ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 12:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Πάντως ένα πράγμα μονάχα έχω να πω πάνω σ’ αυτό. Όταν θα είμαστε μαζεμένοι όλοι και θα τα πίνουμε, τον Crucifire θα τον έχουμε δεμένο και κρεμασμένο από ένα δέντρο όπως έκαναν οι Γαλάτες με τον Κακοφωνίξ σε κάθε τους γλέντι. Μόνο αυτή η θέση του αξίζει.


Το φαντάζεσαι ?????


quote:
Καλή μου Gretel, από’δω και πέρα, λέω να τον φωνάζουμε CRUCIFERUM. Τι λες;

(Με βλέπουν που γελάω στο γραφείο και αναρωτιούνται : Μόνος του γελάει ο μ@λάκας ???...)

quote:
Χε χε έτσι κι αλλιώς σα γαλάτικο χωριό είμαστε όπως είπε και μια ξενιτεμένη ψυχή.

Πάντως CRUCIFERUM αν κάνεις τον ψαρά ευχαρίστως κάνω τον σιδερά -και λόγω χρώματος μαλλιών-.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 12:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Επειδή την πρόταση που είχα ρίξει προ ολίγου καιρού περί Viking κρασοκατανύξεως, δεν την ξέχασα, το ΟΚ θα μας το πει ο φίλος μας Kerry King, λόγω του ότι είναι μπαμπάς και έχει υποχρεώσεις.

Φίλοι μου εγώ τέτοια εκδρομή θα είμαι σε θέση να κάνω κατά τον Μάϊο, γιατί

1) Παίζει να πάει η γυναίκα μου με τον πιτσιρικά στην Λετονία. οπότε είμαι free για τέτοιες εξωρμήσεις...

ή

2) Θα μπορώ να έρθω οικογενειακώς αφού θα έχει απογαλακτιστεί ο μικρός και θα είναι και αρκετά μεγάλος πλέον για τέτοιες εκδρομές. Άμα ρωτήσεις φίλε Ntavelis666 και τον JBG τι ιδέα είχα επί αυτού, ίσως να έχεις και να προτείνεις κάτι (ή απλά να μου πείτε ότι σκέφτομαι μ@λακίες ).

Άμα ο Μάιος σας πέφτει μακριά, μην σας κρατάω, είμαι σίγουρος ότι θα βρούμε και άλλες αφορμές να συγκεντρωθούμε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 15:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Κοίτα με βαθιά στα μάτιααααα
στα μάτιαααααααααααααα

ποιά είναι η κυρία; τηλέφωνο έχει;

quote:
λέω να τον φωνάζουμε CRUCIFERUM

αύριο θέλω να μου πει ειληκρινά πόση ώρα βασάνιζες το μυαλό σου [ναι, έχει μείνει λίγο...] για να το πεις αυτό!

κανένα πρόβλημα πάντως, cruciferum, ελληνιστή σιδηρόσταυρος [πως λέμε γαμώσταυρος, έτσι ένα πράγμα]


quote:
Θα μπορώ να έρθω οικογενειακώς αφού θα έχει απογαλακτιστεί ο μικρός και θα είναι και αρκετά μεγάλος πλέον για τέτοιες εκδρομές.

αν πρόκειται να είναι με εμάς... καλύτερα να κλείσει πρώτα τα είκοσι- εικοσιπέντε... γιατί άμα ακούσει τις μαλακίες του νταβέλη [γεια σου ρε brother] στην ευαίσθητη εφηβική ηλικία... άντε γεια!

και που λες ωρε devilish να την κάνουμε την εξόρμηση [ρωτάω λες και δεν ξέρω τι θα πει...]


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 19:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
D.I : «Ώπα!
Τι έγινε, γλύτωσα το ρόλο του Κακοφωνίξ???
Πάλι καλά!!!»

Αμάν βρε Ίνκουβε, τόσο άβολα νιώθεις δηλαδή;;;
Αλλά ξέρω, εσύ φίλε μου χρίζεις ειδικής μεταχείρισης. Λόγω των ακουσμάτων που έχεις και που μερικά απ’ αυτά τα λατρεύω, πρέπει να πάμε σε ένα «ειδικό» μέρος στο Βουνό για μια deep dark κρασοκατάνυξη όπου πίστεψε δεν θα θέλεις να φύγεις ποτέ.

KERRY KING: «Βρε Ntavelis666, θα ακούσεις FOLKEARTH επιτέλους να μα πεις την γνώμη σου ??? Άκου το By The Sword Of My Father και δεν θα χάσεις....»

ΝΑΙ ΦΙΛΕ, ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΘΕΣ!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΕΠΟΣ!!! ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πήγα σήμερα…και το’ χαν πάρει άλλοι…

Όσο για FALKENBACH, τους είχα ακούσει παλιότερα και δεν με είχαν εντυπωσιάσει. Ακούγοντας όμως σήμερα το «HERALDING – THE FIRE BLADE» έριχνα μούντζες στον εαυτό μου. Απίστευτος δίσκος!

KERRY KING: «Τους NORTHER τους έχετε τσεκάρει οι ENSIFERUM φανς ???»

Έλα αδελφέ μου φτιάξε με!!! Φοβερή μπάντα!!! Τα’χω «τσιμπήσει» όλα από δαύτους. Που να ακούσεις τη διασκευή «Τhe Final Countdown»!

Όσο για την κρασοκατάνυξη, κλείσαμε για ΜΑΪΟ. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν θα τα π(ι)ούμε μέχρι τότε!

CRUCIFERUM: ποιά είναι η κυρία; τηλέφωνο έχει;

Ξέχασέ τη. Δεν είναι για την αφεντιά σου.

CRUCIFERUM: «αύριο θέλω να μου πει ειληκρινά πόση ώρα βασάνιζες το μυαλό σου [ναι, έχει μείνει λίγο...] για να το πεις αυτό!»

Και’ γω θέλω πραγματικά να μου πεις πόσο καιρό σου πήρε για να μάθεις ορθογραφία. Τα τελευταία post σου, βγάζουν μάτια αδελφέ!

CRUCIFERUM : «και που λες ωρε devilish να την κάνουμε την εξόρμηση [ρωτάω λες και δεν ξέρω τι θα πει...]»

Αφού ξέρεις τι ρωτάς ωρέ; Μη φοβάσαι, θα φροντίσω να μη μου λαχανιάσεις.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 19:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
KERRY KING: Το φαντάζεσαι ?????

Αν το φαντάζομαι λέει… να, κάπως έτσι…


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 20:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
devilish, θα έλεγα τώρα τίποτα για τη μανούλα σου, αλλά έχει γενέθλεια σήμερα [έλα όλοι "χρόνια πολλά"!]. προσπάθησε εσύ ρε μάπα να γράψεις αυτό που έγραψα εγώ σε 30 δευτερόλεπτα, να δούμε τι θα γράψεις!

και ΝΑΙ, για άλλη μια φορά ο νταβέλης χρησιμοποιεί το μυστικό του όπλο! το photoshop! FEAR HIM !!!!!!!!
έκλασα στο γέλιο μεγάλε
και τι θα πει "γ...ο π...ο jari!!!" ;;;

και επείσης να σου πω ότι από βουνό δε μασάω. σε παίρνω στην αντοχή όποτε θες, κι ας ανεβαίνεις συνέχεια, κι ας μην καπνίζεις. είμαι δέκα χρόνια νεότερος, κι έχω φάει όλη μου τη ζωή στα γυμναστήρια [by the way πρέπει να έρθω καμιά μέρα να σου δείξω πως σηκώνουμε βάρη, που σηκώνεις το 1,5 κιλο και νομίζεις ότι είναι 15κιλο!]

...και μετά από αυτό το ευχάριστο μουσικό διάλλειμα...

ρε παιδιά, πήρα όλη τη δισκογραφία των falkenbach, και τώρα δεν ξέρω τι να ακούσω πρώτο... καμιά συμβουλή;

οι norther, αν και τα έχω όλα, δε μου λένε και πολλά πράγματα... κακά τα ψέματα, ensiferum δεν είναι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 20:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

KERRY KING: Το φαντάζεσαι ?????

Αν το φαντάζομαι λέει… να, κάπως έτσι…


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ



AAAAAAAxα χα χα χα!!! Απίστευτο θα αποθηκευτεί επειγόντως



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 20:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ρε παιδιά, πήρα όλη τη δισκογραφία των falkenbach, και τώρα δεν ξέρω τι να ακούσω πρώτο... καμιά συμβουλή;

...En Their Medh Riki Fara...

Είπαμε στον θρόνο κάθεται ο Quorthon και εκ δεξιόν του πατρός ο αρχάγγελος Μέταθρον ήτοι Vratyas Vakyas.

Παίδες και Κορασσίδες,
μιάς και βρίσκομαι σε βόρεια κλιματα με θερμοκρασία κάτω του μηδενός με πολύ ομίχλη και χιόνι που μάλλον θα έρθει σύντομα ζητώ τις προτάσεις σας για κατάλληλα ακούσματα.

Θέλω να μου προτείνεται ένα δίσκο που να είναι:

A) Κρύος σαν το χιόνι
Β) Μελαγχολικός σαν την ομίχλη
Γ) Ατμοσφαιρικός και χειμωνιάτικος

Από μέταλ ή γκόθικ φυσικά. Για να σας δώ! Βοηθείστε το παλικάρι τον Kircher και έρχονται και Χριστούγεννα.

Περιμένω να διαβάσω προτάσεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 07:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αμάν βρε Ίνκουβε, τόσο άβολα νιώθεις δηλαδή;;;
Αλλά ξέρω, εσύ φίλε μου χρίζεις ειδικής μεταχείρισης. Λόγω των ακουσμάτων που έχεις και που μερικά απ’ αυτά τα λατρεύω, πρέπει να πάμε σε ένα «ειδικό» μέρος στο Βουνό για μια deep dark κρασοκατάνυξη όπου πίστεψε δεν θα θέλεις να φύγεις ποτέ.

Όχι, φίλε!
Εσείς θα νιώσετε άβολα αν αρχίσω να τραγουδάω!
Χεχε!
Πάντως αυτή η deep dark κρασοκατάνυξη που λες είναι άκρως γοητευτική...

Η φωτογραφία που έβαλες είναι απίστευτη!

Βρε KERRY KING, θα σε έριχνα σε τίποτα από Sopor Aeternus αλλά δεν ξέρω κιόλας.
Give us some time...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 09:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ntavelis666 είσαι απίστευτος
Μού'φτιαξες την μέρα φίλε μου, νά΄σαι πάντα καλά....
(Φίλε crucifire πρέπει να ομολογήσεις ότι έκανε φοβερή δουλειά)

Φίλε A. Kircher θυμάμαι πως όταν άκουγα το (Ν)utopia των Graveworm, μου έρχονταν στο νου τα χιονισμένα δάση της Λετονίας και όλα μου φάνταζαν ασπρόμαυρα τρίγύρω μου (οδηγούσα στην παραλιακή εκείνη την στιγμή). Ίσως να ανταποκρίνεται στην αναζήτησή σου, αρκεί να μην σε ενοχλούν τα brutal φωνητικά. Θα σου πρότεινα και το You'll Never Sparkle in Hell των ILDFROST αλλά αυτό πάει στο Dark Ambient....

quote:
Βρε KERRY KING, θα σε έριχνα σε τίποτα από Sopor Aeternus αλλά δεν ξέρω κιόλας.
Give us some time...

???? Δεν σε έπιασα φίλε μου.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 09:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
ρε παιδιά, πήρα όλη τη δισκογραφία των falkenbach, και τώρα δεν ξέρω τι να ακούσω πρώτο... καμιά συμβουλή;

Φίλε crucifire θα συμφωνήσω με τον A. Kircher και θα σου προτείνω να ξεκινήσεις με το ...En Their Medh Riki Fara... και μάλιστα να ξεκινήσεις με το track2 (Heathenpride) με το volume μέχρι εκεί που το αντέχεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 12:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, συγγνώμη για το λάθος!
Εννοούσα τον A. Kircher απλά ήταν το σύνδρομο του πρωϊνού "μυαλό κουρκούτι"!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 13:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
AAAAAAAxα χα χα χα!!! Απίστευτο θα αποθηκευτεί επειγόντως

καλάάάά gretel, και σε συμπαθούσα τόσο πολύ... μπήκες στην άσπρτη λίστα μου...

quote:
Η φωτογραφία που έβαλες είναι απίστευτη!

ναι, ναι...

quote:
Φίλε crucifire πρέπει να ομολογήσεις ότι έκανε φοβερή δουλειά

δε θα μαζευτούμε ρε αλήτες;! θα σας αναγκάσω όλους να ακούσετε το "νινί" επί τέσσερις ώρες, να δω μετά αν θα σας μείνει καθόλου εγκέφαλος!

όσο για σένα νταβέλης... θα τα πούμε το βράδυ. θα σου τσακίσω όσα κόκκαλα είναι ακόμη ολόκληρα και θα σε ταϊσω στα κοράκια του odin, που τόλμησες να πεις ότι ο οντιν θα ευλογούσε ποτέ τη μάνα του μπάσταρδου...

quote:
...En Their Medh Riki Fara... και μάλιστα να ξεκινήσεις με το track2 (Heathenpride) με το volume μέχρι εκεί που το αντέχεις....

η πλάκα είναι ότι αυτό έκανα γιατί ο τίτλος μου κίνησε την περιέργια, αλλά δε θα γράψω γνώμη ακόμα...

kircher, δεν ξέρω γιατί, αλλά καθώς διάβαζα την περιγραφή σου μου ήρθε στο μυαλό [ξανά] το the pagan prosperity των old man's child. σίγουρα το έχεις αφού είναι πανάρχαιο, και, χωρίς να ξέρω γιατί μου φένρει κάτι σε παγωμένα χριστούγεννα. ίσως γιατί το άκουγα πρόπερσυ στολίζοντας το drakkar.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 15:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
καλάάάά gretel, και σε συμπαθούσα τόσο πολύ... μπήκες στην άσπρτη λίστα μου...


Μα και εγώ σε συμπαθώ φίλε μου, γι αυτό προσπαθώ να σε βάλω στον ίσιο δρόμο. Χε χε


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 20:19:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Είσαστε όλοι παιδιά τζιμάνια!

Απλά ήθελα να ακούσω κάτι άλλο από τα λίγα δισκάκια που έχω μαζί μου.

Dying Incubus σου είπα ότι από Sopor Aeternus τα βρήκα όλα; Οπότε τα ακούω μετά μανίας τις τελευταίες μέρες.

quote:
Φίλε A. Kircher θυμάμαι πως όταν άκουγα το (Ν)utopia των Graveworm, μου έρχονταν στο νου τα χιονισμένα δάση της Λετονίας και όλα μου φάνταζαν ασπρόμαυρα τρίγύρω μου (οδηγούσα στην παραλιακή εκείνη την στιγμή). Ίσως να ανταποκρίνεται στην αναζήτησή σου, αρκεί να μην σε ενοχλούν τα brutal φωνητικά. Θα σου πρότεινα και το You'll Never Sparkle in Hell των ILDFROST αλλά αυτό πάει στο Dark Ambient....

Τέλεια! Δεν τα ξέρω, δεν τα έχω, θα ψάξω να τα βρώ σύντομα. Τα brutal φωνητικά όχι μόνο δεν με χαλάμε αλλά τα προτιμώ κιόλας.

quote:
kircher, δεν ξέρω γιατί, αλλά καθώς διάβαζα την περιγραφή σου μου ήρθε στο μυαλό [ξανά] το the pagan prosperity των old man's child. σίγουρα το έχεις αφού είναι πανάρχαιο, και, χωρίς να ξέρω γιατί μου φένρει κάτι σε παγωμένα χριστούγεννα. ίσως γιατί το άκουγα πρόπερσυ στολίζοντας το drakkar.

Το είχα κάπου παλιά, θα το ξαναβρώ. Κάτι άλλο, έρχονται οι blind guardian στην Ελλάδα. Ποιός θα πάει; Παίζανε πριν καμιά βδομάδα εδώ και τους έχασα γαμώτο μου!

quote:
θα σας αναγκάσω όλους να ακούσετε το "νινί" επί τέσσερις ώρες, να δω μετά αν θα σας μείνει καθόλου εγκέφαλος!

Παίδες έχετε ακούσει το καινούργιο των Tristania; Δεν είναι πάρα πολύ καλό;
Επίσης μου άρεσε πολύ και το Griefshire των Elis. Κρίμα που η Sabine μας άφησε έτσι. Σε κάνει να αναρωτιέσαι για το πόσο πρόσκαιρα είναι όλα. Δεν ξερεις από που θα σου 'ρθει.

Τα λέμε και πάλι ευχαριστώ για τις πολύ καλές προτάσεις.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2006, 13:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus σου είπα ότι από Sopor Aeternus τα βρήκα όλα; Οπότε τα ακούω μετά μανίας τις τελευταίες μέρες.

Έτσι μπράβο, φίλε μου!
Χτίζεις την παιδεία σου!
Αν σου αρέσουν τόσο οι Sopor Aeternus (δικαιολογημένα βέβαια ) ψάξε και τους Nenia C'alladhan.
Ίσως σου αρέσουν...

Σχετικά με προτάσεις, θα σου πρότεινα κυρίως Autumn Tears.
Μπορείς όμως να κοιτάξεις μετά τίποτα Siebenburgen, Shape Of Despair.

quote:
Παίδες έχετε ακούσει το καινούργιο των Tristania; Δεν είναι πάρα πολύ καλό;

Να σου πω την αλήθεια, δεν τρελάθηκα κιόλας αλλά ούτε χαλάστηκα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2006, 17:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
ακουσα το νεο αλμπουμ απο cradle of filth και για αλλη μια φορα νιωθω περηφανος που τους ακουω τοσα χρονια...

σιγουρα καπως διαφορετικο αλλα σιγουρα δισκαρα!

τραγουδια σαν το φοβερο Under Huntress Moon τα ακους και σου sikonete to peos... (ο καφρος της διπλανης πορτας)
προσεξτε τι κανει ο Dani με την φωνη του...

YOU MESMERISE MY SOUL DIANA
YOU MESMERISE MY SOUL!

ακομα να πω οτι το The Byronic Man στο οποιο τραγουδαει για λιγο ο Βιλε Βαλο ειναι (κακη επιλογη σιγουρα) κομματαρα.

"Rise Of The Pentagram"

One dark afternoon
Like a shadow I flew
Through the rain that fell sick with lament

To this house of incest
For when we undressed
Blasphemies against Venus were rent

Though her sister removed
Her white body approved
The parade of my heavenly quests

Yet, all tongues are not true
Some are forked or askew
Like an uncivil serpent’s at best

For ousted from Eden
I fausted all reason
Hook in mouth like Saint Peter Pan

To horned fairy groves
And hot virgin coves
Where in the promiscuous swam

I elected lovers and rejected others
Mathistrises that don’t give a damn

But for those that still do
My deep interest grew
The rise of the true pentagram!

επισης...

το νεο αλμπουμ των θεων Akerckoke...
τι να πω...
η ατμοσφαιρα του δισκου νιωθεις πραγματικα οτι σε πνιγει...
τι να πω...
ιδιαιτερη περιπτωση μπαντας.

οσον αφορα τον Vikernes δεν υπαρχη περιπτωση να τον φανε.
αφηστε τα καμμενα φιλαρακια του καμμενου Euronymous να χαιρωντε.


when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2006, 20:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Bγάλανε νέο δίσκο οι Akercocke?!?!?!?!
Πότε?????
Αν εννοείς το Words That Go Unspoken,Deeds Τhat Go Undone εχει βγει εδώ και 1 χρόνο...Πάντως είναι το πιο Σατανικό και κυριλέ συγκρότημα που έχω δει.Και έχουν και ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ κομμάτια και ακόμα καλύτερο ντράμερ.
Tώρα για το Thornography των Filth μη μιλήσω καλύτερα...Ας φτιάξουνε κανα ringtone καλύτερα..


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2006, 23:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Παίδες έχετε ακούσει το καινούργιο των Tristania; Δεν είναι πάρα πολύ καλό;

συγκρίνεται με το νινί;

quote:
έρχονται οι blind guardian στην Ελλάδα. Ποιός θα πάει;

εγώ εννοείται πως θα πάω, δεν ξέρω όμως σε ποιά μέρα. ίσως να έχουνε καμιά έκπληξη για τη δεύτερη όπως συνηθίζεται αλλά δεν ξέρω. αν με παίρνει οικονομικά θα πάω και στις δύο βέβαια...

quote:
οσον αφορα τον Vikernes δεν υπαρχη περιπτωση να τον φανε.
αφηστε τα καμμενα φιλαρακια του καμμενου Euronymous να χαιρωντε.

...μακάρι...

quote:
Ας φτιάξουνε κανα ringtone καλύτερα..

γαμήθηκα στο γέλιο! να 'σαι καλά ωρέ πάτερ!!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 12:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Siebenburgen - A dream of scarlet nights




Silent darkness invokes the palette
Forcing the night into our hearts
Facing candles in mirrors of dark
As shadows embraces the arts
Opened wide stand gates to nightmares
Lurking each painting with gloomy light
Precious gifts of nightly treasures
Forever preserved by this dismayed sight

Gather the allies among dreaming and living
Summon the fiends of grave and death
Souls of darkness, dwellers of nightfall
Searching, grasping for timeless breath
Dead is now the art of dreaming
Dreaming is now the art of death
Find thy soul in ever grieving
Conjured by demons of twilight birth

....Thy flesh shades of scarlet sights
As thou suffers the age of dawn
Thy pale skin upholds the marks
Of a dream of scarlet nights....

The archfiends of fearless hunting
Destroyer of daughters and sons
Creatures within the illusion
Dwellers of a crimson dream


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 17:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πολύ καλοί οι στίχοι Dying Incubus,
και όπως βλέπεις χτίζω την παιδεία μου συστηματικά και αμετάκλητα.

quote:
εγώ εννοείται πως θα πάω, δεν ξέρω όμως σε ποιά μέρα. ίσως να έχουνε καμιά έκπληξη για τη δεύτερη όπως συνηθίζεται αλλά δεν ξέρω. αν με παίρνει οικονομικά θα πάω και στις δύο βέβαια...

Μη σου πω ότι το σκέφτομαι σοβαρά να κατέβω κάτω για να τους δω....

Σχετικά με τους Cradle of Filth,

Ρε παιδιά και χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα τι σας αρέσει από τους Cradle of Filth;

Και μ'αυτό να κάνω μια πρόταση. Τι λέτε να γράψουμε ο καθένας τα χειρότερα συγκροτήματα κατά την γνώμη μας; Χωρίς να τσακωθούμε έτσι για την πλάκα;

Προς crucifire,

κοίτα τι σου έχω......
Luca Turilli's Dreamquest - Lost Horizons

αν δεν το έχεις, βρες το, αγορασέ το, κλέψτο, κατέβασε το, δεν ξέρω τι θα κάνεις αλλά πρέπει να το ακούσεις. Το ίδιο ισχύει και για όσους γουστάρουν trance και τα λοιπά. Τα πλήκρα στο δίσκο είναι κορυφαία.

Dyiing Incubus

quote:
Σχετικά με προτάσεις, θα σου πρότεινα κυρίως Autumn Tears.
Μπορείς όμως να κοιτάξεις μετά τίποτα Siebenburgen, Shape Of Despair.

Ωραία,
ψάχνω και αυτά που είπε ο kerry αλλά δεν είμουν τυχερός μέχρι στιγμής.
Έχω όμως τώρα και ακούω Dark Sanctuary, Aeternitas, Fields of Nephilim.

Τα λέμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 18:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Με τους παραπάνω στίχους ήθελα να σας πω καλημέρα, φίλε μου!

Θα ήθελα να μας πεις γνώμη για Dark Sanctuary, όχι τίποτα άλλο απλά να ξέρω αν είσαι έτοιμος να κόψεις φλέβες ή όχι!

quote:
Και μ'αυτό να κάνω μια πρόταση. Τι λέτε να γράψουμε ο καθένας τα χειρότερα συγκροτήματα κατά την γνώμη μας; Χωρίς να τσακωθούμε έτσι για την πλάκα;

Ωχ!
Εχουμε να θάψουμε κόσμο λες?
Σχετικά με τους Cradle Of Filth ούτε εμένα μου αρέσουν γενικά.
Όμως έχουν πολύ καλά βιντεοκλίπ - κι εγώ πρόσφατα τα βρήκα - και μερικά κομμάτια τους μου αρέσουν πάρα πολύ!
Μπορώ να σου πω οτι τα πολύ ατμοσφαιρικά κομμάτια τους - χωρίς λόγια - είναι πορωτικά.
Ψάξε να βρεις το ομώνυμο κομμάτι από το album τους Nymphetamine.
Είναι πολύ καλό κι επιπλέον συμμετέχει κι η Liv Kristine που λέγαμε...
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 21:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Χωρίς να τσακωθούμε έτσι για την πλάκα;

σοβαρα πιστεύεις ότι δε θα τσακωθούμε;!

κατέβα πάντως για τους guardian, δεν είναι άσχημη ευκαιρία!

τον luca θα τον τσιμπήσω κλασσικά από τον νταβέλη, ο οποίος βέβαια, όλο ηλίθιες δικαιολογίες βρίσκει τώρα τελευταία για να με αποφύγει . κάποια μλκία θα έχει κάνει πάλι μάλλον!
για να ξέρει η gretel με ποιόν κάνει παρέα!

χαιρετώ σας!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 23:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Καλησπέρα σε όλους!
quote:
A. Kircher
Θέλω να μου προτείνεται ένα δίσκο που να είναι:

A) Κρύος σαν το χιόνι
Β) Μελαγχολικός σαν την ομίχλη
Γ) Ατμοσφαιρικός και χειμωνιάτικος


Χμ, να το προτείνω; Θα το προτείνω.

Η χμ... ομορφιά που βλέπεις ανήκει στους Profane Grace
Δεν είμαι σίγουρη ότι θα αρέσει σε κανέναν άλλον πέρα του Dying.
Αξίζει μια προσπάθεια πάντως.

Οι Profane Grace είναι από την Αμερική και θεωρούνται μάλλον Dark Ambient. Έχουν μια μανία με τον Αντι-Χριστιανισμό και τον θάνατο.

Πασιφανές άλλωστε.

Για να μην τα πολυλογώ, είναι η πιο κρύα, μελαγχολική και ατμοσφαιρική μουσική που έχω ακούσει. Θα μπορούσα να παρομοιάσω την αίσθηση που αφήνει η μουσική τους με την τρομακτική παγωμάρα και γαλήνη ενός νεκροταφείου ή ενος στοιχειωμένου σπιτιού (Λέμε τώρα )
.
Τσέκαρε αν θες την ιστοσελίδα τους

Ενδεχομένως αρέσουν και σε μεταλλάδες, καθώς βρήκα και παρουσίαση τους στην πολύ ενδιαφέρουσα Encyclopaedia Metallum

Δισκογραφία τους:


The Seal Of Xastur (1991)

The Divination of Souls (1995)

In Death's Silent Embrace (1997)

Serenity of the Endless Graves (1998)

Ages In Dust (1999)

Epitaph of Shattered Dreams (1999)

Cast in the Mold of the Ancients (2002)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 00:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
σοβαρα πιστεύεις ότι δε θα τσακωθούμε;!

Έχει δίκιο ο crucifire,
μάλλον θα τσακωθούμε και πραγματικά δεν το θέλω. Ήταν κακή ιδέα.
Οπότε να το ξεχάσουμε.

crucifire πάντως άμα το ακούσεις το καινούργιο του luca περιμένω εντυπώσεις.

quote:
Θα ήθελα να μας πεις γνώμη για Dark Sanctuary, όχι τίποτα άλλο απλά να ξέρω αν είσαι έτοιμος να κόψεις φλέβες ή όχι!

Για κάτσε να δω από gillette ξυραφάκια πως πάμε; Α, εντάξει είμαστε, έχω καβάτζα μέχρι και τον Γεννάρη!

Πάντως ρε γαμώτο μου νόμιζα ότι ξέρω από μουσική αλλά τελικά δεν έχω ιδέα. Τέτοια συγκροτήματα πως μπορεί να μην τα ήξερα; Dying Incubus θα γράψω λεπτομέρειες σύντομα.

quote:
Η χμ... ομορφιά που βλέπεις ανήκει στους Profane Grace

Φίλη Brie Βoy ευχαριστώ.
άκουσα κάποια samples στο myspace

quote:
Για να μην τα πολυλογώ, είναι η πιο κρύα, μελαγχολική και ατμοσφαιρική μουσική που έχω ακούσει. Θα μπορούσα να παρομοιάσω την αίσθηση που αφήνει η μουσική τους με την τρομακτική παγωμάρα και γαλήνη ενός νεκροταφείου ή ενος στοιχειωμένου σπιτιού (Λέμε τώρα )

Δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα!
Θα τον ψάξω να δω αν υπάρχουν τα cd γιατί φαίνεται πολύ undergroung.

Πάντως μου θύμισε τους Beherit και το Electric Doom Synthesis το οποίο μου αρέσει πολύ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 06:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

quote:
Χωρίς να τσακωθούμε έτσι για την πλάκα;

σοβαρα πιστεύεις ότι δε θα τσακωθούμε;!

κατέβα πάντως για τους guardian, δεν είναι άσχημη ευκαιρία!

τον luca θα τον τσιμπήσω κλασσικά από τον νταβέλη, ο οποίος βέβαια, όλο ηλίθιες δικαιολογίες βρίσκει τώρα τελευταία για να με αποφύγει . κάποια μλκία θα έχει κάνει πάλι μάλλον!
για να ξέρει η gretel με ποιόν κάνει παρέα!

χαιρετώ σας!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...



Eμείς πάντως στους guardian θα βρεθούμε οπότε πρόσεχε τί λές γιατί θα μαστιγώσω αλύπητα, αν και μέχρι τότε θα σε έχω υπνωτίσει και θα συμφωνείς σε όλλλααααααααααα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2006, 07:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τους Profane Grace πρέπει να τους είχα ψάξει και παλιότερα - μάλλον - και δεν είχα βρει τίποτα.
Κι από την περιγραφή της Brie Boy πιστεύω οτι θα μου αρέσουν πολύ!

quote:
Πάντως ρε γαμώτο μου νόμιζα ότι ξέρω από μουσική αλλά τελικά δεν έχω ιδέα. Τέτοια συγκροτήματα πως μπορεί να μην τα ήξερα; Dying Incubus θα γράψω λεπτομέρειες σύντομα.

Άσε, φίλε!
Κι εγώ το ίδιο νιώθω όταν ακούω για πρώτη φορά κάποια συγκροτήματα που ούτε καν τα είχε πιάσει το δικό μου το μάτι...

quote:
Για κάτσε να δω από gillette ξυραφάκια πως πάμε; Α, εντάξει είμαστε, έχω καβάτζα μέχρι και τον Γεννάρη!

Αν δεν είχες θα μπορούσε να σε προμηθεύσει κι η Dying_Incubus Α.Ε.!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 04:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ένα γρήγορο ποστ μιας και μπήκα για λίγο.

Καταπληκτικό είναι το τελευταίο cd των Edenbridge - The Grand Design που μόλις είχα την ευκαιρία να ακούσω! Τα φωνητικά ίσως είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό.

Επίσης:

To-Mera - Transcendental

Είδος; Αχαρακτήριστο για μένα γι'αυτό και μοναδικό. Γυναικεία φωνητικά, τζαζ, thrash riffs, gothic (?), progressive, όλα μαζί στο ίδιο πακέτο.

Ξέχασα: Κέρρυ βρήκα τους graveworm αλλά δεν πρόλαβα να τους ακούσω ακόμα.



Edited by - A. Kircher on 19/12/2006 04:34:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 07:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καταπληκτικό είναι το τελευταίο cd των Edenbridge - The Grand Design που μόλις είχα την ευκαιρία να ακούσω!

Ένα συγκρότημα το οποίο αν κι είναι πολύ γνωστό και συναντώ συνεχώς μπροστά μου, δεν έχω ακούσει καθόλου...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 18:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Αυτή η @@*%@#@@** (ανελέητα μπινελίκια) το metal archives μου έσβησε την νεκροκαυκάλα των Profane Grace. Φαίνεται σε σας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy