ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - Νο. 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 20:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
ΝΕΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΝ ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟΝ ΤΟΥ ΖΩΝΤΟΣ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝΥΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΜΟΣΥΝΗ ΕΙΔΗΣΗ-ΝΕΟ ΟΤΙ ΘΕΟΣ ΕΚ ΠΑΡΘΕΝΟΥ ΤΕΧΘΕΙΣ ΕΛΘΩΝ ΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟΝ ΣΩΣΕΙ ΄΄ΑΥΤΟΝ΄΄.
΄΄το άγγελμα που έχει σχέση με τον Χριστό, τη βασιλεία του Θεού και τη σωτηρία΄΄.

Ο ΒΑΣΙΛΕΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΚΕΚΡΥΜΜΕΝΗ ΕΙΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΔΑΡΙΟΝ.
Η τελευταία διαθήκη.....

΄΄«ύπαγε λαβέ το βιβλιδάριον το ανεωγμένον εν τη χειρί του αγγέλου του εστώτος επί της θαλάσσης και επί της γης· απήλθα προς τον άγγελον, λέγων αυτώ δούναι μοι το βιβλιδάριον, και λέγει μοι· λάβε και κατάφαγε αυτό, και πικρανεί σου την κοιλίαν, αλλ’ εν τω στόματί σου έσται γλυκύ ως μέλι, και έλαβον το βιβλίον εκ της χειρός του αγγέλου και κατέφαγον αυτό, και ήν εν τω στόματί μου, ως μέλι γλυκύ· και ότε έφαγον αυτό, επικράνθη η κοιλία μου. Και λέγουσί μοι· δεί σε πάλιν προφητεύσαι επί λαοίς και έθνεσιν και γλώσσαις και βασιλεύσι πολλοίς» (Αποκ. ι΄ 8-11)..........


ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ.............Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 20:19:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δηλαδή ρε παιδιά περιμένουμε κατι τον Μάρτη-Απρίλη ή τον Αύγουστο του 2008??

Μάρτης-Απρίλης είναι νωρίς για να γίνει κάτι. Κατά τον Αύγουστο πιστεύω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 20:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τρεχαγύρευε ό,τι και να λες για μένα, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην διαστρεβλώνεται η ορθόδοξη μας πίστη και να ακούγονται διάφορα "άκυρα", όπως η νέα σου άποψη(!) για καινούριο ευαγγέλιο.

Άρα καλά είπα εγώ ότι εσύ περιμένεις νέο Ευαγγέλιο. Το λες και μόνος σου πλέον....
30 χρόνια ασχολίας με τις προφητείες ίσως απομακρύνουν από την ουσία του ευαγγελίου. Τον απόστολο Παύλο δεν τον ακούς που φωνάζει???

Ο Romios το θέτει μια χαρά. ΕΠΑΝ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ και όχι νέο ευαγγέλιο.

Το ευαγγέλιο ΕΝΑ είναι, όχι ένα για κάθε πρόσωπο της Αγίας Τριάδος. Είδες να το λέει κανένας Άγιος αυτό?? Κανένας Ιωάννης Χρυσόστομος, Μέγας Βασίλειος, Συμεών ο νέος Θεολόγος κτλ?

«Και θέλει κηρυχθεί τούτο το Ευαγγέλιον την Βασιλείας εν όλη τη οικουμένη, προς μαρτυρίαν εις πάντα τα έθνη˙ και τότε θέλει έλθει το τέλος». (Ματθ. κδ:14)

Τούτο το Ευαγγέλιον, όχι τούτα τα ευαγγέλια

Πρόσεξε αδερφέ μήπως ενώ κατηγορείς τους άλλους, έχεις πλανηθεί εσύ ο ίδιος και δυστυχώς πλανάς και παιδιά που δεν έχουν εντρυφήσει στην Ορθόδοξη θεολογία αρκετά!!!!

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 21:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Είπα και ελάλησα και αμαρτίαν ουκ έχω...

Αγαπητέ Σταύρος 77 το να λες ότι η Αποκάλυψη λέει ψέματα
σε βάζει σε εκείνη την κατηγορία των ανθρώπων που αφελούν ή προσθέτουν εις το βιβλίο αυτό και πιστεύω έχεις γνώση του τι σημαίνει αυτό...

Εκτός αν ο εγωισμός και η περηφάνεια σου σε κάνουν κι
αδιαφορείς για τις συνέπειες για να μην παραδεχθείς έναακόμη λάθοςσου. Δεν πειράζει, ελπίζω ο Θεός να σε συγχωρήσει...

Όπως και νά' χει ελληνικά είναι κι όποιος άλλος πλήν σου, καταλαβαίνει τι λέει η μεγαλύτερη προφητεία για τα χρόνια μας,
η Αποκάλυψη, και άσχετα από τη δική σου πρεμούρα
να γράφεις αμέσως μετά από μένα
(πράγμα πουδείχνει ότι συνεχίζεις να πειράζεσαι ),
εκτίθεσαι και τουλάχιστον αυτό πρέπει κάποια στιγμή
να σου πει κάτι...
Σοβαρέψου, δεν λέω για σένα, αλλά γι' αυτά που γράφεις.
Απλά μεταφέρεις κάτι, δεν λες τίποτα δικό σου
για να επιμένεις τόσο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 21:56:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Γράφω μετά ακριβώς από σένα όχι γιατι πειράζομαι (και ποσώς με ενδιαφέρει αν το πιστεύεις), αλλά γιατί κάθε φορά που γράφεις τίθεσαι απέναντι από αλήθειες του Ευαγγελίου και από εν Αγίω Πνεύματι ρήσεις Αγίων.

Φυσικά και μεταφέρω την ορθοδοξία και δεν γράφω δικά μου. Είμαι αμαρτωλός. Αν στηριζόμουνα μόνο στη γνώμη μου θα έπεφτα σε πλάνη όπως τόσοι και τόσοι. Για αυτό και σου απαντώ ΠΑΝΤΑ μέσω Γραφής και Αγίων.

Αυθαιρετείς γράφοντας ότι το μικρό βιβλιάριο της Αποκάλυψης είναι νέο Ευαγγέλιο. Καταλαβαίνουμε ελληνικά, δεν είσαι ο μόνος.
Όσο γράφεις ανακρίβειες και υποκειμενικές κρίσεις σου σε θέματα που ήδη έχουν ειπωθεί από πλείστους Αγίους εντελώς διαφορετικά, έχω το χρέος να επεμβαίνω. Για την Πίστη μας.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 22:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Αγαπητε omasepsilon σου απαντω σε αυτο που σε απασχολει ,διοτι και εγω και φιλοι που εχουν εντονο ενδιαφερον στο ποτε θα γινουν αυτα,εχουμε αφιερωση πολλες ωρες.

Καταρχην δεν γνωριζει παρα μονο ο θεος,και επισης αποτρεπει στο λεπτο ο κυριος τα παντα, αρα οτι λεμε ειναι σχετικο και στηριζετε στην απλη λογικη και στην προσωπικη αποψη.

Οπως ειναι γνωστο το καλοκαιρι αυτο εχουμε ολυμπιακους αγωνες ,ενας θεσμος που προερχετε απο τη ελλαδα και ολα τα ματια του κοσμου θα ειναι στραμενα σε αυτο το γεγονος.Οι τουρκοι δεν ειναι τοσο χαζοι να διημιουργησουν προβληματα σε χρονικο διαστημα τετοιο που θα κατακριθουν απο ολους διοτι θα εξευτελισουν την ολυμπιακη ειρηνη,και θα εχουν εχθρικη σταση απεναντι στην χωρα που γεννησε τους ολυμπιακους αγωνες .Και δικιο να εχουν ,η διεθνης κατακραυγη θα ειναι επανω τους.

Το καλοκαιρι οι τουρκοι εχουν το μυαλο στο τουρισμο ,και στο πως θα κλεψουν τους τουριστες,δεν εχουν αλλο πραγμα στο μυαλο αυτο το διαστημα παρα μονο την αδηφαγια των ευρω,εαν γινη κατι θα φυγουν ολοι οι τουριστες.Δεν κανουν τετοια τραγικα λαθη οι τουρκοι.

Τον ιουνιο ειναι το ευρωπαικο ποδοσφαιρου και θα γινει παλι ψιλοχαμος διοτι η ελλαδα ειναι η πρωταθλητρια και ολοι στην ευρωπη θα ασχολουντε με σωβρακα και φανελες και εμεις και οι τουρκοι.

ΔΥΣΚΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !! ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΙΩΣΗ ΟΛΑ.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 22:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους εδώ ποια είναι η γνώμη τους για την πείνα που προανήγγειλε ο Παϊσιος.

"Οι Τούρκοι θα κάνουν μόνο μία πρόκληση στην Ελλάδα, που θα έχει σχέση με την αιγιαλίτιδα ζώνη. Και εμάς θα μας πιάσει πείνα. Θα πεινάσει η Ελλάδα. Και επειδή θα κρατήσει αυτή η μπόρα κάποιο διάστημα, μήνες θα είναι, θα πούμε το ψωμί ψωμάκι"

Έχω μια απορία. Αφού όλα θα συμβούν γρήγορα, δηλαδή η Τουρκία θα έρθει προς τα εδώ αλλά θα κατεβούν άμεσα οι Ρώσοι και αυτή θα υπαναχωρήσει και τέλος πάντων θα αρχίσει να γίνεται ό,τι είναι να γίνει, πώς εμείς θα προλάβουμε να πεινάσουμε λόγω των Τούρκων?

Πραγματικά θα ήθελα τη γνώμη σας για να προσπαθήσουμε να ρίξουμε φως στο σημείο αυτό.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 23:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
Πιστευω πως επειδη αυτος ο πολεμος θα προκαλεσει αλυσιδοτες αντιδρασεις,θα διμιουργηθει παγκοσμιος πανικος(πολεμος ισως)και ετσι θα μειωθουν οι εισαγωγες.Απο τον πανικο εδω ισως οι γεωργοι και οι κτηνοτροφοι τα παρατησουν και αντε μετα να ανασυγκροτηθου,δεν ξερω εμενα αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

Κhttp://img362.imageshack.us/img362/6331/mkf3co4.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

comer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 23:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους comer
Aγαπητε stavros77 το χρηματοπιστωτικο συστημα των κρατων της ευρωπης και της
ελλαδος ειναι σαθρο σε ενδεχομενο πολεμικης υπονιας ποσο μαλλον πολεμου.Ετσι σε μια
εχθροπραξια που κανενας δεν γνωριζει το ποσο θα εχει διαρκεια ,ολα θα παγωσουν,οι
τραπεζες δεν θα επιτρεπουν αποδεσμευση κεφαλεων για λογους ασφαλειας της ιδιας της
τραπεζας ,και για το οτι εχει δανειση πολλα που ισως δεν παρη ποτε πισω,Θα περασουν
μηνες για υπαρξει ομαλη λειτουργια των αγορων ,διοτι η καταρευση του χρηματιστηριου
θα ειναι πολυ μεγαλη.Δεν γνωριζουν τα λογια των αγιων αυτοι ,δεν πιστευουν σε τιποτα,
αρα δεν ξερουν και φοβουντε για πολυ χειροτερα.Ειναι λογικο να υπαρξει πεινα ,εφοσον
δεν θα υπαρχουν χρηματα.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 23:16:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345
το οτι θα πεσει πεινα ενοειται!!
τωρα για το ποτε θα πεσει αυτη η πεινα κανεις δεν ξερει!!
ισως φετος ισως του χρονου ισως σε 3 χρονια χρονια
επειδη ο παισιος ηξερε για τα μελουμενα και το τι θα συμβει ειναι βεβαιο
εξαλου το ειπε οτι θα τα δουμε ολα και θα ζουμε
αλλα δεν εδωσε ομως ημερομηνιες
αυτο τι σημαινει?
οτι θα συμβουν αυτα αλλα δεν ξερουμε ποτε
θα το καταλαβουμε μολις γινει η προκληση με τα ναυτικα μιλια
τοτε ειναι που θα κλαψουν μανουλες!!
καλο βεβαια ειναι να ειμαστε ηρεμοι πανω απο ολα
να γινομαστε καλυτεροι ανθρωποι μερα με την μερα
οχι λογο αυτων των γεγονοτον αλλα λογω οτι πρεπει να ειμαστε ετσι αν θελουμε να ειμαστε σωστοι χριστιανοι
παντως με το που δουμε για προκληση καλο θα ηταν να αρχιζουμε να ετοιμαζουμε καποια εφοδια σε περιπτωση μακρας πεινας
αν προλαβουμε να το κανουμε
γιατι κατα την γνωμη μου μαλλον θα γινει ξαφνικα
και αποτομα και θα ειναι αργα για οποιαδηποτε κινηση με το να κρατησουμε καποιες προμηθιες
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 23:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345
εχω να πω κατι εκτος θεματος αλλα πρεπει να το πω
πραγματικα αραγε πως θα αισθανετε ενας ανθρωπος μετα τον γενικο πολεμο
που θα περπατας 7 ωρες για να βρεις εναν ανθρωπο να τον κανεις αδερφο σου!!
αυτο θα πει πραγματι πνευματικη αναγεννηση!!
τι ερημια θα επικρατηση στον κοσμο!!
μου θυμιζει κατι απο την ταινια με τον γουιλ σμιθ
που ψαχνει να βρει ανθρωπο για να μιληση!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 00:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Με την ευκαιρία του post του φίλου Mikede12345, Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια κουβεντούλα που είχα με τον πνευματικό μου τον Οκτώβρη.
Τον είχα ρωτήσει
"Πάτερ Θ., τώρα τελευταία ακούγονται πολλά για τις προφητείες του Αγίου Κοσμά και του γέροντος Παϊσιου και για το ότι πλησιάζει πόλεμος"

Μου απαντά "Εμείς να είμαστε κοντά στο Θεό και μην σε απασχολούν αυτά. Αν είμαστε κοντά Του θα μας δώσει τη σωτηρία. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει."
Ενώ εγώ σκεφτόμουν να τον ρωτήσω για το αν πρέπει να πάρω κάποια τρόφιμα να έχω, και δεν είχα πει ακόμα τίποτα μου λέει

"Τα έχω ακούσει και εγώ αυτά. Ήρθε πριν λίγες μέρες κάποιος και μου λέει 'Δεν θα πάρεις πάτερ κανένα σακί με ρύζι (ο πάτερ είναι πολύτεκνος)?'
Και εγώ του απάντησα 'Τι λέμε στο πάτερ ημών? Τον άρτον ημών τον επιούσιων δος ημιν ΣΗΜΕΡΟΝ'"

Έτσι ο πάτερ μου εξήγησε ότι είναι απιστία απο μέρους μας να φροντίσουμε για τους εαυτούς μας και να μην αφήσουμε τη ζωή μας στα χέρια Του. Άλλωστε είναι χριστιανικό κάποιος να έχει βολευτεί και να βλέπει τους άλλους να πεθαίνουν από την πείνα?

Αυτά σας τα λέω γιατί με απασχόλησε και μένα το θέμα των τροφίμων αρκετά. Αποφάσισα να ακολουθήσω την συμβουλή του πάτερ και έτσι με τη χάρη του Θεού ελπίζω να μην πάρω τρόφιμα για μένα αλλά να βοηθήσω όπως μπορώ εκείνες τις ώρες.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 00:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε Σταύρος77, πλέον έχω πειστεί ότι έχεις δαιμόνιο,
αν εννοείς την Αποκάλυψη κείμενο απέναντι του Ευαγγελίου και των γραφών, τι να σου πω, κολάζεσαι;…
Έχεις όντως πρόβλημα και λέγεται «ξερόλας»,
Αφού γράφεις ότι να’ ναι, δελτία ειδήσεων ( λες κι οι άλλοι δεν διαβάζουν η βλέπουν ΜΜΕ, αλλά και τοποθετείσαι μόνιμα απέναντι για το απέναντι…
Χρέος λες την μεγαλομανία σου και το κόμπλεξ σου να παριστάνεις την πρώτη πηγή;
Κόμπλεξ το λένε και σύνελθε, κάποιοι τουλάχιστον σε καταλαβαίνουν…
Όσο για τις ανακρίβιες, έχω πάθει πλάκα, κάνεις και τον χριστιανό με τα ψέματα που λες…
Μέχρι προχθές έλεγες ότι δεν βλέπεις πόλεμο και σήμερα είδες το …φως…

Φίλε comer, οι ολυμπιακοί αγώνες θα γίνουν στην …Κίνα, γιατί αυτό να εμποδίσει τους Τούρκους; Ή τους θεωρείς τόσο ευαίσθητους τύπους;… Αυτό δε που λες για τράπεζες είναι κι ο λόγος που θα περάσει το bar code στον άνθρωπο και θα δούμε και τον αντίχριστο…Εσείς τι λέτε επ’ αυτού, όσοι δεν πιστεύετε ότι έχει έρθει;…
Όσο για την πείνα και την απορία του Σταύρος77,ο Κοσμάς ο Αιτωλός το λέει ξεκάθαρα « να έχετε ένα μικρό σακούλι με αλεύρι πίσω από την πόρτα για να μην πεινάσετε…γρήγορο θα είναι..» οπότε δεν μιλάμε για μεγάλη πείνα. Το θέμα είναι ότι έτσι όπως έχουμε μάθει με σούπερ μάρκετ και αγορές και δεν έχουμε ούτε ένα ζωντανό κι ένα κήπο, γι’ αυτό θα υπάρξει η σχετική πείνα…
Πάντως σε ένα πόλεμο είμαστε εντελώς ανέτοιμοι…
Δεν ξέρουμε ούτε από πολέμους ούτε από στερήσεις,
αυτό σημαίνει πείνα…
Φίλε mikede12345, θα ψάχνεις άνθρωπο όχι γιατί
δεν θα υπάρχει, αλλά γιατί θα είναι
δύσκολο να ταιριάζεις μαζί του,
όπως εδώ,π.χ…..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heartbroken
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 00:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heartbroken
Δεν ειναι τυχαιο που βγαινουν τετοιες ταινιες με τετοιο σεναριο,οπως πολλα αλλα πραγματα δεν γινονται χωρις σκοπο.

Κhttp://img362.imageshack.us/img362/6331/mkf3co4.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 00:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Λοιπόν για να δούμε.....έχουμε και λέμε

1) Έχω δαιμόνιο
2) Κολάζομαι
3) Έχω όντως πρόβλημα
4) Είμαι ξερόλας
5) Είμαι μεγαλομανής
6) Είμαι κομπλεξικός
7) Κάνω τον χριστιανό
8) Λέω ψέμματα

Που τα χώρεσες βρε θηρίο όλα αυτά σε μια παράγραφο!!!
Απορώ γιατί με αποκαλείς "Φίλε stavros77".
Εγώ πάντως σε συγχωρώ γιατι ξέρω ότι βρίσκεσαι σε σύγχυση. Καλό θα ήταν βέβαια να μιλούσες με επιχειρήματα παρά με τον "ποιητικό" σου λόγο. Τουλάχιστον θα μπορούσαμε να αντιπαρατεθούμε βάσει λογικών επιχειρημάτων!!!!


Άαα το ξέχασα....αφού έχω δαιμόνιο, μπορείς να με αποκαλείς Βελίαρ. Όχι τίποτα άλλο, μην αναγκάζεσαι να βάζεις και το "φίλε" μπροστά μιας και δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις φίλο έναν δαίμονα

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makedonas
Νέο Μέλος

Germany
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 01:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους makedonas
Geia sas eimai kainourgio melos kai parakouloutho poli kairo to sungekrimeno forum.Exo polles apories kai tha ithela an mporouse kapoios na mou tis lisi.Anaferate polles fores gia ton basilia Ioanni kai gia ton Ioanni batatzi,pioi einai telika;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 08:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ makedonas, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Θα σε παρακαλούσα μόνο να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα σου κι όχι λατινικούς ούτως ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 12:17:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Η εκκλησία ...Φίλε Σταύρος λέει νααγαπάμε τους εχθρούς μας κι εσύ έτσι το βλέπεις μέσααπό την κοντρασου μαζί μου, για το ποιός ξέρει περισσότερα...
Εγώ λέω ότι θα γίνουν τρείς πόλεμοι κι ο πρώτος ξεκινάει ,μάλλον αυτό το καλοκαίρι, εσύ τι λές...φίλε;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 12:53:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Aγαπητε stavros77 το χρηματοπιστωτικο συστημα των κρατων της ευρωπης και της
ελλαδος ειναι σαθρο σε ενδεχομενο πολεμικης υπονιας ποσο μαλλον πολεμου.Ετσι σε μια
εχθροπραξια που κανενας δεν γνωριζει το ποσο θα εχει διαρκεια ,ολα θα παγωσουν,οι
τραπεζες δεν θα επιτρεπουν αποδεσμευση κεφαλεων για λογους ασφαλειας της ιδιας της
τραπεζας ,και για το οτι εχει δανειση πολλα που ισως δεν παρη ποτε πισω,Θα περασουν
μηνες για υπαρξει ομαλη λειτουργια των αγορων ,διοτι η καταρευση του χρηματιστηριου
θα ειναι πολυ μεγαλη.Δεν γνωριζουν τα λογια των αγιων αυτοι ,δεν πιστευουν σε τιποτα,
αρα δεν ξερουν και φοβουντε για πολυ χειροτερα.Ειναι λογικο να υπαρξει πεινα ,εφοσον
δεν θα υπαρχουν χρηματα.

"ΤΗΝ ΤΟΥ ΑΣΩΤΟΥ ΦΩΝΗΝ "



Η τοποθέτηση σου νομίζω στέκει. Αν τελειώσει το ρευστό από τον κοσμάκι τότε όντως θα πούμε το ψωμί ψωμάκι. Αν και πιστεύω ότι δεν θα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Πάντος οι τράπεζες με ξένα συμφέροντα σίγουρα θα μπλοκάρουνε τις αναλήψεις. Όσο για την ΕΤΕ και τράπεζα της Ελλάδος κάπου είχα ακούσει ότι εν καιρό πολέμου πράτουν το ίδιο. Τυχεροί όσοι έχουνε χωράφια.. αν και νομίζω ότι μια τέτοια κατάσταση θα έχει και άλλες συνέπειες, αύξηση κλοπών κλπ κλπ. Εκτός και αν υπάρξει κάποια στρατηγική ώστε να τροφοδοτείτε ο κόσμος με τα αναγκαία. Μην ξεχνάμε ότι ναι μεν ο πόλεμος θα κρατήσει 3 μέρες αλλά η συνέχεια με τους Ρώσσους και τα άλλα κράτη που θα βρεθούν να πολεμάνε στην κωνσταντινούπολη καθώς και το ΝΑΤΟ εναντίων των Ρώσσων θα κρατήσει σύμφωνα με τις προφητείες αρκετούς μήνες. Αυτό σημαίνει πάγωμα του εμπορίου σε μεγάλο βαθμό σφράγισμα των συνόρων για αρκετούς μήνες. Πιστεύω πιο πολύ θα έχουμε να κάνουμε με την εσωτερική μας οργάνωση εκείνες τις μέρες παρά με τον πόλεμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:00:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

παντως με το που δουμε για προκληση καλο θα ηταν να αρχιζουμε να ετοιμαζουμε καποια εφοδια σε περιπτωση μακρας πεινας
αν προλαβουμε να το κανουμε
γιατι κατα την γνωμη μου μαλλον θα γινει ξαφνικα
και αποτομα και θα ειναι αργα για οποιαδηποτε κινηση με το να κρατησουμε καποιες προμηθιες

Ποτέ δεν είναι αργά. Όσοι παρακολουθούν τις εξελίξεις προλαβαίνουν να αγοράσουν τα απολύτος αναγκαία. Κονσέρβες, λάδι, αλεύρι, ήδη υγειηνής, απαραίτητα φάρμακα. καλό είναι να έχουμε μια μικρή "καβάτζα". Ακούγετε κάπως περίεργο το να συζητάς πως να προετειμαστείς για κάτι που θα γίνει (αν γίνει) στην επόμενη τριετία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:08:44  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί τόση απογοήτευση; Επειδή κάποιοι, κάπως, κάποτε, είπαν για πολέμους και σφαγές και πείνες (λες και για την ανθρώπινη ιστορία είναι σπάνιο), πρέπει να πουλήσουμε τις "μετοχές" μας; (αν είχαμε )

Πολύ κινδυνολογία έπεσε...και σε τέτοιες περιπτώσεις κάποιοι, κάπως, κάτι θέλουν να κερδίσουν.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Τρεχαγύρευε ότι θα με έβλεπες και εχθρό σου....τι να πω.
Ξέρεις περισσότερα λανθασμένα πράγματα συμφωνώ. Λοιπόν έχουμε διαφορετικά πιστεύω ας μην το κουράζουμε. Απλά καλύτερα να μιλάς με επιχειρήματα παρά με βρισιές. Εγώ δεν σε έβρισα ποτέ. Όχι τίποτα άλλο αλλά σε μειώνει και ως Χριστιανό. Τουλάχιστον εμένα με πήγες στην κόλαση μην πας και συ .

Άκου τι πιστεύω για τους πολέμους και για το τι θα γίνει

Θα έχουμε σύντομη ΕλληνοΤουρκική διένεξη. Έπειτα κατεβαίνουν οι Ρώσοι και κάθονται στην Πόλη για 5 μήνες. Μετά γίνεται σύγκρουση στην Πόλη μεταξύ Ρωσίας - Δύσης. Νικά η Ρωσία (Νίκη του μεγαλύτερου κράτους κατά των 6 κρατών - Προφητεία). Έπειτα η Ρωσία κατεβαίνει και προς την Παλαιστίνη όπου γίνεται και το δεύτερο ημίχρονο του πολέμου όπως λέει και ο Παϊσιος. Εκεί γίνεται το έλα να δεις οπότε έχουμε συγκούσεις παντού. Σταματά ο πόλεμος υπο αγγέλου ο οποίος δείχνει τον βασιλιά Ιωάννη. Βασιλεύει αυτός για 35 χρόνια περίπου στην διάρκεια των οποίων γίνεται αναλαμπή της Ορθοδοξίας ανα τον κόσμο και ΕΠΑΝΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ. Αυτά κύριε.

Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:20:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Βασιλεύει αυτός για 35 χρόνια περίπου στην διάρκεια των οποίων γίνεται αναλαμπή της Ορθοδοξίας ανα τον κόσμο και ΕΠΑΝΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ

Αμαν! ο θεος να βάλει το χέρι του!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:22:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Η εκκλησία ...Φίλε Σταύρος λέει νααγαπάμε τους εχθρούς μας κι εσύ έτσι το βλέπεις μέσααπό την κοντρασου μαζί μου, για το ποιός ξέρει περισσότερα...
Εγώ λέω ότι θα γίνουν τρείς πόλεμοι κι ο πρώτος ξεκινάει ,μάλλον αυτό το καλοκαίρι, εσύ τι λές...φίλε;...

Φίλε τρεχαγυρευόπουλε τι σημασία έχει αν γίνει φέτος του χρόνου ή του αντίχρονου? πλέον έχουμε πειστεί ότι κάτι "τρέχει" και ότι κάτι πολύ σύντομα θα γίνει. Ήδη όλα αυτά ήταν γνωστά στους "ψαγμένους" από την δεκαετία του '80 για τις γεωπολιτικές αλλαγές που προωθούσαν κάποιοι. Πόλεμο Ελλάδας - Τουρκίας προσπάθησαν και στο παρελθόν να πετύχουν αλλά απέτυχαν με μεγαλύτερο αποκορύφομα το 1987 (χρονιά όσοι θυμούντε και σεισμούς είχε και πυρκαγιές που καιγόταν όλη η Ελλάδα είχε-σημάδια των προφητειών). Εγώ ζω στην Ρόδο και θυμάμαι το 1987 τα καμουφλαρισμένα άρματα περιμετρικά του νησιού να "περιμένουν". Τέλος καλό όλα καλά.

Τώρα όσο αναφορά τον αντίχριστο φίλε τρεχαγυρευόπουλε τι σημασία έχει αν ήρθε ή αν θα έρθει? Ντάξει συμφωνώ ότι ο γραμμικός κώδικας μπήκε για τα καλά στην ζωή μας. Μην ξεχνάμε δε ότι πολύ άνθρωποι πλέον πληρώνοντε μέσο τραπέζης-κάρτα αναλήψεως και πολύ περισσότεροι αγοράζουνε προιόντα με την πιστωτική τους κάρτα. Ναι το barcode πλέον έχει μπει στο πετσί μας και αυτό το ξέρουμε. Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας για το πότε θα έρθει ή αν έχει ήδη έρθει.
Προτιμότερο είναι να πείτε τι πρέπει να κάνουμε για να μην βρεθούμε σφραγισμένοι και τρόποι αντιμετώπισης αυτού. Ξεκολίστε λίγο το μυαλό σας και γρηγορείτε γιατί δεν έχουμε πολύ χρόνο και ο κόσμος εκεί έξω έχει ΠΛΗΡΗ ΑΓΝΟΙΑ.

ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 18:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Ο Βασιλέας Ιωάννης είναι ζωντανός και θα εμφανισθεί για να σταματήσει τον πολεμο ή θα "ξυπνήσει" αν ειναι π.χ ο Άγιος Ιωάννης Βατατζής???

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 19:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητέ Omas Epsilon, το κακό με τον πόλεμο
και την υπάρχουσα οικονομική κατάσταση είναι ότι θα έχουμε πληθωριστικό χρήμα και γι’ αυτό πέρασμα
του bar code και του χαράγματος ως μόνη λύση για την διακίνηση αγαθών και αγορά…

Αυτό είναι το 666 και ας λένε άλλοι ότι δεν θα έρθει σύντομα ο αντίχριστος…
Με αυτό τον τρόπο θα ελέγξουνε τον κόσμο.

Ο Κοσμάς ο Αιτωλός είπε « να έχετε ένα σακούλι με στάρι πίσω από την πόρτα,. Γρήγορο θα είναι…», άρα δεν θα υπάρξει η μεγάλη πείνα.

Φίλε Omas epsilon, με μπερδεύεις με κάποιον άλλο από δω μέσα, αλλά, τέλος πάντων, για να σε ξεχαγχώσω, σύμφωνα με την Αποκάλυψη και το τι θα γίνει, δεν θα προλάβουνε να μας κάνουνε ζημιά
και θα τη γλυτώσουμε φθηνά…
Ησύχασες τώρα;…
Το ποιοι θα χαθούν, όμως έχει να κάνει με το τι πρεσβεύει ο καθείς, γιατί έχει γραφτεί και αυτό ,ότι όταν τελειώσει κι ο τρίτος πόλεμος δεν θα υπάρχει αμαρτωλός επί της γής… Ο νοών νοήτω…
Φίλε Βυζαντινέ, δεν θα έχουμε «βρυκολακιάσματα», θα είναι νέος άνθρωπος κι όχι κάποιος από το παρελθόν.
Οι μόνοι παλιοί θα είναι ο Ηλίας κι ο Ενώχ…
Φίλε Σταύρος 77, θαυμάζω την διαστροφή και το κόμπλεξ σου,
μόνο χριστιανό δεν μου θυμίζεις…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βυζαντινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 19:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βυζαντινός
Φίλε trexagireve και γώ έτσι πιστεύω..Παρακαλώ αν έχει κάποιος πηγές που αναφέρουν οτι θα είναι νεος ανθρωπος ο βασιλέας παρακαλώ να τις παραθέσει στο forum

Ευχαριστώ

ΕΛΛΗΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros77
Μέλος 2ης Βαθμίδας


421 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 19:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stavros77
Φίλε Βυζαντινέ δεν χρειάζεται να σου παραθέσει o trexagireve κάποια πηγή. Μην ζητάς πηγές φίλε.....και άλλοι ζητήσανε πριν από σένα να μας εκθέσει τις πηγές του αλλά μάταια!!!!

Σε προτρέπω να διαβάσεις το site που σου έχω δώσει το οποίο είναι και ορθόδοξο (χωρίς αποσχιστικές τάσεις) και να διαπιστώσεις τις πολύ "άκυρες" απόψεις του.

Μπορεί να στηρίζεται και σε κάποιες γνώμες συν-παλαιοημερολογιτών οι οποίοι όπως ξέρεις έχουνε αποκοπεί από την μια Ορθόδοξη καθολική και αποστολική εκκλησία του Κυρίου (εννοώ τους παλαιοημερολογίτες και όχι όσους ακολουθούν μεν το παλαιό ημερολόγιο αλλά είναι συνδεδεμένοι με την Εκκλησία) και χωρίς την ζωοποιό χάρη του Χριστού έχουνε πέσει σε πλάνες.

Προσπάθησε εσύ να διαβάσεις πρώτα όλες τις προφητείες για να μην μπορεί ο καθένας να σου περάσει ό,τι θέλει

Άλλωστε σε αυτά που λέω συνηγορούν και τα γαλλικά που κάθε λίγο ξεστομίζει. Ο λόγος για τον οποίο με βρίζει ο εν λόγω άνθρωπος είναι γιατί ξεσκεπάζω τις παλαιοημερολογίτικες πλάνες του. That's all!!
Η αλήθεια της ορθοδοξίας όμως θα νικήσει.


Είπεν άφρων εν καρδία αυτού, ουκ έστι Θεός.
Ουκ έστιν εν τω θανάτω ο μνημονεύων σου. Εν δε τω άδη τις εξομολογήσεταί σοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 20:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έχει δίκιο ο σταύρος 77 Βυζαντινέ,
οι πηγές της Αποκάλυψης που στηρίζονται όλοι αυτοί που λέει αυτός δεν είναι παρά του …Θεού, δεν τις έγραψε αυτός... κοίτα τις πραγματικές πηγές, μην κοιτάς που αυτός δεν το κάνει…
Αλλά πέραν του αστείου, θα λειτουργείς μονίμως ως προβοκάτορας, σταυράκι;
Γιατί ότι έχεις πειραχτεί φαίνεται έντονα…
Για τι τι θα γίνει θα μας πεις, πέραν από την δήθεν
ευσέβεια σου και τις αναμεταδόσεις των πρακτορείων ειδήσεων;
Γιατί αυτό είναι το μεράκι σου, του αναμεταδότη και τουλασπολόγου...
Φυσικά και ξέρουμε ποιούς εξυπηρετείς...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ROMIOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 20:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ROMIOS
quote:

Φίλε trexagireve και γώ έτσι πιστεύω..Παρακαλώ αν έχει κάποιος πηγές που αναφέρουν οτι θα είναι νεος ανθρωπος ο βασιλέας παρακαλώ να τις παραθέσει στο forum

Ευχαριστώ

ΕΛΛΗΝ


Ο εκ Πενίας Άγιος Βασιλεύς είναι ζωντανός και όχι νεκρός,“έξελθε ο κεκρυμμένος, μηκέτι κρύπτου, πολλοί σε ζητούσι· ”


“ον εδόκουν οι άνθρωποι ουδέν όντες όντα και ουδέν χρησιμευοντα... ” (πρόκειται για ζωντανό άνθρωπο τον οποίο όλοι περιφρονούν και τον θεωρούν άχρηστο λόγω της πτώχειας, της ταπείνωσης και της αγραμματοσύνης του όπως είδαμε).

ΕΡΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΣΤΑΘΗΝΑΙ...............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy