ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 03:47:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Έτσι ξεκίνησε και ο Χίτλερ...μια ολόκληρη, αγανακτισμένη χώρα γαντζώθηκε πάνω του για να σωθεί και είδες τι έγινε στη συνέχεια

Στη "συνέχεια" που αναφέρεσαι , τι ακριβώς ειναι αυτο που καταδικάζεις;

quote:
Καλά, άμα έρθω ποτέ και προσπαθήσω να σου πετάξω εφημερίδα, τρέξε να σωθείς

Δεν συνηθιζω να τρέχω κυρία μου, θα κάτσω εκει να υπερασπιστώ τον εαυτό μου με οποιοδήποτε τροπο και ανάλογα της επίθεσης που δέχομαι.

quote:
είναι θέμα αυτοάμυνας

ειδες που συμφωνούμε ;

quote:
Και μην σε πειράξει αν είμαι 60 χρονών γυναίκα.

Σέβομαι οποιον με σέβεται , οποιος δεν με σέβεται να περιμένει αντίστοιχη αντιμετώπιση.
Αν πιστεύεις οτι έχεις θέμα με την ηλικια σου, κάτσε σπιτι να φτιάξεις φαγητο για τα εγγόνια σου, και όχι να χτυπάς οποιον δεν συμφωνεί μαζι σου με εφημερίδες στο προσωπο.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝ

Edited by - Ισοκράτης on 08/06/2012 03:49:26

Edited by - Ισοκράτης on 08/06/2012 03:50:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 04:09:12  Εμφάνιση Προφίλ
Μάλλον δεν πιάνεις τα ειρωνικά σχόλια που έκανα, έτσι? Απαντάμε όπως μας συμφέρει. Τα γεγονότα έγιναν ως εξής και είναι η τελευταία φορά που θα κάτσω να ασχοληθώ με ηλίθια πολιτικά πρόσωπα και τέτοιες άθλιες καταστάσεις.


Όντως, ο Κασιδιάρης δέχεται λεκτική επίθεση τόσο από τη μία, όσο και από την άλλη συνομιλήτρια. (Αλήθεια, δεν το περίμενε? Δεν ήξερε ότι η Κανέλλη θα του έκανε τα νεύρα κρόσσια? Τι περίμενε? Ότι θα του μιλούσε με το "σεις" και με το "σας"? Είναι γνωστή εριστική προσωπικότητα και μάλιστα όσο δεν πάει).
Στη συνέχεια, ρίχνει το νερό στο πρόσωπο της Δούρου , ΜΕΤΑ από αυτό η Κανέλλη προσπαθεί να του πετάξει την εφημερίδα (η οποία με το ζόρι τον αγγίζει στο στήθος-είμαι βέβαιη δηλαδή πως του έκανε και μελανιά...)και στη συνέχεια αυτός "αμύνεται" ρίχνοντας μερικά ωραία χαστούκια.

Αν εσύ προασπίζεις αυτό το είδος αντίδρασης, τότε λυπάμαι. Αν εσύ πιστεύεις ότι η αντίστοιχη αντιμετώπιση μιας γυναίκας που σε αγγίζει(ουσιαστικά) με την εφημερίδα είναι να την αρχίζεις στα χαστούκια, τότε κάτι δεν πάει καλά.

Εντελώς άστοχο το σχόλιο περί φαγητού και εγγονιών και ακόμα δεν κατάλαβα τη σκοπιμότητά του στην παρούσα κουβέντα.



Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά...

Edited by - Narkissa555 on 08/06/2012 04:10:12

Edited by - Narkissa555 on 08/06/2012 04:12:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 04:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Τα ίδια πρόσωπα είναι Ναρκισσα, χουντα 100/100 είναι η Χ.Α και οποίος δεν το βλέπει, στρουθοκαμιλιζει!

Πρέπει να ζήσεις σε τέτοιο περιβάλλον για να καταλάβεις πως κυβερνα η χαζομαρα, ο φόβος, η ανικανότητα, το μίσος, ο τραμπουκισμος, και το επιβάλλω, με το έτσι θέλω.

Έχω γευθεί προσωπικα τον ανδρισμό που διακατέχονται, γιατι συνήθως σε αντιμετωπίζουν πολλοί μαζι....και βέβαια είναι τόσο παλληκαρια, που χτυπάνε γυναίκες γέρους παιδιά. Γιατι το μικρό ασήμαντο μυαλο τους, είναι πιο συρικνομενο απο το τσουτσουνι τους,

Ένα μάτσο φασιστες της καταστροφής είναι, και τίποτα άλλο.

Ξεκουραστηκα, είδα τα βίντεο, και μου φένεται θα κατέβω Ελλάδα....να θυμηθώ λίγο τα νοιατα μου.

Δεν πάμε καλα φίλοι μου, και το εσωτερικα βριθο εθνικισμό φέρει.

Κρίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 05:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Σέβομαι οποιον με σέβεται , οποιος δεν με σέβεται να περιμένει αντίστοιχη αντιμετώπιση.
Αν πιστεύεις οτι έχεις θέμα με την ηλικια σου, κάτσε σπιτι να φτιάξεις φαγητο για τα εγγόνια σου, και όχι να χτυπάς οποιον δεν συμφωνεί μαζι σου με εφημερίδες στο προσωπο.
................

Αυτοί κυβέρνησαν, αυτα τα καρφλα παλληκαρια! Αυτη η νοοτροπία!

Αυτα θελεται? ψηφίσετε Χ.Α και θα τα ξαναζησεται! Αυτο είναι το μόνο σίγουρο.

http://www.youtube.com/watch?v=D9ybArBYPSo&feature=youtube_gdata_player

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 05:56:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
η οποία με το ζόρι τον αγγίζει στο στήθος

Εσυ λες στο Στήθος , εγω λέω στο προσωπο, Και τέλος πάντων δεν έχει σημασία πόσο ισχυρό ήταν το χτύπημα του ενός η του αλλου, αν έρθεις εσυ και μου ρήξεις δυο μπουνιες και μετα σου ρίξω εγω τρεις δεν παει να πει οτι εσυ έχεις μικρότερη ευθύνη απο εμένα , απ τη στιγμη που ασκεις βία, να περιμένεις το ίδιο.και να μην γελιόμαστε , η κανελη αυτο ακριβός ήθελε και γιαυτο τον χτύπησε!!

quote:
που σε αγγίζει(ουσιαστικά) με την εφημερίδα

Η προσπάθεια σου να ωραιοποιησεις το ένα γεγονός και να κατακρινεις στο έσχατο σημείο το άλλο ειναι φανερή , δεν έχει ουσία , και βίντεο να βγει που να φαίνεται οτι τον χτυπάει στο μάτι η κανελη εσυ θα συνεχισεις να παπαγαλιζεις κατα της Χ.Α.

quote:
Μάλλον δεν πιάνεις τα ειρωνικά σχόλια που έκανα, έτσι? Απαντάμε όπως μας συμφέρει.

Στο επιστρέφω , έτσι ακριβώς όπως το εγραψες.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοκράτης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
160 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 06:25:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτοί κυβέρνησαν, αυτα τα καρφλα παλληκαρια! Αυτη η νοοτροπία!

Αυτα θελεται? ψηφίσετε Χ.Α και θα τα ξαναζησεται! Αυτο είναι το μόνο σίγουρο.

http://www.youtube.com/watch?v=D9ybArBYPSo&feature=youtube_gdata_player


Το παραπάνω μοιάζει με αυτο που λέει ο λαός τον τελευταίο καιρο:
Ψηφίστε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ αλλιώς ,θα έρθουν εξωγήινοι ,θα " ανεβεί " στη γη ο σατανας και ο ηλιος δεν θα ξαναβγει ποτε.

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΉΝΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 06:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αναφορικά με την εξυβριστική και ανάρμοστη φρασεολογία του ahlobar στην 20η σελίδα του παρόντος θέματος, έχουν γίνει οι κατάλληλες επεμβάσεις στο μήνυμα. Επίσης, ο λογαριασμός του απενεργοποιείται για 2 ημέρες, δηλαδή μέχρι και μεθαύριο, Σάββατο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 07:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Η διάφορα είναι, πως δεν υποστηρίζω κανένα απο αυτα τα κόμματα, απλα λέω πως τότε συνέβαιναν αυτα τα πράγματα.

Σε μια δημοκρατία, δεν θα χτυπήσουν δημόσια κάποιο χωρίς συνέπειες, ούτε θα τολμήσουν να βάλουν ένα παιδι φυλακή γιατι έπαιζε μπάσκετ!

Βλέπεις την διάφορα?

Το λέει εξάλλου ο πατακος. Καλα του κάνανε που τον σακατεψαν.

Λογικη/ηθικη και στα γεράματα....μηδέν! (διάβαζε την Βίβλο συνέχεια ο ηλίθιος, ακόμα και στη φυλακή)

Καμάρωστε τον!

Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/06/2012 07:03:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 08:27:35  Εμφάνιση Προφίλ
Συγκλονιστικό και σοκαριστικό Πλάτωνας!
Και το βίντεο και ο λόγος του το "καλά του κάνανε που τον σακάτεψαν", τι να πεί κανείς.

Και μάλιστα όπως δείχνει το βίντεο της εκπομπής "Μηχανή του Χρόνου", ο συγκεκριμένος άνθρωπος, στον οποίο προκάλεσαν βλάβη της υγείας του απ'τα χτυπήματα, ήταν τότε ταγματάρχης του ελληνικού στρατού.
Φαντάσου αν σε ταγματάρχη του στρατού μπορούσαν να κάνουν τέτοια, τι μπορούσαν να κάνουν σ'έναν απλό άνθρωπο.

Στο βίντεο μιλάει κι ο Ιπποκράτης Σαββούρας.
Και είναι σοκαρισμένος ο άνθρωπος τόσο μ'αυτά που λέγανε τότε στον ίδιο, όσο και με όταν του είπανε τι έπαθε ο ταγματάρχης ότι είναι παράλυτος[τα χασε ο άνθρωπος] και θα πάθαινε και εκείνος τα ίδια.
Τον έχω παρακολουθήσει[τον Σαββούρα] σε μια άλλη συζήτηση στη τηλεόραση και μου έκανε εντύπωση η παιδεία του για την αρχαία ελλάδα και την αρχαία ελληνική φιλοσοφία.
Μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι άκουγα έναν άνθρωπο άριστο χρήστη της ελληνικής γλώσσας με πολύ καλά ελληνικά, με δομημένο λόγο και σκέψη, με μεγάλη πειθαρχία στη σκέψη και στον τρόπο ζωής του.
Και σημειωτέον, νομίζω αν δε κάνω λάθος πως ο κ.Σαββούρας ιδεολογικά είναι κοντά στο χώρο του φιλελευθερισμού.

Edited by - YUGI-OH on 08/06/2012 09:02:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 08:45:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
kost

quote:
KERRY KING

Δυστυχώς όμως η λύση θα έρθει μόνο μετά την σύγκρουση που θα τα ισωπεδώσει όλα


Εσύ προσωπικά είσαι έτοιμος να ισοπεδωθείς Κέρυ? Ή μήπως πιστεύεις ότι εάν ισοπεδωθούν όλα εσύ θα μείνεις άθικτος?

Εγώ πάντως δεν είμαι της άποψης "ας ισοπεδωθούν όλα μπας και πάμε μπροστά"...αρκετά έχουμε ισοπεδωθεί τα τελευταία χρόνια...


Ορθή επισήμανση του kost.
Χρειάζεται νηφαλιότητα και ψυχραιμία, γιατί αν ευχόμαστε να ξεκινήσει ένας οδοστρωτήρας ισοπέδωσης, καλό είναι να έχουμε κατά νού ότι σε περίπτωση που απ'τις ευχές περάσουμε στη πράξη και ξεκινήσει πραγματικά ένας οδοστρωτήρας, τότε λόγω αδράνειας δεν σταματά εκεί που νομίζουμε ή που θέλουμε εμείς, αλλά μπορεί ενδεχομένως,αν όχι πολύ πιθανόν, να ισοπεδώσει και εμάς στο πέρασμα του.

Προσοχή τι ευχόμαστε, γιατί απ'τη θεωρία στη πράξη περνάνε σαράντα χιλιάδες κύματα, κι αν ξεκινήσουν οι οποιουδήποτε είδους οδοστρωτήρες ισοπέδωσης αργούν να σταματήσουν λόγω αδράνειας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 09:40:16  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 10:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Εσύ προσωπικά είσαι έτοιμος να ισοπεδωθείς Κέρυ? Ή μήπως πιστεύεις ότι εάν ισοπεδωθούν όλα εσύ θα μείνεις άθικτος?

Εγώ πάντως δεν είμαι της άποψης "ας ισοπεδωθούν όλα μπας και πάμε μπροστά"...αρκετά έχουμε ισοπεδωθεί τα τελευταία χρόνια...


Φίλε kost ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας. Ισοπεδωμένοι είμαστε, πως μπορείς να περιγράψεις την κατάσταση που ζούμε ??? Τι να την κάνω εγώ την "Δημοκρατία" όταν τρομοκρατούμαι κάθε μέρα ??? Όταν δεν γνωρίζω τι θα βρω στο σπίτι μου κάθε απόγευμα που γυρνάω ? Όταν κλειδαμπαρώνομαι μόλις πέσει ο ήλιος και πρέπει να έχω τα μάτια μου 14 μην τυχόν και πέσει κάτω κανένα πηρούνι και πάρει μπρος ο συναγερμός από τα αντικραδασμικά.... Όταν δεν τομλάω να αφήσω τα μάτια μου πάνω από τα παιδιά μου όταν βρισκόμαστε έξω....

Ας μου εξασφαλίσει κάποιος την ασφάλειά μου και ας μου επιτρέψουν να ζω σε μία οργανωμένη κοινωνία - και ας μην ξαναψηφίσω στην ζωή μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 10:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Μια ματιά στο μέλλον ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ,ΣΩΣΤΌΤΑΤΗ παρατήρησηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 10:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για τον κοσμάκη που κακοποιείται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέσα στο ίδιο του το σπίτι - έχει καταντήσει καθημερινή είδηση η ένοπλη εισβολή μέσα στα σπίτια μας....

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για το χάλι των εκπαιδευτικών μας ιδρυμάτων που τα έχουνε καταντήσει ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ οι δήθεν προοδευτικοί αντιεξουσιαστές με τα φιλαράκια τους τους μικροεμπόρους (έτσι λέμε τώρα τους λαθρομετανάστες που έχουνε κάνει άντρο και ορμητήριο τους τα εκπαιδευτικά μας ιδρύματα).

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και στις πράξεις βίας και τις "από εκεί μεριάς", που την πέφτουν τριάντα μαζί σε έναν ηλικιωμένο άνθρωπο επειδή εκφράζει αντίθετα πιστεύω, που έστειλε στην εντατική υποψήφιο βουλευτή στα Γιάννενα (και απ'όσο γνωρίζω ακόμα δεν έχει διαφύγει του κινδύνου).

Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΒΙΑ, οπότε ας αφήσουμε τα ψευτοδιλλήματα...

Στο κάτω-κάτω, όποιος ΔΕΝ ανακατεύεται με τα πίτουρα, ΔΕΝ τον τρωνε οι κότες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Osmosis
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


545 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 10:30:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Osmosis
Macedon
quote:

Παρεμπιπτόντως, δεν είναι παράξενο που έχει εξαπολυθεί κυνηγητό για τον Κασιδιάρη και όχι για τους ληστές που αλώνιζαν στην Παιανία όλο το βράδυ;

Υπερβολές!
Στο γραφείο του κόμματος ήταν ο άνθρωπος και το βράδυ στη συγκέντρωση στα Μέγαρα!
Ακόμα και αυτός να μην έχει συνοδεία αστυνομικού σίγουρα κάποιοι θα είχαν υπηρεσία έξω από το γραφείο ή έστω στη βραδινή συγκέντρωση!
Όταν θέλουν όλους τους βρίσκουν! (Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, απλά προς επιβεβαίωση του κανόνα, σίγουρα πάντως δεν αφορά τον συγκεκριμένο κύριο)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 10:59:12  Εμφάνιση Προφίλ
Ερώτημα προς όλους σας(ας μου επιτραπεί μια μικρή εισαγωγή-το ερώτημα είναι στο τέλος του post-)

Μία άποψη (που ασπάζομαι και εγώ), λέει ότι αναλόγως του επιπέδου του λαού του χρειάζεται και ανάλογο πολίτευμα ώστε να ανέλθει επίπεδο.

Αντίστοιχα αφού επιτευχθεί το νέο επίπεδο αρμόζει άλλο πολίτευμα,μέχρι να φτάσουμε στο επόμενο σκαλί κ.λ.π.

Το τελευταίο σκαλί είναι στο ανώτερο επίπεδο παιδείας που φτάνει ένας λαός και το "βραβείο" είναι η άμεση δημοκρατία.
(κοινώς όταν όλοι είναι αρκούντως "σοφοί",ώστε να προωθούν με τη γνώμη τους το κοινό συμφέρον και όχι να το χαντακώνουν.

(μπροστά δύναται να πάει καμμιά φορά και με οποιοδήποτε πολίτευμα,αλλά χρειάζεται πολύς χρόνος και μπόλικη τύχη-μερικές φορές πριν συμβεί αυτό γίνεται έστω προσωρινά "μη λαός",σκλαβωμένο έθνος ή όπως θέλετε πείτε το.-)

Για την ιστορία,και για να βοηθήσω το συλλογισμό,υπάρχουν παραδείγματα και στην ελληνική ιστορία και στις ξένες,που δείχνουν πως ένα έθνος βοηθιέται από κλιμακωτή εναλλαγή πολιτευμάτων και φυσικά και το αντίθετο.Επίσης υπάρχουν παραδείγματα που δείχνουν πως ξεκινάει ένα έθνος με το "σωστό" πολίτευμα για το επίπεδό του,αλλά ενώ ωριμάζει το έθνος ,τη στιγμή που πρέπει να πάει στο επόμενο βήμα,το πολίτευμά του(που έχει μετατραπεί σε καθεστώς)αρνείται να το κάνει,στερώντας του τη δυνατότητα να αναπτυχθεί περαιτέρω(και όχι μόνο).
Το ερώτημα είναι σε ποιο επίπεδο θεωρεί το forum ,ότι βρίσκεται αυτή τη στιγμή ο ελληνικός λαός,(του οποίου το παρόν forum είναι υποσύνολο),και κατ'επέκταση τι πολίτευμα του χρειάζεται για να πάει μπροστά έγκαιρα?


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:01:59  Εμφάνιση Προφίλ
Θα απαντήσω σε μερικούς εδώ μέσα, χρησιμοποιώντας μία δική μου παραβολή...

Κάποιος, στο σπίτι του, δέχτηκε εισβολή από ποντίκια...
Πολλά ποντίκια... του βρώμιζαν το σπίτι, του έτρωγαν το φαγητό... του κατέστρεφαν τον κήπο...
Κινδύνευε να αρρωστήσει, ακόμα και να πεθάνει.
Τί να έκανε;
Έκατσε και το σκέφτηκε...
Είμαι οικολόγος,είπε, οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ποντικοφάρμακο... καταστρέφει το περιβάλλον...
Έχω αλλεργία στις γάτες... οπότε δεν μπορώ να φέρω και από αυτές...
Οι ποντικοπαγίδες, είναι βάρβαρες...
Τί άλλο διώχνει τα ποντίκια;;; Έκατσε και σκέφτηκε...
Το βρήκα! είπε... τα φίδια!!!
Πήγε λοιπόν και αγόρασε μερικούς πύθωνες...
Και πράγματι, σε μερικές ημέρες, δεν υπήρχε ποντίκι στο σπίτι...
Λίγο καιρό μετά, τον βρήκαν νεκρό στο κρεββάτι του...
Ένας πύθωνας τον είχε πνίξει, και είχε αρχίσει λίγο λίγο να τον τρώει...

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@stanfromgreece

Ατυχές παράδειγμα....
Στο σωστό σπίτι, ο πύθωνας είναι ένα εξαιρετικό κατοικίδιο...
Αντιθέτως, εκεί που κυριαρχεί αναρχία και ασυδοσία, μοιραία αν δεν σε φάνε τα ποντίκια θα σε φάει ο πύθωνας....

Και στην τελική, όταν ο πύθωνας κάνει την δουλειά του μπορείς και να εκτιμήσεις αν μπορείς να έχεις ένα τέτοιο κατοικίδιο ή να το δώσεις πίσω (ή να τον πουλήσεις).

Και αν θέλεις να παραμείνουμε στην σκέψη σου, αυτή την στιγμή έχουμε γεμίσει ποντίκια και περιμένουμε πότε θα έχουν την καλοσύνη να πάνε στο διπλανό σπίτι... Αμ δε, θα αρχίσουν να γεννοβολάνε και μοιραία θα μας διώξουν εμάς από το σπίτι. Εκτός και υιοθετήσουμε την λογική ορισμένων και εντάξουμε τα ποντίκια στα κατοικίδια (που θα πάνε, θα τα εκπαιδεύσουμε - κάπου θα μάθουμε να ζούμε και στην μπίχλα εμείς....)

Οπότε, αξίζει το ρίσκο του πύθωνα....

Edited by - KERRY KING on 08/06/2012 11:10:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:13:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ορθή επισήμανση του kost.
Χρειάζεται νηφαλιότητα και ψυχραιμία,

Νηφαλιότητα και ψυχραιμία; Μου κάνεις πλάκα τώρα; Οι έλληνες περνάνε παρατεταμένη εφηβεία. Δεν το ξέρεις;
Ο έλληνας μέχρι τα πενήντα του τα ίδια μυαλά κρατάει (σε ενα ιδανικό σενάριο, αλλιώς απο 60 και πάνω).
Η σύγχρονη Ελλάδα ποτέ δεν απέκτισε πολιτισμό. Είμαστε ακόμα γιδοβοσκοί με όπλα. Με τη διαφορά ότι τώρα βόσκουμε μέσα σε δημόσιες υπηρεσίες και γραφεία και γαβγίζουμε και δαγκώνουμε σαν τα αδέσποτα κανίς.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 08/06/2012 11:17:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:27:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

@stanfromgreece

Ατυχές παράδειγμα....
Στο σωστό σπίτι, ο πύθωνας είναι ένα εξαιρετικό κατοικίδιο...
Αντιθέτως, εκεί που κυριαρχεί αναρχία και ασυδοσία, μοιραία αν δεν σε φάνε τα ποντίκια θα σε φάει ο πύθωνας....

Και στην τελική, όταν ο πύθωνας κάνει την δουλειά του μπορείς και να εκτιμήσεις αν μπορείς να έχεις ένα τέτοιο κατοικίδιο ή να το δώσεις πίσω (ή να τον πουλήσεις).

Και αν θέλεις να παραμείνουμε στην σκέψη σου, αυτή την στιγμή έχουμε γεμίσει ποντίκια και περιμένουμε πότε θα έχουν την καλοσύνη να πάνε στο διπλανό σπίτι... Αμ δε, θα αρχίσουν να γεννοβολάνε και μοιραία θα μας διώξουν εμάς από το σπίτι. Εκτός και υιοθετήσουμε την λογική ορισμένων και εντάξουμε τα ποντίκια στα κατοικίδια (που θα πάνε, θα τα εκπαιδεύσουμε - κάπου θα μάθουμε να ζούμε και στην μπίχλα εμείς....)

Οπότε, αξίζει το ρίσκο του πύθωνα....

Edited by - KERRY KING on 08/06/2012 11:10:24


Πιστεύεις πως είμαστε... το σωστό σπίτι;
Και όπως είπα, πρέπει να βρεθεί τρόπος να φύγουν τα ποντίκια...
Ποτέ δεν έγραψα να τα υιοθετήσουμε σαν κατοικίδια...
Απλά, πρέπει να βρεθεί ο "σωστός" τρόπος...
Βέβαια, το "σωστός" ,είναι υποκειμενικό...
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει πως ο σωστός τρόπος, είναι ο δικός του...


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:28:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
KERRY KING

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για τον κοσμάκη που κακοποιείται ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μέσα στο ίδιο του το σπίτι - έχει καταντήσει καθημερινή είδηση η ένοπλη εισβολή μέσα στα σπίτια μας....

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και για το χάλι των εκπαιδευτικών μας ιδρυμάτων που τα έχουνε καταντήσει ΣΑΝ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ οι δήθεν προοδευτικοί αντιεξουσιαστές με τα φιλαράκια τους τους μικροεμπόρους (έτσι λέμε τώρα τους λαθρομετανάστες που έχουνε κάνει άντρο και ορμητήριο τους τα εκπαιδευτικά μας ιδρύματα).

Να εκφράζεις την ευαισθησία σου και στις πράξεις βίας και τις "από εκεί μεριάς", που την πέφτουν τριάντα μαζί σε έναν ηλικιωμένο άνθρωπο επειδή εκφράζει αντίθετα πιστεύω, που έστειλε στην εντατική υποψήφιο βουλευτή στα Γιάννενα (και απ'όσο γνωρίζω ακόμα δεν έχει διαφύγει του κινδύνου).

Η ΒΙΑ ΓΕΝΝΑ ΤΗΝ ΒΙΑ, οπότε ας αφήσουμε τα ψευτοδιλλήματα...

Στο κάτω-κάτω, όποιος ΔΕΝ ανακατεύεται με τα πίτουρα, ΔΕΝ τον τρωνε οι κότες....



Εντάξει, δεν διαφωνεί κανείς όλες οι πράξεις βίας είναι απαράδεκτες, μη δικαιολογητέες και καταδικαστέες απο παντού.
Αλλά το υπαριθμόν ένα πρόβλημα είναι η διάλυση της οικονομίας που συντελείται εδώ και 30 χρόνια. Τα υπόλοιπα είναι δευτερογενή συμπτώματα. Και ως γνωστόν, όπου υπάρχει φτώχεια, υπάρχει γκρίνια. Και με τη φτώχεια, υπάρχει και γκρίνια και πείνα και ο ένας να τρώει τον άλλον και όλα τα καλά.
Για τη διάλυση και την κατάρρευση της οικονομίας δε φταίνε ούτε τα νοσοκομεία, ούτε τα δικαστήρια, ούτε τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, κ.ο.κ, υπεύθυνες είναι οι κυβερνήσεις, οι πολιτικοί, και το φαύλο σύστημα της διαφθοράς του δημοσίου, της διασπάθισης και κατασπατάλησης των δημόσιων ταμείων, και των πελατειακών σχέσεων που ανέπτυξαν.
Όταν σπαταλώνται 1800 δις ευρώ βοήθειες-δώρα-πακέτα στήριξης σε 30 χρόνια απο Ε.Ε[κατά τους οικονομικούς αναλυτές] + 400 δις ευρώ δανεικά, υπεύθυνοι είναι όσοι ήταν επικεφαλείς της οικονομικής και πολιτικής διαχείρισης διαχρονικά τα τελευταία 30-35 χρόνια.
Απ'την ισχυρή ελλάδα με τις δημιουργικές λογιστικές και την γκόλντμαν σάξ, τη τραβεστί οικονομία και τις απογραφές της επανίδρυσης της χρεοκοπίας τελικά και όχι του κράτους, μέχρι τα λεφτά υπάρχουν με τους τιτανικούς και τις εντατικές που σφράγισαν τα σιντιες και τα μνημόνια.
Οι πρωθυπουργοί και οι υπουργοί δεν ανεβαίνουν στις καρέκλες της εξουσίας για το θέαθηναι,τη βιτρίνα,τις δεξιώσεις και τα ταξίδια, απλά για να πάρουν κάποια στιγμή μετά μια σύνταξη πρωθυπουργού και υπουργού. Όταν έχουν αυτά τα αξιώματα, δεν τα έχουν για τα χαρτιά, έχουν και τις ευθύνες γι'αυτά.
Η Μέρκελ στη Γερμανία όταν ήταν να πάρουν την απόφαση για τις δανειακές συμβάσεις του μνημονίου, δήλωσε ότι αν δε πήγαινε το θέμα στη γερμανική βουλή και δεν ήταν ενήμεροι όλοι εκθέτοντας τις λεπτομέρειες του σχεδίου βοήθειας της Ελλάδας ώστε να πάρουν απόφαση πλειοψηφίας, δε θα έδιναν δεκάρα[ευρώ] τσακιστή[ό]. Είχε δηλώσει κάπως έτσι, ότι δεν φεύγει ευρώ απ'τα γερμανικά δημόσια ταμεία χωρίς τις διαδικασίες και δεν γίνεται αλλιώς γιατί δεν έχει καμία όρεξη να πάει φυλακή.
Η Μέρκελ στη Γερμανία τηρεί διαδικασίες για τα γερμανικά δημόσια ταμεία φοβούμενη μη τη βάλουν φυλακή οι συμπατριώτες της Γερμανοί έστω και για ένα ευρώ, οι δικοί μας εδώ όσον αφορά τα ελληνικά δημόσια ταμεία τι ήταν τόσα χρόνια, ανώτεροι απ'τη Μέρκελ και τη κάθε Μέρκελ; Μη ξεχάσουμε και την άλφα βήτα στο τέλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Stanfromgreece

quote:
Θα απαντήσω σε μερικούς εδώ μέσα, χρησιμοποιώντας μία δική μου παραβολή...

Κάποιος, στο σπίτι του, δέχτηκε εισβολή από ποντίκια...
Πολλά ποντίκια... του βρώμιζαν το σπίτι, του έτρωγαν το φαγητό... του κατέστρεφαν τον κήπο...
Κινδύνευε να αρρωστήσει, ακόμα και να πεθάνει.
Τί να έκανε;
Έκατσε και το σκέφτηκε...
Είμαι οικολόγος,είπε, οπότε δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ποντικοφάρμακο... καταστρέφει το περιβάλλον...
Έχω αλλεργία στις γάτες... οπότε δεν μπορώ να φέρω και από αυτές...
Οι ποντικοπαγίδες, είναι βάρβαρες...
Τί άλλο διώχνει τα ποντίκια;;; Έκατσε και σκέφτηκε...
Το βρήκα! είπε... τα φίδια!!!
Πήγε λοιπόν και αγόρασε μερικούς πύθωνες...
Και πράγματι, σε μερικές ημέρες, δεν υπήρχε ποντίκι στο σπίτι...
Λίγο καιρό μετά, τον βρήκαν νεκρό στο κρεββάτι του...
Ένας πύθωνας τον είχε πνίξει, και είχε αρχίσει λίγο λίγο να τον τρώει...

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ


Εξαιρετικό παράδειγμα!


Πάμε τώρα να δούμε την αντιμετώπιση.Ασφαλώς δεν μπορούμε να μετακομίσουμε,γιατί δεν έχουμε άλλο σπίτι.Δεν μπορούμε όμως και να ζήσουμε με αυτήν την κατάσταση,γιατί είναι νοσηρή για την υγεία μας.Λοιπόν τί θα κάνουμε? Ας προσπαθησουμε πρώτα να βρούμε την αιτία που οδήγησε τα ποντίκια να έρθουν στο σπίτι,γιατί βρίσκοντας την αιτία μπορούμε να βρούμε και την λύση.

Λοιπόν,τα ποντίκια έλκονται κυρίως απο το φαγητό που μυρίζουν,είτε είναι καθαρό είτε είναι μέσα στα σκουπίδια και βρωμάει.

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε λοιπόν,είναι να είμαστε πρώτα καθαροί και έπειτα να ασφαλίσουμε τις εισόδους απο όπου μπαίνουν,προσχή δεν λέω να βάλουμε ποντικοπαγίδες,γιατί έτσι θα φορτώσουμε και το κάρμα μας.

Τώρα,όσο για τα φίδια,αυτή η λύση είναι αποδεκτή μόνο σε εκείνους που είναι εξοικιωμένοι με αυτά,οι οποίοι είναι λιγοστοί.Σε μια οικογένια με 5 μέλη,αν ο ένας είναι φιλικός προς στα φίδια και δεν τα φοβάται,αυτό δεν σημαίνει οτι και τα άλλα μέλη της οικογένιας έχουν τον ίδιο δεσμό με τα φίδια.Πρέπει ο φιλόφιδος να σεβαστεί τα αδέρφια του και τους γονείς του,ΑΛΛΙΩΣ να μαζέψει τα πράγματα του και να φύγει απο το σπίτι.

Edited by - alex22 on 08/06/2012 11:30:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Για τη διάλυση και την κατάρρευση της οικονομίας δε φταίνε ούτε τα νοσοκομεία, ούτε τα δικαστήρια, ούτε τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, κ.ο.κ, υπεύθυνες είναι οι κυβερνήσεις, οι πολιτικοί, και το φαύλο σύστημα της διαφθοράς του δημοσίου, της διασπάθισης και κατασπατάλησης των δημόσιων ταμείων, και των πελατειακών σχέσεων που ανέπτυξαν.

Φταίνε αυτοί,αλλα φαταίει και ο παρτάκιας λαός μας.Τα θέλουμε όλα δικά μας χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους.Ορίστε τώρα,παρτάκια νεοέλληνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:40:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ορθή επισήμανση του kost.
Χρειάζεται νηφαλιότητα και ψυχραιμία,

Νηφαλιότητα και ψυχραιμία; Μου κάνεις πλάκα τώρα; Οι έλληνες περνάνε παρατεταμένη εφηβεία. Δεν το ξέρεις;
Ο έλληνας μέχρι τα πενήντα του τα ίδια μυαλά κρατάει (σε ενα ιδανικό σενάριο, αλλιώς απο 60 και πάνω).
Η σύγχρονη Ελλάδα ποτέ δεν απέκτισε πολιτισμό. Είμαστε ακόμα γιδοβοσκοί με όπλα. Με τη διαφορά ότι τώρα βόσκουμε μέσα σε δημόσιες υπηρεσίες και γραφεία και γαβγίζουμε και δαγκώνουμε σαν τα αδέσποτα κανίς.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 08/06/2012 11:17:54


χαχα...Σωστός, σωστός! Έτσι είναι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING

@stanfromgreece

Πιστεύεις πως είμαστε... το σωστό σπίτι;
Είμαστε δεν είμαστε, γεμίσαμε ποντίκια και πρέπει να κάνουμε κάτι γι'αυτό...

@alex22
Μου άρεσε η απάντησή σου...
Ξεχνάς όμως πως τα ποντίκια έχουν ήδη κάνει κατάληψη στο σπίτι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:58:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Για τη διάλυση και την κατάρρευση της οικονομίας δε φταίνε ούτε τα νοσοκομεία, ούτε τα δικαστήρια, ούτε τα εκπαιδευτικά ιδρύματα, κ.ο.κ, υπεύθυνες είναι οι κυβερνήσεις, οι πολιτικοί, και το φαύλο σύστημα της διαφθοράς του δημοσίου, της διασπάθισης και κατασπατάλησης των δημόσιων ταμείων, και των πελατειακών σχέσεων που ανέπτυξαν.

Φταίνε αυτοί,αλλα φαταίει και ο παρτάκιας λαός μας.Τα θέλουμε όλα δικά μας χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους.Ορίστε τώρα,παρτάκια νεοέλληνα.



Σωστό αυτό. Γι'αυτό κοντεύει να γυρίσει το μάτι των ξένων ανάποδα. Αν ως λαός είμαστε παρτάκιας, που είμαστε καθώς τόσα χρόνια μας ενδιέφερε μόνο η πάρτη μας του καθενός ξεχωρίστά, με στάση ζωής "ζήσε εσύ κι άσε τους άλλους να πεθάνουν", τότε φτάνει ο κόμπος στο χτένι και λένε οι ξένοι δεν μπορείτε να συνεχίζετε να κάνετε πράξη τη φιλοσοφία "κοιτά ο καθείς τη πάρτη του" με χρήματα απο τις οικονομίες των δημοσίων ταμείων των ευρωπαικών χωρών είτε ως πακέτα στήριξης ή βοήθειας, ή ως δανεικά κι αγύριστα.

Δες μόνο τι στάση κράτησε η Μέρκελ για τις δανειακές συμβάσεις και τα σχέδια βοήθειας προς την Ελλάδα[ξαναποστάρω το κομμάτι που έγραψα πιο πριν]:

quote:
Η Μέρκελ στη Γερμανία όταν ήταν να πάρουν την απόφαση για τις δανειακές συμβάσεις του μνημονίου, δήλωσε ότι αν δε πήγαινε το θέμα στη γερμανική βουλή και δεν ήταν ενήμεροι όλοι εκθέτοντας τις λεπτομέρειες του σχεδίου βοήθειας της Ελλάδας ώστε να πάρουν απόφαση πλειοψηφίας, δε θα έδιναν δεκάρα[ευρώ] τσακιστή[ό]. Είχε δηλώσει κάπως έτσι, ότι δεν φεύγει ευρώ απ'τα γερμανικά δημόσια ταμεία χωρίς τις διαδικασίες και δεν γίνεται αλλιώς γιατί δεν έχει καμία όρεξη να πάει φυλακή.
Η Μέρκελ στη Γερμανία τηρεί διαδικασίες για τα γερμανικά δημόσια ταμεία φοβούμενη μη τη βάλουν φυλακή οι συμπατριώτες της Γερμανοί έστω και για ένα ευρώ, οι δικοί μας εδώ όσον αφορά τα ελληνικά δημόσια ταμεία τι ήταν τόσα χρόνια, ανώτεροι απ'τη Μέρκελ και τη κάθε Μέρκελ; Μη ξεχάσουμε και την άλφα βήτα στο τέλος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 11:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
KERRY KING

quote:
Ξεχνάς όμως πως τα ποντίκια έχουν ήδη κάνει κατάληψη στο σπίτι....

Θα τα διώξουμε έξω τότε,χίλιοι δυο τρόποι υπάρχουν να το κάνουμε χωρίς να τα σκοτώσουμε.

Είναι λίγο υπερβολικό να παρομοιάζουμε τα ποντίκια με τους ανθρώπους,ναι μέν φέρνουν εγκληματκότητα και αρρώστιες,αλλα δεν είναι ποντίκια προς θεού.Μπορούμε να βρούμε δημοκρατική λύση.Κατα την γνώμη μου δεν το κάνουμε ακόμα επειδή παίζονται συμφέροντα.

Yogi

Υπάρχει χαόδης διαφορά στην νοοτροπία με τους άλλους λαούς,το είδα και πρίν αυτό που ξαναπόσταρες,δεν περνάει απαρατήρητο κάτι τέτοιο.

Edited by - alex22 on 08/06/2012 12:03:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Θα τα διώξουμε έξω τότε,χίλιοι δυο τρόποι υπάρχουν να το κάνουμε χωρίς να τα σκοτώσουμε.

Είναι λίγο υπερβολικό να παρομοιάζουμε τα ποντίκια με τους ανθρώπους,ναι μέν φέρνουν εγκληματκότητα και αρρώστιες,αλλα δεν είναι ποντίκια προς θεού.


Δεν κυριολεχτούμε, σχολιάζουμε το παράδειγμα του Stanfromgreece το οποίο αν δεν κάνω λάθος χαρακτήρισες εξαιρετικό...

Λοιπόν, δεν ξέρω από ποντίκια αλλά φαντάζομαι πως ο μόνος τρόπος να απαλλαγείς από την παρουσία τους, είναι να τα εξολοθρεύσεις, ή να τα αφήσεις να πεθάνουν της πείνας και να φύγουν (αφού φάνε εσένα πρώτα). Δεν μπορείς να τα διώξεις με την έννοια ότι θα τα βάλεις σε ένα κουτί και στο αυτοκίνητο και μετά θα τα παρατήσεις σε ένα βουνό ενώ αυτά θα σου κουνάνε την ουρά τους όλο χαρά γιατί τα πήγες βόλτα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ρε συ,μιλώντας για ποντίκια πάλι,και μόνο που σε βλέπουν τα συμπαθή αυτά τρωκτικά,το βάζουν στα πόδια.Διαφωνεί κανείς σε αυτό?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 12:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δεν νομίζω Τάκη.......

Ειδικά άμα πεινάνε.....και είναι και μπόλικα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy