ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:11:20  Εμφάνιση Προφίλ
Το δυστύχημα για τους δεξιούς, είναι που κάτι τέτοια τα λένε άνθρωποι σαν εσένα, Πύρινε. Που την απάντηση στην τερατώδη βλακεία που έγραψες, την έκανες γαργάρα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:17:09  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το δυστύχημα για τους δεξιούς, είναι που κάτι τέτοια τα λένε άνθρωποι σαν εσένα, Πύρινε. Που την απάντηση στην τερατώδη βλακεία που έγραψες, την έκανες γαργάρα...
Δεν μπορούμε και να τρολλάρουμε; Εδώ ολόκληρη κυβέρνηση τρολλαρει, και σε πείραξε η δική μου η τρολλιά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:23:41  Εμφάνιση Προφίλ
Και σπεύδεις να αντιγράψεις την κυβέρνηση, Πύρινε? Τώρα, και σε αυτό το θέμα? Σου έφερα υπαρκτό παράδειγμα, κι εσύ τρολλάρεις? Δηλαδή, αν κάποιος χάσει το παιδί του, εσύ θα του πεις 'έλα μωρέ, πώς κάνεις έτσι, γέννα ένα καινούργιο!'?

Άλλο το τρολλάρισμα, άλλο η μαλακία. Αλλά σε ποιόν απευθύνομαι...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ξέρεις Πύρινε, η προηγούμενη κυβέρνηση κατέστησε τα παιδιά τεκμήριο. Αν ήταν όλοι εξίσου ευφυείς με σένα...


Η αλήθεια είναι απ' όταν ανέλαβε ο Σαμαράς, η ΝΔ πήρε μια στροφή προς τα άκρα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:29:06  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινος, εδω γράφεις επιεικώς σαχλαμάρες. Το "δεξιός" & "αριστερός" είναι πολιτικές θέσεις σαν να λέμε οι Ευρωπαίοι ζούνε πάνω στην Γη ενώ οι Αυστραλοί απο κάτω. ΝΔ, ΠΑΣΟΚ και Σύριζα, είναι μια πάστα τριών συτατικών, με διαφορετικές αναλογίες η κάθε μια, αλλά με την ίδια βάση. Το κομμάτι του Ελληνα που μετατοπίζεται κάθε φορά, σύμφωνα με τα τρέχοντα συμφέροντά του.

ΝΔ & Πασοκ είναι οι απόλυτοι αυτουργοί στα οικονομικά μας χάλια και ο Σύριζα περιλαμβάνει το μεγάλο ποσοστό του Πασόκ που βάφτηκαν απο πράσινοι, ροζ, μέσα σε ενα βράδυ. Δεν θέλω να αρχίσω την πολιτική ανάλυση για το τι μλκιες έκανε ο Ακαταλληλότερος παρέα με τον Αλογοσκούφη, και πως διπλασίασαν το μισθολογικό κόστος του δημοσίου μέσα σε 5 χρόνια. Αστο, γιατί οι τύποι είναι εμετός, απ' όπου κι αν τους πιάσεις. Τουλάχιστον ο Καμμένος που έφυγε έχει πλάκα, τον βλέπεις να χτυπιέται και γελάς. Οι άλλοι είναι τραγικοί, ούτε γέλιο δεν βγάζουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 19:31:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τουλάχιστον ο Καμμένος που έφυγε έχει πλάκα, τον βλέπεις να χτυπιέται και γελάς. Οι άλλοι είναι τραγικοί, ούτε γέλιο δεν βγάζουν.
Ισχύει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 20:05:40  Εμφάνιση Προφίλ
χοντραίνει το παίγνιο
Κλειστές αύριο οι τράπεζες και το χρηματιστήριο(?)
8:30 ξαναματα διάγγελμα o ΤσιπραςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 20:15:44  Εμφάνιση Προφίλ
Προφανώς και το χρηματιστήριο. Τί ερώτηση είναι αυτή?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 20:19:05  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτη φορά αριστερά
Η πρώτη φορά πάντα πονάει περισσότερο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 20:40:02  Εμφάνιση Προφίλ
λοιπόν

η ώρα είναι 20 και 46 πρώτα λεπτά.

Εδώ που είμαι, ο ουρανός είναι μπλαβής, με σύννεφα βροχής.Εχουν κάποια κενά μεταξύ τους.

Μέσα από τα κενά, βλέπω τα γνωστά αεροπλάνα, να σχηματίζουν σταυρόλεξα πάνω από τα σύννεφα.Γιατί άραγε?

Για πες μου Αιθήρ.

Πάνω από τα σύννεφα?
Γαμώ το!!!

Τελικά τα παιχνίδια ελέγχου καιρού, είναι πραγματικότητα?
Οι ψεκασμοί καταστροφικών για την γεωργία σωματιδίων, είναι αλήθεια?
και άλλα τέτοια συνομωσιολογικά?

Δεν το χωράει ο νούς μου, πάνω από βροχοφόρα σύννεφα και μετά από ισχυρή νεροποντή, οι ψεκασμοί να συνεχίζονται.


Χαχαχα θα μου πει κάποιος έξυπνος.Πάνω από τα σύννεφα ο καιρός είναι καλός.Λιακάδα.Πραγματικός Ιούνιος.
Δεν γαμιέσαι ρε μαλάκα, θα του απαντήσω!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 20:40:28  Εμφάνιση Προφίλ
Το ερωτηματικό Μάνο ηταν για το σύνολο...
οταν το έγραψα ηταν μόνο πληροφορία.

Αν και το εχω πει και θα το πω άλλη μια φορά και δεν ξανά ασχολούμαι
το παίγνιο είναι στημένο, θα "τρελάνουμε" κόσμο
θα μας σπρώξουν ενα μνημόνιο 7-8δις και θα βγούμε με τα rolex στα χέρια που έλεγε και ο Κλυν, και θα πανηγυρίζουμε!
εκει να δεις κόρνες, βεγγαλικά, αγκαλιές, φιλιά....

ένας φίλος (πολύ σχετικότερος εμου) οταν ζήτησα την άποψη του
μου είπε μια λέξη μόνο: Έρεβος
η μακρά παύση απο μέρους μου τον έκανε να γελάσει.

Σπεύδοντας βέβαια να με καθησυχάσει, ειπε:

"Μην αγχώνεσαι, σύντομα θα ξεκαθαρίσουν ολα,
γνωστές αυτές οι διαδικασίες, poker παίζουν και ειναι στη φάση που μπλοφάρουν όλοι τους.
Ποιος θα πέσει πρώτος στα φρένα, εκει είναι το θέμα,
και πέφτει, αυτός που θα πονέσει περισσότερο"

edit:
Έλεος ρε Μάριε!!!

Edited by - AitheroVamon on 28/06/2015 20:42:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 21:35:09  Εμφάνιση Προφίλ
Λοιπόν, έχω φτιάξει ενα λευκό μπλουζάκι με σιδερότυπο "Εγω δεν στήθηκα ουρά στα ΑΤΜ!" και λέω να το αναπαράγω γιατί είδα πως έξω είχε πέραση. Κάνω φιλικές τιμές στα μέλη του esoterica!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:04:52  Εμφάνιση Προφίλ
Θα είχα χρήματα να το αγοράσω, αλλά δεν πρόλαβα να πάω στο ΑΤΜ...

Αλήθεια, ο Βαρουφάκης που κάθε βράδυ μας επισκέπτεται με την κυρία του στα Εξάρχεια, με 60 ευρώ ανάληψη την ημέρα, θα κόψει το ποτάκι και θα τρώει μόνο σουβλάκια στον Κάβουρα?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:12:35  Εμφάνιση Προφίλ
άλλο και τούτο... 50€?
ούτε το fair play δεν τηρούν,
πρέπει να μην υπάρχει cents, αν είναι ετσι, δεν θα το βγάζουν για πολύ κι αυτό το 50ρικο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:23:45  Εμφάνιση Προφίλ
Ο μόνος πάντως, που θα μπορεί να στήνεται με τις ώρες κάθε μέρα μπροστά στο ΑΤΜ, για να βγάζει 50, 50 τα ευρώ, θα είναι ο άνεργος. Αυτός βέβαια δεν έχει ευρώ να βγάλει, και μάλλον ούτε λογαριασμό τραπέζης. Γαμώ την γκαντεμιά μου...

Βέβαια, ίσως με μια μικρή προμήθεια, ας πούμε 6 ευρώ, να κάθεται στο ΑΤΜ ένας άνεργος για χάρη ενός εργαζόμενου. Μυστήρια φάση. Λύνει βέβαια το πρόβλημα της ανεργίας του άνεργου, αλλά ακυρώνει την εργασία του εργαζόμενου. Μπερδεύτηκα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:32:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

edit:
Έλεος ρε Μάριε!!!

Τι έλεος και πράσινα άτια βρε Αιθήρ.

Τα μάτια μου δεν μπορεί κανείς να τα γελάσει.
Πόσο μάλλον που είναι συνδεδεμένα με υπερεγκέφαλο!!

Συγνώμη για την...μετριοφροσύνη μου, αλλά σε αγοραζωπουλάω εκατό φορές συνεχόμενες και μάλιστα στο πιό δύσκολο παζάρι του κόσμου.Στην γέφυρα του Γαλατά.

ΑΜΕΙΝΙΑ, έχω δίκιο?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:42:01  Εμφάνιση Προφίλ
Άλλο που δεν θέλουν για να χώσουν απο την πίσω πόρτα το ηλεκτρονικό χρήμα, την χρήση πιστωτικής/debit δηλαδή. Καλό θα κάνουν, στη φάση που είμαστε άλλωστε. Θα κοπεί και η όρεξη για ξόδεματα και για διακίνηση μαύρων υπηρεσιών και προιόντων.

Αιθεροβάμων, με εναν πρόχειρο υπολογισμό, αν πάνε τα επιτόκια γύρω στο 10%, κάποιοι μπορεί να τα φέρουν πίσω και να βρούν λεφτά για >50€

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:52:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αν και το εχω πει και θα το πω άλλη μια φορά και δεν ξανά ασχολούμαι
το παίγνιο είναι στημένο, θα "τρελάνουμε" κόσμο
θα μας σπρώξουν ενα μνημόνιο 7-8δις και θα βγούμε με τα rolex στα χέρια που έλεγε και ο Κλυν, και θα πανηγυρίζουμε!
εκει να δεις κόρνες, βεγγαλικά, αγκαλιές, φιλιά....
Ξεκινάτε όλοι απο λάθος βάση.
Ξεκινάτε νομίζω απ' τη βάση οτι ποτέ δεν έπρεπε να μπουμε στα μνημόνια γιατί τα μνημόνια είναι μερος μιας μεγαλης συνωμοσίας κατά της ελλάδας.
Όχι, τα μνημόνια δεν ειναι μέρος καμιάς μεγάλης συνωμοσίας.
Είναι μια λογική συνέπεια, του να δανείζεσαι, όταν δεν έχει μείνει κανένας να σου δανείσει, επειδή είσαι αναξιόπιστος.
Σε ο,τι αφορά το πιο πρ΄σοφατο μνημόνιο, είτε αυτό είναι των 8 είτε των 11 δις, συμφωνώ οτι θα είνα ικαταστροφικό για το βιοτικό μας επίπεδο, και ξεκθαρίζω οτι αυτό είναι 100% ευθύνη του ΣΥΡΙΖΑ.
Όχι του Σαμαρά, όχι του Βενιζέλου, όχι των Νεφελίμ και των ορφανιμ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:55:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Ιγνατίου έχει εντελώς διαφορετική άποψη. Προφανώς δέχεσαι την εκδοχή του ΓΑΠ. Αλλά αν δεν την δεχόσουν, τί Πύρινος θα ήσουνα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 22:56:29  Εμφάνιση Προφίλ
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Αγοραπωλησίες μπορείς να πετύχεις αν με αρχίσεις στα αστροφυσικά
άνετα , οχι αστεία! λες δεν λες υπαρκτά πράγματα οτι και να πεις δίκιο θα εχεις...
Στο συγκεκριμένο όμως....είσαι πλανεμένος


Heretic
Τα επιτόκια δεν αλλάζουν τις επόμενες 10 μέρες


tip:
Πόσα είπαμε οτι χρωστάμε σύνολο ? πάνω απο 1 τρις ???
ερε γλέντια

Edited by - AitheroVamon on 28/06/2015 23:00:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:31:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο Ιγνατίου έχει εντελώς διαφορετική άποψη.
Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο, ίσως το κάνω κάποια στιγμή αν πέσει στα χέρια μου.
Αυτό που ξερω πάντως είναι οτι οι οπαδοι της Μεγάλης Συνωμοσίας, ξεκινούν απο το συμπέρασμα, και μετά πάνε στην απόδειξή.

Ας εξετάσουμε λοιπόν τα λεγόμενα Ιγνατίου που αναφέρεις:

"Τι αποκαλύπτει ο Ιγνατίου

Υπενθυμιζεται ότι ο Μιχάλης Ιγνατίου αποκαλύπτει ότι προτάθηκε λύση στον Γ. Παπανδρέου το 2009, που δεν θα περιελάμβανε το ΔΝΤ και θα μπορούσε να τη γλιτώσει η χώρα με ένα μίνι-μνημόνιο, ωστόσο την απέρριψε.

Ο δημοσιογράγος, περιγράφει τι έγινε στη μυστική πενταμερή του Λουξεμβούργου για τη διάσωση της Ελλάδας το 2009, στην οποία συμμετείχαν και οι Γ. Παπακωνσταντίνου και Γ. Προβόπουλο. Σύμφωνα με τις διασταυρωμένες πηγές που επικαλείται ο δημοσιογράφος, στη συνάντηση εκείνη «επικρατούσε πολύ μεγάλη ανησυχία επειδή ο κ. Παπανδρέου λειτουργούσε ως η χώρα του να μην είχε κανένα πρόβλημα».

Του έστειλαν μάλιστα και ένα απόρρητο έγγραφο («μίνι-Μνημόνιο» το ονομάζουν) το οποίο ήταν συμφωνημένο από τις Βρυξέλλες και τη Φραγκφούρτη, το οποίο εγκρίθηκε από τη Γερμανία και τη Γαλλία, και το οποίο πρόσφερε λύσεις και απέκλειε εξωτερικούς παράγοντες, όπως είναι το ΔΝΤ, που προέκυψε αργότερα». Ωστόσο, ο Γ. Παπανδρέου δεν απάντησε ποτέ στο έγγραφο αυτό.

«Πιστεύουμε ότι εκείνη την ημέρα χάθηκε η παρτίδα. Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι η άρνηση απάντησης στο κείμενο του Λουξεμβούργου ήταν η αφετηρία του ναυαγίου της Ελλάδας. Πιστεύω ότι η χώρα σας έχασε μία μοναδική ευκαιρία και τολμώ να υποστηρίξω ότι ήταν η τελευταία ευκαιρία να αποφύγει την κρίση χωρίς περιπέτειες» αναφέρει μια πηγή του Eurogroup στον Μιχάλη Ιγνατίου."

Ο Ιγαντίου λοιπόν αναφέρει οτι η Γερμανία και η Γαλλία (οι κακοί εταίροι σύμφωνα με τους αντιμνημονιακούς) πρότειναν ένα μίνι-μνημόνιο (άρα μνημόνιο θα υπήρχε 100%) το οποίο δεν θα θα περιελάμβανε το ΔΝΤ.
Μάλιστα.
Εσύ στο παραπάνω βλέπεις υποθέτω απόδειξη της "μεγάλης συνωμοσίας" κατά των ελλήνων, εγώ στο παραπάνω βλέπω απόδειξη όλω των πραγμάτων που είπα πριν.
Ξέρουμε ήδη οτι ο Καραμανλής τους είχε ενημερώσει απ' το 2009 (πέρα απο αυτα που αναφέρει ο Ιγνατίου) οτι αν η Ελλάδα δεν πάρει μέτρα τώρα θα καταλήξουμε στο ΔΝΤ. Και τι έκανε ο Παπανδρέου; Ο,τι κάνει κάθε γνήσιος "αριστερός".
"Λεφτά υπάρχουν!"

Edited by - Πύρινος on 28/06/2015 23:35:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:35:12  Εμφάνιση Προφίλ
Όποιος ισχυρίζεται ότι για ένα μπάχαλο διακυβέρνησης 40+ ετών που κυβερνούσε το γνωστό δίπολο, φταίει κυρίως ο Σύριζα,(ο οποίος σαφέστατα είναι ένα τυχάρπαστο τσούρμο μαθητευόμενων μάγων,αλλά αυτό δεν αλλάζει το βαθμό ευθύνης του..),είναι ή μαλ@κας ή πληρωμένος.

Επαναλαμβάνω για μια ακόμη φορά:
Ο μόνος τρόπος να πάει μπροστά(με δυσκολίες ναι,με ζόρια ναι,αλλά μπροστά) ,αυτός ο τόπος,είναι οι πολίτες να αναλάβουν τις ευθύνες τους.
Αυτό ταυτίζεται, σε αυτή τη φάση που έχουμε φτάσει, με το να αποφασίσουν οι ίδιοι για τις τύχες τους.
Διότι όταν αποφασίζεις δια αντιπροσώπου,έχεις πάντα την δυνατότητα υπεκφυγής.Έχεις πάντα τη δυνατότητα να ρίξεις το φταίξιμο στην ανικανότητα π.χ. του αντιπροσώπου.Πόσο μάλλον όταν όλοι οι αντιπρόσωποι, έχουν ήδη αποδειχθεί αναξιόπιστοι.

Κάτω από αυτό το πρίσμα έχω ήδη πει ότι η μόνη διέξοδος από τις αέναες υπεκφυγές, για τον προσανατολισμό των ευθυνών, αλλά και για τη χάραξη συντεταγμένης εθνικής πορείας, είναι το δημοψήφισμα.

Χωρίς αυτό θα συνεχίζουμε να ακούμε τις παπαριές του κάθε Πύρινου, για το ποιος φταίει για την κατάντιά μας.

Η μόνη σωστή απόφαση που πήρε η σημερινή κυβέρνηση, είναι αυτή που αμφισβητούν οι προδότες(όσον αφορά το εσωτερικό μέτωπο) και οι τοκογλύφοι(όσον αφορά το εξωτερικό μέτωπο).ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ.

Αν το αποτέλεσμα βγει ΝΑΙ, θα πρέπει όλοι να κάνουν τουμπεκί και να ακολουθήσουν τη λιτότητα προκειμένου να πληρώνονται τα χρέη στους δανειστές.Χωρίς κλάψες για τις απώλειες.Του όποιου είδους.

Αν βγει ΟΧΙ θα πρέπει να ακολουθηθεί μαχητική στρατηγική αποφυγής πληρωμής χρεών,χωρίς να μυξοκλαίει κανείς για τις συνέπειες του οικονομικού πολέμου που θα επακολουθήσει.Και θα είναι σοβαρές.

Τα υπόλοιπα είναι παπαρίτσες και αμπελοφιλοσοφίες.


Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:42:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η μόνη σωστή απόφαση που πήρε η σημερινή κυβέρνηση, είναι αυτή που αμφισβητούν οι προδότες(όσον αφορά το εσωτερικό μέτωπο) και οι τοκογλύφοι(όσον αφορά το εξωτερικό μέτωπο).ΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ.
Άργησε όμως λίγο ε; Περίμενε να είναι η σίγουρη η καταστροφή σου για να σε βάλει να επιλέξεις. Λίγο ύποπτο αυτό!
Αλλά θα το αφήσω σε αυτούς που τους αρέσουν οι συνωμοσίες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:47:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η μόνη σωστή απόφαση που πήρε η σημερινή κυβέρνηση, είναι αυτή που αμφισβητούν οι προδότες(όσον αφορά το εσωτερικό μέτωπο) και οι τοκογλύφοι
Απο περιέργεια... και για να είμαστε συγκεκριμένοι σε αυτά που λέμε δηλαδή.
Για εσένα, ποιο επιτόκιο δεν θα ήταν τοκογλυφικό; Δηλαδή ποιος κατά τη γνώμη σου θα ήταν ο σωστός αριθμός;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:57:05  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Πύρινε, σταμάτα να είσαι τραγικά λίγος. Δεν είσαι στη ΔΑΠ εδώ πέρα. Τί θα πει 'σωστός αριθμός'? Εγώ σου λέω πως μας έδιναν 0% επιτόκιο.

Από τη στιγμή που ζητάνε αεροδρόμια, λιμάνια, τρένα, τηλεπικοινωνίες, ενέργεια, συντάξεις και μισθούς -ιδιωτικού τομέα- στα μέτρα τους, για να γίνουμε η δική τους προσωπική Κίνα -η παλιά, όχι η σημερινή με μέσο μισθό 1000 ευρώ-, αν δεν είναι τοκογλύφοι, τί είναι? Το νούμερο σε μάρανε?

Πόσο γκάου είσαι, για να μην καταλαβαίνεις, πως μας δίνουνε λεφτά για να εισπράξουν σε είδος?

Ρε συ, αν δεν το έχεις, κάτσε να διαβάσεις τί λένε οι άλλοι. Δεν είναι ανάγκη να πετάς τις παπαριές σου κάθε τρεις και λίγο...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2015, 23:59:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε Δρ απάντησέ μου πρώτα αν είσαι μαλ@κας ή πληρωμένος,για να συνεχίσουμε τη συζήτηση.
Μπορείς και να με βρίσεις κιόλας.Κανένα πρόβλημα.
Μόνο μη κάνεις σα να μη καταλαβαίνεις τι έχω δηλώσει ήδη.

Είναι εκνευριστικό ρε παιδί μου.

Σε έχω πει μαλ@κα,ευθαρσώς, και συ με ρωτάς για τα επιτόκια?
Ξεφτίλα δεν είναι?

Και σε περίπτωση που δεν κατάλαβες που και πότε,πάρτο άλλη μια φορά:

quote:
Όποιος ισχυρίζεται ότι για ένα μπάχαλο διακυβέρνησης 40+ ετών που κυβερνούσε το γνωστό δίπολο, φταίει κυρίως ο Σύριζα,(ο οποίος σαφέστατα είναι ένα τυχάρπαστο τσούρμο μαθητευόμενων μάγων,αλλά αυτό δεν αλλάζει το βαθμό ευθύνης του..),είναι ή μαλ@κας ή πληρωμένος

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 00:22:12  Εμφάνιση Προφίλ
Οι μαλάκες είστε μάλλον εσείς οι δυό, που συζητάτε με τον Πύρινο.

Τι να σας πώ?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 00:26:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
DSM
Από τη στιγμή που ζητάνε αεροδρόμια, λιμάνια, τρένα, τηλεπικοινωνίες, ενέργεια, συντάξεις και μισθούς -ιδιωτικού τομέα- στα μέτρα τους, για να γίνουμε η δική τους προσωπική Κίνα -η παλιά, όχι η σημερινή με μέσο μισθό 1000 ευρώ-, αν δεν είναι τοκογλύφοι, τί είναι? Το νούμερο σε μάρανε?

Πόσο γκάου είσαι, για να μην καταλαβαίνεις, πως μας δίνουνε λεφτά για να εισπράξουν σε είδος?


Εντάξει εδώ κουβέντα κάνουμε, δε νομίζω οτι πρέπει να κατηγορείς κάποιον απειδή απαιτεί απ' τους άλλους να είναι συγκεκριμένοι.
Λες "τοκογλύφοι" άρα μιλάς για επιτοκία... οπότε σε ρωτάω με ποιο επιτόκιο θα ήσουν ικανοποιήμενος. Νομίζω ειναι λογικό το ερώτημα.

Τώρα λες κάτι άλλο: οτι οι δανειστές έχουν την πρόθεση να εξαγοράσουν τις χρυσές αγελάδες της Ελλάδος. Μάλιστα. Το δέχομαι σαν επιχείρημα, με την έννοια οτι αυτό (η πρόθεση) είναι κάτι που μπορεί να αποδειχθεί.
Ποιες εταιρείες πιστεύεις θα ωφεληθούν και με τη σειρά τους θα ωφελήσουν (γερμανικές;) κυβερνήσεις;
Δηλαδή, απο τις εταιρείες που διαφαίνεται οτι θα δείξουν - ή έχουν ήδη εκδηλώσει - ενδιαφέρον για τις "χρυσές αγελάδες" μας, ποιες απο αυτές θεωρείς οτι θα ωφελήσουν την γερμανική (ή άλλη) κυβέρνηση;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 00:29:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε συ, κόψε τα χάπια, ή ξεκίνα τα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 00:51:25  Εμφάνιση Προφίλ
Άλλος ένας συνωμοσιολόγος:
Θέλουν να πάνε έξω, να τους πούνε όχι, και μετά να γυρίσουν πίσω να κάνουν δημοψήφισμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy