ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 18:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
...Ειχα κατι ..γυρίσματα σήμερα και δεν μπορεσα να μπω,αλλά,ρε μωρά, τι κατινιές ειναι αυτές;Ακόμη και το ....Αεράκι ξεθάρρησε....Το μωρό το μωρό το μωρό, να χαρώ να χαρώ να χαρώ...
Βρε νούμερα, έχετε κάτι που διαψεύδει την Αγία Γραφή,λεμε και ξαναλέμε;Βγήκε κάτι λάθος;Όχι..Σε λίγο θα μας πείτε και ποιά ομάδα είναι ο καθένας,για να μην τον λαμβάνουμε υπόψην, σε ότι γράφει...Αν είναι σωστά, το κοιτάξατε καθόλου;...
Βρε ρατσισμός,στη γνώση...Ο ενας, δεν πάει στο κλάμπ,δεν έχει κάμπριο,έ..δεν τον διαβαζουμε..Εντελώς σαπουνοπερα το πράγμα...
Δίκιο έχετε; Όχι και πάλι...Έ τότε,τουμπεκί ψιλοκομμένο,αλλά, πρέπει να έχεις και φιλότιμο,για να το κάνεις κι αυτό...

Τι θα γίνει ρε παιδια,μελέτη πάνω μου,ε;
Που να σας μείνει καιρός να διαβάσετε, μπάς και....ξεστραβωθείτε...Σουπιες, έ σουπιές...Έχετε πολύ πλάκα...Μοιάζετε πιτσιρίκια...Κρίσεις για άλλους και κουτσομπολιό...
Σοβαρευτείτε καμιά φορά, πείτε την αλήθεια,παραδεχτείτε ότι κανετε λάθος....Δεν είναι αργά...
Το θέμα παρεπιπτόντως, είναι η Αγία Γραφή, σε σχέση με την προέλευση του ανθρώπου..Διαφωνειτε ή συμφωνειτε;
Τι λετε;..Το θυμηθήκατε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 18:18:12  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί δεν ξεκινάς να επιχειρηματολογείς στις ερωτήσεις μου για αρχή τρέχαγυρευε; Μιας και είσαι online.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 19:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κάπου τοχεις χάσει το όλο θέμα φίλε μου IndustrialAngel...Δεν κρίνομαι για τιποτε,ούτε για το ότι είμαι χριστιανος, ούτε για ότι λένε,παράδειγμα οι δημιουργιστές...Υπάρχουν αυτές οι θέσεις, όπως και άλλες πολλές και ξέρεις ότι όλες οι θέσεις στέκουν...Για την Αγία Γραφή,ΛΕΓΑΜΕ,ότι δεν έχει αποδειχτεί πουθενά λάθος,σε σχέση με άλλα τέτοια έργα, άσε που δεν υπάρχει κανένα....
Επ αυτό, έχεις εσύ κανένα παράδειγμα;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 19:58:31  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιος σε έκρινε επειδή είσαι χριστιανός; Σε κρίνω γιατί είσαι ευκολόπιστος! Θα ξεβιδώσεις από το κεφάλι σου και εσύ και οι άθεοι ότι η εξελικτική θεωρία δεν είναι ούτε άρνηση του θεού ούτε επιβεβαίωση ούτε τίποτα μεταφυσικό. Είναι ένας νόμος της φύσης που διαπιστώνεται και επιβεβαιώνεται διαρκώς από την επιστήμη. Ο Θεός δεν αμφισβητείται από θεωρίες που μελετούν το φυσικό κόσμο. Αντίθετα δίνεις μια ερμηνεία που εσύ θες σε ένα ιερό βιβλίο, η οποία αφορά το φυσικό κόσμο. Γεγονός και θεολογικά και επιστημονικά ανεπίτρεπτο.


Σου έχω κάνει 100 ερωτήσεις και δεν επιχειρηματολογείς για να απαντήσεις. Παραθέτεις πηγές αμφιβόλου καταγωγής και προελεύσεως που ξεβρακώνονται απανωτά στη συζήτηση από τους συνομιλητές σου (και από μένα). Τείνω να πιστέψω ότι δεν έχεις το επίπεδο μόρφωσης για αντιμετωπίσεις με κριτικό μάτι αυτά που διαβάζεις, για αυτό επιμένω να αρχίσουμε από τα απλά.

λες "σε σχέση με άλλα τέτοια έργα" ποια εννοείς; το Κοράνι και τις Βέδες; Ποια είναι τα τέτοια έργα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:24:22  Εμφάνιση Προφίλ
Και όχι, δε στέκουν όλες οι θέσεις. Ούτε όλες οι απόψεις ισοδύναμες.
Πρέπει να αποδεικνύονται πειραματικά και εμπειρικά πώς να το κάνουμε. Δεν μπορούμε να στήνουμε θεωρίες για να στηρίξουμε ένα βιβλίο επειδή το θες εσύ ή ο οποιοσδήποτε. Και σε ρωτάω για νιοστή φορά (κάθε φορά που δεν απαντάς εκτίθεσαι το ξέρεις φυσικά) πώς ξέρεις αν η θεωρία που διαβάζεις είναι σωστή;


Άραγε διάβασες τα ποστ που εξηγούν γιατί αυτά που λες ΔΕΝ ισχύουν και μάλιστα με επιχειρήματα επιστημονικά συγκεκριμένα όχι επικλήσεις σε αυθεντίες. Αρχές τις επιστήμης που σε διαψεύδουν.

Edited by - IndustrialAngel on 25/02/2010 20:31:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μη χειρότερα!
Τι άλλο θα διαβάσω ο άνθρωπος για την δημιουργία του Σύμπαντος...


quote:
Πρέπει να αποδεικνύονται πειραματικά και εμπειρικά πώς να το κάνουμε. Δεν μπορούμε να στήνουμε θεωρίες για να στηρίξουμε ένα βιβλίο επειδή το θες εσύ ή ο οποιοσδήποτε. Και σε ρωτάω για νιοστή φορά (κάθε φορά που δεν απαντάς εκτίθεσαι το ξέρεις φυσικά) πώς ξέρεις αν η θεωρία που διαβάζεις είναι σωστή;

Φίλε IndustrialAngel, θα συμφωνήσω μαζί σου κι επέτρεψε μου να σου πω ότι στον βαθμό που έχω διαβάσει τα μηνύματα σου, μου αρέσει ο τρόπος που προσεγγίζεις ένα θέμα και τοποθετείσαι επ' αυτό.

Το καθετί πρέπει όντως να αποδεικνύεται εμπειρικά και μέσω πειραμάτω, αυτός είναι ο ρόλος της επιστήμης προκειμένου να αποφανθεί για την φύση των φαινομένων που εξετάζει αλλά και να εξηγήσει τους φυσικούς νόμους που διέπουν τον κόσμο μας.
Δυστυχώς όμως, έχουν γίνει πάρα πολλές προσπάθειες ώστε να συμβεί αυτό που περιγράφεις στο απόσπασμα του κειμένου σου που παρέθεσα είτε αυτό συμβαίνει για να σωθεί μια θρησκεία είτε για να σωθούν τα παρατηρούμενα φαινόμενα (σώζειν τα φαινόμενα).





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 21:39:13  Εμφάνιση Προφίλ
γυρισματα ειχες αλλα γυρισματα μας κανεις , κουβεντα για ολα οσα ειπωθηκαν ...

επειδη ομως επιμενεις ... το γενεσις a 1-5 ,, ειναι ακυρο γιατι δεν στεκει τιποτα, ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ... για φερε κατι αλλο να δουμε

[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 21:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μπορείς να συμφωνήσεις πολύ άνετα, αγαπητέ μου Dying Incubus, θα μου επιτρέψεις κι εμένα και το ......98% του ελληνικού λαού, να κρατήσουμε τις δικές μας θέσεις,που επαναλαμβάνω, εκτός απο το να τις διαβάλεται και αμφισβητείτε,δεν έχετε αποδείξει λάθος καμία...
...Ξέρω,δεν τις έχουν εγκρίνει όσοι εσείς υποστηρίζετε, αλλά, τι να κάνουμε;Έτσι είναι η ζωή,δεν σου δίνει την ευκαιρία να έχεις δίκιο..Οπότε, αναγκαστικά και για να δείχνεις τουλάχιστον δημοκράτης,δέχεσαι ότι κι ο άλλος, έχει το ίδιο εμπιστοσύνη με σένα στις πηγές τους και το δικαίωμα να τις υποστηρίζει, όσο κι εσύ...
Αλλοιώς, θα λέγαμε, μιλάνε μόνο οι τάδε, ή τις ζυγές μέρες οι δείνα και τις μονές οι τάδε,ενώ, οι υπόλοιποι, απορρίπτονται δια ροπάλου......
Βέβαια,ίδιοι,όλοι;....Εγώ να δεις, πως το λέω αυτό,αλλά,έχουμε δημοκρατία,όλοι είναι ίσοι..Πασχίζω να το θυμάμαι!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 00:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math

trexagireve :

quote:
Μπορείς να συμφωνήσεις πολύ άνετα, αγαπητέ μου Dying Incubus, θα μου επιτρέψεις κι εμένα και το ......98% του ελληνικού λαού, να κρατήσουμε τις δικές μας θέσεις,που επαναλαμβάνω, εκτός απο το να τις διαβάλεται και αμφισβητείτε,δεν έχετε αποδείξει λάθος καμία...

Αμα ήταν το 98% των ελλήνων σαν και σένα , θα φορούσαμε ακόμα κόκκαλα στην μύτη και καλαμιές για φόρεμα , και θα προσευχόμασταν στον θεό της βροχής να μας σώσει .

Οσο για τις αποδείξεις :
Μήπως θέλεις απόδειξη απο Σουπερμάρκετ ?
Μήπως απο χασαποταβέρνα ?
Μήπως απόδειξη παροχής υπηρεσιών ?

Αφου δεν σε ικανοποιούν οι επιστημονικές , τι απόδειξη θέλεις να σου φέρουμε να ικανοποιηθείς ?
Απο αυτές που δικαιολογούν φοροαπαλλαγή , ή απο τις άλλες ?

quote:
Ξέρω,δεν τις έχουν εγκρίνει όσοι εσείς υποστηρίζετε, αλλά, τι να κάνουμε;Έτσι είναι η ζωή,δεν σου δίνει την ευκαιρία να έχεις δίκιο..Οπότε, αναγκαστικά και για να δείχνεις τουλάχιστον δημοκράτης,δέχεσαι ότι κι ο άλλος, έχει το ίδιο εμπιστοσύνη με σένα στις πηγές τους και το δικαίωμα να τις υποστηρίζει, όσο κι εσύ...


Τι δημοκράτης , δικαιώματα και πράσινα άλογα βρε ?
Αυτά που συζητήσαμε εδώ δεν είναι ζητήματα που είναι αμφιλεγόμενα και υποθετικά , για να έχει ο καθένας την άποψη του .
Αν εσύ ισχυρίζεσαι οτι 1+1=3 , επειδή το λέει το "ιερό" σου βιβλίο , εμείς πρέπει να πάρουμε την άποψη σου στα σοβαρά ?

Δικαίωμα σου είναι φυσικά να υποστηρίζεις οτι θέλεις , οπως επίσης δικαίωμα μου είναι να σου υποδεικνύω συνεχώς οτι κάνεις ΛΑΘΟΣ , και οτι αυτα που γράφεις είναι για ΓΕΛΙΑ , οσο και να σε ενοχλεί .

quote:
Εγώ να δεις, πως το λέω αυτό,αλλά,έχουμε δημοκρατία,όλοι είναι ίσοι..Πασχίζω να το θυμάμαι

Φυσικά δημοκρατία έχουμε .
Την δημοκρατία της Βλακείας .
Εχει δωθεί στον καθένα το δικαίωμα να λέει ότι του κατέβει και να απαιτεί να σέβονται όλοι την άποψη του .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 02:02:15  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα....

quote:
.Για την Αγία Γραφή,ΛΕΓΑΜΕ,ότι δεν έχει αποδειχτεί πουθενά λάθος,

Για να καταλάβω (λέμε τώρα), τι εννοείς όταν λες δεν έχει αποδειχθεί λάθος η π. διαθήκη;;

Σε τι να αποδειχθεί λάθος;;;

Έχουν αποδειχθεί κάπου λάθος η "ιστορία" και τα "έργα" του Μπάτμαν ή του Ποπάυ;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 08:41:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

τρεχα....

quote:
.Για την Αγία Γραφή,ΛΕΓΑΜΕ,ότι δεν έχει αποδειχτεί πουθενά λάθος,

Για να καταλάβω (λέμε τώρα), τι εννοείς όταν λες δεν έχει αποδειχθεί λάθος η π. διαθήκη;;

Σε τι να αποδειχθεί λάθος;;;

Έχουν αποδειχθεί κάπου λάθος η "ιστορία" και τα "έργα" του Μπάτμαν ή του Ποπάυ;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/


Ασφαλώς , διότι ούτε Ποπάυ αλλα ούτε Μπάτμαν έχουμε δεί ποτέ...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 09:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ think math, δειχνεις πραγματικά τι μεγάλη ιδέα που έχεις για την πάρτη σου, λόγω των όποιων διαφορών νομίζεις ότι έχεις,αλλα,φίλε μου,δεν θα σε πειράξω γι αυτό,αλλα,ξεφεύγεις επικίνδυνα, προς τον ολοκληρωτισμο κι αυτό πρέπει να σε ανησυχήσει..Πρόσεξε το λίγο...
Περεπιμπτόντως, αυτές τις επστημονικές αποδείξεις, που λέει λάθη της Αγιας Γραφής,με αόρατο μελάνι τις έγραψες;
Γιατί εγώ δεν διάβασα καμία....
Μόνο εγώ βάζω επιστημονικές θέσεις και ταυτίσεις με τα της Αγίας Γραφής κι εσείς τις σνομπάρετε,το ένα σας βρωμάει το άλλο σας μυριζει, λες κι έτσι παύουν να ειναι αληθινές...
Σοβαρευτείτε καμιά φορά...
Εαρινέ, ποτέ δεν υποστήριξα, ότι εσύ μπορεί να διαβάζεις επιστημονικές θέσεις περί Θεου και αξιοπιστίας Αγίας Γραφής, ξέρω ότι είσαι υπεράνω...Συκοφαντίες...
Πάντα υποστήριζα ότι διαβάζεις μπάτμαν και ....ζούπερμαν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 09:42:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

...Ειχα κατι ..γυρίσματα σήμερα και δεν μπορεσα να μπω,αλλά,ρε μωρά, τι κατινιές ειναι αυτές;Ακόμη και το ....Αεράκι ξεθάρρησε....Το μωρό το μωρό το μωρό, να χαρώ να χαρώ να χαρώ...
Βρε νούμερα, έχετε κάτι που διαψεύδει την Αγία Γραφή,λεμε και ξαναλέμε;Βγήκε κάτι λάθος;Όχι..Σε λίγο θα μας πείτε και ποιά ομάδα είναι ο καθένας,για να μην τον λαμβάνουμε υπόψην, σε ότι γράφει...Αν είναι σωστά, το κοιτάξατε καθόλου;...
Βρε ρατσισμός,στη γνώση...Ο ενας, δεν πάει στο κλάμπ,δεν έχει κάμπριο,έ..δεν τον διαβαζουμε..Εντελώς σαπουνοπερα το πράγμα...
Δίκιο έχετε; Όχι και πάλι...Έ τότε,τουμπεκί ψιλοκομμένο,αλλά, πρέπει να έχεις και φιλότιμο,για να το κάνεις κι αυτό...

Τι θα γίνει ρε παιδια,μελέτη πάνω μου,ε;
Που να σας μείνει καιρός να διαβάσετε, μπάς και....ξεστραβωθείτε...Σουπιες, έ σουπιές...Έχετε πολύ πλάκα...Μοιάζετε πιτσιρίκια...Κρίσεις για άλλους και κουτσομπολιό...
Σοβαρευτείτε καμιά φορά, πείτε την αλήθεια,παραδεχτείτε ότι κανετε λάθος....Δεν είναι αργά...
Το θέμα παρεπιπτόντως, είναι η Αγία Γραφή, σε σχέση με την προέλευση του ανθρώπου..Διαφωνειτε ή συμφωνειτε;
Τι λετε;..Το θυμηθήκατε;


Το γεγονός , ότι δεν "έμπαινα" σε διάλογο μαζί σου τόσο καιρό , απ'οτι βλέπω το εξέλαβες ως αδυναμία μου Βαγγελάκ-ι-...

Όσο για την Αγία γραφή , σου τις έχω ξανα-πεί τις θέσεις μου και για τα περιεχόμενά της που δεν αποτελούν τίποτα περισσότερο απο έναν οδηγό προς "ναυτιλομένους"...μιας και κανένα στοιχείο δεν υπάρχει για ην δομή και καταστατικότητα του ανθρώπου και εξ αυτού δεν αποτελεί τίποτα περισσότερο απο έναν οδηγό προς "μη-καλούς" ανθρώπους και που ακολουθώντας τα προστάγματά της "πρόκειται" να γίνουν καλοί..!

Εσύ πάντως , μόνο καλύτερος δεν έγινες και αποτελείς ζωντανή μαρτυρία αλλα και επιβεβαίωση των όσων -τόσο καιρό- λέω..!

Ακόμα να σου φύγει το χασμουρητό???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 10:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Στο χω πει πολλές φορές, ότι γινεσαι βαρετός Εαρινέ,με τη στείρα προσωπική αντιπαράθεση που ζεις,αλλά,δεν το καταλαβαίνεις...
Ρε παιδί μου,δεν σε είδα ποτέ σαν ανίπαλο,μιλάς επιπόλαια και μου βγάζεις...προστατευτισμό, πως να στο πω;...
Απο κει κι έπειτα, επι θέσεων μου και δικές σου λέμε,για την Αγία Γραφή, όχι για μένα,έχεις;...
Ποιός νομίζεις ότι είσαι,κρίνοντας με, όλη την ώρα; Ο ...Ρασσιάς είσαι;
Πάμε παρακάτω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 10:54:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Στο χω πει πολλές φορές, ότι γινεσαι βαρετός Εαρινέ,με τη στείρα προσωπική αντιπαράθεση που ζεις,αλλά,δεν το καταλαβαίνεις...
Ρε παιδί μου,δεν σε είδα ποτέ σαν ανίπαλο,μιλάς επιπόλαια και μου βγάζεις...προστατευτισμό, πως να στο πω;...
Απο κει κι έπειτα, επι θέσεων μου και δικές σου λέμε,για την Αγία Γραφή, όχι για μένα,έχεις;...
Ποιός νομίζεις ότι είσαι,κρίνοντας με, όλη την ώρα; Ο ...Ρασσιάς είσαι;
Πάμε παρακάτω...

Κοίτα , το να το έλεγε αυτό κάποιος άλλος -πεί επιπολαιότητας- θα μπορούσε να έχει και -ενδεχομένως - και κάποια εγκυρότητα ... το γεγονός όμως ότι το λές εσύ , πίστεψέ με δεν έχει καμμιά απολύτως σοβαρότητα διότι δεν είσαι τίποτα περισσότερο απο το συνώνυμο της "αμορφωσιάς" και της ψυχοπάθειας αλλα και της ηλιθιότητας μαζί!

Και βέβαια δεν είναι τυχαίο που κανείς εδώ μέσα δεν σε παίρνει στα σοβαρά...είχες τον Lupus..αλλα πάει και αυτός!

Ρε καραγκιόζο , πότε θα βάλεις μυαλό...πότε θα πάψεις να βρίζεις και να επιτίθεσαι...?

Μηηηηννννν ξανα-ασχοληθείς μαζί μου...ποτέ!

Θα λέω ότι μου αρέσει και συ θα βγάζεις το σκασμό...εντάξει μικρέέέέ..???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 13:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math

trexagireve :
quote:
Αγαπητέ think math, δειχνεις πραγματικά τι μεγάλη ιδέα που έχεις για την πάρτη σου, λόγω των όποιων διαφορών νομίζεις ότι έχεις,αλλα,φίλε μου,δεν θα σε πειράξω γι αυτό,αλλα,ξεφεύγεις επικίνδυνα, προς τον ολοκληρωτισμο κι αυτό πρέπει να σε ανησυχήσει..Πρόσεξε το λίγο...

Η δημοκρατία της ηλιθιότητας είναι ο χειρότερος ολοκληρωτισμός τρεχαγύρεβε.

Διότι παρασύρει , και ισοπεδώνει τα πάντα .

Μάθε λοιπόν οτι οι άνθρωποι πρέπει να είναι ίσοι μόνο απέναντι στον νόμο .
Σε όλα τα υπόλοιπα είναι άνισοι .

Δεν έχουν όλοι , ούτε το ίδιο μυαλό , ούτε τις ίδιες γνώσεις , ούτε την ίδια ομορφιά , ούτε τα ίδια χαρίσματα , ούτε τον ίδιο τραπεζικό λογαριασμό .
Αν υπαρχει μία κατάρα στην ελλάδα είναι οτι εχουμε βάλει την λέξη "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" πάνω απο την λέξη " ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ".

Ποιος σου είπε οτι το δικαιωμά σου να έχεις άποψη σε κάτι στο οποίο είσαι άσχετος , συμπεριλαμβάνει την υποχρέωση των άλλων να σε πάρουν στα σοβαρά ?
Ποιος σου είπε επίσης οτι οι απόψεις δύο ανθρώπων σε κάποιο ζήτημα έχουν την ίδια βαρύτητα ?

Οταν βγαίνεις και λές συνεχώς " Η επιστήμη έχει θεωρίες που αντιφάσκουν " , Η οτι "με την επιστήμη δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα " γίνεσαι απλά ΓΕΛΟΙΟΣ γιατί σχολιάζεις πράγματα και καταστάσεις που δεν γνωρίζεις.

Γινεσαι επισης ΓΕΛΟΙΟΣ γιατί απο την μιά προσπαθεις να πείσεις οτι η βίβλος συμφωνεί με την επιστήμη , και απο την άλλη να βγάλεις την επιστήμη άχρηστη .

Γινεσαι επισης ΓΕΛΟΙΟΣ γιατί κρίνεις οχι εξ 'ιδίας πείρας και διασταυρώνοντας πληροφορίες απο όλες τις πλευρές , αλλα έχοντας μόνο οδηγό ένα πανάρχαιο αμφιλεγόμενο βιβλίο που γράφτηκε πρίν 2000 χρόνια απο δήθεν Θεία καθοδήγηση , του οποίου η παρουσία δεν άλλαξε ηθικά τον άνθρωπο ούτε στο παραμικρό , και είναι γεμάτο απο ανοησίες και υπερβολές .

Αν αυτή η συμπεριφορά δεν είναι ο Ορισμός της Ανοησίας τότε ποιός είναι ?

quote:
Περεπιμπτόντως, αυτές τις επστημονικές αποδείξεις, που λέει λάθη της Αγιας Γραφής,με αόρατο μελάνι τις έγραψες;
Γιατί εγώ δεν διάβασα καμία....
Μόνο εγώ βάζω επιστημονικές θέσεις και ταυτίσεις με τα της Αγίας Γραφής κι εσείς τις σνομπάρετε,το ένα σας βρωμάει το άλλο σας μυριζει, λες κι έτσι παύουν να ειναι αληθινές...

Είναι αληθινές οι βλακείες που έγραψες .
Δεν διαφωνεί κανένας .

Τα διάβασες στον ανώνυμο απολογητή που δεν ξέρει την διαφορά του ΦΥΣΙΚΟΥ απο τον ΦΥΣΙΟΛΟΓΟ .
Που λέει οτι ο De Broglie , διάβασε την βίβλο , και ανακαλυψε των Κυματοσωματιδιακό δυισμό , σε ένα απο τα κεφάλαια της Γέννεσης .
Ναι μωρέ , κάπου εκεί στο τρίτο κεφάλαιο γράφει :

" Και είπεν ο Θεός :
και εγένετο μήκος κυμματος λ μάζας m ."

Πως δεν το είδα πρωτος , να πάρω το Nobel o Μα..κας ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 13:46:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το πόσο δημοκράτης είσα, μας το έχεις δειξει Εσρινέ,μην προσπαθεις άλλο...Καταλάβαμε.......Απο Χρυσή Αυγή και πέρα...
Οπως και το τι λες διάλογο,βρισιές και γλυψίματα, αλλά,δεν φταίς εσύ, είσαι το χαιδεμένο πέτ εδώ μέσα, φάινεται,απο το πολύ γλύψιμο που βαράς....
Όχι νουμερο μου, μηνύματα συμπαράστασης μου στέλνουν, οι μισοί, τουλάχιστον, απο δω μέσα, για να δεις πόσοι μου μιλάνε...Εσένα, αγόρι μου, ποιό είπε τιποτε για καμιά θέση σου, ποτέ; ...
Απο τους υπόλοιπους,την συμπαράσταση, ή την λογική,ούτε το περιμένω, ούτε είναι υποχρεωμένοι...
Νούμερο μου εσύ!!!!...Έχεις .....αφρισει, το ξέρεις;Λούσου με Ούλτρεξ και θα δεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 14:25:23  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτον, γνωρίζω προσωπικά βιολόγους πιστούς χριστιανούς, που αποδέχονται την εξέλιξη μια χαρά.Ο John Ηaught που ανάφερα προηγουμένως αν και θεολόγος κατέθεσε στο εργαστήριο ΚΑΤΑ της διδασκαλίας των δημιουργιστικών θεωριών στο σχολείο.Αυτοί δεν εντάσσονται στο 98%. Για την ακρίβεια έχεις μπερδέψει, και ακόμα επιμένεις, άλλο θρησκεία άλλο επιστήμη. Η επιστήμη σου λέει ΠΩΣ και ΠΟΣΟ, η θρησκεία ΓΙΑΤΙ και ΠΟΙΟΣ. Πώς δημιουργήθηκε ο κόσμος, πόσα χρόνια πριν, πόση ενέργεια έχει ο ήλιος κτλ κτλ(ερωτήσεις που αφορούν την επιστήμη. Γιατί ο Θεός έφτιαξέ τον κόσμο και τι ζητάει από μάς(ερωτήσεις που αφορούν τη θρησκεία). Όταν η μία προσπαθήσει να απαντήσει τα ερωτήματα της άλλης γελοιποιείται όπως αυτό που κάνεις εσύ τώρα. Σε καμία περίπτωση οποιαδήποτε επιστημονική θεωρία δεν είναι άρνηση της θρησκείας. Σε καμία περίπτωση επίσης κανένα θρησκευτικό βιβλίο οποιασδήποτε θρησκείας δεν είναι επιστημονικό


Σε ξαναρωτάω για 100στη φορά τρέχαγυρευε. Πώς έχεις πειστεί ότι αυτά που μας παραθέτεις είναι σωστά; Ο έξυπνος άνθρωπος(που λες ότι είσαι) περνάει από χίλια κύμματα τις θεωρίες που διαβάζει πριν τις ασπαστεί. Εσύ ασπάζεσαι ότι να'ναι.


Γιατί θεωρείς ότι τα πορίσματα της επιστήμης αμφισβητούν τη θρησκεία σου; Γιατί αμφισβητείς αποδεδειγμένα πράγματα; Γνωρίζεις ποια είναι η αποδεικτική διαδικασία μιας θεωρίας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 14:31:07  Εμφάνιση Προφίλ
Και επιτέλους φτάνει η κόντρα τρεχαγύρευε-εαρινός, σαν τους γέρους του μάπετ σόου κάνετε. Ας αρκεστούμε σε επιχειρήματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 17:05:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Και επιτέλους φτάνει η κόντρα τρεχαγύρευε-εαρινός, σαν τους γέρους του μάπετ σόου κάνετε. Ας αρκεστούμε σε επιχειρήματα.

Καλά δεν το πρόσεξες ότι όταν έπαψα να του απαντώ...συνέχισε το τροπάριο με σένα και με άλλους??

Και αν δεν κάνω λάθος του απάντησες δεόντως ... τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις???

Θες να δείς λοιπόν...οκ!

Δεν θα μιλάω καθόλου και δεν θα απαντώ σε κανένα μηνύμά του και δές τι θα κάνει..παρακολούθησε...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 17:11:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το πόσο δημοκράτης είσα, μας το έχεις δειξει Εσρινέ,μην προσπαθεις άλλο...Καταλάβαμε.......Απο Χρυσή Αυγή και πέρα...
Οπως και το τι λες διάλογο,βρισιές και γλυψίματα, αλλά,δεν φταίς εσύ, είσαι το χαιδεμένο πέτ εδώ μέσα, φάινεται,απο το πολύ γλύψιμο που βαράς....
Όχι νουμερο μου, μηνύματα συμπαράστασης μου στέλνουν, οι μισοί, τουλάχιστον, απο δω μέσα, για να δεις πόσοι μου μιλάνε...Εσένα, αγόρι μου, ποιό είπε τιποτε για καμιά θέση σου, ποτέ; ...
Απο τους υπόλοιπους,την συμπαράσταση, ή την λογική,ούτε το περιμένω, ούτε είναι υποχρεωμένοι...
Νούμερο μου εσύ!!!!...Έχεις .....αφρισει, το ξέρεις;Λούσου με Ούλτρεξ και θα δεις...

Προσωπικά δεν μου στέλνει και ούτε στέλνω μηνύματα σε κανέναν!

Αυτό το προνόμιο της απόδοσης συμπαράστασης και αγάπης το έχεις μόνο εσύ και όπως λένε ο όμοιος τον ομοιό του κάνει παρέα...

Αλλα αμφιβάλλω , αν υπάρχουν εδώ μέσα ομοιοί σου και αν υπάρχουν να τους χαίρεσαι και να σε χαίρονται!

Εκείνο που θελω και στο εχω πεί απο την ώρα που μπήκα εδώ μέσα , είναι να είσαι κόσμιος και ώριμος!

Μην ξανα-απευθυνθείς στο προσωπό μου...μπορείς???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 17:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ μου IndustrialAngel,χαίρομαι που καταλαβαινεις το ορθόν,έστω αργά,αλλα,στις κούκλες του μάπετ σόου,κακώς με πρόσθεσες..Άλλοι
έχουν θέση εκεί...Εμένα, απλά νομίζουν οτι με προβοκάρουν..Μιλάμε για το γέλιο...Δεκάδες μηνύματα συμπαράστασης....Θα με κάνουν στάρ, μπορεί και κριθάρι...
Φίλε μου,αυτά που λές ότι ασπάζομαι,δεν είναι γνώσεις ή θέσεις φυισκών αστρονομων, ή άλλων επιστημόνων, αλλά,της Αγίας Γραφής,πυο επιβεβαιώνουν επιστήμονες,με την παροδο του χρόνου...
Ξαναλέω, με λύπη για πολλοστη φορά, ότι κανείς δεν έχει αποδείξει τίποτε λάθος,σε σχέση με τα κείμενα της, αντιθέτως, φτάσανε σε θέσεις που πάντα έλεγε η Αγία Γραφή και δεν πίστευε η επιστήμη,αλλκα τώρα δέχεται...
Κι αντί να λέμε πόσο σωστή είναι η Αγία Γραφή, συζητάμε, ότι δεν ξέρει τι λέει,έτσι,γιατι είναι θρησκευτικό βιβλίο και δεν σας κάθεται καλά...Το μελέτησες, διαπίστωσες τι λέει;
Δεν σε καταλαβαίνω, φίλε μου.Εφερες κάτι που έχει βγει λάθος, σε σχέση με την Αγία Γραφή; Ποτέ..
Τοτε,τι συζητάς γι αυτήν;Αν σου αρέσει;Αυτό ειναι προσωπικό γούστο,δεν επιβάλλεται..
Αν είναι αξιόπιστο βιβλίο γνώσης,για τον άνθρωπο και την προέλευση του συζητάμε..Μπορείς να είσαι εντος θέματος καμιά φορά;...
Δεν σε κρίνω προσωπικά, για την κουβέντα μας μιλάω...
Εαρινέ, υπάρχουν πολλοί που μου γράφουν για σένα...Εγώ δεν δίνω σημασία...Σ αγαπάω ρε μπαγάσα, παρά το πρόβλημα σου!!!!!....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 19:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
ρε τρέχα μας δουλεύεις; στην γέννεση δεν γράφει ότι ο θεός έφτιαξε πρώτα την γη και μετά τον ήλιο; αυτό είναι το πρώτο λάθος, δεν γράφει ότι το φεγγάρι είναι αυτόφωτο ενώ όλοι ξέρουμε ότι είναι ετερόφωτο; αυτό είναι το δεύτερο λάθος και όλα αυτά στην πρώτη σελίδα μόνο

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 19:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μπορείς να συμφωνήσεις πολύ άνετα, αγαπητέ μου Dying Incubus, θα μου επιτρέψεις κι εμένα και το ......98% του ελληνικού λαού, να κρατήσουμε τις δικές μας θέσεις,που επαναλαμβάνω, εκτός απο το να τις διαβάλεται και αμφισβητείτε,δεν έχετε αποδείξει λάθος καμία...
...Ξέρω,δεν τις έχουν εγκρίνει όσοι εσείς υποστηρίζετε, αλλά, τι να κάνουμε;Έτσι είναι η ζωή,δεν σου δίνει την ευκαιρία να έχεις δίκιο..Οπότε, αναγκαστικά και για να δείχνεις τουλάχιστον δημοκράτης,δέχεσαι ότι κι ο άλλος, έχει το ίδιο εμπιστοσύνη με σένα στις πηγές τους και το δικαίωμα να τις υποστηρίζει, όσο κι εσύ...
Αλλοιώς, θα λέγαμε, μιλάνε μόνο οι τάδε, ή τις ζυγές μέρες οι δείνα και τις μονές οι τάδε,ενώ, οι υπόλοιποι, απορρίπτονται δια ροπάλου......
Βέβαια,ίδιοι,όλοι;....Εγώ να δεις, πως το λέω αυτό,αλλά,έχουμε δημοκρατία,όλοι είναι ίσοι..Πασχίζω να το θυμάμαι!!!!!!

Αγαπητέ trexagireve, αφενός δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με το μήνυμα στο οποίο απευθύνεσαι σε εμένα, αφετέρου κάποιο ένστικτο μέσα μου με καθοδηγεί στο να μην ζητήσω επεξηγήσεις.

Μια διευκρίνηση μόνο θα ήθελα να κάνω εφορμώμενος από την χρήση του β' προσώπου πληθυντικού αριθμού που έκανες για να μου απευθύνεις το λόγο.
Είμαι ένας, δεν έγινα ακόμα Λερναία Ύδρα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 21:40:38  Εμφάνιση Προφίλ
Απάντα στην ερώτηση του άθεου και μη λες τα δικά σου τρέχαγυρευε. Είναι ή δεν είναι έτσι; Απάντα στις δικές μου ερωτήσεις,δώσε στοιχεία. Εκτίθεσαι αυτήν τη στιγμή, δεν το καταλαβαίνεις;

Σε παρακαλώ να συμμετέχεις στο διάλογο ουσιαστικά και να μην πουλάς τρέλα, σα να μη καταλαβαίνεις αυτά που γράφονται. Το γεγονός και μόνο ότι ασπάζεσαι τις "θέσεις της Αγίας γραφής όσον αφορά το φυσικό κόσμο" είναι προσβολή τόσο στο Θεό όσο και στην επιστήμη. Ο Θεός δεν έχει κανένα λόγο να μας πληροφορήσει για το δημιουργημά του, τον κόσμο. Μας προίκισε με λογική(έτσι πιστεύεις σωστά;)η οποία είναι ένα επαρκέστατο εργαλείο για να αντιληφθούμε το φυσικό κόσμο. Και αυτό είναι ακόμα ένα καρφί στο φέρετρο της "επιστημονικής διάστασης" της Αγίας Γραφής αλλά μάλλον θα κάνεις ότι δεν το είδες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Επειδή συνομιλώ και με άλλα άτομα,εδώ,γίνεται να μην συντονίζεις τις απαντήσεις μου καλέ μου IndustrialAngel;Ευχαριστώ....
Έχω ήδη γράψει,ότι, ο δικόςμας ήλιος,έγινε,μετά την αρχική γη...Αυτό λέει ρπιστήμη και Αγία Γραφή...Γι αυτήν μιλάμε και αυτή δεν λέει ψέματα, όπως κι ο ιαοδείξεις που έχομυε σήμερα...Υπήρχε γη, πριν τον δικό μας ήλιο...
Για το θέμα του φεγγαριού..Την νύχτα, είναι φως και οτ ξέρουμε ολοι, φωστήρας της νύχτας, λέγεται, όταν τα αστέρια καλούνται φωστήρες επίσης..Μην παίζουμε με τις λέξεις....
Κανένα λάθος άλλο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:47:20  Εμφάνιση Προφίλ
Στη συζήτηση πρέπει να κλείνουμε ένα θέμα πριν ανοίξουμε άλλο. Σε αντίθετη περίπτωση πελαγοδρομούμε και χάνουμε την αίσθηση του τι συζητήσαμε.

Όσον αφορά τη γη που φτιάχτηκε μετά τον ήλιο η απάντηση είναι
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ και πάλί όχι
http://www.nasa.gov/worldbook/solarsystem_worldbook_update.html

Η Νάσα λέει ψέμματα;
http://ircamera.as.arizona.edu/NatSci102/NatSci102/lectures/solarsysform.htm
http://subarutelescope.org/Pressrelease/index_2009.html
http://nineplanets.org/other.html

και αυτοί ψέυτες ε; Κατ'εντολήν των κέντρων της Νέα Εποχής,ε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:53:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δυστυχώς καλέ μου θα σου τη χαλάσω...Εγώ λέω ότι γη υπήρχε, πριν τον ήλιο, η ΝΑΣΑ λέει ΠΟΥΘΕΝΆ, οτι πριν τον δικό μας ήλιο,δεν υπήρχε τιποτε;Δεν μιλάμε για τον πλανήτη γη, αλλά για την έννοια γη,οπως κι ουρανός,οπως τις αναφέρει σαν πηγή των πάνω και των κάτω, η Αγία Γραφή...
Διαφωνείς;
Κανένα άλλο;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:56:40  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιων πάνω και ποιων κάτω; Τι γη είναι αυτη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 23:42:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ποιων πάνω και ποιων κάτω; Τι γη είναι αυτη;

H πάνω-κάτω , σε αυτήν αναφέρεται ... βρίσκεται παντού και πουθενά ταυτόχρονα...αρκεί να έχεις φαντασία και παρακρούσεις τύπου Τρεχαγύρευε και όλες τις γαίες θα τις δείς ...ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ!

Την μιά θα βλέπεις την εννοιά της και την άλλη την παρανοιά της...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy