ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 00:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;
ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 01:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!!!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΤΡΟΜΑΚΡΑΤΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΙΣΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 11:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ POULI

ΦΙΛΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΖΛ.
ΟΛΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.
ΤΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΕΩΣ ΤΟ 2008.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ ΟΙ Η.Π.Α. ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ,
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ Ο ΠΑΥΛΟΣ
ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ " ΜΕΓΑΛΗ ΘΛΙΨΗ " .
ΑΡΧΗ ΤΟΥ 2009 ΛΟΓΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΗ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙΑ ΤΑ
ΝΕΡΑ ΤΟΥ ΕΥΦΡΑΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΘΛΙΨΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ
ΠΟΛΕΜΟ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΤΟ 1/3 ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΕΑΝ ΞΕΣΠΑΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΩ
Η ΜΕΛΕΤΗ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΑΚΡΙΒΗΣ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 11:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 17:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΔΕΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ:

11 / 9 / 2001=ΠΡΩΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ
11 / 3 / 2004=ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΤΥΠΗΜΑ
11 / 12 / 2004=ΤΡΙΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ (ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ)
ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΚΑΙ:
33 / 24 / 15
6 / 6 / 6

ΤΩΡΑ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΕΩΣ 3ο ΧΤΥΠΗΜΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ 39 ΜΗΝΕΣ(11/9/2001 ΕΩΣ /11/12/2004)
ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΡΧΙΝΑΝ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ:
ΔΗΛ. 11/9/2001 ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ(Ν)
11/3/2004 ΜΑΔΡΙΤΗ (Μ) KAI ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΦΑΒΗΤΑ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ
11/12/2004 ΛΟΝΔΙΝΟ (L) ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ:
a(1),b(2),c(3),d(4),e(5),f(6),g(7)
h(8),i(9),j(10),k(11),L(12),M(13),N(14)

L,M,N AN TA ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ 39 ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΡΟΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ.
ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 19:59:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ POULI

AΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΤΣΙ.
ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΑ ΒΓΗΚΕ .
ΘΑ ΔΟΥΜΕ.


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 22:01:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
ΘΑ ΔΟΥΜΕ..........
ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΝΟΥΚ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ?
ΚΑΙ ΑΥΤΟ 11 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΓΙΝΕ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2004, 23:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 00:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 00:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 00:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΟΥ Κ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΝΟΥΚ!
ΜΗΠΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ 3 ΚΕΙΜΕΝΑ,ΠΡΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 01:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
ΜΑΛΛΟΝ ΒΓΗΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.
ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΛΕΙΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΦΗΣΩ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.
11/9/2004 ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΣΙΝΟΥΚ.
ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΤΥΠΗΜΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ
11/9/2001.
ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ:
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ(ΕΣΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ)
ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΘΗΡΙΟΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ(ΣΙΝΟΥΚ)
ΚΑΙ ΕΙΧΕ 10 ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΣ 7(ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΣΙΝΟΥΚ)
ΚΑΙ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΑΝ ΠΑΡΔΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΑΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙ(ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΣΙΝΟΥΚ ΚΑΛΑ ΜΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ)
ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΤΙΜΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΤΕΚΝΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΣ(ΕΚΚΛΗΣΙΑ-"ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ")ΚΤΛ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ,ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΖΟΜΕ ΣΤΟ ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΕ!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΧΥΠΟΠΤΑ!!!

ΤΙ ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ?ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΗ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 08:58:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt
ΦΙΛΤΑΤΕ MELETHTH ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΪΣΙΟ.ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ 2012?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 18:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

Ο ΛΟΥΚΟΜΑΣ-ΝΗΡΙΗΔΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 21:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΠΟΥΛΙ

ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗ ΒΙΒΛΟ
ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΡΙΝ
ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ Η ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΣΙΝΟΥΚ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ
ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 21:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ TPT

ΦΙΛΕ Ο ΠΑΙΣΙΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ 2012 , ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ
ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο 6ος ΑΓΓΕΛΟΣ
ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ ΕΥΦΡΑΤΗ.
ΔΗΛΑΔΗ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΑ ΦΡΑΓΜΑΤΑ
ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΤΟΝ ΕΥΦΡΑΤΗ.
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΝ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ
2009.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 22:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ GRETEL

ΜΠΡΑΒΟ GRETEL.
ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕΣ ΒΡΕ ΓΑΤΑ ΜΕ ΠΕΤΑΛΑ ΤΗΝ ΝΗΡΗΙΔΑ;
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΕΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

ΦΙΛΙΚΑ


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 22:53:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 11:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;
ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;

MELETHTHS


Ελα εδω ειμαι!
Ειχα πολλες δουλειες τελευταια και δεν μπορεσα να μπω καθολου να παρακολουθησω τις συζητησεις σας.

Μου εκανε εντυπωση το μηνυμα του KOST που εγραφε διαφορες αστρολογικες ερμηνειες. Πολυ ενδιαφερουσες, αν και ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω (οσο και αν ηθελα) πως ειναι δυνατον οι κινησεις των πλανητων, παιρνοντας απο διαφορους αστερισμους, να επηρρεαζουν τη ζωη των ανθρωπων. Δεν ειμαι απο τους επικριτες της αστρολογιας (αστρολογια δεν εννοω αυτα που γραφονται στις εφημεριδες, τι θα γινει σημερα, αυριο. κτλ), αλλα απλως δεν μπορω λογικα/επιστημονικα να καταλαβω πως μπορει να συμβαινει, με ποια διαδικασια...
Θα ηθελα ο φιλος μας KOST να αναπτυξει και αλλο το θεμα που συζηταμε εδω μεσα απο το πρισμα της αστρολογιας. Ας ερευνησει το θεμα για τη χρονια του 2011-2012.

Οσον αφορα τα τελευταια μηνυματα του ΜΕΛΕΤΗΤΗ και του GRETEL:
το εχετε παρει χαμπαρι παιδια οτι μετα απο 25 σελιδες και τοσους μηνες συζητησης, το θεμα (αν και ξεκινησε απο πολλες διαφορετικες αποψεις) αρχιζει να καταληγει καπου?!?
Ολοι αρχιζουμε (ανεξαρτητως αρχικης θεσης και θεωρησης των πραγματων) να καταληγουμε στα ιδια πραγματα...
Αυτο κι'αν δεν ειναι παραξενο!!!

Μια απορια μονο, που μπορει να βαλει θεμα προς συζητηση:
Πως μπορει η βιβλος να αναφερει για συγκεκριμενη καταστροφη, για τον μετεωριτη δηλαδη?
Πως γινεται η αποκωδικοποιηση της Εβραικης Βιβλου να μιλαει για χτυπημα απο κομητη, γραμμενη τοσες χιλιαδες χρονια πριν??...

Αν το σκεφτουμε λογικα, οτι υπηρχαν καποιες παλαιοτερες παραδοσεις, μαθηματικοι υπολογισμοι, κτλ, και οχι οτι "τους το ειπε ο θεος ο ιδιος", ειναι δυνατον να υπολογισει καποιος, οσο ανεπτυγμενος και αν ειναι (ακομη και καποιοι ανεπτυγμενοι εξωγηινοι), τις τροχιες ολων των σωματων που υπαρχειστο διαστημα, ωστε να βγαλουν το συμπερασμα οτι η ταδε πετρα θα εισελθει στο ηλιακο συστημα προερχομενη απο το ταδε μερος και το 2012 θα πεσει στη Γη.

Το βρισκω πιο πιθανο, να αναφερονται ολα αυτα σε ενα περιοδικο φαινομενο. Το βρισκω πιο πιθανο αρχαιες παραδοσεις να διαδοθηκαν μεσω της Βιβλου και να μιλανε για ενα αλλο σωμα το οποιο ερχεται και παρερχεται περιοδικα απο το ηλιακο συστημα.

Εδω ολοι σκεφτομαστε το Νιμπιρου κτλ. Σε αυτη τη θεωρια ομως υπαρχει ενα βασικο προβλημα. Ολοι μιλαμε για 3.600 χρονια περιοδου αυτου του θεωρητικου πλανητη. Και ολοι εχουμε πει οτι η Ιστορια δεν αναφερει κατι τοσο συνταρακτικο το 1588πΧ περιπου...

Αρα??
Κατι αλλο?
Μηπως δεν εχει ερμηνευθει σωστα το "περιοδος 3.600 χρονια"?
Μηπως ειναι 3.600 "χρονια", οπου "χρονια"= "χρονια του πλανητη Νιμπιρου" και οχι της Γης???
Διοτι αν συμβαινει κατι τετοιο και η παραδοση των Νεφελιμ και του Νιμπιρου δημιουργηθηκε απο τους ιδιους και οχι απο τους Γηινους, τοτε η φραση "ο Νιμπιρου εχει περιοδο 3.600 χρονια" που υποθηκε απο εναν υποθετικο Νεφελιμ, σημαινει αλλο πραγμα απο τα δικα μας 3.600 χρονια. Διοτι ενα χρονος για εμας ειναι μια περιστροφη γυρω απο τον ηλιο. Ποιος ξερει ομως τι θα μπορουσαν να εννοουν αυτοι λεγοντας "χρονο".
Βεβαια ολα αυτα εντελως υποθετικα.
Σκεφτητε το ομως...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 11:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
1. ΜΕΛΕΤΗΤΗ, νομιζω οτι απο τη στιγμη που εβαλες την τελευταια μεγαλη αυτη φωτογραφια, κατι επαθε το συστημα και βγαζει μεγαλυτερη τη σελιδα.

2. Ας μου πει καποιος που πηγε το παλιο κουμπακι EDIT που το πατουσαμε οταν καναμε λαθος και μπορουσαμε να διορθωσουμε τυχον λαθη μας. Εγω δεν το εχω. Εσεις το εχετε??
Βλεπω μερικα λαθακια οταν ξαναδιαβαζω τα μηνυματα μου, καπου λειπουν σημεια στιξης, αλλα δεν μπορω να τα διορθωσω. Ας μου πει καποιος πως το κανει??

3. ΜΕΛΕΤΗΤΗ και GRETEL, πειτε μου και μενα πως "ανεβαζεται" φωτογραφιες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 14:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΟΥΝΑ;
ΣΕ ΕΧΑΣΑ.
ΣΤΕΙΛΕ ΜΕ Ε-MAIL TO THΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ , ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΩ ΒΗΜΑ - ΒΗΜΑ.
ΤΟ e-mail μου είναι MELETHTHS@pathfinder.gr

ΣΤΑΘΗΣ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 14:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 14:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 15:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΕ ΧΡΗΣΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ www.imageshack.us ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΝΕΙ hosting ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 250 χ 250 ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΦΟΡΜΑΤ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΓΙΑΤΙ Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ.

ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ Ε-ΜΑΙL ΣΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΒΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΦΟΡΜΑΤ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 21:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Αναπολω εκεινες τις εποχες, πριν το καλοκαιρι που ειχαμε πολλους αλλους συνομιλητες σε αυτη τη συζητηση...
Που ειναι ο Afro, ο Junk95, o Εχετλαιος, η Avallon,ο AvatarGR, o Nitro912GR... και τοσοι αλλοι????

Που ειστε ολοι εσεις???
Βαρεθηκατε το θεμα? Δεν εχετε τι να πειτε? Η' βρηκατε πιο ενδιαφερουσες συζητησεις?
Προσωπικα μου λειπετε. Μου λειπουν οι διαφορετικες αποψεις σε αυτη τη συζητηση...

ΜΕΛΕΤΗΤΗ, σου εστειλα email.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pouli
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 21:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pouli
MELETHTH:
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ...
ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ ΤΙ ΒΡΗΚΕΣ?
ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ?
ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟΝ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 11:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ GRETEL

GRETEL δωσε μου το e-mail της ΑΜΑΛΙΑΣ, να της το ζητήσω.


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 12:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ POULI

ΦΙΛΕ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ
ΟΝΟΜΑΣΑΜΕ " ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ " , ΑΝΑΛΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ
ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΧΑΑΒ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΕΖΑΒΕΛ , ΝΑ ΞΕΡΙΖΩΣΕΙ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΙΑ
ΤΟΥ ΒΑΑΛ - ΚΡΟΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΑΦΥΛΛΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ.

Ο ΑΧΑΑΒ ΒΑΣΙΛΕΨΕ ΑΠΟ ΤΟ 918 - 897 π.Χ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 12:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΚΑΝΕΝΑ e-mail.
ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕ.
MELETHTHS@pathfinder.gr

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 12:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΚΑΝΕΝΑ e-mail.
ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕ.
MELETHTHS@pathfinder.gr


MELETHTHS


Οκ, ειχα κανει λαθος ενα γραμμα στη διευθυνση και μου ηρθε πισω.
Τωρα το εστειλα.
Αρχιζω σιγα σιγα να βλεπω πως φτανουμε στο τελος της συζητησης, διοτι απο εδω και περα απλως επαναλαμβανομαστε.
Προτεινω σε ολους να γραψουν ενα μηνυμα με την περιληψη των αποψεων τους υστερα απο ολη αυτη τη συζητηση.
ΑΦΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΣΟΥ ΜΕΛΕΤΗΤΗ, ΔΙΟΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΛΟΓΟ, ΕΤΣΙ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy