ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Ancient Aliens" - τηλεοπτική σειρά του History channel
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:26:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε GRIGORIANE, αν έχεις την καλοσύνη μην γράφεις με κεφαλαία.
Είναι σαν να φωνάζεις
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αφού είσαι "αντράκι" και δε σε χαλάνε οι βρισιές διάβασε λίγο αυτό το αρθράκι...


http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/11/blog-post_08.html


Περιττό να πω ότι με εκφράζει 100% ο Μιχάλης.


Αυτός ο Μιχάλης γράφει μήπως στο antidogma.gr?

Καλά μιλάμε αυτός ο ανθρωπος μισεί τους πάντες και συ ρε γιώργο εκφραζεσαι απο αυτόν 100% ? Τι να πώ?

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Edited by - alex22 on 26/04/2011 14:37:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 14:51:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι έχει γράψει στο antidogma.gr ρε άλεξ. Εγώ αναφέρομαι στο συγκεκριμένο άρθρο. Το διάβασες; Δε θεωρείς ότι υπάρχει μια ταύτιση απόψεων;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το διάβασες; Δε θεωρείς ότι υπάρχει μια ταύτιση απόψεων;

Κάτι διάβασα,σίγουρα υπάρχει τάυτιση,πάντως ο τύπος θυμίζει οργανωμένο φανατικό οπαδό ολυμπιακού και παναθηναικού,ξέρεις αρρωστημένα πράγματα.Και ξέρεις ποιο είναι το χαρακτηριστικό ενος φανατικού άρρωστου οπαδού? Τα χρωματιστά γυαλιά.Η ομαδα του είναι ΠΑΝΤΑ η καλύτερη και πρέπει ΠΑΝΤΑ να κερδίζει .Το point μου είναι δηλαδή,οτι είναι αδύνατον να βρείς την αλήθεια στα ακρα,δεν γίνεται.

Edited by - alex22 on 26/04/2011 15:14:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Industrial:

Αφού είσαι "αντράκι" και δε σε χαλάνε οι βρισιές διάβασε λίγο αυτό το αρθράκι...


http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/11/blog-post_08.html


Περιττό να πω ότι με εκφράζει 100% ο Μιχάλης.
==========================================================

Υπάρχει και αντίλογος.
Τι είπε ο ανώνυμος σε απάντηση του ανωτέρω?
Δείτε..


Anonymous said...

_________________________________________________________________
***
Αφαιρέθηκε το κείμενο που μπορεί να διαβάσει κανείς στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://faeenamalaka.blogspot.com/2010/11/blog-post_08.html?showComment=1289232872667#c5996238104395743211
_________________________________________________________________

---------------------------------------

χαχχαχχα
Και οι δύο απόψεις έχουν την πλάκα τους.

Βλέπω οτι μερικοί καλύπτονται 100% απο αυτές!

λυπάμαι αλλά εμένα δεν με καλύπτει καμμία!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ:
Αφαιρέθηκε κείμενο που αποτελεί αναπαραγωγή ακατάσχετης
χυδαιολογίας και βωμολοχίας.
Επιπλέον, δεν έχει κανένα νόημα για τη συζήτηση
η αυτούσια παράθεση του συγκεκριμένου κειμένου.

26/4/2011
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Avallon, θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι προτού επιχειρήσεις στο μέλλον να με προσκαλέσεις σε ένα "ψυχολογικό παιχνιδάκι" ανάλογο με αυτό του τελευταίου μηνύματος σου, καλό θα ήταν να έχεις κατά νου ότι κάτι τέτοια δεν πιάνουν σε εμένα.

Ευχαριστώ.

In anticipation of my resurrection...



Η Αvallon μιλάει ξεκάθαρα και δεν αρέσκεται στα ψυχολογικά παιχνίδια...
Το ποιος διαστρεβλώνει την αλήθεια το είδαμε. Εγώ δεν είπα ότι δεν πρέπει να έχει άποψη ο καθένας... Εγώ είπα ότι οποιος αποφασίζει να μπει σε τούτο το χώρο αν μη τι άλλο θα πρέπει να έχεις τους ίδιους προβληματισμούς και ανησυχίες... Αλλιώς ποιος ο λόγος να μπει?

quote:

quote:
Avallon

Υ.Γ Προυπήρχα 2,5 χρόνια πριν από σένα...


Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Χαλάρωσε κοριτσάκι ...


Kαι όμως σημαίνει κάτι...
Οχι δεν είμαι πιο έξυπνη...
Ούτε πιο μορφωμένη...
Ούτε βεβαίως επιστημονικά καταρτισμένη...
Ούτε έχω περισσότερα δικαιώματα εδω μέσα όπως μερικοί υπαινίχθησαν ότι προσπαθώ να ξεχωρίσω τα μέλη σε νέους και παλιούς...

ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ στο να ξεχωρίζω τα τρολλ από τα "τρολ" όπως και στο να βλέπω τα νήματα που κινούν κάποιοι ή σκοπιμότητες εκεί που υπάρχουν κρυμμένες...

Επίσης αγαπητέ μου είμαι χαλαρή...άλλοι έχουνε αρχίσει να μην είναι...

quote:
Φίλε GRIGORIANE, αν έχεις την καλοσύνη μην γράφεις με κεφαλαία.Είναι σαν να φωνάζεις

Και έλεγα που ήταν το πρόβλημα τόσην ώρα και δεν καταλαβαίνατε...

quote:
Είναι προφανές πως αναζητάς χειροκροτητές και όχι την αλήθεια.

Την πασαρέλλα την έκοψα στα 23...
Εκτοτε αν ήθελα επιβεβαίωση την έπαιρνα από το blog μου που είχε βραβευτεί στα spaces 3 φορές ως το πιο δημοφιλές...
Σήμερα το χειροκρότημα το παίρνω απ'την μικρή μου και την επιβεβαίωση από τις κουνιστές ουρές των σκύλων μου...

Αυτά ως μικρό παράδειγμα για να δείτε πως εσείς που μιλάτε για διαστρέβλωση και σκοταδισμό προσπαθείτε να αλλοιώσετε το νόημα αυτών που είπα... εκτός και αν βέβαια δεν τα είχατε αρχικά καταλάβει.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικόμαχε...
Χαρά στο κουράγιο σου...
Εγώ πια δεν δίνω σημασία και πολύ περισσότερο δε διαβάζω...
Ο χρόνος μου είναι πολύτιμος για να τον αναλώνω σε ανουσιότητες.
Πάω να ρίξω έναν υπνάκο... οταν μπει κάτι ενδιαφέρον ξύπνα με...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε οτι αφορά κάποιο πόστ το οποίο διέγραψα, όσοι πρόλαβαν και το διάβασαν δεν ισχύει.
Απλά δεν είχα προσέξει τη διευκρίνηση σε οτι αφορά μόνο την ταύτιση απόψεων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ στο να ξεχωρίζω τα τρολλ από τα "τρολ" όπως και στο να βλέπω τα νήματα που κινούν κάποιοι ή σκοπιμότητες εκεί που υπάρχουν κρυμμένες...


Ναι, είσαι έμπειρη ... έμπειρη στα υπονοούμενα. Για' δεν μιλάς ξεκάθαρα ; Φοβάσαι μήπως σπάσουν τ' αυγά ; Από την στιγμή που δεν μιλάς ξεκάθαρα και στα ίσα, μια απ' τα ίδια είσαι και του λόγου σου. Συνεπώς ... - τι 'χα Γιάννη ; - τι 'χες πάντα ... Δεν διαφέρεις. Μόκο λοιπόν, μεταβολή και πίσω στη φωλίτσα σου ...


Edited by - zip on 26/04/2011 15:54:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 15:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ στο να ξεχωρίζω τα τρολλ από τα "τρολ" όπως και στο να βλέπω τα νήματα που κινούν κάποιοι ή σκοπιμότητες εκεί που υπάρχουν κρυμμένες...

ρε αλήτες γιατί δεν μου είπατε ότι τα παίρνετε και εγώ "κυνηγάω" τους λάτρεις της παραφιλολογίας τσάμπα;

θέλω και εγώ τα φράγκα μου

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Edited by - αθεος on 26/04/2011 15:59:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Avallon

ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ στο να ξεχωρίζω τα τρολλ από τα "τρολ" όπως και στο να βλέπω τα νήματα που κινούν κάποιοι ή σκοπιμότητες εκεί που υπάρχουν κρυμμένες...


Ναι, είσαι έμπειρη ... έμπειρη στα υπονοούμενα. Για' δεν μιλάς ξεκάθαρα ; Φοβάσαι μήπως σπάσουν τ' αυγά ; Από την στιγμή που δεν μιλάς ξεκάθαρα και στα ίσα, μια απ' τα ίδια είσαι και του λόγου σου. Συνεπώς ... - τι 'χα Γιάννη ; - τι 'χες πάντα ... Δεν διαφέρεις. Μόκο λοιπόν, μεταβολή και πίσω στη φωλίτσα σου ...


Edited by - zip on 26/04/2011 15:54:43


Tελικά άλλη έχει το ξανθό μαλλί και άλλη τη χάρη...
Εγώ θα κάνω μόκο... γιατί φυσικά δεν έχει νόημα να μιλώ σε ανθρώπους που θέλουνε μετάφραση...
Ωστόσο εσύ για να ανεβάσεις λίγο το IQ σου πάρε μια μπανάνα και πίσω στο κλουβί σου...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Εγώ θα κάνω μόκο... γιατί φυσικά δεν έχει νόημα να μιλώ σε ανθρώπους που θέλουνε μετάφραση...


Ναι μπράβο, ναι να σε χαρώ ... αφού σου τα 'παν άλλοι ... τι να σου πω ... τι να σου πω ...

* sorry, λάθος link ...

Edited by - zip on 26/04/2011 16:13:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που σου είπα, δεν αλλάζει (είτε το πεις μεταφρασμένο, είτε όχι) :

Μία είναι η ουσία / ζεις κι εσύ με υποκρισία

Συνεπώς ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε καλό μου και δε με εντυπωσιάζεις... όσα φτερά και αν φορέσεις και όσες μπανάνες και να κρατήσεις...όσα ανελέητα copy paste και αν κάνεις
Εχω δει πολλάαααααααααααα...
Γι'αυτό μη το παίρνεις προσωπικά που δεν κάνω κλικ σε αυτά τα ωραία που μας βάζεις...


Y.Γ Αν τους κλώνους τους "εξωσχολικούς" τους λένε τρολλ τους κλώνους των διαχειριστών τους λένε πως?........ just a thought...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Y.Γ Αν τους κλώνους τους "εξωσχολικούς" τους λένε τρολλ τους κλώνους των διαχειριστών τους λένε πως?........ just a thought...


Ουάου ... what a κάρφαρος !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 16:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Εχω δει πολλάαααααααααααα...


Μπα ... δε νομίζω < κάνε κλικ να γ[κ]λυκαθείς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 17:19:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πριτς...!
Δε σου έχει μάθει η μαμά σου στου κουφού την πόρτα να την κάνεις με ελαφρια?...

Γράφε εσύ...

Σε γράφω εγώ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 17:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Γράφε εσύ...

Σε γράφω εγώ...


Κι εγώ ντάρλιγκ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 17:28:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια απλή παρατήρηση είναι πολύ ωραίο το πως οι διαχειριστές αποκαλύπτουν την μεροληπτική στάση που έχουν απέναντι στους σκεπτόμενους
έφαγα δυο εβδομάδες γιατί είπα κάποιους μαλάκες, ενώ και τότε αλλά και τώρα δέχομαι και εγώ αλλά και οι λοιποί σκεπτόμενοι περισσότερη ύβρη από το"αντίπαλο" στρατόπεδο" αλλά από τους συντονιστές τσιμουδιά ούτε μια παρατήρηση
όχι πως επιθυμώ κάποια τιμωρία αλλά απλά όπως είπα κάνω μια απλή παρατήρηση


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 17:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υ.γ τρελό μαγιό / σλιπ με μπλούζα navy !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 17:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αθεε
...και οι συντονιστές επεμβαίνουν...με τον τρόπο τους!!!

Τι παραπονιέσαι?
Δυό βδομάδες στέρηση έφαγες,αποτοξίνωση έκανες,τι άλλο θέλεις?
Ο Ευρωπαίος εχει αυτοεξορισθεί 2 μήνες τώρα.

Θέλεις να τιμωρήσουν και μένα?Και άλλους?
Τότε πώς θα βρίσκεις αφορμές να γράφεις?

Ασε μας να σου δίνουμε...τροφη!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 18:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αθεε
...και οι συντονιστές επεμβαίνουν...με τον τρόπο τους!!!

αυτό λέω και εγώ

quote:

Τι παραπονιέσαι?
Δυό βδομάδες στέρηση έφαγες,αποτοξίνωση έκανες,τι άλλο θέλεις?
Ο Ευρωπαίος εχει αυτοεξορισθεί 2 μήνες τώρα.

καλά αυτός είναι και πιστός μιας θρησκείας μην τα ισοπεδώνουμε όλα

quote:
Θέλεις να τιμωρήσουν και μένα?Και άλλους?

φυσικά και όχι, όπως είπα μια διαπίστωση κάνω, της μεροληπτικότατης διαχείρισης


quote:
Τότε πώς θα βρίσκεις αφορμές να γράφεις?
Ασε μας να σου δίνουμε...τροφη!!

άπλετη η τροφή όπως λέει και ένα γνωμικό, κάθε λεπτό γεννιέται και ένα κορόιδο

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 18:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παιδιά ας σεβαστούμε την επιθυμία κάποιων μελών να κουβεντιάζουν prive κάποια ...σοβαρά θέματα.
Μην τους γ@μ@με την κουβέντα.

Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα περιορισμού της συμμετοχής σε μια prive συζήτηση.
(Στους διαχειριστές απευθύνομαι)
Έτσι να μην ερεθιζόμαστε και να μη γινόμαστε προκλητικοί, εμείς οι “βαρεμένοι ορθολογιστές-σκεπτικιστές” – εμείς ντε, αυτοί με τις παρωπίδες – όταν διαβάζουμε κάθε παλαβή θεωρία, για σοβαρή.

@Αθεε
Άθεε την διαπίστωση της μεροληπτικής επέμβασης των διαχειριστών την είχα επισημάνει από την αρχή, και ήμουν ο μόνος, και χωρίς να έχω ορισθεί αυτόκλητος συνήγορος κανενός.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 18:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μια απλή παρατήρηση είναι πολύ ωραίο το πως οι διαχειριστές αποκαλύπτουν την μεροληπτική στάση που έχουν απέναντι στους σκεπτόμενους
έφαγα δυο εβδομάδες γιατί είπα κάποιους μαλάκες, ενώ και τότε αλλά και τώρα δέχομαι και εγώ αλλά και οι λοιποί σκεπτόμενοι περισσότερη ύβρη από το"αντίπαλο" στρατόπεδο" αλλά από τους συντονιστές τσιμουδιά ούτε μια παρατήρηση
όχι πως επιθυμώ κάποια τιμωρία αλλά απλά όπως είπα κάνω μια απλή παρατήρηση

Κάτσε ρε Αθεε,εσείς είσαστε οι σκεπτόμενοι,εμείς τί είμαστε τότε? Σκεπτόμενος δεν είναι αυτός που μηδενίζει τα πάντα,αλλά αυτός που ψάχνει,κρατάει ανοιχτό το μυαλό και σκέφτεται πάνω στο θέμα.Πώς δηλαδή είσαι σκεπτόμενος οταν αντανακλαστικά απορίπτεις οτιδήποτε δεν ταιρίαζει με την δική σου θεώρηση του κόσμου?

Αν θές να λέγεσαι σκεπτόμενος,δές το ντοκιμαντέρ και σκέψου πάνω σε αυτά που λέει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ δεν πήγα να χέσω το θέμα του αθεου για την επίπεδη γη ή τα θέματα της υπόλοιπης "παρέας" γιατί εκείνοι αρέσκονται να μπαίνουν και να ισοπεδώνουν όποιο θέμα γράφουμε εμείς... οι "τρελλοί" του φόρουμ?

Δε έχετε ακούσει το τραγουδάκι "άς τον τρελλό στην τρέλλα του?"
Δε μας αφήνετε στην ησυχία μας?
Δε θα μπορούσα και γω να έμπαινα σε όποια άλλα θέματα διαφωνούσα και να τα κατέστρεφα με ειρωνίες και αστεϊσμούς?
Δε το έκανα.!!!
Και ούτε πρόκειται να το κάνω ποτέ!

Οταν δε μου αρέσει μια ταινία κάνω απλά zapping!
Δεν σπάω την τηλεόραση! Ούτε τα νευρα των άλλων λέγοντας βλακείες!
Ποια αρρωστημένη παρόρμηση σας οδηγεί να το κάνετε?
Αυτό δεν έχω καταλάβει!

Ψευτογιάννη αγόρι μου κοίτα καλά γύρω σου πριν μιλήσεις για μεροληψία.
ΕΜΕΙΣ οι "τρελλοί" δε μπήκαμε να γμσμε ΚΑΝΕΝΑ θέμα...
Με τη συμπεριφορά σας όμως φτάσατε να μας σπάσετε τα νεύρα και να πούμε ότι είπαμε...

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!
Και απάντησέ μου:
Πήγα εγώ ποτέ να χαλάσω θέμα κάποιου που δεν συμφωνώ μαζί του?
Εκανα τις μαϊμουδιές της zip?
Η διαρκώς τις ειρωνίες του Αθεου?
Τα μάζεψα, ξέσπασα... τελείωσα...
Σημασία πια δε δίνω και μπορείτε να με βρίζετε όσο θέλετε.

Ποιος το ξεκίνησε βρε παιδιά όλο αυτό?

Y.Γ. Προτείνω να επωνομαστεί το φόρουμ σε ορθοτέρικα


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon έχεις τεράστιο δίκιο σε αυτά που λές.Τα ίδια πράγματα έχω παρατηρήσει και εγω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα ναι!
Δεν έχει νόημα να συνομιλείς με κάποιον όταν δεν μιλάς την ίδια γλώσσα!
Δε μπορεί ο ένας να μιλάει ελληνικά και ο άλλους σουαχίλι και να περιμένεις να βγει κάτι επικοδομιτικό από έναν τέτοιον διάλογο?
Θέλει πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς αυτό?
Μπες να δεις στο τόπικ με το Stargate να δεις πως μια διαφωνία που είχα με τον Νικόμαχο μπόρεσε και με έκανε να αλλάξω γνώμη τελικά...ψάχνοντάς το ακόμη περισσότερο κατέληξα να συμφωνήσω εκεί που αρχικά διαφωνούσα χωρίς δεύτερη σκέψη του τι θα πει κάποιος που άλλαξα γνώμη.
Ευτυχώς και ανοιχτόμυαλη είμαι, και λογική και δεν έχω τέτοια κόμπλεξ.
Ετσι από μια αρχική "διαμάχη" βγήκε κάτι θετικό!
Αν όμως δεν είχαμε κοινή βάση αναφοράς πως θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε?
Και αναρωτιέμαι ξανά:
Yπάρχουν τόσα άλλα επιστημονικά φόρουμ... γιατί οι πεφωτισμένοι φίλοι μας έχουν έλθει εδώ? Γιατί ως Εωσφόροι προσπαθούν να δώσουν τα φώτα τους σε ανθρώπους που δεν θέλουν γιατί έχουν τα δικά τους?...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:19:19 Mα ναι!
Δεν έχει νόημα να συνομιλείς με κάποιον όταν δεν μιλάς την ίδια γλώσσα!
Δε μπορεί ο ένας να μιλάει ελληνικά και ο άλλους σουαχίλι και να περιμένεις να βγει κάτι επικοδομιτικό από έναν τέτοιον διάλογο?
Θέλει πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς αυτό?
Μπες να δεις στο τόπικ με το Stargate να δεις πως μια διαφωνία που είχα με τον Νικόμαχο μπόρεσε και με έκανε να αλλάξω γνώμη τελικά...ψάχνοντάς το ακόμη περισσότερο κατέληξα να συμφωνήσω εκεί που αρχικά διαφωνούσα χωρίς δεύτερη σκέψη του τι θα πει κάποιος που άλλαξα γνώμη.
Ευτυχώς και ανοιχτόμυαλη είμαι, και λογική και δεν έχω τέτοια κόμπλεξ.
Ετσι από μια αρχική "διαμάχη" βγήκε κάτι θετικό!
Αν όμως δεν είχαμε κοινή βάση αναφοράς πως θα μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε?
Και αναρωτιέμαι ξανά:
Yπάρχουν τόσα άλλα επιστημονικά φόρουμ... γιατί οι πεφωτισμένοι φίλοι μας έχουν έλθει εδώ? Γιατί ως Εωσφόροι προσπαθούν να δώσουν τα φώτα τους σε ανθρώπους που δεν θέλουν γιατί έχουν τα δικά τους?...

Η μόνη λύση είναι να μην δίνεις σημασία στις ειρωνίες τους,αλλα αυτό είναι δύσκολο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί ενώ δεν πήγα να χέσω το θέμα του αθεου για την επίπεδη γη ή τα θέματα της υπόλοιπης "παρέας" γιατί εκείνοι αρέσκονται να μπαίνουν και να ισοπεδώνουν όποιο θέμα γράφουμε εμείς... οι "τρελλοί" του φόρουμ?

το ξεσκέπασμα του ψέματος με αποδείξεις εσείς το ονομάζεται ισοπέδωση, χέσιμο και λοιπά υβριστικά
πρέπει να ξέρεις ότι η αλήθεια είναι αυτή που στο τέλος νικά
αν αυτά που λέγατε ήταν πραγματικά τότε ότι και να λέγαμε εμείς οι σκεπτόμενοι θα μπορούσατε να το αντικρούσετε αλλά δυστυχώς για εσάς και ευτυχώς για την ανθρωπότητα δεν μπορείτε
ξέρω ότι η αλήθεια πονάει αλλά τι να κάνουμε πρέπει να πολεμήσουμε την μωρολογία, όπως τότε με το νερό του καματερού που κάποιοι θησαύριζαν με το παραμύθι που πουλούσαν, μήπως έπρεπε και τότε να τους αφήσουν ήσυχους;


“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2011, 19:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξέρω ότι η αλήθεια πονάει αλλά τι να κάνουμε πρέπει να πολεμήσουμε την μωρολογία, όπως τότε με το νερό του καματερού που κάποιοι θησαύριζαν με το παραμύθι που πουλούσαν, μήπως έπρεπε και τότε να τους αφήσουν ήσυχους;

Πάντα υπάρχουν αυτοί οι τύποι,εσύ όμως γιατί τους βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι κύριε σκεπτόμενε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy