ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 16:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στα sites αυτά θα βρείτε αγαπημένα παλια κομιξ
σε αφθονία, τα οποία δημοπρατούνται και
συνοδεύονται άπό εικόνες εξώφυλλων.

http://www.ibid.gr/ViewSubCategory.asp?CategoryId=28

http://www.fleamarket.gr/category.cfm?type=1&order=5&mode=1&categoryID=173


Το ευχάριστο? Βρέθηκε μέχρι και η Φρουτοπία!!
Το δυσάρεστο? Ούτε Μανίνα, ούτε ελληνικό CandyCandy
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2006, 21:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
candywhite ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

αλλά όντως δυσάρεστο για τη μανίνα, και γω τη ψάχνω.
Προχθές πήρα κατερίνα για να θυμηθώ τα νιάτα μου αλλά .. καμία σχέση. Μάλλον δεν την πήρα εγώ, μου την πήρε ο γιος μου επειδή του είχα πει τι διάβαζα μικρή

Το ότι αρθρογραφούσε ο μέγας Μουρατίδης στη Μανίνα το θυμάσαι?


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 11:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θυμάμαι που το είχες ξαναπεί και ..εντυπωσιάστηκα!
Δεν το θυμάμαι από τότε, γιατί δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλά απο
Μανίνα, κυρίως ότι το διαβάζαν κάποια κορίτσια στη
γειτονιά, κάπως μεγαλύτερα από εμένα και θυμάμαι έντονα
κάτι αφίσες με γατάκια. Και ένα περιοδικό Πάττυ θυμάμαι.
Στις παραπάνω διευθύνσεις με δημοπρασίες, από τις εικόνες
στα εξώφυλλα μπορούμε να βρούμε τους εκδοτικούς οίκους και να
απευθυνθούμε αν λειτουργούν ακόμη.
Κάποια στιγμή θα προκύψει και η..Μανίνα.
Παρακολουθώ τα post σου another star, πολλή αγάπη
φαίνεσαι να έχεις για την εποχή και πολύ καλή μνήμη. :-))
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 13:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητή candywhite

Και ποιος δεν θυμάται τα παιδικά του χρόνια με αγάπη?

θυμάμαι που είχα αγοράσει το πρώτο τεύχος της βαβούρα. Αλλά λόγω πολλών μετακομίσεων με τους γονείς μου αναγκαζόμουν να πετάξω πολλά πράγματα και από τα πρώτα ήταν φυσικά τα καρτούνς. Δυστυχώς.

Θυμαμαι ότι κάποια στιγμή αγόρασα τη μανίνα με 25 δρχ και η μάνα μου μου είχε πει "δεν πρόκειται να σου τη ξαναπάρω, ακρίβηνε πολύ" και όσο για τη σούπερ κατερίνα θυμάμαι ότι πήγα με το χαρτζιλίκι μου να τη πάρω και έκανε κάπου 120δρχ και έλεγα "ωχ πάλι ακρίβηνε??"
Επίσης στην εφηβεία θυμάμαι ότι δεν έχανα το seventeen. Δεν ξέρω αν εσύ το πρόλαβες.

Χαίρομαι που πρόλαβα τις αλάνες, το λάστιχο, το τζαμί, και ένα σωρό άλλα παιχνίδια γύρω γύρω στη γειτονιά, και τη γειτόνισα να μας απειλεί ότι θα μας καταβρέξει άμα δεν φύγουμε να πάμε να παίξουμε κάτω από τα σπίτια μας (γνωστή ατάκα). Επίσης θυμάμαι άμα παίζαμε με τη μπάλα και καμιά φορα πήγαινε σε κανένα μπαλκόνι κάποιας στρίγγλας και δεν μας την έδινε εμείς λέγαμε το γνωστό "Ελα ρε Θειαααααα, δεν θα το ξανακάνουμεεεεε"

Πλεον ζω εκτός πόλης, και χαίρομαι οταν ο γιος μου κατεβαίνει στην αυλή να παίξει, και δεν με νοιάζει πόσο θα λερωθεί.



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 19:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΙΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ?

HELLO KITTY

LITTLE TWIN STARS (ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ)

MY MELODY

TUXEDO SAM

SANRIO'S CREATIONS....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Purple
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 19:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Purple  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα τραγούδια των τίτλων της Candy (μόνο μουσική) βρίσκονται στη σελίδα : http://candyterry.free.fr/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2006, 23:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χαίρομαι που πρόλαβα τις αλάνες, το λάστιχο, το τζαμί, και ένα σωρό άλλα παιχνίδια γύρω γύρω στη γειτονιά, και τη γειτόνισα να μας απειλεί ότι θα μας καταβρέξει άμα δεν φύγουμε να πάμε να παίξουμε κάτω από τα σπίτια μας (γνωστή ατάκα). Επίσης θυμάμαι άμα παίζαμε με τη μπάλα και καμιά φορα πήγαινε σε κανένα μπαλκόνι κάποιας στρίγγλας και δεν μας την έδινε εμείς λέγαμε το γνωστό "Ελα ρε Θειαααααα, δεν θα το ξανακάνουμεεεεε"


Χα χα χα!!! Μήπως μέναμε στην ίδια γειτονιά, another star? Έκτός από το τζαμί όλα τα υπόλοιπα αποτελούν μέρος και των δικών μου αναμνήσεων...
Και ΄τωρα που μιλάμε για γειτονιές, θυμάσαι κάτι τραγουδάκια που κυκλοφορούσαν και παίζαμε τραγουδώντας τα? Τα παίζαμε τουλάχιστον δύο μαζί και κάνοντας κάποια συγκεκριμένη χορογραφία με τα χέρια μας (Αχελόξ του μποξ ελληνικός του σι παρόντος ελληνικός.....). Ενιότε χοροπηδούσαμε κιόλας και τα χέρια μας ενώνονταν (Στο στάδιο μια μέρα καθώς περνούσα συνάντησα μια νέα ξανθομαλλούσα, φορούσε μπικινάκι και μπλε σορτσάκι.....).
Σε κάποιο τραγούδι γινόταν και μεγάλος κύκλος (Σι μαριάμ μαριάμ μαριάμ σι ντορεμί μακαρό μακαρό λέο λέο πι πι πι..... ουάν του θρι).
Ή όταν τα βγάζαμε να δούμε ποιος θα τα φυλάει?(Ακατα μάκατα σου κου ντου μπέ , άμπε φάμπε ντομινέ,.... άμπε φάμπε ΒΓΕΣ)

Εμμμ, το "μιλάμε κορακίστικα" είναι άλλο παιχνίδι...
Κάποιο τραγούδι, δεν θυμάμαι ποιο, τελείωνε με τα λόγια "ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΙΝΙ", φράση που λέγαμε πιο δυνατά, με πάθος και χοροπηδώντας.


Δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή το σεβεντην.
Σκεφτόμουν όμως ότι μάλλον είχα διαβάσει Μανίνα αλλά λίγο.
Εκεί δεν ήταν διάφορες ίστορίες εικονογραφημένες σε συνέχειες?
Μια απο αυτές ήταν με δύο κοριτσάκια αδελφάκια που το ένα ήταν σταρ του θεάτρου, σγουρόμαλλο ξανθό και το άλλο το παραμελούσε η μαμά του και το αγαπούσε λιγότερο?
Α τώρα που το θυμάμαι, διάβαζα και την βεντέτα..Την έπαιρνε μία φίλη της μαμάς μου.
Ακριβή η βαβούρα ε? 25 δρχ.. Κι εμένα μόνο Ποπάυ και Κάντυ μου έπαιρναν, κάθε εβδομάδα όμως. Έπεφτε λογοκρισία αλλά αυτά τα
δύο τα αποδέχονταν οι γονείς μου. Και καλά κάναν βέβαια και ελέγχαν. Κάποιες φορές έπαιρνα και την Αστραπή, 80 δρχ.Και σε κάποιες φάσεις βαβούρα, λίγο μεγαλύτερη όμως. Γελούσα πολύ.
Αχ και όταν πρωτοπήρα τηνΣούπερ, διάβασε ο μπαμπάς μου εκεί ένα άρθρο που έλεγε πώς να κάνουμε κοπάνα... Όμως θεωρούσε ότι είχα
ωριμάσει πλέον και μου επέτρεψε να την παίρνω...
Οι παραπάνω εικόνες σου θυμίζουν κάτι? Αγαπημένα μου τα "παιδάκια των ονείρων", της μαμάς μου η "Κίττυ". Κόλλες αλληλογραφίας και χαρτοπετσέτες που ανταλλάσαμε, τσάντες, κασσετίνες (και μαγνητικές,)αυτοκόλλητα κτλ κτλ κτλ

Η μέρα της μετακόμισης έγινε η αιτία να πεταχτούν πολλές Κάντυ και πολλές Μανίνα, πίστεψε με, another star....
Το έπαθα κι εγώ και το έχω ακούσει και απο πολλές συνομήλικες...


Edited by - candywhite-for ever on 05/05/2006 23:58:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arcturus
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 02:13:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arcturus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ THREAD !

ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΥΣ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ,ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΣΤΟ ΝΕW CHANNEL ΤΟ 1998 ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8:00 TO ΑΠΟΓΕΥΜΑ.Η ΥΠΟΘΕΣΗ:
15 ΠΑΙΔΙΑ (ΑΠΟ 6-17 ΕΤΩΝ)ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΤΟΥΣ ΕΠΕΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΥΝΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΕΤΕΦΕΡΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ,(ΣΠΑΘΙΑ ΚΛΠ), ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ!ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΙΣΩ !
ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΠΟΥ (ΣΕ VHS ΜΑΛΛΟΝ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 10:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
candywhite φυσικά και τα θυμάμαι όλα αυτά που λες

τώρα όμως που το σκέφτομαι ίσως να έχει σωθεί κάποιο τεύχος από τα περιοδικά που λέμε, γιατί στο χωριό μου έπερνα αρκετά, και εκεί δεν έχει γίνει μετακόμιση. Ελπίζω να τα βρω δηλαδή γιατί μετά από τόσο καιρό παρατημένο το σπίτι, εύχομαι να μη τα εχουν φάει τα ποντίκια. Ίσως να βρω και τα λευκώματά μου και φυσικά αρωματικά σετ από χαρτιά και φακέλους και τις χαρτοπετσέτες μου.

Αμα βρω θα σου στείλω mail.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 15:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ another star.
Πάντως οι ιταλομαθείς λάτρεις της Κάντυ είναι πιο τυχεροί!
Όλα τα περιοδικά , εξώφυλλο και το περιέχομενό τους, τουλάχιστον
η εικονογραφημένη ιστορία της Κάντυ στο διαδίκτυο, αρκεί να έχετε υπομονή....
http://www.robozzy.com/cataloghi_giornali/Candy/giorn_candy.htm
(Ποιος θυμάται τη Λούνα?)


Σε αυτό το site θα βρείτε και τα άλμπουμ της Panini
http://www.robozzy.com/figurine/catalogofigurineAK.htm
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Purple
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2006, 19:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Purple  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραίο το site με όλα τα τεύχη του περιοδικού της Candy στα Ιταλικά! Τίποτα στα Ελληνικά; Ό,τι έχω βρει είναι από το Internet και πάλι σε άλλες γλώσσες! Κάτι στην τηλεόραση; Τη σειρά που παίζανε παλιότερα δεν μπορούν να την βάλουν και τώρα;! Τόσα βάζουν σε επανάληψη! Γνωρίζετε τίποτα; Σε άλλο forum είπαν ότι η σειρά παιζόταν το 2004 στο Junior και την έκοψαν στη μέση. Τώρα πουθενά;;; Τί μπορεί να γίνει;;;!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostas79
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2006, 21:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostas79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίο θέμα…

Από παιδικά κινούμενα σχέδια (έτσι τα λέγαμε τότε όχι καρτούν) θυμάμαι τον Γύρο του κόσμου σε 80 μέρες, τον Νιλς Χόλγκερσον, λίγο αργότερα στην ιδιωτική τηλεόραση Τζι αϊ τζο και από μαριονέτες φυσικά τη Φρουτοπία και τον Παραμυθά με τον Πιλάβιο που ήταν μια περίεργη μίξη οπτικών εφέ.

Από παιδικές εκπομπές το Το Ουράνιο τόξο με τις μαριονέτες (ποιος θυμάται τον Φόντα Λαδοπρακόπουλο;) που έδειχνε μεταξύ των άλλων και βουβό κινηματογράφο Μπάστερ Κήτον και Τσάπλιν και το Πες το και θα γίνει.

Από σειρές το Κάμπινγκ και το Πήδημα του βατράχου και οι Μπουρμπουλήθρες. Και πιο συγκεκριμένα από παιδικές σειρές το Καπλάνι της βιτρίνας και κάνα δυο άλλες που δε θυμάμαι τίτλους (μια είχε προταγωνιστή ένα αγοροκόριτσο και μια άλλη ένα αγόρι που το βρήκε μια οικογένεια του Αϊ Γιαννιού και το ονόμασε Γιάννη, αν κάποιος θυμάται τίτλους ας βοηθήσει) και ακόμα if I have not turned stark mad, θυμάμαι μια τηλεοπτική εκδοχή από την Αργώ του Θεοτοκά.

Να πάμε και στα ξένα: Ιππότης της ασφάλτου και Ντιούξ (πόσα αγοράκια μαλώνανε για το πιο αυτοκίνητο τρέχει πιο γρήγορα;) και Μαγκάιβερ. Από εφηβικές σειρές τα Πριν χτυπήσει το κουδούνι, και το πιο προβληματισμένο Γυμνάσιο Ντεγκράσι αλλά και τα Σουσάμι άνοιξε και Μάπετ σόου αμερικάνικα του 70 που ήρθαν σε μας με μια δεκαετία καθυστέρηση.

Σόρρυ ρε παιδιά αλλά ίσως είμαι ο μόνος που δεν έβλεπε Κάντυ κάντυ και Καμπαμαρού…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2006, 00:47:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης τον Φώντα Λαδρολακόπουλο που έλεγε τον καιρό στο Ουράνιο Τόξο. Αύριο, έλεγε, μπορεί να βρέξει μπορεί και να μη βρέξει. Επίσης όταν έκανε δίαιτα έτρωγε μόοονο ένα ταψί γιουβέτσι.
Μήπως κάποιος έχει εικόνες της Ροζαλίας και του Τιμολέοντα?


(σελ 17 του forum)

Κώστα79 όπως βλέπεις δεν ξεχνιέται ο Φώντας Λαδρολακόπουλος ή Λαδροπακόπουλος, ή τέλος πάντων...

Θυμάστε μια σειρά της τηλεόρασης που λεγόταν
"Με το Αλφα με το Βήτα με το Νι και με το Σίγμα..."
Όταν είχαν θέμα πχ το γράμμα Π πήγαιναν στην Πάτρα και ψάχναν γράμματα που ξεκινάνε από Π.

Εμένα όμως το αγαπημένο μου ήταν το "πες το και θα γίνει" με την Τζοβάνα Φραγκούλη. Είχα στείλει και γράμμα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

neos26
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2006, 22:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neos26  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ το θυμάμαι το "Νι και με το Σίγμα" και ήταν και από τα αγαπημένα μου..Ευχαριστω που μου το θύμησες.Δυστυχώς ακόμα τίποτα απο Ελληνικη Καντυ-Καντυ και επισης απο το λεοφωρείο που έψαχναν τις σαλαμάνδρες.. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jimmythe_weed
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2006, 21:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimmythe_weed  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε θυμαμαι αν εχουμε φωτο απο The Munsters .Παντως εβαλα να υπαρχουν.Για οποιον ενδιαφερεται εχει βγει και DVD.(δε θυμαμαι αν εχουν βγει ολες οι σεζον).
YΓ: ο παππους Munster πεθανε πριν απο 3 μηνες(Φεβρουαριο).Το διαβασα και σταναχωρεθηκα...

Jimmy the Weed
Long Live Rock N Roll
Long Live RAINBOWΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

teref
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 10:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους teref  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
foberh douleia paidia!mou ksipnisate anamnhseis kai mou ftiaksate th mera!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 11:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ teref, καλώς ήλθες στις συζητήσεις μας!

Θα σου συνιστούσα να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί οι λατινικοί δεν βοηθούν στην ανάγνωση των μηνυμάτων.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 12:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
YΓ: ο παππους Munster πεθανε πριν απο 3 μηνες(Φεβρουαριο).Το διαβασα και σταναχωρεθηκα...

Ηταν καταπληκτική σειρά το Munsters.Συνδύαζε τρομο με χιούμορ. Καταπληκτικός συνδυασμός αφού και τα δύο τα λατρεύω(ειδικά τον τρόμο). Κρίμα που μας άφησε ο παππούς. Θα τον θυμόμαστε πάντα εννοείται.

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2006, 13:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)




T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 04:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι χρειάζομαι την βοήθεια σας.....

Ψαχνω εδώ και καιρό ένα παιδικό που έπαιζε παλιά στην ΤV.....

Ήταν κάτι τύποι οι οποίοι πολεμούσαν τους κακούς με διαφορα οχήματα (νταλίκες,μηχανές,αυτοκίνητα...) με την διαφορά ότι κατεβαίναν κάτι μάσκες στα προσωπά τους...

Επίσης ο ΄γιός του αρχηγού είχε ένα ρομποτάκι που γινόταν και μηχανή....

όποιος γνωρίζει πως το έλεγαν παρακαλώ πάρα πολύ να στείλει......

Υ.Γ. Το καλύτερο παιδικό ever τα παλιά TRANSFORMERS και όχι τα καινούρια ARMADA....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 08:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Akris, για να είμαι ειλικρινής, διαβάζοντας την περιγραφή σου, ο νους μου πήγε στα Transformers, αν και ψαχνόμουν να δώ ποιός είχε γιό!

Θυμάμαι οτι όταν τα έβλεπα πάντως πραγματικά χάζευα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 12:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)





T_Chameleon of RodosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Purple
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 18:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Purple  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Akris μήπως λές το Robotech ; Ταιριάζει με τις περιγραφές σου. Για δες αν είναι αυτό το παιδικό στο site :
http://www.meganimation.net/Animes/layout.php3?menu=menuda_r.htm&mainscreen=Html/rotch.htmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 20:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι αγαπητέ PURPLE αν και σε ευχαριστώ πολύ που προσπάθησες ...

Τα ROBOTECH τα έδινε και η Ελευθεροτυοία μέσα στον χειμώνα, το εν λόγο παιδικό το έδειχνε αν όχι μαζί λίγο πιο πρίν (χρονικά) απ'ο τα TRANSFORMERS.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 01:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ψαχνω εδώ και καιρό ένα παιδικό που έπαιζε παλιά στην ΤV.....

'Ηταν κάτι τύποι οι οποίοι πολεμούσαν τους κακούς με διαφορα οχήματα (νταλίκες,μηχανές,αυτοκίνητα...) με την διαφορά ότι κατεβαίναν κάτι μάσκες στα προσωπά τους...

Επίσης ο ΄γιός του αρχηγού είχε ένα ρομποτάκι που γινόταν και μηχανή....



Φίλε Akris το παιδικό που ψάχνεις είναι το MASK


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 05:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ PANXROMANA με χαροποιήσες απίστευτα.....

αυτό το παιδικό το έψαχνα χρόνια σε ευχαριστώ πολύ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 01:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπες αν θες και σε αυτό το site www.meganimation.net για να κατεβάσεις και τα βιντεάκια, αρχή και τέλους !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 14:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=4544292Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akris
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
65 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 11:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα απ'ο τα καλ'υτερα παιδικά EVER ήταν και το

SILVER HAWKS Ή ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΓΕΡΑΚΙΑ....


Απίστευτη σειρά....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libra
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 11:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ! αχ λέω τι εποχές και αυτές, πραγματικά αξέχαστες.
¨Οσο σκέφτομαι οτι το παιδάκι μου θα μεγαλώσει με τα pocemon με πιάνει τρέλα.
Και καλά η κάντυ - κάντυ το εμπεδώσαμε δεν υπάρχει πουθενά, (έχω χαλάσει σόλες και σόλες να την ψάχνω), τι σε βιντεοκλάμπ, τι στο amazon, τι να ψηφίζω στο γαλλικό site για την "απελευθερωσή" της, τι σε όλο το διαδύκτιο, τι (ντρέπομαι που το λέω αλλά το έκανα και αυτό) να παίρνω τηλ .την ΕΡΤ και το junior tv και να το "παίζω" απελπισμένο παιδάκι που θέλει να δει ξανά την κάντυ- κάντυ ...μάταιος κόπος,
μόνο οι φωταγραφίες της μου μείναμε που έχω κατεβάσει και καμιά δεκαριά επεισόδια που από τύχη τα βρήκα,
κοντευω να τα μάθω απ'έξω τα λόγια, κάθε μέρα είναι must να τη δω και να ακούσω το τραγούδι της,
αλλά όλα τα υπόλοιπα που στο ... μπιμ χαθήκανε?
Ο Νηλς Χολγκερσον, ή το άλλο που δεν το είδα να τα αναφέρεται πουθενα ο Τάο- Τάο εκείνο το χαριτωμένο πάντα που του έλεγε η μαμά του παραμύθια?
Και τώρα τι? Μόνο ο πίκαστου και κάτι άλλοι που ούτε τους θυμάμαι καν υπάρχουν, όλο βία και αηδίες.
ΤΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy