ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 17:44:18  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Μπερλουσκονι ας είναι ότι θέλει.
Τον σταυρό δεν τον βλέπεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 18:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Εγω πάλι είμαι απο τα κορόιδα που θα παρουν οτι βρουν στα χέρια τους (G3,δικανο,χασαπομαχαιρο,πηρουνι,κατσαρολα) και θα κοιταξουν μπας και φανε κανα μεμετη (πριν γινουν κοματια απο τα πυρά ή εοχυν την ατυχια να ζησουν και τους "παρει" ενα ολοκληρο τουρκικο ταγμα).


ετσι μπραβο κουκλα μου τους εβαλες τα γυαλια στους αντρακλες του χριστου
με εσενα διπλα μου και θα τα βαλω και με ολη την κολαση

και ασε τους χριστιανοπληκτους να περιμενουν κρυμενοι στα βουνα να τους δωσουν την πολη οι συμμαχοι δωρο

quote:
Προχθές γύρισα από το Άγιον Όρος όπου είχα την τύχη να μιλήσω με γνωστούς Άγιους Γέροντες.

Για να μην πολυλογώ και ας κινδυνεύω να να γίνω περίγελος, προσωπικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα αρχίσω προετοιμασίες σε τροφές - ιδίως τα γάλατα των παιδιών - για να είμαι έτοιμος τον Σεπτέμβριο!


να μην ξεχασω να παρω μετοχες των σουπερ μαρκετ

quote:
Ο Μπερλουσκονι ας είναι ότι θέλει.
Τον σταυρό δεν τον βλέπεις;

μημπως εισαι και αυστραλος;; το λεω αυτο γιατι στον ουρανο τους εχουν τον σταυρο του νοτου(οπως εχουμε εμεις την αρκτο)

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 19:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
OANNHSEA για φτυάρια δεν ξέρω ακριβώς, αλλά για "κασμάδες" στην Μυτηλήνη και Χίο.
Απο βέσπα δεν ξέρω, λές να έχω πρώβλημα;

"Κασμαδες" ειναι το παρατσουκλι των Μυτιλιναιων οχι των Χιωτων...

Αν θυμαμαι καλα η Χιος έχει το nick "Ουργια" απο την τοπικη εκφραση "ουργιος"= χαζος.

Παντως σε πληροφορω οι χιωτες ειναι καθε άλλο παρα χαζοι

(σημειωση:πως φαινεται οτι οι σκληρες συνθηκες στο στρατο κανουν τους φανταρους να μισουν τους τόπους στους οποιους βρίσκονται τα στρατοπεδα ε?)

Τωρα για το "υψηλο αφεντικο" της Τουρκιας που αναφερθηκε παραπανω,αν η αναφορα ηταν για τις ΗΠΑ θυμηθειτε οτι τα στρατευματα των ΗΠΑ στο Βορειο Ηρακ ειχαν εντολη να συγκρουστουν με τις Τουρκικες δυναμεις εαν αυτες επιτιθονταν στους Κουρδους...

Αυτο να δω...(μεμετηδες vs Γιανκιδων) και τι στον κόσμο...


quote:
Προχθές γύρισα από το Άγιον Όρος όπου είχα την τύχη να μιλήσω με γνωστούς Άγιους Γέροντες.
Για να μην πολυλογώ και ας κινδυνεύω να να γίνω περίγελος, προσωπικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα αρχίσω προετοιμασίες σε τροφές - ιδίως τα γάλατα των παιδιών - για να είμαι έτοιμος τον Σεπτέμβριο!


Βρε μπας και το Αγιο Ορος τα εχει κανει πλακακια με τα καρτελ της αγορας?

quote:
ετσι μπραβο κουκλα μου τους εβαλες τα γυαλια στους αντρακλες του χριστου
με εσενα διπλα μου και θα τα βαλω και με ολη την κολαση
και ασε τους χριστιανοπληκτους να περιμενουν κρυμενοι στα βουνα να τους δωσουν την πολη οι συμμαχοι δωρο

Το δεντρο της ελευθέριας ποτίζεται με αιμα,όχι με προσευχές...

Edited by - medtech on 03/05/2007 20:20:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 21:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

OANNHSEA για φτυάρια δεν ξέρω ακριβώς, αλλά για "κασμάδες" στην Μυτηλήνη και Χίο.
Απο βέσπα δεν ξέρω, λές να έχω πρώβλημα;

Το 1923 ο Γεώργιος Παπανδρέου διατέλεσε υπουργός Εσωτερικών στην κυβέρνηση Γονατά και υπουργός Εθνικής Οικονομίας στην κυβέρνηση Μιχαλακοπούλου το 1925!
Ήξερε ότι θα είναι στην εξουσία!
Και αυτό το άκουσα δεν το έχω σίγουρο.


Το λες και μονος σου... το 1923, αφου ειχε περασει το 1922. Αλλα και το 1922 να ηταν Υπουργος Εσωτερικων, δεν ειχε το δικαιωμα να κηρυξει πολεμο αυτος... Μονο ο Βασιλιας (και σαν αρχηγος του Στρατου) και ο Πρωθυπουργος (αφου το φερει σαν θεμα στην Βουλη)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 21:14:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Ο Μπερλουσκονι ας είναι ότι θέλει.
Τον σταυρό δεν τον βλέπεις;

Ασε τι ομαδα ηταν καποτε! Απο το 1990 που ηρθε στα χερια του Μπερλουσκονι, το μονο "θρησκευτικο" που εμεινε στην ομαδα, ειναι ο σταυρος στην σημαια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 21:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Το δεντρο της ελευθέριας ποτίζεται με αιμα,όχι με προσευχές...


και παντα αλλοι ποτιζουν και αλλοι τρωνε τους καρπους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 21:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
gigenis,
""""ετσι μπραβο κουκλα μου τους εβαλες τα γυαλια στους αντρακλες του χριστου
με εσενα διπλα μου και θα τα βαλω και με ολη την κολαση"""'

Δεν μου λες gigenis, με θέλεις για κουμπάρο;;;
Ότι είναι να γίνει γρήγορα όμως, γιατί πρέπει να γυρίσω στο σκάψιμο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 21:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Δεν μου λες gigenis, με θέλεις για κουμπάρο;;;
Ότι είναι να γίνει γρήγορα όμως, γιατί πρέπει να γυρίσω στο σκάψιμο...

η medtech ειναι απο τις λιγες γυναικες που αντιστεκονται στην γοητεια
μου

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 22:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
η medtech ειναι απο τις λιγες γυναικες που αντιστεκονται στην γοητεια
μου


Ικανοτητα που απεκτησε χαρη στην σκληρη εκπαιδευση στην οποια υποβαλλονται οι δρακονιες πρακτορισσες φυσικα

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 03/05/2007 22:10:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 22:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Ικανοτητα που απεκτησε χαρη στην σκληρη εκπαιδευση στην οποια υποβαλλονται οι δρακονιες πρακτορισσες φυσικα

ετσι ετσι

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spyros76
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 23:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spyros76
ΦΙΛΟΙ "ΓΗΓΕΝΗΣ","ΜΕΝΤΕΚ" ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΑΘΕΪΑ Ή ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕ ΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ.
Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΘΕΟΦΟΒΙΑΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΔΥΝΑΤΟΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΣΑΣ.
ΦΙΛΕ ΜΗΤΣΑΚΟ ΜΗ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠ'ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2007, 23:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
spyros76 εδω ειναι φορουμ=αγορα
ετσι εδω θα βρεις και αυτους που συμφωνουν αλλα και αυτους που διαφωνουν με την καθε αποψη που κατατηθετε
αν θες να κανεις κηρυγμα θα πας στο κτηριο με τον τρουλο και τον σταυρο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 00:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΘΕΟΦΟΒΙΑΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΔΥΝΑΤΟΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΒΑΡΟΣ ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΣΑΣ.

Να τα παρασυρουμε που?Στην αναπτυξη της κριτικης ικανοτητας?Να τα κανουμε να σκεφτουν οτι καλυτερα να μαθεις να πολεμας παρα να περιμενεις να ερθει να κατατροπωσει τους αντιπαλους σου ο Γιαχβε,ο Διας,ο Κρνος,η Θεα Καλι,ο Βισνου,οι Ελ κτλ

Ειλικρινα ελπιζω να τους παρασυρω ετσι ακριβως.

ΥΓ.Τις μπαρουφες περι βαρους ψυχης να τις φυλας για αυτους που τετοιου ειδους μεθοδοι εκφοβισμου εχουν αποτελεσμα=στους μεταφυσικους.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 01:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Να τα παρασυρουμε που?Στην αναπτυξη της κριτικης ικανοτητας?

quote:
ΥΓ.Τις μπαρουφες περι βαρους ψυχης να τις φυλας για αυτους που τετοιου ειδους μεθοδοι εκφοβισμου εχουν αποτελεσμα=στους μεταφυσικους.

Αγαπητή medtech, η ανάπτυξη όμως της κριτικής ικανότητας αποκλείει τις γενικεύσεις...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 01:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
medtech:
ΥΓ.Τις μπαρουφες περι βαρους ψυχης να τις φυλας για αυτους που τετοιου ειδους μεθοδοι εκφοβισμου εχουν αποτελεσμα=στους μεταφυσικους.

"Μεταφυσικοί"
Τι είναι τούτο;
Καινούργιο είδος ανθρώπων που είναι επιδεκτικοί σε "μπαρούφες"
Μην τα σφάζουμε και τα μαχαιρώνουμε όλα βρε medtech...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 02:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
"Μεταφυσικοί"
Τι είναι τούτο;
Καινούργιο είδος ανθρώπων που είναι επιδεκτικοί σε "μπαρούφες"
Μην τα σφάζουμε και τα μαχαιρώνουμε όλα βρε medtech...

Μεταφυσικοι=οπαδοι του μεταφυσικου,ατομα με ιδεες που μονο η πιστη μπορει να τις υποστηριξει=ιδεες που δεν μπορουν να υποβληθουν στην αρχη της διαψευσιμοτητας.

Οπως το παλληκαρι απο πανω που μου λεει οτι θα προσθεσω "βαρος στην ψυχη μου" (κατεδειξε μου οτι υπαρχει ψυχη πρωτα) γιατι παρασερνω νεα παιδια μακρυα απο τον θεο (κατεδειξε μου οτι υπαρχει θεος πρωτα).


quote:
Αγαπητή medtech, η ανάπτυξη όμως της κριτικής ικανότητας αποκλείει τις γενικεύσεις...

Ο ορος "μεταφυσικοι" (ψιλοαδοκιμος το παραδεχομαι)αφορα την μεθοδολογια της ερευνας,οχι τις διαφορες μεταξυ των διαφορων συστηματων πιστης....

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 02:26:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
gigenis:
quote:
Εγω πάλι είμαι απο τα κορόιδα που θα παρουν οτι βρουν στα χέρια τους (G3,δικανο,χασαπομαχαιρο,πηρουνι,κατσαρολα) και θα κοιταξουν μπας και φανε κανα μεμετη (πριν γινουν κοματια απο τα πυρά ή εοχυν την ατυχια να ζησουν και τους "παρει" ενα ολοκληρο τουρκικο ταγμα).

ετσι μπραβο κουκλα μου τους εβαλες τα γυαλια στους αντρακλες του χριστου
με εσενα διπλα μου και θα τα βαλω και με ολη την κολαση

και ασε τους χριστιανοπληκτους να περιμενουν κρυμενοι στα βουνα να τους δωσουν την πολη οι συμμαχοι δωρο

quote:
Προχθές γύρισα από το Άγιον Όρος όπου είχα την τύχη να μιλήσω με γνωστούς Άγιους Γέροντες.
Για να μην πολυλογώ και ας κινδυνεύω να να γίνω περίγελος, προσωπικά από Ιούλιο-Αύγουστο θα αρχίσω προετοιμασίες σε τροφές - ιδίως τα γάλατα των παιδιών - για να είμαι έτοιμος τον Σεπτέμβριο!

να μην ξεχασω να παρω μετοχες των σουπερ μαρκετ

quote:
Ο Μπερλουσκονι ας είναι ότι θέλει.
Τον σταυρό δεν τον βλέπεις;

μημπως εισαι και αυστραλος;; το λεω αυτο γιατι στον ουρανο τους εχουν τον σταυρο του νοτου(οπως εχουμε εμεις την αρκτο)


Παιδιά ηρεμία, πρώτα απ' όλα οι πραγματικοί χριστιανοί, έχουν υποφέρει τα ποιό μεγάλα μαρτύρια, πηγαίντε να ακούσετε για τον Άγιο Εφραίμ τον Σύρο στη Νέα Μάκρη!
Μην ξεχάσεις να πάρεις και κανά μακαρόνι gigeni και κοίτα να είναι Misko!
Όσο για τον σταυρό της Μίλαν, το ανέφερα γιατί έτσι το έφερε ο PREDATOR, όταν έγινα Μίλαν δεν ήξερα το σήμα της καλά καλά.

quote:
medtech:
Το δεντρο της ελευθέριας ποτίζεται με αιμα,όχι με προσευχές...

Νομίζεις, η προσευχή κάνει θαύματα!
Και αν δεν το δέχεσε αυτό, θέλω αποδείξεις!

quote:
PREDATOR:
Το λες και μονος σου... το 1923, αφου ειχε περασει το 1922. Αλλα και το 1922 να ηταν Υπουργος Εσωτερικων, δεν ειχε το δικαιωμα να κηρυξει πολεμο αυτος... Μονο ο Βασιλιας (και σαν αρχηγος του Στρατου) και ο Πρωθυπουργος (αφου το φερει σαν θεμα στην Βουλη)

Αυτό που είπα δεν είναι δικό μου το άκουσα και το ανέφερα για να το διασταυρώσω.
Απο εκεί και πέρα ο Παπανδρέου τότε ήταν ανερχόμενο αστέρι στη πολιτική, αδύνατον να το είπε αυτό σε κανένα πηγαδάκι που να τον ρώτησαν την γνώμη του;

quote:
medtech:
Τις μπαρουφες περι βαρους ψυχης να τις φυλας για αυτους που τετοιου ειδους μεθοδοι εκφοβισμου εχουν αποτελεσμα=στους μεταφυσικους.

Εδώ θα τα χαλάσουμε άγρια, αν κατάλαβα καλά λές ότι ο Χίτλερ π.χ. δεν πρέπει να έχει βάρος στην ψηχή του.
Ούτε ο Νέρον, ούτε ο Νίξον ούτε τα Ερυθρά Χμερ, ούτε ξέρω εγώ ποιοί;
Σοβαρέψου, Σοβαρέψου!

Άσχετο, η λέξη "δρακονιες" τι σημαίνει;

Σπύρο σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αλλά έχουμε εμείς forum δικό μας για αυτά, δεν έχουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 02:38:23  Εμφάνιση Προφίλ
«Ο Θεός μας ανέχεται σαν έθνος , όχι λόγω της καλοσύνης μας , αλλά επειδή έχουμε την ορθή πίστη (ορθοδοξία) . Έτσι , αν και όλοι μας μισούν , ο Θεός δεν μας αφήνει να πάθουμε κάτι κακό.»
Γέρων ΠαΐσιοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 03:23:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Νομίζεις, η προσευχή κάνει θαύματα!
Και αν δεν το δέχεσε αυτό, θέλω αποδείξεις!

Σε ποιο τομεα?

Γιατι πχ εχω μαζεψει κατι μελετες που δειχνουν οτι η προσευχη (υπερ της υγειας)δεν εχει καμια επιδραση στην πορεια της υγειας ασθενων...(οπου συγκρινεται η πορεια 2 ομαδων ασθενων μια που λαμβανε προχευχη και μια που δεν λαμβανε)...

Η πιστη των ανθρωπων στην δυναμη της προσευχης οφειλεται σε 2 βασικα φαινομενα:

α)πολωση επιβεβαιωσης (θυμομαστε τις φορες που η προσευχη "εφερε αποτελεσμα" και ξεχναμε τις περιπτωσεις που η προσευχη πηγε στο βροντο,ή θυμομαστε οτι η προσευχη πηγε στο βροντο αλλα βρισκουμε δικαιολογιες για την αποτυχια)

β)υποτιμουμε το φαινομενο της συμπτωσης...

quote:
Εδώ θα τα χαλάσουμε άγρια, αν κατάλαβα καλά λές ότι ο Χίτλερ π.χ. δεν πρέπει να έχει βάρος στην ψηχή του.
Ούτε ο Νέρον, ούτε ο Νίξον ούτε τα Ερυθρά Χμερ, ούτε ξέρω εγώ ποιοί;
Σοβαρέψου, Σοβαρέψου!

Γεννηθηκαν,εδρασαν,πεθαναν.Γευτηκαν τους καρπους των επιτυχιων τους και το πικρο ποτηρι των αποτυχιων τους και μετα σταματησαν να υπαρχουν.Εσυ πιστευεις οτι καιγονται στην κολαση,εγω που δεν εχω αποδειξεις για μετα θανατον ζωη,απολαβες και τιμωριες δεν πιστευω οτι εχουν βαρος στη ψυχη αφου δεν πιστευω στην υπαρξη ψυχης!

Σοβαρη ειμαι.Δεν εχω αποδειξεις,αρα δεν δεχομαι την υπαρξη.

quote:
Άσχετο, η λέξη "δρακονιες" τι σημαίνει;

Υπαρχει μια ομαδα που πιστευει οτι οι Ελληνες ειναι απογονοι εξωγηινων απο την Ανδρομεδα και ολος ο υπολοιπος κοσμος πλην των μαυρων της αφρικης ειναι απογονοι εξωγηινων απο τον αστερισμο του δρακοντα (δρακονιοι).

Ακριβως οπως εσυ πιστευεις στο οτι θα ερθει ο Ιησους να σε σωσει,ετσι και αυτοι πιστευουν οτι θα ερθουν οι αδερφοιεξωγηινοι και θα μας σωσουν.

Το παρατσουκλι "δρακονια" το απεκτησα οταν σε ενα debate με μια οπαδο τους,η κυρια εχασε την ψυχραιμια της και εγραψε οτι οι Ελληνες ανδρες πρεπει να φτυνουν τις ωραιες γυναικες,γιατι ειναι...πρακτορισσες του εξωγηινου εχθρου,σταλμενες απο αυτον για να τους αποπλανησουν με τα καλη τους και να τους κανουν να ξεχασουν το μεγαλο τους καθηκον που ειναι ο...πολεμος με τους δρακονιους εξωγηινους (ο στολος των οποιων ηδη στο ηλιακο μας συστημα) και τους απογονους τους που κατοικουν στη γη....(εβραιοι,κινεζοι,τουρκοι,μογγολοι...)


The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 04:47:12  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ πάντως, έχω διαβάσει άλλα πράγματα περι προσευχής και με σίγουρα πάντα αποτελέσματα.
Να μην το αναλύσουμε εδώ, πάει μακριά το πράγμα. Δεν είναι και το θέμα μας.

Για την ψυχή τι να σου πω, ότι και να σου πω δεν θα σε πείσω.
Έχω δεί σε μια ταινία που διαφήμηζαν στο σινεμά, ότι λέει, όταν πεθαίνει ο άνθρωπος χάνει κάτι χιλιοστλά απο το βάρος του, μετά τον θάνατό του.
Δηλαδή όλοι μετά το θάνατο τους είχαν χάσει αυτά τα γραμμάρια που θεωρείτε η ψηχής τους.

Ώστε αυτοί είναι οι δρακόνοι; Βάρβαροι και πάλι. Άκου Δράκοντας πλανήτης, ποιό ωραίο όνομα το Ανδρομέδα! (και όχι βάρβαρο)
Ο 22 είναι πάντως απο την Θαντέρα!
Εγώ ως χριστιανός δεν δέχομαι εξωγήινη ζωή γιατί ώς γνωστόν υπάρχουν κάποια θέματα:

1) Η ύπαρψη της Παναγίας που είναι πάνω απο τους Αγίους και τους αγγέλους και μετά τον Θεό αυτή.
Πως είναι δυνατόν οι "εξωγήινοι που είναι ποιό εξελιγμάνοι να μην έχουν μια Παναγία ανότερη και απο τον Αρχάγγελο Μιχαήλ;
Γιατί οι διάβολοι κυνηγούν μόνο τους γήινους; Πολύ ενδιαφέρον στη γη δεν πέφτει;

2) Η κόλαση είναι στο κέντρο της γής. Γιατί οι άλοι πλανήτες να μην έχουν τέτοια δημοσιότητα μέρους όπως η κόλαση;
Και γιατί η κόλση να είναι σε αυτόν τον πλανήτη;

3) Το είπε και ο Πάτερ Παΐσιος με περίπου αυτά τα λόγια:
-Γέροντα για τα ΑΤΙΑ και τους εξωγήινους τι γίνετε;
-Άκου να δείς, ο διάβολος παρουσιάζεται πότε στον έναν σαν νύχη, πότε στον άλλον σαν κάτι άλλο.
-Ζωή σε άλλον πλανήτη δεν υπάρχει!

4) Ως γνωστών τα τάγματα είναι 9 πλύν ενός που απολέσθηκε.
Ο Θεός έφτιαξε εμάς σαν το τάγμα που θα αντικαταστούσε το έκπτωτο.
Δεν υπάρχουν αναφορές για άλλα τάγματα εκτός των 10!

Αυτά για όσου θέλουν να λέγονται Χριστιανοί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 08:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Εγώ ως χριστιανός δεν δέχομαι εξωγήινη ζωή γιατί ώς γνωστόν υπάρχουν κάποια θέματα:

1) Η ύπαρψη της Παναγίας που είναι πάνω απο τους Αγίους και τους αγγέλους και μετά τον Θεό αυτή.
Πως είναι δυνατόν οι "εξωγήινοι που είναι ποιό εξελιγμάνοι να μην έχουν μια Παναγία ανότερη και απο τον Αρχάγγελο Μιχαήλ;
Γιατί οι διάβολοι κυνηγούν μόνο τους γήινους; Πολύ ενδιαφέρον στη γη δεν πέφτει;


2) Η κόλαση είναι στο κέντρο της γής. Γιατί οι άλοι πλανήτες να μην έχουν τέτοια δημοσιότητα μέρους όπως η κόλαση;
Και γιατί η κόλση να είναι σε αυτόν τον πλανήτη;

3) Το είπε και ο Πάτερ Παΐσιος με περίπου αυτά τα λόγια:
-Γέροντα για τα ΑΤΙΑ και τους εξωγήινους τι γίνετε;
-Άκου να δείς, ο διάβολος παρουσιάζεται πότε στον έναν σαν νύχη, πότε στον άλλον σαν κάτι άλλο.
-Ζωή σε άλλον πλανήτη δεν υπάρχει!

4) Ως γνωστών τα τάγματα είναι 9 πλύν ενός που απολέσθηκε.
Ο Θεός έφτιαξε εμάς σαν το τάγμα που θα αντικαταστούσε το έκπτωτο.
Δεν υπάρχουν αναφορές για άλλα τάγματα εκτός των 10!

Αυτά για όσου θέλουν να λέγονται Χριστιανοί.


ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 09:59:36  Εμφάνιση Προφίλ
Αντε ρε "μούτρο", καρβουρνιάρης έγινες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 11:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

quote:
PREDATOR:
Το λες και μονος σου... το 1923, αφου ειχε περασει το 1922. Αλλα και το 1922 να ηταν Υπουργος Εσωτερικων, δεν ειχε το δικαιωμα να κηρυξει πολεμο αυτος... Μονο ο Βασιλιας (και σαν αρχηγος του Στρατου) και ο Πρωθυπουργος (αφου το φερει σαν θεμα στην Βουλη)

Αυτό που είπα δεν είναι δικό μου το άκουσα και το ανέφερα για να το διασταυρώσω.
Απο εκεί και πέρα ο Παπανδρέου τότε ήταν ανερχόμενο αστέρι στη πολιτική, αδύνατον να το είπε αυτό σε κανένα πηγαδάκι που να τον ρώτησαν την γνώμη του;


Αλλο να πεις την γνωμη σου, αλλο να γινει πραξη η γνωμη σου! Αυτο που ειπες οτι ο Γεωργιος Παπανδρεου, εδωσε "εντολη" απο οπου και αν το ακουσες, ειναι εντελως εσφαλλμενο, και μαλλον ειπωθηκε απο ακροδεξια στοιχεια... μην τριβυλιζουμε παλι αλλες εποχες (ΕΡΕ και ΕΔΑ και ΕΚ) οπως γινοταν απο το 1955 εως και το 1967, γιατι παραφερομαστε.

Και τοτε δεν υπηρχε Τηλεοραση και τηλεοπτικοι δημοσιογραφοι, να κανουν ερωτησεις του τυπου: "Εσεις, τι πιστευεται για αυτο... εκεινο..."

Αρα ΑΣΤΟΧΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ. Η Καταστροφη επηλθε και περασε. Ομως, οι ενοχοι ποτε δεν τιμωρηθηκαν, ποτε δεν θα τιμωρηθουν...

και κατι αλλλο... εισαι μελος του Εσωτερικα καιρο τωρα , και δεν εμαθες ακομα τι ειναι ο "Δρακονιος"????

Και φτανει το ΚΑΡΒΟΥΝΙΣΜΑ, γιατι δεν παει αλλο. Δεν φτανει που το τρωω στην μαπα καθε μερα (ελεω ΚΟΖΑΝΗΣ, με τα εργοστασια) το τρωω και απο το ιντερνετ!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 18:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Το είπε και ο Πάτερ Παΐσιος με περίπου αυτά τα λόγια:
-Γέροντα για τα ΑΤΙΑ και τους εξωγήινους τι γίνετε;
-Άκου να δείς, ο διάβολος παρουσιάζεται πότε στον έναν σαν νύχη, πότε στον άλλον σαν κάτι άλλο.
-Ζωή σε άλλον πλανήτη δεν υπάρχει!

E αφου το ειπε ο γεροντας Παισιος,η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλά!Δεν εχει σημασια που αντλει τις αποψεις του απο ενα βιβλιο μυθολογιας (λεγε με ΠΔ)καμια απολυτως σημασια σου λεω!!!!!!!!!!!

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 19:53:21  Εμφάνιση Προφίλ
Μούτρο και εσυ, τελικά ταιριάζεις με τον gigeni!
Όλοι καθήσατε να διαβάσετε τα περι εξωγήινων, αλλά κανείς όμως δεν είδε αυτό:
Αυτά για όσου θέλουν να λέγονται Χριστιανοί!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 20:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Έχω μια απορία ρε Μητσάκο, και αν δεν τη πω θα σκάσω...
Αφού ο Θεός κατασκεύασε όλο το σύμπαν, γιατί να φτιάξει μόνο τον άνθρωπο, και γιατί να κάνει μόνο τη Γη κατοικήσιμη;
Τοοοοοσο μαζοχισμό; να φτιάξει τόσους, τι τόσους, άπειρους πλανήτες, άχρηστους, δεν το χωράει ο νους μου...
Α και δεν είμαι άθεος, αλλά με τέτοιες οπισθοδρομικές ιδέες που κουβαλάει η ορθοδοξία, προβληματίζομαι σοβαρά!

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 20:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
λεγε με ΠΔ)καμια απολυτως σημασια σου λεω!!!!!!!!!!!

Λέει τέτοιο πράγμα η ΠΔ;;;

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 20:33:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Λέει τέτοιο πράγμα η ΠΔ;;;

η πδ λεει οτι τα αστρα ειναι σημεια στον ουρανιο θολο
και τα ποιο μεγαλα ουρανια σωματα ειναι ο ηλιος και η σεληνη


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 20:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:

quote:
Λέει τέτοιο πράγμα η ΠΔ;;;

η πδ λεει οτι τα αστρα ειναι σημεια στον ουρανιο θολο
και τα ποιο μεγαλα ουρανια σωματα ειναι ο ηλιος και η σεληνη


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του


Άντεεεε......
Ο Κρόνος, ο Δίας κτλ. κτλ.
Περί οφθαλμαπάτης θα πρόκειται....

Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2007, 20:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Άντεεεε......
Ο Κρόνος, ο Δίας κτλ. κτλ.
Περί οφθαλμαπάτης θα πρόκειται....

οφθαλμαπατη που δημιουργουν οι δαιμονες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy