ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Περιφερειακό θέμα συζήτησης. Νοέμβριος 2006 - Απρίλιος 2007
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 29
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 15:46:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Τι έγινε η εικονίτσα μου?

Ξαφνικά αντί για εμένα βγαίνει ενας βάτραχος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 17:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Χε χε ποιά σε φίλησε καλέ μου allzzaro και από πρίγκηπας έγινες βάτραχος σου είπα να προσέχεις τις κακές μάγισσες.

Ξανανέβασέ την και πιστεύω θα διορθωθεί.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 18:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Χε χε ποιά σε φίλησε καλέ μου allzzaro και από πρίγκηπας έγινες βάτραχος


Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε...

Το πέτυχα..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 18:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
αγνοών:
προς το παρόν όμως η συμπεριφορά δεν είναι και τόσο...αντρίκια!

αγνοών, αναφέρθηκες στην ανδρεία. Μεγάλη λέξη, ακόμα και για να προσπαθήσει μόνο κανείς να σταθεί αντάξιός της.
Σου αφιερώνω το παρακάτω - αγαπημένο μου - ποίημα:

Αν...

Αν μπορείς να κρατιέσαι νηφάλιος, σαν όλοι τριγύρω
τα ‘χουν χαμένα και φταίχτη σε κράζουν για τούτο…

Αν μπορείς να πιστεύεις σε σένα, σαν όλοι για σένα αμφιβάλλουν,
μα και ν’ ανέχεσαι εσύ ν’ αμφιβάλλουν για σένα…

Αν μπορείς να προσμένεις, χωρίς ν’ αποκάνεις ποτέ καρτερώντας…

Κι αν, σα σε μπλέξουνε ψεύτες, εσύ σε ψευτιές δεν ξεπέσεις…

Κι αν μισημένος, κρατείς την ψυχή σου κλεισμένη στο μίσος,
μα χωρίς και να δείχνεις ποτέ περισσή καλοσύνη
κι ουδέ παρά πολύ συνετός στις κουβέντες σου να’ σαι…

Αν μπορείς να ονειρεύεσαι, δίχως ωστόσο να γίνεις
των ονείρων σου σκλάβος ποτέ. Κι αν στοχάζεσαι πάντα,
μα χωρίς και να κάνεις τη Σκέψη σκοπό σου…

Αν μπορείς ν΄ανταμώνεις τον Θρίαμβο κ’ είτε την Ήττα
και να φέρνεσαι πάντα στους δυο κατεργάρους αυτούς ολόιδια…

Αν μπορείς, να υποστείς μιαν αλήθεια που λες, να τη βλέπεις,
διεστραμμένη απ’ αχρείους, να γίνει για βλάκες παγίδα…

Κι αν της ζωής σου το έργο, μπορείς να το βλέπεις συντρίμμια,
και να σκύβεις ξανά, να το χτίζεις ξανά, με φθαρμένα εργαλεία…

Αν μπορείς να σωριάζεις μια στοίβα τα κέρδη, το βίος σου,
και σε μια ζαριά να ρισκάρεις τα πάντα, μια κ’ έξω,
και να χάνεις, και πάλι ν’ αρχίζεις απ’ τ’ άλφα,
δίχως ποτέ μια κουβέντα να πεις για τα κέρδη που πάνε…

Αν μπορείς ν’ αναγκάσεις τα νεύρα, τους μυς, την καρδιά σου,
να δουλεύουν ακόμα για σε κι αφού σπάσουν, και αφού παραλύσουν,
κι έτσι μπορείς να κρατήσεις ακόμα, σα μέσα σου πια δεν υπάρχει
τίποτα – ξον απ’ τη θέληση που τους προστάζει: «Βαστάτε!»…

Αν, με τα πλήθη μιλώντας, φυλάξεις την πάσα αρετή σου…

Κι αν, με Ρηγάδες παρέα, δεν χάσεις το νου σου…

Κι αν ούτε εχτροί, μα ούτε φίλοι ακριβοί, να σε πλήξουν μπορούνε…

Κι αν λογαριάζεις τους πάντες, αλλά και κανέναν περίσσια…

Κι αν μπορείς να διατρέχεις στο κάθε λεφτό, που αδυσώπητο φεύγει,
όλο τον δρόμο που πρέπει να γίνεται μες στους εξήντα του χτύπους,

τότε δική σου θα’ ναι όλη η Γη, κι ότι μέσα της κλείνει,
και –τρανότερο!– τότε πια γένηκες Άντρας, παιδί μου!

Ραντγυαρ Κιπλινγκ




Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 19:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> jonniebegood πραγματικά στενοχωριέμαι για το δεύτερο αυτομπανάρισμα

Δεν υπάρχει κανένα αυτομπανάρισμα Kirch. Συνεχίζει να ασχολείται με ότι γράφουμε εδώ, και να απαντάει σε ότι γράφουμε εδώ. Bρίζοντας, λασπολογώντας και εξευτελίζοντας μέσω άλλου site. Το ίδιο είναι.


Edited by - gentleman on 17/04/2007 20:35:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 20:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αγαπητέ Kirch, άλλο τα μανιάτικα για παλιές αμαρτίες, άλλο η δίκαια διαμαρτυρία για ΤΩΡΙΝΕΣ καταστάσεις, που συμβαίνουν ΤΩΡΑ, και θα συμβούν ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. Θα συμβούν και στο μέλλον, γιατί κανείς από την αγέλη δεν δείχνει σημεία ότι θα αλλάξει τρόπους ή θα γίνει ξαφνικά φιλόξενος στις ιδέες που δεν πιστεύει.

Εσύ μπορεί να αποζητάς κουβέντα με τον jbg γιατί μερικές φορές συζητά χωρίς να γελοιοποιεί τον συνομιλητή του. Μόνο που αυτό συμβαίνει μόνο σε ότι συμφωνεί με την κοσμάρα του. Ότι δεν συμφωνεί με την κοσμάρα του, ρόμπα ξεκούμπωτη. Στόχος για διασκέδαση, τα πάντα.

"Οι δικές μου θρησκευτικές πεποιθήσεις σοβαρές, όλοι οι άλλοι ρόμπες." Είναι μία μορφή μισαλλοδοξίας.

Οπότε αν θέλεις να γυρίσει, κοίτα μήπως τον επηρεάσεις να κόψει το τροπάρι του εξευτελισμού θεμάτων και ανθρώπων. Γιατί εγώ όσες φορές κι αν προσπάθησα πριν τα Χριστούγεννα να τον επηρεάσω προς το Ελληνικότερο, προς την επιφύλαξη, προς τη φιλοξενία κατά τα Αριστοτελικά πρότυπα... μια τρύπα στο νερό. Το άτομο δεν καταλαβαίνει τίποτα. Δεν καταλαβαίνει... δεν καταλαβαίνει... δεν καταλαβαίνει τίποτα. Που λέει και το τραγούδι. Αναισθησία.

Προτείνω να γραφτείς σε όποιο άλλο forum γράφει, και να του μιλάς εκεί για τα θέματά του. Μείνε κι εδώ ταυτόχρονα εννοείται, πολλά άτομα σε εκτιμούμε εδώ μέσα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 20:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αγνοών:
> είμαι αντίθετος στη φίμωση και στα μπαναρίσματα, τα θεωρώ κοριτσίστικα πράγματα ...... ας κάνουν κάτι πρώτα με την παντελώς ανόητη τακτική του μπαναρίσματος και μετά θα δω τι θα κάνω

Γράψε στο innernet για ένα διάστημα να δεις τι ωραία που είναι χωρίς μπαναρίσματα. Κι άμα κάνεις σοβαρή συζήτηση φτύσε με.

Και μια απορία: όταν το κράτος βάζει κάποιον στη φυλακή, αυτά είναι "κοριτσίστικα πράγματα"; Για να καταλάβω.

Κι όταν βγει ο φυλακισμένος, περιμένουν να γίνει το alter ego του Παϊσιου;

Είναι δυνατόν να λες στα σοβαρά "σταματήστε την τακτική του μπαναρίσματος, για να σας στηρίξω;"

Τότε τι ρόλο νόμιζες έχουν οι συντονιστές; Να παρακαλάνε, να παρακαλάνε, να παρακαλάνε, μέχρι να στα κάνουν μισό μέτρο διάμετρο και να τους λυπηθείς;

Απίστευτα αψυχολόγητο σε βρίσκω φίλε μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 20:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> αν το μεγαλύτερο πρόβλημα στη ζωή σου είναι ότι γράφονται "ύβρεις" και άλλες κακές λέξεις στα φόρα κι εσύ δεν μπορείς να τις αντιμετωπίσεις

Αλήθεια; Οι "ύβρεις" είναι το πρόβλημα ε; Γι αυτόν εδώ τι έχεις να πεις:

jbg:
> κι αν συνεχισεις να γαμας το τοπικ, δεν θα σου ξαναπαντησω, αλλα θα σε βρω εγω για να τα πουμε (δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο νομιζεις, κι ας παρει χρονο)

Γιατί δεν απαντάει στις "ύβρεις"; Γιατί σταματάει να γράφει για την Πεντέλη και εξαφανίζεται για κανά μήνα; Δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τις "ύβρεις";

Ή μήπως, λέω μήπως, επειδή του γαμάνε το topic;


Γι αυτόν εδώ τι λες αγνοών;

Απέριττος:
> Ευχαριστώ τους είρωνες, κακοπροαίρετους, λασπολόγους, φασίζοντες, ...... ειλικρινά λυπούμαι για την κατάντια του φόρουμ, γιατί στο παρελθόν είχα περάσει όμορφα και είχα πάρει πολλές πληροφορίες και απόκτησα και καλούς φίλους απο εδω... Έχετε γειά...

Γιατί δεν απαντάει άλλο στις "ύβρεις"; Δεν μπορεί να τις αντιμετωπίσει;


Για τον άλλο τι λες;

ombra:
> Θα σχολιάζουμε μαζί τους άλλους. Κάθε μέρα και όλη την μέρα. Θα κρατάμε και βάρδιες
> η συζήτηση με της ΚΟΤΕΣ είναι πιο ενδιαφέρουσα απ' ότι με σένα. -(Κο κοοοο κο κο κοοοοο κο κοοοο)... αα.. σου στέλνουν και χαιρετίσματα
> Το όργανο με το οποίο σκέφτονται είναι ο εγκέφαλος, κάτι που δεν διαθέτεις πια, εκφυλίστηκε με το που άρχισες να συγκρίνεσαι με άτομα που έχουν το 1/3 της ηλικίας σου. Γι' αυτό φεύγω, να μην καταντήσω σαν κι εσένα!

Γιατί φεύγει είπαμε;

Δεν μπορεί να απαντήσει και φεύγει;


Αμέτρητα άλλα άτομα έχουν διαμαρτυρηθεί για επιθέσεις, ζητώντας επεμβάσεις των συντονιστών σε πολλά topics, όπως πχ στις Προφητείες Αγίων. Όλοι οι ευαίσθητοι εδώ μαζευτήκαν ρε παιδί μου;

Αρκετά άτομα έχουν απειλήσει "θα ρθω να σε βρω". Λες να μη μπορούσαν να απαντήσουν, και γι αυτό κατέφυγαν σε απειλές;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 20:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Αγνοών, προτείνω να γράφεις παράλληλα και στο innernet, για σύγκριση.

Στο innernet, χωρίς τους δεσποτικούς συντονιστές του esoterica, θα είναι καλύτερα, έτσι δεν είναι;

Να δεις λίγο τη γλύκα. Που οδηγεί το ήθος της ζούγκλας σε ένα forum.

Ή μάλλον άνοιξε ένα δικό σου forum και κάνε το συντονιστή, να 'ρθούμε εκεί να ασκήσουμε το "δημοκρατικό μας δικαίωμα". Κι όποιον συμφωνεί μαζί σου, να τον λέμε γλείφτη. Όποιον προσπαθεί να εξευτελίσει θέματα και ανθρώπους, να τον ενθαρρύνουμε κι άλλο.

Να δεις τη γλύκα, πως είναι να σου γαμάνε το forum, και να διαμαρτύρονται κι από πάνω.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 17/04/2007 20:45:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 21:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Αγαπητοί φίλοι gentleman και john. Έχοντας μιλήσει και με τους δυο σας στο παρελθόν, δεν μπορεί παρά να με λυπεί η σημερινή κατάσταση. Η ειρωνεία και ο χλευασμός των απόψεων του άλλου, δεν είναι κάτι που πιστεύω πως ταιριάζει στην ιδιοσυγκρασία και τα πιστεύω κανενός σας. Από τη μία ο john με τις πολύτιμες ανιμιστικές γνώσεις του (αλήθεια τώρα που αυτοφιμώθηκες ποιος θα ανοίξει ένα τοπικ για τον σαμανισμό;) κι από τη άλλη ο gentleman ο αναζητητής μέσω της τεχνολογίας.
Αγαπητέ Γιάννη με το τοπικ που άνοιξε ο gentleman για μηχανολογικά θέματα, πιστεύω ότι έδειξε ότι δεν είναι απλά ένας αναζητητής του καναπέ.
gentleman με τη σειρά σου πρέπει να παραδεχθείς τις γνώσεις και την ειδίκευση του john σε κάποια θέματα. Έπειτα είναι από τους λίγους εδώ μέσα που γράφουν επώνυμα, και αυτό δίνει τουλάχιστον σε μένα μια αίσθηση σοβαρότητας.
Ειρήνη λοιπόν. Δώστε μου τις διευθύνσεις σας να στείλω ένα κιβώτιο μπύρες στον καθένα σας για να καλμάρετε. Και τέλος λίγο χιούμορ, κι αφήστε το ποιος γάμησε πρώτος το τοπικ του αλλουνού…

Το μόνο που μπορεί να βλαφτεί στον καθένα σας είναι ο εγωισμός του. Κι ας θυμηθούμε τη φράση του Blatty ότι:
«Φεύγοντας από αυτή τη ζωή τα μόνα πράγματα που παίρνουμε μαζί μας είναι αυτά που έχουμε δώσει στους άλλους»

Ελπίζω να γίνετε και οι δυο σας λίγο πλουσιότεροι.





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 11:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
gentleman,
βλέπεις που προτρέχεις ? και μιλάς χωρίς να έχεις ρωτήσει πρώτα ??

στο innernet σε πληροφορώ ότι γράφω εδώ και πάάάάρα πολύ καιρό
και να σου πω την αλήθεια ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ
ούτε διαχειριστές-μπαμπούλες,ούτε προβληματικοί που ωρύονται γιατί ο άλλος δεν ακούει τη γνώμη τους,αντίθετα βγαίνει πολύ και αβίαστο γέλιο και όχι μόνον αυτό αλλά πάντα θα διαβάσεις και θα ακούσεις κάτι που πραγματικά θα αξίζει τον κόπο !!!
άλλωστε κι αυτοί με τους θεόσοφους και λοιπούς εσωτεριστές συνεργάζονται,δεν είναι μακριά από την εδώ κατάσταση...

gentleman,
δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο μου αρέσει να βρίζω ! νομίζω ότι είναι η μόνη γλώσσα με την οποία μπορούμε να συννενοηθούμε εμείς οι έλληνες ,γιατί έτσι μας έμαθαν οι μπαμπάδες και οι μαμάδες μας
δε βγάζω κανέναν απ'έξω από την κατάσταση αυτή,διότι gentleman στην ίδια χώρα γεννηθήκαμε και σας ξέρω καλά εσάς τους έλληνες


οπότε,αν μου περιορίζεις το ΛΟΓΟ,έστω και τον υβριστικό,μου στερείς ένα βασικό δικαίωμα έκφρασης
το να μιλώ δήθεν τάχαμ' πολιτισμένα και μετά να σε μπανάρω επειδή έτσι μου την κάρφωσε,το θεωρώ κάτι σαν αγγλικό τρόπο συμπεριφοράς...ψιλοπούστικο ! αρκεί να καταλαβαίνεις όμως τι σου λέω φίλε αυτή τη στιγμή !

τα ωραία λόγια ποτέ δε μου άρεσαν -ούτε και τα ποιήματα που μου παραθέτει η amalia...- αλλά μου αρέσουν πολύ οι πράξεις

εκεί πάσχουμε φίλε ...στις πράξεις !

αλλά μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα...εδώ πέρα γράφω όπως θέλουν οι διαχειριστές,διότι σέβομαι τη φιλοξενία τους και το χώρο που μου παρέχουν
δεν τους γλύφω όμως κι αυτό μπορείς να το δεις και μόνος σου

αυτή τη στιγμή,αυτό που μ'ενοχλεί είναι το μπανάρισμα και τους τη λέω γι'αυτό - άλλο πρόβλημα δεν έχω....το επίπεδο -χάρις σε πολλά άτομα,μεταξύ των οποίων ΚΑΙ ΕΣΥ- παραμένει ψηλά,όπως ακριβώς το θέλει και η διαχείριση....κανένα πρόβλημα με αυτό φίλε και το βλέπεις άλλωστε !!

αλλά -χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση,άλλωστε εσύ πρώτος το ανέφερες- το innernet.gr και ο τρόπος που το χρησιμοποιούν οι χρήστες του,είναι έτη φωτός μπροστά από κάθε άλλο φόρουμ στην Ελλάδα !

και πραγματικά για μένα αποτελεί μία όαση στην έρημο της υπερβολικής σοβαροφάνειας και εγωπάθειας που επικρατεί στα φόρα του είδους αυτού,λες και πιάσαμε τον παπά απο τα ..... - από τέτοια άτομα και συμπεριφορές έχω μπουχτήσει πια !

................................................................

κάτι μου λέει όμως ότι οι υπόλοιποι δε θα γουστάρουν που μιλάμε για άλλα φόρα γι'αυτό cut εδώ και τώρα !
θέλω μόνο να καταλάβεις ένα πράγμα : εγώ δεν θέλω να γυρίσει ο gigenis αποκλειστικά,θέλω να τους βλέπω όλους εδώ μέσα

για να μη δημιουργούνται και παρεξηγήσεις ....


υγ- (χιουμοριστικά πάντα) : κι εσύ δοκίμασε να γράψεις στο antidogma.gr και πες κάτι κατά του Γιαννουλάκη - εκεί να δεις τιμωρίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 15:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
ουτε το αναρχιζων innernet αντεξε το spamming!

διοτι αλλο ο ΛΟΓΟΣ (υβριστικος σαρκαστικος ο,τι θες) και αλλο ο ΜΗ-ΛΟΓΟΣ δηλαδη ο αναρθρος θορυβος χωρις εσωτερικη δομη και πληροφορια που εκτοξευεται με μοναδικο σκοπο να πνιξει εντος του τον ΛΟΓΟ και να φιμωσει τον ΑΝΤΙΛΟΓΟ

!!και ο περιωνυμος φιλος μας μπαναρει κανονικα τους spammers στο σαιτ του!!
προς τι τοτε τα παραπονα? οι πραξεις δειχνουν και αποδεικνυουν, οχι τα λογια και τα φουμαρα!

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 22:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Σχετικά με τους μανάβηδες και τους γιδοβοσκούς:
Ούτε η angi, αλλά ούτε και οι συντονιστές έχουμε χαρακτηρίσει τον gigenis ως μανάβη ή γιδοβοσκό, ούτε βέβαια και τις συμπεριφορές του με ανάλογο τρόπο.
Παραθέτω στη συνέχεια σχετικά και φυσικά γνωστά μηνύματα, για του λόγου το αληθές:


πολυ σωστα συμφωνειτε επι της ουσιας

ειναι σαν να λεμε οτι ο ταδε δεν ειναι μπασταρδος αλλα γιος εργενη
ετσι δεν αμαλια;;
δεν με χαρακτηρησες απλα συμφωνησες με αυτα που λεει ο τζελυ-μαν
το ιδιο και η αντζι που ειπε <<αχ καλε τζελυ-μαντι ωραια που γραφεις>>

και για να καλυψετε τα οπισθια σας ειπατε

quote:
Ένσταση μόνο έχουμε στην υπερβολή των χαρακτηρισμών που αποδίδεις

εδω που τα λεμε εχεις δικιο ηταν αναγκη να γραψει γιδοβοσκος;;
μπορουσε να γραψει τσελιγκας (τοσα κεφαλια γιδια εχω)
ηταν αναγκη να γραψει μαναβης;;
μπορουσε να γραψει εμπορος βιολογικων προιοντων

any way που λενε και οι βαρβαροι
δεν περιμενα κατι καλυτερο απο την συντονιστικη ομαδα

τζελυ-μαν
εσυ ειπες οτι το τοπικ ειναι δικο σου
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=17&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=8806

quote:

gentleman

Απεστάλη: 12/03/2007, 04:49:52

μακρυά από την ουσία, που είναι ότι το καλύτερο μου topic το κατέστρεψε ο διεγραμμένος

Θα περίμενα περισσότερη ευαισθησία στο θέμα των επιθέσεων από κάποιον που έχει δεχτεί τόσες επιθέσεις στo topic του.


οποτε δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν η το τοπικ το εγραψες μαζι με τον απεριτο η εχεις διπλο λογαργιασμο

οτι απο τα δυο και να συμβαινει η ουσια ειναι οτι δεν εριξα λασπη απλα δεχτικα αυτο που ειπες οτι το θεμα ειναι δικο σου

αλλα ας δουμε τι ελεγες και για την μεταφορα του

quote:

gentleman
Απεστάλη: 17/01/2007, 02:54:17

Αν θέλει κανείς να το ψάξουμε μαζί, πείτε μου. Το πάμε και στο antidogma αν θέλετε.


οποτε ρε τζελυ-μαν τι θελεις να γραψω;

το θεμα μου ελεγες να το παμε ελεγες
απο εκει και περα γιατι μυξοκλαις οτι ριχνω λασπη;;
εσυ ειπες οτι ειναι δικο σου το θεμα
οποτε κοψε την κλαψα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=9170#321671Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 00:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Διαγραμμένο μήνυμα. Ζητώ συγνώμη από όσους το διάβασαν.


Edited by - gentleman on 19/04/2007 02:13:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 01:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
δεν με χαρακτηρησες απλα συμφωνησες με αυτα που λεει ο τζελυ-μαν
το ιδιο και η αντζι που ειπε <<αχ καλε τζελυ-μαντι ωραια που γραφεις>>

Τελικα πρεπει να εχεις πραγματικα στοκο....
Μηπως πινεις οταν γραφεις και αδυνατεις να κατανοησεις τα λεγομενα των αλλων;
Μονο ετσι θα μπορουσα να δικαιολογησω τα γραφομενα σου...
Εν πασει περιπτωσει...
σταματω να ασχολουμαι...
δεν εχει νοημα.
Ελπιζω να αποβαλλεις (να προσπαθησεις τουλαχιστον),
αρνητικα συναισθηματα και συμπεριφορες απο πανω σου
και να εισαι περισσοτερο ευελικτος, συνεργασιμος, αποφασιστικος
και λιγοτερο κομπλεξικος,
στη ζωη σου...
Καλη σου τυχη
καλε μου
Γιγενη.
Στο ευχομαι ολοψυχα!

Υ.Γ.
Θαυμαζω ολους οσους γραφουν ομορφα!
Κι εδω μεσα ειναι πολλοι!!!
Ειναι κατι που θαυμαζω και δεν το ζηλευω με την κακη εννοια!!
Θαυμαζω ακομη και τον Παυλο με τον οποιο ειμαστε συνεχως στα μαχαιρια!
Ειναι ενα του ταλεντο το οποιο δεν μπορω να μην αναγνωρισω!
Ειναι ενα ταλεντο το οποιο ειχα καποτε (αλλα το παρατησα και το εχασα).
Παντα ομως ελπιζω οτι θα βρω χρονο να ξανασχοληθω!
Γιατι μονο οταν διαβαζεις πολυ-και ο,τιδηποτε πεφτει στο χερι σου, μπορεις να το αναπτυξεις και να το εξελιξεις!!
Ειναι μια επιθυμια δικη μου-και οχι δικη σου.
Εσυ με τη σειρα σου προσπαθησε να αναπτυξεις τις δικες σου...
Μπορεις!

Edited by - angi on 19/04/2007 01:33:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 01:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gentleman δε συμφωνούμε με αρκετά σημεία του τελευταίου μηνύματός σου, ούτε και με την εκφορά του λόγου σου σ' αυτά!

Θα υπάρξουν διευκρινιστικές παρεμβάσεις στο μήνυμά σου σε δεύτερο χρόνο.
Προς το παρόν σου προτείνουμε να βάλεις νερό στο κρασί σου, να αποφύγεις τις πολώσεις παντώς τύπου και να δεις τα πράγματα λίγο πιο σφαιρικά.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 01:40:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
gentleman,

εισαι απαραδεκτος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 01:47:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Χίλια συγνώμη.

Angi και αμαλία σας έστειλα email.


Edited by - gentleman on 19/04/2007 02:20:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 02:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gigenis
σίγουρα θα ξέρεις ότι σ' αυτόν τον χώρο δεν επιτρέπονται οι υποτιμητικές παραποιήσεις ονομάτων μελών. Σε παρακαλούμε να το προσέξεις από δω και πέρα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 02:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher

Edited by - A. Kircher on 19/04/2007 03:16:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 02:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Συγνώμη και πάλι, από όλους.

Kirch σβήσε το quote αν έχεις την καλοσύνη. Μην τα χαλάσουμε με τον αγνοώντα για μια μαλακεία. Ευχαριστώ.


Edited by - gentleman on 19/04/2007 03:08:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 02:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Εμενα δεν με πειραξε μονο η αναφορα στο συγκεκριμενο μελος.
Θυμισου τί εχεις γραψει στο συγκεκριμενο ποστ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 03:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
Συγνώμη και γι αυτό angi.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 04:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
gentleman θεωρούμε ότι η στάση σου αφότου έγραψες το εν λόγω μήνυμα ήταν Ανθρώπινη και συνάμα Γενναία.

Πιστεύουμε όμως ότι και ένα πραγματικό Μπράβο αξίζει σε όλους, όσους γράψαμε αλλά και όσους καλοπροαίρετα μόνο διαβάσαμε, γιατί αναδείξαμε με τον "μικρό" τρόπο μας το μεγαλείο της ανθρώπινης διάνοιας, της συνεργασίας και της ανοχής καθώς και της ελπίδας για κάτι καλύτερο πάνω και πέρα από ατομικιστικές μικρότητες.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 11:45:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
θα ήθελα πολύ να μάθω τι έγραψε ο gentleman για μένα στο τελευταίο μήνυμα διότι δεν πρόλαβα να το διαβάσω

ρε gentleman δεν ξέρω αν με έβρισες ή ό,τι άλλο αλλά θα ήθελα να το μάθω προσωπικά από σένα

αν μίλησες υποτιμητικά για μένα μη ζητάς συγγνώμη γιατί δεν αξίζει τον κόπο...το μόνο που θέλω να ξέρω είναι αν τρέχει τίποτα με μένα

νομίζω ότι σου μιλάω καλά,έτσι δεν είναι ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 12:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ
19/04/2007
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 12:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
ρε jonnie μήπως είδες εσύ το μήνυμα ??

τι ακριβώς έλεγε για μένα ?

τι σκατά του έκανα του gentleman και αναφέρθηκε σ'εμένα ??

αν είδες τι έγραψε,στείλε μου ένα μήνυμα ρε φίλε...για να ξέρτω τι παίζειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 12:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix

το δικο μου ποστ ακολουθουσε και αφορουσε το ποστ του "αγνοων"... δεν αναφερα ονομα αλλα ειναι προφανες πως ο "περιωνυμος φιλος" ειναι το ονομα που ανεφερε χιουμοριστικα ο "αγνοων" και ο οποιος ακολουθει ακριβως αυτη την τακτικη στο σαιτ του κατα καιρους: να μπαναρει οσους τον σχολιαζουν δυσμενως με την δικαιολογια του σπαμινγκ!!

ποτε δεν φανταστηκα οτι ο jbg θα νοιωσει περιωνυμος και ως εκ τουτου θιγομενος ως πραττων οσα καταγγελλει θορυβωδως!!!

ας μην προσπαθει να δημιουργησει εντυπωσεις εκ του μη οντος επομενως και ας ασxοληθει με την ειδικευση του (οπως ανεφερε μελος προηγουμενως) οποια και αν ειναι αυτη (δεν επιθυμω να την μαθω)

επισης ας συμμαζεψει λιγο τον αυτοτυφλωτικο του εγωισμο και ας μην απαιτει και εκβιαζει!!

ουτε υποχρεωμενος ειμαι να ζηταω την αδεια του πριν ποσταρω

ουτε ολοκληρο το φορουμ υποχρεουται να τον προσκυνησει!!!

οσο για τις περιφημες σεντουκες ας εχει υποψη του πως υπαρχουν κι αλλες που αν ανοιξουν δεν θα προλαβαινουν μερικοι μερικοι (ονομα και μη χωριο) να περνουν τις χρονοπυλες για να γλυτωσουν τις φαπες που θα πεφτουν σε καταιγιστικο ρυθμο τυπου χατσισον

το ποστ μου ειναι εν ολιγοις χιουμοριστικο ελπιζω να γινει κατανοητο απο τους ψυχραιμοτερους...

το θεμα μαλλον θεωρειται ληξαν και καλο θα ηταν να ληξει οριστικως και αμετακλητως εδω

προσωπικα δεν προκειται να ασχοληθω αλλο με μικροπραγματα

καλη η παρειστικη πλακιτσα αλλα υπαρχουν και σοβαροτερα θεματα...

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.

_____________________________________________
Επέμβαση στο μήνυμα λόγω εμπρηστικών φράσεων
και υποτιμητικών κατά εμπειριών και απόψεων

19/04/2007 - 14:05
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 14:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος

Με ειδοποιούν όμως από το control, ότι εδώ θα πρέπει να πάμε σε ένα σύντομο διαφημιστικό διάλειμμα και σε λίγα λεπτά θα είμαστε πάλι κοντά σας...

Στράτος


Παν μέτρον άριστον
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 18:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
πολύ ωραία...εγώ ρωτάω κι οι άλλοι με γράφουν...

A.Kircher,εσένα σε εμπιστεύομαι...θα μου πεις τι έγραφε στο μήνυμά του
για μένα ο gentleman ??

διότι τον gentleman δεν τον βλέπω να τιμά το ψευδώνυμό του

και μη φοβάσαι,κανείς δε θα σε πει ρουφιάνοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 29 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy