ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 00:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας και εδω για μια ακομα φορα .παντα με ενδιεφεραν τα ζωδια και το τι χαρακτηριστικα εχει το καθενα αλλα ποτε ως τωρα δεν ετυχε να μπορεσω να το κοιταξω πιο αναλυτικα μεχρι τωρα που διαβασα ολα τα μυνηματα που εχετε γραψει σχετικα με τα χαρακτηριστικα τους.απο οτι ειδα απο παλιοτερα μυνηματα αλλα και απο την συμβουλη του μελους ryche ο πλεον αρμοδιος σχετικα με τα ζωδια ειναι ο κος Ραμογλου οποτε σε αυτον θα πρεπει να απευθυνθω για το ζωδιο μου.κε Ραμογλου μπορειτε μηπως να μου πειτε σχετικα με το ζωδιο μου (χαρακτηριστικα,τι σχεση μπορει να εχει η σεληνη κλπ.(οι υπολοιποι δειχτε μια κατανοηση γιατι αν και με ενδιαφερει ομολογω οτι δεν εχω σχεδον καμια επαφη με το αντικειμενο).καλη σας μερα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 01:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξωτικό πρώτα απ’ όλα θα ήθελα να σε καλωσορίσω στην παρέα του esoterica.gr εύχομαι η παραμονή και η παρουσία σου στο φιλόξενο αυτό χώρο να είναι εποικοδομητική τόσο για σένα όσο και για μας .

Στο θέμα του Αιγόκερου τώρα .

Είναι ένα από τα σταθερά στη συμπεριφορά ζώδια . Θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε πεισματάρικο . Θέτει στόχους ( πολλές φορές δύσκολους ) και προσπαθεί με όσα μέσα διαθέτει να κατακτήσει το στόχο αυτό . Είναι αρκετά εσωστρεφές και δε φανερώνει στους άλλους το αν και πόσο πληγώνεται . Συνήθως μαζεύει και ξεσπάει σε απρόσμενη για τους άλλους ώρα , αυτό όμως πάντα το κάνει με σχέδιο και ποτέ παρορμητικά . Σε έντονες φορτίσεις είτε είναι μόνο του είτε με άνθρωπο της απολύτου εμπιστοσύνης .

Σταθερά στις σχέσεις τους , με αρχές , με παροχές προς τον/την σύντροφο σε σημείο αλτρουισμού και τεράστια δόση υπομονής .

Θέλουν να γεύονται την αγάπη και την αποδοχή του άλλου προς το πρόσωπο τους αλλά ποτέ δεν την επιδιώκουν . Απλά αντέχουν , δίνουν και αν δε βρουν ανταπόκριση φεύγουν .

Πάρα πολύ δημιουργικοί στη δουλειά τους , όπως και στην προσωπική τους ζωή , τους αρέσουν τα ταξίδια και οι ανακαλύψεις , έλκονται από το άγνωστο και θέλουν να το εξερευνήσουν .

Στα κακά τους λογίζεται το «κόλλημα» , αν κολλήσει ο Αιγόκερος άντε να τον ξεκολλήσεις !

Αυτά λοιπόν είναι τα γενικά χαρακτηριστικά του Αιγόκερου , βέβαια σε σένα σίγουρα θα παίζει ρόλο και ο ωροσκόπος σου πού δε ξέρουμε ποιος είναι . Ελπίζω να σε βοήθησα .

Υ.Γ. Τελικά από Μηχανικό θα με κάνετε Αστρολόγο , αχ όλα στην υπηρεσία του esoterica.gr
Admin κάνε μου μια στήλη με τίτλο «O Pit Astroulis απαντά» .


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 04:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η Ελπίδα εννοεί το αυτονόητο φίλε Γρήγορε , ότι αυτά που σου απαντάνε δε μπορείς να χωνέψεις .
Βέβαια η γνωστή βιασύνη – Γρηγοράδα δε σε άφησε να κάνεις τον αποσυμβολισμό του λόγου μιας Υδροχόου και σε οδήγησε για μια ακόμα φορά στο να απαντήσεις λάθος .

Δε νομίζω οτι συνβαίνει κάτι τέτοιο -όσο και αν παραφυλάς στη γωνία φίλε μου.
Το σχόλιο της ελπίδας ήταν μια παγίδα...
Αν δεν απαντούσα, σε πολλούς θα περνούσε η εντύπωση πως το σχόλιο αναφερόταν σε μένα και το αποδέχομαι με το να μην απαντώ.
Τώρα που απάντησα όμως, η Ελπίδα είπε αυτό που περίμενα οτι θα πεί...Οτι δηλαδή "μυγιάστηκα" ...
-Daddy, How far is the moon?
-...Do your homework!
...

'
quote:
Το πόσες φορές την ημέρα θα φας θα το αποφασίσεις εσύ, αλλά κράτα στο μυαλό σου τα λόγια των επιστημόνων – ίσως σου φανούν χρήσιμα - οι οποίοι λένε πως μία σωστή διατροφή σίγουρα δεν είναι αυτή που γίνεται μία φόρα την ημέρα.

Ευτυχώς που εσυ βασίζεσαι στους επιστήμονες και ξέρεις που πηγαίνεις φίλη μου
Οι επιστήμονες εξυμνούσαν κάποτε την υψηλή διατροφική αξία του γάλακτος και τώρα το έχουν ρίξει στα τάρταρα της διατροφής...
Οι επιστήμονες είναι που ξημεροβραδιάζονται στα εργαστήρια γιατί νοιάζονται για σένα, για μένα, για το γείτονα...
Νοιάζονται να μας προσφέρουν όλο και περισσότερα μεταλλαγμένα...
...
be outside to observe the inside

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 08/10/2003 04:27:15

Edited by - reptilesalonica on 08/10/2003 04:28:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 09:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας .καλώς σας βρήκα και ελπίζω κάποια πράγματα που θα πώ κατά καιρούς να είναι εποικοδομητικά για κάποιους τρίτους Κε Ραμογλου παρότι ήξερα μέσες άκρες τα γενικά χαρακτηριστικά του Αιγόκερου η ανάλυση σας με έκανε να διαπιστώσω οτι μάλλον δεν ήξερα και πολλά .Ευχαριστώ για την ανάλυση και είμαι σίγουρη ότι αν το επάγγελμα του μηχανικού δεν σας <γεμίζει> πλέον και στραφείτε πρός την αστρολογία θα τούς κάνετε να τρέχουν...Οσο αφορά τον ωροσκόπο μου το μόνο που ξέρω (μάλλον στο περίπου) είναι οτι γεννήθηκα μεταξύ 3 και 6 τα ξημερώματα.Ελπίζω να βοηθά αυτο για τον ωροσκόπο.Καλημέρα σας και πάλι Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 09:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι επιστήμονες εξυμνούσαν κάποτε την υψηλή διατροφική αξία του γάλακτος και τώρα το έχουν ρίξει στα τάρταρα της διατροφής...

Ωχ! Γρηγοράκη μη λες τέτοια για το γαλατάκι...
γιατί το Avallonaki είναι γνωστό milk junky!

Aν έχεις περισσότερες info για το θέμα στείλε τες στο e mail μου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 11:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το σχόλιο της ελπίδας ήταν μια παγίδα...
Αν δεν απαντούσα, σε πολλούς θα περνούσε η εντύπωση πως το σχόλιο αναφερόταν σε μένα και το αποδέχομαι με το να μην απαντώ.
Τώρα που απάντησα όμως, η Ελπίδα είπε αυτό που περίμενα οτι θα πεί ...Οτι δηλαδή "μυγιάστηκα"

Η διορατικότητα είναι προσόν και η χρησιμότητά της σε αυτόν που την έχει είναι να αποφεύγει τις παγίδες

quote:
Ευτυχώς που εσυ βασίζεσαι στους επιστήμονες και ξέρεις που πηγαίνεις φίλη μου

Φίλε μου Γρηγόρη δεν είναι δυνατόν όλοι να έχουν άποψη για όλα (εξαιρούνται οι ξερόλες).
Αυτοί λοιπόν που έχουν σπουδάσει κάτι ε όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν από τους υπόλοιπους. Τώρα το αν θα τους ακούσει κάποιος ή όχι είναι δικό του θέμα, άλλωστε ο καθένας μας είναι υπόλογος του εαυτού του και αυτός αποφασίζει για το πώς θα τον χειριστεί.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 12:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΕΕεχμμμμ......για ζωδια δεν μιλουσαμε εδω μεσα ή παλι σε λαθος τοπικ μπηκα??


Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 12:42:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Τοξοτάκι πάει να τα βάλει με την Υδροχόο !!!
Που πας καημένε Καραμήτροοοο ;;;;;

Το Ξωτικό ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια .
Το 3-6 δε βοηθάει στον εντοπισμό του ωροσκόπου , πρέπει να είσαι ακριβής στην ώρα γέννησης και χρειάζεται και ημερομηνία .


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 12:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτείνω ο Kακός Λύκος να αποκτήσει EΠITEΛOYΣ τη δική του στήλη...


Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτίνω να προτημάτε της 2 σε 1 συσκεβασίες ...

Είναι και οικονομικές , μηλάνε πολύ , αλλά λένε αρκετά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astral βλεπε εμενα και Ελπιδα δηλαδη
Και οι δυο υδροχοοι - σε συσκευασια του ενος (αφου λεμε και σκεφτομαστε τα ιδια)
Οσο για το αν ερχομαστε ποιο οικονομικα... δεν ειμαι και τοσο σιγουρη...μην ξεχνατε οι Υδροχοοι θελουν παντα και σε ολα ποιοτητα!

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτείνω....να γίνει επιτέλους μια κίνηση

για αυτά τα καταραμένα μαθήματα ορθογραφίας...

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta μετά από την αμέριστη συμπαράσταση που μου δείχνεις και στο θέμα του E.RO.S. και εδώ σε χρήζω άμεση συνεργάτη μου .

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρούσκα (κλεμμένο) κάνουμε και για χορωδία ενίοτε.
Τώρα όσο για την οικονομία ….. δύσκολο το βρίσκω …. Μα τρύπια είναι τα χέρια μου και οι τσέπες μου?

Valnta εγώ σε χρίζω κολλητή έτσι για να χω τα μέσα….. (αξιοκρατικά πάντα)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 14:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mου κάνετε μεγάλη τιμή κ.Πρόεδρε...

Eίθε ο E.RO.S να γνωρίσει μοναδικές στιγμές δόξας κ μεγαλείου!

K γκλαμουριάς! (Eχω κ κάτι λαμέ που δεν ξέρω που να τα βάλω,καταλαβαίνετε...)


Eλπίδα... μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Mήπως όμως καλύτερα να "χτυπήσεις" πιο υψηλούς στόχους; (εγώ γιατί νομίζεις ότι περιφέρομαι στα forums με τη μυτόγκα; Aπό βίτσιο;)

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 14:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετυχε να δώ σε κάποια σελίδα ενα κειμενάκι σχετικά με τα ζώδια.Πιστευω οτι θα αρέσει και σε σας το ίδιο. Πες μου το ζώδιο σου, να σου πω πως λύνεις τα προβλήματα σου... ή μήπως δεν τα λύνεις; Δώδεκα διαφορετικοί τρόποι για να λυθεί ένα εμπόδιο.

Ο Κριός θ' αρχίσει να κουτουλάει το εμπόδιο... θα μπουκάρει σαν οδοστρωτήρας! Χτύπα - χτύπα θα ρίξει το εμπόδιο και θα ασχολείται μετά με το καρούμπαλο μπαίνοντας σ' έναν φαύλο και ατέρμονο κύκλο χτύπων του κεφαλιού στον τοίχο.

Ο Ταύρος, θα περιμένει το εμπόδιο να φύγει μόνο του πίνοντας φραπέ σταυροπόδι. Το εμπόδιο δε θα φύγει, ο καφές όμως σίγουρα θα τελειώσει.

Ο Δίδυμος, θα ψάξει για άλλο δρόμο...

Ο Καρκίνος θα επιχειρήσει να τα φτιάξει με το εμπόδιο: Είναι ο σταθμός του προορισμού του, θα το πιάσει με τις δαγκάνες του και θα το κουβαλάει με απίστευτη προσκόλληση και με κίνδυνο να πάθει ασφυξία το εμπόδιο... Στο τέλος όταν το εμπόδιο ξεπεραστεί, θα μελαγχολήσει.

Ο Λέων, θ' αρχίσει να βρυχάται στο εμπόδιο, να κάνει στην άκρη... αν φυσικά το εμπόδιο αξίζει τον κόπο ν' ασχοληθεί μαζί του.

Η Παρθένος, θα αρχίσει να γκρινιάζει στο εμπόδιο, μέχρι αυτό να το βάλει στα πόδια.

Ο Ζυγός θ' αρχίσει διπλωματικές συναλλαγές με το εμπόδιο... Στην προσπάθεια να το ξεπεράσει, θα δημιουργήσει πολλαπλά επιπλέον εμπόδια και μετά θα φρικάρει.

Ο Σκορπιός, θα κάτσει ήσυχα, θα επισημάνει τα αδύνατα σημεία του εμποδίου, αλλά δε θα του αρκεί να το εξουδετερώσει. Θα κολλήσει με εμμονή, μέχρι να το καταστρέψει εντελώς ή να καταστραφεί...

Ο Τοξότης, θ' αρχίσει να φιλοσοφεί την ύπαρξη του εμποδίου, μετά θ'αρχίσει να νευριάζει, διότι του στερεί την ελευθερία, και του κόβει το δρόμο, μετά θα ξεχαστεί και θ' αρχίσει να παίζει με το εμπόδιο κι όταν βαρεθεί, κάτι που του συμβαίνει πολύ εύκολα, θα αρχίσει να το κλωτσάει, χωρίς να λογαριάζει πού βαράει...

Ο Αιγόκερως όταν δει ένα εμπόδιο, θα κοιτάξει να βρει ένα σημείο κατάλληλο για να το πηδήξει και θα φύγει...

Ο Υδροχόος, θα βρει στο εμπόδιο κάτι πρωτοποριακό, κάτι θετικό, μετά θ' αρχίσει διάλεξη στο εμπόδιο, για το αντιδεοντολογικό της ύπαρξής του, και στο τέλος θα εφεύρει ένα καλύτερο εμπόδιο, για να το αντικαταστήσει.. οπότε θα το έχει εξουδετερώσει.

Ο Ιχθύς, θα προσπαθήσει να περάσει, ή να γλιστρήσει απ' το εμπόδιο όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Υπάρχει περίπτωση να το ερωτευτεί, λόγω έμφυτης τάσης μαζοχισμού, ή να μην το θεωρήσει εμπόδιο, διότι δεν ξέρει πού πηγαίνει, οπότε μάλλον δε θα ενοχληθεί
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 14:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλό!

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 00:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜΜΜ...
VALNTA TI FΟTO EINAI AYTH???

ΟΜΟΡΦΗΝΕΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!!!!!!

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 00:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ο Ζυγός θ' αρχίσει διπλωματικές συναλλαγές με το εμπόδιο... Στην προσπάθεια να το ξεπεράσει, θα δημιουργήσει πολλαπλά επιπλέον εμπόδια και μετά θα φρικάρει.

Εντάξει το "διπλωματική"-εμείς οι γυναίκες (ειδικά) ζυγοί φημιζόμαστε για την ικανότητά μας να "τουμπάρουμε" κόσμο !
Τα επιπλέον εμπόδια τα δημιουργούν αυτοί που δε ξέρουν τί πάει να πει διπλωματία!
Και -προσωπικά μιλώντας- δε φρικάρω και τόσο εύκολα,αλλά ΟΤΑΝ φρικάρω, ποιός είδε τον Σκοτεινό Άγγελο και δε φοβήθηκε!
Πάντως γέλασα πολύ με τα εμπόδια και τα ζώδια!Να'στε καλά!


O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 09/10/2003 00:18:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 01:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το Τοξοτάκι πάει να τα βάλει με την Υδροχόο !!!

Δε πάω να τα βάλω με κανέναν, ούτε και η Ελπίδα -πιστεύω- τά'χει βάλει μαζί μου. Ανταλλάσουμε απόψεις. Εξ' άλλου δεν υπήρξε Υδροχόος που να μη τα βρήκαμε. Είναι μαγική η έλξη Τοξοτών με Υδροχόες...
Ελπίδα πότε θα έρθεις απο Θεσ/νίκη?...
Btw...Το καραμήτρο μάλλον δε μου αρμόζει μιας και κατάγομαι απο Θράκη...καλύτερα αρμόζει σε εσένα.
'
quote:
Η διορατικότητα είναι προσόν και η χρησιμότητά της σε αυτόν που την έχει είναι να αποφεύγει τις παγίδες

Καλή μου! Δε σου το είπανε? Δε σου ανακοινώθηκε απο ψηλά?
Οι Τοξότες είναι φωτιά, γι' αυτό και μπορούν και παίζουν μαζί της...όταν άλλοι ασχολούνται με γήινα και αναρωτιουνται ποιός μπορεί να τα βάλει με ποιόν...οι Τοξότες παίζουν με τις φλόγες καλή μου...
Έχεις προσέξει οτι σε μια φωτιά στην παραλία όλοι κοιτούν σιωπηλοί τις φλόγες της φωτιάς?...Δεν είναι τυχαίο
'
quote:
Αυτοί λοιπόν που έχουν σπουδάσει κάτι ε όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρουν από τους υπόλοιπους. Τώρα το αν θα τους ακούσει κάποιος ή όχι είναι δικό του θέμα, άλλωστε ο καθένας μας είναι υπόλογος του εαυτού του και αυτός αποφασίζει για το πώς θα τον χειριστεί.

Η πείρα της ζωής μου έχει διδάξει να μην παίρνω στα σοβαρά αυτόν που διατρανεύεται οτι ξέρει...η απόδειξη οτι αυτός που ισχυρίστηκε οτι ξέρει, στην ουσία ήταν πλανεμένος, ήταν το σχόλιό μου για το γάλα και για τα μεταλλαγμένα.
'
Avallonaki, κι εγώ έπινα το γάλα με τα λίτρα. Κι εγώ είμαι milk junky.
Καλή μου, αν τηρείς το πάνσοφο ρητό παν μέτρον άριστον σε ό,τι κι αν κάνεις, δεν υπάρχει πρόβλημα, ειλικρινά.
Το email ήδη έχει φύγει...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 08:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο το Pathfinder :

ΕΡΩΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Είμαι 'Aντρας Τοξότης
Είναι Γυναίκα Υδροχόος
Ταιριάζουμε ;

Ταιριάζεις μαζί της 30 % !

Η μαγική σχέση σε όλο της το μεγαλείο !!!!!!!!!!


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 09:24:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σας.Πρός τον Κο Ράμογλου (μιας και είναι ο Pit Astroulis του Esoterica):το μονο που καταφερα να μαθω οσο αφορα την ακριβή ώρα γεννησης μου ειναι οτι γεννηθηκα μεταξυ 5 και 6 τα ξημερωματα.Οσο αφορα την ημερα γεννησης μου ειναι η 9 του Γεναρη του 75.Ελπιζω οτι με αυτη την καπως συγκεχυμενη πληροφορια να σας βοηθησα ως προς την ανευρεση του ωροσκοπου μου.Καλημερα σαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 09:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξωτικό

Κατά τη γέννησή σας ανέτελλε ο Τοξότης,
ένα ζώδιο που ανήκει στο στοιχείο της Φωτιάς και στην Μεταβλητή τετραπλότητα. Διακρίνεστε για την ευθυμία, την αισιοδοξία, το χιούμορ, την ζωηράδα, την ανάγκη για ανεξαρτησία και την τιμιότητά σας.

Είστε ειλικρινείς, άφοβοι, επιδεικτικοί, παρορμητικοί, φιλόδοξοι και μπορείτε να εξάγετε γρήγορα και ακριβή συμπεράσματα. Είστε συμπαθητικοί αλλά και συμπονετικοί προς τους γύρω σας και πάντα απαιτείτε την εφαρμογή της δικαιοσύνης. Διακρίνεστε για την διορατικότητά, τους σωστούς υπολογισμούς, το έγκυρο ένστικτό το οποίο αν και προβάλλεται κάπως απότομα, σπάνια χάνει το στόχο του και πάνω από όλα, το ανοιχτό και καθαρό μυαλό σας.

Είστε αθλητικοί, αγαπάτε τους έξω χώρους, τα ταξίδια, είστε ασφαλώς φιλόζωοι, ενώ σας ελκύει η νομική, η φιλοσοφία και η ανάλυση, ίσως όχι μόνον της Θρησκείας στην οποία εντάσσεστε, αλλά και οποιαδήποτε άλλης μορφής δοξασία. Είστε σαφώς προοδευτικοί, με δυνατότητα αξιοποίησης κάθε ευκαιρίας που σας παρουσιάζεται, ιδιαίτερα όταν αυτή αφορά την πνευματική σας εξέλιξη.

'Εχετε έντονο το στοιχείο της αξιοπρέπειας, βαθιά μέσα σας, ενώ αρέσετε, την τάξη και την καθαριότητα σε όλες τους τις μορφές. Το καλό σας γούστο στα ρούχα αλλά και η λατρεία της πολυτέλειας από μέρους σας, έχουν γίνει αντιληπτά από τους γύρω σας, ακόμη και από τα πρώτα χρόνια της ζωής σας.

Ο ΤΟΞΟΤΗΣ διαθέτει μια δυνατή πνευματικότητα κι ένα ισχυρό πνεύμα πρωτοβουλίας, σε αντίθεση με τον Αιγόκερω που έχει υπερβολική τάση προς την εγκράτεια και την εσωστρέφεια.

Τα προβλήματά σας, συνήθως ξεκινούν από την υπερβολική ανησυχία και την μη ελεγχόμενη ένταση χωρίς να αποκλείεται και ο υπερβολικός ενθουσιασμός, όπως επίσης και από την κακώς εννοούμενη επεκτατικότητα που μπορεί να σας κάνει να φαίνεστε απλά θορυβώδεις, απρόσεκτοι και ακραίοι. Δεν αποκλείεται να τοποθετείτε στην ζωή σας και στόχους που δεν μπορείτε να φτάσετε ή και να δίνετε υποσχέσεις τις οποίες δεν θα μπορείτε να εκπληρώνετε. 'Ενα στείρο περιβάλλον από το οποίο δεν θα μπορείτε να απαλλαγείτε, θα σας κάνει σκυθρωπούς, ενώ κατά καιρούς θα σας εξάπτει με αποτέλεσμα να έχετε εκρήξεις οργής.

Ο Ωροσκόπος στον Τοξότη θα σας χαρίσει ένα καλοφτιαγμένο, αθλητικό και ψηλό σώμα, ελλειψοειδές πρόσωπο, πλατύ μέτωπο, φωτεινά, ανοικτού χρώματος και ζωηρά μάτια, καστανά ή ξανθά μαλλιά και όμορφη επιδερμίδα. Το παρουσιαστικό σας είναι γενικώς μεγαλοπρεπές. Τα προβλήματα υγείας που θα μπορούσαν να προκύψουν είναι νευρικής φύσης, ή του αναπνευστικού συστήματος κυρίως. Η νοητική ένταση είναι επίσης πιθανή και τέλος, ασθένειες των καταχρήσεων μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στο συκώτι.

Η ευστροφία σας, η αγάπη σας για το δίκαιο και τα βαθύτερα νοήματα της ζωής, όπως και το ενδιαφέρον σας για την ανώτερη μόρφωση, μπορεί να σας ελκύσουν προς την Νομική, την Φιλοσοφία, τον Κλήρο της Εκκλησίας, τις Εκδόσεις, ενώ λόγω της αγάπης σας προς την σωματική άσκηση, δεν θα αποκλειόταν να στρεφόσασταν ακόμη και επαγγελματικά, προς τον αθλητισμό


Αυτά λέει το Pathfinder για τον ωροσκόπο σου


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 09:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ωραια.Ειμαι επιτελους ενα ζωδιο με τον ωροσκοπο του (ενα ολοκληρωμενο ζωδιο).Ευχαριστω για την ενημερωση Κε Ραμογλου Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 10:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καλή μου! Δε σου το είπανε? Δε σου ανακοινώθηκε απο ψηλά? Οι Τοξότες είναι φωτιά, γι' αυτό και μπορούν και παίζουν μαζί της ...όταν άλλοι ασχολούνται με γήινα και αναρωτιουνται ποιός μπορεί να τα βάλει με ποιόν...οι Τοξότες παίζουν με τις φλόγες καλή μου...

Τώρα τι σχέση έχει η διορατικότητα με το πώς μπορούν να παίζουν οι άλλοι με τη φωτιά εγώ δεν το κατάλαβα !

quote:
Έχεις προσέξει οτι σε μια φωτιά στην παραλία όλοι κοιτούν σιωπηλοί τις φλόγες της φωτιάς?...Δεν είναι τυχαίο

Εγώ προσωπικά στην παραλία απολαμβάνω τη θάλασσα και το αεράκι που πνέει, όσο για την φωτιά … ε και αυτή καμία φορά συμβάλει στο ψήσιμο παιδακίων.

quote:
Η πείρα της ζωής μου έχει διδάξει να μην παίρνω στα σοβαρά αυτόν που διατρανεύεται οτι ξέρει...η απόδειξη οτι αυτός που ισχυρίστηκε οτι ξέρει, στην ουσία ήταν πλανεμένος, ήταν το σχόλιό μου για το γάλα και για τα μεταλλαγμένα.

Δεν μίλησα για αυτόν που διατυμπανίζει ότι ξέρει αλλά για αυτούς που πραγματικά ξέρουν και έχουν σπουδάσει το αντικείμενο. Ο καθένας μας πορεύεται όμως όπως αυτός νομίζει και αγνοεί ότι αυτός νομίζει, πράγμα που δεν σημαίνει πως πράττει και σωστά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 11:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ προσωπικά στην παραλία απολαμβάνω τη θάλασσα και το αεράκι που πνέει, όσο για την φωτιά … ε και αυτή καμία φορά συμβάλει στο ψήσιμο παιδακίων.
Kανιβαλάκι Eλπίδα, κανιβαλάκι;


quote:
ΧΜΜΜ...
VALNTA TI FΟTO EINAI AYTH???
ΟΜΟΡΦΗΝΕΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!!!!!!
Σου θυμίζω τον μπαμπά γι'αυτό... (θα'πρεπε να το πεις από μόνος σου, αλλά σε βοηθάω. Iσως σε κάνει επίτιμο φωτογράφο του site...)


ΠOΛYAΓAΠHMENE ΠPOEΔPE THΣ ENΩΣHΣ!!!!
ΘEΛΩ K EΓΩ ANAΛYTIKO ΩPOΣKOΠIO! Mόλις χθες ανακάλυψα ότι γεννήθηκα μια ώρα αργότερα από ότι νόμιζα κ έχω πάθει κρίση ταυτότητας (όχι πως δεν την είχα, αλλά τώρα έχει χτυπήσει κόκκινο).

Σας θερμοπαρακαλώ, λύστε αυτό το μυστήριο που δημιουργήθηκε στις 8/4/76, 24.20

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου

Edited by - Valnta on 09/10/2003 11:54:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 12:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με την σειρα μου Valnta ,αν και δεν ειναι μεσα στα πλαισια του τοπικ,να πω οτι το σκιτσακι σου ειναι πολυ καλο.το σκυλακι τρεφει εναν ερωτα αγιατρευτο προς το αφεντικο του .κλεινει η παρενθεση
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 12:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο Valnta λόγω κεκτημένης ταχύτητας ξέχασα τα διαλυτικά.
Μιας και δεν καταλάβατε μιλούσα για παϊδάκια και όχι για παιδάκια.

Τελικά η μύτη μου φαίνεται είναι ανάλογη της φαντασίας, όσο μεγαλώνει η μία άλλο τόσο μεγαλώνει και η άλλη. Φοβερό !

Edited by - elpida on 09/10/2003 12:16:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 12:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προτείνω....να γίνει επιτέλους μια κίνηση

για αυτά τα καταραμένα μαθήματα ορθογραφίας...

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου


.....Έχω την εντίποση πως αυτό πήγενε για μένα ....

..Ουδέν σχόλιο, οι Θεοί βλέπουν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 13:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nαι, για σένα πήγαινε...

Aλλά μη μου στεναχωριέσαι. Eίναι το προσωπικό μου κόλλημα... κ έτυχε να είσαι ένας από τους πολλούς μου στόχους....

Ξωτικούλι, ναι, είναι πολύ αγαπησιάρικο σκιτσάκι

KAI TO AΦIEPΩNΩ ΣTON ΠPOEΔPO

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy