ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ε
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 40
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 11:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνήθως η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση...
Σε αυτή όμως τη μη συνηθισμένη περίπτωση ίσως η αλήθεια να μην έχει κάν προσεγγισθεί... ίσως είναι κάτι έξω από αυτά που έχουμε ήδη πει.. έξω από κάθε φαντασία...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 13:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Θέμα έχει μπει σε "τροχιά" κλεισίματος.

Νομίζω πως έχει πλατιάσει αρκετά τον τελευταίο καιρό και - κυρίως - έχει αναλωθεί σε πολλές(αμφιβόλου ποιότητας και χρησιμότητας για τη Συζήτηση) προσωπικές αντεγκλίσεις.

Ας δώσουμε όμως την ευκαιρία στους Συζητητές να καταθέσουν κάποιες επιπλέον απόψεις, πληροφορίες κ.λπ. για τις επόμενες ημέρες, πριν απενεργοποιηθεί.

Φυσικά, όπως σε όλες τις άλλες παρόμοιες περιπτώσεις, το κλείσιμο της Συζήτησης δεν αποτρέπει την αρχή μίας άλλης, πλην όμως, ελπίζω, περισσότερο επικεντρωμένης στο θέμα και με μεγαλύτερη σαφήνεια και πνεύμα συνεργασίας.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 22:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ admin δεν μπορώ να κατανοήσω τη μανία που σε διακατέχει αυτές τις μέρες και γυρνάς από τόπικ σε τόπικ και βάζεις λουκέτα...

Ξέρω και γω κάτι άλλα πολύ "πλατιασμένα" θεματάκια στο αχλαδότυρο που "τυγχάνει" να είναι ενεργά ακόμη αν και τρώνε πολύτιμο χώρο στο εσωτέρικα. Δεν πας κι απο κει να κάνεις μια εκκαθάριση? Μη με ρωτήσεις... Ρουφιάνος δε θα γίνω αλλά αναρωτιέμαι...
Το άμοιρο το τόπικ ούτε τις 30 σελίδες δεν έφτασε!

Μου θυμίζεις τους τροχονόμους σε περίοδο εορτών...
Μπας και παίρνεις ποσοστά από τα "λουκέτα"?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 12:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Admin ΕΧΕΙ ΟΝΤΩΣ ΠΛΑΤΙΑΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΟΙΑ.. ΑΝ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ (ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ) Κ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΞΕΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ "ΚΟΥΤΑΚΙΑ" ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΩΣΤΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΤΩ ΩΣ ΛΟΓΩ ΝΑ ΜΗ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΔΕΝ ΕΙΔΑ
ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ
Κ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ
ΔΕΝ ΕΜΑΘΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 17:53:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Avallon, δεν μίλησα καθόλου για τον "χώρο" που καταλαμβάνει το Θέμα και νομίζω πως εξέθεσα σαφώς τους λόγους για τους οποίους πιστεύω πως η παρούσα Συζήτηση έχει κλείσει τον κύκλο της...

Επιπλέον, θέλω να σου πω ότι ίσως με αδικείς κάπως(και τι θα πουν για μένα οι καινούργιοι φίλοι που διαβάζουν; ) λέγοντας ότι "γυρνάω από τόπικ σε τόπικ και βάζω λουκέτα". Κάνω αυτό που κάναμε πάντα σε αυτόν τον χώρο Συζήτησης: απενεργοποιώ διπλά/τριπλά κ.ο.κ. Θέματα Συζήτησης έτσι ώστε να αποφεύγουμε τις συγχήσεις και να είναι πιο λειτουργικά τα Forums, Θέματα που έχουν ως μοναδικό τους σκοπό μία Προπαγάνδα Φανατισμού και Δογματισμού, που προσβάλουν, υποτιμούν και υβρίζουν τα Μέλη μας...

Το μόνο άλλο Θέμα Συζήτησης που έχει απενεργοποιηθεί με τον ίδιο τρόπο όπως το παρόν είναι το Θέμα για τους Ροδόσταυρους(Rodostauroi) για το οποίο διαβλέπω(από τα γραφόμενά σου εκεί) πως έχεις μία άποψη που μοιάζει(ή τουλάχιστον συμπλέει) με τη δική μου.

Για τις Συζητήσεις στο Forum "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού" που αναφέρεις πιστεύω πως ξέρεις πως έχουν μία "ζωή" ελαφρώς διαφορετική από αυτή των υπολοίπων Συζητήσεων και ήδη έχουν περάσει 3 "κύμματα" Απενεργοποίησης/Αρχειοθέτησης. Δεν θα αργήσει και το 4ο ούτως ή άλλως.

Όλα τα πράγματα έχουν τη Γέννησή τους, την Ακμή και την "Παρακμή" τους... μάλλον και την Επανα-Γέννησή τους - γεγονός πολύ ελπιδοφόρο εάν αυτή η τελευταία γίνεται με ανώτερους Στόχους προς επίτευξη. Αυτό δείχνει ότι η προηγούμενη Ζωή τους δεν παρήλθε μάταια...

Για τις Συζητήσεις μας ουδέποτε είχα(και νομίζω ότι δεν θα την έχω και στο μέλλον) την εικόνα Virtual/Εικονικών Συζητήσεων. Προτιμώ να τις εκλαμβάνω ως μία ακόμη μορφή πραγματικής Επικοινωνίας Ανθρώπων που δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν από άλλες μορφές και που μάλιστα υπερβαίνουν κάποιες σε ποιότητα και βάθος. Έτσι και τις αντιμετωπίζω.

Για παράδειγμα: ίσως έχεις παρευρεθεί σε Συζητήσεις κάποιας Παρέας ανθρώπων μέχρι Πρωίας. Είναι πολύ σύνηθες φαινόμενο στις τελευταίες ώρες της Συζήτησης να ανακυκλώνονται τα ίδια πράγματα στη Συζήτηση, να εισέρχονται ξένα στοιχεία σε αυτή, να υπάρχουν εκρήξεις συναισθημάτων που κινητοποιούνται από άσχετα πράγματα κ.λπ. Οι παράγοντες που ευθύνονται γι'αυτά τα φαινόμενα είναι πολλοί, όπως η κούραση των ατόμων, η απροσεξία, η υπερβολική "οικοιότητα", η άμβλυνση της μνήμης. Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πιο Συνετό να διακόπτεται η Συζήτηση και να συνεχιστεί κάποια άλλη ημέρα. Και το τελευταίο σίγουρα θα γίνει εάν η προηγούμενη Συζήτηση είχε κάποια θετικά αποτελέσματα, τέτοια που να ξύπνησαν ένα αυθεντικό ενδιαφέρον σε κάποιους από τους Συζητητές, τους γέννησε απορίες, τους προέτρεψε να ψάξουν λίγο από μόνοι τους για να μάθουν περισσότερα και να τα προσφέρουν με χαρά στους υπόλοιπους!

Μία πραγματική λοιπόν Συζήτηση, ειδομένη με έναν τέτοιο τρόπο, δεν τελειώνει λοιπόν ποτέ! Συνεχίζεται επ'άπειρον, μέχρις ούτου στο δρόμο της "Συναντήσει" και άλλες Συζητήσεις. Γιατί τελικά, όλα Συναντιούνται...

Η περίοδος "Ανάπαυλας" μίας Συζήτησης, η καινούργια Μορφή και Οργάνωσή της εξαρτούνται αποκλειστικά από την Βούληση των Συζητητών.

Για την εύλογη ερώτηση της andrian:

quote:
ΑΝ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ (ΜΑΖΙ Κ ΕΓΩ) Κ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΞΕΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ "ΚΟΥΤΑΚΙΑ" ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;

έχω να πω το εξής:

Γι αυτό υπάρχει η Συντονιστική Ομάδα - ανάμεσα στ'άλλα - αγαπητή andrian. Για να προασπίζει τη λειτουργικότητα των Forums, να φροντίζει να υπάρχει μία μοναδική Συζήτηση για κάθε Ιδιαίτερο και διακριτά Ξεχωριστό Θέμα. (Γνωρίζω πως δεν το καταφέρνουμε ακόμη πλήρως αυτό αλλά πιστεύω πως έχουμε κατορθώσει αρκετά και ότι είμαστε σε καλό δρόμο! )


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 19:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επιπλέον, θέλω να σου πω ότι ίσως με αδικείς κάπως(και τι θα πουν για μένα οι καινούργιοι φίλοι που διαβάζουν; ) λέγοντας ότι "γυρνάω από τόπικ σε τόπικ και βάζω λουκέτα".

Eχεις δίκιο!
Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα!
quote:
Το μόνο άλλο Θέμα Συζήτησης που έχει απενεργοποιηθεί με τον ίδιο τρόπο όπως το παρόν είναι το Θέμα για τους Ροδόσταυρους(Rodostauroi) για το οποίο διαβλέπω(από τα γραφόμενά σου εκεί) πως έχεις μία άποψη που μοιάζει(ή τουλάχιστον συμπλέει) με τη δική μου.

Eκεί συμπλέει η αποψή μας απόλυτα!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 22:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Διαχειριστά (Admin-istrator), επειδή θεωρώ ότι κατά κάποιο τρόπο συνέβαλα κι εγώ στο να σκεφτείς την δρομολόγηση του κλειδώματος του συγκεκριμένου θέματος με το σκεπτικό ότι από αυτήν την κίνηση θα δημιουργηθεί κάτι καινούργιο, θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη , από την ίσως υπέρμετρη καυστικότητα που έδειξα στο τελευταίο μου μήνυμα. (Αυτός ήταν και ο λόγος που με έκανε να το διορθώσω κατά κάποιον τρόπο, χωρίς φυσικά να αλλοιώσω το νόημα του κειμένου). Θα ήθελα να πω ότι ίσως σε αυτό συνέβαλε και η κατά πρόσωπο επίθεση που δέχθηκα, η οποία όμως προκλήθηκε από την εδώ συζήτησή μας.
Όμως στην πραγματικότητα αυτό που με πείραξε είναι η κοροϊδία που προσπαθούν να προσδώσουν κάποιοι σε ένα θέμα που όπως φαίνεται δεν τους απασχολεί, αλλά παρ’ όλ’ αυτά το μόνο που θέλουν να κάνουν είναι να προσπαθούν να αποπροσανατολίσουν αυτούς που τυχαίνει να ενδιαφέρονται να βρουν έστω μια μικρή άκρη στον Λαβύρινθο που λέγεται ΟΜΑΣ Ε.

Εάν πράγματι έχεις πάρει την απόφαση να κλειδώσεις το θέμα μας, πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα δυσανασχετήσουν με αυτήν την κίνηση, αλλά εν πάση περιπτώσει θα βρουν και αλλού να ασχοληθούν με το συγκεκριμένο θέμα ή ανοίγοντας ένα άλλο με ίδιο περιεχόμενο. Δεν θέλω με όλα αυτά να φέρω αντίρρηση σε όσα μας ανέφερες, στα οποία ίσως να έχεις δίκαιο, όμως θα ήθελα να παρατηρήσω τι θα μπορούσε να συμβεί από αυτήν την κίνηση:

α. Σε σύντομό χρονικό διάστημα το θέμα «Ε» θα βρεθεί ως κλειδωμένο στα αζήτητα των τελευταίων σελίδων των FORUM, διότι δεν θα μπορεί να ανανεώνεται από τις τοποθετήσεις των μελών, επομένως

β. Οι νέοι φίλοι που θέλουν να ασχοληθούν με το εν λόγω θέμα, αντί να διαβάζουν τι έχει διατυπωθεί μέχρι τώρα θα ρωτάνε κάποια πράγματα, που για τα παλιά μέλη θεωρούνται λίγο έως πολύ δεδομένα, άρα θα πηγαίνουν λίγο πίσω την συζήτηση.

Από την άλλη αν όντως έχεις αποφασίσει το κλείδωμα του θέματος, θέλω να σου προτείνω να αφήσεις το περιθώριο να συναποφασίσουν τα μέλη, τον τίτλο ενός νέου θέματος, ούτως ώστε να μην αναλωνόμαστε να ψάχνουμε σε ένα σωρό άλλα θέματα με παρεμφερή θεματολογία, ειδάλλως θα χαθούμε μέσα σε κάποια απ’ αυτά που ξεφυτρώνουν καθημερινά. Κάτι τέτοιο δεν νομίζω να το θέλει κανείς που ενδιαφέρεται πραγματικά να βρει κάποια άκρη στον Μίτο της Αριάδνης.

Με φιλικούς χαιρετισμούς , ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 11:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
β. Οι νέοι φίλοι που θέλουν να ασχοληθούν με το εν λόγω θέμα, αντί να διαβάζουν τι έχει διατυπωθεί μέχρι τώρα θα ρωτάνε κάποια πράγματα, που για τα παλιά μέλη θεωρούνται λίγο έως πολύ δεδομένα, άρα θα πηγαίνουν λίγο πίσω την συζήτηση.

Συμφωνώ απόλυτα! Αλλωστε ποιός άλλος ήταν ο λόγος που κλειδώθηκαν αλλα παρεμφερεί θέματα αν όχι να "συμπυκνωθεί" η συζήτηση σε τούτο εδώ?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 15:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατανοώ σαφώς τους προβληματισμούς και τους φόβους ίσως που εκθέτει ο ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ!

Θα ήθελα όμως να διαβεβαιώσω ότι κινήσεις σαν αυτήν δεν έχουν σκοπό να οδηγήσουν σε σύγχυση τα Μέλη και τους Αναγνώστες μας αλλά εντέλει να βελτιώσουν και να μετεξελίξουν προς καλύτερη μορφή μία δεδομένη Συζήτηση/Μελέτη/Έρευνα (εσκεμένα χρησιμοποιώ τους όρους "Μελέτη" και "Έρευνα").

Τα πράγματα είναι δυναμικά και συνεχώς αναδιαμορφώνονται και αναπροσαρμόζονται σύμφωνα με καινούργιες συνθήκες στις Συζητήσεις μας. Ένα Νέο Μέλος που εισέρχεται σε μία Συζήτηση, ούτως ή άλλως, και αυτό είναι πολλάκις διαπιστωμένο, θα αποφύγει να διαβάσει ή θα το κάνει πολύ επιφανειακά τις προηγούμενες πληροφορίες που έχουν κατατεθεί ειδικότερα σε ένα Θέμα Συζήτησης με τόσες σελίδες όπως αυτό. Πρέπει να είναι μέλημα των παλαιότερων Συζητητών να "ωθούν"(ευγενικά αλλά με σταθερότητα) τον νεοεισελθέντα να διαβάσει πρώτα και να Αναζητήσει πριν διατυπώσει μία ερώτηση την οποία θα μπορούσε κάλιστα να την απαντήσει και μόνος του.

Στην περίπτωση που κλείνει ένας κύκλος Συζήτησης και το παλαιότερο Θέμα "Ολισθαίνει" προς τα πίσω στους καταλόγους των Συζητήσεων(όπως σωστά επισημαίνει ο ΟΔΥΣΣΕΙΟΣ), οι παλαιοί Συζητητές που ξεκινούν ή συμμετέχουν στον καινούργιο κύκλο Συζήτησης θα πρέπει να κάνουν το ίδιο όπως και στην πρώτη περίπτωση. Να ωθούν τους νέους φίλους να διαβάσουν τις κατατεθιμένες πληροφορίες και κατά προτίμηση σε ορισμένες περιπτώσεις να παραπέμπουν σε συγκεκριμένες σελίδες της Συζήτησης ή και Μηνύματα.

Είναι θέμα Βούλησης και Αυθεντικού Ενδιαφέροντος των Συμμετεχόντων να δομήσουν με τον καλύτερο, φιλικότερο και αποτελεσματικότερο τρόπο μία Συζήτηση. Και φυσικά(απαντώντας στην τελευταία προτροπή του ΟΔΥΣΣΕΙΟY) οι ίδιοι συν-αποφασίζουν για τον τίτλο του καινούργιου Θέματος. Μπορεί φυσικά να υπάρξουν και προτάσεις από τα Μέλη της Συντονιστικής Ομάδας των Forums, όπως για παράδειγμα η παρακάτω:

Θα πρότεινα το εναρκτήριο μήνυμα μίας καινούργιας Συζήτησης να συμπυκνώνει κατά το δυνατόν κάποια σημαντικά στοιχεία από την προηγούμενη, ίσως περισσότερο προς την πλευρά των διαφορετικών "τάσεων" ή "οπτικών γωνιών" με τις οποίες αυτό διαπραγματεύτηκε, ίσως των σταδίων εξέλιξης και των κεντρικών αξόνων τους της Συζήτησης - πως ξεκίνησε, που "κόλησε", που και με ποιον τρόπο δόθηκε καινούργια "πνοή"...
Οπωσδήποτε θα ήταν καλό στο πρώτο αυτό μήνυμα ενός καινούργιου θέματος να υπάρχει με πολύ εμφανή τρόπο ο Σύνδεσμος(Link) για το παλαιότερο!

Πάντως, θέλω να πω ότι είμαι βέβαιος πως τον τελευταίο καιρό οι Συζητήσεις μας γενικότερα(όχι όλες βέβαια αλλά πολλές από αυτές) παρουσιάζουν μία μεγαλύτερη "ωριμότητα" και αποπνέουν έναν "αέρα" Συνεργασίας και Συμμετοχής και μία τάση/ροπή(για να μην είμαι και ανεδαφικά Υπερ-αισιόδοξος ) για Έρευνα πέρα από επιφανειακές παραδοχές και δογματικές ακρότητες.

Είμαστε, όπως φαίνεται, σε καλό Δρόμο!


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 10:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα πρότεινα το εναρκτήριο μήνυμα μίας καινούργιας Συζήτησης να συμπυκνώνει κατά το δυνατόν κάποια σημαντικά στοιχεία από την προηγούμενη, ίσως περισσότερο προς την πλευρά των διαφορετικών "τάσεων" ή "οπτικών γωνιών" με τις οποίες αυτό διαπραγματεύτηκε, ίσως των σταδίων εξέλιξης και των κεντρικών αξόνων τους της Συζήτησης - πως ξεκίνησε, που "κόλησε", που και με ποιον τρόπο δόθηκε καινούργια "πνοή"...

Πολύ καλή ιδέα!
Το θέμα λοιπόν είναι ποιός θα αναλάβει να κάνει μια καλή σύνοψη του όλου θέματος με αναφορά στα πιο σημαντικά στοιχεία-παραμέτρους δίνοντας έμφαση όχι μόνο στο λόγο αλλά και στον αντίλογο ώστε να γίνει μια καλή έναρξη για το νέο θέμα...
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ λοιπόν!
Καλό είναι όποιος έχει σκοπό να κάνει κάτι τέτοιο να το αναφέρει εδώ ώστε να μη χάσουν κι άλλοι πολύτιμο χρόνο κάνοντας το ίδιο...
Τι λέτε λοιπόν?
Ποιός θα κάνει τη νέα αρχή?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drakas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 07:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι και φιλες!!!Ηταν πραγματικα πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα αναφερθηκαν και οι αποψεις που διατυπωθηκαν.Μπορω να πω οτι εμαθα και πολλα μεσα απο τα topics σας.

Η δικη μου αποψη ειναι οτι ειναι ψιλοματαιο να προσπαθουν οι μεν να αποδειξουν οτι υπαρχει η ομαδα Ε και οι δε οτι δεν υπαρχει.Οι μεν δεν εχουν αδιασειστα στοιχεια (ισως υπαρχουν ενδειξεις που πρεπει να διερευνηθουν) και οι μεν χρησιμοποιουν αυτη την ανεπαρκεια στοιχειων για να αποδειξουν την ανυπαρξια της.Αν υπαρχουν καλως.Αν δεν υπαρχουν......σκασιλα μου.Το θεμα ειναι εμεις τι κανουμε.Εχουμε συνηθισει να περιμενουμε την απο εξω βοηθεια και επαναπαυομαστε περιμενοντας να μας σωσει.

Ειμαστε Ελ-ληνες και διαθετουμε ολα τα προσοντα να επηρεασουμε το μελλον της χωρας και το δικο μας.Καλυτερα να αρχισουμε να μελεταμε ολα αυτα που εχουν πει οι προγονοι μας και να μαθουμε απο αυτους.Και εχουν πολλα να μας πουν (μαλλον τα εχουν πει ολα).Ας διευρυνουμε τα ορια του μυαλου μας και ας προσπαθησουμε να ξυπνησουμε και αλλους.Εμεις πρεπει να παλεψουμε για να κανουμε αυτο το κοσμο καλυτερο
.Εχουμε τη δυναμη να το κανουμε.Και το πρωτο (και ισως το ισχυροτερο) οπλο ειναι η γνωση.


Συγνωμη για τυχον ορθογραφικα, συντακτικα κλπ. λαθη αλλα δουλευω ολη νυχτα και το μυαλο μου ειναι λιγο θωλομενο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2004, 11:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες DRAKA στα δώματα του esoterica...
Kαλές έσω-διαδρομές... μια και αυτό το τόπικ είναι στη δύση του


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Drakas
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 21:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drakas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω φιλε Avallon.Καλως σας βρηκα :D

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eco90157
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 17:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eco90157  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA SAS. PROSEJTE POY 8ELEI NA KATALYJEI TO KEIMENO.


"EIΔIKO ΘEMA Γ"


H ΠPYTANEIA THΣ O.E.A. ANAKOINΩNEI OTI:


1) EΠEIΔH EΩΣ TΩPA ΔEN EXEI ΣXHMATIΣΘEI KPIΣIMH MAZA ΣYNEIΔHTΩN EΛΛHNΩN EΠIΣTPATEYOMENΩN YΠO TIΣ ΔIATAΓEΣ THΣ O.E.A. ΔIA THN ΔIEΞAΓΩΓH ΔIANOHTIKOY ΠOΛEMOY ΣYMΦΩNΩΣ ME TIΣ A', B', Z', H', IB' KAI IΓ' ΔIATAΓEΣ THΣ O.E.A. ΠPOΣ EΛΛHNEΣ ΠOΛITEΣ,


2) EΠEIΔH OI AΣYNEIΔHTOI NEOEΛΛHNEΣ ΩΣ ΔOΛOΦONIKOI XOIPOI THΣ ΣIΩNIΣTIKHΣ KIPKHΣ, EΔOΛOΦONHΣAN TA MEΛH THΣ O.E.A. KAI TOYΣ ΣYΓΓENEIΣ TΩN MEΛΩN THΣ O.E.A., BIOΛOΓIKΩΣ - ΨYXOΛOΓIKΩΣ - OIKONOMIKΩΣ - YΛIKΩΣ - EΠAΓΓEΛMATIKΩΣ - KOINΩNIKΩΣ - ΠOΛITIKΩΣ KAI KAΘ' OΛOYΣ TOYΣ ΔYNATOYΣ TPOΠOYΣ KAI ETΣI ENEPΓHTIKΩΣ KATEΣTPEΨAN TO ΛOΓIΣMIKO ΠOΛEMOY THΣ O.E.A., KAI EΠEIΔH EΠPAΞAN EN MEPEI TA IΔIA ENANTION TΩN MEΛΩN TOY IΣTOY "E",


3) KAI EΠEIΔH OI ΣYNEIΔHTOI EΛΛHNEΣ ΩΣ ΔIANOHTIKOI AYNANIΣTEΣ AYTOΪKANOΠOIOYNTAI ANAΓIΓNΩΣKONTAΣ TA KEIMENA THΣ O.E.A. ΠAPAMENONTAΣ AΔPANEIΣ KAI AΔIAΦOPΩNTAΣ AYTOKTONIKΩΣ ΔIA TO AΠAITOYMENO ΔIANOHTIKO - HΘIKO KAI OIKONOMIKO ΛOΓIΣMIKO TOY ΔIANOHTIKOY ΠOΛEMOY THΣ O.E.A., ΔIA TAYTA AΠO THN 5-2-2004 H O.E.A. ΔIAKOΠTEI ΠAΣA ΠAPOXH KEIMENΩN KAI ΠΛHPOΦOPIΩN EΘNIKHΣ AΣΦAΛEIAΣ KAI EΠIBIΩΣEΩΣ TΩN EΛΛHNΩN, ΔIOTI KAI OI ΠPΩTOI ΩΣ ENEPΓHTIKOI EΓKΛHMATIEΣ KAI OI ΔEYTEPOI ΩΣ ΠAΘHTIKOI EΓKΛHMATIEΣ KAI ΩΣ ΠPOΔOTEΣ AΔIAΦOPΩNTAΣ ΔIA THN EΘNIKH AΣΦAΛEIA KAI EΠIBIΩΣH TOYΣ, EINAI NOMOTEΛEIA ΣYMΠANTIKΩN NOMΩN OTI ΠPEΠEI NA ΓENOKTONHΘOYN AΠO TOYΣ ANTIΠAΛOYΣ ΔPAKONIANOYΣ, KITPINOYΣ, KINEZOYΣ KAI HMIKITPINOYΣ MOΓΓOΛOYΣ, EBPAIOYΣ, ΣAΞΩNEΣ, TOYPKOYΣ, BOYΛΓAPOYΣ, ΣKOΠIANOYΣ, AΛBANOYΣ, TΣETΣENOYΣ, AZEPOYΣ KAI ΛOIΠOYΣ AΠO 2004 EΩΣ 2006.

EΠEIΔH EIΣ TO MEΛΛON H "±AOA ΛONΔINOY" ΘA ΠPOXΩPHΣEI EIΣ THN EKTEΛEΣH ENAΛΛAKTIKΩN ΣXEΔIAΣMΩN ΓENOKTONIAΣ TΩN EΛΛHNΩN KAI TΩN EΘNΩN ΛEYKHΣ KAI MEΛANHΣ ΦYΛHΣ, ΩΣ ΣXEΔIAΣMΩN AΓNΩΣTΩN EIΣ TOYΣ MEΛΛOΘANATOYΣ ΦIΛOΣOΦIKOYΣ KAI ΘEOΣOΦIΣTEΣ TEKTONEΣ EΛΛAΔOΣ KAI EIΣ TOYΣ MEΛΛOΘANATOYΣ THΣ K.Y.Π. - E.Y.Π. KAI THΣ HΓEΣIAΣ TΩN EΛΛHNIKΩN ENOΠΛΩN ΔYNAMEΩN KAI THΣ HΓEΣIAΣ THΣ EΛΛHNIKHΣ AΣTYNOMIAΣ, KAI ΩΣ ΣXEΔIAΣMΩN ΓNΩΣTΩN ΣTHN O.E.A., EAN OI ΠANIKOBΛHTOI ΣYNEIΔHTOI EΛΛHNEΣ 'H OI ΠANIKOBΛHTOI AΣYNEIΔHTOI NEOEΛΛHNEΣ KAΛEΣOYN THN O.E.A. NA TOYΣ ΠAPEXEI EK NEOY ΠΛHPOΦOPIEΣ EΘNIKHΣ AΣΦAΛEIAΣ KAI EΠIBIΩΣEΩΣ, OI ANΔPEΣ THΣ O.E.A. ΘA TO ΠPAΞOYN, AΛΛA ME YΨHΛOTATEΣ AMOIBEΣ MIΣΘOΦOPΩN ENTOΣ "IΔPYMATOΣ EPEYNΩN ΓEΩΠOΛITIKHΣ - ΓEΩΣTPATHΓIKHΣ" TO OΠOIO ΘA EΠANΔPΩΣOYN KAI ΘA ΔIEYΘYNOYN KATA THN AΠOΛYTH KPIΣH TOYΣ KAI YΠO TON OPON THΣ AΠEPIOPIΣTOY XPHMATOΔOTHΣEΩΣ.


EΩΣ TOTE H O.E.A. ΘA ΣYNEXIΣEI TO EPΓO THΣ ENHMEPΩNONTAΣ AΞIΩMATOYXOYΣ THΣ NOMOΘETIKHΣ - ΔIKAΣTIKHΣ - EKTEΛEΣTIKHΣ EΞOYΣIAΣ MONO ΞENΩN KPATΩN ΛEYKHΣ KAI MEΛANHΣ ΦYΛHΣ.


H ΠPYTANEIA THΣ O.E.A. KAI TA MEΛH THΣ O.E.A. KAI THΣ Δ.A.ME.Σ.O.N. XAIPETOYN TOYΣ AYTOKTONOYΣ MEΛΛOΘANATOYΣ EΛΛHNEΣ KAI NEOEΛΛHNEΣ.

- ΠPYTANEIA O.E.A.

MEΣΩ KΛHTHPOΣ EΠIΔOΣEΩΣ,


KAPAΓEΩPΓIOY XP. XP. IΩANNH
EΛΠIΔOΣ 12
NEA IΩNIA
BOΛOΣ
EΛΛAΣ


THΛEΦΩNO: (0030) 6938 62 68 46

SAN NA KATALABA PROS TO TELOS OTI APO EDW KAI PERA 8A PLHRWNOYME GIA NA ENHMERONOMASTE APO THN O.E.A
KAI ANARWTIOMOYNA TI ROLO NA PAIZEI O KARAGEWRGIOY.LYPOYMAI OSOYS DOSOUNE XRHMATA GIA NA ANAGNWSOYN TO YLIKO.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Α Ι Α Ν Τ Α Σ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


263 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 05:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Α Ι Α Ν Τ Α Σ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό το κείμενο που το βρήκες, μήπως στη σελίδα της ΟΕΑ ή κάπου αλλού; Εγώ πάντως νομίζω ότι αυτοί οι κύριοι το μόνο που θέλουν να κάνουν είναι να εντυπωσιάσουν τρομοκρατώντας τον κόσμο.

Άσε που απ' ότι φένεται είναι και ειδωλολάτρες που ως γνωστόν όλοι αυτοί χρηματοδοτούνται από σιωνιστικά κέντρα για να διχάσουν τους Ελληνες.

Το κόκκινο πάνι των σιωνιστών είναι η Ορθοδοξία και ο Ελληνισμός και βρήκαν αυτούς τους αφελείς που εν αγνοία τους (διότι είναι ηλίθιοι) κάνουν κακό στην πατρίδα μας.

Μη μασάτε, ξυπνήστε επιτέλους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 10:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχεις δίκιο φίλε!
Είναι πολύ χαζοί για να είναι ΕΛΛΗΝΕΣ και μεις ακόμα πιο χαζοί αν πιστέψουμε κάτι τέτοιο.
Υπάρχουν σκοπιμότητες και σκοτεινά σχέδια πέραν κάθε αμφιβολίας...
Τελικά έχει επικοινωνήσει κανείς με αυτό το πρόσωπο?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eco90157
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 17:30:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eco90157  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO KEIMENO BRISKETAI STON ISTO 'E' KAI SYGEKRIMENA STHN ANAFORA NEWN. TO SITE EINAI E-E-E.GR FILE MOY AVALLON O KARAGEORGIOY HTANE MELOS TON IEXOBADWN. OTAN RWTH8HKE GIAYTO TO 8EMA APANTHSE PWS HTANE PALIA ALLA H SYNHDISH DEN TOY EPETREPSE NA SYNEXISEI OPOTE KAI APOXWRHSE. PANTOS APO PLHROFORIES DEN EXEI DOYLEPSEI POTE TOY KAI EINAI XREWMENOS MEXRI TON LAIMO. O IDIOS YPOSTHRIZEI OTI TA XREEI TOY TA DIMIOYRGHSANE OI SIWNISTES GIA NA EJONTWSOUNE PSYXHKA THN MHTERA TOY KAI AYTON. H MHTERA TOY PE8ANE APO THN STENAXWRIA. AMA PATE STO E-E-E.GR KAI STHN ANAFORA NEWN 8A DEITE MIA ANTIPARA8ESH POY EINAI MONO GIA GELIA. TA KEIMENA THS O.E.A EXOYN APOTYXEI EPANELHMENOS NA PROSDIORHSOYNE THN ENARJH TOY STRATIOTIKOY POLEMOY ELLADOS ME KINA-TOYRKIA-ALBANIA-ISRAIL KAI OI HMEROMHNIES POY LEEI SYNEXWS ANABALONTAI GIA META APO KANENAN MHNA.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eco90157
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 17:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eco90157  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TO KEIMENO BRISKETAI STON ISTO 'E' KAI SYGEKRIMENA STHN ANAFORA NEWN. TO SITE EINAI E-E-E.GR FILE MOY AVALLON O KARAGEORGIOY HTANE MELOS TON IEXOBADWN. OTAN RWTH8HKE GIAYTO TO 8EMA APANTHSE PWS HTANE PALIA ALLA H SYNHDISH DEN TOY EPETREPSE NA SYNEXISEI OPOTE KAI APOXWRHSE. PANTOS APO PLHROFORIES DEN EXEI DOYLEPSEI POTE TOY KAI EINAI XREWMENOS MEXRI TON LAIMO. O IDIOS YPOSTHRIZEI OTI TA XREEI TOY TA DIMIOYRGHSANE OI SIWNISTES GIA NA EJONTWSOUNE PSYXHKA THN MHTERA TOY KAI AYTON. H MHTERA TOY PE8ANE APO THN STENAXWRIA. AMA PATE STO E-E-E.GR KAI STHN ANAFORA NEWN 8A DEITE MIA ANTIPARA8ESH POY EINAI MONO GIA GELIA. TA KEIMENA THS O.E.A EXOYN APOTYXEI EPANELHMENOS NA PROSDIORHSOYNE THN ENARJH TOY STRATIOTIKOY POLEMOY ELLADOS ME KINA-TOYRKIA-ALBANIA-ISRAIL KAI OI HMEROMHNIES POY LEEI SYNEXWS ANABALONTAI GIA META APO KANENAN MHNA.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 20:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλ'αυτά και μετά από μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο βρήκα κείμενο που συνδέει τους αρχαίους Ελληνες με προχωρημένη τεχνολογία και ιπτάμενα αντικείμενα και μάλιστα σε ένα σάϊτ το οποίο δεν ήταν ελληνικό... Δε θυμάμαι το λίνκ αλλά μπορείτε να το βρείτε ψάχνοντας μια φράση από το παρακάτω κείμενο...

We already know that the ancient Greeks were a very intellectualsociety, and that artifacts such as the Antikythera "computer" suggest this as well. There are other corroborative accounts taken from ancient Hindu scripts, which we will quote shortly, which state that the ancient Greeks had actually developed flying ships thousands of years ago. Is it possible that the Hav-musuvs (which we suspect to be a neo-Grecian race because of their dress and marble-like cities) would have taken the next logical step after developing aerial travel: that is, attempt to land one or more of their kind on the Moon... eventually upon Mars... and possibly even later upon a planet in a nearby star system? The United States as we've said made incredible advances in this area in a period of less than 100 years, thanks to the phenomena known as the technological curve (i.e. that a synchronous effort on the part of many contributing factors eventually leads to a multiplying explosion in technology). If America landed a man on the moon only 70 years after the Wright Brothers opened the skies
to aerial travel, then can we expect anything less from the Hav-
musuvs or others like them? For instance technology in our
society is becoming 1000's of times more sophisticated every
year. Is it possible that the ancient Greeks or a similar
ancient society had a "technology explosion" thousands of years ago? If so, then it might have been possible for them to
establish bases or colonies on the Moon, Mars, and perhaps
beyond! One "contactee", incidentally, has stated that a large
"space port" exists in a network of caverns deep below
present-day Death Valley.



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πρίγκιπας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 01:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πρίγκιπας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αξιότιμε Άβαλλον

το κείμενο που αναφέρεις υπάρχει, προέρχεται απο τους θρύλους των ιθαγενών Μογιάβε στη βόρεια Αμερική.

http://www.greatdreams.com/mojave.htm

Προσπάθησα να αναφέρω το κείμενο αυτό στο παρελθόν μέσω του Beyond...

αλλά πέρασε απαρατήρητο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 05:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon:
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Θα πρότεινα το εναρκτήριο μήνυμα μίας καινούργιας Συζήτησης να συμπυκνώνει κατά το δυνατόν κάποια σημαντικά στοιχεία από την προηγούμενη, ίσως περισσότερο προς την πλευρά των διαφορετικών "τάσεων" ή "οπτικών γωνιών" με τις οποίες αυτό διαπραγματεύτηκε, ίσως των σταδίων εξέλιξης και των κεντρικών αξόνων τους της Συζήτησης - πως ξεκίνησε, που "κόλησε", που και με ποιον τρόπο δόθηκε καινούργια "πνοή"...
--------------------------------------------------------------------------------


Πολύ καλή ιδέα!
Το θέμα λοιπόν είναι ποιός θα αναλάβει να κάνει μια καλή σύνοψη του όλου θέματος με αναφορά στα πιο σημαντικά στοιχεία-παραμέτρους δίνοντας έμφαση όχι μόνο στο λόγο αλλά και στον αντίλογο ώστε να γίνει μια καλή έναρξη για το νέο θέμα...
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ λοιπόν!
Καλό είναι όποιος έχει σκοπό να κάνει κάτι τέτοιο να το αναφέρει εδώ ώστε να μη χάσουν κι άλλοι πολύτιμο χρόνο κάνοντας το ίδιο...
Τι λέτε λοιπόν?
Ποιός θα κάνει τη νέα αρχή?


Θα επαναφέρω ξανά την πρόταση για μία καινούργια Συζήτηση επί του Θέματος! Ειδικά, εφόσον φαίνεται πως υπάρχουν συνεχώς ενδιαφερόμενοι γι'αυτό.

Λοιπόν, ποιος θα αναλάβει τη "συμπύκνωση" της παρούσας συζήτησης και τη δημιουργία της απαραίτητης γέφυρας;

Προσωπικά προτείνω Avallon!!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 08:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oh! NO!PLEASE!

Φίλοι μου συγνώμη αλλά όσο και αν το θέλω δεν μπορώ να το κάνω λόγω ελάχιστου ελεύθερου χρόνου...
Εκτός βέβαια αν θέλετε να κάνω ένα μπάλωμα και τίποτα παραπάνω...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 16:50:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλησπέρα σε όλους!
Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω....παρ΄όλα αυτά σχεδόν κάθε μέρα μπαινόβγαινα σε διάφορα forums,προσπαθώντας μέσα από εσάς και τις απαντήσεις σας, να βρω μία άκρη...μία πληροφορία....Ας μπω στο θέμα όμως....
Η αφορμή που με έκανε να γράψω σήμερα είναι μία απορία που έχω εδώ και πολλές μέρες...Προκειται για ένα μηνυμα που βρήκα στον τηλεφωνητή του κινητού μου, ανώνυμο και που δυστυχώς δεν έχω το νούμερο από το οποίο έγινε η φωνητική ηχογράφηση...Η φωνή ήταν αντρική, αυτά που έλεγε ήταν μισες λέξεις, εώς και ακαταλαβίστικα και ήταν πολύ μακρυνή. Το μόνο που κατάλαβα καθαρά στο τέλος ήταν τα γράμματα Ο.Ε.Α. Βασικά στην αρχή θεώρησα πως ήταν κάποια κακόγουστη πλάκα από κάποιον φίλο-φίλη...ύστερα όμως συνειδητοποίησα πως δεν έχω μιλήσει σε κανέναν φίλο για αυτό το θέμα που με απασχολεί εδώ και πολλούύύύς μήνες...και οπότε και άρχισα να μπαινοβγαίνω σε κάθε forum σχετικό με το θέμα "Ε". ( ελπίζοντας φυσικά να διαβάσω πως και κάποιος αλλος δέχτηκε ένα τόσο περιεργο μήνυμα ).
Γνωρίζει κανείς τίποτα? ( αν και το πιο σίγουρο είναι να μου κάνουν πλάκα...ποιος όμως...και πως έμαθε για τις ανησυχίες μου...? )
Τέλος θα ήθελα να πω συγχαρητήρια σε πολλά μέλη που αφιερώνουν τον πολύτιμο χρόνο τους με μοναδικό σκοπό την "ΑΛΗΘΕΙΑ"....!
Αν με ρωτήσετε τι άλλο έλεγε το μηνυμα πέρα απο εκείνα τα αρχικά στο τέλος θα σας πω πως το μόνο που καταλάβαινα ήταν μόνο νούμερα κακοηχογραφημένα, μακρυνά και διακεκομμένα....γι΄αυτό και δεν έβγαλα καμία άκρη.
Παρακαλώ αν κανείς γνωρίζει κάτι (πράγμα που δεν εύχομαι για να επαναπαυτώ στην περίπτωση της φάρσας), ας μου γράψει έστω και e-mail.
Σε αυτούς που θα μου απαντήσουν ειρωνικά, προκαταβολικά τους λέω πως αδιαφορώ για τις "απαντήσεις" τους...(και αυτό το γραφω γιατί ύστερα από τόόόσο καιρό έχω διακρίνει και τις ειρωνικές απαντήσεις σε διάφορα forums)!

Φιλικά,
Ι.Μ.

"Υπάρχει Ελπίδα...Αρρωστημένη...Αλλά Υπάρχει...!" Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 21:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2004, 22:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Infected Mushrooms ,μολις πριν λιγο επεστρεψα σπιτι μου και ειδα πως με εχουν καλεσει απο το "5689"......

δεν ξερω πως να το εξηγησω...αυτο το νουμερο πιθανοτατα,ανηκει σε καποιο γραφειο..

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εννοείς? Ηταν σκέτα νούμερα "5689"? Ήταν αναπάντητη? Δοκίμασες να καλέσεις πίσω? Τί σε κάνει να πιστεύεις πως ήταν κάποιο γραφείο? Το μήνυμα που βρήκα εγώ δεν ξέρω από ποιο νούμερο έγινε η κλήση γιατί ήταν στον τηλαφωνητή του κινητού μου...και αυτό έγινε στις 6/2/04.
?
?
?

Φιλικά,

I.M.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 13:18:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι ηταν μοναχα αυτα τα 4 ψηφια.

δοκιμασα να καλεσω πισω και οπως ηταν φυσικο δεν....

το γιατι υποθετω πως ειναι νουμερο εσωτερικο γραφειου,επετρεψε μου να μην μπω σε λεπτομερειες.

ομως αν δω ξανα αυτο το νουμερο,θα απευθυνθω στον Ο.Τ.Ε:)

ελπιζω και εγω να ηταν μεμονωμενη περιπτωση:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fear
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2004, 02:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fear  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος fear  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος fear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κοιτάξτε αυτό

ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΠΙΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ; (!)

Το πρόγραμμα δημιουργίας αποικίας στο Φεγγάρι (Λεβάν) των ΗΠΑ για την ευκολότερη μετάβαση στον πλανήτη Άρη έχει ξεκινήσει από καιρό, όταν από τον περασμένο Αύγουστο στείλανε το πρώτο σκάφος (δίχως ανακοίνωση εκτόξευσης) στον δορυφόρο μαζί με αποίκους, όπως ισχυρίστηκαν οι κυβερνητικές αρχές της χώρας. Μόλις εχθές, 4 Μαρτίου του 2004, ανακοινώθηκε από τον στρατηγό Gregory Martin ότι ο Αμερικανικός στρατός λαμβάνει μέρος στο πρόγραμμα των ΗΠΑ. Όταν ερωτήθηκε γιατί εμπλέκονται και οι ένοπλες δυνάμεις, η απάντηση του έδειξε καθαρά ότι αναμένουν απειλή από το διάστημα. Γιατί άραγε; Τι γνωρίζουν που δεν το έχουν μεταδώσει στους κατοίκους του πλανήτη Γη; Μήπως αυτό συνδυάζεται με την αύξηση των δορυφόρων στον πλανήτη Δία που ανακαλύφθηκαν μόλις τον Μάιο του 2003; Μήπως προετοιμάζονται και για άλλου είδους πολέμων τη στιγμή που προσπαθούν να μας εμπλέξουν στον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο (με τις ευλογίες της Κίνας);

Μήπως λοιπόν, η Ομάς Ελληνικής Αποκαταστάσεως έχει δίκιο για τον σταθμεύοντα Γαλαξιακό Κυβερνητικό Αστροστόλο στην τροχιά του Κρόνου; Μία τέτοια δήλωση από έναν υψηλότατο αξιωματούχο των Αμερικανικών Ενόπλων Δυνάμεων δεν είναι κάτι λίγο και αξίζει της δέουσας προσοχής. Μπορείτε να δείτε το ακριβές άρθρο από τις παρακάτω δύο πηγές:

http://www.space.com/news/nasa_military_040304.html

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A31534-2004Mar4.html

ΠΗΓΗ:http://hellenes.iwarp.com/whats_new.html

Θαρσείν χρή ταχ΄ αύριον έσετ΄ άμεινον

Edited by - fear on 05/04/2004 20:32:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 03:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2004, 03:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΨΙΛΟΝ (Ε);

Στη σημερινή εποχή, που οι ελληνικές αξίες και ιδέες εχουν γίνει σκιά ενός ένδοξου παρελθόντος, υπάρχουν κάποια άτομα που είχαν ,έχουν και θα έχουν σαν σκοπό τη διαφύλαξη της ελληνικής κληρονομιάς και να προστατεύουν τις αρετές ενός λαού, που επί 15.000 έτη έδινε ζωή σ’ αυτόν το κόσμο. Ας γίνω όμως πιο συγκεκριμένος: Μεταφερόμαστε παλιά, πολύ παλιά πίσω στο χρόνο και για την ακρίβεια στο 9.600,χρονολογία που στην οποία διεξάγεται ένας τρομερός πόλεμος μεταξύ των Υιών του Φωτός, τους Έλληνες και των Υιών του Σκότους, τους Άτλαντες. Οι τελευταίοι ήταν κατά κάποιο τρόπο μαθητευόμενοι των Ελλήνων αρκετές χιλιετίες, και οι Έλληνες τους έλεγαν να είναι υπομονετικοί, ώστε κάποτε να αποκτήσουν κι αυτοί τα μυστικά των μυστικών αλλά και «Γνώθι Σ' Αυτόν» - εξού και το όνομα ατλαντας, που σημαίνει «αυτός που έχει υπομονή».Οι ¶τλαντες όμως ανυπομονούσαν να γίνουν κι αυτοί σαν τους Έλληνες και επαναστάτησαν (υπόψιν ότι ποτέ δεν κακοποιήθηκαν σωματικά ή ψυχικά) , θέλοντας να φτάσουν τη σοφία των Ελλήνων. Ο πόλεμος που ακολούθησε είναι κάτι ασύλληπτο για τα σημερινά ανθρώπινα δεδομένα, αφού χρησιμοποιήθηκαν υπερόπλα φτιαγμένα από τους ίδιους τους Θεούς, αν και οι τελευταίοι είχαν προειδοποιήσει τα παιδιά τους, τους Έλληνες, να μην γίνει κάτι τέτοιο. Αποτέλεσμα ; Ολόκληρη η ήπειρος μέσα σε μια νύχτα καταβυθίστηκε, μέσα σε μια τρομαχτική καταιγίδα από λάβα και θειάφι. Όσοι απ’ τους Άτλαντες σώθηκαν κατέφυγαν στα παράλια της κοντινής ηπείρου (Αμερικής) και οι Έλληνες δυτικά, προς την Αλγερία όπου και διέσωσαν την αφήγηση της καταστροφής της ηπείρου. Αυτό που μας νοιάζει όμως είναι τι έγινε μετά την εξαφάνιση της νήσου. Ο πόλεμος αυτός, όσο κι αν κράτησε, ήταν εξουθενωτικός για τους Έλληνες και ο κίνδυνος να περάσουν σε λάθος χέρια τα θεία μυστικά τους, ήταν μεγάλος. Τότε οι αρχιερείς σε συνεργασία με τους καλλιτέχνες δημιούργησαν μια ομάδα, την ομάδα Έψιλον, την ονόμασαν έτσι επειδή οι Έλληνες θεοί (και κατά συνέπεια οι Έλληνες) προέρχονται απ’ το άστρο Έψιλον του Σειρίου, με σκοπό να προστατεύει την ελληνική φυλή και να κρατήσει ζωντανές τις αξίες της. Με τελετές και μυήσεις τα κατάφεραν και το ελληνικό έθνος μπόρεσε να αναγεννηθεί μέσα απ’ τις στάχτες του! Αποδείξεις για τα λεγόμενά μου υπάρχουν πολλές (π.χ. τα βάζα και οι αμφορείς με θαυμάσιες ελληνικές παραστάσεις, που βρίσκονται στα κρατικά μουσεία του Βερολίνου, με την υπογραφή κάτω χαμηλά «ΟΜΑΣ Ε»!!) και έχουν γραφτεί και ειπωθεί πολλά γι’ αυτό το θέμα (τους Έψιλον δηλαδή),αλλά πρέπει κάποτε να χωριστεί η αλήθεια με το ψέμα και η χιλιοταλαιπωρημένη Ελλάς να πάρει τη θέση που της αξίζει.

Τι γίνεται όμως σήμερα;; Στις μέρες μας , η οργάνωση Έψιλον είναι ένας θρύλος, που ενσαρκώνει τις επιθυμίες και τους πόθους όλων των Ελλήνων. Ποια είναι όμως τα «πιστεύω» των (Ε);Η ομάδα αυτή δεν ανήκει σε καμία πολιτική παράταξη παρά μόνο στην ιερή εκείνη ιδέα που ονομάζεται Ελλάς. Στόχος τους είναι η συμφιλίωση των λαών, η κατάργηση των ναρκωτικών αλλά κυρίως να αποκτήσει η Ελλάδα τις σκλαβωμένες πατρίδες (Α.Ρωμηλία, Κύπρο, Μ.Ασία, Κωνσταντινούπολη κλπ) που μέσω του πολέμου έχασε, ώστε η χώρα μας να ξαναγίνει όπως ήταν τα χρόνια του κοσμοκράτορα Αλέξανδρου, μια χώρα που ενέπνεε σεβασμό και περηφάνια σε όλους!

ΤΟ ΥΠΕΡΟΠΛΟ ΜΠΕΒΑΤΡΟ

Η προηγμένη τεχνολογία των Εψιλον, θα μπορούσε και τώρα να δωθεί στο Ελληνικό κράτος, αλλά τα υψηλόβαθμα στελέχη της (Ε) , γνωρίζουν οτι αυτοί που κυβερνάνε τον τόπο αυτή τη στιγμή,είναι απλώς πιόνια των Σιωνιστών.Ετσι έχουμε το εξής συγκλονιστικό γεγονός: Ενώ οι επιστήμονες της (Ε) κατασκεύαζαν το Μπέβατρο (εδώ σε μια μεγάλη παρένθεση να σας εξηγήσω τι είναι το Μπέβατρον.Το Μπέβατρον λοιπόν, γνωστό και ως «Γοργόνειο» και « η κεφαλή της Μεδούσης»,είναι ένα υπερόπλο, ένα σύστημα για τη σύντηξη του πλάσματος της ύλης-σε καμιά περίπτωση δεν το συγχέουμε με τη σύντηξη του πυρήνος της ύλης- και έχει φωτοδέσμη πλάσματος.Αυτό σημαίνει ότι το πλάσμα που προέρχεται από τη σύντηξη της ύλης, εξερχόμενο απ’ το μαγνητικό πεδίο, γίνεται φωτοδέσμη, δηλαδή ακτινοβολία.Το υπερόπλο αυτό βρίσκεται σε κάποια χώρα της Αφρικής ενώ οι Εβραιο-σιωνιστές, το «παρουσίασαν» στη ξένη ταινία : «Τζέημς Μποντ πράκτωρ 007:Επιχείρηση ‘Χρυσά Μάτια’(James Bond, Goldeneye)) , οι πολιτικοί κάλεσαν τον εκδότη της εγκυκλοπαίδειας του «ΗΛΙΟΥ» Ιωάννη Πασσά, τον αστρονόμο Κωνσταντίνο Χασάπη, τον πυρηνικό-φυσικό Γεώργιο Γκιόλβα κ.α. και τους ζήτησαν τα σχέδια του αντιεροπορικού σχεδίου ‘ΑΡΤΕΜΙΣ’ ,το οποίο αποτελεί μέρος των σχεδίων του ‘Μπέβατρο’. Οι Απολλώνιοι είχαν παραδώσει τα σχέδιά του και είπαν στους πολιτικούς ότι αυτός που θα τα προδώσει, θα εκτελεστεί αμέσως.Οι Εψιλον τώρα, μπορεί αφιλοκερδώς να κατασκεύασαν το υπερόπλο αυτό ,αλλά οι πολιτικοί «ηγέτες» (όπως ομολόγησαν ο Ι.Πασσας, ο Ι. Φουρακης κ.α.) ΠΟΥΛΗΣΑΝ τα σχέδια στο Ισραήλ, το οποίο με τη σειρά του τροφοδοτεί το ‘ΑΡΤΕΜΙΣ’ και σε άλλες χώρες, συμπεριλαμβανομένου και της Τουρκίας (αν κάποιος έχει αμφιβολίες,ας διαβάσει το βιβλίο του Ι. Πασσά «Η αληθινή προϊστορία», σελ.26-28 και 56-58)!Με λίγα λόγια ,οι της (Ε) το ένα βράδυ δίνουν τα σχέδια του συστήματος και το ίδιο βράδυ οι πολιτικοί τα παραδίδουν στους Ισραηλίτες!

Τελειώνοντας , να πω ότι η Ομάδα Εψιλον έχει ανακαλύψει και άλλα κύματα, μη Ερτζιανά,πράγμα το οποίο σημαίνει ότι δεν εξασθενεί η δύναμή τους(δεν ισχύει ο νόμος των αντιστρόφων τετραγώνων).Τα κύματα αυτά έχουν τεράστια ισχύ,ώστε να δημιουργούν πύρηνες ενεργειακές σφαίρες!Χρησιμοποιούνται σε υπερόπλο που αντλεί δύναμη απο γεννήτριες ΜΟΡΑΥ, χρησιμοποιώντας εκρήξεις για τη παραγωγή ενέργειας και επιπλέον έχει τη δυνατότητα να παράγει τετραδιάστατα κύματα σε κάθε σημείο του χωροχρόνου.

Αυτά τα ανακάλυψε ο κορυφαίος Σερβος Φυσικός Νίκολα Τέσλα ,μαζί με τον Ελληνα Κ. Καραθεοδωρή, οι οποίοι- λένε- ήταν μέλη της Ε’.

Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΨΙΛΟΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ

Η μυστική ομάδα (Ε) εκδηλώθηκε για πρώτη φορά, τουλάχιστον επίσημα, τα χρόνια της επανάστασης του 1821.Εκδηλώθηκε τρόπος του λέγειν , αφού ποτέ δεν έγινε αναφορά στο όνομα της, αλλά στο κάλυμμα αυτής ,που δεν είναι άλλη από την Φιλική Εταιρία. Στη πραγματικότητα η Φιλική Εταιρία, δεν ήταν παρά πλόκαμος της (Ε) με τους τρεις ιδρυτές της (τους Νικόλαο Σκουφά, Αθανάσιο Τσακάλωφ και Εμμανουήλ Ξάνθο) να είναι μυημένα, απεσταλμένα μέλη των Έψιλον. Η «Αόρατος Αρχή», το όνομα που χρησιμοποιούσαν για να αναφερθούν στην ομάδα Έψιλον, έδωσε το σύνθημα για τον μεγάλο αγώνα της επιβίωσης του έθνους.

Από τότε πέρασαν αρκετές δεκαετίες , για να φτάσουμε στο 1965, ημερομηνία που ιδρύθηκε άλλο ένα τμήμα της Έψιλον, αρκετά γνωστό στον κόσμο, με την ονομασία Π.Α.Κ.Ε.Α.Δ (Παγκόσμιο Κέντρο Ερευνών Ανθελληνικών Δραστηριοτήτων), το οποίο είχε αρκετές επιτυχίες , όπως λόγου χάριν, την ανακάλυψη του περιβόητου «Πειράματος της Φιλαδέλφεια» που έλαβε χώρα στις Η.Π.Α. Άλλα τμήματα είναι εκείνα της Θεσσαλονίκης, με την ονομασία «Οδυσσεύς» αλλά και στον Όλυμπο, με κωδικό όνομα «Αετοί του Ολύμπου», το τμήμα αυτό έχει τους καλύτερους ελεύθερους σκοπευτές στον κόσμο.

Επίσης υποομάδες της Έψιλον βρίσκονται και στο εξωτερικό. Στη Γιουγκοσλαβία εδρεύει η υποομάδα 48, με κωδικό όνομα «ΜΗΔΕΙΑ».Παρόμοιες βάσεις υπάρχουν στην Νέα Ατλαντίδα (Αμερική), στην Αργεντινή, στο Μεξικό, στην Αφρική , στην Ιταλία και στην Αυστραλία.

ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΕΨΙΛΟΝ;

Ενδεικτικά, ως μέλη της ομάδας Ε φέρονται οι παρακάτω:

Ιωάννης Πασσάς ( συγγραφέας, εκδότης της εγκυκλοπαίδειας του Ηλίου), ο καθηγητής Κώστας Καραθεοδωρής ( φημισμένος Έλληνας μαθηματικός, 1873-1950, που θεωρείται από πολλούς ως ο πατέρας της Θεωρίας της Σχετικότητας την οποία κάποια «εχθρική» λέσχη έδωσε στον Αϊνστάιν), ο Αριστοτέλης Ωνάσης, ο Παύλος Βαρδινογιάννης, ο στρατηγός Χ. Νικολαίδης ( της Αργεντινής), ο Κ. Τσίπης (ο ελληνικής καταγωγής επικεφαλής του προγράμματος Πόλεμος των ¶στρων), ο Αντώνης Τρίτσης ( τέως δήμαρχος Αθηνών), ο τέως αρχιεπίσκοπος Βορείου και Νοτίου Αμερικής, ο Τζωρτζ Τζάνες ( αξιωματούχος της D.I.A που δολοφονήθηκε από την 17Ν), ο Δημήτριος Αγγελόπουλος και ο Αλέξανδρος Αθανασιάδης-Μποδοσάκης, ο Σωτήριος Σοφιανόπουλος ( τέως πρόεδρος της ΧΡΩΠΕΙ), ενώ διάφορες πληροφορίες σχετίζουν με την υπόθεση και τον Γεώργιο Γκιόλβα ( πυρηνικός φυσικός, μηχανολόγος) και άλλοι, επώνυμοι ή ανώνυμοι. Με την υπόθεση «Έψιλον» συνδέονται επίσης η θρυλική Ομάδα Κατράκη και τα μέλη της ( πολλά έχουν διαδοθεί για τις περιβόητες εργασίες τους και για το βιβλίο Κοσμοσκάφος στα γύρο Έψιλον του Γ. Λευκοφρύδη), ο αστρονόμος και συγγραφέας Κ. Χασάπης, ο συγγραφέας-ερευνητής Θεόδωρος Αξιώτης, ο καθηγητής Δημήτρης Λιαντίνης και τέλος, οι συγγραφείς Γιάννης Φουράκης και Φαέθων Κεραμικός ( Ανέστης Κεραμυδάς) καθώς πολλά στοιχεία για την Ε, υπάρχουν στα βιβλία τους.

Μετά από ανεξακρίβωτες φήμες, φαίνεται και κάποιες εταιρίες να συνδέονται με την ομάδα Ε. Αυτές είναι η ΧΡΩΠΕΙ, η ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΠΑΤΡΑΪΚΗ, η ΠΥΡΚΑΛ, η ΛΑΡΚΟ, η ΚΟΣΜΟΓΚΑΖ κ.α.

Οργανώσεις φιλικές προς την Έψιλον.

Οι «Αβρωνυχίδες» της Αυστρίας.

«Ανδρομέδειοι» της Ιταλίας.

«Opus Dei » της Ισπανίας.

Η ομάδα ΖΕΥΣ της Αυστραλίας.

Η οργάνωση Uranus της Σκοτίας.

Τέλος, η «Άγνωστος Δύναμις» φαίνεται να έχει και στενές σχέσεις με το Ιράκ και τη Συρία, τα Τάγματα «Ελ-Ααρ» και «888» του Ιρακινού Στρατού, τους Σούφι, τους Παλαιστίνιους (που πολλοί είναι κρητικής καταγωγής), την PLO, τους Γιεζίντι και τους Βάσκους αυτονομιστές ενώ έχουν ακουστεί και κάτι περίεργα περί κύκλων στο Θιβέτ ( η λέξη για μερικούς μεταφράζεται ως Θείον Ιδεών Βασιλέων Ελλήνων Τρόπαιο) και στην Ινδία…

ΣΥΝΟΔΟΙ ΠΛΑΝΗΤΩΝ

Στις 5 Φεβρουαρίου 2000,ώρα Γκρήνουιτς 10 π.μ., έγινε η πρώτη ολική σύνοδος:Κρόνος,Δίας,Άρης,Ερμής,Ήλιος,Σελήνη,Αφροδίτη.Τότε η Μεγάλη Περίπολος βρισκόταν στη σκοτεινή πλευρά της Σελήνης,ενώ τα επανδρωμένα διαστημόπλοια των Η.Π.Α. δεν είχαν την δυνατότητα να απογειωθούν…

4 Μαρτίου 2000: Κρόνος,Δίας,Άρης,Ήλιος,Ερμής,Σελήνη,Αφροδίτη.

5 Μαίου 2000: σύνοδος: Άρης,Κρόνος,Δίας,Ήλιος,Ερμής,Αφροδίτη.Ανάμεσα στον Κρόνο και τον Δία θα βρίσκεται η Σελήνη.Αυτό σημαίνει ότι η διαφορά των 16 ωρών θα μπλοκάρει τα κομπιούτερ και οι Αμερικανοί θα χάσουν τον έλεγχο του χωροχρόνου.Τότε η Μυστική Αδελφότητα θα ενεργοποιήσει όλα τα τελετουργικά ρεύματα της Αλάσκας,με αποτέλεσμα οι Η.Π.Α. να μην μπορούν να ελέγξουν το Βορρά.

8 Μαίου 2000,σύνοδος:Σελήνη,Άρης,Ήλιος,Κρόνος,Δίας,Ερμής,Αφροδίτη (ο Κρόνος ,ο Δίας κι ο Ερμής θα είναι πίσω απ’τον Ήλιο).Η μέρα που θα λήξει το συμβόλαιο των ΗΠΑ με τον Παναμά για τη διώρυγα.Την διώρυγα του Παναμά την έχουν αγοράσει κάποιοι άγνωστοι μιας εταιρίας ονόματι «SEA».Συνεπώς ο Παναμάς με την Αλάσκα,δύο σημαντικά σημεία των Η.Π.Α δεν θα είναι πια υπό τον έλεγχό τους.

2 Αυγούστου 2000,σύνοδος: Σελήνη,Αφροδίτη,Ήλιος,Άρης,Ερμής,Δίας,Κρόνος.Το μίσος μεταξύ των Βόρειων και των Νότιων Αμερικανών θα έχει φτάσει στο απροχώρητο.Η Αδελφότητα των Ελλήνων περιμένει υπομονετικά…

21 Μαρτίου 2002,σύνοδος:Δίας,Σελήνη,Κρόνος,Άρης,Αφροδίτη,Ήλιος,Ερμής.Μέχρι τότε, τα δάση των Η.Π.Α θα έχουν γίνει στάχτη.Οι κυκλώνες και οι τυφώνες θα ρημάξουν την Νέα Ατλαντίδα (όπως και γίνεται σταδιακά).Οι δε σεισμοί θα τη πλήξουν στο έπακρο.Την ίδια στιγμή,ο ρώσικος στρατός θα έχει διακαή πόθο να σφάξει τη Τουρκία…

10 Ιουλίου 2002,σύνοδος:Αφοδίτη,Άρης,Δίας,Ήλιος,Σελήνη,Ερμής,Κρόνος.Όλα τα ουράνια φαινόμενα επηρεάζουν τις ευρωπαϊκές χώρες.

31 Αυγούστου 2002,σύνοδος: Αφοδίτη,Ερμής, Ήλιος, Άρης, Δίας, Κρόνος,Σελήνη. Η Καλιφόρνια θα φαίνεται σαν σεληνιακό τοπίο εξαιτίας των πυρκαγιών, ενώ στην Αγγλία θα συμβούν τρομακτικά γεγονότα, όπως καταβυθίσεις.

1 Μαίου 2003,σύνοδος:Δίας,Κρόνος, Ερμής, Ήλιος,Σελήνη,Αφροδίτη.Η Αδελφότητα των Ελλήνων θα περιμένει το αστρόπλοιο «Θησεύς».Επίσης,θα αρχίσουν να αφυπνίζονται όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια.

21 Ιουλίου 2004,σύνοδος:Δίας,Σελήνη,Άρης,Κρόνος,Ερμής,Ήλιος,Αφροδίτη.Αποτέλεσμα:θα αφυπνιστούν όλοι όσοι έχουν ελληνικά γονίδια.Στην Ιταλία, στην Γαλλία (περιοχή Μασσαλίας) και τη χώρα των Βάσκων θα υπάρξουν μεγάλα προβλήματα.Οι Ευρωπαίοι πολιτικοί ηγέτες,όταν δουν αυτήν την εξέλιξη,ιδίως απότην Ελλάδα,δεν θα ξέρουν που να κρυφτούν.
15 Οκτωβρίου 2004,σύνοδος:Σελήνη,Ερμής,Ήλιος,Άρης,Δίας,Αφροδίτη,Κρόνος.

Πλήρης αναρχία επικρατεί στις Η.Π.Α και θα ξεσπάσει ένα απίστευτο οικονομικό κραχ,μεγαλύτερο απ’αυτό του 1929.Οι Άριστοι Έψιλον περιμένουν το τελευταίο καλό οιωνό,και καλός οιωνός είναι ότι ο παντεπόπτης Ζευς θα μείνει πίσω στη Γη και θα επιβλέπει τα πάντα ενώ στη πρώτη γραμμή θα βρίσκεται ο νικητής Έλληνας θεός του πολέμου,ο τρομερός Άρης!Ας δούμε λοιπόν το τελευταίο σημαντικό ουράνιο φαινόμενο,που πρόκειται να επηρεάσει όλη τη Γη:πρόκειται για τη φοβερή σύνοδο του 2012: Άρης,Κρόνος,Ερμής,Ήλιος,Αφροδίτη,Σελήνη,Δίας.Τα πάντα θα είναι απογυμνωμένα και οι της ιερής ομάδας Έψιλον θα πάρουν τον έλεγχο. Η χώρα των θεών,ονομασθείσα ΕΛΛΑΣ, ξαναγεννιέται!


Αγαπητέ/ή αναγνώστη/στρια,

Μπροστά σου βλέπεις ένα ενδιαφέρον έγγραφο. Ο γράφων αυτού του κειμένου δεν είναι συγγραφέας αλλά αντιγραφέας σε ένα κολλάζ γνώσεων και πληροφοριών ,οι οποίες αφορούν την Ελληνική φυλή και τον αιώνιο προστάτη της, την ομάδα Ε.

http://homepages.pathfinder.gr/the_unknowns/html/epsilon.htm


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 40 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy