ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Χρεοκοπεί η Ελλάδα.(Λόγοι-Αιτίες.)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 51
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:01:16  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Τσίπρας είναι τώρα κυβέρνηση, όχι ο Σαμαράς, ούτε το ΠΑΣΟΚ, και ΣΕ ΑΥΤΟΝ ειναι που οφείλεται η ΚΑΚΗ επιλογή που ερχόμαστε να κάνουμε τη κυριακή.
Τώρα αν θέλετε να μιλήσουμε για το ποιος οδήγησε τη χώρα στη πτώχευση, στο ΔΝΤ και σε όλα αυτά, ευχαρίστως. ΑΛΛΑ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΝΟΣ ΔΕΝ ΑΠΕΜΠΟΛΕΙ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ.
’λλωστε ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι παρθενογέννηση... ΠΑΣΟΚ είναι. Εκτός αν μου λέτε οτι τα στελέχη του ΠΑΣΟΚ δεν ξέρανε τα καημένα, δεν είχαν μέρος της ευθύνης.
Το ίδιο και οι ΑΝΕΛ δεν είναι παρθενογέννηση... ΝΔ είναι. Εκτός αν ούτε αυτοί ξέρανε και ιδιαίτερα ο Καμμένος που ήταν και παλιό στέλεχος της ΝΔ...
Ο δε Τσίπρας προσωπικά, ειναι απο σόι πολιτικών μηχανικών - το οποίο σόι παίρνει και έργα για τους δήμους παρεμπιπτόντως... όχι βέβαια οτι αυτό σημαίνει τίποτα...

Αυτοί είναι οι ΗΡΩΕΣ σας.. σε αυτούς έχετε εναποθέσει τις ελπίδες σας..
..Μη παριστάνετε τους καινούριους

Edited by - Πύρινος on 29/06/2015 16:11:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:11:18  Εμφάνιση Προφίλ
Πύρινε σε επαναφέρω στην πραγματικότητα. Εχεις ένα δημοψήφισμα αγόρι μου. Δεν με ενδιαφέρει ποιος το έβαλε. Δεν είμαι αριστερός, δεξιός, μεσαίος.

Δεν με ενδιαφέρει ο Τσίπρας, ο Μπαρουφάκης και το κακό συναπάντημα. Οταν κρεμάσουν τους προδότες στο Σύνταγμα, θα τα πούμε και με τους ανίκανους.

Το ερώτημα είναι συγκεκριμένο:

Συμφωνείς με 300 ευρώ το μήνα;
Συμφωνεις με την απελευθέρωσητων ομαδικών απολύσεων;
Με τις μειώσεις των συντάξεων;
ΜΕ το ξεπούλημα των φυσικών σου πόρων;
Με το να πληρώνεις φόρους για να εξοφλάς δάνεια που σε φέσωσαν τράπεζες που σου δανείζανε φούσκες;
Με τη γεννοκτονία σου;
Γιατί αυτοί που προτείνουν ναι, είναι αυτοί που σε αυτοκτόνησαν αν δεν το κατάλαβες. Ο Σιμήτης, ο Σαχλαμάρας, ο Βενιζέλος, ο Λοβέρδος και όλα τα καλά παιδιά.
Απλά πράματα. Ναι ή όχι.

Δεν υπάρχει στο ερώτημα θέση για το αν συμφωνείς με τις πολιτικές Τσίπρα. Αν δεν συμφωνείς, δικαίωμα σου. Και καμάρι σου.

Εδώ μιλάμε για το δημοψήφισμα. Αντιλαμβάνεσαι τι σημαίνει το Ναι;
Εγώ σου λέω και να τα βρούνε, και να φέρουν πρόταση, Πάλι όχι θα πω.

Τώρα τα γαλάζια κόκκινα πράσινα όνειρα, είναι εκτός από ηλιθιότητες, και άσχετα παντελώς.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:14:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και υπάρχουν βολεμένοι έλληνες να υποστηρίζουν αυτά τα κομματόσκυλα; Σε τι επίπεδο δλδ αυτό το ραγιαδόμετρο;

Εμένα ρωτάς βρε Λεβαντίνε? ’λλον πρέπει να ρωτάς. Και μάλλον όχι να τον ρωτάς, να του το καταλογίζεις. Ο Μάριος τα είπε, ο Μπερνάρ τα είπε, εγώ τα είπα, τα είπε κι ο Heretic.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:25:48  Εμφάνιση Προφίλ
Προσωπικά δε θα ήθελα να κάνω καμία σοβαρή απόφαση για τη χώρα μου με κυβέρνηση Τσίπρα στην εξουσία.
Αλλά well... ακραίοι καιροί, ακραία μέτρα.

Προσωπικά θεωρώ οτι μια ΑΛΛΗ κυβέρνηση, θα μπορούσε είτε τώρα, πριν γίνει συμφωνία, είτε αφού έχει γίνει και εφαρμοστεί με συνέπεια, να αντικαταστήσει πολλά απ' τα μέτρα του μνημονίου. Αυτό είναι κάτι που γίνεται.

Όσον αφορά σε αυτά που λες περι 300 ευρω τον μηνα και τέτοια, θα πρέπει να το δω εγγράφως στη πρόταση των δανειστών για να το πιστέψω, γιατί δε πιστεύω οτι λέει ο κάθε αντιπρόσωπος της κυβέρνησης, πιστεύω οτι υπάρχει γραπτώς + με την ορθή του ερμηνεία

Σε ο,τι αφορά στις συντάξεις πάντως, δε βλέπω ισχυρές διαφωνίες:
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Οκ παύω να είμαι φιλικός, γιατί έχεις κολήσει με το αριστερα-δεξιά, δηλαδή ζεις στον κόσμο σου.
Ρε απίθανε τύπε, ποιος απέλυσε τόσο κόσμο από τις ιδιωτικές επιχειρήσεις,ποιος απελευθέρωσε τις ομαδικές απολύσεις, ποιος οδήγησε σε 3000 (επίσημα μόνο) αυτοκτονίες, και έκανε τον έλληνα να δουλεύει 18 ώρες τη μέρα, και κάθε οικογένεια να έχει και 3 απολυμένους που τρώνε από τη σύνταξη της γιαγιάς; ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ να κόωεις τη σύνταξη σε οικογένεια απολυμένων; ΓΕΝΝΟΚΤΟΝΙΑ ΡΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ.
ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΛΥΘΗΚΑΝ: Είσαι καλά αγόρι μου;
Ρε φίλε, πόσο παπάρας είσαι;

Γιατί τρολλάρεις τον συνομιλητή σου, επειδή τυχαίνει να έχεις διαφορετικές απόψεις?

Όπως και να' χει δεν κατέστρεψε αυτός την χώρα, έτσι κι αλλιώς κανείς δεν έβριζε τον Σύριζα πριν τις εκλογές και όλοι είχαν χαρεί πως θα ήταν φιλολαική κυβέρνηση.

Τέρμα τα ψέμματα, φασίστες είναι ή ναζί ή χουντικοί ή ταγματασφαλίτες ή μασώνοι ή μαχαιροβγάλτες ή συμμορίτες, μόνο η Χρυσή Αυγή λέει όχι στο μνημόνιο και στην συζήτηση με τους τοκογλύφους.

Ή να στο πω καλύτερα ΜΟΝΟ η Χρυσή Αυγή ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.

Και το ΚΚΕ μας πρόδοσε, όπως και τον κομμουνισμό(που υποτίθεται ότι πρεσβεύει) για τρισεκατομμυριοστή φορά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:33:17  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε συ Πύρινος, για ποια "συμφωνία" μιλάς; Νομίζεις πως τους banksters τους ενδιαφέρουν αυτά στα πινακάκια; Τα αριστερά και τα δεξιά; Εδώ το καλό παιδί της τρόικας, ο Σαμαράς, είχε φάει μαύρο απο πέρισυ το καλοκαίρι. Δεκάρα έχουμε να πάρουμε 1 χρόνο τώρα απο δαύτους, εκτός του ELA. Δεν καταλαβαίνεις που το πάνε εδω και ενα χρόνο; Εδω ενα σωρό δεξιοί που ξέρω το κατάλαβαν, εσυ με παραμύθια ζείς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:33:39  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία Πύρινε, για να συννενοηθούμε. Είτε το να, είτε τ'άλλο να φέρουν την Κύριακή, ΟΧΙ και στα δυο. Απλά.
Οχι, και τέλος.
Οχι. Να κουρέψουν/καταργήσουν το επαχθές χρέος. Τελεία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:37:04  Εμφάνιση Προφίλ
Μίλαγα με έναν ΔΕΞΙΟ βουλευτή σήμερα, που πέρασε από το μαγαζί. Μου είπε το παρακάτω:
"Εγώ θα ψηφίσω Οχι για να χω καθαρή συνείδηση, αλλά αν ο Ελληνας ψηφίζει Ναι, καλά θα κάνει να τον ξεπατώσουν."
Τα συμπεράσμα δικά σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:37:54  Εμφάνιση Προφίλ
Κάπου εκεί πρέπει να είναι και η αναδιαπραγμάτευση του χρέους ως θεμελιώδους προϋποθέσεως, αλλά δεν το βλέπω πουθενά...

Ίσως να φταίει, που η διαπραγμάτευση δεν είναι μόνο μια σελίδα με νούμερα...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 16:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
quote:

Ωραία Πύρινε, για να συννενοηθούμε. Είτε το να, είτε τ'άλλο να φέρουν την Κύριακή, ΟΧΙ και στα δυο. Απλά.
Οχι, και τέλος.
Οχι. Να κουρέψουν/καταργήσουν το επαχθές χρέος. Τελεία.


Να κοιμάσαι ήσυχος πως αυτό θα γίνει γιατί μας αγαπούν όλοι και η γνώμη μας μετράει.

Είσαι σε καλά χέρια βρε κουτσούβελο.

Μάλιστα οι Εβροπέοι εεε οι Ευρωπαίοι αυτοί την στιγμή τα μαζεύουν τρέμοντας γιατί έχουν χεστεί πάνω τους από την δύναμη του λαού. Γριές βρίζουν "αλήτες" και "απατεώνες" και η τρόικα έχει κρυφτεί σε κάποιο νησί του Ειρηνικού φοβούμενη την λαική οργή.

ΥΓ Ρε φίλε αυτοί που σε έριξαν στον βούρκο δεν θα σε σηκώσουν αλλά θα σε αφήσουν να πνιγείς. ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 17:09:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ή να στο πω καλύτερα ΜΟΝΟ η Χρυσή Αυγή ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.
Έρχονται χρυσές μέρες για τη Χρυσή Αυγή, είτε με μνμημόνιο είτε με πτώχευση
ειδικά με πτώχευσηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 17:11:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ωραία Πύρινε, για να συννενοηθούμε. Είτε το να, είτε τ'άλλο να φέρουν την Κύριακή, ΟΧΙ και στα δυο. Απλά.
Οχι, και τέλος.
Οχι. Να κουρέψουν/καταργήσουν το επαχθές χρέος. Τελεία.
Δεν θα κουρέψουν τίποτα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 17:16:14  Εμφάνιση Προφίλ
Αρα όχι γενικότερα. Ολο το ζουμί είναι το χρέος. Με το χρέος είσαι ήδη αποικία. Τα άλλα είναι για το θεαθήναι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 17:17:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ρε συ Πύρινος, για ποια "συμφωνία" μιλάς; Νομίζεις πως τους banksters τους ενδιαφέρουν αυτά στα πινακάκια; Τα αριστερά και τα δεξιά; Εδώ το καλό παιδί της τρόικας, ο Σαμαράς, είχε φάει μαύρο απο πέρισυ το καλοκαίρι. Δεκάρα έχουμε να πάρουμε 1 χρόνο τώρα απο δαύτους, εκτός του ELA. Δεν καταλαβαίνεις που το πάνε εδω και ενα χρόνο; Εδω ενα σωρό δεξιοί που ξέρω το κατάλαβαν, εσυ με παραμύθια ζείς;
Αυτοί έχουν μείνει στον Σαμαρά του '10 (ή 11, κάπου εκεί) τον αντιμνημονιακό σαμαρά.
Ο Σαμαράς έκανε μεγάλη ζημιά γιατί ήταν ο πρώτος αντιμνημονιακός αρχηγός μεγάλου κόμματος. Αυτά είναι τα αποτελέσματα της ψηφοθηρικής τακτικής του, νομίμοποίησε το αντιμνημόνιο για τη δεξιά.
Πάντως πολλοί απ' τους αντιμνημονιακούς δεξιούς που αναφέρεις, ανήκουν στην λεγόμενη "λαϊκή" δεξία (δηλαδή την "γκαγκά" ψηφοθηρική δεξιά) οπότε τουλάχιστον για αυτή τη μερίδα δεξιών, δεν εκπλήσσομαι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 20:46:56  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε μιλάτε ακόμη με τον μαλάκα?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Διονύσιος Σκυλόσοφος
Διεγραμμένος Λογαριασμός


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 20:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διονύσιος Σκυλόσοφος
Πύρινε... να τους χαίρεσαι τους συνομιλητές σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:19:29  Εμφάνιση Προφίλ
Τι αισχρή προπαγάνδα πέφτει από τα κανάλια ρε παιδιά...
Είναι ΑΛΗΤΕΣ!


Edited by - Αίολος on 29/06/2015 21:33:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:39:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ο μέσος Ελληνας έχει χεστεί απάνω του. Ρωτάω κόσμο, και είναι όλοι σαν τις κλαμμένες χήρες. Η τηλεόραση κάνει καταπληκτική δουλειά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:41:23  Εμφάνιση Προφίλ
Εν τω μεταξύ το ΚΚΕ, για δεύτερη φορά στην ιστορία του, επί του πρακτέου μας πουλάει σε αυτούς που μέμφεται. Μια φορά προδότης, πάντα προδότης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:42:24  Εμφάνιση Προφίλ
Τί έγινε αχώνευτε? Γιατί παραπονιέσαι πάλι?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:46:29  Εμφάνιση Προφίλ
Πρόβατα, Ηλίθιοι;
Τα ποσοστά που πήραν ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΡΥΑΚΙ και ΓΑΠ, δεικνύουν ότι τα ποσοστά των προβάτων και ηλιθίων είναι αξιοσέβαστα.
Φαντάσου όμως ρε Ιταλέ, τι αποτελέσματα θα έχουμε, αν ψηφίσει η αποχή των τελευταίων εκλογών!
...και οι 100000 πιτσιρικάδες που απέκλεισε ο Σαμαράς στις εκλογές...

και άσε τ' αναρχοφασιστάκια να μιλάνε γι' αποχή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τί έγινε αχώνευτε? Γιατί παραπονιέσαι πάλι?

Πολύ σε γουστάρω ώρες-ώρες!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:50:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
και άσε τ' αναρχοφασιστάκια να μιλάνε γι' αποχή!

’, μάλιστα. Εγώ είμαι αυτός?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:51:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
και άσε τ' αναρχοφασιστάκια να μιλάνε γι' αποχή!

’, μάλιστα. Εγώ είμαι αυτός?


Ε, και;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:53:08  Εμφάνιση Προφίλ
Όχι τίποτα, αλλά μόνο εγώ μίλησα για αποχή.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:53:33  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε δεν θέλω να είμαι αρνητικός, σκέψου όμως κάτι. Η πλειοψηφία αυτών που ψήφισαν Σύριζα, είναι πρώην Πασόκοι. Αυτό από μόνο του, λέει ότι η πιθανότητα να καταλάβουν τι διακυβεύεται ιστορικά, είναι μικρή έως πολύ μικρή. Μακάρι να κάνω λάθος, όμως βλέπω να την πουλάμε την Κούλα με τα μυαλά που κουβαλάμε, και την πλύση εγκεφάλου που γίνεται.

Και θα το ξαναπώ: Και ο Σύριζας στην πλειοψηφεία του για τα πανηγύρια είναι, αυτό όμως είναι άσχετο με το δημοψήφισμα. Για να αλλάξω και γω όπως οι γερμαντσολιάδες την έννοια του δημοψηφίσματος, το ερώτημα θα μπορούσε και να σημαίνει: Πουλάω την ελευθερία και το μέλλον των παιδιών μου γιατο τομάρι μου και αύριο βλέπουμε; Ναι/Οχι.

Κάποια πράγματα, ακόμα και έτσι προβοκατόρικα όπως τέθηκαν από τον Σύριζα, είναι αδιαπραγμάτευτα. Ο ραγιαδισμός έχει γίνει άποψη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:55:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Όχι τίποτα, αλλά μόνο εγώ μίλησα για αποχή.

...αν αυτό θα σε κάνει καλλίτερο, δικαίωμά σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:57:55  Εμφάνιση Προφίλ
Την άποψή μου περί αποχής, την αιτιολόγησα. Πάντως, το αναρχοφασίστας μου άρεσε πολύ. Διάνα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 21:58:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η πλειοψηφία αυτών που ψήφισαν Σύριζα, είναι πρώην Πασόκοι. Αυτό από μόνο του, λέει ότι η πιθανότητα να καταλάβουν τι διακυβεύεται ιστορικά, είναι μικρή έως πολύ μικρή.
Δεν θα διαφωνίσω Ιταλέ.
Είναι όμως ένα σεβαστό ποσοστό που μετακινήται κι ανεβοκατεβάζει κυβερνήσεις.
Για σκέψου όμως να μεταφερθούν στην ΧΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2015, 22:00:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Την άποψή μου περί αποχής, την αιτιολόγησα. Πάντως, το αναρχοφασίστας μου άρεσε πολύ. Διάνα.


Μα, αφού είμαστε αμφότεροι φασίστες, που ακριβώς διαφωνούμε;;;

Edited by - Αίολος on 29/06/2015 22:01:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 51 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy