ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "" ΗΛΙΑΚΕΣ"" ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 02:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, να πάμε για ύπνο.Καληνύχτα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 02:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βreak κι από μένα.

Καληνυχτώ.

Αύριον τα σπουδαία.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 02:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό ξημέρωμα βεβαίως.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 03:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost
quote:
Kost-> DSM
Nαι, τώρα βέβαια που μαλακώνεις την κριτική σου λέω να το σοβαρέψω εγώ και να αναλάβω τη σκυτάλη του χώστη…και να πω τούτο. Είναι πολύ ωραίο να δημιουργούνται αληθινές φιλίες σε ένα φόρουμ, ωστόσο αυτό μας κάνει προφανώς να κρίνουμε με δύο μέτρα και σταθμά τον καθένα ανάλογα με το βαθμό συμπάθειας…τι εννοώ…τα περί «θριάμβου» δεν τα έγραψες φυσικά σε σύγκριση με το Νικόμαχο αλλά σε σύγκριση με πυραύλους, Σκυλόσοφους, panpam...έβγαλες δηλαδή αυτή τη νοοτροπία «ή εμείς ή αυτοί θα ‘κυριαρχήσουμε’ στο φόρουμ» κατά κάποιο τρόπο…όχι ότι έχω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια για τα μέλη αυτά που ανέφερα και τις πολλές ερειστικές βλακείες που όντως έχουν γράψει, ωστόσο δεν μπορώ να μη σχολιάσω το ότι είστε διαρκώς έτοιμοι να τους βρίσετε και να τους ‘βαρέσετε’ ενώ με τα άτομα που συμπαθείτε χρησιμοποιείτε άλλα μέτρα και σταθμά…

Δεν θέλω να μένουν πράγματα αναπάντητα, ειδικά αν κρύβουν και πολύ ουσιαστικό ψωμί πίσω τους.

Κοίτα να δεις πώς έχει το πράγμα. Ζούμε σε μία χώρα, στην οποία η κοινοβουλευτική οικογενειοκρατούμενη αλητεία ονομάζεται Δημοκρατία, η γνώση ελιτισμός, η αριστεία ρατσισμός και η αγραμματοσύνη δικαίωμα.

Σε αυτά τα πλαίσια είναι αυτονόητο, πως μία διαδικτυακή Αγορά είναι απρόσωπη και ανώνυμη. Γιατί forum θα πει Αγορά λατινιστί. Η Αγορά όμως, δεν είναι λατινική λειτουργία, ως κοινωνικό και πολιτικό φαινόμενο. Είναι Αθηναϊκή.

Στην Αθηναϊκή Αγορά λοιπόν, μιλούσαν Πρόσωπα, τα οποία είχαν ΚΑΙ Παρέες, ΚΑΙ Άποψη Προσωπική. Με όλες τις ευθύνες και συνέπειες που αυτά φέρουν.

Κατά τα άνωθεν, διαστρέβλωση και αρρώστια είναι τα nicks και η απρόσωπη και αποξενωμένη συμμετοχή σε ένα "forum".

Και είναι απολύτως λογικό, αλλά κυρίως έντιμο, να αντιμετωπίζει κάποιος την παρέα του με ευνοϊκότερους όρους. Όχι επειδή οι φίλοι δεν κάνουν ποτέ λάθος, αλλά επειδή είναι Πρόσωπα Αληθινά, υποκείμενα λαθών και παθών, κι όχι λογαριασμοί ανώνυμοι στο πουθενά.

Έχω μετανοιώσει για πολλά που έχω γράψει κατά καιρούς. Ποτέ δεν μετάνοιωσα, που στο προφίλ μου έχω τα αληθινά μου στοιχεία. Διαφορετικά, κανέναν δεν θα είχα γνωρίσει στα αλήθεια, και θα είχα την ίδια διαστρεβλωμένη άποψη για τη λειτουργία ενός forum, με αυτή που έχεις εσύ κι εκατομμύρια άλλοι, Kost.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

z_i_p
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


333 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 08:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους z_i_p  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κηφεύς

Η φύση , σαν πολλαπλότητα σε εξέλιξη και αλληλεπίδραση , αντιστάθηκε στην υποβάθμισή της σε άχρονη και καθολική σχηματοποίηση.


quote:
DSM

Εδώ zip, μάλλον έχεις εσύ δυσκολία* στην κατανόηση της έννοιας. Δεν υπάρχει κάποιο εννοιολογικό λάθος. Άσχετα αν κανείς συμφωνεί ή διαφωνεί.

*Που συνήθως έχεις, δηλαδή.


Κατ' αρχήν, εγώ δεν είπα πως εδώ υπάρχει εννοιολογικό λάθος, σ' αυτήν την πρόταση δηλ. Ένα αυτό και δεύτερο, για εξήγησέ μου ρε τρίχα, τι ακριβώς σημαίνει η φράση "αντιστάθηκε στην υποβάθμισή της σε άχρονη και καθολική σχηματοποίηση." ; Αν μπορείς βέβαια ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 10:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Κατά τα άνωθεν, διαστρέβλωση και αρρώστια είναι τα nicks και η απρόσωπη και αποξενωμένη συμμετοχή σε ένα "forum".

Και είναι απολύτως λογικό, αλλά κυρίως έντιμο, να αντιμετωπίζει κάποιος την παρέα του με ευνοϊκότερους όρους. Όχι επειδή οι φίλοι δεν κάνουν ποτέ λάθος, αλλά επειδή είναι Πρόσωπα Αληθινά, υποκείμενα λαθών και παθών, κι όχι λογαριασμοί ανώνυμοι στο πουθενά.

Έχω μετανοιώσει για πολλά που έχω γράψει κατά καιρούς. Ποτέ δεν μετάνοιωσα, που στο προφίλ μου έχω τα αληθινά μου στοιχεία. Διαφορετικά, κανέναν δεν θα είχα γνωρίσει στα αλήθεια, και θα είχα την ίδια διαστρεβλωμένη άποψη για τη λειτουργία ενός forum, με αυτή που έχεις εσύ κι εκατομμύρια άλλοι, Kost.


τα παραλές νομίζω...δεν βλέπω κάτι το αρρωστημένο σε όλο αυτό, και σιγά μην νιώσω και κάπως περίεργα που δεν βγαίνω εδώ με την ταυτότητα στο χέρι και τα προσωπικά μου στοιχεία...και σιγά το δύσκολο δηλαδή, το να βγω να πω γεια σας χάρηκα 'Κώστας Γραβάνης'...άσε που νομίζω περισσότερο ναρκισσισμό δείχνει αυτό, το να ανεβάζεις δηλαδή ντε και καλά τα στοιχεία σου...εγώ από την άλλη Dsm μου επέλεξα ένα απλό και ταπεινό nick (σε αντίθεση με τα βαρύγδουπα που είναι και η πλειοψηφία) και δεν μπήκα εδώ για να γνωρίσω κόσμο...μπήκα εδώ για να δώσω και να πάρω γνώση όπως έχω γράψει...εντάξει στην πορεία έτυχε να γνωρίσω και κάποια άτομα από κοντά, εκτιμώ τους φίλους amalia και admin αλλά εδώ εντός του φόρουμ απέχω από ομάδες, παρέες, κλίκες με όλα τα πολύ όμορφα αλλά και τα αρνητικά που ίσως να συνεπάγονται αυτά...κι ένας λόγος είναι ότι δεν μ'αρέσει αυτό το 'us and them' που πάντα αναδύεται, μιας και σαρέσει το dark side of the moon που το'χεις και nick.

για να συνοψίσω λοιπόν τα προηγούμενα με δυο πινελιές, πρώτον, δεν έκρινα καθόλου αρνητικά τις γνωριμίες και τις φιλίες του καθενός εδώ μέσα (καμία σχέση, 'ισα ίσα τους εντιμότατους φίλους μας εννοείται και θα τους στηρίζουμε και θα τους αβαντάρουμε), αυτό όμως που βλέπω είναι ότι ασχολείστε και παραασχολείστε και συνέχεια μνημονεύετε μέλη όπως ο σκυλόσοφος και η πανπαμ, και με αυτή την έννοια ναι, θα θριαμβεύουν απέναντί σας...το να υποβιβάζω διαρκώς κάποιον (ακόμα και αν τα σηκώνει ο οργανισμός του) αυτό σόρυ γκάιζ αλλά κάτι δείχνει, όταν δηλαδή σε ένα φόρουμ βρίζω διαρκώς κάποιον...και τα θέματα του καθενός φαίνονται ακόμα και σ'ενα απρόσωπο, απόμακρο φόρουμ...δηλαδή ο Νικόμαχος πχ. φαίνεται ότι το απολαμβάνει ιδιαίτερα να νιώθει δηλαδή υπεροχή απέναντι σε ένα 'υποδεέστερο' μέλος και διαρκώς να χώνει...και του το'χω πει και παλιά, ότι όσο και αν υποβιβάσει κάποιον ο ίδιος δεν ψηλώνει σε πόντους (ασχέτως αν ο ίδιος νομίζει ότι ψηλώνει)....εγώ από την άλλη πχ. δεν έχω χειρότερο από το να αναλωθώ με κάποιον που θεωρώ 'χειρότερο'...ίσα-ίσα επιζητώ πάντα τον καλύτερο από εμένα και αν τελικά τον βρω χαίρομαι και πολύ...αλλά εγώ βέβαια κρίνω και εξ'ιδίων, διότι οι περισσότεροι νομίζω το 'καλύτερό' τους το φοβούνται και γι'αυτό ασχολούνται με το 'υποδεέστερό' (μιας και μιλήσαμε για θριάμβυος δηλαδή)...αυτό λοιπόν ήθελα να πω, ότι με το να βρίζω κάποιον δεν αποδεικνύω ότι "είμαι καλύτερός του"...ο πραγματικά καλύτερος πολύ απλά δεν ασχολείται με τον άλλον! ούτε ασχολείται, ούτε τον μνημονεύει διαρκώς.

Βέβαι για να το δούμε και πιο ρεαλιστικά, αυτό που συμβαίνει είναι ότι τα ενεργά μέλη είμαστε πολύ λίγα και γι'αυτό είναι 'νόμος' ότι αυτά θα συμβαίνουν πάντα, δηλαδή να τρώγονται κάποιοι μεταξύ τους και δω που τα λέμε χωρίς αυτές τις ηλίθιες κόντρες μπορεί και τα πράματα ναταν και ψόφια εντελώς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 10:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aκομα και απο το ταμπλετ,
Με το που ανοίγω τον περιηγητή...τσουπ
Τη στιγμη της παραίτησης έτσι!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 10:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aκομα και απο το ταμπλετ,
Με το που ανοίγω τον περιηγητή...τσουπ
Τη στιγμη της παραίτησης έτσι!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.


Αυτο μπορείς να μου τθ εξηγήσεις;

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 11:02:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Κηφεύς

Η φύση , σαν πολλαπλότητα σε εξέλιξη και αλληλεπίδραση , αντιστάθηκε στην υποβάθμισή της σε άχρονη και καθολική σχηματοποίηση .


Τάδε έφη ... Κηφεύς. Τα ρέστα μου ... Καλό ξημέρωμα παίδες!



μα ρε συ αφού απαντάς και μόνος σου,να δίνει τα ρέστα του/τηςεκχμ!,να πεθαίνει και να απομένει η προσδοκία,τι ποιητής είμαι ρε φίλε!

We seldom stop to think that we are
still creatures of the sea, able to
leave it only because, from birth to
death, we wear the water-filled
space suits of our skins.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 11:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost, εγω πρέπει να πω οτι ενοχλούμαι απο κάποια ψευδώνυμα, επειδή γεμίζουν συστηματικά όποιο θέμα συμμετέχουν με ανοησίες. Μιας και εγω, και πιο πολύ εσύ, έχεις δαπανήσει εύλογο χρόνο εδω μέσα, είναι αρκετά ενοχλητικό να παρακολουθείς ενα θέμα και να αναγκάζεσαι να πηδάς σελίδες ολόκληρες επειδή κάποιοι τρολάρουν καθημερινά και συστηματικά με ότι είδους θρησκευτικά σκουπίδια μηχανεύονται ή αναπαράγουν απο τις καθιερωμένες πηγές. Είναι αισθητική ρύπανση όπως και να το κάνεις και οχι μόνο σου προσβάλλει την νοημοσύνη, σε εκνευρίζει ταυτόχρονα γιατί αποτρέπει νεα μέλη να έρθουν και να συμμετάχουν. Οι συγκεκριμένοι που ανέφερες στην ουσία αλλοιώνουν την ταυτότητα του φορουμ σε κάτι άλλο, που δεν νομίζω να μου αρέσει, και σε αρκετούς ακόμα, που τυγχάνει να είναι αυτοί που θα ήθελα να συζητήσω εδώ. Οπότε η όποια αντίδραση (μου) δεν γίνεται εσκεμένα, επο χόμπι ή για να περάσει η ώρα. Κάπου δεν μπορώ και να ελέγχω τα πάντα, να βρίσκομαι δηλαδή σε μια κατάσταση ΖΕΝ, σαν τον φίλο τον Ιταλό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 12:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic
Οπότε η όποια αντίδραση (μου) δεν γίνεται εσκεμένα, επο χόμπι ή για να περάσει η ώρα. Κάπου δεν μπορώ και να ελέγχω τα πάντα, να βρίσκομαι δηλαδή σε μια κατάσταση ΖΕΝ, σαν τον φίλο τον Ιταλό.

Φοβερός χαρακτηρισμός!!!
κατάσταση ΖΕΝ

Κοστ

Είσαι ολίγον άδικος και ολίγον συναισθηματικά...παραμορφωμέμος.


Οι παπαρολογίες της τριάδας που αναφέρεις, δεν αξίζουν ούτε καν ανάγνωση, όχι διάλογο και τοποθέτηση επί των απόψεών τους.
Ο χλευασμός είναι μέσον αποφυγής της δικής μας πνευματικής καταρράκωσης.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 12:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοστ επίσης

Οι φιλίες που αναφέρεις, δεν είναι απλές φιλίες, αλλά κάποιου είδους μεταφυσικές επαφές.Υψηλού επιπέδου διανόησης, ταύτισης.Είναι μεγάλη χαρά να βρίσκεις εκπροσώπους του 2% και να συνδιαλέγεσαι μαζί τους.( τώρα θα πεις:,,θεέ μου τι αλαζόνας ο Νικομαχος>>).
Δεν με πειράζει.Αλήθεια είναι.

Σίγουρα παρατηρείς το "παιχνίδι" που κάνουμε με τον DSM εν μέσω σοβαρών συζητήσεων.Δεν βαδίζουμε την πεπατημένη, αλλά καινοτομούμε ακροπατώντας στην κατεστημένη οριοθέτηση της φυσικής, κάνοντας δειλά βήματα προς νέους ορίζοντες σκέψης.Σκέψεις αποδεκτής μετα-φυσικής και τολμηρής ιδεοθέασης των επιδεχομένων πέραν της μίας ερμηνειών, δυσεπίλυτων κοσμολογικών θεμάτων.

Κάτι σαν τον καλό και κακό μπάτσο, ένα παιχνίδι που αφήνει τα νοήματά του, ελεύθερα στην κρίση των αποδεκτών του.

Εχω ένα μειονέκτημα, όπως και ο DSM και άλλοι σε βαθμιδωτή κλίματα.Προσωπικά έχω σπάσει το κοντέρ.
Το μεονέκτημα είναι, η μηδενική ανοχή στην βλακεία, από όπου κι αν προέρχεται.Και ξέρεις γιατί.Είναι υπεύθυνη για όλη την μαλακία που δέρνει το 95% της ανθρωπότητας.

Αυτά και βρίσε όσο θες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kost->DSM
τα παραλές νομίζω...δεν βλέπω κάτι το αρρωστημένο σε όλο αυτό, και σιγά μην νιώσω και κάπως περίεργα που δεν βγαίνω εδώ με την ταυτότητα στο χέρι και τα προσωπικά μου στοιχεία...και σιγά το δύσκολο δηλαδή, το να βγω να πω γεια σας χάρηκα 'Κώστας Γραβάνης'...άσε που νομίζω περισσότερο ναρκισσισμό δείχνει αυτό, το να ανεβάζεις δηλαδή ντε και καλά τα στοιχεία σου...εγώ από την άλλη Dsm μου επέλεξα ένα απλό και ταπεινό nick (σε αντίθεση με τα βαρύγδουπα που είναι και η πλειοψηφία) και δεν μπήκα εδώ για να γνωρίσω κόσμο...μπήκα εδώ για να δώσω και να πάρω γνώση όπως έχω γράψει...εντάξει στην πορεία έτυχε να γνωρίσω και κάποια άτομα από κοντά, εκτιμώ τους φίλους amalia και admin αλλά εδώ εντός του φόρουμ απέχω από ομάδες, παρέες, κλίκες με όλα τα πολύ όμορφα αλλά και τα αρνητικά που ίσως να συνεπάγονται αυτά...κι ένας λόγος είναι ότι δεν μ'αρέσει αυτό το 'us and them' που πάντα αναδύεται, μιας και σαρέσει το dark side of the moon που το'χεις και nick.

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω το ύφος και την επιμονή σου.
Τις προάλλες μου την έπεσες μυστήρια εκεί που συζητούσαμε για την δίκη των 6, αλλά έδωσα τόπο στην οργή.
Στο καπάκι, στο ίδιο θέμα, την έπεσες στον Αμεινία, ο οποίος και έδωσε επίσης τόπο στην οργή.
Προχθές την έπεσες στον Κηφέα.
Τώρα επιμένεις να γράφεις ξανά μαλακίες για μένα.

Κι όλα αυτά, ενώ φροντίζεις πάντα να αναφέρεις τα νούμερα του forum, μην και στάξει η ουρά του γάιδαρου.

Τραβάς κάνα περίεργο ζόρι?

Υ.Γ. Όχι τίποτις άλλο, αλλά μας τα έχεις κάνει τσουρέκια με την "ταπεινότητα" και την "αμεροληψία" σου, που είναι άλλωστε και τα μόνα, μαζί με την αιώνια κριτική σου στα πάντα, τα οποία έχεις προσφέρει εδώ μέσα. Γιατί από παραγωγή σκέψης, δεν...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Heretic, σαφώς και έχω φάει στη μάπα πολλά τρολ και θρησκόληπτους σ΄αυτό το φόρουμ, και σαφώς τους έχω κράξει και εγώ όπως κι εσύ από κούραση και αγανάκτηση...ο Νικόμαχος όμως από παλιά το έχει αυτοσκοπό ένα πράμα, ηδονίζεται και κάποτε συνειδητά έπαιρνε τη μία κίτρινη κάρτα μετά την άλλη εκ του ασφαλούς βέβαια γιατί ήξερε ότι κόκκινη δε θα φάει ποτέ. Και το οποίο δεν έχει και αποτέλεσμα διότι τα τρολ και οι περίεργοι τροφοδοτούνται από τέτοιες αντιδράσεις

Και δε σε βρίζω Νικόμαχε, συζητάμε, και ναι το ξέρω ότι είσαι ψωνάρα, και οι εξάρσεις μεγαλείου που σε διακρίνουν είναι γνωστές, πότε διασκεδαστικές πότε κουραστικές και εντάξει και εγώ από το ίδιο σύνδρομο πάσχω δυστυχώς, και χειρότερος μη σου πω, απλά δε βγάζω τη ντουντούκα γιατί είναι γραφικό το να βλογάμε τα γένια μας...άσε να το πει κανάς άλλος για σένα, έχει πιο μεγάλη αξία έτσι
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Dsm σεληνιάστηκες;; καταρχάς ουδέποτε δήλωσα ταπεινός, στο ψώνιο συναγωνίζομαι το Νικόμαχο άνετα...απλά εξηγώ παραπάνω τις διαφορές.


Σου την έπεσα μυστήρια στη δικη των έξι;;; τώρα μας κάνεις πλάκα;; παραλογίζεσαι άσχημα και από μνήμη μηδέν...ξαναπήγαινε στη συζήτηση και φέρε εδώ το απόσπασμα που "στην πέφτω μυστήρια"...

ο Αμεινίας -τον οποίο πρέπει να πω ότι τον εκτιμώ και δεν υπάρχει κανένα προσωπικό θέμα- μπήκε να υποστηρίξει εσένα παρερμηνεύοντας τα δικά μου λόγια...και του απάντησα ευγενικά, ασχέτως αν εκείνος μετά μου είπε ότι λέω παπαριές...από μνήμη μηδέν έτσι;;

τα δε νούμερα του φόρουμ με έχουν κουράσει εδώ και πάρα πολύ καιρό, έχει αρχίσει να με κουράζει όμως και η δική σας εμμονή μαζί τους σε κάθε λέξη και φράση

για τον Κηφέα κάνεις πλάκα έτσι;; έχεις χάσει μάλλον επεισόδια, ξαναπήγαινε στη συζήτηση που έγινε χθες το βράδυ και τα ξαναλέμε

σύνελθε DSM, και μη βλέπεις εχθρούς, ναι επικριτικός μπορεί να είμαι, κακή προαίρεση όμως δεν υπάρχει, απλά η κριτική μου συνήθως είναι εύστοχη, that's all...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

το θέμα του Κηφέα πάντως δεν έχει κλείσει, διότι μπορεί οι περισσότεροι να έχουν όντως ερωτηματικά και μπορεί να φαίνεται όντως ότι ο κακόβουλος kost έδιωξε τον Κηφέα...

θα συζητηθούν άμεσα όλα αυτάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kost
quote:
Kost
Ώπα εδώ πλέον τη χάνουμε τη μπάλα πατριώτες, βλέπω μία παρερμηνεία, ίσως και εμπάθεια σ'αυτά που λες Αμεινία (κρίνοντας από κάτι παλιότερα μηνύματα), βλέπω και κάτι μυστήρια ηθικοδιδακτικά του Dsm οπότε πάμε να το ξαναπάρουμε από την αρχή.

Από:

http://www.esoterica.gr/Forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=12066
10/10/2015, 11:06:36

Όπως βλέπεις, και καλή μνήμη έχω, και δεν σεληνιάζομαι.
Μήπως τώρα να μαζευτείς λιγάκι με τους χαρακτηρισμούς?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ωραία δεν σεληνιάζεσαι, φαίνεται όμως να ερμηνεύεις κάποια πράγματα πολύ προσωπικά. Δηλαδή με αυτή τη λογική ο Νικόμαχος θα έπρεπε να με κυνηγάει να με δείρει για την κριτική μου αυτή. Αν πάντως σε έθιξα με κάτι από τα τελευταία μηνύματα να το πάρω πίσω αν είναι, αρκεί να μου το υποδείξεις. Γενικώς προσέχω τα λόγια μου, απλά είναι αυτή η κριτική μου αναλυτική οπότε οι άλλοι συχνά τσινάνε έχω παρατηρήσει. Να ξέρεις πάντως ότι γενικώς προσπαθώ να την μετριάζω, διότι ακόμα και η καλοπροαίετη κριτική όταν είναι αιχμηρή συνήθως δεν παράγει θετικές αντιδράσεις.


Πάντως για το χωρίο που σε έκανε "με κόπο να κρατήσεις την οργή σου" (!!!) τι να πω δηλαδής...τόσο εύκολα ρε συ dsm οργίζεσαι, στην τελική ρώτα με εκείνη τη στιγμή να σου πω...

Λέει λοιπόν ο Αμεινίας

quote:
Α ρε καφρίλα που μας δέρνει...
Δεν έχουμε ηγέτες της προκοπής.ΟΚ.Είναι ελαφρυντικό.
ΑΛλά να μη το καταλαβαίνουμε ούτε 100 χρόνια μετά.Αυτό με ξεπερνάει...

Και προφανώς εδώ ο Αμεινίας εννοεί έμμεσα πλην σαφώς ότι "kost το μάθημα της Ιστορίας εσύ όπως και πολλοί άλλοι Έλληνες δεν το έχετε πάρει"...και λέει αμέσως μετά ο Dsm κάτι που δεν το κατάλαβα για να είμαι ειλικρινής, ότι


quote:
Φαντάσου λοιπόν, να διάβαζε το esoterica ο Θουκυδίδης.

δεν ξέρω εδώ ο ποιητής τι εννοεί, αλλά φαίνεται να συσχετίζεται με το 'μάθημα ιστορίας' του Αμεινία.

Και λέω λοιπόν επειδή δεν μου αρέσουν οι παρερμηνείες και τα μισόλογα απευθύνθηκα πρωτίστως στον Αμεινία ότι με παρερμήνευσε, ίσως και λίγο με εμπάθεια, καθώς και ότι εσύ είπες κάτι ηθικοδιδακτικό περί Θουκυδίδη σαν αβάντα (διότι τον Θουκυδίδη τον χρησιμοποιούμε συνήθως για να κουνήσουμε το χέρι στους ανιστόρητους)...ωστόσο δεν το παρεξήγησα αυτό που είπες, ήταν όμως ένα μισόλογο που δεν πολυκατάλαβα και σιγά μη σε ρώταγα τι εννοούσες...εξάλλου με τον Αμεινία ήταν το θέμα μου στη φάση αυτή και όχι με σένα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 15:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

τώρα τα είδα τα ψιλά γράμματα σου dsm ότι "είμαι μόνο κριτική και δεν παράγω σκέψη"...εντάξει αυτό τώρα εν θερμώ το είπες, αλλά και να το εννοείς δεν τρέχει τίποτα...είσαι λάθος και άουτ όπως και να'χει οπότε δεν πειράζει...δεν ξέρω πώς ακριβώς εννοείς την παραγωγική σκέψη, την εννοείς αλά DSM, τηνω εννοείς αλλά Κηφέα;; δεν ξέρω, και δεν με ενδιαφέρει η αλήθεια είναι...αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι η κριτική σκέψη είναι η πεμπτουσία της παραγωγικής σκέψης, από εκεί ξεκινάνε όλα...και σιγά μην περίμενα να ακούσω καλή κουβέντα εδώ μέσα για αυτά που γράφω...είπαμε, με τόσες ψωνάρες εδώ μέσα μόνο τα φιλαράκια ανταλλάζουν καλές κουβέντες πέρα από την πλάκα, μου αρκεί που γνωρίζω εγώ ότι έχω προσφέρει αρκετά σε αυτό το φόρουμ! αυτό είναι υπεραρκετό, είναι το μόνο φόρουμ που γράφω και είμαι πραγματικά δεμένος μαζί τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 16:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, από κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν οι αντιπαραθέσεις, για απλά δεν τον ενδιαφέρει κανενός είδους χειροκρότημα.

Τηλεγραφικά λοιπών.

Το φαινόμενο στο άστρο KIC 8462852, είναι φυσικό φαινόμενο που απλά δεν γνωρίζουμε μέχρι σήμερα, λύστε το να αγκαλιάσετε και την αγάπη σας, το εκατομμύριο του βραβείου νόμπελ.

Δεν υπάρχει κλίμακα Καρντάσεφ, ούτε Σφαίρα Ντάισον και τα δύο προέρχονται από φαντασιώσεις Φυσικών.

Το επόμενο βήμα ενός πολιτισμού, αντίστοιχου του δικού μας, δεν είναι απλά ο γαλαξίας μας, άλλα ολόκληρο το σύμπαν μας, η επισημοποίηση – τακτοποίηση της "συμπαντικής άυλης ενέργειας" τελειώνει εκτός των πετρελαίαδων και των τραπεζιτών και τους πολιτικούς.

Είναι παντελώς λάθος, άλλη μια φαντασίωση των Φυσικών η μήπως το κάνουν για κρατικές (δηλαδή δικές μας) ενισχύσεις για αρακτά παχυλά μεροκάματα; ο τρόπος που αναζητούν εξωγήινους πολιτισμούς (7,5 δις έλαβαν για έρευνα τα Ελληνικά πανεπιστήμια τα προηγούμενα χρόνια και παρήγαγαν ένα βιομηχανικό προϊόν και αυτό από χρηματοδότηση της ομογένειας, η ανώτατη δυνατή ξευτίλα δηλαδή).

Αν πριν 50 χρόνια έψαχνες αναλογικά σήματα, και εύρισκες ψηφιακά, το μόνο που θα έβλεπες – εύρισκες θα ήταν τίποτα και στην καλλίτερη περίπτωση θα ήταν θόρυβος, παράσιτα κλπ. σήμερα που ψάχνουν ψηφιακά σήματα αντί για κβαντικά το ίδιο ακριβώς βλέπουν, το ίδιο ακριβώς βρίσκουν.

Σταματήστε να τσακώνεστε δεν υπάρχει τίποτα να χωρίσετε εκτός του ΕΓΩ σας που είναι ούτος η άλλος χώρια.

Υστερόγραφο: Τα τελευταία χρόνια συνειδητοποίησα ότι εκτός του ότι αν θέλεις να επιτύχεις κάτι, θα συνωμοτήσει το σύμπαν για να το πραγματοποιήσεις, υπάρχει και το ανάποδο, αν το σύμπαν δεν θέλει να επιτύχεις κάτι θα κάνει τα πάντα για να μην το πραγματοποιήσεις, και το σύμπαν είμαστε και εμείς, αυτό μου έχει συμβεί πάνω από πέντε φορές σε διαφορετικού τομέα κοινωνικά και ερευνητικά μοντέλα, πιθανή σύμπτωση υπάρχει μόνο μέχρι τις δύο φορές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2015, 16:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sol-Mix

Συμφωνώ απολύτως στα περί KIC 8462852, Dyson και Kardashev.

Να υπενθυμίσω κιόλας, τον πανικό που είχε επέλθει όταν παρατηρήσαμε το πρώτο κβάζαρ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2015, 13:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηχητική Αντί Βαρύτητα

Οι ερευνητές των πανεπιστημίων του Bristol και του Sussex, καθώς και της εταιρείας Ultrahaptics, με επικεφαλής τον καθηγητή πληροφορικής του Bristol University, Sriram Subramanian, που έκαναν τη σχετική δημοσίευση στο περιοδικό «Nature Communications», χρησιμοποίησαν μια συστοιχία 64 μικροσκοπικών ηχείων για να δημιουργήσουν μεγάλης έντασης ηχητικά κύματα.

Η ελκτική ακτίνα περιβάλλει ένα αντικείμενο με ήχο και δημιουργεί γύρω του ένα πεδίο δύναμης, ένα είδος «ακουστικού ολογράμματος», το οποίο μπορεί, ανάλογα με την ένταση του ήχου που βγαίνει από τα ηχεία, να κρατήσει ένα αντικείμενο αιωρούμενο στον αέρα, να το μετακινήσει ή ακόμη και να το περιστρέψει, κάτι που μέχρι σήμερα δεν είχε ξαναγίνει.

Ο καθηγητής μηχανολογίας Bruce Drinkwater από Πανεπιστήμιο του Bristol, δήλωσε ότι κάναμε πάρα πολλά πειράματα για να το επιτύχουμε αυτό, και δεν θα το επιτυγχάναμε αν την είχαμε την καταλυτική βοήθεια του αλγόριθμου που γράψαμε.

Ο αλγόριθμός δημιουργεί ένα τρισδιάστατο μοντέλο χαμηλής και υψηλής πίεσης το οποίο με την σειρά του δημιουργεί χωρικές διαμορφώσεις και τοπικές μεταβολές της βαρύτητας οι οποίες επιτρέπουν αναλόγως με το μοτίβο αφαιρέσεως και ενισχύσεως των ηχητικών κυμάτων, την κίνηση του αντικειμένου.

Οι ελκτικές ακτίνες έχουν χρησιμοποιηθεί συχνά από συγγραφείς επιστημονικής φαντασίας στα βιβλία τους και έγιναν διάσημες από την ταινία «Star Trek».

Αν τελειοποιηθεί, αυτή η «ηχητική ακτίνα έλξης» θα μπορούσε να βρει χρήσεις που κυμαίνονται από τη θεραπεία λίθων των νεφρών, την δημιουργία τεχνητής βαρύτητας στο Διεθνή Διαστημικό Σταθμό, την αφαίρεση θρόμβων από τις αρτηρίες, την μεταφορά βαριών αντικειμένων κλπ.

Πηγή: http://news.sciencemag.org/physics/2015/10/researchers-create-sonic-tractor-beam

Σημείωση 1: Heretic έχεις δίκιο για την επισήμανση της πηγής, αλλά τώρα μαθαίνω από forum.

Σημείωση 2: Στην θεωρεία μου για τους μαγνήτες οι 64 αλλαγές ύλης είναι η 8 διάσταση (μορφή ύλης) και οι 81 αλλαγές ύλης είναι η 9 διάσταση (μορφή ύλης), επίσης φαίνετε ότι κάπου μεταξύ 8 και 9 διάστασης περνάμε μάλλον σε άλλο σύμπαν.

Δεν γνωρίζω αν τα ποίο πάνω έχουν κάποια βάση η είναι φαντασιώσεις μου, μια και όταν έδινα εξετάσεις για μάγος με έκοψαν στα θαύματα, σας έχω δώσει το mail μου, το τηλέφωνο μου να βρεθούμε κάπου να τα πούμε αυτά, αλλά «φωνή βοώντος εν τη ερήμω».

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2015, 22:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν γνωρίζω αν τα ποίο πάνω έχουν κάποια βάση η είναι φαντασιώσεις μου, μια και όταν έδινα εξετάσεις για μάγος με έκοψαν στα θαύματα, σας έχω δώσει το mail μου, το τηλέφωνο μου να βρεθούμε κάπου να τα πούμε αυτά, αλλά «φωνή βοώντος εν τη ερήμω».

ΣολΜιχ, μας βγήκες κι εσύ άλλος παραπονιάρης?

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έλαβες πρόσκληση/-εις,
αλλά εδήλωσες 'αδυναμίαν' ???


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2015, 23:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχει καμιά εξωτική τεχνολογία τύπου Star Trek. Η ηλεκτρική ενέργεια μετατέπεται σε κινητική, αυτή μετατρέπεται σε κύματα ήχου, αυτά μεταδίδουν μια πίεση (άπωση) που εξουδετερώνει την έλξη της βαρύτητας και το σώμα μετεωρίζεται. Επίσης -ως γνωστόν- τα ηχητικά κύμματα, μπορούν να δημιουργήσουν υποπίεση, με την οποία "παίζει" το σύστημα ελέγχου και έλκει το σώμα, όταν βρίσκονται σε ανάστροφη θέση. Πολύ εντυπωσιακή η υλοποίηση των αλγορίθμων, αναρωτιέμαι όμως για το ύψους της ισχύος θα χρειαστεί για κάποια μεγαλύτερη μάζα και αν μπορούν να την παράγουν τα οποιαδήποτε ηχεία μπορουν να κατασκευαστούν σήμερα.


Edited by - Heretic on 02/11/2015 23:41:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sol-Mix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


394 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2015, 11:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PY8AGORAS: Μάλλον λάθος ενημέρωση έχεις, δεν υπήρξε ποτέ καμιά πρόσκληση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2015, 14:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ στέκει οτι το χθεσινό κόκκινο ηλιοβασίλεμα
(το οποίο παρατηρήθηκε σχεδόν σε ολόκληρο τον κόσμο)
είναι αποτέλεσμα της μεγάλης ηλιακής κηλίδας της 1ης Νοεμβρίου;

Βάση επιστήμης... γιατί η παναγία η τσαμπιά (βοήθεια μας) και τα κατοχικά νεα τα ονόμασαν σεισμοσύννεφα (?!)
αποτέλεσμα των ψεκασμών, με έκτακτο πολεμικό ανακοινωθέν που εξέδωσαν)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2015, 18:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αιθηρ

Πρόκειται για απόλυτα φυσιολογικό φαινόμενο και δεν έχει να κάνει με καταστροφές συνωμοσιολογικού επιπέδου, ούτε με τις ηλιακές εκρήξεις.

Είναι απλώς σύννεφα σε πολύ μεγάλο ύψος, τα ο οποία ονομάζονται noctilucent.
Σχηματίζονται σε υψόμετρο 80 χιλ. και άνω, σε γεωγραφικά πλάτη 45-65 μοιρών Ν και είναι ορατά στο μισό ημισφαίριο.Οταν ο ήλιος ευρίσκεται κάτω από τον ορίζοντα, στη φάση της δύσης του λάμπει ακόμη ισχυρά σε αυτό το υψόμετρο και αποδίδει το χρώμα του ερυθρού, ως υπερισχύων την συγκεκριμένη στιγμή της ίριδας.

Οποιοδήποτε αντικείμενο βρεθεί στην μεσόσφαιρα, ενώ ο ήλιος είναι κάτω από τον ορίζοντα, φωτίζεται από κάτω προς τα επάνω και φαίνεται πορφυρό.

Αυτό είναι όλο.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2015, 19:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ξέρω κι εγώ (απο μετεωρολογία κάτι γνωρίζω)
ο Σιμόπουλος μου τα χάλασε λίγο σήμερα με αυτά που είπε...
(αν τα είπε βέβαια ο άνθρωπος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2015, 20:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αυτό ξέρω κι εγώ (απο μετεωρολογία κάτι γνωρίζω)
ο Σιμόπουλος μου τα χάλασε λίγο σήμερα με αυτά που είπε...
(αν τα είπε βέβαια ο άνθρωπος)

Ti είπε?
Εχεις λινκ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2015, 20:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατα πάσα πιθανότητα απλά έβαλε κάποιος το όνομα του,
δε μπορεί να είπε τέτοια χαζομάρα
ΕδώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy