ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 43
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 17:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοβεις χαρτακια στο μεγεθος 2/3 της οψης ενος πακετου απο τσιγαρα, ισως και πιο μικρα, και γραφεις πανω τα εξης:
Α Β Γ Δ Ε Ζ Η Θ Ι Κ Τ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Και στη μεση του τραπεζιου βαζεις αυτα:
ΝΑΙ ? ΟΧΙ
Δεν παιζει ρολο αν βαλεις πρωτα τα γραμματα ή τους αριθμους αφου το πνευμα τα βλεπει ιδια οπως και να τα εχεις. Βαζεις ολα τα γραμματα, μετα τους αριθμους και στη μεση το ΝΑΙ ? και ΟΧΙ. απλα φροντισε να ειναι ενωμενα σερι (δηλαδη να κανουν ολα μαζι ενα κυκλο), αλλα οχι κολλητα το ενα με το αλλο! Πολλα κερακια και εισαι ετοιμος.

Αν πας πιο πανω στην τελευταια σελιδα του θεματος, θα δεις ορισμενα σημαντικα πραγματα που εχω γραψει και θα σε βοηθησουν κατα ενα μεγαλο ποσοστο. Ψαξε καλυτερα και θα φυγουν ολες οι αποριες σου.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 17:19:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν διαβαζω οτι θελω! η κοπελιτσα εχει αμφιβολιες οποτε τα ενδεχομενα ειναι τρια!

λαμπρε, δοκιμασε το εκκρεμες! που να μπλεκεις τωρα με τοσα γραμματα να τα βαλεις στη σειρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lampros20000001
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2009, 17:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampros20000001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΜΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lampros20000001
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 14:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lampros20000001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 15:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι εγινε!

δε δουλευει το μαραφετι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 16:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με φερνεις σε δυσκολη θεση φιλε μου καθως εχω πει ηδη πολλες λεπτομεριες κι εσυ αυτη τη στιγμη ζητας κι αλλα...
Νομιζω πως εχω πει ηδη τι χρειαζεσαι για αρχη.. Δεν χρειαζεται να πεις κατι, απλα συγκεντρωνεσαι, εχεις πιστη σε αυτο που κανεις, δεν το βλεπεις σαν παιχνιδι, επιλεγεις ενα αγαπημενο σου ατομο που εχει φυγει απο τη ζωη (προτιμοτερο ειναι να ειστε 4 ατομα και να καλεσετε ολοι το ιδιο ατομο ασχετως αν εστω οι αλλοι δεν το γνωριζαν οσο ζουσε), κανεις ατμοσφαιρα με κερια (να ειναι κοντα στο τραπεζακι και τα γραμματα να ειναι πολυ καλα ορατα), κλεινεις φωτα, κινητα και οποια αλλη συσκευη εχεις και οταν εχετε ερθει σε απολυτη ηρεμια, λετε ολοι απο μεσα σας το εξης "καλουμε να ερθει κοντα μας ο αγαπημενος μας ..ταδε.." το λετε συνεχεια με ηρεμια μεσα σας, και αφου περασει λιγη ωρα (αφου ειστε αρχαριοι σε αυτο) ρωτατε "ειναι καποιο πνευμα εδω? αν εισαι πηγαινε στο ναι" αν δεν εχει ερθει συνεχιζετε με τον ιδιο τροπο. Δεν χρειαζεται να στα πω ολα, καλο ειναι να κανεις και να μαθαινεις. Δεν χρειαζεται να φοβασαι κατι, τα περισσοτερα που μπορει να σου προκαλεσουν κακο τα εχω πει ηδη. Αν και το να κανεις ποτηρακι ειναι απο μονο του επικινδυνο.
Οποια αλλη απορια εχεις μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου εδω ***


______________________________________________________________
Έγινε επέμβαση λόγω αναφοράς e-mail από τον συγγραφέα
του μηνύματος που αποσκοπούσε στην έναρξη ιδιωτικής
συνομιλίας με σκοπό την παροχή μεθόδων επίκλησης
πνευμάτων προς άλλα μέλη.
26/08/2009
______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 21:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αμα ρωτησω "ειναι καποιο πνευμα εδω" και μου πει "οχι" ποιος το λεει αυτο το οχι, ρε παιδια?

αυτος που σπρωχνει πιο γερα απο τους τεσσερις?

"απελθετω το ποτηριον τουτο"

λαμπρε, αυτο πρεπει να πεις αλλα με τσιριχτη και ναζιαρα φωνη αλλοιως δεν πιανει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2009, 22:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αμα ρωτησω "ειναι καποιο πνευμα εδω" και μου πει "οχι" ποιος το λεει αυτο το οχι, ρε παιδια?


το πνεύμα αντιλογίας το λέειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hlias1986
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 04:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hlias1986  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν πανε ποτε στο οχι, αλλα και να πηγαιναν, αυτο που μετραει ειναι οτι ηρθε κατι :PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 09:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί Hlias1986 και lampros20000001, όπως έχει γραφτεί αρκετές φορές σε αυτό το θέμα κατά το παρελθόν:

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."

Επιπλέον, δεν επιτρέπεται η παράθεση της ηλεκτρονικής διεύθυνσης κάποιου που σκοπό ώστε να παράσχει πληροφορίες για επικλήσεις πνευμάτων, για ξόρκια κλπ.
Οι συζητήσεις είναι δημόσιες οπότε είναι καλό να προτιμάται αυτή η μορφή του διαλόγου.
Φυσικά είναι πολύ πιθανόν δύο μέλη των Συζητήσεων να νιώσουν την ανάγκη να θέλουν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους όμως αυτό είναι ένα φυσικό επακόλουθο μιας αλληλεπίδρασης που έχει στηριχτεί σε μια σχέση αμοιβαίας εμπιστοσύνης, ειλικρίνειας, στοιχεία που θεμελιώνονται με τον καιρό...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 16:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πανε ποτε στο οχι, αλλα και να πηγαιναν, αυτο που μετραει ειναι οτι ηρθε κατι

κάτι τέτοιο δηλαδή

http://www.youtube.com/watch?v=8XxOoCyGb3sΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2009, 16:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτό βέβαια δεν πρέπει να σας κάνει να το βάλετε κάτω δοκιμάστε πάλι κάπως έτσι

http://www.youtube.com/watch?v=nWmSSUToSRA&feature=related

η επικοινωνία σας θα επιτευχθεί όπως βλέπετε αν και το αν θα πετύχετε αυτό που θέλετε δεν είναι βέβαιοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 16:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια, όσοι απο σας έχουνε κάνει ποτηράκι(Hlias1986 κλπ..) τι ερωτήσεις έχετε κάνει?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/09/2009 16:45:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

βαρεθηκα
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2009, 18:37:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους βαρεθηκα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΝ ΜΠΟΡΩ! ΔΝ ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ....ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ...ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΝ ΤΑ ΚΟΥΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2009, 03:31:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχην γεια σε ολη την παρεα. θα ηθελα να ενημερωσω οτι ποτε
δεν ερχετε πνευμα καποιου νεκρου και οτι παντα ερχετε καποιος
περαστικος δαιμονας οταν κανουμε επικλησεις. φυσικα ο δαιμονας παιζει
μαζι σας και διαβαζοντας το μυαλο λεει ιστοριες και απανταει σε ερωτησεις που ξερετε μονο εσεις ωστε να σας πεισει. το μελλον δεν το ξερει και λεει ψεματα οπως και διαφορες αλλες ερωτησεις με σκοπο να
βρει ευκαιρια να δεμονισει καποιον.
προσοχη με αυτο και ειδικα στους αρχαριους οταν λενε δεν επιασε και
οτι δεν ηρθε τιποτα να ξερουν οτι μπορει να εχει ερθει αλλα να μην
κανει την εμφανιση του οποτε κλεινοντας την επικληση να μεινει ο δαιμονας στο πεδιο.μπορεις να καταλαβεις αν ηρθε εαν μυρισεις
καποια μυρωδια,αν αισθανθεις κρυο,αν νιωσεις οτι καποιος ειναι απο
πισω σου κτλ, λοιπον προσοχη και μην ασχολειστεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2009, 11:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γιατι ασχολειστε ή προσπαθειτε να ασχοληθειτε με ενα θεμα που δεν κατεχετε? Ποσο μαλλον που κατα 99% απο αυτους που το προσπαθουν, ειναι ψεμα??

H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
βαρεθηκα
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 02:40:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους βαρεθηκα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 03:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PREDATOR σε μενα αναφερεσαι?? τι ειπα λαθος??
γινε ποιο συγκεκριμενος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 09:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι, δεν αναφερομαι σε σενα συγκεκριμενα, αλλα γενικοτερα το εθεσα!


το προβλημα ειναι οτι προσπαθουν να δοκιμασουν κατι, το οποιο αμα δεν το ξερεις να το κανεις και δεν ξερεις να το χειριστεις, σιγουρα δεν πετυχαινει και σιγουρα, καποιος στη παρεα (ειτε για πλακα ειτε γιατι ειναι "κακος") θα το εκμεταλλευτει για να κοροϊδεψει!


ετσι δεν γινεται τις περισσοτερες φορες?

H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 12:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που έχουν πει όσοι έχουν κάνει, είναι οτι η επιτυχία του εξαρτάται απο το πόσο προσέχεις την διαδικασία και τις "λεπτομέρειες", κάτι σαν(σαν?) τα μαγικά τελετουργικά δηλαδή.

Ξαναρωτάω.Θα 'θελε κανείς να μας πει τι "ερωτήσεις" έκανε στα πνεύματα?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvation
Νέο Μέλος

Sweden
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2009, 13:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvation  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia sas!!! na me synxwresete gia ta or8ografika m,dn exw megalwsei stn ellada alla eimai ellhnas dn exw paei ellhniko sholeio!!! egw pistevw pws yparxoun pneumata kai ta sxetika! to kalokairi pou mas perase to ekana to "pothraki" alla dn egeine tpt!!! dn epapsa na pistevw omws gt exw dei pneumata!!! mpwrei na mn petyxenei stous allous kai se mena gt apla dn 3eroume pws akrivos na to kanoume!!! alla opoios pistvei 8a to dei dn kserw pote pou pws alla 8a to dei kai dn 8a fovi8ei. opoios omws dn pistevei 8a to dei 8a pa8ei tn plaka tou!!!!

sxetika me to "potiraki" poios kserei pws akrivos to kanoume gt exw akousei poles ekdoxes!! OPOIOS KSEREI NA MOU STEILEI STO E-MAIL MOU TS ODIGEIES!!!!! EUXARHSTW

***

stefanos vamvakas


_______________________________________________________________
Έγινε επέμβαση λόγω αναφοράς e-mail από τον συγγραφέα
του μηνύματος που αποσκοπούσε στην έναρξη ιδιωτικής
συνομιλίας με σκοπό την παροχή μεθόδων επίκλησης
πνευμάτων προς άλλα μέλη.
09/09/2009
_______________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2009, 16:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ salvation, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.
Εάν για κάποιο τεχνικό λόγο το πληκτρολόγιο σου δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες, θα μπορούσες να μπεις στο παρακάτω θέμα (κλικάροντας στον τίτλο) ώστε να αναζητήσεις τις προτεινόμενες λύσεις ή να ζητήσεις βοήθεια εάν κάποια λύση δεν σε βοηθήσει.

Προτάσεις - Λύσεις για την αποφυγή των Greeklish !

Όσον αφορά τις πληροφορίες που ζητάς, όπως έχει γραφτεί αρκετές φορές στο παρόν θέμα αλλά και σε κάποια άλλα με παρόμοια υφή - μάλιστα το πιο πρόσφατο σχετικό μήνυμα είναι σε αυτήν την σελίδα...

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."

Επιπλέον, από το μήνυμα σου αφαιρέθηκε η ηλεκτρονική διεύθυνση την οποία είχες μοιραστεί με τους συνομιλητές σου.
Ο λόγος είναι ότι δεν επιτρέπεται η παράθεση της ηλεκτρονικής διεύθυνσης κάποιου που αποσκοπεί στο να παράσχει ή να του παρασχεθούν πληροφορίες για επικλήσεις πνευμάτων, για ξόρκια κλπ.
Οι συζητήσεις είναι δημόσιες οπότε είναι καλό να προτιμάται αυτή η μορφή του διαλόγου.
Φυσικά είναι πολύ πιθανόν δύο μέλη των Συζητήσεων να νιώσουν την ανάγκη να θέλουν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους όμως αυτό είναι ένα φυσικό επακόλουθο μιας αλληλεπίδρασης που έχει στηριχτεί σε μια σχέση αμοιβαίας εμπιστοσύνης, ειλικρίνειας, στοιχεία που θεμελιώνονται με τον καιρό...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2009, 00:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φυσικα, συμφωνω μαζι σου PREDATOR. ενα παραδειγμα το καινουργιο
μελος που λεει οτι το δοκιμασαν και δεν επιασε, εγω εχω να πω
πως αν καποιος εχει παρει την αποφαση να κανει ποτηρακι να το κανει
με καποιον εμπειρο και οχι με φιλους του που δεν εχουν ιδεα πανω στο
θεμα. οπως ειπε ο φιλος δεν "επιασε". ειναι σιγουρο αυτο η μηπως
επιασε και με το παραπανω αφου το πνευμα πετυχε τον σκοπο του??
παντα πρεπει να διωχνεις το πνευμα στο τελος,ακομα και αν δεν εχει
δειξει σημαδια οτι ειναι εκει υπαρχει περιπτωση να ειναι αλλα να μην
εμφανιζετε.για αυτο ποτε αρχαριοι να μην δοκιμαζουν το ποτηρακι και
γενικα οτι εχει σχεση με επικλησεις μονοι τους χωρις καποιον εμπειρο.

αυτα που ζητανε πολλοι πληροφοριες για το πως να καλεσουν πνευματα
ειναι μεγαλο λαθος μιας και θα κανουν λαθος 100%. μονο με καποιον εμπειρο και μονο αν το θελετε να το κανετε με καθε κοστος.
το καλυτερο ειναι να μην ασχοληθει κανεις με αυτα αλλα μην λεμε
παλι τα ιδια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvation
Νέο Μέλος

Sweden
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2009, 20:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvation  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορει εγω να ειμαι αρχαριος σε με αυτη την επικλισι αλλα αμα θες να ξερεις εχω κανει πραγματα που εσυ αμα τα ακουσειw θα παθεισ την πλακα σου "φιλε". ολοι αυτη που κανουν το ποτιρακι το κανουν απο περιεργια και εγω μαζι και δεν ξερουν οτι ειναι επικινδινο. καταρχασ πρεπει να ανοιξεις ενα μαγικο κυκλο που δεν ξερς αμα ξερουν πως να το ανοιξουνε. εγω ξερω αλλα δεν το λεω αυτο για να πενεφτw οτι ξερω "φιλε"!!!!!!!!!!
και γιατι και πως το ξερω ειμαι ενας απο τους wiccans.

stefanos vamvakasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2009, 04:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μπορει εγω να ειμαι αρχαριος σε με αυτη την επικλισι αλλα αμα θες να ξερεις εχω κανει πραγματα που εσυ αμα τα ακουσειw θα παθεισ την πλακα σου "φιλε". ολοι αυτη που κανουν το ποτιρακι το κανουν απο περιεργια και εγω μαζι και δεν ξερουν οτι ειναι επικινδινο. καταρχασ πρεπει να ανοιξεις ενα μαγικο κυκλο που δεν ξερς αμα ξερουν πως να το ανοιξουνε. εγω ξερω αλλα δεν το λεω αυτο για να πενεφτw οτι ξερω "φιλε"!!!!!!!!!!
και γιατι και πως το ξερω ειμαι ενας απο τους wiccans.

stefanos vamvakas



γενικα μιλουσα φιλε και οχι προσωπικα, δεν ειπα οτι δεν εχεις εμπειριες. αν θελεις πες μας καμια ιστορια και τι εχεις κανει απο
επικλησεις και σε ποιουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

salvation
Νέο Μέλος

Sweden
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2009, 13:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους salvation  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ok!!!!!!
vasika dn 8a sou pw ti exw kanei ews twra gt dn kanei na sou pw kai auto pou eipa einai para pola!! na se rwthsw kati?
esy exeis empiries apo tetia metafushka 8emata?
mpwrei na mn petyxei me tn mia alla ama prwspa8hseis kai me 8elhsh kai pistevw se auto pou kaneis 8a to petyxei o kosmos na xalasei! auta exw na pw!!!!!!
egeine mia parekshgish kai exw 8elw na epanor8oso!! euxarhstw!!!!!!

stefanos vamvakasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2009, 08:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ salvation, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς.
Εάν αντιμετωπίζεις κάποιο τεχνικό πρόβλημα, θα μπορούσες να μπεις στο θέμα που σε είχα παραπέμψει στο προηγούμενο μήνυμα μου.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
prwtara1992
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2009, 14:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prwtara1992  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia mporei kapoios na m e3hghsei me leptomereies pws akrivws paizetai auto to ''paixnidi''?

prwtara1992Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2009, 13:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες για πληροφορίες που θα σου χρειασούν.
Μέθοδος ακριβής και ολοκληρωμένη δεν δίνεται στο φόρουμ ούτε και εγώ γνωρίζω κάποια.

Καλώς μας ήρθες!
Σου ευχόμαστε μια καλή και διαρκή περιήγηση στα φόρουμ μας...

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2009, 16:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή prwtara1992, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

Όπως σωστά επισημαίνει ο Dr Jekyll Mr Hyde αλλά όπως έγραψα κι εγώ ο ίδιος λίγες ημέρες νωρίτερα στο θέμα:

"Όπως έχει ξαναγραφτεί πολλές φορές, το παρόν θέμα όπως κι άλλα παρόμοιας υφής (σχετικά με επικλήσεις, ξόρκια κλπ) δεν προσφέρονται για την ανταλλαγή - ή αίτηση έστω για λήψη και παροχή - πληροφοριών για το πως να επιτευχθούν οι επικλήσεις κλπ αλλά για να δοθεί το έναυσμα ώστε να υπάρξει ενάς εποικοδομητικός διάλογος γύρω από αυτά τα φαινόμενα που θα μας επιτρέψει να προσεγγίσουμε το θέμα με φιλοσοφικό στοχασμό κι ερευνητική διάθεση.

Οπότε δεν είναι εφικτό το να παρατεθούν οι διαδικασίες για την επίκληση πνευμάτων κι ούτε γίνεται κάποιος να ζητάει να του τις στείλουν με προσωπικό μήνυμα..."





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 43 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1557617
Maintained by Digital Alchemy