATURA EΠΕ» η οποία αυτοπροσδιοριζόταν ως «Εταιρία δασικών μελετών – περιβάλλοντος - αρχιτεκτονικής τοπίου-δασικών χαρτών Εθνικού Κληματολογίου – Φωτοερμηνείας», μοίραζε ενημερωτικό έντυπο προς τους συλλόγους και τους οικοδομικούς συνεταιρισμούς της Ραφήνας, με το οποίο ΚΡΑΥΓΑΖΕ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ!


...η εταιρία περιέγραφε στο φυλλάδιό της τα εξής:

«ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ. Η ώρα των αποχαρακτηρισμών είναι ΤΩΡΑ! Όπως γνωρίζετε με πρωτοβουλία του ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΡΑΦΗΝΑΣ έχει ξεκινήσει διαδικασία Φωτοερμηνείας του χαρακτήρα (δασικού ή όχι) όλης της περιοχής του Δήμου με απώτερο σκοπό την ένταξή τους στο σχέδιο πόλης.»

Με το φυλλάδιο αυτό, οι ιδιοκτήτες της συγκεκριμένης εταιρίας, επικαλούμενοι ωμά την καταστροφική αναθεώρηση του άρθρου 24 του Συντάγματος, αλλά και τις ρυθμίσεις του δασοκτόνου νόμου 3208/2003, υπόσχονταν αποχαρακτηρισμούς...

Έλεγαν επιπλέον:

«Με βάση την παλιά Δασική Νομοθεσία αρκούσε μόλις το 15% εφαδοκάλυψης για να χαρακτηριστεί μια περιοχή ως Δασική. Τώρα, με βάση το νέο Δασικό Νόμο το ποσοστό αυτό έχει ανέβει στο 25%. Αυτό σημαίνει ότι ένα πολύ μεγάλο μέρος των ιδιοκτησιών που χαρακτηρίστηκαν Δασικές μπορεί να επαναχαρακτηριστούν ως μη Δασικές. Αρκεί ο ιδιοκτήτης να προκαλέσει ένα νέο χαρακτηρισμό. Η ώρα για μια τέτοια ενέργεια έχει φτάσει. Είναι ΤΩΡΑ!!!. Το Γραφείο μας δραστηριοποιείται για πολλά χρόνια στο χώρο του Χαρακτηρισμού Δασικών εκτάσεων και της Φωτοερμηνείας. Ήδη, μετά την ψήφιση του Νέου Νόμου και την έκδοση της Ερμηνευτικής εγκυκλίου του Νόμου, έχουμε συνεργαστεί με σκοπό τον αποχαρακτηρισμό μέρους ή του συνόλου των εκτάσεων τους με εκατοντάδες ιδιοκτήτες χωριστά, αλλά και με συνεταιρισμούς ή συλλόγους».

...Στο φάκελο που μοιράζει η εταιρία προς κάθε ενδιαφερόμενο διαπιστώσαμε έγγραφο φωτοερμηνείας της «SILVA NATURA» με ημερομηνία 11 Απρίλη 2005 στο οποίο αναφέρει:

«Παρατηρώντας τα ζεύγη αεροφωτογραφιών των ετών 1945, 1960 και 1989 προκύπτει αβίαστα το συμπέρασμα ότι μέσα στην ιδιοκτησία της
ΚΤΗΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΕ δεν εμφανίζεται σε καμιά χρονολογία δασική βλάστηση, ώστε να χαρακτηρίζεται η έκταση ως δασική, σύμφωνα με το άρθρο 1 του νόμου 3208/24/12/2003».

Παρακάτω αναφέρει:

«Οι σχετικοί τίτλοι (σ.σ εννοεί τους τίτλους της ΚΤΗΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗ) ανάγονται πολύ πρίν από το 1945 και σύμφωνα με το άρθρο 12 παρ.1 του νόμου 3208/2003 οι τίτλοι είναι ισχυροί έναντι του Δημοσίου».

Ανατρέξαμε στο νόμο και το συγκεκριμένο άρθρο. Τι διαβάσαμε;

«Μεταβιβάσεις εν ζωή ή αιτία θανάτου ακινήτων που εμφανίζονται με αγροτική μορφή στις αεροφωτογραφίες των ετών λήψης 1945 ή 1960 θεωρούνται έγκυρες και ισχυρές έναντι του Δημοσίου, ανεξάρτητα από τη μορφή που απέκτησαν τα ακίνητα αυτά αργότερα, εφόσον οι σχετικοί τίτλοι ανάγονται σε ημερομηνία πρίν από την 23 Φεβρουαρίου 1946 και έχουν μεταγραφεί».

Σύμφωνα με όσα λέει το ενημερωτικό φυλλάδιο της εταιρίας «ΚΤΗΜΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΑΕ» η έκταση των 641,6 στρεμμάτων είναι κομμάτι άλλης έκτασης 3.500 στρεμμάτων.
Συγκεκριμένα: Το κτήμα περικλείεται από τα σχέδια πόλης: Ντράφι ΑΟΟΑ και Άγιος Σπυρίδων. Οι τίτλοι της έκτασης ξεκινούν από το 1894 και προέρχονται εξ αγοράς με συμβόλαια από το Ελληνικό Δημόσιο. Η έκταση έχει χαρακτηριστεί στο παρελθόν ως αγροδασική (πράξη 2532/1980) Αρχικά, η συνολική έκταση αποτελούνταν από 3.500 στρέμματα. Από αυτά 1.045 στρέμματα δασικού χαρακτήρα αγοράστηκαν από το συνεταιρισμό των υπαλλήλων του υπουργείου Γεωργίας «Ο ΠΑΝ» και αφού αποχαρακτηρίστηκαν εντάχθηκαν στο υφιστάμενο σχέδιο πόλης.
Από την υπόλοιπη έκταση αγοράστηκαν 500 στρέμματα δασικού χαρακτήρα από τον οικοδομικό συνεταιρισμό «Η Νέα Κωνσταντινούπολις». Αυτός ο συνεταιρισμός βρίσκεται στο βορειότερο άκρο της έκτασης και έχει πάρει προέγκριση και συντελεστή δόμησης για να ενταχθεί στο σχέδιο πόλης.
Με υπουργική απόφαση εγκρίθηκε η ένταξη των 2.045 στρεμμάτων στο σχέδιο πόλης από τον τότε υπουργό Χωροταξίας Οικισμού και Περιβάλλοντος Στέφανου Μάνο με αριθμό πρωτοκόλλου 3679-348 του 1980.

475 στρέμματα δασικής έκτασης αγοράστηκαν από σύλλογο «ΕΞΟΧΗ» Υπαλλήλων της Ελλάδος (τμήμα των 2.045 στρεμμάτων)

312 στρέμματα δασικής έκτασης αγοράστηκαν από το Σύλλογο «ΦΛΥΑ», δημοσιογράφους, εργαζόμενους κ.λ.π. στην εφημερίδα «ΕΘΝΟΣ» (τμήμα των 2.045 στρεμμάτων)

Περίπου 250 στρέμματα περίπου αγροτικής έκτασης έχουν μεταβιβαστεί σε διάφορους ιδιοκτήτες του οικιστικού συλλόγου «ΦΥΓΕΑ» (τμήμα των 2.045 στρεμμάτων).
Η έκταση των 641,6 στρεμμάτων που κατέχει το «Κτήμα Πεντέλη ΑΕ» είναι η εναπομένουσα έκταση από τα 2.045 στρέμματα.»

Αυτά σύμφωνα με τον ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗ...

Με ποιο τρόπο θα μπορούσε κάποιος να εκφράσει την ξέχειλη αηδία του μετά από αυτό το άρθρο; Σαν να μην έφταναν όλα αυτά τα χρόνια οι μέχρι εμέτου σιχαμένοι καταπατητές γής, έρχονται τώρα και τα τσουτσέκια που αποτελούν το «Κτήμα Πεντέλη» Αταλάντα Ροσόλιμου, Σπύρος Ροσόλιμος και Μαρί Τερέζ Μπέργκερ-Σαντχόφερ και ασελγούν πάνω στο βουνό της Πεντέλης που μετά το ξέσπασμα της πυρκαγιάς στη Ραφήνα και μη χάνοντας χρόνο όρμησαν ταχύτατα να κατασπαράξουν την λαχταριστή καμένη γή. Και για μια ακόμα φορά, ΠΑΛΙ στην Πεντέλη! (όσον αφορά την Αττική).
Τα΄χω πάρει στο κρανίο, ρε παιδιά, συγχωρέστε το ύφος μου αλλά θέλουν πολύ «γαμήσι» οι πουσταράδες και οι τσούλες της αυτής της κωλοεταιρίας!!!
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Προτείνω να...ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ!!! Να αρχίσει τσαμπουκάς! Ήδη έχω ξεκινήσει κάποιες ενέργειες που με λίγη καλή θέληση αλλά και με την συμμετοχή άλλων θα είναι αποτελεσματικές σίγουρα όχι ολοκληρωτικά, αλλά τουλάχιστον εν μέρει. Το θέμα είναι να δοθεί «μάχη». Έχει ήδη φροντιστεί να διαρρεύσει παντού η καταγγελία. Και επειδή δεν είμαι από τους ανθρώπους που πιστεύουν στο ΤΥΧΑΙΟ και την ΣΥΜΠΤΩΣΗ, «έσπασε ο διάολος το ποδάρι του» σήμερα και γνώρισα τον αρθογράφο της εφημερίδας ο οποίος...προέκυψε καλός φίλος πολύ κοντινού μου προσώπου και την ώρα που εγώ διάβαζα την εφημερίδα, εκείνος ήταν σπίτι του, ακριβώς δίπλα μου!! Κάναμε την σχετική κουβέντα και πρόκειται να γίνει μεγάλο «γλέντι» μιας και μέσω αυτού, θα μου δοθεί η ευκαιρία να καταγγείλω όλα τα ανοσιουργήματα που έχω συναντήσει από τις περιηγήσεις μου στο βουνό όλα αυτά τα χρόνια. Και φυσικά η «μπάλα θα πάρει» και τα κοράκια της Μονής Πεντέλης. Καλό είναι να «πάρει φωτιά» το θέμα της Πεντέλης, όχι για τα ανεξήγητα φαινόμενα της Σπηλιάς, αλλά για κάτι πολύ πιο ουσιαστικό. Την σταδιακή καταστροφή της.
Ξέρω ότι κάποιοι από’δω μέσα, μεταξύ άλλων ταμπελών που μου έχουν κολλήσει κατά καιρούς (σατανιστής, δωδεκαθεϊστής, αρχαιολάτρης...) θα μου κολλήσουν και την ταμπέλα του...κομμουνιστή. Αλλά τους έχω γραμμένους στο υπογάστριο, από τη στιγμή που δεν ανήκω σε καμία απολύτως παράταξη. Το μόνο που θέλω είναι να γίνει επιτέλους ΘΟΡΥΒΟΣ γιατί το παραξηλώσανε οι μπάσταρδοι του χριστιανορωμαίϊκου αυτού κράτους. Σας καλώ Ληστές και λοιπούς σε συμμαχία. Δεν πάμε να το παίξουμε ήρωες-σωτήρες, ξέρουμε ότι κατά βάθος μια τέτοια μάχη είναι χαμένη, αλλά γιατί να μην τους προκαλέσουμε; Ίσως βγει κάτι καλό από αυτή την ιστορία. Φυσιολατρία δεν είναι μόνο να θαυμάζουμε την ομορφιά της Φύσης και να θέλουμε να είμαστε συνέχεια σε επαφή με αυτήν, αλλά και να φροντίζουμε για αυτήν. Γιατί αλλιώς θα θαυμάζουμε...να μην σας πώ τι.
Πρίν κλείσω, και σε διάψευση των ισχυρισμών της SILVA NATURA ότι η περιοχή βάσει των αεροφωτογραφιών της «αποδεικνύει» ότι στην εν λόγω περιοχή ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΑΣΟΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ, παραθέτω τρείς και μοναδικές δυστυχώς φωτογραφίες από την περιοχή πρίν αυτή καεί και καταπατηθεί, πρίν δηλαδή από το 1995. Οι ίδιες φωτογραφίες, μαζί με φωτογραφίες αντίστοιχες του πως είναι σήμερα το δάσος που βλέπετε, θα δημοσιευτούν σύντομα στην εφημερίδα.

Η περιοχή πρίν απο την πυρκαγιά...

Το δάσος που μόλις είδατε, αγκαλιασμένο απο τις φλόγες...

Και η άμεση αναδάσωσή του!!!

Παρατηρήστε στην παρακάτω φωτογραφία πως η Φύση δίνει την δική της Μάχη!!

Οι τέσσερις τελευταίες φωτογραφίες προέρχονται απο τον Ριζοσπάστη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 14:17:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


το δικτυο μας παρεχει δυνατοτητες να ασκουμε πιεσεις.


μπορει ο καθενας μας να στειλει διαμαρτυριες σε καθε κρατικη υπηρεσια σχετικη ή ασχετη.


ας τους βομβαρδισουμε!!!


.

ομως μηπως ειναι ωρα να οργανωθουμε?


μηπως ηρθε η ωρα να φτιαχτει εκεινος ο ρημαδοσυλλογος???

.


καλο θα ειναι να σταλθουν και γραμματα εκτος απο τα μεϊλ.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Voice of silence
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 17:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Voice of silence
Σσσσσ... Σαν νέο μέλος του φόρουμ με ευχαριστεί να βλέπω γραπτά που αφορούν την προστασία της μαμάς.

Εχω επισκεφτεί το βουνό της Πεντέλης αρκετές φορές και θλίβομαι αφάνταστα με την καταστροφή που έχει υποστεί.

Αν υπάρχει κάποιος σύλλογος που ασχολείται με την διάσωση και προφύλαξη του χώρου, θα ήθελα να ήμουν μέλος.

Αρκεί να μην είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
Σςςςςςςςς...μη μας ακούσουν οι άλλοι.

Η σιωπή είναι χρυσός Σσσσσσσσσσσσσσ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Voice of silence
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 17:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Voice of silence
Σσσσσ... Σαν νέο μέλος του φόρουμ με ευχαριστεί να βλέπω γραπτά που αφορούν την προστασία της μαμάς.

Εχω επισκεφτεί το βουνό της Πεντέλης αρκετές φορές και θλίβομαι αφάνταστα με την καταστροφή που έχει υποστεί.

Αν υπάρχει κάποιος σύλλογος που ασχολείται με την διάσωση και προφύλαξη του χώρου, θα ήθελα να ήμουν μέλος.

Αρκεί να μην είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
Σςςςςςςςς...μη μας ακούσουν οι άλλοι.

Η σιωπή είναι χρυσός Σσσσσσσσσσσσσσ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 11:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Αν υπάρχει κάποιος σύλλογος που ασχολείται με την διάσωση και προφύλαξη του χώρου, θα ήθελα να ήμουν μέλος.

Αρκεί να μην είναι κερδοσκοπικού χαρακτήρα.


Καλώς τον.

Αναζήτησε πληροφορίες σχετικά με

http://clubs.pathfinder.gr/pan_aipolion

και σε αυτό το φόρουμ, "Οι Λήσταρχοι της Πεντέλης"



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 14:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Σσσσσ... Σαν νέο μέλος του φόρουμ με ευχαριστεί να βλέπω γραπτά που αφορούν την προστασία της μαμάς.


και εμενα με ευχαριστησε το οτι χρησιμοποιησες την λεξη μαμα!


quote:

Εχω επισκεφτεί το βουνό της Πεντέλης αρκετές φορές και θλίβομαι αφάνταστα με την καταστροφή που έχει υποστεί.



ολοι μας αδελφε, ολοι μας...

quote:

Αν υπάρχει κάποιος σύλλογος που ασχολείται με την διάσωση και προφύλαξη του χώρου, θα ήθελα να ήμουν μέλος.


ενα χρονο τον μελεταμε - ελπιζω να γινει πραξη φετος.

στειλε μεϊλ.


.

καλως ηρθες στο τοπικ και στο φορουμ!

.


ΥΓ. ορε καπεταν Μελλουνα υπαρχει τοπικ "Οι Λήσταρχοι της Πεντέλης"???

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 22:15:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ευχαριστώ πολύ τον VOS για το ενδιαφέρον και την συμμετοχή. Καλώς ήρθες! Ο JBG ξέρει ότι τον ευχαριστώ ήδη όχι μόνο για αυτό αλλά και για πολλά άλλα πράγματα. Και ξέρω πόσο αντάρτης μπορεί να γίνει στο συγκεκριμένο φλέγον ζήτημα άμα τα «πάρει».

VOS : «Σσσσσ... Σαν νέο μέλος του φόρουμ με ευχαριστεί να βλέπω γραπτά που αφορούν την προστασία της μαμάς.

JBG: και εμενα με ευχαριστησε το οτι χρησιμοποιησες την λεξη μαμα!»

Ομολογώ ότι και΄μένα με ευχαρίστησε αρκετά. Σε συγχαίρω φίλτατε!

«ΥΓ. ορε καπεταν Μελλουνα υπαρχει τοπικ "Οι Λήσταρχοι της Πεντέλης"???»

Δεν πιστεύω να ήρθε σε κάποιον από’σας η «φαεινή» ιδέα να ανοίξει ένα τέτοιο τόπικ! Ε, ρε καφάσια με ντομάτες που καραδοκούν...

VOS: «Η σιωπή είναι χρυσός Σσσσσσσσσσσσσσ...»

Μαζί σου! Πέσ’το και ξαναπέστο. Στο παρελθόν έχω μετανοιώσει πολλές φορές που έχω ανοίξει το ρημάδι μου εδώ μέσα ξέροντας ότι στην ουσία δεν υπάρχει ουδείς λόγος και νόημα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 22:27:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Στο παρελθόν έχω μετανοιώσει πολλές φορές που έχω ανοίξει το ρημάδι μου εδώ μέσα ξέροντας ότι στην ουσία δεν υπάρχει ουδείς λόγος και νόημα.

Μη το λές αυτό !

Σκέψου οτι όσοι βρεθήκαμε, από δώ γνωριστήκαμε.

Δεν ακολουθήσαμε τις επιταγές της Θεάς ... Ίσιδας !!!


Οπότε, διάβασον μέν, πάταξον δε όσους πρέπει ... ή μετεφρασμένο στα νεοελληνικά, και ειδικά αφιερωμένο στην φίλτατη Κυρά του Κλείδωνε*

όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει (η) ράβδος (του) Βρίλ

*σαν αποτέλεσμα σε αναζήτηση "σταθερής και βαθύτερης αξίας", μόνο που στο χωριό μου κάτι τέτοια τα λένε "γκάφες ολκής".
Ευχαριστώ. Για όλα.


Edited by - Vril on 31/08/2005 22:30:40

Edited by - Vril on 31/08/2005 22:32:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 22:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
/

Edited by - Vril on 31/08/2005 22:29:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 13:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Και ξέρω πόσο αντάρτης μπορεί να γίνει στο συγκεκριμένο φλέγον ζήτημα άμα τα «πάρει».


ναι αλλα θελω κι αλλους ανταρτες αποφασισμενους διπλα μου αδελφε Νταβελη - δεν πρεπει να ξεχνας οτι "τα παληκαρια τα καλα συντροφοι τα σκοτωνουν"

quote:

VOS : «Σσσσσ... Σαν νέο μέλος του φόρουμ με ευχαριστεί να βλέπω γραπτά που αφορούν την προστασία της μαμάς.

JBG: και εμενα με ευχαριστησε το οτι χρησιμοποιησες την λεξη μαμα!»

Ομολογώ ότι και΄μένα με ευχαρίστησε αρκετά. Σε συγχαίρω φίλτατε!



κατι μου λεει οτι αυτος ο VOS κανει για πρακτορας Της Υπηρεσιας (Υ.Α.Π.)!

εκτος κι αν ειναι ηδη και δεν το ξερει.


quote:

Στο παρελθόν έχω μετανοιώσει πολλές φορές που έχω ανοίξει το ρημάδι μου εδώ μέσα ξέροντας ότι στην ουσία δεν υπάρχει ουδείς λόγος και νόημα.



σταπε ηδη ο Μελλουνας!

και ετσι ειναι, το ξερεις!


εγω χαρηκα που σε ειδα να ξαναγραφεις παντως!!!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Voice of silence
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2005, 17:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Voice of silence
ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ????????? Υ.Α.Π.????????????

ΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ????????????

Σσσσσσσσσσσσσσ!!!!!!!!! ΜΑΣ ΑΚΟΥΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ

ΟΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΙ, ΟΙ ΛΗΣΤΑΡΧΕΟΙ ΤΩΝ ΛΑΩΝ, ΤΩΝ ΜΥΑΛΩΝ ,ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΝ.

Σσσσσσσσσσσσσσ θα μας ακούσουν οι πράκτορες των τρανζίστορ και των ειδικών αποστολών!

Θα διοργανώσουμε καμμιά εκδρομούλα στο βουνό?

Η σιωπή είναι χρυσός Σσσσσσσσσσσσσσ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2005, 16:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Σσσσσσσσσσσσσσ!!!!!!!!! ΜΑΣ ΑΚΟΥΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ



μη φοβασαι, το τοπικ ειναι μονωμενο και ελεγχεται απο Την Υπηρεσια.


quote:

Θα διοργανώσουμε καμμιά εκδρομούλα στο βουνό?

Σσσσσσσσσσσσσσ θα μας ακούσουν οι πράκτορες των τρανζίστορ και των ειδικών αποστολών!


τωρα μιλα σιγα, γιατι θα μας ακουσουν οι Τεχνητες Νοημοσυνες Της Υ.Α.Π., οι κυριες Σουλα, Μουλα και Ουρσουλα και θα μας φανε ολο το φαϊ!


στειλε μεϊλ στην συμμορια

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soupia
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 13:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soupia
Γεια χαρά σε όλα τα μέλη του φόρουμ.
Επισκέφτηκα την σπηλιά βράδυ στις 27/8 μαζί μ’ ένα φίλο και ομολογουμένως βρεθήκαμε προ εκπλήξεων.
Αυτή η νύχτα μας σημάδεψε για τα καλά με τον χειρότερο τρόπο. Για να μπω κατευθείαν στο θέμα, η ιστορία ξεκινάει όταν ενώ βρισκόμαστε στο βάθος της σπηλιάς περιεργαζόμενοι με τον φακό τα τοιχώματά της, ξαφνικά βλέπουμε 4 κόκκινες κουκίδες να έρχονται κατά πάνω μας.
Πριν γίνουμε λαγός προλάβαμε να δούμε δύο μεγαλόσωμες απειλητικές φιγούρες (γύρω στα 3μ.) με κόκκινα φωσφοριζέ μάτια να ορμούν τσιρίζοντας προς το μέρος μας.
Ακόμη και ο πανικός όμως δεν κατάφερε να μας γλιτώσει τελείως καθότι κινήθηκαν ταχύτατα, με αποτέλεσμα να νιώσουμε ζεματιστές δαγκωνιές στην πλάτη ενώ τρέχαμε προς την έξοδο.
Κακήν κακώς βγήκαμε έξω από την σπηλιά και σαν να μην έφτανε αυτό, ένα πράγμα σαν μικρό U.F.O. πλανιόνταν πάνω από τα κεφάλια μας βουίζοντας αποτρόπαια.
Δεν σκεφτήκαμε ούτε τις παρατημένες μηχανές μας ούτε τίποτ’ άλλο, παρά μόνο να φύγουμε όσο το δυνατό πιο μακριά.
Το πράγμα που πετούσε ευτυχώς μας άφησε όταν κοντεύαμε να φτάσουμε τον κεντρικό δρόμο και ιδιαίτερα όταν ένα διερχόμενο αμάξι σταμάτησε για να μας πάρει μαζί του.
Τα σημάδια φυσικά από τις δαγκωνιές ακόμη να φύγουν. Το χειρότερο είναι ότι φοβάμαι μήπως κόλλησα και τίποτα.
Μπορεί κάποιος να πει τι μπορεί να ήταν, εξωγήινοι; βαμπίρια ή τι άλλο; Πως μπορούμε να τα εξοντώσουμε;
Γιατί να υπάρχουν τέτοια διαβολικά μέρη;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 14:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Μήπως το αυτοκίνητο που σταμάτησε να σας πάρει μέσα στη νύχτα, το οδηγούσαν τίποτα .... Ναϊτες Ιπόττες, που φυσικά είναι αθάνατοι και άτρωτοι στα τσιμήματα των εξωγήϊνων ?

Τις παρατημένες μηχανές σας τις βρήκαμε, αλλά επειδή πιστέψαμε οτι σας έφαγαν τα τέρατα (πήγατε στις 27/8 και σήμερα είναι 7/9 ) τις πουλήσαμε στο eBay. Πιάσαμε και καλά λεφτά !

Τώρα οι δαγκωνιές από τα εξωγήινα βαμπίρ...

Μην ανυσυχείτε, δεν είναι τίποτα το σοβαρό. Ξεχάστε όλα τα τερατουργήματα που βλέπετε στην TV, περιοδικά κλπ. Δεν θα γίνετε ... βαμπίρ.

Απεναντίας, θα το γλεντήσετε κίολας. Θα μεταμορφωθείτε σιγά-σιγά σε τρανσέξουαλ εξωγήϊνους, που θα σας βοηθήσει κιόλας να απολαύσετε και νέες εμπειρίες.
Έχετε ακουστά για τις χαρές της "πίσω πόρτας" ?

Αρχίστε την προπόνηση και ξεκινήστε από τις γόβες...

Έτσι και αλλιώς δεν θα χρειαστεί να ξαναφύγετε τρέχοντας από το βουνό, ποτέ μα ποτέ δεν δαγκώνουμε τους ίδιους μαλάκες δυό φορές.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mustukuluru
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 17:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mustukuluru
Δεν καταλαβαίνω τι λύσσα έχει πιάσει όλο τον κόσμο με την Πεντέλη. Το μόνο που λείπουν είναι οι πινακίδες ανά δύο χιλιόμετρα που θα δείχνουν το δρόμο προς την περιβόητη σπηλιά και ένα άγαλμα του Νταβέλη να χαιρετάει τους περαστικούς.
Κάποτε ίσως το συγκεκριμένο μέρος να ήταν κάτι το διαφορετικό, αλλά τουλάχιστον τώρα, ύστερα από τα διάφορα έργα που έγιναν κατά καιρούς, δεν έχει μείνει τίποτα το ενδιαφέρον. Παρ' όλα αυτά αν κρίνω από την τελευταία εμπειρία μου το περασμένο Σάββατο, ο συγκεκριμένος τόπος έχει γίνει παιδική χαρά. Μόνο τα κεφτεδάκια έλειπαν από τους διάφορους περαστικούς που είδα εκεί πάνω. Οικογένειες με τα παιδάκια τους έκοβαν βόλτες μέσα - έξω από τη σπηλιά, ένας γραφικός κυριούλης εξηγούσε σε όποιον έβρισκε μπροστά του πού ήταν η λίμνη και διάφοροι άλλοι χαζολογούσαν περιμένοντας να εμφανιστούν τα "περίεργα" φαινόμενα.
Και φυσικά έχω βαρεθεί να ακούω διάφορους να φωνάζουν για το πως κατάντησε η σπηλιά ή το βουνό γενικότερα. Θα ήθελα λοιπόν να ξέρω, όλοι αυτοί που φωνάζουν, τι κάνουν για να μην διαλυθεί τελείως το συγκεκριμένο μέρος; Τι κατάφεραν τόσα χρόνια; Σταμάτησαν τις φωτιές, τα έργα, το γκρέμισμα;
Όσο για τα περίεργα φαινόμενα, δεν έχω δει (προσωπικά τουλάχιστον) τίποτα ενδιαφέρον. Ούτε εξωγήινους, ούτε ενδογήινους, ούτε βαμπίρ, ούτε οποιαδήποτε τέτοιου τύπου φυλή. Ίσως και τα περίεργα φαινόμενα να χάθηκαν με το γκρέμισμα ή τα περίεργα όντα να είναι όλοι αυτοί που μαζεύονται καθημερινά εκεί πέρα.


3Α ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΟΠΗΡΟΥΝΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 18:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Μάλλον κατέφτασε καινούρια παρτίδα από ληγμένα (sic).

Άκου σημάδια από δαγκωνιές!!!

(αν και νομίζω πως μας κάνουν χοντρή πλάκα...)

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

mustukuluru

Δεν καταλαβαίνω τι λύσσα έχει πιάσει όλο τον κόσμο με την Πεντέλη.



Φημες λενε οτι προκειται για ιωση!

quote:

Το μόνο που λείπουν είναι οι πινακίδες ανά δύο χιλιόμετρα που θα δείχνουν το δρόμο προς την περιβόητη σπηλιά και ένα άγαλμα του Νταβέλη να χαιρετάει τους περαστικούς.


Φημες λενε οτι εμεις στηνουμε τον ιδιο τον Νταβελη166 στην εισοδο να χαιρεταει τους περαστικους!

quote:

Κάποτε ίσως το συγκεκριμένο μέρος να ήταν κάτι το διαφορετικό, αλλά τουλάχιστον τώρα, ύστερα από τα διάφορα έργα που έγιναν κατά καιρούς, δεν έχει μείνει τίποτα το ενδιαφέρον.



με τι κοιταγες, μονο με τα ματια? (αν και αυτα φτανουν για να δει κανεις πολλα και θαυμαστα - το βουνο ειναι ζωντανο)


quote:

Παρ' όλα αυτά αν κρίνω από την τελευταία εμπειρία μου το περασμένο Σάββατο, ο συγκεκριμένος τόπος έχει γίνει παιδική χαρά. Μόνο τα κεφτεδάκια έλειπαν από τους διάφορους περαστικούς που είδα εκεί πάνω. Οικογένειες με τα παιδάκια τους έκοβαν βόλτες μέσα - έξω από τη σπηλιά, ένας γραφικός κυριούλης εξηγούσε σε όποιον έβρισκε μπροστά του πού ήταν η λίμνη και διάφοροι άλλοι χαζολογούσαν περιμένοντας να εμφανιστούν τα "περίεργα" φαινόμενα.



Φημες λενε οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο - γιατι αραγε μαζευονται εκει?

quote:

Όσο για τα περίεργα φαινόμενα, δεν έχω δει (προσωπικά τουλάχιστον) τίποτα ενδιαφέρον. Ούτε εξωγήινους, ούτε ενδογήινους, ούτε βαμπίρ, ούτε οποιαδήποτε τέτοιου τύπου φυλή.



ειναι που δεν μας συναντησες ακομη...


quote:

ή τα περίεργα όντα να είναι όλοι αυτοί που μαζεύονται καθημερινά εκεί πέρα.


Φημολογειται οτι αυτο εχει μεγαλη δοση αληθειας!


.


καλως ηρθες στο φορουμ και στο τοπικ!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 20:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Για να μπω κατευθείαν στο θέμα, η ιστορία ξεκινάει όταν ενώ βρισκόμαστε στο βάθος της σπηλιάς περιεργαζόμενοι με τον φακό τα τοιχώματά της, ξαφνικά βλέπουμε 4 κόκκινες κουκίδες να έρχονται κατά πάνω μας.


ηταν τα λεϊζερ των πρακτορων της Υ.Α.Π.

quote:

Πριν γίνουμε λαγός προλάβαμε να δούμε δύο μεγαλόσωμες απειλητικές φιγούρες (γύρω στα 3μ.) με κόκκινα φωσφοριζέ μάτια να ορμούν τσιρίζοντας προς το μέρος μας.


ε καλα δεν ειμαστε τοσο ψηλοι, υπερβαλεις...

και τσιριζαμε γιατι μας τρομαξατε ετσι που μπουκαρατε την ωρα που ανυποψιαστοι τρωγαμε τους αρουραιους μας.


quote:

Ακόμη και ο πανικός όμως δεν κατάφερε να μας γλιτώσει τελείως καθότι κινήθηκαν ταχύτατα, με αποτέλεσμα να νιώσουμε ζεματιστές δαγκωνιές στην πλάτη ενώ τρέχαμε προς την έξοδο.


ο βριλης ηταν...

αμα πειναει δαγκωνει!

σας περασε για χοτ ρατς μεσα στο σκοταδι.

quote:

Κακήν κακώς βγήκαμε έξω από την σπηλιά και σαν να μην έφτανε αυτό, ένα πράγμα σαν μικρό U.F.O. πλανιόνταν πάνω από τα κεφάλια μας βουίζοντας αποτρόπαια.


το κινητο μου ηταν βρε συ!

εχει νεας τεχνολογιας καμερα: κλειδωνει στον στοχο και τον ακολουθει.

quote:

Δεν σκεφτήκαμε ούτε τις παρατημένες μηχανές μας ούτε τίποτ’ άλλο, παρά μόνο να φύγουμε όσο το δυνατό πιο μακριά.


ευτυχως γιατι κατι βγαλαμε οταν τις πουλησαμε (για την ψυχικη οδυνη που μας προκαλεσατε, οχι για τιποτα αλλο)


quote:

Τα σημάδια φυσικά από τις δαγκωνιές ακόμη να φύγουν. Το χειρότερο είναι ότι φοβάμαι μήπως κόλλησα και τίποτα.



μη φοβασαι - μας εμβολιαζουν τακτικα!


quote:


Μπορεί κάποιος να πει τι μπορεί να ήταν, εξωγήινοι; βαμπίρια ή τι άλλο;

Πως μπορούμε να τα εξοντώσουμε;



σου ειπα: πρακτορες της Υ.Α.Π.

εναν εξοντωνεις, χιλιοι ξεφυτρωνουν!


quote:

Γιατί να υπάρχουν τέτοια διαβολικά μέρη;


αυτο με τρωει και μενα!!!

.

καλως ηρθες στο φορουμ και στο τοπικ σουπία!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 20:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

καλως ηρθες στο φορουμ και στο τοπικ σουπία!

Ά, αυτόν άστον !
Ήδη την πάτησε με το "καλημέρα σας"... Μούστειλε ένα eMail, που δεν ξέρω ακόμα αν θα του την κάνω την χάρη, να το πάω σε μια γνωστή μου Εισαγγελέα...

Πάντως, ένα πράγμα μου έδειξε και απέδειξε ο Soupiaς.

Δεν έχει καθόλου χιούμορ, όταν κατάλαβε οτι και εμείς μπορούμε με λίγα συστατικά να φτάχνουμε ... σούπες με τέρατα.

Αυτά.

άντε βρέ, κράτα και λίγο το βρωμόστομά σου. Χιούμορ κάνουμε !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

soupia
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 22:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους soupia
Vril και dim.kar πάντοτε ήταν και είναι πιο εύκολο να είναι κανείς ειρωνικός και κακοπροαίρετος, ποτέ όμως δεν ήταν και είναι εύκολο το να έχεις σωστές και λειτουργικές απόψεις.
Το ότι δεν συμβαίνουν κάποια πράγματα σε κάποιον, δε σημαίνει ότι δε συμβαίνουν και σε άλλους. Τώρα αν δε το χωράει ο νους σας επειδή φαίνεται ευφάνταστο, δικό σας πρόβλημα. Απλά αυτά που συνέβησαν σε μας δεν είναι τα μόνα.
Επίσης κάπου άκουσα πολύ σωστά ότι όταν πάει κάποιος με πρόθεση να δει πράγματα, το πιο πιθανό είναι να μη δει τίποτα. Αν και ήταν πολύ άσχημη εμπειρία εμείς πήγαμε περιμένοντας εντελώς τίποτα, για να μην πω ότι τα χλευάζαμε όλ’ αυτά.
Που σημαίνει ότι όσο και να πηγαίνουν κάποιοι για να ζήσουν την εμπειρία με χίλιους δυο εξοπλισμούς, μάλλον το καλάθι τους θα παραμένει σχεδόν ή τελείως άδειο.
Mustukuluru συμφωνώ εν μέρει με αυτά που λες μα έτσι όπως έχει πράγματι η κατάσταση δεν θεωρώ κακό το να βάλουν εισητήριο, να υπάρχει συγκεκριμένο ωράριο για τον κόσμο και τους τουρίστες ή ομάδες περιφρούρησης να φυλάσσουν αυτό το διαβολικό μέρος. Ούτως ή άλλως ένας χώρος αναψυχής είναι, και απ’ ότι αποδεικνύεται στη συνέχεια, οι επίδοξοι ερευνητές της ηλικίας μας είναι!
Τέλος θα πρότεινα ότι θα βοηθούσε να ξαναγίνονται λειτουργίες τακτικά στο ρημαγμένο εκκλησάκι (κάτι τέτοιο ακούστηκε τελευταία), μπας και φύγουν τα δαιμονικά στοιχειά και ξορκιστεί το κακό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 22:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

soupia

Τέλος θα πρότεινα ότι θα βοηθούσε να ξαναγίνονται λειτουργίες τακτικά στο ρημαγμένο εκκλησάκι (κάτι τέτοιο ακούστηκε τελευταία), μπας και φύγουν τα δαιμονικά στοιχειά και ξορκιστεί το κακό.



αν και Η Υπηρεσια διαθετει τα πιο προηγμενα οπλα για την εξολοθρευση του κακου και των πλασματων του, η πιο αποτελεσματικη λυση ειναι ενας καλος εξορκισμος!

δεν φτανει ομως μονο ενας παππας (εδω παππας, εκει παππας, πουναι ο παππας?) - ισως θαπρεπε να ζητησει ο Χριστοδουλος βοηθεια απο τον φαδερ Μεϊαϊ...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 01:59:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
"Τέλος θα πρότεινα ότι θα βοηθούσε να ξαναγίνονται λειτουργίες τακτικά στο ρημαγμένο εκκλησάκι (κάτι τέτοιο ακούστηκε τελευταία), μπας και φύγουν τα δαιμονικά στοιχειά και ξορκιστεί το κακό."

Mα έχει ξορκιστεί ήδη το κακό. Κάποιοι "ευσεβείς" χριστιανοί πήγαν και έγραψαν ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑ τρείς φορές (είναι συμβολικό, έχει να κάνει με την Αγία Τριάδα) με σπρέυ!!! Έγραψαν και μέσα στη Σπηλιά και έξω απο αυτήν. (Και τέζα τα δαιμόνια!) Αυτό θα πεί λατρεία στη Φύση. Λατρεία στην... ποιά;;; Φτού φτού! Τι ξεστόμισα ο ασεβής! Πάω να εξομολογηθώ στον Κιλίφη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 04:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
τσ, τσ, τσ, κακια ερωμενη η κερα-Πεντελη! σφαζονται στην ποδια της

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 08:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

quote:

Vril και dim.kar πάντοτε ήταν και είναι πιο εύκολο να είναι κανείς ειρωνικός και κακοπροαίρετος, ποτέ όμως δεν ήταν και είναι εύκολο το να έχεις σωστές και λειτουργικές απόψεις.

Σαν τις δικές σου;

quote:
Mustukuluru συμφωνώ εν μέρει με αυτά που λες μα έτσι όπως έχει πράγματι η κατάσταση δεν θεωρώ κακό το να βάλουν εισητήριο, να υπάρχει συγκεκριμένο ωράριο για τον κόσμο και τους τουρίστες ή ομάδες περιφρούρησης να φυλάσσουν αυτό το διαβολικό μέρος.

Να υπάρξουν και οργανωμένοι οπαδοί, κερκίδες κλπ. Όσο για το "διαβολικό": ανατρίχιασα...

quote:
Ούτως ή άλλως ένας χώρος αναψυχής είναι, και απ’ ότι αποδεικνύεται στη συνέχεια, οι επίδοξοι ερευνητές της ηλικίας μας είναι!

Τι ηλικία έχεις τέκνον μου; Την βιολογική σου δεν την γνωρίζω, την πνευματική την συμπεραίνω: τρίχρονου (και πολύ) παιδιού που φαντάζεται τέρατα (που το δαγκώνουν κι όλας)

quote:
Τέλος θα πρότεινα ότι θα βοηθούσε να ξαναγίνονται λειτουργίες τακτικά στο ρημαγμένο εκκλησάκι (κάτι τέτοιο ακούστηκε τελευταία), μπας και φύγουν τα δαιμονικά στοιχειά και ξορκιστεί το κακό.

"Ακούστηκε"... Ποιος, πότε και πού το είπε; Ναι να πλακώσει το χριστεπώνυμο πλήθος με τα σκουπίδια, τα ταπεράκια του, τις τσιγαρούκλες, τα λιβάνια... Τι, έτσι έχει ήδη γίνει; Μα τότε γίνονται ΗΔΗ λειτουργίες...

Τέλος αγαπητή/έ σουπιά δικαίωσε το όνομα σου: γίνε σουπιά διότι μέχρι τώρα μάλλον σαν χάνος συμπεριφέρεσαι...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 09:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

Vril και dim.kar πάντοτε ήταν και είναι πιο εύκολο να είναι κανείς ειρωνικός και κακοπροαίρετος, ποτέ όμως δεν ήταν και είναι εύκολο το να έχεις σωστές και λειτουργικές απόψεις.

Να ξεκαθαρίσουμε από την αρχή κάτι.

Δεν περιμένεις να πάρουμε στα σοβαρά την "ιστοριούλα" σου, έτσι ?
Μπορείς να προσβάλλεις κάποιον λεκτικά, αλλά μην προσβάλλεις την ... νοημοσύνη σου, έτσι ?

Μετά, αυτά που λές περί κακοπροαίρετων κλπ. άσε που τα έχω ξαναακούσει και άσε τι συμπέρασμα βγάζω εγώ προσωπικά, κάτι σε "ντε ζα βού" μου φέρνει, αλλά αν το δείς απο καθαρά ορθολογιστική άποψη, ολα αυτά που λές δεν ταιριάζουν με το περιεχόμενο της ιστοριούλας σου. Τελικά, επειδή εσύ έβαλες εδώ μια καθαρά φανταστική σου επινόηση, ο ... κακοπροαίρετος είσαι εσύ τελικά !

Σταματάω εδώ, γιατί πιστεύω οτι κατάλαβες οτι

α. έκανες μεγάλη γκάφα

β. δεν σε παίρνει να πουλάς και μούρη μετά απ ότι έκανες και είπες.

Άν θές να συνεχίσεις τη συμμετοχή σου εδώ, σου προτείνω να συνεχίσεις να γράφεις για άτακτες φυγές και δαγκωματιές, να συνεχίσω και εγώ με κάτι του στύλ "η Μόρα οδηγούσε το αυτοκίνητο και σε πήγε σε μια καλύβα των Ιλλουμινάτι, όπου πετάχτηκε στα σκοτεινά το κοριτσάκι με τα γυάλινα μάτια" κλπ κλπ.

Εντάξει ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 10:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Eπιμένω πως μας κάνει πλάκα! Δεν μπορεί κανείς στο πρώτο κιόλας post να γράφει τέτοιες χοντράδες χωρίς να αφήνει και κανένα περιθώριο για συζήτηση...

Ρε μπας τα γράφεις μόνος σου ρε Vril για να σπας πλάκα μαζί μας; Σε ρωτάω φιλικά, σαν δικηγόρος σου που είμαι... Έλα σε μένα μπορείς να πεις την αλήθεια... Είχες πάει με τρυφερή ύπαρξη στο βουνό, το sex ήταν πολύ έντονο (καθότι και πολύ άντρας βρε παιδί μου) μαζί της, σε γέμισε γρατσουνιές, μελανιές και δαγκωνιές οπότε πώς να δικαιολογηθείς; έγραψες αυτές τις λαλακίες... Σε καταλαβαίνω... Καλύτερα όμως να έγραφες ότι σε κυνηγούσαν για να σε βιάσουν οι καλόγεροι από τη μονή... Πολύ πιο πιστευτός θα γινόσουν... Και πολύ κοντά στη πραγματικότητα...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 11:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Χμ...

Δικηγόρε του ΔΙΑΒΟΛΟΥ !

Ξέρεις οτι δεν γράφω με δύο νίκ. Στο φόρουμ της Ομοσπονδίας αλλαξα νίκ, γιατί εκεί ίσως να δημιουργήσει ... παρανοήσεις και δεν τραγουδάω καλά. Όλο αγριοφωνάρες...

Ότι αφορά το θέμα του σεξ στα βουνά, θέλω να λάβω την εξής θέση (όλο σοβαρότητα):
Με κατάλαβες, μπαγασάκο...

Όσδο αφορά τον χρήστη Soupia, όντως μου θυμίζει κάποιο τρόλ, που χτηπούσε και έτρεχε ακριβώς με αυτόν τον τρόπο. Έχω και ένα προσβλητικότατο eMail και μπορώ ανα πάσα στιγμή να μιλήσω σοβαρά με τον admin, έτσι που δεν θα μείνουν σοβαρά περιθώρια...

Πρότεινα να συνεχίσει να γράφει εν γνώση του αρλούμπες, για να γράφω και εγώ στο ίδιο στύλ αρλούμπες, γιατί μόνο σε αυτό του δίνω κάποια εύσημα.

Και θα ήθελα να συνεχίσω με "σαυροειδείς εξωγήινους με περιτομή (από σιωνικό γαλαξία δεν ήρθανε, χωρίς περιτομή θα είναι ????), που βγήκαν από το ούφο που τους κυνηγούσε στο χωματόδρομο, αλλά ευτυχώς εμφανίστηκε μια χωρο-χρονο-πύλη που τους πήγε *τσούπ* στη Δωδώνη..."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 12:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Και θα ήθελα να συνεχίσω με "σαυροειδείς εξωγήινους με περιτομή (από σιωνικό γαλαξία δεν ήρθανε, χωρίς περιτομή θα είναι ????), που βγήκαν από το ούφο που τους κυνηγούσε στο χωματόδρομο, αλλά ευτυχώς εμφανίστηκε μια χωρο-χρονο-πύλη που τους πήγε *τσούπ* στη Δωδώνη..."


κι εγω, κι εγω!!!

θελω ν ακουσω για εξωγηινους με περιτμημενο τον ζελατινοειδη σπερματοαποθετη τους!

.

σουπία μου, ισως θαπρεπε να ζητησεις προσωπικα βοηθεια απο τον φαδερ Μεϊαϊ...


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 12:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

κι εγω, κι εγω!!!

θελω ν ακουσω για εξωγηινους με περιτμημενο τον ζελατινοειδη σπερματοαποθετη τους!


Καλά, καλά...

Άκου τώρα αυτό και βγάλε τα συμπεράσματά σου
=====================================================================
Σώοι εντοπίστηκαν στις 2 τα ξημερώματα οι δύο σπηλαιολόγοι και η ρωσίδα φοιτήτρια που είχαν εγκλωβιστεί από το περασμένο Σάββατο στο σπήλαιο του Σάρχου, κοντά στο Ηράκλειο της Κρήτης.

Πρόκειται για το χχχχχχχχ και τη χχχχχχχχχχ και τη ρωσίδα φοιτήτρια, χχχχχχχχχ. Οι σπηλαιολόγοι μπήκαν στο σπήλαιο για να το χαρτογραφήσουν όμως λόγω των ισχυρών βροχών εγκλωβίστηκαν από τα νερά.

Και οι τρεις είναι καλά στην υγεία τους και εμφανίστηκαν ιδιαίτερα χαμογελαστοί κατά την έξοδο από το σπήλαιο.
=======================================================================

Καραγιάνννννηηηηηηη......

βάλε το σπήλαιο, βάζω τη ρωσίδα φοιτήτρια, να της μάθουμε ... χαρτογράφηση...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mustukuluru
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 13:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mustukuluru
Αποδείξατε ότι έχετε χιούμορ και μάλιστα καλό. Δεν διαφωνώ στην άποψη ότι η Πεντέλη γενικότερα ή ειδικότερα είναι ένας τόπος δύναμης και ότι ίσως να συμβαίνουν διάφορα περίεργα εκεί. Ξεχώρισα ήδη άλλωστε τη θέση μου ότι δεν είδα καμμιά περίεργη φυλή από άλλο γαλαξία, εκτός από τους περίεργους αυτής της πόλης. Άλλωστε σ' αυτούς συγκαταλέγονται όλοι (δεν βγάζω τον εαυτούλη μου απ' έξω) που επισκέπτονται το μέρος για τους δικούς τους καθαρά λόγους. Άντε ας βάλω ότι κάποιοι απ' αυτούς είναι "ερευνητές", άντε να προσθέσω ότι κάποιοι κάτι άκουσαν και τους έπιασε η περιέργεια...τα πιτσιρίκια του δημοτικού που δεν έχουν ιδέα...και δεν παίζουν κρυφτό...τι στο καλό τα στέλνουν εκεί πέρα; Και όχι τιίποτ' άλλο, αλλά μόλις σε δουν να κοιτάς σε κάποιο σημείο, σε ρωτάνε και τι ψάχνεις.
Και ως εδώ όλα καλά. Ξαναγυρίζω όμως σ' αυτό που με καίει. Όλοι μιλάνε για την Πεντέλη, όλοι κόβουν βόλτες στην Πεντέλη, αλλά κανένας δεν κάνει τίποτα για να σώσει την Πεντέλη. Η αρχαιολογική υπηρεσία δεν ενδιαφέρεται, η εκκλησία δεν ενδιαφέρεται, το κράτος δεν ενδιαφέρεται και οι μόνοι που πραγματικά ενδιαφέρονται είναι οι μέλλοντες οικοπεδούχοι.
Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ενδιαφερθεί κάποιος ώστε τουλάχιστον να μην χαθεί κι αυτό το μέρος;

Υ.Σ. jonniebegood ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και ναι το βουνό είναι ζωντανό. Δεν το κοίταξα ποτέ με τα μάτια. Ίσως γι' αυτό και με πονάει ότι γίνεται εκεί πέρα.

3Α ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΟΠΗΡΟΥΝΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy