ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Που χάθηκε η μεσαία τάξη; Γιατί πλέον ζούμε σε μια κοινωνία πολύ πλούσιων και πολύ φτωχών; Νο2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 27
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2010, 19:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί υπάρχουμε γι αυτό κρινόμεθα, αγαπητέ μου Δήμο..Οι ...ανύπαρκτοι δεν κρίνονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 10:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί υπάρχουμε γι αυτό κρινόμεθα, αγαπητέ μου Δήμο..Οι ...ανύπαρκτοι δεν κρίνονται...

Αν τίθεται έτσι το έμα φίλε μου και το θέσουμε συην βάση της συζητήσεως ως δεδομμένο , τότε η κρίση προκύπτει ως αναπόφευκτη διαδικασία της ύπαρξης και πέραν των επιμέρους πράξεων της...!!!

Ότι γεννιέται δηλαδή αυτομάτως κρίνεται...

Και γώ αναρρωτιέμαι , αν το όποιο δημιούργημα -τέλειο κατα την άποψη μερικών- κρίνεται για την αποτελέσματίκότητά του και ως νομοτελειακά υπαγόμενο στην φύση του -την οποία ασφαλώς το ίδιο δεν δημιούργησε- τότε η κρίση δεν θα πρέπει να "απευθυνθεί" προς τον δημιουργό του...και να αναλογισθεί κανείς και για την σοφία αλλα και για τις δυνατότητές του και επιπλέον το δικαίωμα του να αναφέρεται ως "πάνσοφος"..???

Εν πάσει περιπτώσει και επειδή το θέμα εδώ ειναι άλλο σταματάω εδώ και διότι ακόμα πολύ περισσότερο δεν θέλω να αντιδικήσω μαζί σου ... κυρίως αυτό...

Επι του θέματος τώρα..αλήθεια ρε Βαγγέλη , τόσο πολύ σε εμπνέουν οι άνθρωποι περί των δυνατοτήτων και της "σοφίας" τους..???

Κινείσαι καθημερινά -όπως όλοι μας- μεταξύ τους ... βλέπεις εσύ μέσα απο τις πράξεις τους και τις σκέψεις τους "κάτι" που θα ενδυνάμωνε την πίστη σου για κάτι καλύτερο..???

Εδώ δεν μπορούν να χειρισθούν απλά και καθημερινά πραματάκια...τον ίδιο τους τον εαυτό και συζητάμε για υπερβάσεις..???

Με ρωτάς αν αυτό μου αρέσει..???
Ασφαλώς "όχι" και μάλιστα πιστεύω ότι θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά τα πράματα...ή τουλάχιστον πολύ καλύτερα...μα καμμιά ιδέα και πεποίθησή τους δεν έχει αλλάξει σε οτιδήποτε , αντίθετα το σύστημα αξιών που πλέον έχουν υιοθετήσει και κυνηγούν με φενήρεις ρυθμούς , δεν προσανατολίζει σε όμορφα αποτελέσματα...!!!

Η "πόλις εάλω" φίλε μου και μάλιστα εκ των έσω...οι πόρτες άνοιξαν..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 18:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αυτό είναι το όλο θέμα, αγαπητέ μου Δήμο...Πουστ@ψαμε, ή είναι μόδα;...Γιατί, άλλως, όλοι ξέρουμε τα όρια και τι σημαίνει σεβασμός των δικαιωμάτων του πολίτη...Δημοκρατία και εμπαιγμός...
Εξουσία και δήμος, ήτοι, το καλό του λαού...
Αυτά που κσταργήθηκαν, πια,με την όποια αιτία..Τρομοκρατία, .....υπερθέρμανση του πλανήτη, κλπ...
Το ζήτημα είναι να μην έχει δικαιώματα και ελππιδα ανόδου, ο πολίτης....
Να μην περιμένει τίποτε, ώστε να υποτάσσεται πιο εύκολα...
Τόσο μίζερα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 20:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα αυτό είναι το όλο θέμα, αγαπητέ μου Δήμο...

Πουστ@ψαμε, ή είναι μόδα;...

Να μην περιμένει τίποτε, ώστε να υποτάσσεται πιο εύκολα...
Τόσο μίζερα...


Kάτι τέτοιες στιγμές είναι που σε καμαρώνω...η αμεσότητά σου...η ευθύτητα με την οποία μιλάς...

Αλλα μην την κόβεις την λέξη στη μέση με παπάκι...ολόκληρη πέστην και κανονικά.."Πουστέψαμε"....

Καλά νέο είναι αυτό για σένα...???
Δεν το νομίζω...

Αφού σήμερα κατά γενικήν ομολογία τα νέα παιδιά -η νέα γενιά- σε γενικές γραμμές δεν "πηδάνε"...όπως μου έλεγε και κάποιος φίλος πριν λίγο διάστημα...:"Έχουν δίπλα τους τα γκομενάκια και αντί να παίξουν μαζί τους ... παίζουν παιχνιδάκια με το κινητό..."

Δεν θα υποταχθεί λές αυτός ο νέος...αφού η μόνιμη λέξη που βγαίνει απο το στόμα τους είναι η εξής:"Βαριέμααααιιιι+++++"

Βαριέμαι..βαριέμαι..βαριέμαι...που σημαίνει δεν συμμετέχω και δεν με αφορά...καντε ότι θέλετε...άφεση φίλε μου..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 21:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να πω την αλήθεια, θίγεις ένα πολύ μεγάλο ζήτημα, όταν αναφέρεσαι στους νεότερους, κατά ...25 χρόνια τουλάχιστον, απο
μένα...Βλέπεις,εγώ δεν θα το έλεγα, ότι βαριούνται...
Βαριούνται, ότι έχουν σαν καθημερινότητα, όχι τα ενδιαφέροντα, όποια τους περνάνε...
Και το κινητό, όσο κι αν σε χάλασε, είναι νέο, τεχνολογία,ενδιαφέρει,ως ...αξεσουάρ...
Η γκόμενα, .....πάλιωσε,σαν εξάρτημα..Εμένα με ενοχλεί, που οι νέοι, σήμερα,είναι χωρίς ελπίδα, για το αύριο, απογοητευμένοι απο μας...
Αυτό με πειραζει..Κι όλιο εμείς, που ετοιμάζουμε αυτό το άσχημο γι αυτούς αύριο,θα λογοδοτήσουμε, κάποτε, ή θα πληρώσουμε, την αδιαφορία μας, με την δική τους αδιαφορία, απέναντι μας...
Αλλά, δεν προκειται να αδικηθούν, αυτοί...
Η πουστιά, έγινε μόδα, εδώ και 20 χρόνια..Θυμάμαι γκάλοπ που καναμε, παλιά, για την Ανδρίκο και τη Λιάνη....Οι πιο πολλοί, λέγανε,ότι καλά έκανε και είχε γκόμενα κι ας ήταν πρωθυπουργός, καλά έκανε, που παράτησε τη Μαργαρίτα και πήρε την τσοντόβια....
Παράξενο...Δεν μπορει να θέλεις ένα τέτοιο κορόιδο, που πιστεύει, οτι άρεσε σε μια νεότερη,να κυβερνά, ολόκληρη τη χώρα...
Ειδες που φτάσαμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 21:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για να πω την αλήθεια, θίγεις ένα πολύ μεγάλο ζήτημα, όταν αναφέρεσαι στους νεότερους, κατά ...25 χρόνια τουλάχιστον, απο
μένα...Βλέπεις,εγώ δεν θα το έλεγα, ότι βαριούνται...
Βαριούνται, ότι έχουν σαν καθημερινότητα, όχι τα ενδιαφέροντα, όποια τους περνάνε...
Και το κινητό, όσο κι αν σε χάλασε, είναι νέο, τεχνολογία,ενδιαφέρει,ως ...αξεσουάρ...
Η γκόμενα, .....πάλιωσε,σαν εξάρτημα..Εμένα με ενοχλεί, που οι νέοι, σήμερα,είναι χωρίς ελπίδα, για το αύριο, απογοητευμένοι απο μας...
Αυτό με πειραζει..Κι όλιο εμείς, που ετοιμάζουμε αυτό το άσχημο γι αυτούς αύριο,θα λογοδοτήσουμε, κάποτε, ή θα πληρώσουμε, την αδιαφορία μας, με την δική τους αδιαφορία, απέναντι μας...
Αλλά, δεν προκειται να αδικηθούν, αυτοί...
Η πουστιά, έγινε μόδα, εδώ και 20 χρόνια..Θυμάμαι γκάλοπ που καναμε, παλιά, για την Ανδρίκο και τη Λιάνη....Οι πιο πολλοί, λέγανε,ότι καλά έκανε και είχε γκόμενα κι ας ήταν πρωθυπουργός, καλά έκανε, που παράτησε τη Μαργαρίτα ....


.....και πήρε την τσοντόβια....

Παράξενο...Δεν μπορει να θέλεις ένα τέτοιο κορόιδο, που πιστεύει, οτι άρεσε σε μια νεότερη,να κυβερνά, ολόκληρη τη χώρα...

Ειδες που φτάσαμε...


ΚΑΛώς τον Βαγγέλη...λόγος χωρίς "καθως-πρεπει-σμούς"...ΚΑΙ σ'οποιον αρέσει...εγώ σε πάω με χίλια ρεεεεε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 22:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι μπορούμε να ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ την αλήθεια, φίλε μου Δήμο..
Δεν είναι επίτευγμα, η αναγνώριση της...Τουλάχιστον, όχι γι αυτήν...Αφού, ξέρει, ότι έτσι είναι....Για μας
θα είναι επιτευγμα, να την βλέπουμε..Να δούμε, ότι, ουσιαστικά, όλοι διεφθαρήκαμε...
Και δεν έγινε τίποτε...Μονο να το παραδεχθούμε, πρέπει...
Στους εαυτούς μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλοι μπορούμε να ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ την αλήθεια, φίλε μου Δήμο..
Δεν είναι επίτευγμα, η αναγνώριση της...Τουλάχιστον, όχι γι αυτήν...Αφού, ξέρει, ότι έτσι είναι....Για μας
θα είναι επιτευγμα, να την βλέπουμε..Να δούμε, ότι, ουσιαστικά, όλοι διεφθαρήκαμε...
Και δεν έγινε τίποτε...Μονο να το παραδεχθούμε, πρέπει...
Στους εαυτούς μας...

Ως πρός την τελική παρατήρηση , μπορώ να συμφωνήσω...όλοι μας λίγο πολύ βλέπουμε περίπου τι συμβαίνει ... το ερώτημα όμως παραμένει αναπάντητο , όσο και η ίδια μας η φύση ... στην οποία νομοτελειακά υπαγόμαστε και παρά τις συνειδητές προθέσεις μας γι'αλλαγή , εκείνη προϊσταται και "μείς" πάντα ακολουθούμε με συνέπεια στα κελεύσματά της...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2010, 23:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ακρίβεια της επιθυμίας, της αλλαγής μας, είναι, νομίζω, που
μας λείπετε...Τώρα, ακόμη, παίζουμε, με αξίες και έννοιες...
Δεν συνειδητοποιούμε, πόσο ανάγκη, έχουμε την αληθινή μας ταυτότητα, την αληθινή μας ζωή...Αλλά,ο άνθρωπος, έχει πορεία, θα ξεπεράσει, ότι κι αν τον εμποδίζει να φτάσει, αυτό που είναι να γίνει..Δεν περιορίζεται....
Υπάρχουν, μόνο, πάντα, οι εκπρόσωποι της εποχής του σκότους,που
βρίσκουν τρόπους, να δειχνουν επίκαιροι..Κάνουν τη ζωή μας μαύρη,
για να δικαιολογήσουν τον εγωισμό τους, τη σκληράδα της προσωπικής επιθυμίας τους, για επικράτηση...Ζωώδες, όχι ανθρώπινο..Διαχωρίζεται, έτσι, απο τον άνθρωπο.....
Δεν χρείαζεται να επικρατήσει κανείς σε άλλον, γιατί δεν γίνεται.Κάθε άνθρωπος, είναι αυτεξούσιος, όσες αλυσίδες κι αν του βάλεις..Το πνεύμα του,δεν πιάνεται....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 00:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

Συγνώμη για την εκτός χρόνου τοποθέτηση, αλλά τώρα επεσήμανα κάτι που αναφέρθηκε και θέλω να σχολιάσω
Αγαπητέ allzzaro

quote:
Ειδικότερα, τα στοιχεία του υπουργείου Οικονομικών (που αναρτήθηκαν και στην ιστοσελίδα του υπουργείου, www.minfin.gr <http://www.minfin.gr>), αφορούν στις εξής ΔΕΚΟ:
- ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΕ (ΟΣΕ ΑΕ)
- ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΗΣ ΥΠΟΔΟΜΗΣ Α.Ε. (ΕΔΙΣΥ ΑΕ)
- ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ - ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΠΙΒΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΟΡΤΙΟΥ ΑΝΩΝΥΜΗ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (ΤΡΑΙΝΟΣΕ ΑΕ)
- ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΙ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΙ ΑΘΗΝΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Α.Ε. (ΗΣΑΠ ΑΕ)
- ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΘΗΝΩΝ-ΠΕΙΡΑΙΩΣ Α.Ε. (ΗΛΠΑΠ ΑΕ)
- ΕΤΑΙΡΙΑ ΘΕΡΜΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ Α.Ε. (ΕΘΕΛ ΑΕ)
- ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΒΕΕ (ΕΑΣ ΑΕ)
- ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ Α.Ε. (ΕΑΒ ΑΕ)
- ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ Α.Ε. (ΕΤΑ ΑΕ)
- ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΔΡΟΜΩΝ (ΤΕΟ ΑΕ)
- ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΟΔΙΕ ΑΕ)
Τα συνολικά έσοδα των έντεκα αυτών ΔΕΚΟ ανήλθαν το 2009 σε 1.500.526.914 ευρώ, μειωμένα κατά 6,8% σε σχέση με το 2008 (1.609.586.416 ευρώ). Τα έσοδα γα το 2007 είχαν ανέλθει σε 1.603.525.927 ευρώ. Οι ζημιές τους έχουν αυξηθεί κατά 31%, από το 2007 στο 2009, και ανήλθαν σε 1.711.311.680 ευρώ πέρυσι.
Το συνολικό κόστος μισθοδοσίας ανέρχεται σε 1.168.761.788 ευρώ το 2009. Το 78% των εσόδων, σύμφωνα με τα στοιχεία του υπουργείου, καταβάλλεται σε αμοιβές, εργοδοτικές εισφορές και λοιπές παροχές των εργαζομένων. Από τα συγκεντρωτικά στοιχεία προκύπτει ακόμα ότι το μέσο κόστος μισθοδοσίας ανά εργαζόμενο (χωρίς να συμπεριλαμβάνονται οι εργοδοτικές εισφορές) ανέρχεται σε 40.772 ευρώ, αυξημένο κατά 6,5% το 2009 έναντι του 2008. Ο συνολικός μέσος αριθμός του απασχολούμενου προσωπικού ανέρχεται σε 21.627 εργαζόμενους, μειωμένος κατά 4,5% έναντι του 2008.
Επιπλέον, από τα στοιχεία που δημοσιοποίησε το υπουργείο, απορρέει ότι ο καθαρός δανεισμός (σύνολο μακροπρόθεσμων και βραχυπρόθεσμων δανειακών υποχρεώσεων μείον ταμειακά διαθέσιμα) των έντεκα ΔΕΚΟ ανέρχεται σε 11.980.408.058 ευρώ και είναι 8 φορές μεγαλύτερος από τα ετήσια έσοδα τους. Το σύνολο των τόκων ανέρχεται στα 574.168.096 ευρώ για το 2009, ή το 38% των εσόδων. Το σύνολο των δανείων που χορηγήθηκαν με την εγγύηση του Ελληνικού Δημοσίου στις έντεκα ΔΕΚΟ το έτος 2009 ανήλθε σε 1.315.000.000 ευρώ και αφορά στον Όμιλο ΟΑΣΑ, στον Όμιλο ΟΣΕ, στην ΕΑΒ και στην ΕΑΣ. Οι καταπτώσεις εγγυήσεων για το έτος 2009 ανήλθαν σε 632.093.150 ευρώ και αφορούν στον Όμιλο ΟΣΕ, στον Όμιλο ΟΑΣΑ, στην ΕΑΒ και στον ΟΔΙΕ. Οι συνολικές επιχορηγήσεις (τακτικού προϋπολογισμού, Ευρωπαϊκή Ένωση και λοιπές) για τις έντεκα ΔΕΚΟ ανήλθαν σε 125.728.132 ευρώ για το 2009, εκ των οποίων τα 122.938.128 ευρώ αφορούν σε επιχορήγηση τακτικού προϋπολογισμού.
Σε σχετική ανακοίνωση του υπουργείου επισημαίνεται ότι είναι αξιοσημείωτο πως ο μέσος μισθός στις ΔΕΚΟ ανέρχεται σε 40.772 ευρώ και είναι διπλάσιος από τον αντίστοιχο του ιδιωτικού τομέα και μεγαλύτερος του Δημοσίου. Η ΔΕΚΟ με τον μεγαλύτερο μέσο όρο είναι ο ΗΣΑΠ, με 56.554 ευρώ ανά εργαζόμενο. Σε πέντε από τις έντεκα ΔΕΚΟ το συνολικό μισθολογικό κόστος ξεπερνάει τα έσοδα. Ο μέσος μισθός (πλην εργοδοτικών εισφορών και λοιπών παροχών) από το 2007 αυξήθηκε κατά 8% και ενώ ο αριθμός των εργαζομένων μειώνεται, το κόστος μισθοδοσίας αυξάνεται.

Ας κάνω λοιπόν μία μπακαλίστικη λογιστική προσέγγιση...
Έσοδα 1,5 δις - Μισθοδοσία 1,2 δις - Χ = Ζημίες 1,7 δις.
Όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει Χ = 2 δις.
ΑΝ (λέω ΑΝ) περικόπταμε το μισθολογικό κόστος στο 1/3, ήτοι κατά 800 εκατ. ευρώ, οι επιχειρήσεις θα είχαν ΠΑΛΙ ζημίες κατά 900 εκατ. ευρώ.
Το γιατί το αφήνω στην κρίση σας... χωρίς να διαφωνώ ότι κάποια (αρκετά) "ρετιρέ" του Δημοσίου θα πρέπει να επιστρέψουν στις ορθολογικές αμοιβές τους.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 08:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα, αγαπητέ μου Kostakis, όλα είναι ένα τεράστιο στήσιμο, εις βάρος μας...Όλα καθοδηγούνται ,δίχως ουσιαστικά να υπάρχει ελπίδα, να ξεφύγουμε, απο ότι μας ετοιμαζουν...
Κι αυτή την απάτη, την στηρίζουν όλοι...
Οι προδότες μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 11:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Ας κάνω λοιπόν μία μπακαλίστικη λογιστική προσέγγιση...
Έσοδα 1,5 δις - Μισθοδοσία 1,2 δις - Χ = Ζημίες 1,7 δις.

Όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει Χ = 2 δις.

ΑΝ (λέω ΑΝ) περικόπταμε το μισθολογικό κόστος στο 1/3, ήτοι κατά 800 εκατ. ευρώ, οι επιχειρήσεις θα είχαν ΠΑΛΙ ζημίες κατά 900 εκατ. ευρώ.
Το γιατί το αφήνω στην κρίση σας... χωρίς να διαφωνώ ότι κάποια (αρκετά) "ρετιρέ" του Δημοσίου θα πρέπει να επιστρέψουν στις ορθολογικές αμοιβές τους.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!


1,5-1,2=0,7 , εκτός και αν εννοείς και κάτι άλλο το οποίο εγώ αγνόησα..

Θα πώ δε μόνο αυτό...

Η Ελλάδα είναι ένα αναξιοποίητο μέρος...με πολλές δυνατότητες και μεγάλο πλούτο που μένει εκεί παρατημένο/ος ...

Ο δημόσιος τομέας και ο Δημόσιος δρομέας...μια ζωή η ίδια καραμέλλα..

Προσωπικά δεν είμαι Δημόσιος υπάλληλος για να πεί κανείς ότι τον υποστηρίζω εκ συμφέροντος...και θα πρέπει να δούμε ποιοί και για ποιόν λόγο γιγάντωσαν τον δημόσιο τομέα και να δούμε τις επιλογές εκείνες που διαχρονικά οδήγησαν σε αυτό το αποτέλεσμα...και ασφαλώς δεν ήσαν οι εργαζόμενοι...

Μπορεί να υπάρχει και σ'αυτούς μερίδιο ευθύνης αλλα οι συνδικαλιστικοί φορείς έπαιξαν καθοριστικό ρόλο σε αυτό...


Και ρετιρέ ασφαλώς δεν είναι οι εργαζόμενοι 20ετίας και πλέον και που θέλουν να τους παρουσιάσουν ως ρετιρέ...λέγοντας για αμοιβές 45-50.000 ευρώ τον χρόνο και αυτό διότι αν αφαιρέσει κανείς το 13% της εισφοράς τους περίπου και την φορολογία αλλα και τις υπερωρίες που εμπεριέχονται αλλα και τις αμοιβές κάποιων Golden boys κλπ..κλπ...θα δεί εύκολα πως στις τσέπες των αναφερομένων ως ρετιρέ , καθαρά δεν μπαίνουν ούτε 2.000 ευρώ τον μήνα και μιλάμε για εργαζομένους εικοσα-ετίας...και ίσως και παραπάνω...

Εκείνο που θέλω να πώ , είναι ότι δεν πρέπει να μετατοπίζονται οι ευθύνες κατασκευάζοντας αποδιοπομπαίους τράγους και για λόγους ευνοήτους...!!!

Ξαφνικά ανακάλυψαν κάποιοι όψιμοι μεγαλο-πολιτικοί τα ρετιρέ...
Που είσαι ρε Μαλβίνα...

Τόσα χρόνια μας έδιναν δάνεια για ν'αγοράσουμε τα όπλα τους και να στηρίζουμε τις οικονομίες τους...αυτά κανείς δεν τα λέει...και άλλα πολλά...όλοι εδώ είμαστε παροικούντες , δεν γνωρίζουμε..για τρίς μιλάμε.."αγορές του αιώνα"...αρ@@@@δια καλαβρέζικα..!!!

Καλά να πάθουμε και άλλα πολύ περισσότερα..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 18/10/2010 11:51:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρματα μάχης..αεροπλάνα...οπλικά συστήματα...

Γαλλία..Γερμανία...κλπ..κλπ...έπαιρναν δάνεια απο την κεντρική Ευρωπαϊκή τράπεζα με επιτόχιο "α" και μας δάνειζαν τα λεφτά που δεν ήσαν δικά τους με επιτόκιο τριπλάσιο και με υποχρέωση και να αγοράσουμε τα δικά τους προϊόντα...δηλαδή στήριξη της βιομηχανίας τους και επιπλέον κέρδος...!!!

Και να ήταν μόνο τα οπλικά συστήματα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας "ανέπτυξαν" για να συντηρηθούν οι ίδιοι και οι Βιομηχανίες τους...και μας χρέωσαν τον αέρα που μας πρόσφεραν...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομίζω, όμως, να παίρνουμε, εμείς, σαν χώρα, που ζημιώθηκε
καμιά αποζημείωση,απο την διασπάιση του σημοσίου χρήματος κι απο τις σκόπιμες, εις βάρος μας ρεμούλες, αγαπητέ μου Δήμο...Αντιθέτως, η Γερμανία ,η πρώτη σε προμήθεια οπλικών συμστημάτων,εξοπλισμων για
τη χώρα μας, έστω στην Ευρώπη,είναι ο χειρότερος επικριτής μας.....
Τυχαίο; Δεν νομίζω...Έτσι μας εκβιάζουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν νομίζω, όμως, να παίρνουμε, εμείς, σαν χώρα, που ζημιώθηκε
καμιά αποζημείωση,απο την διασπάιση του σημοσίου χρήματος κι απο τις σκόπιμες, εις βάρος μας ρεμούλες, αγαπητέ μου Δήμο...Αντιθέτως, η Γερμανία ,η πρώτη σε προμήθεια οπλικών συμστημάτων,εξοπλισμων για
τη χώρα μας, έστω στην Ευρώπη,είναι ο χειρότερος επικριτής μας.....
Τυχαίο; Δεν νομίζω...Έτσι μας εκβιάζουν....

Τίποτα δεν είναι τυχαίο και προβάλλει με ξεκάθαρο τρόπο την ικανότητα -ανικανότητα- αυτού του κράτους απ'οποιους κάθε φορά αυτό εκφράζεται...άς περιμένουμε λίγι και θα δείς φίλε μου , ότι όχι μόνο το δάνειο δεν θα μπορέσουν να ξεχρεώσουν αλλα και σε επιλεκτική στάση πληρωμών θα πάνε και σε αναδιάρθρωση του χρέους...και αυτά που λένε είναι μπαρούφες , κοροϊδεύουν ακόμα και τον ίδιο τον εαυτό τους...

Είχαν οι "ανεγκέφαλοι" την αίσθηση ότι ήσαν μάγκες αλλα τα φερόμενα ως κορόϊδα ... μόνο κοροϊδα δεν αποδείχθηκαν...εκμεταλλεύθηκαν την άγνοια αλλα και τις αδυναμίες μας και την διάθεση ορισμένων-ορισμένων να φανούν ως δημοκράτες και λαο-ευεργέτες και αποδέχθησαν -δεν ξέρω και αν μεθόδευσαν κιόλας- την εξόντωσή μας , προς χάριν ικανοποιήσεως δικών τους επιδιώξεων και τώρα..???

Το βρήκαμε ... φταίει ο κόσμος και οι ελίτ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το κακό,Δημο μου, ειναι ότι μάθαμε,το "κάποιος φταίει" και γλυτώσαμε....
Και ψάχνουμε να τον θυσιάσουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια , τι παράγει η Γερμανία και την έχουμε ανάγκη αλλα και ο οποισδήποτε λαός σε τούτο τον κόσμο..???

Εμείς είμαστε οι μαλάκες που την στηρίζουμε τόσα χρόνια ... καθοδηγούμενοι απο την απληστία και τις κατασκευασμένες ανάγκες -μας-...

Οι Γερμανοί και οι Γερμανοί...και μας τους παρουσιάζουν και ως πρότυπα και προγραμματισμένους και εργατικούς..και..και...και...ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ..

Να πιστέψουμε και να επενδύσουμε στον εαυτό μας φίλε μου...ΚΑΙ ΜΟΝΟ..!!!

Να κόψουν το κεφάλι τους όλοι τους σύσσωμοι...οι Ευρωπαίοι..!!!
Αρκεί να αξιοποιήσουμε τις δυνάμεις μας...εκεί έπρεπε τόσα χρόνια να επενδύσουμε...

Για το τώρα...τι να πώ..πολύ δύσκολα τα πράματα Βαγγέλη..απελπιστικά δύσκολα και μακάρι να βγώ ψεύτης...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 13:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το κακό,Δημο μου, ειναι ότι μάθαμε,το "κάποιος φταίει" και γλυτώσαμε....
Και ψάχνουμε να τον θυσιάσουμε...

Οι ίδιοι που τα διέλυσαν όλα σε τούτο τον τόπο με τις επιλογές τους , τώρα το παίζουν και ως Εθνο-σωτήρες...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:03:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το βατοπέδι και το βατοπέδι..μας τα πρήξανε πιά..
Λές και το πρόβλημα της Ελλάδας προέκυψε απο το Βατοπέδι..λύσαμε όλα τ'αλλα πρόβλήματά μας..ξεκαθαρίσαμε την κόπρο του Αυγεία..και το μονο πρόβλημά μας είναι κεί...
Για την ανεργία που ανέβηκε 2 μονάδες σε ένα μήνα(?) και την καθίζηση των πάντων λογάκια και ερμηνείες της πλάκας...

Ελλάδα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να τους επιστρέψουν πίσω όλες τις αγορές του αιώνα . ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ...όλα εξάλλου σχεδόν δεν τηρούσαν τις προδιαγραφές και προβληματικά παρουσιάσθηκαν και με συστήματα ελλειπή...δεν χρειάζονται οι λαοί τα όπλα τους και τα παράγωγά τους και τις τεχνολογίες τους...την ηρεμία τους θέλουν..και απλότητα στην ζωή τους..!!!

Όλα πίσω και να επιστρέψουν τα τρις που έχουν πάρει , δια μέσου των "παρανόμων δανείων" που μας έδωσαν..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:25:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολυμπιακοί αγώνες και Κολο-τράβα...αεροδρόμια καινούργια λές και δεν είχαμε -αυτό που είχαμε- και δρόμους που για να τους φτιάξουμε δανειστήκαμε -με τον τρόπο που προανέφερα χρήματα- για να υπερδιπλασιάσουμε τα διόδια και να τα εκμεταλλεύονται οι δανειστές μας...ε!!! ρε παλούκι που μας χρειάζεται...

Εικόνες και θεάματα...και Τζούλιες θέλαμε..
Οι άνθρωποι των γραμμάτων και του πνεύματος δεν μας άρμοζαν...άρτος και θεάματα και συγκεντρώσεις για να χαιρόμαστε ... χαμογελάκια και ύφος "μπλαζέ"...Ναρκισσισμός ... εγωϊσμός και σύδρομο ανωτερότητας έναντι των άλλων και με καμάρι δίπλα στην Mercedes..η ευτυχία μέσα προερχόταν μέσα απο την προβολή...και το ζηλόφθονο βλέμμα των άλλων..!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού'σαι ρε Βαγγέλη..το κερατό μου μέσα..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα γίνονται, για να μην υπάρχουν διέξοδοι και να δεχθούμε,αγαπητέ μου Δήμο, ότι μας προτείνουν....
Κι όλα δείχνουν, μια δυσθεώρητη διαφθορά..Δεν πολεμιέται, μας λένε, ή μή με φασισμό..Πάνω σε όλους μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όλα γίνονται, για να μην υπάρχουν διέξοδοι και να δεχθούμε,αγαπητέ μου Δήμο, ότι μας προτείνουν....
Κι όλα δείχνουν, μια δυσθεώρητη διαφθορά..Δεν πολεμιέται, μας λένε, ή μή με φασισμό..Πάνω σε όλους μας...

Λύσεις υπάρχουν και αποτελεσματικότατες Βαγγέλη...δεν υπάρχουν όμως τα "πολιτικά αναστήματα" για να το κάνουν...τους βλέπω πως κάθονται απέναντι σε κάποιους Ευρωπαίους και θλίβεται η καρδιά μου...

ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΙ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:43:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι όμως, φιλε μου, ζούμε το τέλμα, ώστε το λίγο, να έρθει σαν λύτρωση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 14:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι όμως, φιλε μου, ζούμε το τέλμα, ώστε το λίγο, να έρθει σαν λύτρωση....

Αυτή ήταν η Ελλάδα που ονειρευόμασταν άραγε..???

Και προσπαθούν να πείσουν ότι φταίει ο κοσμάκης..???

Και τους πιστεύουν..υπάρχει κανείς , έστω και ένα που τους πιστεύει..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 15:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να και κατι "περιεργο" (ακουστηκε στα ΜΜΕ τιποτα σχετικο??)


Πρεσβεία ΗΠΑ στην Αθήνα: "Καμία προειδοποίηση και καμία απειλή, ούτε έκτακτα μέτρα υπάρχουν"


Διαψεύδει η αμερικανική πρεσβεία ότι υπάρχει η παραμικρή προειδοποίηση ή ανησυχία για τρομοκρατική επίθεση κατά αμερικανικών "στόχων" στο ελληνικό έδαφος, όπως δημοσιεύθηκε σε αρκετές ειδησεογραφικές πύλες και ιστοσελίδες σήμερα το πρωί. To defencenet.gr απευθύνθηκε σε κορυφαία πηγή της αμερικανικής διπλωματικής αποστολής στην Ελλάδα για αν υπάρχει ζήτημα έκτακτων μέτρων και πληροφοριών για απειλές κατά της ασφάλειας πρεσβείας και προξενείου και εκπρόσωπος της πρεσβείας το αρνήθηκε με απόλυτο ύφος.

Σύμφωνα με τους Αμερικανούς "Δεν υπάρχει κανένα θέμα, ούτε υπάρχουν έκτακτα μέτρα". Νιώθουμε απόλυτα ασφαλείς και συνεργαζόμαστε άριστα με τις ελληνικές αρχές αν προκύψει κάποιο θέμα, το οποίο πάντως εν προκειμένω δεν υπάρχει".

Φαίνεται ότι η φημολογία που δημοσιεύθηκε σε αρκετές ειδησεογραφικές πύλες σήμερα το πρωί προήλθε από τις γενικότερες πληροφορίες των αρχών ασφαλείας που υπάρχουν για επικείμενο τρομοκρατικό κτύπημα της Αλ Κάϊντα στην Ευρώπη, αλλά και απειλές κατά των ελληνικών προξενείων στις ΗΠΑ.

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 18:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσο τους πιστεύουν και πόσο τους αναγκάζουν να ψηφίζουν και να δέχονται τις μονόδρομος και επικίνδυνες τακτικές τους φίλε μου Δήμο,
είναι τουλάχιστον, παράλογο..Πολύ δούλεμα...
Κάποιοι, όμως, δουλέψαν πολύ, πρέπει να το δούμε..Εις βάρος μας...
Δεν προκειται να τα παραδεχτούν φανερά, φίλε μου PREDATOR...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2010, 18:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

να και κατι "περιεργο" (ακουστηκε στα ΜΜΕ τιποτα σχετικο??)


Πρεσβεία ΗΠΑ στην Αθήνα: "Καμία προειδοποίηση και καμία απειλή, ούτε έκτακτα μέτρα υπάρχουν"


Διαψεύδει η αμερικανική πρεσβεία ότι υπάρχει η παραμικρή προειδοποίηση ή ανησυχία για τρομοκρατική επίθεση κατά αμερικανικών "στόχων" στο ελληνικό έδαφος, όπως δημοσιεύθηκε σε αρκετές ειδησεογραφικές πύλες και ιστοσελίδες σήμερα το πρωί. To defencenet.gr απευθύνθηκε σε κορυφαία πηγή της αμερικανικής διπλωματικής αποστολής στην Ελλάδα για αν υπάρχει ζήτημα έκτακτων μέτρων και πληροφοριών για απειλές κατά της ασφάλειας πρεσβείας και προξενείου και εκπρόσωπος της πρεσβείας το αρνήθηκε με απόλυτο ύφος.

Σύμφωνα με τους Αμερικανούς "Δεν υπάρχει κανένα θέμα, ούτε υπάρχουν έκτακτα μέτρα". Νιώθουμε απόλυτα ασφαλείς και συνεργαζόμαστε άριστα με τις ελληνικές αρχές αν προκύψει κάποιο θέμα, το οποίο πάντως εν προκειμένω δεν υπάρχει".

Φαίνεται ότι η φημολογία που δημοσιεύθηκε σε αρκετές ειδησεογραφικές πύλες σήμερα το πρωί προήλθε από τις γενικότερες πληροφορίες των αρχών ασφαλείας που υπάρχουν για επικείμενο τρομοκρατικό κτύπημα της Αλ Κάϊντα στην Ευρώπη, αλλά και απειλές κατά των ελληνικών προξενείων στις ΗΠΑ.

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr





Ας είναι καλά τα παπαγαλάκια τους φίλε μου...την ξέρουν καλά την δουλειά τους...



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 27 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy