ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 12 STRAND DNA ACTIVATION+INDIGO
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 55
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 14:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Αγαπητε PANOS

1.Eυχαριστω που παράθεσες το απόσπασμα οπου παραδέχεσαι οτι αυτη η γνωση που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΙ ΕΤ που μας λες,λυσανε να κρατηθει μυστική,πουλιέται σε τιμες απο 10-900 δολλάρια.

2.Αναφορικα με τις ερωτήσεις δεν απευθυνονται ακριβως σε ΣΕΝΑ ουτε ακριβως στον ΟΕΑ.Ειναι στην ουσια ερωτήσεις για να δώσουν τροφή για σκεψη στους αναγνώστες.

Παντως ακόμα περιμένουμε να μας απαντησεις πως ειναι δυνατόν ενας αεριος πλανητης να είναι κουφιος και να εχει και εσωτερικο ήλιο μέσα (ο Panos ισχυριστικε οτι ΟΛΟΙ ΟΙ πλανητες ειναι ΚΟΥΦΙΟΙ και ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΗΛΙΟ ΜΕΣΑ.Εχει πολυ εγκυρες πηγες...και καθόλου κοινο νου--->Διας=αεριος πλανητης με κάμποσο υδρογόνο--->υδρογόνο +εσωτερικος ήλιος=ΜΠΟΥΜ.Αλλά και αυτο με την τρυπα σε αεριο πλανητη???).


quote:
EPISTHNONIKES APODHKSEIS GIA THN YPARKSH TWN UFO:~

UFO=ΑΤΙΑ=αγνωστης ταυτοτητας ιπταμενο αντικειμενο.Οτιδήποτε ιπταμενο που δεν αναγνωρίζεται κατατάσεται στην κατηγορια ΑΤΙΑ.To γεγονος οτι οι ανθρωποι βλεπουν στον ουρανο πραγματα που δεν αναγνωρίζουν δεν σημαίνει ντε και καλά οτι αυτα που ειδαν ή νομισαν οτι ειδαν ειναι διαστημόπλοια...


quote:
TWRA GIATI DEN EGINE GNWSTO ANA TON KOSMO? AYTH EINAI MIA ERWTHSH POY 8A PREPEI

Γιατι ακολούθησε την μοίρα των ψευδοεπιστημονικων πατατιών (κοινώς πηγε άπατη) μήπως?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

siba2001
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 14:13:56  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε παιδιά είναι πολύ απλο το θέμα
Ο ΠαΝο κάπου είχε πει οτι προβλέπει καποιους αγώνες και κερδίζει χρήματα.
Ε ας μας πεί τα ακριβή αποτελέσματα 2-3 ποδοσφαιρικών αγώνων να δούμε αν μερίκα τουλάχιστον απο αυτά που λέει ισχύουν...

Κύριε ΠαΝο ιδού η ευκαιρία να μας δώσεις χειροπιαστές αποδείξεις για αυτά που λεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 14:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Βριλ, καλή η φωνή της λογικής, είναι πολύ καλύτερη όμως όταν συνδοιάζεται με την ευγένεια. Αν περιφρονείς τους συνομιλητές σου σεβάσου τουλάχιστον τους αναγνώστες σου. Και δεν απευθήνομαι μόνο σε εσένα, αλλά σε όλους όσους χαρακτηρίζουν με ύβρεις τον συνομηλιτή του ή της απόψεις του....

Το παράδειγμα με την μπανάνα ήτανε μία άψογη απάντηση από μέρους της λογικής, οι χαρακτηρισμοί και οι ειρωνίες όμως ήτανε περιτές.

Δεν έχουμε όλοι γνώσεις φυσικών επιστημών για να κάνουμε αντίλογο στον PaNo, οπότε καταλαβαίνεις περιοριζόμαστε σε ερωτήσεις πιό "συνωμοσιολογικού" χαρακτήρα. Και γι'αυτό ασχολούμαστε με τον PaNo φίλε Βριλ, γιατί υποστηρίζει κάτι και μας ενδιαφέρει να μάθουμε το γιατί. Ούτε βαρεμένοι είμαστε ούτε φαντασιόπληκτοι. Μας αρέσει το μυστήριο, γουστάρουμε το ανεξήγητο και γι'αυτό συμμετέχουμε στο esoterica και όχι σε φόρουμ τύπου epistimonica.

Τι θα πει να κάνουμε ψυχιατρική εξέταση ? Φαντάστηκες ποτέ πως θα σε αντιμετώπιζε ένας γιατρός όταν θα του έλεγες "ασχολούμαι με την σπηλαιολογία και προσπαθώ να ξεστραβώσω βαρεμένους που πιστεύουν ότι έιναι indigos και πιστεύουν σε δρακονιανόύς"..... Και μόνο η συμμετοχή σου σε τέτοιες συζητήσεις (έστω και από την μεριά του κριτή / αποδοκιμαστή) ίσως να έβαζε σε υποψίες κάποιους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 14:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
ο παράδειγμα με την μπανάνα ήτανε μία άψογη απάντηση από μέρους της λογικής

επιτρέψτε μου να προσθεσω οτι και εκείνο με τον ιπτάμενο γαιδαρο ηταν επίσης ενα καλό (και γεμάτο χιούμορ) επιχειρημα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 15:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Φίλε Βριλ, καλή η φωνή της λογικής, είναι πολύ καλύτερη όμως όταν συνδοιάζεται με την ευγένεια. Αν περιφρονείς τους συνομιλητές σου σεβάσου τουλάχιστον τους αναγνώστες σου. Και δεν απευθήνομαι μόνο σε εσένα, αλλά σε όλους όσους χαρακτηρίζουν με ύβρεις τον συνομηλιτή του ή της απόψεις του....


Καλώς τοοοο....

Αυτό το περί "ύβρις" το έχουμε ξανακούσει.

Λοιπόν. Είσαι υπερβολικός, κακοήθεις, κακεντρεχής και προπάντων συκοφάντης, διαβολέας αλλά και εμπαθής, και σίγουρα θα είσαι και Παναθηναϊκός.

Πώς σου φαίνεται αγαπητέ, ότνα κάποιος σου συρράπτει αστήριχτες, υπερβολικές και ανυπόστατες κατηγορίες ?
Νοιώθεις λιγότερο ή περισσότερο ευγενής ?
Πιστεύεις (γενικά) ότι εσύ είσαι ευγενής ?
Πιστεύεις ότι είσαι ευ και γενής ?
Πιστεύεις ότι είναι όλα θέμα ... ευγένειας ?
Εγώ προσωπικά μπορω να σου πώ παραδείγματα, που πίσω από την ευγένεια κρύβενται πάρα πολλά αρνητικά, έως και κακά, αποθημένα
(σε άλλη κουβέντα, όχι εδώ)
Λοιπόν.
Κούλαρε, ρηλάξαρε και κόφτο παραμύθι με την ευγένεια. Άν θες να με προσβάλεις εμένα και προσωπικά, σκύψε μη σε πάρει η κατάλληλη απάντηση.

Απόψεις.
Ναι, ο ΠαΝο έχει απόψεις. Με κατάλληλη ενδυμασία περνάει άνετα στη Σαλονοτραπεζαρία της Αδεφότητας.
Είναι ύβρις αυτό ? Προσβάλλει τους αναγνώστες μου ?
Έχω άποψη κύριε, και τη λέω.
Απαγορεύεται ?
Ίσως όχι, αλλά ίσως πολύ θα το ήθελες.

quote:

Το παράδειγμα με την μπανάνα ήτανε μία άψογη απάντηση από μέρους της λογικής, οι χαρακτηρισμοί και οι ειρωνίες όμως ήτανε περιτές.


Και οι Μόντυ Πάιθονς είναι καυστικοί. Και αρέσουν. Και τους προτιμάνε. Και ... και... και....

*συνεχίζεται



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 15:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

[b]PARAKALW KAPION FILO SYNTONISTH NA PAREMBEI KAI NA AFAIRESEI TO PARAPANW GRAFWMENO THS FILHS MedTech APO OPOIDHPOTE SHMEIO TOY 8EMATOS(EXEI ANAFER8EI 3-4 FORES), GIATI EGW PROSWPIKA POTE DEN PAREPEMPSA KANENAN STO NA AGORASEI "SYNGEKRIMENA PROIONTA" APLA EDWSA PLHROFORIES GIA TO POSO "*"KOSTIZOYN STHN AGORA"*" KAPIA YLIKA POY ODHGOYN TON ENGEFALO SE THETA EPIPEDO KAI 8A EPANALABW TO KEIMENO PARAKATW.EYXARISTW

EPISHS 8A PARAKALOYSA THN AGAPHTH MedTech NA STAMATHSEI NA MOY KANEI ERWTHSEIS.

PaNo


ελα ρε πανο, αν εμφανιστει συντονιστης πρεπει να αρχισει απο σενα με τα γκρικλις που μας βγαζουν τα ματια
(ναι τα διαβαζω ολοκληρα τα κειμενα ολων)


απο την άλλη μερια σε δημοσιο βημα αναπτυσεις (ελευθερα) τις αποψεις σου και εχουν οι συμμετεχοντες το δικαιωμα να σου θεσουν (ελευθερα) οχι μονο ερωτησεις, αλλά και να σου ασκησουν (ελευθερα) κριτικη


quote:

KERRY KING

Τα ίδια γίνανε και με τις προφητείες των Αγίων, μαζεύτηκε εκεί μια παρέα, αραδιάζανε ένα σωρό Μ@@@@ες (κατ'εμέ) και "καταφέρατε" να τους διώξετε. Κάποιοι σπάγανε πλάκα με αυτά που διαβάζανε και κάποιοι γουστάρανε να βλέπουν τον τρόπο σκέψης και αντίληψης κάποιων. Τελικά τους διώξατε και τι καταφέρατε ? Μας γλιτώσατε από ομαδικές αυτοκτονίες εν'οψη της Δευτέρας Παρουσίας ?



εκει εγραφα φιλε μου κι εγω, λιγο πριν κλεισει το τοπικ απο τα μπινελικια που εξαπελυσαν

δεν αντεξαν στο χιουμορ...

quote:

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Το εμαίλ του Κόπολα το έχει κανείς...(και δεν ζητάω του Σπηλμπερκ γιατί αυτός μόνο ταινίες φαντασίας κάνει) ενώ ο Κόπολα πάιρνει την ΑΛΗΘΕΙΑ της ζωής και μας την παρουσιάζει....εκτός αν είναι και αυτός σαύρα, οπότε ψάχνουμε για άλλον...



ο Ταρκοφσκι χρειαζεται κατα την ταπεινη μου γνωμη φιλτατε


quote:

KERRY KING

Και μόνο η συμμετοχή σου σε τέτοιες συζητήσεις (έστω και από την μεριά του κριτή / αποδοκιμαστή) ίσως να έβαζε σε υποψίες κάποιους....



ειναι υποπτος γιατι αναζητει στο θεμα την φωνη της λογικης και ειναι ακομη ζωντανος...

ομως...

"15(μοίρες) επί 60(διάμετροι ηλιακού συστήματος) ίσον 900(μίλια)"

εχει την ιδια λογικη με το

"3(φυστίκια) επί 45(καρώ στο τραπεζομάτντηλο) ίσον 135, που ως γνωστό το 135 είναι ΑΚΡΙΒΩΣ 74,3392070484 φορές το Φ, ξέρετε τώρα, το Φ το γνωστό..."

οπως σωστα συμπερανε ο βριλ

quote:

medtech

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ Ε:



καλο!!!

γελασα!

γιατι εχω την εντυπωση πως παρακαλουν τις υπηρεσιες να τους παρακολουθησουν?

quote:

βριλ

Και οι Μόντυ Πάιθονς είναι καυστικοί. Και αρέσουν. Και τους προτιμάνε.


θα συμφωνησω γιατι τους εχω αδυναμια!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 16:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Δεν έχουμε όλοι γνώσεις φυσικών επιστημών για να κάνουμε αντίλογο στον PaNo, οπότε καταλαβαίνεις περιοριζόμαστε σε ερωτήσεις πιό "συνωμοσιολογικού" χαρακτήρα. Και γι'αυτό ασχολούμαστε με τον PaNo φίλε Βριλ, γιατί υποστηρίζει κάτι και μας ενδιαφέρει να μάθουμε το γιατί. Ούτε βαρεμένοι είμαστε ούτε φαντασιόπληκτοι. Μας αρέσει το μυστήριο, γουστάρουμε το ανεξήγητο και γι'αυτό συμμετέχουμε στο esoterica και όχι σε φόρουμ τύπου epistimonica.


Ας μείνουμε λίγο εδώ να το δούμε σε βάθος.
Ψάχνω λίγο το νόημα αυτής της παραγράφου. Λέει λοιπόν (περίπου) τα εξής.
Όσοι δεν έχουν γνώσεις φυσικών επιστημών, δεν πρέπει να μιλάνε εδώ μέσα. Δεν πρέπει να μιλάνε γενικά και στον ΠαΝο, γιατι το ζητούμενο είναι να μάθουμε κάτι "συνομοσιολογικό", επειδή μας αρέσει το "μυστήριο" και το "ανεξήγητο".
Άν δηλαδή πάμε σε ένα φόρουμ Ιατρικής, και αποδόσουμε τον πονοκέφαλο (συγνώμη δεν ξέρω και την Ιατρική ορολογία) τότε δεν πρέπει επ ουδενί να πούμε "πάρε ασπιρίνη/ντεπόν" ή "βάλε κρύες κομπρέσσες", για΄τι το πρώτο δεν είναι ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ενώ το δεύτερο είναι πολύ μπανάλ.
Πρέπει δηλαδή να αφήσουμε τον πονοκέφαλο να φουντώνει, επειδή μας αρέσει να τον αποδίδουμε σε "μυστήρια" και "ανεξήγητα" και επειδή μας αρέσει το συνομοσιολογικό, αρεσόμαστε περισσότερο, εκστασιαζόμαστε στην ιδέα, ότι ο πονοκέφαλος πρέρχεται από δυσλειτουργία του ενδοκρανιακού εμφυτεύματος, που μας τοποθέτησαν οι Μεταλλαγμένοι, που ήρθαν στη Γή μετά από πανωλεθρία σε Διαγαλαξιακό Πόλεμο και ... και... και...
(Διαβάστε το καταπληκτικό Άρθρο που δημοσίευσε ο Dim.Kar πέρι σχιζοφρένειας.)

Εγω πιστεύω, η άποψη μου είναι, ότι υπάρχουν άνθρωποι που αρέσουν να παραμυθιάζουν όπως υπάρχουν και άνθρωποι που αρέσκονται να τους παραμυθιάζουν. Ούτε αυτόκλητος αφυπνιστής είμαι, αλλά ούτε και υπάρχει λόγος να αφηνω τον κάθε υπνωτιστή να δρά ανενόχλητος. Ο θόρυβος ... ξυνπά !


quote:

Τι θα πει να κάνουμε ψυχιατρική εξέταση ? Φαντάστηκες ποτέ πως θα σε αντιμετώπιζε ένας γιατρός όταν θα του έλεγες "ασχολούμαι με την σπηλαιολογία και προσπαθώ να ξεστραβώσω βαρεμένους που πιστεύουν ότι έιναι indigos και πιστεύουν σε δρακονιανόύς"..... Και μόνο η συμμετοχή σου σε τέτοιες συζητήσεις (έστω και από την μεριά του κριτή / αποδοκιμαστή) ίσως να έβαζε σε υποψίες κάποιους....


Λοιπόν, και εδώ είναι πακεταρισμένη μια κρυφή αιχμή ότι ή συμφωνούμε ή σταματάμε να μιλάμε.
Λοιπόν, φανταστείτε ένα δημόσιο βήμα, όπου ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι εκτίθονται δημόσια απόψεις και ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι υπάρχει αντίλογος. Και εμφανίζεται ο ομιλητής, που μιλά για πράσινα άλογα και ιπτάμενους γάιδάρους.
Και ξαφνικά ζητάει και το εξής κουφό. Όσοι συμφωνούν, συμμετέχουν στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ, όπου είναι ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ να μουρμουρίζουν ... ναι ... ναι ... ναι ... ναι ... ναι... ειδάλλως να τα μαζέψουν και να φύγουν.

Βλέποντας τέτοιου είδους νοοτροπίες, αναρωτιέμαι άν κύριε γνωρίζετε τις ιδίοτητες του δημοκτρατκού λόγου και του αντίλογου.
άν δεν σας αρέσει η ελευθερία, πρέπει να αναθεωρήσετε εσείς τη συμμετοχή σας σε δημόσια φόρι (πληθυντικός του λατινικού φόρουμ)

Επίσεις, ενημερωτικά, δεν απαγορέυεται η συμμετοχή σε δημόσια φόρι ατόμων που έχουν αντίθετες απόψεις. Επουδενί απαγορε΄θεται η συμμετοχή μου σε φόρουμ ... Ξυλοκόπων. Άποψη έχω και θα τη λέω. Μπορεί να έχω κάποιο πρόβλημα να καταλάβω την ορολογία των ξυλοκόπων ή την τεχνική τους να κατεβάζουν ξύλα, αλλά σε θέματα όπως το άλλειμα της φρυγανιάς με ελαιόλαδο, που έχω σαφή άποψη, έχω όλο το διακίωμα να τη λέω.

Τώρα, άν πιστεύετε ότι η φράση "άλειμα της φρυγανιάς" κρύβει κάποιο μυστικό νόημα, ή βάζει την ΥΠΟΨΙΑ σε μερικούς ότι κάτι δεν πάει καλά με εμένα, τότε έχω να πώ μόνο ένα:

ΑΠΟΦΕΝΕΙΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 16:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
quote:Ας μου απαντησει Ο Panos (που πληρωσε πολλές χιλιαδες δολλάρια κατα δική του ομολογία και που μας εδωσε πληροφορίες για το που μπορουμε να αγορασουμε cd και κασέτες για να συντονιστουμε αλλά και βιβλία με αυτες τις θεωρίες,μαζί με πόσο κοστίζουν αυτά) :


PARAKALW KAPION FILO SYNTONISTH NA PAREMBEI KAI NA AFAIRESEI TO PARAPANW GRAFWMENO THS FILHS MedTech APO OPOIDHPOTE SHMEIO TOY 8EMATOS(EXEI ANAFER8EI 3-4 FORES), GIATI EGW PROSWPIKA POTE DEN PAREPEMPSA KANENAN STO NA AGORASEI "SYNGEKRIMENA PROIONTA" APLA EDWSA PLHROFORIES GIA TO POSO "*"KOSTIZOYN STHN AGORA"*" KAPIA YLIKA POY ODHGOYN TON ENGEFALO SE THETA EPIPEDO KAI 8A EPANALABW TO KEIMENO PARAKATW.EYXARISTW

EPISHS 8A PARAKALOYSA THN AGAPHTH MedTech NA STAMATHSEI NA MOY KANEI ERWTHSEIS. EPISHS GIA TO PWS KAI POY EXW KSODEPSEI TA LEFTA MOY DEN EINAI DIKO SOY 8EMA. EYXARISTW

"KEIMENO APO SELIDA 13"

quote: TO PIO DYSKOLO PRAGMA GIA NA PETHXEI KAPIOS TA PARAPANW EINAI NA MA8EI KAI NA GINEI MASTER STO NA PEFTEI SE THETA NOHTIKO EPIPEDO 4-7HZ OPOIA STIGMH EPI8YMEI.
YPARXOYN ETOIMA CD KAI KASETES STHN AGORA POY STELNOYN STO ENA AYTI AS POYME 100HZ KAI STO ALLO 104HZ ME APOLELESMA O ARISTEROS KAI DEXIOS ENGEFALOS NA ARXHSOYN NA DONOYNTAI SE 4HZ KAI SE APOLYTH ISOROPIA.
KWSTOS ENOS CD NOMIZW EINAI 10-12 DOLARIA.
EPISHS YPARHOYN KAPIOI EIDIKOI MP3 PLAYERS ME AKOYSTIKA POY KANOYN TO IDIO(BINAURAL BEATS) KAI EXOYN EIDIKA GYALIA POY EKPEMPOYN FWTOSYXNOTHTES KAI EINAI PIO AMESO TO APOTELESMA.
YPARXOYN POLLA DIAFORA KAI KWSTEIZOYN NOMIZW STO INTERNET APO 200-450 DOLARIA.
EPISHS YPARXEI ENA MHXANHMA POY LEGETAI "EEG MACHINE" KAI OTAN EXEI EPHTEY8EI TO THETA EPIPEDO TO MHXANHMA ENHMERWNEI KAI EINAI POLY KALO GIA PRAKTIKH KOSTIZEI NOMIZW PERIPOY 900 DOLARIA.
FYSIKA YPARXOYN KAI KAPIA SOFTWARE PROGRAMATA OPWS TO "BrainWave Generator" KAI KAPIA ALLA.
THETA EPIPEDO SYMAINEI SYNHDHTH SYNDESH NE TO YPOSYNHDHTO KAI EKEI POLLA KAI DIAFORA MPOROYN NA SYMBOYN PX ASTRAL PROJECTION, REMOTE VIEWING KAI POLLA POLLA ALLA.


Οποία ικανότητα αντίληψης!Με κατηγορεί οτι είπα αυτό που είπε!

A και βέβαια το παρακάτω μας κανει να υποκλινομαστε μπροστα στις γνωσεις του (της συμβατικης νευτωνιας φυσικης):

Panos:"15(μοίρες) επί 60(διάμετροι ηλιακού συστήματος) ίσον 900(μίλια)" (!wow τωρα ξέρουμε ΤΙ δεν διδασκουν στα αμερικάνικα σχολεία!)

Παρακαλώ τους σκεπτικιστες να μην περιορίζονται στον γέλωτα αλλά να δώσουν και κανα χερακι στον αντιλογο ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.

Ναι αναγνωριζω οτι σε αυτόν τον ιδεολογικο αχταρμά,δεν ξέρεις απο που να αρχίσεις και απο που να τελειώσεις.

Ας μας πει ο Βριλ αν εφαρμόσεις συχνότητες 104 hertz απο την μια πλευρα ενός κοκάλινου κουτιου που περιεχει ζελέ και 100 hertz απο την αλλη,με ποια συχνότητα θα δονείται το ζελεδάκι?
(Ο Panos ισχυριζεται οτι θα δονηται με συχνοτητα 4 hertz).

Μεγάλε Βριλ νομιζω οι συχνότητες είναι ειδικότητα σου.


Εγω εχω κάμποσες αλλες απορίες φυσικα:


Με ποιες μεθόδους απομονώθηκε αυτο το 12κλωνο DNA?

Ποια πειραματα απέδειξαν την υπαρξη διαστασεων πέραν του αριθμου 4?

Αυρα δεν υπάρχει,οπότε τι είναι αυτο το μπλε (INDIGO) που βλέπεις?

Γιατι κανεις δεν εχει εντοπσει αυτες τις υποτιθεμενες 7 σφραγιδες που υποτιθεται υπάρχoυν στο σωμα μας?

Εγω θα ηθελα απαντηση απο τους υπέρμαχους της υπάρξεων των δρακόνιων ΕΙΔΙΚΑ στα εξης ερωτήματα μου:

Ο ΟΕΑ οταν τον ρώτησα που βρηκε τις πληροφορίες μου απαντησε οτι βρίσκονται στα αρχεία της ΟΕΑ.Και η ΟΕΑ που τα βρήκε?Με ποιά μέθοδο?

O Panos ας μου απαντήσει πώς γίνεται να ειναι κουφιος και με εσωτερικό ήλιο ενας αεριος πλανήτης.

Οι υπόλοιποι αναρωτηθήτε:

1.Εαν το ρίξετε στον διαλογισμό(η λύση του PANOS) θα λύσετε τα προβλήματα του κόσμου ή τα δικά σας?

2.Είναι το ψευδοεπιστημονικα τεκμηριωμενο αισθημα ανωτερότητας και το ομοίως εκπορευόμενο και αιτιολογούμενο μίσος προς άλλες φυλές λύση για τα προβλήματα του τόπου?

3.Χρειαζομαστε μεσσίες ή ευσυνείδητους πολίτες?


Edited by - medtech on 08/05/2006 16:47:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 17:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ρωτάς φίλη μου :


1.Εαν το ρίξετε στον διαλογισμό(η λύση του PANOS) θα λύσετε τα προβλήματα του κόσμου ή τα δικά σας?

Πρέπει απαραίτητα να το ρίξουμε στον διαλογισμό επειδή μας ενδιαφέρουν οι θεωρείες του PaNo ? Δεν μας διακαιολογείς την περιέργεια ???


2.Είναι το ψευδοεπιστημονικα τεκμηριωμενο αισθημα ανωτερότητας και το ομοίως εκπορευόμενο και αιτιολογούμενο μίσος προς άλλες φυλές λύση για τα προβλήματα του τόπου?

Γιατί να δώσουμε τέτοιες προεκτάσεις ? Δεν συνεπάγεται η αποδοχή μας με την συμμετοχή....


3.Χρειαζομαστε μεσσίες ή ευσυνείδητους πολίτες?

Ανάλογα πως εννοείς την ευσυνειδησία καλή μοτ φίλη. Τους είδαμε και τους "ευσυνείδητους" πόσο μας ωφελήσανε (μην προεκταθούμε εδώ γιατί θα φύγουμε από το θέμα).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 21:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Ας μας πει ο Βριλ αν εφαρμόσεις συχνότητες 104 hertz απο την μια πλευρα ενός κοκάλινου κουτιου που περιεχει ζελέ και 100 hertz απο την αλλη,με ποια συχνότητα θα δονείται το ζελεδάκι?
(Ο Panos ισχυριζεται οτι θα δονηται με συχνοτητα 4 hertz).

Μεγάλε Βριλ νομιζω οι συχνότητες είναι ειδικότητα σου.


Η απάντηση είναι απλή.
Λόγω ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, θα δονείται με το ΑΘΡΟΙΣΜΑ και τη ΔΙΑΦΟΡΑ των συχνοτήτων, σε πλάτος ανάλογο με το πλάτος των συνιστωσων.
Άν και τα δύο πλάτη, των 100Hz και 104Hz είναι ίσα, και δεν υπάρχει διαφορετική απόσβεση λόγω υλικού, το σύστημα θα πάλλεται με το άθροισμα και τη διαφορά των 100 και 104Hz. Για την ακρίβεια, άν το δείτε γραφικά, θα δείτε 204Hz που "ανεβοκατεβαίνουν" με 4Hz.

Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο, λέω να σας το ζωγραφίσω.
Για να έχει να λέει ο Κέρυ Κίνγκ ότι δεν είμαστε το epistimonoterica.
Προτιμάμε φαίνεται το mpourdoterica....

Ζούμε σε μια εποχή, που η γνώση και η μόρφωση είναι τόσο προσιτές σε οποιονδήποτε. Ξέρετε, τι ΣΠΑΤΑΛΗ είναι, να μένει κάποιος αμόρφωτος, και μετά να προσπαθεί να "μπαλώσει" τα κενά του με ... εναλλακτικές επιστήμες ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 21:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Medtech λέει....

A και βέβαια το παρακάτω μας κανει να υποκλινομαστε μπροστα στις γνωσεις του (της συμβατικης νευτωνιας φυσικης):

Panos:"15(μοίρες) επί 60(διάμετροι ηλιακού συστήματος) ίσον 900(μίλια)" (!wow τωρα ξέρουμε ΤΙ δεν διδασκουν στα αμερικάνικα σχολεία!)


Όταν δίδασκα στο πανεπιστήμιο και συγκεκριμένα σε περίοδο εξετάσεων μια απεγνωσμένη μαθήτριά μου με ρώτησε πώς γίνεται να μετατρέψει τα τετραγωνικά χιλιοστά (μονάδα μέτρησης επιφάνειας) σε μέτρα (μονάδα μέτρησης μήκους). Τότε, της απάντησα τί σχέση έχει το άλογο με το περίπτερο...
Μου απάντησε ... καμία... και κατάλαβε την βλακεία της και το βρήκε μόνη της το λάθος όπως και την απάντηση....

Σήμερα θα της απάνταγα....αν ενεργοποιήσεις το 12 στρανδ του Ντι εν εϊ σου θα δείς την απάντηση μεσα από το ολογραφικό σου Τσάρκα και πολύ έυκολα θα οραματιστείς την μετατροπή αυτη που στην δική σου πραγματικότητα δεν γίνεται αλλά στον παράλληλο κόσμο του Ανουνακι αποτελεί ρουτίνα....

Η κοπέλα αυτή με την τότε απάντησή μου κατάφερε και σήμερα είναι πετυχημένη πολιτικός μηχανικός...

Η κοπέλα αυτή με την σημερινή μου απάντηση είμαι σίγουρος οτι θα κατάφερνε να είναι πετυχημένη καφετζού..χαρτορίχτρα...

Τώρα αν δεν μπορεί να βλέπει στη σημερινή της κατάσταση τους Δρακόνιους και τους Ανουνάκι και τους Ιντινγκο...δεν νομίζω να της καίγεται καρφί....

Καλή σας νύχτα......



Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 22:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Medtech πιστεύεις πραγματικά ότι αυτά που παρέθεσες συνεισφέρουν σε μιά υγιή συζήτηση? Δεν μπορώ ειλικρινά να τα διαβάσω ούτε με τα αστεράκια που έχεις βάλει, πόσο μάλλον να κατανάλωνα και ώρα να τα βρω, να βάλω αστεράκια και να τα στείλω στο forum.

Διαφώνησε βρε παιδί μου, κανείς δεν σου είπε ντε και καλά να χειροκροτείς σε ότι διαβάζεις αλλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, δεν μπορείς να υποχρεώσεις κανέναν να διαβάζει τέτοια κείμενα. Θέλεις να δώσεις ένα παράδειγμα προς αποφυγή? Κανένα πρόβλημα, πιστεύω ότι το link αρκεί.
Μάλιστα στην προκειμένη περίπτωση δεν χρειάζεται να πω ότι δεν ισχύει το «επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως».
Είδαμε όλοι καλά, τα εμπεδώσαμε θα έλεγα, ότι όντως υπάρχουν στις συγκεκριμένες ιστοσελίδες, τώρα ας μην υποχρεωθούν και άλλοι να τα διαβάσουν (θα γίνει επέμβαση στο μήνυμα). Παρακαλώ να μην επαναληφθούν παρόμοιες επαναλήψεις, δεν μπορούν να φιλοξενηθούν στο χώρο.


Βρε Βριλ ακόμα και να μην αναφέρεις ονόματα από τα συμφραζόμενα όλοι μπορούν να αντιληφθούν τι εννοείς. Τώρα για το πείραμα τι να σου πω, εγώ δεν προλαβαίνω να κάνω κιχ από το τρέξιμο, ούτε που θα σκεφτόμουν να κάνω 1 πράγμα ακόμα.
Αυτά για τους διαγαλαξιακούς πολέμους προσωπικά δεν με αγγίζουν, αδυνατώ όντως να παρακολουθήσω τους συνειρμούς και το πλήθος των, εκτός δικού μου ορθολογισμού, πληροφοριών.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 02:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
KERRY KING ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, δεν έχω καμία σχέση με την Ο.Ε.Α. Δεν θυμάμαι τι έψαχνα από link σε link, google σε google, κι έπεσα στο www.e-e-e.gr και διάβασα μερικά, όπως έκανα και στο esoterica.

Και να σου πω την αλήθεια, wishful thinking είναι πολλά από αυτά που γράφω. Δηλαδή, μακάρι να απαλλαχθούμε από τις κρυφές σκοτεινές δυνάμεις. Μακάρι να ΜΗΝ είναι η Ο.Ε.Α άλλη μια απάτη της μασονίας σαν τους Φουράκηδες. Μακάρι να λάμψει παγκόσμια ο Ελληνισμός. Μακάρι να είμαστε Ελεύθεροι και Έλληνες με όλη τη σημασία των λέξεων. Wishful thinking είναι όλα, κατά βάθος.

Μια κραυγή αγωνίας ήταν το τελευταίο που έγραψα στον Ο.Ε.Α, μια προσπάθεια να πάρω τις γλυκιές απαντήσεις που ήθελα να ακούσω: ότι δεν είναι ΟΛΗ η χριστιανική ηθική άχρηστη, ότι η αγάπη έχει κάποιο ρόλο να παίξει, ότι ο Θεός αγαπάει τα παιδιά του, ότι η αρετή δεν είναι χωρίς νόημα.

Ο ΟΕΑ θα νομίζει ότι είμαι ακόμα "καλωδιωμένος" ιδεολογικά στο matrix του Γιαχβέχ, και αρνούμαι να πάρω το μπλέ χάπι. Ότι αρνούμαι την πραγματικότητα γιατί είναι πολύ σκληρή.

Αλλά και οι Αρχαίοι Έλληνες φιλόσοφοι μιλήσανε και για αγάπη, για αρετή, και για ανώτερες αξίες. Οπότε ξαναρωτάω τον Ο.Ε.Α: Κι αυτοί σε ιδεολογικό matrix καλωδιωμένοι ήταν, εντάξει (στους ψευδοθεούς του Ολύμπου) οπότε όλα τα φιλοσοφικά μεγαλεία της Αρχαίας Ελλάδας ήταν ανοησίες;

Ποιές είναι οι αξίες, των εξωγήινων που περιμένει η Ο.Ε.Α;

Την πάτησα εκεί που έγραψα ότι η έρευνα προσπαθεί να βγάλει τάξη μέσα από το χάος, δεν συνειδητοποίησα ότι ήταν μασονικό σύνθημα! Ελπίζω να μη το παρεξήγησε κανείς. Η έρευνα πάντως είναι, και πάντα θα είναι, η προσπάθεια του ανθρώπου να καταλάβει το χάος.


gretel, η εικόνα με τον εξάγωνο "κρατήρα" είναι η παρακάτω, αλλά μην τη μικραίνεις. Βάλ' τη σαν link σε παρακαλώ.

http://www.enterprisemission.com/images_v2/Iapetus5/Iapetus-Color-High-Res.jpg

Βλέπω ότι μίκρυνες τις μεγάλες φωτογραφίες με τα UFO. Ετσι όμως δεν φαίνονται τα UFO! Βάλ' τες σαν links να φαίνονται τα UFO!

http://saturn.jpl.nasa.gov/multimedia/images/raw/casJPGFullS19/N00055966.jpg

http://saturn.jpl.nasa.gov/multimedia/images/raw/casJPGFullS19/N00055971.jpg


> Εγώ παίρνω απ΄αυτό το τόπικ ακριβώς αυτό που χρειάζομαι. Μου φτιάχνει τη μέρα, το κέφι, διώχνει το άγχος, το στρές...

Για να φτιάξεις εσύ τη δικιά σου μέρα, να χαλάσεις την ημέρα του συνανθρώπου σου; Σαδιστική διασκέδαση, από το πρωί μέχρι το βράδυ, πόσα posts την ημέρα;

Θα φταίει ο Πάνος άμα τα πάρει στα κρανία και πάρει την επόμενη πτήση για Αθήνα;

Είσαι επιστήμονας; Γιατί δεν βγάζεις καμιά εξήγηση στις φωτογραφίες της σελίδας 18, να βρούμε καμιά άκρη, αντί να ψάχνεις να βρεις σφάλματα στις σκέψεις των άλλων;


Οι μεγάλες ιδέες περνάνε από τρία στάδια:

1. Χλευάζονται

2. Πολεμούνται ανελέητα

3. Θεωρούνται δεδομένες


Οι Ο.Ε.Α και Πάνος μας δίνουν πολλές ανατρεπτικές ιδέες, πολύ απότομα. Τι ποσοστό πλάνης έχει ο Πάνος, και τι ποσοστό πλάνης έχει ο Ο.Ε.Α, θα δείξει.

Είναι ενδιαφέρον ότι όσο πιο δυνατά, εντυπωσιακά, βαρβάτα είναι τα στοιχεία που δίνονται, τόσο ανεβαίνει η αγριότητα της χλεύης, και μοιάζει στο στάδιο 2.


Medtech,

> 1.Πως ειναι δυνατον?

> α-απάτη?
> β-κατασκευη που δεν εχει σχέση με τον Ιάπετο?

Επιτέλους, αρχίζεις να μπαίνεις στο νόημα: παράλληλες υποθέσεις. Δηλαδή, δεν ξέρουμε τι συμβαίνει στα σίγουρα, χτίζουμε θεωρίες (αντί να γκρεμίζουμε τις θεωρίες άλλων), και τις "βαθμολογούμε".

Αλλά, για άλλη μια φορά στο ξαναλέω: Ξεκόλλα από τον Ιαπετό! Πόσες φορές πρέπει να το πω; Εδώ έχουμε απείρως πιο αφύσικα πράγματα, ξεκόλλα από την σύγκριση της σφαίρας με τον Ιαπετό.

Κάποια άλλη στιγμή, θα κοιτάξω κι εγώ για τις σφαίρες. Κρίσιμες ερωτήσεις:

- πως βρίσκουμε αξιόπιστα site, όπως το μουσείο που τις φυλάει.
- τι ποσοστό έχει αυλακιές

Για τον Ιαπετό, είναι σχεδόν βέβαιο για μένα, ότι έχει περάσει νοήμον χέρι.

Κι άλλη μια τρελλή ιδέα: Ίσως ήρθε από το μέλλον, με μηχανή του χρόνου!

> Επαναλαμβανω κανείς δεν μπορεί να πεί τι προκαλεσε το τειχος του Ιαπετου με ασφαλεια αν δεν ληφθουν δείγματα απο το εδαφος του.

Ούτε έτσι έχεις ασφαλείς απαντήσεις. Έχουν βρεθεί αρχαίοι δίσκοι από πέτρα. Που εσωτερικά όμως είναι μεταλλικοί. Πως θα βρεις αν έχει μέταλλο από κάτω ο Ιαπετός, από επιφανειακά δείγματα; Απλά θα βρεις τι είδους πέτρωμα έχει από έξω. Και τι έγινε.


> μηπως τα μορφογεννητικα πεδια του Σελντρεϊκ?

Αν κατάλαβα καλά, αυτός λέει ότι η πρωτεϊνοσύνθεση που δίνει τη μορφή στους ζωντανούς οργανισμούς δεν καθοδηγείται μόνο από το DNA, αλλά υπεισέρχεται και κάποιο είδος μνήμης από γενιά σε γενιά.

Τι σχέση έχει με τον Ιαπετό όμως, στους -250 βαθμούς Κελσίου;

Εκτός αν θέλεις να πεις ότι ήταν κάποτε καλυμμένος από ζωή, πιο κοντά στον ήλιο;

> υπαρχουν καβουρες με εικονα σαμουραϊ στο καβουκι τους - ποιο φαινομενο το εκανε αυτο

Δημιούργημα της αντίληψης, όπως βλέπουμε σχήματα στα σύννεφα. Πολλά τυχαία σχήματα στα σύννεφα μπορούν να παρομοιαστούν με κάτι. Αλλά πιθανολογικά, ο ισόπλευρος εξάγωνος κρατήρας είναι πολύ τραβηγμένος. Και υπάρχει κι άλλος ένας πολύ μικρότερος εξάγωνος "κρατήρας". Τον πρόσεξε κανείς;

http://www.enterprisemission.com/images_v2/Iapetus5/Iapetus-Color-High-Res.jpg


> TO PIO DYSKOLO PRAGMA GIA NA PETHXEI KAPIOS TA PARAPANW EINAI NA MA8EI KAI NA GINEI MASTER STO NA PEFTEI SE THETA NOHTIKO EPIPEDO 4-7HZ OPOIA STIGMH EPI8YMEI.
YPARXOYN ETOIMA CD KAI KASETES STHN AGORA POY STELNOYN STO ENA AYTI AS POYME 100HZ KAI STO ALLO 104HZ ME APOLELESMA O ARISTEROS KAI DEXIOS ENGEFALOS NA ARXHSOYN NA DONOYNTAI SE 4HZ KAI SE APOLYTH ISOROPIA.

Αυτα που λέει ο Πάνος υπάρχουν από τη δεκαετία του 70, σαν "ψυχεδελικές συσκευές". Ξαναβγήκαν στη επιφάνεια τη δεκαετία του 90.

Τα alpha, beta, κλπ είναι καταστάσεις του εγκεφάλου ανάλογα με τις συχνότητες των ηλεκτρο-εγκεφαλογραφημάτων, δηλαδή κάθε κατάσταση έχει μια "μέση" συχνότητα. Κάθε συχνότητα είναι βέλτιστη για ένα είδος σκέψης.

Μερικές συσκευές έχουν φωτάκια που αναβοσβήνουν με την ελπίδα να υπάρξει συντονισμός στον εγκέφαλο και να αλλάξει η "μέση" συχνότητα. Τώρα πόσο δουλεύουν, παίζει ανάλογα με το άτομο.

Οι συσκευές binaural beat, δεν λειτουργούν όπως υπέθεσε η medtech, αλλά είναι ψυχοακουστικό το φαινόμενο. Δεν είναι δηλαδή ότι ο ήχος κουνάει το "ζελέ" του εγκεφάλου. Είναι ένα δημιούργημα της αντίληψης, αυτό που ακούς. Και όπως με τα φωτάκια, η ελπίδα είναι να συντονίσει ο εγκέφαλος τη μέση συχνότητα του, με τον (ψυχοακουστικό) κτύπο των 4 Hz.


Dare To Dream

Edited by - gentleman on 09/05/2006 03:28:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 03:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Θα φταίει ο Πάνος, άμα τα πάρει στα κρανία, και πάρει την επόμενη πτήση για Αθήνα;

Αυτό τώρα τι είναι ?

ΑΠΕΙΛΗ ?

Και άν πάρει αεροπλάνο, και έρθει στην Ελλάδα, ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ?

Θα με κάνει ΝΤΑΝΤΑ, επειδή δε γουστάρω να διαβάζω τις ασυναρτησίες του ? Θες να μας πείς, ότι πρέπει να ΦΟΒΑΜΑΙ, μην έρθει ο ΠαΝο ? Εκεί φτάσαμε ? Να με απειλείς ????

Στο έχω ξαναπεί. Πίσω από την υπερβολική ευγένεια, πολλές φορές κρύβονται παθολογικές καταστάσεις. Υπάρχουν κάποιοι, που πιστεύουν ότι με την υπερβολική ευγένεια μπορούν να κερδίσουν εντυπώσεις. Ναι, αλλά άλλο ο τρόπος με τον οποίο ... συγκαλύπτονται τα πράγματα και άλλο το περιεχόμενο ! Συνίθως το πραγματικό περιεχόμενο έιναι τελείως δυσανάλογο του περιτυλίγματος. Κενό και ρηχό. Πολλές φορές και ποταπό.


Αν θελήσει λοιπόν ο ΠαΝο να πάρει αεροπλάνο, να το πάρει και να έρθει στην Αθήνα. Άν έχω καιρό για χάσιμο, ίσως να τον δεχτώ. Αν όχι, άδικα ήρθε. Σίγουρα θα υπάρχουν και εκεί που είναι ειδικότεροι από εμένα να τον βοηθήσουν.

Σχετικά με τις φωτογραφίες σου, έχεις έναν πολύ απλοποιημένο τρόπο να βγάζεις συμπεράσματα. Δε μου κάνει εντύπωση, άν ποτέ βγεί στην επιφάνεια ότι έχεις απορριφθεί από την επιστημονική κοινότητα και ψάχνεις για ... βεντέτα. Με κάθε τρόπο και με κάθε αφορμή.

Άντε στο καλό άνθρωπέ μου. Και μείνε εκεί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 08:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:
1. πως γνωρίζεις ότι είσαι indigo; εγώ έχω ακούσει ότι τα λεγόμενα indigo children έχουν ξεκινήσει να εμφανίζονται απο το '72 και μετά, άρα λογικά δεν σε πιάνει

AGAPHTE FILE loveworks
OMOLOGW OTI OI ERWTHSEIS SOY EINAI PARA POLY EYSTOXES.
TA INDIGOS ARXHSANE NA MPENOYN STON PLANHTH PRIN APO 100 XRONIA SE MIKRO ARI8MO KAI STADIAKA TO POSOSTO EISODOY MEGALWNE, AYKSH8EIKE ARKETA META TO 1970 KAI TO APOKORYFWMA 8A EINAI 2000-2012.
TA INDIGOS GNWRIZOYN APO POLY MIKRH HLIKIA OTI EINAI DIAFORETIKOI.
EINAI KA8ARA ESWTERIKO 8EMA KAI AN DEN GNWRIZEIS TO SYNAIS8HMA DEN EINAI EYKOLO NA KATALABEIS. YPARXEI ESWTERIKH PLHROFORHSH MESW TOY ENSTIKTOY-DIAIS8HSHS POY PROERXETAI APO TO "ESWTERIKO EAYTO" H "YPSHLOTERO EAYTO" KATA ALLOYS. AYTO OFEILETAI STO OTI O 6tos DNA ELIKAS EINAI FOUL ENERGOPIHMENOS. AS PAROYME PARADHGMA EMENA GIA NA KATALABEIS, ME THN GENHSH MOY APO TOYS 24 DNA ELIKES EINAI ENERGOPIHMENOI, OI 1,2,3 MISOS APO TON 4to KAI O 6tos .
OI ANGELIC HUMAN ME THN GENHSH TOYS,APO TOYS 12 DNA ELIKES EINAI ENERGOPIHMENOI OI 1,2,3, KAI MISOS APO TON TETARTO.
H DIAFORA DHLADH EINAI ENAS ELIKAS KAI H PERISSOTERH ENERGIAKH KAI ENGEFALIKH LEITOYRGIA POY PROSFEREI AYTOS O ELIKAS. KAI ENOW ME AYTO OTI OSO PIO POLY DNA ENERGOPIHTAI TOSO PERISSOTEROS ENGEFALOS TH8ETAI SE LEITOYRGIA ,GIATI OPOS EINAI GNWSTO MONO TO 5-10% TOY ENGEFALOY LEITOYRGEI KAI TO YPOLYPO EINAI ADRANES.STHN OYSIA AYTO POY ALAZEI EINAI OTI ANABA8MHZETAI TO PNEYMA-NOYS KAI YSERXETAI MEGALYTEROS ONGOS PLHROFORIWN STHN SYNHDHSH THS PROSWPIKOTHTAS.
O KA8E DNA ELIKAS ANTIPROSWPEVEI MIA DIASTASH KAI H KA8E DIASTASH EXEI DIAFORETIKO EPIPEDO SYNHDHSHS.(YPSHLOTERES DIASTASEIS YPSHLOTERO PNEYMA). STHN OUSIA ENERGOPIHTE MEROS ADRANHS PSYXHKHS MNHMHS, GIATI OLA TA KSEROYMAI KAI OLA TA EXOYME BIWSEI APLA DEN TO 8YMWMASTAI.
ASTRAL PROJECTION MPOREI NA EPITEX8EI APO TON KA8ENA MAS EPIDH O MISOS APO TON 4to ELIKA EINAI ENERGOS. STHN TETARTH DIASTASH(ASTRAL PLANE) MPOROUME NA LEITOYRGHSOYME ME TO ASTRIKO SWMA ,OTAN OMWS O 4tos ELIKAS ENERGOPIH8EI PLHRWS TOTE MPOROYME NA PAME STHN 4ti DIASTASH KAI ME TO FYSIKO MAS SWMA KATA EPILOGH.OLOI OI MEGALOI EPISTHMONES TOY PERASMENOY AIWNA HTAN INDIGOS KAI HTAN MEGALOI LOGO TOY 6tou ELIKA PX TESLA.
PREPEI NA KATALABEIS OTI DEXOMASTE SYNAIXEIA KATAIGIDA PPHROFORIWN APO TON NOY-PNEYMA-YPOSYNHDITO KAI APLA EPILEGOYME TI 8A KRATHSOYME. OI SKEPSEIS KAI OI IDEES DEN EINAI DIKES MAS APLA TIS SYLANBANOYME THN STIGMH POY EISERXONTAI.
O ENGEFALOS DEXETAI 2,000 DIAFORETIKA SHMATA TO DEYTEROLEPTO KAI EXEI DYNATOTHTA EPEKSERGASIAS AYTH THN STIGMH MONO 2-3. O ENGEFALOS EINAI APLA ENA FILTRO PLHROFORIWN , DEXETAI TIS PLHROFORIES KAI TIS ANALYEI.OTAN O ENGEFALOS PESEI SE THETA STADIO TOTE STAMATAEI NA ANALYEI ME APOTELESMA MEGALOS ONGOS PLHROFWRIWN NA EISERXONTAI STHN SYNHDHSH (ALTER STATE OF MIND).O AINSTAIN KATAFERE KAI EMENE SE THETA EPIPEDO GIA POLLES WRES TIS HMERAS KAI MONO TOTE EBREISKE TIS LHSEIS TWN PROBLHMATWN TOY, TO IDIO KAI O TESLA.
OPWS ANEFERA SE PRWHGOYMENO MHNYMA YPARXEI MIA KEYLONTIC TEXNIKH POY LEGETAI "Betcha Hova Scan" KAI MPOREI KAPIOS NA "DEI ESWTERIKA" POSOYS DNA ELIKES EXEI H TAMPLETA TOY, AN YPARXOYN ENERGIAKA EMPODIA METAKSY TWN ELIKWN STA GRAMMATA THS FWTIAS(FIRE CODES) KAI SE PIO POSOSTO EINAI ENERGOPIHMENOI.


quote:
2. για τα crystal children γιατί δεν λες τίποτα;

EINAI OLA INDIGO APLA DIAFOROI EPISTHMONES EXOYN DWSEI DIAFORETIKES ONOMASIES OTAN ARXHSE NA ENTOPIZETAI TO FENOMENO. http://www.greatdreams.com/indigo.htm


quote:
3. έχεις υπόψη ότι όλα αυτά που αναφέρεις (τα οποία παρεπιπτόντως δεν μου είναι κανούργια), συγκαταλέγονται στο "new age"? έχεις ιδέα περί τίνος πρόκειται;


DEN EXEI SHMASIA POY TA SYNKATALEGOYN OI DIAFOROI ME TIS DIAFORES ATZENTES SE PLHROFORW OTI EINAI "OLD AGE" TOSO OLD POY DEN MPOREIS KAN NA FANTASTEIS.

quote:
4. πως μπορείς να καταλάβεις ότι το dna σου αναβαθμίστηκε;

AIS8ANESAI THN ENEGRIA STO SWMA, KSAFNIKA GINESAI PIO EKSYPNOS PIO PNEYMATIKOS , "STADIAKA" ALLAZEI H BIOLOGIKH BASH TOY SWMATOS APO CARBON METATREPETAI SE CARBON-SILICA, TO SWMA GINETAI YGIES KAI PIO LAMPERO, OI SKEPSEIS KAI OI ORAMATISMOI EMFANIZONTAI STHN PRAGMATIKOTHTA PIO GRHGORA KAI PIO EYKOLA , EPANERXONTAI STADIAKA OI IDIOTHTES ESP (extrasensory perception)KAI ALLA.

quote:
5. τι έχεις να πεις για τις ιστορίες που αναφέρει ο ο.ε.α.;

SE GENIKES GRAMMES OSON AFORA TOYS ET'S KAI TIS SKOTEINES ORGANWSEIS OI PLHROFORIES EINAI OI IDIES APLA OI PHGES EINAI DIAFORETIKES KAI H OROLOGIA. POLLES APO TIS EPISTHMONIKES ANAFORES SYNMBADHZOYN APOLYTA ME TIS KEYLONTIES TEXNOLOGIES, ANAGNWRIZW PISW APO TA GRAFWMENA TOY AGAPHTOY FILOY O.E.A SYMPANTIKH GNWSH KAI NOMIZW OTI AKSHZEI KAI PREPEI NA DIABASOYME PERISSOTERA PERI AYTWN TWN TEXNOLOGIWN.
DEN SYNFWNW SE KAMIA PERHPTWSH ME TON TROPO POY PRWSPA8OYN NA PROW8HSOYN TIS PLHROFORIES OI FILOI THS ORGANWSHS .
TO MISOS DHMIOYRGEI MISOS SE AYTOYS POY TO PARAGOYN KAI DEN ODHGEI POY8ENA.O MONOS TROPOS KATAPOLEMHSHS AYTH TH STIGMH EINAI EYRIA METADWSH TWN PLHROFORIWN-TEXNOLOGIWN ME YGHEI TROPO XWRIS ANAFORES SE PROSWPA WSTE NA EPEL8EI ALLAGH STHN SYNOLIKH SYNHDHSH KAI H OLIKH APOKALYPSH TOYS 8A EINAI TO APOTELESMA. AYTH BEBAIA EINAI KA8ARA PROSWPIKH MOY APOPSH.

PROSWPIKA ANAFERWMAI STOYS ET'S GIA NA DWSW THN GENIKH EIKONA THS KATASTASHS.EAN EMEIS STADIAKA ARXHSOYME NA KATANOOYME TI SYMBAINEI PRAGMATIKA GYRW MAS TOTE MPOROYME KAI 8A ALLAKSOYME POLLA.
OTAN DEN KSEREIS KATI TOTE AYTO TO KATI MPOREI NA SE PLHGWSEI , OTAN OMWS KSEREIS OTI YPARXEI KAI SOY KANEI KAKO TOTE LAMBANEIS TA METRA SOY. TO NA ARNOYMASTE OTI DEN YPARXOYN KANOYME KAKO STOYS IDIOYS TOYS EAYTOYS MAS GIATI ME AYTON TON TROPO TOYS BOH8AMAI NA SYNEXHSOYN THN ATZENTA TOYS. EINAI POLY APLO TO 8EMA TOYLAXISTON GIA MENA ,AN KAPIOS KANEI MIA ELAFRIA EREYNA STO NET STIS DIAFORES KOULTOYRES TOY PLANHTH KAI STA ARXAIA GRAPTA POY YPARXOYN 8A TA KATANOISEI OLA POLY EYKOLA. SYNKEKRIMENA EX8ES ENTELWS TYXAIA TO HISTORY KANALI EIXE ENA KAINOYRGIO NTOKIMANTER 2 WRWN PARAKALW KAI KANANE EREYNA GIA TOYS DRAKOYS POY YPARXOYN MESA SE KOULTOYRES ,8RHSKIES,ISTORIA.
DEN EINAI SYMPTWSH AGAPHTOI FILOI APLA H SYNHDHSH ARXHSE NA ALLAZEI KAI OI PLHRWFORIES AYKSANONTAI KA8HMERINA.
PRIN 15 XRONIA OLOI GELOYSAN ME ME TON DAVID ICKE KAI TON EIXAN PAREI STO PSYLO STHN ANGLIA ME AYTA POY EIXE ARXHSEI NA LEI.
SHMERA GEMIZEI TERASTIES AI8OYSES OPOY PAEI KAI DEN PEFTEI KARFITSA.
TA BIBLIA KAI TA VIDEO TOY GINONTAI ANARPASTA MOLIS KYKLOFWRISOYN. GIATI? GIATI H SYNOLIKH SYNHDHSH DEN EINAI PIA H IDIA.
OI INDIANOI THS AMERIKHS KSEROYN GIA TOYS REPTILIAN POY YPARXOYN YPOGEIA,OI ZOYLOY STHN AFRIKH TO IDIO, OI AMPORITZINES STHN AYSTRALIA TO IDIO , OI LATINOAMERIKANOI TO IDIO. DEN XREIAZETAI KANEIS NA BGEI APO TO SPITI TOY KAI NA ARXHSEI NA PSAXNEI MPOREI NA TA BREI OLA STO INTERNET AKOMA KAI OI AGAPHTOI INDIANOI EXOYN DHMIOYRGHSEI WEBSITES KAI POLY KALA KANANE MALISTA.

OI AMERIKANOI EXOYN DYO DIASTHMIKA PROGRAMMATA. THN BITRINA NASA KAI TO MAYRO ORIGINAL DIASTHMIKO PROGRAMMA POY EINAI 100 XRONIA MPROSTA APO OTI KSEROYME ME DIASTHMOPLIA SAN TO "TR3B"(TELEIOPIH8HKE TO 1970! FANTASTEITAI TI EXOYN SHMERA) KAI AGGIZEI TO 8% THS TAXYTHTAS TOY FWTOS. AMERIKANOI KAI RWSSOI XERI-XERI KATASKEBASANE SELINIAKES BASEIS PRIN 50 XRONIA. PHGANE STON ARH TO 1962 KAI EXOYN BASEIS KAI EKEI. TO 1980 ANAKALYPSANE KAI KATANOISANE PWS LEITOYRGOYN OI XRONOPORTES ME EPHTYXEI TAKSIDIA STIS DIAFORES XRONOGRAMES.GNWRIZOYN PWS GINONTAI TA YPERGALAKSIAKA TAKSIDIA MESW STREBLWSEIS TOY XOROXRONOY KAI DHMIOYRGIA WARMHOLE POLLA ALLA.
OPOS EIPE KAI ENAS TOP AKSIWMATOYXOS OF THE RECORD
"OTI EXETE DEI STA KHNHMATOGRAFIKA ERGA EPISTHMONIKHS FANTASIAS PROS8ESTE ALLO ENA 50% MEXRI EKEI EXOYME FTASEI TEXNOLOGIKA"
AYTA DEN TA LEW EGW TA LENE OI IDIOI, TA LENE 450 PRWHN TOP KYBERNHTIKA STELEXOI APO STRATHGOYS MEXRI ASTRONAYTES ME APODHXTIKA STOIXEIA FWTIA KAI ETOIMAZONTAI NA PANE STO KONGRESO WSTE NA BGEI OLH H ALH8EIA STHN EPHFANEIA.
DEITE STO LINK KAPIA TA ONOMATA AYTWN KAI POIES HTAN OI 8ESEIS TOYS.
http://www.disclosureproject.org/aboutexecsumm.htm
DEITE VIDEO ME THN PRWTH SYNENTEYKSH TYPOY TO 2001.
http://www.disclosureproject.org/


quote:
6. ποιός πιστεύεις ότι είναι ο απώτερος σκοπός των "illuminati", με τη δημιουργία της λεγόμενης "νέας τάξης πραγμάτων" και της μιας παγκόσμιας διακυβέρνησης;

KATA THN DIARKEIA THS PERIODOY 2012-2017 TA SWMATIDIA TOY PLANHTH KAI OI MORFES ZWHS POY DEN 8A KATAFEROYN NA AYKSHSOYN TON RI8MO TWN DONHSEWN WSTE NA METAKHNH8OYN SE YPSHLOTERH DIASTASH ,AYTH H DIADIKASIA 8A DHMIOYRGHSEI ENAN PHANTOM PLANHTH GH KAI 8A EPISTREPSEI SE 3SDIASTATO XRONIKO KYKLO. O PHANTOM PLANHTHS DEN 8A EINAI PLEON ENWMENOS ME TA HLEKTROMAGNHTIKA PEDIA THS ANADYMENHS GHS. H KATASTASH AYTH ONOMAZETAI "cut out of the grid". O PHANTOM PLANHTHS KAI OI MORFES ZWHS PANW SE AYTON DEN PROKEITE NA ANALHF8OYN KSANA,8A APOKOPOYN APO TIS PSYXHKES TOYS OIKOGENIES KAI H KATASTASH ONOMAZETAI Descending Planet.
O PHANTOM PLANHTHS 8A SYNEXEISH NA EKSELISETAI DAPANWNTAS TIS ENERGIES POY BRISKONTAI MESA STON PEIRHNA TOY, ME APOTELESMA THN EPIBRADYNSH TOY PALMIKOY RY8MOY TWN SWMATHDIWN, THN OLIKH PTWSH THS 8ERMOKRASIAS KAI TELIKA THN EKRHKSH PROS TA ESW KAI THN DHMIOYRGIA MAYRHS TRYPAS.
8ELW NA KATALHKSW ME TA PARAPANW OTI STOXOS KAI APWTEROS SKOPOS TWN ILLUMINATI KAI GENIKWS TWN FALLEN ANGELIC EINAI NA KRATHSOYN STON PLANHTH FANTASMA OSOUS PIO POLOYS AN8RWPOYS MPOROYN GIA NA ENGLOBHSOYN TIS APOKOMENES PSYXES.AYTO 8A TO KATAFEROYN SE POLY MEGALO POSOSTO AN YPARXEI MIA PANGOSMIA FASISTIKH KYBERNHSH KAI ME TO ETSI 8ELW EMPYTEYSOYN TSIPAKIA MESA STO SWMA WSTE NA MAS KRATHSOYN SE PLHRH YPNOTISMENH FASH GIA NA MHN MPORESOYME NA ENERGOPIHSOYME TO MIKRO POSOSTO DNA POY XREIAZETAI GIA THN METABASH THN PERIODO 2012-2017.
MPOREI NA SAS FENONTAI KOYFA AYTA POY LEW OMWS AYTH EINAI H PRAGMATIKOTHTA KAI EIXAN ARKETES XILIADES XRONIA STHN DIA8ESH TOYS GIA NA THN PROETOIMASOUN. PAREPIPTWNTOS 8A ANAFERW OTI
"OI "8EOI" ANUNNAKI THS ARXAIWTHTAS EINAI AKOMA ZWNTANOI KAI BASHLEYOYN"
http://www.keylonticdictionary.org/Words/P/Phantom%20Earth.htm

quote:
7. γιατί, αφού όπως λες κι εσύ, μόνοι μας με τις σκέψεις μας δημιουργούμε την πραγματικότητά μας, εμείς παρ'όλα αυτά δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε τη δική μας, απλά έχοντας αγάπη και ειρήνη στις καρδιές μας και αγαπώντας τη φύση και όλους τους συνανθρώπους μας, ακόμη κι αν αυτοί είναι "ερπετοειδείς";

MHN KSEXNAS FILE MOY OTI H SYNOLIKH PRAGMATIKOTHTA DEN EXEI DHMIOYRGH8EI APO EMAS, ALLA APO AYTOYS POY GNWRIZANE PRIN XILIADES XRONIA TI EIDOYS PRAGMATIKOTHTA PREPEI NA DHMIOYRGHSOYNAI WSTE NA MAS ENGLWBHSOYN. 8A SOY DWSW EDW ENA PARADHGMA GIA NA KATALABEIS TI ROLO PAIZOYN TA SXOLIA KAI H EPISTHMH POY KSEROUME.
PRIN 100 XRONIA BRE8HKE SE ZOYNKLA THS AFRIKHS ENA 12XRONO AGORI POY KATAFERE NA EPIBIWSEI KAI NA MEGALWSEI METAKSY PI8HKWN. DEN MHLOYSE KAMIA GLWSSA OMWS EIXE APOLYTH EPIKHNWNIA ME TA ZWA.
FILOKSENOYMENOS SE MIA EPAYLH APO THN PRWTH KIOLAS MERA ARXHSE NA TRYGIRHZEI KAI NA EPEKSERGAZETAI OTIDHPOTE APO PERIERGIA. KAPIA STHGMH PHGE STHN KOYZINA KAI ENA MAGHRAS EBRAZE MHLA GIA NA FTIAKSEI MHLOPHTA.TO PAIDI KSEREI TO NERO KSEREI TO FROYTO ETSI LOIPON BAZEI TO XERI MESA STHN KATSAROLA KAI PERNEI ENA MHLO.DEN KAHKE GIATI DEN HKSERE OTI TO BRASTO NERO 8A TOY DHMIOYRGHSEI ENGAYMATA OYTE YPHRXE MESA STO PHSTEYW SYSTHMA TOY OTI MPOREI NA KAEI APO BRASTO NERO.
AYTO SHMAINEI OTI "PHSTEYWNTAS BLEPEIS" KAI OXI "BLEPWNTAS PYSTEYEIS". ETSI DHMIOYRGHTAI H PRAGMATIKOTHTA.
EAN 1.000.000.000 AN8RWPOI THN IDIA AKRIBWS XRONIKH STIGMH ORAMATHSTOYN ESKEMENA TO IDIO AKRIBWS PRAGMA GIA TOULAXISTON TRIA LEPTA, AYTO 8A EMFANISTEI STHN PRAGMATIKOTHTA SE TREIS HMERES OTIDHPOTE KAI AN EINAI.
AYTOS ALLWSTE HTAN STA ARXAIA XRONIA O ROLOS THS PROS-EYXHS(WRA ESWTERIKHS DHMIOYRGIAS) KAI METEPEITA METALAX8HKE SE WRA EKSWTERIKHS PROS-EYXHS SE DIAFOROYS "8EOYS" XANONTAS TELEIWS TIS GNWSEIS DHMIOYRGIAS.
DHMIOYRGHSANE ENA PLANHTIKO PISTEYW PSEYTO-OIKONOMIKO SYSTHMA OTI PREPEI NA DOYLEYOYME SKLHRA GIA NA EPIBIWSOYME WSTE NA MHN EXOYME XRONO NA KOITAKSOYME ESWTERIKA KAI NA KSYPNHSOYME. EXOYME THN IKANOTHTA NA DHMIOYRGHSOYME "OTIDHPOTE" APO MIA KARFISTA MEXRI ENA KATAKSERO PLANHTH NA TON KANOYME PARADEISO, MONO KAI MONO ME TO PISTEVW OTI MPOROYME NA TO KANOYME KAI ME MHXANH DHMIOYRGIAS TON ORAMATISMO. EINAI TOSO APLO OSO AKOYGETAI.
PWS NOMIZETAI OTI O DAVID BLAINE MPOREI KAI PERNAEI MESA APO GYALI? PARES8HSH? FYSIKA KAI OXI , EXEI PHSEI TON EAYTO TOY OTI MPOREI NA TO KANEI KAI AYTOS EINAI O LOGOS POY TA KATAFERNEI ME PH8ARXIA KAI CONTROL TWN SKEPSEWN. KAPIOI YOGIS STHN INDIA APLWNOYN TO XERI TOYS AYTOSYNGETRONWNTAI KAI APO TO POY8ENA EMFANIZETE ENA PLAKIDIO XRYSOY KAI PROSGEIWNETAI STO XERI TOYS. OSO PERISSOTERO DNA ENERGOPIHTAI TOSO LIGOSTEYEI KAI O XRONOS EMFANHSHS THS DHMIOYRGIAS STHN PRAGMATIKOTHTA.
OTAN O XRISTOS DHMIOYRGHSE APO ENA PSWMI KAI APO ENA PSARI XILIADES ALLA GIA NA TAISEI TOYS 5.000 AN8RWPOYS, APLA XRHSIMOPIHSE THN IKANOTHTA TOY THS STIGMIEAS DHMIOYRGIAS EXONTAS 12 ELIKES DNA ENERGOPIHMENOYS. OPOS EPISHS EIPE "O 8EOS EINAI MESA STON KA8ENA APO ESAS" "KAI ESEIS MPOREITE NA DHMIOYRGHSETAI KALYTERA" KAI ENOOYSE OTI H PSYXH POY YPARXEI MESA STON KA8ENA MAS EINAI H IDIA H ~:PHGH:~ OTAN APOFASHSEI NA KATEYEI STIS DIASTASEIS GIA NA APOLAYSEI KAI NA BIWSEI THN PRAGMATIKOTHTA. EIMASTE SYN-DHMIOYRGROI GIATI EIMASTAI H IDIA H ~:PHGH:~ TIPOTA DEN YPARXEI APO EKSW OLA BRISKONTAI MESA.
H PRAGMATIKOTHTA EINAI OLOGRAFIKH, H FYSIKOTHTA EINAI PARES8HSH KAI OTAN O PARATHRHTHS KLEINEI NA MATIA TA PANTA H FYSIKOTHTA KATAREEI KAI OTAN TA KSANANOIGEI EPANERXETAI.

TIPOTA STH FYSH DEN EINAI TETRAGWNO MONO TA DIKA MAS KTHRIA WSTE OI SYXNOTHTES MIND CONTROL NA TA DIAPERNOYN EYKOLA. GIA SKEFTEITE TO LIGAKI. KOITAZONTAS GYRW STHN FYSH BPELOYME AERODYNAMIKA SXHMATA APO TON KOSMO TWN ENTOMWN MEXRI TON KOSMO TOY BY8OY THD 8ALASSAS TA PANTA EXOYN KAMPYLES KAI TIPOTA GWNIES. GIATI LOIPON EMEIS ME THN TERASTEIA "EPISTHMH KAI TEXNOLOGIA" SYNEXEIZOUME NA DHMEIOYRGOUME ENANTIA STH FYSH? GIATI ARAGE? GIA SKEFTEITE TO LIGAKI.
GIATI ENW YPARXOYN XILADES KATWXEIROMENES PATENTES GIA "FREE ENERGY" SYNEXEIZOYME NA ANTLOYME PETRELAIO(TO AIMA THS GHS) POY EINAI SYMANTIKO YLIKO TOY PLANHTH GIA THN STA8EROTHTA KAI YSOROPIA TWN PEDIWN KAI SYNEXEIZOYME NA TON KATASTREFOYME KAI EKSWTERIKA.GIATI ARAGE? GIA SKEFTEITE TO LIGAKI. PIOI EINAI AYTOI POY 8ELOYN NA MHN YPARXEI ISOROPIA STON PLANHTH KAI ME APOTELESMA NA MHN YPARXEI ISOROPIA KAI SE EMAS? PIOI EINAI AYTOI POY ELENXOYN TIS TERASTEIES FARMAKOBHWMHXANEIES KAI STHN OUSIA MAS PROMH8EYOYN ME FARMAKA POY MAS ARWSTENOYN ANTI NA MAS GIATREYOYN? PIOI EINAI AYTOI POY KERDIZOYN OTAN EMEIS EIMASTE ARWSTOI KAI ANOIGONTAI TRYPES STHN AYRA? PIOI EINAI AYTOI POY SPERNOYN DIXONIA METAKSY TWN LAWN GIA NA KSEKINHSOYN POLEMOI KAI PIOI EINAI OI KERDISMENOI STHN TELIKH?
GIATI OLOI AYTOI POY KYBERNANE STIS PERISOTERES XWRES EINAI MELOI SKOTEINWN ORGANWSEWN KAI DYORGANWNOYN SATANIKES TELETES SE SYNKEKRIMENES HMEROLOGIAKES HMERES ME 8YSIES MIKRWN PAIDIWN?
GIATI GINETAI AYTO? TI EIDOYS ENERGIES METAKINOYN KAI GIA PIO LOGO? PIOI EINAI OI SATANADES? PIOS EINAI O ROLOS TOYS? EINAI TOSO DYNATOI OSO PHSTEYOYME? PIOI KERDIZOYN APO AYTO TON FOBO?
GIATI TO 95% TWN EIDHSEWN THS THLEWRASHS PARAGOYN FOBO? GIATI 850.000 PAIDIA EKSAFANIZONTAI XWRIS KANENA YXNOS KA8E XRONO MONO STHN AMERIKH? GIATI TO 85% TWN TAINIWN DHMIOURGOUN FOBO STON PARATHRHTH? GIATI TA PAIDIA MEGALWNOYN PAIZONTAS HLEKTRONIKA PAIXNHDIA TROMOY KAI DOLOFWNIWN? GIATI OI DYO MEGALOI ANTIPALOI TWN TELEYTAIWN AMERIKANIKWN EKLOGWN MPOUS-KERRY APODHXTHKE OTI EINAI STHN PRAGMATIKOTHTA PRWTA KSADERFIA ? MHPWS H ELEY8ERIA PSHFOFWRIAS EINAI EIKONIKH KAI APLA PSHFHZOYMAI TOYS IDIOYS? GIATI YRARXOYN AYTH THN STIGMH 13.000 ENERGES 8RHSKEIES SE OLO TON PLANHTH? GIATI OLES OI "MEGALES 8RHSKEIES" EINAI PAMPLOYTA KRATOI MESA SE KRATOI ENW XILIADES PAIDIA PE8AINOYN KA8HMERINA STHN AFRIKH? MHPWS KAPIOI PERIMENOYN STHN GWNIA KAI ENGLWBIZOYN AYTES TIS PSYXES OTAN AFEINOYN TO SWMA?
GIA SKEFTEITAI LIGAKI AYTO TO POLY MIKRO POSOSTO KRISHMWN ERWTHSEWN, PIOS MPOREI NA KERDHZEI APO OLA AYTA POY SYMBAINOYN SHMERA STON PLANHTH APO THN STIGMH POY OI KERDHSMENOI DEN EIMASTE EMEIS .


quote:
8. τι κατάσταση πιστεύεις ότι δημιουργείται στα μυαλά των ανθρώπων όταν βομβαρδίζονται μονομιάς με τόσο πολλές πληροφορίες;

KAI NA FANTASTEIS OTI EINAI ENA POLY MIKRO POSOSTO APO TO OLO PAKETO.
KAI NA FANTASTEIS BRISKOMASTAI SE SITE ESWTERISMOY.
FANTASOY NA EIXA MPEI KATALA8OS SE KANENA SITE SKEPTHKISTWN :)
DYSTYXWS DEN YPARXEI POLYS XRONOS DIA8ESHMOS.
EGW PREPEI NA TOPO8ETHSW TIS PLHROFORIES KAI APO EKEI KAI PERA EINAI 8EMA TOY KA8ENOS AN KATALABE DEN KATALABE,SPAEI PLAKA DEN SPAI PLAKA.
PSAKSEI DEN PSAKSEI.


quote:
9. τι σε κάνει να πιστεύεις ότι πολλά από αυτά που γράφεις, δεν είναι "αλήθειες" ανεμιγμένες με (πολλή) παραπληροφόρηση, που προέρχονται από την ίδια ακριβώς πηγή, που θέλει να δημιουργεί φόβο και σύγχιση στον κόσμο;

OI PLHROFORIES EINAI SYNTONISMENES SE 6tis DIASTASHS SYXNOTHTA WSTE TA INDIGOS NA TIS ENTOPIZOYN EYKOLA. KSERW ESWTERIKA OTI EINAI OI PIO AY8ENTIKES TEXNOLOGIES STON PLANHTH. EXW SYNHDHTH EPIKHNWNIA ME TON ESWTERIKO AVATAR EAYTO MOY KAI MIA APO TIS APOSTOLES MOY EINAI H ENSWMATWSH THS AVATAR NIRVANIC SYNHDHSHS POY EDREYEI STHN 12 DIASTASH. AYTO SYMAINEI PLHRES ENERGOPIHSH TWN PRWTWN 12 ELIKWN THS DNA TAMPLETAS MOY.EXW EPISHS MELETHSEI OLES TIS MEGALES 8REISKIES KAI FILOSOFIES KAI EXW BREI ARKETA STOIXEIA SE OLES POY ALH8EYOYN KAI DEN EXOYN DIASTREBLW8EI. EXW THN IKANOTHTA NA ANAGNWRIZW POLY EYKOLA THN PARAPLHROFORHSH KAI NA KATALABAINW TIS ATZENTES POY KRYBONTAI APO PISW.AKOMA KAI MESA SE FALLEN ANGELIC YLIKO MPOREI KANEIS NA BREI KAPIA PRAGMATA POY BASEIZONTAI SE ALH8EIES GIATI AYTH EINAI KAI H TAKTIKH POY AKOLOY8OYN 2 ALH8EIES KAI 8 PSEMATA.

quote:
10. τι γνώμη έχεις για την ιδέα, ότι όταν πολλοί άνθρωποι πιστεύουν σε κάτι, τότε αυτό το κάτι ξεκινάει να δημιουργείται (στα μυαλά μας πρώτα, στην πράξη στη συνέχεια όπως και τα πάντα άλλωστε), με αποτέλεσμα αυτό να εμφανίζεται στην πραγματικότητά τους; τι γνώμη έχεις για την ιδέα, ότι οι προφητείες ξεκινούν να θεωρούνται προφητείες και όχι αοριστίες, από τη στιγμή που επαληθεύονται; μήπως οι προφητείες έχουν αυτό το ρόλο, ώστε να βάζουν φραγμούς στη θέληση και τη φαντασία εκατομμυρίων ανθρώπων, ώστε η πορεία τους στη ζωή να κατευθύνεται εσκεμμένα από διάφορους "καλοθελητές" που επιθυμούν να επιτύχουν τους δικούς τους σκοπούς;

OLES OI ERWTHSEIS SOY AGAPHTE FILE loveworks HTAN POLLOI EYSTOXES KAI ARISTA DIATYPOMENES ,APO THN TELEYTAIA OMWS KATALABAINW OTI TO EPIPEDO TWN GNWSEWN SOY EINAI POLY YPSHLO KAI XAIROMAI IDIETERA GIA AYTO.
EIMASTE PANYSXHRES MHXANES DHMIOYRGIAS KAI OTAN O STOXOS EINAI OMADIKOS TOTE H ENERGIA POY TOPO8ETEITAI STON EPI8HMHTO STOXO EINAI TERASTIAS YSXYWS.
YPARXOYN EIDHKES TEXNIKES DHMIOYRGIAS KA8ODHGONTAS ENERGIES MESW ORAMATISMOY.
MIA APO TIS GENETIKES ALLAGES POY EXOYN KANEI OI ANUNNAKI HTAN OI FOBOI NA KANOYN MANIFEST PIO EYKOLA APO OTIDHPOTE ALLO.
GIA AYTO PREPEI NA APOFEYGOYME OTIDHPOTE PROKALH FOBO (PX TAINIES TROMOY) KAI ARNHTIKES SKEPSEIS POY EXOYN BASEI TON FOBO.(POY EINAI TO PAIDI GIATI ARGHSE...MHPWS EPA8E TIPOTA? KTL). PANTA 8ETIKES KAI MONO SKEPSEIS. SE KAPIA PROIGOYMENA MYNHMATA MOY ANAFERW ME LEPTOMERIES THN DIADIKASIA DHMIOYRGIKOTHTAS.

TWRA OSON AFORA TO DEYTERO SKELOS THS ERWTHSHS SOY GIA TOYS PROFHTES H GNWMH MOY EINAI H EKSHS YPARXOYN 3 KATHGORIES PROFHTWN:
1. STA PALEOTERA XRONIA TA INDIGOS POY KANANE TIS METAFRASEIS ONOMAZONTAN EK TWN YSTERWN PROFHTES GIATI OTAN KANANE DOWNLOAD TIS PLHROFORIES DEN TIS KATAGRAFANE SE XARTI APLA YPHRXAN 12 AKOLOY8OI-MA8HTES-APOSTOLOI KAI DOYLEIA TOY KA8ENOS HTAN H APOMNHMONEYSH ENOS BIBLIOY APO TA 12. PX AS PAROYME TON XRISTO
EIXE TOYS 12 POY KANANE THN APOMNHMONEYSH KAI SIGA SIGA TIS KATAGRAFANE STO XARTI. OI METAFRASTES EPISHS HTAN 3.
Jeshua Melchizedek XRISTOS , Jeshua 10 KAI Jeshua 11. O XRISTOS ANELABE THN APOSTOLH NA TRABHKSEI THN PROSWXH WSTE OI Jeshua 10 KAI Jeshua 11 NA OLOKLHRWSOYN TIS METAFRASEIS PERNONTAS APARATHRHTOI.
EPISHS MEGALO MEROS TWN METAFRASEWN KATHXAN ISTORIKA GEGONOTA POY EKTOTE METATRAPHKAN WSTE NA FENONTAI SAN MELLONTIKA GEGONOTA.
2. STH DEYTERH KATHGORIA ANOIKOYN OI PROFHTES POY KANANE THN MAZA NA DOYLEPSEI PROS OFELOS TOYS. DHLADH TO LEGOMENO EGINE PISTEYTO APO TOYS POLLOYS ME APOTELESMA NA EMFANISTEI STHN PRAGMATIKOTHTA.
PX. PRIN 3 XRONIA STHN KINA SE NOSOKOMEIO OI GIATROI EKSETASANE 2 AS8ENEIS. DIAPHSTW8HKE OTI O ENAS EIXE KARKINO ME PERI8WRIO ZWHS 2 MHNWN KAI O ALLOS DEN EIXE TELIKA TIPOTA. OMWS OI GIATROI MPERDESPANE KATALA8OS TIS EKSETASEIS KAI ENHMERWSANE TOYS AS8ENEIS ME LA8OS DIAGNWSEIS. APOTELESMA AYTOS POY DEN EIXE TIPOTA PE8ANE META APO 2 MHNES APO KARKINO KAI O DEYTEROS POY EIXE KARKINO 8ERAPEY8HKE PLHRWS. AYTO EINAI KAI TO GNWSTO "PLACEBO EFFECT" KAI EXEI APODHX8EI SE PARA POLLA PHRAMATA. ME LIGA LOGIA OTI PISTEYEIS DHMIOYRGHTAI. ENA ALLO POLY KALO PARADHGMA STO IDIO 8EMA EINAI OTI ,KAPIOS APO ENA XWRIO THS KOLOMBIAS ME XAMHLH MORFWSH EBLEPE SYNEXEIA GIA ARKETES MERES STON YPNO TOY OTI EIXE SYNDE8EI KATA KAPIO TROPO ME ENA CD PLAYER YPOLOGISTH. ENA PRWI OTAN KSYPNHSE DIAPISTWSE OTI MPOREI NA MHLEISEI APTESTA 5 GLWSSES KAI XAFNIKA KATEXEI TERASTIO ONGO GNWSEWN POY TO PRWIGOYMENO BRADY DEN EIXE THN PARAMIKRH IDEA PERI TINOS PROKEITE. APOTELESMA HTAN NA GINEI GNWSTOS STHN LATINIKH AMERIKH. TO PERISTATIKO AYTO HTAN KATALA8OS ANAPROGRAMATISMOS TOY YPOSYNHDITOY MESW ORAMATISMOY SE KATASTASH ELAFRIOY YPNOY ME TON ENGEFALO NA EXEI PESEI SE THETA EPIPEDO
4-7Hz. GIA AYTO KAI TA ONEIRA "BGAINOYN" KAMIA FORA ALH8EINA.

3.PAREL8ON PARON KAI MELLON GINONTAI THN IDIA STIGMH KAI O XRONOS ETSI OPWS TON ANTILAMBANOMASTAI EINAI PARES8HSH. OLA EXOYN IDH SYMBEI OLES OI PI8ANOTHTES. TO PROSWPIKO PISTEVW KAI OI SKEPSEIS POY KANEI O KA8ENAS PROGRAMATIZOYN KAI KLEIDWNOYN THN PI8ANOTHTA POY 8A EMFANHSTEI STHN PRAGMATIKOTHTA. AKRIBWS TO IDIO SYMBAINEI KAI SE SYNOLIKO EPIPEDO SYNHDHSHS. TO PISTEYW KAI OI SKEPSEIS TWN POLLWN DHNEI FORMA STHN PRAGMATIKOTHTA.
KATALABAINEIS LOIPON TWRA GIATI O PLANHTHS EINAI STA XALIA POY EINAI SHMERA GIATI APLA KAPIOI ESKEMENA KANANE SKOYPIDIA SKEPSEIS.
OI PROFHTES THS 3tis KATHGORIAS LOIPON EINAI AYTOI POY PRAGMATIKA GNWRIZOYN THN MHXANIKH TOY SYMPANTOS KAI MESW REMOTE VIEWING MPOROYN KAI BLEPOYN PIA PI8ANOTHTA EINAI H KONTINOTERH GIA NA KLEIDWSEI STHN PRAGMATOKOTHTA KAI ANANGELNOYN TIS PROFHTEIES TOYS.

PROSEXETE LOIPON TI SKEFTESTAI KAI PANTA OI SKEPSEIS NA EXOYN SAN 8EMELIO THN AGAPH KAI SEBASMO PROS OLES TIS ALLES MORFES ZWHS,
ORAMATISTEITE MEGALA PRAGMATA ME POLY POLY FANTASIA ME SYNAIS8HMA EYTHXIAS KAI GALHNHS KAI NA EISTE SHGOYROI OTI 8A ALAKSOYME TON KOSMO MIA GIA PANTA.

LOVE AND LIGHT
PaNo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 09:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ PaNo, θα σε παρακαλέσω να βρείς μια λύση σχετικά με τον τρόπο γραφής σου.
Είναι αρκετά κουραστικό για όλους μας να προσπαθούμε να διαβάσουμε τα μηνύματα σου με λατινικούς χαρακτήρες, ειδικά όταν αυτά είναι μεγάλα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 10:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Medtech πιστεύεις πραγματικά ότι αυτά που παρέθεσες συνεισφέρουν σε μιά υγιή συζήτηση? Δεν μπορώ ειλικρινά να τα διαβάσω ούτε με τα αστεράκια που έχεις βάλει, πόσο μάλλον να κατανάλωνα και ώρα να τα βρω, να βάλω αστεράκια και να τα στείλω στο forum.

Διαφώνησε βρε παιδί μου, κανείς δεν σου είπε ντε και καλά να χειροκροτείς σε ότι διαβάζεις αλλά υπάρχουν κι άλλοι τρόποι, δεν μπορείς να υποχρεώσεις κανέναν να διαβάζει τέτοια κείμενα. Θέλεις να δώσεις ένα παράδειγμα προς αποφυγή? Κανένα πρόβλημα, πιστεύω ότι το link αρκεί.



Κοιταξε να δεις PYRAMID.

1.Zουμε στην εποχη που οι περισσότεροι τα θέλουν όλα έτοιμα.Αν εβαζα απλως το link πολλοι δεν θα εμπαιναν στον κόπο να το επισκεφτουν.Και για μένα είναι σημαντικό να δούν ποιες είναι οι βασικές ιδέες της ΟΕΑ και ποια η παθολογία που υφισταται πίσω απο αυτες.

Εδώ εχω μπει σε κόπο να μεταφράσω ολόκληρα άρθρα,οπως τα αρθρα περι ομοιοπαθητικής,περι Von Deniken,περι των αιτιών εξαιτιας των οποιων αμφισβητούμενης αξιας θεραπειες φαινεται να εχουν αποτέλεσμα με αποτελεσμα να ανθιζουν οι τσαρλατανοι ψευτογιατροι και θα κολουσα εδω?

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ.ΝΑΙ ΣΕ ΣΟΚΑΡΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΩΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ.

2.Κανεις δεν υποχρεώνει κανέναν να διαβάζει τα ποστ μου.

quote:
Οι μεγάλες ιδέες περνάνε από τρία στάδια:

1. Χλευάζονται

2. Πολεμούνται ανελέητα

3. Θεωρούνται δεδομένες



Nαι αλλα για να εικρατησουν πρέπει να παρουσιασουν αξιόλογες αποδείξεις.Στον επιστημονικό τομέα τπυλαχιστον.Εξάλου εμενα δεν μου φαινονται φρεσκες ιδεες αλλα ιδεολογικός ΑΤΕΚΜΗΡΙΩΤΟΣ NEW AGE ΑΧΤΑΡΜΑΣ.


quote:
Επιτέλους, αρχίζεις να μπαίνεις στο νόημα: παράλληλες υποθέσεις. Δηλαδή, δεν ξέρουμε τι συμβαίνει στα σίγουρα, χτίζουμε θεωρίες (αντί να γκρεμίζουμε τις θεωρίες άλλων), και τις "βαθμολογούμε".

Αλλά, για άλλη μια φορά στο ξαναλέω: Ξεκόλλα από τον Ιαπετό! Πόσες φορές πρέπει να το πω; Εδώ έχουμε απείρως πιο αφύσικα πράγματα, ξεκόλλα από την σύγκριση της σφαίρας με τον Ιαπετό.

Κάποια άλλη στιγμή, θα κοιτάξω κι εγώ για τις σφαίρες. Κρίσιμες ερωτήσεις:

- πως βρίσκουμε αξιόπιστα site, όπως το μουσείο που τις φυλάει.
- τι ποσοστό έχει αυλακιές

Για τον Ιαπετό, είναι σχεδόν βέβαιο για μένα, ότι έχει περάσει νοήμον χέρι.


Εμ που την βρισκεις την βεβαιότητα?

Εγω απο συντομη ερευνα (που παραθεσα σε επόμενο ποστ) βρήκα οτι πρόκειται πιθανα για φυσικους σχηματισμους.Η διαφορα μας είναι οτι:

1.Εγω δεν βγαζω συμπερασματα για την φύση τους πριν ερθουν στα χέρια μου αξιόπιστες αποδείξεις.

2.Δεν σπευδω σε συμπερασματα αναφορικα με αιτιολογικές σχέσεις.Ακομα και εαν ηταν τεχνητες,ακομα και εαν ηταν ΦΤΥΣΤΑ αντιγραφα του Ιαπετου,ποιος μας λέει οτι τους αφησαν εκει εξωγήινοι για να μας δώσουν μήνυμα?Και γιατι να υποστηριζει αυτο τις θεωρίες περι εξωγηινης διαστατικης,υπερσυμπαντικης συνομωσιας που θελει να φάει τους Ελληνες λάχανο?


quote:
Ούτε έτσι έχεις ασφαλείς απαντήσεις. Έχουν βρεθεί αρχαίοι δίσκοι από πέτρα. Που εσωτερικά όμως είναι μεταλλικοί. Πως θα βρεις αν έχει μέταλλο από κάτω ο Ιαπετός, από επιφανειακά δείγματα; Απλά θα βρεις τι είδους πέτρωμα έχει από έξω. Και τι έγινε.

Ρωτησε τους γεωλόγους.Ομως όλα αυτα ειναι πολύ υποθετικα.Το ξαναλέω εγω δεν σπευδω σε συμπερασματα.Ειναι μέγα λάθος να σπευδεις σε συμπερασματα χωρις αξιόλογες αποδείξεις.ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΧΕΣΑΙ οτι ο δορυφόρος ειναι μεταλικός χωρίς δείγματα απο το εσωτερικό του?Συμπερασματα απο το μυστηριο δεν μπορουν να βγούν.Μην επιχειρηματολογείς απο την αγνοια.

quote:
Αυτα που λέει ο Πάνος υπάρχουν από τη δεκαετία του 70, σαν "ψυχεδελικές συσκευές". Ξαναβγήκαν στη επιφάνεια τη δεκαετία του 90.

Τα alpha, beta, κλπ είναι καταστάσεις του εγκεφάλου ανάλογα με τις συχνότητες των ηλεκτρο-εγκεφαλογραφημάτων, δηλαδή κάθε κατάσταση έχει μια "μέση" συχνότητα. Κάθε συχνότητα είναι βέλτιστη για ένα είδος σκέψης.

Μερικές συσκευές έχουν φωτάκια που αναβοσβήνουν με την ελπίδα να υπάρξει συντονισμός στον εγκέφαλο και να αλλάξει η "μέση" συχνότητα. Τώρα πόσο δουλεύουν, παίζει ανάλογα με το άτομο.


Ψυχεδελεια.Ω τι ασφαλής μέθοδος για να μάθεις φυσική,αστρονομία,αστροφυσιή,ανθωπολογία,αρχαιολογία κτλ

Kαι βεβαια τι αξιόπιστη αρχή μεθόδου χρησιμοποιούν αυτες οι συσκευές ε?

quote:
εικόνα με τον εξάγωνο "κρατήρα"

"εξάγωνο" κρατηρα ορθοτερα.

Αποφένεια,αποφένεια,αποφένεια και παρειδωλία...


quote:
Μια κραυγή αγωνίας ήταν το τελευταίο που έγραψα στον Ο.Ε.Α, μια προσπάθεια να πάρω τις γλυκιές απαντήσεις που ήθελα να ακούσω: ότι δεν είναι ΟΛΗ η χριστιανική ηθική άχρηστη, ότι η αγάπη έχει κάποιο ρόλο να παίξει, ότι ο Θεός αγαπάει τα παιδιά του, ότι η αρετή δεν είναι χωρίς νόημα.

Αν ψάχνεις για αγάπη στην ΟΕΑ σώθηκες...

Η αρετη εχει νόημα στο εσωτερικό ενος δημοκρατικου κράτους.Δεν εχει νόημα στη εξωτερική πολιτική του δημοκρατικου κράτους.Αλλα παμε πολυ μακρία.Ειναι θεμα αλλης συζήτησης.

quote:
MONO TO 5-10% TOY ENGEFALOY LEITOYRGEI


ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ ΠΑΝΟΥΛΗ:

Απτά και αδιάσειστα επιχειρήματα για το ποσοστό του εγκεφάλου που χρησιμοποιούμε δεν υπάρχουν. Παρόλα αυτά υπάρχουν στοιχεία που δείχνουν ότι το 10% ως ποσοστό χρήσης του εγκεφάλου δεν έχει καμία λογική βάση.Ο εγκέφαλος αποτελείται από διάφορα μέρη, το καθένα από τα οποία αναλαμβάνει μια διαφορετική λειτουργία του εγκεφάλου. Έχει διαπιστωθεί ότι ο εξωτερικός φλοιός, είναι υπεύθυνος για όλες τις ανώτερες διανοητικές μας λειτουργίες (ο οποίος έχει πάχος μόλις 2,5 χιλιοστά), αλλά δεν γίνεται να λειτουργήσει αυτόνομα και αποκομμένος από τον υπόλοιπο τμήμα του εγκεφάλου. Διάφορα τμήματα είναι συνδεδεμένα με λειτουργίες όπως η κίνηση, ο ρυθμός της καρδιάς, η κίνηση των μυών και είναι αυτά τα τμήματα που δεν διεγείρονταν από το ηλεκτρικό ρεύμα γιατι το τελευταίο δεν έχει αυτή την δυνατότητα. Κατ₼αρχήν, το ποσοστό από μόνο του είναι αυθαίρετο. Δεν νοείται μέρος, ενός συνόλου που δεν γνωρίζουμε το μέγεθος του. Για να πούμε ότι το νερό σε ένα ποτήρι καταλαμβάνει το 10% του όγκου του, θα πρέπει να ξέρουμε τον όγκο του ποτηριού, κάτι που δεν συμβαίνει με το μέγεθος των δυνατοτήτων του εγκεφάλου. Επιπλέον, είναι αποδεδειγμένο ότι η εξέλιξη των οργανισμών είναι αμείλικτη με άχρηστα στοιχεία: Αν δεν χρειαζόμασταν ένα τέτοιο εγκέφαλο δεν θα τον είχαμε αναπτύξει.

Περισσότερα στο:
http://www.ideopolis.gr/modules/news/article.php?storyid=16

Η μεθοδολογία των New Agers είναι για κλάμματα και πάνε να μας το παίξουν και διαφωτιστές.OH THE HUMANITY!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 10:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Βλέπω.... και .... θαυμάζω

Αναβαθμισμένο το DNA του Δάσκαλου PaNo, αλλά ούτε ... ελληνικά δεν ξέρει να γράψει.

Αυτό δεν είναι ειρωνεία. Είναι η ωμή πραγματικότητα...

Πάρτε και ένα λίνκ, να σας φτιάξει τη μέρα...
http://news.pathfinder.gr/scitech/311208.html

Αϊντε. Ξυπνήστε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 10:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ PYRAMID:

ΓΙΑΤΙ ΕΒΑΛΕΣ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΦΟΥΡΑΚΗ ΕΦΟΣΟΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΡΗΤΤΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΆ ΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΙΟΤΙ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΙΔΕΕΣ ΠΕΡΙ ΑΡΧΑΙΩΝ ΥΠΕΡΟΠΛΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΟΕΑ?

Είναι ψέμα οτι παρερμηνευουν την μυθολογία για να μας πεισουν οτι οι αρχαιοι μας πρόγονοι διάθεταν μυστικα υπερόπλα?Προς τι η λογοκρισία?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 10:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Αυτό ηταν,το Panos δεν μπορεί να πεί περισσότερες ανοησίες...

Ω ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ:

quote:
PRIN 100 XRONIA BRE8HKE SE ZOYNKLA THS AFRIKHS ENA 12XRONO AGORI POY KATAFERE NA EPIBIWSEI KAI NA MEGALWSEI METAKSY PI8HKWN. DEN MHLOYSE KAMIA GLWSSA OMWS EIXE APOLYTH EPIKHNWNIA ME TA ZWA.
FILOKSENOYMENOS SE MIA EPAYLH APO THN PRWTH KIOLAS MERA ARXHSE NA TRYGIRHZEI KAI NA EPEKSERGAZETAI OTIDHPOTE APO PERIERGIA. KAPIA STHGMH PHGE STHN KOYZINA KAI ENA MAGHRAS EBRAZE MHLA GIA NA FTIAKSEI MHLOPHTA.TO PAIDI KSEREI TO NERO KSEREI TO FROYTO ETSI LOIPON BAZEI TO XERI MESA STHN KATSAROLA KAI PERNEI ENA MHLO.DEN KAHKE GIATI DEN HKSERE OTI TO BRASTO NERO 8A TOY DHMIOYRGHSEI ENGAYMATA OYTE YPHRXE MESA STO PHSTEYW SYSTHMA TOY OTI MPOREI NA KAEI APO BRASTO NERO.


Δεν κάηκε επειδη δεν πίστευε οτι θα καει!!!!!!!!!!

Ερωτηση:ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 10:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
Δεν κάηκε επειδη δεν πίστευε οτι θα καει!!!!!!!!!!

Ερωτηση:ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ?


Εντάξει.
Και ο ελέφαντας δεν ξέρει τι είναι το ... μπαζούκας.

Ελέφαντας - Μπαζούκας, 1:0

Ή μήπως πιστεύετε, ότι το μπαζούκας θα ανοίξει τον ελέφαντα στα τέσσερα... ?
Αφού ο ελέφαντας δεν ξέρει τι είναι το μπαζούκας, δεν θα πάθει τίποτα.

Άιντα, ξυπνήστε.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 11:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

quote:
MONO TO 5-10% TOY ENGEFALOY LEITOYRGEI


ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ ΠΑΝΟΥΛΗ:

Απτά και αδιάσειστα επιχειρήματα για το ποσοστό του εγκεφάλου που χρησιμοποιούμε δεν υπάρχουν. Παρόλα αυτά υπάρχουν στοιχεία που δείχνουν ότι το 10% ως ποσοστό χρήσης του εγκεφάλου δεν έχει καμία λογική βάση.


Μήν είσαι και τόσο απόλυτη σε αυτό, ΜέντΤέχ !

Είμαι σίγουρος, ότι κάποιοι αντλούν σιγουριά γι αυτό το επιχείρημα, επειδή έχουν στην κατοχή το Ιατρικό Πόρισμα, το αποτέλεσμα των εξετάσεών τους.

Μόνο που κάνουν το λάθος, να το αναγάγουν σε όλο τον ανθρώπινο πλυθησμό...

Aπό την άλλη μεριάκάποια κερδοσκοπικά κυκλώματα, έχουν χτισει πάνω σε αυτό ολόκληρη βιομηχανία "εναλλακτικών" κοσμοθεωρήσεων. Θα πάμε τώρα κόντρα στα οργανωμένα συμφέροντα ?
Ξέρεις τι φράγγα βγάζουν μερικοί, από την αμάθεια (έστω, ημιμάθεια) των άλλων ? Των αφελών ?

Και που το ξέρεις εσύ, άν ο κύρ-ΠαΝό ή ο κάθε κύρ-ΠαΝό, που κορδόνεται ότι βγάζει εύκολα τα ντόλαρς του, τα βγάζει όντως από την "πρόβλεψη τυχερών παιχνιδιών", όπως ισχυρίζεται ?

Για διάβασε μάρκετινγκ.
Εμφανίζεται, δείχνει ότι δεν έχει ανάγκη, είναι μακριά, μιλά εκ του ασφαλούς, έχει κανα-δυό υποστηριχτές, δεν απαντά αυτός σε ερωτήματα που καίνε τη γούνα του αλλά άλλοι, προσπαθούν να φιμώσουν όποιον αντίλογο, και μιλάνε συνέχεια ότι η γνώση που έχουν κοστίζει.
Κοστίζει, και είναι εντελώς φυσιολογικό να πρέπει να πληρώσεις για να την αποκτήσεις. Και κάθε μέρα και από ένα άλλο φρούτο. Δεν έιναι ένα, δεν είναι δύο, είναι χίλια δέκα δύο.
Τώρα, κάνε ένα ρεζουμέ και σκέψου το εξής απλό.

Τι έχει να κερδίσει ο ΠαΝο απ΄ολη αυτή την ιστορία ? Γιατί γίνεται όλος αυτός ο ντόρος γύρω από το "θέμα" του PaNo ? Απ΄το ένα πάει στο άλλο, και πιάνει το ένα και αφήνει το άλλο. Αχταρμάς.

Θελετε συνομιοσιολογία ... αγαπητοί ? Νάτη. Δεν ξέρω όμως άν τη βλέπετε... Εσείς θέλετε τέρατα και ούφο.

Τα πραγματικά τέρατα και τα πραγματικά ούφο, δεν τα βλέπετε όμως...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 11:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Aπό την άλλη μεριά κάποια κερδοσκοπικά κυκλώματα, έχουν χτισει πάνω σε αυτό ολόκληρη βιομηχανία "εναλλακτικών" κοσμοθεωρήσεων. Θα πάμε τώρα κόντρα στα οργανωμένα συμφέροντα ?
Ξέρεις τι φράγγα βγάζουν μερικοί, από την αμάθεια (έστω, ημιμάθεια) των άλλων ? Των αφελών ?

Εχω πλήρη επίγνωση της χοντρής κονόμας των τσαλατάνων.Ο ψευδοεπιστήμονας VON DENIKEN (που δεν καταφερε να τελείωσει ούτε το ΛΥΚΕΙΟ) κέρδισε εκατομμύρια δολλάρια απο την πώληση των βιβλίων του που ηταν γεμάτα ατεκμηρίωτες βλακείες.Ο ιδιος ο Panos μας αναφερε χαρακτηριστικές τιμες προιοντων (απο 10 εως 900 δολλάρια μας εδειξε και βιβλία) που μπορούμε να αγοράσουμε για να συντονιστούμε με το συμπαν.

ΕΓΩ ΞΑΝΑΥΠΟΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ:

Ο ΠΑΝΟΣ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ:

quote:
PRIN 100 XRONIA BRE8HKE SE ZOYNKLA THS AFRIKHS ENA 12XRONO AGORI POY KATAFERE NA EPIBIWSEI KAI NA MEGALWSEI METAKSY PI8HKWN. DEN MHLOYSE KAMIA GLWSSA OMWS EIXE APOLYTH EPIKHNWNIA ME TA ZWA.
FILOKSENOYMENOS SE MIA EPAYLH APO THN PRWTH KIOLAS MERA ARXHSE NA TRYGIRHZEI KAI NA EPEKSERGAZETAI OTIDHPOTE APO PERIERGIA. KAPIA STHGMH PHGE STHN KOYZINA KAI ENA MAGHRAS EBRAZE MHLA GIA NA FTIAKSEI MHLOPHTA.TO PAIDI KSEREI TO NERO KSEREI TO FROYTO ETSI LOIPON BAZEI TO XERI MESA STHN KATSAROLA KAI PERNEI ENA MHLO.DEN KAHKE GIATI DEN HKSERE OTI TO BRASTO NERO 8A TOY DHMIOYRGHSEI ENGAYMATA OYTE YPHRXE MESA STO PHSTEYW SYSTHMA TOY OTI MPOREI NA KAEI APO BRASTO NERO.

(μετάφραση:το παιδι δεν καηκε επειδη δεν πίστευε οτι θα καεί).

Εγω ρωτάω:

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ?

Επίσης αν λαμβανεις μια ανέκδοτη και ατεκμηριωτη ιστορία σαν απόδειξη γιατι απορρίπτεις τις αλλες ανεκδοτες ιστορίες για παιδακια που έγιναν ψητα παρόλο που δεν ήξεραν οτι θα γίνουν ψητα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 11:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αν και δεν ήθελα να γίνει η συζήτηση προσωπική, ωφείλω να απαντήσω γιατί κάποιοι θα μας γ.......υν κιώλας εδώ μέσα.......

quote
-----------------------------
Λοιπόν. Είσαι υπερβολικός, κακοήθεις, κακεντρεχής και προπάντων συκοφάντης, διαβολέας αλλά και εμπαθής, και σίγουρα θα είσαι και Παναθηναϊκός.
-------------------------------
unquote

Τα λαμβάνω ως χιούμορ, αν και το Παναθηναϊκός μου έκατσε άσχημα....


quote
--------------------------
Πώς σου φαίνεται αγαπητέ, ότνα κάποιος σου συρράπτει αστήριχτες, υπερβολικές και ανυπόστατες κατηγορίες ?
Νοιώθεις λιγότερο ή περισσότερο ευγενής ?
Πιστεύεις (γενικά) ότι εσύ είσαι ευγενής ?
Πιστεύεις ότι είσαι ευ και γενής ?
Πιστεύεις ότι είναι όλα θέμα ... ευγένειας ?
Εγώ προσωπικά μπορω να σου πώ παραδείγματα, που πίσω από την ευγένεια κρύβενται πάρα πολλά αρνητικά, έως και κακά, αποθημένα
(σε άλλη κουβέντα, όχι εδώ)
Λοιπόν.
Κούλαρε, ρηλάξαρε και κόφτο παραμύθι με την ευγένεια. Άν θες να με προσβάλεις εμένα και προσωπικά, σκύψε μη σε πάρει η κατάλληλη απάντηση.
-------------------------------
unquote


Εσύ κούλαρε γιατί έχεις ξεφύγει. Δεν έχω λόγους να σε προσβάλω, σου ζητάω να κόψεις την ειρωνία προς τους συνομηλιτές σου. Έχεις καταντήσει γραφικός αν δεν το έχεις καταλάβει. Εγώ μεγάλε δεν έμαθα να σκύβω, οπότε ρίξε ότι θέλεις.....

quote
------------------------
Ναι, ο ΠαΝο έχει απόψεις. Με κατάλληλη ενδυμασία περνάει άνετα στη Σαλονοτραπεζαρία της Αδεφότητας.
Είναι ύβρις αυτό ? Προσβάλλει τους αναγνώστες μου ?
Έχω άποψη κύριε, και τη λέω.
Απαγορεύεται ?
Ίσως όχι, αλλά ίσως πολύ θα το ήθελες.
-------------------------
unquote

Πες την άποψη σου, μπορεί και να συμφωνούμε κατά βαθος. Η παραπάνω άποψη δεν περίεχει ούτε ύβρεις ούτε μειώνει τον συνομηλιτή σου. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.....


quote
--------------------------
Ψάχνω λίγο το νόημα αυτής της παραγράφου. Λέει λοιπόν (περίπου) τα εξής.
Όσοι δεν έχουν γνώσεις φυσικών επιστημών, δεν πρέπει να μιλάνε εδώ μέσα. Δεν πρέπει να μιλάνε γενικά και στον ΠαΝο, γιατι το ζητούμενο είναι να μάθουμε κάτι "συνομοσιολογικό", επειδή μας αρέσει το "μυστήριο" και το "ανεξήγητο".
Άν δηλαδή πάμε σε ένα φόρουμ Ιατρικής, και αποδόσουμε τον πονοκέφαλο (συγνώμη δεν ξέρω και την Ιατρική ορολογία) τότε δεν πρέπει επ ουδενί να πούμε "πάρε ασπιρίνη/ντεπόν" ή "βάλε κρύες κομπρέσσες", για΄τι το πρώτο δεν είναι ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ενώ το δεύτερο είναι πολύ μπανάλ.
Πρέπει δηλαδή να αφήσουμε τον πονοκέφαλο να φουντώνει, επειδή μας αρέσει να τον αποδίδουμε σε "μυστήρια" και "ανεξήγητα" και επειδή μας αρέσει το συνομοσιολογικό, αρεσόμαστε περισσότερο, εκστασιαζόμαστε στην ιδέα, ότι ο πονοκέφαλος πρέρχεται από δυσλειτουργία του ενδοκρανιακού εμφυτεύματος, που μας τοποθέτησαν οι Μεταλλαγμένοι, που ήρθαν στη Γή μετά από πανωλεθρία σε Διαγαλαξιακό Πόλεμο και ... και... και...
(Διαβάστε το καταπληκτικό Άρθρο που δημοσίευσε ο Dim.Kar πέρι σχιζοφρένειας.)
--------------------------
unquote


Τώρα από που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα ???
Άνθρωπε μου (το φίλε μου φαντάζομαι πως το λαμβάνεις σαν ειρωνία), μας ενδιαφέρει και πολυ μάλιστα η επιστημονική άποψη. Αυτό ζητάμε μέσα από την συζήτηση εμείς οι άσχετοι από φυσικές επιστήμες. Μπαίνουμε μέσα στον χώρο του μεταφυσικού για να διαβάσουμε την κάθε κουφαμάρα, προκειμένου να δούμε και την εξήγησή του (όπου υπάρχει). Αν απορρίπταμε την επιστημονική άποψη, θα διαβάζαμε την espresso αγαπητέ, δεν θα σπαταλούσαμε τον χρόνο μας εδώ μέσα.


quote
---------------------------
Εγω πιστεύω, η άποψη μου είναι, ότι υπάρχουν άνθρωποι που αρέσουν να παραμυθιάζουν όπως υπάρχουν και άνθρωποι που αρέσκονται να τους παραμυθιάζουν. Ούτε αυτόκλητος αφυπνιστής είμαι, αλλά ούτε και υπάρχει λόγος να αφηνω τον κάθε υπνωτιστή να δρά ανενόχλητος. Ο θόρυβος ... ξυνπά !
----------------------------
unquote

Μήπως τα πράγματα δεν είναι και τόσο σοβαρά όσο το νομίζεις ?
Μήπως αρχίζεις και βλέπεις και εσύ συννομοσίες εκεί που δεν υπαρχουν ?


Νομίζω καταντάει κουραστική η αντιπαράθεσή μας, δεν αφορά το forum. Θα το πω για τελευταία φορά, ΔΕΝ ΦΙΜΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ/ΣΑΣ, ζητάμε απλά να περιοριστήτε στις απαντήσεις σας ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΒΡΕΙΣ. Τώρα όλα τα άλλα είναι για εντυπώσεις, αν θέλεις εσύ να συνεχίσεις στο δικό σου ύφος εγώ προσωπικά δεν πρόκειτε να ασχοληθώ άλλο.... Αν θέλεις να μου τα χώσεις σε προσωπικό επίπεδο )είπαμε - δεν σκύβω), υπάρχει e-mail στην διάθεσή σου....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
ΠΡΟΣΟΧΗ:ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΦΗΓΗΣΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ QUOTE

ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ QUOTE ΚΕRRY KING.

A.1.ΠΑΤΑΣ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΕΛΑΚΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ quote (μεσα σε [] ακολουθούμενο απο το /quote μέσα σε [].
2.Κανεις copy (αντιγραφη) and paste (επικόλληση) την φραση που θες ΑΝΑΜΕΣΑ στα quote /quote (που ειναι και αυτα μέσα σε [] )

ΔΗΛΑΔΗ quote φράση /quote -θυμήσου τοσο το quote οσο και το /quote ειναι μεσα σε []

Β.ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ quote εντος [] επικολλας την επιθυμητη φράση και γράφεις στο τελος /quote παλι μεσα σε []

Με φιλική διάθεση

MEDTECH (προφερεται μεντ-τεκ βρε Βριλη....)

Ελπιζω να βοήθησα

Edited by - medtech on 09/05/2006 12:15:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Πρός ΚΕΡΡΥ ΚΙΝG

Διάβασα την απάντησή σου και την έλαβα υπόψη.
Επειδή δεν έχω καθόλου χρόνο για να σου απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο,επειδή δεν αφορά το φόρουμ, αλλά ούτε και με προσωπικό ηΜαίηλ, σου συνιστώ να σταματήσεις εσύ τις ύβρεις και τις ειρωνείες, γιατί εσύ έχεις καταντήσει γραφικός.

Αν σε ενδιαφέρει η επιστημονική εξήγηση της κάθε παλαβομάρας που διαβάζεις σε αυτό τον αχταρμά, θα σε παρακαλούσα να μας δείξεις, να μας υποδείξεις, ποιά επιστημονική εξήγηση πήρες εσύ από τα γραφόμενα του ΠαΝο. Ρωτάω από περιέργεια, μήπως μου διέφυγε κάτι.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Για να βγαλει καπποιος επιστημονικο συμπέρασμα θα πρέπει να ξέρει και πως λειτουργεί η επιστήμη.

Γιαυτο βάλτε ενα χεράκι να μάθουμε στον κόσμο περι της επιστημονικής μεθόδου.

Δεν ειναι και τόσο δύσκολο.

Επίσης μπορεις να επισημαίνεις τις αντιφάσεις του PANOS και τα χοντρα λογικα του σφάλματα.

Edited by - medtech on 09/05/2006 12:28:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Τα περί γραφικότητας θα τα κρίνουν οι αναγνώστες αγαπητέ....

Επιστημονική εξήγηση από τα γραφόμενα του PaNo δεν πήρα καμμία....
Γιατί, είναι φανερό πως ο PaNo δεν στηρίζεται σε κανένα επιστημονικό δεδομένο, τα απορρίπτει όλα αφού τίποτα τελικά δεν είναι όπως το αντιλαμβανόμαστε (με άλλα λογια....ν'αγαπιόμαστε). Αυτό που έχει ενδιαφέρονν για μένα (προσωπικά), είναι ο αντίλογος από την επιστημονική πλευρά, γιατί δίνει την ευκαιρία στον PaNo (όπου μπορεί) να προσπαθήσει να τεκμηριώσει τις ιδέες του.

Βριλ, έθιξα ΜΟΝΟ την ειρωνία και τις ύβρεις, όχι τον αντίλογο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Τα περί γραφικότητας θα τα κρίνουν οι αναγνώστες αγαπητέ....


Και σε όρισε εσένα κάποιος κριτή ? Δικηγόρο ? Αντιπρόσωπο μερίδας αναγνωστών ?
Μήπως είσαι εσύ τελικά ο γραφικός ?


quote:

Βριλ, έθιξα ΜΟΝΟ την ειρωνία και τις ύβρεις, όχι τον αντίλογο....


Εγώ έθιξα την μπουρδολογία, το ατεκμηρίωτο, το φευγάτο...

*και επίσεις, αυτό που σου "είπα", έγραψα ρητά "πώς θα σου φαινόταν εσένα άν σεο επεριπταν αστήριχτες κατηγορίες, όπως ...".Δεν το διάβασες όμως σωστά. Δεν του έδοσες τη σημασία που χρειαζόταν... Ξαναδιάβαστο. Και φυσικά το "Παναθηναϊκός" το είπα σαν ... κερασάκι της υπερβολής. Και τίποτε παραπάνω. Οτι παραπάνω είναι περιττό.


Edited by - Βρίλ on 09/05/2006 12:39:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 12:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Kεντρικό θεμα στην ιδεολογία του PANos ειναι οτι με την δυναμη του μυαλού σου μπορεις να διαμορφώσεις πραγματικότητα.

Εννοείται οτι αυτό δεν είναι ορθό.

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ (Αυτο του αρεσει δεν του αρεσει θα το επισημαινω σε καθε ευκαιρία χεχεχε)

PANOS

quote:
PRIN 100 XRONIA BRE8HKE SE ZOYNKLA THS AFRIKHS ENA 12XRONO AGORI POY KATAFERE NA EPIBIWSEI KAI NA MEGALWSEI METAKSY PI8HKWN. DEN MHLOYSE KAMIA GLWSSA OMWS EIXE APOLYTH EPIKHNWNIA ME TA ZWA.
FILOKSENOYMENOS SE MIA EPAYLH APO THN PRWTH KIOLAS MERA ARXHSE NA TRYGIRHZEI KAI NA EPEKSERGAZETAI OTIDHPOTE APO PERIERGIA. KAPIA STHGMH PHGE STHN KOYZINA KAI ENA MAGHRAS EBRAZE MHLA GIA NA FTIAKSEI MHLOPHTA.TO PAIDI KSEREI TO NERO KSEREI TO FROYTO ETSI LOIPON BAZEI TO XERI MESA STHN KATSAROLA KAI PERNEI ENA MHLO.DEN KAHKE GIATI DEN HKSERE OTI TO BRASTO NERO 8A TOY DHMIOYRGHSEI ENGAYMATA OYTE YPHRXE MESA STO PHSTEYW SYSTHMA TOY OTI MPOREI NA KAEI APO BRASTO NERO.

ΕΥΛΟΓΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΟΥΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΝΤΑI?


συμπερασμα το παραδειγμα δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί για να τεκμηριωσει την αποψη σου.Αντιθετα εχουμε εκατομμύρια παραδείγματα για το αντιθετο,οτι δηλαδη οσ και εαν ζοριστεις με το μυαλό δεν μπορεις να αλλαξεις την αμειλικτη πραγματικοτητα.

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟ

1.Η Επιστημη δεν χρησιμοποιει τις ανεκδοτες μαρτυρίες ως αξιόλογα στοιχεία χωρίς να τις διερευνήσει.Ενας επιστήμονας θα πήγαινε να διερευνησει εαν η ισροια ειναι αληθινη και εαν είναι αληθινη ποιές οι ήταν οι ακριβεις συνθηκες κατω απο τις οποίες το επεισόδιο έλαβε χώρα.

2.Η Επιστημη λαμβανει υπόψη τόσο τα στοιχεια που υποστηριζουν την θεωρια όσο και αυτα που αντιτίθενται σε αυτη.Δηλαδη θα λάβει υπόψη αφου διερευνησει την ιστορία με το παιδακι που υποτίθεται δεν κάηκε και όλες τις αναφορές με τα παιδάκια που κάηκαν παρόλο που δεν ηξεραν οτι θα καούν.Δεν θα λάβει υποψη μόνο αυτη που υποστηρίζει την θεωρία.

3.Η επιστημη θα κανει πείραματα για να δει εαν επαληθεύεται η θεωρία.(Ενταξει δεν λεω να παρουμε πενταχρονα παιδακια και να τα βαλουμε να αγγίξουν καυτες κατσαρόλες για να δουμε αν θα καούν...Μπορουμε να σχεδιασουμε πειραματα οπου κανεις δεν θα τραυματιστει).

Edited by - medtech on 09/05/2006 12:49:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 55 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.296875
Maintained by Digital Alchemy