ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ συζητήσεις για κοντινό ή μελλοντικό πόλεμο - Νο. 7
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 00:04:32  Εμφάνιση Προφίλ
Έτσι, για να μην ξεχνιόμαστε...

"Προφητεία" του GEO33 για κατάληψη της Πόλης το 2009

από geo33 την Παρ Αύγ 15, 2008 9:43 am

"Του χρόνου, τον Δεκαπενταύγουστο θα τον γιορτάσουμε στην Πόλη των ονείρων και των θρύλων μας."

Τι έγινε ρε μάστορα; Σε γιαουρτώσανε ή ακόμη;

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 00:27:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012
Τουρκικό υποβρύχιο έκανε βόλτα στις ακτές της Σάμου!

http://24wro.blogspot.com/2011/10/blog-post_4349.html

Ωραιες φωτογραφιες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3315 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 01:17:10  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό το παιχνίδι της γάτας και του ποντικιού γίνετε καθημερινά στα στενά Ippotis2012 εδω και πολλά πολλά χρόνια .
Μην κοιτάς που τώρα είναι "πιασάρικο" το θέμα ...
Σε διεθνή ύδατα είναι ... (αν σου λέει κατι αυτό)
Εξάλλου, στο σημείο (στην Ψιλή Άμμο) η απόσταση που χωρίζει τα 2 Κράτη είναι κάτι λιγότερο απο 1νμ (!),
σε αυτα υπολόγισε ΕΧΥ-ΤΧΥ και βέβαια ΔΧΥ ...

Hellas at War
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 10:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
Τώρα δηλαδή για ΚΑΘΕ πλεούμενο που περνάει κοντά μας θα έχουμε και ένα post-link? Ξεκολλάτε λίγο και μάθετε να ξεχωρίζετε ποια είναι σοβαρή είδηση και ποια όχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dookedooke
Νέο Μέλος

6 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 11:46:19  Εμφάνιση Προφίλ
Εχω διαβάσει τα τελευταί 4 thread με θέμα τις προφητείες και μελλοντικό πόλεμο Ελλάδας-Τουρκίας.

Απλά θα γράψω τις σκέψεις μου, δεν έχω διάθεσει να διαπλικτιστώ με κανέναν, ελπίζω να αποτελέσουν τροφή για σκέψη.

Τα παρακάτω έχουν μια βάση, ο ίδιος είμαι ιατρός, όχι ψυχίατρος όμως.

Λοιπόν, όταν ένας άνθρωπος, στις μέρες μας, με γνωρίσει και μου πει πως βλέπει ένα όραμα ή ακούει μια φωνή που του λέει πως η Ελλάδα θα νικήσει έναν πόλεμο στα 6 μίλια ενάντια στην Τουρκία, πως στο μέλλον θα πεινάσουμε αλλά θα νικήσουμε, πως βλέπει ένα πλοίο με χίλια κατάρτια να πολεμάει στο Αιγαίο και άλλα "προφητικά" οραμάτα...θα τον συμβουλεψω να πάει σε ένα ψυχίατρο και θα γράψω ένα ωραίο παραπεμπτικό που θα αναφέρει τα εξής:

Ο τάδε, αναφέρει οπτικές και/ή ακουστικές ψευδαισθήσεις (αναφέρω ποιες είναι), με παραληρητικές ιδέες μεγαλείου (θα πάρουμε την Πόλη, θα νικήσουμε), αντιληπτικές διαταραχές από την τάδε ημερομηνία. Το πιο πιθανό ο ψυχίατρος να διαγνώσει κάποιου είδους ψύχωσης, ή σχιζοφρένεια.

Μπορεί να γίνει καλά με τα κατάλληλα αντιψυχωσικά φάρμακα, ίσως χρειαστεί και ολιγοήμερη νοσηλεία.

Αυτό που θέλω να πω, πως στο παρελθόν, μέχρι την δεκαετία του 50, οι γνώσεις μας για τις ψυχιατρικές νόσους ήταν μηδαμινές. Για να μην πω τους προφήτες του Μεσαίωνα, όπου όποιος έβλεπε οράματα αγιοποιούνταν.

Η σχιζοφρένεια είναι μια νόσος που υπήρχε ανέκαθεν, όπως και το έμφραγμα του μυοκαρδίου, η αμυγδαλίτιδα..δεν εφευρέθηκαν τον 20 αιώνα.

Με λίγα λόγια, όποιος άτυχος έπασχε όντως από σχιζοφρένεια ή κάποιου άλλου είδους ψυχώσεως στο παρελθόν, με αυτού του είδους τις αντιληπτικές διαταραχές (οράματα, φωνές να του μιλάνε), γινόταν πιστευτός, και αντί να λάβει την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή (λάθος εποχή γεννήθηκε ο άμοιρος), έγραφε συγγράματα για το πότε οι Ελληνες θα πάρουνε την Πόλη, για να κουβεντιάζετε εδώ πέρα εσείς, την σήμερον ημέρα.

Ποιος σας λέει πως ο γέρο Παίσιος δεν έπασχε από κάποιοα ψυχιατρική νόσο? (χωρίς να θέλω να θίξω το πρόσωπό του ή την αγιότητά που μερικοί πιστεύουν) Όταν λέω ψυχιατρική νόσο, μην στιγματίζετε αμέσως και μην φέρνετε στο νου σας τον σχιζοφρενή δολοφόνο με το πριόνι. Ο σχιζοφρενής μπορεί να ζει κανονικά, αλλά να έχει αυτές τις διαταραχές μόνο.

Εδώ όμως υπάρχει μια παγίδα....υπέρ των προφητειών. Όταν μαζευτεί ένας μεγάλος αριθμός ατόμων που να πιστεύει αυτά που λέει κάποιος, τότε αυτά που λέει παύουν να είναι αντιληπτικές διαταραχές, διότι γίνονται κτήμα και άλλων ατόμων μέσω της πίστης τους. Όποτε τα "οράματα" γίνονται αληθινά..κατά μία έννοια πάντα.

Για παράδειγμα, ποιος θα τολμούσε να πεί κάτι τέτοιο για τον Ιησού Χριστό? Τα θαύματα του τα πιστεύουν δισεκατομμύρια στον κόσμο, έχουν γίνει κτήμα της κοινής πίστης.

Το θέμα είναι αρκετά σφαιρικό, αλλά ανοίξτε τους ορίζοντες σας. Δεν μπορεί να πιστεύετε στον καθένα που βλέπει ένα όραμα....

Edited by - dookedooke on 05/10/2011 11:55:50

Edited by - dookedooke on 05/10/2011 11:56:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 12:00:40  Εμφάνιση Προφίλ
Αλλος ενας αθεος...επιστημονας!!! pfff

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 12:27:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Θα σεβαστείτε ποτέ την γνώμη των άλλων, εσείς οι πυλώνες της ορθοδοξίας; Την άποψή του κατέθεσε ο άνθρωπος!

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 12:40:10  Εμφάνιση Προφίλ
μονο που αποκαλει καποια ατομα,με λιγα λογια...τρελους...τι λε ρε φιλε?

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας

120 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 12:47:57  Εμφάνιση Προφίλ
Και το ερώτημα τώρα είναι σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο κατά πόσο η Νέο-Οθωμανική Μογγολία θα κάτσει απλός να παρακολουθεί με σταυρωμένα τα χέρια;

"50 φορές μεγαλύτερο το κοίτασμα της Κύπρου από το Λεβιάθαν"!

http://www.onalert.gr/default.php?pname=Article&catid=2&art_id=8737

dookedooke
Νέο Μέλος

6 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 13:06:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εσύ από το ποστ μου πως κατάλαβες πως είμαι άθεος δεν μπορώ να καταλάβω...

Κατανοώ τις επιφυλάξεις σου και τις σέβομαι, ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι γουστάρει.

Το ποστ το έγραψα για να σας δώσω να καταλάβετε πως αυτά τα θέματα δεν είναι άσπρο-μαύρο, πως οι προφήτες και τα "οράματα" δεν είναι μια απλή υπόθεση.

Τώρα εσύ, αν πιστεύεις έναν νοσηλευόμενο στο Δαφνί, που λέει πως βλέπει αγγέλους να του απαγγέλουν πως σε λίγο καιρό θα έχουμε λιτανεία στην Αγία Σοφία και πως η Μικρά Ασία θα ξαναγίνει ελληνική είναι δικαίωμα σου. Δεν θα σου πω εγώ ποιον να πιστεύεις και τι να πιστεύεις.

Με τη δική σου λογική να ονομάσουμε όσους έχουν αντιληπτικές διαταραχές "προφήτες" και να βάλουμε λουκέτο στην ψυχιατρική επιστήμη.

Όπως έγραψα όμως, η πίστη μόνο μεγ΄λου αριθμού ατόμων αναιρεί την όποια ψυχωσική διαταραχή, διότι τότε το παραλήρημα θα συμβαδίσζει απόλυτα με τα πιστέυω της κοινωνίας που ζει ο προφήτης.

Αν παράδειγμα όλοι οι Έλληνες πιστέψουν κάποιον προφήτη που τους λέει πως θα πάρουμε την Πόλη, και αυτή η πίστη εγγραφεί στα πιστεύω της κοινωνίας, τότε ο προφήτης θα συμβαδίζει με τον υπόλοιπο κόσμο και δεν θα "φαίνεται" παράξενος.

Αν όμως δεν πιστέψει κανείς κάποιον που λέει πως βλέπει καλικάντζαρους με 5 κεφάλια και 10 πόδια να του λένε πως ένα ξωτικό καβάλα σε πουά αλόγο θα πάρει την Πόλη για λογαριασμό των ελλήνων, αυτόν μάλλον θα τον νοσηλέψουμε σε ψυχιατρική κλινική.. Εκτός κι αν τον πιστέψουν πολλοί, και γίνει το σενάριο που περιέγραψα παραπάνω..

Για σκέψου λίγο τι θέλω να πω...

ΥΓ. αυτά που λέω συμβαδίζουν με την ιατρική επιστήμη (της μοντέρνας ψυχιατρικής) , δεν τα βγάζω από το μυαλό μου...

Hael
Μέλος 1ης Βαθμίδας

120 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 13:21:58  Εμφάνιση Προφίλ
Και ενώ τα Τουρκοσκυλα δεν κρύβουν τις προθέσεις τους, κλασικά η (προδοτική) ηγεσία μας τα κάνει όλα γαργάρες...

Πηγή: http://gdailynews.wordpress.com/2011/10/05/%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BA%CE%B9%CE%BA%CE%AC-f-4-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BD/

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
quote:

Λοιπόν, όταν ένας άνθρωπος, στις μέρες μας, με γνωρίσει και μου πει πως βλέπει ένα όραμα ή ακούει μια φωνή που του λέει πως η Ελλάδα θα νικήσει έναν πόλεμο στα 6 μίλια ενάντια στην Τουρκία, πως στο μέλλον θα πεινάσουμε αλλά θα νικήσουμε, πως βλέπει ένα πλοίο με χίλια κατάρτια να πολεμάει στο Αιγαίο και άλλα "προφητικά" οραμάτα...θα τον συμβουλεψω να πάει σε ένα ψυχίατρο

Και το οτι γνωριζε το παρελθον και το μελλον οσων τον επισκεπτονταν
και τους καλουσε με τα ονοματα τους ειναι σχιζοφρενεια κι αυτο??
Πως εξηγειτε εσεις οι γιατροι τα θαυματα?? Ομαδικη σχιζοφρενεια ειναι κι αυτο?? Εγω στον Αγιο Ραφαηλ στην μυτιληνη ειδα αναπηρο να πεταγετε
απο το καροτσακι και να τρεχει μεσα στην εκκλησια, μαζι με εμενα το ειδαν ολοι. Ειχαμε ολοι ομαδικη σχιζοφρενεια???

Ασε ρε γιατρακο που ηρθες να μας εξηγησεις και τα θαυματα και να κατηγορησεις εναν Αγιο για ψυχοπαθη. Εδω δεν μπορειτε να βρειτε το
φαρμακο της τριχοπτωσης θα εξηγησετε τους προφητες??
Η επιστημη δεν θα μπορεσει να εξηγησει ουτε το 1% ολων αυτων ακομα
και μετα απο 3000 χρονια εξελιξης, θα ερθεις τωρα εσυ ο φακελακιας
κομπογιανητης να μας κανεις μαθημα??

ΛΟΓΩ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

11/10/2011

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
quote:

quote:

Θα σεβαστείτε ποτέ την γνώμη των άλλων, εσείς οι πυλώνες της ορθοδοξίας; Την άποψή του κατέθεσε ο άνθρωπος!

Εσυ ρε χαμομηλακι απο που ξεφυτρωσες παλι??
Κι εμεις την αποψη μας λεμε ρε τραχανα

11/10/2011

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:30:04  Εμφάνιση Προφίλ
αχαχα ωραιος ο demonhunter!

demonhunter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
217 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demonhunter
quote:

quote:

Εσύ από το ποστ μου πως κατάλαβες πως είμαι άθεος δεν μπορώ να καταλάβω...

Κατανοώ τις επιφυλάξεις σου και τις σέβομαι, ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ότι γουστάρει.

Το ποστ το έγραψα για να σας δώσω να καταλάβετε πως αυτά τα θέματα δεν είναι άσπρο-μαύρο, πως οι προφήτες και τα "οράματα" δεν είναι μια απλή υπόθεση.

Τώρα εσύ, αν πιστεύεις έναν νοσηλευόμενο στο Δαφνί, που λέει πως βλέπει αγγέλους να του απαγγέλουν πως σε λίγο καιρό θα έχουμε λιτανεία στην Αγία Σοφία και πως η Μικρά Ασία θα ξαναγίνει ελληνική είναι δικαίωμα σου. Δεν θα σου πω εγώ ποιον να πιστεύεις και τι να πιστεύεις.

Με τη δική σου λογική να ονομάσουμε όσους έχουν αντιληπτικές διαταραχές "προφήτες" και να βάλουμε λουκέτο στην ψυχιατρική επιστήμη.

Όπως έγραψα όμως, η πίστη μόνο μεγ΄λου αριθμού ατόμων αναιρεί την όποια ψυχωσική διαταραχή, διότι τότε το παραλήρημα θα συμβαδίσζει απόλυτα με τα πιστέυω της κοινωνίας που ζει ο προφήτης.

Αν παράδειγμα όλοι οι Έλληνες πιστέψουν κάποιον προφήτη που τους λέει πως θα πάρουμε την Πόλη, και αυτή η πίστη εγγραφεί στα πιστεύω της κοινωνίας, τότε ο προφήτης θα συμβαδίζει με τον υπόλοιπο κόσμο και δεν θα "φαίνεται" παράξενος.

Αν όμως δεν πιστέψει κανείς κάποιον που λέει πως βλέπει καλικάντζαρους με 5 κεφάλια και 10 πόδια να του λένε πως ένα ξωτικό καβάλα σε πουά αλόγο θα πάρει την Πόλη για λογαριασμό των ελλήνων, αυτόν μάλλον θα τον νοσηλέψουμε σε ψυχιατρική κλινική.. Εκτός κι αν τον πιστέψουν πολλοί, και γίνει το σενάριο που περιέγραψα παραπάνω..

Για σκέψου λίγο τι θέλω να πω...

ΥΓ. αυτά που λέω συμβαδίζουν με την ιατρική επιστήμη (της μοντέρνας ψυχιατρικής) , δεν τα βγάζω από το μυαλό μου...

Ρε δεν μιλας για καναν ψυχακια στο δαφνι μιλας για τον πατερ Παισιο
που ηξερε τα παντα για τον καθενα. Ακομα και τα ζωα οπως φιδια,αλεπουδες,λυκοι κτλ πηγαιναν κοντα του και τα ταιζε.
Ξερεις ποσσοι μαγκες σαν εσενα τον επισκεφτηκαν και ολοι εφυγαν
απο κει με ανοιχτο το στομα??

Επισης για ποια ψυχιατρικη μιλας?? Τον μουφα κλαδο της ιατρικης
που ειναι μονο θεωρεια και απο πραξεις μηδεν??
Δεν εχω δει κανεναν τρελο να τον θεραπευεται και ολα αυτα που
λενε στην ψυχιατρικη ειναι μονο θεωρεια.
Καθε χρονο βγαινει καποια ανακαλυψη που αναιρει τις προηγουμενες,
οτι να ναιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3315 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:46:44  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter πολυ εύκολους τους εχεις τους χαρακτηρισμούς βλέπω
για πολλοστή φορά θα σου θυμίσω οτι πρέπει να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς που προσβάλουν τα αλλα μελη , και μαθε επιτέλους οτι ο καθένας εχει δικαίωμα να πει την αποψη του εδω μεσα !!!
η απουσία επιχειρημάτων
(αυτο του "αναπήρου" που ανέφερες το εκλαμβάνω ως αστειισμο)
δεν σε δίνει το δικαίωμα να μιλάς απαξιωτικά για μέλος του φόρουμ, ΑΠΡΟΚΛΗΤΑ !!!

ps
το φάρμακο για την τριχόπτωση εχει βρεθεί εδω και χρόνια , οπως πολλά ακομα ,
αλλά οι εταιρίες βγάζουν πολυ περισσότερα απο τα σαμπουάν , εμφυτεύσεις, φάρμακα , λοσιόν ...

Και κατι άσχετο με σενα ...

Εχω εναν προβληματισμό για τον Hael
Το Λεβιάθαν φίλτατε ειναι το 3 μεγαλύτερο κοίτασμα που εχει βρεθεί στον πλανήτη , καπου 450 Δις κυβικά μέτρα
Μπορείς να υπολογίσεις ποσο είναι ενα κοίτασμα 50 φορές μεγαλύτερο ?
(εγω με το φτωχό μου μυαλό το κυβίζω οσο ... η μιση λεκάνη της Μεσογείου .. τι λες ? )

Hellas at War
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11640 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:53:09  Εμφάνιση Προφίλ
demonhunter

Ποιός σου δίνει το δικαίωμα να χαρακτηρίσεις εναν άνθρωπο που δεν ξέρεις ώς<<φακελάκια,κομπογιαννίτη..???>>

Τι αδιάντροποη συμπεριφορά είναι αυτή?
Πώς να σε πάρει στα σοβαρά κάποιος συνομιλητής σου?

Ντροπή σου σε εσένα και την θρησκεία σου που σε κατάντησε έτσι!!

Και όχι τίποτα άλλο,αλλά έχεις και δικαίωμα ψήφου!!Να ρυθμίζεις με την ηλιθιότητά σου τις τύχες των άλλων!!!

Και κάποιοι παλαιότερα με κατηγορούσαν,όταν έλεγα οτι οι ηλίθιοι κακώς καταναλώνουν το οξυγόνο του πλανήτη!!

Με συγχωρείς για την σκληρή γλώσσα,αλλά μόνο αυτή ξέρεις!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ/ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ

11/10/2011

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11640 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 14:55:02  Εμφάνιση Προφίλ
Aitherovamon

Παραφέρθηκα μήπως??

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3315 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 15:01:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ποσώς !!!
quote:
όχι τίποτα άλλο,αλλά έχεις και δικαίωμα ψήφου!!

απλά .. μην παίρνεις κι όρκο

Hellas at War
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11640 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 15:06:32  Εμφάνιση Προφίλ
Σωστά,όρκο δεν παίρνω.

Φαντάσου αν,αυτός ο άνθρωπος είχε μπροστά του αντι για πληκτρολόγιο,πολυβόλο...δεν θα προλαβαίναμε να μετράμε τα πτώματα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Συντονιστής

Greece
3315 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 15:18:33  Εμφάνιση Προφίλ
Δυστυχώς τα φαινόμενα βιας , όποιας μορφής κι αν ειναι αυτή,
θα γίνει καθημερινότητα μας απο εδω και πέρα .
Η συσσωρευμένη οργή, είναι κακός σύμβουλος ...

Hellas at War
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή

2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 15:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Και το οτι γνωριζε το παρελθον και το μελλον οσων τον επισκεπτονταν
και τους καλουσε με τα ονοματα τους ειναι σχιζοφρενεια κι αυτο??

και εγώ έχω πει την μοίρα και έχω βρει το παρελθόν και το μέλλον ατόμων διαβάζοντας το χέρι ενώ δεν έχω ιδέα πως γίνετε αυτό,
πολύ άπλα έλεγα γενικές μπούρδες και τα ζώα ψάρωναν και έλεγαν μονα τους τις απαντήσεις και με χαρακτήριζαν ως μέγα γνώστη

quote:

Πως εξηγειτε εσεις οι γιατροι τα θαυματα?? Ομαδικη σχιζοφρενεια ειναι κι αυτο?? Εγω στον Αγιο Ραφαηλ στην μυτιληνη ειδα αναπηρο να πεταγετε
απο το καροτσακι και να τρεχει μεσα στην εκκλησια, μαζι με εμενα το ειδαν ολοι. Ειχαμε ολοι ομαδικη σχιζοφρενεια???

θαύμα δεν είναι ένας ψευτοανάπηρος να σηκωθεί από το καρότσι θαύμα είναι να φυτρώσει χέρι ή πόδι
και σχιζοφρενείς δεν λέγεστε αλλά χάπατα, αφού καταπίνετε αμάσητες τις μούφες που σας σερβίρουν

quote:

Ασε ρε γιατρακο που ηρθες να μας εξηγησεις και τα θαυματα και να κατηγορησεις εναν Αγιο για ψυχοπαθη. Εδω δεν μπορειτε να βρειτε το
φαρμακο της τριχοπτωσης θα εξηγησετε τους προφητες??
Η επιστημη δεν θα μπορεσει να εξηγησει ουτε το 1% ολων αυτων ακομα
και μετα απο 3000 χρονια εξελιξης, θα ερθεις τωρα εσυ ο φακελακιας
κομπογιανητης να μας κανεις μαθημα??

όταν αρρωστήσεις τράβα στους αγίους και όχι στους γιατρούς
χάπατο

“«Καταραμένε Έλληνα, τά βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτα δέν άφησες γιά εμάς».
Φρίντριχ φον Σίλλερ

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 16:10:36  Εμφάνιση Προφίλ
Οχι Νικομαχε...μην το λες αυτο!!!

Spawn13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
405 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 16:46:46  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=aZvBeT6SXIw&feature=channel_video_title

ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΑ!!!

dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 16:52:58  Εμφάνιση Προφίλ
έχει ξεφύγει το φόρουμ πάλι!

Όποιος χαρακτηρίζεις τους Αγιους ψυχοπαθής, να φτιάξει μια νέα ενότητα και εκει να κουβεντιαστει το θέμα (δηλαδή να μας αδειάσει την γωνιά!)

GEO33
Μέλος 2ης Βαθμίδας

290 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 16:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO33
quote:

Έτσι, για να μην ξεχνιόμαστε...

"Προφητεία" του GEO33 για κατάληψη της Πόλης το 2009

από geo33 την Παρ Αύγ 15, 2008 9:43 am

"Του χρόνου, τον Δεκαπενταύγουστο θα τον γιορτάσουμε στην Πόλη των ονείρων και των θρύλων μας."

Τι έγινε ρε μάστορα; Σε γιαουρτώσανε ή ακόμη;

macedon

Μια που είσαι και θαυμαστής μου, αφού, απ' ό,τι βλέπω, με παρακαλουθείς παντού, ανέξου με, όπως ανέχομαι κι εγώ όλα αυτά τα ανιστόρητα και παραεπιστημονικά που γράφεις, με τα οποία έχω ρίξει ατελείωτο γέλιο, και τα οποία θα προκαλούσαν τη θυμηδία εκατοντάδων επιστημόνων. Αλλά αυτά παθαίνει όποιος διαβάζει τις γνωστές κυρίες "ερευνήτριες". Συνέχισε, πάντως, σε παρακαλώ, να μου προσφέρεις τα "φώτα" σου Για το esoterica καλός είσαι! Μη πας όμως πουθενά αλλού, γιατί άλλος θα φάει τα γιαούρτια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 17:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
GEO33 πάντως αν εγώ είχα γράψει κάτι παρόμοιο με εσένα το 2009 σήμερα θα έκανα τουμπεκί... (και αυτό πάει και προς τον dom1 που μια χαρά κρίνει και απαιτεί και απ τους άλλους να φύγουν (ο πάλιουρας) αλλά τις 2-3 ημερομηνίες που χει δώσει ως τώρα τις καταπίνουμε αμάσητες)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 17:43:23  Εμφάνιση Προφίλ
πότε έδωσα ημερομηνίες εγώ? Ηρέμησε Craven, easy...

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 17:48:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven
το 8/7 σου θυμίζει τίποτα? για να μην πω την αναφορά στο Πάσχα, στις 15/9, στον Οκτώβριο κτλ... Ηρέμησε dom1, easy... ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dom1
Μέλος 3ης Βαθμίδας

583 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2011, 18:02:40  Εμφάνιση Προφίλ
creaven....easy. Αυτά τα έλεγε μία προφητεία και το αντέγραψα. Εγώ δεν έχω δική μου ημερομηνία. easy λοιπόν.

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr