ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, 3ο μέρος, επίσημη έκδοση
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 22:48:50  Εμφάνιση Προφίλ
Για άλλη μια φορά πιστεύω ότι έφτασα ένα βήμα πρίν α.π.Όταν προσπαθήτε να πετύχεται α.π. πονάτε καθόλου??Εγώ πόνεσα κάπως στο θώρακα.ένιωσα μια πίεση ενώ οι σφυγμοί της καρδιάς μου ανέβηκαν πολύ(το ξέρω ότι δεν είναι η καρδιά αυτό που χτυπάει αλλά δεν μου έρχεται άλλη λέξη να το περιγράψω)Αυτά απο μένα..............

Ζήσε και φτιάξε το μέλλον σου όσο καλύτερα μπορείς,γιατί όταν δεν θα χεις πια μέλλον θα θυμάσαι το παρελθόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 16:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Παιδια εγω αντι να επιδιωκω την Α.Π μαλλον αυτη επιδιωκει να ερθει σε εμένα!!πολυ συχνα παθαινω το φαινομενα sleep paralysis (χρειαζεται γιατρό?)και τις περισσοτερες φορες καταληγω στο να μουδιαζω,να ακουω ενα βουητο και να βλεπω το δωματιο μου...(με κλειστα τα ματια)κυριως γινεται το πρωι π.χ οταν παω στην τουαλετα και μετα δε μου ρχεται υπνος και πιεζω τον εαυτο μου να κοιμηθει ενω δεν γινεται...και αυτο ειναι ενα ειδος τεχνικης..πιεσε τον ευατο σου να κοιμηθω ενω δεν μπορει (coca-cola/καφες)

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

malori
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 18:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους malori
γεια σας θέλω να ρωτήσω κάτι και αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει. έχω βρεθεί πολλέσ φορές έξω από το σώμα μου και πολλέσ φορές περιηγήθηκα σε μέρη άγνωστα για εμένα αυτό που δεν ξέρω είναι αν μπορούμε να μπούμε στο μυαλό κάποιου άλλου ανθρώπου. ευχαριστώ πολύ αν μπορείτε απαντήστε μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 13:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Γεια σας
Malori ειδα πως βγαινεις εξω απο το σωμα σου και θα ηθελα να σου κανω καποιες ερωτησεις
1)Το κάνεις συνειδητα ή ασυνειδητα?
2)Πως επιστρεφεις πισω?
3)Πως νιωθεις οταν εισαι εξω απο το σωμα σου?
4)Ποσω ωρα παραμενεις?
5)μπορεις να πας οπου θελεις,δλδ μπορεις να οδηγησεις το σωμα σου?
ευχαριστω προκαταβολικα

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

malori
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 18:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους malori
γεια σου στέφα. στην αρχή δε έβγαινα συνειδητα από το σώμα μου αλλά στη συνέχεια το κυνήγησα και κατάφερα να το ελέγχω. στην αρχή επέστρεφα πίσω όταν ήθελε αυτό όταν τελίωνε η επιροή του πάνω μου αλλά στη συνέχεια μπορούσα να το ελέγχω και να γυρνάω όποτε θέλω εγώ. όταν είμαι έξω από το σώμα μου νίωθω την απόλύτη γαλήνη, αυτό δηλαδή προσπαθούσα να καταφέρω από τη μέρα που ασχολήθηκα με αυτό. δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμμένο ωράριο για να μείνεισ έξω από το σώμα σου. φυσικα και μπορείσ να πάσ όπου θεσ. το μόνο που δε ξέρω είναι αν μπορείσ να μπεισ στο μυαλό κάποιου είναι αυτό που επειχειρώ να κάνω τώρα, ασ μου απαντήσει κάποιοσ σασ παρακαλώ

quote:

Γεια σας
Malori ειδα πως βγαινεις εξω απο το σωμα σου και θα ηθελα να σου κανω καποιες ερωτησεις
1)Το κάνεις συνειδητα ή ασυνειδητα?
2)Πως επιστρεφεις πισω?
3)Πως νιωθεις οταν εισαι εξω απο το σωμα σου?
4)Ποσω ωρα παραμενεις?
5)μπορεις να πας οπου θελεις,δλδ μπορεις να οδηγησεις το σωμα σου?
ευχαριστω προκαταβολικα

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΜΠΟΥ_
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2006, 01:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΠΟΥ_
γεια σας!
Θα ήθελα να ρωτησω αν με το να κανω την προσευχη μου καθε βραδυ (Χριστιανός Ορθόδοξως)εμποδίζω τις προσπάθειες για αστρική προβολή.
Και κάτι άλλο:πολλες φορες βρισκομαι μεσα στα ονειρα μου συνειδητα,δηλαδη:ξερω οτι ειμαι σε ονειρο και κανω οτι θελω π.χ. δεν φοβαμαι αν καποιος στο ονειρο παει να με σκοτωσει,και τις περισοτερες φορες ενω ειμαι στο συνειδητο ονειρο πετάω(ειναι το καλυτερο μου,αυτο που μου αρεσει περισσοτερο απο καθε αλλο)αλλα σε αγνωστα μέροι.τι ειναι αυτο?εχει σχεση με την αστρική προβολή?


ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟ. . !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2006, 14:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30
Καλισπερα παιδες , κοιταξτε πολλα λεγονται κλπ κλπ , τορα γνωμη μου ειναι οτι =ο ανθρωπος ειναι μια "συσκευη" ζωντανη με πνευμα και προσωπικοτητα.Εχει γεννηθει στην γη στη ζωη με σκοπο να αναστηθει και μονο.Αλλα δεν τα εχει καταφερει ακομα.
Με αυτο θελω αν πω οτι εαν υπηρχαν 1000 ανθρωποι στην γη απανω και μεχρι την μεση της ζωης τους , ειχανε καταφερει να ΑΝΑΣΤΗΘΟΥΝ τοτε θα βρισκομασταν τορα στο ανωτερο επιπεδο ζωης και οχι σε αυτο που ζουμε με=αρρωστιες,πεινα,ευμαρεια,εχοντες,αποροι,πλουσιοι,φτωχοι,πολεμοι,ειρηνη,υλη,ηλιος,αστερια,χωμα κλπ κλπ κλπ.
Δηλαδη με απλα λογια δεν θα υπηρχανε ανθρωποι πλεον στη γη απανω.Αυτος ειναι και ο λογος της δημιουργιας=πτωσης του ανθρωπου στη γη.ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ.Δηλαδη να επανελθει εκει που βρισκοτανε πριν.Στο ανωτερο επιπεδο.
Μας εχουνε δωθει ολα τα "εξεσουαρ" για να επιτυχουμε αυτην την ανασταση, αλλα μαλλον δεν τα εχουμε καταφερει μεχρι σημερα σαν ανθρωποτητα.Φυσικα υπαρχουνε και εξερεσεις=Σωκρατης,Χριστος,Βουδας,Μωαμεθ και αλλοι απο τους οποιους ξεκινησαν οι διαφορες θρησκειες και τα διαφορα "κολληματα" των ανθρωπων.
Τα αξεσουαρ αυτα ειναι οι αισθησεις=ματια , χερια , αυτια , μυτη , στομα , ποδια , νους=λογικη , παρατηρηση=κατανοηση.
Ο μονος τροπος για να τα βαλουμε σε λειτουργια ειναι να σταματησουμε , να κοψουμε τον εσωτερικο διαλογο με το υποσυνηδητο μας.Αυτο παιδια, το ΥΠΟΣΥΝΗΔΗΤΟ , κανει ολη την ζημια και δεν αφηνει τον νου να δουλεψει , δεν αφηνει την "συσκευη" να παρει μπροστα.
Βεβαια μας κρατανε καθηλωμενους και τα ΕΓΩ μας, τα οποια πρεπει να διοξουμε απο πανω μας και ειναι μεγαλη ιστορια(δεν την αναφερω τορα) αλλα οταν τα καταφερει καποιος απο εμας τοτε το επομενο σταδιο ειναι κοντα.
Ολη η διεργασια με τον εαυτο μας γινεται την ημερα ολη μερα , αλλα και την ΝΥΚΤΑ οπου με την αστρικη μας προβολη δημιουργουμε το σωμα μας στο οποιο και θα μεταφερθουμε κατα την ΑΝΑΣΤΑΣΗ μας απο εδω.
Εχο πολλα να πω αλλα δεν προλαβενω ως συνηθως.......πρεπει να φυγω.
Σκεφτητε αυτα και αν καποιος θελει να πει την γνωμη του εδω ευχαριστως η αλλιως armakos@hotmail.com
Eυχαριστω πολυ!!!!
Λοιπον κατα πρωτον δεν ειμαι κανενας που τα ξερει ολα ετσι ! Και κατα δευτερον απλα την γνωμη μου λεω απο αυτα που ακουσα , που σκεφτικα , που ειδα !
Με απλα λογια μπορει να μιλαω να γραφω και να λεμε λογια , λογια , λογια χωρις αποτελεσμα.
Κοιταξε αυτο που θελω να πο ειναι πος με την πρασπαθεια μας την ημερα να παταξουμε να διωξουμε τα ΕΓΩ μας θα μας "επιτραπει" θα επιτυχουμε ,καλυτερα, την αστρικη προβολη το βραδυ οποτε ΤΟΤΕ και μονο τοτε εφοσον το βραδυ στον υπνο μας ειμαστε ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ = και επιτυχουμε την ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ , ΤΟΤΕ λοιπον σιγα σιγα με διαρκη προσπαθεια και διδασκαλεια απο τους εκει δασκαλους=στο πεδιο το αστρικο , ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ το αστρικο μας σωμα το οποιο και θα μας δεχτει με την ανασταση μας! Αυτο βεβαια οπος καταλαβενουμε ολοι δεν γινετε απο σχεδον κανενα μας, πολυ λιγοι ανθρωποι τα εχουνε καταφεροι.ΝΑ ΣΑΣ ΠΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΛΑ ΕΤΣΙ?.Εχω παρακολουθησει μαθηματα αστρικης προβολης και ο Δασκαλος εκει μας μιλησε για αυτα εδω που σας λεο , φυσικα ομως εγω εχω και την αποψη μου και την γνωμη μου!
Λοιπον τι ειναι αστρικη προβολη με απλα λογια = ειναι να ξυπνησεις ενω ονειρευεσαι και να πεις οντας σε υπνο οτι "α να τορα ειμαι εδω και βλεπω ονειρο, τορα ειμαι σε ονειρο κα μπορω να κανω οτι θελω,να ταξιδεψω οπου θελω να μιλησω με αλλους που βρισκονται σε προβολη.Δεν σας εχει συμβει ποτε ενω κοιμαστε να ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΘΗΤΕ στον υπνο σας , δηλαδη να ξυπνησετε ενω κοιμαστε , να ξυπνησετε στον υπνο σας και να ποιτε οπ τορα κοιμαμε αλλα ειμαι εδω !!!! Πως να το περιγραψω αν θελετε να δειτε λιγακι το www.gnosticweb.com .
Μεσα απο την αστρικη προβολη και με προσπαθεια και διδασκαλεια θα διμιουργηθουμε στο αστρικο πεδιο και θα μεταφερθουμε εκει κατα την ανασταση μας απο το υλικο πεδιο που βρισκομαστε τορα.Αυτο ειναι και ενα μερη το θεμα της ταινιας ΜΑΤΡΙΧ αλλα μετα εγινε καταναλωτικο υπερθεαμα και μαλον δεν το καταλαβαι και πολυς κοσμος.
Λοιπον εσεις τι νομιζετε ΘΕΛΟΥΝ η ΟΧΙ να το επιτυχουμε αυτο ???? ΠΟΙΟΙ? ε αυτο ειναι μεγαλη συζητηση...............
Εχω να πο διαφορα απλα και κατανοητα για το τι παιζετε απο πισω και δεν αφηνουνε την ανθρωποτητα να κανει το βημα για την ανυψωση της ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.Τορα θα πο ενα απλο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΣΜΟΣ=ΣΕΞ=ΧΡΗΜΑ=ΔΟΞΑ=ΥΛΙΣΜΟΣ.
Αυτα καλη μας μερα.


Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2006, 06:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός
Καλησπερα σε ολους...

Εχω καποιες ερωτησεις πανω στο θεμα.

Ας υποθεσουμε πως καταφερνω επιτυνγχανω συνειδητη Αστρικη Προβολη
Τι γινεται?
Τι συναντω?
Αν συναντησω μια οντοτητα τι κανω?
Πως επιστρέφω?

Θα μπορουσατε επισης να μου πειτε μια ιδιεταιρα επετιχυμενη τεχνικη με ολες τις σχετικες λεπτομερειες?

Ευχαριστω πολύ...

ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2006, 18:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
Μια τεχνικη δικη μου ειναι
Το πρωι κοιμηθειτε πολυ αργα μεχρι τις 3 ωσπου να μην μπορειτε να κοιμηθειτε αλλο και πιειτε εναν καφε...Πατε παλι στο κρεββατι χωρις ιχνος νυστας...Κλειστε τα ματια και προσπαθηστε να κοιμηθητε..πιεστε τον εαυτο σας να κοιμηθει...ζωριστε τον!!!θα φτασετε σε ενα σταδιο που θα ειστε και ξυπνιοι και κοιμιστοι...Απο εκει και περα θα βγειτε
Οταν θα προσπαθητε να κοιμηθειτε καντε διαφορες σκεψεις...αυτο πιανει σε εμενα αν και δεν το δοκιμαζω παρα μονο καποιες φορες οταν δεν μπορω να κοιμηθω.. τυχαια
για να γυρισεις πισω νομιζω ανοιγεις απλα τα ματια η τρομαζεις..ας απατνησει και αλλο ενα μελος του forum για να ειμαστε σιγουροι!

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αχαιός
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
69 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 20:40:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αχαιός
Φιλε Stefa σε ευχαριστω για την απαντηση σου, δυστηχως ομως δε με καλυψες.
Παντως σε ευχαριστω και παλι...

Ας υποθεσουμε πως καταφερνω επιτυνγχανω συνειδητη Αστρικη Προβολη
Τι γινεται?
Τι συναντω?
Αν συναντησω μια οντοτητα τι κανω?
Πως επιστρέφω?
Χρειαζεται να φοραω κατι συγκεκριμενο?

Ευχαριστω πολυ.


ΦΟΒΟΥ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΡΑ ΦΕΡΟΝΤΕΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

StRaNgE_ShAdOw
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2006, 17:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους StRaNgE_ShAdOw
Παιδιά μου είχε συμβει παλιότερα και δεν ήξερα τι έιναι.Έβλεπα τι γινόταν γύρο μου ενώ κοιμόμουν.Όταν ξύπναγα ήταν ακριβώς έτσι όπως τα έβλεπα.
Όλα ξεκίνησαν πριν 11 περίπου χρόνια.Δεν ήξερα τι ήταν αυτό το βουιτό,το μούδιασμα σε όλο μου το σώμα που πολλές φορές δεν μπορούσα να κουνηθώ καθόλου.Ερχόταν απο μ'ονο του.Δεν έκανα καμία προσπάθεια για να γίνει.Και όποτε γινόταν ας πούμε το έδιωχνα,το απόφευγα.Κατάλαβα τι ήταν απο εδώ μέσα.Αυτά που γράφετε.και τα συμπτώματα που έγραψε το μέλος ''ΚΩΣΤΑΣ''.Τις τρείς όμως περιπτώσεις που έβλεπα τι γινόταν δεν είχα τα συμπτώματα αυτά.Τις τελευταίες μέρες όμως ενώ ξέρω τι ακριβώς πάει να μου συμβεί φοβάμαι να αφεθώ ελέυθερη γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.Άν κάποιος απο σας είχε αστρική προβολή η και εξωσωματικές εμπειρίες θα ήθελα να μου πει τι ακριβώς του συναίβει.

S A T O R
A R E P O
T E N E T
O P E R A
R O T A SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 21:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector
ΛΑΘΟΣ αντιλήψεις και κίνητρα πραγματοποίησης αυτό που οι πιο πολλοί γενικοποιούν με τις λέξεις «αστρική προβολή»:

1) Θα ταξιδεύω χωρίς σώμα αόρατος στον υλικό κόσμο θα βλέπω τα πάντα για τους άλλους μπλα μπλα μπλα….
2) Πηγαίνω σε κάποιον άλλο κόσμο παρόμοιο με αυτόν
3) Αν το καταφέρω θα είμαι ο θεός ο ίδιος θα κάνω μαγικά!! τύφλα να έχει ο Merlin και ο Μάγος του Οζ…
4) Ήμουν ένα βήμα πριν το καταφέρω γαμώτο η το κατάφερα για ολόκληρα 2 δευτερόλεπτα ωραία είμαι ο εκλεκτός και τα ξέρω όλα δε χρειάζεται να διαβάσω κανένα σπαστικό εσωτερικό βιβλίο μιας και δεν μπορώ να καταλάβω και τι λέει….απλά θα προσπαθώ κάθε βράδυ να βγω και θα βγω αφού παραλίγο να τα καταφέρω!!! (υπάρχουν και clubs για όποιον θέλει να «βγαίνει»)

Και μία προσωπική άποψη από κάποιον που δε ξέρει τίποτα….δεν «βγαίνεις από το σώμα σου» όπως αντιλαμβάνεσαι την φράση απλά στρέφεται η συνείδηση σου σε άλλο επίπεδο «πλαστικό» (που το πλάθεις) και προσβάσιμο από όλους! Και διάφορες δονήσεις να τις πω? συναισθήματα να τα πω? σου δημιουργούν ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΕΣ εικόνες και εμπειρίες τις οποίες τις δημιουργείς προβάλλοντας και προσπαθώντας να ερμηνεύσεις τις δονήσεις και τα συναισθήματα ενός κόσμου ασχέτου από τον υλικό με τα «εδώ» κριτήρια.

Από έναν 13χρονο μέχρι και 100χρονο δε πα να κάνει και 1 εκατομμύριο «αστρικές προβολές» αν δεν έχει συνειδητοποιήσει την υποκειμενικότητα των πραγμάτων, τον τρόπο που λειτουργεί και προβάλει τις εικόνες ο εαυτός του και πλάθει τους αστρικούς και ονειρικούς κόσμους, τότε δεν έχουν να του προσφέρουν τίποτα αυτές οι εμπειρίες είναι ΕΝΤΕΛΩΣ θολές. Έτσι και ΟΛΑ τα εσωτερικά βιβλία περιέχουν μεγάλο υποκειμενικό κριτήριο του συγγραφέα, και ο εντοπισμός αυτών των κριτηρίων είναι σημαντικός για την ουσιαστική κατανόηση και αντίληψη τους.

Για αυτό και οι αρχαίες μυητικές σχολές και διάφοροι εσωτεριστές σε Θιβέτ κτλ, προσπαθούν να κάνουν τους μαθητευόμενους μύστες καταρχήν να αντιληφθούν την υποκειμενικότητα των πάντων και τον ρόλο του «εγώ» σε αυτό, την αποφυγή προσκολλήσεων και εξαρτήσεων που παραποιούν εικόνες και αντιλήψεις και το πιο σημαντικό φυσικά την υπομονή!!! (που ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει στον δυτικό πολιτισμό)

Το δύσκολο δεν είναι να έχετε μια εσωτερική εμπειρία, το δύσκολο είναι να την αποσυμβολίσετε, και αν κρίνω από τις περισσότερες απαντήσεις δεν είναι δύσκολο άλλα απίθανο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μιλενα Ρ.
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2007, 19:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μιλενα Ρ.
Χαιρετω ολα τα μελη αυτου του topic με σεβασμο!Διαβασα σχεδον και τα τρια μερη του θεματος.Αυτο που μ`εχει εντυπωσιασει ειναι το ΄γεγονος πως οι περισσοτεροι για να μην πω ολοι εχουν βιωσει μια Α.Π.ισως πανω κι απο μια φορα.Μοιαζει κατι συνηθισμενο κι οχι κατι που το καταφερνει καποιος που εχει σπαταλησει χρονο και "κοπο΄" πανω απο βιβλια διαλογισμου η εσωτερικης μυησης...Καποιος που εχει δαμασει τη γηινη πλευρα του κι εχει υπεισελθει σε ανωτερα επιπεδα νοητικης και πνευματικης εξελιξης!Ετσι χανεται και ολη η μεταφυσικη γοητεια του φαινομενου,αν τα πραγματα ειναι τοσο απλα..Ποσο ικανοι ειμαστε,εμεις οι απαιδευτοι(βαζω και τον εαυτο μου μεσα) να χειριστουμε τετοιες "ιδιαιτερες" καταστασεις?!! Αυτος ειναι ο προβληματισμος μου και τον καταθετω. Φιλικα προς ολους εσας Μιλενα Ρ. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2007, 09:16:01  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή Μιλένα, καλώς ήλθες!

Η απορία σου είναι εύλογη.
Όσον αφορά εμένα τουλάχιστον, η επανάληψη της συνειδητής αστρικής προβολής είναι κάτι το σχεδόν άπιαστο.

Αυτό που έχω απλώς να συστήσω, από τη μικρή μου πείρα, είναι να δοκιμάζουμε, να πειραματιζόμαστε και να μη φοβόμαστε.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 13:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΤΟ PATHFINDER.GR ΕΝΑ ΚΛΑΜΠ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΠ.ΕΠΙΣΗΣ ΖΗΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA. ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΛΑΜΠ ΕΙΝΑΙ ASTRAL PROJECTION CLUB ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΡΙΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ. ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗΣ ASTRAL MAN.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2007, 15:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir
Hi Παίδες!!!
Ύστερα από τόσο καιρό επέστρεψα στο esoterica!!!σχολές κλπ....
Πρόσφατα κατάφερα να ξαναφθάσω στο σημείο με τους κραδασμούς...και αυτό ήρθε πολύ χαλαρά σε αντίθεση με της προηγούμενες φορές...δεν ένοιωσα καν ότι χρειάστηκε να προσπαθήσω...ήρθε από μόνο του που λέμε!!Φίλε Yngwie αν ακόμα παρακολουθέις τα forums παρακαλώ στείλε μου mail.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεπεράσω αυτόν τον φόβο που νοιώθω στο στάδιο των κραδασμών γιατί δυο φορές μου έχει συμβεί και τις δυο δεν κατάφερα να κάνω α.π γιατί φοβήθηκα...
Ευχαριστώ πολύ παίδιά
ΠέτροςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 14:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir
Επίσης,κάτι ακόμα που θα ήθελα να ρωτήσω και σταματάω για να μην γίνομαι κουραστικός :D είναι ποια είναι η διαφορά μεταξύ μιας συνειδητής α.π και ενώς lucid dream;Ξέρουμε ότι στο συνειδητό ονείρεμα πλοηγούμαστε σε έναν κόσμο που πηγάζει απο το εγώ μας ενώ στην α.π βρίσκονται οι σκέψεις όλων των ανθρώπων που βρίσκονται εν προβολή αλλα το ερώτημα μου είναι πως θα το αντιληφθώ αυτο και όταν ξυπνήσω και το θυμάμαι,να μπορώ να πω με συγουριά <<ναι αυτό ήταν α.π>>.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 18:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ/ή fafmir, σχετικά με το ποιά είναι η διαφορά μεταξύ αστρικής προβολής και lucid dreaming, θα μπορούσες να κοιτάξεις ένα σχετικό θέμα που είχαμε συζητήσει παλιότερα (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ VS ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Νομίζω οτι μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 20:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΕ FADMIR. ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kateriniwths31
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 20:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kateriniwths31
ΑΓΑΠΗΤΕ FADMIR ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΟΡΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 16:12:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir
Φιλε Dying_Incubus,ευχαριστω θα του ρίξω μια ματία!
Φίλε Kateriniwth,να διευκρινίσω οτι δεν είμαι Ο γνώστης του θέματος.Πρόσφατα άρχισα να διαβάσω για την α.π
Η μέθοδος που χρησιμοποιώ είναι η ακόλουθη:Ξαπλώνω πάντα ανάσκελα,χαλαρώνω το σώμα μου,συνήθως τον κάθε μυ ξεχωριστά.
Έπειτα,προσπαθώ να ελευθερώσω το μυαλλό μου από οποιαδήποτε σκέψη.αν τα καταφέω συνεχόμενα για κάποιο συγκεκριμένο χρόνο που δεν νομίζω να υπερβαίνει τα 10 λεπτά,τότε περνάω στο στάδιο των κραδασμών...Ομολογώ πως την πρώτη φορά φοβήθηκα απίστευτα...Ήταν τόσο δυνατό σαν να σε χτυπάει ηλεκτρικό ρεύμα...Τέλος πάντων αυτό είναι το στάδιο που δυσκολέυομαι να ξεπεράσω...Οποιαδήποτε συμβουλή φίλε kateriniwth είναι δεκτή!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
El_Kei
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2007, 04:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_Kei
Μέλη του Forum χαιρετώ σας..
Φίλε Fafmir προσπαθώ κι εγώ με τον ίδιο τρόπο, αλλά κι εγώ σε αυτό το σημείο "κολλάω"..
Οι κραδασμοί που ανέφερες σε μένα δεν είναι τόσο δυνατοί, αλλά υπάρχουν..
Αισθάνομαι κάποιες φορές να ακούω ένα βουητό, αλλά ασυναίσθητα το σταματάω..

..o,ti de fenetai, de symenei pws den yparxei..

Edited by - El_Kei on 19/05/2007 05:07:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fafmir
Νέο Μέλος

Greece
37 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2007, 18:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fafmir
Γεια σου El_Kei...παντως να ξερεις οτι οσο το κυνηγας,τοσο σου εμφανιζεται.Εγω τωρα με την σχολη μου ειμαι πολυ απασχολημενος και εχω τρεις μηνες και να το επιχειρησω...Παντως το θεμα εχει εξαντληθει
3 μέρη εχουν γραφτει.Το μονο που μενει ειναι να το εξασκησουμε.καλη συνεχεια!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BloodyAngel
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2007, 15:42:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyAngel
8ELO NA MOU PITE ME APLA LOGIA STA ELLINIKA OXI GREEKLISH POS GINETE AUTO TO PRAGMA!!!!!!!!!!mail me tora!!!!

I LOVE ANGELS,ANGELS ARE EVERYWHERE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2007, 17:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ BloodyAngel, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις.

Καταρχήν, δεν βρίσκω το λόγο να ζητάς από κάποιους συνανθρώπους σου κάτι με τόσο έντονο τρόπο και σ' αυτό το ύφος.
Είναι πολύ πιθανόν να τους κάνεις να μην σου πουν τίποτα.
Αυτό φυσικά δεν το λέω μόνο για την Αστρική Προβολή αλλά και για 1002 άλλα πράγματα...

Όσον αφορά τώρα την Α.Π., υπάρχει κάποιος λόγος που σε κινητοποιεί να το δοκιμάσεις?
Είσαι σίγουρος πχ ότι γνωρίζεις τι είναι το Αστρικό πεδίο, ποιοί λόγοι υπάρχουν για να δοκιμάσεις μια συνειδητή "έξοδο" σ' αυτό, τι κίνδυνοι μπορεί να παραμονεύουν κτλ?
Προσωπικά θα λάμβανα σε μεγάλο βαθμό υπόψιν μου τα παραπάνω ερωτήματα προτού δοκίμαζα κάτι το οποίο δεν ξέρω καν τι είναι.

Είμαι σίγουρος επίσης πως αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος και των δύο προηγούμενων (κλίκαρε στους τίτλους που ακολουθούν για να μπεις κατευθείαν) θα μάθεις κάποια πράγματα:

αστρική προβολή (μέρος πρώτο)

Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BloodyAngel
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2007, 23:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyAngel
O logos den ine mono gia tin astriki proboli, alla gia ola ta para3ena pou ginonte se auton ton kosmo.I astriki proboli aplos ine ena apo auta!Mou to protoipe enas 3aderfos mou kai meta ekana mia ereuna katalaba ti ine kai 8elo na to kano.genika me endiaferoun afta ta pragmata kai gia auto 8elo na ma8o pos to kanis!!episis me aresoun kai kai ta oujia board (opos ta lene)giati milas me kati to parafusiko (gia tin akribia me pneuma!)!!!8elo na rotiso kati uparxi tropos na dis na milisis me agelo h akoma na dis ton agelo prostati sou??

I LOVE ANGELS,ANGELS ARE EVERYWHERE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

El_Kei
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 05:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους El_Kei
quote:

Γεια σου El_Kei...παντως να ξερεις οτι οσο το κυνηγας,τοσο σου εμφανιζεται.Εγω τωρα με την σχολη μου ειμαι πολυ απασχολημενος και εχω τρεις μηνες και να το επιχειρησω...Παντως το θεμα εχει εξαντληθει
3 μέρη εχουν γραφτει.Το μονο που μενει ειναι να το εξασκησουμε.καλη συνεχεια!


Thanx Fafmir..
Καλά.. μη νομίσεις πως κι εγώ έχω το χρόνο και την όρεξη (λόγο κούρασης) να προσπαθώ συστηματικά..
Όσο για τα 3 μέρη που έχουν γραφτεί έχω διαβάσει ένα μεγάλο κομμάτι και από τα 3(ειναι λίγο μικρά.. γι'αυτό)..
Όπως και να'χει.. Καλή μας συνέχεια..

Φίλε BloodyAngel καλά τα όσα μας είπες, αλλά έχεις υπ'οψην σου τι κίνδυνοι μπορεί να παραμονεύουν;
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα..
Όσο για το πίνακα που ανέφερες, δεν είναι ένα παιχνίδι..
Είναι ένα ιδιαίτερα σοβαρό πράγμα που μπορεί να κοστήσει ακόμα και τη ζωή σου..
Αξίζει να δεχτείς αυτό το τίμημα?

..o,ti de fenetai, de symenei pws den yparxei..

Edited by - El_Kei on 25/06/2007 05:20:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 08:01:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ BloodyAngel, θα σε παρακαλέσω αρχικά να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς προκειμένου να είναι περισσότερο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.

Σχετικά με το "παράξενο" και διάφορες κατηγορίες του που σε ελκύουν, ίσως είναι φυσιολογικό σε κάποιο βαθμό το να θέλεις να αποκτήσεις μια σφαιρική άποψη για αυτό αλλά ως εκεί.
Δεν βρίσκω κάποιο λόγο το να αναμειχθείς πιο ενεργά με ouija boards κτλ, δε νομίζω ότι θα σου προσφέρουν και κάτι άλλωστε...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BloodyAngel
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2007, 12:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BloodyAngel
(ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ!)ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!ΑΠΛΩΣ ΜΕ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΜΑ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!!ΠΧ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΗΛΕΚΙΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ!

I LOVE ANGELS,ANGELS ARE EVERYWHERE!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zentka
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 13:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zentka
kalispera
eimai kainourgia sto forum oxi omos kai sto thema. asxoloumai oxi poli bebaia me tin astriki proboli. prospatho akomi gia tin proti mou empeiria alla mataia.
gi auto to thema ematha apo to boblio tou Coelo H BERONIKA APOFASIZEI NA PETHANEI opou mesa sto psixiatrio kanontas enesi stous astheneis oi giatroi tous upebalan se astriki proboli sa therapeia.
kai go kapos etsi ksekinisa. gia na nioso auti ti apisteuti xara kai iremia pou eniothan oi astheneis.
arxisa na diabazo siga siga o,ti exete grapsei gi auto omos tha mou parei kairo. milate xronia tora!
anupomono gia tin proti fora. den ksero giati den exo petuxei akomi.
pantos mia fora pou me pire o upnos sti prospatheia, otan ksipnisa eniotha eutixismeni kai apolita ksekourasmeni an ki eixa koimithei molis 5 ores.
perimeno sxolia sas ki ena kalosorisma Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy