ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΔΙΠΛΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ: Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΜΥΗΣΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 23
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 15:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E, admin μαλλον φαινεται τι ελει να πει ο Αιολος..

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 15:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOMAXE,

να σε κεράσω ρε μεγάλε άλλη μια γύρα ;

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

Δεν θα ασχοληθώ μαζί σου.


Άντε, να το δω και μην το πιστέψω Mr. Daniel's. Έτσι και το κάνεις πράξη αυτό που λες, εγώ ρε φίλε ένα κιβώτιο από τα κατασχεμένα θα σου στείλω ... [Και δεν σου κάνω πλάκα σ' αυτό ... ]

Πάντως άνευ πλάκας, εγώ αυτούς τους τύπους τους γουστάρω. Αρκεί να έχουν μέτρο. Γιατί 'ντάξει, ορισμένες φορές ξεφεύγουν ρε παιδί μου κι άντε να τους μαζέψεις.

Edited by - zip on 30/06/2011 16:02:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 15:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

NIKOMAXE,

να σε κεράσω ρε μεγάλε άλλη μια γύρα ;



Οχι.
Πρέπει να πίνω ενα ουισκάκι κάθε δυο μέρες
και ενα ποτηράκι κόκκινο κρασι κάθε μέρα.
Λόγοι "εναλακτικής" ιατρικής!

Αν εννοείς 'αλλη μια γύρα" βρισίδια,ελεύθερα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
zip, ομολογώ, δεν καταλαβαίνω.

Κοίταξε, η εικόνα του E.T. ήταν απλώς μία χιουμοριστική αντίδραση/παρεμβολή στην αναφορά περί του συγκεκριμένου χαρακτήρα που έκανε, νομίζω, ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ (αν δεν θυμάμαι καλά, διορθώστε με), το κείμενο "E.T. phone home" σχετίζεται φυσικά με την αντίστοιχη κινηματογραφική φράση που στο μυαλό μου συνοδεύει την εικόνα του "E.T. του εξωγήινου" και το για λίγα λεπτά της ώρας κλείδωμα του θέματος ήταν για να διατηρηθεί ένα θετικό momentum το οποίο πήγαινε να δημιουργηθεί το οποίο και προσπάθησα να "βοηθήσω" κι εγώ με την εικόνα(ήθελε και λίγο χρονικό διάστημα για να την βρω και να την "φτιάξω" εξάλλου)...
Δεν ξέρω γιατί το παρεξηγήσατε κι εσύ(ή έτσι μου φαίνεται) και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, ο ένας μίλησε για "προσκλήσεις για τηλεφωνήματα", ο άλλος -εσύ δηλαδή- στην αρχή αντέδρασες με εκείνο το τουλάχιστον ακαλαίσθητο "E.T. fυck home" (βρε μπαγάσα, τώρα κατάλαβα ότι έβαλες ύψιλον για να σου εμφανίζεται), τώρα δε, δεν καταλαβαίνω πάλι σε τι αναφέρεσαι...

Τώρα, για το αν μπορείς εσύ να κάνεις κάτι μέσα από τον διάλογο, τη συζήτηση κ.ο.κ. θα μου επιτρέψεις να έχω εντελώς διαφορετική άποψη: Βεβαίως και μπορείς! Και βεβαίως και μπορούμε να το κάνουμε ο ένας στον άλλον, και νομίζω αυτό κάνουμε πολύ συχνά οι άνθρωποι μεταξύ μας!
Πληγώνουμε, απαξιώνουμε, υποτιμούμε, ελέγχουμε, καταδυναστεύουμε...

Ο λόγος έχει κατά την γνώμη μου τεράστια δύναμη. Ίσως τη μεγαλύτερη -κατ'ουσία- από όλες τις δράσεις και ιδιότητες του Ανθρώπου.
Γιατί συνδέεται στενά με την Ταυτότητα και το Εγώ και νομίζω πως συμβάλει μάλλον κατά το μεγαλύτερο μέρος στη δημιουργία τους. Αλλά και στον έλεγχό τους ή και την καταστροφή τους.
Μην λαμβάνεις λοιπόν την "καταστροφή" τόσο κυριολεκτικά. Γιατί όντως άλλες πράξεις μπορούν να στερήσουν την ίδια τη ζωή ή να την μεταλλάξουν σε μεγάλο βαθμό.
Η καταστροφή όμως και σε άλλα επίπεδα είναι εξίσου σημαντική, ίσως και -υπό συνθήκες- σημαντικότερη.

Περί της δύναμης του Λόγου στην οποία αναφέρεσαι, γιατί να το χλευάσω αλήθεια;
Ίσα-ίσα ήθελα να γράψω και πιο πριν, αλλά μου διέφυγε, ότι θεωρώ πάντα πως την μεγαλύτερη δύναμη και άρα και την μεγαλύτερη ευθύνη έχει αυτός που διαθέτει και τον ικανότερο Νου. Αυτός τουλάχιστον έχει την ικανότητα και άρα την πιθανότητα να καταλάβει περισσότερα...

----------------

Πάντως, και αυτό αφορά και τους δυο σας, την πολύτιμη σύγκρουσή σας, με γεια σας με χαρά σας, να την κρατήσετε όσο θέλετε, εφόσον δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά(και ο χώρος εξάλλου δεν έχει πρόβλημα με τις συγκρούσεις αυτές καθεαυτές). Φροντίστε όμως να συνεχιστεί εντός... "αθλητικών πλαισίων"



Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOMAXE,

από μένα είσαι πια ...

ok !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
chess:
quote:
E, admin μαλλον φαινεται τι ελει να πει ο Αιολος..

Bad always looks better than the god one....


E, πέστο τότε chess και στους υπόλοιπους ξεκάθαρα το τι κατάλαβες, γιατί μου φαίνεται πως μάλλον "θα ψάχνονται".


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Άντε, να το δω και μην το πιστέψω Mr. Daniel's. Έτσι και το κάνεις πράξη αυτό που λες, εγώ ρε φίλε ένα κιβώτιο από τα κατασχεμένα θα σου στείλω ... [Και δεν σου κάνω πλάκα σ' αυτό ... ]

Επειδή το πιστεύω οτι δeν κάνεις πλάκα
οταν ανέβω Θεσ/κη,δεν θα το γλυτώσις αυτο.

Και φρόντισε να κατασχέσeις Jack!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zip

Kαι απο πλευρας μου ολα Οκ!


Πρόταση:
Οι καλές χιουμοριστικές ατάκες να επιτρέπονται!
Μεταξύ μας εννοώ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 16:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Admin

Κοίταξε, η εικόνα του E.T. ήταν απλώς μία χιουμοριστική αντίδραση/παρεμβολή [ χιούμορ λοιπόν ... ! ok Admin, κανένα πρόβλημα! ] στην αναφορά περί του συγκεκριμένου χαρακτήρα που έκανε, νομίζω, ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ (αν δεν θυμάμαι καλά, διορθώστε με), το κείμενο "E.T. phone home" σχετίζεται φυσικά με την αντίστοιχη κινηματογραφική φράση που στο μυαλό μου συνοδεύει την εικόνα του "E.T. του εξωγήινου" και το για λίγα λεπτά της ώρας κλείδωμα του θέματος ήταν για να διατηρηθεί ένα θετικό momentum το οποίο πήγαινε να δημιουργηθεί το οποίο και προσπάθησα να "βοηθήσω" κι εγώ με την εικόνα(ήθελε και λίγο χρονικό διάστημα για να την βρω και να την "φτιάξω" εξάλλου)...

Δεν ξέρω γιατί το παρεξηγήσατε κι εσύ(ή έτσι μου φαίνεται) και ο ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ, ο ένας μίλησε για "προσκλήσεις για τηλεφωνήματα", ο άλλος -εσύ δηλαδή- στην αρχή αντέδρασες με εκείνο το τουλάχιστον ακαλαίσθητο "E.T. fυck home" (βρε μπαγάσα, τώρα κατάλαβα ότι έβαλες ύψιλον για να σου εμφανίζεται), τώρα δε, δεν καταλαβαίνω πάλι σε τι αναφέρεσαι...[ Χιουμοριστική αντίδραση Admin ]

Τώρα, για το αν μπορείς εσύ να κάνεις κάτι μέσα από τον διάλογο, τη συζήτηση κ.ο.κ. θα μου επιτρέψεις να έχω εντελώς διαφορετική άποψη: Βεβαίως και μπορείς! Και βεβαίως και μπορούμε να το κάνουμε ο ένας στον άλλον, και νομίζω αυτό κάνουμε πολύ συχνά οι άνθρωποι μεταξύ μας! Πληγώνουμε, απαξιώνουμε, υποτιμούμε, ελέγχουμε, καταδυναστεύουμε... [ Μπορούμε όμως και να μην πληγώνουμε. Μπορούμε να αξιώνουμε, να τιμούμε, να μην ελέγχουμε και να μην καταδυναστεύουμε ... scroll up Admin ]

Ο λόγος έχει κατά την γνώμη μου τεράστια δύναμη. Ίσως τη μεγαλύτερη -κατ'ουσία- από όλες τις δράσεις και ιδιότητες του Ανθρώπου. Γιατί συνδέεται στενά με την Ταυτότητα και το Εγώ και νομίζω πως συμβάλει μάλλον κατά το μεγαλύτερο μέρος στη δημιουργία τους. Αλλά και στον έλεγχό τους ή και την καταστροφή τους. Μην λαμβάνεις λοιπόν την "καταστροφή" τόσο κυριολεκτικά. [ Η καταστροφή Admin, όπως και την λάβεις, μία είναι : Καταστροφή. Kι εγώ σου είπα : Ούτε θέλω, ούτε μπορώ να καταστρέφω ανθρώπους. ] Γιατί όντως άλλες πράξεις μπορούν να στερήσουν την ίδια τη ζωή ή να την μεταλλάξουν σε μεγάλο βαθμό.Η καταστροφή όμως και σε άλλα επίπεδα είναι εξίσου σημαντική, ίσως και -υπό συνθήκες- σημαντικότερη.

Περί της δύναμης του Λόγου στην οποία αναφέρεσαι, γιατί να το χλευάσω αλήθεια; Ίσα-ίσα ήθελα να γράψω και πιο πριν, αλλά μου διέφυγε, ότι θεωρώ πάντα πως την μεγαλύτερη δύναμη και άρα και την μεγαλύτερη ευθύνη έχει αυτός που διαθέτει και τον ικανότερο Νου. Αυτός τουλάχιστον έχει την ικανότητα και άρα την πιθανότητα να καταλάβει περισσότερα... [ Αυτό είναι σωστό. Συμφωνώ. ]


Κι οι νεκροκεφαλές γελάνε ...

Edited by - zip on 30/06/2011 17:05:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 17:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
22η σελίδα, ε;

Ορίστε λοιπόν και ένας Ε.Τ. !

NIKOMAXE, Μάριε, κ.ο.κ., τώρα που το θυμήθηκα... ήθελα να σε ρωτήσω:
στα αρχικά σου μηνύματα υπέγραφες με ένα 2233.
Στη συνέχεια το άλλαξες στο
"ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
"

Αυτό το 2233 τι ήταν;


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 17:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

chess:
quote:
E, admin μαλλον φαινεται τι ελει να πει ο Αιολος..

Bad always looks better than the god one....


E, πέστο τότε chess και στους υπόλοιπους ξεκάθαρα το τι κατάλαβες, γιατί μου φαίνεται πως μάλλον "θα ψάχνονται".




Μην ανησυχείς, Admin.

Πιστεύω πως όλοι έλαβαν το μήνυμα, απλώς μάλλον δεν υπάρχει λόγος να σχολιαστεί.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 17:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde, πέρα από κάποιες άτσαλες προσπάθειες που ήδη έκανες για να μιλήσεις γι'αυτό, δε νομίζεις πως θα ήταν καλύτερο να μιλήσεις ευθέως για κάποιον από τους παραπλανητικούς λογαριασμούς που έφτιαξες και που αφορά -έμμεσα ή άμεσα- άλλον συμμετέχοντα εδώ;
Μμμ.. Θα το κάνω, αλλά επειδή δε μ'αρέσουν τα ωμά κρέατα, θα ζητήσω κατ'αρχήν τη βοήθεια του κοινού, και συγκεκριμένα ενός άσπονδου φίλου μου, του φίλτατου Νικόμαχου. Νικόμαχε θυμάσαι έναν λογαριασμό που είχε φτιαχτεί με το όνομα σου(στο Μ&θ) και που ο Λούπους αποθέωνε τον Τζέοστατ για αυτό;
quote:
Σου το έχω πει ήδη, θα επαναδιατυπώσω όμως πως ο ρόλος σου είναι από τους πλέον ύποπτους. Και μην βαυκαλίζεσαι με το αμέσως προηγούμενο...
Η αλήθεια είναι ότι έχω βαλθεί να διαγραφώ, αλλά δεν θα με αφήσω να με διαγράψω, δεν είναι έντιμο δηλαδή προς τον εαυτό μου. Παρόλα αυτά όπως σου εξήγησα εμμέσως πλην σαφώς, εγώ τα βλέπω απο "απόσταση" όλα αυτά. Δηλαδή, δεν εμπλέκομαι πουθενά, και γνωρίζω μόνο όσα μου είναι "χρήσιμα" να γνωρίζω. Άλλωστε αν δεν κυνηγούσα τη πληροφορία, παντού και πάντα, δεν θα ήμουν αυτός που είμαι, αλλά ούτε και οι άλλοι θα με υπολόγιζαν. Αυτό είναι χόμπι βέβαια. Ούτε βέβαια και είμαι ρουφιάνος, έχω συναίσθηση του τι λέω σε ποιον και πότε.
quote:
Δεν είναι δα και κάτι που θα έπρεπε κάποιος να το έχει σε κάποια περίοπτη θέση ούτε κάποιου είδους επιβράβευση. Κάθε άλλο... Προσωπικά θεωρώ κάτι τέτοια ως μάλλον ανόητες, παιδικόμορφες στάσεις.
Αν μη τι άλλο, τα παιδιά σπάνε την ανία πάντως. Μόνο που αν δεν υπήρχαν γονείς να τα κυνηγάνε θα πέφτανε στις ρόδες κανενός αμαξιού.
quote:
Ειδικά αν αναλογιστώ και τα τελευταία "έξυπνα" περί χωρών του εξωτερικού κ.ο.κ.
Ακριβώς αυτή η "από πρώτο χέρι" γνώση των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών εισόδου εγκληματικών στοιχείων μέσα στα Forums και των τρόπων με τους οποίους ασκούν τη δράση τους σε καθιστά κι εσένα υπεύθυνο.
Μα όσο μπορείτε εσείς να λύσετε το πρόβλημα, άλλο τόσο μπορώ και εγώ. Εσείς έχετε επιπλέον και τα τεχνικά μέσα και τις γνώσεις. Δηλαδή τι θα μπορούσα εγώ να κάνω για να βοηθήσω, που δε μπορείτε εσείς;

quote:
Ξέρεις, η συναίνεση και η συνέργεια σε εγκληματική δραστηριότητα είναι και αυτή εγκληματική δράση. Και δεν αποτελεί αυτό κανενός είδους απειλή.
Το αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι απειλή, αλλά και να ήταν δεν θα είχε ερείσματα.
quote:
Το ότι γνωρίζεις τον ακριβή τρόπο με τον οποίο ένας εκ των δύο troll φτιάχνει τις πολλαπλές e-mail διευθύνσεις του για να επιτύχει είσοδο στην Κοινότητα, παρότι ανεπιθύμητος, έχει μεγεθύνει τις υποψίες μας για σένα.
Ώπα ώπα, ποιον "ακριβή" τρόπο;
quote:
Για τους υπόλοιπους συμμετέχοντες, θα πρέπει να ενημερώσουμε ότι καθώς οι e-mail διευθύνσεις είναι κρυμμένες στα προφίλ των Μελών, μόνον κάποιος που έχει ίδια γνώση του ατόμου και περισσότερο της δραστηριότητάς του θα μπορεί να το υποδυθεί, ειδικά στην περίπτωση αυτή όπου ο τύπος των διευθύνσεων έχει τον χαρακτήρα υπογραφής και μοναδικότητας/ιδιαιτερότητας.
Εδώ σε χάνω λίγο. Ο καθένας δε μπορεί να μιμηθεί τον καθένα; Τι εμποδίζει ας πούμε κάποιον που θέλει να τρολάρει να μιμηθεί τον Λούπους ή τον Τζέοστατ, τον Λίμπερο κοκ.
quote:
Δεν γνωρίζουμε λοιπόν αν έχεις την οποιαδήποτε σχέση με την Κύπρο, δε μας απασχολεί κιόλας, το μόνο που θέλουμε να σου κάνουμε ξεκάθαρο είναι πως η πρόσκλησή μας "για γνωριμία", δεν εκφράζει κάποια απλή επιθυμία. Είναι -η γνωριμία εννοώ- σίγουρα για τη δική σου συμμετοχή, απαραίτητη. Είτε ως λογαριασμός, είτε ως άτομο. Θέλουμε να έχουμε τουλάχιστον μία σαφή ιδέα με το ποιον έχουμε να κάνουμε.
Δεν μας καλύπτει πάντως το "αυτό μπορώ να κάνω"...

Μμμ.. μια τηλεσυνδιάσκεψη το βρίσκω πιο πιθανό. Ή ένα απλό τηλεφώνημα.

quote:
Αυτό το 2233 τι ήταν;
Το κωδικό όνομα του Τρεχαγύρευε πάντως ήταν το 1888, του το 'χα βγάλει εγώ προσωπικά με έμπνευση από τον Ζιπ. Τώρα το 2233... τι να είναι άραγε...

quote:
Όποιος/α έχει την ευγενή καλοσύνη: μήπως τυχόν κατανόησε κάποιος τι θέλησε να μας πει ο Αίολος παραπάνω;

"Η αράχνη πλέκει το υφαντό της και κρύβεται μεσ' τη σιωπή, αλλά πριν καν το θύμα πιάσει, στο δίχτυ της μέσα θα πνιγεί.." -3 Ιαν. 2011
Κανείς δεν τον ακούει τον Dr. Jekyll.. κανείς.. Πότε θα μάθετε να ακούτε.. πότε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 18:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Στην υγειά του Dominique!

Κι ο δάσκαλος χαμογελάει κάτω απ' τα μουστάκια του ...

Edited by - zip on 30/06/2011 18:16:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 18:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr Jekyll Mr Hyde:
quote:
Η αλήθεια είναι ότι έχω βαλθεί να διαγραφώ, αλλά δεν θα με αφήσω να με διαγράψω, δεν είναι έντιμο δηλαδή προς τον εαυτό μου. Παρόλα αυτά όπως σου εξήγησα εμμέσως πλην σαφώς, εγώ τα βλέπω απο "απόσταση" όλα αυτά. Δηλαδή, δεν εμπλέκομαι πουθενά, και γνωρίζω μόνο όσα μου είναι "χρήσιμα" να γνωρίζω. Άλλωστε αν δεν κυνηγούσα τη πληροφορία, παντού και πάντα, δεν θα ήμουν αυτός που είμαι, αλλά ούτε και οι άλλοι θα με υπολόγιζαν. Αυτό είναι χόμπι βέβαια. Ούτε βέβαια και είμαι ρουφιάνος, έχω συναίσθηση του τι λέω σε ποιον και πότε.

Μάλλον παίζεις σε ένα εντελώς διαφορετικό παιγνίδι πάντως και δεν έχεις καταλάβει καθόλου πως βρίσκεσαι αλλού. Το ESOTERICA σίγουρα δεν το γνωρίζεις, αυτό στο υπογράφω.

Θα σου πω όμως ευθαρσώς πως οι διάφορες "πληροφορίες" που έχεις "κυνηγήσει" δεν βλέπω να σου γίνουν τελικά και πολύ "χρήσιμες"...


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 18:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ούτε και θα μου φαινόντουσαν χρήσιμες σε πρακτικά ζητήματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 18:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον παίζεις σε ένα εντελώς διαφορετικό παιγνίδι πάντως και δεν έχεις καταλάβει καθόλου πως βρίσκεσαι αλλού. Το ESOTERICA σίγουρα δεν το γνωρίζεις, αυτό στο υπογράφω.
Εξαρτάται. Το εσωτέρικα απαρτίζεται από τα μέλη του, ή απο τη διαχειριστική ομάδα; Πάντως αυτό ακριβώς ήθελα όταν έφτιαχνα αυτό το θέμα, να γνωριστούμε όλοι καλύτερα.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/06/2011 18:34:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 18:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε admin ξεκινώ από το τέλος σχετικά με το όνομα του Νικομαχου.

Πρόκειται προφανώς για λάθος πληκτρολόγηση όπου, όποτε έγινε.
Θα μπορούσε να είναι και λάθος του αυτόματου διορθωτή που μερικές φορές χρησιμοποιώ στον κειμενογράφο, χωρίς να το καταλάβω.
Λόγω περιορισμένου χρόνου, - μερικές φορές γράφω πολύ βιαστικά-, και σπάνια ελέγχω τι έγραψα.

Έχω την αίσθηση ο Νικόμαχος δεν διέγνωσε εσκεμμένη πρόθεση μου, γιατί θα μου το είχε αναφέρει.
Είμαι σίγουρος για αυτό.
Πιστεύω πως έχει κατανοήσει τις προσπάθειες μου για αποκλιμάκωση της έντασης.

Όσον αφορά τον Νο1 λογαριασμό troll, δεν συνηθίζω να μιλώ με γρίφους, και το έχω εξηγήσει.
Υπέθεσα πως είναι ΜΟΝΟ ένας ο κατά συρροή τρολλάκιας, που επέμενε μεταλλασσόμενος να ενοχλεί.

Εσείς λέτε πως ήταν δύο?
ΔΕΝ έχω στοιχεία IP διευθύνσεων, επομένως δεν μπορώ να έχω ασφαλή γνώση.
Προφανώς εσείς τα γνωρίζεται, και έτσι επιβεβαιώσατε πως ο “glue glue” δεν σχετίζεται με το “monster troll” και τους άλλους troll λογαριασμούς που μπλοκάρεται. .

Εσείς ξέρετε.
Δεν μπορώ να βοηθήσω πάνω σε αυτό.

Στο ερώτημα αν κάποιο ενεργό μέλος μπορεί να είναι ή να ήταν υπεύθυνος για αυτούς τους λογαριασμούς, αν θέλετε την γνώμη μου, τώρα πια δεν αποκλείω τίποτα, ιδικά μετά από όλα αυτά τα “παρανοϊκά” που άκουσα αυτές τις τελευταίες ημέρες, σε αυτό εδώ το τόπικ.

Εύχομαι τα καλύτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 20:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κυρ-Γιαννης
Έχω την αίσθηση ο Νικόμαχος δεν διέγνωσε εσκεμμένη πρόθεση μου, γιατί θα μου το είχε αναφέρει.

Σωστή η αίσθησή σου Γιάννη.Ουδέποτε με απασχόλησε!


quote:
Dr Jekyl
θα ζητήσω κατ'αρχήν τη βοήθεια του κοινού, και συγκεκριμένα ενός άσπονδου φίλου μου, του φίλτατου Νικόμαχου. Νικόμαχε θυμάσαι έναν λογαριασμό που είχε φτιαχτεί με το όνομα σου(στο Μ&θ) και που ο Λούπους αποθέωνε τον Τζέοστατ για αυτό;

Θυμάμαι Ντοτόρο.
Είχες εκφράσει μάλιστα και την απορία σου για την αργοπορία της
διαχείρησης να επέμβει.
Τώρα αν τον εφτιαξες εσυ,εισαι ηδη συγχωρεμένος!
Ηταν τόσο προφανές το κατασκεύασμα,που δεν μπορούσε να σπιλώσει
κανέναν.Αλλοι όμως διπλοί κάνουν ζημιά και φάνηκε αυτο στις τόσες σελίδες του θέματός σου.
Εισαι άτομο με υψηλή νοητική αντίληψη,σου το εχω ηδη απο την αρχη
των επαφών μας,αναφέρει και μου άρεσε αυτό,αλλά αυτή η διπλή
προσωπικότητα,οφείλω να ομολογήσω οτι με <<χαλάει>> κάπως.
Καιρός να επανέλθεις κι εσυ Ντοτόρο.


quote:
Admin
NIKOMAXE, Μάριε, κ.ο.κ., τώρα που το θυμήθηκα... ήθελα να σε ρωτήσω:
στα αρχικά σου μηνύματα υπέγραφες με ένα 2233.
Στη συνέχεια το άλλαξες στο
"ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ."

Αυτό το 2233 τι ήταν;



Admin πάντα μυστήριος!!
Αυτό το κ.ο.κ μετα το ΝΙΚΟΜΑΧΕ,Μάριε τι σημαίνει?
Οτι εχω κι άλλα ονόματα?
Οχι Admin,δεν εχω,αν εννοείς αυτο!

Τωρα το 2233,δεν ειναι τίποτα σπουδαίο.
Ηταν ο αριθμός που είχα σαν μέλος σε ενα φοιτητικό club
του Λονδίνου,οπου ο αριθμός 22 υποδήλωνε τα ετη λειτουργίας
της λέσχης και το 33 ο αριθμός μέλους,για το τρέχον ετος.
Ελευθεροτεκτονικά πράγματα!!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 20:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ζιπ
Πάντως άνευ πλάκας, εγώ αυτούς τους τύπους τους γουστάρω. Αρκεί να έχουν μέτρο. Γιατί 'ντάξει, ορισμένες φορές ξεφεύγουν ρε παιδί μου κι άντε να τους μαζέψεις.

Οφείλω Ζιπ να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα περι της
προσωπικότητάς μου,επειδή φαίνεται να ακολουθείς
λάθος εκτιμήσεις.

Δεν ήμουν ποτέ φίλος του ποτού και πόσο μάλλον τωρα,
μετα απο σοβαρή περιπέτεια υγείας,προ 8ετίας.
Η δόση αλκοόλ που σου έγραψα πιο πάνω,είναι <<συνταγή>>
εναλακτικού ιατρου και θαυματουργή.

Οσο για τον τζόγο,δεν είναι οπως νομίζεις.
Καμμία μάλιστα σχέση.Είμαι απο εκείνους τους παλαιούς
που ο χωρος του καζίνου,ήταν και χωρος συνάντησης,οχι
μόνο παιγνίων.Δεν εχω εξάρτηση απο τέτοια πάθη.
Και το στοίχημα που παιζω,αμελητέο σε οικονομικά μεγέθη.


Το επίθετό μου με το οποιο φαίνομαι στο προφίλ ειναι
πραγματικό και ειναι πατρικό.Ομως στο εξωτερικό και
στις σπουδές χρησιμοποιούσα το επίθετο της μητέρας μου,
Βρετανίδας με ελληνική καταγωγή.Δεν θέλω να δημοσιοποιήσω
περισσότερα.


Ο τόπος κατοικίας μου ειναι στον Ωρωπό και τα στοιχεία
του καιρου,οπως σωστα επεσήμανε ο Stiv,ειναι απο site
τοπικό και τελείως διαφορετικό απο αυτο που κατα λάθος
εκτίμηση,παρέθεσες.Η Τανάγρα ειναι 100 χιλ.απο Αθήνα και
μέρος ορεινό σε σχέση με την παραλία Ωρωπού,ο οποίος απέχει
40 χιλ.απο Αθήνα.Υπάρχουν μέρες με τεράστια διαφορα σε ανέμους
υγρασία και θερμοκρασία.

Επίσης δεν εχω καμμία σχέση με τον Τρέχα.


Αυτα πρός εκτόνωση των μεταξύ μας ασχημων καταστάσεων.
Και χρόνια πολλά!!

Υ.Γ.
Γράφω τα ανωτέρω εξ αιτίας του σχολίου στο quote.
Αν το ΟΚ που είπες βασίζεται σε τέτοιες <<εκτιμήσεις>>
οφειλα να το προσδιορίσω.Αν θέλεις να αναιρέσεις,ή να
το αφήσεις ώς εχει.Πάντως απο την πλευρά μου η αίτηση παύσης
<<εχθροπραξιών>> είναι ειλικρινής>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 21:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΕ

Δεν ήμουν ποτέ φίλος του ποτού και πόσο μάλλον τωρα, μετα απο σοβαρή περιπέτεια υγείας,προ 8ετίας. Η δόση αλκοόλ που σου έγραψα πιο πάνω,είναι <<συνταγή>> εναλακτικού ιατρου και θαυματουργή. [ ok ]

Οσο για τον τζόγο,δεν είναι οπως νομίζεις. Καμμία μάλιστα σχέση.Είμαι απο εκείνους τους παλαιούς που ο χωρος του καζίνου,ήταν και χωρος συνάντησης,οχι μόνο παιγνίων.Δεν εχω εξάρτηση απο τέτοια πάθη. Και το στοίχημα που παιζω,αμελητέο σε οικονομικά μεγέθη. [ ok ]

Το επίθετό μου με το οποιο φαίνομαι στο προφίλ ειναι πραγματικό και ειναι πατρικό.Ομως στο εξωτερικό και στις σπουδές χρησιμοποιούσα το επίθετο της μητέρας μου, Βρετανίδας με ελληνική καταγωγή.Δεν θέλω να δημοσιοποιήσω περισσότερα. [ ok ]

Ο τόπος κατοικίας μου ειναι στον Ωρωπό και τα στοιχεία του καιρου,οπως σωστα επεσήμανε ο Stiv,ειναι απο site τοπικό και τελείως διαφορετικό απο αυτο που κατα λάθος εκτίμηση,παρέθεσες.Η Τανάγρα ειναι 100 χιλ.απο Αθήνα και μέρος ορεινό σε σχέση με την παραλία Ωρωπού,ο οποίος απέχει 40 χιλ.απο Αθήνα.Υπάρχουν μέρες με τεράστια διαφορα σε ανέμους υγρασία και θερμοκρασία. [ Αυτό άμα θες το κουβεντιάζουμε κάποια άλλη στιγμή ]

Επίσης δεν εχω καμμία σχέση με τον Τρέχα. [ Το ξέρω ]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 23:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρονια πολλα ζιπ!!!

Bad always looks better than the god one....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2011, 23:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασα το θέμα μια φορά όταν ήταν κάπου στην 7 σελίδα και μπήκα και τώρα...


Ειλικρινά δεν έχω δει άλλο θέμα ΤΟΣΟ αυτιστικό,εκνευριστικό και εσωστρεφές όσο αυτό.


Το να συζητάς (και να τσακώνεσαι) για επιστημονικά ή "εσωτεριστικά" θέματα το καταλαβαίνω. Το να αφιερώνεις 10 σελίδες για τα ποιος είναι διπλός λογαριασμός και το παρελθόν του ζιπ (που ούτε το γνωρίζω ακριβώς ΟΥΤΕ και με ενδιαφέρει) είναι ανούσιο και ατελέσφορο για να μην πω ΤΖΑΜΠΑ byte στο δίσκο του σέρβερ.Ας βάλει ο καθένας με το νου του τι αποσκοπεί να αποκομίσει από αυτό το θέμα και ας υποθέσει ότι το πέτυχε. Ας πούμε ότι βρήκαμε ποιοι είναι όλοι οι διπλοί λογαριασμοί. Ας πούμε ότι "μπανάρανε" τα "κακά παιδιά". Τι κέρδισε η ανθρωπότητα; Τι κέρδισε το φόρουμ; τι κέρδισε όποιος μας διαβάζει;


ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. Ένα θέμα διαδικαστικό που αφορά μόνο τους διαχειριστές και κατάντησε κυπριακό ζήτημα.


Το ότι ο Νικόμαχος είναι τρεχαγύρευε είναι η μεγαλύτερη ανοησία που μπορεί να γράψει άνθρωπος. Ευτυχώς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ συμφώνησαν σε αυτό.

quote:
Αυτά τα άτομα τα χαρακτηρίζει μία, θα έλεγα, "στείρα μονιμότητα". Είναι αυτά τα άτομα που "είναι αυτά που είναι" ανεξάρτητα με το άν πρέπει ή όχι να αλλάξουν. Αυτά τα άτομα δύσκολα τα αγγίζει η αλλαγή. Είναι σαν τα στάσιμα νερά.
Αυτά τα άτομα δεν συνηθίζουν να φτιάχνουν πολλούς λογαριασμούς.

Θα έλεγα ότι με χαρακτηρίζει αυτό. Και όντως είμαι ισχυρογνώμων. Αν ποτέ με διαγράψουν δε θα ασχοληθώ να κάνω χαλάστρα σαν τρολ ούτε να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 00:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:
- 30/06/2011, 20:05:21
quote:
Τωρα το 2233,δεν ειναι τίποτα σπουδαίο.
Ηταν ο αριθμός που είχα σαν μέλος σε ενα φοιτητικό club
του Λονδίνου,οπου ο αριθμός 22 υποδήλωνε τα ετη λειτουργίας
της λέσχης και το 33 ο αριθμός μέλους,για το τρέχον ετος.
Ελευθεροτεκτονικά πράγματα!!!


- 30/06/2011, 20:44:08

quote:
Το επίθετό μου με το οποιο φαίνομαι στο προφίλ ειναι
πραγματικό και ειναι πατρικό.Ομως στο εξωτερικό και
στις σπουδές χρησιμοποιούσα το επίθετο της μητέρας μου,
Βρετανίδας με ελληνική καταγωγή.Δεν θέλω να δημοσιοποιήσω
περισσότερα.

Να σου εκμυστηρευτώ πάντως ΝΙΚΟΜΑΧΕ και με μεγάλη δόση χιούμορ, πως μερικά πράγματα έχουν την οσμή τηλεοπτικής σαπουνόπερας!

Νομίζω πάντως πως μπορεί να δοθεί μία πιο μόνιμη και όμορφη λύση για τα ζητήματα που αφορούν την αμφισβήτηση των διαφόρων στοιχείων ταυτότητας που έχεις δημοσιοποιήσει χωρίς να έλθει καμία πλευρά σε κάποια δύσκολη θέση.

Σου έχουμε ήδη στείλει λεπτομέρειες στο e-mail σου.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 00:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θυμάμαι Ντοτόρο.
Είχες εκφράσει μάλιστα και την απορία σου για την αργοπορία της
διαχείρησης να επέμβει.
Τώρα αν τον εφτιαξες εσυ,εισαι ηδη συγχωρεμένος!
Ηταν τόσο προφανές το κατασκεύασμα,που δεν μπορούσε να σπιλώσει
κανέναν.Αλλοι όμως διπλοί κάνουν ζημιά και φάνηκε αυτο στις τόσες σελίδες του θέματός σου.
Εισαι άτομο με υψηλή νοητική αντίληψη,σου το εχω ηδη απο την αρχη
των επαφών μας,αναφέρει και μου άρεσε αυτό,αλλά αυτή η διπλή
προσωπικότητα,οφείλω να ομολογήσω οτι με <<χαλάει>> κάπως.
Καιρός να επανέλθεις κι εσυ Ντοτόρο.
Σε ευχαριστώ Νικόμαχε, πράγματι εγώ τον είχα φτιάξει αυτό το λογαριασμό, με διάθεση καθαρά χιουμοριστική, χωρίς σκοπό να προσβάλλω επι προσωπικού κανέναν. Επέλεξα εσένα όμως γιατί εσύ μπορούσες να το αντέξεις, δεν ήσουν δηλαδή κάποιο άτομο ευαίσθητο που είτε θα πληγωνόταν είτε θα προσβαλλόταν σε βαθμό να ορίεται.
Τώρα όσον αφορά το θέμα μου... και αυτό μπορεί να αντέξει πολλά πράγματα και εγω ο ίδιος μπορώ να σηκώσω πολλά πράγματα και για αυτό έξτιαξα και αυτό το θέμα και για αυτό κάνω και άλλα πράγματα που κάνω τελευταία. Το θέμα δηλαδή είχε ακριβώς αυτό το σκοπό, να προκαλέσει, και μέσα από τη πρόκληση, να αντιμετωπίσει την ωμή πραγματικότητα του ζητήματος των διπλών λογαριασμών και γενικότερα των "διπλών ανθρώπων" είτε αυτοί έχουν, είτε δεν έχουν διπλούς λογαριασμούς, γιατί εγώ δεν πιστεύω ότι τα τρολ έχουν τα μονοπώλεια στη "διπροσωπία" (που στο κάτω κάτω δεν τα γνωρίζουμε και όλα ). Το γεγονός δε ότι υπάρχουν αρκετά μέλη καταφεύγουν στο τρόλινκ, δείχνει και αυτό διάφορα πράγματα.
quote:
Καιρός να επανέλθεις κι εσυ Ντοτόρο.
Ναι αρχίζει να με κουράζει αυτό το πράγμα εδώ είναι η αλήθεια..
quote:
Admin πάντα μυστήριος!!
Αυτό το κ.ο.κ μετα το ΝΙΚΟΜΑΧΕ,Μάριε τι σημαίνει?
Οτι εχω κι άλλα ονόματα?
Οχι Admin,δεν εχω,αν εννοείς αυτο!

Τωρα το 2233,δεν ειναι τίποτα σπουδαίο.
Ηταν ο αριθμός που είχα σαν μέλος σε ενα φοιτητικό club
του Λονδίνου,οπου ο αριθμός 22 υποδήλωνε τα ετη λειτουργίας
της λέσχης και το 33 ο αριθμός μέλους,για το τρέχον ετος.
Ελευθεροτεκτονικά πράγματα!!!


Χα! Ωστε το παραδέχεσαι λοιπόν; Ωστε είσαι σιωνιστής που θέλεις να κατακτήσεις τα φόρουμ του κόσμου; Το 'ξερα! Μην κάνεις καν τον κόπο να δικαιολογηθείς! Αποκαλύφθηκες!

Έλα ρε φίλε και έψαχνα μισή ώρα σήμερα λεξάριθμους για το 2233 να 'ρθω να πω σήμερα στον Άντμιν ότι του βρήκα τη λύση. Πφφφ αμάνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 01:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ντοτορο
Ξεκινάς το παρόν τόπικ με την φράση:

quote:
Dr Jekyl
Γειά σας.

Δημιούργησα ένα θέμα, μετά από τηλεπαθητική παραίνεση πολλών συμφορουμιστών, σχετικά με αυτό το μείζον ζήτημα που ταλανίζει το φόρουμ εδώ και κάποιο καιρό. Αυτό τις χρήσης διπλών(τριπλών, πενταπλών, δεκαπλών) λογαριασμών, τόσο εντός όσο και εκτός των φόρουμ.


Μου έκανε εντύπωση η ανωτέρω διατύπωση.Εχοντας αυτο στο μυαλό μου
σου εγραψα απο την αρχη σχεδόν,στην τρίτη σελίδα,συγκεκριμμένα το
εξής:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Ντοτορε
Ειχες εντολη ανωθεν να ανοιξεις αυτο
το θεμα?Και δεν εννοω την ομαδα του φορουμ.
Απο οτι φανηκε ο σκοπος ηταν στοχευμενος!...


Και απο οτι ειδα στην συνέχεια,δεν έπεσα και πολυ έξω.
Νικόμαχος ο οξυδερκής,που λέει και η Αμαλία!


quote:
Dr Jekyl
Το θέμα δηλαδή είχε ακριβώς αυτό το σκοπό, να προκαλέσει, και μέσα από τη πρόκληση, να αντιμετωπίσει την ωμή πραγματικότητα του ζητήματος των διπλών λογαριασμών και γενικότερα των "διπλών ανθρώπων" είτε αυτοί έχουν, είτε δεν έχουν διπλούς λογαριασμούς, γιατί εγώ δεν πιστεύω ότι τα τρολ έχουν τα μονοπώλεια στη "διπροσωπία" (που στο κάτω κάτω δεν τα γνωρίζουμε και όλα ). Το γεγονός δε ότι υπάρχουν αρκετά μέλη καταφεύγουν στο τρόλινκ, δείχνει και αυτό διάφορα πράγματα.


Δεν μπορω να διαφωνήσω σε αυτη την διατύπωση.
Αφου πρώτος εσυ παραδέχθηκες την χρήση διπλών λογαριασμών.
Πράξη,που δικαιολογεί εν μέρει,χωρίς να απαλάσει εν λευκώ,
τον κάτοχό τους.
Στο σημείο αυτο,οφείλω να ομολογήσω κι εγω με τη σειρά μου,
οτι έριξα <<πετονιές>> [όπως πετυχημένα είπε ο Πλάτωνας],πρός
τον ιδιο σκοπό.Μια απο τις πετονιές,αφορούσε την απόδοση σε εσένα
του λογαριασμού erzebet bathory.Και επικροτώ τον χιουμοριστικό
τρόπο που αντέδρασες.
Για το τελευταίο που λες στο πιο πανω quote,και το αναφέρεις σαν γεγονός,[οτι πολλα μέλη κάνουν τρολινγκ],δεν ξέρω τι να πω
Ντοτόρο.Μου φαίνεται κάπως <<βαρύ>>.
Ποιό ειναι το κίνητρό τους?Αν η ερευνά σου στοχεύει την αποκάλυψη
τέτοιων λογαριασμών,θα πρέπει να γίνει εμπεριστατωμένα και οχι με
αόριστα λόγια,όπως το γράφεις.
Αυτή η αοριστολογία,ίσως κάνει κακό,επειδή προτρέπει εμμέσως,τους
μονούς λογαριασμούς,να ειναι καχύποπτοι προς όλους,με αποτέλεσμα
την μη ομαλή διεξαγωγή συζητήσεων.
Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.


quote:
Dr Jekyl
Χα! Ωστε το παραδέχεσαι λοιπόν; Ωστε είσαι σιωνιστής που θέλεις να κατακτήσεις τα φόρουμ του κόσμου; Το 'ξερα! Μην κάνεις καν τον κόπο να δικαιολογηθείς! Αποκαλύφθηκες!

Αυτό σίγουρα δεν παίζει!
Πάντως αυτο το 2233,είχε κάνει εντύπωση και στον Ευρωπαίο2.
Εψαχνε κι αυτός για μασσονικές ερμηνείες!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 01:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για το τελευταίο που λες στο πιο πανω quote,και το αναφέρεις σαν γεγονός,[οτι πολλα μέλη κάνουν τρολινγκ],δεν ξέρω τι να πω
Ντοτόρο.Μου φαίνεται κάπως <<βαρύ>>.
Ποιό ειναι το κίνητρό τους?Αν η ερευνά σου στοχεύει την αποκάλυψη
τέτοιων λογαριασμών,θα πρέπει να γίνει εμπεριστατωμένα και οχι με
αόριστα λόγια,όπως το γράφεις.
Αυτή η αοριστολογία,ίσως κάνει κακό,επειδή προτρέπει εμμέσως,τους
μονούς λογαριασμούς,να ειναι καχύποπτοι προς όλους,με αποτέλεσμα
την μη ομαλή διεξαγωγή συζητήσεων.
Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.
Λέω, αρκετοί έχουν κάνει τρόλινκ.. όχι όλοι βεβαίως.. π.χ. ο IndustrialAngel δεν θεωρώ ότι έχει κάνει (δεν έχει και λόγο). Όμως δεν είναι και τόσο ενεργός (πλέον) στα φόρουμ όσο άλλοι. Σκέψου πάντως ότι μέχρι στιγμής έχουν βρεθεί μόνο στο παρόν φόρουμ 5 ενεργά μέλη που είτε έχουν κάνει τρόλινκ, είτε έχουν διαγραφεί στο παρελθόν λόγω συμπεριφοράς, είτε έχουν διπλούς ενεργούς λογαριασμούς. Και αυτές είναι μόνο οι γνωστές περιπτώσεις, γιατί υπάρχουν τρολ ακάουντς και διπλοί που δεν έχουν ταυτοποιηθεί ακόμα σε κάποιον χρήστη. Παράλληλα, κάποια μέλη που δεν έχει αποδειχθεί να έχουν κάνει τρόλινκ, έχουν προβεί σε συμπεριφορές όμοιες των τρολ με τους μέιν τους. Όπως αντιλαβάνεσαι λοιπόν, το να υπάρχουν έστω και τρία (αποδεδειγμένα) τρολ, σε ένα φόρουμ που τα μέλη που συμμετάσχουν ενεργά δεν είναι ούτε 10, δεν είναι αμελητέο ποσοστό.
Τα ειδικά κίνητρα για τρόλινκ και διπλούς, είναι διαφορετικά για τον καθένα... αλλά πάντα έχουν να κάνουν με την εικόνα του

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/07/2011 01:58:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 02:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όχι όλοι βεβαίως.. π.χ. ο IndustrialAngel δεν θεωρώ ότι έχει κάνει (δεν έχει και λόγο).

Ωπ να και η...καλή κουβέντα. Να σαι καλά ρε δόχτωρ.

quote:
Όμως δεν είναι και τόσο ενεργός (πλέον) στα φόρουμ όσο άλλοι.


Τι να κάνουμε διπλωματική και εξεταστική. Υποφέρουμε εμείς οι φοιτητές...Ρώτα και το Μακεδόνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 02:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dr Jekyll Mr Hyde - Απεστάλη: 01/07/2011, 01:55:34:

Όπως αντιλαβάνεσαι λοιπόν, το να υπάρχουν έστω και τρία (αποδεδειγμένα) τρολ, σε ένα φόρουμ που τα μέλη που συμμετάσχουν ενεργά δεν είναι ούτε 10, δεν είναι αμελητέο ποσοστό.



Μάλλον δεν ξέρω να μετράω όπως φαίνεται Dr Jekyll Mr Hyde, γιατί εγώ βλέπω ότι τουλάχιστον στις τελευταίες 10 μέρες, στις συζητήσεις συμμετείχαν περίπου 90 μέλη (και είναι και περιορισμένη η συμμετοχή λόγω περιρρέουσων συνθηκών και λόγω καλοκαιρινής περιόδου - ως συνήθως). Ενεργά μέλη και όχι troll.

Εκτός κι αν αναφέρεσαι σε κάποιο συγκεκριμένο θέμα μονάχα, οπότε σ' αυτήν την περίπτωση μάλλον διάλεξες λανθασμένες λέξεις για να εκφράσεις τη "διαπίστωσή" σου.

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω προς τι η παραπάνω αστοχία: προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων, αποπροσανατολισμού, ή απλά κάποια δική σου έλλειψη αντίληψης

Αλήθεια,
ποιο είναι το τρίτο troll;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 12:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία
quote:
Μάλλον δεν ξέρω να μετράω όπως φαίνεται Dr Jekyll Mr Hyde, γιατί εγώ βλέπω ότι τουλάχιστον στις τελευταίες 10 μέρες, στις συζητήσεις συμμετείχαν περίπου 90 μέλη (και είναι και περιορισμένη η συμμετοχή λόγω περιρρέουσων συνθηκών και λόγω καλοκαιρινής περιόδου - ως συνήθως). Ενεργά μέλη και όχι troll.

Εκτός κι αν αναφέρεσαι σε κάποιο συγκεκριμένο θέμα μονάχα, οπότε σ' αυτήν την περίπτωση μάλλον διάλεξες λανθασμένες λέξεις για να εκφράσεις τη "διαπίστωσή" σου.

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω προς τι η παραπάνω αστοχία: προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων, αποπροσανατολισμού, ή απλά κάποια δική σου έλλειψη αντίληψης

Αλήθεια,
ποιο είναι το τρίτο troll;


Μέχρι στιγμής τρία άτομα σε αυτό το φόρουμ έχουν παραδεχτεί ότι έχουν εμπλακεί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο σε τρόλλινκ. Είναι γνωστά αυτά τα άτομα, αν κάνεις ένα skim trough στις προηγούμενες σελίδες σίγουρα θα τα βρεις(και το τρίτο).

Στο προηγούμενο μήνυμά μου αναφέρομαι στο φόρουμ μεταξύ τυριού&αχλαδιού, δεν αναφέρομαι σε όλα συνολικά τα φόρουμ. Αλλά και συνολικά στα φόρουμ εγώ αμφιβάλλω ότι τα ενεργά μέλη είναι πάνω απο π.χ. τριάντα, και μάλιστα 90. 90 μέλη με τι κριτήρια . Για να λύσω μια παρεξήγηση που μάλλον δημιουργήθηκε με τη λέξη "ενεργά" που χρησιμοποιώ. Όταν λέω "ενεργά" δεν εννοώ απο τεχνικής άποψης ενεργά, εννοώ από άποψη συμμετοχής. Γιατί ενεργά μέλη απο τεχνικής άποψης, αν πάρουμε και τον κατάλογο των μελών, υπάρχουν άπειρα. Όμως η πλειοψηφία τους δε γράφουν ούτε μια φορά τον μήνα. Στο παρόν λοιπόν φόρουμ τα ενεργά μέλη τις τελευταίες δέκα μέρες είναι αυτά: Νικόμαχος, Ζιπ, Νάρκισσα, Εαρινός, Πάντι, Τσες, στιβ, Καποδιστρια, Πρεντιετορ. 10 μέλη. Και κάποια ήμουν επιεικής που τα προσέθεσα στη λίστα. 11 με εμένα μέσα. Κάτι παρόμοιο ισχύει για κάθε θεματική ενότητα μεμονωμένα, δηλαδή λίγα είναι τα ενεργά μέλη κάθε ενότητας. Το Απόψεις&Προτάσεις ας πούμε αυτή τη στιγμή το συντηρεί ο Άθεος ουσιαστικά, ενω σε άλλες ενότητες δε πατάει κανείς. Επομένως το 90 ενεργά μέλη, είναι πολύ σχετικό.
Και αν κάνουμε και τη πράξη 90x10, αν κάθε ένα απο αυτά τα 90 μέλη, άφηνε ένα μήνυμα την ημέρα για δέκα μέρες, το φόρουμ θα έπρεπε τις τελευταίες 10 μέρες να έχει 900 νέα μηνύματα. Όμως τα ενεργά μέλη όπως εγώ, ο Εαρινός ή ο Νικόμαχος κοκ, μπορεί να αφήσουμε 10 μηνύματα μέσα σε μία μόνο μέρα. Στις δέκα μέρες, μόνοι μας μεμονωμένα, μπορεί και να φτάνουμε τα 900 μηνύματα, χωρίς κανείς άλλος να συμμετέχει. Αυτό είναι που εγώ αποκαλώ ενεργό μέλος, κάποιον που ακολουθεί τη τακτική να μπαίνει να πετάει ένα μήνυμα και να εξαφανίζεται, προφανώς δεν τον θεωρώ ενεργό μέλος. Ενεργά μέλη είναι τα "μέλη με συνέχεια".

Αυτά.. πιστεύω να ήμουν πιο σαφής τώρα με το τι εννοούσα αναφερόμενος σε δέκα ενεργά μέλη, γιατί μάλλον αυτή η φράση δημιούργησε σύγχυση.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/07/2011 12:12:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2011, 12:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
IndustrialAngel
quote:
Τι να κάνουμε διπλωματική και εξεταστική. Υποφέρουμε εμείς οι φοιτητές...Ρώτα και το Μακεδόνα.
Σε νιώθω... τη χειρότερη εποχή τις βάζουνε. Καλύτερα να αρχίζαμε Σεπτρέμβριο και να τελειώναμε νωρίτερα, παρά αυτό το πράγμα που σε βάζουν στο κατακαλόκαιρο να γράφεις μαθήματα!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/07/2011 12:15:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 23 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy