ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 09:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Εμένα σε ολη αυτή την υπόθεση ξέρετε τι με ενόχλησε?

Η φωτό του Predator...

Η φωτό αυτή που χρησιμοποιεί ως avatar κατά πάσα πιθανότητα θα πρέπει να αντιπροσωπεύει το nick του.

Το πλοίο που εικονίζεται είναι το θωρηκτό ``Αβέρωφ``.
Στο πλοίο αυτό εχω υπηρετήσει.
Το πλοίο είναι παροπλισμένο και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο Φλοίσβο ως Μουσείο.
Αντιλαμβάνεσαι predator την ιστορική σημασία που εχει αυτό το θωρηκτό για την Ελλάδα και ποτέ ο ρόλος που έπαιξε δεν θα μπορούσε να ταυτιστεί με την εννοια του nick σου.




Aς καλχασω...

Και ποιος σου ειπε εσενα, οτι με αντιπροσωπευει η φωτο!!!

Ουτε με αντιπροσωπευει, αλλα ουτε υποδεικνυει κατι για μενα...

Καταρχας, "φαινεται" οτι υπηρετησες... αφου δεν ξερεις οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΩΡΗΚΤΟ... ποτε δεν ηταν θωρηκτο... Καταδρομικο ειναι απλα θωρακισμενο... Και επιπλεον το πλοιο παροπλιστηκε 1 Αυγουστου 1952... ποτε υπηρετησες? εισαι τοσο μεγαλος σε ηλικια?


Προσπαθεις να προκαλεσεις κατι εναντιον μου? δεν θα το καταφερεις... σε αυτο να εισαι σιγουρος... Και αν εισαι μεγαλυτερος ηλικιακα απο μενα, με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να κερδισεις τον σεβασμο μου, γιατι δεν εχεις το δικαιωμα να μην σεβεσαι και εσυ εμενα, που πανω απο ολα δεν με γνωριζεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 11:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
ήδη κάτι του απάντησα του allzaro σχετικά με τη φωτό,
γιατί και μένα μου προξένησε τρομερή εντύπωση
η δήλωσή του

χωρίς να θέλω να τον μειώσω,πρέπει να λέει αλήθεια ότι υπηρέτησε εκεί
γιατί το ΑΒΕΡΩΦ λειτουργούσε ως υπηρεσία ΚΑΙ στο Φλοίσβο (ως παροπλισμένο καράβι)

(δεν ξέρω αν ακόμα έχει βάρδιες)

άρα ο allzaro δεν πρέπει να είναι τόσο μεγάλος όσο το ΑΒΕΡΩΦ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 12:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου PREDATOR, το σχόλιο του allzzaro για την φωτογραφία της ψηφιακής σου υπογραφής ήταν χιουμοριστικό, με σκοπό να βοηθήσει από την πλευρά του στην εκτόνωση της τεταμένης ατμόσφαιρας.

Μερικές φορές το χιούμορ είναι ένα καλό αντίδοτο!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 12:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aν ηταν χιουμοριστηκο, τοτε ζηταω συγγνωμη...

Αλλα, αν δεν ηταν, δεν νομιζω οτι θα βοηθουσε στην εκτονωση, παρα θα εριχνε περισσοτερο λαδι στην φωτια...

Εγω ομως δεν εχω σκοπο να μπω στο τριπακι αυτο, κα ινα αρχισω τις προσβολες, μεσω αυτου του θεματος, οπως κανουν αρκετοι, γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα με το φορουμ, και μαλιστα χαιρομαι που συμμετεχω.

Αν ειχα ποτε προβλημα, θα αποχωρουσα και δεν θα ξανα ασχολιομουνα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 15:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Καταρχας, "φαινεται" οτι υπηρετησες... αφου δεν ξερεις οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΩΡΗΚΤΟ... ποτε δεν ηταν θωρηκτο... Καταδρομικο ειναι απλα θωρακισμενο... Και επιπλεον το πλοιο παροπλιστηκε 1 Αυγουστου 1952... ποτε υπηρετησες? εισαι τοσο μεγαλος σε ηλικια?

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις τι είναι το πλοίο που εχεις στη φωτό σου.
Θωρηκτό είναι predator... Διάβασε...http://www.bsaverof.com/
Ως Θωρηκτό κατασκευάστηκε. Δεν λέγεται Αβέρωφ λέγεται ``ΘΩΡΗΚΤΟ ΑΒΕΡΩΦ`` .. στην ιστοσελίδα του ΠΝ αναφέρεται ως Θωρηκτό-καταδρομικό για ιδιαίτερους λόγους..

Ακου δεν είναι θωρηκτό!! 200 xιλιοστά ατσάλι αέρος και σε ορισμένα σημεία ξεπερνά τα 400... και δεν είναι θωρηκτό!!

quote:
Προσπαθεις να προκαλεσεις κατι εναντιον μου? δεν θα το καταφερεις... σε αυτο να εισαι σιγουρος... Και αν εισαι μεγαλυτερος ηλικιακα απο μενα, με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να κερδισεις τον σεβασμο μου, γιατι δεν εχεις το δικαιωμα να μην σεβεσαι και εσυ εμενα, που πανω απο ολα δεν με γνωριζεις

PREDATOR
Νομίζω οτι η παρατήρηση μου ήταν εύλογή, οπως σου διευκρινίζω και στο τέλος αυτού του πόστ... σε οτι αφορά ``για ποιό λόγο εχεις ως avatar τη φωτό αυτή.
Μάλιστα αφησα και μια γεύση απο χιούμορ.. οπως πολύ σωστά παρατηρεί ο DI..
Τώρα απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι θέλω να σε προκαλέσω ...

Στην προηγούμενη φωτό είχες εναν πάνθηρα.
Το predator (αρπακτικό) με τον πάνθηρα ταυτίζεται...
Υπέθεσα λοιπόν οτι ταύτισες το θωρηκτό Αβέρωφ με το predator (αρπακτικό)...
Το Θωρηκτό αυτό λοιπόν ποτέ δεν υπήρξε αρπακτικό.
Με αντιλαμβάνεσαι?
Τώρα αν δεν το ταυτίζεις με το predator... δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που βάζεις τη φωτό αυτή....

Πάντως τα avatar σου predator είναι αξια σχολιασμού.[:]

ΥΓ ..Εχει δίκιο ο ``αγνοών``... αλλά οχι στο Φλοίσβο...
Το 1975 το θωρηκτό φιλοξενείτο στο Ναύσταθμο του Πόρου... εκεί οπου υπηρέτησα... κάποιοι απο εμάς.. αποτελούσαμε μόνιμο πλήρωμα του Θωρηκτού...

Edited by - allzzaro on 20/03/2007 18:14:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 16:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αμαλία
quote:
Κατά τα άλλα, δε συμφωνώ με τη θέση του Alzzaro, τη βρίσκω ως κρίση κάπως βιαστική, αν και δεν μπορεί τίποτε να αποκλειστεί ως πιθανότητα. Ο

Και εγώ δεν θέλω να συμφωνώ με τη θέση μου Αμαλία.. αλλά.. δυστυχώς.. τα φαινόμενα.. δεν απατούν..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2007, 16:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
zemfis
quote:

Μπράβο ρε παιδί μου, είσαι πολύ ξύπνιος! Με βρήκες αμέσως!Είμαι και "βαλτός", και όχι μόνο "διπλός" ,αλλά "τρίδιπλος"!!

( Ελα τώρα, πές μου, μεταξύ μας, πληρώνει καλά η δουλειά του φουσκωτού στο forum? θαχει και τα εξτρά της, έ? Ασφάλιση, ρεπό? Αμα αδειάσει καμμιά θεσούλα, , σφύρα μου και μένα, που θέλω μια τίμια δουλειά, να φτιάξω τη ζωή μου, να πάψω πιά να κάνω το χαφιέ..)


Περίμενα μια κάποια πιο μεστή απάντηση zemfis και οχι να χρησιμοποιήσεις αντίμετρα.
Αν κατάλαβα καλά zemfis με κατηγορείς ευθέως ως ``μπράβο`` των forums...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με θεωρείς ``φουσκωτό``!
Σου εχω δώσει τέτοια εντύπωση?
28 μηνύματα εχεις φίλε μου, ούτε που έχουμε ξαναμιλήσει!
Πώς λοιπόν εχει σχηματίσει για εμένα τέτοια εντύπωση μέλος με 28 μηνύματα.
Εκτός αν έχουμε ξαναμιλήσει Εκτός αν έχουμε ξανάρθει στο παρελθόν σε οξεία αντιπαράθεση οπου σου έδωσα την εντύπωση του φουσκωτού.
Τι εκτός !!

Edited by - allzzaro on 20/03/2007 19:38:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 00:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
Aμαλία σε χαιρετώ και πάλι,

Χμμμμ...λοιπόν,διάβασα δυό τρείς φορές τις απαντήσεις σου στο προηγούμενο μήνυμα μου και διαπίστωσα ότι -όπως με είχες προιδεάσει άλλωστε- συμφωνούμε σχεδόν απόλυτα...Από την πλευρά μου δεν θα μπορούσα να μην συμφωνήσω άλλωστε,αφού σχεδόν ότι είπες το έχω ήδη πεί, με πιο απλά ίσως λόγια, σε προηγούμενα μηνύματα μου. Απλά έδωσες μια πιο θεωρητική μορφή σε κάποιες πράγματι κοινές απόψεις μας.

Πέρα απο τα θεωρητικά τώρα και σε σχέση με τους χειρισμούς σου στα του γηγενή,azax,(εδώ εξακολουθώ να θεωρώ λανθασμένες τις τελευταίες κινήσεις σου,όχι τόσο γιατί τις έκανες όσο για τον χρόνο και την αιτία που τις έκανες),όσο και στο θέμα johhnybegood,gentleman (δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ ως σωστή την κίνηση να αφήσεις το απαράδεκτα προσβλητικό μήνυμα του gentleman αλογόκριτο), ωστόσο δεν θα επιμείνω στην κριτική μου,γιατί διαισθάνομαι ότι κάπου θα γίνω κουραστικός,και θα χαθεί και η ουσία.Άλλωστε σε γενικές γραμμές σε θεωρώ επιτυχημένη σαν γενική διαχειρίστρια.

Απο κει και πέρα δεν μπορώ να συγκρίνω ή ακόμα περισσότερο να εξισώσω το άτυπο "συντονιστικό" έργο ενός απλού μέλους με τον ρόλο ενός "ονομασμένου" συντονιστή...Το πρόβλημα για μένα ειναι απλό.Ο αριθμός των συντονιστών δεν είναι επαρκής για τα φόρουμς του μεγέθους του εσωτερικα.Το συντονιστικό έργο αφορά στο 90% στην πρόληψη καταστάσεων.Απο την μη επαρκή πρόληψη ξεκινανε τα πάντα.Κυριολεκτικά ολα τα προβλήματα έχουν ξεκινήσει σαν καταστάσεις που θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθε,αλλά δεν...

Αν εγώ πχ τωρα ως απλό μέλος μπω σε ένα τοπικ στο [Μύθος και Θρησκεια] ας πούμε και "μυριστώ" τις ενδείξεις για τον επερχόμενο καυγά,και αποφασίσω να πω κατι σαν "παρακαλώ αποφύγετε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς... κλπ" ,το πιο πιθανό είναι να εισπράξω μια απάντηση του τύπου "άντε πάγαινε απο δω ρε, συντονιστής είσαι να μας πεις τι να κάνουμε?",και να εμπλακώ και εγώ στον καυγά...Ό συντονιστής/μέλος όμως έχει άλλη "βαρύτητα". Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα. Γιαυτο λέω ότι για ότι γίνετε το μεγαλύτερο μέρος της ευθύνης το φέρετε εσείς οι συντονιστές, και κανείς άλλος. Οτι θα μπούν και οι κακοι,οι δύσκολοι,οι οξύθυμοι κλπ στα φορουμς ήταν δεδομενο εξ αρχής, γιαυτο ακριβώς και ο ορισμός συντονιστών, ήταν επίσης εξαρχής δεδομένος...Και επειδή αυτό το φόρουμ δεν είναι αθλητικό,ούτε πολιτικο,αλλα αναφέρεται κυρίως στη φιλοσοφία και στον εσωτερισμό,πραγματα δηλ που απο τη φύση τους είναι πολύ ψηλά στην κλίμακα των ανθρώπινων αξιών,εγώ προσωπικά αναμένω και απαιτώ από το εσωτερικα ως φορέα αυτών των αξιών,την μεγαλύτερη δυνατή ποιότητα...χωρίς συμβιβασμούς...

Καλό βράδυ




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.


Edited by - Mercury on 21/03/2007 00:51:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 11:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

[
Μάλλον εσύ δεν ξέρεις τι είναι το πλοίο που εχεις στη φωτό σου.
Θωρηκτό είναι predator... Διάβασε...http://www.bsaverof.com/
Ως Θωρηκτό κατασκευάστηκε. Δεν λέγεται Αβέρωφ λέγεται ``ΘΩΡΗΚΤΟ ΑΒΕΡΩΦ`` .. στην ιστοσελίδα του ΠΝ αναφέρεται ως Θωρηκτό-καταδρομικό για ιδιαίτερους λόγους..

Ακου δεν είναι θωρηκτό!! 200 xιλιοστά ατσάλι αέρος και σε ορισμένα σημεία ξεπερνά τα 400... και δεν είναι θωρηκτό!!

quote:
Προσπαθεις να προκαλεσεις κατι εναντιον μου? δεν θα το καταφερεις... σε αυτο να εισαι σιγουρος... Και αν εισαι μεγαλυτερος ηλικιακα απο μενα, με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να κερδισεις τον σεβασμο μου, γιατι δεν εχεις το δικαιωμα να μην σεβεσαι και εσυ εμενα, που πανω απο ολα δεν με γνωριζεις

PREDATOR
Νομίζω οτι η παρατήρηση μου ήταν εύλογή, οπως σου διευκρινίζω και στο τέλος αυτού του πόστ... σε οτι αφορά ``για ποιό λόγο εχεις ως avatar τη φωτό αυτή.
Μάλιστα αφησα και μια γεύση απο χιούμορ.. οπως πολύ σωστά παρατηρεί ο DI..
Τώρα απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι θέλω να σε προκαλέσω ...

Στην προηγούμενη φωτό είχες εναν πάνθηρα.
Το predator (αρπακτικό) με τον πάνθηρα ταυτίζεται...
Υπέθεσα λοιπόν οτι ταύτισες το θωρηκτό Αβέρωφ με το predator (αρπακτικό)...
Το Θωρηκτό αυτό λοιπόν ποτέ δεν υπήρξε αρπακτικό.
Με αντιλαμβάνεσαι?
Τώρα αν δεν το ταυτίζεις με το predator... δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που βάζεις τη φωτό αυτή....

Πάντως τα avatar σου predator είναι αξια σχολιασμού.[:]



Λοιπον, το αβαταρ δεν με πρεσβευει ποτε, σε κανενα φορουμ...

Απλως μου αρεσει η φωτο... και την τοποθετησα.

Οσο αφορα το Θ/Κ Γεωργιος Αβερωφ, επιμενω οτι ειναι Θωρακισμενο Καταδρομικο... παντου αν ανατρεξεις σε Περιοδικα που ασχολουνται με την Αμυνα, θα το δεις...

επισης σε ξενα διαδικτυα, αναφερεται ως Armored Cruiser (οπου Cruiser, εννοειται Καταδρομικο, συμφωνα με το Ναυτικο Λεξιλογιο Παγκοσμιως)

Το Θ/Κ Γεωργιος Αβερωφ, κλασεως PISA (Ιταλικο Καταδρομικο) ουσιαστικα ηταν το μοναδικο της εποχης του εν ετη 1909-1910... καθως ηταν το μοναδικο Καταδρομικο που ηταν Θωρακισμενο...΅

Περισσοτερες πληροφοριες και εδω: http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_cruiser_Georgios_Averof

Παντως, οπως εξηγησα και προηγουμενος, αν το σχολιο σου δεν ηταν περιπεκτικο, σου ζητω συγγνωμη...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 19:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Απο κει και πέρα δεν μπορώ να συγκρίνω ή ακόμα περισσότερο να εξισώσω το άτυπο "συντονιστικό" έργο ενός απλού μέλους με τον ρόλο ενός "ονομασμένου" συντονιστή...Το πρόβλημα για μένα ειναι απλό.Ο αριθμός των συντονιστών δεν είναι επαρκής για τα φόρουμς του μεγέθους του εσωτερικα.Το συντονιστικό έργο αφορά στο 90% στην πρόληψη καταστάσεων.Απο την μη επαρκή πρόληψη ξεκινανε τα πάντα.Κυριολεκτικά ολα τα προβλήματα έχουν ξεκινήσει σαν καταστάσεις που θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθε,αλλά δεν...

Αν εγώ πχ τωρα ως απλό μέλος μπω σε ένα τοπικ στο [Μύθος και Θρησκεια] ας πούμε και "μυριστώ" τις ενδείξεις για τον επερχόμενο καυγά,και αποφασίσω να πω κατι σαν "παρακαλώ αποφύγετε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς... κλπ" ,το πιο πιθανό είναι να εισπράξω μια απάντηση του τύπου "άντε πάγαινε απο δω ρε, συντονιστής είσαι να μας πεις τι να κάνουμε?",και να εμπλακώ και εγώ στον καυγά...

Ό συντονιστής/μέλος όμως έχει άλλη "βαρύτητα". Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.

Mercury


να μια λυση φιλε Mercury:

http://www.dwdekatheon.org/forum/index.php?topic=1134.msg11927#new

ετσι προστατευεις τα σοβαρα θεματα απο τους κομπλεξικους και τους εμπαθεις


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zemphis
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 22:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zemphis

Αγαπητή Αμαλία,

σε σχέση με το μήνυμα σου

"Τέλος, ο mercury έγραψε ένα χιουμοριστικό και συγχρόνως πλήρες νοήματος μήνυμα και σχολίασε μία φράση, την οποία έκανε copy από το chat-box του forum που διατηρεί ο FRODO και την οποία (φράση) την έγραψε κάποιος που αυτοαποκαλείται frodofilos. Θεωρούμε ότι καταρχήν δεν καταφέρεται εναντίον προσώπου, υποδεικνύει με φλέγμα τις καταστάσεις και δεν προασπίζει οποιοδήποτε ιδιωτικό συμφέρον. Απλά δίνει έμφαση στο αντιφατικό των συμπεριφορών και στην ανάγκη της μετριοπάθειας. Έχουμε ξαναπεί ότι ο παρόν χώρος δε διακινείται από τη νοοτροπία του πουριτανισμού ούτε του ψευτοπουριτανισμού. "

Αφού είναι έτσι, το καταλαβαίνω. Ομως, τα περί frodofilos και τα σιχτιρίσματα, δεν εμφανίζονταν σαν Quotations, αλλά σαν κατευθυνόμενα προς το nick "Frodo".


quote:
Έτσι όταν νιώθω μια...φαγούρα για επανάσταση θα έρχομαι στο δικό σου φόρουμ και θα μπινελικώνω εσένα! Λέω μάλιστα να φέρω και τους φίλους μου (τα μισά εξάρχεια) για να δυναμώσει ακόμα περισσότερο το κίνημα...όλοι εμείς οι ανάρχες άλλωστε πεθαίνουμε για Χ-files,κούφιες γαίες και άλλα μυστηριώδη μυστήρια...χαχαχα...Είμαι σίγουρος ότι,σαν γνήσιος δημοκράτης που είσαι,θα μας δεχτείς με χαρά και θα μας αφήσεις να σε λούζουμε στο βρισίδι ελεύθερα! Ή οχι?

frodofilos: pote tha pame na kinigisoume vambir se kana spilaio re?


ι σιχτίρ ρεεεεεεεε!!!


Πράγματικά, όπως λές, το κείμενο, διαπνέεται απο φλέγμα, χιούμορ και δείχνει την ανάγκη της μετριοπάθειας -και της νηφαλιότητας, προσθέτω εδώ πιό φλεγματικό και μετριοπαθές κείμενο δεν θα μπορούσε να γίνει, και είναι η πρέπουσα απάντηση σε υβριστικά κείμενα, όπως αυτό :

quote:
Με λυπη μου βλεπω πως καποια ατομα θελουν να εκφραζουν ελευθερα την γνωμη τους...
Οχι κυριοι και κυριες,εδω δεν ελευθερα τα πραγματα,μα καλα γιατι το περασατε εδω μεσα για δημοκρατικο forum?
Σας παρακαλω πολυ...
Δεν θα αφησουμε καποιους επαναστατες σαν κι αυτους

να χαλασουν το forum αυτο εδω!


Τέτοιου τύπου κείμενα εγκυμονούν κινδύνους για την ίδια την υποδομή της δημοκρατίας, και, πρέπει να αντιμετωπίζονται προληπτικά, πρίν προλάβουν να γίνουν καρκινώματα ¨, όπως αναφέρει ο Μercury:

quote:
Το συντονιστικό έργο αφορά στο 90% στην πρόληψη καταστάσεων.Απο την μη επαρκή πρόληψη ξεκινανε τα πάντα.Κυριολεκτικά ολα τα προβλήματα έχουν ξεκινήσει σαν καταστάσεις που θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθε,αλλά δεν...

Βλέποντας μάλιστα τις πολύτιμες συμβουλές που δίνει ο Mercury στην συντονιστική ομάδα, θα σας πρότεινα να του αναθέσετε το συντονισμό κάποιων θεμάτων για ένα διάστημα, για να δείτε και σείς στην πράξη πως λειτουργεί η πρόληψη, και να πράξετε ανάλογα. Απο την σύντομη εμπειρία μου εδώ, έιδα πόσο γρήγορα μπορεί να γίνει ανάφλεξη σε ένα θέμα ( μιλάω συγκεκριμένα για το θέμα του " Εωσφόρου", στο " Μύθος και θρησκεία")

Επίσης, σωστά λές, το esoterica δεν εμφανίζει- και δεν πρέπει να εμφανίζει - δείγματα ψευτοπουριτανισμού.

Αρα, η " παρέμβαση" στο τελευταίο μου μήνυμα, όπου εμφανίστηκε η ερμηνεία στα αγγλικά της τούρκικης λέξης "siktir", με αστερακια αντι για γράμματα, θα πρέπει να έγινε κατά τη μεταφορά του quotation - στο αρχικό κείμενο - και θα παρακαλέσω εδώ να μην τη σβήσετε, δεν αναφέρεται σε κανένα πρόσωπο, αναφέρεται μόνο για λόγους ετυμολογίας -
η λέξη " ****ed" εμφανιζόταν ολόκληρη.

Παρακάτω είναι το κείμενο που εμφανίστηκε στο τελευταίο μου μήνυμα , με τα αστεράκια, αντι για γράμματα:

quote:

Μπορώ να υποθέτω ότι το " αϊ σιχτίρ¨" είναι απόλυτα θεμιτό και αρμόζει τέλεια με το στύλ αυτού του forum.. Ετσι, για να μαθαίνουμε , να και η πραγματική σημασία του όρου στα τούρκικα:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Siktim is actually I ****ed, which your etymological dictionary(I gotta have one too!) suggests as the origin of Greek word.
Quote:
My etymological dictionary says we took it from the Turkish siktim which is the aorist (past) of the verb sikmek.
Siktim: I ****ed.
Sikmek: to ****
Siktir: I think it's like Get ****ed, I don't know how to translate it, though. It's what we say in Turkish to mean "**** off!" like you do.
Siktir git: It's also used. "Git" is "go" then it means "Get ****ed and go!" I think it's pretty much like Greek usage.
__________________
"Touched by his noodly appendages..."
--------------------------------------------------------------------------------


Απόδειξη, ότι το Διαδίκτυο διακατέχεται από ψευτο-πουριτανικές τάσεις - σε λίγο θα μας πετάει και πιπέρι στο στόμα ο υπολογιστής, αμα λέμε "κακά λόγια"!

- Επίσης, τίθεται και ένα θέμα διεθνούς πολιτικής :

Γιατί δηλαδή οι Τούρκοι - και δεν φτάνει που παρουσιάζουν τη Δυτική Θράκη σε site τους σαν ανεξάρτητο κράτος - ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ " ****=SIKTIR" ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ , ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ?

- Οσον αφορά το θέμα με τις φωτο του Frodo, εξακολουθώ να μην τις βλέπω, ούτε με τον Explorer, ούτε με το firefox. Μήπως μου λείπει κανένα αρχείο/πρόγραμμα Adobe? Η μήπως φταίνε κάτι λαδιές που μάλλον πέσανε στην οθόνη τις προάλλες που έτρωγα ιμάμ μπαϊλντί ( άτιμοι Τουρκαλάδες, ακόαμα και στην κουζίνα μας έχετε χωθεί!)

Μου φαίνεται ότι οι λαδιές έχουνε μέσα και αρκετό πιπέρι..

Αγαπητή Angi,

σε ευχαριστώ για τη συμβουλή να δώ κανένα ψυχίατρο - σε πρόλαβα όμως, ήδη έχω πάει σε ψυχίατρο. Είχα μεγάλο πρόβλημα, έβλεπα παντού "διπλούς λογαριασμούς" να με κυνηγάνε, ειδικά βρε παιδί μου άμα λέγανε τίποτα διαφορετικό απο αυτό που ήθελα να πιστεύω εγώ.
Τώρα είμαι πολύ καλύτερα, και βλέπω μόνο "μονούς"!

Απ ότι καταλαβαίνω , έχεις και σύ ένα παρόμοιο πρόβλημα


quote:
Θεωρω οτι εισαι γνωστο και διπλοεγγεγραμενο μελος.
Θεωρω οτι η προταση σου ειναι η μεγαλυτερη μπαρουφα που εχω ακουσει...
Θεωρω....πολλα...


quote:
Αγαπητε zemphis,

Συνηθως, τα "νεα" μελη που με την καλημερα μπαινουν σε αναλογα με αυτο, τοπικ,
συνηθως λοιπον,
δεν ειναι "νεα"...και ως εκτουτου, τουλαχιστον εγω, θα ημουν προσεχτικη....



quote:
Αορατος και Ζεμφις:

Ψυχολογος μηπως;
Υπνωτιστης (με την καλη εννοια βρε!...αυτος που βγαζει τις καταχωνιασμενες στο υποσυνειδητο εμπειριες....)


Για αυτό θα σου συστήσω το δικό μου ψυχίατρο - σίγουρα θα σου κάνει καλό - κι άμα μάλιστα του πείς ότι άμα " δε σου κάθεται καλά" κάτι που λέει ένας άλλος, χωρίς πολλά-πολλά του λές "να πάει στον ψυχίατρο", σίγουρα ο ψυχίατρος θα σου κάνει έκπτωση, με τόση πελατεία που θα στέλνεις!!


Αlzzaro,

quote:
Περίμενα μια κάποια πιο μεστή απάντηση zemfis και οχι να χρησιμοποιήσεις αντίμετρα.
Αν κατάλαβα καλά zemfis με κατηγορείς ευθέως ως ``μπράβο`` των forums...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με θεωρείς ``φουσκωτό``!
Σου εχω δώσει τέτοια εντύπωση?

Με τον ίδιο τρόπο που , άμα δεν σου αρέσουν τα γράφόμενα κάποιου, αρχίζεις τους χαρακτηρισμούς "είσαι βαλτός".."είσαι διπλός",β γάζοντας βιαστικά συμπεράσματα, ΈΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΏ ΔΙΚΑΙΟΎΜΑΙ ΝΑ ΥΠΟΘΈΣΩ οτι το κάνεις απλά για να αποπροσανατολίσεις τη συζήτηση απο τα γραφόμενα, στην ΙΔΙΟΤΗΤΑ η ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ του συνομιλητή σου, να τον αναγκάσεις να αμύνεται, και να μην υποστηρίζει πιά τη θέση του.
Με " βιαστικά συμπεράσματα" εννοώ ότι θεωρεις πως κάποιος με μόνο 28 μηνύματα, όπως εγώ, δεν μπορεί να πάρει μια γενική ιδέα για την "υφή¨ η την εξέλιξη ενος φορουμ, η θέματος.

Ρίξε μια ματιά σε όλα τα θέματα του φορουμ " απόψεις και προτάσεις" :

Στο παρόν θέμα έχουν υπάρξει 610 απαντήσεις, αλλά 13084 φορές είναι οι αναγνώσεις!! Στο δε θέμα " το μέλος" - τυχαία τα επιλέγω - εχουν γραφτεί 18 μηνύματα με 225 αναγνώσεις. Τι σημαίνει αυτό, για να στο κάνω λιανά? Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να τα διαβάζουν κάποιοι, που επιλέγουν να μη γράφουν. Κάποια στιγμή, μπορεί και να γράψουν. Επειδή εσύ δεν τους έχεις ξαναδεί, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τους χαρακτηρίσεις ως "άσχετους", η " βαλτούς"!

Και κα΄τι άλλο:

quote:
Πώς λοιπόν εχει σχηματίσει για εμένα τέτοια εντύπωση μέλος με 28 μηνύματα.
Εκτός αν έχουμε ξαναμιλήσει Εκτός αν έχουμε ξανάρθει στο παρελθόν σε οξεία αντιπαράθεση οπου σου έδωσα την εντύπωση του φουσκωτού.
Τι εκτός !!

Και βέβαια έχουμε έρθει στο παρελθόν σε οξεία αντιπαράθεση!

Σε προηγούμενη ζωή, όταν είμουν υπουργός οικονομικών στην αρχαία ( αρχαία είναι τώρα, τότε δεν ήταν ) Αίγυπτο, και εσύ ήσουν εργολάβος ο Alzarfis σε ένα μεγάλο δημόσιο έργο - Ξέρεις , εκείνο το γνωστό, με τη μεγάλη τετράγωνη βάση και τη μυτερή κορυφή - σε ανακάλυψα ΟΤΙ ΕΚΛΕΒΕΣ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ, και τότε έστειλες τους φουσκωτούς σου να με απειλήσουν ότι , άμα σε μαρτυρήσω , θα το βγάλεις σε όλα τα Ιερογλυφικά ( τις εφημερίδες της εποχής) ότι είχα πάρει τη θέση γλύφοντας τον Φαραώ, ό οποίος είχε γκόμενα τη μάνα μου!

- - Μπράβο βρε παιδί μου, παρά τα χρόνια που περάσανε, εσύ δεν άλλαξες καθόλου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 22:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Συμφωνω σε ολα με zemphis!!
Μη σου χαλασουμε και την ημερα....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zemphis
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 00:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zemphis
Απο το τελευταίο μου μήνυμα:

quote:
Αρα, η " παρέμβαση" στο τελευταίο μου μήνυμα, όπου εμφανίστηκε η ερμηνεία στα αγγλικά της τούρκικης λέξης "siktir", με αστερακια αντι για γράμματα, θα πρέπει να έγινε κατά τη μεταφορά του quotation - στο αρχικό κείμενο - και θα παρακαλέσω εδώ να μην τη σβήσετε, δεν αναφέρεται σε κανένα πρόσωπο, αναφέρεται μόνο για λόγους ετυμολογίας -
η λέξη " ****ed" εμφανιζόταν ολόκληρη.


Αμαλια:

quote:
Έχουμε ξαναπεί ότι ο παρόν χώρος δε διακινείται από τη νοοτροπία του πουριτανισμού ούτε του ψευτοπουριτανισμού. "

Ουδέν σχόλιον!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 01:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury

Άντζι! γράφεις ιστορία με τις ατάκες σου Και εγώ,και εγώ συμφωνώ απόλυτα χαχαχα

allzzaro είσαι μεγάλο τσακάλι τελικά! (ακριβώς, ο/η δολοφόνος επιστρέφει πάντα στο τόπ(ικ) του "εγκλήματος")

Φίλε μου jonnie χαίρομαι ειλικρινά που σε βλέπω και πάλι μαζί μας.΄Τώρα σχετικά με το μήνυμα σου

quote:
να μια λυση φιλε Mercury:

http://www.dwdekatheon.org/forum/index.php?topic=1134.msg11927#new

ετσι προστατευεις τα σοβαρα θεματα απο τους κομπλεξικους και τους εμπαθεις


Δεν νομίζω ότι τα "αυτοδιαχειριζόμενα τόπικς" είναι λύση φίλε μου.Ποιά ειναι η διαφορά τους απο τα blogs άλλωστε? Και επιπλέον ένα τέτοιο σύστημα υποκρύπτει και κάποιες συνέπειες που ισως δεν έχεις σκεφτεί. Το ζήτημα είναι ότι όταν μέσα στο φόρουμ ορίζεις κάποια θέματα ως "αυτοδιαχειριζόμενα" επειδή είναι σοβαρά και ως τέτοια πρέπει να παραμείνουν, είναι σαν να λες ότι τα υπόλοιπα τοπικς/θέματα δεν ειναι και τόσο σοβαρά, οπότε δεν τρέχει και τίποτα αν πέσουν και μερικά μπινελίκια εκεί. Έτσι στην πορεία είτε θα εχεις ένα φόρουμ με δυό πρόσωπα (στο μισό θα μιλάνε καποιοι σχεδόν μόνοι ή μόνο με όσους συμφωνούν και στο αλλο μισό θα πέφτει ξύλο ή θα έχεις ένα φόρουμ με 50 "τόπικς μονόλογους" αφού όπως καταλαβαίνεις ο καθένας θεωρεί το τόπικ που έχει δημιουργήσει σοβαρό,και ας έχει τίτλο το "το ελικοειδές dna των ανουνάκι" ας πούμε

Κοίταξε να δεις.Το εσωτέρικα είχε πάντα,και πιστευω ότι παρά τα προβλήματα εξακολουθεί και έχει σωστές αρχές. Υπάρχει δημοκρατία εδώ,το νιώθεις στην "ατμόσφαιρα". Οπότε το μόνο που χρειάζεται είναι περισσότερα πρόσωπα τα οποία να διαπνέονται απο τις ίδιες αρχές και τα οποία να είναι αποφασισμένα να διαφυλάξουν την ελευθερία της εκφρασης και τη δημοκρατία απο το να μετατραπούν σε κατάχρηση ελευθερίας και ασυδοσία. Αυτά βέβαια αποτελούν την προσωπική μου γνώμη.

Τώρα αν κάποιο μέλος του εσωτέρικα σκέφτεται ότι τα λέω όλα αυτά γιατί έχω στο μυαλό μου κάποια θέση συντονιστή, καλά θα κάνει να το βγάλει απο το μυαλό του γιατί εγώ έχω δηλώσει πολύ καιρό πριν ότι δεν κάνω για συντονιστής.Το ξαναλέω λοιπόν,δεν κάνω.Υπάρχουν άλλοι που κάνουν όμως.Δεν έχουν μείνει πολλοί αλλά υπάρχουν ακόμα.

Καλό βράδυ




"The most beautiful thing we can experience is the mysterious.
It is the source of all true art and all science.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Το βρήκα. Θα φτιάξουμε όλοι από ένα blog και θα βρίζουμε εκεί την αμαλία.

Λοιπόν, αυτομπανάρομαι να ρίξω μερικά βρισίδια (γιατί αν βρίσω στο esoterica θα φάω κανά μηνιάτικο μπανάρισμα), και σ' ένα "τέρμινο" επιστρέφω.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 02:35:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Τέρμινο τέλος. Αχχχ το φχαριστήθηκα.

Λοιπόν, αφήστε το esoterica, δεν είναι καλά εδώ. Ελάτε εκεί όπου συντονίζω εγώ, με αρετή και τόλμη να σας προσβάλλω και να με προσβάλλετε σε όλα τα topics εκτός από το δικό μου.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 03:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Βρε Τζεντλεμαν,

τα εμοτικον που ειναι;
Δεν ηταν χιουμορ;

Μην το χαλας τελευταια στιγμη κι εσυ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 04:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

Ναυσικάαααααααα!...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 04:16:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Απο το τελευταίο μου μήνυμα:

quote: Αρα, η " παρέμβαση" στο τελευταίο μου μήνυμα, όπου εμφανίστηκε η ερμηνεία στα αγγλικά της τούρκικης λέξης "siktir", με αστερακια αντι για γράμματα, θα πρέπει να έγινε κατά τη μεταφορά του quotation - στο αρχικό κείμενο - και θα παρακαλέσω εδώ να μην τη σβήσετε, δεν αναφέρεται σε κανένα πρόσωπο, αναφέρεται μόνο για λόγους ετυμολογίας -
η λέξη " ****ed" εμφανιζόταν ολόκληρη.


Αμαλια:

quote:Έχουμε ξαναπεί ότι ο παρόν χώρος δε διακινείται από τη νοοτροπία του πουριτανισμού ούτε του ψευτοπουριτανισμού. "

Ουδέν σχόλιον!


Zemphis,

στο παραπάνω κάνεις λάθος. Το φόρουμ έχει automatic censor που μπλοκάρει από μόνο του συγκεκριμένες αγγλικές λέξεις. Αυτό είναι κάτι το συνηθισμένο σε πολλά άλλα φόρουμ, ελληνικά και ξένα. Επίσης και σε πολλά βιντεοπαιχνίδια που παίζεις online και κανεις chat υπάρχει παρόμοιος automatic censor.

Κανένας λοιπόν, ούτε η Αμαλία ούτε κανένας άλλος, δεν λογοκρίνει τα μηνύματα σου, αυτό γίνεται από μόνο του μέσω του μηχανισμού του φόρουμ.

Κοίτα εδώ τι γράφω....**** **** ****!
χε χε!

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.


Edited by - A. Kircher on 22/03/2007 04:17:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 11:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
αν μη τι άλλο,το μέλος zemphis έχει και γαμώ τα χιούμορ

αυτό με το πιπέρι και τον υπολογιστή μου φάνηκε απίστευτα αστείο

automatic censor ελληνικής κοπής φίλε A.KircherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zemphis
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 23:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zemphis
A. Kircher,

quote:

Zemphis,

στο παραπάνω κάνεις λάθος. Το φόρουμ έχει automatic censor που μπλοκάρει από μόνο του συγκεκριμένες αγγλικές λέξεις. Αυτό είναι κάτι το συνηθισμένο σε πολλά άλλα φόρουμ, ελληνικά και ξένα. Επίσης και σε πολλά βιντεοπαιχνίδια που παίζεις online και κανεις chat υπάρχει παρόμοιος automatic censor.

Κανένας λοιπόν, ούτε η Αμαλία ούτε κανένας άλλος, δεν λογοκρίνει τα μηνύματα σου, αυτό γίνεται από μόνο του μέσω του μηχανισμού του φόρουμ.

Κοίτα εδώ τι γράφω....**** **** ****!
χε χε!

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.


Αγαπητέ A. Kircher,
γνωρίζω ότι κάποια fora, ελληνικά και όχι, έχουν αυτό το σύστημα , να αποκλείουν καποιες λέξεις στα αγγλικά.
Αλλά, είτε ο πουριτανισμός εφαρμόζεται απο automatic sensor, είτε από manual, δεν μπορούμε να λέμε " ότι το esoterica δεν διακατέχεται απο πουριτανισμό".

- Δεν μου λές, στα ελληνικά ,μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε?

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου έτσι κι αλλιώς, αν και θα περίμενα η διαχείριση να ασχοληθεί μ' αυτό. Αλλά φαίνεται ότι έχει άλλα θέματα , πιό φλέγοντα , να αντιμετωπίσει και παρουσιάζει μια περίεργη (?) συμπεριφορά. Δικαιολογημένα, ίσως, ο καθένας θα πάθαινε μανία καταδιώξεως, και θα έβλεπε παντού " αντιπάλους" και τέρατα" να τον κηνυγάνε, σαν τους "παράφρονες" και τον "κατάδικο του Αζκαμπάν" που κυνηγούσαν τον Χάρρυ Πότερ. Ολα αυτά τα blogs και τα γραφόμενα σε άλλα φόρα , μπορούν να σπάσουν και τα πιό ατσάλινα νεύρα..

αγνοών:

quote:
αν μη τι άλλο,το μέλος zemphis έχει και γαμώ τα χιούμορ

αυτό με το πιπέρι και τον υπολογιστή μου φάνηκε απίστευτα αστείο

automatic censor ελληνικής κοπής φίλε A.Kircher


Ευχαριστώ!

"Γελάτε, γιατί χανόμαστε!"

( Και τώρα πάω να δώ το υπόλοιπο της ταινίας, για να δώ τι θα γίνει με τα "τέρατα"..) - παίζεται τώρα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 01:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Βρε Τζεντλεμαν, τα εμοτικον που ειναι; Δεν ηταν χιουμορ; Μην το χαλας τελευταια στιγμη κι εσυ....

Για επιχείρημα πήγαινα, ανέκδοτο μου βγήκε.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 01:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

Ειρηνη επιτελους!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 03:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου έτσι κι αλλιώς, αν και θα περίμενα η διαχείριση να ασχοληθεί μ' αυτό.

Κανένα πρόβλημα, νά σαι καλά!

quote:
Ειρηνη επιτελους!!!!

Αγαπάτε αλλήλους ρεεεεεεε.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 03:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

Ναυσικάαααααααα!...

...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 10:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Nηνεμια, πριν το νεο ξεσπασμα... σςςςς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 11:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 17:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Παντως, οπως εξηγησα και προηγουμενος, αν το σχολιο σου δεν ηταν περιπεκτικο, σου ζητω συγγνωμη...

Οχι βρε αδερφέ.. οχι συγνώμες..
Απλά δεν θα ήθελα το θωρηκτό να θεωρηθεί ``αρπακτικο``...
Τώρα σε οτι αφορά τον όρο καταδρομικό σηκώνει κουβέντα μιας και η ταχύτητα του πλοίου άγγιζε τα 25 μίλια...
Η ταχύτητα αυτή για ατμοκίνητο πλοίο είναι φοβερή.
Πάντως είναι θωρηκτό ..εχει φοβερή θωράκιση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zemphis
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 19:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zemphis
quote:
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

: EK ΤΗΣ ΤΡΟΧΑΙΑΣ

Διεύθυνσις Διακινήσεως Πληροφοριών
Τμημα i.p. *

*ι.p. = internetikis parakolouthisis – to vazoume sta agglika gia na katalavainomaste me tis antistiches ypiresies tou Exoterica)

Διοικητής Γ. Παπαδόπουλος
Υποδιοικητής Γ. Παπαδόπουλος
Αξιωματικός υπηρεσίας Γ. Παπαδόπουλος
Υπεύθυνος υπηρεσίας καφενείου Γ. Παπαδόπουλος


Λαμβάνουμε την τιμήν να ανακοινώσωμεν εις το χριστεπώνυμον πλήρωμα ότι εξαρθρώσαμε την παράνομον και ανατρεπτικήν οργάνωσιν με το όνομα « Σαρανταποδαρούσα» εντός των κύκλων του διαδικτυακού τόπου “Esoterica”.

Ο σκοπός της οργανώσεως είτο να προσελκύσει ακροαματικότητα και οπαδούς , μεταξύ του κοινού οτο οποίον, ελκόμενον από τους διαξιφισμούς, τις βωμολοχίες, και γενικώς τις ασυναρτησίες οι οποίες συνεχώς και ανελλειπώς παρουσιάζονται εις τους τηλεοπτικούς διάυλους, εις τα παρουσιαζόμενα «παράθυρα» εις τα δελτια των νέων, καθώς και εκπομπών του Τ*****αφυλόπουλου και του Χ*****έλα.
( ζητούμε συγγνώμη δια τα αστεράκια, δεν πταίομεν ημείς, αλλά το σύστημα), το κοινόν λοιπόν αυτό, έβρισκε τέρψιν εις τα αποκαλούμενα « μπινελίκια».

Οι εγκέφαλοι του “esoterica” εσκαρφίσθησαν το εξής σατανικόν σχέδιον: Εδημιούργησαν την οργάνωση « Σαρανταποδαρούσα», η οποία τεχνιέντως εμφανιζόταν σαν να έχει πολλά μέλη – τα οποία παρουσιάζοντο ως διαφορετικά « nicknames” αγγλιστί, ήτοι ως διαφορετικές προσωπικότητες, οι οποίες άλλοτε συμφωνούσαν , και άλλοτε διαφωνούσαν μεταξύ τους, εγίνοντο μάλιστα ομηρικές μάχες και διαξιφισμοί, ούτως ανεβάζοντας την συμμετοχή στο εν λόγω διαδικτυακό τόπο, ελκοντας δε διάφορους χαζοχαρούμενους, οι οποίοι ενόμιζαν ότι εβρίσκοντο εντος σοβαρού περιβάλλοντος, και ανήκαν εις μιαν φιλοσοφικομεταφυσικοεπιστημονικών ενδιαφερόντων επίλεκτον ομάδαν, και οι οποίοι εχρησίμευαν δια να γράφουν και κανένα σοβαρό άρθρο, έτσι για τα «μάτια του κόσμου».

Στην πραγματικότητα όμως, δεν υπήρχαν πολλά μέλη, AΛΛA MONON ENA!! ( το οποίο βέβαια είχε ξεπατωθεί στο γράψιμο, και ρωτούσε ακόμα και την γιαγιά του τι να γράψει, γιατί είχε στερέψει από ιδέες)

Τα nick με τα οποία ενεφανίζετο , ήσαν : Amalia, Dying Incubus, Angi, Mercury, Gentleman, , alzzaro, jonniebegood , και ώρισμένοι άλλοι τους οποίους δεν θα αποκαλύψωμεν ακόμη.

ΝΑΙ, ΞΕΡΟΥΜΕ, εκπλήσσεστε με το τελευταίο όνομα, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ! Η δημιουργία εντυπώσεων με την δήθεν αποχώρηση δι ένα «τέρμινον» του εν λόγω πολυγραφωτάτου μέλους, και την μετέπειτα επιστροφή του εντός της εβδομάδος κατόπιν πλήρους μεταμέλειας, θα κατεδείκνυε την δύναμη και την επιρροή της « Σαρανταποδαρούσας» στο ευρύ κοινό,την αδυναμίαν των μελών του να ζήσουν άνευ
πολλαπλών καθημερινών δόσεων esotericas, τουτέστιν προσελκύοντας ακόμη περισσότερα αθώα άτομα , τα οποία διψούν για επίδειξιν δυνάμεως από τας ανωτάτας εξουσίας και αρχάς και επιθυμούν διακαώς την καταδυναστευσιν των από αυτάς.

Εμείς, ως οι μόνοι εκπρόσωποι της νόμιμης εξουσίας, θεωρούμε τoιούτας ανατρεπτικάς και υποσκαπτικάς του δημοκρατικού καθεστώτος και των ελληνοχριστιανικών αρχών ενεργείας, ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΣ ΠΑΤΑΞΩΜΕΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑΝ! ΕΙΜΕΘΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΜΕΝ, Η ΜΟΝΗ ΕΞΟΥΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΤΟΝ ΛΑΟΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΑΣ!

Οι ενοχοι ( ο ένοχος στην περίπτωση αυτή) θα τιμωρηθούν παραδειγματικά! Θα καταδικαστούν ( -εί) να γράφουν κάθε βράδυ την φράση « Αν το ξανακάνω, η τροχαία θα μου τις βρέξει με τη βρεγμένη σανίδα», 1684 φορές, δημοσιευμένα εις τας ιστοσελίδας του esoterica, και επί εικοσιπενταετίαν!

Τέλος, να δηλώσωμεν εδώ, οτι , κατόπιν εξονυχιστικής έρεύνης , συμπεράναμε ότι ( δηλαδή, έπρεπε να βγάλουμε τα νύχια από κάποιους μάρτυρες για να μαρτυρήσουν και για να φτάσουμε στο συμπέρασμα αυτό), το μέλος zemphis δεν ανήκει εις την «Σαρανταποδαρούσα», αλλά ενήργησε επίσης εκ του πονηρού, προκαλώντας τεχνιέντως έριδες, για να δημιουργήσει υλικό το οποίο εσκόπευε να χρησιμοποιήσει εις το νέον βιβλίον το οποίο συγγράφει , με σκοπόν την δημοσίευσιν του, και να αποκομίσει όλα τα οικονομικά οφέλη, καθώς και την δόξαν, δια την πάρτη του.

Πληροφορούμε δε τον ένοχο της « Σαρανταποδαρούσας», ότι, κατόπιν της εκτίσεως της ποινής του και αφού παρέλθει η εικοσιπενταετία, και δεδομένης της εκδόσεως βιβλίου από τον Zemphis, ΕΧΕΙ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΩΝ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ, ΕΝΤΟΚΩΣ (εννοειται).

ΠΡΩΤΙΣΤΟΝ ΜΑΣ ΜΕΛΗΜΑ Η ΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ, ΤΗΣ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΟΣ ΚΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ!

ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ

Υ.Γ. Ζητώ συγγνώμην δια τυχόν ορθογραφικά λάθη, και εγώ του Δημοτικού είμαι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 20:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia

Ναυσικάαααααααα!...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy