ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Μετανάστες-Τι πιστεύετε;
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2012, 20:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Γιατί δεν είσαι πρόθυμος να καταλάβεις τις θέσεις μου.Έχεις πάρει την απόφασή σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2012, 20:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
ποια είναι η θέση σου; να δίνεις ελαφρυντικά στους παραβάτες του νόμου;

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2012, 20:58:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Η θέση μου για την ύπαρξή τους εδω,είναι η εξής: απέλαση των περισσότερων λαθρομεταναστών για λόγους ισσοροπίας της χώρας,απλά δε γίνεται να είναι όλοι αυτοί εδώ.

Υπάρχει και κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει,αλλα αυτό παρα είναι ουτοπικό.Θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε κάποιο ειδικό πρόγραμμα που θα επέτρεπε την χρησημοποίησή τους ώς εργατικό δυναμικό,και ετσι βγαίνουμε εμείς αλλα και αυτοί κερδισμένοι.Απλά ξέχνα το αυτό,φαντασία.

Τώρα η άλλη θέση μου σχετικά με τα ανθρώπινα δικαιώματα,είναι αυτή που είπα και πιό πάνω,υπάρχουν θύτες και θύματα και απο τις δύο πλευρές.Δεν είναι σωστό να καλλιεργούμε και άλλο μίσος,μόνο κακό μας κάνει.Όπως βλέπεις δεν αθωώνω,αλλα ούτε και καταδικάζω όλους τους λάθρομετανάστες,υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις.

Και όχι δεν θέλω να δώσω ελαφρυντικά,οι ένοχοι να συλληφθούν και να πάνε φυλακή.Η περίπτωση της ενοχής είναι καταδικαστέα απο μόνη της,δεν χρειάζεται κάποιον απο εμάς για να το κάνει,εξυπακούεται.

Edited by - alex22 on 22/05/2012 21:03:46

Edited by - alex22 on 22/05/2012 21:05:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2012, 21:14:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Υπάρχει και κάτι άλλο που θα μπορούσε να γίνει,αλλα αυτό παρα είναι ουτοπικό.Θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε κάποιο ειδικό πρόγραμμα που θα επέτρεπε την χρησημοποίησή τους ώς εργατικό δυναμικό,και ετσι βγαίνουμε εμείς αλλα και αυτοί κερδισμένοι.Απλά ξέχνα το αυτό,φαντασία.
Βρε;
Για δούλους μιλάς;
Δηλαδή έτσι τους αγαπάς;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2012, 21:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ενάντι πληρωμής Άιολε.Αλλα είπαμε είναι ειδικό αυτό το πρόγραμμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2012, 11:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Όλα έγιναν στην περιοχή Αφάντου της Ρόδου. Πρωταγωνιστές δύο πεινασμένοι Πακιστανοί που έκλεψαν δύο κότες από χωράφι. Αυτό που προκαλεί αίσθηση είναι το γεγονός ότι δεν έφυγαν από την περιοχή, αλλά κάθισαν, άρχισαν να τις ξεπουπουλιάζουν και στη συνέχεια να τις τρώνε ωμές!

Ο αγρότης και ιδιοκτήτης του χωραφιού, έτυχε να περνά από το σημείο και τους έπιασε στα πράσα! Μόλις αντιλήφθηκε ότι είχαν ξεπουπουλιάσει δύο από τα κοτόπουλά του και τα έτρωγαν χωρίς καν να μπουν στον κόπο να ανάψουν μια φωτιά για να τα ψήσουν, έβαλε τις φωνές.

Οι Πακιστανοί αναγκάστηκαν να φύγουν και πρόλαβαν να απομακρυνθούν, πριν φτάσουν στο σημείο οι αστυνομικοί...

Πηγή Νewsit.gr


Δεν θα μπω στην διαδικασία των χαρακτηρισμών περί πολιτισμού....
Δεν είναι εκεί πλέον η ουσία.
ΑΝ είναι αληθινή αυτή η είδηση, πρέπει ΧΤΕΣ αυτοί οι ΑΝΘΡΩΠΟΙ να εντοπιστούν.
Το επόμενό τους βήμα θα είναι ο φόνος, δεν θα κάτσουνε να πεθάνουνε της πείνας...
Δεν πιστεύω ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν τον ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ λόγο να μείνουν στην χώρα.
Και προφανώς ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ότι υπάρχει τρόπος να γυρίσουν στην πατρίδα τους, με αξιοπρέπεια...
Ας σταματήσει επιτέλους η υποκρισία στο θέμα της λαθρομετανάστευσης....

Γιατί δεν χρηματοδοτεί η Ε.Ε. καμπάνιες ενημέρωσης στις χώρες τους ????
Γιατί αφήνουν τους δύστυχους αυτούς ανθρώπους να πιστεύουν ότι θα βρούνε τον παράδεισο στην Ε.Ε. ???

Αν τελικά δεν είναι όλα ένα ύπουλο σχέδιο εξισλαμισμού της Ευρώπης, τι άλλη δικαιολογία υπάρχει και δεν αναμβάνει πρωτοβουλίες ενημέρωσης η Ε.Ε. ????

ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ?????????????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 17:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
http://www.doctv.gr/page.aspx?itemID=SPG2349

Σταθμός Μετρό Αττικής, 17 Ιουνίου 2012: μέλη της Χρυσής Αυγής επιτίθενται, ξυλοκοπούν και μαχαιρώνουν μετανάστη. Μέσα στο χώρο του μετρό, στα εκδοτήρια των εισιτηρίων. Επιβάτες, περαστικοί, ένας άνδρας της εταιρείας ασφάλειας του Μετρό παρακολουθούν αμέτοχοι. Καμία αντίδραση, καμία προσπάθεια να αποτρέψουν το βίαιο σκηνικό. Τα μέλη της ΧΑ, νεαρής ηλικίας, κλωτσάνε ομαδικά τον μετανάστη.

- «Μαλάκα, του’ μπηξες το μαχαίρι;»

- «Μαλάκα, μπήκε μέσα του όλο».

Αυτά τα περιστατικά έχουν γίνει πια καθημερινό φαινόμενο. Και ανάμεσα σε όλους τους άλλους φόβους που απειλούν σήμερα την ελληνική κοινωνία έχουν μπει πλέον και οι σπόροι του φόβου της Χρυσής Αυγής -ο φόβος του άλλου, ο φόβος της διαφορετικότητας.

Θα γινόταν κι αυτό -αφού Δημοκρατία χωρίς δικαιοσύνη δεν γίνεται.

Δεν είδα κανέναν να καίγεται για αυτό το περιστατικο.Ούτε καν οι περαστικοί έκαναν κάτι,δεν λέω να πάνε να τα βάλουν μαζί τους γιατί ήταν καμια 10ρια,αλλα τουλάχιστον θα μπορούσαν να πάρουν την αστυνομία και να το καταγγείλουν άμεσα.

Αυτό που έλεγα κάπου πιό πρίν,όταν είναι έλληνας,δικός μας δηλαδή,θα το μάθουμε όλοι,γιατί όλοι ενδιαφερόμαστε.Τι γίνεται όμως όταν είναι κάποιος μετανάστης? Κανείς δεν δίνει δεκάρα.Αλήθεια τί απέγεινε το θύμα της υπόθεσης,πουθενα δεν βρίσκω για την κατάληξή του.Πρέπει να πέθανε λογικά,ας με φωτίσει κάποιος που γνωρίζει.

Γίνομαι κουραστικός αλλα θα το ξαναπώ,η βία δεν έχει εθνικότητες,χρώματα και ούτε διαχωρίζει.Είναι το ΙΔΙΟ πράγμα είτε το κάνουν έλληνες είτε αλλοδαποί.Δεν πρέπει να κρατάμε την στάση του "εντάξει αφού δεν ήταν δικό μας δεν μας νοιάζει",μας νοιάζει και μας παρανοιάζει γιατι άυριο μεθάυριο θα είναι δικός μας.

Υ.Σ. Εντομεταξύ,πολύ θαρραλέοι οι τύποι 10 με 15 εναντίον 1! Πάντα έτσι γίνεται.χαχαχαχα για γέλια και για κλάματα μαζί.

Edited by - alex22 on 19/06/2012 18:01:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 19:27:36  Εμφάνιση Προφίλ
-Όλοι,είμαστε μετανάστες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 20:19:33  Εμφάνιση Προφίλ
Μεταξύ μας, όλοι είστε θύματα της τηλεόρασης...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 20:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Nortik,όλοι είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2012, 21:37:42  Εμφάνιση Προφίλ
[quote] Alex
Nortik,όλοι είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
--------------------------------------------------
-Ίσως, όμως σίγουρα όχι όλοι φιλάνθρωποι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 13:44:09  Εμφάνιση Προφίλ
Εύγε παιδιά μου!
Λοιπόν άνθρωποι και φιλάνθρωποι, διαβάστε Δείτε τι απάντηση έδωσε ο Υπουργός Άμυνας του Καναδά σε υπερευαίσθητη πολίτη...για τους λαθρομετανάστες και σχολιάστε "άνθρωποι" & "φιλάνθρωποι" άλλά όχι υποκριτές!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 14:02:41  Εμφάνιση Προφίλ
...και με αυτούς δεν ασχολείται κανείς.
Γιατί άραγες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 14:10:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Όπως βλέπεις δεν αθωώνω,αλλα ούτε και καταδικάζω όλους τους λάθρομετανάστες,υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις.

Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να το τονίζουμε, αλλά ως φαίνεται δε λέτε να το καταλάβετε ορισμένοι:

Οποιος είναι ΛΑΘΡΟμετανάστης,
δηλαδή ο οποιοσδήποτε ανεξαρτητου φυλής, χρωματος, θρησκείας, προέλευσης ,κλπ, και ανεξαρτήτως πρότερου βίου (δεν πα'να ήταν και "άγιος")
de facto ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ όταν εισέρχεται σε μια χώρα με "πλάγιο" τρόπο και όχι με τον νόμιμο/ενδεδειγμένο (Βίζες, διαβατηρια, αεροδρομια, λιμάνια, τελωνεία,κλπ)

Δεν με ενδιαφέρει και δεν συζητώ καν το ποιόν του ανθρώπου. Πρόκειται για άτομο που ΠΑΡΑΝΟΜΗΣΕ και ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ, αμά τη εισόδω του στη χώρα.

Τι να λέμε από κει και πέρα...
αν είναι καλός και φιλήσυχος και αν έχει δικαίωμα να στήνει τον πάγκο του στο Γιουσουρούμ του Πειραιά ή στο Μοναστηράκι ???

Η συζήτηση ήδη ξεκινάει από λάθος βάση.

ΝΑΙ στους ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ (τους νόμιμους και τους ανταποκρινόμενους σε μια σοβαρή μεταναστευτική πολιτική, με ποσοστώσεις, με βαθμό 'χρησιμότητας' όπως κάνουν άλλες χώρες, πχ. Καναδάς, Αυστραλία, και όχι μπάτε σκύλοι....)

ΟΧΙ (ΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΧΙ!!!) ΣΤΟΥΣ Λ-Α-Θ-Ρ-Ο-ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ !

Τόσο δύσκολο είναι να το αντιληφθούμε αυτό?


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 16:33:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εύγε παιδιά μου!
Λοιπόν άνθρωποι και φιλάνθρωποι, διαβάστε Δείτε τι απάντηση έδωσε ο Υπουργός Άμυνας του Καναδά σε υπερευαίσθητη πολίτη...για τους λαθρομετανάστες και σχολιάστε "άνθρωποι" & "φιλάνθρωποι" άλλά όχι υποκριτές!



Ωραίο το link,αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι η επιστολή αυτή του υπουργού είναι πραγματική!
Ίσως να είναι αυτό που ΘΑ ΗΘΕΛΕ να πεί, αλλά δεν είπε...

Ο συγκεκριμένος Κύριος, ήταν υπουργός άμυνας μέχρι τον Αύγουστο του 2007, οπότε αυτό το γράμμα , αν υπήρξε πράγματι, θα γράφτηκε περίπου εκείνη την εποχή.


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ


Edited by - stanfromgreece on 21/06/2012 16:39:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 18:00:22  Εμφάνιση Προφίλ
Α< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > Β

Μπορώ να κάθομαι με τις ώρες και να ισορροπώ στο παραπάνω τεντωμένο ''σχοινί'' μιας και δεν θα χαλαρώσει, αυτό είναι σίγουρο. Κατά τη διάρκεια της ισορροπίας μου μπορώ να παρατηρώ κιόλας τα δύο....άκρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

Εύγε παιδιά μου!
Λοιπόν άνθρωποι και φιλάνθρωποι, διαβάστε Δείτε τι απάντηση έδωσε ο Υπουργός Άμυνας του Καναδά σε υπερευαίσθητη πολίτη...για τους λαθρομετανάστες και σχολιάστε "άνθρωποι" & "φιλάνθρωποι" άλλά όχι υποκριτές!



Ε, ρε χειραγωγηση!!! Αυτός που την κάνει πώς ονομάζεται; Χειραγωγητής; Καθοδηγητής; Κάποιοι που ξέρουν καλά ελληνικά εδώ μέσα, θα τη βρουν τη λέξη.

ΈΧΕΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗ-ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗ;
Και πολύ αμφιβάλλω αν έχει πειράξει ποτέ κανέναν απο σας λαθρομετανάστης.

Έχω πάει σε πολλές περιοχες. Έχω περάσει και απο Άγιο Παντελεήμονα ΜΟΝΗ! και στις 1 το βράδυ και πιο αργά. ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ! Ούτε εμένα ούτε πολύ κόσμο.

Ξέρω ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που τους φιλοξενούν, τρώνε μαζί τους, τους δίνουν ρούχα. Απλούς, φτωχούς ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

Γνώριζα επίσης κάποια άτομα, ελληνοαμερικάνους, άγγλους και άλλους...
Ας πάρουμε έναν απ' αυτούς. Ένας ελληνοαμερικάνος (αρκετά μεγαλύτερός μου), ο πατέρας του ΕΛΛΗΝΑΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ στην αμερική μαζί με τη μητέρα του. Τα λεφτά του ΔΕΝ ξέρω πώς τα κανε εκεί. Έχει επιχειρήσεις... Το τρελό! ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ! και δεν πληρωσε ποτε φόρους! Ο γιος του; Σαφώς και μπορούσε να δουλέψει όπου ήθελε! και να πάει όπου ηθελε!
Ήρθε στην ελλάδα έτσι για περιπέτεια??? εμπειρία???...
έχει γυρίσει τον κόσμο, εργάζεται εδω, παίρνοντας τη θέση κάποιου έλληνα μήπως; κι ας μην εχει ανάγκη να δουλέψει!
Αγγλίδα "φίλη μου" κάποιο καιρό, μεγαλωμένη ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ εδω και στο εξωτερικό. Παραδίδει μαθήματα αγγλικών, πάλι παιρνοντας τη δουλειά κάποιου καθηγητή εδω μήπως;
Και η λίστα πολύ μεγάλη!
Ο μετανάστης που δεν έχει στον ήλιο μοιρα Σ' ΕΝΟΧΛΕΙ ΡΕ; Ε; Αυτός τα κάνει όλα ε;
Γιατί για τόσο ηλίθιο δε σ' έχω! Ότι αυτοί ευθύνονται για την κατάσταση της χώρας!

Υ.Γ. Επίσης υπάρχει μια περιοχή (κοινότητα), τα σπίτια σχεδόν μεσα στη θάλασσα, που λέγεται ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ! ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΗΣ!
ΟΛΑ! εκεί είναι ιδιοκτησίες ΜΟΝΟ ΓΕΡΜΑΝΩΝ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

...και με αυτούς δεν ασχολείται κανείς.
Γιατί άραγες;



Άστο τη φάρα σας την ξέρω πολύ ΚΑΛΑ!!
Και την "ανώτερη" κάστα σας, και τους "εκλεκτούς" σας και τους παρατρεχάμενους, και τους μαγεμένους και τις αυθεντίες.

Πάντως ΕΣΕΝΑ για χαζό δε σ' έχω σίγουρα!

Ρε δε χειραγωγείτε τον κόσμο πια με τις ΨΕΥΤΙΕΣ ΣΑΣ ΡΕΕΕΕ!!! Πάρτε το χαμπάρι!

Παλιότερα λέγαται για τους ΑΛΒΑΝΟΥΣ!
Για το βιντεάκι που 'χα βάλει πριν από καιρό στο θεμα Χ.Α. δεν είπες τίποτα!

http://www.youtube.com/watch?v=Pi_eu983ZXY&feature=endscreen&NR=1

Πολύ αργότερα ο Dr Jekyll ρώτησε αλλού:

"Κατά δεύτερον, θα ήθελα να ρωτήσω την άποψή σας σχετικά με τα σενάρια για μια μελλοντική ένωση Αλβανίας- Ελλάδας και ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΣΥΝΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ."

Εκλεκτοί μου εσείς!

Εσείς που ΔΕΝ ανήκετε σ' αυτούς
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ!!!
στα λιόσια κι όπου αλλού! και ό,τι άλλο ισχυριστούν στο μέλλον
ΒΓΕΙΤΕ!!! ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΤΕ
Λένε ψέμματα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:51:06  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:53:34  Εμφάνιση Προφίλ
...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:57:07  Εμφάνιση Προφίλ
you

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2012, 19:58:15  Εμφάνιση Προφίλ
;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2012, 10:36:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
....
ΈΧΕΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗ-ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗ;

Μετανάστες (καθ'ολα νόμιμους)έχω γνωρίσει πάρα πολλούς. Κυρίως Έλληνες της Διασποράς, αλλά και άλλων εθνικοτήτων.
ُΕπίσης -και το σημαντικότερο- υπήρξα κι εγώ ο ίδιος ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ

Λαθρομετανάστες δεν ξέρω πόσους ακριβώς (διότι δεν ζήταγα και χαρτιά ή ταυτότητες) αλλά και απ'αυτούς είδα και συνάντησα πολλούς τόσο στο κεντρο της Αθήνας, όσο και στην Πάτρα (κυρίως Αφγανούς εκεί)

quote:
Και πολύ αμφιβάλλω αν έχει πειράξει ποτέ κανέναν απο σας λαθρομετανάστης.

Προσωπικά εμένα δεν με "πείραξε" κάποιος από αυτούς, αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα στην τελική...


quote:

Έχω πάει σε πολλές περιοχες. Έχω περάσει και απο Άγιο Παντελεήμονα ΜΟΝΗ! και στις 1 το βράδυ και πιο αργά. ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ! Ούτε εμένα ούτε πολύ κόσμο.

Το ότι δεν είχες την τύχη του Καντάρη δεν σημαίνει τίποτα. Ούτε είπε κανείς πως σημειώνεται μια κλεψιά ή μια δολοφονία ή ένας βιασμός κάθε λεπτό σε αυτές τις περιοχές.
Το ότι υπάρχει όμως γενικά αυξημένος κίνδυνος και ανασφάλεια υπάρχει, και δεν μπορούμε να κάνουμε ότι δεν τα βλέπουμε.

quote:
Ξέρω ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που τους φιλοξενούν, τρώνε μαζί τους, τους δίνουν ρούχα. Απλούς, φτωχούς ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!

Σύμφωνοι, κι εγώ ξέρω τέτοιους ανθρώπους. Το θέμα δεν είναι εκεί όμως. Το θέμα είναι ότι η ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ είναι παρανομία, είναι αδίκημα, πώς αλλιώς το πούμε? Είναι κάτι ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΚΑΝ!

quote:
Γνώριζα επίσης κάποια άτομα, ελληνοαμερικάνους, άγγλους και άλλους...
Ας πάρουμε έναν απ' αυτούς. Ένας ελληνοαμερικάνος (αρκετά μεγαλύτερός μου), ο πατέρας του ΕΛΛΗΝΑΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ στην αμερική μαζί με τη μητέρα του. Τα λεφτά του ΔΕΝ ξέρω πώς τα κανε εκεί. Έχει επιχειρήσεις... Το τρελό! ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ! και δεν πληρωσε ποτε φόρους!

Εδώ με κούφανες λίγο. ΕΛΛΗΝΑΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ? Είσαι σίγουρη? Πώς μπήκε? Πότε μπήκε? Μέσω Κούβας με καμιά ψαρόβαρκα? Ή με τα καρτέλ του Μεξικού νύχτα από τα σύνορα?
Μήπως σου ξεφευγει καμιά "λεπτομέρεια"? Είναι ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ή ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ?

Εν πάσει περιπτώσει, κρατάω και "μια πισινή" για την περίπτωση που όντως είναι αν και το βρίσκω εξαιρετικά απίθανο, αλλά εάν όντως είναι, σίγουρα θα είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης.

Το πρόβλημα της Ελλαδας είναι αντιθέτως ότι τετοια περιστατικά είναι ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΝΩΝ! Είναι ποσοτικό το θέμα κατά βάση...

quote:
Ο γιος του; Σαφώς και μπορούσε να δουλέψει όπου ήθελε! και να πάει όπου ηθελε!
Ήρθε στην ελλάδα έτσι για περιπέτεια??? εμπειρία???...
έχει γυρίσει τον κόσμο, εργάζεται εδω, παίρνοντας τη θέση κάποιου έλληνα μήπως; κι ας μην εχει ανάγκη να δουλέψει!

Αυτοί που δεν έχουν ανάγκη να δουλέψουν και το κάνουν "από χόμπι" συνήθως είναι αυτοαπασχολούμενοι-εισοδηματίες. Αν άνοιξε κανένα μπαράκι ή κανεναν καφενέ ο δικός σου, δεν χάλασε κι ο κόσμος, ούτε τρώει τη δουλειά κανενός....


quote:
Αγγλίδα "φίλη μου" κάποιο καιρό, μεγαλωμένη ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ εδω και στο εξωτερικό. Παραδίδει μαθήματα αγγλικών, πάλι παιρνοντας τη δουλειά κάποιου καθηγητή εδω μήπως;

Το οτι παίρνει τη δουλειά κάποιου ντοπιου καθηγητή είναι γεγονός.
Άλλα το παράδειγμά σου είναι άσχετο. Εχεις ακουστά τη συνθηκη Σενγκεν? Τον ενιαίο Οικονομικό Ευρωπαϊκό χώρο?
Με την ίδια λογική θα μπορούσε και ένας έλληνας καθηγητης να πάει να διδάξει στο εξωτερικό. Ετερον εκάτερον.

quote:
Και η λίστα πολύ μεγάλη!
Ο μετανάστης που δεν έχει στον ήλιο μοιρα Σ' ΕΝΟΧΛΕΙ ΡΕ; Ε; Αυτός τα κάνει όλα ε;
Γιατί για τόσο ηλίθιο δε σ' έχω! Ότι αυτοί ευθύνονται για την κατάσταση της χώρας!

Με ενοχλεί και μας ενοχλεί το γεγονός της ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ.
Που είναι μια διαρκής παρανομία και αδικία και ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΑΙ ως φαινόμενο αντί να ελαχιστοποιείται.

Το αν έχει ή δεν έχει ο άλλος στον ήλιο μοίρα και για πιο λόγο χωράει πολύ συζήτηση. Αυτή τη στιγμή και ένα 20% ίσως και παραπάνω των Ελλήνων δεν έχουν στον ήλιο μοίρα. Αλλά δεν νομίζω η πρώτη τους ιδέα να είναι να μπουν σε ένα σαπιοκάραβο πληρώνοντας 3 και 4 χιλιάρικα το κεφάλι για να πάει να τους 'αδειασει' σε καμιά ακτή της Αυστραλίας...



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2012, 12:40:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτή τη στιγμή και ένα 20% ίσως και παραπάνω των Ελλήνων δεν έχουν στον ήλιο μοίρα.
Α, αυτό δεν έχει σημασία Πυθαγόρα.
Προτεραιότητα έχουν οι φορείς φυματίωσης, βρώμας, αγραμματοσύνης, κλπ και όχι οι συμπατριώτες μας που πληρώνουν όλη τους τη ζωή για την μοίρα στον ήλιο.
quote:
Το αν έχει ή δεν έχει ο άλλος στον ήλιο μοίρα και για πιο λόγο χωράει πολύ συζήτηση.
Δεν χωράει καθόλου συζήτηση. Την ευθύνη γι' αυτό, να πάνε να την ζητήσουν απ' τους πατεράδες τους και από τα κράτη τους.
quote:
Αλλά δεν νομίζω η πρώτη τους ιδέα να είναι να μπουν σε ένα σαπιοκάραβο πληρώνοντας 3 και 4 χιλιάρικα το κεφάλι για να πάει να τους 'αδειασει' σε καμιά ακτή της Αυστραλίας...
Το παράδοξο είναι ότι, με τα 3,4 και 5 χιλιάρικα είναι πλούσιοι στην χώρα τους.
Αφου κατάφεραν να μαζέψουν τόσα χρήματα, που δεν μπορούμε εμείς, γιατί έρχονται εδώ;
Οι αριστεροί τραμπούκοι δεν μπορούν να το σκεφτούν. Εχουν τσίχλες στο μυαλό τους.
Οι υπόλοιποι όμως;

Edited by - Αίολος on 23/06/2012 12:43:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2012, 14:24:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
PY8AGORAS
quote:
Σύμφωνοι, κι εγώ ξέρω τέτοιους ανθρώπους. Το θέμα δεν είναι εκεί όμως. Το θέμα είναι ότι η ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ είναι παρανομία, είναι αδίκημα, πώς αλλιώς το πούμε? Είναι κάτι ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΚΑΝ!

Είναι όντως κάτι που δεν έπρεπε να συμβαίνει,γιατί διαταράσει την ισσορροπία του έθνους.Πολλά πράγματα δεν έπρεπε να συμβαίνουν σε αυτόν τον κόσμο,συμβαίνουν όμως.Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τί έπρεπε να συμβεί και τί όχι, αλλα για να κατάλαβουμε την βαθύτερη αιτία που συνέβη το γεγονός που μας επηράζει.

Μας συμαβαίνουν ότι μας συμβαίνουν ώς έθνος επειδή για κάποιο λόγο το αξίζουμε,δεν μας φταίνε ούτε οι λαθρομετανάστες ούτε οι γερμανοί και γενικότερα κανένας άλλος.Η καταλόγηση των ευθυνών σε τρίτους,είναι απλά μια υπεκφυγή.Ανούσια μάλιστα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2012, 15:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Οι αριστεροί τραμπούκοι δεν μπορούν να το σκεφτούν. Εχουν τσίχλες στο μυαλό τους.
Οι υπόλοιποι όμως;

«Για να τελειώνουμε με την Ελλάδα αρκεί να στείλουμε μερικά εκατομμύρια ανθρώπους από εδώ»

Τουρκούτ ΟζάλΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2012, 13:13:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τί έπρεπε να συμβεί και τί όχι,

Γιατί?
Ποιος μας απαγορεύει να κρίνουμε αν κάτι πρέπει να συμβαίνει ή όχι? Δηλαδή δεν έχουμε το δικαίωμα να εντοπίζουμε τα κακώς κείμενα?


quote:
...αλλα για να κατάλαβουμε την βαθύτερη αιτία που συνέβη το γεγονός που μας επηράζει.

Σαφώς και αυτό είναι μέσα στην αναζήτηση. Δεν υπάρχει γεγονός αυθύπαρκτο ή αφεαυτό από "παρθενογέννεση". Υπάρχει συγκεκριμένη αλληλουχία γεγονότων και συγκεκριμένες αιτίες που οδηγούν σε μια κατάσταση ή ένα γεγονός.

quote:
Μας συμαβαίνουν ότι μας συμβαίνουν ώς έθνος επειδή για κάποιο λόγο το αξίζουμε,

Θα συμφωνήσω ως ένα σημείο μαζί σου. Όχι ακριβώς επειδή το "αξίζουμε" ως έθνος συνολικά, αλλά επειδή μας παίρνουν στο λαιμό τους κυρίως οι πολιτικοί (που εμείς βεβαίως δεν τους διαολοστέλνουμε, και δεν αποτρέπουμε την "πολιτική" τους που προκαλεί και συντηρεί κάποια φαινόμενα σαν κι αυτό που εξετάζουμε....)


quote:
δεν μας φταίνε ούτε οι λαθρομετανάστες ούτε οι γερμανοί και γενικότερα κανένας άλλος.Η καταλόγηση των ευθυνών σε τρίτους,είναι απλά μια υπεκφυγή.Ανούσια μάλιστα.

Μας φταίνε και οι λαθρομετανάστες
μας φταίνε και οι Γερμανοί
με συγκεκριμένο είδος και μερίδιο ευθυνών έκαστος.

Σαφώς όχι για όοοολα μας τα προβλήματα, και όχι όσο και όπως παρουσιάζεται από κάποια υπερβάλλοντα ΜΜΕ,
αλλά όπως και να το κάνουμε ευθύνες έχουν και αυτοί για κάποια προβλήματα ή μέρος των προβλημάτων που αντιμετωπίζει τώρα η χώρα μας και οι πολίτες της.

Το να ρίχνουμε το φταίξιμο 100% σε μας μόνο φέρνει λιγάκι σε σύνδρομο αυτοτιμωρίας και μοιρολατρισμού.

Πρέπει να μάθουμε να βάζουμε τα πραγματα στη σψστή τους διάσταση όσο μπορούμε και όσο γίνεται.

Λες πχ. για τους λαθρομετανάστες: Δεν είναι έλλογα όντα? Δεν ξέρουν ότι παρανομούν νομίζεις? Δεν παίρνουν το ρίσκο και την ευθύνη από την αρχή, να μπουν παράνομα σε μια χώρα (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) να τη βγάλουν όπως όπως παράνομα πάντα, και ...έχει ο Θεός...?
Εκτός αν τους θεωρείς χαζά και άβουλα ζωάκια, προβατάκια, κατοικίδια που δεν ξέρουν ούτε πού πάνε ούτε τι κάνουν, και την ευθύνη την έχει μόνο ο ...τσομπάνος.

Λες για τους Γερμανούς από την άλλη. Να το γενικεύσω και με όλους τους άλλους (Βορειο)Ευρωπαίους. Τη συνθήκη του Δουβλίνου την έχεις ακουστά? Με δυο λόγια να σου πώ τι λέει? Επειδή οι κύριοι δεν είναι χαζοί και ξέρουν τι και πώς σχετικά με τα κύματα λαθρομετανάστευσης, σου λέει αφού πρώτα όλοι μπαίνουν από Ελλάδα, Ιταλία, Μάλτα, Κύπρο, κλπ, δε βαριέσαι ασ'τους αυτούς να βγαλουν το φίδι απ'την τρύπα κι εμείς "αφ'υψηλού" (κυριολεκτικά και ...γεωγραφικά) να κάνουμε το δάσκαλο περί "ασύλου" και "ανθρωπίνων δικαιωμάτων".
Σαφώς έχει και η Ελλάδα ευθύνη που δέχτηκε μια τέτοια κατάπτυστη συνθήκη εις βάρος της, αλλά και όλοι οι άλλοι μια χαρά καλύψανε τον κώλο τους, δε νομίζεις.

Για να μην πούμε για τις ανταποδοτικές οφειλές της Γερμανίας στην Ελλάδα (πολεμικές αποζημιώσεις) από τον Β'ΠΠ, να μην πούμε και για τη Ζημενς, τη Χόχτιφ και όλα τα μιζαδόρικα καλόπαιδα (Οι μίζες είναι σαν το τανγκό ξέρεις, και σαν τους Χιώτες, δεν αρκεί μόνο ο "αρπάζων" λαμογιοΈλληνας, χρειάζεται και ο Δίνων λαμογιοΓερμανός για να δέσει το ...κακό, εξ ου και η Δωροδοκία ως αδίκημα χωρίζεται σε Ενεργητική και Παθητικκή....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2012, 13:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Γιατί?
Ποιος μας απαγορεύει να κρίνουμε αν κάτι πρέπει να συμβαίνει ή όχι? Δηλαδή δεν έχουμε το δικαίωμα να εντοπίζουμε τα κακώς κείμενα?

Σαφώς και δεν μας το απαγορεύει κανείς,ολοι είμαστε ελεύθεροι να κρίνουμε,κερδίζουμε κάτι όμως απο αυτό?

quote:
Σαφώς και αυτό είναι μέσα στην αναζήτηση. Δεν υπάρχει γεγονός αυθύπαρκτο ή αφεαυτό από "παρθενογέννεση". Υπάρχει συγκεκριμένη αλληλουχία γεγονότων και συγκεκριμένες αιτίες που οδηγούν σε μια κατάσταση ή ένα γεγονός.

Ναι.

quote:
Θα συμφωνήσω ως ένα σημείο μαζί σου. Όχι ακριβώς επειδή το "αξίζουμε" ως έθνος συνολικά, αλλά επειδή μας παίρνουν στο λαιμό τους κυρίως οι πολιτικοί (που εμείς βεβαίως δεν τους διαολοστέλνουμε, και δεν αποτρέπουμε την "πολιτική" τους που προκαλεί και συντηρεί κάποια φαινόμενα σαν κι αυτό που εξετάζουμε....)


Οκ.

quote:
Μας φταίνε και οι λαθρομετανάστες
μας φταίνε και οι Γερμανοί
με συγκεκριμένο είδος και μερίδιο ευθυνών έκαστος.

Σαφώς όχι για όοοολα μας τα προβλήματα, και όχι όσο και όπως παρουσιάζεται από κάποια υπερβάλλοντα ΜΜΕ,
αλλά όπως και να το κάνουμε ευθύνες έχουν και αυτοί για κάποια προβλήματα ή μέρος των προβλημάτων που αντιμετωπίζει τώρα η χώρα μας και οι πολίτες της.

Το να ρίχνουμε το φταίξιμο 100% σε μας μόνο φέρνει λιγάκι σε σύνδρομο αυτοτιμωρίας και μοιρολατρισμού.

Πρέπει να μάθουμε να βάζουμε τα πραγματα στη σψστή τους διάσταση όσο μπορούμε και όσο γίνεται.

Λες πχ. για τους λαθρομετανάστες: Δεν είναι έλλογα όντα? Δεν ξέρουν ότι παρανομούν νομίζεις? Δεν παίρνουν το ρίσκο και την ευθύνη από την αρχή, να μπουν παράνομα σε μια χώρα (με ό,τι αυτό συνεπάγεται) να τη βγάλουν όπως όπως παράνομα πάντα, και ...έχει ο Θεός...?
Εκτός αν τους θεωρείς χαζά και άβουλα ζωάκια, προβατάκια, κατοικίδια που δεν ξέρουν ούτε πού πάνε ούτε τι κάνουν, και την ευθύνη την έχει μόνο ο ...τσομπάνος.

Λες για τους Γερμανούς από την άλλη. Να το γενικεύσω και με όλους τους άλλους (Βορειο)Ευρωπαίους. Τη συνθήκη του Δουβλίνου την έχεις ακουστά? Με δυο λόγια να σου πώ τι λέει? Επειδή οι κύριοι δεν είναι χαζοί και ξέρουν τι και πώς σχετικά με τα κύματα λαθρομετανάστευσης, σου λέει αφού πρώτα όλοι μπαίνουν από Ελλάδα, Ιταλία, Μάλτα, Κύπρο, κλπ, δε βαριέσαι ασ'τους αυτούς να βγαλουν το φίδι απ'την τρύπα κι εμείς "αφ'υψηλού" (κυριολεκτικά και ...γεωγραφικά) να κάνουμε το δάσκαλο περί "ασύλου" και "ανθρωπίνων δικαιωμάτων".
Σαφώς έχει και η Ελλάδα ευθύνη που δέχτηκε μια τέτοια κατάπτυστη συνθήκη εις βάρος της, αλλά και όλοι οι άλλοι μια χαρά καλύψανε τον κώλο τους, δε νομίζεις.

Για να μην πούμε για τις ανταποδοτικές οφειλές της Γερμανίας στην Ελλάδα (πολεμικές αποζημιώσεις) από τον Β'ΠΠ, να μην πούμε και για τη Ζημενς, τη Χόχτιφ και όλα τα μιζαδόρικα καλόπαιδα (Οι μίζες είναι σαν το τανγκό ξέρεις, και σαν τους Χιώτες, δεν αρκεί μόνο ο "αρπάζων" λαμογιοΈλληνας, χρειάζεται και ο Δίνων λαμογιοΓερμανός για να δέσει το ...κακό, εξ ου και η Δωροδοκία ως αδίκημα χωρίζεται σε Ενεργητική και Παθητικκή....



Οκ,σεβαστή άποψη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2012, 10:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Όταν,
Ο άνθρωπος συμπεριφέρεται κατά το δοκούν
Ο κόσμος επηρεάζεται περισσότερο από όλα από την προπαγάνδα και την διαφήμιση-δυσφήμιση
Ο κόσμος τείνει να γενικεύει συμπεριφορές

Μία γεύση :

Βρωμοέλληνες - Η.Π.Α. : "No rats, no Greeks, all American

Για να δούμε και την άλλη πλευρά...



THE TRUE REVOLUTION IS IN MIND

Edited by - simori on 26/06/2012 11:00:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2012, 15:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
PY8AGORA ο αμερικάνος ΕΤΣΙ μου χε πει. Ότι ο πατέρας του ήταν ΛΑΘΡΟμετανάστης! Μάλιστα μου είπε ότι ξεκίνησε από κάποιο μερος της πελλοπονήσου με 100 δρχ στην τσέπη! Το τελευταιο ούτε και γω το πιστεψα. Πώς εκανε τετοια περιουσία;
Ο αμερικάνος αυτος (όχι ΕΛΛΗΝΟαμερικάνος κι ας ήταν οι γονείς του έλληνες όπως έλεγε, έτσι και του λεγες κάτι εναντίον της αμερικής... άστα) δεν είχε ούτε μπαρ, ούτε καφετέρια που λες. Πότε δεν καταλαβα ΤΙ δουλεια έκανε... πηγαινοερχονταν όμως αμερική-ελλάδα (και δεν ξερω και που αλλου)
όπως και η αγγλίδα που σου πα, πηγαινοερχονταν αγγλία-ελλάδα-κυπρο-αμερική! Τωρα πώς γινεται παραδίδοντας 4-5 μαθήματα τη βδομάδα να κάνει τέτοια ταξίδια... εγω δούλευα πρωι-βράδυ κι ούτε μέχρι την κρήτη δε μπορούσα να πάω! Αλλα αυτά είναι λεπτομέριες μπροστα σε άλλα (βέβαια μου είχε πει I'm poor! I'm poor!) μιλάμε για θράσος!
Ήταν και αλτρουϊστές ξέρεις! όλο σε κάτι όμαδες εθελοντισμού τους έβρισκες. Πάνω απ' όλα ο συνανθρωπος...

ΠΟΙΑ ΣΥΝΘΗΚΗ ΣΕΝΓΚΕΝ ΚΑΙ ΜΕΝΓΚΕΝ ΜΟΥ ΛΕΣ!!!

Συνέχισε ακαθεκτος και συ και οι ομοίοι σου να μιλάτε για συνθήκες, νόμους και παρανομους! Έτσι μπράβο!

Δε σας έχω όυτε για χαζούς, ούτε για τόσο αθώους

Υ.Γ. Προς τυχον αθώους: Προσοχη στους "ΜΑΣΚΑΡΕΜΕΝΟΥΣ"! ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ!
Οπουδήποτε όμως!
Αφιερωμένο στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
http://www.youtube.com/watch?v=J6ed_jzN8tsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy