ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 09:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ.ΗΛΘΟΝ ΙΝΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ Ο ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ Η ΕΠΑΝΑΚΤΗΣΙΣ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΥΟΥΣΗΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΧΕΙ ΙΝΑ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΧΘΕΙ Ο ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΒΔΕΛΥΓΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΑΝΟΜΙΑΣ (ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ).
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΔΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΤΟΥ ΜΑΚΑΡΙΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΕΠΙ ΛΕΥΚΟΥ ΙΠΠΟΥ (ΑΓΑΠΗΤΕ STAYRO).


Τούτον δε τον εξυπνήσαντα τον Άγιον βασιλέαν ον προλεγει ο Άγιος Ταράσιος,υπαινισεται και ο Θεολόγος,Ιωαννης εν τη αυτού αποκαλύψει δια λευκού ίππου λέγων ούτω.
΄΄11Και ειδον τον ουρανον ανεωγμενον και ιδου ιππος λευκος και ο καθημενος επ αυτον καλουμενος πιστος και αληθινος και εν δικαιοσυνη κρινει και πολεμει(ΑΠΟΚΑΛ.ΙΘ).

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Ο ΕΠΙΓΕΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΕΦ`ΙΠΠΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΠΟΛΕΜΕΙ,ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΕΜΟΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ,ΟΥΤΩ ΚΑΙ Ο ΥΙΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΘΕΟΣ Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΤΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΤΩΝ ΚΥΡΙΕΥΟΝΤΩΝ,Ο ΑΝΑΞ ΤΩΝ ΑΝΑΚΤΩΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΩΝ ΟΛΟΣ Ο ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ,ΚΑΙ ΕΝ ΤΟΙΣ ΚΑΘΑΡΟΙΣ ΑΓΙΟΙΣ ΕΠΑΝΑΠΑΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΟΙΚΕΙ,ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΕΦ`ΙΠΠΟΥ ΛΕΥΚΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑ ΤΩ ΘΕΟΛΟΓΩ ΕΠΙΓΡΑΦΕΤΑΙ,ΙΝΑ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥ ΑΥΤΟΥ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΑΝΙΣΤΑΜΕΝΟΥ ΥΠ`ΑΓΓΕΛΩΝ ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΚΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΗ ΣΥΜΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟΝ.
(Αγιοι και σοφοι περι των μελλοντων να συμβωσιν)εκδοσεις Αγιος Νικοδημος Δ.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ.

ΚΑΛΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΓΡΗΓΟΡΕΙΤΕ.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 12:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Συγκρούσεις στο Κόσοβο


Τρεις αστυνομικοί της αποστολής του ΟΗΕ και δύο στρατιώτες των ΝΑΤΟϊκών δυνάμεων τραυματίστηκαν από έκρηξη στην Μιτροβίτσα του βορείου Κοσόβου. Νωρίτερα, οι αστυνομικές δυνάμεις είχαν επιχειρήσει να απομακρύνουν τους Σέρβους καταληψίες από το κτίριο του ΟΗΕ.

«Η έκρηξη σημειώθηκε στις 8.10 τοπική ώρα με αποτέλεσμα να τραυματιστούν τρία μέλη της MINUK και δύο της KFOR» διευκρινίζεται στην ανακοίνωση.

Νωρίτερα, οι αστυνομικές δυνάμεις είχαν επιχειρήσει να απομακρύνουν τους Σέρβους καταληψίες από το κτίριο που στεγάζει δικαστήρια υπό την αιγίδα του ΟΗΕ.

Η αστυνομία χρησιμοποιώντας δακρυγόνα και βόμβες κρότου προσπάθησε να διαλύσει 1.000 περίπου Σέρβους που συγκεντρώθηκαν έξω από τα δικαστήρια.

Ακολούθησαν συμπλοκές, οι οποίες αργότερα επεκτάθηκαν σε ολόκληρο το βόρειο τμήμα της Μιτρόβιτσα. Οι Σέρβοι επιτέθηκαν σε πομπή οχημάτων της αστυνομίας της UNMIK που μετέφερε συλληφθέντες δικαστικούς υπαλλήλους με αποτέλεσμα αρκετοί από αυτούς να αποδράσουν.

Κατά την διάρκεια της συμπλοκής πυρπολήθηκε ένα όχημα της UNMIK και ένα της KFOR. Στη Μιτρόβιτσα, όπως μεταδίδει το σερβικό πρακτορείο ειδήσεων Tanyug ήχησαν οι σειρήνες συναγερμού, ενώ ελικόπτερα του ΝΑΤΟ πετούν πάνω από την πόλη.

Σύμφωνα με άλλες πληροφορίες, οι στρατιώτες του ΝΑΤΟ δέχθηκαν πυρά, ενώ η αστυνομία του ΟΗΕ αποχώρησε από το βόρειο Κόσοβο.

Τα σερβικά ΜΜΕ μεταδίδουν ότι στην πόλη συρρέουν πολίτες από διάφορα μέρη του βορείου Κοσόβου και η κατάσταση είναι τεταμένη.

Σε διάφορα σημεία της πόλης σημειώνονται σποραδικές συμπλοκές αστυνομικών και διαδηλωτών. Επιβαρυντικά λειτουργεί και το γεγονός ότι σήμερα συμπληρώνονται τέσσερα χρόνια από τα επεισόδια της 17ης Μαρτίου του 2004 όταν, Αλβανοί εξτρεμιστές πυρπόλησαν σπίτια και κατέστρεψαν σερβικούς ορθόδοξους ναούς.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 14:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Περιμενω με ενδιαφερον μερικους και ειδικα τον τρεχαγυρευε που υποστιριζει οτι γνωριζει τα παντα ακομα και προσωπα,να δω τι θα γραψουν
στις 1 σεπτεμβρη του 2008.Πολυ λογο κανετε για αυτον τον μαιτραγια και
τις ενεργειες του,μηπως ειστε εσεις οι χαμουρες που τον προμοταρετε?
Ο πολεμος και οι γραφες θα εκπληρωθουν αλλα,οποιος βιαζετε σκονταφτει...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 14:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ακριβώς επειδή η του Δαν είναι φυλή των εβραίων στο είπα Σταύρος77 κι ότι βρίσκεται σε όλα τα κράτη κι έτσι έρχεται ο Μειτρέγια και ως εβραίος, τι από αυτά σου φαίνεται δύσκολο να καταλάβεις;…
Φίλε Ρομιέ, έχεις δίκιο για τους δυο και είναι λογικό γιατί έτσι θα διαλέξει ο καθένας και θα κάνει επιλογή καλού-κακού…
Όσο για τους διπλούς λογαριασμούς, Μιχαήλ 32, έχεις δίκιο, εγώ έχω και στοιχεία επ΄αυτού… Θέλεις να τα παραθέσω;… Ρώτα τον Σταύρος77…
Αυτό που είπα λασπολόγε Σταύρος 77 είναι ότι ο αντίχριστος είναι ο Μειτρέγια και είναι γνωστός στους ηγέτες όλων των χωρών, για σένα λες να ενδιαφέρεται να πείσει;
Δεν τον γνωρίζω όπως λασπολογείς και διαστρέφεις,απλά τον έχω διαβάσει σε πολλά κείμενα, αλλά συκοφαντώντας, μου δείχνεις πολλά για σένα..
Θα ήθελα κι εγώ από τους συντονιστές του φόρουμ να δείξουν ποιος έχει διπλά accounts, γιατί εγώ δεν θέλω να το κάνω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 14:51:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
Μιχαηλ32 επειδη δεν την εχω δει και πιστευω και αλλοι πολοι την διαφημιση του γαλακτος,πες μας αν θες τι δειχνει και τι καταλαβες
εσυ απο αυτο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 14:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΚΑΛΟΝ ΚΑΙ ΕΝ ΧΡΙΣΤΩ ΑΓΩΝΑ ΕΙΣ ΤΗΝ ΕΣΧΑΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΣ...
ΟΛΙΓΟΙ ΕΝΝΟΗΣΑΝ,ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΠΑΥΘΗΣΑΝ.
Ο ΕΚΛΕΚΤΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝ ΔΟΞΗ ΙΗΣΟΥ,ΚΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ ΕΝ ΓΕΕΝΗ...
ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΚΑΤΟΙΚΕΙ Ο ΑΒΒΑΔΩΝ.

ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΛΑΛΗΣΑ........

ΓΡΗΓΟΡΕΙΤΕ.........


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 15:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Rukunas πολύ απλά, στις 1 Σεπτεμβρίου θα ψάξουν να βρουν άλλο forum για να πουν τις πλάνες τους!!!! Μπορεί να έχουν αλλάξει 2-3 forums μέχρι τώρα, ποιός ξέρει???

Ίσως να το έχουν ανάγκη να τους επιβεβαιώσει κάποιος. Εμείς βλέπεις στηριζόμαστε σε ερμηνείες Αγίων και απλά παραθέτουμε την γνώμη μας επί των προφητειών η οποία βέβαια είναι καθαρά υποκειμενική. Δεν δογματίζουμε όμως στις απόψεις μας.

Αυτοί - όντας δυστυχώς σκοτισμένοι - ακόμα και αν πεθάνει ο Μειντρέγια θα πιστέψουν ότι θα αναστηθεί για να κυβερνήσει ως ο Αντίχριστος. Άσχημο πράγμα η πλάνη. Τα λένε ξεκάθαρα οι Άγιοι αλλά αυτοί εμπιστεύονται τη σκοτισμένη τους διάνοια και ερμηνεία.
Εδώ ο κόσμος καίγεται (βλέπε σήμερα Κόσοβο) και αυτοί τον μειντρεγιοχαβά τους. Και μάλιστα, αν κάποιος αποκαλύψει τις πλάνες τους, τρίζουν τα δόντια τους από "αγάπη".......όχι πάντως την αγάπη που δίδαξε ο Κύριος μας.

Έτσι, καταλήγουν στο σημείο αντί να επικεντρωθούν στον Χριστό, στην Εκκλησία Του και στους Αγίους, η προσοχή τους να στρέφεται μόνο στον Αντίχριστο. Είναι αυτό που έλεγε κάποιος γέροντας.
"Ψάχνουμε τον αντίχριστο και ξεχάσαμε να ζητήσουμε τον Χριστό"
Κ

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 16:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Stayros77, με αναγκάζεις και γι' αυτό θα σε ρωτήσω ευθέως και ξέρεις γιατί... Είσαι ο rucunas ή όχι; Είσαι γιατί μου έστειλες e-mail όπως με ρώτησες πριν μέρες και έκανες λάθος και το έστειλε ώς rucunas... Το θυμάσαι, έτσι; Το μόνο που έχω είναι από τον rucunas κι όχι από σένα... Δεν είπα τίποτα και τώρα που σε βλέπω να ρωτάς εσύ και να απάντάς πάλι εσύ, πότε ως ο ένας και πότε ως ο άλλος, λέω η υποκρισία τέλος...
Το τι είναι να γίνει άσε να το δούμε,μην προσπαθείς να προκαταλάβεις και προπάντων, σταμάτα την λάσπη, καταντά άκρο άωτο του εγωϊσμού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 16:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Απαντώ ΜΟΝΟ για να σου λύσω την απορία.
Έχοντας πλήρη επίγνωση ότι απαντώ ενώπιον Θεού, σου λέω ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ο rukunas. Δεν έχω διπλό λογαριασμό.

Σου είχα στείλει email προ καιρού για να σου ζητήσω συγγνώμη για το ότι σε αποκάλεσα αιρετικό. Μέσα στο email έλεγα ότι παρότι διαφωνώ ριζικά με τις απόψεις σου που έρχονται σε αντίθεση με τα λεγόμενα των Αγίων και γερόντων, δεν θα έπρεπε να προβώ σε αυτόν τον χαρακτηρισμό.

Τέλος, δεν σε λασπολογώ, πάντα στηρίζομαι σε ό,τι έχεις πει σε προηγούμενα posts σου. Δεν με πειράζει ό,τι και να λες για μένα, έχω τη συνείδηση μου ήσυχη γιατί παλεύω για την αλήθεια.

Παρακαλώ τελευταίως να σταματήσεις να ασχολείσαι μαζί μου και να ασχοληθείς με το topic.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 19:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Ρε παιδιά ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ τις λογομαχίες και τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.Εδω είμαστε για να βλέπουμε τις εξελίξεις στη περιοχή και να εξηγουμε τις προφητείες αγίων.

Είναι αλήθεια οτι ο Κωνσταντίνος Παλαιολόγος είχε ενα γιο Ιωάννη και απο εκείνο προέρχονται οι Βασιλείς της Ελλάδος? Αν είναι έτσι τότε ο Κωνσταντίνος Β΄θα το είχε ανακαλύψει αφου έχει τη δύναμη....

Κοιτάξτε τι βρήκα..!
http://noiazomai.tripod.com/index0.html
Προς το τέλος είναι το σημαντικό!!!

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 20:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ και εμείς αυτό θέλουμε πίστεψε με!!!

Αν έχω καταλάβει σωστά (πες μου αν σφάλλω) προσπαθείς να συνδέσεις τον αναμενόμενο βασιλιά Ιωάννη με τον Άγιο Ιωάννη Βατάτζη.

Πράγματι, έχουνε γίνει πολλές αναφορές στο πρόσωπο του (ότι θα μπορούσε να είναι αυτός ο βασιλιάς). Άλλωστε οι προφητείες μιλούν για κοιμώμενο βασιλιά πρώτον, και δεύτερον ο βίος του Αγίου ταιριάζει απίστευτα με τη βιοτή ενός γνήσιου δίκαιου βασιλιά.

Αυτό είναι όμως κάτι που δεν μπορεί να είμαστε σίγουροι δεν συμφωνείς?

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 20:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Η Τουρκία φίλοι μου έθεσε πάλι θέμα μειονοτικό και αυτή τη φορά όχι μόνο για τη Θράκη αλλά και για 2 νησιά των Δωδεκανήσων. Αυτό έγινε πριν λίγες μέρες που σύρανε πάλι την Μπακογιάννη στην Άγκυρα. Και εμείς όπως πάντα τώρα τελευταία δεν διαμαρτυρηθήκαμε καν!!!!

Σας θυμίζω την ρήση του γέροντος Παϊσίου ότι το πολύ πολύ οι Τούρκοι να μας πειράξουν 1-2 νησιά πριν μπουν οι Ρώσοι.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 20:57:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Έτσι, καταλήγουν στο σημείο αντί να επικεντρωθούν στον Χριστό, στην Εκκλησία Του και στους Αγίους, η προσοχή τους να στρέφεται μόνο στον Αντίχριστο. Είναι αυτό που έλεγε κάποιος γέροντας.
"Ψάχνουμε τον αντίχριστο και ξεχάσαμε να ζητήσουμε τον Χριστό"


Μου θύμισες τον ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ ΑΧΙΛΛΕΩΣ όπου σε μια συνέντευξη του είπε: "εμείς τους λέμε την αλήθεια και δεν μας πιστεύουν ενώ οι άλλοι λένε ψέμματα και τους πιστεύουν".

Τέλος πάντων εγώ θέλω να σας πω να προσέχετε διότι ψευτοπροφήτες και ψευτομεσσίες εχουν φανερωθεί πολλοί.. και είναι και πιστικοί οι άτιμοι.

Υ.Γ. προσοχή επίσης στις ομάδες και στα τάγματα. Είναι ύπουλα και κάνουνε πολύ καλά την δουλειά τους προσεγγίζοντας διάφορους άνθρώπους ανάλογα με το τι θέλουνε να πετύχουνε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 21:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η Τουρκία φίλοι μου έθεσε πάλι θέμα μειονοτικό και αυτή τη φορά όχι μόνο για τη Θράκη αλλά και για 2 νησιά των Δωδεκανήσων. Αυτό έγινε πριν λίγες μέρες που σύρανε πάλι την Μπακογιάννη στην Άγκυρα. Και εμείς όπως πάντα τώρα τελευταία δεν διαμαρτυρηθήκαμε καν!!!!

Σας θυμίζω την ρήση του γέροντος Παϊσίου ότι το πολύ πολύ οι Τούρκοι να μας πειράξουν 1-2 νησιά πριν μπουν οι Ρώσοι.


Ο μόνος διάδρομος για να "μπει" η Τουρκία στην Ελλάδα πλέον είναι τα νησιά. Όχι όλα αλλά συγκεκριμένα. Είναι γνωστό αυτό εδώ και χρόνια. Παλιά λέγανε η από τον Έβρο ή απο το Αιγαίο. Τώρα πια μόνο από το Αιγαίο. Η Ελλάδα το ξέρει πολύ καλά και έχει λάβει η στρατιωτική ηγεσία τα μέτρα της για την άμυνα της χώρας. Δυστιχώς δεν μπορώ να αναφερθώ σε λεπτομέριες, λίγο πολύ όλοι μας κάτι γνωρίζουμε , λόγο στρατιωτικού απορρήτου. Αλίμονο αν βγάζαμε στα Forum τέτοιες λεπτομέριες.

Κάτι ακόμα ένας δίκαιος πόλεμος ( ενωώ χωρίς εξωτερική παρέμβαση από άλλη χώρα ) μεταξύ Ελλάδας - Τουρκίας ο χαμμένος θα είναι η Τουρκία η οποία δεν πρόκειτε να ανακάμψει ποτέ. Η Ελλάδα παρόλο που θα υποστεί τρομακτικές απώλειες από ένα τέτοιο πόλεμο θα ανακάμψει τουλάχιστον οικονομικά εντός 5αετίας.
Παρόλα αυτά αν γίνει ένας τέτοιος πόλεμος πρόκειτε για πόλεμο με την Δύση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 21:19:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavros77,έχω μπερδευτεί λίγο με τους βασιλείς..

Δηλαδή έχουμε ενα βασιλιά τον Κωνσταντίνο β΄
Τότε, ο βασιλιάς Κωνσταντίνος θα συμβάλει ως μεσάζοντας, να δοθεί η Πόλη στην Ελλάδα. Είναι ευλαβής, είναι καλός".Π.Παίσιος

Άλλο βασιλιά τον κοιμώμενο βασιλιά Κωνσταντίνο Παλαιολόγο ΙΑ που θα ξυπνήσει και θα διώξει τους τουρκους.....

Και τον Βασιλιά Ιωάννη(οποιος και αν είναι αυτός.Βατατζής π.χ)

Τελικά ποιος θα διοικήσει τη χώρα?


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 21:44:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ, αυτά που λένε οι προφητείες είναι για κάποιον βασιλιά ονόματι Ιωάννης ο οποίος και θα βασιλέψει 3μιση δεκαετίες. Τον αναφέρουν πολλοί Άγιοι στις προφητείες τους. Απλά ανέφερα ότι κάποιοι υποστηρίζουν ότι θα μπορούσε να είναι ο Άγιος Ιωάννης ο Βατατζής που έζησε τον 13ο αιώνα αν δεν κάνω λάθος.

Τώρα για τον Κωνσταντίνο τον πρώην, ο Παϊσιος είπε ότι θα μεσολαβήσει για να δοθεί η Πόλη σε μας, προφανώς και λόγω των πολύ ισχυρών γνωριμιών που διαθέτει ζώντας στο εξωτερικό. Αυτός δεν θα είναι που θα βασιλέψει.

Το άλλο που λες για τον Κωνσταντίνο Παλαιολόγο ΙΑ πραγματικά δεν το γνωρίζω. Που το έχεις δει?

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι τα νησιά για τα οποία εγείρεται ζήτημα "μειονότητας" από πλευράς Τουρκίας είναι η Ρόδος και η Κως.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ka_sakis
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 21:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ka_sakis
http://rapidshare.com/files/99812732/O_ANTIXRISTOS_HLTHEN.part1.rar
http://rapidshare.com/files/99833044/O_ANTIXRISTOS_HLTHEN.part2.rar
http://rapidshare.com/files/99845108/O_ANTIXRISTOS_HLTHEN.part3.rar
http://rapidshare.com/files/99846107/O_ANTIXRISTOS_HLTHEN.part4.rarΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 21:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Εν γαρ ταις εσχάταις ημέραις αναστήσει Κύριος ο Θεός βασιλέα από πενίας, και πορεύσεται εν δικαιοσύνη, και γενήσεται δι'ελεημοσύνης τοις πάσιν ευάρεστος, πάντα δε πόλεμον καταπαύσει, και τους πένητας πλουσίους απεργάσηται, και έσται ειρήνη ον τρόπον επί των ημερών Νώε, δια το μη ποιείν πόλεμον πώποτε. Προφητεία Αγίου Ανδρέα του δια Χριστόν Σαλού (6ος αιων μ.Χ.)


Τότε βους βοήσει και ξηρόλοφος θρηνήσει και τότε σταθώσιν οι ίπποι και φωνή εξ ουρανού κράξει, στώμεν, στώμεν, ειρήνη υμίν αρκεί η εκδίκησις επί τους απειθείς και ανηκόους και απέλθετε επί τα δεξιά τα μέρη της Επταλόφου και εκεί ευρήσετε άνθρωπον επι δύο κίονας ιστάμενον εν κατηφεία πολλή ( έσται λαμπρός το είδος, δίκαιος, ελεήμων, φορών πενιχρά, τη όψει αυστηρός και τη γνώμη πραύς) έχοντα επί τον δεξιόν αυτού πόδα καλάμου ήλον και φωνή υπό του αγγέλου κηρυχθήσεται, στήσατε αυτόν βασιλέα, και δώσουσι αυτώ εις την δεξιάν χείρα ρομφαίαν λέγοντες αυτώ ανδρίζου [Ιωάννη] και ίσχυε και νίκα τους εχθρούς σου και επάρας την ρομφαίαν παρά του αγγέλου πατάξει τους Ισμαηλίτας, Αιθίοπας και πάσαν γενεάν άπιστον.
Αγίου Μεθοδίου επισκόπου Πατάρων (Λυκίας) Θ΄αιώνας


Θά εγερθεί ό βασιλεύς, πού στην αρχή του ονόματός του έχει τό Ι καί στό τέλος τό ς δηλαδή Ιωάννης».] Άγιος Ταράσιος

"Παύσις πολέμου υπό Αγγέλου Χριστού και παράδοσις Πόλεως τοις Έλλησι."Προφητεία στο Ταφο του Αγιου Κωνσταντίνου.

Περί του Νέου Μωϋσέως.

Νέος Μωϋσής θέλει έβγει από το Ελληνικόν έθνος, (διότι όπως ο Προφήτης Μωϋσής έτσι και ο εκ Πενίας Άγιος Βασιλεύς ως άλλος Νέος Μωϋσής, πρόκειται να οδηγήσει και να ποιμάνει, αυτός και ο υιός του, τούς πιστούς που θα εξέλθουν από τις πόλεις εις τον έρημο τόπο) θα είναι απαίδευτος από γράμματα και θα κηρύττη λόγον μετανοίας, και θα καταστραφή από τούς αρχηγούς των διδασκάλων και κακολόγων· και η διδαχή αυτού, ουχί αυτού, αλλά της θείας διδασκαλίας. Ο μισθωτός ου μέλλει αυτώ περί των προβάτων ότι μισθωτός εστί. Εάν δεν κηρύξη Νεος Μωϋσής, το έθνος αυτό δεν καταστένεται, αλλά μέλλει ν’ απολεσθή και να αιχμαλωτισθή από ασεβείς.ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΕΥΣΕΒΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥ (ΚΥΡΙΑΖΗ ΦΑΣΟΥΛΑ)-

ΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΥ ΛΕΟΝΤΟΣ,ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΜΕΝΟΥ ΠΤΩΧΟΥ & ΕΚΛΕΚΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΤΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΟΣ ΕΝ ΤΩ ΑΚΡΩ ΤΗΣ ΒΥΖΑΝΤΙΔΟΣ.

Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ & ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΥΣ,ΟΣ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΕΝ ΤΩ ΑΡΘΡΩ ΤΟΠΩ ΔΙΑ ΤΟ ΚΑΥΣΤΙΚΟΝ. ΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚ ΤΗΣ ΑΥΤΟΥ ΟΙΚΙΑΣ....ΟΝ ΕΔΟΚΟΥΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΥΔΕΝ ΟΝΤΑ & ΟΥΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΕΥΟΝΤΑ, & ΕΠΙΘΗΣΕΙ ΕΠΙ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗΝ ΑΥΤΟΥ, & ΧΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟΝ ΕΛΑΙΟΝ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.( λεοντος σοφου).

Είναι ο καθήμενος επί ίππου λευκού, που αναφέρεται στην Αποκάλυψη του Ιωάννη (Κεφ. Στ, 2 και ΙΘ, 11-16).


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ................


Edited by - ROMIOS on 17/03/2008 22:08:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 08:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ trexagireve, σε έναν διάλογο είναι πολύ πιθανόν να υπάρχουν άνθρωποι με απόψεις που συγκλίνουν επί κάποιου συγκεκριμένου θέματος, να έχουν παρόμοιο τρόπο έκφρασης και να έχουν κάποια κοινά σημεία στις τοποθετήσεις τους.
Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχουμε να κάνουμε με έναν άνθρωπο που έχει δύο λογαριασμούς, ας μην έχουμε αυτή την καχυποψία όταν προσπαθούμε να ανοιχτούμε σε κάποιους συνανθρώπους μας οι οποίοι επιχειρούν με τον τρόπο τους και το δικό τους άνοιγμα.

Αυτό στο αναφέρω πολύ φιλικά διότι έχω παρατηρήσει ότι έχεις αφήσει κάποια παρόμοια υποννοούμενα και για άλλους συνομιλητές σου σε άλλα θέματα των Συζητήσεων.
Πίστεψε με, αυτή η τάση μπορεί να γίνει η αφορμή για να αδικήσεις κάποιους συνομιλητές σου αλλά και δεν αφήνει κι εσένα τον ίδιο να τους εμπιστευτείς.
Και πιστεύω ότι λίγη εμπιστοσύνη είναι από τα πιο απαραίτητα συστατικά ενός διαλόγου ανάμεσα σε ανθρώπους που έχουν κοινές ανησυχίες και προσπαθούν να ξετυλίξουν λίγο το μίτο της Αριάδνης, ακόμη κι όταν προσεγγίζουν ένα ζήτημα από διαφορετικές οπτικές γωνίες...

Όσον αφορά τον stavros77, η παρουσία του έως τώρα στις Συζητήσεις κι ο τρόπος με τον οποίο συμμετέχει στους διαλόγους κι αλληλεπιδρά με τους συνομιλητές του, δεν έχουν αφήσει κάποιο περιθώριο ότι έχει διπλό λογαριασμό.

Καλή σας ημέρα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 11:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ D Incubus, με κάνεις κι αισθάνομαι άβολα γιατί με αναγκάζεις να πω κάτι που δεν άθελα σεσένα...
είδαστο φόρουμ ένα μήνυμα του φίλου Stayros77 που έλεγε΄οτι μου έστειλε ένα e-mail, μπαίνω και βρίσκω ένα από τον ...rucuna, εσύ στη θέση μου θα πίστευες τίποτε άλλο;Αυτό δεν ήθελα,επαναλαμβάνω να το κάνω, αλλά ο Stayros 77,δείχνει αρκούντως περίεργος με την συμπεριφορά του, καθώς ενώ αντιπαραθέτουμε στοιχεία, αυτός βάζει εμένα έναντιαγών και γερόντων που επισείει επί της κεφαλής μου ως κεραυνούς του διός...
γι' αυτό και του έκανα την ανάλογη παρατήρηση για διπλό account...
πάντως για βλάκα δεν με έχω παρά τους ευσεβείς πόθους, κάποιων...
Φιλάκια πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 14:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavro77 σε ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις.Τώρα για τον Κωνσταντίνο Παλαιολόγο ΙΑ που προανεφερα έχει να κανει με τους θρύλους του έθνους...
Δηλαδή όταν ήλθε η ώρα η πόλη να τουρκέψει και μπήκαν μέσα οι Τούρκοι, έτρεξε ο βασιλιάς μας καβάλα στ’ άλογό του να τους εμποδίσει. Ήταν πλήθος αρίφνητο η Τουρκιά, χιλιάδες τον έβαλαν στη μέση κι εκείνος χτυπούσε κι έκοβε με το σπαθί του.

Τότε σκοτώθη τ’ άλογό του κι έπεσε κι αυτός. Κι εκεί που ένας Αράπης σήκωσε το σπαθί να χτυπήσει το βασιλιά, ήρθε άγγελος Κυρίου και τον άρπαξε και τον πήγε σε μια σπηλιά βαθιά στη γη κάτω, κοντά στη Χρυσόπορτα.

Εκεί μένει μαρμαρωμένος ο βασιλιάς και καρτερεί την ώρα να ’ρθει πάλι ο άγγελος να τον σηκώσει. Οι Τούρκοι το ξέρουν καλά αυτό, μα δεν μπορούν να βρουν τη σπηλιά που είναι ο βασιλιάς γι’ αυτό έχτισαν την πόρτα που ξέρουν πως απ’ αυτή θα μπει ο βασιλιάς να τους πάρει πίσω την Πόλη.

Μα, όταν είναι θέλημα Θεού, θα κατεβεί ο άγγελος στη σπηλιά και θα τον ξεμαρμαρώσει και θα του δώσει στο χέρι το σπαθί που είχε στη μάχη. Και θα σηκωθεί ο βασιλιάς και θα μπει στην Πόλη από τη Χρυσόπορτα και, κυνηγώντας με τα φουσάτα του τους Τούρκους, θα τους διώξει ως την Κόκκινη Μηλιά.

Δεν είναι γι΄αυτον το βασιλιά που αναφέρουν οι θρύλοι του έθνους??

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 15:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavros77 για τα 2 νησια που θα μας πειράξουν..

Ο κύριος Δ…. Κ…. , από την Κ…. , είχε επισκεφθεί τον Γέροντα . ……………
Και συνέχισε ο Γέροντας :
-Να γνωρίζεις ότι και η Τουρκία θα διαλυθεί . Θα γίνει πόλεμος σε δύο ημίχρονα . Εμείς θα είμαστε νικητές , γιατί είμαστε ορθόδοξοι .
-Γέροντα , με τον πόλεμο δεν θα πάθουμε εμείς κακό ;
-Ε , το πολύ –πολύ κανα-δυό νησιά να πειράξουν αυτοί , αλλά εμάς θα μας δώσουν και την Κωνσταντινούπολη . Θα τα δείτε , θα τα δείτε !
Παρών στην συζήτηση ήταν και ο γιος του κυρίου Δ……¨

Τα 2 νησια δηλαδή θα τα πειράξουν κατα τη διαρκεια της εκστρατείας τους εναντίων της Ελλάδος.Αν κανω λάθος διόρθωσε με.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 15:09:38  Εμφάνιση Προφίλ
Κανείς δεν σε αποκάλεσε βλάκα φίλε Τρεχαγύρευε ούτε αυτό προσπαθεί κάποιος να πετύχει. Μπορεί να έχεις χίλια δίκια στα λεγόμενα σου αλλά ο τρόπος με τον οποίο αντιπαρατίθεσε στις απόψεις των συνομιλιτών σου είναι.. τι να πω... τραγικός. Με αποτέλεσμα εμείς οι υπόλοιποι να κουραζόμαστε από την "κόντρα" και να γίνεσε εσύ ο κακός της παρέας. Αν συζητούσατε από κοντά τι θα γινότανε θα πιανόσασταν στα χέρια? Εν τέλη το θέμα δεν είναι αν έχει κάποιος διπλά account αλλά να καταφέρουμε να πούμε ο καθένας μας τις απόψεις μας και να συζητήσουμε επ'αυτού. Σίγουρα θα υπάρχουνε διαμάχες, λογικό ειναι. Προσπάθησε να συμφιλιωθείς με τα παιδιά.

Και επιτέλους σταματήστε να κάνετε επίδειξη γνώσεων και μπείτε στην ουσία. Έχουμε και τον ROMIO να κάνει copy paste ολόκληρα κατεβατά στα Αρχαία χωρίς να μας λέει τι θέλει να πει ο ποιητής?!??!?
Τοποθετήσου βρε αδερφέ να καταλάβουμε και εμείς τι θες να πεις!

Συγνώμη που σας πιάνω από τα μούτρα αλλά εγώ είμαι αμόρφωτος και θέλω να μου τα κάνετε λιανά για να τα καταλάβω.

ΕυχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 15:48:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ δεν θα γίνει εκστρατεία της Τουρκίας, απλά θα κινηθούν κοντά στα 6 μίλια της υφαλοκρηπίδας. Θα πειράξουν και κανα δυο νησιά (μπορεί όπως στα Ιμια). Πόλεμος μεταξύ μας δεν θα προλάβει να γίνει γιατί τότε θα κατεβεί η Ρωσία και θα αναγκαστούν να γυρίσουν πίσω.

Αυτά τα έχει πει ο γέροντας Παϊσιος όχι εγώ. Μπορεί να αγχωθούμε όταν δούμε την Τουρκία να έρχεται αλλά πίστη να έχουμε στο Χριστό.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 15:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Καλημέρα σε όλους σας.
Θα ήθελα στο σημείο αυτό να σχολιάσω την εικόνα η οποία εμφανίστηκε στο φιλμ (όποιος θέλει το πιστεύει) πίσω από τον George Bush την ώρα που μιλούσε. Ο ίδιος μάλιστα, ζήτησε από διάφορους εκπροσώπους εκκλησιών να τον βοηθήσουν να καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Βέβαια, όλοι οι δικοί του άνθρωποι, έσπευσαν να πούν πώς έχει την ευλογία του Θεού! (άκουσον, άκουσον)
http://www.kalami.net/2005/ellada/xristod_usa.html
Αν όμως κοιτάξετε καλά την εικόνα, θα δείτε πώς μοιάζει εξαιρετικά στον Άγιο Βασιλέα Ιωάννη Βατατζή!

Στον παρακάτω σύνδεσμο, θα βρείτε στοιχεία για τον βίο του καθώς και εικόνα του.
http://www.imdos.gr/greek/eortologio/66.vatatzis.htm
Θα διαβάσετε επίσης πώς ο Άγιος Βασιλέας, επτά χρόνια μετά την κοίμησή του μεταφέρθη από τον τόπο ταφής του (ένα Μοναστήρι το οποίο είχε κτίσει ο ίδιος) στην Μαγνησία της Μικράς Ασίας (στην Άκρη του Βυζαντίου!!! Βλ. προφητεία) κατά απαίτησή στου σε μια ως εκ θαύματος μετά θάνατό αποκαλύψεώς του. Όταν όμως άνοιξαν τον τάφο, το σώμα του ευωδίαζε και ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΘΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ωσάν να κοιμόταν απλά! Η τοποθεσία του ναού στον οποίο ενταφιάστηκε δεν είναι γνωστή σήμερα καθώς ούτε και το τι απέγινε το σώμα του το οποίο πραγματοποιούσε θαύματα όπως και κάθε Αγίου της Εκκλησίας μας. Ο Άγιος Βασιλέας Ιωάννης Βατατζής λοιπόν, α) εμαρμαρώθη και δεν τον ακούμπησε ο θάνατος, β) τελευταία γνωστή τοποθεσία του σώματός του είναι η Μικρά Ασία δηλ. η άκρη του Βυζαντίου και γ) αστειευόμενος θα αναφέρω ότι έχει προϋπηρεσία ως αυτοκράτορας του Βυζαντίου και μάλιστα κατάφερε να αναστήσει την Αυτοκρατορία από τις στάχτες της ανακαταλαμβάνοντας πλείστες Ελληνικές περιοχές από τους Βούλγαρους και τους Λατίνους από τους οποίους δεύτερους μάλιστα πήρε πίσω την Βασιλεύουσα!
Και για να λύσω μία απορία όλων μας στο θέμα Κωνσταντίνος ή Ιωάννης, θα σας αναφέρω πώς ο Γέροντας Παϊσιος είπε σε προσκυνητή έχων την ίδια απορία, πώς η χώρα μας έχει και Πρωθυπουργό και Στρατηγό…όποιος έχει νου ας καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα

Δεν αποκλείεται λοιπόν η Πόλις να παρθεί επί Πρωθυπουργίας Κωνσταντίνου Καραμανλή αλλά να τον διαδεχθεί ο Άγιος Βασιλέας ο οποίος ίσως τώρα να υπηρετεί στις ένοπλες δυνάμεις της χώρας μας.
Παρακαλώ τους συνομιλητές να βοηθήσουν λίγο στον συλλογισμό μου.

Με εκτίμηση,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spyros76
Νέο Μέλος

Greece
48 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 16:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spyros76
Φιλε ΡΟΜΙΟΣ νομιζω οτι εχει δικιο ο ΟΜΑΣΕΠΣΙΛΟΝ για τα αρχαια.
Θα ηταν προτιμοτερο να μας εκθεσεις τις δικες σου αποψεις για το πως και το ποτε θα γινουν τα γεγονοτα και για το αν πιστευεις οτι ο α.χ. θα ερθει τωρα ή μετα τη βασιλεια του Ιωαννη γιατι καποια στιγμη συμφωνησες με τον τρεχαγυρευε και μετα το αλλαξες.

Φιλε τρεχαγυρευε δεν καταλαβαινω πως πιστευεις οτι ο α.χ. θα δειξει τωρα το κακο του προσωπο οταν ακομα δεν εχει γινει κοινα αποδεκτος απο ολους δειχνοντας το υποκριτικα καλο του προσωπο.Πριν καν επιβαλει το χαραγμα, πριν καν χτιστει ο ναος, πριν καν ελθουν οι 2 μεγαλοι προφητες.

Επισης 3.5 χρονια απο το 2012 απεχει και το 2009 (το πρωτο εξαμηνο)χωρις να λεω οτι διαφωνω μαζι σου για το οτι ολα θα ξεκινησουν το καλοκαιρι αυτο.

Τελος, προς ολους, ειναι νομιζω βαρετο να αναλωνομαστε σε καυγαδες χωρις νοημα και σε χαρακτηρισμους τους οποιους θιγουν και εμας που λεμε οτι πρεσβευουμε κατι και κατα δευτερο ριχνουν τη ποιοτητα της συζητησης και αποπροσανατολιζουν ολους τους συμμετεχοντες απο το βασικο θεμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 16:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavro77 σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.Βλέπεις δεν ειμαι και πολυ καλός γνώστης αυτών των προφητειών.
Σιγουρα δεν ξέρουμε ποτε θα γίνουν αυτα ακριβώς,αλλα πες μας αν μπορεις, ποτε εσυ υπολογίζεις με βάση τις εξελίζεις αλλα και τα "χρονοδιαγράμματα" που θέτουν κάποιες προφητείες.
π.χ
Μελλοντικά - Για την Κων/πολη...

Σε μια ομάδα μικρών μαθητών από την Αθωνιάδα Σχολή, είπε :

-Και να ξέρετε : Και την Κων/πολη θα την πάρουμε και θα ζείτε κι εσείς εκείνο τον καιρό! Π.Παίσιος

Ευχαριστώ για την υπομονή σου


ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά νομίζω ότι το θέμα όντως το έχετε εκτρέψει λίγο...

Αργούμε καναδυο μέρες να μπούμε στο topic
και μετά αρχίζουμε και βλέπουμε 3-4 σελίδες-μπερντέδες και "σεντόνια" με copy-paste από Αγιες Γραφές, κυρήγματα, αρχαϊζουσα γλώσσα, αντιχρίστους, σημεία και τέρατα, κλπ, κλπ.

Το θέμα νομίζω αφορά κυρίως τη διμερή σχέση Ελλάδας-Τουρκίας, έστω και Βαλκανίων μεσα από μια ευρύτερη γεωπολιτική προσέγγιση της περιοχής μας, και πάντα υπό το πρίσμα του πώς η πορεία αυτής της "σχεσης" φαίνεται να είχε προειπωθεί (?) μέσα από 5-10 απλά, σαφή και ρητά διατυπωμένα γεγονότα/ορόσημα/κριτήρια(?) όσον αφορά την εξέλιξη και τη διαδοχή τους.

Βασιλιάδες απάνω σε άσπρα ή πράσινα άλογα, αντίχριστοι και μετραγάδες δεν βλέπω πού μπορεί να έχουν κάποια σχέση με αυτό.

Για το πρώτο (του Βασιλιά Ιωάννη και τα συναφή με αυτόν) δεν νομίζω να γράφτηκε ή να ειπώθηκε από κάποια σοβαρή πηγή και αποτελεί μάλλον μύθο που κινείται στη σφαίρα μεταξύ θρύλου και παραφιλολογίας.

Για τον δεύτερο (αντίχριστο) , σύμφωνα με τη χριστιανική θρησκεία/θεώρηση ξέρουμε ότι θα έρθει κάποτε και ότι αυτό το κάποτε απλώς θα προηγείται της λεγόμενης Δευτέρας Παρουσίας του Χριστού (για την οποία επίσης δεν ξέρουμε το πότε θα γίνει ), αλλά δεν ξέρουμε ούτε το πότε, ούτε το πώς ή τη μορφή θα έχει αυτός ο αντίχριστος (αν είναι αντρας, γυναικα, ζώο, εξωγηινος, ενέργεια ή σύστημα και όχι πρόσωπο,κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο), ούτε το πού .

Για τον δε Μετραγα -ή όπως διάολο λέγεται- δεν είχα ακούσει/διαβάσει πολλά, αλλά από τα link που δώσατε πήγα να κόψω κίνηση.
Ε, πρέπει να έχει πολλή πλάκα η όλη κατάσταση. Δεν ξέρω ποιος και γιατί τον «προωθεί» και για ποιο σκοπό, αλλά αν ήταν έτσι οι επίδοξοι Μεσσίες ή αντιχριστοι ή Grand masters και Γκουρού, εγώ θα πάω να δηλώσω Αρχάγγελος Ταξιάρχης με δίκοπη ρομφαία! 
Κάπου γραφει ότι ξεκίνησε από το 1977, και κάνει «κινησεις» το 1982 το 1989 και πάει λέγοντας και γενικώς όποτε θυμάται και όποτε του καπνίσει του τύπου…

Ο Μεγαλέξανδρος μέχρι τα 33 πήγε ως το Αφγανιστάν και το Πακιστάν (χωρίς αυτοκίνητα και άρματα μάχης τότε, αλλά με ιππικό και με τα …πόδια), ο δε Χριστός πάλι μέχρι τα 33 του είχε πει και είχε κάνει ό,τι ήταν να πεί και να κάνει.
Ο Μετράγας τι περιμένει? Να γίνει 100 χρονών? Αν ήταν μάγκας και είχε κάποιου είδους δύναμη θα το είχε δείξει ήδη.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όταν κάποιος έχει όντως τέτοια δύναμη δεν έχει ανάγκη από τακτικισμούς και κολπάκια, ούτε παίζει κρυφτούλι, ούτε τίποτα, και φαντάζομαι ότι έτσι θα πετύχαινε πολύ πιο εύκολα και σαφώς πιο γρηγορα και αποτελεσματικά το σκοπό του.
Ο κόσμος δεν έλκεται από λόγια πλέον. Ουτε καν από παπατζηλίδικα μικροθαυματάκι και ταχυδακτυλουργίες. Θέλει τρανταχτά και βαρβάτα πράγματα. Σημεία και Τέρατα που λέμε.

Θες πχ να λέγεσαι αντίχριστος ή παγκόσμιος ηγέτης?
Αν είσαι όντως τετοιος και έχεις αυτή τη δύναμη, πάς σε ένα πολυσύχναστο σημείο, πχ Trafalgar Square στο Λονδίνο, καλείς όλα τα ΜΜΕ και μέσω αυτων όλους τους πρωθυπουργούς, προέδρους, κλπ,κλπ να καταφτάσουν. Τους δίνεις μια διωρία1-2 ώρες και τους λες να κοψουν τον κώλο τους να έρθουν.
Στην αρχή όλοι θα λένε τι μ@λ@κίες λέει αυτός ο τρελός στην πλατεία, αλλά εσύ προειδοποιείς και λες παιδιά εγώ θα πιω ένα καφεδάκι και θα διαβάσω μια εφημεριδούλα και περιμένω…αλλά έτσι και δεν έρθετε ? το βλέπετε εκείνο το ρολογάκι απάνω στο πυργάκι (big ben). Δεν θα το ξαναδίνετε σε 2 ώρες αν δεν έρθετε. Φυσικά θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι ή θα φέρουν την αστυνομία να σε μαζέψει. Εσύ με τις δυνάμεις που έχεις κάνεις πχ μια «προστατευτική ασπίδα» γύρω σου και δεν σε ακουμπάει κανένας. Οι μπάτσοι και οι άλλοι παρευρισκόμενοι αρχίζουν παίρνουν πρέφα ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν μπορούν να σε ακουμπήσουν, να σε μπαγλαρώσουν, να σε γαζώσουν με σφαίρες κλπ,και φωνάζουν και άλλα ΜΜΕ και ήδη κάποιοι υψηλά ιστάμενα πρόσωπα αρχίζουν να έρχονται, εστω και από περιέργεια. Επειδή όμως δεν ηρθαν όλοι στην ώρα τους εσύ προχωράς στην απειλή και ….μπράφ…! πάει το big ben με τρόπο που εσύ γουστάρεις (φωτιές, κεραυνούς, πέτρες, ανοιγμα της γης, με ή χωρίς θύματα, εφετζίδικο ή όχι, κλπ,κλπ).
Ε τότε γίνεται το έλα να δεις. Ποιος είναι εκείνος ο βασιλιας ή πρόεδρος ή δικτάτορας ή πρωθυπουργός που δεν θα σηκωθεί από ντιβανια, θρονους, καναπέδες, κρεβατια, πολυθρόνες και δεν θα πάρει το πρώτο Concorde ή Stealth ή Shukhoi για να ρ8ει σε χρόνο dt εκεί που γίνεται ο σαματάς.
Αλλά εσύ ακάθεκτος συνεχίζεις…Παιδάκια,εγώ σας τά’λεγα αλλά δεν με ακούγατε και με γράψατε….Σειρά έχει τώρα το Backingham palace…ακόμα δεν μαζευτήκατε όλοι? Βαριέμαι να περιμένω….και μπράαααφ πάει και η Βασιλισσούλα και όλο της το σόι και τα υπάρχοντα. Εν τέλει μαζεύονται όλοι οι ηγέτες, τα ΜΜΕ όλου του κόσμου έχουν ξεσκιστεί στα Breaking news και online,live και σε απευθείας σύνδεση ο ΜΑΓΚΑΣ απαιτεί πρωτόκολλο παράδοσης-παραλαβής της υφηλίου και του παγκόσμιου κουμάντου γιατί στη λίστα έχει πολύ πράμα και είναι κρίμα να κάνει τη γη «καλοκαιρινή». Και να σου πώ εγώ για πότε γίνεται παγκόσμιος κυβερνήτης και ούτε ένας δεν σηκώνει αντίρρηση και τον προσκυνάει.Εχω την εντύπωση πως ο όποιος Αντίχριστος ή και ο ίδιος ο Χριστός στη Δευτέρα παρουσία θα έρθει καπως έτσι και δεν θα κάτσει να το πολυκουράσει το θέμα,εάν και εφόσον υποτίθεται ότι θα έχει την ultimate power επί του κόσμου τούτου, ορατού και αοράτου.

Αλλά έτσι κάνουν οι μάγκες, όχι οι ματράγιες που περάσανε 30 τόσα χρόνια και ακόμα ψάχνουν για κόσμο να τους ακούσει και δεν τους ξέρει ούτε και η μάνα τους,
γι’αυτό λοιπόν ο Μετραγας ή κανας ψωνισμένος είναι ή κανας γραφικός και πολύ ασχοληθήκαμε μαζί του.

Αλλά τέρμα με αυτούς και με τις ιστορίες για αγριους. Απλώς κοιτάξτε γύρω σας τι γίνεται και πιαστείτε από καμια λιτή περιεκτικη και σοβαρή κουβέντα, σοβαρών και έγκυρων προσώπων….



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 16:24:08  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά νομίζω ότι το θέμα όντως το έχετε εκτρέψει λίγο...

Αργούμε καναδυο μέρες να μπούμε στο topic
και μετά αρχίζουμε και βλέπουμε 3-4 σελίδες-μπερντέδες και "σεντόνια" με copy-paste από Αγιες Γραφές, κυρήγματα, αρχαϊζουσα γλώσσα, αντιχρίστους, σημεία και τέρατα, κλπ, κλπ.

Το θέμα νομίζω αφορά κυρίως τη διμερή σχέση Ελλάδας-Τουρκίας, έστω και Βαλκανίων μεσα από μια ευρύτερη γεωπολιτική προσέγγιση της περιοχής μας, και πάντα υπό το πρίσμα του πώς η πορεία αυτής της "σχεσης" φαίνεται να είχε προειπωθεί (?) μέσα από 5-10 απλά, σαφή και ρητά διατυπωμένα γεγονότα/ορόσημα/κριτήρια(?) όσον αφορά την εξέλιξη και τη διαδοχή τους.

Βασιλιάδες απάνω σε άσπρα ή πράσινα άλογα, αντίχριστοι και μετραγάδες δεν βλέπω πού μπορεί να έχουν κάποια σχέση με αυτό.

Για το πρώτο (του Βασιλιά Ιωάννη και τα συναφή με αυτόν) δεν νομίζω να γράφτηκε ή να ειπώθηκε από κάποια σοβαρή πηγή και αποτελεί μάλλον μύθο που κινείται στη σφαίρα μεταξύ θρύλου και παραφιλολογίας.

Για τον δεύτερο (αντίχριστο) , σύμφωνα με τη χριστιανική θρησκεία/θεώρηση ξέρουμε ότι θα έρθει κάποτε και ότι αυτό το κάποτε απλώς θα προηγείται της λεγόμενης Δευτέρας Παρουσίας του Χριστού (για την οποία επίσης δεν ξέρουμε το πότε θα γίνει ), αλλά δεν ξέρουμε ούτε το πότε, ούτε το πώς ή τη μορφή θα έχει αυτός ο αντίχριστος (αν είναι αντρας, γυναικα, ζώο, εξωγηινος, ενέργεια ή σύστημα και όχι πρόσωπο,κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο), ούτε το πού .

Για τον δε Μετραγα -ή όπως διάολο λέγεται- δεν είχα ακούσει/διαβάσει πολλά, αλλά από τα link που δώσατε πήγα να κόψω κίνηση.
Ε, πρέπει να έχει πολλή πλάκα η όλη κατάσταση. Δεν ξέρω ποιος και γιατί τον «προωθεί» και για ποιο σκοπό, αλλά αν ήταν έτσι οι επίδοξοι Μεσσίες ή αντιχριστοι ή Grand masters και Γκουρού, εγώ θα πάω να δηλώσω Αρχάγγελος Ταξιάρχης με δίκοπη ρομφαία! 
Κάπου γραφει ότι ξεκίνησε από το 1977, και κάνει «κινησεις» το 1982 το 1989 και πάει λέγοντας και γενικώς όποτε θυμάται και όποτε του καπνίσει του τύπου…

Ο Μεγαλέξανδρος μέχρι τα 33 πήγε ως το Αφγανιστάν και το Πακιστάν (χωρίς αυτοκίνητα και άρματα μάχης τότε, αλλά με ιππικό και με τα …πόδια), ο δε Χριστός πάλι μέχρι τα 33 του είχε πει και είχε κάνει ό,τι ήταν να πεί και να κάνει.
Ο Μετράγας τι περιμένει? Να γίνει 100 χρονών? Αν ήταν μάγκας και είχε κάποιου είδους δύναμη θα το είχε δείξει ήδη.

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι όταν κάποιος έχει όντως τέτοια δύναμη δεν έχει ανάγκη από τακτικισμούς και κολπάκια, ούτε παίζει κρυφτούλι, ούτε τίποτα, και φαντάζομαι ότι έτσι θα πετύχαινε πολύ πιο εύκολα και σαφώς πιο γρηγορα και αποτελεσματικά το σκοπό του.
Ο κόσμος δεν έλκεται από λόγια πλέον. Ουτε καν από παπατζηλίδικα μικροθαυματάκι και ταχυδακτυλουργίες. Θέλει τρανταχτά και βαρβάτα πράγματα. Σημεία και Τέρατα που λέμε.

Θες πχ να λέγεσαι αντίχριστος ή παγκόσμιος ηγέτης?
Αν είσαι όντως τετοιος και έχεις αυτή τη δύναμη, πάς σε ένα πολυσύχναστο σημείο, πχ Trafalgar Square στο Λονδίνο, καλείς όλα τα ΜΜΕ και μέσω αυτων όλους τους πρωθυπουργούς, προέδρους, κλπ,κλπ να καταφτάσουν. Τους δίνεις μια διωρία1-2 ώρες και τους λες να κοψουν τον κώλο τους να έρθουν.
Στην αρχή όλοι θα λένε τι μ@λ@κίες λέει αυτός ο τρελός στην πλατεία, αλλά εσύ προειδοποιείς και λες παιδιά εγώ θα πιω ένα καφεδάκι και θα διαβάσω μια εφημεριδούλα και περιμένω…αλλά έτσι και δεν έρθετε ? το βλέπετε εκείνο το ρολογάκι απάνω στο πυργάκι (big ben). Δεν θα το ξαναδίνετε σε 2 ώρες αν δεν έρθετε. Φυσικά θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι ή θα φέρουν την αστυνομία να σε μαζέψει. Εσύ με τις δυνάμεις που έχεις κάνεις πχ μια «προστατευτική ασπίδα» γύρω σου και δεν σε ακουμπάει κανένας. Οι μπάτσοι και οι άλλοι παρευρισκόμενοι αρχίζουν παίρνουν πρέφα ότι κάτι δεν πάει καλά, δεν μπορούν να σε ακουμπήσουν, να σε μπαγλαρώσουν, να σε γαζώσουν με σφαίρες κλπ,και φωνάζουν και άλλα ΜΜΕ και ήδη κάποιοι υψηλά ιστάμενα πρόσωπα αρχίζουν να έρχονται, εστω και από περιέργεια. Επειδή όμως δεν ηρθαν όλοι στην ώρα τους εσύ προχωράς στην απειλή και ….μπράφ…! πάει το big ben με τρόπο που εσύ γουστάρεις (φωτιές, κεραυνούς, πέτρες, ανοιγμα της γης, με ή χωρίς θύματα, εφετζίδικο ή όχι, κλπ,κλπ).
Ε τότε γίνεται το έλα να δεις. Ποιος είναι εκείνος ο βασιλιας ή πρόεδρος ή δικτάτορας ή πρωθυπουργός που δεν θα σηκωθεί από ντιβανια, θρονους, καναπέδες, κρεβατια, πολυθρόνες και δεν θα πάρει το πρώτο Concorde ή Stealth ή Shukhoi για να ρ8ει σε χρόνο dt εκεί που γίνεται ο σαματάς.
Αλλά εσύ ακάθεκτος συνεχίζεις…Παιδάκια,εγώ σας τά’λεγα αλλά δεν με ακούγατε και με γράψατε….Σειρά έχει τώρα το Backingham palace…ακόμα δεν μαζευτήκατε όλοι? Βαριέμαι να περιμένω….και μπράαααφ πάει και η Βασιλισσούλα και όλο της το σόι και τα υπάρχοντα. Εν τέλει μαζεύονται όλοι οι ηγέτες, τα ΜΜΕ όλου του κόσμου έχουν ξεσκιστεί στα Breaking news και online,live και σε απευθείας σύνδεση ο ΜΑΓΚΑΣ απαιτεί πρωτόκολλο παράδοσης-παραλαβής της υφηλίου και του παγκόσμιου κουμάντου γιατί στη λίστα έχει πολύ πράμα και είναι κρίμα να κάνει τη γη «καλοκαιρινή». Και να σου πώ εγώ για πότε γίνεται παγκόσμιος κυβερνήτης και ούτε ένας δεν σηκώνει αντίρρηση και τον προσκυνάει.Εχω την εντύπωση πως ο όποιος Αντίχριστος ή και ο ίδιος ο Χριστός στη Δευτέρα παρουσία θα έρθει καπως έτσι και δεν θα κάτσει να το πολυκουράσει το θέμα,εάν και εφόσον υποτίθεται ότι θα έχει την ultimate power επί του κόσμου τούτου, ορατού και αοράτου.

Αλλά έτσι κάνουν οι μάγκες, όχι οι ματράγιες που περάσανε 30 τόσα χρόνια και ακόμα ψάχνουν για κόσμο να τους ακούσει και δεν τους ξέρει ούτε και η μάνα τους,
γι’αυτό λοιπόν ο Μετραγας ή κανας ψωνισμένος είναι ή κανας γραφικός και πολύ ασχοληθήκαμε μαζί του.

Αλλά τέρμα με αυτούς και με τις ιστορίες για αγριους. Απλώς κοιτάξτε γύρω σας τι γίνεται και πιαστείτε από καμια λιτή περιεκτικη και σοβαρή κουβέντα, σοβαρών και έγκυρων προσώπων….



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 18:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Στωμεν καλως ,πολυ καλη η τοποθετηση σου, και μεγαλη πιθανοτητα να ειναι ο αγιος ιωαννης αυτος.Δεν ειναι τυχαιο που εμφανιζετε πισω απο τον ηλιθιο,ισως ο ηλιθιος να ειναι ο τελευταιος πλανηταρχης πριν τον ερχομο του βασιλεα ιωαννη. φυσικα ποιος ,και τι ,να πει στα τουβλα τους αμερικανους για ολα αυτα.Ας νομιζουν οτι θελουν,πισω εχει η αχλαδα την ουρα,πλησιαζη η ωρα.

παντος μπραβο σου Στωμεν καλως.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy