ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 XA
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:14:21  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
το ίδιο μίσος που εγραψες το βιβλίο κατα του χριστιανισμού, εκει βασίστηκες, ( σεΜΙσος), και είσαι γεμάτος, όπως όλοι αυτοι της ΧΑυγης, όχι αγάπη για τη χώρα σας....αυτα είναι για κατανάλωση.

Το βιβλίο μου είναι ιστορική μελέτη και βασίζεται σε ιστορικά στοιχεία. Ούτε μίσος ούτε αγάπη. Απλή ιστορική μελέτη είναι. Φυσικά, μπορείς να παραθέσεις όποια αντεπιχειρήματα θέλεις, αντί να κραυγάζεις σαν τη Λουκά.

quote:
Γιατι οι κουκουλοφόροι να μην είναι της χρυσής αυγής προβοκατωρες?

Γιατί αν βγαίνει ένα ένταλμα σύλληψης σε 10 λεπτά και οργανώνεται ανθρωποκυνηγητό σε όλη την Αττική για ένα ποτήρι νερό, έναν κουκουλοφόρο που τα σπάει και ήταν "Χρυσή Αυγή" θα τον εκτελούσαν επί τόπου. Άσε που οι κουκουλοφόροι ήταν όργανα του παρακράτους και παρακράτος μπορεί να είναι μόνον όποιος είναι σχετικός με το κράτος και το σύστημα.

quote:
Τη γερμανική σημαία είδα να καίνε

Μικρή μνήμη έχεις. Ρίξε μια ματιά στα έργα αυτών που υπερασπίζεσαι από τα γεγονότα του Πολυτεχνείου το '95. Το κάψιμο της σημαίας φαίνεται
από το 0:50 και μετά.

Εναλλακτικά μπορείς να δεις εδώ.

quote:
Ο αναρχιαμος, δεν είναι δημοκρατία, και μην μπερδευεις καταστάσεις.

Ο "αναρχισμός" σκότωσε τις 4 γυναίκες και η δημοκρατία έβαλε την υπόθεση στο αρχείο. Καλή συνεργασία, δεν μπορείς να πεις. "Κράτα με να σε κρατώ ν' ανεβούμε στο βουνό"

quote:
Αν τους άφησαν, είναι μη λειτουργικη δημοκρατία.

Η δημοκρατία αυτή είναι λειτουργικότατη. Αρκεί να είσαι μέλος του συστήματος. Σχετικό βίντεο.

quote:
Στην διδάκτορα ως γνωστο δεν συλλαμβάνονται και αφήνονται ελεύθεροι, μα και να μην έχουν κάνει ληστείες, συλλαμβάνονται και εκτελούνται! Σε όλες τις διδακτοριες συμβαίνει κατα συρροή.

Δεν γνωρίζω τι γίνεται στις "διδακτορίες." Στις δικτατορίες πάντως γίνονται αυτά ακριβώς που γίνονται και στις "δημοκρατίες."

Να, δες μια σύγκριση:

quote:
Τι λες ρε μακεδονα. Δίλ ιταλια Γαλλία Γερμανία Ευρώπη γενικα, δεν έχει λαθρομετανάστες?

Για την Ελλάδα μίλησα. Για τις υπόλοιπες χώρες δεν μ'απασχολεί.

quote:
Αυτοί που τα λεηλάτησαν να δικαστούν.

Πώς να δικαστούν αφού η δημοκρατία φρόντισε να τους απαλλάξει και να παραγράψει τα αδικήματά τους;

Πώς να δικαστούν όταν τα εγκλήματα των πολιτικών εξετάζονται από τη Βουλή (δηλαδή από τους συνενόχους τους);

Τώρα καταλαβαίνεις τι λες ή τα λες απλά και μόνο για να πεις κάτι;

quote:
Είναι φασισμός, αυθαδεις, δηληλια, μέσα στη δημοκρατία.

Με τα χαζά που γράφεις παραπάνω, πρέπει να ανήκεις στη μειοψηφία που το καταδικάζει.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Μάθε καταρχήν την χρήση του Quote.
Τόσες φορές την έχουνε εξηγήσει εδώ μέσα, αν επιμένεις να κάνεις του κεφαλιού σου πάω πάσο...

Υποστηρίζω πως στην κατάσταση που έχουμε φτάσει ξεχειλίζουμε από οργή και μόνο με Βία μπορεί να υπάρξει εκτόνωση. Αυτή είναι η άποψή μου.

Δεν διακατέχομαι από καμμία ξενοφοβία, αλλού αυτά τα κλισέ. Σου επαναλαμβάνω η γυναίκα μου και ένα μεγάλο μέρος του κύκλου μου είναι αλλοδαποί. Συναναστρέφομαι - έστω και διαδικτυακά - αλλοδαπούς κάθε μέρα, είναι μέρος της δουλειάς μου. Δεν έχω κανένα ενδοισμό να ζήσω σε οποιαδήποτε χώρα του κόσμου, απλά δεν θα επέλεγα με τίποτα μουσουλμανική χώρα. Γι'αυτό και όσο περνάει από το χέρι μου, δεν θα επιτρέψω τον εξισλαμισμό της χώρας μου.

Πάμε παρακάτω...

Να το χέσω το προνόμοιο της ψήφου μου όταν κυριαρχεί το παρακράτος. Ψήφισα για πρ.ωτη φορά ένα κόμμα που πήγε να ξηλώσει το κράτος ΠΑΣΟΚ. ΤΟΙ αποτέλεσμα ήτανε να πέσει η κυβέρνση με συνοπτικές διαδικασίες έχοντας απένταντί του το γ**μενο συνδικαΛΗΣΤΙΚΟ κατεστημένο και την βαρωνεία των ΜΜΕ. Ας μην μπούμε σε λεπτομέριες, όσοι τα ζήσαμε τα θυμόμαστε, εκτός και εσύ απολάμβανες να ατενίζεις την Lila Pause στα πράσινα λιβάδιαν των Άλπεων...

Δεν με ενδιαφέρει η κατάληση του πολιτεύματος αν πρόκειται την χώρα να την τρέξουνε άξιοι άνθρωποι που θα μας βτγάλουνβε από την στενοπό. Είναι ψευδαίσθηση αν πιστεύει κάποιος πως κατεστημένα 30+ ετών θα αποδεχτούν μια υγιή κατάστυαση σε αυτό τον τόπο, θα αποδεχτούν τάξη και αφάλεια - δεν μποροπυν να συμβιώσουν σε αυτή την κατάσταση. Οπότε ας γίνει με την ΒΙΑ.

Τι πανεπιστημιακό άσυλο και μαλακίες, ντου αμέσως μέσα στα εκαιδευτικά ιδρύματα, σύλληψη και απέλαση όλων των λαθρομεταναστών που τα έχουνε κάνει αποθήκων κλοπιμαίων, ταυτοποίηση και ξεκαθάρισμα όλων των άπλυτων εκεί μέσα που μου το παίζουν φοιτητές και έχουν τα ορμητήριά τους για να εγκληματούν κατά της δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας όποτε τους κ***νει.

Ο Άκης και η Μαρία Αντουτανέτα του έπρεπε ΗΔΗ να έχουν κυρηχθεί ένοχοι εσχάτης προδοσίας και να εφαρμοστεί η εσχάτρη των ποινών. Κόσμος αυτοκτονεί κάθε μέρα μην αντέχοντας τα χρέη και η άλλη η καριόλα μου αγόραζε κορδόνι για τον καναπέ της αξίας 5000 ευρώ !!!!

Συλαμβάνεσαι για φθορά περιουσίας ????
Αποτίμηση της ζημιάς και καταναγκαστική εργασία μέχρι πλήρους εξόφλησής της και όχι να μου συλαμβάνονται και να έρχεται η κάθε Κούρτοβικ και να θέτει ζήτημα πολιτικής δίωξης.

ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΠΙΑ !!!!!!

Αν το τίμημα της ελευθερίας μου να εκφράζομαι όπως εγώ γουστάρω, είναι αυτό που βιώνω στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ μου, τότε δεν έχω καμμία αντίρρηση να το βουλώσω. Και που μιλάμε τι γίνεται τελικά ?????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

Για να γελάσουμε και λίγο... : Η δημοκρατία κατά το δοκούν ή οχλοκρατία; ...
Απίστευτο και όμως Ελληνικό Λαθρομετανάστες Πακιστανοί απαίτησαν με πορεία τους να κλείσουν τα γραφεία της Χρυσής Αυγής στην Χαλκίδα ...




Ναι, ρε! Οι λαθρομεταναστες σε πειράζουν!!! οι σκελετωμένοι που πουλάνε ρολογια και καθαριζουν τζαμια! ΟΧΙ ΟΙ ΓΡΑΒΑΤΩΜΕΝΟΙ ΚΥΡΗΛΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.
Το χρωμα τους σας ενοχλει;

Ναι ρε! Αυτοί σας εξουσιαζουν που δεν έχουν να φάνε. Αυτοί τα φαγανε! Αυτοι φτιαχνουν νομους, αυτοι σας ξεπουλανε. Αυτοι αποφασίζουν για σας.

Εχετε γνωρίσει ποτε χρυσαυγίτη; όχι τωρα σαν υποψήφιοι ψηφοφοροι τους!

Έχετε πραγματικά! ΓΝΩΡΙΣΕΙ κανέναν;;;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:21:17  Εμφάνιση Προφίλ
doctor

quote:
Με το να βαράς σαν σάκο του μποξ μια δημοσιογράφο

Κάτσε ρε ντόκτορ. Από πότε το χαστούκι έγινε ίδιο με το σάκο του μποξ; Σύνελθε.

Άλλωστε, αν πρέπει να χτυπήσεις κάποιον αυτός ή πολιτικός θα είναι ή δημοσιογράφος. Γιατί κανείς πολιτικός δεν θα έκλεβε αν δεν υπηρχαν οι πρόθυμοι δημοσιογράφοι που όχι μόνο τον κάλυπταν αλλά και τον δικαιολογούσαν.

quote:
που τουλάχιστον μιλάει για διάφορα απο αυτά τα οποία αναφέρεις, απλά αποδεικνύεις ότι είσαι και εσύ στο ίδιο χαμηλό επίπεδο με όλους τους υπόλοιπους.

"Με τους καλούς είμαι καλός και με τις λέρες, λέρα", έλεγε ο πατέρας μου ο παπάς.

Για κάποια που δεν έχει σεβαστεί ποτέ συνομιλητή της, που χυδαιολογεί ακατάπαυστα στον αέρα, που βρίζει όποιον δεν συμφωνεί μαζί της, που δεν αφήνει κανένα να μιλήσει και που της παρέχεται απεριόριστη ασυλία από τους συναδέλφους της δημοσιογράφους, θα έλεγα ότι εισέπραξε αυτό που της άξιζε.

Για να μεταφέρω και την άποψη ενός μεγαλοστελέχους της ΝΔ και πολύ φίλου μου, "έπρεπε να το κάνει κάποιος".

Αυτό όμως που έκανε εντύπωση ήταν η αντιμετώπιση του Παπαδάκη, ο οποίος αντιμετώπισε τον Κασιδιάρη σαν κατσαρίδα: Από μακριά και τσιρίζοντας!


macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
macedon έχεις δει σε πορείες τα φασιστακια με κράνοι μαζί με τα ματ!
έχεις δει απο κλούβα να βγαίνουν "μασκαρεμένους" με μαυρα ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ με λοστους να δεις που πηγαίνουν και τι κάνουν;;;

μιλάς πολύ και φαινεται ότι ξέρεις πολύ λίγα

έχεις γνωρίσει αναρχικους;
έχεις μιλήσει μαζί τους;

έχεις γνωρίσει χρυσαυγίτες, όχι αυτους που βγαίνουν στην τηλεοραση ή αυτούς που θα σου πουλήσουν αυτά που θες να ακουσειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Αν είχε μείνει στο να ρίξει το ποτήρι με το νερό, προσωπικά θα του έλεγα και μπράβο αλλά αυτός ξέφυγε. Ξέφυγε λόγω ψυχής, όχι λόγω της στιγμής.

Αν είσαι εκπαιδευμένο γαϊδούρι μένεις στο φρασεολόγιο....
Ειδικότητα των ελληνικών κομμάτων....

Αν είσαι ένας καθημερινός άνθρωπος, η υπομονή σου εξαντλήται και το μάτι σου θολώνει. Ειδικά αν έχεις φορτώσει, είσαι έτοιμος να αποχωρήσεις και σε χτυπάνε βρίζοντάς σε παράλληλα (έστω και με εφημερίδα). Ίσως γι'αυτό τελικά η Χ.Α. έχει απήχηση στον κόσμο, δεν νομίζω πως 500000 Έλληνες γίνανε ξαφνικά Ναζί (όπως συμφέρει κάποιος να υποστηρίζουν).

Προσέξτε απλά το ύφος της Δούρου μετά το μπουγέλο.
ΕΤΣΙ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ !!!!
Να τους χαίρεστε......

Edited by - KERRY KING on 09/06/2012 13:29:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:32:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ναι, ρε! Οι λαθρομεταναστες σε πειράζουν!!! οι σκελετωμένοι που πουλάνε ρολογια και καθαριζουν τζαμια! ΟΧΙ ΟΙ ΓΡΑΒΑΤΩΜΕΝΟΙ ΚΥΡΗΛΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.
Το χρωμα τους σας ενοχλει;

Ναι ρε! Αυτοί σας εξουσιαζουν που δεν έχουν να φάνε. Αυτοί τα φαγανε! Αυτοι φτιαχνουν νομους, αυτοι σας ξεπουλανε. Αυτοι αποφασίζουν για σας.

Εχετε γνωρίσει ποτε χρυσαυγίτη; όχι τωρα σαν υποψήφιοι ψηφοφοροι τους!

Έχετε πραγματικά! ΓΝΩΡΙΣΕΙ κανέναν;;;


Ούπς!
μας την έπεσαν "δημοκράτες"!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 13:59:44  Εμφάνιση Προφίλ
καλέ κυρία μην μας ρίξεις μολοτοφ και μας κάψεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 14:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ

Το βιβλίο μου είναι ιστορική μελέτη και βασίζεται σε ιστορικά στοιχεία. Ούτε μίσος ούτε αγάπη. Απλή ιστορική μελέτη είναι. Φυσικά, μπορείς να παραθέσεις όποια αντεπιχειρήματα θέλεις, αντί να κραυγάζεις σαν τη Λουκά.
..........

Το τι είναι το βιβλίο σου μακεδον δεν το ξέρω, μα απο ότι έθεσε το μέλος Πάνος, (αλλου€  πολυ αντιγραφή βλέπω απο μελέτη και ιστορικά στοιχεία άλλων. 
Τώρα για το ποιος κραυγάζει σαν την Λουκά, μάλλον δεν κατάλαβες πως αυτός είσαι εσυ, όχι εγω, εσυ καίγεται για την χρυση αυγή, όχι ο Πλατωνας.

Μακεδον
Γιατί αν βγαίνει ένα ένταλμα σύλληψης σε 10 λεπτά και οργανώνεται ανθρωποκυνηγητό σε όλη την Αττική για ένα ποτήρι νερό, έναν κουκουλοφόρο που τα σπάει και ήταν "Χρυσή Αυγή" θα τον εκτελούσαν επί τόπου. Άσε που οι κουκουλοφόροι ήταν όργανα του παρακράτους και παρακράτος μπορεί να είναι μόνον όποιος είναι σχετικός με το κράτος και το σύστημα.
........

Καλα πλάκα κανείς? γράφεις νερο και χαστούκι, που αν την έπαιρνε ένα γεμάτο,μια λέγαμε τυφλά να χει ο κασιους κλευ. 

Μακεδον
Μικρή μνήμη έχεις. Ρίξε μια ματιά στα έργα αυτών που υπερασπίζεσαι από τα γεγονότα του Πολυτεχνείου το '95. Το κάψιμο της σημαίας φαίνεται 
από το 0:50 και μετά.
,.........

Δεν το είχα δει, μα η δημοκρατία είναι αυτη που εισβάλει και συλλαμβάνει, και οδηγει στο τμημα, όχι οι ταραξίες. 

Ο αναρχιαμος, δεν είναι δημοκρατία, και μην μπερδευεις καταστάσεις.
Ο "αναρχισμός" σκότωσε τις 4 γυναίκες και η δημοκρατία έβαλε την υπόθεση στο αρχείο. Καλή συνεργασία, δεν μπορείς να πεις. "Κράτα με να σε κρατώ ν' ανεβούμε στο βουνό"
............
Μακεδονα ανήκει σε κάτι που δεν λέειουργει. Αντι να με μπερδευεις με αναρχικοαριστερους, καλο είναι να καταγγελεις το γεγονός, δημόσια. Δεν εχω πρόβλημα για αυτο.

Μακεδονα
Δεν γνωρίζω τι γίνεται στις "διδακτορίες." Στις δικτατορίες πάντως γίνονται αυτά ακριβώς που γίνονται και στις "δημοκρατίες."
........
Έλα τώρα. Εδω ανακαλύψες πως δεν υπήρξε Χριστός, αλλου μας εγραψες πως δεν υπήρξαν ναζί, νταχαου, εκτελέσεις, νεκροί...

Τελικά αρχίζω να διαβλέπω στρουθοκαμιλισμο και αλλάζονια, (την ψυχοπαθεια σου θα την δεις στη συνέχεια)

Μακεδονας
Για την Ελλάδα μίλησα. Για τις υπόλοιπες χώρες δεν μ'απασχολεί.
..........

Μπά εδω μου κανείς μάθημα συνέχεια για εθνικισμο, και εκει που εφαρμόστηκε και προκάλεσε εκκ. Νεκρούς μακεδονα δεν σε ενδιαφέρει? 
Δεν σε ενδιαφέρει μακεδονα που το σύστημα της Χ.Α εξυμνεί τον φασισμό και το Ναζισμο, όταν και στα δυο κράτη (ιταλια Γερμανία) τόσο ο φασισμός όσο και ο ναζισμος είναι απαγορευμένα? δημόσια δεν μπορείς να μιλήσεις! Ε τότε αν δεν είσαι ψυχακιας είσαι διανοούμενος βλάκας, (η πολυμαθεια δεν δηλώνει Σοφια, κατα ηράκλειτο)

Μακεδονας
Πώς να δικαστούν αφού η δημοκρατία φρόντισε να τους απαλλάξει και να παραγράψει τα αδικήματά τους;
..........

Είπαμε μακεδονα, η δημοκρατία δεν λειτουργει σωστα στην Ελλάδα. Δεν την έχω σαν παράδειγμα, μη με παρεξηγήσεις κιόλας, μα κάτι πρόεδροι και κάτι σκάνδαλα στην Αμερική, δεν πέραστηκαν χωρίς να πέσουν κεφαλιά. 

Μακεδονα
Πώς να δικαστούν όταν τα εγκλήματα των πολιτικών εξετάζονται από τη Βουλή (δηλαδή από τους συνενόχους τους);
..................

Τα ίδια συμβαίνουν και στην ιταλια μακεδονα. Ειλικρινά δεν έχεις άδικο σε αυτο, μα απο το να περάσω και να υποστείριζω ένα φίλο πόλεμο ηλίθιο, δεν γίνεται.

Μακεδόνας
Τώρα καταλαβαίνεις τι λες ή τα λες απλά και μόνο για να πεις κάτι;
............
Τώρα καταλαβαίνεις πως είσαι ποτίσμενος και μόνο, και η λογικη σου παει περίπατο?

Μακεδόνας
Με τα χαζά που γράφεις παραπάνω, πρέπει να ανήκεις στη μειοψηφία που το καταδικάζει. 
..............

Με τη χαζομαρα που διακατέχει καθε υποψήφιο εθνικιστικού καθεστώτος όπως η Χ.Α, άξιζεις την αδιαφορία μου και μόνο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 14:10:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Άλλωστε, αν πρέπει να χτυπήσεις κάποιον αυτός ή πολιτικός θα είναι ή δημοσιογράφος. Γιατί κανείς πολιτικός δεν θα έκλεβε αν δεν υπηρχαν οι πρόθυμοι δημοσιογράφοι που όχι μόνο τον κάλυπταν αλλά και τον δικαιολογούσαν.

Προφανώς,
στο σημερινό μιντιοκρατούμενο πολιτικό σκηνικό αυτοί οι 2 είναι οι ultimate στόχοι, και φυσικά όχι ο μπακάλης της γειτονιάς (εκτός αν μας έκλεψε στα ρέστα ή την έπεσε στη γκόμενά μας...)

quote:

έχεις γνωρίσει χρυσαυγίτες, όχι αυτους που βγαίνουν στην τηλεοραση ή αυτούς που θα σου πουλήσουν αυτά που θες να ακουσεις

Δεδηλωμένους Χ.Α. έχει τύχει να γνωρίσω 2.(κρυφούς δεν ξέρω πόσους...)
Εναν συνομήλικό μου αστυνομικό (της Σχολής) και έναν άλλον που ήταν γιος και ανιψιός Αστυνομικών (κάτι συμπτώσεις ε?)
Η άποψή μου γι'αυτούς? "Καλά παιδιά" απλώς με λίγο υπερτονισμένη προσήλωση στο Πατρίς-Θρησκεία-Οικογένεια.
Αλλά προς τι η ερώτηξις?
Δηλαδή τι θα γίνει αν γνωρίζουμε προσωπικά ή δεν γνωρίζουμε?
Δεν βλέπουμε γύρω μας? Δεν ακούμε? Δεν διαβάζουμε?

Μου θυμίζεις μια παλιά κουβέντα που είχα με ένα φίλο κάποτε (προ του 2000) όταν έβριζε όπου βρισκόταν κι όπου στεκόταν το ΠΑΣΟΚ, και ήτανε ΝΔ μέχρι το κόκκαλο καθώς έλεγε...

Του λέω προς τι αυτός ο φανατισμός? Γιατί τόσο μένος υπέρ των μεν και τόση λατρεία υπέρ των δε?
Και η απάντησή του, αν και ήταν μορφωμένος άνθρωπος (γι'αυτό με άφησε Παυλόπουλο τότε!)...
Έλα μωρέ δεν βλέπεις αυτούς τους ΠΑΣΟΚατζήδες, λεχρίτες, αξύριστους, είναι αυτοί σοβαροί άνθρωποι για πολιτική και κυβέρνηση?

Δηλαδή το μόνο του πρόβλημα ήταν το εμφανισιακό/παρουσιαστικό....
Δηλαδή πόσο πιο επιφανειακά κριτήρια μπορεί να έχει κανείς?
Αντί να κοιτάει ο κόσμος προγράμματα και έργο, ....κόβει φάτσες....

quote:
"Με τους καλούς είμαι καλός και με τις λέρες, λέρα", έλεγε ο πατέρας μου ο παπάς.

Ορθή και "αρχαιοελληνική" στάση θα έλεγα. (Διότι υποτίθεται στη Χριστιανική άποψη, αν ήταν και παπάς που λές ο πατέρας σου, κανονικά στις λέρες θα έπρεπε να ...γυρίσει και το άλλο μάγουλο....)

quote:
Ναι, ρε! Οι λαθρομεταναστες σε πειράζουν!!! οι σκελετωμένοι που πουλάνε ρολογια και καθαριζουν τζαμια! ΟΧΙ ΟΙ ΓΡΑΒΑΤΩΜΕΝΟΙ ΚΥΡΗΛΑΔΕΣ ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.
Το χρωμα τους σας ενοχλει;

Και οι δυο μας κατηγορίες που λες μας πειράζουν.

Οι μεν γιατί βρίσκονται ΛΑΘΡΑΙΑ (πόσες φορές θα το πούμε αυτό???) καιο όχι γιατί είναι μαύροι ή πουλάνε ρολόγια....

Και οι δε γιατί με τις πράξεις τους κάνανε μια ολόκληρη χώρα να βολοδερνει υπερχρεωμένη, και τον καθενα από μας φτωχότερο, άνεργο ή μετανάστη (αν δεν μας αυτοκτόνησαν ήδη).


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 14:25:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
quote:

έχεις γνωρίσει χρυσαυγίτες, όχι αυτους που βγαίνουν στην τηλεοραση ή αυτούς που θα σου πουλήσουν αυτά που θες να ακουσεις

Δηλαδή το μόνο του πρόβλημα ήταν το εμφανισιακό/παρουσιαστικό....
Δηλαδή πόσο πιο επιφανειακά κριτήρια μπορεί να έχει κανείς?
Αντί να κοιτάει ο κόσμος προγράμματα και έργο, ....κόβει φάτσες....
quote]

Ναι καλα! Για την εμφανισιακο/παρουσιαστικό μιλάω! Έτσι κρίνω τους ανθρωπους να' σαι σιγουρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 14:43:02  Εμφάνιση Προφίλ
nays

quote:
macedon έχεις δει σε πορείες τα φασιστακια με κράνοι μαζί με τα ματ!
έχεις δει απο κλούβα να βγαίνουν "μασκαρεμένους" με μαυρα ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΥΣ με λοστους να δεις που πηγαίνουν και τι κάνουν;;;

Βεβαίως. Τους έχω δει να βγαίνουν από τις κλούβες, να συνομιλούν με αστυνομικούς, να δέρνουν αθώους πολίτες και να καίνε μαγαζιά και τράπεζες.

Είναι οι γνωστοί παρακρατικοί που διευκολύνουν τη διάλυση των συγκεντρώσεων κατά του πολιτικού κατεστημένου. Οι άνθρωποι του ίδιου του κράτους.

quote:
μιλάς πολύ και φαινεται ότι ξέρεις πολύ λίγα

Ίσως να συμβαίνει κι αυτό. Εσύ που ξέρεις πολλά, μπορείς να μας διαφωτίσεις;

quote:
έχεις γνωρίσει αναρχικους;
έχεις μιλήσει μαζί τους;

Και γνώρισα και πλακώθηκα μαζί τους. Για συνομιλίες δεν θυμάμαι να έκανα. Δεν μας έπαιρνε ο χρόνος.

quote:
έχεις γνωρίσει χρυσαυγίτες, όχι αυτους που βγαίνουν στην τηλεοραση ή αυτούς που θα σου πουλήσουν αυτά που θες να ακουσεις

Ουουου.... όσους θέλεις. Από το 1982 τους ξέρω. Εσύ, πότε τους γνώρισες;

quote:
Για την εμφανισιακο/παρουσιαστικό μιλάω! Έτσι κρίνω τους ανθρωπους να' σαι σιγουρος.

Είμαι.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 15:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αυτό το φρούτο, ήτανε αρχικά στις λίστες του ΣΥΡΙΖΑ στην Α΄ Αθήνας :

http://www.youtube.com/watch?v=tLdUsANz1W4

Για κάποιους που μιλάνε για το αυγό του φιδιού....

Αλήθεια, εισαγγελέας εδώ δεν παίζει ???

Edited by - KERRY KING on 09/06/2012 15:07:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 15:07:14  Εμφάνιση Προφίλ
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Το τι είναι το βιβλίο σου μακεδον δεν το ξέρω

Επειδή εξέφρασες άποψη για το περιεχόμενό του, γι'αυτό το ανάφερα. Βέβαια έχω συνηθίσει στους βλάκες που κρίνουν το βιβλίο μου χωρίς να το έχουν διαβάσει, οπότε δεν παρεξηγήθηκα. Σ' έβαλα μαζί με τους άλλους.

quote:
μα απο ότι έθεσε το μέλος Πάνος, (αλλου€ πολυ αντιγραφή βλέπω απο μελέτη και ιστορικά στοιχεία άλλων.

Ούτε ο Πάνος το διάβασε. Επίσης, είναι αλήθεια, πως στηρίχτηκα πάνω σε ιστορικά στοιχεία άλλων, γιατί τον πρώτο αιώνα ήμουν μικρός και δεν θυμάμαι καλά τα γεγονότα.

quote:
Δεν το είχα δει, μα η δημοκρατία είναι αυτη που εισβάλει και συλλαμβάνει, και οδηγει στο τμημα, όχι οι ταραξίες.

Ναι, όλοι έχουμε δει τις ... χιλιάδες κουκουλοφόρους που συνελήφθηκαν, δικάστηκαν και καταδικάστηκαν. Ποιός θα τους συλλάβει βρε αφού είναι όργανα του κράτους ή γιοι αριστερών βουλευτών;

quote:
Έλα τώρα. Εδω ανακαλύψες πως δεν υπήρξε Χριστός

Είμαι σίγουρος πως θα μας παραθέσεις τα ατράνταχτα στοιχεία που θα μας οδηγήσουν σε άλλα συμπεράσματα.

quote:
αλλου μας εγραψες πως δεν υπήρξαν ναζί, νταχαου, εκτελέσεις, νεκροί...

Το τί έγραψα, το τί διάβασες και το τι κατάλαβες δεν συμπίπτουν απαραίτητα μεταξύ τους.

quote:
την ψυχοπαθεια σου θα την δεις στη συνέχεια

Α, θα χαρώ πολύ να με ψυχαναλύσεις. Κάντο όμως προσεκτικά γιατί εδώ μέσα, όταν κάποιος αποκαλεί "ψυχοπαθή" κάποιον άλλο, είναι προσβολή.

quote:
Μπά εδω μου κανείς μάθημα συνέχεια για εθνικισμο, και εκει που εφαρμόστηκε και προκάλεσε εκκ. Νεκρούς μακεδονα δεν σε ενδιαφέρει?

Επειδή μίλησες για "ψυχοπάθεια":

Με ρωτάς αν υπάρχουν λαθρομετανάστες σε άλλα κράτη.
Σου απαντώ πως δεν με ενδιαφέρει.
Και μου λες: μου κανείς μάθημα συνέχεια για εθνικισμο, και εκει που εφαρμόστηκε και προκάλεσε εκκ. Νεκρούς μακεδονα δεν σε ενδιαφέρει?

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟΥ '40;

Α, επίσης δεν σου κάνω κανένα μάθημα για εθνικισμό. Δεν έχω γνώσεις ειδικής αγωγής.

quote:
Δεν σε ενδιαφέρει μακεδονα που το σύστημα της Χ.Α εξυμνεί τον φασισμό και το Ναζισμο

Νόμιζα (απ' αυτά που έγραψες) ότι εξυμνούσε τη δικτατορία. Τελικά θα αποφασίσεις;

quote:
όταν και στα δυο κράτη (ιταλια Γερμανία) τόσο ο φασισμός όσο και ο ναζισμος είναι απαγορευμένα?

Στη Γερμανία είναι απαγορευμένα ΚΑΙ τα εθνικοσοσιαλιστικά κόμματα ΚΑΙ τα κομμουνιστικά (το τελευταίο σας διαφεύγει συνεχώς). Μάλιστα σε 10 χώρες της Ευρώπης είναι απαγορευμένα τα κομμουνιστικά κόμματα (κι αυτό σας διαφεύγει).

Στην Ιταλία δεν είναι κανένα φασιστικό κόμμα απαγορευμένο. Το MSI από το 1946 που το ίδρυσε ο Αλμιράντε μέχρι το 1995 που συγχωνεύτηκε με την Εθνική Συμμαχία, ούτε απαγορευμένο ήταν ούτε παράνομο.

Πολιτική ιστορία από τα μπλεκ μαθαίνεις;

quote:
η δημοκρατία δεν λειτουργει σωστα στην Ελλάδα

Θα μας υποδείξεις μια χώρα που η δημοκρατία λειτουργεί σωστά ή να το βάλω κι αυτό στον κουβά με τα υπόλοιπα χαζά που λες;

quote:
Με τη χαζομαρα που διακατέχει καθε υποψήφιο εθνικιστικού καθεστώτος όπως η Χ.Α, άξιζεις την αδιαφορία μου και μόνο.

Αν μου το κάνεις αυτό θα έχεις την ευγνωμοσύνη μου, γιατί μπορεί να έχει πλάκα να απαντάω σε άτομα με το δικό σου λόγο, αλλά μετά από ένα σημείο καταντάει βαρετό.

Σε καλώ λοιπόν να αδιαφορήσεις αμέσως και δια παντός. Ευχαριστώ

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YUGI-OH
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
462 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 15:19:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
macedon

doctor

quote:
Με το να βαράς σαν σάκο του μποξ μια δημοσιογράφο

Κάτσε ρε ντόκτορ. Από πότε το χαστούκι έγινε ίδιο με το σάκο του μποξ; Σύνελθε.


Καλά χαστούκι δεν το λες...γρήγορες κινήσεις πυγμαχικές αλα μάϊκ τάϊσον τις λες. Καθώς και το σπρωξίδι με εκτόπισμα που παρ'ολίγον να πέσει κάτω η εν λόγω κυρία χάνοντας την ισορροπία της αλλά και το χτύπημα που τη βρήκε στο πρόσωπο, μάλλον παραπέμπουν σε σκηνικό σάκου του μποξ και ρινγκ. Καλό είναι να υπάρχει κατανόηση,ψυχραιμία και νηφαλιότητα, αλλά δεν χρειάζεται να λέγονται και πράγματα που δεν ευσταθούν.
Αλλά, αν και στις μέρες μας άνθρωποι φθάνουν σε σημείο να διαφωνούν και για την ίδια την εικόνα που βλέπουν βαφτίζοντας το ψάρι κρέας, τότε χάνονται τα νοήματα.
Άντε να γράψω κι ένα ωραίο εσωτερικής φιλοσοφίας για να χαλαρώσει λίγο η σκέψη.
Για ποιά εξέλιξη συνειδήσεων της ανθρωπότητας μιλάμε είτε συζητώντας-αναζητώντας σκεπτόμενοι-προβληματιζόμενοι ή παρακαλώντας προσευχόμενοι την όποια θεϊκή ενέργεια;
Jekyll, για ξεσκόνισε λίγο τις θεωρίες στα βιβλία του εσωτερισμού της ανατολικής φιλοσοφίας...τι λένε[οι μύστες] για το παιχνίδι της Δημιουργίας; [ρητορικό]
Το παιχνίδι της Δημιουργίας πάντα ίδιο είναι...αλλά έρχονται στιγμές[όχι το σήριαλ του αντέννα!,πολύ καλό μου άρεσε] που σε κάποια χρονικά άγνωστα φεγγάρια, το παιχνίδι διαλύεται μερικώς ή ολικώς[μαζεύει η <<μάνα>> όπως λένε τα πιτσιρίκια παίζοντας, πάντως δε μαζεύει βώλους ή ελιές ] και ξαναρχίζει απ'την αρχή[απλώνει εκ νέου η <<μάνα>>, πάντως δεν απλώνει τραχανά ] με μικρές ή μεγάλες αναδημιουργίες σε συμπαντικά επίπεδα.
Αλλά αυτή η συζητήση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
Δε χρειάζεται να <<ψυχοπλακώνεται>> κανένας άνθρωπος για το τι κάνει η συμπαντική <<μάνα>>, εκείνη αφήνει το παιχνίδι να εξελίσσεται για πολλά πολλά φεγγάρια άγνωστου χρονικού ορίζοντα για τον άνθρωπο, αλλά αν μπορεί καθένας δίνοντας τον καλύτερο του εαυτό καλό είναι να επικεντρώνεται στο εδώ και τώρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 15:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μακεδονα

Αν μου το κάνεις αυτό θα έχεις την ευγνωμοσύνη μου, γιατί μπορεί να έχει πλάκα να απαντάω σε άτομα με το δικό σου λόγο, αλλά μετά από ένα σημείο καταντάει βαρετό.

Σε καλώ λοιπόν να αδιαφορήσεις αμέσως και δια παντός. Ευχαριστώ
............

Μεγάλη πλάκα έχει αλήθεια μακεδονα, η γύμνια της ψυχης και η εθελοτυφλωσυνη σου.

Μα εσυ δεν το καταλαβαίνεις, γιατι δεν δύνασαι, και να θέλεις.

Το μίσος κυριαρχεί σε σενα, και αυτο θα πληρώσεις μια μέρα, και εδω και αλλου, να το θυμάσαι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 15:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
King
@ΠΛΑΤΩΝΑΣ
Μάθε καταρχήν την χρήση του Quote.
Τόσες φορές την έχουνε εξηγήσει εδώ μέσα, αν επιμένεις να κάνεις του κεφαλιού σου πάω πάσο...
.........
Παλαιότερα έγραφα σωστα και με quote. Τώρα δεν έχω την ευκαιρία, μιας και εργάζομαι και γράφω η με iPhone η με iPad, και με αρκετά λάθη, και δεν μπορω να κάνω εύκολα και edit. Ζητω συγνώμη, αν είναι πρόβλημα για το εσωτερικα, και η Δ.Ο μου πει πως είναι, απλα δεν θα γράψω πια.

King
Υποστηρίζω πως στην κατάσταση που έχουμε φτάσει ξεχειλίζουμε από οργή και μόνο με Βία μπορεί να υπάρξει εκτόνωση. Αυτή είναι η άποψή μου.
.............

Και εγω αυτο Βλέπω, μα συνεχίζω να μιλω σε συνηδεισεις μήπως και αποφευχθεί.

King
Ο Δλκεεν διακατέχομαι από καμμία ξενοφοβία, αλλού αυτά τα κλισέ. Σου επαναλαμβάνω η γυναίκα μου και ένα μεγάλο μέρος του κύκλου μου είναι αλλοδαποί. Συναναστρέφομαι - έστω και διαδικτυακά - αλλοδαπούς κάθε μέρα, είναι μέρος της δουλειάς μου. Δεν έχω κανένα ενδοισμό να ζήσω σε οποιαδήποτε χώρα του κόσμου, απλά δεν θα επέλεγα με τίποτα μουσουλμανική χώρα. Γι'αυτό και όσο περνάει από το χέρι μου, δεν θα επιτρέψω τον εξισλαμισμό της χώρας μου.
.........

Καλα όλα αυτα  φίλε, μα αλλα λες και αλλα ξεστομιζεις. Η τους θέλεις η δεν τους θέλεις. Και εγω καθημερινα βλέπω φερετζεδες, και  ιμαμηδες, άνθρωποι είναι απο πίσω. Τι βλακεία να πολεμισεις, (την ιδεολογία) όχι τα άτομα που γαλουχηθηκαν.


King
Να το χέσω το προνόμοιο της ψήφου μου όταν κυριαρχεί το παρακράτος. Ψήφισα για πρ.ωτη φορά ένα κόμμα που πήγε να ξηλώσει το κράτος ΠΑΣΟΚ. ΤΟΙ αποτέλεσμα ήτανε να πέσει η κυβέρνση με συνοπτικές διαδικασίες έχοντας απένταντί του το γ**μενο συνδικαΛΗΣΤΙΚΟ κατεστημένο και την βαρωνεία των ΜΜΕ. Ας μην μπούμε σε λεπτομέριες, όσοι τα ζήσαμε τα θυμόμαστε, εκτός και εσύ απολάμβανες να ατενίζεις την Lila Pause στα πράσινα λιβάδιαν των Άλπεων...
..............
Δουλεύω πιο πολυ απο τον καθε έλληνα, και στην ηλικία μου θα μπορούσα να ατενίζα τις αλπεις (οχι πωσ δεν το κανω) μα ατενίζω και τα νησιά μας όταν είμαι Ελλάδα, απλα 
Όταν το κάνω δεν θέλω κανένα χαφιε και ανελευθερο, να με σκωτιζει

King
Δεν με ενδιαφέρει η κατάληση του πολιτεύματος αν πρόκειται την χώρα να την τρέξουνε άξιοι άνθρωποι που θα μας βτγάλουνβε από την στενοπό. Είναι ψευδαίσθηση αν πιστεύει κάποιος πως κατεστημένα 30+ ετών θα αποδεχτούν μια υγιή κατάστυαση σε αυτό τον τόπο, θα αποδεχτούν τάξη και αφάλεια - δεν μποροπυν να συμβιώσουν σε αυτή την κατάσταση. Οπότε ας γίνει με την ΒΙΑ.
.............
Δεν ξέρεις τι είναι βία. Έχεις παιδάκια και οικογένεια,σου εύχομαι να μην τη ζήσεις.


 King
Τι πανεπιστημιακό άσυλο και μαλακίες, ντου αμέσως μέσα στα εκαιδευτικά ιδρύματα, σύλληψη και απέλαση όλων των λαθρομεταναστών που τα έχουνε κάνει αποθήκων κλοπιμαίων, ταυτοποίηση και ξεκαθάρισμα όλων των άπλυτων εκεί μέσα που μου το παίζουν φοιτητές και έχουν τα ορμητήριά τους για να εγκληματούν κατά της δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας όποτε τους κ***νει.

Ο Άκης και η Μαρία Αντουτανέτα του έπρεπε ΗΔΗ να έχουν κυρηχθεί ένοχοι εσχάτης προδοσίας και να εφαρμοστεί η εσχάτρη των ποινών. Κόσμος αυτοκτονεί κάθε μέρα μην αντέχοντας τα χρέη και η άλλη η καριόλα μου αγόραζε κορδόνι για τον καναπέ της αξίας 5000 ευρώ !!!!
..............

Κάτσε ρε king γιατι μπερδεύεσαι λίγο. Αυτοι σε μια δημοκρατία σφαιτερησθηκαν συνελήφθησαν και κουτσά στραβά θα δικαστούν μια μέρα.

Τώρα αν ο μπουλης της ΧΑ θέλησει να κάνει πόλεμο, όλοι οι φίλο πόλεμοι ζητούν δόξα (αν τους παει καλα, με συνέπειες τραγικές για τους άλλους) δες ιστορία, και σε αυτόν τον πόλεμο χασεις τα παιδιά σου, την οικογένεια σου και ότι έχεις η αγωνίσθηκες να έχεις, θα πεις τι έκανα ο μαλακας που ψήφισμα ΧΑ?

Μα αφου στο λέει τώρα έν ειρήνη, πως θέλει πόλεμο...εσυ τόσο ηλίθιος είσαι να τον εμπιστευθεις? 


King
Αν το τίμημα της ελευθερίας μου να εκφράζομαι όπως εγώ γουστάρω, είναι αυτό που βιώνω στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ μου, τότε δεν έχω καμμία αντίρρηση να το βουλώσω. Και που μιλάμε τι γίνεται τελικά ?????
............

.....ξαναεξετασε τα πιστευω σου, γιατι με τις ιδέες σου, περι ΧΑ ανοίγεις τον τάφο, δικό σου και των παιδιών σου!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nays
Μέλος 2ης Βαθμίδας


255 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 16:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nays
Ναι, macedon εχω γνωρίσει και έχω ζήσει αρρωστημένους αρχομανείς εθνικιστές φασίστες.
Δεν τρομαξα όταν αρχισαν να μιλάνε για το χιτλερ... τρομοκρατήθηκα όταν μου είπε ενας απ' αυτους τα ονειρα του για τον κοσμο και για τους ΤΕΛΕΙΟΥΣ ανθρώπους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 16:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ ΠΛΑΤΩΝΑΣ

quote:
Η τους θέλεις η δεν τους θέλεις. Και εγω καθημερινα βλέπω φερετζεδες, και ιμαμηδες, άνθρωποι είναι απο πίσω.

Δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με τους μετανάστες.
ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΝΣΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ.

Φερετζέδες και Ιμάμηδες αλλού. Όσο περνάει από το χέρι μου θα πολεμάω τον εξισλαμισμό της Ευρώπης. Και όχι, δεν έχω πια καμμία σχέση με θησκείες και εκκλησίες για να προλάβω τυχόν σκέψεις σου...

quote:
δεν θέλω κανένα χαφιε και ανελευθερο, να με σκωτιζει

Και εγώ δεν θέλω κανέναν καριόλη να απειλήσει την οικογένειά μου. Δεν θα αργήσει να συμβεί περιστατικό αντίστοιχο της Παιανίας και να είσαι σίγουρος το ίδιο θα κάναμε ο καθένας μας που θα βρισκόταν στην θέση του παιδιού...

quote:
Δεν ξέρεις τι είναι βία. Έχεις παιδάκια και οικογένεια,σου εύχομαι να μην τη ζήσεις.

Έλα να ζησεις στην σημερινή Ελλάδα και ξαναπές μου αν βιώνουμε βία ή όχι. Από μακριά και πολιτισμένα γίνομαι και εγώ παρατηρητής και κριτής.

quote:
Αυτοι σε μια δημοκρατία σφαιτερησθηκαν συνελήφθησαν και κουτσά στραβά θα δικαστούν μια μέρα.

Την είδα και την δίκη του Ανδρέα....
Για μια ψήφο την σκαπούλαρε και μετά ξαναβγήκε θρια,βευτής να μας ξανακυβερνήσει... Κατέστρεψε το μέλλον μίας χώρας και υπάρχουν ζώα που τον αποκαλούνε και αείμνηστο....

Να πιάσουμε και άλλους ???
Πολιτικούς ??? Επιχειρηματίες ???? Celebrities ????

Όχι φίλε μου, να την χέσω αυτή την δικαιοσύνη.

Όσα ζώα καταχράστηκαν κρατικό χρήμα είναι υπεύθηνα για όλους όσους έχουν αυτοκτονήσει λόγω οικονομικής κρίσης. Είναι υπεύθηνοι για όλους εμάς που μας αρρωσταίνει καθημερινά το άγχος και η ανασφάλεια...

quote:
Μα αφου στο λέει τώρα έν ειρήνη, πως θέλει πόλεμο...εσυ τόσο ηλίθιος είσαι να τον εμπιστευθεις?

Δεν είδα πουθενά στο πρόγραμμα της Χ.Α να μιλάει για πόλεμο...
Αντιθέτως κάποιοι άλλοι δηλώνουν ότι θα ξεβρακωθούμε και θα στηθούμε στους Τούρκους αλλά "θα το ρισκάρουμε"....

Edited by - KERRY KING on 09/06/2012 16:46:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 17:28:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
http://www.sportdog.gr/article/108907/pegan-na-kapsoun-zodanous-pakistanous

Δεν υπάρχουν στοιχεία για το ποιοί ήταν.Μυστήριο.Πώς το είπαμε αυτό? Ά ναι, συνείδηση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 18:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@alex22

Ενω κοιμόντουσαν, πρόλαβαν και τους μετρήσανε....
Και μάλλον φορούσαν κουκούλες....
Μήπως ανάψαν και κανέναν φελγόμενο σταυρό ???

Καλά, θα διαβάζουμε κάθε μέρα τέτοια...
Και στο κάτω-κάτω γιατί οι δράστες να είναι χρυσαυγήτες ???
Το 80% των ελλήνων θεωρεί τους λαθρομετανάστες ανεπιθύμητους....
Και απ'οσο έχω διαβάσει και δει, οι χρυσαυγήτες δεν κρύβονται με κουκούλες.... Κάτι άπλυτοι αντιφα έχουν την κουκούλα στην γκαρνταρόμπα τους... Γιατί λοιπόν να μην είναι μια καλοστημένη προβοκάτσια και με τους πακιστανούς μέσα στο κόλπο ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 18:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
(Τι έχει πάθει το esoterica σήμερα και όλο κολλάει ???)

Edited by - KERRY KING on 09/06/2012 18:03:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 18:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
KERRY KING,ο καθένας πιστεύει ότι θέλει.Πάντως για να λέμε του στραβού το δίκιο και να μήν βλέπουμε και να κρίνουμε μονόπλευρα τα πράγματα,η χρυσή αυγή έχει κάποιες θέσεις που μου αρέσουν και τις σέβομαι και θα ήθελα να τις είχαν και "δημοκράτες" που μας κυβερνάνε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 19:13:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
Εγω δεν συμφωνω με την χρυση αυγη.Συμφωνωμε τις αποψεις του Πλατων για την δημοκρατια ,αλλα να λειτουργησει οπως πρεπει,οχι με 2 μετρα και 2 σταθμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 19:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Ενταξει ούτε εγώ είπα οτι συμφωνώ,απλά υπάρχουν κάποιες θέσεις τις(όπως ο μισθός τους πχ.) που θα έπρεπε να τις είχαν και οι δημοκράτες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 19:57:16  Εμφάνιση Προφίλ
Με νωπό (κυριολεκτικά) ... το νερό,
στα επιμελώς ατημέλητα μαλάκια της
η κα Δούρου ειπε κατι που πέρασε στα ψιλά ...

Ειπε:
"...δεν πάμε βήμα πίσω , απ΄την ιερή σκυτάλη που έχουμε πάρει από το Σύνταγμα* των Κορυσχάδων....."

*(εννοεί ψήφισμα βέβαια, μια και "κυβέρνηση" δεν σχημάτισαν, ευτυχώς, πότε)

Ξέρετε, κάπου εκει γύρω στο '44...

Ρε λες τις 18 του Ιουνίου να έχουμε ξανά Κυβέρνηση του Βουνού ?

απο τη μια οι ΝεοΝΑΖΙστες κι απο την άλλη οι ΝεοΕΑΜιτες

κάπως έτσι στήνετε ένας εμφύλιος
η συνταγή ειναι παγκόσμια γνωστή,
εχεις απο τη μια "πέντε δέκα" ακροαριστερούς (φασίστες)
κι άλλους "πέντε δέκα" ακροδεξιούς (επίσης γνωστό φασισταριο)
και τσουπ ! έτοιμη η συνταγή , για το πως θα καταστρέψεις μια Χωρα...

το Video


κι ύστερα μου λέει εμένα ο Stiv να μην έχω έτοιμο το benelli


Hellas at War

Edited by - AitheroVamon on 09/06/2012 20:00:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 20:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
@ AitheroVamon

Δες και το βιντεο που έχω επισυνάψει στις 15:06 και μετά ελάτε να ξαναμιλήσουμε για το αυγό του φιδιού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 20:07:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ
quote:

Εγω δεν συμφωνω με την χρυση αυγη.Συμφωνωμε τις αποψεις του Πλατων για την δημοκρατια ,αλλα να λειτουργησει οπως πρεπει,οχι με 2 μετρα και 2 σταθμα.



Δεν είναι οι απόψεις μου μόνο Στίβ, και το πως λειτουργει το γνωρίζουμε. Το λάθος της δημοκρατίας είναι πως είναι πολυ χαλαρή, δεν έχει εφαρμοσθεί η αξιοκρατία μα η ρουσφετολογια, τα χαράτσια, τα συμφέροντα του καθε (αντι δημοκράτη) γιατι δεν θεωρώ δημοκράτες κάποιους σαν τον τσοχατζοπουλο, δεν πα να κανες αγώνες, (αγώνες για την τσέπη του είναι) κλέφτης είναι στα ματια όλου του κόσμου. Ξέρεις πόσοι είναι σαν και αυτόν, στον τόπο?

Μα η δυσκολία να γίνει αντιληπτό κάτι, είναι πως άλλοι που σου παρουσιάζονται σαν σωτήρες όπως η ΧΑ, αυτα είναι προσχήματα μέχρι να μπουν στη βουλή, η να πάρουν κάποια δύναμη στα χέρια τους. Είναι σάπια και επικίνδυνη σαν ιδεολογία, γιατι διέπεται απο μίσος, όπως ακριβώς ο χιτλερ, βρίσκουν ένα μέρος λαού απογοητευμένου, για να επιβάλουν μετα χρόνο την αρρώστια τους με καταστροφικα έργα και πράξεις. Δες χιτλερ δες μουσολινη, δες σταλιν,όσο για την χουντα η κατάληξη ήταν η καταστροφη, δες Κύπρος. Και μην νομίζεις πως την επταετία δεν υπήρξαν χουντικοι που σφετερισθηκαν καταστάσεις, γιατι αυτα είναι μόνο ανέκδοτα. Ευχή μου είναι να μένουν έξω απο τη βουλή, γιατι θα τα κάνουν χειρότερα μπουρδελο με τη φασιστικη νοοτροπία της επιβολής της αφθαδειας, και του διατάζουμε.

Δεν είναι τυχαία τα συλλαλητήρια παντού....μακρυα απο φασιιστες. (δεξιούς η αριστερούς)

http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4728096

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 20:27:09  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ειχα προσέξει την ανάρτηση σου KERRY KING
λογο των τεχνικών δυσλειτουργιών...

Ναι, είναι το γνωστό παραλήρημα του Ιφικράτη
τον "έκοψαν" αππο τα ψηφοδέλτια γιατί μάλλον δεν θα είχε χρόνο...
οργανώνει την κυβέρνηση του Βουνού

δανειζόμενος λόγια του ...
απο αυτές τις
"αδιοργανωτες προσωπικές ενέργειες...." ποιος θα γλυτώσει αυτούς δεν μας ειπε ...


Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2012, 20:38:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv
quote:

quote:

Εγω δεν συμφωνω με την χρυση αυγη.Συμφωνωμε τις αποψεις του Πλατων για την δημοκρατια ,αλλα να λειτουργησει οπως πρεπει,οχι με 2 μετρα και 2 σταθμα.



Δεν είναι οι απόψεις μου μόνο Στίβ, και το πως λειτουργει το γνωρίζουμε. Το λάθος της δημοκρατίας είναι πως είναι πολυ χαλαρή, δεν έχει εφαρμοσθεί η αξιοκρατία μα η ρουσφετολογια, τα χαράτσια, τα συμφέροντα του καθε (αντι δημοκράτη) γιατι δεν θεωρώ δημοκράτες κάποιους σαν τον τσοχατζοπουλο, δεν πα να κανες αγώνες, (αγώνες για την τσέπη του είναι) κλέφτης είναι στα ματια όλου του κόσμου. Ξέρεις πόσοι είναι σαν και αυτόν, στον τόπο?

Μα η δυσκολία να γίνει αντιληπτό κάτι, είναι πως άλλοι που σου παρουσιάζονται σαν σωτήρες όπως η ΧΑ, αυτα είναι προσχήματα μέχρι να μπουν στη βουλή, η να πάρουν κάποια δύναμη στα χέρια τους. Είναι σάπια και επικίνδυνη σαν ιδεολογία, γιατι διέπεται απο μίσος, όπως ακριβώς ο χιτλερ, βρίσκουν ένα μέρος λαού απογοητευμένου, για να επιβάλουν μετα χρόνο την αρρώστια τους με καταστροφικα έργα και πράξεις. Δες χιτλερ δες μουσολινη, δες σταλιν,όσο για την χουντα η κατάληξη ήταν η καταστροφη, δες Κύπρος. Και μην νομίζεις πως την επταετία δεν υπήρξαν χουντικοι που σφετερισθηκαν καταστάσεις, γιατι αυτα είναι μόνο ανέκδοτα. Ευχή μου είναι να μένουν έξω απο τη βουλή, γιατι θα τα κάνουν χειρότερα μπουρδελο με τη φασιστικη νοοτροπία της επιβολής της αφθαδειας, και του διατάζουμε.

Δεν είναι τυχαία τα συλλαλητήρια παντού....μακρυα απο φασιιστες. (δεξιούς η αριστερούς)

http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4728096



Πλατων παντα θα υπαρχουν οι επιτηδειοι για την παρτη τους ,οποιο πολιτευμα και να εχουμε .το θεμα ειναι να μην ειναι γενικευμενο.

Μακρια απο καθε ειδους φασισμου απο οπου και αν προερχεται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1884766
Maintained by Digital Alchemy