ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 25
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 10:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
"Πόσο ΧΡΗΣΙΜΟ είναι να δίνεις
ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ σε έναν ΑΝΟΗΤΟ;"

Ελένη Πετρόβνα Μπλαβάτσκυ

Την καλημέρα μου σε ΟΛΟΥΣ...

Χθές ήταν πράγματι μια "μαγική" ημέρα...

...Καλοκαιρινή Ισημερία...

Ξέρετε, χθές είχαμε ΙΣΗ μέρα (12 ώρες) και ΙΣΗ νύχτα (12 ώρες)...
Χμμμμ είχαμε δηλαδή μια ΑΡΜΟΝΙΑ και μάλιστα ΦΥΣΙΚΗ ή να πώ ορθότερα μια ΦΥΣΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ;;;;

Θα μου πείτε τώρα, "τι λές ρέ Κέλσο; Τι σχέση έχει αυτό με το θέμα μας;;;"
Χμμμμμ και πάλι χμμμμμ...
Το θέμα μας...
Αλήθεια, ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ το θέμα μας;;;
Ρωτάω γιατί "χάθηκα" μέσα στα πελάγη της ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗΣ, αλλά και της αληθινής αναζήτησης...

Νομίζω πώς έχει φίλοι μου...
Εχει και μάλιστα ΜΕΓΑΛΗ...
Γιατί αυτή η ΦΥΣΙΚΗ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ, η ΙΣΟΤΗΤΑ της μέρας (ΦΩΤΟΣ) με τη νύχτα (ΣΚΟΤΟΣ), είναι η ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΑΛΗ των δύο αυτών ΙΔΙΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ!!!!

Λοιπόν, απο ΣΗΜΕΡΑ και μέχρι της 21 Δεκεμβρίου, ο ΗΛΙΟΣ, το ΦΩΣ θα δίνει όλο και περισότερο χρόνο στο ΣΚΟΤΑΔΙ και αυτό σημαίνει ΑΠΛΑ ότι για τους επόμενους 6 μήνες, ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ το σκοτάδι θα κυριαρχεί περισσότερο επάνω σε αυτό το σημείο του πλανήτη...

Αλήθεια είναι ΚΑΚΟ αυτό;;;
Σκεφτήτε ΠΡΙΝ να μου απαντήσετε...

'Ολα αυτα τα παραπάνω τα έθεσα υπόψιν σας γιατί έχουν ΑΜΕΣΗ σχέση με το θέμα της Εσωτερικής Αναζήτησης με μέσο και εργαλείο τη ΤΕΧΝΗ της ΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ, ΑΝ κάνουμε μια απλή αντιστοιχεία...

Τη ΓΝΩΣΗ να τη παραλληλίσουμε με το ΦΩΣ...
Την ΑΓΝΟΙΑ, της ΑΜΑΘΕΙΑ να τα παραλληλίσουμε με το ΣΚΟΤΟΣ...
Και το σημείο του πλανήτη, ας το παραλληλίσουμε με ΕΜΑΣ...

Θα δούμε έτσι με ΑΠΛΟ και ΦΥΣΙΚΟ τρόπο το ΠΩΣ επιδρά πάνω μας ο ΗΛΙΟΣ και ΠΟΣΟ βρισκόμαστε υπο την ευεργετική του ΕΠΟΠΤΕΙΑ....

Ας βάλει ο καθένας τον ευατό του ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ πώς βρίσκεται και ΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ στον εαυτό του το ΓΙΑΤΙ τον τοποθετεί εκεί...

Αυτό λέγεται ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ, κάτι που η πρώτη ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΣΤΟΑ, αυτή του Πυθαγόρα στον Κρότωνα της Μεγάλης Ελλάδας (Σικελία), είχε θεσπίσει ως ΕΦΑΡΜΟΓΗ πρίν κλείσουν τα μάτια τους για να παραδοθούν στην αγκαλιά του Μορφέα...
Κια το έκαναν αυτό ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΞΑΝΑ & ΞΑΝΑ...
ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ....

Λοιπόν, στο τελευταίο μου μήνυμα ανέφερα μια φράση που μου έκανε ΕΝΤΥΠΩΣΗ όταν την είδα στη ταινία...
Εσάς ΜΑΛΛΟΝ δεν έκανε ΚΑΜΙΑ αίσθηση και αναφέρομαι στο ΔΙΔΥΜΟ εκείνο που ΝΟΜΙΖΕΙ ότι καταλαβαίνει τι γίνεται ΓΥΡΟ ΤΟΥ...

Όπως ΙΣΩΣ θα είδατε, ΔΕΝ χαρακτήρισα ΚΑΝΕΝΑΝ ως ΒΛΑΚΑ, καθώς και όλα όσα ΕΚΟΨΕ & ΕΡΑΨΕ ο καθήδην αρμόδιος για τη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ μέσα στο Esoterica.gr Λυκοπρόσωπος έτρεξε ΠΡΩΤΟΣ (μπράβο, είσαι ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ!!!), να παρατηρήσει.....
Φυσικά, η αγαπητή Lencolas, δε θα έμενε μακριά απο αυτό, έτσι έσπευσε ΑΜΕΣΩΣ με διαφορά ΕΛΑΧΙΣΤΗ να σχολιάσει, κοινώς ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΣΕΙ...

Πράγμα που τελικώς αρέσκετε να πράτει και το λέω γιατί τη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΔΙΔΕΙ μέσο των "επίσημων διαύλων επικοινωνίας και των πηγών όπου αντλεί τις ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ", που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ άλλες απο το "ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΝΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ κλπ κλπ", ε τότε όλα όσα παραθέτει, είναι απλό ΚΟΥΣΟΜΠΟΛΙΟ!

Στα λέω όλα αυτά αγαπητή Lencolas, όχι για να σε θίξω (ειληκρινά ΔΕΝ ΕΧΩ λόγο να κάνω κάτι τέτοιο), αλλά για να δείς ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ...
Στα λέω ως φίλος και ως φιλικές "παρατηρήσεις" να τα λαμβάνεις που σκοπό έχουν απλά να σε ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΟΥΝ ως πρός το ΠΩΣ ΕΡΕΥΝΑΣ...

Ποτέ μου και σε κανέναν δεν αρρνήθηκα να διευκρινήσω πράγματα και απορίες που τυχόν του δημθιουργήθηκαν απο κείμενά μου...
Γιατί λές ότι ΔΕΝ σε βοήθησα στο να διευκρινήσεις τις απορίες σου και μάλιστα ότι σε χλεύασα κιόλας!!!!

Λές πώς ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΕΙΣΑΝ...
Οκ...
Εχείς κάτι καλύτερο να παρουσιάσεις;;;;
ΠΡΑΞΕ ΤΟ....

Σίγουρα αγαπητή Lencolas ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ...
Αφού λοιπόν ΔΕΝ έχεις μπεί εκεί, ΓΙΑΤΙ ΔΙΚΑΔΙΖΕΙΣ με ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ τον Τεκτονισμό, και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ και ΕΛΗΨΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ;;; Ποίος είναι λοιπόν αυτός που μετατρέπει τα forums απο χώρους ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, σε δικαστήριο;;;;

Ξαναλέω ότι είναι ΣΕΒΑΣΤΕΣ οι απόψεις σου...
Εχείς το απόλυτο δικαίωμα να ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...
'Ομως απο ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που λειτουργούν ΑΥΤΟΒΟΥΛΑ, μην περιμένεις με αυτόν τον τρόπο να τους κερδίσεις...
Μάλλον χάνεις στα σημεία....
Το αν λοιπόν σε αφήνουν ΟΛΑ ΑΥΤΑ "παγερά αδιάφορη", τότε δε βλέπω το λόγο να δημιουργήται αυτή η κατάσταση...

Παρατήρησε το λόγο (γραφή) του φίλου Nagual...
'Εχει την ίδια άποψη με εσένα ως πρός τον τεκτονισμό, αλλά παρατήρισε ΠΩΣ τη δίνει στους άλλους...

Κατά τα άλλα περί εκκλησίας, κράτους κλπ κλπ δεν θα ήθελα στο παρόν τόπικ να επεκταθώ, γιατί ο Λυκοπρόσωπος καραδωκεί και θα τρέξει ως γνήσιος ΚΟΠΤΟΡΑΠΤΗΣ να βγάλει πόρισμα παραπληροφόρισης, πώς οι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ της Εσωτερικής Αναζήτησης (ως τέτοιος ομιλώ στο παρόν θέμα, το έχω δηλώσει ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΚΤΟΝΑΣ) είναι εκείνοι που πολεμούν την ΕΚΚΛΗΣΙΑ, τους ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΣ και τους λοιπούς ιεράρχες...

Σκέψου και πάλι ΠΡΙΝ απαντήσεις τον αρχικό παραλληλισμό που έδωσα σχετικά με την ΙΣΗΜΕΡΙΑ...

Φίλος με ΟΛΟΥΣ,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 12:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Καλημερα σε ολους.
Φιλε Κελσο
αν και συμφωνω με οσα αναφερεις, εκ παραδρομης
φανταζομαι, μιλας για ισημερια. Αυτη συμβαινει
ειτε στις 21/3 ειτε στις 21/9
Χθες ειχαμε Ηλιοστασιο. Δηλαδη την μεγαλυτερη μερα
και την μικροτερη νυκτα. Το αντιθετο απο το
Χειμερινο Ηλιοστασιο.
Αν στον Δεκεμβριο τοποθετει η γεννηση ολων των Σωτηρων,
και Μυστων - Διδασκαλων, του ανθρωπινου γενους,
στο Θερινο Ηλιοστασιο, αναφερονται τα μικρα Μυστηρια.
Οπως επιλεγονται οι καρποι απο οπου θα εκλεξουν τους σπορους
για την επομενη περιοδο, ομοια ορισμενοι, απο ολο εκεινο τον
λαο που περπατωντας εφτανε μεχρι την Ελευσινα, θα εισερχοντο μεσα στον Ναο.
Ο Τεκτονισμος, συνεχιζοντας την παγκοσμια φυσικη φιλοσοαφια,
εχει θεσπισει γιορτες στα τεσσερα αυτα σημεια των τροπων του Ηλιου,
δινοντας εσωτερικο και φιλοσοφικο νοημα στις γιορτες αυτες.

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 13:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Πραγματικά ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ εκ παραδρομής φίλε μου Μιχαήλ και σε ευχαριστώ πολύ και ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ που με διόρθωσες...
Πράγματι αναφέρθηκα (ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΑ) στις ΙΣΗΜΕΡΙΕΣ (21 Μαρτίου & 21 Σεπτεμβρίου) αλλά αυτό που ήθελα να πώ (και είπα) είναι για τα ΗΛΙΟΣΤΑΣΙΑ (21 Ιουνίου & 21 Δεκεμβρίου)...

Απο χθές, 21 Ιουνίου και μέχρι τις 21 Δεκεμβρίου, ο ΗΛΙΟΣ ΦΘΕΙΝΕΙ, και μέρα με τη μέρα δίνει περισσότερη θέση στο ΣΚΟΤΑΔΙ...
Εκεί έχει να κάνει ο ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΣ που ήθελα να παραθέσω....
Και πάνω σε αυτό θα ήθελα να συλλογιστούμε....

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

V.I.T.R.I.O.L.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


71 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 13:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους V.I.T.R.I.O.L.  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος V.I.T.R.I.O.L.
Καλοί μου Φίλοι ,καλημέρα σας.
Εύχομαι το Ηλιοστάσιο να στρέψει τις καρδιές μας προς Ανώτερες Ατραπούς,όπως τόνισα και εχθές.
Θα ήθελα,περισσότερο για λόγους ηθικής τάξεως,και με όλη μου την αγάπη και το σεβασμό,να διορθώσω μια μικρή λεπτομέρεια:

το θερινό Ηλιοστάσιο πραγματοποιείται στις 21 Ιουνίου.Το Χειμερινό Ηλιοστάσιο όμως λαμβάνει χώρα στις 22 Δεκεμβρίου(και οχι 21).Ο λόγος είναι ο αυτός που τα Χριστούγεννα τοποθετήθηκαν στις 25 Δεκεμβρίου.Στις 22 Δεκεμβρίου(μικρότερη ημέρα),ο Ήλιος φαίνεται οριστικά "νεκρός" απο τις Δυνάμεις του Σκότους.Και την ΤΡΙΤΗ ΗΜΕΡΑ(25 Δεκεμβρίου) διακρίνεται η πρώτη Ακτίνα Φωτός στον ορίζοντα!Ο Ήλιος ξαναγεννήθηκε,ο Λόγος ενσαρκώθηκε!
Με Αγάπη
Θησέας (που επέστρεψε...)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 14:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
quote:
... ο ΗΛΙΟΣ ΦΘΕΙΝΕΙ, και μέρα με τη μέρα δίνει περισσότερη θέση στο ΣΚΟΤΑΔΙ...

Αγαπητε Κελσο ειναι καιρο τωρα που σκεφτομαι την σχεση μεταξυ ΦΩΣ και ΣΚΟΤΟΣ.

Σε παρα πολλα μυνηματα βλεπωντας την ευχη που δινουν "ΦΩΣ" "ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΩΣ" σκεφτομουν πως μηπως θα επρεπε να λεγαμε "Σκοταδι...πιο βαθεια μεσα στο σκοταδι!!"
Οχι δεν εννοω σκοταδι με την εννοια του κακου, δεν εννοω το σκοταδι με την εννοια της παραπληροφορησης...αναφερομαι στο σκοταδι του εαυτου μας και εχω την εντυπωση καλε μου Κελσο πως και εσυ εκει αναφερεσαι!

Απο οποια μερια και αν το δεις ξεκιναμε απο το σκοταδι... η μητρα ειναι ενα μερος σκοτεινο... και απο κει σιγα σιγα ξεκιναει η ζωη!
Για να γνωρισουμε τον εαυτο μας θα πρεπει να παμε στα πιο βαθεια μερη του μυαλου μας, στα πιο βαθεια σημεια του ΕΙΝΑΙ μας και δεν υπαρχουν φωτα, πρεπει εμεις να "συντονιστουμε" με το σκοτος, με το ΕΙΝΑΙ μας, με μας τους ιδιους ωστε σιγα σιγα να αναψει μια σπιθα και να μπορεσουμε να "δουμε" και εκει να παμε πιο βαθεια, πιο σκοτεινα... ωστε να καταφερουμε να βρουμε το μεγεθος της λιθου που προσπαθουμε να λειανουμε!

Καλο σας απογευμα

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 16:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
quote:

μια απλή αντιστοιχεία...


Όπως ΙΣΩΣ θα είδατε, ΔΕΝ χαρακτήρισα ΚΑΝΕΝΑΝ ως ΒΛΑΚΑ, καθώς και όλα όσα ΕΚΟΨΕ & ΕΡΑΨΕ ο καθήδην αρμόδιος για τη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ μέσα στο Esoterica.gr Λυκοπρόσωπος έτρεξε ΠΡΩΤΟΣ (μπράβο, είσαι ΚΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ!!!), να παρατηρήσει.....
Φυσικά, η αγαπητή Lencolas, δε θα έμενε μακριά απο αυτό, έτσι έσπευσε ΑΜΕΣΩΣ με διαφορά ΕΛΑΧΙΣΤΗ να σχολιάσει, κοινώς ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΥΣΕΙ...

Πράγμα που τελικώς αρέσκετε να πράτει και το λέω γιατί τη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΔΙΔΕΙ μέσο των "επίσημων διαύλων επικοινωνίας και των πηγών όπου αντλεί τις ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ", που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ άλλες απο το "ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΝΕ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ κλπ κλπ", ε τότε όλα όσα παραθέτει, είναι απλό ΚΟΥΣΟΜΠΟΛΙΟ!

Στα λέω όλα αυτά αγαπητή Lencolas, όχι για να σε θίξω (ειληκρινά ΔΕΝ ΕΧΩ λόγο να κάνω κάτι τέτοιο), αλλά για να δείς ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ...
Στα λέω ως φίλος και ως φιλικές "παρατηρήσεις" να τα λαμβάνεις που σκοπό έχουν απλά να σε ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΟΥΝ ως πρός το ΠΩΣ ΕΡΕΥΝΑΣ...

Ποτέ μου και σε κανέναν δεν αρρνήθηκα να διευκρινήσω πράγματα και απορίες που τυχόν του δημθιουργήθηκαν απο κείμενά μου...
Γιατί λές ότι ΔΕΝ σε βοήθησα στο να διευκρινήσεις τις απορίες σου και μάλιστα ότι σε χλεύασα κιόλας!!!!

Λές πώς ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΕΙΣΑΝ...
Οκ...
Εχείς κάτι καλύτερο να παρουσιάσεις;;;;
ΠΡΑΞΕ ΤΟ....

Σίγουρα αγαπητή Lencolas ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ...
Αφού λοιπόν ΔΕΝ έχεις μπεί εκεί, ΓΙΑΤΙ ΔΙΚΑΔΙΖΕΙΣ με ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ τον Τεκτονισμό, και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ και ΕΛΗΨΗ ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΝ;;; Ποίος είναι λοιπόν αυτός που μετατρέπει τα forums απο χώρους ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, σε δικαστήριο;;;;

Ξαναλέω ότι είναι ΣΕΒΑΣΤΕΣ οι απόψεις σου...
Εχείς το απόλυτο δικαίωμα να ΑΜΦΙΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...
'Ομως απο ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που λειτουργούν ΑΥΤΟΒΟΥΛΑ, μην περιμένεις με αυτόν τον τρόπο να τους κερδίσεις...
Μάλλον χάνεις στα σημεία....
Το αν λοιπόν σε αφήνουν ΟΛΑ ΑΥΤΑ "παγερά αδιάφορη", τότε δε βλέπω το λόγο να δημιουργήται αυτή η κατάσταση...

Παρατήρησε το λόγο (γραφή) του φίλου Nagual...
'Εχει την ίδια άποψη με εσένα ως πρός τον τεκτονισμό, αλλά παρατήρισε ΠΩΣ τη δίνει στους άλλους...

Κατά τα άλλα περί εκκλησίας, κράτους κλπ κλπ δεν θα ήθελα στο παρόν τόπικ να επεκταθώ, γιατί ο Λυκοπρόσωπος καραδωκεί και θα τρέξει ως γνήσιος ΚΟΠΤΟΡΑΠΤΗΣ να βγάλει πόρισμα παραπληροφόρισης, πώς οι ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ της Εσωτερικής Αναζήτησης (ως τέτοιος ομιλώ στο παρόν θέμα, το έχω δηλώσει ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΕΚΤΟΝΑΣ) είναι εκείνοι που πολεμούν την ΕΚΚΛΗΣΙΑ, τους ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥΣ και τους λοιπούς ιεράρχες...

Σκέψου και πάλι ΠΡΙΝ απαντήσεις τον αρχικό παραλληλισμό που έδωσα σχετικά με την ΙΣΗΜΕΡΙΑ...

Φίλος με ΟΛΟΥΣ,
Kέλσος ο Φιλαλήθης


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΝΑ ΠΩ ΑΡΧΙΚΑ ΟΤΙ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟ ΦΙΛΟ KELSO ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΡΑΜΟΓΛΟΥ.ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΤΑ ΟΣΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΕΙΠΩΘΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΕΛΣΟ ΚΑΙ ΡΑΜΟΓΛΟΥ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΙΟΤΙ ΕΓΙΝΑ ΕΡΙΣΤΙΚΗ,ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΙΛΟ ΚΕΛΣΟ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΕΛΣΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΑΝΡΘΩΠΟΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΑΚΟΥΛΟΘΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΕΙΤΕ ΑΥΤΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑ,ΕΙΤΕ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΑΣΟΝΙΣΜΟΣ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΕΙ,Η ΝΑ ΤΟΝ ΧΛΕΥΑΣΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΛΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΚΤΟΝΙΣΜΟ,ΝΑ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ-ΜΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝΕ ΤΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ 2 ΒΙΒΛΙΑ.ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΒΙΛΙΟ,ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΤΛΟ)ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΘΕΟΛΟΓΟ(ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΝ ΜΑΣΟΝΙΣΜΟ).
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ,ΕΙΧΕ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΣΟΝΙΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ,ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ-ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΕΛΣΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΔΕΝ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ(ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΛΟΓΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΛΟΓΩΝ) ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΩΡΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΑΒΗΞΕ Η ΔΙΑΜΑΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΟΦΕΛΗ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ-ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ,ΑΤΟΜΟ ΚΟΣΜΟΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ.ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΜΟΥΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ.Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ,ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΣΟΝΙΣΜΟ,ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΑΡΧΙΚΩΣ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ,ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΝΩΜΗ.ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΟΙΞΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΟΙΞΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΩΣ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΣΩΣΤΑ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΔΙΗΓΗΘΗΚΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΣΟΝΙΚΕΣ ΣΤΟΕΣ,ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΟΡΚΙΖΟΥΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΟΥΝΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΜΑΘΕ,ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΟΜΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΒΑΡΙΑ(ΚΑΡΚΙΝΟ),ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝΕ ΣΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ Η ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ,ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΕΣ,ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΦΑΝΗΚΑ ΦΑΙΔΡΗ Η ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΔΙΑΜΑΧΩΝ -ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΗΡΑ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ-ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΙΑ.
ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 18:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
Για τον Τεκτον-ισμό θα μπορούσαν να ειπωθούν πολλά. Ας αρκεστούμε σε ένα. Ότι οι περισσότεροι πολιτικοί, εμπλεκόμενοι σε αυτήν έχουν καταστρέψει ό,τι υπάρχει γύρω μας.

Οι Έλληνες δεν έχουν καμμία σχέση με κάθε λογής αρρωστημένης αντίληψης -ισμό, γέννημα του "Διαίρει και βασίλευε".

Έσσεται ήμαρ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 19:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους, και λέω φίλους, ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΦΙΛΟΥΣ έχω και ουδέποτε θεώρησα κάποιον εχθρό μου...

Αγαπητό μέλος Lencolas, προσωπικά ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ να μου ζητάς συγγνώμη!!!
Συγγνώμη ζητάμε όταν κάνουμε κάτι ΚΑΚΟ και νομίζω πώς ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ κάτι ανάλογο...

'Οσα είχα να πώ, τα είπα στα προηγούμενα μυνήματά μου σε σχέση με το ΠΩΣ κάποιοι αντιμετωπίζουν τις προσωπικές επιλογές του καθενός ως πρός την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ...

Σε αυτό το τελευταίο μήνυμά σου καλή μου Lencolas, ανέφερες κάποια ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (πιθανά πολύ ευαίσθητα) τα οποία τα ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ μαζί μας...
Σε ευχαριστούμε γι'αυτό...

Λυπάμαι που μαθαίνω ότι ο θείος σου είναι άρρωστος και μάλιστα χτυπημένος απο την επάρρετη νόσο...
ΛΥΠΑΜΑΙ...

Σε όσα όμως μας παρέθεσες, κράτησα αυτό που νομίζω και η ανάξια μηδαμινότητα σου είχε ΗΔΗ επιστήσει τη προσοχή και που είμαι ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ και απολύτος σύμφωνος με τον θείο σου...
Μας λές ότι :

quote:
ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝΕ ΣΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ Η ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.

Πίστεψέ με και κράτα αυτή τη συμβουλή ως κόρη οοφθαλμού...
Με αυτήν ως οδηγό να προχωράς ΠΑΝΤΑ μέσα στο πέλαγος που λέγεται ΖΩΗ...

Μην ακούς τι έγραψε ο Λαμπρόπουλος (ο δημοσιογράφος) που προσπαθεί να μας πέισει (για να κονομίσει ΕΚΕΙΝΟΣ) ότι ξεσκέπασε τον Τεκτονισμός, με τίτλους βιβλίων όπως "ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΜΑΣΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΞΕΣΚΕΠΑΖΩ" κλπ κλπ γελοία και φαιδρά...

Μην ακούς τι σου λένε οι Τέκτονες...

Απλά στηρίξου στη ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΡΙΣΗ και ΔΙΑΚΡΙΣΗ και επέλεξε τη στάση που "πρέπει" και αρμόζει σε μια φιλοσοφική ομάδα, απο τις παλαιότερες...

Είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που φωνάζω ότι μέσα στους κόλπους της έχουν γίνει εγκλήματα, ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια που γίνονται και μέσα στους κόλπους της εκκλησίας (αλήθεια, ΓΙΑΤΙ ήσουν αντιδραστική μαζί της;), ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια που γίνοντα ΠΑΝΤΟΥ και σε όλους τους κόλπους όπου μαζεύονται ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

ΓΙΑΤΙ τα εγκλήματα δεν γίνονται απο ΙΔΕΕΣ και ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, αλλά απο ανθρώπους που έχουν ΕΛΑΤΩΜΑΤΑ, ΠΑΘΗ, ΕΞΕΙΣ, ΕΜΜΟΝΕΣ κλπ κλπ...
Οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ κάνουν τα εγκλήματα, να το θυμάσαι αυτό...

Αναζήτησε λοιπόν όσο πιό φλογερά μπορείς (και θέλεις) αυτή την μεταφυσική αναζήτηση...
Είμαι διατεθημνεός να συζητήσω μαζί σου ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άποψη και με ειληκρίνια να σου πώ την άποψή μου...

Πάντα ήμουν φίλος με όλους,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 20:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas

ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ,ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΤΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ.


Σε όσα όμως μας παρέθεσες, κράτησα αυτό που νομίζω και η ανάξια μηδαμινότητα σου είχε ΗΔΗ επιστήσει τη προσοχή και που είμαι ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ και απολύτος σύμφωνος με τον θείο σου...

ΣΥΓΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...
Μας λές ότι :

quote:
ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝΕ ΣΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ Η ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.


Είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που φωνάζω ότι μέσα στους κόλπους της έχουν γίνει εγκλήματα, ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια που γίνονται και μέσα στους κόλπους της εκκλησίας (αλήθεια, ΓΙΑΤΙ ήσουν αντιδραστική μαζί της;), ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια που γίνοντα ΠΑΝΤΟΥ και σε όλους τους κόλπους όπου μαζεύονται ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΤΕΣ,ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΤΙ Ο ΜΑΣΟΝΙΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΩΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΜΕΙΝΕ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΞΕΦΥΓΑΝΕ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ..ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΛΑΤΩΜΑΤΑ,ΠΑΘΗ ΚΑΙ ΕΜΜΟΝΕΣ..
[/quote]
Ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!ΒΡΗΚΕ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΜΑ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ...ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 20:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
quote:

quote:
... ο ΗΛΙΟΣ ΦΘΕΙΝΕΙ, και μέρα με τη μέρα δίνει περισσότερη θέση στο ΣΚΟΤΑΔΙ...

...αναφερομαι στο σκοταδι του εαυτου μας και εχω την εντυπωση καλε μου Κελσο πως και εσυ εκει αναφερεσαι!


...Για να γνωρισουμε τον εαυτο μας θα πρεπει να παμε στα πιο βαθεια μερη του μυαλου μας, στα πιο βαθεια σημεια του ΕΙΝΑΙ μας και δεν υπαρχουν φωτα, πρεπει εμεις να "συντονιστουμε" με το σκοτος, με το ΕΙΝΑΙ μας, με μας τους ιδιους ωστε σιγα σιγα να αναψει μια σπιθα και να μπορεσουμε να "δουμε" και εκει να παμε πιο βαθεια, πιο σκοτεινα... ωστε να καταφερουμε να βρουμε το μεγεθος της λιθου που προσπαθουμε να λειανουμε!


Καλή μου Μάρα, καλησπέρα...

Κράτησα τα σημεία εκείνα που μπορώ να πώ την άποψή μου...
Η ΑΓΝΟΙΑ όπως και να το κάνουμε είναι ΣΚΟΤΑΔΙ και εννοώ η ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ...
Να γιατί το ύψιστο Δελφικό παράγγελμα ήταν ΓΝΩΘΙΣ ΕΑΥΤΟΝ...

Τότε και ΜΟΝΟ τότε είναι που μπορούμε να προσχωρίσουμε παραπέρα, γεμάτοι απο το ΦΩΣ του εαυτού μας που μας έχει ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ μέσα απο τις μυητικές διαδικασίες...

Και να ξέρεις ότι ΣΥΝΗΘΟΣ, εκείνος που φωτίζεται (στην Ινδική φιλοσοφία λέγεται Βούδδας, φωτισμένος), έρχεται και καταστείται ΦΑΡΟΣ και για τους άλλους που βρίσκονται στην ΙΔΙΑ ΠΟΡΕΙΑ και ΑΤΡΑΠΟ...

Τώρα αυτό που λές περί ΜΥΑΛΟΥ και ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, με βρίσκει ελαφρά αντίθετο...
Με βρίσκει ΑΝΤΙΘΕΤΟ το γεγονός που λές πώς ΑΝ πάμε βαθύτερα στο ΜΥΑΛΟ, θα ανακαλύψουμε...
Νομίζω πώς το ΜΥΑΛΟ αυτό που επιθυμεί είναι να ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΟΣ, ώστε εκείνο να έχει τον κύριο λόγο...

Μα καλά, είμαστε το ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ;;;
Το μυαλό, "χους είναι και εις χού απελεύσεται" κατα τη γραφή και έχει ΔΙΚΙΟ...

Νομίζω πώς στη ΨΥΧΗ ΜΑΣ θα πρέπει να στραφούμε και από αυτήν να ΦΩΤΙΣΘΟΥΜΕ με ΦΩΣ που έλκει απο σφαίρες, πεδία, και διαστάσεις και αποζητά να μας το μεταφέρει...
Απο Εκείνη και ΜΟΝΟ απο Εκείνη προσωπικά δέχομαι ΦΩΣ, εκείνο το ΑΝΕΣΠΕΡΟ ΦΩΣ και με αυτό προχωρό κρατώντας την λαμπάδα μου μπροστά μου για να μου φέγγει την Ατραπό που έχω επιλέξει να περπατήσω...
Μόνος μου...
Χωρίς παρέα...

Τωρα σε αυτό που λές περί Σκότους...
Συλλογίσου τι υπήρξε ΠΡΩΤΑ κατα τη Γραφή, αλλά και κατά ΟΛΕΣ τις Ιερές Γραφές των λαών...
Πρίν απο τη μέρα, υπήρξε το ΣΚΟΤΑΔΙ, απ'όπου προήλθε το αστέρι εκείνο που λέγεται ΗΛΙΟΣ και ΦΩΤΙΖΕΙ τον Κόσμο...

Πραγματικά, το θέμα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ και με πολύ μεγάλη ΟΥΣΙΑ για το πώς θα πρέπει να εκλαμβάνουμε τα γεονότα γύρο μας...
Υπο ποιό ΦΩΣ θα πρέπει να τα παρατηρούμε...

Την καλησπέρα μου...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 20:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Νομίζω πώς ήμουν αρκετά σαφής Lencolas...
Είπα ότι αυτό που σου είπε ο θείος σου, με βρίσκει σύμφωνο...
Ποιό;;;
μα το να ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ και ΤΙΠΟΤΑ, αλλά ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΡΕΥΝΑΣ και να ΑΝΑΖΗΤΑΣ...
Κατεπέκταση σου είπε πώς και τα όσα εκείνος σου παρέθεσε και σου είπε, ΜΗ τα λαμβάνεις υπόψιν σου...
Κράτα τα μέν, αλλά ΕΡΕΥΝΗΣΕ ΜΟΝΗ ΣΟΥ..
Και αυτό σου λέω και εγώ...
ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ....

Τώρα στα περί εγκλημάτων, μαλλον με παρανόησες...
Δεν είπα ότι γίνονται ΤΕΛΕΤΕΣ κλπ κλπ που προσπαθούν να τους συνδέσουν με σατανισμούς και άλλα κουραφέξαλα...
Αυτό για να το πώ, θα πρέπει να είμαι ΠΑΡΟΝ και ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΟΙΔΙΗΣ ΟΜΑΣΣΙ και τέτοιο πράγμα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ...

Είπα ότι η ΛΟΓΙΚΗ μου επιβάλει την επαγωγική σκέψη πώς, ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, γίνονται και "εγκλήματα"...
Είπα ότι τα "εγκλήματα" ΔΕΝ γίνονται απο τις εκάστοτε ΙΔΕΕΣ, αλλά απο τους ανθρώπους...

Αυτά ως διευκρίνηση, για να μΗΝ υπάρχει παρανόηση...
Νομίζω πώς συμφωνείς σε όσα είπα και ανέφερα...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Υ.Γ Μην γράφεις ΤΟΣΑ μηνύματα...
ΕΝΑ φτάνει, ειδικά όταν είναι ΙΔΙΑ...
Το λέω για να ΜΗΝ μπερδεύονται οι φίλοι επισκέπτες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 21:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas
ΕΥΧΑΣΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ...
ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΙΔΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ,ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΗΤΑΝ.

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2003, 22:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara
Καλε μου Κελσο λες

quote:
Τώρα αυτό που λές περί ΜΥΑΛΟΥ και ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ, με βρίσκει ελαφρά αντίθετο...
Με βρίσκει ΑΝΤΙΘΕΤΟ το γεγονός που λές πώς ΑΝ πάμε βαθύτερα στο ΜΥΑΛΟ, θα ανακαλύψουμε...
Νομίζω πώς το ΜΥΑΛΟ αυτό που επιθυμεί είναι να ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΟΣ, ώστε εκείνο να έχει τον κύριο λόγο...

Μα καλά, είμαστε το ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ;;;


Αν δεις καλυτερα τα λεγομενα μου θα δεις οτι δεν μιλαω για το μυαλο και μονο, αναφερομαι στο ΕΙΝΑΙ μας, δηλαδη σε ολη μας την υποσταση αλλα χωρις να θεωρω οτι το μυαλο δεν ειναι μερος του.
Πιστευω πως θα πρεπει να υπαρχει εναρμονιση και ισσοροπια ολων των για να μπορει κανεις να βαδισει τα σκοτεινα μονοπατια της υποστασης μας και να βρει τα πιο αποκρυφα σημεια του και στο τελος να καταφερει να τα φωτισει εστω και λιγο.


And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 03:37:27  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα σας

Νομίζω πως τελικά η ευχή μου προς την φίλη lencolas βγήκε αληθινή , έβαλα ένα λιθαράκι στην σκέψη της .
Θα συμφωνήσω με τον Kelso στο ότι η προτροπή του Θείου σου είναι το καλύτερο εφόδιο για τη ζωή σου φίλη lencolas .

Mara το μυαλό είναι ένας απλός καταγραφέας με περιορισμένο εύρος αποκωδικοποίησης .
Ο μεγάλος καταγραφέας και αναλυτής είναι η ψυχή .
¨Έχουμε ξαναπεί καλή μου φίλη τι σημαίνει άνθρωπος ( αναθρών α όπωπε ) .
Το μυαλό ότι μάθει αναλύει , δέχεται , αποκρυπτογραφεί .
Αν το μάθεις θα δει αν όχι θα μείνει μέχρι εκεί που ξέρει , μέσα από αυτά που έχει δει . ( Απλή συμπλήρωση για καλύτερη επεξήγηση )

Το «είναι» μας προέρχεται από την καταγραφή των προηγούμενων ενσαρκώσεων και την πορεία προς το επέκεινα .


Ο Αναζητών
ΑπόστολοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 10:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
καλημέρα ευνομούμενοι πολίτες ...αναζητητές ενός θεικού βολέματος.
Αφού βολευτήκατε στην ύλη με σπίτια κότερα και αμάξια θέλετε να βολευτείτε και στο "μετά" γιατι ******* με την ιδέα οτι μπορεί και να φάτε "πόρτα" εκεί... τα θελετε όλα...
Εκεί όμως δεν είναι το κλειστό σύστημα που έχετε συνηθήσει...εκεί δεν είναι το κουκούλι που κλείσατε τις φοβισμένες ψυχές σας... ΕΚΕΙ ΠΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ...

Οταν πάτε "εκεί" το μόνο που θας ρωτήσουν είναι τι κάνατε για τον άνθρωπο ....
Τι θα απαντήσετε άραγε ? " Οι αδελφές μου με φωνάζουν Τέκτονα ?" WHO GIVES A **** ABOUT IT.... θα σας πούνε....

τι θα πείτε ? " Υποστηρίξαμε το δικαιώμα στον Τεκτονισμό μέσω του esoterica.gr ,
Υποστηρίξαμε την ευνομούμενη κοινωνία η οποία στηρίζεται στην εκμετάλλευση των συνανθρώπων μας, στην δουλεία σώματος και ψυχής,στην παιδική εργασία,στην παιδική πορνεία,στην προστυχιά, στο πνευματικό σκοτάδι, στην εκμετάλλευση των 3/4 του ανθρώπου απο το βολεμένο 1/4, στην καταστροφή του πλανήτη,στον βίαιο θάνατο χιλιάδων παιδιών... "

τι σημαίνει ρε φιλαληθείς αερολόγοι "Αγάπα τον πλησίον ώς εαυτόν" ? Μιλάτε και για Χριστό παναθεμα σας... Βολεψάκιδες ....έχετε και γνώμη για αυτούς που θέλουν έναν κόσμο ισότητας και αξιοκρατίας...
έχουν γνώμη τα κατακάθια του καναπέ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΊΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...
Πετάγεται ο κάθε μέτριος και μιλάει για την "αριστερά" ..."πέρασα και γώ από κεί ...."
Ωπα ρε τσε-γκεβάρα .... πάρτα αλλιώς .... ΜΕΤΡΙΕ

Σας βλέπω πως αντιδράτε όταν κάποιος μιλάει για "ανατροπή" ....
ΧΕΣ-ΜΕΝΤΕΝ κουφαλίτσες.... πρέπει να έχετε καραβολευτεί όλοι...
Εχει πλάκα να σας βλέπουμε να αγχώνεσται μήπως και κάποιος σκίσει το κουκούλι...και πάρει λίγο αέρα και ελευθερία η ψυχή σας...

Ξέρουμε ποιοι είστε...Είστε αυτοί που ζούν για να καταναλώνουν...οι πολίτες του Σαβατοκύριακου... οι "εξυπνακίζοντες" με σεξουαλικά αστεία χειρίστου επιπέδου και περιεχομένου...Αυτοί που λένε πάντα "ΝΑΙ" στα αφεντικά ... ΝΕΡΟΥΛΟΙ και μέτριοι σε όλα... βάλατε μια ποδίτσα μασήσατε και τα λόγια που άλλοι σας δώσαν και νομίζετε οτι πιάσατε τον παπά απο τα @@,
Πόσο μοιάζεται με ΚΟΤΕΣ .... Κλεισμένες στα κοτέτσια το μόνο που σας νοιάζει είναι το φαί και το ....(έλα που δεν ξέρετε ...σαν στερημένα κάνΕτε στα ανάλογα τόπικ )...ΣΕΞΟΥΑΛΗΘΗΤΕ ΑΔΕΡΦΟΙ !!!!!!!!!!!!

.... ΜΕΤΡΙΟΙ ΣΕ ΟΛΑ .... ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΟ ΧΛΙΑΡΟ ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ ΡΕ ?
ΨΕΥΤΙΚΟΙ ,ΠΛΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΠΙΚΟΙ ...ΖΗΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΡΠΑΖΙΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ?
ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ..... ΤΩΝ ΣΤΟΩΝ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΣΑΣ ....

ΒΓΗΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ...

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ,ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΑΝ ΠΛΗΓΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ... ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΛΑ...ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΤΗΣ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑΣ ΣΑΣ:


αντε στα κλουβιά σας τώρα...ευνομούμενα μυρμηγκάκια...

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον Διαχειριστή ΤΗΟΤΗ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 10:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
quote:
Είπα και άλλοτε μεγάλο ρόλο στα ψυχικά μας τραύματα παίζει η οικογένεια και το πώς μεγαλώσαμε .

Αν τρως κάθε μέρα φάπες , σου στερούν την ελευθερία σου , σε εγκαταλείπουν στο σπίτι μόνο και γυρνάνε από εδώ και από εκεί , κλπ κλπ , τότε μεγαλώνοντας μεταφέρεις όλη αυτή την οργή απέναντι στην κοινωνία που ζεις .

Οι αρχές και οι νόμοι αντιπροσωπεύουν τους κακούς γονείς , δεν αντιδράς απέναντι στην δομή της κοινωνίας αντιδράς απέναντι στους γεννήτορες σου .
Όταν όλη αυτή η οργή καταλαγιάσει τότε επέρχεται η ηρεμία και αρχίζει η λειτουργία μέσα στα κοινωνικά πλαίσια .

Ρώτησα κάποτε ένα φίλο και συνάδελφο ο οποίος ήταν από τα ποιο ενεργά στελέχη της ευρύτερης άκρας αριστεράς και συμμετείχε σε όλες τις ασκήσεις κινητοποιήσεως , «τι έγινε και άλλαξες πολιτική άποψη ; Γιατί παίζεις στο παιχνίδι που κάποτε κατηγορούσες και εναντιωνόσουν ;» .

Με κοίταξε και χαμογέλασε απαντώντας «Απόστολε μου τώρα έχουμε ευθύνες απέναντι στον εαυτό μας και απέναντι στα παιδιά μας , καλή η επανάσταση και η αντίδραση όταν είσαι παιδί και αποδεικνύεις ότι μπορείς να διοικείς τον εαυτό σου αντιδρώντας και προκαλώντας , αλλά το νόημα είναι να δημιουργείς , όχι να αντιδράς στείρα και να νομίζεις ότι και καλά κάποιος είσαι και κάτι κάνεις» .

Ετερόκλητοι σωτήρες του κόσμου , ευαγγελιστές ενός μοντέλου που είτε δεν εφαρμόσθηκε ποτέ ( αναρχία - κομουνισμός ) , είτε όπου και όπως εφαρμόστηκε απέτυχε παταγωδώς ( υπαρκτός σοσιαλισμός ) .

Αντιεξουσιαστές που αρέσκονται να κάνουν ασκήσεις πάλης χάρην του λαού , γινόμενοι φερέφωνα αυτών που θέλουν την εξουσία μέσω της ένοπλης επανάστασης της ολιγαρχίας .

Αχ !

Αν είσαι ειρηνικός είσαι μυρμήγκι .
Αν ψάχνεις τον εαυτό σου και την ψυχική ανάταση είσαι σκουλήκι .
Αν δεν πετάς πέτρες εναντίων συνανθρώπων σου είσαι φερέφωνο της πλουτοκρατίας .
Αν δεν καις την περιουσία του βιοπαλαιστή και δε του σπας το αμάξι του είσαι κότα .
Αν δεν ανήκεις στο περιθώριο και προσέχεις το ρουχισμό σου και την εμφάνιση σου είσαι παλιοκυριλές .
Αν δεν λύνεις τις διαφορές σου και δεν επιβάλεις την άποψη σου με κλωτσιές , μπουνιές , ρόπαλα και μολότοφ είσαι δειλός και βολεμένος .

Που θα πάει θα μετενσαρκωθεί ο Λένιν , ο Τρότσκι , ο Χίτλερ , ο Μουσολίνι , ο Πινοσέτ και όλοι αυτοί που αγάπησαν το λαό και μόχθησαν για το καλό του και θα προοδεύσει η κοινωνία κορόιδα ε κορόιδα !

Μη τυχόν μόνο και μετενσαρκωθεί κάνας Βούδας , Χριστός , Σωκράτης και όλοι αυτοί που σας γέμισαν το μυαλό με αηδίες περί αγάπης και φιλοσοφίας .

( το παραπάνω μπλε κείμενο ουδεμία σχέση έχει με πραγματικά πρόσωπα ή καταστάσεις , η όποια ομοιότης είναι εντελώς τυχαία )

Ο Αναζητών
Απόστολος


Αναζητών μυρμήγκι είσαι ακριβώς η ουσία που θρέφει αυτόν τον κόσμο της διαφθοράς,της αναξιοκρατίας και της εκμετάλλευσης.
Προβάλεις το μεγαλύτερο λάθος σαν την αγνότερη ιδέα...και αυτό δείχνει οτι ποτέ δεν έχεις κάτσει να σκεφτείς πέρα απο το εγώ σου..αλλά αναλώνεσαι στο να ψυχαναλείς τους άλλους.

Είσαι η προσωποποίηση του βολεμένου δυστυχώς...
Αυτός που κοιτάει μόνο την οικογενεια του και τίποτα παραπέρα απο αυτό... Το μυρμηγκάκι που κλείστηκε στην θαλπωρή της συγκυρίας και του τυχαίου..."Αφού έχουμε ένα πιάτο φαί...όλα είναι καλά"
Είσαι τόσο ****** και μικρόνοος που δεν καταλαβαίνεις οτι όλοι εμείς οι υπόλοιποι για τα παιδιά τα δικά σου αγωνιζόμαστε...
τα οποία δεν θα έχουν καθαρό αέρα να αναπνεύσουν,
δεν θα έχουν καμία ελευθερία,
θα δουλεύουν σα σκυλιά μέχρι να πεθάνουν ή θα είναι άνεργα και παράσιτα της κοινωνίας δουλεύωντας σε καθεστώς ημιαπασχόλησης
θα τα παρακολουθούν ακόμα και όταν κατουράνε

ΜΕΤΡΙΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΤΙ ΜΕΛΛΟΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ?

ΜΕΤΡΙΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΤΟΥ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Η ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ?????

ΠΩΠΩ....ΜΟΥ ΤΡΥΠΗΣΑΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ...ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΣΕΙΣ ΡΕ.....ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....
ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΟΤΩΦ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΒΡΕ ΚΑΚΕΚΤΥΠΟ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ?
ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΑΠΙΣΕΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΡΕ....ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ ΤΟ ΜΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΥΝΕΤΕ. ΣΑΠΙΣΑΤΕ ΓΜΤ....
ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΡΜΗΓΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΝΙΝ..... ΦΕΡΤΕ ΕΝΑ ΤΕΖΑ ΓΡΗΓΟΡΑ...

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ******....ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ?

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΡΕ?
ΓΙΝΑΤΕ ΟΛΟΙ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥΔΕΣ ?
ΟΛΟΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ? ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΓΜΤ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ Σ.Ε.Β. ?

Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον Διαχειριστή ΤΗΟΤΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 10:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13
Τελικα η Αριστερα ειναι σαν Παιδικη αρωστια
Κατι σαν την Ιλαρα
Πρεπει να την περασεις μικρος γυρω στα 20 το αργοτερο... και να κανεις αντισωματα
Αν δεν την περασεις τοτε και την περασεις μεγαλυτερος σου αφηνει κουσουρια στο μυαλο.


love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 10:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
ΑΙΟΝ, τον λόγο σου τον περιγράφουν 4 λέξεις, κράξιμο, ειρωνεία, τσουβάλιασμα και στέρηση επιχειρημάτων. Αυτό διότι δεν έχω το χρόνο να καταπιαστώ με κάθε σου πρόταση.

Ωστόσο,

"Βολεψάκιδες ....έχετε και γνώμη για αυτούς που θέλουν έναν κόσμο ισότητας και αξιοκρατίας...
έχουν γνώμη τα κατακάθια του καναπέ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΩΝΊΣΤΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ..."

ΧΑΧΑ! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Έσσεται ήμαρ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 11:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
τελικά drumx μυρμήγκι γεννιέσαι ...δεν γίνεσαι...
"αι χάσου...μυρμηγκάκι..."

εσύ ρε ομάδα έψιλον απο που ξεφύτρωσες πάλι ? Εσείς και καλά δεν είστε εναντίων των Μασόνων και των Στοών ?
Ο Πατηρ - Φουράκης όλο οτι τον κυνηγάει η στοά "Προμηθέας" κλαίγεται...(όχι και οτι έχει άδικο βέβαια...)
Ούτε τι πίστευτε δεν ξέρετε ρε ?

Α! στην θεσσαλονίκη είναι πολύ trendy να έχεις αυτοκολητάκι με το σήμα των Ε ...
το τι bmw με σηματάκια είδαμε δεν λέγεται...φυσικά και έπεσε κλειδί και ξύσιμο...
Μαρτυρας μου η ΑΤΜΑ που είναι απο κεί ...είμαι σίγουρος οτι τα έχει προσέξει... ΟΙ ΥΠΕΡΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ BMW ΘΑ ΜΑΣ ΣΩΣΟΥΝ !!!
Πλάκα πλάκα να δώ τι θα λέτε αν το 2011 δεν γίνει τίποτα....θα σας μείνουν τα αυτοκολητάκια....

ΕΣΣΕΤΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΑΡΑ !!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 12:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Καλημερα σε ολους.
τωρα που ο Ηλιος πλησιαζει στο μεσουρανημα,
μεταφερω δυο στιχους για την προχθεσινη νυκτα,
την μικροτερη του χρονου.
" Ω, Νυκτα, θυγατερα μου Νυκτα, το πιο
ομορφο πλασμα μου...
...Εσυ θυμιζεις, μνημονευεις, ξαναφερνεις
σχεδον...την πρωινη Γαληνη,
τοτε που το πνευμα μου εφερετο
επανω των υδατων..."
¨
Ερχομαστε απο μια σκοτεινη αβυσσο ,
καταληγουμε σε μια σκοτεινη αβυσσο
το μεταξυ φωτεινο διαστημα το λεμε Ζωη

Δεν οδευουμε απο το ενα χαος σε άλλο χαος. Ουτε απο
ενα φως σε αλλο φως, η απο ενα σκοταδι σε αλλο σκοταδι
...Τι αξια θ΄'χε τοτε αλακερη η ζωη?
Μα κινησαμε απο ενα χαος, παντοδυναμο, απο μια αξεδιαλυτη, πηχτη, φως και σκοταδι αβυσσο... Μαχομαστε ολοι...να ρυθμισουμε εντος μας το Χαος,... να κατεργαστουμε μεσα στα κοσμια αμς οσο πιοτερο σκοταδι μπορουμε, να το κανουμε φως.

Ετσι οταν στην αντιστοιχη ερωτηση απανταμε
"απο το κεντρο του ερεβους"
δειχνουμε οχι μονο την προελευση μας, αλλα και
τον τροπο με τον οποιο φτασαμε στο σημειο που ειμαστε
"Γνωθι Σαυτον"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 12:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
SORRY,λαθος 'κλικ'

Οι 'φυσικες γιορτες' -ηταν αργια,σχεδον παγκοσμια,στην ρωμαικη αυτοκρατορια- ειναι εναυσμα για τετοιες σκεψεις.
Επικεντρονωμαστε στις διαφορες φασεις-στα 4 σημεια τροπων- αλλα δεν πρεπει να μας ξεφευγει το συνολο της διαδικασιας. Αν δε, μεσα απο τον Ηλιακο μυθο, που ολοχρονης του χρονου, γινεται μπρος τα ματια μας, μπορουμε να δουμε την πορεια της ψυχης μας και ακομα να ρυθμισουμε τις πραξεις μας με βαση το προτυπο των κοσμικων κινησεων, εκπληρωνοντας ετσι τον σκοπο της υπαρξης μας,...
τοτε η μερα της Μυησης μας ξημερωνει.

LOVE IW THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 12:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
και μετά ξύπνησες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 12:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Καλημερα ΑΙΟΝ
Παντα ευγενης,
"Nobble" στα αγγλικα αν προτιμας.

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 13:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης
Φίλε ΑΙΟΝ, μην προτρέχεις, και κάτι ακόμα, μην λασποβολείς.. Αφού τόσο ενδιαφέρεσαι για εμένα, σου απλώς σου αναφέρω ότι προτιμώ την αλήθεια να μην μου τη συστήνουν, αλλά να τη γνωρίζω μόνος μου. Δεν ανήκω σε κανέναν, δεν ανήκω πουθενά. Πιστεύω μόνο στον Ελληνισμό επειδή είναι ο μόνος -ισμός που δεν αποτελεί κίνημα και δεν καταγράφηκε σε μανιφέστο από ανθρώπους.

Αν λοιπόν θες διάλογο, μπορείς να αφήσεις το φτυάρι της λάσπης να μιλήσεις πολιτισμένα. Φιλάνθρωποι δεν είναι μόνο οι Τέκτονες. Και όπως προείπα, κοιτάξετε γύρω σας, όλοι οι ισχυροί είναι Τέκτονες. Σας αρέσει ο κόσμος που σας έχουν φτιάξει οι <<φιλάνθρωποι>>; Αν ναι, εξηγήστε μου και εμένα. Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 13:41:36  Εμφάνιση Προφίλ
H Medium(Μέτρια) Avallon προς τον Extra Large AION:

To "Παν Μέτρον Αριστον" σου λέει κάτι ή δεν καταδέχεσαι να ανοίξεις κανένα βιβλίο?

Τι να πώ?... Λυπάμαι.... για... τα δύσκολα παιδικά χρόνια και για το κουσούρι που σου άφησαν... Εσύ όμως δε λυπάσαι να χαλάσεις τον ειρμό του τόπικ αυτού μετά από τόσες σελίδες ανοησιών και αντιπαραθέσεων που έχουν γραφτεί? Δε λυπάσαι να το χαλάσεις τώρα που μετά από τόσο καιρό μπορούμε να μιλήσουμε και να αντιπαρατετούμε με πιο κόσμιο ύφος και τρόπο? Και άλλοι μίλησαν ... αλλά όχι έτσι... Σκέψου το τελικά μήπως πρέπει η Αυτού Μεγαλειότης σου να γίνει ...Μετριότης...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 13:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
ποια λάσπη φίλε μου ?

Είναι λάσπη οτι όλοι αυτοί οι τύποι με τις bmwδες και τα σηματάκια κάναν τον Ελληνισμό ΕΜΠΟΡΟΠΑΝΥΓΗΡΙ ?

Αντε μην αρχίσω να λέω και για αυτούς που σου έμαθαν την φράση "έσσεται ήμαρ"... you know ,txc-Βορίδης,και δεν συμμαζεύεται...
Μην με περνάς για ανίδεο και οτι τα λέω έτσι...
Ξέρω πολλά ...αλλά τα λέω λίγα-λίγα.... :) :) :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 14:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13
quote:
Αν δεν την περασεις τοτε και την περασεις μεγαλυτερος σου αφηνει κουσουρια στο μυαλο.


Ειμαι φανερο οτι εχω δικιο
αν δεν την περασεις μικρος μπορει η κατασταση σου να εξελιχτει σε ανιατη
να σπαζεις ας πουμε βιτρινες της Τελεστετ και μα κλεβεις κινητα ...
να σπαζεις παπουτσαδικα και να κλεβεις τιμπερλαντ
Να ξυνεις με κλειδια τα αυτοκινητα του κοσμου επειδη εχουν κατα την γνωμη σου λαθος αποψη.

να πετροβολας και να ριχνεις στα μπαλκονια μωλοτοφ επειδη ο απλος λαος ειναι μυρμυγκακια που κοιμουνται και θελεις να ξυπνησουνε

και το χειροτερο θα λες οτι εισαι και επαναστατης...

Αυτη ειναι η ελευθερια ΑΙΟΝ ή μηπως ΕΟΝ?
Μηπως ελευθερια ειναι που σε αφηνουν να τα κανεις ολα αυτα?

Ξερεις τα ιδια μας ελεγε και ο χιτλερ Αιον και νομιμοποιουσε ετσι την βια που παραγονταν απο την Ιδεολογια του.
Τα ιδια μας ειπε και ο σταλιν αιον και η ανθρωποτητα πληρωσε ακριβο τιμημα για του καθε ονειροπερμενου αριστερου το ονειρο.

Στην κουβα στην αλβανια στην ανατολικη ευρωπη πεινανε εον για το ονειρο καποιου αλλοπαρμενου αριστερου.

Πουθενα ομως και κανενας δεν νομιmoποιει την βια αιον... κανενας παρα μονο οι αναρχικοι (και οι σταλινιστες) που ενωνονται σε ομαδες (ακουσον ακουσον ομαδες αναρχικων τα κατακαθια της κοινωνιας) για να κλεψουν κανα κινητο και κανα τιμπερλαντ για να βανδαλισουν για να καπνισουν κανα τσιγαριλικι και να πανε στο γηπεδο να τσακωθουν με την αστυνομια ...
και να αμαυρωσουν και να ακυρωσουν το πανεπιστιμιακο ασυλο.

Ξερεις αιον τα ξερω και εγω αυτα φιλε μου απο πρωτο χερι...

... "ξεκολησα" ομως και αποκτησα αντισωματα και σημερα μπορω να λεω οτι περα απο τις ενοιες οικολογια και ανθρωπινα δικαιωματα
Η αριστερα ειναι γραμμα κενο.

Και η Βια ειναι οτι χειροτερο ειδικα αν προκειτε απο αυτοαποκαλουμενους αριστερους

Δηλαδη φασιστες του χειροτερου ειδους


love for what is comming and forgivness for the past...


__________________________________________________________
Παρακαλούμε: όχι εκφράσεις προσωπικών χαρακτηρισμών
ή χαρακτηρισμών προς ομάδες ανθρώπων ή ιδεολογίες
που μπορούν να τροφοδοτήσουν αναίτιες και μη δημιουργικές
αντιπαραθέσεις. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας!
- Admin
__________________________________________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

n/a
deleted


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 14:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους n/a
Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΡΑΜ ΛΕΕΙ:

quote:

Εσείς που υποτίθεται ΔΕΝ είσαστε μέλη κάποιας στοάς μπορείτε να ξέρετε τα τεκταινόμενα μέσα σε αυτή , όπως και τους σκοπούς της .
Εμείς που έχουμε άλλη άποψη ΔΕΝ μπορούμε να ξέρουμε τίποτα και χαρακτηριζόμαστε ως ξερόλες , μασόνοι μιαροί , αποβράσματα τις εσωτερικής αναζήτησης κλπ κλπ .
Ερώτηση δική μου λοιπόν ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΣΟΝΟΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΕΤΑΞΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΟΑ και έτσι ξέρετε όλα αυτά που εμείς δε ξέρουμε ;;;;;;;;;;;

Γιατί δε λέτε ΝΑΙ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ;;;;

Aν δεν ισχύουν όλα τα παραπάνω , γιατί ΔΕΝ αποδέχεστε ότι κάτι μπορεί να μην είναι σωστό απ όσα ξέρουν κάποιοι άλλοι που απλά έχουν διαβάσει κάποια άλλα βιβλία και έχουν έρθει σε επαφή με κάποια άλλα άτομα απ αυτά που έχετε έρθει σε επαφή εσείς ;;;;;;;;

Μήπως τελικά εσείς είσαστε μασόνοι ; Ξαναρωτώ

Γιατί η εκκλησία δεν αφήνει τους Χριστιανούς να διαβάσουν τα απόκρυφα βιβλία της ;
Τι φοβάται ;
Όταν η ταυτότητα μου γράφει Χριστιανός Ορθόδοξος δεν είναι αποδεικτικό στοιχείο της αγάπης μου προς το Χριστό και τη διδασκαλία του ;
Πρέπει να γίνω μεγαλόσχημος ιεράρχης για να διαβάσω κάτι που ίσως να μου εξηγεί την σκοπιμότητα του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ μου ;

Μήπως είναι αυτοί τελικά οι μασόνοι που μας λέτε ;
Μήπως κρίνουν εξ ιδίων τα αλλότρια ;;;;;;;;;;;;;;;



ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΡΑΜ ΠΑΙΚΤΗ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΣ. ΕΜΕΙΣ ΜΑΣΟΝΟΙ ΕΝ ΥΠΝΟ, ΕΣΕΙΣ ΜΑΣΟΝΟΙ ΕΝ ΥΠΝΩΣΗ. ΣΕ ΠΑΩ. ΑΚΟΥ ΚΑΖΑΜΠΟΥΜΠΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ....

ΑΧ ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ.ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 15:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION
ποιος μίλησε για πέτρες και μολότωφ βρε κάγκουρε drumx ?

Είπα εγώ τίποτα για βία ?
Είπα εγώ τίποτα για πέτρες και μολότωφ ?
Είπα εγώ σπάστε καταστρέψτε ?

Τα 70.000 άτομα που βρεθήκαμε Θεσσαλονίκη κάναμε όλοι επεισόδια ?
Είσαι καλά ρε άνθρωπε μου ή έχεις βαλθεί να μας τρελάνεις όλους ?Σταματα σε παρακαλώ πολύ να Χατζηνικολίζεις τόσο αισχρά....σας έχει σαπίσει τελικά η τηλεόραση τελείως .....

ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ? ΕΣΕΙΣ ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΛΈΝΕ "ΑΚΟΥΣΑ" , "ΞΕΡΩ" ,"ΕΙΔΑ" ....
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ???????

είσατε για γέλια τελικά...

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΙΣΧΡΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΔΑΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΣ ....

quote:
Πουθενα ομως και κανενας δεν νομιmoποιει την βια αιον... κανενας παρα μονο οι αναρχικοι (και οι σταλινιστες) που ενωνονται σε ομαδες (ακουσον ακουσον ομαδες αναρχικων τα κατακαθια της κοινωνιας) για να κλεψουν κανα κινητο και κανα τιμπερλαντ για να βανδαλισουν για να καπνισουν κανα τσιγαριλικι και να πανε στο γηπεδο να τσακωθουν με την αστυνομια ...
και να αμαυρωσουν και να ακυρωσουν το πανεπιστιμιακο ασυλο.



τη προπαγάνδα είναι αυτή ρε αδερφέ ? ΒΑΛΤΟΣ ΕΙΣΑΙ? Μίλησα εγώ για βία πουθενά ? Αντε κάνε τούμπες ή μάθε να διαβάζεις αγράμματε...
Ούτε πως γράφεται το πανεπιστήμιο δε ξέρεις...
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΙΔΙΚΗ τακτική του γαμ@#ενου συστηματος σας.....
Σταμάτα να σέρνεσαι άνθρωπε μου ..... γινε ΑΝΘΡΩΠΟΣ επιτελους....

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ , ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΑΛΚΟΟΛ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΚΡΕΑΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ....
ΤΡΑΒΑ ΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΟΥ ΑΛΛΟ ΒΛΑΧΟΓΙΑΠΗ ...
έμαθες και το άσυλο....χεχεχεχεχεχε

Edited by - AION on 23/06/2003 15:26:36

___________________________________________________________
Επεμβάσεις από Admin λόγω ανάρμοστων και εμπρηστικών
εκφράσεων, ασυμβίβαστων με τους κανονισμούς λειτουργίας και
τις σκοπιμότητες αυτού του χώρου!

___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 15:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το Παρών θέμα Συζήτησης βρίσκεται σε "τροχιά" τερματισμού!

Έχει φιλοξενήσει αξιόλογα μηνύματα, μηνύματα ανθρώπων που σκέπτονται πριν μιλήσουν και σκέπτονται αυτό που θα πουν και τι επίδραση μπορεί να έχει στους άλλους, όμως δυστυχώς έχει φιλοξενήσει - και εξακολουθεί να το κάνει - και μηνύματα που στερούνται των βασικών αρχών της ευγένειας προς τον άλλον καθώς και της Διαλεκτικής. Σημειώνω επίσης ότι ακόμη και αν οι υβριστικές φράσεις/λέξεις δεν περιλαμβάνονται στο μήνυμα ή σβήνονται από αυτό, το μήνυμα μπορεί να εξακολουθεί να είναι υβριστικό ή υποτιμητικό προς πρόσωπα, ιδεολογίες κ.ό.κ. καθώς ως γνωστόν "η γλώσσα κόκαλα δεν έχεις αλλά κόκαλα τσακίζει"... και αποτελεί αλχημικό εργαλείο για τον Σοφό, απλώς ψίθυρος για τον ανόητο και όπλο καταστροφής για τον κακεντρεχή.

Αφήνουμε ένα περιθώριο δύο ημερών για μηνύματα "κλεισίματος" για όποιους το επιθυμούν και μετά το θέμα δεν θα δεχτεί άλλα.

Όποιος θελήσει στο μέλλον να ανοίξει άλλη Συζήτηση για τον Τεκτονισμό, παρακαλώ να το κάνει με πιο συγκεκριμένο (και "στοχευμένο") τίτλο και όχι τόσο γενικό. Επίσης θέλω να ενημερώσω ότι πιθανώς θέματα Συζήτησης που δείχνουν τάσεις να ξεφεύγουν παντελώς από τον αρχικό τους σκοπό ή δέχονται "παρεμβάσεις" άλλου τύπου ή υβριστικά, εμπρηστικά ή υποτιμητικά μηνύματα θα μεταφέρονται σε άλλον χώρο όπου θα υπάρχει έλεγχος των νέων μηνυμάτων από τους Διαχειριστές και τους Συντονιστές (πριν αυτά εμφανιστούν On-line) για το αν ανήκουν πραγματικά στη Συζήτηση και εάν σέβονται τους Κανονισμούς Λειτουργίας των Forums.

Ελπίζω να κατανοείτε την επιθυμία μας να προστατεύσουμε αυτόν τον χώρο Δημιουργικής Συνεισφοράς, Συνδιαλλαγής και Αντιπαράθεσης απόψεων σχετικά με το πεδίο της Αναζήτησης και του Εσωτερισμού από κακόβουλες ενέργειες... Και πάνω απ'όλα ελπίζω να μας βοηθήσετε σ'αυτό το έργο.

AION, να σου υπενθυμίσω ότι φράσεις (ή και μηνύματα ολόκληρα) υποτιμητικά για πρόσωπα, ιδεολογίες, κοινωνικές ή φυλετικές ομάδες, φορείς ή κράτη κ.λ.π. δεν είναι επιτρεπτά στις Ομάδες Συζήτησης.

quote:
"Αναζητών μυρμήγκι..."

"Είσαι η προσωποποίηση του βολεμένου δυστυχώς..."

"ΜΕΤΡΙΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ..."

"ΜΕΤΡΙΕ ΑΠΟΣΤΟΛΕ ΤΟΥ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟΥ..."

κ.ό.κ.


Θέλεις πραγματικά να συμμετέχεις στις Ομάδες Συζήτησης σύμφωνα με τους Κανονισμούς Λειτουργίας τους και τους σκοπούς ύπαρξής τους (καθώς και ολόκληρου του ESOTERICA.gr);;

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 25 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy