ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Ancient Aliens" - τηλεοπτική σειρά του History channel
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 39
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 20:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gianipseftis:

Αργώ καλή μου γιατί ...ξενοκοιτάω
Την αμαρτία μου την είπα
Και να μην την έλεγα, θα με άφηνε λες να σε ....“πλανέψω” ο παμπόνηρος Νικόμαχος
==============================================

Χαχα
Δεν μπορώ να σου αρνηθώ το χιούμορ,οταν είσαι...στις καλές σου!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 20:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon - Απεστάλη: 27/04/2011, 10:26:23:

Εγώ ποτέ δεν "πούλησα" σοφία,επιστημονολογία, δεν είπα ότι είμαι "φωτισμένη", μυημένη, ή ....


quote:
Avallon - Απεστάλη: 28/04/2011, 11:58:32

Από την άλλη θεωρώ τον εαυτό μου και πολύ τυχερό... γιατί έχω γεννηθεί με ένα χάρισμα που ευτυχώς οι άλλοι δεν ξέρουν και που εμένα με έχει βοηθήσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές... Ετσι λοιπόν θεώρησε ότι είμαι ένα βήμα πέρα από σένα γιατί δεν χρειάζεται να ψάξω για να ανακαλύψω...




Και για να μην ξεχνιόμαστε...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 21:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τέλος το διάλειμμα τα κεφάλια μέσα

Λοιπόν ...
Περιοχή : ΧΙΛΗ
Στίγμα: 19°56'56.74"S 69°38'1.94"W
(δουλεύει και στο http://maps.google.com στα 50 μέτρα)


Λατρεύω AitheroVamon!!
We are back on track!!

Aμαλίτσα κορίτσι μου τι πίνεις και δε μας δίνεις?...
Από πότε χρησιμοποιούνται ετεροχρονισμένες δηλώσεις ως επεξηγήσεις σε ερωτήσεις που έχουν προηγηθεί?
Αστο μην απαντάς...βαριέμαι να ασχολούμαι με εκτός θέματος...
Κάτι πάνω στο θέμα μας έχεις μήπως να προσθέσεις?
Ετσι... για να δικαιολογήσεις την παρουσία σου...

quote:
quote:
Φίλε Αllzzaro όλο να το δεις λες, αν δεν ρίξεις τη μπάλα στο γήπεδο πως θα δεις παιχνίδι?

Λές?
Θα γίνει αμέσως φάουλ

Ορίστε πέταξε τη μπάλα ο AitheroVamon


Αχ αυτές οι "παράγκες"...
Αν υποψιαστώ ότι και αυτό το παιχνίδι είναι σικέ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 21:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Avallon

Από την άλλη θεωρώ τον εαυτό μου και πολύ τυχερό... γιατί έχω γεννηθεί με ένα χάρισμα που ευτυχώς οι άλλοι δεν ξέρουν και που εμένα με έχει βοηθήσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές... Ετσι λοιπόν θεώρησε ότι είμαι ένα βήμα πέρα από σένα γιατί δεν χρειάζεται να ψάξω για να ανακαλύψω...


Δεν χρειάζεται να ψάξεις για να ανακαλύψεις ;;; Τι 'λε ρε παιδί μου ... σοβαρά ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 21:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σώπα!! Γύρισες πουλί μου?
Τον άλλο μήνα δεν έλεγες θα ξαναγράψεις?...
Δεν ήξερα ότι κάνεις ψυχοθεραπεία...
Θα το έχω υπόψην για την επόμενη φορά που θα σου φερθώ σκληρά...


AitheroVamon... υποννοείς τώρα κάτι?

Συγνώμη αλλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η φιγούρα αυτή ανήκει σε εξωγήινο?

Μοιάζει σαν τον allzzarο με ζελέ στα μαλλιά...
Εχει το σώμα της Αμαλίας...
Την έκφραση του zip μετά την συνεδρία με την ψυχοθεραπεύτρια...
Και το ύψος του OANNHSEA!
Mια χαρά παιδί δηλαδή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 23:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπονοώ τίποτα
Να σου πω την αλήθεια περισσότερο με κουναβόφατσα μου μοιάζει πάρα με εξωγήινο
Εν πάση περιπτώσει ,
οι άνθρωποι έφτιαξαν έναν θεό στο μυαλό τους,
σου λέει Θεός είναι , γιατί να έχει μάτια σαν τα δικά μου ?
κάτσε να τον κάνω γουρλομάτη και με ένα στόμα Να!
(Νο 5 που λέει και το ανέκδοτο)
χμμμ και γιατι να εχει μαλλί τζίβα σαν το δικό μου ?
δε θα τον χάλαγε μια περμανάντ !
και να σου η Θεότητα!
και μετά τον αποτύπωσαν στο έδαφος για να τον βλέπουν τα πετούμενα του ουρανού να αλλαξοπιστήσουν

Πέρα απο την πλάκα,
πάντα το είχα απορία πως γίνετε να βλέπουμε σε βραχογραφίες τους καλλιτέχνες της εποχής πριν χιλιάδες χρόνια να ειναι σε θέση να αποτυπώνουν με μεγάλη άνεση τα ζωα που κυνηγούσαν και μετα απο χιλιάδες χρόνια ο πολιτισμένος άνθρωπος που ηταν σε θεση να χτίζει μεγαλόπρεπα μνημεία (βλ. Ινκας) και να μην μπορεί να φτιάξει ενα πρόσωπο τις προκοπής για τους Θεούς του ?
Να μου πεις εμεις τον έχουμε δει το Θεό μας ? (οι Χριστιανοί) αλλα τον ζωγραφίζουμε καλαίσθητα βρε παιδί !

Ε ΝΑΙ υπονοώ οτι δεν είχαν αισθητική οι αρχαίοι αυτοί Λαοί


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2011, 23:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O τύπος στην φώτο... μπορεί ξέρεις να μην έχει σηκωμένες τρίχες αλλά κεραίες... (12 συγκεκριμένα) και η "οντότητα" να μην είναι οντότητα αλλά ρομπότ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 10:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O τύπος στην φώτο... μπορεί ξέρεις να μην έχει σηκωμένες τρίχες αλλά κεραίες... (12 συγκεκριμένα) και η "οντότητα" να μην είναι οντότητα αλλά ρομπότ.

Ή μπορεί να είναι ο τζίτζιρας, ο μίτζιρας και ο τζιτζιμιτζιχότζηρας...
Πότε θα καταλάβετε ότι ο κάθε λαός έχει την δική του καλλιτεχνική έκφραση του θεού του ή μη;


Η εικόνα που έχουν οι χριστιανοί για τον διάβολο (τον θεό του κάτω κόσμου)...
Ε δεν μπορεί, με τέτοια χαρακτηριστικά εξωγήινος θα είναι!!!


Η εικόνα που είχαν οι Αζτέκοι για τον θεό του κάτω κόσμου...
Ε δεν μπορεί, με τέτοια χαρακτηριστικά και με την συκωταριά όξω, ο Mictlantecuhtli, εξωγήινος θα ήταν και αυτός....

Edited by - OANNHSEA on 29/04/2011 12:35:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 10:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους...
Για την εκπομπή τελικά θα μιλήσουμε; Το καταλαβαίνετε ότι με ολα αυτά τα "άσχετα" που ποστάρονται εδώ μέσα, διώχνετε τον απλό αναγνώστη που μπαίνει για να διαβάσει; Εκτός και...αν αυτός είναι ο τελικός σκοπός...

Τέλος πάντων... Ας ξεκινήσω εγώ με τα θέματα της σειράς...
Έχουμε λοιπόν...
Επεισόδιο 1. Μυστυριώδης τοποθεσίες:
Το επεισόδιο ξεκινάει με το μυστήριο του Τριγώνου των Βερμούδων και το τί συμβαίνει εκεί. Ο πρώτος που παρατήρησε "ανωμαλίες" στην περιοχή ήταν ο ίδιος ο Χριστόφορος Κολόμβος. Μάλλιστα αναφέρει ότι όταν πέρασε με τα πλοία του από την περιοχή, παρατήρησε πρόβλημα στην ένδειξη της πυξίδας. Μάλλιστα αναφέρει ότι είδε μία φλεγόμενη σφαίρα να πέφτει στην θάλασσα, αλλά και παράξενα φώτα μέσα στο νερό.
Στην συνέχεια αναφέρει πιο "πρόσφατα" περιστατικά. Από μαχητικά του Β ΠΠ που χάθηκαν ξαφνικά, μέχρι και αναφορές από αυτόπτη "μάρτυρα" που πέρασε με το αεροπλάνο του επό εκεί.
Οι ομιλητές της σειράς πιστεύουν πως πρόκειται για περιοχή με πολύ υψηλή ενέργεια... κάτι που ίσως να σημαίνει πως υπάρχει εκεί κάποια "πύλη" προς έναν άλλο κόσμο. Κάτι σαν τις "σκουλικότρυπες" που αναφέρει και ο Αινστάιν

Η επόμενη τοποθεσία βρίσκεται στο Μεξικό. Στην λεγόμενη Zone of Silence. Μια πολύ παράξενη περιοχή, στην οποία παρουσιάζονται δυσλειτουργίες σε ραδιόφωνα, κινητά τηλέφωνα κτλ. Επίσης αναφέρει πως υπάρχουν παράξενα μεταλλαγμένα ζώα και παράξενες πέτρες παντού. Ο "επισκέπτης" της περιοχής, αισθάνεται κάτι σαν "ηλεκτρισμό" να περνάει από το κορμί του. Πολλοί ονομάζουν την περιοχή ως το Τρίγωνο των Βερμούδων του Μέξικο.Επίσης, βρίσκεται στον ίδιο "παράλληλο" με το τρίγωνο των Βερμούδων, αλλά και με τις πυραμίδες της Αιγύπτου. Επίσης στην περιοχή λένε πως υπάρχουν πολλά θραύσματα μετεοριτών. Λές και κάτι τους "τραβάει" να πέσουν εκεί.Επίσης γίνεται και αναφορά στην κουλτούρα των "ντόπιων",και την σχέση τους με τα άστρα.

Στην συνέχεια το επεισόδιο μας πηγαίνει στην λίμνη Τιτικάκα. Την λίμνη που βρίσκεται στο μεγαλύτερο υψόμετρο από όλες τις άλλες.Εκεί κοντά υπάρχει και η Puerta de Hayu Marca, η οποία στην τοπική διάλεκτο σημαίνει η Πόρτα των Θεών.Μία πύλη που δείχνει να μήν πηγαίνει πουθενά!Δείχνει όμως να υπάρχει κάποια "υποδοχή" στο κέντρο της που μάλλον προοριζόταν για το "κλειδί" που την ανοίγει.Εκεί γίνονται πάλι αναφορές πάνω στις "σκουλικότρυπες".Επίσης γίνονται αναφορές για θεάσεις παράξενων φώτων στην λίμνη, καθώς και για θεάσεις UFO στην περιοχή.

Αυτά σαν μια πολύ σύντομη και περιεκτική ανάλυση πάνω στα θέματα του πρώτου επεισοδίου της δεύτερης σεζόν...


ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 12:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
avallon
quote:
Μοιάζει σαν τον allzzarο με ζελέ στα μαλλιά...
Εχει το σώμα της Αμαλίας...
Την έκφραση του zip μετά την συνεδρία με την ψυχοθεραπεύτρια...
Και το ύψος του OANNHSEA!
Mια χαρά παιδί δηλαδή...

κακίστρο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 14:25:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stanfromgreece

quote:
Καλημέρα σε όλους...
Για την εκπομπή τελικά θα μιλήσουμε; Το καταλαβαίνετε ότι με ολα αυτά τα "άσχετα" που ποστάρονται εδώ μέσα, διώχνετε τον απλό αναγνώστη που μπαίνει για να διαβάσει; Εκτός και...αν αυτός είναι ο τελικός σκοπός...

Λές και καταλαβαίνουν τίποτα,συνεχίζουν τις ανούσιες κόντρες τους.

quote:
Τέλος πάντων... Ας ξεκινήσω εγώ με τα θέματα της σειράς...
Έχουμε λοιπόν...
Επεισόδιο 1. Μυστυριώδης τοποθεσίες:
Το επεισόδιο ξεκινάει με το μυστήριο του Τριγώνου των Βερμούδων και το τί συμβαίνει εκεί. Ο πρώτος που παρατήρησε "ανωμαλίες" στην περιοχή ήταν ο ίδιος ο Χριστόφορος Κολόμβος. Μάλλιστα αναφέρει ότι όταν πέρασε με τα πλοία του από την περιοχή, παρατήρησε πρόβλημα στην ένδειξη της πυξίδας. Μάλλιστα αναφέρει ότι είδε μία φλεγόμενη σφαίρα να πέφτει στην θάλασσα, αλλά και παράξενα φώτα μέσα στο νερό.
Στην συνέχεια αναφέρει πιο "πρόσφατα" περιστατικά. Από μαχητικά του Β ΠΠ που χάθηκαν ξαφνικά, μέχρι και αναφορές από αυτόπτη "μάρτυρα" που πέρασε με το αεροπλάνο του επό εκεί.
Οι ομιλητές της σειράς πιστεύουν πως πρόκειται για περιοχή με πολύ υψηλή ενέργεια... κάτι που ίσως να σημαίνει πως υπάρχει εκεί κάποια "πύλη" προς έναν άλλο κόσμο. Κάτι σαν τις "σκουλικότρυπες" που αναφέρει και ο Αινστάιν

Το διάσημο τρίγωνο των βερμούδων.Τα ανεξήγητα περιστατικά που έχουν συμβεί εκεί είναι αμέτρητα.Στην δική μας εποχή, υπάρχει κάποιος(Bruce Gernon) που είδε κάτι ενώ πετούσε με το αεροπλάνο του, και μας το περιγράφει σαν μια δίνη που φαινόταν σαν πύλη,ενώ γύρω του ο χώρος είχε γεμίσει με ηλεκτρισμό και φυσικά η πυξίδα είχε "τρελαθεί"(όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοια φαινόμενα).Αυτή είναι μια πολύ αξιόπιστη μαρτυρία κατα την γνώμη μου.

quote:
Στην συνέχεια το επεισόδιο μας πηγαίνει στην λίμνη Τιτικάκα. Την λίμνη που βρίσκεται στο μεγαλύτερο υψόμετρο από όλες τις άλλες.Εκεί κοντά υπάρχει και η Puerta de Hayu Marca, η οποία στην τοπική διάλεκτο σημαίνει η Πόρτα των Θεών.Μία πύλη που δείχνει να μήν πηγαίνει πουθενά!Δείχνει όμως να υπάρχει κάποια "υποδοχή" στο κέντρο της που μάλλον προοριζόταν για το "κλειδί" που την ανοίγει.Εκεί γίνονται πάλι αναφορές πάνω στις "σκουλικότρυπες".Επίσης γίνονται αναφορές για θεάσεις παράξενων φώτων στην λίμνη, καθώς και για θεάσεις UFO στην περιοχή.

Σίγουρα η θέση του δεν είναι τυχαία.Μια "μαγική" πύλη που την χρησημοποιούσαν για τηλεμεταφορά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 15:33:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

stanfromgreece

quote:
Καλημέρα σε όλους...
Για την εκπομπή τελικά θα μιλήσουμε; Το καταλαβαίνετε ότι με ολα αυτά τα "άσχετα" που ποστάρονται εδώ μέσα, διώχνετε τον απλό αναγνώστη που μπαίνει για να διαβάσει; Εκτός και...αν αυτός είναι ο τελικός σκοπός...

Λές και καταλαβαίνουν τίποτα,συνεχίζουν τις ανούσιες κόντρες τους.

quote:
Τέλος πάντων... Ας ξεκινήσω εγώ με τα θέματα της σειράς...
Έχουμε λοιπόν...
Επεισόδιο 1. Μυστυριώδης τοποθεσίες:
Το επεισόδιο ξεκινάει με το μυστήριο του Τριγώνου των Βερμούδων και το τί συμβαίνει εκεί. Ο πρώτος που παρατήρησε "ανωμαλίες" στην περιοχή ήταν ο ίδιος ο Χριστόφορος Κολόμβος. Μάλλιστα αναφέρει ότι όταν πέρασε με τα πλοία του από την περιοχή, παρατήρησε πρόβλημα στην ένδειξη της πυξίδας. Μάλλιστα αναφέρει ότι είδε μία φλεγόμενη σφαίρα να πέφτει στην θάλασσα, αλλά και παράξενα φώτα μέσα στο νερό.
Στην συνέχεια αναφέρει πιο "πρόσφατα" περιστατικά. Από μαχητικά του Β ΠΠ που χάθηκαν ξαφνικά, μέχρι και αναφορές από αυτόπτη "μάρτυρα" που πέρασε με το αεροπλάνο του επό εκεί.
Οι ομιλητές της σειράς πιστεύουν πως πρόκειται για περιοχή με πολύ υψηλή ενέργεια... κάτι που ίσως να σημαίνει πως υπάρχει εκεί κάποια "πύλη" προς έναν άλλο κόσμο. Κάτι σαν τις "σκουλικότρυπες" που αναφέρει και ο Αινστάιν

Το διάσημο τρίγωνο των βερμούδων.Τα ανεξήγητα περιστατικά που έχουν συμβεί εκεί είναι αμέτρητα.Στην δική μας εποχή, υπάρχει κάποιος(Bruce Gernon) που είδε κάτι ενώ πετούσε με το αεροπλάνο του, και μας το περιγράφει σαν μια δίνη που φαινόταν σαν πύλη,ενώ γύρω του ο χώρος είχε γεμίσει με ηλεκτρισμό και φυσικά η πυξίδα είχε "τρελαθεί"(όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοια φαινόμενα).Αυτή είναι μια πολύ αξιόπιστη μαρτυρία κατα την γνώμη μου.

quote:
Στην συνέχεια το επεισόδιο μας πηγαίνει στην λίμνη Τιτικάκα. Την λίμνη που βρίσκεται στο μεγαλύτερο υψόμετρο από όλες τις άλλες.Εκεί κοντά υπάρχει και η Puerta de Hayu Marca, η οποία στην τοπική διάλεκτο σημαίνει η Πόρτα των Θεών.Μία πύλη που δείχνει να μήν πηγαίνει πουθενά!Δείχνει όμως να υπάρχει κάποια "υποδοχή" στο κέντρο της που μάλλον προοριζόταν για το "κλειδί" που την ανοίγει.Εκεί γίνονται πάλι αναφορές πάνω στις "σκουλικότρυπες".Επίσης γίνονται αναφορές για θεάσεις παράξενων φώτων στην λίμνη, καθώς και για θεάσεις UFO στην περιοχή.

Σίγουρα η θέση του δεν είναι τυχαία.Μια "μαγική" πύλη που την χρησημοποιούσαν για τηλεμεταφορά.




Πραγματικά ενδιαφέρουσα η αναφορά του Bruce Gernon, όμως πιστεύω πως η πιο αξιόπιστη αναφορά για το Τρίγωνο των Βερμούδων, είναι αυτή του ίδιου του Χριστόφορου Κολόμβου. Ήταν ο πρώτος "σύγχρονος" άνθρωπος που πέρασε από εκεί, και φυσικά τα λεγόμενά του δεν είναι επιρεασμένα από τα λεγόμενα άλλων για την περιοχή.
Σε κάποιο άλλο επεισόδιο της σειράς, αναφέρεται και το Τρίγωνο του Δράκου, στην Ασία, με περίπου με τα ίδια χαρακτηριστικά με το Τρίγωνο των Βερμούδων...αλλά αυτό θα αναλυθεί όταν φτάσουμε σε εκείνο το επεισόδιο...

Λίγο λίγο θα κάνω αναφορά και στα υπόλοιπα επεισόδια... όρεξη και χρόνο να έχω (και την υγεία μου πάνω απ'όλα... που δεν την έχω και για αυτό με είχατε χάσει και για χρόνια... αλλά τέλος πάντων...) και για όλα θα μιλήσουμε

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 16:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stanfromgreece καταρχήν εύχομαι όλα να είναι περαστικά...
...και κατά δεύτερον σε ευχαριστούμε πολύ που μας επανέφερες εν τάξη...
Θέλω να μου πεις αν υπάρχει το βίντεο της εκπομπής αυτής ανεβασμένο στο youtube. Αν υπάρχει σε παρακαλώ δώσε μου το link για να το δω με την ησυχία μου... (δε με νοιάζει αν δεν έχει υπότιτλους)

Το τρίγωνο του διαβόλου της Ασίας βρίσκεται αν δεν κάνω λάθος στην περιοχή της Ιαπωνίας και είναι ένα επεισόδιο που περιμένω με πολύ αγωνία.

Αllzzaro ... κακίστρω βρε η Κυρά της Λίμνης?
Πολλά μου έχουνε προσάψει ότι είμαι κακιά ομως όχι...
Μερικά πράγματα δεν παλεύονται παρά μόνο με χιούμορ!

Υ.Γ. Καλά ρε παιδιά για τη σπηλιά του Νταβέλη δεν έχουνε να πούνε τίποτα οι αθεόφοβοι??? Καμμία πύλη εδώ στην Ελλάδα?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 16:28:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

stanfromgreece καταρχήν εύχομαι όλα να είναι περαστικά...
...και κατά δεύτερον σε ευχαριστούμε πολύ που μας επανέφερες εν τάξη...
Θέλω να μου πεις αν υπάρχει το βίντεο της εκπομπής αυτής ανεβασμένο στο youtube. Αν υπάρχει σε παρακαλώ δώσε μου το link για να το δω με την ησυχία μου... (δε με νοιάζει αν δεν έχει υπότιτλους)

Το τρίγωνο του διαβόλου της Ασίας βρίσκεται αν δεν κάνω λάθος στην περιοχή της Ιαπωνίας και είναι ένα επεισόδιο που περιμένω με πολύ αγωνία.

Αllzzaro ... κακίστρω βρε η Κυρά της Λίμνης?
Πολλά μου έχουνε προσάψει ότι είμαι κακιά ομως όχι...
Μερικά πράγματα δεν παλεύονται παρά μόνο με χιούμορ!

Υ.Γ. Καλά ρε παιδιά για τη σπηλιά του Νταβέλη δεν έχουνε να πούνε τίποτα οι αθεόφοβοι??? Καμμία πύλη εδώ στην Ελλάδα?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."



Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου!
link για το youtube,δεν έχω... τα επεισόδια τα έχω όλα μέσα στον υπολογιστή μου. Δυστυχώς επειδή γράφω από το PC της δουλειάς μου, δεν έχω την δυνατοτητα να μπώ καν στο youtube για να το ψάξω. Το επεισόδιο που αναφέρεται στο Τρίγωνο του Δράκου, είναι το 3ο της Δεύτερης σεζόν και είναι πραγματικά πάρα πολύ ενδιαφέρον... θα το αναλύσουμε και αυτό
Για την Ελλάδα...λένε διάφορα... αλλά όχι για την σπηλιά του Νταβέλη... υπομονή, θα πούμε και για αυτά χεχε

ΑΜ ΕΠΟΣ ΑΜ ΕΡΓΟΝ 1996-1997 96ΛΜΧΕΘ ΧΙΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 17:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok... Με λίγο ψάξιμο το βρήκα!

Εδώ είναι το επεισόδιο που μας ανέφερε ο stanfromgreece http://www.youtube.com/watch?v=2zN3vLtHBV0&feature=related (όχι που δε θα το 'βρισκα)


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 18:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
avallon
quote:
Αllzzaro ... κακίστρω βρε η Κυρά της Λίμνης?
Πολλά μου έχουνε προσάψει ότι είμαι κακιά ομως όχι...
Μερικά πράγματα δεν παλεύονται παρά μόνο με χιούμορ!


Πολλές φορές γινόμαστε κακοί χωρίς να το καταλάβουμε..
Κυρά της λίμνης, βλέπω οτι αναμασάμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια.
Λέμε τα ίδια πράγματα, πράγματα που γνωρίζουμε και κολλάμε στα ίδια.
Συνεχώς μιλάμε για έναν υπερπολιτισμό για υπερτεχνολογία για προκατακλυσμιαίους πολιτισμούς.
Κανένα σχόλιο για το τι έγιναν, πού πήγαν, ποιούς άφησαν, τι άφησαν δε λέμε
Νομίζω οτι εκεί είναι το ρεζουμέ της υπόθεσης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 19:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συνεχώς μιλάμε για έναν υπερπολιτισμό για υπερτεχνολογία για προκατακλυσμιαίους πολιτισμούς.
Κανένα σχόλιο για το τι έγιναν, πού πήγαν, ποιούς άφησαν, τι άφησαν δε λέμε

Πού πήγαν? Μπορεί να πήγαν εκεί απο όπου ήρθαν,στον πλανήτη τους δηλαδή, αν το κοιτάξουμε μόνο απο την δική μας τρίτη διάσταση.Υπάρχουν κάποιοι μάγοι ορισμένων φυλών που υποστηρίζουν οτι βρίσκονται ακόμα εδώ,σε διαφορετική όμως συχνότητα.

Ποιούς άφησαν? Κάποιες θεωρίες λένε οτι αφησαν πίσω τους τα υβρίδια που δημιούργησαν με την ανάμειξη του dna μας με αυτό των δικών τους.Αυτά τα υβρίδια είναι οι illuminati.

Δηλαδή μπορεί να έφυγαν απο τον πλανήτη μας αλλά άφησαν κάποιους για να μας ελέγχουν,και αυτός ο έλεγχος γίνεται κυρίως απο την θρησκεία την πολιτιτκή και την επιστήμη.Και τα τρία αυτά χειραγωγούνται και πλασάρονται όπως αυτοί θέλουν,με αποτέλεσμα να έχουμε την δημιουργία δογμάτων.

Η όλη εικόνα είναι πολύ μεγάλη,προσωπική μου άποψή είναι οτι υπάρχουν αμέτρητες φυλές εξωγήινων που επισκέφθηκαν και συνεχίζουν να επισκέπτονται την γή.Μερικοί απο αυτούς είναι καλοί ενώ άλλοι είναι κακοί.Η κάθε φυλή έχει σίγουρα την δική της ατζέντα.

Εντάξει ξέρω οτι το παρατράβηξα,δεν ζητάω απο κανέναν να τα πιστέψει αυτά καθώς αποτελούν δική μου προσωπική πεποίθηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά απο τόσους πολέμους, μετά τόσο πάθος για την εξουσία, μετά απο τόσα απο όσα λέγονται, έφυγαν και δεν ξαναπάτησαν το πόδι τους εδώ και χιλιάδες χρόνια?
Γιατί?
Και αυτοί που άφησαν στο πόδι τους πως επικοινωνούν μαζί τους?
Και εμείς, τι ρόλο παίζουμε?
Σοβαρά ερωτήματα.
Εντάξει ας μην αναμασούμε τα ίδια και τα ίδια αν υπήρξαν ή αν δεν υπήρξαν. Υποτίθεται οτι υπήρξαν.Γιατί έφυγαν και γιατί έριξαν μαύρη πέτρα πίσω τους. Γιατί άφησαν τα δημιουργήματα τους να ζούν στην άγνοια, να υποφέρουν, να πολεμούν, να αρρωσταίνουν, να πεθαίνουν και χιλιάδες αλλα γιατί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί άφησαν τα δημιουργήματα τους να ζούν στην άγνοια

Ποιά δημιουργήματα τους? Υπονοείς οτι εμείς είμαστε δικά τους δημιουργήματα?Αν εννοείς τους ιλουμινατοι τότε να σου πώ οτι δεν ξέρουμε αν επικοινωνούν ή όχι μαζί τους.

quote:
Και αυτοί που άφησαν στο πόδι τους πως επικοινωνούν μαζί τους?

Μπορεί να επικοινωνούν τηλεπαθητικά.

quote:
Και εμείς, τι ρόλο παίζουμε?

Δεν είναι προφανές αυτό? Είμαστε οι εν άγνοια υπηρέτες τους.

quote:
Μετά απο τόσους πολέμους, μετά τόσο πάθος για την εξουσία, μετά απο τόσα απο όσα λέγονται, έφυγαν και δεν ξαναπάτησαν το πόδι τους εδώ και χιλιάδες χρόνια?
Γιατί?

Δεν ξερω για πολέμους και για πάθος εξουσίας,αυτό που ξέρω είναι οτι χρειάζονταν πολύτιμα υλικά απο τον πλανήτη μας,όπως ο χρυσός.

Edited by - alex22 on 29/04/2011 20:13:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ποιά δημιουργήματα τους? Υπονοείς οτι εμείς είμαστε δικά τους δημιουργήματα?Αν εννοείς τους ιλουμινατοι τότε να σου πώ οτι δεν ξέρουμε αν επικοινωνούν ή όχι μαζί τους.

εε.. ναί εννοώ οτι εμείς είμαστε δημιουργήματα τους.
Δεν ευσταθεί αυτό για τους πεφωτισμένους.

quote:
Δεν είναι προφανές αυτό? Είμαστε οι εν άγνοια υπηρέτες τους.

Υπηρέτες σε τι?
Τι υπηρετούμε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ξερω για πολέμους και για πάθος εξουσίας,αυτό που ξέρω είναι οτι χρειάζονταν πολύτιμα υλικά απο τον πλανήτη μας,όπως ο χρυσός.

Ετσι λέει ο Σίτσιν και οι μυθολογία.
Και γιατί δεν τον παίρνουν τόσα χρόνια αφού τον έχουν ανάγκη.
Δηλαδή μας άφησαν να εξελιχθούμε τόσα χρόνια να αποκτήσουμε και εμείς μια σεβαστή υπερτεχνολογία για να μας έχουν υπηρέτες?
Αν ήταν έτσι δεν θα μας άφηναν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:22:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εε.. ναί εννοώ οτι εμείς είμαστε δημιουργήματα τους.

Υοτίθεται οτι οι Αννουνάκις είναι κακοί εξωγήινοι,πως είναι δυνατόν να μας δημιούργησαν αυτοί?Λένε οτι επηρέασαν το dna μας και το έκαναν έτσι όπως είναι τώρα,ελατωματικό δηλαδή.Αυτοί είναι ο λόγος που αρρωσταίνουμε και πεθαίνουμε,επειδή αυτοί αποσπάστηκαν απο την πηγή θεό,είναι οι εκπτωτοι άγγελοι της βίβλου.

quote:
Και γιατί δεν τον παίρνουν τόσα χρόνια αφού τον έχουν ανάγκη.

Γιατί πήραν όσο είχαν άναγκη προφανώς.Λέω εγω τώρα.


quote:
Δηλαδή μας άφησαν να εξελιχθούμε τόσα χρόνια να αποκτήσουμε και εμείς μια σεβαστή υπερτεχνολογία για να μας έχουν υπηρέτες?
Αν ήταν έτσι δεν θα μας άφηναν.

Εχουμε εξελιχθεί τεχνολογικά,πνευματικά όμως?Τί γνωρίζουμε για τον θεό? Τίποτα απολύτως.Τί γνωρίζουμε για την ζωή? Ελάχιστα πράγματα.
Ποιοί είμαστε πραγματικά και τί κάνουμε εδω σε αυτόν τον πλανήτη,γιατί υποφέρουμε?

Αν το σκεφτείς,υπάρχει παντού σκοτάδι σε βασικά ερωτήματα,και κατα τα άλλα θέλουμε να λεγόμαστε εξελιγμένος πολιτισμός.Είμαστε για κλάματα η αλήθεια είναι.

Edited by - alex22 on 29/04/2011 20:28:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υοτίθεται οτι οι Αννουνάκις είναι κακοί εξωγήινοι,πως είναι δυνατόν να μας δημιούργησαν αυτοί?Λένε οτι επηρέασαν το dna μας και το έκαναν έτσι όπως είναι τώρα,ελατωματικό δηλαδή.Αυτοί είναι ο λόγος που αρρωσταίνουμε και πεθαίνουμε,επειδή αυτοί αποσπάστηκαν απο την πηγή θεό,είναι οι εκπτωτοι άγγελοι.

Ο Θεός τι ρόλο παίζει στην περίπτωση αυτή?
Δηλαδή ο Θεός μπορεί και επικοινωνεί με τους υποτιθέμενους εξωγήινους?
Ο ρόλος της ύπαρξης του ανθρώπου ποιός είναι?
Υπάρχει κάποιος ρόλος που ζεί ο άνθρωπος, τι προσφέρει?
Δηλαδή ζούμε απλά για να τρώμε, να πίνουμε, να διασκεδάζουμε, να δημιουργούμε απογόνους και να πεθαίνουμε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπηρέτες σε τι?
Τι υπηρετούμε?

Allzzaro αυτό είναι είναι όλο το νόημα της απόκρυψης της γνώσης.Δεν θέλουν να ξέρουμε γιατί αν μάθουμε θα πάψουμε να τους υπηρετούμε.

Τους υπηρετούμε με το να διατηρούμε το υπάρχον σύστημα,το οποίο δεν εκτιμάει την ζωή και το συλλογικό ενδιαφέρον του ανθρώπου αλλά μόνο το ΠΡΟΣΩΠΙΚΌ ΩΦΕΛΟΣ.

Οπως είπαμε αυτοί είναι έκπτωτες ράτσες,άρα ακολουθόυν το αντιχριστικό πρωτόκολλο,το οποίο έχει να κάνει με την εκμετάλευση των άλλων για δικό τους ώφελος,και το ώφελος αυτό στην τελική είναι πάντα η ενεργεια.Θέλουν να ελεγχουν πάντα την ενεργεια,να την έχουν για τον εαυτο τους.Και δεν εννοώ μόνο τους πόρους της γής,αλλά και την δική μας ανθρώπινη ενέργεια.

Edited by - alex22 on 29/04/2011 20:34:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:37:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχουμε εξελιχθεί τεχνολογικά,πνευματικά όμως?Τί γνωρίζουμε για τον θεό? Τίποτα απολύτως.Τί γνωρίζουμε για την ζωή? Ελάχιστα πράγματα.
Ποιοί είμαστε πραγματικά και τί κάνουμε εδω σε αυτόν τον πλανήτη,γιατί υποφέρουμε?


Εχω την εντύπωση οτι μπορεί ο άνθρωπος να εξελίσεται τεχνολογικά οχι όμως πνευματικά. Θα έλεγα οτι όσο προχωρά τεχνολογικά τόσο υστερεί πνευματικά. Σε οτι αφορά την τεχνολογική εξέλιξη θα έλεγα οτι είναι περισσότερο καταστροφική παρά ευεργετική.
Δεν λέω, έχει καλυτερέψει κατά πολύ τη ζωή του αλλά πάντα εις βάρος συστημάτων που τον στηρίζουν στη ζωή.
Υπάρχει κάποιο σχέδιο λοιπόν?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alex22
Δεν ξερω για πολέμους και για πάθος εξουσίας,αυτό που ξέρω είναι οτι χρειάζονταν πολύτιμα υλικά απο τον πλανήτη μας,όπως ο χρυσός.

Νομίζω πως ένας πολιτισμός που έχει αναπτυχθεί τεχνολογικά σε τέτοιο βαθμό και έχει την ικανότητα διαστρικών ταξιδιών, θα έχει την τεχνογνωσία να παράγει ο ίδιος χρυσό.
Το σενάριο των γαλαξιακών χρυσοθήρων μου μοιάζει πολύ χλομό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Allzzaro αυτό είναι είναι όλο το νόημα της απόκρυψης της γνώσης.Δεν θέλουν να ξέρουμε γιατί αν μάθουμε θα πάψουμε να τους υπηρετούμε.

Μάλιστα.
Η απόκρυψη της γνώσης.
Ποιά είναι αυτή η γνώση λοιπόν.
Τι ακριβώς θα πρέπει να γνωρίζει ο άνρθωπος ώστε να σταματήσει να είναι σκλάβος τουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:40:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Θεός τι ρόλο παίζει στην περίπτωση αυτή?
Δηλαδή ο Θεός μπορεί και επικοινωνεί με τους υποτιθέμενους εξωγήινους?
Ο ρόλος της ύπαρξης του ανθρώπου ποιός είναι?
Υπάρχει κάποιος ρόλος που ζεί ο άνθρωπος, τι προσφέρει?
Δηλαδή ζούμε απλά για να τρώμε, να πίνουμε, να διασκεδάζουμε, να δημιουργούμε απογόνους και να πεθαίνουμε?

Ο θεός είναι το πάν,είναι το όλον φώς.Είναι η πηγή των πάντων,απο εκεί ήρθαμε και εκεί θα καταλήξουμε,οι εκπτωτες ράτσες όμως αποκόπηκαν απο αυτόν,δεν εκτελούν το χριστικό πρωτόκολλο.Το χριστικό πρωτόκολλο μπορείς να πείς οτι είναι όλες οι αλήθειες που δίδαξε ο χριστός(ο οποίος βέβαια ήταν εξωγήινος) και το αντιχριστικό,το οποίο εφαρμόζουν οι περισσότεροι ανθρωποι σήμαιρα,είναι το αντίθετο και είναι αυτό που μας φέρνει τον πόνο.Οι εκπτωτοι εξωγήινοι έχουν αναγκη απο ενεργεια και επειδή δεν μπορούν να την παίρνουν απο την πηγή,αφού αποκόπηκαν,την παίρνουν απο εμάς.Για αυτό μας χρειάζονται,για την επιβίωσή τους.

Edited by - alex22 on 29/04/2011 20:41:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως ένας πολιτισμός που έχει αναπτυχθεί τεχνολογικά σε τέτοιο βαθμό και έχει την ικανότητα διαστρικών ταξιδιών, θα έχει την τεχνογνωσία να παράγει ο ίδιος χρυσό.

Δεν είναι απόλυτο χρυσό παράγει μόνο η φύση.
Αν ήθελαν όμως χρυσό σήμερα δεν θα είχαμε ούτε γραμμάριο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2011, 20:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νομίζω πως ένας πολιτισμός που έχει αναπτυχθεί τεχνολογικά σε τέτοιο βαθμό και έχει την ικανότητα διαστρικών ταξιδιών, θα έχει την τεχνογνωσία να παράγει ο ίδιος χρυσό.

Μπορεί να μην έχει εξελιχθεί τόσο πολύ για να το κάνει αυτό,εξάλου ο Νιμπιρου,ο πλανήτης απο τον οποίο λέγεται οτι ήρθαν οι Αννουνακις,είναι μέσα στο δικό μας πλανητικό σύστημα,οπότε δεν χρειάζεται τρομερή τεχνολογία για ένα τέτοιο ταξίδι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 39 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy