ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 18:45:07  Εμφάνιση Προφίλ
Με αφορμή το χτεσινό γεγονός, ορισμένα απ' τα "φρέσκα" που κυκλοφόρησαν:

-Πότε ήταν η πρώτη φορά που χέστηκε πάνω του ο Τσακ Νόρις;
-Όταν σηκώθηκε όρθιος ο Προκόπης Παυλόπουλος!!!!

-Σερβιτόρος: γεια σας τι θα πάρετε;
-Κασιδιαρης: ένα Freddo capuchino με καννελη καλά χτυπημένο..
-Δουρου: εγώ ένα νεράκι ευχαριστώ..!

Αν ανέβουν τα ποσοστά ΚΚΕ μετά το ξύλο του Κασιδιάρη, ο Σαμαράς θα κάνει φάλαγγα στον Παυλόπουλο που δε σηκώθηκε να τις φάει και αυτός.

Ερώτημα:
Τα μαλλιά του Παυλόπουλου ήταν πάντα Άσπρα ή Άσπρισαν σήμερα μόλις σηκώθηκε ο Κασιδιάρης...;

Μετά το "πετάει ο γάιδαρος, πετάει", τώρα θα έχουμε και το "κινείται ο Προκόπης, κινείται"!!!

... και το κορυφαίο!

Αυτή τη στιγμή τσακώνονται μπροστά μου δυο γειτόνισσες. Έχω μείνει Προκόπης!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 19:09:39  Εμφάνιση Προφίλ
Όντως, απαράδεκτη η συμπεριφορά του "κυρίου", αν και δεν είναι όλα όπως τα παρουσιάζουν

Σε εκείνη την πορεία το ΠΑΜΕ είχε τουλάχιστον 500.000 κόσμο (όπως πάντα, έχει τον περισσότερο κόσμο),ενώ οι άλλοι δεν είχαν ούτε τους μισούς. Η πορεία είχε φτάσει σε εκείνο το σημείο και -δεν ξέρω για ποιο λόγο-αλλά το ΠΑΜΕ δεν επέτρεπε στο κίνημα "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ" να περάσει. Με τους αριστεριστές δεν έγινε κάποιο θέμα, μόνο με το συγκεκριμένο κίνημα.

Παρόλα αυτά, απαράδεκτη η συμπεριφορά του βουλευτή και όσο για το κίνημα "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ", δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν του επέτρεπαν να περάσει...λάθος τους προφανώς, αν και δεν μπορώ να γνωρίζω λεπτομέρειες.


Ό,τι δεν συνέβη ποτέ είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 19:14:52  Εμφάνιση Προφίλ
macedon τι ανέκδοτα είναι αυτά; Δεν είσαι άνδρας της ΠΡΟΚΟΠΗΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 19:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
Doc άλλο είναι το θέμα.

Kλαψούριζε ο macedon για trolling και μου έριξε δύο εβδομάδες για "λασπολογία" η Δ.Ο

Από σήμερα που ο macedon "ξήνεται στη γκλίτσα του τσοπάνη" με "ερωτικές διαθέσεις" λες να μου επιβάλλει και άλλη ποινή η Δ.Ο για σεξουαλική παρενόχληση στο macedon...

Για να δούμε τι θα δούμε...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 20:44:13  Εμφάνιση Προφίλ
PanosT

quote:
μου έριξε δύο εβδομάδες για "λασπολογία" η Δ.Ο

Να ζητήσεις μια βεβαίωση από τη Δ.Ο. για να καταθέσεις τα χαρτιά σου για σύνταξη αντιστασιακού.

quote:
Από σήμερα που ο macedon "ξήνεται στη γκλίτσα του τσοπάνη" με "ερωτικές διαθέσεις"

Απλά είδα ότι κοιμάσαι-ξυπνάς και ονειρεύεσαι εμένα. Γι' αυτό ρώτησα αν είσαι καψούρης μαζί μου. Αν δεν είσαι, πες "δεν είμαι". Δεν είναι κακό ούτε θα σε παρεξηγήσει κανείς.

quote:
λες να μου επιβάλλει και άλλη ποινή η Δ.Ο για σεξουαλική παρενόχληση στο macedon...

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Δεν έχω ερωτευτεί ποτέ κάποιον του ίδιου φύλου εδώ μέσα.


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 21:03:12  Εμφάνιση Προφίλ
Άσε με ρε macedon μη με κάνεις να ξεράσω Παρασκευάτικα που μου θες και δήλωση "μη καψούρας" ρε "παλιο-πορνόγερε"...

Άντε καλό ΣΚ σε όλους!

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2012, 21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Για ολους τους πορνογερους...

Εδω έχει αρκετα Γιαγιάδοπιπινια!

Διαθέτουν τροφη, οικία, μα ζητουν απαιτητικό σεχ!

Διλαδη,
Χειροπέδες, γκλομπ, χαστούκια, μπουνιες, φαλαγκα, σωματική εξαθλίωση, βρισιές, θρασσος και γαργαλημοπατουσες.

Αγορευεται η είσοδος σε ξενερωτους και δημοκράτες.


Edited by - ΠΛΑΤΩΝΑΣ on 08/06/2012 21:54:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 00:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Πράγματι θα πάει μπροστά η χώρα με τη Χρυσή Αυγή στην εξουσία.
Ειδικά με την κατάκτηση των αλύτρωτων πατρίδων της Μικράς Ασίας.

http://www.zougla.gr/webtv/politiki/591496/view

Εμπρός...προς τα πίσω μωρέ!

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 00:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip
quote:
Ν. Μιχαλολιάκος

Ποτέ αυτή η χώρα δεν σώθηκε από εκλογές! Ποτέ! Ποτέ! Ποτέ στην ιστορία της!


Τι να εννοεί ο ποιητής ... (;)

Edited by - zip on 09/06/2012 01:00:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 01:36:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Macedon
Τι να σου πω, δεν ξέρω. Δεν έχω ερωτευτεί ποτέ κάποιον του ίδιου φύλου εδώ μέσα.


Αποκαλύψεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 01:37:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ν. Μιχαλολιάκος

Ποτέ αυτή η χώρα δεν σώθηκε από εκλογές! Ποτέ! Ποτέ! Ποτέ στην ιστορία της!


Τι να εννοεί ο ποιητής ... (;)


Ότι για να σωθεί η χώρα χρειάζεται θεϊκή επέμβαση από τους Ελ;.. Έπεσα μέσα ΝΙΚΟΜΑΧΕ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:20:18  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι.
Για να σωθεί χρειάζεται μη οσφυοκάμπτη κυβερνήτη.
Και μέσω εκλογών,δεν υπάρχει τέτοιος,επειδή πρέπει να κάνει "κωλοτούμπες" για να εκλεγεί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:21:15  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι.
Για να σωθεί χρειάζεται μη οσφυοκάμπτη κυβερνήτη.
Και μέσω εκλογών,δεν υπάρχει τέτοιος,επειδή πρέπει να κάνει "κωλοτούμπες" για να εκλεγεί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:23:35  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι.
Για να σωθεί χρειάζεται μη οσφυοκάμπτη κυβερνήτη.
Και μέσω εκλογών,δεν υπάρχει τέτοιος,επειδή πρέπει να κάνει "κωλοτούμπες" για να εκλεγεί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:24:56  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι.
Για να σωθεί χρειάζεται μη οσφυοκάμπτη κυβερνήτη.
Και μέσω εκλογών,δεν υπάρχει τέτοιος,επειδή πρέπει να κάνει "κωλοτούμπες" για να εκλεγεί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:25:59  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι.
Για να σωθεί χρειάζεται μη οσφυοκάμπτη κυβερνήτη.
Και μέσω εκλογών,δεν υπάρχει τέτοιος,επειδή πρέπει να κάνει "κωλοτούμπες" για να εκλεγεί!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 02:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:

quote:
amalia
Αναφορικά με την εξυβριστική και ανάρμοστη φρασεολογία του ahlobar στην 20η σελίδα του παρόντος θέματος, έχουν γίνει οι κατάλληλες επεμβάσεις στο μήνυμα. Επίσης, ο λογαριασμός του απενεργοποιείται για 2 ημέρες, δηλαδή μέχρι και μεθαύριο, Σάββατο.

PanosT:

Η εξύβριση των Θείων τιμωρείται με 2 ημέρες ενώ η "λασπολόγηση" ενός Χρυσαυγίτη με 2 εβδομάδες...



H ανωριμότητα δεν τιμωρείται.
Και δυστυχώς κυκλοφορεί ελεύθερα και αθρόα, ειδικά τώρα τελευταία στην Ελλάδα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 08:56:41  Εμφάνιση Προφίλ
Agnostic

quote:
Πράγματι θα πάει μπροστά η χώρα με τη Χρυσή Αυγή στην εξουσία.
Ειδικά με την κατάκτηση των αλύτρωτων πατρίδων της Μικράς Ασίας.

Μόνο που αυτός που το δοκίμασε την τελευταία φορά ήταν δημοκράτης ο οποίος μάλιστα είχε όνειρο να φτάσει στην Άγκυρα, εξυπηρετώντας ουσιαστικά τα αγγλικά συμφέροντα και οδηγώντας την Ελλάδα στην καταστροφή του 22.

Πάντως, είναι μεγάλο προσόν να διακρίνει κανείς τον προεκλογικό από τον ιδεολογικό λόγο

macedon

Edited by - macedon on 09/06/2012 09:14:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 09:32:46  Εμφάνιση Προφίλ
Το να σπας την Αθήνα και να πετάς κοτρώνες και μολοτοφ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να καις την Ελληνική Σημαία και να κρύβεσαι μέσα σε Πανεπιστήμια δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.

Το να καις 4 ζωές μεσα στην Μαρφίν παρέα με αναρχικούς δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.

Το να συλλαμβάνουν παιδιά βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ με τσεκούρια και μολότοφ αλλά να τα αφήνουν ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να συλαμβάνεις άλλα παιδιά άλλου βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ για ένοπλη ληστεία αλλά και πάλι να τα αφήνεις ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να φέρνεις κατα εκατομμύρια τους λαθρομετανάστες χωρίς να μας ρωτήσεις γιατι τα παίρνεις απο τις ΜΚΟ σου σαν ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να πουλας την Μακεδονία,το Αιγαίο την Ηπειρο και την Θράκη δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να αφήνεις καρκινοπαθείς και νεφροπαθείς χωρίς φάρμακα γιατί έχεις λεηλατήσει τα ταμεία ώστε να μεγαλώσουν οι καταθέσεις σου στην Ελβετία, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να έχεις καταστρέψει μία χώρα και να έχεις υποθηκεύσει το μέλλον 12 γενεών, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να ρίχνεις ένα ποτήρι νερό και 3 σφαλιάρες σε όλους αυτούς είναι βία και φασισμός.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 09:37:41  Εμφάνιση Προφίλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 09:41:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ macedon

Λεπτομέρια στην τελευταία φωτό από το βίντεο που παρέθεσες :

Ο ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΤΣΕΠΗ !!!!!

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !!!!!!

Ρε μπας και το εν λόφω έντυπο το ραντίζουνε με τίποτα και το χρησιμοποιούν ως επιθετικό όπλο ??? Μου κάνει εντύπωση που το κουβαλάνε συνέχεια μαζί τους.... Ούτε η Βίβλος να μην ήτανε....

(BTW - ωραίο ξεβράκωμα φίλε macedon. Έτσι για να βλέπουνε κάποια πρόβατα σε τι κτήνη εμπιστεύονται τις τύχες της χώρας μας. Αυτό το πράγμα θα κλειθεί να ψηφίσει νόμους του κράτους αν βρεθεί ποτέ μέσα στην Βουλή...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 09:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Το να σπας την Αθήνα και να πετάς κοτρώνες και μολοτοφ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

.....

Το να ρίχνεις ένα ποτήρι νερό και 3 σφαλιάρες σε όλους αυτούς είναι βία και φασισμός.


Τα είπες όλα !

Ποιός έχει διάθεσει να το καταλάβει, είναι άλλο θέμα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 09:47:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Ν. Μιχαλολιάκος

Ποτέ αυτή η χώρα δεν σώθηκε από εκλογές! Ποτέ! Ποτέ! Ποτέ στην ιστορία της!


Τι να εννοεί ο ποιητής ... (;)


Χεχε... την αλήθεια λέει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 10:42:28  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω μείνει "Παυλόπουλος" με την εξέλιξη του παρόντος τόπικ...

Αλλά όπως λέει και ο φίλος stan:

quote:
Η ΝΔ μας έχει πάει ΉΔΗ 500 χρόνια πίσω, και άλλα 1500 περίπου μας έχει πάει πίσω το ΠΑΣΟΚ...
Αυτή τη στιγμή, άντε και μετά βίας να βρισκόμαστε στο έτος 11-12 Μ.Χ...
Αλλά οι περισσότεροι από εμάς, δεν το έχουμε ακόμα καταλάβει...

quote:
H ανωριμότητα δεν τιμωρείται.
Και δυστυχώς κυκλοφορεί ελεύθερα και αθρόα, ειδικά τώρα τελευταία στην Ελλάδα...

και δυστυχώς ψηφίζει και στις εκλογές....(γι'αυτό δικαιώνει και τον...Μιχαλολιάκο στο τέλος....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 10:42:41  Εμφάνιση Προφίλ
Έχω μείνει "Παυλόπουλος" με την εξέλιξη του παρόντος τόπικ...

Αλλά όπως λέει και ο φίλος stan:

quote:
Η ΝΔ μας έχει πάει ΉΔΗ 500 χρόνια πίσω, και άλλα 1500 περίπου μας έχει πάει πίσω το ΠΑΣΟΚ...
Αυτή τη στιγμή, άντε και μετά βίας να βρισκόμαστε στο έτος 11-12 Μ.Χ...
Αλλά οι περισσότεροι από εμάς, δεν το έχουμε ακόμα καταλάβει...

quote:
H ανωριμότητα δεν τιμωρείται.
Και δυστυχώς κυκλοφορεί ελεύθερα και αθρόα, ειδικά τώρα τελευταία στην Ελλάδα...

και δυστυχώς ψηφίζει και στις εκλογές....(γι'αυτό δικαιώνει και τον...Μιχαλολιάκο στο τέλος....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 10:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ

Και εγώ φίλε μου (αν μου επιτρέπεις) με αλλοδαπή είμαι παντρεμένος ενώ ένα μεγάλο μέρος του φιλικού μου περιβάλλοντος είναι αλλοδαποί νόμιμοι μετανάστες.

Ανέχομαι αριστεροφασισιτκές συμπεριφορές από τα χρόνια του δημοτικού, όταν η δασκάλα μας έλεγε πως το νέφος από την Αθήνα θα μας το διώξουν μόνο οι Ρώσσοι (ήταν ΕΣΣΔ τότε). Για να μην αναφερθώ στο ξεσάλωμα των Κνιτών στα χρόνια γυμνασίου-λυκείου όταν όλοι οι υπόλοιποι είμασταν έξω από το τριπάκι... Εκεί που η ανοχή άρχισε να γίνεται θυμός ήτανε ;oταν ψήφισα για πρώτη φορά. Ψήφισα ΝΔ, το γιατί είναι άλλη ιστορία, δεν θα ξεχάσω όμως ποτέ την εικόνα ενός οικογενιαρχη ανθρώπου που έκανε το λάθος να ανταποκριθεί στο κάλεσμα της τότε κυβέρνησης για την ιδιωτικοποίηση της ΕΑΣ. Τον είχανε πρωτοσέλιδο όλες οι φωτογραφίες, δαρμένος και γυμνός, λιντσαρισμένος από τα αριστερά κτήνη, συνδικαΛΗΣΤΕΣ της ΕΑΣ... Αυτές είναι εικόνες που σοκάρουν και σου μένουν πάντα χαραγμένες στην μνήμη...

Στην πορεία έζησα πολλά, είδαμε εξωκοινοβουλευτκούς αριστερούς να ξυλοκοπούνε καθηγητές στα πανεπηστήμια, να τους χτίζουν με τούβλα μέσα στα γραφεία τους, να καίνε την Αθληνα, να λεηλατούν το Πολυτεχνείο και να το κάνουν ορμητήριό τους, το ΠΑΜΕ όποτε του κ****νει να καταλαμβάνει χώρους και να απαγορεύει την είσοδο στην εργασία....

Βίωσα την καταστροφή από πρώτο χέρι με τις απεργίες στο λιμάνι του Πειραιά... Κρατικοδίαιτα καθίκια των 100000 ευρώ μινιμουν αμοιβή τον χρόνο για 4ωρη εργασία 4 φορές την εβδομάδα.... Νοικοκυραίοι άνθρωποι είδανε τις επιχειρήσεις τους να καταστρέφονται για τα κεκτημένα μιας ελλάχιστης μειοψηφίας....

Είδα τις πόλεις μας να γίνονται ισλαμικά γκέτο. Να διαβάζω κάθε μέρα για ένοπλες αιματηρές ληστείες. Να βλέπω τους μισούς νέους χωρίς δουλειά και όλους τους υπόλοιπους εμάς χωρίς όνειρα....

Και παράλληλα ένα σάπιο πολιτικό σύστημα, να εναλλάσεται στην εξουσία, να μεταλλάσεται και να με κοροϊδεύει κατάμουτρα....

ΠΟΣΗ ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ???????

Δεν πάει άλλο.....
Να ξεβρωμίσει ο τόπος - ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

Ναι, θα την πληρώσουν αρκετοί, το προτιμώ από το να την πληρώνουμε ΟΛΟΙ κάθε μέρα και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Γουστάρω μπουκέτα στην μούρη ΟΛΩΝ ΤΟΥΣ !
Μετά την Κανέλλη, θα ήθελα να σαπίσει τον καραγκιόζη τον Παυλόπουλο που έχει το θράσσος και εμφανίζεται ακόμα στα κανάλια. ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΞ ΗΜΩΝ !!!!! ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ????????

Υπερασπίζομαι εδώ μεσα τις θέσεις της Χρυσής Αυγής γιατί συμφωνώ με την πολιτική της θέση. Δεν έχουν ψευδαισθήσεις ότι θα κυβερνήσουν, ζητάνε την χώρα να την αναλάβουν ΑΞΙΟΙ και να την τρέξουν. Συμφωνώ και με τα πρόσωπα που προτείνουν.

Συμφωνώ με τις πρακτικές τους. Ναι, ξέρω θα με βρίσετε πολλοί εδώ μέσα αλλά φοράω παντελόνια και δεν κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου. Χρειάζεται ΒΙΑ για να έρθουμε στα ίσια μας. Δεν μπορεί να αλλάξει η κατάσταση αναίμακτα, δεν υπάρχει ούτε η βούληση ούτε η ωριμότητα. Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσουμε αυτό, τόσο πιο αναίμακτα θα γίνει η επανάσταση.

Δεν πρόκειται να επαναπατρηστούν όλοι αυτοί που μαζευτήκανε εδώ πέρα με το μαλακό. Τους δίνεται η ευκαιρία να γυρίσουν στις πατρίδες τους με όλα τα έξοδα πληρωμένα. Βλέπετε κανέναν να το κάνει ??? Μόνο όταν τους γίνει κατανοητό ότι είναι ανεπιθύμητοι θα το καταλάβουν. Και δυστυχώς αυτό γίνεται μόνο με βία.

Έχω φορτώσει αυτή την στιγμή και μου βγάινει οργή, μίσος... Αν συνεχίσω η μπάλα θα πάρει και τους συμπατριώτες μου... Όλους αυτούς που εθελοτυφλούν στον ατελείωτο κατήφορο της χώρας μας... Ίσως και να τους εξυπηρετεί αυτή η κατάσταση, πιθανόν στα πιστεύω τους να μην πρέπει να υπάρχουν χώρες και σύνορα..... Λυπάμαι αδέλφια αλλά είσαστε απέναντί μου, αφού πρέπει να διαλλέξουμε στρατόπεδα εγώ είμαι από την απένταντι μεριά... Άλλη Ελλάδα ονειρεύτικα για τα παιδιά μου και δεν θα σας επιτρέψω να μου την γ****σετε. Όποιος επικρατήσει, εγώ σας υπόσχομαι πως αν επικρατήσετε θα σηκωθώ να φύγω, αυτή είναι αντρίκια αντιμετώπιση και όχι το αντάρτικο των πόλεων που πάτε να στήσετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 10:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μακεδονα, συγκοινωνίες?

το ίδιο μίσος που εγραψες το βιβλίο κατα του χριστιανισμού, εκει βασίστηκες, ( σεΜΙσος), και είσαι γεμάτος, όπως όλοι αυτοι της ΧΑυγης, όχι αγάπη για τη χώρα σας....αυτα είναι για κατανάλωση.

Μακεδόν
Το να σπας την Αθήνα και να πετάς κοτρώνες και μολοτοφ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.
.........
Γιατι οι κουκουλοφόροι να μην είναι της χρυσής αυγής προβοκατωρες? Τέτοια βία είναι χαρακτηριστικό των ετρεμιστων, αριστερών και δεξιών.

Macedon
Το να καις την Ελληνική Σημαία και να κρύβεσαι μέσα σε Πανεπιστήμια δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.
...................
Τη γερμανική σημαία είδα να καίνε, και δεν φοραγαν μασκα, για τους μασκοφωρους, μπορει να είναι καθε καρδιάς καρύδι, ντόπιο η ξένο, που έχει σκοτεινά συμφέρντα.

Μακεδόν
Το να καις 4 ζωές μεσα στην Μαρφίν παρέα με αναρχικούς δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.
.............
Ο αναρχιαμος, δεν είναι δημοκρατία, και μην μπερδευεις καταστάσεις.  Αν θέλεις απάντηση για τους δεξιούς φασιστες, εδω στην ιταλια δεν σκοτώνουν 4 μαζι μα 104 και αρκετές φορές, σε πλατείες και σταθμούς με βόμβες.

Macedon
Το να συλλαμβάνουν παιδιά βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ με τσεκούρια και μολότοφ αλλά να τα αφήνουν ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Αν τους άφησαν, είναι μη λειτουργικη δημοκρατία.

Το να συλαμβάνεις άλλα παιδιά άλλου βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ για ένοπλη ληστεία αλλά και πάλι να τα αφήνεις ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Αυτο υπεται στον ποινικό κώδικα.

 Στην διδάκτορα ως γνωστο δεν συλλαμβάνονται και αφήνονται ελεύθεροι, μα και να μην έχουν κάνει ληστείες, συλλαμβάνονται και εκτελούνται! Σε όλες τις διδακτοριες συμβαίνει κατα συρροή.

Μακεδον
Το να φέρνεις κατα εκατομμύρια τους λαθρομετανάστες χωρίς να μας ρωτήσεις γιατι τα παίρνεις απο τις ΜΚΟ σου σαν ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.
...............

Τι λες ρε μακεδονα. Δίλ ιταλια Γαλλία Γερμανία Ευρώπη γενικα, δεν έχει λαθρομετανάστες? και αυτοι απο τη ΜΚΟ τα παιρνουν?

Μακεδόν.
Το να πουλας την Μακεδονία,το Αιγαίο την Ηπειρο και την Θράκη δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.
.............
Εγω είδα κάτι συνεχιστές της χούντας να δημιουργούν καταστάσεις ώστε να χαθεί μεγάλο μέρος της Κύπρου. Ούτε δανεικό ούτε γυρισμένα. Με την Χ.Α και ότι λέει ο μπουλης της, θα χάσουμε και ότι έχουμε, να είσαι σίγουρος.

Μακεδόν.
Το να αφήνεις καρκινοπαθείς και νεφροπαθείς χωρίς φάρμακα γιατί έχεις λεηλατήσει τα ταμεία ώστε να μεγαλώσουν οι καταθέσεις σου στην Ελβετία, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.
.....

Αυτοί που τα λεηλάτησαν να δικαστούν. Η αλήθεια είναι πως τα νοσοκομεία πουβεπισκευθηκα, απο εξοπλισμό και λειτουργικότητα, ειναι καλύτερα απο τα ιταλικά.

Μακεδόν
Το να έχεις καταστρέψει μία χώρα και να έχεις υποθηκεύσει το μέλλον 12 γενεών, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.
...........
12 γενεών δεν ξέρω, μα νέα τη ΧΑ και την πολεμοχαρη πολιτική της, δεν ξέρω αν θα υπάρξει καν μέλλον η τάφοι και όχι γαλανολευκες....μα ότι άλλο.

Μακεδόν.
Το να ρίχνεις ένα ποτήρι νερό και 3 σφαλιάρες σε όλους αυτούς είναι βία και φασισμός.
...........

Είναι φασισμός, αυθαδεις, δηληλια, μέσα στη δημοκρατία. 

Το αντίστροφο δεν θα ήταν ποτε δυνατο, γιατι δεν θα υπήρχε καν εκπομπή καν συζήτηση, μα αποφασίζουμε και διατάζουμε....μόκο σκυμενα κεφαλιά χαζομαρα και κυβέρνηση απο ανεγκέφαλους, όπως ακριβως ειναι ο μπουλης τους.

Αυτη είναι η ΧΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 12:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
@ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
Και εγώ φίλε μου (αν μου επιτρέπεις) με αλλοδαπή είμαι παντρεμένος ενώ ένα μεγάλο μέρος του φιλικού μου περιβάλλοντος είναι αλλοδαποί νόμιμοι μετανάστες.

Ανέχομαι αριστεροφασισιτκές συμπεριφορές από τα χρόνια του δημοτικού, όταν η δασκάλα μας έλεγε πως το νέφος από την Αθήνα θα μας το διώξουν μόνο οι Ρώσσοι (ήταν ΕΣΣΔ τότε). Για να μην αναφερθώ στο ξεσάλωμα των Κνιτών στα χρόνια γυμνασίου-λυκείου όταν όλοι οι υπόλοιποι είμασταν έξω από το τριπάκι... Εκεί που η ανοχή άρχισε να γίνεται θυμός ήτανε ;oταν ψήφισα για πρώτη φορά. Ψήφισα ΝΔ, το γιατί είναι άλλη ιστορία, δεν θα ξεχάσω όμως ποτέ την εικόνα ενός οικογενιαρχη ανθρώπου που έκανε το λάθος να ανταποκριθεί στο κάλεσμα της τότε κυβέρνησης για την ιδιωτικοποίηση της ΕΑΣ. Τον είχανε πρωτοσέλιδο όλες οι φωτογραφίες, δαρμένος και γυμνός, λιντσαρισμένος από τα αριστερά κτήνη, συνδικαΛΗΣΤΕΣ της ΕΑΣ... Αυτές είναι εικόνες που σοκάρουν και σου μένουν πάντα χαραγμένες στην μνήμη...

Στην πορεία έζησα πολλά, είδαμε εξωκοινοβουλευτκούς αριστερούς να ξυλοκοπούν καθηγητές στα πανεπηστήμια, να τους χτίζουν με τούβλα μέσα στα γραφεία τους, να καίνε την Αθληνα, να λεηλατούν το Πολυτεχνείο και να το κάνουν ορμητήριό τους, το ΠΑΜΕ όποτε του κ****νει να καταλαμβάνει χώρους και να απαγορεύει την είσοδο στην εργασία....

Βίωσα την καταστροφή από πρώτο χέρι με τις απεργίες στο λιμάνι του Πειραιά... Κρατικοδίαιτα καθίκια των 100000 ευρώ μινιμουν αμοιβή τον χρόνο για 4ωρη εργασία 4 φορές την εβδομάδα.... Νοικοκυραίοι άνθρωποι είδανε τις επιχειρήσεις τους να καταστρέφονται για τα κεκτημένα μιας ελλάχιστης μειοψηφίας....

Είδα τις πόλεις μας να γίνονται ισλαμικά γκέτο. Να διαβάζω κάθε μέρα για ένοπλες αιματηρές ληστείες. Να βλέπω τους μισούς νέους χωρίς δουλειά και όλους τους υπόλοιπους εμάς χωρίς όνειρα....

Και παράλληλα ένα σάπιο πολιτικό σύστημα, να εναλλάσεται στην εξουσία, να μεταλλάσεται και να με κοροϊδεύει κατάμουτρα....

ΠΟΣΗ ΑΝΟΧΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ ???????

Δεν πάει άλλο.....
Να ξεβρωμίσει ο τόπος - ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

Ναι, θα την πληρώσουν αρκετοί, το προτιμώ από το να την πληρώνουμε ΟΛΟΙ κάθε μέρα και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Γουστάρω μπουκέτα στην μούρη ΟΛΩΝ ΤΟΥΣ !
Μετά την Κανέλλη, θα ήθελα να σαπίσει τον καραγκιόζη τον Παυλόπουλο που έχει το θράσσος και εμφανίζεται ακόμα στα κανάλια. ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΞ ΗΜΩΝ !!!!! ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ????????

Υπερασπίζομαι εδώ μεσα τις θέσεις της Χρυσής Αυγής γιατί συμφωνώ με την πολιτική της θέση. Δεν έχουν ψευδαισθήσεις ότι θα κυβερνήσουν, ζητάνε την χώρα να την αναλάβουν ΑΞΙΟΙ και να την τρέξουν. Συμφωνώ και με τα πρόσωπα που προτείνουν.

Συμφωνώ με τις πρακτικές τους. Ναι, ξέρω θα με βρίσετε πολλοί εδώ μέσα αλλά φοράω παντελόνια και δεν κρύβομαι πίσω από το δάκτυλό μου. Χρειάζεται ΒΙΑ για να έρθουμε στα ίσια μας. Δεν μπορεί να αλλάξει η κατάσταση αναίμακτα, δεν υπάρχει ούτε η βούληση ούτε η ωριμότητα. Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσουμε αυτό, τόσο πιο αναίμακτα θα γίνει η επανάσταση.

Δεν πρόκειται να επαναπατρηστούν όλοι αυτοί που μαζευτήκανε εδώ πέρα με το μαλακό. Τους δίνεται η ευκαιρία να γυρίσουν στις πατρίδες τους με όλα τα έξοδα πληρωμένα. Βλέπετε κανέναν να το κάνει ??? Μόνο όταν τους γίνει κατανοητό ότι είναι ανεπιθύμητοι θα το καταλάβουν. Και δυστυχώς αυτό γίνεται μόνο με βία.

Έχω φορτώσει αυτή την στιγμή και μου βγάινει οργή, μίσος... Αν συνεχίσω η μπάλα θα πάρει και τους συμπατριώτες μου... Όλους αυτούς που εθελοτυφλούν στον ατελείωτο κατήφορο της χώρας μας... Ίσως και να τους εξυπηρετεί αυτή η κατάσταση, πιθανόν στα πιστεύω τους να μην πρέπει να υπάρχουν χώρες και σύνορα..... Λυπάμαι αδέλφια αλλά είσαστε απέναντί μου, αφού πρέπει να διαλλέξουμε στρατόπεδα εγώ είμαι από την απένταντι μεριά... Άλλη Ελλάδα ονειρεύτικα για τα παιδιά μου και δεν θα σας επιτρέψω να μου την γ****σετε. Όποιος επικρατήσει, εγώ σας υπόσχομαι πως αν επικρατήσετε θα σηκωθώ να φύγω, αυτή είναι αντρίκια αντιμετώπιση και όχι το αντάρτικο των πόλεων που πάτε να στήσετε...
............

Και όμως φίλε, υποστηρίζεις τη ΒΙΑ έτσι, γιατι όπως και αλλου εγραψες, θέλεις να ζήσεις όλη σου τη ζωη με ασφάλεια, και ας μη ψηφίζεις ποτε, ας μην εκφράσεις ποτε σου κανένα δικαίωμα, ότι και να κάνουν, αφήνεις τη ζωη σου και την ξενοφοβία που διακατέχεσαι, στα χέρια ανθρώπων που καποια στιγμη, όταν και εκει δεν αντεχεις δεν θα μπορείς να βγάλεις. Και δεν είναι μόνο η δεξιά μέχρι έτσι, μα και η αριστερή, δες Κούβα.

Αν θέλεις για λίγη σιγουριά, (έτσι νομίζεις) να είσαι όλη σου τη ζωη υποταγνενος και δούλος, ε τότε τι να πω...

Αυτο δεν είναι,  φορω παντελόνια, άυτο είναι ΒΛΑΚΕΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 12:25:53  Εμφάνιση Προφίλ
macedon
quote:

Το να σπας την Αθήνα και να πετάς κοτρώνες και μολοτοφ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να καις την Ελληνική Σημαία και να κρύβεσαι μέσα σε Πανεπιστήμια δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.

Το να καις 4 ζωές μεσα στην Μαρφίν παρέα με αναρχικούς δεν είναι Βία...ειναι δημοκρατία.

Το να συλλαμβάνουν παιδιά βουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ με τσεκούρια και μολότοφ αλλά να τα αφήνουν ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να συλαμβάνεις άλλα παιδιά άλλου βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ για ένοπλη ληστεία αλλά και πάλι να τα αφήνεις ελεύθερα δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να φέρνεις κατα εκατομμύρια τους λαθρομετανάστες χωρίς να μας ρωτήσεις γιατι τα παίρνεις απο τις ΜΚΟ σου σαν ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να πουλας την Μακεδονία,το Αιγαίο την Ηπειρο και την Θράκη δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να αφήνεις καρκινοπαθείς και νεφροπαθείς χωρίς φάρμακα γιατί έχεις λεηλατήσει τα ταμεία ώστε να μεγαλώσουν οι καταθέσεις σου στην Ελβετία, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

Το να έχεις καταστρέψει μία χώρα και να έχεις υποθηκεύσει το μέλλον 12 γενεών, δεν είναι Βία...είναι δημοκρατία.

macedon



ως εδω καλά
quote:

Το να ρίχνεις ένα ποτήρι νερό και 3 σφαλιάρες σε όλους αυτούς είναι βία και φασισμός.
Με το να βαράς σαν σάκο του μποξ μια δημοσιογράφο που τουλάχιστον μιλάει για διάφορα απο αυτά τα οποία αναφέρεις, απλά αποδεικνύεις ότι είσαι και εσύ στο ίδιο χαμηλό επίπεδο με όλους τους υπόλοιπους. Αν είχε μείνει στο να ρίξει το ποτήρι με το νερό, προσωπικά θα του έλεγα και μπράβο αλλά αυτός ξέφυγε. Ξέφυγε λόγω ψυχής, όχι λόγω της στιγμής.


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 09/06/2012 12:27:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 12:26:11  Εμφάνιση Προφίλ
Για να γελάσουμε και λίγο... : Η δημοκρατία κατά το δοκούν ή οχλοκρατία; ...
Απίστευτο και όμως Ελληνικό Λαθρομετανάστες Πακιστανοί απαίτησαν με πορεία τους να κλείσουν τα γραφεία της Χρυσής Αυγής στην Χαλκίδα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2180176
Maintained by Digital Alchemy