ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 12:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΤΑΘΗ,

ΤΟ Ε-ΜΕΪΛ ΤΗΣ ΑΜΑΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ amoni13@hotmail.com


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 16:36:03  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟ-Ρ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ..

Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ..

ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΛΕΓΩ...

quote:
ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟ-ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟKΟΥΝ...
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΣΥΝΟΘΥΛΕΥΜΑ ΒΙΒΛΙΩΝ...

--------------------------------------------------------------------------------
ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΓΚΕΡΑΣΜΟ ΠΟΛΛΩΝ ΕΔΑΦΙΩΝ ΟΧΙ ΑΠΟ ΕΝΑ. (ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ)
--------------------------------------------------------------------------------


ΠΑΝΤΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΟΥΝ..
"ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΕΣ-ΧΙΛΙΑΣΤΕ-ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΙΑΝΟΥΣ"


ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ
"ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΕΣ-ΧΙΛΙΑΣΤΕ-ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΙΑΝΟΥΣ" ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΞΕΣ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥΣ Η ΕΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΩΝ ?????(ANAΦΕΡΩΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΤΗ)

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟ-Ρ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝΑΜΑΣΑΜΕ..

ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..
Ε ΚΑΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΒΑΡΕΤΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2004, 19:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ
"ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΕΣ-ΧΙΛΙΑΣΤΕ-ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΙΑΝΟΥΣ" ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΞΕΣ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥΣ Η ΕΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΛΟΣ ΑΥΤΩΝ ?????(ANAΦΕΡΩΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΤΗ)


Αγαπητε AVATARGR, δεν καταλαβαινω για πιο λογο παιζει ρολο το αν καποιος απο τους ομιλητες εδω μεσα ειναι ευαγγελιστης-χιλιαστης-πεντηκοστιανος.
Συγκεκριμενα, ο ιδιος ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ εχει πει (και μαλιστα δημοσιως στην εκπομπη του Χαρδαβελα) οτι απο μικρος γαλουχηθηκε με τις παραδοσεις των Ιαχωβαδων, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΞΕΚΟΨΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ. Αυτο το τελευαταιο δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια η το ανεφερε ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ για τις εντυπωσεις, παντως, εαν καποιος εχει μια αποψη, γιατι να αποτελει η θρησκευτικη του πεποιθηση αιτια ρατσισμου?

Εχω δει και εγω ο ιδιος βεβαια και πολλες φορες οπως θα εχετε διαβασει εδω μεσα ολοι σας, οτι ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ συμπεραινει διαφορα πραγματα, πολλες φορες αυθαιρετα, μεσα απο τα γραφομενα της Βιβλου.
Για να λες ομως τετοια δεν χρειαζεται να εισαι ευαγγελιστης-χιλιαστης-πεντηκοστιανος. Και η γιαγια μου που παει καθε μερα εκκλησια και κατηχυτικο, τα ιδια θα ελεγε!!
Γενικοτερα οποιος ασχολειται πολυ με τη θρησκεια, σε οποια θρησκεια και αν πιστευει, αρχιζει και αναλυει αυθαιρετα τα λεγομενα των θρησκευτικων βιβλιων.

Το θεμα ειναι αν βγαινει νοημα απο τα οσα λεει ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ.
Και εγω ο ιδιος πιστευω οτι η θεωρια του και το χρονοδιαγραμμα του εχει πολλα κενα και πολλες φορες προκειμενου να συνεχισει "σωστα" το χρονοδιαγραμμα του, εκανε αυθαιρετες υποθεσεις.

Σε γενικα πλαισια ομως, μπορω να πω οτι υπαρχει και μια αληθεια καπου σε ολα αυτα. Για ενα βιβλιο που γραφτηκε μερικα χρονια μετα το Χριστο (Αποκαλυψη και γενικοτερα Καινη Διαθηκη), τοσα πολλα χρονια πριν απο εμας, ειναι σημαντικο να ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΣΤΕ οτι σε μερικα πραγματα πεσανε διανα εκεινοι οι τυποι...

Τωρα, δεν μενει παρα να περιμενουμε.
Το ειπα στο προηγουμενο μου μηνυμα. Πλεον εχουμε τελειωσει ολοι με τις θεωριες μας. Δεν μενει παρα να ανακεφαλαιωσουμε τα σημαντικοτερα σημεια και...να περιμενουμε.
Αρχης γενομενης το 2008 και μετα το 2009, για να δουμε αν βγαινει το χρονοδιαγραμμα του ΜΕΛΕΤΗΤΗ (ο οποιος δινει την μοναδικη θεωρια εδω μεσα με συγκεκριμενες γενικες ημερομηνιες)

Μεχρι τοτε να περνατε ολοι καλα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 14:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑΘΗ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΧΡΗΣΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΑΚΑΘΕΚΤΟΣ. ΜΠΡΑΒΟ.

ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΙΣΩΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΦΗΒΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ.

ΤΩΤΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012, ΠΣΤΕΥΩ ΜΟΥ ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ, ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΟΡΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΑΟΡΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΕΣ. ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΞΑΝ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΟΡΙΣΤΑ, ΧΡΗΖΟΥΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑΥΤΙΣΘΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ, ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΓΙΑ, ΣΟΥΜΕΡΙΟΥΣ ΚΛΠ, ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ. ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 2012. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ, ΑΡΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ 2012, ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΛΠ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΠΟΛΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΩΝ ΕΚΑΤΟ ΕΤΩΝ ΜΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΠΡΟ-ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ Η ΜΕΤΑΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΔΑΜΙΝΗ.

ΓΙΑ ΚΟΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΙΑ ΣΩΜΑΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΓΝΩΣΗ, ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΤΗ ΝΑΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΓΚΥΜΟΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΠΙΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΝΤΙΝΗ (3,000,000 ΧΛΜ)ΕΠΑΦΗ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥΤΑΤΙΣ.

ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΤΟΥ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΑΣΧΕΤΟ ΕΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΣΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΕΙΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 16:47:53  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Χρηστος-Ρ. ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑ.

ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΓΕΝΕΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ
(ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)ΑΝΕΔΑΦΙΚΟ.

ΕΑΝ ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΑΜΕ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΠΩΣ Η ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΔΕΒ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟΝ ΝΑΠΟΛΕΟΝΤΑ ΣΤΟ ΒΑΤΕΡΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΑΥΣΤΡΟ/ΟΥΓΓΑΡΙΑ Η ΠΡΩΣΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.

ΟΥΤΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΟΝ Α ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ.
ΣΤΟΝ Β ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΓΑΛΛΙΑ ,ΑΜΕΡΙΚΗ ,ΚΑΝΑΔΑΣ
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ,ΡΩΣΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΑΝΤΑΡΤΙΚΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΓΑΛΛΙΑΣ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑΣ , ΙΤΑΛΙΑΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟ ΔΙΕΘΝΗ ΕΛΕΓΧΟ.(ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΙΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ)

ΑΣ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΒΛΑΨΕΙ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΑΙΡΕΤΕΣ.

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟKΟΥΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2004, 17:29:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΠΟΤΑ
ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΩΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 18:55:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Πολυ σωστα οσα λεει ο AVATARGR.
Πραγματικα, εαν υπηρχε καποιος εδω μεσα (το εχω πει και σε αλλο μηνυμα) που να ηξερε πολυ καλα ιστορια και ηταν γνωστης και της Βιβλου, θα μπορουσε να βγαλει μια αλλη πιθανη εκδοχη γεγονοτων της Αποκαλυψης...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απολλωνιο Φως
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 19:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απολλωνιο Φως
Γεια χαρα σας φιλοι μου, σημερα μπηκα στον πειρασμο να μπω και εγω στην παρεα σας μετα απο μια μακρα παρακουλουθηση στο forum. Θα ηθελα να εκφρασω το θαυμασμο μου στους κυριους που εχουν το κουραγιο να δεχοντε και να ερχοντε σε σημιο απολογισμου σε ατομα που αντιλεγουν σε εναν χωρο που δεν γνωριζουν γιατι απλα δεν εχουν ασχοληθει, δεν κατηγορω αυτα τα ατομα ισα ισα χαιρομε γιατι με την αμφισβιτηση οδηγουντε σε σκαλοπατια ανοδου προς το ΕΛ(φως).Θα ηθελα λιγο να σκεφτουμε αν πριν μερικα χρονια μπορουσαμε να συζηταμε για ενα ενα τετοιο γεγονος(ενοω την Ελευσις) βλεπουμε με τον καιρο οτι οσο πλησιαζουμε τοσο και αυξανεται ο αριθμος τον ανθρωπων που ασχολουντε και σιγα σιγα αρχισε να γινετε αποδεκτο και συζητησιμο απο την κοινη γνωμη, Με λιγα λογια ξυπναει αυτο που λεγεται ΙΧΩΡ.. Ευχη μου ειναι να αρχισουμε ολοι να ασχολουμαστε με το Αρχαιο Ελληνικο πνευμα ειναι κατι το μαγικο και κατα κανονα και πιο βασιμο..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 09:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

Γεια χαρα σας φιλοι μου, σημερα μπηκα στον πειρασμο να μπω και εγω στην παρεα σας μετα απο μια μακρα παρακουλουθηση στο forum. Θα ηθελα να εκφρασω το θαυμασμο μου στους κυριους που εχουν το κουραγιο να δεχοντε και να ερχοντε σε σημιο απολογισμου σε ατομα που αντιλεγουν σε εναν χωρο που δεν γνωριζουν γιατι απλα δεν εχουν ασχοληθει, δεν κατηγορω αυτα τα ατομα ισα ισα χαιρομε γιατι με την αμφισβιτηση οδηγουντε σε σκαλοπατια ανοδου προς το ΕΛ(φως).Θα ηθελα λιγο να σκεφτουμε αν πριν μερικα χρονια μπορουσαμε να συζηταμε για ενα ενα τετοιο γεγονος(ενοω την Ελευσις) βλεπουμε με τον καιρο οτι οσο πλησιαζουμε τοσο και αυξανεται ο αριθμος τον ανθρωπων που ασχολουντε και σιγα σιγα αρχισε να γινετε αποδεκτο και συζητησιμο απο την κοινη γνωμη, Με λιγα λογια ξυπναει αυτο που λεγεται ΙΧΩΡ.. Ευχη μου ειναι να αρχισουμε ολοι να ασχολουμαστε με το Αρχαιο Ελληνικο πνευμα ειναι κατι το μαγικο και κατα κανονα και πιο βασιμο..




Γεια σου και εσενα!
Θα ηθελα να αναπτυξεις το θεμα της Ελευσης, κατω απο το δικο σου πρισμα, οσον αφορα το 2012 ή όποτε τελοσπαντων τοποθετεις εσυ αυτη την Ελευση.
Προσπαθησε να περιλαβεις επιχειρηματα.
Πολλοι εδω μεσα περιμενουν ενα τετοιο μηνυμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απολλωνιο Φως
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 14:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απολλωνιο Φως
Ειναι χαρα για μενα να εκφρασω την αποψη μου πανω σε αυτον το τομεα.. Λοιπον ας ξεκινισουμε απο την αρχαιοτητα τελευτεος χρησμος στο μαντειο των Δελφων ειχε γινει οταν ο θεοδοσιος ειχε φτασει στους Δελφους και αρχισε να λεηλατει, τοτε ενας λατρης της Ελληνικης θρησκειας ειχε παρακαλεσει την πυθεια για τον τελευτεο χρησμο ο οποιος ελεγε ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΟΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΑΝ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΑΥΤΩΝ? Και η πυθεια απανταει καπως αοριστα ΟΤΑΝ Ο ΦΟΙΒΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ δικαιομα δευτερου χρησμου δεν ειχε η πυθεια και ετσι καπιοι μειναν με αυτην την πληροφορια, μετα απο λιγο ο θεοδοσιος κατεστρεψε τον ναο του Απολλωνα και ετσι σταματησε να λειτουργει το μαντειο. Σιγουρα αυτο ολοι μπορουν να το αμφισβητισουν αλα κανεις δεν μπορει να αμφισβητισει την εγκληματικοτητα του θεοδοσιου για την επιβολη του χριστιανισμου στην Ελλας. Για να επιστρεψουμε στο κυριο θεμα μας Που ειναι η Επιστροφη των Ε στη Γαια λοιπον η Διαθηκη του Προμηθεα μας λεει η επιστροφη των Ελλανιων με επικεφαλη τον Ιερο αρχοντα Φωτος τον Ζευς θα γινει κατα του σκοταδισμου που υπαρχει στον πλανητη δηλαδη κατα των εβραιων(ΗΠΑ)που κυριαρχουν με βρωμικο τροπο στον πλανητη της Γαιας . Αυτα ειναι λιγα λογια για να καταλαβουμε τι ειναι αυτη η Επιστροφη. Οσο αναφορα τους Λεξαριθμους που αυτος που τολμησε να τους αποκαληψει με τα 3 του βιβλια ειναι ο φιλος μου ο μαθηματικος ο κ.Αργυροπουλος αυτος ο κυριος μας ειπε πως η Ελληνικη γλωσσα ειναι συμπαντικη και ακρως μαθηματικη, εχει την δυνατοτητα να προβλεπει τα παντα και καπιοσ μπορει να το διαπιστωση και ο ιδιος με τα πιο απλα πραγματα. Αρα αυτη να ειναι ισως μια ενδειξη για την συγκεκριμενη ημερομηνια. Πρωσοπικα εγω λογο του ανυσηχου χαρακτηρα μου συχνα κανω καπια ταξιδια σε μυστηριεσ περιοχες εχω προσωπικες εμπειριες απο μεταφυσικα φαινομενα τα οποια δεν θα χρησημοπιοισω ως επιχειρηματα γιατι δεν μπορω να τα αποδειξω. θα επανελθω στο θεμα με καπιοια στοιχεια που θα δωσε ωστε να τα συζητησουμε.. αυτο ηταν μια εισαγωγη..
Ευχαριστω θερμα για την προσοχη σας. Θα ηθελα να ειναι πολλοι αυτοι που δεν συφωνουν ωστε να γινει κουβεντα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 15:42:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ AFRO

ΦΙΛΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ.
ΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ Η ΜΕΛΕΤΗ ΜΟΥ.
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ
ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΞΑΜΕ ΣΚΕΨΕΙΣ.

ΠΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟ ΦΩΣ
ΦΙΛΕ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ:
ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ 2012 ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΔΕΙΞΑ ΠΩΣ!
ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ , ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΕΞΑΡΙΘΜΟΥΣ
[που πραγματικά βγαίνει],η ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΓΓΡΑΜΑΤΑ;

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΕΤΑΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΠΟΥ ΣΑΣ
ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ η ΟΧΙ.

ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ
ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ!

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 15:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟ

ΦΙΛΕ ΧΡΗΣΤΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΝΤΡΕΜΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ
ΒΙΒΛΙΚΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΤΩΝ ΜΑΡΤΥΡΩΝ ΤΟΥ
ΙΕΧΩΒΑ.
ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΑΡΤΥΡΑ ΖΗΤΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥΣ,
" Δώστε προσοχή στην ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΔΑΝΙΗΛ "

ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΥΡΗΛΙΑΝΟ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ , ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.

ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΧΑΙΡΕΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΛΥΠΗ!
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ!

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 16:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΡΟΣ AVATARGR

ΦΙΛΕ AVATARGR ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ
ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΠΛΑΤΕΙΑΖΕΙ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ.
ΚΑΤΑΘΕΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ
ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.

ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ " ΠΗΡΑ ΓΝΩΣΕΙΣ " ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΓΟ.

ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΙΠΟΤΕ!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΘΕΣΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΡΝΗΣΗ;
ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM.
OYTE TO ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ , ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!
ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 16:12:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ...

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ...
ΚΡΙΜΑ....

ΣΥΝΗΘΕΣ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 16:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 16:57:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS


MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:20:06  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΕΛΕΤΗΤΗ...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΣΥΝΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ...

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ.....

ΜΗΝ ΓΕΝΙΚΟΛΟΓΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:21:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
[quote]

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ...

[quote]


ΦΙΛΕ AVATARGR TI ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ;

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 17:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Taigetos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


111 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2004, 18:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Taigetos
Πολυ ενδιαφερον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2004, 12:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
φιλε χρηστο και εγω εδω ειμαι και παρακολουθω το θεμα αλλα πιστευω οτι πλεων εχει εξαντληθει (οπως και εγω αρχιζω εξαντλουμε απο αυτο το θεμα) και δεν εχω να προσθεσω τιποτα, κουραστικα ρε παιδια αναλονομαστε σε ενα θεμα κοντα 30 σελιδες που αν κατσει καποιος και βγαλει το καθαρο νοιμα μπορει να το κανει μονο 4-5 σελιδες, το χρονοδιαγραμα δε με εχει κανει χωμα γιατι δεν ειναι κατι που ειναι ξεκαθαρο ασε που καθε ενας μπορει να ερμηνευσει τετεια δεδομενα οπως θελει, ενω αν καποιος δοσει ξερω εγω την ταδε ερευνα τις νασα με τα στοιχεια και τα λοιπα κανεις δεν μπορει να αοριστολογισει.
ετσι οπως παει παντος το θεμα μαλλον θα σταματισω να παρακολουθω γιατι μου γεμιζει το ινβοξ του μαιλ μου και μου τρωει τον χρονο μου καθε φορα που διαβαζω τοσα και τοσα αδεια μυνηματα με την ελπιδα να βρω κατι νεο κατι που να μην ειναι αναμασημενω φαγητο.

πιστευω οτι οταν ενα θεμα εξαντλητε πρεπει να το καταλαβενουμε ολοι και να σταματαμαι πριν το χαλασουμε (για να μην πω τι εχει γινει αυτο το θεμα).

αν εχετε κουραγιο για ανακυκλωση τη να πω καλη συνεχεια εγω παντος μετα την σελιδα 30 αν δεν εχω δει κατι ενδιαφερον θα αφησω το θεμα να ασχοληθω με τιποτα αλλο.

no bad feelings mates...
see ya



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 10:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Και ομως το θέμα δεν τελειωσε...
Ολο και περισσοτερα ενδιαφεροντα ερχονται στην επιφανεια.

"Something strange happened on the sun last week: all the sunspots vanished. This is a sign, say scientists, that solar minimum is coming sooner than expected"

"Κατι παραξενο συναιβει στον Ηλιο την προηγουμενη βδομαδα. Ολες οι ηλιακες κηλιδες εξαφανιστηκαν. Αυτο ειναι ενα σημαδι, λενε οι επιστημονες, οτι το ηλιακο ελαχιστο ερχεται γρηγοροτερα απ'οσο περιμεναμε"

http://science.nasa.gov/headlines/y2004/18oct_solarminimum.htm?list1145878

...επανερχομαστε λοιπον στη θεωρια των Μαγια για αποτομη αλλαγη του μαγνητικου πεδιου του Ηλιου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 14:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
και τι ειναι το ηλιακο ελαχιστο?



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 15:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΧΡΗΣΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ , ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ,
η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ;

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snikolaidis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 15:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snikolaidis
quote:

ΧΡΗΣΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ , ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ,
η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ;

MELETHTHS


Μεταβολή του μαγνητικού πεδίου του ήλιου, έχει ως αποτέλεσμα την μεταβολή των ηλιακών ανέμων, οι οποίοι έχουν ως αποτέλεσμα την μεταβολή του μαγνητικού πεδίου της γης (λόγω της πρόσκρουσης των ηλιακών ανέμων επάνω στο μαγνητικού πεδίο της γης).

--
Στράτος. Ετσι απλά.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση των πραγμάτων, είναι να ζουν έκπτωτοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 16:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos
[quote]
Μεταβολή του μαγνητικού πεδίου του ήλιου, έχει ως αποτέλεσμα την μεταβολή των ηλιακών ανέμων, οι οποίοι έχουν ως αποτέλεσμα την μεταβολή του μαγνητικού πεδίου της γης (λόγω της πρόσκρουσης των ηλιακών ανέμων επάνω στο μαγνητικού πεδίο της γης).

[\quote]
Επειδή αυτά που λες ακουγονται επιστημονικά και εμπεριστατωμένα,
δηλαδή δείχνεις να κατέχεις το αντικείμενο, μπορείς να μου λύσεις
τις παρακάτω απορίες ?


1) Ποιά είναι η φυσιολογική ένταση των ηλιακών ανέμων (και σε τι μονάδες τη μετράς)?
2) Ποιά είναι η ένταση του μαγνητικού πεδίου της Γης (και σε τί μονάδες τη μετράς)?
3) Ποιά είναι η πηγή του μαγνητικού πεδίου της Γης ?
4) Πώς επηρεάζει ο ηλιακός ανεμος την πηγή του μαγνητικού πεδίου της γης ?

Ρωτάω διοτι οι δικοί μου υπολογισμοί δείχνουν οτι το μαγνητικό πεδίο της
Γης δεν εξαρτάται απο τον ηλιακό ανεμο και θέλω να δω που έχω καει λάθος.


Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 11:27:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
quote:

ΧΡΗΣΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΕΝΤΕΛΩΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ , ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ,
η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ;

MELETHTHS


Σταθη, το ενα φερνει το αλλο. Το ηλιακο συστημα ειναι ενα Συστημα οπου το ενα σωμα επηρρεαζει το αλλο. Και φυσικα ο Ηλιος ειναι αυτος που επηρρεαζει κατα κυριο λογο ολους τους υπολοιπους πλανητες.
Οταν σε προηγουμενα μηνυματα ελεγα για τις θεωριες περι μειωσης του Γηινου μαγνητισμου, εννοουσα μεσω του Ηλιου και οχι ξαφνικα απο μονο του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy