ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΖΩΔΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 32
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 17:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ τα μάλα θα ανταποδώσω τα δέοντα !

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 03:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απο το Pathfinder :
ΕΡΩΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Είμαι 'Aντρας Τοξότης
Είναι Γυναίκα Υδροχόος
Ταιριάζουμε ;
Ταιριάζεις μαζί της 30 % !


Πιστεύεις σε κάτι που αναφέρει το pathfinder.
Λοιπόν εγώ με τα λίγα που ξέρω για ζώδια, σου λέω οτι το pathfinder δε ξέρει τι του γίνεται.
Είναι πραγματικό φαινόμενο οι σχέσεις Τοξότη-Υδροχόου.
Η δεύτερη πιο αρμονικότερη σχέση έπειτα απο τη σχέση Ιχθυ με Ιχθύ.
Στον Τοξότη, μετά τήν αρμονική σχέση με Υδροχόο, ακολουθούν οι σχέσεις με Κριό και μετά με Λέοντα.
Αλλά και το αντίστοιχο συμβαίνει για Υδροχόους.
Οι Τοξότες αποτελούν το τέλειο ταίρι για Υδροχόο. Ακολουθούν Δίδυμοι, Ζυγοί, Λέοντες και (παραδόξως) Σκορπιοί.
Υδροχόος με Σκορπιό ή θα μαγευτεί αυτόματα ο ένας απο τον άλλο ή αμέσως θα μισήσουν ο ένας τον άλλο.
Εξ' άλλου στην ανάλυση που έκανες για το ζώδιο του Ξωτικού, κάπου αναφέρεις οτι οι Τοξότες έχουν καλή σχέση με τάξη και καθαριότητα.
Κάθε άλλο! Το τελείως αντίθετο συμβαίνει!
Τελικά εκεί μαθήτευσες για ζώδια Πίκιπίκιραμ(ογλου)?
Γι' αυτό αδυνατείς να με κατανοήσεις?
Πρέπει να κάνεις μεταπτυχιακά φίλε μου...(άκου Pathfinder??!)
'
quote:
Εγώ προσωπικά στην παραλία απολαμβάνω τη θάλασσα και το αεράκι που πνέει, όσο για την φωτιά … ε και αυτή καμία φορά συμβάλει στο ψήσιμο παιδακίων.

Α!...τόοσο αέρας είσαι του λόγου σου πουλάκι μου!
Αυτά λοιπόν σε ενδιαφέρουν...
Για πές μου κι άλλα για το χάρτη σου καλή μου?

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 10/10/2003 03:17:49

Edited by - reptilesalonica on 10/10/2003 04:50:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 11:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Α!...τόοσο αέρας είσαι του λόγου σου πουλάκι μου!
Αυτά λοιπόν σε ενδιαφέρουν...
Για πές μου κι άλλα για το χάρτη σου καλή μου?

Το τι και πόσο αέρας είμαι είναι δύσκολο να το καταλάβεις...
Αν εσένα σε μία παραλία σε ενδιαφέρουν τα φύκια … είναι δικό σου θέμα.
Όσο για το χάρτη μου πες μου γιατί με ρωτάς και τι θες να μάθεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 13:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας.θα θελα να αφησω καποιες σκεψεις μου σχετικα με την <διαφωνια> που ειδα σημερα μολις μπηκα σε τουτο το τοπικ (τις οποιες σκεψεις θα τις πω με καθε φιλικη διαθεση.).Οπως εχω δει μεχρι τωρα σε διαφορα τοπικς οι συζητησεις εχουν παγωσει και εχουν κλειδωθει λογω διαφορων διαφωνιων,οπως ετουτη σε τουτο το τοπικ.Δεν ειναι κριμα εξαιτιας διαφωνιων οι οποιες μεταλασονται σε προσωπικες σταυροφοριες να σωπαινουν και να αποσυρονται ατομα τα οποια εχουν να δωσουν και ετσι να χανεται η ευκαιρια για αυτους που θελουν να μαθουν κατι παραπανω απο αυτα που ηδη ξερουν?Αυτο δεν το λεω ΜΟΝΟ για το συγκεκριμενο τοπικ αλλα απο οτι εχω δει εχει συμβει και σε αλλα .Πιστευω οτι ολοι εχουν να δωσουν κατι απο αυτα που ξερουν και επιπλεον οι προσωπικες σταυροφοριες (οπως και οι παλιες αυθεντικες σταυροφοριες )δεν ωφελησαν σε τελικη αναλυση κανενα παρα εφεραν μονο φθορα στους ιδιους και στους γυρω τους.Αυτα ειχα να πω και ελπιζω να μην παρεξηγηθουν και τα δικα μου λογια.Καλο απογευμα να εχετε και ενα καλο σαβατοκυριακο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 14:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλό μου ξωτικό!... (πως φαίνεται ότι είσαι νεούδι εδώ μέσα )
Πλάκα κάνουμε!
Συνεπώς τα περί σταυροφοριών...άτοπα!
Καλή διαμονή και από μένα!

Α! και αν θες μια πιο σοβαρή ατμόσφαιρα δοκίμασε ένα άλλο τόπικ


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 17:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα !!!!

Ο ερπετούλης μας έκανε ένα συλλογισμό !

Λοιπόν φίλε ερπετό Θεσσαλονίκης ( κάτι σε τρίγωνο πανοράματος μου έκανε αυτό αλλά τες πα ) , δε σπούδασα σε καμία σχολή αστρολογίας , δεν έκανα τον κόπο να αποδεχθώ κανένα Pathfinder ως αυτούσια πηγή γνώσης της αστρολογίας , απλά όποτε μου ζητήθηκε η άποψη μου είπα τα όσα ένας Καρκίνος μπορεί να διαισθάνεται , αυτή και μόνο είναι η γνώση μου , η διαίσθηση του Καρκίνου .

Κάποιοι μου είπαν πως τα είπα πολύ καλά , ίσως , αυτοί ξέρουν αν τα είπα καλά ή όχι .
Όμως ποτέ δε προσπάθησα να το παίξω πολυξερίδης , ποτέ δεν είπα πως είμαι αστρολόγος και ποτέ δεν είπα ότι σπούδασα το αντικείμενο .

Άρα το αν πρέπει να κάνω μεταπτυχιακά ή όχι κρίνετε ως άτοπο .
Σε απαλλάσσω λόγο ……… Γρηγοράδας !

Τώρα στο αν σε κατανοώ ή όχι .
Φίλε μου αν δε σε κατανοούσα δε θα σου απαντούσα , όμως βλέπεις ότι σου απαντάω και μάλιστα σου αντιπαραθέτω τα όποια πιστεύω μου .
Ίσως βέβαια να ήθελες να πεις πως δε συμφωνώ , αυτό ναι , αλλά άλλο κατανόηση και άλλο συμφωνία !
Και εδώ να σε απαλλάξω λόγο ……… Γρηγοράδας ;

Σου το έχω ξαναπεί εκτίθεσαι και πρόσεχε διότι οι Υδροχόοι που τα πας και τόσο καλά μαζί τους είναι πολύ ποιο αυστηροί κριτές από ένα Καρκίνο και έτσι αν ανέβει η Ελπίδα π.χ. Θεσσαλονίκη δε θα θέλει να σε δει γιατί θα έχεις εκτεθεί .
Φτιάξε ένα άλλο image ποιο καλό και ποιο σταθερό .

Valnta αγαπητό μου μέλος , δε σε έχω ξεχάσει απλά δε θέλω να σου μεταφέρω αναξιόπιστα πράγματα από το Pathfinder .

Avallon έχεις κάποια άποψη για την «διορατικότητα» των Καρκίνων ;

Υ.Γ. Φίλε ερπετογρήγορε εσύ δε μας είπες πού σπούδασες – διδάχθηκες αστρολογία ;

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 17:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xμμμ...έπρεπε να το'χα φάει το ερπετό...

Thothoula γεματούλα
Kόρη Thoth Tρισμέγιστου
Aδερφή TAT Kύβου
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 18:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σας.Συγνωμη για την παρεμβαση σε ενα θεμα που δεν με αφορα αλλα δεν δεχομαι οτι το pathfinder λεει αναξιοπιστα πραγματα.Οσα λεει εμενα με βρηκαν συμφωνη κατα ενα πολυ μεγαλο μερος.Διαμαρτυρομαι!Αν ειναι αναξιοπιστα, τζαμπα η χαρα που εκανα??!?!!? .καλο απογευμα σας και παλι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 23:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έγινε ρε παιδιά;

Το ξεχασμένο μου τόπικ πήγε στις 22 σελίδες;

Φαντάσου νά'γραφα κιόλας...

αντε, καλή συνέχεια!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 06:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν εσένα σε μία παραλία σε ενδιαφέρουν τα φύκια … είναι δικό σου θέμα.

Με ενδιαφέρουν και οι μεταξωτές κορδέλες...μα αυτές είναι μόνο γι' αυτούς που μπορούν και αιθεροβατούν...Μη ξεχνάς οτι ο ωροσκόπος μου είναι Δίδυμοι...Έχω τρία πόδια στα τρία σημαντικότερα στοιχεία...
Ακολουθώ τους παλμούς σας......
'
quote:
Καλή διαμονή και από μένα!

'
...Και ακολουθεί ο χρήσιμος συλλογισμός του Καρκίνου...
quote:
αυτή και μόνο είναι η γνώση μου , η διαίσθηση του Καρκίνου .

Και ζητάς να επαναπαυτούν τα μέλη στη...διαίσθηση ενός Καρκίνου?...και να πιστέψουν βάζοντας το χέρι στην καρδιά...γιατί δε μπορεί...διαίσθηση είναι αυτή...κάνει λάθος?!...my friend!...Παραλογίζεσαι!...Για φώναξε πάλι τον Λέοντα...τι είναι ετούτα που μας λέγεις φιλαράκο?!...
Ξαφνικά η επιστήμη της Αστρολογίας έγινε...διαίσθηση?
Η δική μου διαίσθηση μου λέει πως...άσε, ας μη βγεί άλλη μια φωτιά απο μέσα μου
'
quote:
Κάποιοι μου είπαν πως τα είπα πολύ καλά , ίσως , αυτοί ξέρουν αν τα είπα καλά ή όχι .


Ο οποιοσδήποτε δεν έχει άμεση σχέση με ζώδια, ό,τι και να του πείς, αν μάλιστα μπεις στον κόπο να του πείς για το ζώδιό του θα το εκτιμήσει.
Αυτό δε σημαίνει πως η παραδοχή αυτού του ατόμου υπογράφει την αλήθεια των λεγομένων σου (όχι των δικών σου-μα απο άλλη πηγη, στην προκειμένη φάση- pathfinder).
'
quote:
Σου το έχω ξαναπεί εκτίθεσαι και πρόσεχε διότι οι Υδροχόοι που τα πας και τόσο καλά μαζί τους είναι πολύ ποιο αυστηροί κριτές από ένα Καρκίνο και έτσι αν ανέβει η Ελπίδα π.χ. Θεσσαλονίκη δε θα θέλει να σε δει γιατί θα έχεις εκτεθεί .
Φτιάξε ένα άλλο image ποιο καλό και ποιο σταθερό .

Αυτό δείχνει πως δε γνωρίζεις καλά έναν Τοξότη φίλε.
Δε με ενδιαφέρει η γνώμη αυτών που δε μπορούν να πετάξουν μαζί μου.
Μπορώ μόνο να κοιτώ και να πετώ ψηλά...πίσω δε γυρνάω (που να κωλοχτυπιούνται μερικοί)- όχι εσύ φίλε μου, γενικώς ομιλώ
'
quote:
Υ.Γ. Φίλε ερπετογρήγορε εσύ δε μας είπες πού σπούδασες – διδάχθηκες αστρολογία ;

ΧΑ!ΧΑ!......
Ό,τι έχω διαβάσει περι αστρολογίας, πηγάζει απο επιστήμονες του χώρου και μάλιστα όχι Έλληνες.
'
quote:
Xμμμ...έπρεπε να το'χα φάει το ερπετό...

Αν και δε καταλαβαίνω το λόγο που σε κάνει να θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο...έχεις μια ζωή να προσπαθείς...άρχισε απο τώρα
'
Αμαλίσιους, έχει γίνει πολύ εντριαφέρων αυτό το τόπικ!
Το μόνο αρνητικό είναι οτι πρέπει να περιμένω να φορτώσει 4 ολόκληρα λεπτά όλες τις απαντήσεις...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 10:28:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα για να σας πω να μην μαλώνετε,

Το καλύτερο ζώδιο είναι Δίδυμος...

Και ένα χόουμγουόρκ, Πόσο καλά είναι μαζί ένας Δίδυμος άντρας και μία Καρκύνος γυναίκα.
Αν μπορείτε παρακαλώ...
Ευχαριστό εκ των προτέρων!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 14:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή δε θέλω να κουράσω τους υπόλοιπους και επειδή δεν πρόκειται να καταλάβεις τι λέω θα κλείσω με κάποιες παραδοχές την κουβέντα μαζί σου φίλε ερπετούλι .

1) Εμένα μου αρκεί η παραδοχή ότι είσαι ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝ .
2) Η μη σωστή σύνταξη των προτάσεων μου δείχνει ότι είσαι σε πλήρη σύγχυση
3) Είχες πει : «Οι καλύτερες (και περισσότερες) σχέσεις μου ήταν με Υδροχόες (είμαι Τοξότης με ωροσκόπο στους Διδύμους ή στον Ταύρο και σελήνη στο Σκορπιό).» ….. ποιο μετά λες «Παρεπιμπτόντως, ξέρει κανείς να μου πεί τον ωροσκόπο μου? Έδωσα στοιχεία μου σ' ενα πρόγραμμα αλλά δε μου φάνηκε πολύ σίγουρο.
Γεννήθηκα στην Ξάνθη, 15:45 ή 16:30. το πρόγραμμα μου λέει οτι έχω ωροσκόπο στους Διδύμους αλλά εγω εδω και χρόνια ξέρω οτι έχω στον Ταύρο. Εξ' άλλου κι εγω Ταύρος νοιώθω, γιατί είμαι αρκετά σιωπηλός για Τοξότης.» ….. συνεχίζεις και λες «Μ' αρέσει η Σελήνη μου (Σκορπιός) αλλά με κάνει πολυ αντιφατικό ως χαρακτήρα.
Φίλε Ramoglou κάποια άτομα τα αισθάνεσαι πιο κοντά σου (με σελήνη στον Σκορπιό αισθάνομαι διαισθητικός)» ….. και συνεχίζεις «Όπως και εγώ δεν είμαι και πολύ Τοξότης. Έχω ωροσκόπο στους Διδύμους και Σελήνη στο Σκορπιό. Πόσο Τοξότης μπορεί να μείνει μέσα μου με σελήνη στο Σκορπιό που η επιρροή του είναι παροιμιώδης αλλά και ο αέρας στον ωροσκόπο μου που ανεμοδέρνει και ανεμομαζεύει ό,τι απέμεινε απο Τοξότη μέσα μου?» ……. Και τελειώνεις λέγοντας «ΧΑ!ΧΑ!... ...
Ό,τι έχω διαβάσει περι αστρολογίας, πηγάζει απο επιστήμονες του χώρου και μάλιστα όχι Έλληνες.» …. ΠΛΗΡΗΣ ΣΥΓΧΥΣΗ !!!!!!!!!!! ….. τα δικά μου σχόλια περιττεύουν . Τώρα το κατά πόσο κατάλαβες τι διάβασες και τι είναι η αστρολογία είναι ένα άλλο θέμα !!!!!
4) Δε περίμενα βέβαια να απαντήσεις στη δική σου ερώτηση περί αστρολογίας και σπουδών . Το είχες πει εξ’ άλλου και ποιο πάνω σε κάποιο άλλο σου λάθος …. «μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς» !


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 11/10/2003 14:35:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 23:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/quote]
Και ζητάς να επαναπαυτούν τα μέλη στη...διαίσθηση ενός Καρκίνου?...και να πιστέψουν βάζοντας το χέρι στην καρδιά...γιατί δε μπορεί...διαίσθηση είναι αυτή...κάνει λάθος?
Ο οποιοσδήποτε δεν έχει άμεση σχέση με ζώδια, ό,τι και να του πείς, αν μάλιστα μπεις στον κόπο να του πείς για το ζώδιό του θα το εκτιμήσει.
Αυτό δε σημαίνει πως η παραδοχή αυτού του ατόμου υπογράφει την αλήθεια των λεγομένων σου (όχι των δικών σου-μα απο άλλη πηγη, στην προκειμένη φάση- pathfinder).

Καλησπερα σας.Ειπα να μην ανακατευτω στην προσωπικη σταυροφορια του μελους reptilesalonika εναντιον ενος αλλου μελους,(θα εξακολουθησω να την λεω σταυροφορια γιατι δεν μπορω να χαρακτηρισω αλλιως αυτο που γινεται επι τρεις σελιδες τωρα),αλλα θα θελα να απαντησω και να κλεισω εδω το θεμα (οσο αφορα εμενα .οχι δεν εχω καμια μυγα αλλα μονο ενας αφελης θα το προσπερναγε)και να προχωρησω σε πιο ουσιαστικα θεματα τα οποια θα ναι πιο πολυ στο πνευμα του τοπικ .Λοιπον ερπετοφιλε απο την Θεσσαλονικη (ετσι δεν ειναι η μεταφραση του ψευδωνυμου σου?)ρωτας αν εμπιστευτηκα τα λογια ενος Καρκινου (που θα μπορουσε καλλιστα να ειναι ενα αλλο ζωδιο αλλα το προσπερνω αυτο)και λεω ναι τα εμπιστευομαι γιατι επεσε μεσα σε οσα ειπε αρα προφανως εχει καποια γνωση με το ζωδιο μου και οχι γιατι εμπιστευομαι με το χερι στην καρδια την διαισθηση καποιου (κανεις δεν ειναι ΤΟΣΟ αφελης(το οποιο επισης προσπερνω).Οσο για το <Ο οποιοσδήποτε δεν έχει άμεση σχέση με ζώδια, ό,τι και να του πείς, αν μάλιστα μπεις στον κόπο να του πείς για το ζώδιό του θα το εκτιμήσει> δεν θα μπορουσες να εισαι πιο λαθος,το οποιο σημαινει οτι μπερδευεις την αποδοχη με την εκτιμηση .Αλλο εκτιμω καποιον για το οτι μπηκε στο κοπο να με διαφωτισει σε καποιο θεμα το οποιο δεν ειμαι γνωστης και αλλο αποδεχομαι οτι θα μου πει καποιος ο οποιος μπηκε στον κοπο να με διαφωτισει σε καποιο θεμα στο οποιο δεν ειμαι γνωστης.Ελπιζω να καταλαβαινεις την διαφορα....και να μην χαρακτηριζεις ατομα που δεν ξερεις με τετοιους χαρακτηρισμους γιατι δειχνουν εσενα αφελη και ατομο που μιλαει για να μιλησει και να φερει αντιλογο+ καλο ειναι να προσεχεις παντα τι λες (οπουδηποτε και να τα λες)γιατι αυτος που θελει να πει για να πει συχνα-πυκνα δεν βουταει την γλωσσα στο μυαλο(οπως ελεγαν οι παλιοι)με αποτελεσμα......(εβγαλα κακια εδω αλλα .......+ειπα πιο πανω οτι δεν θα σχολιαζα το περι αφελης μερος αλλα δεν αντεξα...).Αυτα οσο αφορα εμενα.καλο σας Σαββατοκυριακο .
Υ.Γ Ερπετοφιλε το θεμα εχει κλεισει οσο αφορα εμενα οποτε δεν χρειαζεται να στρεψεις και κατα εμενα τα βελη σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 06:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ράμογλου, έκανες ενα κολάζ και νόμισες απάντησες?
Μα αυτό δεν είναι απάντηση αλλά κολάζ.
Αυτό που λές για μένα το κάνεις και εσύ φίλε
Παρέθεσες τελείως ασυνάρτητες φράσεις μεταξύ τους για να έχεις την ψευδαίσθηση οτι μου απάντησες, αλλά το ό,τι υπεκφεύγεις κάνοντας ένα ασυνάρτητο κολάζ, είναι κάτι που γνωρίζω και εγώ και εσύ
'
quote:
πως φαίνεται ότι είσαι νεούδι εδώ μέσα

Ξωτικό, απ' ότι φαίνεται ούτε αίσθηση του χιούμορ έχεις αλλά ούτε και αντιλαμβάνεσαι τι συμβαίνει γύρω σου...
Σε σένα ισχύει μάλον το αντίθετο "Έξω βρέχει και νομίζεις οτι σε φτύνουν"
Απο το να καθήσεις και να γράψεις ολόκληρο άτοπο μήνυμα θα έπρεπε να κάνεις εσύ πρώτα, αυτά που κατηγορείς σε εμένα οτι δεν έκανα.
Βούτηξες στο μήνυμα της Avallon η οποία σου έλεγε (ως νέο μέλος) οτι εδώ μέσα δε μαλώνουμε αλλά πειράζουμε ο ένας τον άλλον???????...
-Προς γνώση και συμμόρφωση πρέπει να μάθεις τι σημαίνει να γράφει κάποιος σε ενα ηλεκτρονικό forum καθώς και τους κανόνες συνενοήσεως που το διέπουν.
-Πρέπει να μάθεις να διαβάζεις πίσω απο τις λέξεις, παρατηρώντας τα smilies, τα οποία αποδίδουν τη συναισθηματική κατάσταση σε μια φράση.
-Πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις αυτούς που σου επιτίθενται απο αυτούς που ούτε ασχολήθηκαν μαζί σου (στην προκειμένη εγώ)
-Πρέπει να μάθεις πέντε πράγματα για ζώδια (αν ενδιαφέρεσαι) μελετώντας περισσότερο σοβαρά και όχι ακούγοντας τι έχει να πει το pathfinder.
Αν σου φέρω αύριο ανάλυση για το ζώδιό σου απο την καφετζού στη γειτονιά μου θα προσπαθείς να υπερασπιστείς την καφετζού???
Δεν ονοματίζω τον φίλο Ράμογλού αλλά το pathfinder εν προκειμένω...
-Πρέπει να μάθεις να σκέφτεσαι δυο φορές πριν απαντήσεις σε ένα μήνυμα.
-Πρέπει να μάθεις οτι δε χρειάζεται να γίνεσαι τόσο επιθετική γιατί είναι ηλίου φαεινότερο πως εκεί που έμεινα είναι στην αγένειά σου αλλά και στην παντελή άγνοια σου σε πολλά θέματα και όχι στην επιθετικότητα που βγάζεις προς τα έξω.
Και αυτό γιατί, την επιθετηκότητα προκαλεί η άγνοια σε αυτή την περίπτωση.
Τέλος, έχεις να μάθεις τόσα πολλά εδώ μέσα, που ούτε έχω διάθεση να ξανασχοληθώ μαζί σου.
Do your homework child!...Και αύριο με τον κηδεμόνα σου

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 08:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας.Δεν θα πω πολλα οσο αφορα το παραπανω(μια που ειπα οτι εκλεισε το θεμα για μενα)αλλα οσο το διαβαζω μια παροιμια μου ρχεται στο μυαλο :Eκει που μας χρωσταγανε μας πηραν και το βοδι.Χαλαλι τα χρωστουμενα ,χαλαλι και το βοδι.Εγω προχωρω .Εμαθα λοιπον τι ωροσκοπο εχω ,αλλα δεν μου ειπαν τπτ για την Σεληνη ουτε τι ρολο μπορει να παιζει στο ζωδιο,ουτε γιατι ειναι τοσο σημαντικη.Επισης το ποιο ειναι το κινεζικο ωροσκοπιο μου πως μπορω να το βρω?Καλημερα να εχετε και καλη σας εβδομαδα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 13:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ξωτικο και υπολοιπη παρεα καλημερα

Η απαντηση στο ερωτημα σου ηταν μολις στην προηγουμενη σελιδα ... παρολαυτα την ξαναδινω ...

Ο Ωροσκόπος δείχνει την εξωτερική σωματική κατάσταση, την εμφάνιση, το image, την αύρα και την υγειά (ευπρόσβλητα σημεία στο σώμα).Αντιστοιχεί στο Σώμα.
το Ζώδιο (που είναι η θέση του ήλιου) δείχνει τα βασικά σημεία της Προσωπικότητας του ατόμου και το χαρακτήρα του. Είναι η Συνειδητότητα. Αντιστοιχεί στο Πνεύμα.
η Σελήνη είναι η πιο εσωτερική μας έκφραση. Δηλώνει την συγκινησιακή και συναισθηματική μας φύση. Αντιστοιχεί στην Ψυχή.

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 13:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρα σωστα, μολις το ειδα.ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να το ξαναβαλεις εδω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 19:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξωτικο τωρα ειδα που ρωτησες για το κινεζικο σου ωροσκοπιο...η απαντηση λοιπον :

Αν γεννηθηκατε: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 είσαστε κούνελι.

Είστε ο τύπος ανθρώπου, του οποίου οι άλλοι αποζητούν την παρέα. Στοργικός, ευχάριστος, υποχρεώνεται τους πάντες. Έχετε μια τάση όμως, να γίνεστε υπερβολικά συναισθηματικός και επιπόλαιος. Αφού γίνετε προσεκτικός και συντηρητικός, θα επιτύχετε στις επιχειρήσεις, αλλά θα γινόσασταν επίσης καλός δικηγόρος, διπλωμάτης ή ηθοποιός.

Διάσημα κουνέλια: Ρούντολφ Νουρέγιεφ, Κομφούκιος, Όρσον Γουέλς, Αϊνστάιν.

Φυσικα ενα ακομα διασημο κουνελι ειναι και το στοιφαδο της μαμας μου

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το ξωτικό
Μέλος 3ης Βαθμίδας


641 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 19:31:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Το ξωτικό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ωραια.Ειμαι μια Αιγοκερως που το alter ego της(στην προκειμενη περιπτωση το κινεζικο alter ego της) ειναι το κουνελι..!Τωρα αυτο ειναι καλο αραγε?.Μαρα ευχαριστω και παλι καλη μου για τις πληροφοριες Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 22:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ράμογλου, έκανες ενα κολάζ και νόμισες απάντησες?
Μα αυτό δεν είναι απάντηση αλλά κολάζ.
Αυτό που λές για μένα το κάνεις και εσύ φίλε
Παρέθεσες τελείως ασυνάρτητες φράσεις μεταξύ τους για να έχεις την ψευδαίσθηση οτι μου απάντησες, αλλά το ό,τι υπεκφεύγεις κάνοντας ένα ασυνάρτητο κολάζ, είναι κάτι που γνωρίζω και εγώ και εσύ

Τι κάνεις Γιάννη ;
Κουκιά σπέρνω !

Από την πόρτα σου περνώ και τηγανίζεις ψάρια
Δώσε μου ένα αυγό ωχ το μάτι μου .

Ήμουν σίγουρος φίλε μου ερπετογρήγορε πως δε θα μπορέσεις ούτε εσύ να καταλάβεις το πόσο εύκολα αλλάζεις την «αστρολογική» σου άποψη κατά το δοκούν .

Πριν όμως ζητήσεις σε άλλους να κάνουν homework , κάνε πρώτα τη δική σου εργασία .
Εμείς δε θα σου ζητήσουμε να έρθεις με τον κηδεμόνα σου γιατί σε σεβόμαστε και δε θεωρούμε ότι κάποιος πρέπει να κηδεμονεύετε αλλά να είναι ελεύθερος .

Άρα λοιπόν ανακεφαλαιώνοντας η εργασία σου είναι να μας πεις :

1) Τι ζώδιο είσαι ;
2) Τι ωροσκόπο έχεις ;
3) Τι σε εκφράζει ποιο πολύ το ζώδιο σου ή ο ωροσκόπος σου ;
4) Κατά πόσο επηρεάζει η σελήνη σου την εξωτερική σου έκφραση ; ( Αλληλοεξαρτώμενη ερώτηση με την 3 )

Ελπίζω να μη σου έβαλα δύσκολη εργασία έχεις μία εβδομάδα για να την κάνεις .
Μπορείς να πάρεις και τη βοήθεια του κοινού , e-mail , τηλέφωνο , on-line ερώτηση .
Άντε καλή εβδομάδα και καλή εργασία ( θυμάμαι πως έχεις δηλώσει πως δε σου αρέσει να εργάζεσαι σε άλλο topic ) .


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 12/10/2003 22:51:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 04:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ό,τι έχω διαβάσει περι αστρολογίας, πηγάζει απο επιστήμονες του χώρου και μάλιστα όχι Έλληνες.» …. ΠΛΗΡΗΣ ΣΥΓΧΥΣΗ !!!!!!!!!!! ….. τα δικά μου σχόλια περιττεύουν . Τώρα το κατά πόσο κατάλαβες τι διάβασες και τι είναι η αστρολογία είναι ένα άλλο θέμα !!!!!

Και γιατί θα πρέπει απαραίτητα να σημαίνει οτι, όταν είχα πει αυτή τη φράση, γνώριζα τον ωροσκόπο μου??
Είναι αλήθεια, πως, ό,τι έχω διαβάσει προέρχεται απο ξενόγλωσση βιβλιογραφία και μέχρι τότε που έκανα αυτή τη δήλωση δε γνώριζα τον ωροσκόπο μου...Εσένα τι ακριβώς σε πείραξε?
Και για ποιο λόγο χάρηκες? Τι νόμιζες ανακάλυψες την Αμερική?
Όχι φίλε μου...όλοι δε σκέφτονται πονηρά σα τους Καρκίνους...
τς!τς!τς!
'
quote:
Πριν όμως ζητήσεις σε άλλους να κάνουν homework , κάνε πρώτα τη δική σου εργασία .
Εμείς δε θα σου ζητήσουμε να έρθεις με τον κηδεμόνα σου γιατί σε σεβόμαστε και δε θεωρούμε ότι κάποιος πρέπει να κηδεμονεύετε αλλά να είναι ελεύθερος .


Μιλάς εκπροσωπόντας και το Ξωτικό?...Με εκπλήσει...ή μάλλον...
δε με εκπλήσει...(μούμπλε...μούμπλε...χμμμ...μούμπλε...μούπλε...χμμμ)...!!!...
'
'
quote:
1) Τι ζώδιο είσαι ;
2) Τι ωροσκόπο έχεις ;
3) Τι σε εκφράζει ποιο πολύ το ζώδιο σου ή ο ωροσκόπος σου ;
4) Κατά πόσο επηρεάζει η σελήνη σου την εξωτερική σου έκφραση ; ( Αλληλοεξαρτώμενη ερώτηση με την 3 )

Αφού ρωτάς να μάθεις, θα σου απαντήσω λοιπόν.
1) Τοξότης
2) Δίδυμοι
3) Είναι αλληλοσυμπληρωματικά...άλλες φορές νοιώθω τελείως Τοξότης άλλες τελείως Δίδυμος...Δε μπορώ να διαχωρίσω...
4) Η Σελήνη μου είναι στο Σκορπιό, έχω και κάτι λίγα στο χάρτη μου στον Κρόνο (ευτυχώς λίγα) και αυτός ο συνδυασμός με κάνει περίεργα σιωπηλό με την έννοια πως δεν εκδηλώνομαι εύκολα αλλά απο την άλλη, όταν οι συνθήκες είναι αλλιώτικες (δε μπορώ να πώ πως) είμαι τόσο εκδηλωτικός όσο και ένας Τοξότης και ένας Δίδυμος...
Όταν στριμωχτώ νοιώθω σα να επιτελείται μια μικρή σύσκεψη μέσα μου με Τοξότη-Διδύμους-Σκορπιο και η επόμενη κίνηση είναι να βγαίνει απο μέσα μου ένας καθαρός Σκορπιός.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 11:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ράμογλου, έκανες ενα κολάζ και νόμισες απάντησες?
Μα αυτό δεν είναι απάντηση αλλά κολάζ.

Η ερώτηση ποια ήταν άραγε?

Καλή εβδομάδα σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 12:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαλό μου ξωτικό!... (πως φαίνεται ότι είσαι νεούδι εδώ μέσα )
Πλάκα κάνουμε!
Συνεπώς τα περί σταυροφοριών...άτοπα!
Καλή διαμονή και από μένα!

Α! και αν θες μια πιο σοβαρή ατμόσφαιρα δοκίμασε ένα άλλο τόπικ


Eπειδή η επανάληψη είναι μητήρ πάσης ... και επειδή το ξωτικό συνηθίζει να βλέπει τα μηνύματα με τη δεύτερη αν κρίνω και από αυτό της Μάρας...

Χρωστάω και μια απάντηση στον αγαπητό Απόστολο περί διαίσθησης των Καρκίνων. Φίλε μου ουδέν ψόγος! Εχουν σίγουρα ανεπτυγμένη διαίσθηση αλλά εκεί που δεν παίζονται καθόλου είναι η διορατικότητά τους. Βλέπουν τα πράγματα να έρχονται από πολύ πριν και βλέπουν πολύ μακριά... Είναι όμως κομματάκι αργόστροφοι...

Μην παρεξηγηθείς θα σου εξηγήσω αμέσως: Oταν θα προκύψει ένα πρόβλημα ή θα τεθεί ένα ερώτημα ΕΓΩ σαν καλό κριαράκι θα απαντήσω άμεσα και θα δώσω σωστή λύση και απάντηση σε χρόνο μηδέν. Οταν θα αποφασίσει εκείνος (όντας Καρκίνος) να απαντήσει θα είναι μετά από πολύ ώρα αλλά θα είναι τόσο διεισδυτική η σκέψη του που θα δώσει 2-3 τουλάχιστον εναλλακτικές λύσεις ίσως προνοήσει για κάποιο πρόβλημα που τυχόν προκύψει από την εφαρμογή καθώς και μια δική του πατέντα που τις περισσότερες φορές δουλεύει!! Το θαυμάζω αυτό το υπέροχο μυαλό αλλά με κουράζει αφού τις περισσότερες φορές και με τη δική μου γρήγορη απάντηση το πρόβλημα λύνεται...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 15:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oταν θα προκύψει ένα πρόβλημα ή θα τεθεί ένα ερώτημα ΕΓΩ σαν καλό κριαράκι θα απαντήσω άμεσα και θα δώσω σωστή λύση και απάντηση σε χρόνο μηδέν.

Ενα κριαρι τελικα ειναι χρησιμο να υπαρχει!!!
Στειλε τηλ να σ' εχω στις δυσκολες στιγμες μου

Strike like lightning and leave the thunder to those that like loud noises.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 17:06:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Γρηγόρη, βρε Ράμογλου-καβουράκο.....ακόμα δεν συμφιλιωθήκατε???
εμ, τσιγκλάει ο κάβουρας, τσιμπάει ο τοξότης....
ΠΑΙΔΙΑ!!! TIME OUT!!! PEACE!!! ας συμφιλιωθεί επιτέλους η φωτιά με το νερό!!!! δεν βαρεθήκατε αυτή την 22σέλιδη αναμέτριση??

Γρηγόρη, μιάς και το pathfinder όντως δεν ξέρει τι του γίνεται, για πες (σοβαρά τώρα) για τις σχέσεις Κριού με άλλα ζώδια? ποιά είναι η καλύτερη/χειρότερη??? (σύμφωνα με τις δικές σου πηγές???)
Καλό απόγευμα σε όλους!
μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 05:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε Γρηγόρη, βρε Ράμογλου-καβουράκο.....ακόμα δεν συμφιλιωθήκατε???

Μα...ποτέ δε μαλώσαμε, αν και προσπαθούμε να εντυπωσιάσουμε ο ένας τον άλλον, στην ουσία γνωρίζουμε πως και οι δύο (και οι κάθε δύο) είμαστε ισομερή τμήματα ενός κύκλου.
'
Επειδή αναφορικά με τα ζώδια (δε ξέρω πως συμβαίνει αυτό μιας και γενικώς έχω αδύναμη μνήμη) Avallonάκι, θυμάμαι οτι έχεις ωροσκόπο Καρκίνο, αυτό σου προσθέτει πολλά χαρακτηριστικά του Καρκίνου (αφού τόσο πολύ τον αγαπάς...)
'
mariaries, μια χονδροειδής και τσαρλατανική απάντηση θα ήταν οτι, κατά πρώτον οι Κριοί/ές ταιριάζουν με Τοξότες αλλά υπάρχουν και οι ωροσκόποι και οι Σελήνες...
Ένας Τοξότης με ωροσκόπο στον Ταύρο και σελήνη στον Αιγόκερω πολύ δύσκολα θα ταίριαζε με μια Κριό με ωροσκόπο στον Τοξότη και σελήνη στον Υδροχόο...
Τα ζώδια δεν είναι Λίτσα Πατέρα και Κίτσα Μητέρα...
Υπάρχουν πάρα πολλά στοιχεία πρός έρευνα καλή μου...
Λόγου χάρη, απ' όσο σε γνωρίζω, πρέπει να έχεις ωροσκόπο που τίθεται αρνητικά προσκείμενος προς τα χαρακτηριστικά του ζωδίου σου.
Ο ωροσκόπος σου είναι ή χώμα ή νερό...
Just a guess...
Btw, γέμισε το box σου, σου έστειλα mail αλλά δεν...έφτασε ποτέ(ς).

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 10:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

mariaries, μια χονδροειδής και τσαρλατανική απάντηση θα ήταν οτι, κατά πρώτον οι Κριοί/ές ταιριάζουν με Τοξότες αλλά υπάρχουν και οι ωροσκόποι και οι Σελήνες...
Ένας Τοξότης με ωροσκόπο στον Ταύρο και σελήνη στον Αιγόκερω πολύ δύσκολα θα ταίριαζε με μια Κριό με ωροσκόπο στον Τοξότη και σελήνη στον Υδροχόο...
Τα ζώδια δεν είναι Λίτσα Πατέρα και Κίτσα Μητέρα...
Υπάρχουν πάρα πολλά στοιχεία πρός έρευνα καλή μου...
Λόγου χάρη, απ' όσο σε γνωρίζω, πρέπει να έχεις ωροσκόπο που τίθεται αρνητικά προσκείμενος προς τα χαρακτηριστικά του ζωδίου σου.
Ο ωροσκόπος σου είναι ή χώμα ή νερό...
Just a guess...
Btw, γέμισε το box σου, σου έστειλα mail αλλά δεν...έφτασε ποτέ(ς).
~Γρηγόρης~

καλημέρα σε όλους!!
Γρηγόρη δεν διαβάζεις μου φαίνεται τις παλιές απαντήσεις καθόλου. Έχω πει τουλάχιστον 2 φορές ότι είμαι Κριός με ωροσκόπο Λέων και σελήνη στον Λέων. Έπεσες πολύ έξω τοξοτάκι...άκου χώμα ή νερό ο ωροσκόπος μου ..είμαι όλο φωτιά βρε!!!! και όσοι με γνωρίζουν από κοντά με κάνουν κατευθείαν κριό ή λέων και από το παρουσιαστικό(οι περισσότεροι λέων βέβαια με έχουν πει).
αλήθεια, το midheaven τι είναι ακριβώς βρε παιδιά στα ελληνικά? (το έχω στον Κριό - και αυτό φωτιά).
Τώρα που ξέρεις και ζώδιο και ωροσκόπο και σελήνη, άντε περιμένω το prοfile μου....

Ναι, το box μου ήταν γεμάτο γιατί είχα να μπω 3 μέρες. Είναι άδειο τώρα, στείλε ότι θες.

Άντε γειά!!!!
φιλικά,
μαρία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

8odwris
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 22:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8odwris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αντε λιπον παμε??????? ειστε ολοι ετιμοι??????? εγω συμφονς με ολους τους ορους φυγαμε???? σαπλπαρουμε?????????

todoRΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 02:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γρηγόρη δεν διαβάζεις μου φαίνεται τις παλιές απαντήσεις καθόλου. Έχω πει τουλάχιστον 2 φορές ότι είμαι Κριός με ωροσκόπο Λέων και σελήνη στον Λέων. Έπεσες πολύ έξω τοξοτάκι...άκου χώμα ή νερό ο ωροσκόπος μου

Ούπς! μου διέφυγε!
'
midheaven είναι το μεσουράνημα
'
Στείλε μου σε mail ημερομηνία, ώρα, χρονολογία και τόπο γέννησης

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 15/10/2003 02:26:13

Edited by - reptilesalonica on 15/10/2003 02:31:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 10:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallonάκι, θυμάμαι οτι έχεις ωροσκόπο Καρκίνο, αυτό σου προσθέτει πολλά χαρακτηριστικά του Καρκίνου (αφού τόσο πολύ τον αγαπάς...)

Γκρρ...Και αυτό σου ξέφυγε!
Εχω ωροσκόπο ΑΕΡΑ! (Ζυγός-εξ'ου και το φούντωμα...)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 32 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy