ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Όρος Πεντελικόν
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
chaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 00:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chaos
file mou davelis666 ,
to epsaksa ligo akoma , kai anakalupsa oti eixes dikio en meri . ta pragmata gurw apo ton planiti x kai tin penteli einai ligo mperdemena . mia apo tis 8ewries pou diavasa einai oti ston planiti x apoikei enas politismos anti8etos apo auto twn legomenwn vrill. einai mia fili idia me tin an8rwpini kai einai antimetwpi twn parapanw. akoma diavasa sta grigora gia kapoio sta8mo pou eixe dimiourgi8ei stin penteli , agnwstos o skopos , pou eixan paratiri8ei perierga fenomena kai telika anatinx8ike . den mporesa na to psaksw polu giati exw sovaro provlima me to internet ( molis perasoun 10 lepta kleinei) omws sou uposxomai molis to ftiaksw na to psaksw perissotero kai na steilw kai kapoies fwtografies sto forum . kalinuxta.

believe only what you see.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 00:33:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Χαιρετε και παλι και καλο χειμωνα.

Ειναι ιδιαιτερα ευχαριστο να βλεπουμε και νεα ατομα στην παρεα μας!
Αυτο που λεει ο φιλος Νταβελης πιστευω οτι οσο μπορουμε πρεπει να το εφαρμοσουμε. Θα ηταν μια καλη ιδεα να φυτεψουμε κανα δεντρακι! Το εχω βεβαια ξαναπει στο φορουμ αλλα δυστυχως ουτε ο ιδιος δεν μπορεσα να κανω κατι. Ελπιζω φετος μια τετοια δραστηριοτητα να γινει και εγω θα χαρω να συμμετασχω οπως πιστευω και πολλοι απο εδω μεσα. Καλο χειμωνα σ ολους, καλα μαθηματα σε μαθητες κ φοιτητες κ καλη δυναμη σε εργαζομενους

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 02:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
την ιδια αποψη σατυρε εχω και εγω αλλα απο την μια μιλησα εγω για μαζεμα σκουπιδιων απο την αλλη ειχες την πολυ καλη ιδεα εσυ για φυτεμα δεντρων και μαλλον οι απανταχου λατρεις της πεντελης θα μειωθουν κατακορυφα και εδω που τα λεμε δεν τους παρεξηγω αυτες ειναι δραστηριοτητες που θελουν καλο καιρο (ο οποιος τωρα τελευταια ειναι λιγο αστατος δεν θελουμε να γινουμε μουσκεμα σε τετοιο υψομετρο θελουμε?) κ απο εδω και περα τα βουνα θα εχουν πολυ κρυο και το φυτεμα θελει τρελη οργανωση και τουλαχιστον υποστηριξη απο καποιο φορεα (ο οποιος θα αναλαβει να φερει τα δεντρακια γιατι απο οτι ξερω δεν τα χαριζουν και γενικα θα υποστηριξη την προσπαθεια αυτη) εκτος και αν καποιοι θελουν να φυτεψουν αλλα πραγματα εκτος απο ελατακια οποτε δεν θα χρειαστει υποστηριξη απο κανεναν οργανισμο εκτος απο καποιον που θα αναλαβει να τους πηγαινει τσιγαρα στην φυλακη αλλα για να σοβαρευτω και λιγο καλο θα ηταν να γινουν ολα αυτα καποια στιγμη για να εχουμε σαν θεμα συζητησης την πεντελη και του χρονου αλλα για να την συζητανε και τα παιδια μας τα επομενα χρονια σαν ζωντανο βουνο και οχι σαν μνημειο της εγκαταλειψης

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 12:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
"Οικόπεδα με θέα, στην καταπράσινη Πεντέλη".

Τελικά έχετε σκεφτεί τί εννοούμε με τον όρο "ποιότητα ζωής" στην πράξη; Να αποχτήσουμε ένα μεγάλο μοντέρνο σπίτι μέσα σε μια περιοχή πρασίνου (φτιάχνοντας έτσι μια ζώνη τσιμέντου στην μέση, μπαζώνωντας και μερικά ρέματα που έτσι κι αλλιώς δεν έχουν πιά νερό), και ανέσεις στο σπίτι, το γραφείο, τον δρόμο, με ελεγχόμενο κλιματολογικό περιβάλλον (air condition).

Και μετά αποδοκιμάζουμε τις αλλαγές στο κλίμα, τους φονικούς καύσωνες και τις καταστροφικές πλημμύρες...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 20:15:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
http://www.xo.gr/whitepages/gr

Ο ονομαστικός κατάλογος τού ΟΤΕ βγάζει 14 Νταβέληδες...!!!

Λέτε να...???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 00:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
τι? να τους παρεις τηλεφωνο και να τους ζητησεις να ανεβουν στην πεντελη για να καθαρισουν και να φυτεψουν δεντρα? η να το παιξεις απογονος ενος απο τα θυματα του και να ζητησεις αποζημιωση? αστειευομαι φυσικα δεν πιστευω να παρεξηγηθηκες

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 11:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao

Αυτό θα κάνω, endorama!
Τηλέφωνο, και:
"Έλ΄αφεντικό, ο Κακαράπης είμαι. Μ΄έκλεισαν στη σπηλιά, έλα να με ξεκλειδώσεις"
Ποιός ξέρει τί θα βγάλω έτσι από πάνω από 50 νταβέληδες σ΄όλη την ελλάδα...!
Όλο και κάποιο γονίδιο θα το πιάσει λόξυγγας...
Έλπίζω μόνο νά΄ναι απ΄τα καλά, τα Ε...!!!

Φουστανέλα φορούσε ο Νταβέλης;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 14:17:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Πόσοι Νταβέληδες υπάρχουν στον τηλεφωνικό κατάλογο;
Ποιοι από αυτούς είναι γνήσιοι απόγονοι του λήσταρχου;
Φορούσε φουστανέλα ο Νταβέλης;
Κ αν ναι, τι μήκος είχε κ πόσες πτυχές;

Οσοι έχετε ανάλογες απορίες... ήρθε η ώρα να χαρείτε!!!
Ο διάσημος ερευνητής kakao έχει αναλάβει να εξιχνιάσει τα παραπάνω μυστήρια...κ άλλα πολλά....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 16:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Τι να κάνω... γκίνιες!!!
Αχ, να είχα μια ποιητική συλλογή σαν τού ntavelis666...
πολύ θα συγκινούσα τα λεπταίσθητα πλάσματα!!!

Edited by - kakao on 09/09/2003 17:05:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 18:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Καλησπέρα κι΄απο 'μένα.
Θα ήθελα να συζητήσω μαζί σας για κάτι που με απασχολεί καιρό τώρα, αλλά δεν έτυχε μέχρι στιγμής να μιλήσουμε για αυτό.
Αναφέρομαι στο τι επιρροή έχει ασκήσει στον εσωτερικό μας κόσμο αυτό το Βουνό. Έχει τύχει και έχω μιλήσει με γεροντότερους (κατοίκους του Βουνού) για αυτό, και μου είπαν πράγματα που σου δίνεται η εντύπωση οτι μιλάνε για το Θεό τον ίδιο! Πιστεύω πως ένα ακόμα απο τα παράδοξα της Πεντέλης μας, είναι η πανίσχυρη επιρροή που ασκεί στην ψυχολογία μας. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, αν το θέλετε και εσείς, να περιγράψετε εδώ τι νιώσατε (αν βέβαια νιώσατε) να εισβάλλει μέσα σας στην πρώτη επίσκεψη σας στην Πεντέλη αλλά και τι συνεχίζετε να νιώθετε. Αυτή η παράκληση ισχύει και για τους ανθρώπους που έγραφαν εδώ παλιότερα.
Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.
Με εκτίμηση
Νταβέλης666


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 21:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
Aγαπητέ Ntavelis666

Πρώτα απ' όλα σ' ευχαριστώ για το e-mail σου και για τα καλά σου λόγια. Eίναι κάτι περισσότερο από βέβαιο πως πολύ σύντομα θα τα πούμε κι από κοντά.

Σε ό,τι αφορά την Πεντέλη έχω να καταθέσω το εξής: Aπό την Kαραμπόλα, την υψηλότερη κορυφή της Πάρνηθας, η όψη της Πεντέλης δεν είναι η συνηθισμένη. Oύτε ραντάρ φαίνονται. ούτε τίποτα. Tο ίδιο και ο Yμηττός. Ίσως αυτά τα τρία βουνά να σχηματίζουν κάποιο τρίγωνο.

Στο όνομα της Aγίας EπιστήμηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 21:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος
Αγαπητοί φίλοι-ες,

Γνωρίζω ότι το θέμα,στο οποίο θα αναφερθώ στην συνέχεια,είναι
ίσως εκτός της γενικής θεματολογίας του παρόντος topic.Αποφά-
σησα όμως να κάνω μία σύντομη αναφορά,μια και πολλοί φίλοι,
έχουν αναφερθεί στο συγκεκριμένο θέμα,σαν μία "μυστήρια" ε-
φαρμογή πάνω στο βουνό της Πεντέλης.
Το θέμα στο οποίο θα αναφερθώ,πολύ σύντομα και εκλαικευμένα,
είναι το περίφημο πρόγραμμα "HAARP".
Το όνομα του προγράμματος είναι στην ουσία ένα ακρωνύμιο που
προκύπτει από τα αρχικά των λέξεων : High frequency Active Aurora
Research Program.(HAARP)
Το πρόγραμμα αυτό είναι στην ουσία μια επιστημονική προσπάθεια
σκοπεύουσα στην μελέτη των στοιχείων της Ιονόσφαιρας και της γε-
νικής της συμπεριφοράς.Δίδεται δε επί μέρους έμφαση στην δυνατό-
τητα καλλίτερης κατανόησης και χρήσης της Ιονόσφαιρας,προκειμέ-
νου να διευρίνουμε τις μεθόδους τηλεπικοινωνίας και συστημάτων
παρακολούθησης για αστικές και στρατιωτικές ανάγκες.Το θέμα "παρακολούθηση" ίσως να απαιτούσε περισσότερη συζήτηση,αλλά
θα οδηγούμαστε εκτός του νοήματος της παρούσης αναφοράς.
Έτσι εν συντομία θα αναφερθώ στη τεχνική-επιστημονική δομή του
προγράμματος.
Το πρόγραμμα HAARP αποτελείται από δύο σκέλη κατηγοριών έ-
ρευνας και εφαρμογών:
1.ΟΡΓΑΝO ΕΡΕΥΝΑΣ ΙΟΝΟΣΦΑΙΡΑΣ (IRI).
H συσκευή αυτή αποτελείται από έναν πομπό υψηλής ισχύος (10-40
KW),που εκπέμπει υψηλές συχνότητες (HF).Συνήθως σαν περιοχή HF
θεωρούμε τις συχνότητες εκείνες που ξεκινούν πάνω από τα βραχέα
κύματα (SW) και καταλίγουν στις πολύ υψηλές συχνότητες (VHF).Οι
κλίμακες ανάμεσα στα SW και στα VHF,δεν καθορίζονται διεθνώς.Κυ-
μαίνονται και διαφέρουν ανάλογα με τις Νόρμες κάθε κράτους και συ-
στήματος (CCIR και FCC).Φυσικά ο πομπός είναι εξοπλισμένος και
με τις ανάλογες κεραίες.Χαρακτηριστικό τους είναι το μεγάλο τους
μέγεθος.
Η συσκευή IRI,χρησιμοποιείται,προκειμένου,για σύντομο χρονικό διά-
στημα να διευρύνει μια συγκεκριμένη και περιορισμένη περιοχή της
Ιονόσφαιρας,για επιστημονική μελέτη.
2.ΣΥΝΟΛΟ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥ-
ΩΝ.
Οι συσκευές αυτές έχουν σκοπό την εξέταση και μελέτη της φυσικής
προόδου που θα εμφανίζεται στην διευρυμένη από την IRI,περιοχή της
Ιονόσφαιρας.Η παρατήρηση και εξέταση της προόδου-μεταβολής της
διευρυμένης από την ελεγχόμενη χρήση του IRI,θα επιτρέψει στους επιστήμονες να κατανοήσουν καλλίτερα τι ακριβώς συμβαίνει,συνεχώς
στην Ιονόσφαιρα,κάτω από την συνεχή και φυσική επίρρια του Ηλιου.
Τα επιστημονικά αυτά όργανα μελέτης είναι εγκατεστημένα στο αντί-
στοιχο παρατηρητήριο HAARP και είναι χρήσιμα για μια ποικιλία συ-
εχούς έρευνας ΧΩΡΙΣ να είναι απαραίτητη η συνεχής χρήση του IRI.
Ανάμεσα σ’αυτές τις μελέτες είναι ο χαρακτηρισμός της Ιονόσφαιρας
χρησιμοποιόντας δέσμες τεχνητών δορυφόρων,τηλεσκοπικών παρατη-
ρήσεων της λεπτής δομής του Σέλαος καθώς και καταχωρήσεων των
μεταβολών του στρώματος του Όζοντος.


Φιλικώτατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 10:22:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
quote:
Ίσως αυτά τα τρία βουνά να σχηματίζουν κάποιο τρίγωνο.

Τρία σημεία σχηματίζουν, βέβαια, πάντα τρίγωνο!

(εκτός αν βρίσκονται στην ίδια ευθεία... μάλιστα, μάλιστα... πολύ καλή αυτή η εγκυκλοπαίδεια...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:34:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
πολυ καλα τα λες Oannes το εχω προσεξει και εγω αυτο απο διαφορα σημεια που βλεπουν στο λεκανοπεδιο
τωρα το κακαο πως τα ειδε και τα διαβασε μεσα απο την κουπα δεν ξερω αλλα τι ανοητος που ειμαι μερικες φορες
το γραφει η κουπα σαν σλογκαν ετσι δεν ειναι κακαο? οχι το οτι ειμαι ανοητος καμμια φορα αυτο το ξερω μιλαω για το σλογκαν στην κουπα.
αστειευομαι παντα μην το παρεις προσωπικα

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 16:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
κακάο κάνε και καμιά δουλειά βρε! Πάρε χάρτες, χάρακες, διαβήτες και βρες μας την σχέση των 3 βουνών της Αττικής...

Αντε και από αύριο ανοίγουν και τα σχολεία!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 17:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
παντως κακαο στην γεωμετρια δεν θα εχεις προβλημα αφου κανεις φροντιστηριο στο ESOTERICA αντε σου ευχομαι και μια θεση διπλα στον πυθαγορα και αν οχι διπλα τουλαχιστον λιγο παρακατω δεν σε πειραζει ε?.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 18:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Καλησπέρα!!!

Μόλις πριν από 2 μήνες μπήκα για πρώτη φορά στο Esoterica και άρχισα να ψάχνομαι λιγάκι παραπάνω.Το forum το βρήκα ψάχνοντας πληροφορίες για την περίφημη Σπηλιά του Νταβέλη στην Πεντέλη.Βασικά έψαχνα τρόπο να πάω εκεί και πληροφορίες για τα όσα περίεργα είχα ακούσει για την σπηλια.Επίσης μόλις πρίν απο 2 μήνες έβγαλα το δίπλωμα οδήγησης και άρχισα να ανεβαίνω στην Πεντέλη.Από την πρώτη μέρα που ανέβηκα κατάλαβα αυτό που λέει ο Νταβελης666 οτι δηλαδη το βουνό τον τραβάει!Πηγαίνω μόνο και μόνο για βόλτα σχεδόν κάθε βράδυ!
Θέλω να τονίσω οτι δεν εχω κανένα σκοπο να ανεβώ στο βουνο, στην σπηλιά ή σε οποιοδήποτε άλλο μέρος της Πεντέλης ψάχνοντας άτσαλα για πλασματάκια και σημάδια εξωγήινων από τα αρχαία χρόνια γιατί ξέρω οτι το μόνο που θα κατάφερνα θα ήταν να σπάσω κανένα πόδι ή να δώ τίποτα περίεργο και να κατουρηθώ πάνω μου !!!Οι γνώσεις μου σε τέτοια θέματα είναι ελάχιστες και εντάσσονται στα όρια της μπουρδολογίας μέσα στις παρέες.Οποιουδήποτε είδους αληθινή αναζήτηση την αφήνω σε ανθρωπους εμπειρότερους και πιο διαβασμένους από εμένα που απ'ότι βλέπω υπάρχουν αρκετοί εδώ (προφανώς δεν έχω τόνο ειρωνίας έτσι;)
Το μόνο που ήθελα να ρωτήσω είναι κάτι το οποίο μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει για αυτό το φαινομενο το οποίο παρατήρησα.
Πηγαίνοντας από την Μονή Πεντέλης προς Νέα Μάκρη και αμέσως μετά την τοποθεσία Καραούλι σε μία κατηφόρα κατάλαβα οτι το αυτοκίνητό μου αντί να επιταχύνει έκοβε ταχύτητα.Ύστερα από έπανειλλημένες δοκιμές πολλών ημερών είδα οτι δεν είναι της φαντασίας μου και ότι ακόμα και με σβηστή την μηχανή το αυτοκίνητο ανέβαινε την ανηφόρα!Επίσης άκουγα και ένα περίεργο υπόκωφο βουητο με αυξο-μειούμενη ένταση.
Με τις ελάχιστες γνώσεις μου θα μπορούσα ίσως να συμπεράνω ότι ήταν το TAOS HUM.Θα ήθελα αν δεν γίνομαι βάρος να μου δώσει κάποιος πληροφορίες για την περιοχη αυτη και για αυτό το φαινόμενο

Σας Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Φιλικότατα Alchemist

http://www.alchemygothic.com/html/images/gallery/big_019.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 19:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Πρέπει να διαβάσεις το θέμα από την αρχή.....Αναφέρεται σε κάποια σελίδα...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 19:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY
ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ. ΕΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΗΔΗ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

Edited by - SUNNY on 11/09/2003 19:17:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 19:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Για την ακρίβεια πρωτοαναφέρεται στην 10η σελίδα....αλλά θα σου πρότεινα να διαβάσεις ολόκληρο το θέμα...Είμαι σίγουρη ότι έτσι κ αρχίσεις δεν θα μπορείς να ξεκολλήσεις...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 19:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta
Ουφ!Με βαρέθηκα πια, όλο μισά μηνύματα γράφω!
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΟS HUM;

Communicating at an unknown rate...

Edited by - Valnta on 12/09/2003 16:18:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 19:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Πάντα πολυλογούδες...

Εδώ: http://www.eskimo.com/~billb/hum/hum.html μπορείς να το "ακούσεις"...
("HUM" sound files, π.χ. http://www.amasci.com/hum/chco2-19.wav)

Μοιάζει, Αlchemist, μ΄αυτό που άκουσες;


Edited by - kakao on 11/09/2003 20:02:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 20:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Να σου πώ πως μπορώ να θυμηθώ απο που το διαβασα ψέματα θα σου πώ!
Μου φαίνεται πως πρέπει να είναι στο Ιρανόν που για κάποιο λόγο που δεν με άφορα έρχεται σε κόντρα με τον συμπαθέστατο Νταβέλη666.
(ΜΗ ΜΑΣΑΣ!Αν εσύ αρέσκεσαι σ'αυτο που κάνεις γραψτους όλους όσους σε κριτικάρουν με χυδαία και οχι εποικοδομιτική κριτική).
Anyway,μέσα σε αυτή την σελίδα έχει ενδιαφέρουσες πληροφορίες για το TAOS HUM.
Αν έχω καταλάβει σωστα πρέπει να είναι ο ήχος που πιάνει το ανθρώπινο αυτί όταν γινονται εκπομπές από πομπούς του ναυτικού της Αμερικής.Τον ήχο τον πιάνει το αυτί μας γιατι η συχνοτητα εκπομπής είναι πολυ κοντα στις συχνότητες που ακούμε.Δεν ακούμε τί λένε αλλά έναν ήχο σαν μηχανή diesel που έρχεται από μακριά.
Κατι τέτοιο.

http://www.alchemygothic.com/html/images/gallery/big_019.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 20:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Βασικά ρε Κακαο αν θυμάμαι καλά και χωρι΄ς να έχω διασταυρώσει τις πληροφορίες δεν μπορει

λεει ούτε το πιο ευαίσθητο μικρόφωνο να το συλλάβει αυτον τον ήχο.Κάτι παίζει με ηλέκτρικά

σήματα στον εγκέφαλο και κάτι τέτοια.Ελπίζω να λέω και τίποτα σοβαρο και όχι μόνο

βλακείες!Μολις μπώ πάντως (σε κανένα 10λεπτο) θα σου πω.THANX για το ενδιαφέρον

http://www.alchemygothic.com/html/images/gallery/big_019.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 20:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Λοιπόν άκουσα τους ήχους που έλεγες και όλοι σχεδόν (και τονίζω το σχεδόν) έμοιαζαν με αυτο που άκουγα στην Πντέλη.
Όμως ρε παιδιά μή με κοροϊδέψετε και μη με χαρακτηρίσετε παρανοϊκο τον ήχο αυτόν http://amasci.com/hum/avebury5.wav

τον άκουσα προχθές το βραδυ που είχα ανέβει στην Πάθνηθα στις κεραίες και έιχε παρα πολλά σύννεφα.Πλησίασα στην πη΄γη του και υπολόγιζα οτι ήμουν στα 10 μέτρα πο αυτήν και τότε άνοιξαν λιγάκι τα σύννεφα και ειδα μπροστά μου στην κατεύθηνση που άκουγα τον ήχο και σε απόσταση 50 μέτρων απο εμένα τον πύργο του ΟΤΕ που έχει εκέι επάνω εγκαταστασεις.Δεν νομίζω πως είχε τίποτα γεννήτριες στην κατευθυνση εκείνη.Μάλλον όμως άσχετο αυτό με το συγκεκριμένο topic αλλα παρ'ολα αυτα πολυ ενδιαφέρον τουλαχιστον για εμένα.

http://www.alchemygothic.com/html/images/gallery/big_019.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 20:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Alchemist, εγώ κοντράρω εδώ τον ntavelis666 κ΄εγώ δεν είμαι ο Iranon!!!

Πάντως, στο www.iranon.gr τα διάβασα κ΄εγώ, από κει και το link...
Έχει αρκετές λεπτομέρειες, πίνακες, κ.λπ.
π.χ. γιατί TAOS...;
παράξενο, ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 21:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Kakao εμένα δεν με νοιάζει ποιός και γιατί κοντράρει τον Νταβέλη666 απλά το ανέφερα γιατι μου έκανε εντύπωση.Ούτε εσένα ξέρω ούτε αυτόν και δεν ξέρω τι πρόβλημα έχετε μεταξύ σας.Κάτι θα ξέρεις για να του κολλάς και κάτι άλλο θα ξέρει αυτός για να σου απαντάει.Εγω απλά μου φάνηκε πολυ συμπαθη΄ς ο Νταβέλης666 όχι ώς άτομο αλλά ως συνομιλητής στο Forum.Δεν τον ξέρω ξανατονίζω για να τον συμπαθω ή όχι σαν άνθρωπο ούτε είμαι Φροιντ για να κρινω τον καθένα σας από τα λεγόμενα του και μονο μεσα στο Εσωτερικα.Δεν θέλω να ανακατευτω σε κανενός είδους διαμάχη και συγνώμη σε οποιονδηποτε και αν έθιξα.Αυτα

Τώρα για το TAOS...
Είναι όντως πολυ περιεργο και μου φαίνεται ότι πάλι στο Ιρανον είχα διαβάσει κάτι για μία Φωλία του Παγωνιου που για αλλη μια φορα δεν έχω ιδέα τί είναι.Αν μπορείς να με διαφωτίσεις με τις πληροφορίες σου το mail μου ειναι ανοικτο σε οτιδήποτε ξέρεις.Ευχαρίστως να ερθω σε επαφή μαζί σου.

From the top of this celestial temple, I hold the profet's severed head unto all nationsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 02:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama
φιλε μου Alchemist τον ξερω αυτον τον ηχο ειναι πολυ κλασικος και αφου αναφερεις και συννεφια ειναι ο κλασικος ηχος που βγαζουν οι πυλωνες της ΔΕΗ και οπου γενικα οπου περνανε καλωδια υψηλης τασης οταν η ατμοσφαιρα ειναι πολυ υγρη

μπορεις να κανεις και σχετικο πειραμα πηγαινε ενα μεσημερι που η ατμοσφαιρα ειναι σχετικη ξηρη και πηγαινε παλι μια μερα με συννεφια και γενικα υγρο καιρο θα δεις οτι μπορει να μην εχω αδικο

δεν χρειαζεται να ανεβεις και πανω απλα μια νυχτα με υγρασια πλησιασε πυλωνα της ΔΕΗ θα ακουσεις τον ιδιο ηχο και μαλιστα οσο πιο πολυ υγρασια τοσο πιο πολυ φασαρια αν εχει και ησυχια μπορει να ακουγεται και στα 100 μετρα και αφου αναφερεις και γεννητριες εκλεισε το θεμα

ρωτα και καποιον ηλεκτρολογο/ηλεκτρονικο το ιδιο θα σου πει τωρα δεν θυμαμαι βεβαια που οφειλεται αυτο το φαινομενο αλλα αν σε ενδιαφερει μπορω να το κοιταξω και να σου απαντησω με λεπτομερειες.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alchemist
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 02:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alchemist
Καλά αυτό το ήξερα!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν χρειαζόταν ενδόραμα!!
Πλάκα κάνω.Βασικά το ήξερα αλλα δεν το είχα συνδιάσει.Για τον ήχο στην Πεντέλη ποιά είναι η γνώμη σου?ΑΝ μπείς στο Site στο οποιο παραπεμπει ο κακαο και ακουσεις τον τριτο μου φαινεται ήχο θα καταλαβεις τι εννοω.Καποιος από τους ηχογραφιμενους ήχους ήταν ολόιδιος παντως.Ευχαριστω πολύ όλους σας για την ανταπόκρισή σας σε ένα τοσο χιλιομασημένο θέμα!

From the top of this celestial temple, I hold the profet's severed head unto all nationsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.296875
Maintained by Digital Alchemy