ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2008, 23:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Ειρήνη,

Όπως είπε και η Dion Fortune Δεν γίνετε τυφλοι να οδηγούν τυφλους... Αν και η επικλησης ειναι ενα απο τα πρωτα βήματα αρκετών αναζητιτών δε νομίζω οτι υπάρχει καποιος που θα σου πρωτινε να κανεις μια τετοιου ίδους επικληση... Δεν εξυπιρετούν σε τίποτα και είναι πολυ πολυ επικίνδυνες... Μια παρές 7-8 ατόμων μπορει να συγκεντρώσει τοση ενεργεια ικανή να τραβίξει το ενδιαφέρων καποιου Δέμονα... Πιστεψεμε δε θες να βιόσεις τετοια εμπιρεία... Με αυτη τι μέθιδο επικαλησε τυχεες οντοτιτες απο τα κατοτερα επιπεδα του αστρικου (το αστρικο ειναι σαν το καφε, κατω ειναι τα κατακαθια). Αναρωτίσου και απαντα μονη σου... Θα εμπενες ποτε σε μια μυθική φυλακη στην οποια ειναι φυλακισμένει οι ποιο κακοι μαυρη μαγοι με σκοπο να παρεις εναν κατα τύχη στο σπιτι σου και να μαθεισ τι ανθρωπος ειναι ? Χρησημοποιω αυτο το παραδηγμα θελοντας να σου εξιγήσω οτι οι ονοτοτηα που θα επικαλεστη θα εχει αγνωστες σε εσενα δυναμης και ειναι πολυ πιθανψν να μη θελει να φυγει απο το σπιτι σου. Αν πραγματγικα σε εναδιαφερει η επικληση τοτε μαθε να επικαλησε Αγγελικές οντοτιτες οι οποίες ειναι παραπάνω απο προθιμες να σε βοηθίσουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapoios_x
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 11:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kapoios_x  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Πριν μια βδομαδα ετυχε να ακουσω για το ποτηρακι (Ouija Board), και αυτος που το ανεφερε μου ειπε να μπω στο φορουμ εδω για να δω πληροφοριες. Διαβαζοντας αυτα που γραφετε εδω στο φορουμ, αλλα ρωτωντας και αλλα ατομα καταφερα να παρω μια ιδεα περιπου για το τι προκειται, αλλα μου δημιουργηθηκαν και καποιες αποριες τις οποιες θα ηθελα να απαριθμισω παρα κατω

Ας παρουμε λοιπον τα πραγματα με μια σειρα.

1) Συμφωνα με την www.wikipedia.org το ouija εχει τις ριζες του στην Κινα του 1200 Π.Χ. Αφου λοιπον ειναι τοσο επικυνδινο αυτος που το ανακαλυψε γιατι το αφησε αν διαδοθει, και δεν τηρησε καποια μετρα, και αν οχι αυτος γιατι δεν το κανανε καποιοι αλλοι οσο ηταν νωρις για να μην διαδοθει???

2) Επισης αυτος που ανακαλυψε το πραγμα αυτο στηριζοταν σε θεωρειες που ηταν αποδεκτες πριν 30 αιωνες. Τοτε που η (επιπεδη) Γη ηταν το παν, ο ηλιος γυριζε γυρω απο την γη, ο ουρανος ηταν ο παραδεισος και ορισμενες ψυχες παγιδευονταν στο ενδιαμεσο για διαφορους λογους

3) Υπαρχει καποιο χειρογραφο η οτιδηποτε τελοσπαντων με τους κανονες και τις συνεπειες αυτου του πραγματος? Νομιζω ο περισσοτερος κοσμος επαψε να δεχεται το "Πιστευε και μη ερευνα" σωστα? Οποτε χρειαζονται καποια απτα στοιχεια

4) Στις αναφορες που κανετε στο φορουμ αλλα και σε οτι ακουγετε απο δω και απο κει συνηθος δεν υπαρχει ομοιτητα. ο ενας λεει μην πεις αυτο, ο αλλος λεει μην πεις το αλλο, κανε εκεινο κανε ετουτο και μπλα μπλα.

5) Ποιος σας ειπε οτι ερχονται "καλα" και "κακα" πνευματα? Προσωπικες εμπειριες? Τους κανονες που λετε και συμβουλευετε τους αλλους μην κανεις αυτο και μην ρωτησεις εκεινο και μην του πεις ετουτο που τους βρηκατε? Ποιος τους ειπε?

6) Μας λετε μην δοκιμασετε, και αν δοκιμασετε μην πειτε δειξε μου την δυναμη σου. Εσεις γιατι τους το ζητησατε κυριοι?

7) Μας λετε μην δοκιμασετε γιατι ειναι επικυνδινο αλλα ειμαι σιγουρος κατα τα λεγομενα σας οτι μερικοι που το ειπανε αυτο το δοκιμασανε και 2 και 3 και 4 και 14 φορες. γιατι αραγε?

8) Συμφωνα με ενα member του φορουμ σας ενα πνευμα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (αυτη ακριβως την λεξη γραφει) να μιλησει για το μελλον. Η λεξη αυτη δειχνει οτι υπαρχει μια ανωτερη οντοτητα που τα ελεγχει και που εβαλε καποιους κανονες στα πνευματα, και παλι κατα το φορουμ τα πνευματα μενουν στην γη για να εξαγνιστουν κατα καποιο τροπο, αρα η οντοτητα που τα ελεγχει ειναι ο Θεος. Γιατι να σας βλαψει ο Θεος την στιγμη που καποτε θυσιασε το γιο του για να σας σωσει?

9) Καποιοι και καποιες που δοκιμασατε ειπατε δεν υπαρχει γυρισμος, ειναι επικυνδινο, θανατηφορο. Ολοι ομως τωρα ειστε μια χαρα στα φορουμ και ειστε ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ αρκετα ωστε να δωσετε συμβουλες στους αλλους. Ουτε στα ψυχιατρια ειστε ουτε καπου αλλου (χτυπα ξυλο). Κανω λαθος? Και να σας πω την αληθεια, σε κυπρο και ελλαδα οι κοινωνιες μας ειναι τοσο κλειστες που αμα γινει κατι μαθαινεται αμεσως. εγω 25 χρονια δεν ακουσα να σπασουνε ολα τα τζαμια μιας οικειας και να μην γινετε βουκινο. αληθεια, κανεις απο σας δεν τραυματιστικε απο τα θρυψαλα των γυαλιων αμα του λετε δειξε μας την δυναμη σου? Δεν θελει να σας κανει κακο το πνευμα?

10) η nicole στην πρωτη σελιδα του φορουμ λεει:
"1.Το πνεύμα δεν έχει δύναμη,παρά μόνο αν του την δώσεις εσύ. Και αυτό σε περιορισμένο βαθμό.Απλός εκφοβισμός." Αλλοι λετε σπανε τζαμια και πεταγονται καρεκλες. Ξαναδιαβαστε αυτο που σας ειπα στο σημειο 4) παρακαλω

11) Σε οσους απο σας πιστευουν στην δυναμη του μυαλου: Ειναι πιθανον να δουμε οτι θελουμε πραγμτικα να δουμε? Αμα πιστεψω και πραγματικα η καρδια μου λεει οτι θελω να δω κακο πνευμα βλεπω κακο, και αντιστροφα?

12) Η λεξη "κακος" μηπως σημερα εχασε την εννοια της? Δεστε τον πλανητη. πολεμοι. ολοκληρα εθνη επιθυμουν την εξουσια και την προσβαση στις ενεργειακες πηγες και το χρημα, και για να τα πετυχουν θυσιαζουν εκατομμυρια ανθρωπους? μηπως παει να γινει η συντριπτικη πλειοψηφεια "κακοι"? Αρα τα πνευματα να μην ειναι παραξενο που ειναι κακα? (αν οντος ετσι ειναι τελικα). Αμα πιστευετε στα πνευματα μηπως υπαρχει το ενδεχομενο να καταληξουν και καποιοι απο εμας σαν αυτα?

Ασχετο: 13) Ο ανθρωπος ειναι κοντα στην εργαστηριακη κλονοποιηση. Κοντα στο να μπορεσει να δημιουργησει ανθρωπο. Θα ηθελα να ρωτησω ενα πνευματιστη η καποιο που ξερει τι θα συμβει σε αυτη την περιπτωση? ο κλονος θα χει πνευμα το οποιο θα διαχωριστει αμα πεθανει? αρα ο ανθρωπος καταφερε να δημιουργησει/παραξει και πνευμα?

Το ποτηρακι ειναι ευκολο να το παρεις πια. εκανα search "Οuija" στο e-bay και τα πουλανε με τη ντουζινα στις δημοπρασιες. Τωρα αμα καποιος θελει να βρει στα ελληνικα τι κανει? υπαρχουν καποιες ΕΠΙΣΗΜΕΣ οδηγειες?
Εγω θα ηθελα να δοκιμασω αυτο το πραγμα με την προυποθεση να υπαρχει εκει καποιος ειδικος, και αφου πρωτα συζητησω μαζι του αυτα που σας ειπα αλλα και τα περι ιστοριας του Ouija
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

truman
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 20:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους truman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γειά σας. ειμαι καινούργιος στο esoterica και το θέμα με ενδιαφέρει πολύ. έχω μία εμπειρία που θα σας περιγράψω καθώς και μερικές διαπιστώσεις. πρίν μερικά χρόνια μαζί με μία θεία μου( ας την πούμε μαρία και ας με πούμε δημήτρη) συζητούσαμε για μεταφυσικά και μου πρότεινε αν ήθελα να κάνουμε επίκληση πνέυματος αλλα εγώ μόλις το άκουσα αυτο αμέσως αρνήθεικα διότι δέν θέλω να προκαλέσω κάτι κακό και μάλιστα μόλις μου το πρότεινε η θεία μου μου έκανε εντύπωση που και η ίδια κάνει τέτοια πράγματα. κατόπιν συζήτησης με καθυσήχασε και μου εξήγησε οτι θα κάναμε με την βίβλο και με το κλειδι την επίκληση και όχι αυτά τα ποιο πολύπλοκα που βλέπουμε σε κάτι ταινίες και μας κάνουν να νομίζουμε οτι μονάχα κακα πνέυματα πρεπει να έρθουν όταν εμείς καλούμε καθώς και το κοριτσάκι απο τον εξωρκιστή. καθίσαμε στο τραπέζι απέναντι ο ένας απο τον άλλο και η θέια μου άρχισε να καλεί τον παππού μου που είχε πεθάνει πριν λίγα χρόνια( οχι σολομονικές και σκοτεινές επικλήσεις απλα το όνομα και το επίθετο και σαφώς και την ιδιότητα πχ παππούς) δεν συνέβη τίποτα για λίγα λεπτά αλλά ούτε και ήμουν σίγουρος οτι θα συμβεί. αφού είχε φτάσει να πει (καλώ τον πατέρα μου δημήτρη......πατέρα εισαι εδώ?) 7η 8 φορές το βιβλίο πρώς έκπληξη μου άρχισε να διαγράφει στροφές (αριστερά για το οχι και δεξιά για το ναι) . η θεία μου τον ρωτούσε άν είναι καλα εκεί που ειναι και αν μας αγαπάει και αν βρίσκονται μαζί του και οι υπόλοιποι συγγενείς και απαντησε σε πολλές. όταν η θεία μου ανέφερε οτι ήμουν και εγώ εκει και αν ήθελε να μου μιλήσει τότε είπε ο παππούς μου οχι( εκεινη την περίοδο ήμουν ιδιέταιρα τσαντισμένος με προσωπικά θέματα και το πνέυμα του παππού μου αντιλήφθεικαι την αρνητική μου ενέργεια και δεν ήθελε να μου απαντήσει ούτε καν ειπε οτι με αγαπάει όταν η θεία μου του είπε ( γιατι.....ειναι ο εγγονός σου ο δημήτρης! δεν τον αγαπάς?). είχα μήνει τελείος αποσβολομένος και εντυπωσιασμένος και μετά απο μερικές ακόμα ερωτήσεις το βιβλίο άρχισε να δυσανασχετει στο να δώσει απαντήσεις και τοτε τον ρώτησε η θεία μου( μπαμπά κουράστηκες?) και η απάντηση ηταν ναι και του ζήτησε ευγενικά να γυρίσει πίσω στην ξεκούραση και στην γαλήνη της ύρεμης μεταθανάτιας του διάστασης( δεν ξέρω αν υπάρχει παράδεισος κόλαση η καθαρτήριο). η θεία μου επίσης μου είπε οτι δεν είναι καλο να πέζεις( να πέζεις με την αξιοπρέπεια και την υπομονή τους), να πιέζεις, να ρωτάς χαζομάρες όπως ( ποιοι ειναι οι αριθμοί του λότο την άλλη τρίτη?) και ούτε να κάνεις χαβαλέ η πλάκα την ώρα που καλείς έναν συνάνθρωπο σου που δεν έχει την δική σου υλική υπόσταση και εσύ επειδή έχεις όρεξη για χαβαλέ τον υποχρεώνεις να σπαταλήσει ενέργεια για να ικανοποιήσεις την όρεξη για πλάκα.
τα αποτελέσματα για εμένα είναι
1) σαφώς και μπορεί να μην ήταν ο παππούς μου και να ήταν μία άλλη ψυχή αλλα επειδη χρησιμοποίησα την βίβλο δεν φοβήθεικα και επίσης όπως πιστέβω οι άνθρωποι και οι ψυχές με λίγη ευγένεια, κατανόηση και αξιοπρέπεια δεν σκοτώνουν ούτε στοιχειώνουν...... αλλά πιστέβω και στις εξαιρέσεις οι οποίες μάλλον είναι πολλές
2) οτι καλωσορίζεις πρέπει και να το ξεπροβοδίζεις και να είσαι σίγουρος οτι εχει φύγει
3) οι σκέψεις, η διάθεση και η προσωπικότητα παίζουν μεγάλο ρόλο
4) σκευτείται λογικά! αν κάνετε το ποτηράκι το τραπεζάκι το ανάκληντρο βρε αδερφέ! τότε σίγουρα θα μπείτε σε κίνδυνο και έχετε μεγαλύτερες πιθανότητες να μιλήσετε με κάτι το οποίο ειναι ποιο εξοργισμένο και έχει πολλά να πει και με τα γράματα του δίνεται την ευκαιρία να δίξει την δύναμη του η τον θυμό του η τα πάθη του.
5) αν είναι κατι το οποίο ειναι μπερδεμένο και εχει διάθεση για συζήτηση δεν είναι ανάγκη να είναι κακο και μοχθηρό
6) με τόσο πόλεμο νέυρων εδω μέσα ο EVIL θα στοιχειώσει......... αφήστε τον άνθρωπο ποιά τον φάγατε..........δεν φτάνει που σας είπε την εμπειρία του! εγώ την ιστορία του την θεωρώ μαλλον αληθινή
7) ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΏ ΝΑ ΤΟ ΚΆΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΕΤΕ ΟΙ ΊΔΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΊΖΕΤΕ ΚΆΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΊΖΕΙ Α[ΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΆ ΤΑ ΠΟΤΗΡΟΤΡΑΠΕΖΆΚΙΑ!!!!!!!!!!
8) αμα είστε ανήλικοι η ανώριμοι ενήλικοι και νομίζετε οτι θα νιώσετε ξεχωριστοι η μάγοι.. αντι να κάνετε κατι τέτοιο..άυριο που θα δείτε έναν άνθρωπο που χρειάζεται την βοήθεια σας προσφέρετε την απλόχερα και ίσως τον σώσετε απο το να γίνει μία ανύσηχη ψυχή όταν πεθάνει
8) ΟΙ ΠΟΙΟ ΠΟΛΎΠΛΟΚΕΣ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΎΜΠΑΝΤΟΣ ΔΌΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΝΘΡΏΠΟΥΣ ΠΡΙΝ 2000 ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΌΝΟ ΕΡΓΑΛΕΊΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΎ ΠΟΥ ΕΊΧΑΝ ΉΤΑΝ Η ΦΙΛΟΣΟΦΊΑ, Η ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΈΦΑΛΟΣ ΤΟΥΣ........ΟΠΌΤΕ ΛΟΓΙΚΆ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΚΑΙ ΛΊΓΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΜΈΝΟΣ ΣΑΝ ΆΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΘΑΝΆΤΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΈΡΩΝ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΏΣΑΤΕ ΧΡΌΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΆΣΕΤΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΆΚΙ( ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΟΔΗΓΊΕΣ ΚΑΙ ΣΑΦΏΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΊΝΩ ΝΑ ΤΟ ΚΆΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΆΘΕΣΗ ΆΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ) ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΏΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΌΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΆ ΛΆΘΗ!

ΦΙΛΙΚΆ TRUMAN!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

niola
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 23:15:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niola  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας

Πριν μια βδομαδα ετυχε να ακουσω για το ποτηρακι (Ouija Board), και αυτος που το ανεφερε μου ειπε να μπω στο φορουμ εδω για να δω πληροφοριες. Διαβαζοντας αυτα που γραφετε εδω στο φορουμ, αλλα ρωτωντας και αλλα ατομα καταφερα να παρω μια ιδεα περιπου για το τι προκειται, αλλα μου δημιουργηθηκαν και καποιες αποριες τις οποιες θα ηθελα να απαριθμισω παρα κατω

Ας παρουμε λοιπον τα πραγματα με μια σειρα.

1) Συμφωνα με την www.wikipedia.org το ouija εχει τις ριζες του στην Κινα του 1200 Π.Χ. Αφου λοιπον ειναι τοσο επικυνδινο αυτος που το ανακαλυψε γιατι το αφησε αν διαδοθει, και δεν τηρησε καποια μετρα, και αν οχι αυτος γιατι δεν το κανανε καποιοι αλλοι οσο ηταν νωρις για να μην διαδοθει???

2) Επισης αυτος που ανακαλυψε το πραγμα αυτο στηριζοταν σε θεωρειες που ηταν αποδεκτες πριν 30 αιωνες. Τοτε που η (επιπεδη) Γη ηταν το παν, ο ηλιος γυριζε γυρω απο την γη, ο ουρανος ηταν ο παραδεισος και ορισμενες ψυχες παγιδευονταν στο ενδιαμεσο για διαφορους λογους

3) Υπαρχει καποιο χειρογραφο η οτιδηποτε τελοσπαντων με τους κανονες και τις συνεπειες αυτου του πραγματος? Νομιζω ο περισσοτερος κοσμος επαψε να δεχεται το "Πιστευε και μη ερευνα" σωστα? Οποτε χρειαζονται καποια απτα στοιχεια

4) Στις αναφορες που κανετε στο φορουμ αλλα και σε οτι ακουγετε απο δω και απο κει συνηθος δεν υπαρχει ομοιτητα. ο ενας λεει μην πεις αυτο, ο αλλος λεει μην πεις το αλλο, κανε εκεινο κανε ετουτο και μπλα μπλα.

5) Ποιος σας ειπε οτι ερχονται "καλα" και "κακα" πνευματα? Προσωπικες εμπειριες? Τους κανονες που λετε και συμβουλευετε τους αλλους μην κανεις αυτο και μην ρωτησεις εκεινο και μην του πεις ετουτο που τους βρηκατε? Ποιος τους ειπε?

6) Μας λετε μην δοκιμασετε, και αν δοκιμασετε μην πειτε δειξε μου την δυναμη σου. Εσεις γιατι τους το ζητησατε κυριοι?

7) Μας λετε μην δοκιμασετε γιατι ειναι επικυνδινο αλλα ειμαι σιγουρος κατα τα λεγομενα σας οτι μερικοι που το ειπανε αυτο το δοκιμασανε και 2 και 3 και 4 και 14 φορες. γιατι αραγε?

8) Συμφωνα με ενα member του φορουμ σας ενα πνευμα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ (αυτη ακριβως την λεξη γραφει) να μιλησει για το μελλον. Η λεξη αυτη δειχνει οτι υπαρχει μια ανωτερη οντοτητα που τα ελεγχει και που εβαλε καποιους κανονες στα πνευματα, και παλι κατα το φορουμ τα πνευματα μενουν στην γη για να εξαγνιστουν κατα καποιο τροπο, αρα η οντοτητα που τα ελεγχει ειναι ο Θεος. Γιατι να σας βλαψει ο Θεος την στιγμη που καποτε θυσιασε το γιο του για να σας σωσει?

9) Καποιοι και καποιες που δοκιμασατε ειπατε δεν υπαρχει γυρισμος, ειναι επικυνδινο, θανατηφορο. Ολοι ομως τωρα ειστε μια χαρα στα φορουμ και ειστε ΨΥΧΡΑΙΜΟΙ αρκετα ωστε να δωσετε συμβουλες στους αλλους. Ουτε στα ψυχιατρια ειστε ουτε καπου αλλου (χτυπα ξυλο). Κανω λαθος? Και να σας πω την αληθεια, σε κυπρο και ελλαδα οι κοινωνιες μας ειναι τοσο κλειστες που αμα γινει κατι μαθαινεται αμεσως. εγω 25 χρονια δεν ακουσα να σπασουνε ολα τα τζαμια μιας οικειας και να μην γινετε βουκινο. αληθεια, κανεις απο σας δεν τραυματιστικε απο τα θρυψαλα των γυαλιων αμα του λετε δειξε μας την δυναμη σου? Δεν θελει να σας κανει κακο το πνευμα?

10) η nicole στην πρωτη σελιδα του φορουμ λεει:
"1.Το πνεύμα δεν έχει δύναμη,παρά μόνο αν του την δώσεις εσύ. Και αυτό σε περιορισμένο βαθμό.Απλός εκφοβισμός." Αλλοι λετε σπανε τζαμια και πεταγονται καρεκλες. Ξαναδιαβαστε αυτο που σας ειπα στο σημειο 4) παρακαλω

11) Σε οσους απο σας πιστευουν στην δυναμη του μυαλου: Ειναι πιθανον να δουμε οτι θελουμε πραγμτικα να δουμε? Αμα πιστεψω και πραγματικα η καρδια μου λεει οτι θελω να δω κακο πνευμα βλεπω κακο, και αντιστροφα?

12) Η λεξη "κακος" μηπως σημερα εχασε την εννοια της? Δεστε τον πλανητη. πολεμοι. ολοκληρα εθνη επιθυμουν την εξουσια και την προσβαση στις ενεργειακες πηγες και το χρημα, και για να τα πετυχουν θυσιαζουν εκατομμυρια ανθρωπους? μηπως παει να γινει η συντριπτικη πλειοψηφεια "κακοι"? Αρα τα πνευματα να μην ειναι παραξενο που ειναι κακα? (αν οντος ετσι ειναι τελικα). Αμα πιστευετε στα πνευματα μηπως υπαρχει το ενδεχομενο να καταληξουν και καποιοι απο εμας σαν αυτα?

Ασχετο: 13) Ο ανθρωπος ειναι κοντα στην εργαστηριακη κλονοποιηση. Κοντα στο να μπορεσει να δημιουργησει ανθρωπο. Θα ηθελα να ρωτησω ενα πνευματιστη η καποιο που ξερει τι θα συμβει σε αυτη την περιπτωση? ο κλονος θα χει πνευμα το οποιο θα διαχωριστει αμα πεθανει? αρα ο ανθρωπος καταφερε να δημιουργησει/παραξει και πνευμα?

Το ποτηρακι ειναι ευκολο να το παρεις πια. εκανα search "Οuija" στο e-bay και τα πουλανε με τη ντουζινα στις δημοπρασιες. Τωρα αμα καποιος θελει να βρει στα ελληνικα τι κανει? υπαρχουν καποιες ΕΠΙΣΗΜΕΣ οδηγειες?
Εγω θα ηθελα να δοκιμασω αυτο το πραγμα με την προυποθεση να υπαρχει εκει καποιος ειδικος, και αφου πρωτα συζητησω μαζι του αυτα που σας ειπα αλλα και τα περι ιστοριας του Ouija


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
niola
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 23:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niola  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σε όλους σας ειναι η πρώτη μου καταγραφη σε αναλογη σελίδα!!! το site μου το πρότινε ανεπυφιλακτά ενας πολυ καλός μου φίλος!!! η δκή μου εμπειρεία δεν ειναι προσωπικη αλλα ειναι συγγενικου μου ατομου.
λοιπον,μεγαλώνοντασ σε μια εκτεταμενη οικογενεια (ζώντας μαζι μας η γιαγια μου) εχω να θυμαμαι απο εκεινην πολλες εκσηστορισεις διαφορων γεγονοτων που διαδραματιζοταν στο χωρο καταγωγης της μητερασ μου.
Στην διαρκεια μιας νυχτας οπου κοιμοταν η γιαγια μου (νεα) τοτε ακοσε βηματα πανω απο την σκεπη του σπιτιου οταν ξαφνικα ανοιξε η πορτα του δωματειου κ εμφανιστικε μπροστα τησ μια ασχημη μορφη ενοσ ανδρα που κατεθυνοταν προς το χωρο οπου κοιμοταν ενα απο τα παιδια της κ η αδερφη της!!! η μορφη αυτη σταθηκε μπροστα της κ προσπαθησε να την πνιξει, στην συνεχεια απο το φοβο τησ ειπε διαφορες προσευχς για να απαλυψει την αρνητικη υπαρξη απο το χωρο!!! στην προσπαθεια του να της κανει κακο τραβικσε το παιδι που βρισκοταν κοιμησμενο διπλα της!!! το αγορι τρομαξε με αποτελεσμα να χρειαστει να το πανε στην εκκλησεια για να του διαβασουν καποια προσευχη γιατι ειχε χασει για 3 ημερες την ακοη του(το παιδι απο το φοβο του δεν απαντουσε οταν τον φώναζαν λογο τησ παιδικης του αφελειας ή το κακο πνευμσ τπυ προκαλεσε αυτην την κατασταση?)!Τέλος θελω να τονισω οτι το πατρικο σπιτι της μητερας μου βρισκοταν σε νεκροταφειο διπλα κ οτι για αρκετα χρονια ακουγςνταν μυθη
ή πραγματικοτητα οτι ενας ανδρας εβαλε τερμα στην ζωη του σε ενα σημείο κοντα στο πατρικο πρωτου κστοικηθει........ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ!! Αν ακουστικε πεζο συγχωρεστε με ηθελα να το μοιραστω μαζι σας
φιλακια niola
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 01:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
niola γεια σου.
Κανενας δεν μπορε να ξερει αν οντως ηταν πνευμα,η καποιος παλαβος που ηθελε να κανει κακο.
Πολλοι ανθρωποι-κυριως παιδια-χανουν την ακοη και την ομιλια τους,μετα απο ενα δυνατο σοκΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 13:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή niola αν όλλα οσα περιγράφεις διαδραματίστικαν την ώρα που η γιαγια σου ηταν ξυπνιτή τοτε να είσαι 1000% συγουρη οτι δεν ηταν τιποτε αλλο παρα μια ανθρώπινη οντότιτα οπως εγω και εσυ... Δεν ειναι ακατόρθοτα αλλα είναι αρκετα δυσκολο να δυμιουργιθεί μια οντότιτα στο φυσικό , να παραει σαρκα και οστα ενοω... και οταν κάποιος οι κάποιοι το κάνουν δε θα επιτρέψουν να ξεφύγει απο τον ελεγχω τους... Αλλα εστω και αν συμβεί αυτο μια Λευκή αδελφότιτα θα είναι κοντα για να ανστείλει της δραστιριότιτες... Έτσι όρισε ο Υψιστος... Αυτα σε γενικές γραμμές πάντα... Υπάρχουν και εξερέσεις και διαφορετικές καταστάσεις...

Το ποτιράκι και το Ouija Board δεν ειναι ορθεί τρόποι επίκλησης... Υπάρχουν αλλα βιβλία και μέθοδει για αυτα... ΜΗΝ ΕΠΙΚΑΛΗΣΤΕ ΜΕ ΠΟΤΙΡΑΚΙ , ΜΗΝ ΕΠΙΚΑΛΗΣΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ Η ΠΕΡΙΑΡΓΙΑ ΣΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 15:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παλια οι ανθρωποι,δεν πορουσαν να εξηγησουν αυτα που μπορει να εκαναν ορισμενοι ανθρωποι και ελεγανπως παντα κατι δαιμονικο πλανιοτν στον "αερα".
Δεν ηταν πιο αγνοι τοτε και εβλεπαν,απλα,ο φοβος,η ελληψη μορφωσης εκεινες την εποχη,εκανε τους ανθρωπους,πιο ευπιστους σε καποια "ανεξηγητα"φαινομενα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kwlatza
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 14:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kwlatza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παίδες,είμαι καινούριος στο φόρουμ,έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του τόπικ, έχω σκεφτεί και εχω συζητήσει σοβάρα με κάποιους φίλους μου και θέλουμε να το δοκιμάσουμε.Είναι εύκολο να μου εξηγήσει κάποιος αναλυτικά τη διαδικασία,ειτε εδώ είτε σε pm; (τι πρέπει ακριβως να κανουμε,να εχουμε μαζι μας κτλ).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


εντιτ: Μόλις τώρα πρωτοδιάβασα την πρωτη σελίδα και τα ποστ του φιλου evil,με καλύπτουν πλήρως απλα θα ηθελα να μαθω αν χρειαζεται να ξερω καπιο στιχακι για την επικληση,κατι στανταρτ που πρεπει να πει ο συντονιστης*

Edited by - kwlatza on 06/10/2008 14:42:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 11:46:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήλθες, kwlatza.
Καλή συνέχεια στα Forums του Esoterica.

Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που ανέφερες στο μήνυμα σου:

quote:
εντιτ: Μόλις τώρα πρωτοδιάβασα την πρωτη σελίδα και τα ποστ του φιλου evil,με καλύπτουν πλήρως απλα θα ηθελα να μαθω αν χρειαζεται να ξερω καπιο στιχακι για την επικληση,κατι στανταρτ που πρεπει να πει ο συντονιστης*

Γιατί ειδικά ο Συντονιστής;




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 15:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για τον συντονιστή του καλέσματος λέει

το τραγουδάκι είναι το εξής

κίτσι κίτσι κίτσι λο
δαιμονάκο/πνεύμα σε καλώ

να μου πεις κάτι θέλω εγώ
και μετά θα φύγεις από εδώ

ελα και δεν θα σε αφησω ετσι εγω
φευγωντας θα σου δωσω και κοκο

τσικολάτα με αμύγδαλο τραγανό
να μασουλάς στο σκότος το ζοφερό
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 19:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 20:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό άθεος χαχαχα πολύ καλό!!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 11:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, ok!

Προς στιγμήν σκέφτηκα να αρχίσω να μετράω τα ποτήρια στο σπίτι μου μήπως τα βράδια υπνοβατώ και σηκώνομαι να ρίξω καμία επίκληση!

Πολύ καλό το στιχάκι!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ruler
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 20:22:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ruler  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re padia otan leme kartes enoyme xartia p apla pano grafoyne gramata???oxi oti thelo na dokimaso kati tetio...alla apo apli periergia...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2008, 16:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως και να το κανεις, αν εσυ και η παρεα σου θελετε οπωσδηποτε να δειτε δαιμονα, θα τον δειτε!

Ειχαμε κανει κι εμεις τραπεζακι σε μικρη ηλικια. Μαλιστα ειχαμε διαβασει οτι δεν επρεπε να υπαρχουν στο χωρο μεταλλικα αντικειμενα κι ετσι βρηκαμε ενα παλιο ξυλινο σπιτι, βαλαμε στη μεση ενα καφασι και ξεκινησαμε να κανουμε επικληση. Μπουρδες... μονο κατι μυγες ηρθαν... γιατι ειχαμε διαβασει οτι πανω στο τραπεζακι καλο θα ηταν να εχουμε κατι φαγωσιμο για να το παρει ο δαιμονας φευγοντας και να μη μας ενοχλησει.

Οι μονοι δ-εμμονες που υπαρχουν βρισκονται μεσα μας... Νομιζω οτι οι σκεψεις παραγουν ενεργεια... Φροντιστε να ειναι παντα "καθαρες" και αγνες... οσο πιο μαυρες ειναι, τοσο πιο δυνατοι γινονται οι δ-εμμονες...

Edited by - mimosa on 11/10/2008 16:22:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 13:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ruler, μιας και δεν θα δοκιμάσεις τις κάρτες για τις οποίες μας ρωτάς, δεν δοκιμάζεις να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με greeklish ώστε να διαβάζουμε πιο εύκολα τις τοποθετήσεις σου;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δημήτρης_18
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2008, 23:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν παιδιά γεια σας και από εμένα....Κάθομαι και διαβάζο εδώ και 2 μέρες όλες τις σελίδες και είπα να ασχοληθώ και εγώ λίγο....Θα ήθελα απλά να μου στείλει κάποιος πως ακριβώς φτιάχνω αυτο το ποτηράκι γιατί σκεφτίκαμε με κάτι φίλους να το δοκιμάσουμε


(Sorry για τυχόν ορθογραφικά λάθη):D :) :D :) :D :)

Εντάξει μάγκες τα σπάειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 08:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Δημήτρης18, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Αν και διαβάζεις 2 μέρες όλες τις σελίδες του θέματος, μάλλον δεν έδωσες τόση μεγάλη βαρύτητα σε κάτι που έχει γραφτεί πολλές φορές σ' αυτό το θέμα - όπως και σε θέματα παρόμοιας "υφής" - και το οποίο μάλιστα έχει ξαναγραφτεί και στο μήνυμα μου στις 08/10/2008, 11:46:54.

Οπότε, σου παραθέτω το σχετικό απόσπασμα:

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."









In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Δημήτρης_18
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 15:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει τότε θα κάτσω να τα διάβασω απο τιν αρχή μπας και καταλάβω τπτ!!!! GG

Εντάξει μάγκες τα σπάειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Δημήτρης_18
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2008, 20:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Δημήτρης_18  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πήγα με προσπάθησα να το δοκιμάσω με 4 παιδιά αλλα δν έγινε τπτ...Μήπως επειδή είταν σε ανοιχτό χόρο?????Δεν μπορώ να καταλάβω


Στείλτε ρε παιδιά σε pm πως ακριβώς γίνεται σας παρακαλώ πολύ

Εντάξει μάγκες τα σπάειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2008, 08:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πήγα με προσπάθησα να το δοκιμάσω με 4 παιδιά αλλα δν έγινε τπτ...Μήπως επειδή είταν σε ανοιχτό χόρο?????Δεν μπορώ να καταλάβω

Αγαπητέ, γιατί πιστεύεις ότι αν προσπαθήσεις να το δοκιμάσεις αλλάζοντας κάποιες συνθήκες, θα συμβεί κάτι;
Σκέψου και το ενδεχόμενο να μην συμβεί απολύτως τίποτα.
Αλλά ακόμη κι αν δεχόμασταν την πιθανότητα να ήταν επιτυχής η προσπάθεια σας, σε τι θα σας ωφελούσε το κάλεσμα ενός πνεύματος;

quote:
Στείλτε ρε παιδιά σε pm πως ακριβώς γίνεται σας παρακαλώ πολύ

Σου εξήγησα ότι αυτό δεν γίνεται.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mrs_Petrozza
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 01:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mrs_Petrozza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
diavasa thn istoria tou filou evil k exw meinei...den pisteua oti mporei na ginei kati tetoio...exw filous indigo,paidia pou vlepoun thn aura sou kai genika paidia me 6h ais8hsh...mou eixan pei oti eixan xrhsimopoihsei ton pinaka ouija k kala gia na kalesoun ton pappou mias kopelas...egw den hmoun parousa...alla den tous sunevh tpt...mono pou to pneuma den h8ele na fugei...alla epeidh eixan sthn parea mia kopela pou hxere apo auta kati sigopsi8urhse k katafere na to kanei na fugei...kai gia to mellon rwthsan alla den tous eipe tpt kako...auto egine toul. 2 xronia prin k den eixan kamia epiptwsh ta paidia...g auto den pisteua oti mporei na sumvei kati kako me to ouija h to pothraki...ka8hsa k to epsaxa to 8ema gt eimai entelws asxeth me auto...kai oi apopseis diaferoun polu k exw mperdeutei...san atomo apo th fush mou eimai polu periergh ki 8elw na asxoloumai me tetoia 8emata sxetika me to uperfusiko alla den mou exei tuxei tpt periergo mexri stigmhs...omws den exei tuxei na kanw tpt me epiklhsh pneumatwn akoma, 8a h8ela omws na dokimasw...alla apo thn allh otan diavazw tetoia gegonota oxi apla xezomai (sorry gia thn ekfrash)...kai eimai 50-50 sto ti na kanw...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mrs_Petrozza
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 03:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mrs_Petrozza  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγγνωμη που εγραψα στα greeklish παιδες αλλα ηταν πανω στον ενθουσιασμο μου και δεν ειδα προηγουμενα ποστ που ζηταγανε να γραφουμε στα ελληνικα.εχω διαβασει τισ μισες σελιδες σχεδον απο αυτο το τοπικ αρα εχω ακομα πολυ διαβασμα ειμαι καινουρια εδω και οπως προανεφερα πολυ περιεργη...ξερω πως η περιεργεια σκοτωσε τη γατα αλλα τι να κανουμε? ειναι μεσα στην ανθρωπινη φυση κ αυτο...σε πολλα ποστσ διαβασα οτι τροφοδοτουνται απο τον φοβο τα πνευματα...χμμμ ε τοτε δε νομιζω να το δοκιμασω ποτε εκτοσ αν ειμαι με καποιν που ξερει τι κανει 100% γιατι κ μονο που διαβασα οσα διαβασα μου πηγε το σκ*το στην καλτσα...οποτε σιγουρα θα ημουν τρομερη πηγη ενεργειας για τα πνευματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2008, 13:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Mrs_Petrozza
...γιατι κ μονο που διαβασα οσα διαβασα μου πηγε το σκ*το στην καλτσα...


Quote of the day! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trela
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2009, 17:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον παιδια εγω ειμαι καινουργιο μελος στο forum και θελω να πω πως εχω προσπαθησει πολλες φορες να πιαξω αυτο το περιφημω ποτηρακι εχω διαβασει ολο το forum απο τοτε που αρχισε και εχω ενημερωθει πληρως οσες φορες το εχω προσπαθηση δεν εγινε τιποτα για αυτο θα ηθελα να μου στειλει καποιος τα λογια που λενε πριν αρχισει το παιχνιδι στο hotmail μου σας παρακαλω πολυ ξερω πολλα για αυτα τα θεματα μην ανυσηχητε............
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2009, 07:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή trela, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica!

Προσωπικά δε μπορώ να ξέρω ποιά είναι "αυτά τα θέματα" που αναφέρεις στο τέλος του μηνύματος σου, υποπτεύομαι όμως ότι προσπέρασες κάποια επισήμανση που έχει γίνει αρκετές φορές τόσο σ' αυτό όσο και σε παρόμοια θέματα.

Οπότε στην επισυνάπτω:

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."

Οπότε δε μπορούν να σου παρασχεθούν οι πληροφορίες που ζητάς, ούτε δημόσια ούτε σε προσωπικό επίπεδο...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trela
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2009, 20:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trela  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον παιδια εγω θα περιμενω τα λογια οποιος μπορει μου τα στελνει οκ ευχαριστω.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2009, 09:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή, λυπάμαι αλλά το αίτημα σου δε μπορεί να πραγματοποιηθεί.

Ευχαριστώ.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NightElf
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2009, 20:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NightElf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας και από εμένα!Εδώ και καιρό διαβάζω διάφορα θέματα(ενδιαφέροντα για μένα)οπότε απόφασισα να γραφτώ και να μοιραστώ μαζί σας όσα πέρασα εξαιτίας του περιβόητου "ποτηρακιού".Ευρέως γνωστό πλέον ως ouija..Καταρχάς,χρειάζεται ένα μεγάλο χαρτί όπου μέσα ζωγραφίζεις έναν ήλιο και ένα φεγγάρι(αργότερα διάβασα ότι πρέπει να σχεδιάσεις και έναν αετό) και γύρω από τον κύκλο τα γράμματα,αριθμούσ από το 0-9 και το ΝΑΙ και το ΟΧΙ.ύστερα παίρνεις ένα ποτηράκι,πούλι από τάβλι,κτλ και ξεκινάς επικαλωντας το τάδε πνεύμα...Η πρώτη μου επαφή με το παιχνίδι ήταν στα 18 περίπου.Πρωτοετής εγώ τότε.Η παρέα ήθελε να καλέσει ένα φίλο που είχε σκοτω8εί με μηχανάκι.Για να μη μακρυγορώ,όλα πήγαν καλα.Μάλιστα ρωτήσαμε με πόσα έτρεχε όταν σκοτώθηκε,και όντως μας έδειξε τον αριθμό που έγραφε στο καντράν στο μηχανάκι όταν το βρήκαν.Αφού είδα ότι δούλεψε τη μία φορά,έψησα τα παιδιά να ξαναδοκιμάσουμε.Κάλεσα μία καλή μου φίλη που είχε σκοτωθει σε τροχαίο.Ήθελα να της μιλήσω για τελευταία φορά.Όλα καλά και τότε.Τελευταία φορά που επαιξα,ήμουν με κάτι παιδιά που ήξερα ελάχιστα.Αποφάσισαν να καλέσουν κάποιο πνεύμα.Δεν ήξεραν ποιο.Εγώ δεν ψηνόμουν πολύ αλλά αποφάσισα να μην τουσ τη χαλάσω.Το πνεύμα ήρθε,δεν ξέραμε τι ήταν,και δεν απάντούσε σε τίποτα σχεδόν.Όταν του είπαμε να χτυπήσει 3 φορές το ντεπόζιτο στην ταράτσα για να επιβεβαιωθούμε ότι είναι εδώ,το έκανε.Κ δεν περιμέναμε ότι θα το έκανε.Τα παιδιά τρόμαξαν τόσο(δεν είχαν ξαναπαίξει)ώστε χάλασαν τον κύκλο κ έφυγαν!Εγώ έμεινα για να το ''χαιρετήσω'' και να μην μείνει στο χώρο.Μάλλον μόνη μου δεν τα κατάφερα γιατί επί1βδομάδα,το παιδί που έμενε εκεί είπε πως ακουγε θορύβους,τα τζάμια ανοιγόκλειναν και είχαν σπάσει 3 ποτηρια.Μετά έκανε αγιασμό και δεν ξανάγινε τίποτα.2βδομάδες μετά κ ενώ βρισκόμουν στο πατρικό μου για να συνέλθω από αυτά(βασικά φοβόμουν τα βράδια),λιποθύμησα και δεν συνερχόμουν.Πέρασα όλο το βραδυ στο νοσοκομείο.Το παράξενο είναι ότι είδα ένα ονειρο,όπου προχωρούσα ηθελημένα προς την πόρτα του σπιτιού,την άνοιγα και εκεί με περίμενε μία ακαθόριστη μορφή,που με πήρε.Και εγώ δεν αντιστάθηκα καθόλου.Μέχρι τώρα δεν το είχα πει σε κάποιον γιατί θεωρούσα ότι θα με περνούσε για τρελή.Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνουν όλα αυτά,πάντως δεν συνιστώ ιδιαίτερα το ouija και όποιος θέλει να καλέσει πνεύματα ας διαβάσει τη σολομωνική πρώτα,πράγμα που αποφάσισα να κανω κ εγώ :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy