ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 "Περί Αθεΐας των μελών μας. Μύθος ή Πραγματικότητα? Νο2"
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Τί λέγαμε; Α ναι...


http://creation.com/designed-by-aliens-crick-watson-atheism-panspermia


....
He does this with a theory called panspermia. This comes from the Greek words pas/pan (all) and sperma (seed), meaning that the seeds of life are all through the universe.

Crick has refined this idea to directed panspermia. To overcome the huge hurdles of evolution of life from non-living chemicals on earth, Crick proposed, in a book called Life Itself, that some form of primordial life was shipped to the earth billions of years ago in spaceships—by supposedly ‘more evolved’ (therefore advanced) alien beings.


Although he tried to solve the problem of the source of intelligence for the creation of DNA without God, Crick only succeeded in pushing the problem into outer space where, of course, it cannot be tested. After all, if such alleged aliens, in turn, were not created by a greater intelligence than themselves, then how did they evolve from non-living chemicals in the first place? Moreover, how could these benevolent extraterrestrials presume to know what the outcome of evolution would be, with its undirected processes of time and chance? Another insurmountable problem for Crick is that evolution is supposed to have been occurring for the last 3.5 billion years. How could any intelligent race plan for, and expect to be around to see the results, some billions of years later?

Crick later acknowledged the mounting problems and futility of his ideas when he was reported as saying, ‘Every time I write a paper on the origin of life, I swear I will never write another one, because there is too much speculation running after too few facts..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Για όποιο σοβαρά ενδιαφέρεται να μορφωθεί για τα προβλήματα της εξέλιξης και το τί πραγματικά λένε οι επιστήμονες γι' αυτήν, εδώ μπορεί να βρεί μια ογκώδη συλλογή pdf και html σχετικών με το θέμα.

http://www.pathlights.com/ce_encyclopedia/creation-encyclopediaTOC.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Βρε γελοίε τύπε για πολλοστή φορά και όποτε αλλάζει σελίδα ανεβάζεις τεράστια και εντελώς ανούσια και επαναλαμβανόμενα ποστ με quote άλλων και αγγλικά;; για πολλοστή φορά γαμώ τη ρύπανσή σου που λέει και ο άλλος...

Δε παέι άλλο, τι θα κάνουμε ρε σείς;; το θέμα αυτό με ενδιαφέρει πάρα μα πάρα πολύ, κι ας ξέφυγε από το αρχικό περιεχόμενο, και έχουν ήδη ακουστεί πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις, και να βλέπεις το άλλο το βλαμμένο να σπάει πλάκα και εσείς από την άλλη να αδυνατείτε να τον αγνοήσετε (και βάζω κι εμένα στην προκειμένη)...

Λοιπόν πείτε άμεσα τι θα κάνουμε;; εγώ δε μπορώ άλλο, να μπαίνω να διαβάσω ένα ωραίο θέμα και ξαφνικά να πηδιέται έτσι, εμτά να ξαναφτιάχνει και μετά πάλι να χαλάει...

πείτε τι θα γίνει...πάνω από τα μισά μέλη έχουν πει ανοιχτά ότι δεν τον θέλουν εδώ αλλά αυτός δεν έχει την αξιοπρέπεια να φύγει...οπότε τι κάνουμε...να συμφωνήσουμε επί τόπου ότι δεν του ξαναμιλάει κανείς;; να δώσουμε λόγο; κι όποιος όμως τον αθετήσει μετά θα τα ακούσει χοντρά αυτός...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:41:16  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ του κανα μια πρόταση στις απόψεις Κοστ. Αυτός επιλέγει.
Πλακίτσα πλέον δεν έχει.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

ναι δεν πάει άλλο όμως, απίστευτα καταχρηστική και ενοχλητική η συμμετοχή αυτή, τα δε μπινελίκια που καθημερινά ακούει είναι το καύσιμο και το άλλοθί του για να παραμένει εδώ...πριν κανα-δυο χρόνια τουλάχιστον είχε ακούσει πιο ευγενικές προτροπές, και από μένα, το ότι βγάζει αρρωστια όλο αυτό το πράγμα που κάνει, και ότι οφείλει -για τον εαυτό του πρωτίστως- να χαλαρώσει και να γράφει πιο αραιά και πιο νορμάλ...ρε αυτός όμως κάθε μήνα χειροτερεύει...ναι εγώ τι φταίω όμως, και όλοι οι άλλοι, να λουζόμαστε διαρκώς ηλίθια πράγματα περί χρυσαυγής, άθεων, εβραίων, ολυμπιακού, τσουκαλά και διαρκή κατάχρηση με ποσταρίσματα, κουότς και αναπαραγωγές...όπως έχεις δει με το μαλακό, συζήτηση και τη δική σου ευγένεια προκοπή δε βγαίνει, με μπινελίκια πάλι δε γίνεται τίποτα, από το φόρουμ δεν τον διώχνουν οπότε τι κάνουμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Για όποιο σοβαρά ενδιαφέρεται να μορφωθεί για τα προβλήματα της εξέλιξης και το τί πραγματικά λένε οι επιστήμονες γι' αυτήν, εδώ μπορεί να βρεί μια ογκώδη συλλογή pdf και html σχετικών με το θέμα.

http://www.pathlights.com/ce_encyclopedia/creation-encyclopediaTOC.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 22:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Το σχετικό pdf για την αβιογένεση
http://www.pathlights.com/ce_encyclopedia/sci-ev-PDF/Sci-Ev-07.pdf

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

να λουζόμαστε διαρκώς ηλίθια πράγματα περί χρυσαυγής, άθεων, εβραίων, ολυμπιακού, τσουκαλά και διαρκή κατάχρηση με ποσταρίσματα, κουότς και αναπαραγωγές...όπως έχεις δει με το μαλακό, συζήτηση και τη δική σου ευγένεια προκοπή δε βγαίνει, με μπινελίκια πάλι δε γίνεται τίποτα, από το φόρουμ δεν τον διώχνουν οπότε τι κάνουμε;

Γιατί χρησιμοποιείς πληθυντικό; Αν σου προκαλούν εμετό κάποιες απόψεις είναι πρόβλημά ΣΟΥ. Και εμένα δεν μου αρέσουν κάποιες απόψεις σου, αλλά δεν λέω "τί θα κάνουμε". Ο καθένας στο φόρουμ καταθέτει την άποψή του και δεν μπορείς να του λες τί θα γράφει και πόσο συχνά θα γράφει. Εκτός και αν μιλάμε για κλειστά φόρουμ που σχετίζονται με οργανώσεις, κόμματα κτλ

Συμπεριφέρεσαι ειλικρινά λες και μπήκα στο σάιτ καμμιάς οργάνωσης θρησκευτικής ή κόμματος και εκφράζω αιρετικές απόψεις.

Συμβουλή μου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην μου μιλάς και να ηρεμήσεις, κατανοώντας τί σου είπα. Συζήτεισαι με τα άτομα που σε εκφράζουν.

Οκ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:04:00  Εμφάνιση Προφίλ
Οπότε Διονύσιε, απαντώντας στον Κοστ, είτε θα κόψεις την πλακίτσα, ή συζητησούλες δεν έχει γιατί θα στις χαλάω κατ'εξακολούθηση.

Εκτός και παρέμβει η Διαχείριση. Είπαμε, Αστέρας.
Σε κάθε θέμα θα μαι ο κολλητός σου φίλος.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...

Edited by - Italos on 29/10/2015 23:05:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:12:08  Εμφάνιση Προφίλ
Ίσως η καλλίτερη λύση να είναι η αποχή όλων από το forum, ας πούμε για έναν μήνα. Ας τον αφήσουμε να γράφει μόνος του.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:18:41  Εμφάνιση Προφίλ
Βασικά Μάνο με μένα έτσι πάει σίγουρα. Η θα κοπεί ο χαβαλέτος ή θα με διώξει.
Πάντως έχω Ιώβεια υπομονή.
Να δει πως είναι να χαλάς του αλλουνού το χρόνο α αστέρας.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:19:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ίσως η καλλίτερη λύση να είναι η αποχή όλων από το forum, ας πούμε για έναν μήνα. Ας τον αφήσουμε να γράφει μόνος του.

Θα χε πλάκα αυτό Ντιεσέμη,

αλλά μάλλον η καλύτερη λύση είναι απανωτά ban και blockage
στον γαβ-γαβ1, 2,3,...ν που θα εμφανιστούν μετά το αρχικό σουτάρισμα,
μέχρι εξαλείψεως ή τουλάχιστον καταστολής της "νόσου"

(βεβαια αντιλαμβάνομαι ότι είναι λίγο κουραστικό για τη διαχείριση, αλλά γίνεται....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

αυτό κι αν είναι ωραία λύση, αν και πάλι δε βλέπω αποτέλεσμα...πώς να αντιμετωπίσεις δηλαδή μία συμμετοχή που ούτε φιλοτιμείται ούτε θίγεται ούτε τίποτα...και απλά λέει 'από δω δε με κουνάει τίποτα' και 'προκαλώ διαρκώς άρα υπάρχω'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:20:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βασικά Μάνο με μένα έτσι πάει σίγουρα. Η θα κοπεί ο χαβαλέτος ή θα με διώξει.
Πάντως έχω Ιώβεια υπομονή.

Σε εμπιστευόμαστε Ιταλέ!
Παίξτον στα ίσα


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Η ερώτησή μου είναι σαφής και περιμένω σαφής απάντηση.

Αν είστε οργάνωση οποιασδήποτε φύσης και έχετε ενοχληθεί τότε να σας αδειάσω την γωνιά, αλλά να ξέρω πρώτα.

Λοιπόν, θέλω ξεκάθαρα να ξέρω από όποιον είναι διαχειριστής, αν αυτό το φόρουμ προωθεί συγκεκριμένες ιδεολογίες και οι δικές μου ιδεολογίες και θεματολογίες συγκρούονται με το σκοπό του. Δεν γουστάρω να είμαι "αντί" εδώ μέσα, ούτε να μπαίνω ως χριστιανός σε παγανιστικά σάιτ και να κάνω πόλεμο.

Γιατί έχω ακούσει για ρύπανση, μπάχαλο και ένα σωρό...ας ξεκαθαρίσουμε λοιπόν λίγο το θολό τοπίο και ας είμαστε συγκεκριμένοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:28:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η ερώτησή μου είναι σαφής και περιμένω σαφής απάντηση.

Όταν σας λέω εγώ...

Η μόνη λύση είναι, να τον αφήσουμε να πνιγεί μόνος του στο πέλαγος της προσωπικής του αηδίας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

αυτό κι αν είναι ωραία λύση, αν και πάλι δε βλέπω αποτέλεσμα...πώς να αντιμετωπίσεις δηλαδή μία συμμετοχή που ούτε φιλοτιμείται ούτε θίγεται ούτε τίποτα...και απλά λέει 'από δω δε με κουνάει τίποτα' και 'προκαλώ διαρκώς άρα υπάρχω'


Είσαι ψεύτης. Δεν είπα ότι δεν το κουνάω με τίποτα. Ρώτησα ξεκάθαρα πως θέλω να μάθω αν οι απόψεις μου προσβάλλουν έναν ΧΩΡΟ. Κατάλαβες;;; Μιλάμε για ΧΩΡΟ. Δεν με ενδιαφέρει αν σε πειράζουν εσένα οι απόψεις μου, αλλά ΕΑΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ. Αυτό θα το ξεκαθαρίσει ο διαχειριστής.

Αν ο διαχειριστής αποφασίσει πως είμαι ανεπιθύμητος, θα σημαίνει πως δεν θέλει τις απόψεις μου στον ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ αυτό το φόρουμ, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα φύγω οικειοθελώς γιατί δεν γουσταρώ να γράφεις βλακείες για αντί και ρύπανση.

Εγώ πάντα ασχολιέμαι σοβαρά στα φόρουμ, αν ήθελα να παίξω δεν θα καθόμουν να γράφω ογκοδέστατα μυνήματα με σκέψεις και θα έπαιζα με τις προσωπικότητές σας, πράγμα που δεν έχω κάνει ποτέ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:31:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
ογκοδέστατα μυνήματα

Αστείρευτη αγραμματοσύνη και αμορφωσιά, λέμε...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

ο καίλας φαντασιώνεται οτι είναι 'αντι-συστημικός' και θίγει συμφέροντα...ΡΕ ΔΕΝ Σ'ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:36:56  Εμφάνιση Προφίλ
Αφου θα ξανάρθεις πάλι, τι κάθεσαι και κάνεις δηλώσεις; Προσωπική ζωή μηδέν, εδω μέσα νομίζεις οτι κάτι κάνεις... είσαι κάπου λίγο πριν το τελικό στάδιο, εκεί που έρχονται οι καλοί κύριοι με τις άσπρες μπλούζες. Οπότε τι λές; Δεν του δίνεις μια καλή να πάει στα κομμάτια; Μια ώρα νωρίτερα στο Δαφνί, να μάθεις και τα κατατόπια, πριν σε πλακώσουν στα χάπια και γίνεις σαν τον Τζακ Νικολσον στην γνωστή ταινία

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:38:23  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε κομήτη ποια άποψη;
Αντιλαμβάνεσαι ότι λες ότι είσαι Χριστιανός και μετά μας λες για γεννοκτονίες και άλλα Γαλλικά;

Τι συζήτηση και κουραφέξαλλα; Ενα και ένα κάνει δυο ρε φίλε,εσύ λες ένα και ένα κάνει πέντε.

Δέκα άτομα είμαστε εδώ μέσα, και οι εφτά σου λένε ότι δεν παλεύεσαι.
Εχεις δει να μην έχω υπερασπιστεί τη γνώμη σου όταν συμφωνώ;

Αλλά κατά πλειοψηφεία δεν εκφέρεις τέτοια, απλά λες ότι να ναι.

Απλά τα πράματα ΤΑ ΠΑΜΕ. Σταματάς το τρολλάρισμα.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Κάθομαι και ασχολούμαι με παλαβούς και καμμένους νυχτιάτικα...
Ε
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:43:28  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν, κάπου εδώ ο Χρίστος Ελ θα φτιάξει ένα καινούργιο θέμα, με τίτλο που θα είναι κάτι σαν:

"Ο φασισμός των παγανιστών ενάντια στους Έλληνες χριστιανούς."

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:46:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Είσαι ψεύτης. Δεν είπα ότι δεν το κουνάω με τίποτα. Ρώτησα ξεκάθαρα πως θέλω να μάθω αν οι απόψεις μου προσβάλλουν έναν ΧΩΡΟ. Κατάλαβες;;; Μιλάμε για ΧΩΡΟ. Δεν με ενδιαφέρει αν σε πειράζουν εσένα οι απόψεις μου, αλλά ΕΑΝ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ. Αυτό θα το ξεκαθαρίσει ο διαχειριστής.

quote:
Αν ο διαχειριστής αποφασίσει πως είμαι ανεπιθύμητος, θα σημαίνει πως δεν θέλει τις απόψεις μου στον ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ αυτό το φόρουμ, οπότε σε αυτή την περίπτωση θα φύγω οικειοθελώς γιατί δεν γουσταρώ να γράφεις βλακείες για αντί και ρύπανση.

Σκυλοδιαστρεβλωτή,
άμα θες να παίζεις, να παίζεις τίμια, για να σε αντιμετωπίζουν έτσι και οι άλλοι.

Τα πουστριλίκια σου σε άλλη παραλία.

Ποτέ και κανενός απόψεις δεν πρoκάλεσαν πρόβλημα για την παρουσία εδώ (εκτός από πολύ ακραίες περιπτώσεις που μπορεί να απτονται εγκληματικών ή άλλων καταστάσεων)
και μην πας να κάνεις μπαγαπόντικους συσχετισμούς
ότι σε στοχοποιήσαμε΄,ότι τα χουμε με τις απόψεις σου (οι οποίες είναι ποιες? εδώ που τα λέμε....),κλπ,κλπ

Αυτό που ενοχλεί περισσότερο είναι πρώτον ότι δεν ξερεις να κάνεις διάλογο, δεύτερον δεν σέβεσαι καθόλου το χώρο , τα θεματα, τη ροή τους , τους θεματοθέτες, τους συμμετέχοντες κλπ,
και γενικώς κάνεις τους εκάστοτε "κουτσουλιστές" του είδους να φαίνονται ....τσικό μπροστά σου.

Οπως κατάλαβες χεστήκαμε αν πιστεύεις στο Γιαχβέ, στο Χαμουραμπί ή στις ....Ερυθρές ταξιαρχίες
αλλά έλεος με τις εμμονές σου κυρίως και τον τρόπο που τις σερβίρεις και τις πραγματεύεσαι μπαγλαμά!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:47:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
To "cosmos" (του Κάρλ Σαγκάν; ) έχει μεγάλη διαφορά, από αυτά που ισχυρίζεται κατα καιρούς ο Μ.Δ. Για παράδειγμα παρακολουθήστε το παρακάτω βίντεο, είναι πολύ αποκαλυπτικό για τις μεταφυσικές θέσεις του:

https://www.youtube.com/watch?v=Ir-IW4SoGz4



Δεν νομίζω ότι ασπάζεται ο ίδιος την μεταφυσική, αλλά προσπαθεί να παντρέψει (με πονηρό τρόπο θα έλεγα) την Ελληνική ορθόδοξη εκκλησία με την επιστήμη.
Προτείνει λοιπόν, ο Δανέζης, η ορθόδοξη σύγχρονη Θεολογία, να ασπαστεί την σύγχρονη επιστήμη, ακολουθώντας την τακτική του Δούρειου Ίππου.
Οι Έλληνες Θεολόγοι δηλαδή, να πάρουν ότι αφηρημένο και ακατανόητο έχουν πει στο παρελθόν οι Άγιοι και οι Πατέρες του Χριστιανισμού (τάχα επιστήμονες) και να προσπαθήσουν να το ερμηνεύσουν με τέτοιο τρόπο, ώστε να φαίνεται ότι συμφωνούν με την σύγχρονη επιστήμη. Το ίδιο να κάνουν με την Θεολογία γενικότερα.
Φαίνεται, ότι αυτή η ιδέα, έχει φίλους και ανάμεσα στους Έλληνες Θεολόγους.
Τώρα βέβαια, πως θα καταφέρουν οι Έλληνες Θεολόγοι να υιοθετήσουν τους "εξωγήινους" του Δανέζη και να τους παρουσιάσουν ως μέρος της Ελληνορθόδοξης χριστιανικής αντίληψης, μένει να το δούμε.
Ο ίδιος πάντως, δίνει το καλό παράδειγμα, αφού πιστεύει και στον Χριστό και στους εξωγήινους, ταυτόχρονα.
Εκτιμώ ότι η προσπάθειά του αυτή, είναι μάλλον κακή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:49:40  Εμφάνιση Προφίλ
ΔΣ όπως και να χει εδώ είμαι για σένα και την επόμενη φορά. Όσο εκφέρεις άποψη σε σέβομαι.
Οταν θα πας για μπάχαλο θα σου ανάβω τη λάμπα.
Τη γερμανική ξέρεις.

Καλό σου βράδυ.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:51:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάθομαι και ασχολούμαι με παλαβούς και καμμένους νυχτιάτικα...

Πάνω που θα το λέγαμε αυτό....

quote:

Ε
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

Αμήν και πότε!

(Να φορέσεις παντελόνια αυτή τη φορά,
ναι?)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2015, 23:56:32  Εμφάνιση Προφίλ
Πυθαγόρα, μην γίνεσαι αφελής. Ο μόνος τρόπος να εκφυλιστούν φαινόμενα σαν τον Χρίστο Ελ και τον πύραυλο, είναι αυτός που σας πρότεινα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 00:00:40  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Βασίλειος είναι καθαρό τρολλ.
Ξέρεις με τι έχεις να κάνεις. Δεν ενοχλεί.

Ο Ελ κάνει τα νεύρα τσατάλια. Γιατί προσβάλλει με όρους όπως "καλές δολοφονίες" χωρίς κανένα φραγμό. Και το κάνει τελείως πονηρά. Οταν του το πετάς πίσω κλαίγεται.

https://www.youtube.com/watch?v=KtJhy4TmUo0

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2015, 00:15:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Συνοδινος1
Ο ίδιος πάντως, δίνει το καλό παράδειγμα, αφού πιστεύει και στον Χριστό και στους εξωγήινους, ταυτόχρονα.
Εκτιμώ ότι η προσπάθειά του αυτή, είναι μάλλον κακή.

Συνοδινε, θεωρείς πως ο Δανέζης ανακάλυψε ξαφνικά τον...Χριστό?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy