ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 21:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
ΦΙΛΕ KERRY σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου. Να’ σαι καλά αδελφέ.
Πραγματικά αγαπάς τους φίλους σου, με τα ελαττώματά τους…!

Εγώ να δεις πόσο γουστάρω την παρέα σου / σας. Και να δω πότε θα βρεθούμε όλοι από κοντά να τα τσουγκρίσουμε. Το είχα προτείνει και στο παρελθόν αλλά με γράψανε στο υπογάστριο.

Τώρα για το πόσο μπορώ να συμμετέχω… ίσως να αφήνω στίχους και εικόνες που έφτιαξα (καθότι άρρωστος φωτοσοπάκιας) από Ensiferum και Wintersun. Ελπίζω να σας αρέσουν.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 21:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! θελω ενα τραγουδι του δασους, και ενα της βορειας θαλασσας, χωρις πολλα brutal, και με πολλα φολκ στοιχεια... τοσο πολλα ζηταω;


Φίλε μου crucifire, ένας φίλος (ονόματε δε λέμε! μου πρότεινε τους Carved In Stone.
Ψάξε τους...

Δική μου πρόταση είναι κι οι Leaves' Eyes!
Είναι αρκετά καλοί.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 21:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ίνκουβε! Φοβερό timing!

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 21:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ρίχτου Gretel! Ρίχτου γλυκιά μου!! Πιο δυνατά!!! Μαστίγωσε το ανελέητα το ιερόσυλο τομάρι τον Crucifire και όσες είναι να του ρίξεις, ρίχτου κι’ άλλες τόσες από ’μένα (πω πω πω «ξύπνησε» ο Θεοδόσιος μέσα μου) και ύστερα δώσ’ τον μου εμένα να τον «περιποιηθώ»…

…υποτίθεται, πως αύριο θα έρθει απ’ το σπίτι το πουλάκι μου, τάχα για να τζαμάρουμε. Αμ, θα τον δέσω στην πολυθρόνα, θα του βάλω ένα χωνί στο στόμα και αδειάζοντάς του μέσα στο λάρυγγα μια νταμιτζάνα σπινταριστής Διονυσιακής έκστασης (παραγωγής Ολύμπου, μιλάμε για μεγάλο θέμα!!!), θα του βάλω να ακούσει άπαντα από Ensiferum και Wintersun και όχι μόνο αυτό, αλλά θα τον υποχρεώσω να δεί ολόκληρα τα Live DVD και των δύο! Αφού γίνουν όλα αυτά, θα τον λύσω, θα του δώσω το σπαθί που έχω κρεμασμένο στον τοίχο… και θα τον αμολύσω όξω…στην κοινωνία…κι όποιον πάρει ο Χάρος…!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 21:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Τι θα λέγατε για μια Viking κρασοκατάνυξη στο παραμυθένιο δάσος της Πεντέλης με ανάλογα άσματα, φωτιά και τα λοιπά; Άντε ρε κουνηθείτε!

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 22:09:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Πράγματι, φίλε μου!
Πετύχαμε διάνα timing!

quote:
θα του βάλω ένα χωνί στο στόμα και αδειάζοντάς του μέσα στο λάρυγγα μια νταμιτζάνα σπινταριστής Διονυσιακής έκστασης (παραγωγής Ολύμπου, μιλάμε για μεγάλο θέμα!!!)

Τέτοια τιμωρία θέλω κι εγώ!
Σε κρασί δε λέω όχι!
Χεχε!

Όσο για την Viking κρασοκατάνυξη στην Πεντέλη, κανένα άλλο άκουσμα και για εμάς δεν θα παίξει?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 02:26:47  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί πιστεύω DI ότι θα είσαι τρομερός συζητητής σε κρασοκατάνυξη??.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 02:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Τι θα λέγατε για μια Viking κρασοκατάνυξη στο παραμυθένιο δάσος της Πεντέλης με ανάλογα άσματα, φωτιά και τα λοιπά; Άντε ρε κουνηθείτε!

Πολύ ωραία ιδέα φίλε Νταβέλης666, θα χαρώ να σας γνωρίσω και από κοντ....

ούπς ξέχασα η Πεντέλη πέφτει κάπως μακρυά.....

οπότε.....

εγώ ΜΑΛΛΟΝ δεν θα έρθω

Ένιγουέι......

Πάντως παιδιά αυτό που χαίρομαι σε μας τους Έλληνες είναι η επιθυμία μας να βρισκόμαστε κοντά στους άλλους με το κρασάκι μας, την παρέα, την συζήτηση. Έχω συμμετάσχει σε τόσα και τόσα φόρα του εξωτερικού (εσωτερικά και μεταλλικά) και δεν έχω δει κανένα να πει "να βρεθούμε, να τα πούμε, κι αμοιβέως να χαρούμε" (αυτό το έκλεψα από τον Χατζιχρήστο )


Να πάτε παιδιά κι ας ζηλεύει ο Kircher.

Πάω τώρα να ακούσω τον Στελάρα να με φτιάξει.

Πικρόοοοο σαν δηλητήριοοοοο
είναι το διαβατήριοοοοο.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 03:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Άλλαξα γνώμη και αντί για Στελάρα έπιασα το Threshold των Hammerfall.

Η πρώτη εντύπωση είναι ότι το άλμπουμ είναι καταπληκτικό! Ακόμα και με το πρώτο άκουσμα το πρώτο τραγούδι (Threshold) είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει από Hammerfall τα τελευταία χρόνια.

Θα επανέλθω με full review.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 04:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τελευταίο και τυχερό.

Να πάτε στο site της Metal Blade να κατεβάσετε τα τέσσερα βίντεο των Amon Amarth. Αξίζουν.

1) The Pursuit Of Vikings
2) Runes To My Memory
3) 'Fate Of Norns'
4) Death In Fire

http://www.metalblade.de/index.php?mod=artists&page=media&id=5Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 07:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εγώ ακούω το Liquid Monster από τους Power-αδες Brainstorm. Το βρήκα προσφορά σε συλλεκτική digipack έκδοση 7 ευρώπουλα στο Rock-city την προηγούμενη βδομάδα. Καλό δισκάκι, μελωδικό.

Οσο για την Πεντέλη, σίγουρα αξίζει τον κόπο μια σύναξη, αρκεί να μου βρείτε κανένα τζιπάκι για την ανάβαση. Το φιατάκι μου δεν την αντέχει εύκολα

Για τον συντονιστά μας, επειδή θέλει βόρεια ακούσματα να του προτείνω Amorphis - Tales From The Thousand Lakes. Δισκάρα!!!

Οσο για τα

quote:
1) The Pursuit Of Vikings
2) Runes To My Memory
3) 'Fate Of Norns'
4) Death In Fire


Εχω ακούσει το 1 και το 4 και είναι φοβερά κομμάτια. Ειδικά το Death In Fire που μειντεν-ίζει από τη μέση και μετά! Μαζί με το Metalwrath είναι από τα αγαπημένα μου.

Τα λέμε

Stay Heavy (όχι σε κιλά)

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 17/11/2006 07:11:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 07:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Γιατί πιστεύω DI ότι θα είσαι τρομερός συζητητής σε κρασοκατάνυξη??.....

Χεχε!
Λες, φίλε μου Marte?

quote:
Να πάτε παιδιά κι ας ζηλεύει ο Kircher.

Βρε Α. Kircher, κανένα ταξιδάκι στην Ελλάδα προβλέπεται σε στυλ διακοπών ή κάτι τέτοιο?
Αν ναι, ειδοποία μας (από άλλη ταινία αλλά δεν θυμάμαι ποιά)!

quote:
Για τον συντονιστά μας, επειδή θέλει βόρεια ακούσματα να του προτείνω Amorphis - Tales From The Thousand Lakes. Δισκάρα!!!

Θα το έχω υπόψιν μου, φίλε!
Παρόλα αυτά εχθές έλιωσα στους Dark Sanctuary τους οποίους άκουσα στο καπάκι μετά από Sopor Aeternus.
Ακόμη προσπαθώ να μαζέψω τις φλέβες μου...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 10:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου,

Βλέπω άναψε η κουβέντα χτες....

Φίλε Ntavelis666 και τις φωτοσοποδουλειές γουστάρουμε να δούμε και κανένα βιντεάκι με τα βασανιστήριά σου θα θέλαμε.... μην μασάς, μια παρέα είμαστε όλοι

Η ιδέα σου για Πεντέλη είναι τέλεια. Για να μην λέω μεγάλα λόγια, θα με βόλευε προς άνοιξη εποχή όμως, γιατί η όλη φάση προϋποθέτει σχεδόν μονοήμερη εκδρομη, που σημαίνει ότι θα πρέπει να φέρω και το παιδί μαζί (καθότι θηλάζει), οπότε τώρα είναι λίγο μικρούλι για τέτοιες περιπέτειες. Θα μπορούσαμε μάλιστα να διναμε ραντεβού οι νότιοι με τους βόρειους κάπου, προκειμένου να ανεβαίναμε όλοι παρέα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 10:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Παρόλα αυτά εχθές έλιωσα στους Dark Sanctuary τους οποίους άκουσα στο καπάκι μετά από Sopor Aeternus.

Μέσα στην καλά χαρά δηλαδή

Δεν μου είπες, πως σου φάνηκε το Vo Slavu... ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 18:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
αυτο το μυνημα γραφτηκε 5 λεπτα πριν φορτωθω το τσεκουρι/κιθαρα μου και ξεκινησω για το σπιτι του νταβελη.

αν δεν ξαναγραψω, θα ειναι οχι επειδη παραφρονησα λογω βασανηστηριων, αλλα επειδη θα με κυνηγανε για φονο.

εγω θελω βικινγκς, αδερφε, για να βουτηξω σπαθι. οχι δηθεν βικινγκς!!! με παραγματικους βικινγκς... το βουταω και σε αιμα αμα λαχει!

--αλλος για κρασοκατανοιξη;;;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2006, 05:27:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Εχω ακούσει το 1 και το 4 και είναι φοβερά κομμάτια. Ειδικά το Death In Fire που μειντεν-ίζει από τη μέση και μετά! Μαζί με το Metalwrath είναι από τα αγαπημένα μου.

quote:
Για τον συντονιστά μας, επειδή θέλει βόρεια ακούσματα να του προτείνω Amorphis - Tales From The Thousand Lakes. Δισκάρα!!!

Κλασσικό!!!

quote:
Βρε Α. Kircher, κανένα ταξιδάκι στην Ελλάδα προβλέπεται σε στυλ διακοπών ή κάτι τέτοιο?
Αν ναι, ειδοποία μας (από άλλη ταινία αλλά δεν θυμάμαι ποιά)!

Το καλοκαίρι θα έρθω για κανά μήνα οπότε έχουμε καιρό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 13:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! θελω ενα τραγουδι του δασους, και ενα της βορειας θαλασσας, χωρις πολλα brutal, και με πολλα φολκ στοιχεια... τοσο πολλα ζηταω;

Φίλε crucifire άμα γλύτωσες από τον Ntavelis666 πρέπει οπωσδήποτε να ακούσεις το By The Sword Of My Father των FOLKEARTH. Πιστεύω πως διαθέτει τα απαιτούμενα για σένα στοιχεία....

Δώσε βάση στο tracklist :

1. Introduction
2. The Lady's Gift
3. By the Sword of My Father
4. Naglfar Sets Sail
5. The Death of Beowulf
6. Intrumental *** ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ***
7. Skaldic Art
8. Domain of Darksome Ravens
9. Return to Walehalle
10. Heathenpride (Falkenbach cover) *** ΥΜΝΟΣ ***
11. Elves
12. Invictus
13. Wisdom of Wolves
14. Sailing A'Viking
15. Tribute to the Viking Gods
16. Journey Ends

Edited by - KERRY KING on 19/11/2006 14:22:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 13:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Προς viking-epic fans :

Τους (τον) FALKENBACH τους γνωρίζετε ???

Ουσιαστικά είναι ο Vratyas Vakyas και θεωρείται από τις πιο σημαντικές και σεβαστές παρουσίες στον χώρο το folk/epic.

Έχει κυκλοφορήσει 4 album, τα :

* ...En Their Medh Riki Fara... (1996)
* ...Magni Blandinn Ok Megintiri... (1998)
* Ok Nefna Tysvar Ty (2003)
* Heralding - The Fireblade (2005)

Προσωπικά έχω ακούσει μόνο το τελευταίο και το βρίσκω πολύ συμπαθητικό. ϊσως πρέπει να τους ψάξω λίγο πιο πολύ, γιατί βλέπω πως γίνεται πολύ αναφορά σε αυτούς στα σχετικά forums, μέχρι και tribute τους έχουνε κυκλοφορήσει...

Περισσότερα γι'αυτούς στο http://www.falkenbach.de
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 13:58:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Τελικά το Heralding - The Fireblade είναι πολύ παραπάνω από συμπαθητικό.....

Edited by - KERRY KING on 19/11/2006 14:26:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 14:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
FINNTROLL έχει ακούσει κανένας ?
Δεν ξέρω γιατί, αλλά με εμπνέουν πολύ οι φάτσες τους...

Παίζουν κι αυτό το Humppa-influenced folk metal που σου εξιτάρει την περιέργεια.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 15:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλοι μου βοήθεια γιατί δεν προλαβαίνω.....

Την "έψαχνα" με την λέξη GJALLARHORN... μην ρωτάτε πως και γιατί....

Λοιπόν, υπάρχουν τρία (μέχρι στιγμής) γκρουπ που χρησιμοποιούν αυτό το όνομα. Το ένα είναι από την Φινλανδία και παίζει folk μουσική (πιό κοντά στα γούστα του Dying_Incubus).

Το άλλο είναι από την Σουηδία, παίζει black metal και η θεματολογία του είναι η "μισανθρωπία" και ο παγανισμός (!!!). Πληροφορίες γι'αυτούς στο http://www.geocities.com/goatsatanmisanthropy - εγώ πάντως δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί τους

Το τρίτο είναι από την ιταλια και παίζει viking metal... Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση - γνωρίζει κάποιος γι'αυτούς ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 15:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Από το site των Φινλανδών Gjallarhorn και αφιερωμένες στον φίλο Ntavelis666

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 15:14:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Και για τον φίλο crucifire που θέλει βίκινγκς και αίμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 16:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Kerry King
quote:
FINNTROLL έχει ακούσει κανένας ?

οι Finntroll είναι αρκετά γνωστοί με φανατικό κοινό στην αμερική/ευρώπη και στην ελλάδα. Παίζουν ένα περίεργο μέταλ, αν και φιλανδοί τραγουδούν στα σουηδικά και η μουσική τους είναι επιρρεασμένη από ένα είδος φιλανδικής πόλκας.
Για folk metal είναι όντως αρκετά καλοί και ο crucifire είναι τρελαμένος μαζί τους. Προσωπικά με αφήνουν κάπως αδιάφορο.

quote:
Τους (τον) FALKENBACH τους γνωρίζετε ???

Κλάσεις ανώτερος από τους Finntroll τόσο σε δημιουργικότητα όσο και σε ιδεολογία. Πραγματικά επική μουσική με νόημα. O Vratyas Vakyas είναι διάνοια.
Για μένα οι Falkenbach είναι οι μόνοι που μπορούν να σηκώσουν με περηφάνια το σκήπτρο των Bathory.

quote:
Το τρίτο είναι από την ιταλια και παίζει viking metal... Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα περίπτωση - γνωρίζει κάποιος γι'αυτούς ?

Ναι, τραγουδιστής είναι ο deathmaster από τους doomsword.
Doomsword=το καλύτερο ιταλικό συγκρότημα epic/viking μέταλ.

Οι Gjallarhorn είναι εντάξει. Κάπου στην μέση ανάμεσα σε bathory και doomsword.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 19:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Metal musical έχετε ακούσει ποτέ σας ???

Αν όχι, κοπιάστε να ακούσετε το Days of Rising Doom των ΑΙΝΑ

Λίγα λόγια για τους AINA :

Αποτελούνται από τους

Sascha Paeth – Producer & Additional Arrangements (ex-Heavens Gate)
Robert Hunecke-Rizzo – Producer, Drums, All Guitars and Basses & Arrangements (ex-Heavens Gate)
Amanda Somerville-Scharf – Artistic & Literary Conception, Story & Lyrics, Vocal & Linguistic Coach, Vocals (ex-Kamelot)
Miro – Keyboards, Orchestral Arrangements & Effects

Στο ένα και μοναδικό τους άλμπουμ που κυκλοφορήσανε το 2003, έχουνε συνεργαστεί οι παρακάτω :

Vocalists:
Sebastian Thomson
Michael Kiske (ex-Helloween)
Damian Wilson
Glenn Hughes (ex-Deep Purple, ex-Black Sabbath, Iommi)
Tobias Sammet (Edguy, Avantasia)
Thomas Rettke
Olaf Hayer (Luca Turilli, Dionysus (Swe))
Cinzia Rizzo
Rannveig Sif Sigurdardottir (Luca Turilli (guest))
Candice Night (Blackmore's Night)
Andre Matos (Shaaman, ex-Angra, Virgo (Matos/Paeth))
Sass Jordan
Marco Hietala (Tarot (Fin), Nightwish, ex-Sinergy)
Simone Simons (Epica)

Choirs:
The Trinity School Boys Choir
Oliver Hartmann (ex-At Vance)
Herbie Langhans
Ann Shee, Amanda Somerville, Cinzia Rizzo

Musicians:
Olaf Reitmeier
Derek Sherinian (ex-Dream Theater, Yngwie J. Malmsteen, ex-Alice Cooper)
Jens Johansson (Stratovarius, Silver Mountain, Johansson, ex-Dio, ex-Yngwie J. Malmsteen)
T.M. Stevens
Axel Naschke
Erno ''Emppu'' Vuorinen (Nightwish, ex-Altaria, Edu Falaschi)
Thomas Youngblood (Kamelot)
Erik Norlander

Προτείνεται για τα χειμωνιάτικα κυριακάτικα απογεύματα, με σβηστά φώτα (με φωτισμό μόνο από τζάκι και κεριά) και σχετικά δυνατή ένταση - ένα εγγυημένα ευχάριστο δίωρο.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 20:39:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε crucifire μας την έφαγε η μαρμάγκα την εικόνα....

πάρτην ξανά....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 23:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αφιερωμένο..... σε όσους τους εκφράζει :


Heathenpride (FOLKEARTH - FALKENBACH)


Once a mighty king ruled in a northern land
his enemies he fought with steel and iron hand.
So many tales were told, his name a glorious sound,
"god-like he is" they said, and by no christian laws was
bound.

Long ago in a northern land...

One day they came across the nordic sea,
the man of the cross and camped beside a tree
which was called a sacred one for all thy heathen hearts,
where sacrifices were given to their northern forefathers
Gods...

The elder and wise men amongst them
watched distrustful to all those
of the foreign men with their swords in hand
.. and the mighty tree was felled...

Some days gone by and the elder men disappointed,
they found a grave with a wooden cross upon.
So they all gathered at a place near the sea at night,
they all sat around their king, and a campfire gave it's
light...

First words were spoken by a maiden of great beauty,
she whispered silent words to Freya and began to speak.
Her iceblue eyes filled with tears as she told them all what
happened
in the woods three days ago when two christian men raped
her body...

Many people told what happened and what was done by the
christian men;
a girl was burned and three farmers died, nine children were
never seen again...

The king drew his sword and saddled his black horse,
they gave a sacrifice to Odin and to Tyr, the Gods of their
war,
that might before the morning of...
REVENGE!!!

The stars were shining from a dark black sky,
their swords reflected the light of the moon,
their torches burned red, the flames blazed up high,
the hour of their raid will come soon...

REVENGE!!!

As the sun at last arose crimson, beyond the nordic sea,
they all stood in armour, with helmet and sword,
and with certainty of what was forever will be...

.. a furore normannorum libera nos domine...

The bells of the christian churches tolled,
woke them up so much to late,
two ravens high above watched this bloody deeds
when the steel becomes their fate...

After hours the most of the christian men
by the northmen all were slayed,
the sun high above was shining bright
that day of heathenpride...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 01:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ρε συ Kerry, τι φωτογραφιάρες είναι αυτές!!! Θα τσεκάρω οπωσδήποτε και την μπάντα την οποία προτείνεις.

Όσο για τον Crucifire… ο αναιδέστατος αυτός νεανίας δεν παίρνει χαμπάρι! Ο, τι κι αν του’ κανα, όσο κι αν τον βασάνισα, παρουσίασε πλήρη αναισθησία! Στην κουβέντα που είχαμε για τον Jari Maenpaa μου είπε το εξής: «Εκφράζεις πολύ έντονα το πάθος σου για κάτι, με αποτέλεσμα κάποιοι να νομίζουν ότι ίσως τους «δουλεύεις»». Ανεξάρτητα από το τι σκέφτονται οι άλλοι (αδιάφορο) είναι κακό να εκφράζεις το πάθος σου (οποιοδήποτε πάθος) ;

«Αφιερωμένο..... σε όσους τους εκφράζει»

Να’ σαι καλά!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 01:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Μια αφιέρωση κι από’ μένα.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 02:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Xε χε και άλλη μία από μένα...

Crucifire έτσι και πεις κουβέντα ξέρεις τί σε περιμένει ε?
Χε χε χε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy