ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Ancient Aliens" - τηλεοπτική σειρά του History channel
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 04:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μηδεία

Μερικές φωτογραφίες απο ντόπιους Κινέζους.
Τα Μεσογειακά τους χαρακτηριστικά είναι έντονα.


Αγαπητή Μήδεια, δεν μου φαίνονται όλοι τόσο "μεσογειακοί" ειδικά το αγοράκι. Ενημερωτικά πάντως ο αμφισβητούμενος ανθρωπολογικός όρος "μεσογειακός" δεν αφορά μόνο ελληνικούς πληθυσμούς αλλά είναι διαδεδομένος σε μεγάλο μέρος της Ευρασίας.

quote:
Μηδεία

Αγαπητέ agnostic το οτι σε όλες της χώρες της Ανατολής ο Ελληνας ονομάζεται Γιουνάν αυτό θα πρέπει οπωσδήποτε να συσχετισθεί και με πιο ανατολικές περιοχές.
Το οτι σήμερα οι Κινέζοι προτιμούν τα Σι λα αυτό δεν σημαίνει οτι πρίν χιλιάδες χρόνια μας έλεγαν έτσι.
Το Γιουνάν είναι μια ονομασία του Ελληνα εδώ και μερικές χιλιάδες χρόνια.


Οποιος έχει στοιχεία για το πώς μας έλεγαν οι Κινέζοι πριν μερικές χιλιάδες χρόνια ας το καταθέσει. Ομως και Γιουνάν να μας έλεγαν δεν αποδεικνύεται επ ουδενί ο εκπολιτισμός τους από φανταστικές φιγούρες της μυθολογίας (διότι αυτό ήταν η αφορμή). Αν είναι δυνατόν...

quote:
Μηδεία

Ισως και να είχες δίκιο αλλά το να βρίσκονται πόλεις στην Κίνα με ελληνικά χαρακτηριστικά και την ονομασία Γιουνάν φαίνεται να υπερισχύει στο οτι το Γιουνάν έχει κάποια σχέση με Ελλάδα.

Απο το 1950 Γερμανοί αρχαιολόγοι απέδειξαν την ύπαρξη τουλάχιστον δώδεκα ελληνικών πόλεων στην Κίνα και όλες οι αποστολές αυτές απελάθηκαν απο την Κίνα.


Μήδεια η εύρεση ελληνικών προϊόντων και αντικειμένων δεν λέει κάτι για την προέλευση των πόλεων αυτών. Σου θυμίζω ότι είχε διεισδύσει και η ελληνοβουδιστική τέχνη μέχρι και την Ιαπωνία αλλά η διάδοση μοτίβων μπορεί να γίνεται απλά από εμπόρους και ενδιάμεσους λαούς που μεταδίδουν τα πολιτισμικά χαρακτηριστικά χωρίς να έχουν πάει οι ίδιοι οι Ελληνες σε κάθε άκρο όπου συναντάμε τα χαρακτηριστικά αυτά. Η τέχνη είναι κάτι που μπορεί να υιοθετηθεί και με το εμπόριο βρίσκουμε άνετα βάζα σαν κι αυτό της φωτογραφίας σου σε μακρινά μέρη. Βέβαια μια εγκατάσταση Ελλήνων σε μια πόλη της Κίνας δεν μπορεί να αποκλειστεί ούτε συνιστά κάτι παράλογο. Αυτό όμως δεν συνεπάγεται ότι οι πόλεις ήταν ελληνικής προέλευσης, πόσο μάλλον πολλές χιλιετίες πριν την αλεξανδρινή εποχή (διότι ο Ηρακλάρας και ο Διόνυσος κάπου στη νεολιθική εποχή λέγεται να έκοβαν βόλτες)

Θέλει λίγο προσοχή όταν βρίσκουμε άρθρα από blogs που μιλούν για δώδεκα ελληνικές πόλεις στην Κίνα. Ποιες είναι οι πρωταρχικές πηγές? Κάποιο περιοδικό? Δεν μπόρεσα να βρω μέχρι στιγμής κάτι από ανεξάρτητες πηγές.

Αντίθετα βρήκα για την Νίγια ορισμένα αρχαιολογικά στοιχεία αλλά απ'ότι διαβάζω οι αρχαιολόγοι την συνδέουν με το κινέζικο βασίλειο Jingjue και όχι με Ελληνες ιδρυτές (χωρίς αυτό να αναιρεί μια ελληνική παρουσία εκεί).

http://www.silk-road.com/artl/niya.shtml

http://en.cnki.com.cn/Article_en/CJFDTOTAL-WENW199612003.htm

quote:
Μηδεία

Οι Κινέζοι και οι κάθε Κινέζοι θα έκαναν το πάν για να σβήσουν κάθε αποδεικτικό στοιχείο που να δείχνει οτι Ελληνες ζούσαν στην Κίνα.


Αν βρέθηκαν αυτές οι πόλεις από αυτούς τους Γερμανούς τότε θα αναμέναμε να έχουν δημοσιεύσει κάπου τα ευρήματά τους πριν τα κρύψουν οι μοχθηροί Κινέζοι. Εχεις υπόψη σου πού θα βρω στοιχεία για αυτές τις δώδεκα ελληνικής προέλευσης πόλεις?
Επίσης διακρίνω μια συνωμοσιολογική τάση στην μαρτυρία αφού προσπαθεί να παρουσιάσει τον ελληνισμό ως στοιχείο που διώκεται με μια απλοϊκή και αναπόδεικτη δήλωση ότι "οι Κινέζοι και κάθε Κινέζοι θα έκαναν το παν για να σβήσουν κάθε ελληνικό στοιχείο". Ας είμαστε λίγο συγκρατημένοι με αυτές τις διατυπώσεις είναι η γνώμη μου. Κανείς φυσιολογικός άνθρωπος δεν κυνηγάει τα αρχαία ελληνικά ευρήματα.

quote:
Μηδεία

Στην επαρχία Σινκιάνγκ ανακαλύφθηκε νεκροταφείο με έντονα Μυκηναικά χαρακτηριστικά και σε απόσταση μερικών χιλιο­μέτρων ανακαλύφθηκαν και μούμιες λευκών αν­θρώπων που η ύφανση των ενδυμάτων έχει ελληνικά χαρακτηστικά. Επίσης ευρήματα που όπως κούπες, αγάλματα και θυμιατήρια θυμίζουν εκπληκτικά αντίστοιχα ευρήμα­τα του Σέσκλου, της Φυλακωπής και του Φραγχθίου στον ελληνικό χώρο. Στην Κίνα χρησιμοποιούνται από την αρχαιό­τητα έως σήμερα πολλά ελληνικά σύμβολα όπως ο μαίανδρος, ο ισοσκελής σταυρός, ο αγκυλωτός σταυρός, η τρίαινα, ο ρόδαξ, ο διπλός πέλεκυς, ο οκτάκτινος και ο δεκαεξάκτινος ήλιος κ.α.


Αυτό ξαναγράφτηκε λίγες σελίδες νωρίτερα απ'ότι θυμάμαι. Υπάρχει νεκροταφείο αλλά όχι με μυκηναϊκά χαρακτηριστικά όπως γράφεις. Πράγματι βρέθηκαν μούμιες με λευκά χαρακτηρστικά όμως δεν αποδεικνύονται ελληνικές.

Δες τι είχα γράψει σε παλιότερο σχετικό τόπικ για τις μούμιες.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=10046

Οσο για τα σύμβολα που αναφέρεις (αν και δεν έχω ψάξει πόσα είναι αληθή) πρόκειται για εύκολες επινοήσεις που προκύπτουν ανεξάρτητα μεταξύ διαφορετικών λαών και πολιτισμών. Δυστυχώς δεν δίνεις χρονολογίες για κάθε εύρημα οπότε ολα αυτά γίνονται κάπως ασαφή...


Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 25/04/2011 04:26:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 04:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Ο λόγος της απόκρυψης της αλήθειας έχει να κάνει κυρίως με τον έλεγχο και την χειραγώγησης της μάζας.Δεν θέλουν να είμαστε έξυπνοι,δεν θέλουν να σκεφτόμαστε δημιουργικά και με κρίση,γιατί αν γίνει αυτό,τότε θα χάσουν την εξουσία τους,το σύστημα θα καταρεύσει.


Πολύ ισοπεδωτική και υπεραπλουστευτική άποψη.

Αλήθεια γιατί δεν έκρυψαν και την ανακάλυψη άλλων γαλαξιών πέραν του Milky Way? Σκέψου πόσο άλλαξε αυτό την εικόνα μας για το μέγεθος του κόσμου που μας περιβάλλει! Μιλάμε για επανάσταση! Κι όμως το "μοχθηρό" κατεστημένο άφησε την αλήθεια να διαρρεύσει και να καταστεί κοινή γνώση.

Αλλη μια σπουδαία ανακάλυψη που άλλαξε την ιστορία.
http://en.wikipedia.org/wiki/L%27Anse_aux_Meadows

Οικισμός των Βίκινγκς στην Αμερική πριν τον Κολόμβο. Εαν οι Κινέζοι μπορούν να κρύβουν ολόκληρες ελληνικές πόλεις, αναρωτιέμαι τι εύκολο που θα ήταν να καμουφλαριστεί ένας οικισμός.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 10:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Agnostic
quote:
Πολύ ισοπεδωτική και υπεραπλουστευτική άποψη.

Είναι όμως η αλήθεια.

quote:
Αλήθεια γιατί δεν έκρυψαν και την ανακάλυψη άλλων γαλαξιών πέραν του Milky Way? Σκέψου πόσο άλλαξε αυτό την εικόνα μας για το μέγεθος του κόσμου που μας περιβάλλει! Μιλάμε για επανάσταση! Κι όμως το "μοχθηρό" κατεστημένο άφησε την αλήθεια να διαρρεύσει και να καταστεί κοινή γνώση.

Αλλη μια σπουδαία ανακάλυψη που άλλαξε την ιστορία.
http://en.wikipedia.org/wiki/L%27Anse_aux_Meadows

Οικισμός των Βίκινγκς στην Αμερική πριν τον Κολόμβο. Εαν οι Κινέζοι μπορούν να κρύβουν ολόκληρες ελληνικές πόλεις, αναρωτιέμαι τι εύκολο που θα ήταν να καμουφλαριστεί ένας οικισμός.


Καλά ρε μεγάλε τί μας είπες τώρα? Ανακάλυψαν άλλον γαλαξία? Ουαάου!!! Απίθανη ανακάλυψη!!! Πραγματικά αλλάζει όλα τα δεδομένα που έχουμε για το σύμπαν.

Να σε καλά,με έκανες και γέλασα πρωί πρωί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 10:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα προτιμούσα να σχολιάζουμε και να ψάχνουμε όλοι μας αυτά που παραθέτει ο ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΟΣ,είναι πολλύ πιο δημιουργικό απο τις ανούσιες αντιπαραθέσεις.Ο Γρηγοριανός είναι ο μόνος που το ψάχνει το θέμα.Δεν μένει μόνο σε αυτά που ακούει,πρέπει όλοι μας να κάνουμε το ίδιο αν θέλουμε να μιλάμε για την αλήθεια.Αν όχι μπορούμε να συνεχίσουμε μαλώνουμε σαν βλαμμένα.

Edited by - alex22 on 25/04/2011 10:17:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 14:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alex22
quote:
Θα προτιμούσα να σχολιάζουμε και να ψάχνουμε όλοι μας αυτά που παραθέτει ο ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΟΣ,είναι πολλύ πιο δημιουργικό απο τις ανούσιες αντιπαραθέσεις.Ο Γρηγοριανός είναι ο μόνος που το ψάχνει το θέμα.Δεν μένει μόνο σε αυτά που ακούει,πρέπει όλοι μας να κάνουμε το ίδιο αν θέλουμε να μιλάμε για την αλήθεια.Αν όχι μπορούμε να συνεχίσουμε μαλώνουμε σαν βλαμμένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 14:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αgnostic:

Ας είμαστε λίγο συγκρατημένοι με αυτές τις διατυπώσεις είναι η γνώμη μου. Κανείς φυσιολογικός άνθρωπος δεν κυνηγάει τα αρχαία ελληνικά ευρήματα.
===================================================

...????...Τι λές τώρα?
Και καλά οι φυσιολογικοί.Οι μή φυσιολογικοί?
Οι εντεταλμένοι για αυτό?
Μάλλον δεν θα υπάρχουν για σένα!

Μου κάΝΕΙ εντύπωση Agnostic,το οτι δείχνεις απεριόριστη
εμπιστοσύνη σε κραυγαλέα ακατάλληλους <επιστήμονες> τύπου
Wang Binhua.O τύπος είναι ένα στέλεχος πού αναριχήθηκε στον
κομματικό μηχανισμό της Κίνας με μοναδικά προσόντα,ενα πτυχίο
διοίκησης επιχειρήσεων και τυφλή υπακοή στο κόμμα.
Χωρίς να είναι φυσικός, είναι πρόεδρος της Πυρηνικής βιομηχανίας
της Κίνας και γραμματέας του κόμματος.Επί 10 χρόνια,είχε
αναλάβει επικεφαλής αρχαιολογικής αποστολής,με μόνο κριτήριο,την
κομματική ταυτότητα.Εχει δημοσιεύσει αρθρα αρχαιολογικού και
πυρηνικού περιεχομένου,χωρίς καμμία ειδική γνώση των αντικειμένων.
Αν σε αυτές τις πηγές βασίζεσαι,να ακυρώσεις εναν ελληνικό <μύθο>,
...δεν έχω κάτι να αντιπαραβάλω.
Μιά ματιά στην βιογραφία του ανωτέρω κυρίου θα σε πεισει.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 14:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΕ

Είναι λίγο παράλογο να μας...χέζεις,νομίζοντας οτι δεν
δίνουμε την πρέπουσα σημασία στα θέματα πού ανέρτησες και
συνεχίζεις να κάνεις.Σκέψου οτι ίσως δεν έχουν όλοι την
διειδυση του δικού σου παρατηρητικού ματιού και την
τεχνογνωσία του πεπραχθήναι.
Καλύτερα να ολοκληρώνεις την αναζήτησή σου και να την προβάλεις
αν αυτός είναι ο σκοπός σου,χωρίς προσβλητικά σχόλια.
Δεν σημαίνει,οτι δεν είναι η προσπάθειά σου αξιέπαινη,το
αντίθετο μάλιστα.Προχώρα ακάθεκτος,αλλά...κόψε το <χέσιμο>

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 19:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΔΕΝ ΕΧΕΣΑ ΚΑΝΕΝΑ
ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΙΑΤΥΠΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.
Η ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΑΣ ΤΟΥ ΓΟΟΓΛΕ ΗΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.
....
ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΙΓΕΙ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ IMAGESHACK EINAI ΠΛΕΟΝ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ......
ΑΣ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ.
ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ....
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ....
.........
.....
ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
.........
....
...
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 19:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ IMAGESHACK EINAI ΠΛΕΟΝ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ......


Μπορείς να δοκιμάσεις καμια άλλη ιστοσελίδα για ανέβασμα φωτογραφιών, π.χ. το Photobucket.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 21:07:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GRIGORIANOS
Τι πρόβλημα εχεις με τις φωτογραφίες ?
οι τελευταίες που ανέβασες χθες τα ξημερώματα (02:01:54)
φαίνονται κανονικότατα



Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 23:30:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ξαναπώ την ΙΔΙΑ ιστορία;


Μέχρι τον 20ο αιώνα οι άνθρωποι (και οι γεωλογοί) πίστευαν ότι οι ήπειροι δε μετακινούνται. Ένας κακομοίρης πρότεινε τη θεωρία της μετακίνησης των ηπείρων και έφαγε το απίστευτο βρίσιμο από όλη την επιστημονική κοινότητα. Όμως τα στοιχεία έβγαιναν στο φως άρχισαν να συνηγορούν ΥΠΕΡ της θεωρίας και φτάσαμε στο σήμερα όπου θεωρούμε βέβαιο το γεγονός αυτό.


Μέχρι το 19ο αιώνα, οι περισσότεροι θεωρούσαν στατικά τα είδη μέχρι που βγήκε ο Δαρβίνος και είπε ότι δεν είναι έτσι. Σήμερα εκεί έχει καταλήξει η επιστημονική έρευνα


Στην επιστήμη ΔΕΝ υπάρχουν ΔΟΓΜΑΤΑ και ΘΕΣΦΑΤΑ. Ακόμα και τα ανωτέρω μπορούν να αλλάξουν. Αν κάποιος προσκομίσει αρκετά στοιχεία μπορεί να αναιρέσει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ θεωρία και να την αντικαταστήσει με μια δική του.


Το θέμα είναι ότι ΔΕΝ υπάρχουν ΕΠΑΡΚΗ στοιχεία. Ούτε για τους ancient aliens ούτε για την εκστρατεία του Διονύσου και του Ηρακλή.


Μήδεια, για ξανακοίτα ακριβώς που είναι το κάθε μέρος και θα δεις ότι δεν είναι τραγικά μεγάλη η απόσταση.


To ότι δέχεσαι το εύρημα του (αρμοδιότερου από εσένα) επιστήμονα/ομάδας επιστημονών που έκαναν την ανακάλυψη αλλά απορρίπτεις την εξήγηση που δίνουν οι ίδιοι για να φυτέψεις μια δικιά σου ψευδεπιστημονική χαζομαρίτσα (που πολύ φοβάμαι ότι θα είναι μια από αυτές τις μπαρούφες που ανέφερε ο Αγνώστικ, του Ηρακλή και του Διόνυσου) δεν είναι επιχείρημα. Μην περιμένεις να απαντήσω. Εμένα με καλύπτει το εύρημα και η ερμηνεία του αρχαιολόγου. Αν νομίζεις ότι εσύ μπορείς καλύτερα, ΙΔΟΥ η Ρόδος, πάρε τη σκαπάνη και διάψευσέ μας.

Όταν δω πραγματικά ΕΠΑΡΚΗ στοιχεία τότε θα αποδεχθώ το λάθος μου. Τα επιχειρήματα "είχα αλλά τα έφαγε η γάτα μου/ δε με αφήνουν οι Κινέζοι να τα δείξω" είναι γελοίες δικαιολογίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2011, 23:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω...
Εχασα επεισόδια τις τελευταίες μέρες ... για την ακρίβεια 4 σελίδες...
Μπήκα... και δεν άντεξα να διαβάσω πάνω απο μία...

Σκασίλα σας θα πείτε μερικοί...
Εγώ θα πω το άλλο:... Oταν πριν από 8 χρόνια ανακάλυψα αυτό το φόρουμ χάρηκα... και είπα "επιτέλους εδώ μπορώ να πω όλες τις περίεργες εμπειρίες μου ή να συζητήσω όλα τα περίεργα που έχω στο μυαλό μου"
Νομισα η αφελής ότι έτσι θα γινόταν...
Μέχρι που ανακάλυψα που φτάνει η διαστροφή του ανθρώπου...!
Του ανθρώπου που θέλει να αυτοπροσδιορίζεται μέσω επίδειξης "γνώσεων"... που του αρέσει να αγορεύει και να προπαγανδίζει τη δική του αλήθεια...

Και γω σας ρωτώ: Γιατί να ανεχθώ τον κάθε μλκα σπασαρχίδα μεγαλομανή που θέλει να μου μοστράρει την δική του κολλημένη άποψη?
Γιατί να μην πάρει ο άνθρωπος αυτός τα κουβαδάκια του και να πάει σε άλλη παραλία?

Νομίζετε ότι δε μου αρέσει ο διάλογος?
Μα ναι! Αρκεί να είναι παραγωγικός...

Προσωπικά έχω τόσα θέματα για να διαφωνήσω με τον allzzaro και τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ...στο που, στο πως, στο πότε, στο γιατί... μα να'στε σίγουροι ότι όλο και κάτι θα βγει από όλο αυτό...
Γιατί υπάρχει μια κοινή βάση πίσω από όλα αυτά... που λέγεται "ανοιχτό μυαλό".
Το να κάθομαι εγώ να παραθέτω στοιχεία και να χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου για να αντικρούσω τον καθένα κολλημένο που από παράλογη ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ έχει μπει σε τούτον τον χώρο για να μας σπάσει τα νεύρα το βρίσκω τουλάχιστον χαζό.

Μήπως λοιπόν θα έπρεπε οι υπεύθυνοι του χώρου να έχουνε μια δήλωση για τα μέλη του που θα έπρεπε να αποδέχονται για να μπουν ?...
Μια δήλωση που να λέει ότι γενικά πιστεύουν σε πολλά και διάφορα από αυτά που δεν μετριούνται ούτε με την μεζούρα ούτε φαίνονται στο ανθρώπινο μάτι ή γίνονται αντιληπτά από τις 5 μας αισθήσεις?

Γιατί το φόρουμ ετούτο δεν έχει πια καμμιά σχέση με παραφυσικά, μεταφυσικά φαινόμενα αφού έχει μαζέψει όλους τους τεχνοκράτες λες και έχουν βαλθεί να το καταστρέψουν... Και μετά μου λέτε για τα γνωστά-άγνωστα τρόλλ...ενω η ρίζα του κακού είναι αυτοί...μόνο ειρωνίες, έριδες και αποπροσαναλιτισμό από το θέμα.
Λυπάμαι για σας αλλά μετά από 4.800 μηνύματα και μετά από 8 χρόνια εδώ μέσα κάτι παραπάνω έχω καταλάβει από σας.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 00:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αvallon

Μου έδωσες μιά ιδέα...λαμπρή η προτροπή σου,θα έλεγα!
Φυσικά και έχουμε να διαφωνήσουμε,αρκετά θέματα,πάνω
στο δρόμο της κοινής παραδοχής,του <ανοικτού μυαλού>.
Τι θα έλεγες να κουβεντιάζαμε οι τρείς μας,αγνοώντας
τυχόν παρεμβάσεις τεχνοκρατών,κάτι σαν πιλοτικό δείγμα
του πώς εννοούμε μια συζήτηση σε ενα φόρουμ αναζήτησης?

Ισως έχει επιτυχία ίσως όχι.
πιστεύω οι τεχνοκράτες δεν θα αναμιχθούν.
Θα ανοίξω το θέμα στο αχλαδοτύρι,για να μην ανακόψουμε
την πορεία του παρόντος τόπικ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σθένελος
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 01:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σθένελος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΛΠΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ
ΕΙΚΟΝΕΣ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ
Ή ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ
....
..
.
ΛΟΙΠΟΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ
ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΛΕΓΜΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΓΗ
ΑΠΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ
ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΜΜΟΛΟΦΟΙ
ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΟ
ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΛΕΓΜΑ Ή ΣΧΕΔΙΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ
Η ΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ
ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΚΤΙΡΙΑ ΔΡΟΜΟΥΣ Κ.Τ.Λ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ
ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΥΨΟΣ 3 ΧΛΜ
ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΕΞΙΣΟΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΥΡΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΩΝ "ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΩΝ"
ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΙΣ "ΠΕΤΡΙΝΕΣ ΣΦΑΙΡΕΣ" ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

ΟΙ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ
.
37 53 34 00 Ν - 91 08 20 00 Ε
.
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΙΝΗΣΗΣ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ "ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ" ΓΡΑΜΜΩΝ
ΘΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 3,3 ΧΛΜ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ
ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΕΙΚΟΝΑ
TO BUFFERING ΔΗΛΑΔΗ ΣTO 100%
ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ
ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ
ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΘΕΝΤΕΣ
ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΗ 100 % ΣΙΓΟΥΡΗ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ???
ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ
ΟΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΩ ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ
4-5 ΩΡΕΣ ΓΡΑΨΙΜΟ ΔΗΛΑΔΗ
ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ
ΚΑΛΑ ΨΑΞΙΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ
...........
......
....
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ



Καλησπέρα, πολύ σπάνια γράφω στο φόρουμ, δεν έχω κάτι με κανένα απλώς μου αρέσει να παρακολουθώ παρά να συμμετέχω. Ούτως ή άλλως δεν έχω και το πλήθος γνώσεων που έχουν μερικοί, οπότε από το να λέω αρλούμπες καλύτερα να κρατώ το στόμα μου κλειστό.
Και επίσης Γρηγοριανέ, σε παρακολουθώ συνέχεια, όπου γράφεις πραγματικά ρουφάω τις γνώσεις σου.

Στις συντεταγμένες που παρέθεσες δέν βρήκα κάτι. Έτσι αποφάσισα να ακολουθήσω (πολύ κάτω από τα 3 χλμ που πρότεινες) μια πορεία νότια, ακριβώς κάθετη. Τίποτα. Γύρισα πάλι στο ίδιο σημείο και προχώρησα (ξανά κοιτώντας από ύψος πολύ μικρότερο από 3χλμ) ανατολικά. Κάτι βρήκα, αλλά δεν τους λέω αμμόλοφους, όμως είναι κάτι στιγματα που μοιάζουν με παύλες ή τελείες, πάντως είναι πάρα πολύ κοντά μεταξύ τους-σχεδόν κολλητά. Όντως σε κάποια περιοχή η γραμμή διακόπτεται και συνεχίζεται πολύ πολύ αργότερα. Ναι είδα διασταυρώσεις και διέκρινα ένα είδος πλέγματος.
Οι συντεταγμένες είναι αυτές: 37.528828,92.728357 (200 μέτρα)

...δε θρέφει η γη απ' τον άθρωπο αδυνατότερο άλλο, απ' όσα πάνω περπατούν στην πλάση κι ανασαίνουν. Θαρώ πως στη ζωή κακό ποτέ δε θα τον λάχει, όσο που να 'χει ανάκαρα και του βαστούν τα πόδια. Μα σαν του δώσουν οι Θεοί κακά στερνά και μαύρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 02:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

...????...Τι λές τώρα?
Και καλά οι φυσιολογικοί.Οι μή φυσιολογικοί?
Οι εντεταλμένοι για αυτό?
Μάλλον δεν θα υπάρχουν για σένα!

Μου κάΝΕΙ εντύπωση Agnostic,το οτι δείχνεις απεριόριστη
εμπιστοσύνη σε κραυγαλέα ακατάλληλους <επιστήμονες> τύπου
Wang Binhua.O τύπος είναι ένα στέλεχος πού αναριχήθηκε στον
κομματικό μηχανισμό της Κίνας με μοναδικά προσόντα,ενα πτυχίο
διοίκησης επιχειρήσεων και τυφλή υπακοή στο κόμμα.
Χωρίς να είναι φυσικός, είναι πρόεδρος της Πυρηνικής βιομηχανίας
της Κίνας και γραμματέας του κόμματος.Επί 10 χρόνια,είχε
αναλάβει επικεφαλής αρχαιολογικής αποστολής,με μόνο κριτήριο,την
κομματική ταυτότητα.Εχει δημοσιεύσει αρθρα αρχαιολογικού και
πυρηνικού περιεχομένου,χωρίς καμμία ειδική γνώση των αντικειμένων.
Αν σε αυτές τις πηγές βασίζεσαι,να ακυρώσεις εναν ελληνικό <μύθο>,
...δεν έχω κάτι να αντιπαραβάλω.
Μιά ματιά στην βιογραφία του ανωτέρω κυρίου θα σε πεισει.


1.Ναι δεν υπάρχουν εντεταλμένοι για να κρύβουν οτιδήποτε ελληνικό ανακαλύπτεται. Η υπόθεση αυτή ανήκει στη σφαίρα της ανορθολογικής συνωμοσιολογίας.

2.Δεν ξέρω πού το βρήκες το βιογραφικό αυτό ούτε αν υπάρχουν μόνο αυτά τα στοιχεία που κατέθεσες για τον Wang Binhua. Οπως και να'χει όμως στην περιοχή έχουν διεξάγει έρευνες κι άλλοι ερευνητές και δεν υπάρχει τίποτα που να υποστηρίζει όσα γράφτηκαν νωρίτερα και που κριτίκαρα. Εχω ήδη δώσει περαιτέρω πηγές καθώς και το link παλιότερου θέματος με πρόσθετες πηγές που ξεκαθαρίζουν το θέμα με τη λεκάνη του Ταρίμ, την Τακλαμακάν και τις μούμιες. Διάβασέ το αν έχεις όρεξη και θα διαφωτιστείς.

3. Δεν ακυρώνω το μύθο των εκπολιτιστών (αν και ο μύθος δεν αναφέρει την Κίνα) βασιζόμενος στον Wang Binhua αλλά βασιζόμενος στη λογική και τα ευρήματα της προϊστορικής Ελλάδας και της αρχαιολογίας για τις αναφερόμενεες περιοχές. Βλέπεις...ασχολούμαι με αυτά τα θέματα κάθε μέρα, έχω μελετήσει σχετική βιβλιογραφία και έχω αρκετά καλύτερη εικόνα από πολλούς συμφορουμίτες. Κι αυτή ακριβώς η εικόνα που συνδέεται με την αναπτυξη πολιτισμού στις σχετικές περιοχές είναι άκρως αντίθετη με τις φανταστικές διηγήσεις περί Ηρακλάρα και Διονύσου.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 03:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22

Είναι όμως η αλήθεια.


Η δική σου αλήθεια η οποία δεν βλέπω πώς μπορεί να τεκμηριωθεί.

quote:
alex22

Καλά ρε μεγάλε τί μας είπες τώρα? Ανακάλυψαν άλλον γαλαξία? Ουαάου!!! Απίθανη ανακάλυψη!!! Πραγματικά αλλάζει όλα τα δεδομένα που έχουμε για το σύμπαν.


Δισεκατομμύρια έχουν ανακαλυφθεί και τώρα σου φαίνεται φυσιολογικό. Αν ζούσες πριν το 1920 θα καταλάβαινες πόσο διαφορετική είναι η εικόνα ενός κόσμου που αποτελείται από έναν Γαλαξία(τον δικό μας) από αυτή των αναρίθμητων γαλαξιών.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 26/04/2011 05:15:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 03:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.chinavitae.com/biography/Wang_Binghua/bio
Από αυτή τη σελίδα Agnostic.Και μία ακόμη,αλλά την έχασα.
O εν λόγω κύριος είναι ο συγγραφέας του άρθρου πού
παρέθεσες για την Νίγια.Του λίνκ.

Δεν αμφισβητώ,οτι ασχολείσαι και έχεις ερευνήσει το
αντικείμενο.Ούτως ή άλλως είναι εκτός του τομέα μου.
Αμφισβητώ μόνο την απόλυτη σιγουριά σου,ενώ υπάρχει
μία αμυδρή περίπτωση να κάνεις λάθος.
Καλύτερα, να έχεις μάθει λάθος.
Δεν αντιλέγω,οτι είναι ακραίο να έχει πάει εκεί το
δίδυμο Ηρακλής-Διόνυσος,αλλά δεν είναι και απίθανο
εντελώς.
Είναι λογικό να κρατάμε πισινή για κάτι τόσο παλαιό,
έστω και αν αναφέρεται μόνο σε <μύθους>.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 26/04/2011 03:43:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 05:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIKOMAXE απ'όσο έψαξα υπάρχουν δύο επιφανείς Κινέζοι με αυτό το όνομα. Ο ένας είναι αυτός που ασχολείται με την πυρηνική βιομηχανία τον οποίο αναφέρεις.
Αυτός που έφερα εγώ είναι αρχαιολόγος (και μάλιστα αυθεντία στον τομέα του) στο Institute of Cultural Relics and Archaeology της Ξινγιανγκ.
http://www.yale.edu/macmillan/scholars07.htm

Ο "δικός" σου Wang Binghua

(Αλλη φωτογραφία του πρέπει να είναι αυτή εδώ:http://www.cdrf.org.cn/en/data/view.php?aid=1617)

...και ο "δικός" μου

(του δικού σου το κεφάλι είναι σαφώς πιο ογκώδες)

Ορίστε άλλη μια αρχαιολογική πηγή που πιστοποιεί την ειδικότητα του "δικού" μου Wang Binghua (διάβασε ειδικότερα προς το τέλος το τμήμα "About the author" όπου αναφέρονται και τα έργα του.)
http://www.silk-road.com/newsletter/vol3num1/4_polychrome.php

Δεν θα έκαναν έναν άσχετο καθηγητή αρχαιολογίας σε Πανεπιστήμιο. Αν είναι δυνατόν.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 26/04/2011 05:18:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 09:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και γω σας ρωτώ: Γιατί να ανεχθώ τον κάθε μλκα σπασαρχίδα μεγαλομανή που θέλει να μου μοστράρει την δική του κολλημένη άποψη?
Γιατί να μην πάρει ο άνθρωπος αυτός τα κουβαδάκια του και να πάει σε άλλη παραλία?

Avallon, ανέχεσαι τους υπόλοιπους συνομιλητές σου όπως ανέχονται κι εκείνοι εσένα.
Μετά από 8 χρόνια συμμετοχής σου στις Συζητήσεις - όπως ανέφερες κι η ίδια στο τελευταίο σου μήνυμα - θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι κανείς μας δεν δικαιοδοτείται να πει σε έναν συνομιλητή του "να πάρει τα κουβαδάκια του και να πάει σε άλλη παραλία" επειδή έχει ένα σύνολο απόψεων και πεποιθήσεων που δεν συμβαδίζουν με τις δικές του.

quote:
Μήπως λοιπόν θα έπρεπε οι υπεύθυνοι του χώρου να έχουνε μια δήλωση για τα μέλη του που θα έπρεπε να αποδέχονται για να μπουν ?...
Μια δήλωση που να λέει ότι γενικά πιστεύουν σε πολλά και διάφορα από αυτά που δεν μετριούνται ούτε με την μεζούρα ούτε φαίνονται στο ανθρώπινο μάτι ή γίνονται αντιληπτά από τις 5 μας αισθήσεις?

Όχι, Avallon, δε μπορεί κανείς να επιβάλλει στον συνάνθρωπο του τι θα πιστεύει και τι όχι προκειμένου να καταθέσει την άποψη του και να συμμετάσχει στις Συζητήσεις.
Για να είναι ο καθένας μας εδώ, κάποιο λόγο θα έχει και κάποια ανάγκη του καλύπτει.
Όλοι οι άνθρωποι πιστεύουν αυτό που τους ικανοποιεί κι έχουν το δικαίωμα να το υπερασπίζονται με έναν τρόπο που θα σέβεται τους συνομιλητές τους και θα αφήνει και σε εκείνους τα περιθώρια να πιστεύουν και να καταθέτουν αυτό που πιστεύουν κι εκείνοι.
Ο παρεμβατισμός λοιπόν αυτός στην σκέψη του ανθρώπου, στην ελευθερία έκφρασης των ιδεών και των απόψεων, είναι στοιχεία που δεν προωθούνται από τη νοοτροπία του παρόντος Χώρου.

quote:
Λυπάμαι για σας αλλά μετά από 4.800 μηνύματα και μετά από 8 χρόνια εδώ μέσα κάτι παραπάνω έχω καταλάβει από σας.

Εύχομαι να είχες καταλάβει όντως κάτι παραπάνω...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 10:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήταν πολύ ωραία αν όλοι όσοι συμμετέχουμε σε αυτό το τόπικ, είχαμε δεί όλα τα επεισόδια της σειράς έτσι ωστε όλοι μας να μιλάμε για κάτι κοινό που είδαμε και μετά να το αναλύσουμε.

Προσωπικά έχω δεί μόνο τον πρώτο κύκλο και το μισό επεισόδιο του δευτερου κύκλου.

Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση στο πρώτο κύκλο,είναι οι αναφορές προς την βίβλο.Είναι λές και ξαφνικά βρήκαμε τον αλγόριθμο και ξεκλιδώσαμε ένα πολύ σημαντικό κομμάτι της βίβλου.Αυτό το κομμάτι έχει να κάνει με τους "αγγέλους" κυρίως και με τα διάφορα ανεξήγητα φαινόμενα που αναφέρει η βίβλος,π.χ. το άνοιγμα της θάλασσας στα δύο απο τον Μωησή,ή την κιβωτό του Νώε η οποία μπορεί να ήταν μια αποθήκη dna απο τα σημαντικότερα είδη ζώων στην γή,(σημαντικότερα με την έννοια της διατήρησης της ισορροποίας του πλανήτη.)

Ειδικά το δεύτερο,φαίνεται να κολάει πολύ περισσότερο.Είναι αδύνατον κάποιος να έφτιαξε ένα μεγάλο καράβι και να μάζεψε εκεί τόσα πολλά είδη ζώων.Η θεωρία οτι επρόκειτο για μια αποθήκη dna μοιάζει να είναι πολύ πιό λογική.

Και φυσικά ο λόγος που η βίβλος μιλάει έτσι οπως μιλάει,έχει να κάνει κυρίως με το μορφωτικό επίπεδο των ανθρώπων εκείνης της εποχής,οι οποίοι δεν είχαν ιδέα απο τεχνολογία και ότι άγνωστο έβλεπαν το επέδειδαν στoν θεό.


Edited by - alex22 on 26/04/2011 10:25:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 10:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειδικά το δεύτερο,φαίνεται να κολάει πολύ περισσότερο.Είναι αδύνατον κάποιος να έφτιαξε ένα μεγάλο καράβι και να μάζεψε εκεί τόσα πολλά είδη ζώων.Η θεωρία οτι επρόκειτο για μια αποθήκη dna μοιάζει να είναι πολύ πιό λογική.

Για να το κάνει τι;;;
Δεν μπορείς να σκεφτείς ότι το πιο λογικό είναι να έχουν φτιάξει ένα ωραίο παραμύθι και απλώς κάποιοι να προσπαθούν να εξηγήσουν σήμερα στον ονειρόκοσμό τους τι στα κομμάτια είναι αυτό;;;
Εάν είναι να πιάνουμε κάθε παραμύθι και κάθε μύθο, για να τον εξηγούμε όπως μας βολεύει, τότε δεν κάνουμε έρευνα - παραμύθια ξαναγράφουμε...
Πάρε για παράδειγμα τα τείχη της Ιεριχώ. Ωραίο το παραμύθι, με πάρα πολλές σημερινές επιστημονικές και ουφολογικές προεκτάσεις... Όμως σε πια χρονολογία αναφέρεται; Και σε αυτή την χρονολογία υπήρχαν τα τείχη της Ιεριχώ ή η ίδια η πόλη της Ιεριχώ;;;

Επειδή λοιπόν κάποιοι έφτιαξαν μία σειρά με παραμύθια για να την πουλήσουν στους καλοθελητές (ή στους ανόητους), δεν είναι ανάγκη εμείς να ακολουθούμε τα ψέματα τους, χωρίς να τα φιλτράρουμε και να τα πιστοποιούμε...
Για παράδειγμα Alex22 έχεις διαβάσει στην την παλαιά διαθήκη το χωρίο για την έξοδο; Έχεις πάρει ένα χάρτη της Αιγύπτου για να δεις την πορεία τους; Εάν το είχες κάνει, θα έβλεπες ότι ουδέποτε έφτασαν στην ερυθρά θάλασσα.... Πλάκα δεν έχει;;;

quote:
Μήπως λοιπόν θα έπρεπε οι υπεύθυνοι του χώρου να έχουνε μια δήλωση για τα μέλη του που θα έπρεπε να αποδέχονται για να μπουν ?...
Μια δήλωση που να λέει ότι γενικά πιστεύουν σε πολλά και διάφορα από αυτά που δεν μετριούνται ούτε με την μεζούρα ούτε φαίνονται στο ανθρώπινο μάτι ή γίνονται αντιληπτά από τις 5 μας αισθήσεις?

Πιστεύω εις ένα ψεύδος, πατέρα, χρηματοδημιουργό
ποιητήν περιουσιών και αποβλακομένων πιστών,
φτιαγμένο από ψυχοπαθείς και από χρηματολάγνους.
και εις το κάθε θύμα, που το γαργαλάει το ψέμα, και θέλει απλώς να πιστεύει χωρίς να σκέφτεται τις θετικές επιστήμες και την λογική,
κοινώς το αιώνιο το θύμα,
που το βουρδουλίζουν με ψεύδη από ελληνοκεντρικοί μέχρι ουφολόγοι,
κάνοντας την τρίχα - τριχιά και το ψέμα - αλήθεια,
που του πουλάνε το σκοτάδι για φως και του ορκίζονται ότι όλα γίνονται για το καλό του,
Για αυτό λοιπόν το θύμα, και για τον έτερο σκοτισμό του ορκίζομαι ότι θα συζητάω σε αυτό το φόρουμ, διαδίδοντας μόνο ψεύδη και καταβάλοντας κάθε προσπάθεια να τον γλιτώσω από την αμαρτία της λογικής και των θετικών επιστημών,
συζητώντας κάθε παραμύθι και κάθε γελοία άποψη του κάθε ψυχοπροβληματικού επιστήμονα ή μη με την οποία έχω ασχοληθεί...

Πως σου φαίνεται Avallon, το έχω πιάσει το νόημα;;;

Edited by - OANNHSEA on 26/04/2011 11:04:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 10:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο καθένας έχει την αποψή του.Η δική μου είναι οτι δεν είναι δυνατόν όλα να είναι παραμύθια,κάτι πρέπει να υπάρχει.

Επίσης,θεωρώ οτι πέρα απο την λογική με την οποία είμαστε προικισμένοι,έχουμε και κάτι άλλο το οποίο λέγεται διαίσθηση.Καλό είναι να συνηπάρχουν αρμονικά αυτά τα δύο.Γνώμη μου.

Edited by - alex22 on 26/04/2011 10:59:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 11:37:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εύχομαι να είχες καταλάβει όντως κάτι παραπάνω...


Ναι... κατάλαβα... οργανωμένο καλά το "έγκλημα"...
Και η Τροία έπεσε εκ των έσω...
Μην ανησυχείς όμως και δε θα ασχοληθώ περαιτέρω...
Συνέχισε να αυξάνεις τον αριθμό των μηνυμάτων σου...

Υ.Γ Προυπήρχα 2,5 χρόνια πριν από σένα...(οπότε κάτι παραπάνω έχουν δει τα ματάκια μου) όταν λοιπόν το αλεπουδάκι γίνει αλεπού θα σε ενημερώσω... μέχρι τότε κράτα την ειρωνία για αλλού.

Τώρα όσον αφορά για αυτά που είπα τα είπα για έναν και μοναδικό λόγο (και σίγουρα όχι γιατί έχω προσωπικά με κάποιους):
Oταν πριν λίγο καιρό ρώτησα τι δουλειά έχουν άνθρωποι που είναι τόσο πολύ ορθολογιστές σε έναν τέτοιο χώρο απάντηση δεν πήρα από κανέναν!!
Αλλά ναι... όπως και συ αγαπητέ συντονιστή είπες ΚΑΠΟΙΑ ανάγκη τους καλύπτουν έτσι... δε το αμφισβητώ πια καθόλου.
Απλά μέχρι τώρα ήξερα ότι η αλεπού δεν πάει στο παζάρι...
Να που τελικά πάει και ας μη θέλει να ψωνίσει κάτι... έτσι ... για την χαρά της περιπέτειας...

Νικόμαχε... αστο δεν αξίζει τον κόπο... συνέχισε ως έχει να δούμε τι αλλο θα ευαρεστηθούν να μας τρατάρουν...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 12:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Υ.Γ Προυπήρχα 2,5 χρόνια πριν από σένα...


Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Χαλάρωσε κοριτσάκι ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 12:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι προτού επιχειρήσεις στο μέλλον να με προσκαλέσεις σε ένα "ψυχολογικό παιχνιδάκι" ανάλογο με αυτό του τελευταίου μηνύματος σου, καλό θα ήταν να έχεις κατά νου ότι κάτι τέτοια δεν πιάνουν σε εμένα.

Ευχαριστώ.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 13:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic:


(του δικού σου το κεφάλι είναι σαφώς πιο ογκώδες)
καλόοοο!!!

Μέσα σε δις Κινέζων,σαφώς και θα υπάρχουν συνωνυμίες.
Αλλη φορά θα είμαι πιό προσεκτικός,αν και το λάθος το
ξεκίνησες εσυ,παραθέτοντας το λινκ με τον λάθος Binghua.
Ετσι κι εγω την πάτησα,αφού με έσπρωξες όμως.
Συνυπεύθυνε!!!


Avallon
Μήν εκνευρίζεσαι,μήν αγχώνεσαι,μην απηυδάς και το κυριότερο
μη δ ι α ν ο η θ ε ί ς,να μας εγκαταλείψεις!
Δεν υποχωρούμε και δεν αλάζουμε στάση.Οσο υπάρχουν κενά στίς
σοφιστείες των επιστημονικών ανακοινώσεων,εμείς πρέπει να τα
επισημαίνουμε,για να μην γίνουμε όπως λέει ο Μ.Ναπολέων:Φυτά!!


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΚΑΤΕΡΧΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΙΜΑΤΖ ΣΑΚ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΕΙ Ο ΣΕΡΒΕΡ ΤΟΥΣ.
ΤΟΝ ΕΠΝΕΦΕΡΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΗΛΘΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ...
ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΑ ΕΞΑΦΩΝΙΣΤΟΥΝ????????
ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ???
.
ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ...
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙ ΤΩΡΑ.
ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Η ΑΒΑΛΛΟΝ.
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΑΝΕΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΣ 300 ΣΕΛΙΔΕΣ
(6 ΜΕΡΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ 50) ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΥΛΙΚΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΦΘΟΝΟ...
ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ.
ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ, ΑΦΟΥ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΧΑΝΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ...
ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΙΧΝΗ ΠΑΡΑΘΕΤΟΝΤΑΙ...
ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΒΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΡΑΣΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΥΡΑ....
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ (ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ ΕΓΩ) ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΑΚΡΥΓΟΡΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΥΝΗΜΑ ΜΑΣ.
ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΜΙΚΡΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ.
ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΑΒΑΛΛΟΝ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...
ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΕ ΟΥΣΙΑ.
ΑΝΗΚΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΙΤ ΜΕΛΩΝ ΠΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ...
ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΑΠΛΑ ΑΓΝΟΕΙΣΕ ΟΤΙ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΝΑΡΕΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΕ ΥΣΗΧΙΑ.
UΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ EDV ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΡΙΛ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ DIM KAR,
ΟΣΟ ΑΣΧΟΛΙΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ Η ΚΟΝΤΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ.
OTAN ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΟΤΕ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΑΝ.
ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΧΑΙΡΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΠΟΙΟΝ Ή ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΒΡΑΔΙΑ ΣΟΥ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΜΟΝΟ.
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ.
ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ.
ΠΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΟΙΑΦΕΡΟΥΝ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ....
ΜΗΝ ΜΑΣ ΞΕΝΕΡΩΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ
ΤΑ ΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ.
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ....
......
...
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:10:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΠΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΠΟ ΛΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ.
ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΤΩΝ ΖΩΝΩΝ ΤΗΣ ΣΑΡΔΗΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΔΟΜΕΝ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...
..
.

ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon,


Αφού είσαι "αντράκι" και δε σε χαλάνε οι βρισιές διάβασε λίγο αυτό το αρθράκι...


http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/11/blog-post_08.html


Περιττό να πω ότι με εκφράζει 100% ο Μιχάλης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Λυπάμαι για σας αλλά μετά από 4.800 μηνύματα και μετά από 8 χρόνια εδώ μέσα κάτι παραπάνω έχω καταλάβει από σας.


Αφοπλιστική λογική.
Και σε ανώτερα!!!!

quote:
Avallon

Το να κάθομαι εγώ να παραθέτω στοιχεία και να χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου για να αντικρούσω τον καθένα κολλημένο που από παράλογη ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ έχει μπει σε τούτον τον χώρο για να μας σπάσει τα νεύρα το βρίσκω τουλάχιστον χαζό.


Είναι προφανές πως αναζητάς χειροκροτητές και όχι την αλήθεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy