ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:12:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Χάνεις επεισόδια Άλεξ...ξανα -γύρνα και ξαναδιάβασε όλα όσα επικαλείσαι και δές ποιός ήρξατο χειρών αδίκων ... η αλήθεια είναι ότι η υπομονή έχει και τα όριά της...κατάλαβες Τσακα-τσούκα..???

Εντάξει,τράβα και γ#@$@%$ τώρα και μήν μου ξαναπεύθυνεις τον λόγο.


A!!! Ρε τσογλανάκι...μαγκιά σου που βγάζεις γλωσσίτσα εκεί κρυμμένος στην ανωνυμία και μέσα στα τσάκα-τσούκα σου...

Μαγκιά σου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ζιπάκο μου, σε απολαμβάνω....Μπρος σε σένα, οι παντες, ωχριούν...
Το πάθος σου,όμως, να απαντήσεις, όπως θέλεις, σε κουράζει...
Κατάλαβα, πολύ καλά, το πρόβλημα σου,
οπότε, μην δοκιμάζεις σχόλια,για μένα...
Εισαι η αδυναμία μου και το ξέρεις....
Θα με βάλεις σε γούστα...
Οπότε,πάλι θα σε....ψυχοπλακώσω και αυτό, δεν το
θέλεις...Πίστεψε με....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:16:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γεια σου εΦη δερβιση,το δερβισης παει στην ισορροπια!


You've got to fight for your right

to fight


Ουχί μου , τι κάνεις ... ψήφισες ρε παλιάνθρωπε..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
Λιγδιασμένο τσεμπέρι, έχω πάρει τα χάπια μου, μην φοβάσαι, δεν ψυχοπλακώνομαι με τίποτε τώρα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ....φθείνον βρέφος μίλησε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
... και είπε "ΠΡΟ - ΠΟ". Προπωλήθηκαν τα εισητήρια για το show σου τελικά ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
trexatsompane,

Κοίτα, όταν κάνεις να απαντήσεις πάνω από 5 λεπτά, τρελαίνομαι. Δηλ. αλήθεια σου λέω, μην το κάνεις αυτό. Να απαντάς σε λιγότερο από 5 λεπτά, σε παρακαλώ δηλ. Δεν μπορώ να περιμένω. Αυτές οι απαντήσεις σου, έχουν ρε παιδί μου σοφία ετών, σοβαρότητα, επιχειρηματολογία, μεστό λόγο, όλο νόημα, πολύ νόημα ... καταλαβαίνεις. Μόλις βλέπω δημοσίευσή σου, δηλ. κάτι παθαίνω. Θέλω να την διαβάσω ρε παιδί μου, να την κατανοήσω με όλο μου το "είναι" ... Έλα, μην καθυστερείς ... απάντησέ μου πλιζ ...

Edited by - zip on 07/11/2010 23:37:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:34:22  Εμφάνιση Προφίλ
Η νεότητα είναι υπέροχο πράγμα...
Κρίμα να σπαταλιέται στα παιδιά...

κι'αλλο 'ενα..έτσι για εκτόνωση...

Υπάρχει επιστημονική εξήγηση γιατί το παρδαλό κατσίκι έχει μεγαλύτερη αίσθηση του χιούμορ , απο τα υπόλοιπα μονόχρωμα...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:37:23  Εμφάνιση Προφίλ
Τελικά όντως...

Αυτοί που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι τα ξέρουν όλα .... εκνευρίζουν εμάς που τα ΞΕΡΟΥΜΕ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:39:09  Εμφάνιση Προφίλ
Τα πτυχία copies κτώνται....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:41:18  Εμφάνιση Προφίλ
Υπάρχει κανένα έξυπνο όν πάνω στην γή???
-Εγώ αλλα είμαι επισκέπτης...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
homo:
Εγώ σου απαντώ. Γιατί η νοημοσύνη των ανθρώπων σου κάνει τόση εντύπωση και εξ αυτής δέχεσαι ότι εγώ κι εσύ έχουμε κοινό πρόγονο , ενώ τις χιλιάδες κοινές ανατομικές λεπτομέρειες που έχουμε οι άνθρωποι κοινές με τους πιθήκους τις θεωρείς απλή σύμπτωση…..

Είναι εύλογη η απορία σου.
Στο προηγούμενο μήνυμά μου προσπάθησαν να δώσω μια εξήγηση.
Ίσως επειδή θεωρώ ποιο δύσκολο να φτιάξεις ένα λογισμικό, απ΄ ότι τα υλικά μέρη που απαρτίζουν έναν Η/Υ.

quote:
homo:
Σου απαντώ . ναι εννοώ τα κοινωνικά ερεθίσματα τα οποία είναι η πιο ουσιαστική εκπαίδευση, δεν εννοώ το σχολείο. Έχεις υπόψη σου τα παιδιά που μεγάλωσαν με ζώα στην άγρια φύση? Από αυτά μόνο όσα διασώθηκαν σε πολύ μικρή ηλικία κατάφεραν να μιλούν και πάλι η νοημοσύνη τους παρέμεινε σε πολύ χαμηλά επίπεδα. στα λέω αυτά για να σου δήξω ότι η νοημοσύνη είναι σε ένα μικρό ποσοστό ζήτημα βιολογικό αλλά αν δεν επιδράσει το κοινωνικό περιβάλλον η ευφυΐα δεν εκδηλώνετε…..

Ναι αλλά αυτά τα δύο πάνε πακέτο. Δεν μπορεί δηλαδή να αφαλοκόψεις το κοινωνικό περιβάλλον από το βιολογικό του μέρος που το αποτελεί.
Σε αυτή την περίπτωση έχουμε ξένη επέμβαση. Εξετάζουμε λοιπόν υπό φυσιολογικές συνθήκες τα δεδομένα και όχι αυτές τις τραβηγμένες από τα αυτιά.

Δεν υπάρχει λοιπόν νοημοσύνη χωρίς το αντίστοιχο κοινωνικό περιβάλλον.....όμως ακριβώς το ίδιο, δεν υπάρχει το ίδιο κοινωνικό περιβάλλον χωρίς την αντίστοιχη νοημοσύνη που το αναλογεί.

quote:
homo:
Παράλληλα όταν οι πίθηκοι βρεθούν σε κατάλληλο περιβάλλον(με ανθρώπους) μπορούν να βελτιώσουν την νοητική τους κατάσταση(κατά το μέτρο του δυνατού βέβαια)
Έχε υπόψη σου ότι οι ουρακοτάγκοι είναι τα μόνα ζώα που μαζί με τον άνθρωπο μπορούν να αντιληφτούν τον εαυτό τους στον καθρέπτη, κανένα άλλο ζώο δεν μπορεί να το κάνει αυτό.

Η νοητική τους κατάσταση βελτιώνεται ελάχιστα και εξ' ανάγκης, φτάνοντας τα ζώα αυτά στα όριά τους προς την ικανοποίηση του εγωισμού του ανθρώπου.

Άλλα ζώα που αναγνωρίζουν τον εαυτό τους στον καθρέπτη είναι το δελφίνι και η φώκια.
Και σίγουρα είναι και άλλα που δεν γνωρίζουμε επίσημα όπως ο σκύλος.
Φίλος μου έχει ένα κανίς που πάει συνέχεια στον καθρέπτη και κοιτάζεται.
Γείτονάς μου είχε μια σκυλίτσα (αδέσποτο) που συνεχώς πήγαινε και ανέβαινε στην καρέκλα ενός παλιού κουρείου που είχε ο πατέρας του καια καθόταν και κοιταζόταν στον καθρέπτη.
Πρέπει δηλαδή να μου το πει ένας επιστήμονας για να το δεχτώ? Δεν μπορώ να αρκεστώ στα δικά μου μάτια?

quote:
homo:
και η φύση αυτό κάνει όταν μεταλλάσει κάποια είδη, σκοτώνει τις μεγαλόσωμες αλεπούδες πχ (υπόθεση)σε ένα μικρό χωρίς πόρους νησί, επειδή οι μεγαλόσωμες αλεπούδες δεν έχουν αρκετή τροφή για να συντηρηθούν και πεθαίνουν τις πίνας , αντιθέτως οι μικρόσωμες τα καταφέρνουν μια χαρά με λίγη τροφή , «διασταυρώνονται» μεταξύ τους και βουαλα , κάποια μέρα στο νησί υπάρχουν μόνο μικροσκοπικές αλεπούδες

Ενδιαφέρον, έχουμε όμως ένα τέτοιο νησί με αυτές τις πληροφορίες όχι ως υπόθεση αλλά ως γεγονός?

quote:
homo:
Απαντώ
Οι σκύλοι εξημερώθηκαν πριν 10000 χρόνια περίμενε μετά από δύο εκατομμύρια χρόνια να δεις τι θα έχουμε καταφέρει με τους σκύλους…..

Οκ!....στις 7/11/2.002.010 τα ξαναλέμε...

quote:
homo:
ο άνθρωπος( homo sapiens)δεν ήταν το μόνο ον με νοημοσύνη ,νοημοσύνη είχε και ο Νεάντερνταλ και ο erectus και ο habilis και ο haidelbergensis και homo archaicuς ,και ο νάνος floresiensis και σε μικρότερο βαθμό όλα τα είδη Australopithecus διότι και αυτοί χρησιμοποιούσαν υποτυπώδη εργαλεία. Αλλά ακόμα κι αν ήταν το μοναδικό είδος που έπαθε τέτοια μετάλλαξη γιατί σου φαίνετε περίεργο?

Η νοημοσύνη του Νεάντερταλ δείχνει ότι ανοίκει στα ανθρωποειδή, το ίδιο και ο erectus, όσο για τα λοιπά είδη δεν γνωρίζω ακριβώς τις διανοητικές τους ικανόητες. Αυτές για μένα είναι το κριτήριο εάν βρίσκονται στην ίδια αλυσίδα με τον άνθρωπο.
Εάν δηλαδή η νόησή τους ήταν εμφανώς ανώτερη από τους πιθήκους (ασχέτως εάν ήταν πολύ κατώτερη από του σημερινού ανθρώπου), τότε τους κατατάσσω στην αλυσίδα του ανθρώπου.
Όπως καταλαβαίνεις, οι εγκεφαλικές τους ικανότητες είναι για μένα το κριτήριο της κατάταξης είτε στα ανθρωποειδή, είτε στα πιθηκοειδή.


quote:
homo:
Υπάρχουν χιλιάδες άλλα είδη ζώων που έχουν μοναδικές μεταλλάξεις που δεν συναντώνται αλλού στην φύση, πχ το άλογο έχει στα πόδια του μόνο ένα δάχτυλο ….ε και? Σημαίνει αυτό ότι το άλογο είναι κάτι το ιδιαίτερο?

Σημαίνει ότι δεν έχει συγγένεια με τον άνθρωπο ή το λιοντάρι....εκτός και αν πάμε τίποτα εκατοντάδες εκατομμύρια χρόνια για να τους πιάσουμε από βακτήρια....

ΕΝΑ ΤΟ ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2010, 23:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πάρτα όλα, μωρή άρρωστη,ζιπιάρα!!!!!...
Για να μην περιμένεις,δλδ, όχι τίποτε άλλο...
Μου αρέσει να σου το δινω και σε ..δόσεις, αλλά, αφού επιμένεις,
πάρτα όλα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 00:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
homo:
..... το ότι δεν δεχόμαστε την εξαήμερη δημιουργία όπως είναι μέσα στην βίβλο δεν σημαίνει ότι είμαστε άθεοι.

Μα στη βίβλο αναφέρεται συμβολικά!

quote:
IndustrialAngel:
Την ακαδημαϊκή ελευθερία που λέει ότι πρέπει να διδάσκονται τα πορίσματα της επιστήμης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ με το ποιο καθεστώς συγκρούεται,ανεξαρτήτως με το ποιος

Bρε άνθρωπε μου γύρισε σελίδα επιτέλους! ποιος σου είπε ότι τα τεκμήρια της επιστήμης όταν είναι επαρκή δεν διδάσκονται στα σχολεία?

quote:
IndustrialAngel:
χαχαχαχαχααχα. Ο άνθρωπος είναι ΑΣΧΕΤΟΣ. Σε ποιο πανεπιστήμιο; Με ποιες μεθοδολογίες είναι επιστήμη η παραψυχολογία;... Α...κατάλαβα μάλλον το ένα πτυχίο από τα 3 του τρέχα είναι αυτό της παραψυχολογίας...

Το 1911, το πανεπιστήμιο Στάνφορντ έγινε το πρώτο ακαδημαϊκό ίδρυμα στις ΗΠΑ που συνεισέφερε στην έρευνα της εξωαισθητήριας αντίληψης (Εxtra-sensory perception, ESP) και της ψυχοκίνησης, σε εργαστηριακές συνθήκες.
Η απόπειρα αυτή καθοδηγήθηκε από τον ψυχολόγο Τζον Έντγκαρ Κούβερ (John Edgar Coover). Το 1930, το πανεπιστήμιο Ντιουκ ακολούθησε το παράδειγμα του Στάνφορντ και κάτω από την επίβλεψη του Γουίλιαμ Μακ Ντούγκαλ (William McDougall), καθώς και άλλων ψυχολόγων όπως ο Καρλ Ζένερ και ο Τζότζεφ Μπανκς Ράιν, οργάνωσε πειράματα για την έρευνα της εξωαισθητήριας αντίληψης, χρησιμοποιώντας για το σκοπό αυτό εθελοντές προπτυχιακούς φοιτητές.
Σε αντίθεση με τις υπόλοιπες προσεγγίσεις στην παραψυχολογική έρευνα, που στηρίζονταν σε ποιοτικές αναλύσεις, τα πειράματα του Ντιουκ συνεισέφεραν μια ποσοτική προσέγγιση και στατιστικές αναλύσεις με χρήση των αποκαλούμενων «καρτών Ζένερ» ή ζαριών.

Αποτέλεσμα των πειραμάτων αυτών ήταν η ανάπτυξη προτύπων μεθόδων εργαστηριακής μελέτης της εξωαισθητήριας αντίληψης που υιοθετήθηκαν από αρκετούς ερευνητές ανά τον κόσμο.

Η συγγένεια της Ένωσης Παραψυχολογίας με την Αμερικανική Ένωση για την Πρόοδο της Επιστήμης, σε συνδυασμό με ένα ευρύτερο ενδιαφέρον για το χώρο των ψυχικών φαινομένων, οδήγησαν στην εντατικοποίηση της παραψυχολογικής έρευνας κατά τη δεκαετία του 1970.

Δεκαετία του 1970
Σε αυτή την περίοδο ιδρύθηκαν αξιοσημείωτοι οργανισμοί, όπως η Ακαδημία Παραψυχολογίας και Ιατρικής (1970), το Ινστιτούτο Νοητικών Επιστημών (Institute of Noetic Sciences, 1973), η Διεθνής Ερευνητική Ένωση Κίρλιαν (International Kirlian Research Association, 1975) και το εργαστήριο Princeton Engineering Anomalies Research (1979).

Μελέτες στον τομέα της παραψυχολογίας πραγματοποιήθηκαν επίσης στο ερευνητικό Ινστιτούτο του Στάνφορντ (Stanford Research Institute, SRI), κατά την ίδια περίοδο.

Οργανισμοί και ερευνητικά προγράμματα
Αρκετά πανεπιστημιακά εργαστήρια πραγματοποιούν έρευνα στο χώρο της παραψυχολογίας. Μεταξύ αυτών βρίσκεται η Μονάδα Παραψυχολογίας Κέστλερ του Πανεπιστημίου του Εδιμβούργου[19],
η Ομάδα Παραψυχολογικής Έρευνας του Πανεπιστημίου Χόουπ του Λίβερπουλ[20],
το ερευνητικό πρόγραμμα VERITAS στο Πανεπιστήμιο της Αριζόνας[21],
η ερευνητική ομάδα του Πανεπιστημίου Τζον Μουρς του Λίβερπουλ[22],
το Κέντρο για τη Μελέτη Ανώμαλων Ψυχολογικών Διαδικασών στο Πανεπιστήμιο του Νορθάμπτον[23],
καθώς και η ερευνητική ομάδα στο Goldsmiths του Πανεπιστημίου του Λονδίνου[24].
Το πρόγραμμα του πανεπιστημίου Πρίνστον (Princeton Engineering Anomalies Research), ένα από τα πιο γνωστά για τη μελέτη της ψυχοκίνησης, τερματίστηκε το Φεβρουάριο του 2007.[25]
πηγή

quote:
IndustrialAngel:
Εσύ που λες για χριστιανομάχους. Αν το να υπερασπίζεσαι την εξέλιξη ως αληθή θεωρία και τη διδασκαλίας στους νέους σε κάνει χριστιανομάχο τότε μοιραία θεωρείς την εξέλιξη αντιχριστιανική.Εκτός αν τη θεωρείς χριστιανική και με αποκαλείς χριστιανομάχο λόγω μαλάκυνσης εγκεφάλου.

Τι λες άνθρωπέ μου? Έτσι αποκτά κανείς τον τίτλο του χριστιανομάχου?
Δηλαδή ο homo ή ο agnostic, είναι χριστιανομάχοι?

Για να αποκτήσει κανείς αυτόν τον τίτλο θέλει πολλά καρβέλια και κυρίως αυτά της συκοφαντίας, της δυσφήμησης, και της παραπληροφόρησης επάνω σε θέματα θρησκείας και ιστορίας. Και εσύ έχεις φάει πολλά από αυτά τα καρβέλια.

Το συγκεκριμένο θέμα δεν προσφέρεται για να δώσει σημεία τριβής ανάμεσα στη θρησκεία και την θεωρία της εξέλιξης η οποία υποστηρίζει ότι ο άνθρωπος έχει κοινό πρόγονο με τον πίθηκο. Κανένα απολύτως.

quote:
IndustrialAngel:
Πρώτα μάθε να γράφεις τον πληθυντικό σωστά (ή τον ενικό; δε βγάζει νόημα αυτό που γράφεις, θες οι όροι να είναι πλήρεις και όχι ελλιπείς ή η εξέλιξη να είναι πλήρης και όχι ελλιπής;) και μετά βάλε όρους.

Εσύ εκεί η ίδια καραμέλα....ο ενικός, ο πληθυντικός η ενεργητική, η παθητική.....κ.λ.π.
Τι να πω? περαστικά σου!

quote:
IndustrialAngel:
Πω τον καθυστερημένο... Υπάρχουν παλιές και καινούριες ράτσες...Έλεος!

Όλα τα υπόλοιπα που γράφεις μπούρδες είναι. Απευθύνεσαι σε εμένα λες και ΕΓΩ το είπα ή ΕΓΩ έκανα το πείραμα. Το πείραμα, καθυστερημένε Κορίνθιε, το διεξήγαγε συγκεκριμένος επιστήμονας. Θα τον βγάλεις λάθος; Γράψε γράμμα στο journal που δημοσίευσε την έρευνα σου, να το κάνουν ανέκδοτο...Το πείραμα ΔΕΝ αξιολόγησε μόνο την υπακοή (για την ακρίβεια καθόλου) σε εντολές αλλά την ικανότητα επίλυσης προβλημάτων (αφού τους υπέβαλλαν σε ΤΕΣΤ ευφυΐας ), τράβα διάβασε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κείμενο.



Το πείραμα είναι γελοίο και καταπατά τα δικαιώματα των ζώων.
Ο λύκος είναι ζώο περήφανο και δεν θέλει να υποταχθεί....αυτό κάποιοι το λένε χαμηλό δείκτη νοημοσύνης. Εγώ το ονομάζω ΑΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!

ΕΝΑ ΤΟ ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 00:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
Sesostris:
Δεν το παρέθεσα φίλε IndustrialAngel για να λάβω απάντηση , αλλά απλώς για να ευθυμήσουμε λιγάκι και να χαλαρώσουμε από τη βαριά ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι ανόητες απαντήσεις της ομάδας των ευρωπαίων .
________________________________________
europaios2
Ανόητος είσαι εσύ.
Αφού εδώ και τρία περίπου χρόνια δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είμαι πολλοί, αλλά ένας. Εάν ήμουν πολλοί δε θα έπαιρναν ανάσα πολλοί από εδώ μέσα..

Τότε πρέπει σίγουρα να είσαι διχασμένη προσωπικότητα , γιατί ο ένας από τους δύο εαυτούς σου είναι εντελώς αγράμματος .
quote:
Sesostris:
Προσωπική μου άποψη είναι φίλε μου να κλείσης εδώ αυτό το θέμα και να μη ξανά απαντήσης σε όλες αυτές τις ανοησίες , που σκοπό έχουν να σε κατεβάσουν στο δικό τους επίπεδο .

europaios2
Αυτός που θέλει να κατεβάσει το επίπεδο, δεν έχει παρά να βρίσει.....και δεν ήμουν εγώ αυτός.....για να δω για το "απαντήσης" ή το "κλείσης" θα σου πει τίποτα τώρα ο βιομηχανικός?.....γιατί εμένα με κατηγορούσε ότι δεν είμαι Έλληνας γιατί κάνω ορθογραφικά λάθη.....τα οποία βέβαια μπροστά στα δικά σου δεν είναι τίποτα.....δεν πρόκειται όμως.....γιατί "κόρακας κοκράκου μάτι.....δεν"



Αν είχες επαρκείς γνώσεις της ελληνικής γλώσσας , θα είχες καταλάβει όπως οι υπόλοιποι , ότι δεν χρησιμοποιώ στα κείμενά μου την γραμματική Τριανταφυλλίδη την οποία θεωρώ γλωσσοκτόνο . Έτσι όταν προηγείται του ρήματος το να , θα , όταν κλπ το (ει) της κατάληξης μετατρέπεται σε (η) με υπογεγραμμένη , την οποία δυστυχώς δεν διαθέτει το πληκτρολόγιό μου .
quote:
europaios2
Θρησκόληπτος? από που κι ως που? Επειδή στα θέματα ιστορίας και χριστιανισμού σας έχω βάλει κάτι ματομπούκαλα ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Το τελευταίο άσε να το κρίνουν οι άλλοι .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 00:25:20  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατρέ πάσχω απο αμνησία...

-Τότε θα πληρώσετε προκαταβολικά...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 00:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2
quote:
Sesostris:
Τότε πρέπει σίγουρα να είσαι διχασμένη προσωπικότητα , γιατί ο ένας από τους δύο εαυτούς σου είναι εντελώς αγράμματος .

Να τα πεις στον άλλον αυτά!

quote:
Sesostris:
Αν είχες επαρκείς γνώσεις της ελληνικής γλώσσας , θα είχες καταλάβει όπως οι υπόλοιποι , ότι δεν χρησιμοποιώ στα κείμενά μου την γραμματική Τριανταφυλλίδη την οποία θεωρώ γλωσσοκτόνο . Έτσι όταν προηγείται του ρήματος το να , θα , όταν κλπ το (ει) της κατάληξης μετατρέπεται σε (η) με υπογεγραμμένη , την οποία δυστυχώς δεν διαθέτει το πληκτρολόγιό μου

Δικαιολογίες.....

quote:
Sesostris:
Το τελευταίο άσε να το κρίνουν οι άλλοι .

Ναααααα κάτι ΜΑΤΟΜΠΟΥΚΑΛΑ!!!! το φυσάτε και δεν κρυώνει!!!

ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 01:10:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ναααααα κάτι ΜΑΤΟΜΠΟΥΚΑΛΑ!!!! το φυσάτε και δεν κρυώνει!!!

ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝ


Κάτι στην διατροφή του πρέπει να φταίει...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
Πλήρες Μέλος


1189 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 03:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ3
εσεις εδω βρηκατε την ιδανικη ψυχαναλυση και μαλιστα σε βραδια εκλογων!

Demonizer στειλε μου μειλ στο ασπρο φορουμ για να μπορεσω να σου στειλω κατι λινκς που σε ενδιαφερουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 04:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo
Φίλε ευρωπαίε
Είπες
1)Ναι αλλά αυτά τα δύο πάνε πακέτο. Δεν μπορεί δηλαδή να αφαλοκόψεις το κοινωνικό περιβάλλον από το βιολογικό του μέρος που το αποτελεί.
Σε αυτή την περίπτωση έχουμε ξένη επέμβαση. Εξετάζουμε λοιπόν υπό φυσιολογικές συνθήκες τα δεδομένα και όχι αυτές τις τραβηγμένες από τα αυτιά.
Δεν υπάρχει λοιπόν νοημοσύνη χωρίς το αντίστοιχο κοινωνικό περιβάλλον.....όμως ακριβώς το ίδιο, δεν υπάρχει το ίδιο κοινωνικό περιβάλλον χωρίς την αντίστοιχη νοημοσύνη που το αναλογεί.

Απαντώ
Δεν διαφωνώ με αυτό που λες, όμως αυτό που είπα για τα παιδιά που μεγάλωσαν με ζώα το είπα για άλλο λόγο, για να σου δείξω ότι η βιολογική νοημοσύνη του ανθρώπου αν δεν υποστηριχτεί από το κοινωνικό περιβάλλον, δεν είναι και τόσο διαφορετική από του πιθήκου..το είπα για να συγκρίνουμε την νοημοσύνη ως μηχανισμό (χαρντγουερ).

Είπες
2)Άλλα ζώα που αναγνωρίζουν τον εαυτό τους στον καθρέπτη είναι το δελφίνι και η φώκια.
Και σίγουρα είναι και άλλα που δεν γνωρίζουμε επίσημα όπως ο σκύλος.

Απαντώ
Μην είσαι αφελής φίλε ευρωπαίε δεν εννοώ απλώς ότι κοιτούν τον καθρέπτη, επειδή τους φαίνετε περίεργος , εννοώ ότι αναγνωρίζουν ότι βλέπουν τον εαυτό του σ αυτόν . (το πείραμα με τον λεκέ στο πρόσωπο αν έχεις ακουστά)εντελώς άσχετα πράγματα δηλαδή.

Είπες
3)Ενδιαφέρον, έχουμε όμως ένα τέτοιο νησί με αυτές τις πληροφορίες όχι ως υπόθεση αλλά ως γεγονός?


Απαντώ
Ναι στην Κρήτη βρέθηκαν οστά νάνων ελεφάντων στην μήλο νάνοι ιπποπόταμοι στα νησιά Φλόρες νάνοι homo erectus(floresiensis ονομαστήκαν) σε ένα νησί του Καναδά βρέθηκαν οστά νάνων μαμούθ και πάρα πολλά άλλα χειροπιαστά ευρήματα. αρκεί να ψάξεις στο ιντερνέτ για το φαινόμενο του νησιωτικού νανισμού

Είπες
Οκ!....στις 7/11/2.002.010 τα ξαναλέμε...
Απαντώ
Χαριτωμένο, αλλά όχι επιχείρημα

Είπες
Η νοημοσύνη του Νεάντερνταλ δείχνει ότι ανήκει στα ανθρωποειδή, το ίδιο και ο erectus, όσο για τα λοιπά είδη δεν γνωρίζω ακριβώς τις διανοητικές τους ικανότητες. Αυτές για μένα είναι το κριτήριο εάν βρίσκονται στην ίδια αλυσίδα με τον άνθρωπο.
Εάν δηλαδή η νόησή τους ήταν εμφανώς ανώτερη από τους πιθήκους (ασχέτως εάν ήταν πολύ κατώτερη από του σημερινού ανθρώπου), τότε τους κατατάσσω στην αλυσίδα του ανθρώπου.
Όπως καταλαβαίνεις, οι εγκεφαλικές τους ικανότητες είναι για μένα το κριτήριο της κατάταξης είτε στα ανθρωποειδή, είτε στα πιθηκοειδή.

Απαντώ
Ανήκουν όλοι στους ανθρωπιδες και στην οικογένεια homo , αλλά ήταν ξεχωριστό είδος από εμάς, ιδικά για τον Νεάντερνταλ οι επιστήμονες είναι βέβαιοι ότι ήταν τόσο ικανός νοητικά που αν τον στέλναμε στο πανεπιστήμιο θα μπορούσε να μάθει να οδηγά και αεροπλάνο, αλλά δεν θα μπορούσαμε να διασταυρωθούμε με αυτόν και να κάνουμε απογόνους…… μη κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου δεν ήμασταν πάντα το μόνο νοήμον ζώο στον πλανήτη , όσο κι αν προσπαθείς να τους εντάξεις είτε στην κατηγορία των ζώων είτε στην κατηγορία των ανθρώπων , η αλήθεια είναι ότι ήταν διαφορετικό - άλλο είδος ζωής


η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

homo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
219 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 04:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους homo
Φίλε ευρωπαίε
Είπες
Όσον αφορά τώρα τον κοινό αυτό πρόγονο.
Γιατί να δημιουργήθηκε ένα τετράποδο, από το οποίο ξεπήδησε ο κοινός πρόγονος του ανθρώπου και του πιθήκου και να μην δημιουργήθηκαν δύο πανομοιότυπα αλλά με διαφορετικές προδιαγραφές τετράποδα.
Από το ένα να βγήκε ο πρόγονος του σημερινού πιθήκου και από το άλλο ο πρόγονος του σημερινού ανθρώπου.
Γιατί ντε και καλά να ήταν ένα αυτό το τετράποδο που σιγά σιγά τα μπροστινά του πόδια έγιναν χέρια και από αυτό μετά να βγήκαν τα πιθηκοειδή και τα ανθρωποειδή....και όχι δύο? ένα για τα ανθρωποειδή και ένα για τα πιθηκοειδή?


Απαντώ
Σε λίγο θα μας πεις ότι αυτοί οι δυο πρόγονοι(του πιθήκου και του ανθρώπου ντε)ζούσαν στην ίδια περιοχή είχαν ακριβώς τις ίδιες συνήθεις , ίδια διατροφή , ιδιο DNA,ίδια ΓΟΝΙΔΙΑ, είχαν τα ίδια δακτυλικά αποτυπώματα, ίδια ομάδα αίματος, ηταν ολόιδιοι μεταξύ τους………… ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΟΙΝΟΣ ΠΡΟΓΟΝΟΣ
Ε! ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΡΟΓΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΘΗΚΟ!!!!!!!!!

η συνειδηση παμφωτη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 04:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Οι λογαριασμοί Demonizer και Dr Strange απενεργοποιήθηκαν.

zip, πέρα από την πολύ συχνά επιτυχημένη χιουμοριστική σου γραφή, κάποιες φορές ξεπερνάς τα όρια.
Όμως, το γεγονός ότι ο οποιοσδήποτε "κομήτης" (που μπαίνει, βρίζει, απενεργοποιείται) χρησιμοποιεί ανάρμοστες για το χώρο και τη συζήτηση εκφράσεις, δε σημαίνει πως η χρησιμοποίηση ανάλογων εκφράσεων από τα υπόλοιπα μέλη της συζήτησης είναι κάτι αποδεκτό για τα forums.

Παρακαλούμε να το έχετε υπόψη σας αυτό. Βεβαίως, στις συζητήσεις στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ έχουμε μια κάπως μεγαλύτερη ανοχή στο πόση ένταση υπάρχει στις διαφωνίες ή ακόμα και σε κάποιες εκφράσεις που δεν είναι και οι πιο "κόσμιες"... Αυτό δε σημαίνει όμως ότι είμαστε διατεθειμένοι να ανεχόμαστε τα πάντα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hell Rider
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 07:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hell Rider
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 10:43:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όπως σας εξηγήσα τραγελαφικά πιθηκάκια. Η διαφωνία μου ειναι με τους Δαρβινιστές, όχι με τις επιστημονικές διαπιστώσεις. Όλα όσα λέτε, είναι κενά περιεχομένου, και όσο και να μαλακίζεστε, απλά πολλαπλασιάζεται το ΤΙΠΟΤΑ το οποίο σας εκφράζει, γιατί προσπαθείτε να παρουσιάσετε κάποιες απο τις διαπιστώσεις σας για το πως, ως ένα τέλμα στην σκέψη σε σχέση με την αναζήτηση του από που.

Κάποιος που πιστεύει στο έμψυχο του κόσμου(αφήστε τον Λογο που εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να νοήσουν τα πιθηκάκια, άγου τα ρε τα καημένα), πρέπει να είναι ηλίθιος για να δεχθεί, ότι το πως που προσπαθούν να θέσουν ως τέλμα οι καμμένοι υλιστές, είναι η μοναδική απάντηση και ο μοναδικός τρόπος σκέψης.

Εγώ λέω ότι ακόμα και το από που να είναι σε κάποιο βαθμό οι τυχαίες μεταβολές, είναι παρανοϊκό αυτό να είναι το τέλμα της σκέψης.

Όπου όπως και εσείς οι ίδιες μαρτυράτε, αυτή η παράνοια έχει ένα συγκεκριμένο στόχο, απο τότε που την έχεσε ο Δαρβίνος, και ενω θα μπορούσε μια χαρά να συνυπάρχει ως θεωρία με την ευφυΐα, σε σχέση με το από που(όπου και πολλοί επιστήμονες παραδέχονται), σας προκαλεί ΤΡΟΜΟ και μόνο η ιδέα οτι ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σύστημα σκέψης το οποίο έχετε επιβάλει ΔΟΓΜΑΤΙΚΑ στην ανθρωπότητα, είναι στην ουσία μια αρρωστημένη ηλιθιότητα, και φυσικά θα το παλέψετε μέχρι τέλους.

Καλή τύχη στον μάταιο αγώνα με την ηλιθιότητα σας. Αλλά σας το λέω εγώ στα σίγουρα, ότι ματαιοπονείτε.

Είσαστε ΤΟΣΟ ηλίθιοι που δεν μπορείτε να δείτε καν οτι ΔΕΝ υπάρχει θέμα για συζήτηση και ότι από αυτό το σημείο και μετά είναι θέμα πίστης.

See you in Hell ;)

http://lupusanimus.blogspot.com/2010/11/esotericagr.html

Edited by - Hell Rider on 08/11/2010 08:16:40


Στο καλό και να μας γράφεις φίλαράκο...
Αλλα απορώ..που εσύ είδες και "ανέγνωσες" την οποιαδήποτε προσπάθεια σύνδεσης της Δαρβινικής Θεωρίας με την "νοητική εξέλιξη" του ανθρώπου..???

Προφανώς άλλα διαβάζετε ορισμένοι και άλλα αντιλαμβάνεστε...και ασφαλώς θεωρώ καθόλου τυχαία..!!!

Αποσπασματικές τοποθετήσεις ... χωρίς νόημα και ειρμό και μετά ο εκνευρισμός εξ'αιτίας της αδυναμίας να υποστηρίξετε τις αερολογίες σας..!!!

Ο δρόμος για την κόλαση είναι μοναχικός φίλε μου και επιλογή του καθενός...επιλογές είναι αυτές και σίγουρα σεβαστές..!!!

Προσωπικά , θα σου ευχόμουν το καλύτερο..ελπίζω και και οι συνοδοιπόροι σου , στην σκέψη ... τιςς αντιλήψεις και την συμπεριφορά..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 10:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
amalia

zip, πέρα από την πολύ συχνά επιτυχημένη χιουμοριστική σου γραφή, κάποιες φορές ξεπερνάς τα όρια.
Όμως, το γεγονός ότι ο οποιοσδήποτε "κομήτης" (που μπαίνει, βρίζει, απενεργοποιείται) χρησιμοποιεί ανάρμοστες για το χώρο και τη συζήτηση εκφράσεις, δε σημαίνει πως η χρησιμοποίηση ανάλογων εκφράσεων από τα υπόλοιπα μέλη της συζήτησης είναι κάτι αποδεκτό για τα forums.

Παρακαλούμε να το έχετε υπόψη σας αυτό. Βεβαίως, στις συζητήσεις στο ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ έχουμε μια κάπως μεγαλύτερη ανοχή στο πόση ένταση υπάρχει στις διαφωνίες ή ακόμα και σε κάποιες εκφράσεις που δεν είναι και οι πιο "κόσμιες"... Αυτό δε σημαίνει όμως ότι είμαστε διατεθειμένοι να ανεχόμαστε τα πάντα.


Ok, ελήφθη. Καλημέρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hell Rider
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 11:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hell Rider
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 11:19:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινη κοτα η οποιαδηποτε ασχολια με καμμενα μιασματα της υπαρξης οπως εσυ, δεν εχει κανενα νοημα.

Αυτο περι νοημοσυνης ψαξε πισω να τα βρεις απο τον Βιομηχανικουλη και κοψε την πολυ μαλακια γιατι βλαπτει.

Καταλαβε οτι εισαι απλα ενα γελιο υποκειμενο, που δεν ξερει ουτε
να ακουει, ουτε να μιλαει.




Προφανώς θα έχεις γνωρίσει πολλές κότες σαν και μένα στην ζωή σου έτσι .. γι'αυτό και είσαι "σιναχωμένος"..???
Δεν μου λές , πάντα έτσι ήσουν ή σου προέκυψε απο την συναναστροφή σου με τις κοτούλες που κάνεις παρέα..???
Λοιπόν πέρα απο τους ψευτο-τσαμπουκάδες και την προσπάθεια σου να δείξεις ότι είσαι πυροβολημένος -το έχουμε καταλάβει- με μεθοδεύσεις απηρχειωμένες...δουλοπάροικων ενός "ευτελούς εγώ" εκτός απο το να κρώζεις σαν κοτούλα που γέννησε τ'αυγό , λές και ήταν η πρώτη και περήφανη...έχεις να πείς καμμιά σωστή κουβέντα..???

Τα υπόλοιπα "χαζά" που λές , δεν χρειάζονται ιδιαίτερο ταλέντο...πήγαινε σε καναν καφενέ και ψευτό-μαγκες σαν και σένα θα τον δείς γεμάτο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hell Rider
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 11:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hell Rider
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 11:25:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μιας και θα φυγω:

Αχρηστο κοιμισμενο αποβλητο της υπαρξης, που αλλα σου λενε και αλλα θελεις να καταλαβαινεις.

Αυτο με την νοημοσυνη ειναι το ΚΥΡΙΟ θεμα της αντιπαραθεσης.

Που σκατα βρισκεσαι ΡΕ ΓΕΛΙΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ;

Εγω ΞΕΡΩ που βρισκεσαι. Θα του πουμε εκει, οταν ψωφισεις. lol

Για τα υπολοιπα μπορεις να περνας απο το blog μου, μπας και σου φεξει.

Αντε τωρα να παιξεις με το πουλακι σου.




Τι καλό παιδάκι που είσαι..έχεις και blog μικρέ..???
...ασχολείται κανείς άνθρωπος μαζί σου...χαράς το κουράγιο τους...

Μην θυμώνεις ρε...χαλάρωσε..όλοι σ'αγαπάμε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2010, 11:28:13  Εμφάνιση Προφίλ
Έχει και "blog" o μικρός...όλοι Blog-αρισμένοι σε τούτο δώ τον τόπο....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.296875
Maintained by Digital Alchemy