ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:11:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Οχι απλά καλώς καθυστερεί η συμφωνία, αλλά στο τέλος, θα πλακωθούνε και μεταξύ τους.
Μάλλον κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια ο ΣΥΡΙΖΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:25:09  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε θα στο πω απλά. Το θέμα δεν είναι γηπεδικό, αλλά επιβίωσης. Δεν είναι αριστερά δεξιά, δεν είανι καραμανλικοί σαμαρικοί, δεν ειναι αριστερές συνιστώσες πασοκικές συνιστώσες, δεν είναι Δντ Αμέρικα κομισιόν.

Γράφεις σαν δεξιός. Απαντάς σαν δεξιός. Δεν με νοιάζει ποιος είναι καλύτερος, ο δεξιός, ο αριστερός ή ο μεσαίος. Με νοιάζει το μέλλον μας, και το δικό σου μαζί, γιατί θα το μοιραστούμε όπως και να το κάνουμε, εκτός και αν την κάνεις για Ευρώπη... "...".

Ολο το θέμα είναι συμφέροντα, όχι αν θα γυρίσει ο Στάλιν από τον τάφο. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν δεν θες να το καταλάβεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:29:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ξανά: Ο Γιούνκερ έλεγε ότι δεν πρότεινε περικοπές των συντάξεων, αδειάζοντας τη Λαγκάρντ που δήλωνε την ίδια ώρα για περικοπές των συντάξεων.
Η Λαγκαρντ λέει θα επιβιώσουμε από Grexit, οι αμερικάνοι λένε θα καταστραφεί το σύμπαν αν γίνει Grexit. O Τσίπρας λέει δεν βγαίνουμε, μη χαίρεστε. Τι δεν θα πλακωθούνε; Ήδη πλακώνονται. Αλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος, διαψεύδονται, αναιρούνται, τρολάρουνε. Ολοι τους. Και από πίσω τσιμπάνε αυτάκια οι μεγαλοτραπεζίτες. Αυτή είναι η ιστορία.


Edited by - Italos on 19/06/2015 17:30:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:32:58  Εμφάνιση Προφίλ
Κάνε μια χάρη και στους δυο μας και

απάντησε μου πρώτα,

αν πιστεύεις ότι υπάρχουν τελικά προδότες, επί του θέματος της κατάστασης που βρίσκεται η χώρα.

Όχι τίποτα άλλο για να μη χαλάμε σάλια, τσάμπα.
Μετά θα βρούμε ποιοι είναι και από ποιους τα παίρνουν..

Όσο για το τι κλήθηκαν να κάνουν,αν δεν σου είναι πασιφανές,ποιο είναι το αντικείμενο της προδοσίας τους,ας ξεκινήσουμε με την παράδοση του ποσοστού της εθνικής κυριαρχίας που είχε απομείνει στον τόπο και έπονται τα υπόλοιπα, που κατά το πλείστον είναι παράγωγα του πρώτου.

Εκτός κι αν είσαι της θεωρίας Πάγκαλου περί αέρα που πήρε τη σημαία,ότι τα φάγαμε όλοι μαζί και άλλα τέτοια πούστικα..

Ok Dr? (για να μη ξεχνιόμαστε κιόλας )


Ιταλέ,

Μην το πλατιάζεις.Να βρούμε τους προδότες πρώτα.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:48:45  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Πήλιος Γούσης, ο Μιχάλης Κωνσταντίνου κι ο Αντώνης ο Νικοπολίδης.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 17:51:28  Εμφάνιση Προφίλ
Εντάξει Αμεινία, σταματάω, μόνο μια ερώτηση μπας και....
Σχετική με την ερώτηση σου.

Μια πρόταση Πύρινε:

Ο Σαμαράς και ο Σημίτης συζητάγανε σήμερα για τη ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.
Ποιο είναι το σημαντικό κομμάτι στην παραπάνω πρόταση που πρέπει ο αναγνώστης να κρατήσει:

α)Ο Σαμαράς και ο Σημίτης συζητάγανε..
β)για τη σωτηρία της χώρας.

Αν βάλει κάποιος χρωματικά γυαλιά εδώ, έχασε τη σωστή απάντηση.
Αν βρει τη σωστή, ας λύσει συμπληρώσει και το κενό..

Ο Σαμαράς και ο Σημίτης σήμερα συζητάγανε για.... συμπληρώστε το κενό. Εξτρα πόντοι, χωρέστε στο κενό και τον Μπομπολάκη.

Σταματάω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 18:27:32  Εμφάνιση Προφίλ
Μένουμε Ευρώπη

ηταν το χθεινό σύνθημα των προδοτών της χώρας.

βρείτε τους διοργανωτές και έχετε τους προδότες.

Αρκεί να σκεφθείτε έναν όχλο Ελλήνων, να διαδηλώνουν την 24η Μαρτίου 1821, με σύνθημα << Μένουμε Οθωμανική Αυτοκρατορία>>.!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 19:27:41  Εμφάνιση Προφίλ
Χόρηγοι: Μπόμπολας & Ψυχάρης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 20:58:41  Εμφάνιση Προφίλ

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 21:57:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ολο το θέμα είναι συμφέροντα, όχι αν θα γυρίσει ο Στάλιν από τον τάφο. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν δεν θες να το καταλάβεις.

Όλο το θέμα είναι συμφέροντα, αλλά ο ελληνικός λαός είναι πολύ απασχολημένος να υπερασπίζεται τα συμφέροντα του ΣΥΡΙΖΑ πριν από τα δικά τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 22:16:10  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε δεν μπορώ να σου βγάλω τα γυαλιά. Δεν εξυπηρετούν οι λαοί τα κόμματα. Δεν γίνεται και τεχνικά να το πάρεις.
Τα κόμματα πρέπει να εξυπηρετούν τους λαούς. Τώρα που δηλώνουν ότι κάθονται στο κοινοβούλιο, είναι δικό τους πρόβλημα. Για μένα όποιος έιναι εκεί και με εκπροσωπεί θα τυχαίνει ίδιας αντιμετώπισης.

Και Πύρινε, από τον Χίτλερ και τον Στάλιν, προς το παρόν γλιτώσαμε. Αλλά οι δυνάστες οι ίδιοι έμειναν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 23:10:24  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινος, εγω σου βγάζω τα γυαλιά, αλλά για να σου βάλω γυαλιά όρασης. Τα χρωματιστά (τύπου Έλτον Τζών) σου έχουν κάνει ζημιά. Το συμφέρον του "μένουμε Ευρώπη" αφορά πια το 1% της Ελλάδας και πολύ βάζω. Οι υπόλοιποι νομίζουν οτι τους συμφέρει το "μένουμε Ευρώπη", γιατί νομίζουν οτι το πρόβλημα είναι οι μισθοί των Δ.Υ και οι συντάξεις των 50ρηδων. Δεν λέω οτι δεν έχουμε πολλούς Δ.Υ που δεν κάνουν τίποτα, όπως έχουμε και λίγους που κάνουν πολλά και δεν πληρώνονται. Οπως και ενα σωρό τύπους που βγαίνουν στα 50 τους στην σύνταξη, και παίρνουν πιο πολλά απο τον τελευταίο μισθό τους και μάλιστα έχοντας και άλλα εισοδήματα, μαύρα και λεύκα.

Το πρόβλημα είναι πως την τρόικα, τους θεσμούς, το γκουβερνέτο των Βρυξελλών και τους banksters της ECB & Blackrock δεν τους ενδιαφέρουν όλοι αυτοί. Εχουν σχεδιάσει ενα μοντέλο για την Ελλάδα που δεν θα σου αρέσει ούτε κι εσένα, μολις το καταλάβεις, όπως δεν μου άρεσε κι εμένα, όταν το κατάλαβα εδω και καιρό. Αρχισε να βλέπεις κάτω απο την επιφάνεια και θα καταλάβεις για τι μοντέλο μιλάω. Τραγικά πράγματα. Ακόμα και στο 1% να ανήκεις. Δεν σημαινει οτι θα παραμείνεις εκεί.

Edited by - Heretic on 19/06/2015 23:11:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2015, 23:59:39  Εμφάνιση Προφίλ
Οπότε φαΐ στην ουρά με δελτία;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:03:41  Εμφάνιση Προφίλ
Εσύ γιατί τρελαίνεσαι ρε Doc? Θα φτιάξεις κάνα-δυο-τρία ψευδώνυμα όπως το συνηθίζεις, και θά'χεις αντίστοιχα δελτία να χορταίνεις. Σαν τον βρυκόλακα με την UNRA ένα πράμα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:09:20  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ εσένα σκέφτομαι που είσαι κάποιας ηλικίας και θα τρέχεις στους δρόμουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:20:13  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντα στους δρόμους έτρεχα, Doc. Ποτέ όμως για να αποφύγω κάτι. Με την ταυτότητα στο στόμα. Να κάνω και κακά μου, ή αρκεί μέχρις εδώ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:27:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν λέω οτι δεν έχουμε πολλούς Δ.Υ που δεν κάνουν τίποτα, όπως έχουμε και λίγους που κάνουν πολλά και δεν πληρώνονται.
Δυστυχώς οι αριστεροί δεν τα λένε αυτά, για αυτό έχουμε ένα ασφαλιστικό σύστημα που πληρώνω εισφορά για να παίρνει ο άλλος τρεις κύριες συντάξεις στα 40 του και όταν πάρω εγώ σύνταξη (στα 67) δε θα παίρνω μία
Αυτό είναι γενικά το πρόβλημα των αριστερών. Εξισώνουν τα δικαιώματα με τα προνόμια.
Αν μπορούσαν να δανείζονται επ' αόριστον για να πληρώνουν τους κηφήνες τους, θα το έκαναν
(και οι Σαμαρικοί το ίδιο, για να τα λέμε και ολόκληρα)

Edited by - Πύρινος on 20/06/2015 00:34:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:31:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πάντα στους δρόμους έτρεχα, Doc. Ποτέ όμως για να αποφύγω κάτι.
Ε τότε γιατί αποφεύγεις την αλήθεια ότι ο λαός για άλλη μια φορά ψήφισε μια κυβέρνηση που τα έκανε σκατά;
Και οτι το Γκρέξιτ δεν είναι ηρωική έξοδος απ' το μεσολόγγι... αρά ηρωική ηλιθιότητα, συνέπεια αυτής του ελληνικού λαού επί τριάντα χρόνια
για να είμαστε και λίγο ξεκάθαροι δηλαδή...

Edited by - Πύρινος on 20/06/2015 00:33:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:34:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Οπότε φαΐ στην ουρά με δελτία;

Με όλο το σεβασμό που αρμόζει σε μια τέτοια τοποθέτηση, επειδή εγώ κάθομαι και αιτιολογώ τις απόψεις μου, μπορείς να μου εξηγήσεις πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, ή σαν τον Αδωνι και το συναφολόι του απλά πετάς ατάκες για το εφέ;
Γιατί εγώ φίλε μου, μπορώ να σου εξηγήσω και με νούμερα, και με επιχειρήματα, γιατί αν γίνεις yesman σε δυο τρία χρονάκια, θα στέλνεις τη γυναίκα σου να δουλεύει έξω για να ταίζει όλο σου το σόι. Και γιατί δεν θα υπάρχεις σαν κράτος. Οπότε το συσσίτιο θα σου φαντάζει μαγικό.

Εσύ μπορείς να μου τεκμηριώσεις την ατάκα σου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:40:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πύρινος
Ε τότε γιατί αποφεύγεις την αλήθεια ότι ο λαός για άλλη μια φορά ψήφισε μια κυβέρνηση που τα έκανε σκατά;

Δε μου λες, Doc. Όχι που έχεις καμμιά υποχρέωση, αλλά παρακολουθείς καθόλου αυτά που γράφω?

Άκου λοιπόν, να μαθαίνεις. Άλλο αριστερός, άλλο σοσιαλιστής, άλλο κομμουνιστής. Άλλο Μητσοτάκης, άλλο Καραμανλής, άλλο Σαμαράς.

Αυτό που δεν έπιασες, είναι που στην κουβέντα ψάχνουμε για πατριώτες. Όχι ηλίθιους, που με τη σειρά τους ψάχνουν για εχθρούς.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:46:49  Εμφάνιση Προφίλ
Doc, θα σου πω και μια κακία τώρα. Αλλά την κέρδισες με το σπαθί σου:

Σκέφτομαι να βγάλω τον ασταθή δίσκο σε παιδικό. Δεν ξέρεις ποτέ. Μπορεί να στο κάνει κανένας συγγενής δώρο για τα χριστούγεννα. Να βγάλουμε και κάνα ευρώ. Δραχμή. Εσκούδο.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:50:17  Εμφάνιση Προφίλ
https://www.youtube.com/watch?v=E5TNFcZSTP8

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 00:56:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δυστυχώς οι αριστεροί δεν τα λένε αυτά, για αυτό έχουμε ένα ασφαλιστικό σύστημα που...

Δεν τα λενε αυτα οι αριστεροι. Τα λενε οι πρασινοι που βαφτηκαν ροζ μεσα σε ενα βραδυ. Οι αριστεροι μπορει και να ελεγαν "υψος συνταξης βασει εισοδηματικων κριτηριων", μπορει και "θεση στο δημοσιο αναλογως εισοδηματων". Αλλα ο Ελληνας δεν μπορει να σκεφτει αριστερα, ζει ακομα στον εμφυλιο. Για την ωρα παντως μου αρκει η αντισταση στην πολιορκια. Μολις γυρισουν σοβαρα προς τα κατω τα χρηματιστηρια, τα σοβαρα-οχι το ΧΑΑ, αρχιζουν τα νταουλια. Για την ωρα τους δουλευει ο Γιανης αρκετα διασκεδαστικα. Εκεινες οι δηθεν επευφημιες προς τον Δρ. Μενγκελε ειναι ολα τα λεφτα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:05:33  Εμφάνιση Προφίλ
Και το αριστερό, αρχίδι είναι, και το δεξιό, αρχίδι είναι. Αν δεν πάρουμε χαμπάρι, που και τα δύο για την ψωλή δουλεύουν...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:06:13  Εμφάνιση Προφίλ
Ντάξει σε έπιασα DSM...

Αλλά εσύ αποδεσμεύεις ένα θέμα απο ένα άλλο.

Θες να με πείσεις, οτι εσύ ξύπνησες μια καλή πρωία - έτυχε παραδόξως αυτή η πρωία να είναι τώρα, όχι το 2008, όχι το 2007, όχι το '04 - και είπες "Στο διάολο οι Ευρωπαίοι! Θέλω να βγω απο την ΕΕ!"
Και θες να με πείσεις, οτι αυτό δεν έχει τίποτα να κάνει με τα κόμματα;

Δηλαδή αν η Ελλάδα είχε περιθώριο να παίρνει δανεικό χρήμα ως το 2020... και όλα πήγαιναν ρολόι, εσύ θα μιλούσες σήμερα για ηρωική έξοδο από την Ε.Ε.;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:07:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και το αριστερό, αρχίδι είναι, και το δεξιό, αρχίδι είναι. Αν δεν πάρουμε χαμπάρι, που και τα δύο για την ψωλή δουλεύουν...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


ΣωστόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:09:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν τα λενε αυτα οι αριστεροι. Τα λενε οι πρασινοι που βαφτηκαν ροζ μεσα σε ενα βραδυ. Οι αριστεροι μπορει και να ελεγαν "υψος συνταξης βασει εισοδηματικων κριτηριων", μπορει και "θεση στο δημοσιο αναλογως εισοδηματων". Αλλα ο Ελληνας δεν μπορει να σκεφτει αριστερα, ζει ακομα στον εμφυλιο.
Χαίρομαι που συμφωνούμε οτι ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ειναι αριστερά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:09:48  Εμφάνιση Προφίλ
Και στην τελική μωρέ, επειδή Πύρινε διάβασα τι έγραψες πριν το σβήσεις, τι πάει να πει αριστεροί δεξιοί και κουραφέξαλα; Αν είναι να λέμε φιλογερμανοί, φιλορώσσοι, να το γυρίσουμε και 100 χρόνια πριν, να τρωγόμαστε και να μας κοροιδεύουν τα κοράκια. Μωρέ πάμε καλά;

Το ΚΚΕ δηλώνει αριστερό κόμμα, αλλά κοίτα να δεις τι γίνεται, δεν ειναι κομμουνιστικό κόμμα. Και μη σου πω δεν ήταν και ποτέ.(για τους πολιτικούς μιλάω)
Οι της ΝΔ από την άλλη, δηλώνουν εθνικιστές, και αν αυτοί είναι πατριώτες εγώ είμαι ο Βραχμαπούτρας.(πάλι για τους πολιτικούς μιλάω) Τα ίδια και οι μεσαίοι. Τι πάει να πει αριστεροί δεξιοί; Πάλι μεταξύ μας θα φαγωθούμε; Πόσες φορές ακόμα;

Δηλαδή δεν μπορούμε να αγαπάμε την Ελλάδα και να έχουμε διαφορετικό τρόπο σκέψης; Και τη δημοκρατία τι την θέλουμε, αν είναι να την καταλύσουμε να τελειώνει το πάρτυ.

Το θέμα είναι απλό: Ποιοι είναι προδότες (όχι ιδεολογικά ποιος είναι πιο γαμάτος, ονομαστικά), ποιοι είναι πατριώτες και ποιοι είναι αλλού ντ'αλλού. Η ιδεολογία είναι δικαίωμα τους. Βλέπεις εσύ να υπάρχει θέμα ιδεολογικό στα τεκταινόμενα, από τους πρωταγωνιστές; Εγώ έναν Σαμαρά να φτιάχνει κλίμα εμφυλίου βλέπω.

Μια ζωή τρωγόμαστε μεταξύ μας για να μας πηδ@νε απάτριδες χωρίς ιδεολογία λακαμάδες. Θα το σταματήσουμε ποτέ αυτό στην Ελλάδα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:16:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Οπότε φαΐ στην ουρά με δελτία;

Με όλο το σεβασμό που αρμόζει σε μια τέτοια τοποθέτηση, επειδή εγώ κάθομαι και αιτιολογώ τις απόψεις μου, μπορείς να μου εξηγήσεις πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα


Στηρίζω τις απόψεις μου σε έγκριτους οικονομολογους.

Π.χ. Κώστας Λαπαβιτσας

Edited by - Πύρινος on 20/06/2015 01:18:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2015, 01:22:52  Εμφάνιση Προφίλ
Δηλαδή τώρα, μου είπες συριζαίο, και εγώ ψάρωσα. Sure. Δεν σε ρώτησα Πύρινε Να μου παρουσιάσεις έγκριτο οικονομολόγο που ονειρεύεται συσσίτια. Σε ρώτησα ΕΣΥ από που έβγαλες το συμπέρασμα, και το αναμεταδίδεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1679688
Maintained by Digital Alchemy