ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 18:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Πόλεμος με τους Τούρκους θα γίνει με την έννοια ότι θα μπούν μέσα με νατοϊκές στολές και θα καταλάβουν την χώρα σε στρατηγικά σημεία, για να εκβιάσουν καταστάσεις με Αιγαίο, Θράκη και Κύπρο.
Θα ρίξουν πολύ στρατό κατά τον Άγιο Κοσμά τον Αιτωλό: « Θα ρίξουν πολύ στρατό και δεν θα μπορούν να τον πάρουν πίσω…» «Τότε μια γριά γυναίκα θα κυνηγάει 10 Τούρκους με ένα αδράχτι ( ξύλο για γνέσιμο μαλλιού)»
Φίλε Στώμεν Καλώς, δεν την έχω ξαναδεί την φωτό που μου έδειξες και συνταράχθηκα… Όντως και εγώ περισσότερο κλίνω προς τον Ιωάννη Βατάτζη, αν διαβάσει κανείς και τον βίο του θα καταλάβει, αλλά θα ρθεί και ο Ιωάννης ο Θεολόγος, ο οποίος αν διαβάσει κανείς πως «έφυγε» εμετατέθει, θα καταλάβει, όπως και από το επαναλαμβανόμενο από μένα τέλος του Κατά Ιωάννη περί " τίνες εκ των ώδε εστηκότων ου μη γεύσονται θάνατον..." και την Αποκάλυψη που λέει ότι « δει σε πάλιν προφητεύσει εν έθνεσιν και βασιλεύσι πολλοίς…»

Φίλε Σπύρος 76, ο αντίχριστος θα δείξει το πρόσωπο του το κακό, όταν οι δυό προφήτες, Ενώχ και Ηλίας, σταματήσουν την βροχή και θα πέσει πείνα, κι όταν λέμε κακό πρόσωπο εννοούμε ότι θα φανεί ότι ήθελε μόνο να σφραγίσει τον κόσμο και ότι δεν θα μπορεί να τους βοηθήσει… Επαναλαμβάνω, ότι δεν τον ενδιαφέρει για τώρα να πείσει εσένα κι εμένα, αλλά τους μεγάλους και αρχηγούς κρατών, πράγμα που έχει πετύχει…
Θυμηθείτε την επιστολή που έχει στείλει σε Μπούς και πρόεδρο του Ισραήλ και με κοινοποίηση στον Πάπα…
Μην μπερδεύεστε , δεν θέλει να πείσει τον κόσμο , αλλά τους ηγέτες πρώτα και μετά μέσω της τηλεόρασης τον κόσμο…

Υπενθυμίζω ότι έχει «προφητεύσει» ότι θα έρθει μετά από ένα οικονομικό κράχ και αναστάτωση στον κόσμο, ίσως επέμβαση Ρωσίας σε Τουρκία που θα δημιουργήσει ένταση…
Το κράχ θα είναι τεχνητό και ήδη τα χρηματιστήρια του κόσμου περνάνε μια κρίση που όπως λέγεται δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί και θα κρατήσει καιρό…
Φίλε Py8agora, o Maitreya το έχει πει αυτό για το ότι θα τον δουν σε όλο τον κόσμο από το 1987, μέσω τηλεόρασης, προφανώς, αλλά δεν του’ κατσε….
Όσο για το καλοκαίρι ,"κοντός ψαλμός αλληλούια.." οι σεισμοί και τα έντονα γεγονότα έχουν αρχίσει , δεν μένει παρά να δούμε πολύ χαρακτηριστικά σημάδια και δυστυχώς, το πλέον καθοριστικό, είναι η εισβολή των Τούρκων στην Ελλάδα…
Μετά όλα τα άλλα είναι καθορισμένα, εξ’ ου και τα 3,5 χρόνια του αντιχρίστου και των δεινών που έρχονται μαζί…
Και προπάντων, προς Θεού, διαβάστε την Αποκάλυψη είναι πολύ επεξηγηματική.
Και φυσικά τα κείμενα της λένε 7 φορές μια σειρά 7 γεγονότων.
Κάντε μου την χάρη και διαβάστε την…
Θα καταλάβετε πολλά…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 20:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Αγαπητέ Βυζαντινέ χρονοδιάγραμμα δεν μπορώ να σου δώσω όπως καταλαβαίνεις. Νοιώθω και πιστεύω όμως ότι είμαστε πολύ κοντά στα γεγονότα της Πόλης. Ένα καλό site στο οποίο εξετάζει πολύ αναλυτικά τις ορθόδοξες προφητείες είναι και το www.imdleo.gr. Πιστεύω ότι θα το βρεις πολύ ενδιαφέρον.

Τώρα προσωπικά δεν θα με παραξένευε αν γινόταν κάτι φέτος (μιλάω για τα γεγονότα της Πόλης, όχι για τον Αντίχριστο που απέχει ακόμα πάρα πολύ) για τους εξής λόγους

1) Την ανεξαρτητοποίηση του Κοσόβου και την από τότε μεγάλη ρήξη που επέστη στις σχέσεις Ρωσίας-Δύσης. Υπενθυμίζω ότι μέχρι και απειλές για πυρηνικά εκτοξεύτηκαν εκατέρωθεν μέσα στο Φλεβάρη. Οι σχέσεις είναι ήδη επιβεβαρυμένες με την φαεινή ιδέα των Αμερικάνων για την αντιπυραυλική ασπίδα.

2) Την Τουρκία η οποία αν και έχει προβλήματα παντού και σε πολλά μέτωπα, έχει καταστρώσει ένα πολύ επικίνδυνο σχέδιο κατά της Ελλάδας (με ευλογίες ΗΠΑ πάντα). Το σχέδιο μεταξύ άλλων έχει στόχο την δημιουργία μειονοτικού ζητήματος, την διχοτόμηση του Αιγαίου και την πλήρη πλέον διχοτόμηση της Κύπρου.

3) Το Σκοπιανό για το οποίο η Ελλάδα δέχεται τρομερή πίεση να βάλει μέσα στο ΝΑΤΟ τα Σκόπια. Βλέπεις που έφτασε η ανάγκη των ΗΠΑ να βάλουν τα Σκόπια....διάλυσαν την κυβέρνηση τους για να πιέσουν την Ελλάδα περαιτέρω. Βέβαια το βέτο είναι προ των πυλών αν κρίνεις και από τις σημερινές δηλώσεις του αμετανόητου πρωθυπουργού τους

«Αποδεχτήκαμε υπό πίεση τις συνομιλίες με το νότιο γείτονά μας για το ζήτημα της ονομασίας. Όμως γνωρίζουμε ακριβώς ποια είναι η κόκκινη γραμμή για μάς, την οποία δεν μπορούμε να παραβιάσουμε. Είμαστε συνεχώς αντιμέτωποι με εκβιασμούς, οι οποίοι δεν ταιριάζουν σε μία ευρωπαϊκή χώρα και οι οποίοι είναι σε βάρος των συμφερόντων του ΝΑΤΟ, των ΗΠΑ, της Γερμανίας, της Μεγάλης Βρετανίας. Εκβιασμοί οι οποίοι έρχονται σε αντίθεση με τις βασικές αρχές της Συμμαχίας του ΝΑΤΟ για ελευθερία και δικαιοσύνη. Εκβιασμοί οι οποίοι στοχεύουν να γκρεμίσουν την αξιοπρέπειά μας και την εθνική μας ταυτότητα»

4) Για κάποες πληροφορίες που έχω ακούσει ο ίδιος η μου έχουν μεταφέρει από γέροντες μοναχούς και ιερείς. Θα μου επιτρέψεις όμως να μην τις θέσω στο forum.

Ελπίζω να σε βοήθησα

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 20:40:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Αξιότιμε φίλε «τρεχαγύρευε»,
Ευχαριστώ αλλά τα εύσημα για την φωτογραφία του Bush, ανήκουν στον «Ρωμιό» που την έδωσε στην σελίδα 25. Εγώ απλά την ξαναέβαλα προκειμένου –εάν είναι κάτι το αληθινό- να δείτε την ομοιότητα με τον Άγιο Βασιλέα Ιωάννη Βαλτατζή. Να σημειώσω εδώ, πώς μήπως εφ’όσον εμφανίστηκε πίσω από τον Bush, σημαίνει ότι πρόκειται να γίνουν όλα επί της προεδρίας του η οποία εάν δεν κάνω λάθος τελειώνει το Φθινόπωρο;;;

Και κάτι ακόμα φίλε «τρεχαγύρευε»…Σε κάποια προηγούμενη σελίδα ανέφερες ότι γνωρίζεις το πρόσωπο του Αγίου Βασιλέα και ότι βρίσκεσαι κοντά του. Τώρα, αναφέρεις ότι «κλείνεις» προς το ότι ο Άγιος Βασιλέας είναι ο Ιωάννης Βαλτατζής, πράγμα που σημαίνει αβεβαιότητα. Σε παρακαλώ, διευκρίνισε εάν θέλεις τι σημαίνει ότι γνωρίζεις το πρόσωπο του Αγίου Βασιλέα και το ότι είσαι κοντά του. Εάν όντος κάτι τέτοιο συμβαίνει, τότε σε παρακαλώ ανέφερε κάτι που πιθανότατα γνωρίζεις για το μέλλον με σιγουριά. Διότι δεν μπορώ να πιστέψω πώς βρισκόμενος κοντά του δεν έχεις λάβει κάποιες απαντήσεις για τα τεκτενόμενα. Εκτός και αν ακόμα και ο ίδιος δεν γνωρίζει το πώς και το πότε αλλά θα του το αποκαλύψει εν ευθέτω χρόνο ο ίδιος ο Θεός μέσω των 2 συνοδών του Αγγέλων.

Με εκτίμηση,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 20:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Φίλε «Σταύρος 77»,
Και βέβαια θα σου επιτρέψουμε όλοι μας να μην παραθέσεις πληροφορίες που γνωρίζεις επί του θέματος από γέροντες και ιερείς, όμως το να λές ότι γνωρίζεις αλλά δεν μπορείς να πείς, δεν νομίζω ότι ωφελεί κάπου. Αν γνωρίζεις κάτι που όμως δεν σου επιτρέπεται να το πείς, τότε μην αναφέρεις κάν ότι γνωρίζεις. Για το καλό όμως της συζητήσεως αλλά και της ψυχικής μας υγείας, εφ’ όσον το ανέφερες, θα σε παρακαλούσα θερμά να μοιραστείς τις πληροφορίες σου μαζί μας. Εξάλλου, δεν θα μας πείς για το ποιος σκότωσε τον Κένεντυ ή για το σε ποιο στούντιο γυρίσανε την προσσελήνωση του Απόλλων 11 !!! Είμαστε όλοι εδώ για να θέσουμε ερωτήματα και να βρούμε απαντήσεις. Καλό θα είναι να συνεισφέρουμε όλοι μας με ειλικρίνεια και «συναδελφικότητα».

Με εκτίμηση,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Στώμεν καλώς έχεις δίκαιο. Λάθος μου που το ανέφερα. Ζητώ συγγνώμη.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:08:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Αξιότιμε Stavro77 και γω πιστεύω οτι φέτος θα γίνουν τα γεγονότα της Πόλης γιατι απο όλα οσα διαβασα και ακουσα ταιριάζουν σε αυτή τη χρονια.Έχω ομως και τις επιφυλάξεις μου. Ευχαριστώ που παρεθεσες και εσύ τις απόψεις σου επι του θέματος.Το side είναι πολυ καλο και σίγουρα θα αναζητησω περισσοτερες πληροφορίες.

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΑΔΕΛΦΙΑ.


1)οι Τούρκοι θεωρούν ως μεγαλύτερο εχθρό την Ελλάδα (29%) και ακολουθούν ΗΠΑ (12%), Γαλλία (11%), Ιράν (4%), Ρωσία (4%) και Συρία (4%). Επίσης πρώτη μεταξύ των χωρών που θα μπορούσαν να επιτεθούν κατά της Τουρκίας είναι η Ελλάς (37%) και ακολουθούν με μεγάλη διαφορά Ιράκ (10%), Ρωσία (7%), ΗΠΑ (7%) και Ιράν (6%), ενώ η μεγάλη πλειοψηφία (69%) επιθυμεί να παραμείνουν τα τουρκικά κατοχικά στρατεύματα στην Κύπρο. Αξίζει να σημειωθεί πως η δημοσκόπηση διεξήχθη στα υποτιθέμενα "φιλελληνικά" μεγάλα αστικά κέντρα της Τουρκίας και όχι στην "ανθελληνική" μικρασιατική ενδοχώρα.


2)Η Τουρκία προσπαθεί να ανακινήσει θέμα τουρκικής μειονότητας των Δωδεκανήσων, σύμφωνα με έκθεση της ελληνικής πρεσβείας στην 'Αγκυρα, μία απόρρητη έκθεση που κατά απαράδεκτο τρόπο "διέρρευσε" στον τύπο. Τοπικοί Τούρκοι προύχοντες, με την υποστήριξη του τουρκικού γενικού προξενείου Ρόδου, "εκκαθαρίζουν" φίλα προσκείμενα στην ελληνική διοίκηση στελέχη, προφανώς εν όψει του επόμενου βήματος. Επίσης σημειώθηκαν κινήσεις για την ίδρυση τουρκικών συλλόγων σε Κω και Ρόδο, ενώ ταυτοχρόνως εμφανίστηκε εκ του μηδενός στην Σμύρνη "Σύλλογος προστασίας της πολιτιστικής κληρονομιάς των Τούρκων της Δωδεκανήσου". Τέλος άρχισαν οι πιέσεις για την μετάβαση "πολιτιστικών" συγκροτημάτων στα Δωδεκάνησα, κατά το προηγούμενο της Θράκης. Είναι σαφές ότι Ρόδος και Κως αρχίζουν να προσελκύουν την προσοχή των Τούρκων "μειονοτολόγων", ιδίως μετά την αύξηση της στρατιωτικής σημασίας της περιοχής, με την ίδρυση του τουρκικού ναυστάθμου στο Aksaz. Το τελευταίο εγγυάται ότι η τουρκική πίεση στο συγκεκριμένο θέμα θα παραμείνει αμείωτη.

3)"η Ελλάδα πρέπει να πάψει για το καλο της να ανταγωνίζεται τις τουρκικές ένοπλες δυνάμεις, γιατί δεν είναι δυνατόν να τις ανταγωνιστεί". ΥΕΑ Τουρκιας


"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Στώμεν Καλώς, ο Κύρος ημών Ιησούς Χριστός
είχε δηλώσει ότι νέο κρασί μπαίνει σε νέα δοχεία
γιατί τα παλιά θα τα σπάσει…
Αυτό αν δεις 'όπως και το ότι στο τέλος του κατά Ιωάννη λέει ότι όταν ο Χριστός είπε ότι ο Ιωάννης ο Θεολόγος θα μείνει, αλλά ο ίδιος ο Ιωάννης διευκρινίζει και λέει ότι ο Κύριος δεν είπε ότι δεν θα πεθάνει αλλά ότι θα μείνει, όπως και για τον Βατάτζη που έχει ειπωθεί ότι θα ξανάρθει, αλλά με νέο πρόσωπο…Πιστεύω ότι τα δυο αυτά πρόσωπα έρχονται σε ένα και με νέο όνομα όπως λέει και η Αποκάλυψη «και σ΄αυτόν θέλω δώσει το όνομα μου το καινόν= καινούργιο»…. Αυτό το άτομο ξέρω…

Μιλάμε για μια νέα εποχή, όχι όπως αυτή που ευαγγελίζονται οι νεοεποχίτες, αλλά μια εποχή νέων αποκαλύψεων, λόγω του ότι ο άνθρωπος τώρα μπορεί να καταλάβει περισσότερα απ’ ότι παλιότερα…

Ο νέος βασιλιάς αν θυμάσαι θα «επιβάλει» ήθη χρηστά, αλλά και θα οδηγήσει τον κόσμο σε κάτι ουράνιο… Το θέμα είναι ότι τέτοια πράγματα «ευαγγελίζεται» κι ο αντίχριστος…Και ο κόσμος, εγώ εσύ,όλοι μας, θα κληθούμε να διαλέξουμε...
Ναι είμαι κοντά στον βασιλιά, όχι γιατί είμαι άξιος, αλλά για άλλους λόγους, πληρώνω ποινή…Τέλος πάντων, ο βασιλιάς θα φανεί από τον Θεό, αλλά μπορούμε να καταλάβουμε πολλά γι’ αυτόν…

Εγώ λόγω του ότι είμαι Λαρισαίος, και «εκ της Θεσσαλίας άρξασθαι» , συν την ενασχόληση μου με τις προφητείες, γνωρίζω γι’ αυτόν, αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει από τον Θεό,
επαναλαμβάνω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Αξιότιμε Stavro77 θα συμφωνήσω με τον φίλο Στώμεν καλώς απόλυτα.Αφού είπες οτι ξέρεις καποια πραγματα και δεν μπορεις να τα πεις τότε γιατι το ανέφερες..?Θα σε παρακαλουσα να τα μοιραστείς μαζί μας

Φιλικά,

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
Με αιτια την Κυπρο θα πλησιασει Ελληνοτουρκικός πολεμος.Θα γινουν αψιμαχιες τρεις μερες ,Σαββατο Κυριακη και Δευτερα.
Αμεσως μετα και μερα Τριτη θα παρεμβει η Ρωσια.Τρεις μερες θα βρεχει φωτια στην τουρκια.Τρεις μεγαλες βασεις των Αμερικανων στη μικρα ασια θα καταστραφουν.
Οι Ρωσοι θα παραχωρησουν την Κωσταντινουπολη στους Ελληνες για να την ελεγχουν και θα ειναι πολυ χαρουμενοι,επειδη θα αισθανονται οτι φευγει ενα πολυ μεγαλο βαρος απο πανω τους.Οταν ο νεος αυτοκρατωρ (βασιλευς)Ιωαννης λειτουργησει στην Αγια Σοφια,θα μπει στον Ιερο Ναο απο το πλαι,αφου ο εξωτερικος τοιχος θα ανοιξει και θα ξανακλεισει με θαυμαστο τροπο.

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ............
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Εντάξει είπαμε ήτανε λάθος να το αναφέρω.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι σε 2-3 περιπτώσεις επαφών με μοναχούς και ιερείς, είτε είπανε ότι τα γεγονότα είναι κοντά (πολύ πιθανόν και φέτος) είτε ότι πρέπει να είμαστε κοντά στο Θεό γιατί μόνο τότε θα μπορέσουμε να αντέξουμε ό,τι γίνει, που καταλαβαίνετε ότι είναι μια έμμεση επιβεβαίωση ότι κάτι θα γίνει (τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω). Για προφανείς λόγους δεν μπορώ να πω ονόματα. Αν κάποιος δεν πιστεύει δεν πειράζει.

Άλλωστε οι αναφορές από το Άγιον Όρος σε αυτό το θέμα είναι αρκετές. Αν ψάξει κανείς στο internet σε χριστιανικά forums θα βρει αρκετές.
Γέροντες όπως οι Παϊσιος, Θεόκλητος Διονυσιάτης, γέρον Ιωσήφ και άλλοι έχουν μιλήσει με παρρησία για τα γεγονότα.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:47:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
STAVROS 77 ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ,ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΘΛΙΨΗ,ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στώμεν Καλώς
Μέλος 1ης Βαθμίδας


91 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 21:49:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στώμεν Καλώς
Φίλε «Τρεχαγύρευε»,
Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση και συγνώμη αν το ύφος γραφής μου ήταν «κάπως» αλλά προσπαθώ να καταλάβω κάποια πράγματα στα οποία φαινομενικά έφασκες και αντέφασκες. Τώρα είσαι πιο ξεκάθαρος.

Όσο για τη Τουρκία, ο Παίσιος είχε πεί πώς «τα κόλλυβα τα έχει το ζωνάρι της».
Προσωπικά πιστεύω ακράδαντα πώς η Παναγιά μας έχει κλάψει αρκετά για εμάς και δεν προτίθεται να χύνει δάκρυα για πολύ ακόμα. Έχουμε μπεί στην τελική ευθεία και ευελπιστώ πως πολύ σύντομα (αυτό το καλοκαίρι) τα πράγματα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Έχουμε βρεθεί σε πολύ δυσχερέστερες καταστάσεις από αυτή για να φοβόμαστε την Τουρκία. Κατά τους Περσικούς πολέμους θυμάστε πώς πλείστες Ελληνικές πόλεις είχαν μηδίσει και παρ’όλα αυτά η Ευρώπη χρωστάει το ότι σήμερα δεν είναι επαρχία της Περσίας σε αυτόν τον ταλαίπωρο λαό. Οι Ρώσοι και όλοι οι άλλοι Ευρωπαίοι ηγέτες μας ευγνωμονούσαν για το πλήγμα (ηθικό και στρατιωτικό με την καθυστέρηση που τους κάναμε και τους έπιασε ο Ρωσικός χειμώνας) που επιφέραμε στον Άξονα ενώ κάποιοι εξ αυτών παραδόθηκαν αμαχητί σε αγγελιοφόρο!!! Εάν νομίζουν κάποιοι εντός και εκτός Ελλάδος πώς ο λαός θα κάτσει να τον κατακτήσει ο αμερικάνος και ο Τούρκος, πλανάται πλάνη οικτρά. Οι πολιτικοί και η πολιτική μας είναι σάπιοι, όχι ο κόσμος!

Ας μην φοβόμαστε αλλά να διαβάζουμε τα σημεία. Όλα έρχονται με βήμα ταχύ. Ας τελειώσουν πιά όλα τα σάπια αυτής της τάξης πραγμάτων ουτώς ώστε να λάμψει ο «Νοητός Ήλιος της Δικαιοσύνης».

Με εκτίμηση,
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 22:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Σχετικά με το σχέδιο που σας είπα ότι έχει η Άγκυρα με τις ευλογίες των ΗΠΑ.

*********************************************************************
Χορός πρακτόρων στη Θράκη

Σύμφωνα με δημοσίευμα της "Press time" συναγερμό έχει σημάνει στις αρμόδιες υπηρεσίες η παρουσία ξένων πρακτόρων στη Θράκη και ιδιαίτερα ενός Ελληνοαμερικανού- στελέχους των μυστικών υπηρεσιών των ΗΠΑ. Ο συγκεκριμένος πράκτορας, που φέρεται να έχει «ειδική αποστολή» στην περιοχή και κατά σύμπτωση έχει το ίδιο όνομα –συνωνυμία– με Έλληνα πολιτικό, έχει επαφές με κύκλους της μειονότητας που παίρνουν εντολές από την Άγκυρα. Η δράση του πράκτορα έχει αποτελέσει αντικείμενο κλειστών συσκέψεων σε διάφορα κλιμάκια της Αθήνας, καθώς συμπίπτει με την ένταση της υπόγειας δράσης του τουρκικού εθνικισμού στη Θράκη αλλά και την επικριτική για την Ελλάδα ετήσια έκθεση του State Department για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Σε αυτή οι Αμερικανοί κάνουν λόγο μεταξύ άλλων για ύπαρξη του ισλαμικού νόμου (σαρία) στη Δυτική Θράκη και για "τουρκική μειονότητα η οποία δεν απολαμβάνει πλήρη δικαιώματα".
*********************************************************************

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 23:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε Stavro77 ευχαριστώ που τουλάχιστον μας έδωσες μια ιδεα αυτών που ξέρεις.
Τώρα για το οτι η Κύπρος θα είναι η αιτία οπως είπε ο φίλος ROMIOS...την Παρασκευή 21/3/08 έχει προγραμματισθει συνάντηση μεταξύ του Προέδρου της Κύπρου Χριστοφια και του κατοχικού ηγέτη Ταλατ..Είναι και Μάρτης και ακολουθεί Σαββατο Κυριακή Δευτέρα...Έχω τις επιφυλάξεις μου.Θα δουμε την Παρασκευή...

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 23:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Ας ελπίσουμε να έρθει και η ώρα της λύτρωσης της Κύπρου. Πολλά έχει τραβήξει από τον Τούρκο.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 23:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Καλό θα ήταν στο σημείο αυτό να ξαναθυμηθούμε τα λόγια του γέροντος Ιωσήφ από το Βατοπέδι. Είναι μια ερώτηση από ένα Ρώσο επισκέπτη και η απάντηση του γέροντα.....αποκαλυπτικότατη!! Προσέξτε την αναφορά στον Πούτιν....ο καιρός γαρ εγγύς.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει επίσης η ρήση του γέροντα για το ότι ο αντίχριστος δεν έρχεται άμεσα μετά τον πόλεμο, κάτι που έρχεται σε πλήρη συμφωνία με τους Άγιους Ανδρέα, Ταράσιο, Μεθόδιο και άλλους.
Ψάξτε στο youtube για τον γέροντα Ιωσήφ. Έχει πάρα πολλά βίντεο. Θα σας πείσουν για το πόσο χαρισματικός είναι.

*******************************************************************
Επισκέπτης: Φυσικά. Όλες οι προυποθέσεις υπάρχουν για κάτι τέτοιο. Αλλά υπάρχει και το γεγονός ότι υπάρχει τόση αντίθεση στα ΜΜΕ. Παγκόσμιοι Ιεράρχες… (δεν διαβάζεται η συνέχεια)… Και πόσο θα κρατήσει ο Πρόεδρος αυτήν την γραμμή; Είναι καλή η γραμμή που κρατάει τώρα; (Σημείωση μεταφραστή: Λέει President, οπότε να υποθέσω ότι δεν λέει για τον τότε Σημίτη ή τον σημερινό Καραμανλή, μάλλον εννοεί τον President Putin, γιατί είναι ρώσος ο επισκέπτης…)


Ιωσήφ: Ο Θεός θα επιτρέψει την καταστροφή όλων όσων σπέρνουν όλους αυτούς τους πειρασμούς, την πορνογραφία και τα ναρκωτικά. Και ο Κύριος θα τους τυφλώσει τα μυαλά τόσο, που θα καταστρέψουν ο ένας τον άλλο χωρίς να λάβουν την ελάχιστη ικανοποίηση από αυτό. Ο Κύριος θα επιτρέψει αυτό ακριβώς ώστε να φέρει μια κάθαρση. Όσον αφορά τον Πούτιν, η περίοδος αυτή δεν θα διαρκέσει για πολύ, θα γίνει ένας ξαφνικός πόλεμος, και δεν είναι τριγύρω για πολύ. Αλλά, αφού ακολουθήσει αυτή η κάθαρση, θα γίνει φοβερή αναλαμπή της Ορθοδοξίας, όχι μόνο στην Ρωσία, αλλά σε ολόκληρο τον κόσμο. Τόσο δυνατή αναλαμπή της Ορθοδοξίας… Ο Κύριος θα επιμηκύνει την ευλογία Του, την Χάρη Του, ακριβώς όπως και στους πρωτοχριστιανικούς αιώνες. Τότε, όταν οι άνθρωποι πήγαιναν στον Κύριο με καθαρή καρδιά.
Αυτό θα κρατήσει 3-4 δεκαετίες, τότε η δικτατορία του αντιχρίστου θα εγκατασταθεί σύντομα. Αυτά είναι τρομερά γεγονότα τα οποία πρέπει να αντέξουμε. Ας μην μας φοβίζουν, γιατί ο Κύριος θα διαφυλάξει τους δικούς Του. Ναι, θα αντιμετωπίσουμε σίγουρα τρομερές δυσκολίες, πείνα και παντού διωγμούς, και πολλά άλλα, αλλά ο Κύριος δεν θα εγκαταλείψει τους δικούς του.
*******************************************************************

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 00:48:19  Εμφάνιση Προφίλ
Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το λινγκ.
http://www.infobeto.com/forum/showthread.php?t=55512&page=3

Έχει γράψει κάποιος για την προφήτεια του Τραχωνίου.

Η υπογραμισμενη μαφραση με μαυρα γραμματα εγινε απο την εμφανιση του ΧΟΖΕΒΙΤΗ στον ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΟΥ το 1999. Του ειπε οτι μετα απο το σημαδι της εκλειψης ηλιου τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ του 1999 θα αρχισουν τα μεγαλα κακα.

Οντως τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ του 1999 ειχαμε εκλειψη ηλιου αλλα και μια πρωτοφανεις συναξη πλανητων πολυ σπανια οι οποιοι πλανητες σχηματισαν σταυρο στον ουρανο.

Συμφωνα με την προφητεια απο την ημερομηνια αυτη και μετα δοθηκε και στην ΡΩΣΙΑ η εντολη να ξυπνηση απο τον υπνο της και να αντιμετωπιση την ΔΥΣΗ.

Ειχαμε λοιπον εκεινη την χρονια αυτη την εκλειψη ηλιου καθως και την πολυ σπανια συνοδο των πλανητων η οποια επιβεβαιωθηκε.

Ξερετε ποτε εχουμε ολικη εκλειψη ηλιου φετος?
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2008
και θελετε να δειτε απο που θα την δουνε? Για κοιταξτε παρακατω το υπογραμισμενο.

Μαλιστα θα την δουν απο ΡΩΣΙΑ και ΚΙΝΑ. Σας λεει κατι αυτο. Μηπως ειναι σημαδι των καιρων. Οι προφητειες μιλανε για συμμαχια ΡΩΣΙΑΣ - ΚΙΝΑΣ που ηδη εχει ευοδωθει.

Και τωρα δειτε και αυτο με τις προηγουμενες αλλα και τις επομενες εκλειψης ηλιου οι οποιες μετα το 2009 αργουν παρα πολυ. Οι πληροφοριες απο βιβλιο αστρονομιας. Παρατηρηστε λοιπον που θα γινουν το 2017 και το 2024 και ενω η ζωνη ολικοτητας ειναι απο 100 εως 200 χιλιομετρα αυτες τις δυο θα σαρωσουν την Αμερικανικη ηπειρο απο την μια μερια εως την αλλη. Δειτε λοιπον.

Μαλιστα η τελευταια γινεται το ετος 2024 οπου κλεινει και η προφητεια του τραχωνιου.
Την προηγουμενη εκλειψη την ειδαν στο καστελοριζο και την τουρκια. Να πουμε οτι το καστελοριζο ειναι στην διαφιλονικουμενη ζωνη της υφαλοκρηπιδας μεταξυ ελλαδας-τουρκιας. Μηπως ειναι το σημειο οπου θα σημειωθουν οι αψιμαχιες.
Οι δυο τελευταιες εκλειψης ηλιου ειναι φετος τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ και του χρονου τον ΙΟΥΛΙΟ και μαλιστα σε πολυ κοντινο διαστημα (22 ΙΟΥΛΙΟΥ / 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ) και μετα εχουμε το 2017. Μηπως τα γεγονοτα γινουν στα δυο αυτα χρονια...?
Μηπως ειναι σημαδια των καιρων ολα αυτα.


Οποιος εχει την προφητεια του ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ ας διαβασει τις ημερομηνιες.
Κυριοι
στις 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2008 και στις 22 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009
ειναι οι τελευταιες ημερομηνιες καθως μετα εχουμε εκλειψη το 2017.
Μηπως εδω μιλαει ο θεος για τα γεγονοτα του γενικου πολεμου.
Ο χρονος θα δειξει.
--------------------------------------------------------------
Έχετε ακούσει κάτι για αυτό?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rukunas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
103 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 05:37:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rukunas
ΟμαςΕψιλον αυτο παραπανω με την εκλειψη ηλιου και τα λεγομενα του αγιου
Γεωργιου ειναι ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ...2ον φιλε τρεχαγυρευε μην βλεπεις παντου
φαντασματα..λεγομαι Γιαννης και ειμαι απο θεσσαλονικη ετσι για να σου φυγει η περιεργεια,τα βιντεο που εβαλε ο κα_σακης τι περιεχομενο ακριβως
εχουν τα ειδε κανεις? αξιζει να τα κατεβασεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 10:52:44  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε rukuna δεν είναι βίντεο αλλά βιβλίο σε μορφή pdf με τίτλο Ηλθεν ο Αντιχριστος.

Έχω κατεβάσει μέχρι τώρα το πρώτο part και το διαβάζω. Αναλύει σχεδών τα πάντα περί αντίχριστου με σοβαρά επειχηρήματα, πότε θα γίνει η δευτέρα παρουσία ( αναφέρει το 2018 όπου θα έχουμε 2 πασχαλιές μαζί). Αξίζει να το κατεβάσειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 11:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τα λόγια του Χριστού για τη Δευτέρα Παρουσία

36 Περί δε της ημέρας εκείνης και ωρας ουδείς οίδεν, ουδέ οι άγγελοι των ουρανών, ει μη ο πατήρ μου μόνος.

Δεν νομίζω να παρέλειψε να πει ότι γνωρίζει και ακόμα ένας....ο Μάξιμος!!! Το ευαγγέλιο διαβάστε αδέρφια. Κανείς δεν ξέρει ούτε την ώρα ούτε την ημέρα ούτε την εβδομάδα ούτε τον μήνα ούτε τον χρόνο της δευτέρας παρουσίας.

ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΙΕΡΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΔΟΞΑΣΙΕΣ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ "Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΗΛΘΕΝ" ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΠΟΚΟΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.

*********************************************************************
Η Ιερά Σύνοδος, μετά από την εμμονή του μοναχού Μαξίμου Βαρβαρή στην κακοδοξία του, και έχοντας εξαντλήσει όλα τα περιθώρια υπομονής, αναγκάσθηκε εκ των πραγμάτων να καταδικάσει ως "κακόδοξο" το ψευδοπροφητικό βιβλίο του Μάξιμου Βαρβαρή, και να συμφωνήσει με την αποπομπή του από τον σεβ. Μητροπολίτη Κορίνθου. Ακολουθεί η ανακοίνωση:


Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2007
Δελτία Τύπου της Ιεράς Συνόδου

Δ. Δ.Ι.Σ. κατόπιν σχετικών Γνωμοδοτήσεων των Συνοδικών Επιτροπών Δογματικών και Νομοκανονικών Ζητημάτων και επί των Αιρέσεων, σχετικά με το εκδοθέν βιβλίο του φερομένου ως μοναχού κ. Μαξίμου Βαρβαρή, με τον τίτλο: «Ο Αντίχριστος ήλθεν 1983-2013», ενημερώνει ότι το εν λόγω βιβλίο γέμει κακοδοξιών, δεν εκφράζει την Ορθόδοξη Θεολογία και Πίστη και συνιστά στους πιστούς να είναι προσεκτικοί σε κείμενα και λόγους που δεν στηρίζονται στην Αγία Γραφή και την Παράδοση της Εκκλησίας μας. Επί των κανονικών προβλημάτων σχετικά με την αποπομπή του ανωτέρω από την Ιερά Μητρόπολη Κορίνθου, η Δ.Ι.Σ. απεφάνθη ότι ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κορίνθου κ. Διονύσιος ορθώς έπραξε.


Εκ του Γραφείου Τυπου της Ιεράς Συνόδου
*********************************************************************


Σας παρακαλώ στραφείτε σε γνήσιες ορθόδοξες πηγές.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 11:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Διαβάστε και τη παρακάτω ανάλυση που διαλύει όλες τις θεωρίες του Μάξιμου

http://www.oodegr.com/oode/esxata/max_telos1.htm


Και παρακάτω το πλήρες κείμενο της αποπομπής του μοναχού Μαξίμου Βαρβαρή από την Ι. Μ. Κορίνθου

http://www.oodegr.com/oode/esxata/max_telos2.htm

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 14:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ κεφ.19 στιχ.11

και ειδον τον ουρανον ανεωγμενον και ιδου ιππος λευκος και ο καθημενος επ αυτον καλουμενος πιστος και αληθινος και εν δικαιοσυνη κρινει και πολεμει

οι δε οφθαλμοι αυτου ως φλοξ πυρος και επι την κεφαλην αυτου διαδηματα πολλα εχων ονομα γεγραμμενον ο ουδεις οιδεν ει μη αυτος

και περιβεβλημενος ιματιον βεβαμμενον αιματι και καλειται το ονομα αυτου ο λογος του θεου

και τα στρατευματα εν τω ουρανω ηκολουθει αυτω εφ ιπποις λευκοις ενδεδυμενοι βυσσινον λευκον και καθαρον

και εκ του στοματος αυτου εκπορευεται ρομφαια οξεια ινα εν αυτη πατασση τα εθνη και αυτος ποιμανει αυτους εν ραβδω σιδηρα και αυτος πατει την ληνον του οινου του θυμου και της οργης του θεου του παντοκρατορος

και εχει επι το ιματιον και επι τον μηρον αυτου το ονομα γεγραμμενον βασιλευς βασιλεων και κυριος κυριων

και ειδον ενα αγγελον εστωτα εν τω ηλιω και εκραξεν φωνη μεγαλη λεγων πασιν τοις ορνεοις τοις πετωμενοις εν μεσουρανηματι δευτε και συναγεσθε εις το δειπνον του μεγαλου θεου

ινα φαγητε σαρκας βασιλεων και σαρκας χιλιαρχων και σαρκας ισχυρων και σαρκας ιππων και των καθημενων επ αυτων και σαρκας παντων ελευθερων και δουλων και μικρων και μεγαλων

και ειδον το θηριον και τους βασιλεις της γης και τα στρατευματα αυτων συνηγμενα ποιησαι πολεμον μετα του καθημενου επι του ιππου και μετα του στρατευματος αυτου

και επιασθη το θηριον και μετα τουτου ο ψευδοπροφητης ο ποιησας τα σημεια ενωπιον αυτου εν οις επλανησεν τους λαβοντας το χαραγμα του θηριου και τους προσκυνουντας τη εικονι αυτου ζωντες εβληθησαν οι δυο εις την λιμνην του πυρος την καιομενην εν τω θειω

και οι λοιποι απεκτανθησαν εν τη ρομφαια του καθημενου επι του ιππου τη εκπορευομενη εκ του στοματος αυτου και παντα τα ορνεα εχορτασθησαν εκ των σαρκων αυτων.

ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΗ
Στο προσωπο του μυστηριωδους αυτου αρχοντος δεν θα υπαρχουν οπως φαινεται μονο ανθρωπινες ικανοτητες αλλα και υπερφυσικες οπως στους παλαιους εθναρχες και προφητες οπως στον Μωυση.........ερχεται μετα παρρησιας,ως απεσταλμενος υπο του εχοντος επι παντων εξουσια..............και να καμη την εκδικηση των υιων του Πονηρου.

(ΓΕΡΩΝ ΙΩΣΗΦ ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΣ).


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ............................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 14:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ

Γέροντος Μαννασή του Κελλιώτου

«Εστίν ουν τόπος καλώς κρυπτόμενος υπό του Θεού εχων χρώμα πορφυρούν (Κόκκινη Μηλια) ένθα φιλόχριστον τινά στράτευμα καταλάβη αυτόν. Πριν ουν τελεσθή υπό Θεού το σημείον τούτον, δράκων τις όμοιος παρα του Εωσφόρου, θέλη αποκαλύψη την κεφαλήν του υπό υδάτων Βοσπόρου και προξενήση αδελφοι ταραχήν μεγάλη. Τότε τις θελη κλαύση; Τις θέλη θρηνήση υπό του λιμού; Στρατεύματα ισχυρά καθηλώνουν τας οδούς ώστε ανθρωπος χριαστιανός μη δυνηθή να προσπελάση αυτούς. Χρονος εστι μετανοίας διότι κατά τον Μέγα Πόλεμον ο δράκων θέλη οδηγήση ανθρώπους εις ακολασίαν και αποστασίαν μεγάλην. Κρούονται τυμπανα πολέμου μεγάλου και ουδεις θέλη πιστευη τας προφητειας. Η του Βοσπόρου θάλαττα πλήρης υπάρχουσα αίματος χριστιανικού και οθωμανικού. Τότε εισέλθουν νικηφόρα στρατεύματα εις τον τόπον τον κρυπτόμενον και καταλάβουν την Βασιλίδα των Πόλεων. Ευλογημένος ο που έχει ζωήν και ιδεί τα τελούμενα. Μετά δε ταύτα το βδέλυγμα της ερημεσώσεως εστως εν τόπω αγίω θέλη κηρύξη πόλεμον εναντιούμενον εις το χριστιανικόν βασίλειον. Κλαυθός μέγας γενήσεται αλλʼ ο Θεός σώζη τον βασιλέα και την Πόλην. Ουαι τω ανθρώπω εκείνω που απηθήση στας εντολάς του βασιλέως και δεν θέλη έβγη εις πόλεμον εναντίον του θηρίου. Μετά δε την αποκατάστασιν Έλληνες κηρύττουν το Ορθόδοξον Ευαγγέλιον εις την γην. Μετά δε ταύτα το τελος»

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 14:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Σταύρος 77, πριν δυο μέρες έλεγες άλλα
για το καλοκαίρι το ενδεχόμενο πολέμου
και ποιος θα πάει και που να κρυφτεί τον Σεπτέμβριο…
Εγώ θέλω να δω ποιοι θα ζούνε και που
θα είναι μέχρι το Σεπτέμβριο..

Αγαπητοί φίλοι τα γεγονότα είναι
κοντά και προσπαθείστε να προετοιμαστείτε
γιατί "έρχεται ως κλέφτης μές στην νύχτα…"
Ο πόελμος θα είναι τριών ημερών, όπου μιάμιση θα μας χτυπησουν
οι Τούρκοι και μιάμιση θα χτυπήσουν οιΡώσοι τους Τούρκους...

Το θέμα δεν είναι τι θα γίνει αλλά ποιοί θα αξιωθούν να τα ζήσουν...
Όπως έλεγε ο Άγιος Πατροκοσμάς, "καλότυχος όποιος ζήσει
μετά τον Γενικό πόλεμο, θα τρώνε με χρυσά κουτάλια, θα πέφτει χρυσάφι και δεν θα σκύβει κανείς να το πάρει..."
Οι πόλεμοι είναι τρείς, απο τρείς μέρες ο καθένας...
Αναμένεται νέο ευαγγέλιο που θα είναι η Νέα Διαθήκη
για το μέλλον του κόσμου και την εν γη παραδεισένια ζωή,
όσων την αξίζουν...
Υπομονή και πίστη αγίων,χρειάζεται...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 15:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τι εννοείς Νέο Ευαγγέλιο και νέα Διαθήκη????

Ελπίζω να εννούσες επανευαγγελισμό της ανθρωπότητας με το ήδη υπάρχον ευαγγέλιο της πίστεως μας. Διαφορετικά, οφείλω να σου υπενθυμίσω τα λόγια του αποστόλου Παύλου

6 Θαυμάζω ότι ούτως ταχέως μετατίθεσθε από τού καλέσαντος υμάς εν χάριτι Χριστού εις έτερον ευαγγέλιον, 7 ό ουκ έστιν άλλο. ει μή τινές εισιν οι ταράσσοντες υμάς καί θέλοντες μεταστρέψαι τό ευαγγέλιον τού Χριστού. 8 αλλά καί εάν ημείς ή άγγελος εξ ουρανού ευαγγελίζηται υμίν παρ' ό ευηγγελισάμεθα υμίν, ανάθεμα έστω. 9 ώς προειρήκαμεν, καί άρτι πάλιν λέγω, εί τις υμάς ευαγγελίζεται παρ' ό παρελάβετε, ανάθεμα έστω.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 15:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΜΟΝΟΝ ΔΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

(ΕΥΡΕΘΕΙΣΑ ΕΙΣ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΦΕΡΟΥΣΑ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ 1866)

1. ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΡΟΦΗΤΟΥ ΚΑΙ ΘΕΟΠΤΟΥ ΜΩΥΣΕΩΣ.

………………ΟΤΑΝ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΥΝ ΚΑΙΡΟΥ ΠΛΑΝΗΝ ΚΑΙ ΠΟΝΗΡΙΑΝ ΘΑ ΓΙΝΩΣΙΝ ΟΛΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ, ΑΣΥΝΕΤΟΙ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ. ΟΤΑΝ ΙΔΗΤΕ ΕΙΣ ΤΑΣ ΕΔΡΑΣ ΝΑ ΕΔΡΕΥΟΥΝ ΝΕΑΝΙΣΚΟΙ ΚΑΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΚΛΑΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΘΡΗΝΗΣΑΤΕ ΕΚΕΙΝΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ……………………………….

2. ΟΠΤΑΣΙΑ Ε’.

……………….ΑΦΟΥ ΓΙΝΟΥΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΚΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ…………………………………………………

3. ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΩΥΣΕΩΣ.

ΝΕΟΣ ΜΩΥΣΗΣ ΘΕΛΕΙ ΕΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΕΘΝΟΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΣ ΑΠΟ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΗΡΥΤΤΗ ΛΟΓΟΝ ΜΕΤΑΝΟΙΑΣ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΤΩΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΩΝ ΚΑΙ ΚΑΚΟΛΟΓΩΝ. ΚΑΙ Η ΔΙΔΑΧΗ ΑΥΤΟΥ, ΟΥΧΙ ΑΥΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ. Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΟΥ ΜΕΛΛΕΙ ΑΥΤΩ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΩΝ ΟΤΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΕΣΤΙ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΗΡΥΞΗ ΝΕΟΣ ΜΩΥΣΗΣ, ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΕΝΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΕΛΕΙ Ν’ ΑΠΟΛΕΣΘΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΧΜΑΛΩΤΙΣΘΗ ΑΠΟ ΑΣΕΒΕΙΣ.

4. ΠΕΡΙ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ.

…………………………ΔΙΟΤΙ ΕΙΣ ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΙΡΟΝ, ΑΝ ΔΕΝ ΚΗΡΥΧΘΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ, ΝΑ ΔΙΩΞΩΜΕΝ ΤΟΝ ΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟΝ, ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΑ, ΝΑ ΓΙΝΗ ΚΟΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΣΠΑΣΜΟΣ, ΘΑ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ Ο ΑΓΙΟΣ ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΑΣ ΕΥΡΟΥΝ ΣΚΛΑΒΙΑ, ΠΕΙΝΑ, ΔΙΨΑ, ΓΥΜΝΩΣΙΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ, ΘΑΝΑΤΟΙ, ΚΙΝΔΥΝΟΙ, ΚΑΙ ΘΗΡΙΟΝ ΑΓΡΙΟΝ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΟΝ ΕΘΝΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΒΑΛΙΚΕΥΣΗ ΕΙΣ ΤΟΝ ΜΩΡΕΑΝ, ΤΟ ΟΠΟΙΟΝ ΘΗΡΙΟΝ ΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΥΣ ΑΙΩΝΑΣ………………………

5. ΠΕΡΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ.

………………………….ΕΙΣ ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΙΡΟΝ ΘΕΛΕΙ ΣΧΗΜΑΤΙΣΘΗ ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΒΗ ΕΙΣ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΣΗ ΕΙΣ ΜΑΚΡΙΝΑ ΜΕΡΗ, ΚΑΙ ΣΤΟΛΟΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ, ΚΑΙ ΑΠΟ 18 ΜΕΧΡΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΛΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΣΟΥΝ, ΚΑΙ Ο ΙΕΡΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΕΛΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΟΙ ΔΙΑ ΚΑΛΟΝ ΚΑΙ ΣΩΤΗΡΙΟΝ ΕΡΓΟΝ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ, ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΑ ΔΟΞΑΝ ΚΑΙ ΤΙΜΗΝ ΜΑΤΑΙΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΟΝ, ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΘΑ ΛΑΒΗ ΜΕΓΑΛΗ ΧΩΡΑΝ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΕΙΣ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟΝ ΣΤΡΑΤΟΝ ΔΙΑ ΝΑ ΦΕΡΗ ΔΙΑΙΡΕΣΙΝ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΗΣ. ΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΝΑ ΜΗ ΕΧΗΤΕ ΤΟΣΟΝ ΘΑΡΡΟΣ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΥΘΗΡΟΥΣ, ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΑΛΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ, ΝΑ ΔΩΣΗΤΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗΝ ΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΗΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΑΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΓΟΥΝ ΤΑΣ ΤΕΤΡΑΔΑΣ ΚΑΙ ΤΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΝΗΣΤΕΥΕΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΝΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΑ.
Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΑΡΘΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΟΠΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΗ Ο ΜΩΡΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΑΡΗΝΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΕΙΣ ΤΗΝ ΑΘΕΪΑ ΚΑΙ ΑΣΩΤΕΙΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΙ ΕΙΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ, ΜΕΝΕΙ ΕΩΣ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΔΙΑ ΤΑΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΕΡΟΥΜΕΘΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΓΑΘΩΝ. ΕΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΚΗΡΥΧΘΗ ΕΙΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΕΘΝΟΣ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΓΕΝΙΚΗ, ΘΕΛΕΙ ΤΙΜΗΘΗ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ, ΚΑΙ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΙΝΟΝ ΘΕΛΕΙ ΜΥΡΩΘΗ, ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΩ ΑΥΛΙΚΑ ΜΕΡΗ ΘΕΛΟΥΝ ΛΑΒΕΙ ΜΕΓΑΝ ΦΟΒΟΝ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΤΟΝ ΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟΝ, ΕΙΣ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΜΑΣ ΕΡΡΙΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟΝ ΚΕΦΑΛΑΙΟΝ, ΤΟΣΟΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΜΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΣΦΑΓΟΥΜΕΝ ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΚΑΘΩΣ ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΥΣ ΜΑΣ ΑΝΔΡΑΣ, ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΡΩΓΕΙ!
ΜΗΝ ΣΚΟΤΩΝΕΣΘΕ ΑΔΕΛΦΟΙ, ΟΤΙ ΕΙΣ ΟΛΙΓΟΝ ΚΑΙΡΟΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΕΥΣΗΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΥΡΕΘΗΤΕ, ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΝΟΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΕΥΡΟΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΑΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΑΒΗ ΧΩΡΑΝ Η ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΗ ΘΕΙΑ ΧΑΡΙΣ, ΦΩΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΣ, ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΗ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ. ΑΛΛ’ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΡΟΘΥΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΜΕΤΑΝΟΙΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΕΘΑ ΠΑΣΤΡΙΚΟΙ ΔΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΞΑΣΗ Ο ΘΕΟΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΒΩΜΕΝ ΤΟΙΟΥΤΟΝ ΑΞΙΩΜΑ ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΤΑΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑΙ ΑΥΛΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ, ΔΙΑ ΤΟΥΤΟ ΜΕΛΕΙ ΝΑ ΧΥΘΗ ΑΙΜΑ ΑΚΑΘΑΡΤΟΝ. ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΛΗ ΥΠΑΓΕΙ ΔΙ’ ΑΙΣΧΡΑ ΚΕΡΔΗ, ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΦΑΓΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ, ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΘΑ ΥΠΑΓΟΥΝ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΙΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΘΗ ΘΑ ΥΠΑΓΗ ΩΣ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΜΕ ΘΕΙΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟΝ, ΚΑΙ ΔΟΞΑΣΜΕΝΟΝ ΘΑΝΑΤΟΝ. ΝΑ ΕΧΗΤΕ ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΟΜΟΝΟΙΑΝ, ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΗΤΕ ΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΟΝ ΜΕ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑΝ ΩΣΑΝ ΚΑΛΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ, ΝΑ ΕΧΗΤΕ ΑΓΑΠΗΝ, ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΧΕΡΙ ΕΠΑΝΩ ΣΑΣ, ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΤΕ, ΕΦΤΑΣΕΝ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑΝ ΩΡΑ ΑΡΧΗΤΕΡΑ.

6. ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΣΤΕΡΕΑΣ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.

ΕΙΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟΝ ΚΑΘ’ ΗΜΕΡΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΤΑΝΕΙΑ, ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΣ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΝ, ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΝΩΣΙΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΡΧΩΝΤΑΙ ΠΛΑΝΟΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΔΙΔΟΥΝ. ΝΑ ΜΕΤΑΛΑΜΒΑΝΗ ΟΛΟΝ ΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ. ΕΤΙ ΝΑ ΛΕΓΟΥΝ ΤΟ «ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ» ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΕΥΧΑΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΘΑ ΛΑΜΒΑΝΗ ΜΕΓΑΛΗΝ ΧΑΡΙΝ. ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΥΠΕΡ ΕΙΡΗΝΗΣ ΚΑΙ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ, ΤΗΣ ΠΙΣΤΕΩΣ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΠΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ.

7. ΜΥΣΤΗΡΙΟΝ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΟΤΑΝ ΙΔΗΤΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΛΗΡΟΝ ΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΕΙΣ ΤΑΣ ΑΓΟΡΑΣ, ΚΑΠΗΛΕΙΑ, ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ, ΔΙ’ ΑΙΣΧΡΑ ΚΕΡΔΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑΣ ΠΡΟΣΚΑΙΡΟΥΣ, ΤΟΤΕ ΓΝΩΡΙΣΑΤΕ ΟΤΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 18:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΑΓΑΠΗΤΕ STAYRO,Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΚΑΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗΣ ΥΠΟ ΤΟΝ (ΑΓΓΕΛΟ)ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΙΩΑΝΝΗ...
και ειδον αλλον αγγελον πετωμενον εν μεσουρανηματι εχοντα ευαγγελιον αιωνιον ευαγγελισαι τους κατοικουντας επι της γης και παν εθνος και φυλην και γλωσσαν και λαον(Κεφ.14)

Η ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΕΠΑΝΑΕΥΑΓΓΕΛΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ (ΔΙΧΩΣ ΑΛΛΟΙΩΣΕΙΣ ΙΗΣΟΥΙΤΩΝ,ΜΟΡΜΟΝΩΝ,ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΩΝ ΠΑΠΙΚΩΝ)ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΔΟΞΟΛΟΓΕΙ ΚΥΡΙΟΝ ΚΑΙ ΘΕΟΝ ΤΗΣ.


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............

Edited by - ROMIOS on 19/03/2008 18:19:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 19:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τα παρακάτω αποσπάσματα της αποκαλύψεως,
αγαπητέ Σταύρος 77, αναφέρονται στο νέο ευαγγέλιο,
για να μην κολάζεσαι και σκότος καταλαμβάνει την ψυχή σου
και πλανάσαι…

Πρόκειται αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί για το ευαγγέλιο του τρίτου προσώπου της Αγίας Τριάδος, καθώς η Παλαιά Διαθήκη αφορά εις τον Πατήρ, η Καινή εις τον Υιό και το νέο ευαγγέλιο και αποκαλυπτικό που θα έλθει,εις το Άγιον Πνεύμα, όπως τότε ο άνθρωπος θέλει γνωρίσει το μυστήριον του Θεού το Μέγα…
"1 Καὶ εἶδον ἄλλον ἄγγελον ἰσχυρὸν καταβαίνοντα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ, περιβεβλημένον νεφέλην, καὶ ἡ ἶρις ἐπὶ τὴν κεφαλὴν αὐτοῦ, καὶ τὸ πρόσωπον αὐτοῦ ὡς ὁ ἥλιος, καὶ οἱ πόδες αὐτοῦ ὡς στῦλοι πυρός, 2 καὶ ἔχων ἐν τῇ χειρὶ αὐτοῦ βιβλίον ἀνεῳγμένον. καὶ ἔθηκε τὸν πόδα αὐτοῦ τὸν δεξιὸν ἐπὶ τῆς θαλάσσης, τὸν δὲ εὐώνυμον ἐπὶ τῆς γῆς, 3 καὶ ἔκραξε φωνῇ μεγάλῃ ὥσπερ λέων μυκᾶται. καὶ ὅτε ἔκραξεν, ἐλάλησαν αἱ ἑπτὰ βρονταὶ τὰς ἑαυτῶν φωνάς. 4 Καὶ ὅτε ἐλάλησαν αἱ ἑπτὰ βρονταί, ἔμελλον γράφειν• καὶ ἤκουσα φωνὴν ἐκ τοῦ οὐρανοῦ λέγουσαν• Σφράγισον ἃ ἐλάλησαν αἱ ἑπτὰ βρονταί, καὶ μὴ αὐτὰ γράψῃς. 5 Καὶ ὁ ἄγγελος, ὃν εἶδον ἑστῶτα ἐπὶ τῆς θαλάσσης καὶ ἐπὶ τῆς γῆς, ἦρε τὴν χεῖρα αὐτοῦ τὴν δεξιὰν εἰς τὸν οὐρανὸν 6 καὶ ὤμοσεν ἐν τῷ ζῶντι εἰς τοὺς αἰῶνας τῶν αἰώνων, ὃς ἔκτισε τὸν οὐρανὸν καὶ τὰ ἐν αὐτῷ καὶ τὴν γῆν καὶ τὰ ἐν αὐτῇ καὶ τὴν θάλασσαν καὶ τὰ ἐν αὐτῇ, ὅτι χρόνος οὐκέτι ἔσται, 7 ἀλλ' ἐν ταῖς ἡμέραις τῆς φωνῆς τοῦ ἑβδόμου ἀγγέλου, ὅταν μέλλῃ σαλπίζειν, καὶ ἐτελέσθη τὸ μυστήριον τοῦ Θεοῦ, ὡς εὐηγγέλισε τοὺς δούλους αὐτοῦ τοὺς προφήτας. 8 Καὶ ἡ φωνὴ ἣν ἤκουσα ἐκ τοῦ οὐρανοῦ, πάλιν λαλοῦσα μετ' ἐμοῦ καὶ λέγουσα• Ὕπαγε λάβε τὸ βιβλιδάριον τὸ ἀνεῳγμένον ἐν τῇ χειρὶ τοῦ ἀγγέλου τοῦ ἑστῶτος ἐπὶ τῆς θαλάσσης καὶ ἐπὶ τῆς γῆς. 9 καὶ ἀπῆλθα πρὸς τὸν ἄγγελον, λέγων αὐτῷ δοῦναί μοι τὸ βιβλιδάριον. καὶ λέγει μοι• Λάβε καὶ κατάφαγε αὐτό, καὶ πικρανεῖ σου τὴν κοιλίαν, ἀλλ' ἐν τῷ στόματί σου ἔσται γλυκὺ ὡς μέλι. 10 καὶ ἔλαβον τὸ βιβλίον ἐκ τῆς χειρὸς τοῦ ἀγγέλου καὶ κατέφαγον αὐτό, καὶ ἦν ἐν τῷ στόματί μου ὡς μέλι γλυκύ• καὶ ὅτε ἔφαγον αὐτό, ἐπικράνθη ἡ κοιλία μου. 11 καὶ λέγουσί μοι• Δεῖ σε πάλιν προφητεῦσαι ἐπὶ λαοῖς καὶ ἔθνεσι καὶ γλώσσαις καὶ βασιλεῦσι πολλοῖς......"
"6 Καὶ εἶδον ἄλλον ἄγγελον πετόμενον ἐν μεσουρανήματι, ἔχοντα εὐαγγέλιον αἰώνιον εὐαγγελίσαι ἐπὶ τοὺς καθημένους ἐπὶ τῆς γῆς καὶ ἐπὶ πᾶν ἔθνος καὶ φυλὴν καὶ γλῶσσαν καὶ λαόν, 7 λέγων ἐν φωνῇ μεγάλῃ• Φοβήθητε τὸν Κύριον καὶ δότε αὐτῷ δόξαν, ὅτι ἦλθεν ἡ ὥρα τῆς κρίσεως αὐτοῦ, καὶ προσκυνήσατε τῷ ποιήσαντι τὸν οὐρανὸν καὶ τὴν γῆν καὶ τὴν θάλασσαν καὶ πηγὰς ὑδάτων."

Αυτά σας γράφω, φίλοι αγαπητοί καθότι πολλοί πλανώνται και πλανούν και μόνο από ψυχικά πάθη ορμώμενοι, πάθη όπως η υπερηφανεία και η έπαρσις…
Προσέχετε από τούτους ότι θέλουν οφελήσει τον διάβολο και δεν δουλεύουσι δια τον Χριστόν…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 19:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Δηλαδή ρε παιδιά περιμένουμε κατι τον Μάρτη-Απρίλη ή τον Αύγουστο του 2008??

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2460938
Maintained by Digital Alchemy