ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΑΓΙΩΝ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (ΝΟ2)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 02:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:

22, ξεκόλλα. Μην αφήνεις τον εγωισμό και το attitude να σε τυφλώνουν, και γράφεις στα οο σου τις νέες πληροφορίες που εμφανίζονται στο forum και που δεν ήξερες. Δεν θέλω να σου χαλάσω το όμορφο λογικό οικοδόδημα, αλλά βάλε τη λογική να δουλέψει λίγο αυστηρά, και κάτι άλλο θα χτίσεις:

4. Η φράση <<ο Πούτιν δεν θα είναι τριγύρω για πολύ>> δεν θέτει χρονικό όριο, ανεξαρτήτως εκλογών.

3. Η φράση <<σε καμιά δεκαριά χρόνια από το θάνατό μου θα δοξαστεί η Ελλάδα>> δεν βάζει περιορισμούς στη συχνότητα ή την τακτικότητα των στιγμών δόξας. Δεν απαιτεί τακτικά κάθε 5-6 μήνες να δοξάζεται η Ελλάδα.
Η επόμενη στιγμή δόξας μπορεί να μην έχει καμία σχέση με τον ΓΠΠ, μπορεί και να έχει.

2. Η φράση <<όλα αυτά θα συμβούν όταν στην κυβέρνηση της Τουρκίας ανέβει μια νέα γενιά πολιτικών>> δείχνει ελαφρώς προς την αρχή της κυβέρνησης Ερντογάν, εντάξει. Αλλά δεν θέτει χρονικό όριο.
Και να κερδίσει τις εντολές του χρόνου ο Ερντογάν, αυτό δεν αντιτίθεται λογικά στην προφητεία.
Πες ότι χάνει ο Ερντογάν την 2 Οκτ 2006.
Εσύ επιμένεις ότι τα λάχανα φυτεύονται Νοέμβριο (δηλαδή μετά τις εκλογές) χωρίς κανένα στοιχείο, όταν δύο site δείχνουν σαφώς ότι αυτό είναι λάθος. Λες οτι οι παππούδες μας έτσι κάνανε, χωρίς κανένα στοιχείο, και τα site αναφέρονται στη σύγχρονη γεωπονική. Και οι Ρώσοι της διαστημικής εποχής θα τα φυτέψουν όπως οι παππούδες μας. Ξεκόλλα.

Τα λάχανα φυτεύονται δύο φορές το χρόνο. Οπότε και η άνοιξη 2006 παίζει, και το φθινόπωρο 2006. Για φέτος, είναι αργά για να βγει η προφητεία με τα λάχανα.

1. Ο <<βαρύς και δυσβάσταχτος φόρο>> δεν μπορεί να είναι ένας φόρος που αφορά το 1% του πληθυσμού που ενδεχομένως αγοράζει νεόδμητα μετρητοίς. Άκου αυτούς που το έχουν ψάξει, άκου και κανά συμβολαιογράφο ή μεσίτη. Μην επαναλαμβάνεις αυτό με το ΦΠΑ, γιατί εκτός που με προσβάλλεις (όσον αφορά την πείρα μου), δείχνεις λες και δεν ξέρεις τίποτα από ζωή.

Ο δυσβάστακτος φόρος πρέπει να είναι ένας φόρος που μας αφορά όλους. α. Ο πληθυσμός εν γένει, υπέβαλλε φέτος το Ε9, με όλα τα του περιουσιακά στοιχεία.
β. Του χρόνου οι αντικειμενικές αξίες ανεβαίνουν.
Αυτά τα δύο λένε πολλά.
Χωρίς βέβαια να αποδυκνύουν τίποτα.

quote:

Επίσης να προσθέσω σε όλα αυτά την προφητεία των Ινδιάνων της Αμερικής που λένε ότι όταν θα δείτε να πλυμμηρίζει από πάρα πολύ νερό,τότε θα γίνει ο τρίτος παγκόσμιος.

Δυό φορές πλημμύρισε. Αλλά ΓΠΠ δεν είδα.
Βάλε τη λογική στο αυστηρό. Η προφητεία δεν λέει πόσες πλημμύρες θα προηγηθούν της πλημμύρας του ΓΠΠ.
Στην Καλιφόρνια λένε κάποι ότι αναμένονται πλημμύρες. Να δούμε. Μπορεί και την άνοιξη, μπορεί και τώρα. Τίποτα δεν αποδεικνύεται.

quote:

Επίσης την προφητεία του Νοστράδαμου ότι οι ολυμπιακοί της αθήνας είναι οι τελευταίοι

Αυτό λογικά μας περιορίζει πριν το 2008, δεν λέει τίποτα για 2005 ή 2006.

quote:

και την προφητεία των καθολικών ότι ο πάπας-Βενέδικτος είναι ο τελευταίος(πριν την ένωση των εκκλησιών κάτω από ένα βασιλιά).

Αυτό δεν λέει τίποτα για Νοέμβριο 2005. Τόσο άρρωστος είναι ο έρμος ο Πάπας; Άμα λάχει τον κρατάνε διασωληνωμένο 2-3 χρόνια οι Νεοταξίτες.

Για τα αριθμολογικά θα σου φτιάξω αν θέλεις ένα προγραμματάκι, να μας βγάλει όλες τις λέξεις στο forum με λεξάριθμο 666 (ή 7, το σύμβολο της Σοφίας του Θεού). Να δούμε ποιοί είναι οι πιθανοί σατανάδες ανάμεσα μας. Τον ουραγό φοβάμαι.

(πλάκα κάνω, ουραγέ :)

Εγώ παίζω ΓΠΠ για άνοιξη 2006.

Πάντα με κάθε επιφύλαξη.

Φιλικά πάντα.



Προσπαθησα...καποτε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 03:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
φιλοι μου αυτο με την ξαδερφη μου δεν ειναι καθολου πλακα και το μυαλο μου παει στο χειροτερο αφου δεν μου λεει το λογο(χρονια ηθελε να παει εκει αλλα απροβλεπτοι παραγοντες οπως κηδειες συγγενων και ενα καταγμα στο ποδι δεν της το επετρεψαν).τωρα με την κυπρο επιτρεψτε μου μια επιφυλαξη.αν στο ποκερ της τραπουλας γινονται τρομεροι ελιγμοι και μπλοφες για μερικα ευρω,φανταστειτε τι μελλει γενεσθαι στο διπλωματικο ποκερ που παιζονται τα παντα.δεν συμφωνω οτι απαραιτητα βρηκαμε κατι για τις 29-11-2005,αλλα αν οι τουρκοι δεχτουν κατι τωρα(πχ αναγνωριση της κυπρου) και με καποιο κολπο γκροσο προσπαθησουν να μην το εφαρμοσουν?(γιατι αν το εφαρμοσουν μαυρη τουρκικη γατα που τους εφαγε?)και ερθει η προφητεια που λεει οτι ολα θα γινουν ξαφνικα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 08:54:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΑΓ. ΚΟΣΜΑ ΑΙΤΩΛΟΥ

«ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΠΟΛΕΩΣ ΛΥΘΕΙ ΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ. ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΧΩΡΕΣ ΜΙΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ.»

ΒΟΗΘΕΙΑ:

ΟΤΑΝ Ο ΑΓΙΟΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΑΥΤΟ (1750 μ.Χ. ΠΕΡΙΠΟΥ) ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΗΤΑΝ 17.

ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΣΟΒΙΕΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40.

Ο ΑΓΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ Ο «ΕΞΩ ΑΠ’ ΕΔΩ» ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ.

ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ, ΣΤΙΣ 100 ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 09:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
H ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ AYΣΤΡΙΑΣ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΦΑΝ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΛΕ ΠΟΤΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΔΕΧΤΗΚΕ ΠΛΗΓΜΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΟΗΤΡΟ ΤΗΣ.
ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ.ΠΩΣ? ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΕ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΕ.ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΑΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΥΝ.
Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΗ ΣΑΝ ΕΝΑ ΜΟΛΥΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΣΤΕΙ.
Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 09:56:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Ψυχραιμία παιδιά...

Διάβαζα και άκουγα από χθες για την Τουρκία...χαμπάρι δεν έχουμε πάρει.
Κοντολογίς, τους έχουν βάλει να υπογράψουν τα κέρατά τους από προϋποθέσεις και τους ζητούν να γίνουν λίγο-πολύ Ελβετία.
Κι αφού, κι αν το καταφέρουν και μετά από 71 (!!!!!) ακόμα διαπραγματευτικές διαδικασίες, θα πρέπει η Γαλλία και η Αυστρία να επικυρώσουν με δημοψήφισμα οι λαοί τους ότι αποδέχονται να γίνει η Τουρκία ισότιμο μέλος.

Φέξε μου και γλύστρισα δηλαδή.

Αφήστε το άλλο, το ωραίο, το μεγάλο: Λέει ότι σύντομα (στα επόμενα χρόνια- εδώ το έχουν αφησει λίγο ασαφές) θα πρέπει να αναγνωρίσουν:
1. Την Κυπριακή Δημοκρατία
2. Την γενοκτονία των Κούρδων.

Δηλαδή, λένε στον Τούρκο....θα είσαι η γκόμενα μας:
θα είσαι μονίμως στα 4, για τα επόμενα χρόνια, κι αν κι εφόσον εμείς χορτάσουμε - θα το πω ευγενικά - να σε θωπεύουμε, θα το σκεφτούμε τελικά αν θα σε κάνουμε γυναίκα μας. Κάτσε τώρα εκεί και για να αρχίσουμε να δούμε πόσο πρόθυμη είσαι κα Τουρκία: έχεις μπροστά σου Κύπρο και Κουρδικό.

Τι γίνεται τώρα: οι Τούρκοι (που στο μυαλό τους ονειρεύονται μεν την μεγάλη Οθωμανική Αυτοκρατορία, πλην όμως έχουν και τα εσωτερικά τους, και πως θα πάνε να τα εξηγήσουν όλα αυτά του Λουξεμβούργου μέσα στην χώρα τους) θα βάλουνε Αμερική και Ανάν να φτιάξουνε νέο σχέδιο...το οποίο - προβλέψτε το, θα φτάσει σε αδιέξοδο.

Και τότε - εγώ λέω - θα αρχίσουν τα όργανα.

Αυτό μπορεί να αρχίσει και νωρίτερα και μέσα στους επόμενους μήνες. Γιατί για σκεφτείτε να βγει ο Ανάν και να επιμένει στο παρόν του σχέδιο που θα απορρίπτει η Κύπρος?

Τι θα κάνει τότε η Τουρκία?

Θυμηθείτε το: η χθεσινή μέρα δεν είναι για καλό.
΄"99 φορές θα προσπαθούνε με την πένα και 1 με τον πόλεμο"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bellsak
Μέλος 1ης Βαθμίδας


68 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 10:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bellsak
ΦΙΛΕ ΑΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 10:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Δυστυχώς φίλε όχι....

αυτό το έχουν μόνο οι διπλωμάτες και οι δημοσιογράφοι. Αυτά που σου είπα τα άκουσα χθες στον ΑΝΤ1 στην τηλεόραση, στην ΝΕΤ επίσης και ακόμα μία ανάλυση το πρωί στο ραδιόφωνο του alpha με ζωντανή σύνδεση με Λουξεμβούργο.

Ξέρεις όμως, ακόμα και το κείμενο να είχαμε μην φαντάζεσαι πως θα ήταν κάτι που θα μπορούσε να το διαβάσει κάποιος σε 1-2 ώρες, έτσι?
Το "κείμενο" είναι ένα βιβλίο γεμάτο με δικο-λαβικούς όρους, που εν πάσει περιπτώσει αν δεν είσαι δικηγόρος και διπλωμάτης δύσκολα μπορείς να καταλάβεις τι κρύβεται πίσω από κάθε τι που λέγεται, πόσο μάλλον το γιατί λέγεται αυτό που λέγεται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 10:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
Φίλε Στιτς,

είχα ζητήσει την βοήθειά σου στην εξήγηση ενός χρησμού...μην το ξεχάσεις σε παρακαλώ...γιατί αν δεν κάνουμε μια δουλειά οργανωμένα θα χάσουμε τον μπούσουλα.

Αν το παρέλειψες στην ανάγνωση, κοίτα ξανά σελ.21 σχετικά με ένα χρησμό του Αγ. Ταρασίου που παρέθεσες.

Σε ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 11:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ STITS ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 11:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΑΔΕΛΦΕ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΕΤΕ,

Ο ΧΡΗΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΓ. ΤΑΡΑΣΙΟΥ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΑΡΙΘΜΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ.
ΔΗΛΑΔΗ 1453 + 336 = 1789.
ΤΟ 1789 ΚΑΙ ΜΕΤΑ «ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΘΗ Η ΒΑΣΑΡΑΒΙΑ, ΚΑΙ Ο ΝΙΣΤΡΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ (ΙΣΤΡΟΣ Ή ΔΟΥΝΑΒΗΣ) ΘΕΛΕΙ ΓΕΝΕΙ ΣΥΝΟΡΟΝ»

ΠΑΡΑΚΑΤΩ Ο ΧΡΗΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΑΛΛΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ.
ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΟΤΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΜΟΙΑΖΕ ΜΕ «ο ».
ΕΠΕΙΤΑ ΕΞΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΚΥΘΙΑ ΚΑΙ ΑΙΓΥΠΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ ΔΥΟ ΚΕΡΑΤΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΙΝΕ « α ».
ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΑΜΕ ΕΧΑΣΕ ΤΑ ΔΥΟ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ « ο » ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑΕΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ ΩΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΓΚΥΡΑ.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΧΡΗΣΜΟΣ:
«ΤΟΥΤΟΝ ΔΕ ΓΕΝΟΜΕΝΩΝ, ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΜΦΥΛΙΟΣ, ΚΑΙ ΑΠΟΛΕΣΘΗΣΕΤΑΙ ΠΑΣ Ο ΛΑΟΣ Ο ΑΠΙΣΤΟΣ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΞΥΠΝΗΣΕΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ, Ο ΕΝ ΑΡΧΗ ΜΕΝ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ «Ι», ΕΝ ΔΕ ΤΩ ΤΕΛΕΙ ΤΟ «Σ» ΕΧΩΝ, Α ΣΗΜΑΙΝΟΥΣΙ ΣΩΤΗΡΙΑΝ. ΚΑΙ ΣΩΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΚΗΡΥΤΤΩΝ ΑΥΤΟΙΣ ΤΟ «α» ΚΑΙ ΤΟ «ω» ΑΠΕΡ ΕΝ ΤΩ ΟΝΟΜΑΤΙ ΑΥΤΟΥ ΕΧΕΙ. ΚΑΙ ΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑΝ ΑΥΤΟΥ ΕΝ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΤΗΣ ΩΡΑΣ. ΩΣ ΕΚ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΡΙΔΗΛΩΣ ΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ.»

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΞΗΓΩ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STITS
Μέλος 2ης Βαθμίδας


273 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 11:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STITS
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΝ ΕΙΚΟΝΕΣ Σ’ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE, ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΒΙΒΛΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΔΥΣΕΥΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΑΝΑΡΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 12:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
STITTS ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΗΝ ΑΜΑLIA ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΑΒΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 13:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Φίλε Λιακοφαν,σέβομαι το ότι εσύ δεν θέλεις να τα δεις έτσι,αλλά εγώ θα συνεχίσω να επιμένω στην άποψη μου διότι ξέρω κάτι περισσότερο από αυτά που έχεις διαβάσει εδώ μέσα,αυτό το <<κάτι>> με κάνει να πιστεύω ότι όλα θα αρχίσουν το Νοέμβριο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
quote:
Διάβαζα και άκουγα από χθες για την Τουρκία...χαμπάρι δεν έχουμε πάρει.
Κοντολογίς, τους έχουν βάλει να υπογράψουν τα κέρατά τους από προϋποθέσεις και τους ζητούν να γίνουν λίγο-πολύ Ελβετία.
Κι αφού, κι αν το καταφέρουν και μετά από 71 (!!!!!) ακόμα διαπραγματευτικές διαδικασίες, θα πρέπει η Γαλλία και η Αυστρία να επικυρώσουν με δημοψήφισμα οι λαοί τους ότι αποδέχονται να γίνει η Τουρκία ισότιμο μέλος.

Φέξε μου και γλύστρισα δηλαδή.

Αφήστε το άλλο, το ωραίο, το μεγάλο: Λέει ότι σύντομα (στα επόμενα χρόνια- εδώ το έχουν αφησει λίγο ασαφές) θα πρέπει να αναγνωρίσουν:
1. Την Κυπριακή Δημοκρατία
2. Την γενοκτονία των Κούρδων.

Δηλαδή, λένε στον Τούρκο....θα είσαι η γκόμενα μας:
θα είσαι μονίμως στα 4, για τα επόμενα χρόνια, κι αν κι εφόσον εμείς χορτάσουμε - θα το πω ευγενικά - να σε θωπεύουμε, θα το σκεφτούμε τελικά αν θα σε κάνουμε γυναίκα μας. Κάτσε τώρα εκεί και για να αρχίσουμε να δούμε πόσο πρόθυμη είσαι κα Τουρκία: έχεις μπροστά σου Κύπρο και Κουρδικό.

Τι γίνεται τώρα: οι Τούρκοι (που στο μυαλό τους ονειρεύονται μεν την μεγάλη Οθωμανική Αυτοκρατορία, πλην όμως έχουν και τα εσωτερικά τους, και πως θα πάνε να τα εξηγήσουν όλα αυτά του Λουξεμβούργου μέσα στην χώρα τους) θα βάλουνε Αμερική και Ανάν να φτιάξουνε νέο σχέδιο...το οποίο - προβλέψτε το, θα φτάσει σε αδιέξοδο.

Και τότε - εγώ λέω - θα αρχίσουν τα όργανα.

Αυτό μπορεί να αρχίσει και νωρίτερα και μέσα στους επόμενους μήνες. Γιατί για σκεφτείτε να βγει ο Ανάν και να επιμένει στο παρόν του σχέδιο που θα απορρίπτει η Κύπρος?

Τι θα κάνει τότε η Τουρκία?

Θυμηθείτε το: η χθεσινή μέρα δεν είναι για καλό.
΄"99 φορές θα προσπαθούνε με την πένα και 1 με τον πόλεμο"


Συμφωνω ταμαλα.
Αλλα διαφωνω στο τελευταιο...

Η σωστη φραση Αετε ειναι "Θα προσπαθουν να το λυσουν με την πενα μα δεν θα μπορουν.99 φορες με τον πολεμο, και 1 με την πενα"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Eνα Βελγικό κανάλι είπε ότι το φεγγάρι που είναι πάνω στην Τουρκική σημαία σκέπασε χθες τον ήλιο της Ευρώπης και για αυτό είχαμε έκλειψη ηλίου! Τι να θέλει να πει άραγε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 14:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα
φανταστειτε ενα υποθετικο σεναριο. ο Κ.Καραμανλης σε εθνικο δικτυο ανακοινωνει την αναγνωριζει την Τουρκικη Δημοκρατια Βορειου Κυπρου. φανταστειτε τι εχει να ακολουθησει.θα τον λιντσαρουμε μεχρι την Δευτερα Παρουσια οποτε και αν Αυτη πραγματοποιηθει.
αντιστρεψτε το σεναριο.ο Ρετζεπ Τ αγιπ Ερντογαν ανακοινωνει την αναγνωριση της Νοτιας Κυπρου(ετσι ονομαζουν οι τουρκοι την κυπριακη δημοκρατια) με ολα τα παρελειπομενα (αποχωρηση στρατευματων,ανταλαγη πρεσβεων,ανακληση της αναγνωρισεως των κατεχομενων και γενικα <εγκαταλειψης> των τουρκοκυπριων.)φανταστειτε τι εχει να γινει.για αυτο εγω φοβαμαι μηπως πουν οι τουρκοι στην εε <δεχομαστε να αναγνωρισουμε την κυπριακη δημοκρατια σε ταδε χρονικο διαστημα για να γινουμε πληρες μελος> και πριν ερθει η συμβατικη αυτη ημερομηνια να κανουν κατι (σαν θερμο επεισοδιο η κατι αλλο με στρατιωτικα μεσα οπως προβοκατσια) προκειμενου να μην ξεστομισουν την αναγνωριση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαθήτρια
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαθήτρια
κάτι για τα λάχανα.
Επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι με τον λαχανόκηπό μου,λάχανο φυτεύουμε Οκτώβριο άντε το πολύ Νοέμβριο.Το λάχανο για να γίνει καλό θέλει υγρασίες και όταν κοντεύει η συγκομιδή να κάνει πολύ κρύο.
Τα λάχανα κάθε άλλης εποχής είναι ''πειραγμένες'' ποικιλίες και αφύσικες.Γι' αυτό και άνοστες.
Όλοι οι σωστοί καλλιεργητές ακολουθούν την τακτική αιώνων.Το κάθε πράγμα στον καιρό του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79
κρύβονται πολλές παγίδες παιδιά και δυστυχώς η δική μας πλευρά δεν είναι άξια των περιστάσεων.

φανταστειτε ενα υποθετικο σεναριο. ο Κ.Καραμανλης σε εθνικο δικτυο ανακοινωνει την αναγνωριζει την Τουρκικη Δημοκρατια Βορειου Κυπρου
===
διόλου απίθανο να μη σου πω και το πιθανότερο, άλλωστε επί εποχής σχεδίου Ανάν, δε λέγανε ότι πρέπει να αλλάξει η κατάσταση με την απομόνωση της βόρειας Κύπρου;
Τότε δεν ήταν που η ΒΑ επιχείρησε να κάνει δρομολόγιο στα κατεχόμενα;
Σας θυμίζω δε και το ελληνικό πλοίο το οποίο προσέγγισε στα κατεχόμενα πριν λίγους μήνες παρά το εμπάργκο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sav
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 15:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sav
Θα ήθελα να σας υπενθυμίσω(κυρίως τον 22) πως ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός λέει πως πρώτα θα καταστραφεί η Αυστρία και έπειτα η Τουρκία . Άρα νομίζω πως αποκλείετε το ενδεχόμενο να ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος τον Νοεμβριο που λες.Εκτός αν γίνουν όλα τόοοοοσο γρήγορα...Εγώ προβλέπω ένα θερμότατο επισόδειο στο Αιγαίο απο Τούρκους στρατιωτικούς οι οποίοι δεν νομίζω να πολυθέλουν την ένταξη τους στην Ευρώπη....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
grypas
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους grypas
Παιδια, με τετοια κατασταση που δεν ξερεις τι να πιστεψεις και που πατας και που βρισκεσαι, ολα ειναι πιθανα!!! Σημερινα-μεσημεριανα τα αποκατω:

"Με παραβιάσεις στο Αιγαίο γιορτάζει η Τουρκία τις ενταξιακές διαπραγματεύσεις με την ΕΕ"

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=654313&lngDtrID=244

"Αμετάβλητη η θέση της Τουρκίας στο Κυπριακό, επαναλαμβάνει ο Αμπ.Γκιουλ"
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=654334&lngDtrID=244Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IX eleni
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Australia
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IX eleni
Opos lei kai o SAV
QUOTE///
Θα ήθελα να σας υπενθυμίσω(κυρίως τον 22) πως ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός λέει πως πρώτα θα καταστραφεί η Αυστρία και έπειτα η Τουρκία .

The cause of the general war will come from Dalmatia. Austria will be dismembered first and then Turkey.

That which is desired [i.e., freedom] will come in the third generation. Your grandchildren will see it.
http://www.stmaryofegypt.org/kosmas/prophecies.html

Glory be to God
helen
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
quote:
ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός λέει πως πρώτα θα καταστραφεί η Αυστρία και έπειτα η Τουρκία

Αυτο εχει πραγματοποιηθει ηδη.Τοτε επι Αγιου Κοσμα η περιοχη λεγοταν Αυστροουγγαρια η οποια διαμελιστηκε στα σημερινα κρατη.Η περιοχη εκει γενικοτερα ονομαζοταν Δαλματια.

Edited by - ΝΙΚΟΣGR on 04/10/2005 16:38:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

grypas
Νέο Μέλος


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους grypas
Μηπως Δαλματια=Κροατια της οποιας η Αυστρια υποστηριξε την αιτηση στην Ε.Ε. σθεναρα και εις βαρος της Τουρκικης αιτησης(ηταν ενας απο τους βασικους λογους) και ελαβε τις φοβερες εκεινες πιεσεις απο ΗΠΑ και Αγγλια;
Συγκεκριμενα απο το BBC:
"Observers have suggested Austria's eventual concession on Turkey was linked to the EU's decision also to begin membership discussions with its neighbour, Croatia."

Λέτε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
quote:

quote:
ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός λέει πως πρώτα θα καταστραφεί η Αυστρία και έπειτα η Τουρκία

Αυτο εχει πραγματοποιηθει ηδη.Τοτε επι Αγιου Κοσμα η περιοχη λεγοταν Αυστροουγγαρια η οποια διαμελιστηκε στα σημερινα κρατη.Η περιοχη εκει γενικοτερα ονομαζοταν Δαλματια.


Έτσι πρέπει να είναι...και μην ξεχνάμε ότι το θέμα της Δαλματίας δεν αναφέρεται σε καμιά από τις προφητείες σχετικά με τον 3ο Π.Π. Μην το μπλέκουμε.

Θα θελα να κάνουμε μια μνημόνευση ξανά των αιτιών του πολέμου:

Προφητεία Αγιορίτη Ιωσήφ εκ της Μονής Βατοπαιδίου:
Με μιας θα ανάψη η φωτιά από μικρή αιτία/ κραυγή πολέμου έρχεται από τη Βουλγαρία.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ Γέροντα Παϊσίου (Μοναχού Αγίου Όρους):
ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ ΚΑΙ Γ ΄ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ
Η θέση του Γέροντα για το πιο πάνω θέμα ήταν η εξής:
- Όταν ακούσετε , ότι τα νερά του Ευφράτη τα κόβουν ψηλά οι Τούρκοι με φράγματα , να ξέρετε ότι ήδη μπήκαμε στην προετοιμασία του Αρμαγεδώνα ,και ότι διακόσια εκατομμύρια στρατός θα διαβή τον Ευφράτη για την Μέση Ανατολή ….

Πόλεμος με Τουρκίας & Τα Εξαμίλια της Προφητείας Αγίου Κοσμά του Αιτωλού
Ήλθαν κάποιοι εδώ ,και άρχισαν να μου λένε ότι θα γίνη πόλεμος ,κι΄ότι οι Τούρκοι θα φθάσουν μέχρι τα Εξαμίλια στην Κόρινθο ! Με ανάγκασαν να τους εξηγήσω ότι τα Εξαμίλια πού γράφει ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός στις προφητείες του ,είναι τα 6 ναυτικά μίλια της υφαλοκρηπίδος και ότι γι΄αυτά θα «πιαστούμε»!
Όμως δεν θα μπούν στην Ελλάδα, μέχρι εκεί θα προχωρήσουνε , στα έξη μίλια, και τότε θα τους βρεί η μεγάλη συμφορά από τον Βορρά, που λένε τα γραφόμενα , και τίποτα δεν θα μείνει όρθιο …


Κοσμάς ο Αιτωλός:
" Θα προσπαθούν να το λύσουν με την πέναν μα δέν θα μπορούν. 99 φορές με τον πόλεμο και μια με την πένα "
"Οι Τούρκοι θα μάθουν το μυστικό (ή θα καταλάβουν στο Αλβανικό Χειρόγραφο) τρεις μέρες γρηγορότερα από τους Χριστιανούς".
"Θάναι τον όγδοο (8ον) αιώνα που θα γίνουν αυτά".
"Θα μαζωχτεί το χιλιάρμενο στο Σκάλωμα (Άγιοι Σαράντα) και θαρθούν κοκκινογέλεκοι να πολεμήσουν για σας".
" 'Η τρεις μέρες, ή τρεις μήνες, ή τρία χρόνια θα βαστάξει".
"Οι Τούρκοι θα φύγουν αλλά θα ξανάρθουν πάλι και θα φθάσουν ως τα Εξαμήλια. Στο τέλος θα τους διώξουν στην Κόκκινη Μηλιά. Από τους Τούρκους, το 1/3 θα σκοτωθεί, το 1/3 θα βαπτιστεί και το άλλο θα πάει στην Κόκκινη Μηλιά".

Άρα, καταλαβαίνω τα εξής:

Αιτία: Κυπριακό
Αφορμή: κάτι με την Βουλγαρία (μήπως τελικά δεν είναι ο αγωγός, αλλά η ένταξη ή μαλλον ο τρόπος που θα μπει η Βουλγαρία να θεωρηθεί προσβλητικός για την Τουρκία?)

Πόλεμος: οι Τουρκοι φτάνουν το πολύ μέχρι τα 6 ναυτικά μίλια και μεχρι να φτάσει ο στρατός μας τους έχουν επιτεθεί οι Ρώσοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
Το πράσινο φως για την επανέναρξη των ενταξιακών διαπραγματεύσεων με την Κροατία, που είχαν διακοπεί εξαιτίας της μη συνεργασίας της με το Διεθνές Ποινικό Δικαστήριο για την πρώην Γιουγκοσλαβία (ΔΠΔ), έδωσε χθες η γενική εισαγγελέας του ΔΠΔ.
http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=88594032

Τα βασικά σημεία του πλαισίου
http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=24366064

Εναρξη απαγορεύσεων
http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=10183280

Και στο βάθος ...δημοψήφισμα
http://www.enet.gr/online/online_text?c=111&id=37922544

Edited by - ΝΙΚΟΣGR on 04/10/2005 17:02:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 16:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR
Δειτε και αυτο λιγο..
http://english.pravda.ru/science/19/94/379/16227_hurricanes.html

Χωρις πλακα τωρα!
Λετε να τα κανουν οι ρωσοι αυτα εκει στην αμερικη?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antithetos1972
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 18:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antithetos1972
{Συγγνώμη που απαντώ στον Menas με μία ημέρα καθυστέρηση, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα - λόγω της φύσεως της εργασίας μου - να παρακολουθώ το forum συχνότερα από μια φορά τη μέρα}
Συμφωνώ με την άποψή σου ότι "εγγυς εστιν". Αν δεν συμφωνούσα, δεν θα παρακολουθούσα αυτή την τόσο ενδιαφέρουσα και ενημερωτική συζήτηση - η οποία με βοήθησε να γνωρίσω πολλά πράγματα που δεν ήξερα. Και βεβαίως αναγνωρίζω τα σημάδια που δείχνουν ότι, τα γεγονότα που προφητεύονται από τους αγίους της εκκλησίας μας, είναι κοντά.
Με "ξενίζει" μόνο η διάθεση ορισμένων εκ των συνομιλητών να επιμένουν στην διατύπωση "απόλυτων" ημερομηνιών. Το αν θα συμβεί κάτι το 2005, το 2008, συγκεκριμένα στις 30 Νοεμβρίου ή ακριβώς στις 8 Ιανουαρίου, ταπεινά νομίζω ότι ουτε το γνωρίζουμε ούτε το "ορίζουμε". Πολλά γεγονότα είναι κοντά, και αυτό το αμαγνωρίζω. Ας μην επιμένουμε όμως να εντοπίσουμκε τις ακριβείς, απόλυτες ημερομηνίες. Μήπως έτσι υπάρχει ο κίνδυνος να πέσουμε σε πλάνη αντίστοιχη με αυτή των "μαρτύρων του Ιεχωβά", οι οποίοι πολλές φορές έχουν... "προβλέψει" τη δευτέρα παρουσία (ή όπως αλλιώς το ονομάζουν) πέφτοντας, βεβαίως έξω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 19:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΩΡΑ 9 ΕΟΡΤΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Aetos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
349 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 19:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aetos
quote:

ΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΩΡΑ 9 ΕΟΡΤΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ.

Η Μεγαλόχαρη όμως γιορτάζει πολλές ημέρες το χρόνο...έτσι δεν είναι φίλε Κυριακόπουλε?

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον "αντίθετο"...το να λέμε ημερομηνίες με απόλυτη διάθεση ΑΣΦΑΛΩΣ και δεν είναι σωστό!

Όμως...κανένας από αυτούς που είπαν ημερομηνίες δεν το είπαν "ντε και καλά".

Ο κάθε ένας που είπε ημερομηνία, είχε την διάκριση να μιλήσει με το στυλ ότι "εμένα μου φαίνεται λογικό"...και στο τέλος-τέλος με κάποιο συνειρμό.
Άρα λοιπόν, δεν είμαστε σαν τους Ιεχωβάδες, ούτε με κανέναν άλλο μοιάζουμε.

Απλά, αυτό που καταλαβαίνω πως εννοεί ο αντίθετος είναι ότι θέλει "ρέγουλα" για να μη γίνει γραφική η κουβέντα.

Τώρα αυτό που λέει ο Κυριακόπουλος, νομίζω πως είναι σωστό: Είχες κάτι αναφέρει σχετικά, έτσι Κυριακόπουλε? Νομίζω πως είναι γραμμένο κάπου...για βοήθησε την μνήμη μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kyriakopoulos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


404 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 19:31:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kyriakopoulos
ΦΙΛΕ ΑΕΤΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΕΟΡΤΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ(ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΣΑ)ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΘΑ`ΝΑΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΘΕΟΜΗΤΟΡΙΚΕΣ ΕΟΡΤΕΣ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ,15 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ(ΚΟΙΜΗΣΗ),8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ(ΓΕΝΕΘΛΙΟ)21 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ(ΕΙΣΟΔΙΑ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy