ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 09:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Prometheas δε συμφωνω απολυτα μαζι σου οσον αφορα τον Ιωαννη Φουρακη. Ο ανθρωπος εχει παραδεχτει ουκ ολιγες φορες τα λαθη που εκανε στο παρελθον γιατι ουτως η αλλως ανθρωπος ειναι και αυτος και κανει λαθη. Αν εβγαιναν ολες οι θεωριες του σωστες θα επρεπε να ηταν προφητης. Οσον αφορα τωρα τους Ολυμπιακους αγωνες απλως δηλωσε πως το ηθος και οι πολιτισμικες αξιες οι οποιες διεκριναν τους αρχαιους ολυμπιακους αγωνες εχουν εκφυλιστει σε τετοιο βαθμο ωστε οι αγωνες να γινονται με σκοπο τη διαφημιστικη καμπανια μεγαλων πολυεθνικων εταιριων. Επισης εχει την αποψη οτι επειδη οι ξενες ανθελληνικες δυναμεις θελουν να μας βλαψουν θα χρησιμοποιησουν διαφορα μεσα για να τρομοκρατησουν τους ξενους ωσον αφορα τις συνθηκες στη χωρα μας ετσι ωστε να ματαιωθουν οι αγωνες και το ελληνικο κρατος να μεινει με απειρα χρεη.



Το οτι υπάρχουν δυναμεις που ενδεχομένως θα θέλανε να αμαυρώσουν το γεγονος της Ολυμπιάδας στην Ελλάδα ειναι προφανές και το ιδιο θα ισχυε σε οποιαδηποτε χώρα και εαν γινονταν οι αγώνες, αφού ολες οι χώρες εχουν εχθρούς (φανερούς ή μη). Απλώς νομιζω οτι πρέπει να ειμαστε ενωμένοι και να δουλεύουμε ολοι μαζί για την πρόοδο της χώρας μας και να μην βλέπουμε "ανθελληνικές" δυναμεις παντού. Καποτε πρέπει να φτύσουμε την καραμέλλα που μας βολεύει να μασάμε οτι για ολα μας φταίνε τα "ανθελληνικά κέντρα". Να σαι σίγουρος οτι δεν χρειαζόμαστε τους Φουράκηδες να μας θυμίζουν οτι το γεγονος των Ολυμπιακών αγώνων χρειάζεται πολυ προσεκτική αντιμετώπιση απο πλευράς ασφάλειας. Εκείνο που χρειαζεται αυτός ο τοσο ταλαιπωρημένος λαός ειναι ΓΝΩΣΗ και ΟΜΟΨΥΧΙΑ. Η ελλειψη αυτων των δύο οφείλεται για τα περισσότερα τα δεινα που μας έχουν συμβεί....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 00:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μιμάκος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 03:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μιμάκος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιζάκια καλή χρονιά


και ότι θέλετε για υψιλόνε και δυσκιλιόνε στον Μιμάκο


ps-...πάντως απο ότι βλέπω ...η βλακεία είναι αήττητη

"Qui finisce la scienza del cuoco"
"Εδώ τελειώνει η σοφία του μάγειρα"

Σοφή επιγραφή έξω απο την θύρα ενός αποχωρητηρίου σε Ιταλικό εστιατόριοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 04:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
..πάντως απο ότι βλέπω ...η βλακεία είναι αήττητη

Ίσως να 'χεις και δίκιο...
Έχεις όμως τα κότσια να κάτσεις και να μας τ' αποδείξεις;
ή
μήπως εσυ απο μόνος σου αποτελείς τη τρανή απόδειξη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 20:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ps-...πάντως απο ότι βλέπω ...η βλακεία είναι αήττητη

Η δικιά σου είναι κληρονομική ή έχεις κάνει εξάσκηση?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μιμάκος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 18:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μιμάκος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...χρειάζεσαι απόδειξη της βλακείας των υψιλόνε....παίκτη μου ?


αν ναι....είσαι μικρούλης...χωρίς αυτό ΄να είναι κακό ή καλό....


τώρα εσύ που αναρωτιέσαι να είναι κληρονομική ή αν εξασκείται....γιατί δεν κοιτάς τα μουτράκια σου στον καθρεπτάκον ?


...αλλά μάλλον είσαι λίγο γκαβός....για να δείς έτσι ?

"Qui finisce la scienza del cuoco"
"Εδώ τελειώνει η σοφία του μάγειρα"

Σοφή επιγραφή έξω απο την θύρα ενός αποχωρητηρίου σε Ιταλικό εστιατόριοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 18:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν άντεξες να μην απαντήσεις ε;
Έλα όμως που δεν είχες τίποτα να πεις κι άρχισες τις μαμακίες.
Αφου σε χαλάει Μιμακο αγορι μου, γιατί το συνεχίζεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 23:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...χρειάζεσαι απόδειξη της βλακείας των υψιλόνε....παίκτη μου ?
αν ναι....είσαι μικρούλης...χωρίς αυτό ΄να είναι κακό ή καλό....
τώρα εσύ που αναρωτιέσαι να είναι κληρονομική ή αν εξασκείται....γιατί δεν κοιτάς τα μουτράκια σου στον καθρεπτάκον ?
...αλλά μάλλον είσαι λίγο γκαβός....για να δείς έτσι ?

"Qui finisce la scienza del cuoco"
"Εδώ τελειώνει η σοφία του μάγειρα"

Σοφή επιγραφή έξω απο την θύρα ενός αποχωρητηρίου σε Ιταλικό εστιατόριο



Ρε μιμακο συνεχισε να διαβαζεις "σοφες επιγραφες" εξω απο αποχωρητηρια και ασε μας εμας εδω..

http://www.bydesignwebsights.com/ellashistory
Η πραγματική Ελληνική ιστορίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 09:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...χρειάζεσαι απόδειξη της βλακείας των υψιλόνε....παίκτη μου ?


αν ναι....είσαι μικρούλης...χωρίς αυτό ΄να είναι κακό ή καλό....


τώρα εσύ που αναρωτιέσαι να είναι κληρονομική ή αν εξασκείται....γιατί δεν κοιτάς τα μουτράκια σου στον καθρεπτάκον ?


...αλλά μάλλον είσαι λίγο γκαβός....για να δείς έτσι ?

"Qui finisce la scienza del cuoco"
"Εδώ τελειώνει η σοφία του μάγειρα"

Σοφή επιγραφή έξω απο την θύρα ενός αποχωρητηρίου σε Ιταλικό εστιατόριο



Σε κατι τέτοιες περιπτώσεις θα πρέπει να επιβάλλεται η ευθανασία

Edited by - prometheas on 08/01/2004 09:11:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 11:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emperor
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 21:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Emperor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΜΑΣ Ε,ΜΥΘΟΣ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ?
ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Ενας μυθος που ευκολα μπορει να γινει πραγματικοτητα, αρκει να πιστεψουμε ολοι εμεις στις δυνατοτητες μας!
Γιατι αν περιμενουμε απ ΄αυτους.....


Emperor.

Edited by - Emperor on 10/01/2004 21:15:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ToliS
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 02:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ToliS  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ToliS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω διαβάσει κάποια πράγματα για την ομάδα Ε και θα ήθελα την γνώμη σας.

1. Ήταν ο Τουλάτος και ο Φουράκης μέλη της Ομάδας Ε;
2. Ο Αριστοτέλης έχει επιστρέψει ήδη στην χώρα μας και συνεργάζεται με την Ε? Γιατί όχι και ο Πλάτων ή κάποιος άλλος?
3. Χρηματοδοτεί το κόμμα των Οικολόγων (του Βεργή) μυστικά την Ομάδα? Οι 40.000 ψηφοφοροι του κόμματος μηπως χρηματοδοτουν χωρίς να το ξέρουν?
4. Τα υπερόπλα Tesla έχουν ολοκληρωθεί? Από ποιον χρηματοδοτούνται?
5. Ο Γκιόλβας είναι ηγετικό μέλος της Ε?
6. Τα ηγετικά μέλη της Ε είναι από τον Σείριο?
Τέλος, είναι αλήθεια ότι τα μέλη της Ε έχουν υποστεί γενετική τροποποίηση σε εργαστήριο των ΗΠΑ για να ζουν περισσότερο?

Ξέρετε τίποτα από αυτά?


ToliSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reignman
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 02:59:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reignman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω διαβάσει κάποια πράγματα για την ομάδα Ε και θα ήθελα την γνώμη σας.

1. Ήταν ο Τουλάτος και ο Φουράκης μέλη της Ομάδας Ε;
2. Ο Αριστοτέλης έχει επιστρέψει ήδη στην χώρα μας και συνεργάζεται με την Ε? Γιατί όχι και ο Πλάτων ή κάποιος άλλος?
3. Χρηματοδοτεί το κόμμα των Οικολόγων (του Βεργή) μυστικά την Ομάδα? Οι 40.000 ψηφοφοροι του κόμματος μηπως χρηματοδοτουν χωρίς να το ξέρουν?
4. Τα υπερόπλα Tesla έχουν ολοκληρωθεί? Από ποιον χρηματοδοτούνται?
5. Ο Γκιόλβας είναι ηγετικό μέλος της Ε?
6. Τα ηγετικά μέλη της Ε είναι από τον Σείριο?
Τέλος, είναι αλήθεια ότι τα μέλη της Ε έχουν υποστεί γενετική τροποποίηση σε εργαστήριο των ΗΠΑ για να ζουν περισσότερο?

Ξέρετε τίποτα από αυτά?


ToliS



Φίλε Τόλι

Χαίρομαι που κάποιος τα θυγει αυτα τα θεματα γιατι και εγω εχω τις ιδιες ανυσιχηες... γι'αυτο και θελω να

δωσω συγχαρητηρια στους διμιουργους αυτου του σαιτ που μας δοιχνουν οτι δεν ειναι ολλα οπως φαινονται...
Επι της ουσιας:

1. Εχω μαρτηρια φιλου που εχει ακουσει συναντηση Φουρακη Τουλατου στο παιδειο του Αραιος οπου μιλουσαν

για επερχομενη εισβολη αγνωστης δυναμης. Δυστυχως, δεν προλαβε να ακουσει αν μιλουσαν για εγχωρια,

εξωτερηκη η εξωγηινη. Το παιδι παροτι εχει πολες φορες αποβληθει απο το σχολιο που πηγαιναμε, επειδη ηταν

μονιμος αφοιριμενος το εμπιστευομαι. Προσοπικα, λεω πως ο Φουρακης ειναι σιγουρα και προτεινω την συλυψη

του για να ανακρειθει

2. Ο Αριστοτελης τυγχανη της εμπιστοσυνης και του θαυμασμου πολων επιστιμονων και γι'αυτο θεωρειται

κορηφη και πιθανοτερος υποψηφιος για να εχει σχεσεις με τους εξωγηινους. Δε νομιζω να ειναι στην ομαδα Ε

γιατι εχω ακουση οτι δε δεχονται μελη ηλυκιας 2500 ετων. Δεν ξερω, διορθοστε με αν καπιος εχει

εξακριβομενα στιχοια για το αντιστροφο. Αν παντως ήταμ καπιος αυτος θα επρεπε να ηταν ο Δυογενης γγια

μενα...

3. Αυτο ειναι απιθανο... Εχω κατ' επαναλλειψη ακουσει οτι ο Βεργης ανηκει στην ομαδα Ψ - Μεν (λογοπαιγνιο

του γνοστου ελαιοινου κομικ, που για μενα καταστρεφει πολες αξοιες και ιδανικα της φυλης μας). Δεν ειναι

40000 του Βεργή, προς Θεου μην τρελλαθουμε κιολα... Αν και για οσους δεν το ξερουν ο Βεργης εχει

πραματικα αρκετα λεφτα για να σηντειρει μια τετοια οργανοση-αν και θεορω και παλι οτι ανηκει στη ομαδα Ψ

η Ψ - Μεν

4. Για αυτά δεν ξερω να σου απαντησω... Εχω μια ιποψοια οτι πισω απο αυτα κριβονται οι γαλαζοαιματοι

(γι'αυτους εχει ασχοληθει αλλο φορουμ του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ)

5. Δεν τον ξερω τον ανθρωπο. Εχει καμια σχεση με το Γκιουλ Μπασι της Μικρης Ασιας; Μην παραλειπουμε

παντως τις εξεις θεοριες για την αρχηγια της Ε:
Ή δεν εχουν αχηγο
Ή ειναι κανενας Αριστοτελοπλατωνοδυογενης (αν και για τον Αριστοτελη σας ειπα τις επυφηλξεις μου)
Ή ειναι καποιος ο οποιος συσχετιζεται η με τη Χρσυη Αυγη η με τη 17Ν (δεν κανω πλακα, αλλωστε κλαι η Ε

ειναι μια ομαδα με ριζοσπαστικες αντηλυψεις)

6. Ο σειριος ειναι ενα αστρο το οποιο εχει γινει στοχος πολων θεοριων αλλα τιποτα δεν εχει γινει γνωστο -

καλο παντως ειναι να εχουμε τα ματια μας ανοιγμενα, γιατι αν προσεξετε ο σειριος πολλοι συχνα αλλαζει

μεγεθος η/και χρωμα... Επιστιμονικα εξακριβωμενο αυτο που σας λεω. Οποτε μηπως καπιος (π.χ. οι Ε)

αλλαζουν τα χαρακτηριστικα του για καποιον λογο;;;

7. Αυτο ειναι αφελες να το πιστευεις.. Στις ΗΠΑ αποκλειεται! Αν ειναι θα ειναι μεσα στην καρδια των

σιονιστων, ισως στη νεκρα θαλασσα η στην τραπεζουντα, μερη απο τα οπια υπαρχει εντονο το ελληνικο

στοιχειό

Αυτα και ευχαριστω που υπαρχετε... Καλα μυαλά (οπως σε ολους μας, γιατι ο εγκεφαλος που σκεφτεαται ειναι

το πιο δυνατο οπλο, οποτε ας τους διατυρισουμε οξοις και σε λιτουργγια)

Φιλικα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 14:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην φιλε reignman καλως ηρθες..

Διαβαζοντας το μακροσκελες μηνυμα σου μου δημιουργηθηκε μια απορια...
Επιτηδες το εγραψες τοσο ανορθογραφο για να μας μεινει αξεχαστο??? Την τσακισες την καημενη την ορθογραφια!!!!
Εκτελεση στα 10 μετρα της εκανες!!!Χωρις παρεξηγηση!

Και τελος παντων ας υποθεσουμε οτι εισαι ακομα μικρος και μαθαινεις , επειδη ομως το φαινομενο της ανορθογραφιας εχει παρει τεραστιες διαστασεις και μαλιστα σε απαντησεις ακομα και συντονιστων το ολο θεμα μου δημιουργει ενα ακομα ερωτηματικο...
Καλα τα απλα μελη μπαινουμε μεσα για να μαθουμε , φωστηρες δεν ειμαστε , ουτε εχουμε για ολα απαντησεις , δικαιολογειται να κανουμε που και που κανενα λαθακι..
Οι υπολοιποι ομως - συντονιστες και μελη με πανω απο 1000 μηνυματα - που δειχνουν οτι κατι ξερουν παραπανω , που παραθετουν αποσπασματα απο βιβλια , που αμφισβητουν και επικρινουν , πως γινεται αυτοι να κανουν τα πιο τρανταχτα ορθογραφικα λαθη?
Πως θα με πεισουν οτι αυτα που γραφουν ειναι αποτελεσμα μελετης χρονων? Γινεται να μελετας χρονια αρχαια ελληνικα κειμενα κι να μην ξερεις ορθογραφια?
Φυσικα να μην τους παρει η μπαλα ολους γιατι καποιοι δειχνουν με τον οργανωμενο και συντακτικα ορθο τροπο σκεψης και γραφης οτι αυτα που γραφουν τουλαχιστον τους εχουν βασανισει καποια χρονια απ'τη ζωη τους - η αποψη τους σεβαστη..
Για τους υπολοιπους αμφιβαλλω...
Και για να μην παρεξηγηθω , αυτο ηταν κατι που ηθελα απο καιρο να γραψω και ο φιλος reignman μου εδωσε απλα την αφορμη...

Και παλι τονιζω οτι δεν αμφισβητω την προσωπικη αποψη ενος ανθρωπου-οσο ανορθογραφος και αν ειναι- αμφισβητω ομως την κριτικη που θα μπορουσε να ασκησει καποιος που δεν γνωριζει ορθογραφια σε καποιον αλλον που τουλαχιστον εχει μαθει να σεβεται την αρχαια και νεωτερη ελληνικη γλωσσα...

Δεν θα μπω σε καμμια αντιπαραθεση με κανενα , πιστευω οτι το να γραφεις σωστα δειχνει οτι ξερεις να διαβαζεις ακομα σωστοτερα και αυτο που θα ηθελα ειναι απλα να δειξουμε τον απαιτουμενο σεβασμο στην γλωσσα που κληρονομησαμε...

Φιλικα
golden ariadne

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 16:06:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA SE OLOYS.

SYGNWMH GIA THN PAREMBASH, H8ELA KAPOIOS NA MOY 8YMISEI GIATI DEN EXW KALH MNHMH.....STON OMHRO HTAN ENA APOSPASMA POY EGRAFE GIA THN BOH8EIA ENOS OYRANIOY PLASMATOS POY KATEBHKE KAI BOH8HSE TOYS ELLHNES STON TROIKO POLEMO?EIXE OPLO POY EBGAZE LAMPSH KAI SKOTWNE 10ADES ME MIA BOLH.

KAI PALI NA ME SYGXWRESETE GIA AUTHN THN PAREMBASH APLA MPOREI KAPOIOS NA MOY PEI TI HTAN AUTO?

ME POLH AGAPH

AGAPA GIA NA MHN MISEIS.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 19:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θα μπορουσες να μας παραθεσεις το πρωτοτυπο κειμενο του Ομηρου που το διαβασες αυτο θα ειμουν ευγνωμων..γιατι εγω παρ΄ολο που εχω διαβασει Ηλιαδα και Οδυσσεια δεν το εχω δει πουθενα αυτο το πραγμα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 19:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Golden ariadne μην κρίνεις για να μην κριθείς...
Ξέρεις...
πέραν της ανορθογραφίας υπάρχει και άλλη "ασθένεια" που λέγεται δυσλεξία... έτσι για να το έχεις υπόψη την επόμενη φορά που θα προσβάλεις κάποιον ... έστω και καλοπροαίρετα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
golden_ ariadne
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Iceland
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2004, 20:04:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους golden_ ariadne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη Avallon

(Αλλαξα το μηνυμα και αναιρω την προηγουμενη απαντηση γιατι τωρα που ειχα περισσοτερο χρονο να τη διαβασω ειδα οτι ηταν εκτος θεματος)

Λοιπον, καταρχην να ζητησω συγνωμη αν στην προσπαθεια μου να πω αυτα που καιρο ειχα στο μυαλο μου προσεβαλα καποιους...
Ο φιλος reignman ηταν μονο η αφορμη και δυστυχως πηρε κι αυτον η μπαλα...
Δεν ξερω αν η ελλειψη ορθογραφιας οφειλεται σε καποιους ανθρωπους εξαιτιας καπποιας μορφης δυσλεξιας , παντως ευχομαι να συμβαινει αυτο γιατι σε αλλες περιπτωσεις δεν δικαιολογειται.
Σεβομαι καθε ιδιαιτεροτητα γραφης και αναγνωσης και ειδικα ιδιαιτεροτητες μαθησιακων δυσκολιων γιατι συνηθως πισω απο αυτες κρυβονται ανθρωποι με βαθιες ευαισθησιες και πλουσια συναισθηματα...

(Για την Ιστορια , το να εχει καποιος μαθησιακες δυσκολιες δεν τον αποτρεπει σε καμμια περιπτωση απο το να κανει ανωτερες σπουδες και να διευρυνει το πνευμα του )

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η αλλη κατηγορια ανθρωπων..
Αυτοι που δηθεν τα γνωριζουν ολα , κρινουν , επικρινουν και κατακρινουν τους παντες και δεν γνωριζουν αν το "επισης" γραφεται με "η" η με "ει"!?!
Αυτοι ουτε με πειθουν ουτε προκειται ποτε να με πεισουν γι'αυτα που γραφουν..

Και κατι ακομα...αυτο το να μην κρινω για να μην κριθω...
καταρχην μου φαινεται πολυ χριστιανικο για τα πιστευω καποιων μεσα σ'αυτο το forum...
Και κατα δευτερον , μηπως θα'πρεπε να το απευθυνεις σε καποιους αλλους περισσοτερο δηκτικους και επικριτικους απο μενα??
Δεν το ειδα να συμβαινει σε παλιοτερα θεματα...

Φιλικα
golden ariadne


Edited by - golden_ ariadne on 14/01/2004 23:00:48

Edited by - golden_ ariadne on 14/01/2004 23:02:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 01:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Έλληνες και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ εύχομαι σε όλους σας.

Κατ’ αρχήν φίλη Άβαλλον και Γκόλντεν Αριάδνη μην μαλώνετε, έχω την εντύπωση ότι και οι δύο, δίκαιο έχετε.
Φίλη Γκόλντεν Αριάδνη, νομίζω ότι η Άβαλλον δεν ήθελε να πει κάτι για το δικό σου κείμενο αλλά έχω την εντύπωση πως ήθελε να υπενθυμίσει, ότι πιθανόν η ανορθογραφία, να οφείλεται σε δυσλεξία και επομένως, δεν θα πρέπει να πυροβολούμε τους συνομιλητές μας. Ας ελπίσουμε ότι αυτή είναι μια καλή εξήγηση για την ανορθογραφία και όχι η κατάντια της παιδείας…;(Πράγμα που δεν το πιστεύω με τίποτα)

Εγώ θέλω να σταθώ λιγάκι στo κείμενo του δύο φίλου Ρεϊγνμαν και να τον ρωτήσω αν θέλει με αυτά που λέει να κάνει την πλάκα του. Ρεϊγνμαν αν θες να διακωμωδήσεις 24 σελίδες συζητήσεως θα σε παρακαλέσω να το κόψεις καλύτερα, ή ακόμα καλύτερα χρησιμοποίησε την τακτική που χρησιμοποιούν διάφοροι αρνητικοί όσον αφορά την άποψή τους για την ύπαρξη ή μη της Ομάδος Ε, που στην τελική λένε στα ίσα ότι δεν συμφωνούν με όλ’ αυτά. Δεκτόν.
Αν δεν κάνεις πλάκα με όσα μας λες, δεδομένου ότι μάλλον ισχύει, διότι είναι το πρώτο σου μήνυμα και όντως μπορεί να συμβαίνει, ελπίζω όλα αυτά που έχεις ακούσει να μην τα έμαθες από τις συζητήσεις σου στο σχολείο. Θέλω να πω δηλαδή δεν μπορεί ρε παιδιά να φτάσατε στα σχολεία να μιλάτε έτσι και να παίζει τόσο άθλια ράδιο-παντόφλα γιατί θα πρέπει να πάρουμε φόρα και να χτυπάμε τα κεφάλια μας.
Ελπίζω να μην σας καταντήσανε έτσι γιατί πολύ φοβάμαι ότι οι «απέναντι» κατόρθωσαν να πετύχουν το σκοπό τους. Την πλήρη αμάθειά σας. «Καλώς ήλθατε στον κόσμο των προβάτων».

Ας σταθώ λίγο ακόμα στα λεγόμενα του νεαρού μας φίλου:

quote:
Εχω μαρτηρια φιλου που εχει ακουσει συναντηση Φουρακη Τουλατου στο παιδειο του Αραιος οπου μιλουσαν

Δηλαδή; Το είπε το αφεντικό στον σκύλο… κι ο σκύλος στην ουρά του;;; Τι σόι μαρτυρία είναι αυτή, αφού την άκουσε από άλλον; (ο φίλος σου)

Και:

quote:
Προσοπικα, λεω πως ο Φουρακης ειναι σιγουρα (μέλος της Ομάδος Ε) και προτεινω την συλυψη του για να ανακρειθει

Και να είναι ρε φίλε δεν το κατάλαβα γιατί να συλληφθεί και να ανακριθεί, τι έκανε; Αν λέει ψέματα δεν με ενδιαφέρει κιόλας (διότι κάποιος μπορεί να θίγεται), αν όμως εφόσον κι εσύ πιστεύεις ότι είναι αλήθεια όπως μας λες γιατί να συλληφθεί δεν σε πιάνω, φοβάσαι κάτι; Θίγεσαι; Δεν γουστάρεις την Ομάδα Ε; Πες το μας να το ξέρουμε.
Ας θεωρήσουμε ότι υπάρχει η Ομάς Ε. Ξέρεις τι μας λες τώρα ρε φίλε; Σαν να μας λες ναι υπάρχει φιλική εταιρία και ότι ο Αδαμάντιος Κοραής π.χ. ανήκει σ’ αυτήν την φιλική εταιρία και γι’ αυτό πρέπει να τον συλλάβουμε και να τον ανακρίνουμε.

Νέοι Έλληνες γρηγορείτε και κόφτε τις ουσίες, δεν το βλέπετε ότι σας χαλάνε;;;
Αν νιώθετε Έλληνες (Ελεύθεροι) και όχι Δούλοι της ουσίας…Ασχοληθείτε καλύτερα με τα μαθήματά σας και θα έρθει η ώρα να ασχοληθείτε και με την Ομάδα Ε και με την Αρχαία Ελληνική γραμματεία. Αν το προλαβαίνετε παράλληλα με τα μαθήματά σας, τότε καλό κουράγιο, αν όχι τότε τουλάχιστον κόφτε την ράδιο-παντόφλα.

quote:
Δε νομιζω να ειναι στην ομαδα Ε (ο Αριστοτέλης)
γιατι εχω ακουση οτι δε δεχονται μελη ηλυκιας 2500 ετων





Υ.Γ.: Προσωπικά δεν υπερασπίζομε κανέναν, αν και έχω τις επιφυλάξεις μου κι εγώ για τον Φουράκη, αλλά αν μη τι άλλο ας σεβαστούμε το γεγονός ότι υπερασπίζεται Ελλάδα ο άνθρωπος, όπως λέει.

Φιλικά ο ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ.

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 07:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Ε ?
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ "CUCCI ΦΟΡΕΜΑ",ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 22:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κατι ακομα...αυτο το να μην κρινω για να μην κριθω...καταρχην μου φαινεται πολυ χριστιανικο για τα πιστευω καποιων μεσα σ'αυτο το forum...

Τι σε νοιάζουν τα πιστεύω των άλλων? Τα δικά σου ποια είναι...
Kαλή μου είναι χριστιανικό αν είσαι χριστιανή, αν πάλι δεν είσαι είναι ο νόμος της ανταπόδωσης...του κάρμα... ελπίζω να σε κάλυψα
quote:
Και κατα δευτερον , μηπως θα'πρεπε να το απευθυνεις σε καποιους αλλους περισσοτερο δηκτικους και επικριτικους απο μενα??Δεν το ειδα να συμβαινει σε παλιοτερα θεματα...

Δεν σε παρεξηγώ... είσαι καινούργια... αλλιώς θα ήξερες ότι το έχω ξαναπεί αυτό τουλάχιστον άλλες 3 φορές και το λέω πάντα χωρίς να φοβάμαι όταν κάτι τέτοιο πέσει στην αντίληψή μου...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 23:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε beyond μακάρι να μάθουν όλοι για την Ομάδα Ε κι εγώ νομίζω ότι είναι ωφέλιμο.
Σημασία έχει όμως να μάθουν και όχι να απομακρύνονται από τις φουσκωμένες από κάποιους αναλήθειες.

Υ.Γ.: Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2004 ή
ΔΙΟΣ ΚΔ (24η) Γαμηλιώνος 695ης ΟΛΥΜΠΙΑΔΟΣ ΕΤΟΣ Δ΄ (ΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ)
Σήμερα είναι ημέρα του: «Ιερού Γάμου» του Διός και της Ήρας: Εορτή από την οποία πήρε το όνομα ο μήνας (Γαμηλίων), που θεωρήθηκε και αίσιος για την τέλεση γάμων.

Αυτό το είδα στο Ελλήνων Χρονολόγιον 2004, μου άρεσε και απλά σας το παραθέτω. Άσχετο με το θέμα μας.

Με φιλικούς χαιρετισμούς ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 00:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και κατι ακομα...αυτο το να μην κρινω για να μην κριθω...καταρχην μου φαινεται πολυ χριστιανικο για τα πιστευω καποιων μεσα σ'αυτο το forum...

Επί του ανωτέρω: ποιος λέει ότι η ηθική της Χριστιανικής θρησκείας, όπως έχει αφομοιωθεί αυτή από τον Ελληνικό Λαό εδώ και 2000 χρόνια, μέσα από την Ορθόδοξη πίστη τους, απέχει από την ηθική και τα ιδανικά της Αρχαίας Ελληνικής Φιλοσοφίας και του πνεύματος των Ελλήνων; Όποιος τα διαχωρίζει άποψή μου είναι ότι πλανάται οικτρά. Όπως οι Ρωμαίοι κατέκτησαν με τα όπλα την Ελλάς και κατακτήθηκαν από τον Πολιτισμό της Ελλάδος, έτσι κάπως επικράτησε και η Χριστιανική Θρησκεία, μα τα ήθη και έθιμα των Ελλήνων πέρασαν μέσα σ’ αυτήν μένοντας αθάνατα εις τους αιώνες. Και πως θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά την στιγμή όπου η λέξη Εθνικός και Έλλην σήμαιναν θάνατο.
Θάνατος στις ημέρες μας της Ορθόδοξης Χριστιανικής Θρησκείας στα πλαίσια της επιβαλλόμενης παγκόσμιας Αθεΐας, αυτομάτως σημαίνει και σβήσιμο και των τελευταίων ηθών και εθίμων που απέμειναν από την Αρχαία μας Θρησκεία. Ενωθείτε λοιπών και μην διχάζεστε για μία ακόμα φορά.
Τέλος δεν ξέρω αν τελικά συνέβαλε το κρυφό σχολειό και αν υπήρξε ή όχι κρυφό σχολειό στα χρόνια της Τουρκοκρατίας, εγώ πάντως αυτό που διαπιστώνω και νομίζω πως όλοι θα συμφωνήσουν όσο και αντίθετοι αν είμαστε με ορισμένους «παπάδες» ή κληρικούς σημασία έχει ότι στις μέρες μας το ρόλο του κρυφού σχολειού δεδομένου ότι κρατάει ζωντανή την Ελληνική Γλώσσα τον παίζει η Εκκλησία. Νομίζω ότι είναι το τελευταίο ανάχωμα διατήρησης της ήδη διαστρεβλωμένης γλώσσας μας. Μην πυροβολείται λοιπόν. Κρατήστε τα θετικά και προχωρήστε.

ΟΔΥΣΣΕΙΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NOMIMON
Μέλος 1ης Βαθμίδας


143 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2004, 02:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NOMIMON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ολη η αλήθεια(!!!) για την ΟΜΑΔΑ Ε, λέει...ή μάλλον...άλλη μία αλήθεια...στο περιοδικό (νέο φρούτο), "Ελληνόραμα", τεύχος 2.

Τρέξτε, προλάβετε.

Πόσες είναι τελικά ρε γμτ οι "αλήθειες";

ΣΗΜ: η ΑΛΗΘΕΙΑ διαφέρει κατά ένα μόνο γράμμα από την ΑΛΗΤΕΙΑ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 00:09:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon πραγματικά μ'εντυπωσίασε η απάντησή σου στο θέμα της ανορθογραφίας γιατί μου έμαθες κάτι που επί 33 χρόνια αγνοούσα.Έκανα και 'γω το ίδιο λάθος , να κρίνω τους ανθρώπους με βάση την ορθογραφία τους και να που μου δείχνεις κάτι που δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου. Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 22:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ευχαριστώ φίλε alexeyev!
Να'σαι καλά
Εχω πάρει και γω πολλά από άλλους εδώ μέσα...
Καιρός να δώσω κάτι...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 02:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου, ομολογώ ότι εδέχθη ένα συγκινητικό μήνυμα (e-mail) από τον φίλο μου reignman, όπου ομολογώ με δάκρυα στα μάτια ότι θα ήθελα να μοιραστώ την συγκίνηση μαζί σας αντιγράφοντας αυτό το υπέροχο γράμμα με τίτλο:
Είσαι τεραστιο νουμερο

Ακολουθεί το αυθεντικό μήνυμα:

quote:
Καλα Κώστα αγόρι μου είσαι ούφο που πρέπει να γραφτεί στην ιστορία. Συν τοις αλλοις, εκτός του οτι εισαι ΑΤΙΑ με καθημερινές χαμηλές πτήσεις μνημειώδους βλακείας, είσαι και φασιστάκι... Λοιπόν, αντε ξεκόλλα από τις θεωριες συνομωσίες και κοίτα να ανοίξεις κανα βιβλιαρακι μπας και σου ανοιξουν τα ματια λιγακι (γιατι απο οτιδηποτε αλλο, κοβω οτι πέφτει μεγάλη ανομβρία...), γιατι θα καταντησεις να παιδευεις το ελαχιστο μυαλο σου με βαθυστοχαστους χειμαρρους συλλογισμου, οπως αν η μοδα των Ε θα επιτασσει το πορτοκαλι... Αιντε ΟΥΦΑΡΑ!!!

Και προσθέτω εγώ από κάτω: ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ Τxxxx

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον υπέροχο Άρη.
Φίλε Άρη, ίσως αν ήμασταν πρόσωπο με πρόσωπο να είχαμε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση περί Φασισμού και Ιστορίας, διότι από τότε που άρχισαν να την χρησιμοποιούν οι ημέτεροί σου, η λέξη Φασισμός έχασε την έννοιά της, αρκεί κανείς να ψάξει να βρει από πού προέρχεται.
Στέκομε όμως στις θεωρίες συνομωσίας. Εδώ φίλε μου δεν συνωμοτούμε, εκτός εσύ αν έτσι το αισθάνεσαι, γιατί νιώθεις ότι απειλείσαι. Οι συνομωσίες γίνονται μάγκα μου κάτω απ’ το τραπέζι και αν δεν κάνω λάθος εδώ εμείς απλά μιλάμε ανοιχτά. Μόνο που εσύ δεν είχες το θάρρος να μου απαντήσεις ενώπιον όλων των συνομιλητών του Forum, αλλά μου έστειλες προσωπικό μήνυμα. Μήπως εσύ φοβάσαι το ΦΩΣ και κινείσαι στο σκοτάδι; Μήπως εσύ είσαι ο συνωμότης επειδή κάποιος θέλησε να σου βγάλει την μάσκα.
Τέλος θα σταθώ και στο άνοιξε κανένα βιβλιαράκι μπας και ανοίξουν τα μάτια.
Ευχάριστη συμβουλή από κάποιον που στις 86 λέξεις που μου έγραψε μαζί με τον τίτλο, οι 32 ήταν άτονες, δηλαδή το 39% (περίπου οι δύο στις πέντε λέξεις) ήταν λάθος γραμμένες.
Άκου φίλε, αν κάτσω και διαβάσω κανένα βιβλιαράκι από αυτά που κάθεσαι και διαβάζεις εσύ ευχαριστώ δεν θα πάρω, γιατί θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω. Καλύτερα ΟΥΦΑΡΑ λοιπόν παρά ΠΡΟΒΑΤΑΡΑ όπως εσύ με θέλεις.

Υ.Γ.: Κι εσύ φίλη Avallon μ’ αρέσει που τον υπερασπίστηκες ως δυσλεξικό. Τι φταις κι εσύ όμως, μιας και είσαι ΟΥΦΑΡΑ σαν κι εμένα, όπως όλοι εδώ μέσα, μιας και δεν ανοίγεις κανένα βιβλίο προτεινόμενο από τον φίλο μας τον ΑΡΗ, αλλά ασχολείσαι κι εσύ με θεωρίες συνομωσίας; (κατά τον ίδιο πάντα).
Υ.Γ.: Όσοι αρνούνται την αυθεντικότητα του μηνύματος που εδέχθη, ενημερώνω ότι αυτό υπάρχει και μπορεί να επανασταλεί σε όσους ενδιαφέρονται.

Καλό ξημέρωμα Έλληνες.

(Κοίτα ρε που καταντήσαμε να μας λένε φασιστάκια επειδή λέμε ότι είμαστε Έλληνες.)
Άρη να χαίρεσαι το μυαλό σου αγόρι μου.

ΕΛΛΑΣ ΑΦΥΠΝΙΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ

Έγινε αλλαγή από τον ΟΔΥΣΣΕΙΟ

Edited by - ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ on 21/01/2004 20:11:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 10:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πέραν της ανορθογραφίας υπάρχει και άλλη "ασθένεια" που λέγεται δυσλεξία...

Συγνώμη για το "τυπογραφικό" λάθος!
Μαλ&**α ήθελα να πω όχι δυσλεξία...
Αχ αυτός ο δαίμων του πληκτρολογίου


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 17:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Άρη, ίσως αν ήμασταν πρόσωπο με πρόσωπο να είχαμε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση περί Φασισμού και Ιστορίας, διότι από τότε που άρχισαν να την χρησιμοποιούν οι ημέτεροί σου, η λέξη Φασισμός έχασε την έννοιά της, αρκεί κανείς να ψάξει να βρει από πού προέρχεται.
Στέκομε όμως στις θεωρίες συνομωσίας. Εδώ φίλε μου δεν συνωμοτούμε, εκτός εσύ αν έτσι το αισθάνεσαι, γιατί νιώθεις

Παιδιά σκεφτείτε ότι αυτό είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα όπως και άλλα σχετικά, αλλά τι θα σκεφτεί ένας που πρωτομπαίνει εδώ μέσα και δεί να μιλάνε γιά φασισμούς και τέτοια , και μάλιστα σε θέμα που αφορά τους Έλληνες που φημηζόματε άλλωστε για την ελέύθερη ιδιοσυγκρασία μας.
Δέν μιλάω για τα πιστεύω ή την ελεύθερη έκφραση κλπ.
Απλά είναι άδικο κάποιος να σχηματίσει λάθος εντύπωση εξαιτίας λέξεων που δεν συνάδουν με Ελληνικα θέματα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 02:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

telika ti pezei?
pou einai i alithia?
poios tha apantisei sta ateleiwta erwtimata mas?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy