ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 06:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Chemtrails-Good Bye Blue Sky
http://video.google.com/videoplay?docid=3767695021582709799&q=chemtrails


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 06:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva

Βγήκε το δεύτερο μέρος των Toxic Sky.
http://www.nbc4.tv/news/10329066/detail.html

Ας γράψουμε στον Paul Moyer
paul.moyer@nbcuni.com
για να τον ευχαριστήσομε για τη συμβολή του στην ενημερωση του κοινού.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 06:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Τελικά αυτά τα "βίντεο-γκουγκλ" έχουν κάνει μεγάλη ζημιά. Θα φτιάξω κι εγώ μερικά στο μέλλον.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 08:03:28  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα...
δυστυχώς Halva ακόμα δεν έχω καταφέρει να μιλήσω με τον θείο μου...
μέχρι το τέλος του χρόνου πρέπει να παραδώσει τον δήμο στον καινούριο δήμαρχο και όπως καταλαβαίνεις τρέχει και αυτός για να καλύψει τις εκρεμότητες. Εχω και εγώ κάτι δικά μου οικογενειακά εδώ στον Πειραιά και δεν έχω πάει καθόλου στην Αίγινα... μόλις έχω νέα να είστε σίγουροι πως θα τα γράψω εδώ στο forum αμέσως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
scar_face
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
183 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 17:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scar_face
ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΟΥ ΣΥΝ. κ. Α. ΞΗΡΟΤΥΡΗ - Στη Βουλή οι... λευκές ουρές του ουρανού της Λάρισας

Του Δημήτρη Βάλλα

Στη... Βουλή φθάνει, τελικά, το θέμα του «μυστηρίου» των λευκών ουρών από αεροπλάνα που εμφανίζονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα στον ουρανό της Λάρισας, όταν με αφορμή το κυριακάτικο δημοσίευμα της «Ε» η βουλευτής Β’ Θεσσαλονίκης του ΣΥΝ κ. Ασημίνα Ξηροτύρη - Αικατερινάρη απευθύνει ερώτηση στη Βουλή. Η βουλευτής του Συνασπισμού όμως, εκτός από το «σενάριο» των προγραμμάτων για την αντιμετώπιση του φαινομένου του Θερμοκηπίου με ψεκασμούς οξειδίων του μετάλλου θέτει και θέματα ελέγχου της ιονόσφαιρας συνδέοντάς τα με το σύστημα HAARP. Πρόκειται για ένα σενάριο που προβλέπει ότι ένας συνεχόμενος ψεκασμός με οξείδια αλουμινίου θα δημιουργούσε αύξηση στην αγωγιμότητα της ατμόσφαιρας, θα λειτουργούσε βοηθώντας το HAARP που έχει ως έδρα του την Αλάσκα και πολλοί το θεωρούν ως «υπερόπλο», καθώς πέρα από τις επικοινωνίες μπορεί να έχει επίπτωση και στις κλιματολογικές συνθήκες σε πολλές περιοχές του πλανήτη. Οι ουρές αυτές εξακολουθούν να προβληματίζουν τους Λαρισαίους και όχι μόνο, καθώς καμία επίσημη απάντηση δεν υπάρχει και ήδη οι αεροψεκασμοί (chem trails) έχουν γίνει μεγάλο θέμα συζήτησης στο Διαδίκτυο, καθώς έχουν παρατηρηθεί σε πολλές χώρες. Αίσθηση προκαλούν αναφορές στο διαδίκτυο των κατοίκων μιας πόλης του Καναδά οι κάτοικοι της οποίας έπειτα από παρόμοιους «ψεκασμούς» είχαν έντονους πονοκεφάλους, πόνους στις κλειδώσεις, ζαλάδες, κούραση, ξαφνικές απώλειες μνήμης και συμπτώματα κόπωσης. Γενικά δηλαδή κάτι σαν να είχαν περάσει γρίπη, χωρίς όμως να έχουν πυρετό.

Η ερώτηση στη Βουλή

Αναλυτικά, απευθυνόμενη προς τους υπουργούς ΠΕΧΩΔΕ, Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και Μεταφορών και Επικοινωνιών η κ. Ασημίνα Ξηροτύρη - Αικατερινάρη αναφέρει ζητώντας απάντηση για την αιτία που προκαλεί τις λευκές ουρές στον ουρανό της Λάρισας. «Σε φωτογράφιση του ορίζοντα στην περιοχή της Λάρισας, που έγινε το 2004 αλλά και πρόσφατα (8 και 9 Σεπτεμβρίου 2006) είναι εμφανείς γραμμές που προσομοιάζουν με τα συνήθη contrails, δηλαδή τις συνηθισμένες λευκές ουρές των αεριωθούμενων επιβατικών αεροσκαφών. Η εκδοχή αυτή φαίνεται να μην ευσταθεί δεδομένου ότι σε ένα συνηθισμένο contrail το δημιουργημένο νέφος δεν παραμένει αλλά σύντομα διασκορπίζεται, ενώ στη συγκεκριμένη περίπτωση οι λευκές ουρές γίνονται πιο παχιές και απλώνονται σ’ ολόκληρο τον ουρανό, σχηματίζοντας αρχικά διάφορα σχήματα μεταξύ τους και στο τέλος καταλήγουν σαν μια αραιή συννεφιά (ένα λευκό πέπλο) που διαρκεί για πολλές ώρες. Κατόπιν τούτου γεννάται το ερώτημα αν οι γραμμές αυτές (λευκές ουρές) έχουν μια πιθανή αιτία και συγκεκριμένα αν πρόκειται για αεροσκάφη της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας, προκειμένου να γίνουν μετεωρολογικές μετρήσεις, αν πρόκειται για πρόγραμμα αντιχαλαζικής προστασίας, αν πρόκειται για πρόγραμμα με οξείδια αλουμινίου και βαρίου σε clasters πολυμερών (πρόγραμμα για την αντιμετώπιση του φαινομένου του θερμοκηπίου) ή αν πρόκειται για πρόγραμμα μελέτης των ιδιοτήτων και συμπεριφοράς της ιονόσφαιρας για την ενίσχυση των επικοινωνιών και των συστημάτων παρακολούθησης για ειρηνικούς και αμυντικούς σκοπούς, γνωστό ως HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program). Επειδή είναι σκόπιμο να γνωρίζουμε τις πραγματικές αιτίες του φαινομένου, ιδιαίτερα οι κάτοικοι της περιοχής, ερωτώνται οι κ. υπουργοί:

- Περί ποίου ακριβώς προγράμματος πρόκειται κι αν αυτό εμπεριέχει κινδύνους για τους ίδιους και το περιβάλλον»



The love is like a ball. Ul c
.|.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 21:08:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
2. Τι θα γίνει αν σταματίσουν να ψεκάζουν? Θα είναι μήπως χειρότερα?

Βίκυ μου πολύ ωραία το έθεσες το θέμα... γιατί νομίζω ότι κανείς από τους συμμετέχοντες δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής αυτό τον προβληματισμό και κατά τη γνώμη μου είναι αυτό που θα πρέπει να μας αποσχολεί περισσότερο...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 06:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

quote:
2. Τι θα γίνει αν σταματίσουν να ψεκάζουν? Θα είναι μήπως χειρότερα?

Βίκυ μου πολύ ωραία το έθεσες το θέμα... γιατί νομίζω ότι κανείς από τους συμμετέχοντες δεν έχει δείξει μέχρι στιγμής αυτό τον προβληματισμό και κατά τη γνώμη μου είναι αυτό που θα πρέπει να μας αποσχολεί περισσότερο...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


Tα θέματα που θα έπρεπε να μας απασχολούν περισσότερο είναι
1. Η ΑΡΝΗΣΗ των κυβερνήσεων να παραδεχθούν ότι διεξαγεται πρόγραμμα ψεκασμων.
2. Η ετοιμότητα του κοινού να δεχθεί την άποψη των 'σκεπτικιστών' ότι δεν υπάρχει σοβαρότατο θέμα όσον αφορά το κλίμα.


αερομμ;γψνχ'επτ;;πεu;emΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 06:42:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Μια καινούργια εισήγηση του geoengineer BENFORD για την Αρκτική.
http://halva.proboards46.com/index.cgi?board=Board2&action=display&thread=1164168697
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen
Κάποιες προσωπικές σκέψεις :
Ίσως εάν σταματούσαν οι ψεκασμοί, χωρίς περεταίρω μέτρα, να ήταν χειρότερα
για την ατμόσφαιρα. Εάν αυτή είναι η νέα πραγματικότητα η φυσική επιλογή
θα κάνει πάλι την δουλεία της. Οι ισχυροί με ικανότητα προσαρμογής οργανισμοί
θα επιβιώσουν, όπως γινόταν πάντα.
Όταν αυτή η κατάσταση (οι ψεκασμοί στην περίπτωσή μας) γίνουν μόνιμο φαινόμενο κάθε γενιά θα γίνεται ποιο ανθεκτική
σε αυτή. Κάτι σαν τα εντομοκτόνα, τα οποία παροδικά χάνουν την ισχύ τους
γιατί τα έντομα γίνονται ανθεκτικά σε αυτά.
Επομένως οι απώλειες είναι κάτι που δεν τους καίει ιδιαίτερα, εφόσον
θεωρούν δεδομένη την συνέχιση του είδους.
Ταυτόχρονα λύνουν το πρόβλημα υπερπληθυσμού του πλανήτη. Τον καθαρίζουν
από τους ευπαθείς οργανισμούς, απαλλάσσοντας τα ταμεία, τις ασφάλειες κλπ. από
ένα τέτοιο οικονομικό βάρος.
Θυμίζει λίγο Χίτλερ στην αρχή της θητείας του που πρώτα άρχισε να καθαρίζει
την δική του φυλή από τους αδύναμους και άρρωστους, πριν επεκταθεί και στις
άλλες εθνικότητες.

Tην καλημέρα μου σε όλους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
H αληθεια ειναι πιο σκληρη ομως... Το οτι δεν νοιαζονται το ξερουμε, αλλα επειδη υπαρχει τεραστιο οικονομικο οφελος απο αυτο, οχι για καποιο αλλο λογο...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:20:45  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα φίλοι μου
Η όλη ιστορία μου θυμίζει λίγο εκείνη την ταινία με τον φίλο μας τον Arnlod Swartzeneger που διαδραματιζόταν στον Αρη. (το Total Recall δεν ήταν?) Εκεί παραμύθιαζαν τους ανθρώπους και τους είχαν κλεισμένους μέσα σε έναν γυάλινο θόλο (και καλά για την προστασία τους,ενώ η αλήθεια ήταν άλλη) ενώ στην πραγματικότητα υπήρχε η δυνατότητα να είναι βιόσιμος ο πλανήτης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:28:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάποιες προσωπικές σκέψεις :
Ίσως εάν σταματούσαν οι ψεκασμοί, χωρίς περεταίρω μέτρα, να ήταν χειρότερα
για την ατμόσφαιρα. Εάν αυτή είναι η νέα πραγματικότητα η φυσική επιλογή
θα κάνει πάλι την δουλεία της. Οι ισχυροί με ικανότητα προσαρμογής οργανισμοί
θα επιβιώσουν, όπως γινόταν πάντα.
Όταν αυτή η κατάσταση (οι ψεκασμοί στην περίπτωσή μας) γίνουν μόνιμο φαινόμενο κάθε γενιά θα γίνεται ποιο ανθεκτική
σε αυτή. Κάτι σαν τα εντομοκτόνα, τα οποία παροδικά χάνουν την ισχύ τους
γιατί τα έντομα γίνονται ανθεκτικά σε αυτά.
Επομένως οι απώλειες είναι κάτι που δεν τους καίει ιδιαίτερα, εφόσον
θεωρούν δεδομένη την συνέχιση του είδους.
Ταυτόχρονα λύνουν το πρόβλημα υπερπληθυσμού του πλανήτη. Τον καθαρίζουν
από τους ευπαθείς οργανισμούς, απαλλάσσοντας τα ταμεία, τις ασφάλειες κλπ. από
ένα τέτοιο οικονομικό βάρος.
Θυμίζει λίγο Χίτλερ στην αρχή της θητείας του που πρώτα άρχισε να καθαρίζει
την δική του φυλή από τους αδύναμους και άρρωστους, πριν επεκταθεί και στις
άλλες εθνικότητες

Θα συμφωνήσω με τη φίλη... Δυστυχώς έτσι είναι...
Εκτός κι αν το σενάριο περιλαμβάνει και την εμπλοκή εξωγήϊνων που θέλουν να μας μεταλλάξουν ψεκάζοντάς μας...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen
Θα ήθελα να κάνω και κάποιες ερωτήσεις, αν ξέρει κάποιος να
μου απαντήσει.

Μπορούμε, με κάποιες μετρήσεις, να αποδείξουμε ότι τις μέρες
που παρατηρούνται οι ψεκασμοί, στην ατμόσφαιρα υπάρχουν
τα στοιχεία που αναφέρουμε, π.χ. βάριο, αλουμίνιο κλπ.,
σε μεγάλη συγκέντρωση? Ώστε κατά κάποιο τρόπο, συγκρίνοντας
τα αποτελέσματα με μέρες, που δεν έχουμε ψεκασμούς, να
αποδεικνύεται εν μέρει ότι κάτι αφύσικο συμβαίνει?

Δεν ξέρω αν κάποιος από εσάς έχει σχετικές γνώσεις ή επαφές
με γιατρούς κλπ., αλλά μπορούμε να μάθουμε με ποιες εξετάσεις,
μπορεί να αποδειχθεί βλάβη στους πνεύμονες από την εισπνοή
ανάλογων στοιχείων?

Ο λόγος που τα ρωτάω είναι ότι ίσως δημιουργώντας μία ανάλογη
έγκυρη έρευνα, πετύχουμε κάτι παραπάνω από το να περιμένουμε
και να κυνηγάμε για μια επιβεβαίωση απλά. Είναι πιθανότερο
έτσι να δόσεις τροφή για σκέψη σε αυτούς που ποιο δύσκολα πείθονται.
Με αυτό τον τρόπο κάνεις μια υπόθεση πραγματικότητα και ο
λόγος σου αποκτά άλλη βαρύτητα.

Το σύνηθες είναι απλά να παρακολουθούμε μια κατάσταση, να την
ανακυκλώνουμε στην ουσία μεταξύ μας, χωρίς να μπορούμε να
προσεγγίσουμε τους ποιο επιφυλακτικούς, άντε να κάνουμε και καμιά διαμαρτυρία την οποία λίγοι θα ακούσουν
και ακόμα λιγότεροι θα προβληματιστούν.

Απλά πιστεύω ότι μια πειραματική απόδειξη, μπορεί να μας
πάει ένα βήμα παραπέρα.

Παλιότερα είχα πει ότι ένα από αυτά που θα έπρεπε να πράξουμε είναι
να θωρακίσουμε τους οργανισμούς μας από ένα τέτοιο πρόβλημα. Όταν το
πρόβλημα εντοπιστεί, κάτι τέτοιο είναι ποιο εύκολο, όταν πειστούν τα
ανάλογα άτομα να το ερευνήσουν, ίσως βρεθεί μια λύση, έστω κι εάν οι
ψεκασμοί συνεχιστούν.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 09:42:25  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε wainamoinen, έρευνες έχουν γίνει, καθώς έχουν γίνει και καταγγελίες (π.χ.δήμος Αίγινας)
Αυτή την στιγμή βρισκόμαστε εν αναμονή της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων των ερευνών αυτών. Οπως έχω γράψει και σε προηγούμενα post ο δήμαρχος της Αίγινας που είχε κάνει την καταγγελία, είναι συγγενής μου, απλά ψάχνω να βρώ τον χρόνο που θα μπορέσει να μας μιλήσει σχετικά με το θέμα...
Αυτό που ξέρω είναι πως η καταγγελία έγινε εξ'αιτίας της αύξησης της εμφάνισης διαφόρων είδών καρκίνου στο νησί της Αίγινας.
Δυστυχώς,τυχαίνει να γνωρίζω (γιατί μέχρι πρότεινως έμενα απέναντι από το νοσοκομείο Μεταξά) πως όντος τα κρούσματα έχουν αυξηθεί.
(θύμα του υπήρξε και ο παππούς μου τον οποίο τον "χάσαμε" πριν μερικά χρόνια)
Είμαι σίγουρος πως οι απαντήσεις του Κου Μούρτζη (πρόην δήμαρχου Αίγινας) θα μας δώσουν πολλές απαντήσεις επάνω στο θέμα αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 10:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen
[quote]
Θα συμφωνήσω με τη φίλη... Δυστυχώς έτσι είναι...
Εκτός κι αν το σενάριο περιλαμβάνει και την εμπλοκή εξωγήϊνων που θέλουν να μας μεταλλάξουν ψεκάζοντάς μας...
.............
Kαι να μας μεταφέρουνε στον αεροζολοπλανήτη, που αργοπεθαίνει, για μπαταρίες .... χαχα
Καλή φάση
....
Περιμένουμε λοιπόν τις έρευνες.

Πάντως εγώ μίλησα για κάτι πολύ συγκεκριμένο, όπου θα
έχεις ακριβείς μετρήσεις, οι οποίες θα καταδικνύουν το
συγκεκριμένο πρόβλημα και μόνο.
Δεν θα μπορούν πχ να πούνε ότι είναι η μόλυνση
της ατμόσφαιρας, για τον α-β λόγο, αλλά
κάτι πολύ συγκεκριμένο, που συμβαίνει τότε.
Για παράδειγμα
προβλήματα υγείας, που πάλι θα μπορούνε να ταυτιστούν με τους
ψεκασμούς. Π.χ. πνεύμονες που δείχνουν ότι εισπνέεις
βάριο, αλουμίνιο σε ποσότητες που δικαιολογούνται, μόνο στην
περίπτωση που δουλεύεις σε κάποιο εργοστάσιο ή σε ανάλογη
περιοχή και άρα μπορούν να συσχετιστούν με την παρουσία αυτών
των ουσιών στην ατμόσφαιρα.
Ο καρκίνος θα σου πούνε έχει πολλές αιτίες, άσχετα με το πόσο
συνδέεται με τους ψεκασμούς, δεν μπορεί αντικειμενικά να γίνει σύνδεση.
Επομένως η δική μου θέση είναι ότι πρέπει να γίνουν πολύ
συγκεκριμένες μετρήσεις, ώστε να μην αμφισβητείτε η σύνδεσή τους, με τα στοιχεία των ψεκασμών.

Φυσικά δεν θέλω να παρεξηγηθώ μιας και δεν γνωρίζω σε τι ακριβώς έρευνες αναφέρεσαι stanfromgreece.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 10:32:10  Εμφάνιση Προφίλ
Να παρεξηγηθείς? γιατί να παρεξηγηθείς? έτσι και αλλιώς όλοι στην ίδια πλευρά βρισκόμαστε, όλοι ψάχνουμε απαντήσεις για τό τί συμβαίνει στον πλανήτη μας (μάλλον πίσω από την πλάτη μας)...
Ερευνες σίγουρα θα έχουν γίνει,διαφορετικά δεν θα μπορόυσε να στέκει η καταγγελία του δήμου...
εν αναμονή λοιπόν των αποτελεσμάτων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 12:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
quote:

Ποιός θέλει να μεταφράσει στα ελληνικά για λογαριασμό της ιστοσελίδας
http://www.enouranois.gr αυτή την επιστολή του Αμερικάνου γερουσιαστή Feingold;

http://newffl.net/chemtrails/pic/Wisconsin/july/russ_feingold.htm


ΓΕΡΟΥΣΙΑ ΤΩΝ Η.Π.Α
ΟΥΑΣΙΓΚΤΟΝ


26 Ιουλίου 2006


Προς Quentin Burgess
Kρατική Yπηρεσία Αεροπλοΐας

Aγαπητέ Κύριε Burgess,

Ήρθα σε επαφή με τον ψηφοφόρο μου Timothy Fierek, σε ότι αφορά τα αεροσκάφη που παρατήρησε να πετούν πάνω από την οικία του στην περιοχή Shawano,Wisconsin.

Όπως αναφέρει στο γράμμα του ο κύριος Fierek, έχει παρατηρήσει έναν αριθμό μεγάλων αεροσκαφών να πετάνε πάνω από την οικία του, τα οποία αφήνουν μεγάλας ουρές που στην πορεία μετατρέπονται σε ογκοδη σχηματισμους συννεφων. Επισης αναφερει οτι υπηρξαν στιγμες οπου σαραντα αεροσκαφη σε χρονικο διαστημα λιγοτερο των δυο ωρων πεταξαν σε περιοχη οπου δεν υπαρχουν μεγαλα αεροδρομια.

Αυτό είναι το δεύτερο γράμμα που λαμβάνω από ανήσυχους ψηφοφόρους στην πολιτεία του Wisconsin, σε ότι αφορά το θέμα των αεροσκαφών που αφήνουν ουρές ,το οποίο προώθησα στην κρατική υπηρεσία αεροπλοΐας για περαιτέρω εξηγήσεις.Το πρώτο γράμμα εάν θυμάστε, ήταν από έναν πολιτη από τo Madison Wisconsin.
Παρακαλώ προωθήστε οποιαδήποτε πληροφορία έχετε για το θέμα στην κυρία Hilary DeBlois στο γραφείο μου στο Middleton όπου θα την μεταφέρει στον ψηφοφόρο μου.

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια και την ανταπόκριση σας σε ότι αφορά τιs ανησυχίες των ψηφοφόρων μου.

Ειληκρινα,

Russell D. Feingold
Γερουσιαστής των Η.Π.Α



~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 22/11/2006 12:49:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 06:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

[quote]

Ποιός θέλει να μεταφράσει στα ελληνικά για λογαριασμό της ιστοσελίδας
http://www.enouranois.gr αυτή την επιστολή του Αμερικάνου γερουσιαστή Feingold;

http://newffl.net/chemtrails/pic/Wisconsin/july/russ_feingold.htm


Μπράβο Πάνο. θα το στείλω αμέσως στο Webmaster να το βάλει στην ιστοσελίδα μας http://www.enouranois.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 06:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Φίλε wainamoinen, έρευνες έχουν γίνει, καθώς έχουν γίνει και καταγγελίες (π.χ.δήμος Αίγινας)
Αυτή την στιγμή βρισκόμαστε εν αναμονή της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων των ερευνών αυτών. Οπως έχω γράψει και σε προηγούμενα post ο δήμαρχος της Αίγινας που είχε κάνει την καταγγελία, είναι συγγενής μου, απλά ψάχνω να βρώ τον χρόνο που θα μπορέσει να μας μιλήσει σχετικά με το θέμα...
Αυτό που ξέρω είναι πως η καταγγελία έγινε εξ'αιτίας της αύξησης της εμφάνισης διαφόρων είδών καρκίνου στο νησί της Αίγινας.

Δεν ξέρω αν αυτό αληθεύει, Stan. Αυτός που απευθύνθηκε στον μ. Μούρτζη ήταν ο τότε δημοτικός σύμβουλος Νεκτάριος Κουκούλης και η αφορμή για την εισηγηση του ήταν κάποιο ρεπορτάζ στο Έθνος της Κυριακής.

quote:

Δυστυχώς,τυχαίνει να γνωρίζω (γιατί μέχρι πρότεινως έμενα απέναντι από το νοσοκομείο Μεταξά) πως όντος τα κρούσματα έχουν αυξηθεί.
(θύμα του υπήρξε και ο παππούς μου τον οποίο τον "χάσαμε" πριν μερικά χρόνια)
Είμαι σίγουρος πως οι απαντήσεις του Κου Μούρτζη (πρόην δήμαρχου Αίγινας) θα μας δώσουν πολλές απαντήσεις επάνω στο θέμα αυτό...

Χθές μ'επισκέφθηκε ο δημοτικός σύμβουλος από την ομάδα του κ. Μούρτζη ο Φίλιππος Τζίτζης. Του έδωσα κάποιο σχετικό υλικό και του έκανα ορισμένες προτάσεις. Είμαι σίγουρος ότι ένας συνεργάτης μας θα ήταν έτοιμος να μιλήσει σε μικρή συγκέντρωση στην Αίγινα αν έτσι επιθυμούν οι κκ. Μούρτζης και Τζίτζης.

'Οσον αφορα έρευνες, μετρήσεις κτλ. wainamoinen θα έλεγα να θήξεις αυτό το θέμα με τον κ. Κατσαρό από τον Δημόκριτο. Αν μου στείλεις e-mail (halva@ath.forthnet.gr) μπορώ να σου δώσω το τηλεφωνό του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 07:55:28  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα φίλοι μου
Halva...τελικά φένεται πως έχουμε κοινούς γνωστούς...
Με την Φίλιππο τον Τζίτζη κάναμε παρέα όταν ήμασταν μικροί!
(τότε πέρναγα μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου στην Αίγινα)
Ο πατέρας τουέίναι και αυτός πρόην δήμαρχος Αίγινας...
Αντε να δούμε πότε θα βρώ και εγώ λίγο χρόνο παραπάνω για να βοηθήσω περισσότερο... δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν έχω ούτε σαββατοκύριακα ελεύθερα για να μπορέσω να κάνω κάτι παραπάνω στο θέμα μας... μία η δουλειά,μία κάτι προσωπικά, μία τα οικογενειακά... αλλά πού θα πάει... θα την βρώ την άκρη...
(Halva... μήπως θα μπορούσες να στήλεις στο email μου το τηλέφωνο του Φίλιππα? θα σου ήμουν υπόχρεος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 06:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Καλημέρα φίλοι μου
Halva...τελικά φένεται πως έχουμε κοινούς γνωστούς...

Γεια σου Stan. Δεν μπορώ να πω ότι ο κ. Τζίτζης είναι γνωστός μου. Απλώς επέμενα να συναντηθούμε και αυτός έπραξε το καθήκον του.

quote:

Με την Φίλιππο τον Τζίτζη κάναμε παρέα όταν ήμασταν μικροί!
(τότε πέρναγα μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου στην Αίγινα)
Ο πατέρας τουέίναι και αυτός πρόην δήμαρχος Αίγινας...

Moύ το είπε. Η τοπική πολιτική είναι οικογενειακή παράδοση γι'αυτόν.

quote:

Αντε να δούμε πότε θα βρώ και εγώ λίγο χρόνο παραπάνω για να βοηθήσω περισσότερο... δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν έχω ούτε σαββατοκύριακα ελεύθερα για να μπορέσω να κάνω κάτι παραπάνω στο θέμα μας... μία η δουλειά,μία κάτι προσωπικά, μία τα οικογενειακά... αλλά πού θα πάει... θα την βρώ την άκρη...
(Halva... μήπως θα μπορούσες να στήλεις στο email μου το τηλέφωνο του Φίλιππα? θα σου ήμουν υπόχρεος)

OK. Θα κοιτάξω να βρω το e-mail σου. Ο Φίλιππος έδειξε να εντυπωσιάζεται από το γεγονός ότι "κανείς δεν μιλάει γι'αυτό το θέμα". Ρώτησε επίσης "αν έχουμε αποδείξεις", πράγμα το οποίο για μένα δεν είναι η σωστή προσέγγηση. Τώρα που έχει θήξει το θέμα η κα. Ξηροτύρη, η οποία είναι στο Συνασπισμό, δεν ξέρω αν αυτό θα είναι κίνητρο ή αντικίνητρο για τον Νεοδημοκράτη Φίλιππο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 06:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Από τον Rolling Stone:
"Can Dr. Evil Save the World"?
http://www.rollingstone.com/news/story/12343892/can_dr_evil_save_the_world/1

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 09:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
http://www.rense.com/politics6/chemdatapage.html

Εδω εχει παρα-παρα πολλες φωτογραφιες και απο chemtrails και απο contrails!


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 19:41:14  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα φίλοι μου...
Halva... για να μην ψάχνεις στο forum....επειδή είναι και λίγο αργό, σου γράφω εδώ το email μου
stanfromgreece@hotmail.com
Σήμερα ήταν μια πολλή δύσκολη μέρα για εμένα...
Ο μεγάλος αδερφός της γυναίκας μου, με την γυναίκα του και τον 3χρονο γιό τους,έφυγαν για Τασμανία (νησί της Αυστραλίας)
Το πιό πιθανό είναι να μην τους ξαναδούμε ποτέ, καθώς είναι ένα δύσκολο και πολυέξοδο ταξίδι... Τώρα πια θα μιλάμε μόνο μέσω Ιντερνετ.
Στην Τασμανία θα φτάσουν το μεσημέρι της Κυριακής (ώρα Ελλάδος) έχοντας αλλάξει 3 αεροπλάνα. Το πρώτο θα τους παει Σιγκαπούρη,το Δεύτερο Αυστραλία και το τρίτο Τασμανία.
Μέσα σε όλη την ένταση (πολλά κλάματα φιλαράκια μου... δεν τα μπορώ αυτά... πιάστικε η ψυχή μου γιαγιάδες,παπούδες,μανες ξαδερφια, αδέρφια... άστα να πάνε...) βρήκα τον χρόνο να τους πώ... κάνοντάς τους και λίγη πλάκα, να κοιτάνε από τα παράθυρα για να πουν αν δούν τίποτα περίεργο...όπως... λευκούς καπνούς από αυτούς ή από άλλα αεροπλάνα...
Μπορεί αυτά που έγραψα να μην έχουν τόση σχέση με το θέμα μας... κάπου ήθελα να το πώ όμως και εγώ γιατί κρατάω πολλά μέσα μου... και δεν μου πάει να αρχίσω να "συγκινούμαι" εδώ στην δουλειά που βρίσκομαι τώρα...

Φίλοι μου... αδέρφια μου... να'στε καλά εκεί που πάτε... και μην ξεχνάτε την Ελλαδίτσα μας... πολλά φιλιά...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 07:29:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Καλησπέρα φίλοι μου...
Halva... για να μην ψάχνεις στο forum....επειδή είναι και λίγο αργό, σου γράφω εδώ το email μου
stanfromgreece@hotmail.com
Σήμερα ήταν μια πολλή δύσκολη μέρα για εμένα...
Ο μεγάλος αδερφός της γυναίκας μου, με την γυναίκα του και τον 3χρονο γιό τους,έφυγαν για Τασμανία (νησί της Αυστραλίας)
Το πιό πιθανό είναι να μην τους ξαναδούμε ποτέ, καθώς είναι ένα δύσκολο και πολυέξοδο ταξίδι... Τώρα πια θα μιλάμε μόνο μέσω Ιντερνετ.
Στην Τασμανία θα φτάσουν το μεσημέρι της Κυριακής (ώρα Ελλάδος) έχοντας αλλάξει 3 αεροπλάνα. Το πρώτο θα τους παει Σιγκαπούρη,το Δεύτερο Αυστραλία και το τρίτο Τασμανία.
Μέσα σε όλη την ένταση (πολλά κλάματα φιλαράκια μου... δεν τα μπορώ αυτά... πιάστικε η ψυχή μου γιαγιάδες,παπούδες,μανες ξαδερφια, αδέρφια... άστα να πάνε...) βρήκα τον χρόνο να τους πώ... κάνοντάς τους και λίγη πλάκα, να κοιτάνε από τα παράθυρα για να πουν αν δούν τίποτα περίεργο...όπως... λευκούς καπνούς από αυτούς ή από άλλα αεροπλάνα...
Μπορεί αυτά που έγραψα να μην έχουν τόση σχέση με το θέμα μας... κάπου ήθελα να το πώ όμως και εγώ γιατί κρατάω πολλά μέσα μου... και δεν μου πάει να αρχίσω να "συγκινούμαι" εδώ στην δουλειά που βρίσκομαι τώρα...

Φίλοι μου... αδέρφια μου... να'στε καλά εκεί που πάτε... και μην ξεχνάτε την Ελλαδίτσα μας... πολλά φιλιά...


'Ομως, Stan, οι συγγενείς σου μεταναστεύουν σε μια πολιτεία (την Τασμανία) πρωτοπορειακή στην πάλη ενάντια στις πλαστικές σακκούλες!

http://halva.proboards46.com/index.cgi?board=general&action=display&thread=1116052125Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 08:04:02  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μου Halva... το ξέρω ότι τα πράγματα είναι μια χαρά εκεί πέρα από όλες τις απόψεις... αλλά όπως και να το κάνουμε, αυτό δεν μπορεί να μετριάσει τον πόνο του αποχωρισμού. Ξέρεις τί είναι να βλέπεις μία μάνα που ξέρει πως δεν θα ξαναδεί ίσως ποτέ το παιδί της από κοντά? Μια γιαγιά που χάνει το εγγόνι της? Ειδικά σε μία Ελληνική οικογένεια που οι δεσμοί είναι ιδιαίτερα ισχυροί αυτό είναι πολύ δύσκολο... ακόμα περισσότερο για μία μάνα που έχει μεγαλώσει μόνη της τα παιδιά της...
Το ξέρω...οτι μπορεί να ακούγεται εγωιστικό,καθώς έτσι σκεφτόμαστε τί χάνουμε εμείς και ότι το τί κερδίζουν εκείνοι... αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα...
Πίστεψέ με, αν υπήρχε η οικονομική δυνατότητα θα ήταν τα πράγματα διαφορετικά... για μια μεσοαστή οικογένεια όμως τα χρήματα για ένα ταξίδι Ελλαδα-Σιγκαπουρη-Αυστραλια-Τασμανια (αυτό είναι το δρομολόγιο) και παλι πίσω είναι πάαααρα πολλά. Για να παω εγώ με την γυναικα μου μόνο θέλουμε πάνω από 3000 μόνο για τα εισητήρια... θα χρειαστούν χρόνια για να μαζευτούν αυτά τα χρήματα...οπότε καταλαβαίνεις...
Φίλη μου Τοξότις σου ζητώ ειλικρινά συγνώμη που φύγαμε λιγάκι από το θέμα... απλά είμαι λιγάκι φορτισμένος συγκινισιακά...
δεν θα επαναληφθεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 09:42:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Ξέρω ότι εδώ το κυρίως θέμα είναι για το τι συμβαίνει στον ουρανό αλλά βρήκα μια είδηση που πιστεύω πως αξίζει να παρατεθεί.

Μέχρι τώρα μας απασχολεί η ανθρώπινη παρέμβαση στον ουρανό όμως σε λίγα χρόνια θα μας απασχολεί και η ανθρώπινη παρέμβαση κάτω από την επιφάνεια της Γης...

Controlling the earthquakes – some major breakthrough

http://www.indiadaily.com/editorial/14344.asp

Το μόνο που μένει είναι να δούμε πότε θα μας πάρει και θα μας σηκώσει.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2006, 17:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αμα θυμαστε την ταινια THE CORE, εδειξε ενα εξελιγμενο Project-weapon δημιουργιας σεισμων, σε οποιοδηποτε μερος του Πλανητη... οποτε, ισως καποια στιγμη να συμβει (αν δεν εχει ηδη γινει).

Τελικα "κατακτησαμε" τα παντα...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 11:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
[quote]
Αμα θυμαστε την ταινια THE CORE, εδειξε ενα εξελιγμενο Project-weapon δημιουργιας σεισμων, σε οποιοδηποτε μερος του Πλανητη... οποτε, ισως καποια στιγμη να συμβει (αν δεν εχει ηδη γινει).

Τελικα "κατακτησαμε" τα παντα...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Kοιτάξτε υπάρχει ένα ΘΕΤΙΚΟ στοιχείο στο ότι αυτά τα εργαστήρια πυρηνικών όπλων οπως το Lawrence Livermore τώρα μελετάνε και το κλίμα, τα φυσικά χαρακτηριστικά της γης, κτλ, κτλ. Οι ανθρωποί αυτοί ενδιαφέρονται να προστατεύουν τις δουλειές τους. Αν δεν έχουν αντικείμενα εργασίας, τα δημιουργούν.

Το κλίμα ως όπλο, το θέμα των ψεκασμών και άλλων μορφων γεομηχανικής ανοίκουν στη θεματολογία των αντιπυρηνικών κινημάτων, των κινηματών ειρήνης, των οικολογικών κινηματών, τα οποία τα αγνοούν. Συγκεκρημένα αγνοούν πως η προβολή της πραγματικότητας σε σχέση με τη γεωμηχανική θα βοηθούσε και στην επίλυση άλλων προβληματών, όπως εκείνων των πυρηνικών. Δεν είναι σκόπιμο να περιοριστούμε σε ειρωνίες και σε στάσεις που δηλώνουν ηττοπάθεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2006, 13:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Καλημέρα,
το πρόβλημα με το internet στο σπίτι παραμένει, όμως δεν πάυω να σας παρακολουθώ.

Διάβαζα για την ερώτηση της Ξυροτήρη στη Βουλή. Είναι η 2η ερώτηση που γίνεται σχετικά στην Ελλάδα. Πρώτη είχε ρωτίσει η Ανδρεαδάκη. Σύμφωνα με πληροφορίες από γερμανική σχετική ιστοσελίδα, είχε δημιουργηθεί τότε ειδιή επιτροπή στην Ελλάδα, για να μελετήσει το θέμα. Τα αποτελέσματα δεν δόθηκαν ποτέ στη δημοσιότητα.

Ελπίζω, αυτή τη φορά - και με λίγη πίεση από πολίτες και επιστήμονες που γνωρίζουν - να υπάρξει αντίδραση και απάντηση στη Βουλή.

Κάποιος φίλος ανέφερε πιο πάνω να γίνουν έρευνες ώστε να αποδειχτεί πως πράγματι κάτι συμβαίνει. Είναι μια πολύ καλή σκέψη την οποία έχω κάνει και εγώ.

Αν θυμηθούμε π.χ. πως το βάριο δεν υπάρχει "ατόφιο" στη φύση πουθενά, αλλά κάνει αμέσως αντιδράσεις και ενώσεις, και μάλιστα εφανίζεται συνήθως μόνο σε περιοχές με πυρινικούς αντιδραστήρες

αποδυκνύοντας την ύπαρξη του στα μέρη μας, θα έχουμε μια πιθανότητα να έχουμε μια απόδειξη ή τουλάχιστον να προκαλέσουμε ερωτήματα για την προέλευση του.

Εγώ σκέφτηκα να ζητησω από δερματολόγο να κάνει ανάλυση στα μαλλιά μου. Θυμάμαι την περίπτωση γιατρού απο την Αμερική που είχε κάνει σχετική έρευνα και είχε αποδειχτεί μεγάλη -αφύσικη- συγκέντρωση βαρίου και αλουμινίου σε ασθενείς του και στον ίδιο.

Μάλιστα σε σχετικά σύντομο διάστημα σκέφτομαι να προτίνω κάτι ανάλογο σε υπηρεσίες της Νομαρχίας Θεσσαλονίκης, που σχετίζονται με θέματα Υγείας και περιβάλλοντος.

Βέβαι να πω πως όλα αυτά όχι γιατί Πρεπεί εμείς να αποδείξουμε το οφθαλμοφανές, αλλά σαν ένα επιπλέον στοιχείο.

Να σας ενημερώσω επίσης πως την περασμένη Πέμπτη, έκανα σχετική ενημέρωση στα Δ.Σ. των τοπικών Συλλόγων, παρουσία Τοπικών Συμβούλων και του Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου του χωριού μας.
Ταυτόχρονα παρουσίασα ένα VideoCD που έφτιαξα, με φωτογραφίες από την Ελλάδα και το Εξωτερικό, όπως και διαγράμματα και έρευνες σχτικές με τις Κλιματικές Αλλαγές και τη σβαρότητα του θέματος.

Υπήρξε πολύ ενδιαφέρον και έγινε η πρόταση να οργανώσουμε την ίδια ενημέρωση ανοιχτά για το κοινό στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου.

Ακόμη δρομολογήθηκε ραντεβού για την ενημέρωση του Δημάρχου του Δήμου μας.

Το επόμενο βήμα, θα είναι η ενημέρωση της Νομαρχίας και του Νομάρχη και η οργάνωση ημερίδας -μάλλον στη Θεσσαλονίκη- με καλεσμένους ομιλητές-επιστήμονες κ.α.

αυτά προς το παρόν

Φιλικά
Τοξότης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2177734
Maintained by Digital Alchemy