ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παράξενες Ιστορίες No1...
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 11:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912
ΦΙΛΕ ΑΧΑΙΕ, ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΙ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΝΑ ΛΕΙΠΟΥΝ. ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΚΑΤΑ ΑΝΑΓΚΗ ΟΤΙ ΟΣΑ ΔΙΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ, Η ΝΑ ΣΥΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ, ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ, ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΑΦΙΕΡΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΑΠΟΨΕΙΣ,ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.ΑΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΙΟ ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2005, 13:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
quote:

γεια σας ειμαι μια κοπελα που γεννηθηκε τον απριλη του 83.........

γεια σας κι από μένα είμαι ένα αγοράκι που γεννήθηκε τον ιούνιο του 69........

Και μην τολμήσει κανείς να πει "στ' α.... μας" καθότι είμαι και ευαίσθητο μωρό...

dim.kar

Eίπαν: "το αναρχοκουμμούνι ο dim.kar ... να ξέρει ότι είναι ο μεγαλύτερος ΦΑΣΙΣΤΑΣ από όλους όσους έχω δεί"
by Peronosporos

Τhanks!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 02:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya
Πέρυσι το καλοκαίρι μετά από έξοδο στο Μοναστηράκι, γύρω στις 03:00, ήθελα κολασμένα ένα συγκεκριμένο αναψυκτικό για να με ξεδιψάσει! Το ήθελα ΠΟΛΥ!!! Πήγα σε 2 περίπτερα εκεί κοντά που ήταν ανοιχτά εκείνη την ώρα, αλλά κανένα δεν είχε αυτό που ζητούσα…
Κατευθυνόμουνα προς το αυτοκίνητο και γκρίνιαζα σε όλη τη διαδρομή!

Ξαφνικά βλέπω δίπλα μου πάνω σε μία ξύλινη γλάστρα ακριβώς το αναψυκτικό που ήθελα και μάλιστα παγωμένο!

Άκου τι θυμήθηκα τώρα…

Παράξενο πάντως ε…?!
Να σημειωθεί ότι δεν ήταν κάποιο από τα κοινά αναψυκτικά…

Edited by - Jaya on 25/12/2005 02:13:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 02:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
εφυγα για μοναστηρακι
αλλα εγω θελω 1.000.000 ευρω και δεν με πειραζει αν θα ειναι ζεστο η κρυο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 02:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya
quote:

εφυγα για μοναστηρακι
αλλα εγω θελω 1.000.000 ευρω και δεν με πειραζει αν θα ειναι ζεστο η κρυο


Έλα ντε!
Που να το 'ξερα η καψερή πως ότι ήθελα πιο πολύ εκείνη τη στιγμή θα το 'βρισκα πάνω σε μία γλάστρα...

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Η απάντηση βρίσκεται μέσα σου…

Edited by - Jaya on 25/12/2005 02:38:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 04:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Το να βρεις 1.000.000 ευρώ σε ένα γλαστράκι χωρίς να τα έχει δει κανείς άλλο δεν είναι απλώς παράξενο, αλλα λιακοπουλικό

"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2005, 20:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54
Εχω και εγω μια παραξενη ιστορια να σας πω.Καταρχας καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.Η ιστόρια μου ειναι η εξης.Ασχολουμαι με το μεταφυσικο και με εναν κολλητο μου φιλο κανουμε εξερευνησεις.Ετσι λοιπον ενα βραδυ πηγαμε σε ενα πολυ γνωστο,για το μυστηριο που κρυβει,σπιτι,στην οδο αχαρνων,με την ελπιδα να καταφερουμε να μπουμε μεσα.Οκεντρικος δρομος στον οποιο βρισκεται εκανε για αλλη μια φορα την προσπαθεια μας αυτη να αποτυχει.Ετσι,μετα απο ωρα,κατα τις 12 το βραδυ πηραμε το δρομο του γυρισμου.Καποια στιγμη,την προσοχη μου απεσπασε ενα επιβλητικο κτιριο και για δευτερολεπτα σταθηκαμε εξω απο τα καγκελα της αυλης του.Ξαφνικα εμφανιστηκε μεσα απο τον προαυλειο χωρο του σπιτιου ενας αντρας,γυρω στα 50 και μας ρωτησε με πολυ ευγενεια αν ψαχνουμε κατι.Οπως ηταν λογικο,φοβηθηκαμε λιγο και προβαλλαμε σαν δικαιολογια οτι καναμε καποια εργασια πανω σε αυτο που σπουδαζουμε.Αρχιτεκτονικη δηλαδη.Τοτε αυτος ο αντρας μας προτεινε να μας κερασει εναν καφε.Τοτε σκεφτηκαμε οτι ειναι ευκαιρια να μαθουμε περισσοτερα για εκεινο το σπιτι στην οδο Αχαρνων.Μας προσεφερε καφε και μετα απο λιγο εμφανιστηκε και μια κυρια γυρω στα 45.Καθησαμε περιπου μια ωρα εκει μαζι τους.Αυτοι λοιπον οι δυο ανθρωποι μας ειπαν οτι ηταν φυλακες αυτου του κτιριου που μας τραβηξε την προσοχη.Βλεπεται ηταν σχολειο!Αφου μαθαμε και αρκετες πληροφοριες για το σπιτι της οδου Αχαρνων,τους ευχαριστησαμε και φυγαμε.Σε ολη τη διαδρομη συζητουσαμε με τον κολλητο μου το οτι πως γινεται ενα δημοσιο σχολειο να εχει νυχτερινους φυλακες και πως γινεται αυτοι οι δυο ανθρωποι να βαζουν δυο αγνωστους μεσα στον χωρο τον οποιο υποτιθεται οτι προστατευουν.Ετσι λοιπον μετε απο λιγες μερες ,ενα πρωι,πηγα στο σχολειο αυτο.Τα παιδια ηταν σε διαλλειμα και ετσι βρηκα μια καθηγητρια και την ρωτησα αν το βραδυ υπαρχουν φυλακες για την προστασια του σχολικου χωρου.Μου απαντησε οτι υπηρχαν φυλακες πριν 20 χρονια!!!τωρα πια οχι!Θα ηθελα μια γνωμη γιατι με τον κολλητο μου εχουμε φρικαρει τελειως.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
opsimos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 11:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους opsimos

Να πω και εγώ μια προσωπική μου εμπειρία.
Πρέπει να ήταν το 1954,είμουν 5 ετών,κατοικούσαμε τότε μαζί με την
οικογένεια μου στην Καλλιθέα θεσ/νίκης σε ένα παλιό μονόροφο,στο
ισόγειο είχε ένα ξυλουργείο και για ανεβεί κάποιος στην κατοικία
έπρεπε πρώτα να ανοίξει την είσοδο δίπλα στο ξυλουργείο και να
πατησει πάνω σε καμμιά εικοσαριά ξύλινα σκαλοπάτια που κάναν φοβερό
θόρυβο.
Η κατοικία είχε δύο δωμάτια,στο ένα για τους γονείς μου και στο άλλο
για μενα και τον 2χρονο αδελφό μου.
Εκείνη τη νύχτα και όπως κάθε νύχτα πέσαμε νωρίς για ύπνο,αλλά δεν
μπορούσα να κοιμηθώ ειχα μιά ανησυχία το ίδιο και ο αδελφό μου,τον
ακουγα να στριφογυρνά στο κρεβατάκι του,δεν ξέρω ποση ώρα περασε με
αυτην την κατάσταση όταν ξαφνικά απ'έξω στο δρόμο άρχησε να ουρλιάζει
κάποιος σκύλος,το ουρλιακτό ήταν συνεχώμενο και τρομακτικό,ο αδελφό μου άρχισε να κλαψουρίζει,οποτε τρομοκρατιμένοι και οι δυό πάμε και
ζητάμε προστασία στο κρεβατι των γονιών μας,κατάλαβα πως ουτε και οι
γονείς μου μπορουσαν να κοιμηθούν,ο πατέρας βρίζοντας τον σκύλο
ήταν έτοιμος να σηκωθεί για να πάει να τον δίωξει,ξαφνικά στην
πόρτα του δωματίου ακούμε δυό πολυ δυνατούς κτύπους,όλοι πετακτήκαμε
απο το κρεβατι,η μητέρα μου μας κάνει σουσσσσσσ και χαμηλόφωνα μας λεει, μη μιλάτε,είναι η κακιά ώρα,ο πατέρας δεν καταλαβένει τίποτα,
ανάβει το φώς και ανοιγει την πορτα,δεν ήταν κανείς πίσω απ'αυτήν,
κατεβαίνει την σκαλα,τίποτα ψυχή δεν υπήρχε!!!!
Ηταν αδύνατον να ανέβει κάποιος την σκάλα χωρίς να τον αντιληφθούμε
με τέτοιο φοβερό θόρυβο που κάναν τα ξύλινα σκαλοπάτια!!!
Έτσι για την ιστορία,δίπλα ακριβώς απο το σπιτι μας είχε κάποια
χαλάσματα μιας μονοκατοικίας,σε αυτα, όταν ήταν ακομα σπιτι, στο τέλος του εμφυλίου ειχε ταμπουρωθεί μια ομόδα ανταρτών,και επειδή
δεν παρέδιδαν τα οπλα,ένα τανκ έριξε μερικές βολές γκρεμίζωντας
και σκοτωνοντας τους αντάρτες......

Ο τελευαίος να κλείσει την πόρτα.
ΠΟΡΤΑ ΡΕΕΕΕΕ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΟΥΛΗ
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 16:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΟΥΛΗ
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ .

ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 11 ΕΤΩΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΝΕΙΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΖΟΥΣΑ ΔΕΝ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΛΑ .
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΗ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ .
ΠΙΑ... ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟ ΝΙΩΘΩ .ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΑ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ.
ΒΛΕΠΩ ΣΥΧΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ ΝΕΚΡΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΗΜΕΡΩΝ.
ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΝΕΚΡΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΞΥΠΝΑΩ.
ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΩ ΚΑΤΑ 90 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ.
ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΥΧΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ. ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΕΣ ΑΥΠΝΙΕΣ.
ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ .
ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΥΚΛΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΡΦΗ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΑΛΛΕΤΕ.
ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΝΩΘΕΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΩ ΓΙΑ ΤΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΩ.
ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΘΩ .ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΣΕΧΩ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

opsimos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
200 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 18:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους opsimos
Θα σας μεταφέρω κάποιες ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ από το
http://clubs.pathfinder.gr/meta_para, του μέλος Τάλας πολίτης.


Τρομακτικές συμπτώσεις από Talas_ag
Ημ/νία15-10-2005
Ώρα 00:35

Ευχαριστώ Γιώργο πού με έκανες μέλος.
Θα ήθελα να πώ μία από της πιό απίθανες συμπτώσεις,δέν
ξέρω αν είναι κάν σύμπτωση η κάτι εξωπραγματικό κάτι
που δέν χωρά ο νούς.
Κατ'αρχήν να σας πώ ότι αφορά την οικογενειά μου εδώ καί
τρίς γενεές ίσως και παραπάνω.
Η μητέρα μου παντρεύτηκε 24ετών,γέννησε στα 25της την
αδελφή μου,μετά από 12 χρόνια εμένα,πέθανε
απο πνιγμό 42ετών,μιά ελιά έφραξε το αναπνευστικό της
σύστημα την ημέρα των 5ων γενεθλίων μου.
Η αδελφή μου παντρεύτηκε 24ετών,γέννησε στα 25της την
ανηψιά μου,μετά 12 χρόνια τον ανηψιό μου,πέθανε απο
πνιγμό 42ετών,έπαθε αναρρόφηση στον μεσημεριανό της ύπνο την ημέρα
των 5ων γενεθλίων του ανηψιού μου.
Η ανηψιά μου μετά από όλα αυτά δήλωσε πως δεν πρόκειται
να παντρευτεί μήπως και αλλάξει το κάρμα,όμως τα πράγματα
δεν έγιναν έτσι,παντρεύτηκε στα 27της,όπως και η
προγιαγιά της,στα 28της γέννησε δίδυμα πανομοιότυπα
κοριτσάκια,όπως και η προγιαγιά της,μετά απο δύο χρόνια
γέννησε ένα αγοράκι,ακριβώς όπως και η προγιαγιά της.
Πρός το παρόν εδώ έχουν σταματήσει οι"συμπτώσεις",δεν
μπορώ όμως να γνωρίζω τι θα γίνει στο μέλλον,ούτε τι έχει
γίνει στο μακρινό παρελθόν,πως μπορεί να γίνονται τέτοιες
καταστάσεις;ποιός κακός "δαίμονας"κατατρέχει την
οικογένεια μου;υπάρχει άραγε απάντηση η απλώς πρεπει να
καταχωρηθεί στο βιβλίο Γκίνες και μόνο;

Τάλας πολίτης

Ο τελευαίος να κλείσει την πόρτα.
ΠΟΡΤΑ ΡΕΕΕΕΕ.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia85
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 20:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia85
Είμαι νέα στην παρέα και κυρίως διαβάζω όλα αυτα που έχετε γραψει όλοι εσείς!
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι έχω μείνει άναυδη με όλα αυτα που διαβάζω.
Έχω και εγω μια δική μου παράξενη ιστορια , που μου σηνεύει πριν μερικά χρονια, ίσως στο μελλον τη μυραστώ μαζι σας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2005, 20:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ αρκετές ιστορίες οι περισσότερες προσωπικές μου και όχι ακουστές.
Αλλά ας πω την πρώτη που συναίβει περίπου πριν ένα χρόνο.
Το σπίτι που κατοικώ το κληρονομήσαμε πριν απο πολλά χρόνια απο μία θεία την οποία θυμάμαι απο ελάχιστα εως καθόλου καθότι πέθανε απο καρκίνο σε αρκετά νεαρή ηλικία. Η αδερφή της θείας αυτής κατοικούσε στο δίπλα ακριβώς απο εμάς σπίτι. Ένα βράδυ λοιπόν καθόμουν στον καναπέ του σαλονιού μου μόνη και είχα ανοιχτή την εξώπορτα (η οποία βλέπει σε σκαλιά) για να πηγαινοέρχεται η γάτα μου. Το μόνο φως του δωματίου ήταν η τηλεόραση η οποία βρίσκεται πιο μπροστά απο την ανοιχτή πόρτα. Ξαφνικά μου απόσπασε την προσοχή μια κίνηση έξω ακριβώς απο την πόρτα. Ήταν μια λευκή παρουσία σαν παχύς λευκός καπνός χωρίς να φαίνονται βασικά χαρακτηριστικά αλλά ήταν ξεκάθαρο πως ήταν φιγούρα ανθρώπινη. Μέχρι εκείνη την στιγμή είχα πάντα απορία γιατί τα φαντάσματα τα παρουσίαζαν λευκά, ξέρετε αυτά με τα σεντόνια, καθότι εγώ τα φανταζόμουν απλώς άυλα. Ξανακοίταζα και ξανακοίταζα προσεκτικά καθώς το μυαλό μου δεν μπορούσε να χωρέσει τι ακριβώς έβλεπα. Η παρουσίασα πηγαινοερχόταν σαν να έπλεε και όχι σαν να περπατούσε απο την μια ακρη της πόρτας στην άλλη και κάπου κάπου στεκόταν ακίνητη απεναντί μου χωρίς καμοία ένδειξη ότι ήθελε να μπει παραμέσα. Είχα την έντονη αίσθηση ότι επρόκειτο για την νεκρή αυτή θεία και δεν είχα λόγο να το αισθάνομαι αυτό (είχα και στον παρελθόν κάποιες εμπειρίες τις οποίες όμως ποτέ δεν συνέδεσα με την συγκεκριμένη και είμαι σίγουρη ότι παρόλο ότι κάποιες εμπειρίες ήταν στο ίδιο σπίτι δεν είχαν σχέση μ' αύτήν). Να μην τα πολυλογώ, καθότι η παρουσία δεν εξαφανιζόταν, στο τέλος άλαξα θέση και κάθησα στον δίπλα καναπέ όπου δεν είχα οπτικό πεδίο στην πόρτα. Πολλοί ίσως αναρωτηθούν πως δεν τρομοκρατήθηκα να αρχίσω να τρέχω προς τα μέσα δωμάτια αλλά αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να το απαντήσω λογικά. Απλά δεν ένοιωσα υπερβολικό φόβο ούτε κάτι να με απειλεί. Δεν ξέρω πόση ώρα έμεινε εκεί η παρουσία αυτή ούτε και έκανα την κίνηση να κλείσω την πόρτα πριν πάω να κοιμηθώ. Την επόμενη μέρα έμαθα πως το βράδυ είχε πεθάνει η αδερφή της στο δίπλα σπίτι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
serenite
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2005, 13:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους serenite
Καλησπέρα ξανά. Θα αναφέρω μια παράξενη ιστορία που μου συναίβει στο χωριό της γιαγιάς μου. Ήταν απογευματάκι κάπως αργά (εγώ πρέπει τότε να ήμουν 13 χρονών) και βρισκόμουν στην πλατεία του χωριού μαζί μ' έναν φίλο γειτονόπουλο. Πονηρο λοιπόν το αγοράκι μου προτείνει να περπατήσουμε έναν δρόμο που ξεκίναγε απο την πλατεία (αν μπορείς να την πεις έτσι καθότι μιλάμε για χωριό με 20 σπίτια το πολύ) ο οποίος ήταν χωματόδρομος χωρίς φώτα και οδηγούσε προς το βουνό. Δεν αρνήθηκα και αρχίσαμε πεζοπορία μιλόντας περι ανέμων και υδάτων. Καθώς ανεβαίναμε καθότι ήταν και κάπως αργά μας ποιάνει σκοτάδι. Στο πλάι του δρόμου κατέβενε ένα ρυάκι αρκετά μεγαλούτσικο. Ξαφνικά λοιπόν ακούμε τρεχαλητό μέσα στο ρυάκι, σαν κάποιος να ερχώταν καταπάνω μας τρέχωντας και πλατσουρίζοντας τα πόδια του στο νερό αλλά δεν βλέπαμε τίποτα. Μείναμε κοκαλωμένοι προσπαθώντας να διακρίνουμε κάποιον αλλά ό ήχος των βημάτων είχε πλησιάσει σχεδόν μπροστά μας χωρίς εμείς να βλέπουμε κανέναν. Κάναμε μεταβολή και τρέχαμε πανικόβλητοι και ο ήχος να μας ακολουθεί σε απόσταση αναπνοής. Τι είναι αυτό ρε Γιάννη τον ρωτάω τρέχωντας και πανικόβλητη μπας κι έβλεπε κάτι που δεν έβλεπα. Ένα παπάκι μου λέει τρομοκρατημένος, μην φοβάσαι. Τι παπάκι λέω εγώ απο μέσα μου, 70 κιλών? αλλα δεν ήταν η ώρα κατάληλη να το αναλύσω και να το αντικρούσω. Φτάνοντας πια στην πλατεία που ξεκινήσαμε, κι έχοντας χάσει κάποια χρόνια απο την ζωή μου, καθίσαμε να πάρουμε ανάσα. Τι ήταν αυτό ρε Γιάννη ξαναρωτάω. Δεν ξέρω μου λέει δεν έβλεπα τίποτα. Αργότερα κάποια άλλη φορά που είπε για ένα εκκλησάκι που βρισκόταν στο πλάι του δρόμου μέσα στο ρέμα. Μου είπε λέει ότι εκεί είχαν κάψει γυναίκες που τις είχαν θεωρήσει μάγισσες τα πολύ παλιά χρόνια και ότι το εκκλησάκι μέσα δεν είχε εικόνες απο Αγίους αλλά απο δαιμόνια. Τι βλακείες λέει?, σκέφτηκα, εκκλησάκι με δαιμόνους? Ωστόσο συγκράτησα την ιστορία. Κάποια χρόνια μετά βρίσκομαι στον ίδιο δρόμο με τον ξαδερφό μου (μέρα αυτή τη φορά) θυμήθηκα την ιστορία και του την διηγήθηκα. Πάμε μου λέει να δούμε. Πάμε του λέω. Φτάσαμε σε εκείνο το σημείο και ψάχνωντας αριστερά κάτω απο τον δρόμο βλέπω το εκκλησάκι. Το περίεργο ήταν ότι δεν είχε σταυρό, σαν να είχε κοπέι και το ιερό απο πίσω ήταν γκρεμισμένο. Κατεβήκαμε μέχρι την πόρτα του,ή οποία ήταν ξύλινη σκοροφαγομένη και κλειστή με αλυσίδα και λουκέτο. Σκεφτήκαμε ότι αν την ταρακουνάγαμε έτσι ψιλοξεμονταρισμένη όπως ήταν και παλιά, μπορεί και να την ανοίγαμε απο κάποια άκρη. Και αρχίσαμε να την τραβολογάμε με δύναμη. Απο το πουθενά σηκώθηκε ένας απίστευτος αέρας και μέσα στον αέρα ήταν σαν να ακουγώντουσαν πολλές φωνές χωρίς να διακρίνεις τι λένε. Για άλλη μια φορά πήρα τρέχωντας τον κατήφορο και ουδέποτε ξαναπήγα εκεί. Δεν γνωρίζω αν η ιστορία ήταν αληθινή, δεν την έχω πιστέψει παρόλο το γεγονός. Ούτε αν το πρώτο γεγονός είχε σχέση με το δεύτερο. Ήταν όμως μια απο αυτές που μείναν χωρίς εξήγηση στο μυαλό μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2006, 00:46:16  Εμφάνιση Προφίλ
1-1-2006
Μια ιστορία που και ευτηχισμένο με έκανε και την ευχή μου πραγματοποίησε.
Η κοπή της πίτας.
Και η ευχή μου ήταν το φλουρί να το βρεί η ανιψία μου που το ήθελε πάρα πολύ (7 χρονών) για να ησυχάσω και εγώ.
Πάντος όπως και να είχε της είχα υποσχεθεί ότι όποιος και να το βρεί θα το έπαιρνε αυτή.
Στις δώδεκα το μεσημέρι με φώναξε να κόψω την πίτα. Όμως έγραφα ένα e-mail και της είπα ότι σε δέκα λεπτά θα ερχόμουν.
Αυτή σαν μέγα θυληκό κατάφερε μέσα στα δέκα αυτά λεπτά την μάνα μου να ξεκινήσουν την κοπή χωρίς εμένα
Της έδειξε μάλιστα και ποιό ακριβώς κομάτι ήθελε.
Και εκεί ήταν και πήρε το φλουρί.
Εκείνη τη στιγμή πήγαινα και εγώ. Ακουσα της φωνές της επιτυχίας της.
Ε ναι μπράβο της. Της άξιζε.
Ήθελα να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας.
Εύχωμαι τέτοιες χαρές να έχουμε όλοι μας εδώ όλο το χρόνο.
Χαρά και ευτηχία λοιπόν για το 2006 είναι δεν είναι παράξενη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2006, 22:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz
Καλησπέρα σε όλους! Θα κάνω κι εγώ μια αναφορά σε μια παράξενη εμπειρία που συνέβη σε μια φίλη μου πριν χρόνια σε κάποιο χωριό της Χαλκιδικής. Ο παππούς της κοπέλας αυτής ήταν ο παπάς του χωριού, ο πάτερ Αθανάσιος και η εκκλησία είχε τ'όνομά του. Ο παπάς όμως, πέθανε σε βαθιά γεράματα και η Κατερίνα (η φίλη μου) στεναχωρέθηκε πάρα πολύ καθώς του είχε τρομερή αδυναμία. Έτυχε να πεθάνει και την περίοδο που η Κατερίνα έδινε πανελλήνιες, οπότε καταλαβαίνετε ότι θα ήταν ιδιαίτερα δύσκολα τα πράγματα για ενδεχόμενη επιτυχία της. Να μην τα πολυλογώ, ένα βράδυ βλέπει στον ύπνο της τον παππού της μαζί με αγγέλους ολόγυρά του, να της χαμογελάει, να της λέει να μην ανησυχεί για τίποτα και να της δίνει στο χέρι ένα σταυρουδάκι φτιαγμένο από μπορντό χαντράκια (σαν κομποσκοίνι περίπου). Το πρωί που ξύπνησε και άρχισε να ετοιμάζεται για να πάει να γράψει, ανοίγει την κοσμηματοθήκη της και τί βλέπει?? ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ!! Ρώτησε όλη την οικογένειά της αν της το πήραν δώρο εκείνοι αλλά μέσα της ήξερε την αλήθεια.. Και όντως ήταν δώρο απ'τον παππού της, ο οποίος της εξασφάλισε και την απόλυτη επιτυχία, καθώς τώρα η Κατερίνα μας τελειώνει το Οικονομικό σε πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-pRiMiTiVe-
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2006, 16:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -pRiMiTiVe-
File Burbulithra54 diavasa tin istoria soy kai mporw na pw pws einai endiaferousa... Oxi omws toso gia to periexomeno tis epeidh kata kairous exw akousei apeires tetoies, alla epeidh h Axarnwn einai ka8eth ston dromo moy...Se poio simeio tis Axarnwn einai auto to kthrio?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 05:02:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54
Αγαπητε PRIMITIVE το κτιριο που ανεφερα ειναι στην συμβολη των οδων Αχαρνων και Φερρων.Αν γνωριζεις κατι περιμενω απαντηση.Αλλα καλυτερα να μου στειλεις στο topic μυστικη αθηνα.ΕυχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2006, 07:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε primitive, καλώς ήλθες στο esoterica!
Καλό θα ήταν να έγραφες τα μηνύματα σου με ελληνικούς χαρακτήρες προκειμένου να μπορούμε να τα διαβάσουμε οι υπόλοιποι με μεγαλύτερη ευκολία.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 10:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz
Όσον αφορά τις συμπτώσεις που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, να σας πω και κάτι που αφορά την οικογένειά μου. Η μητέρα του παππού μου το '40 που ο παππούς μου ήταν στον πόλεμο, είδε σαν όραμα τον Άγιο Γεώργιο, που της είπε ότι ο γιος της θα επέστρεφε την επόμενη μέρα σώος και αβλαβής. Όντως έτσι έγινε και από κει και πέρα γίνονται τα πράγματα ως εξής: Η μαμά μου γεννιέται 23 Απριλίου του '52 στις 01.30 το βράδι του Αγίου Γεωργίου δηλαδή. Βαφτίζεται στην Εκκλησία του Αγίου Γεωργίου στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης και χρόνια αργότερα βρίσκει την πρώτη και τελευταία της δουλειά στο φροντιστήριο που βρίσκεται ακριβώς δίπλα. Γεννιέμαι εγώ στις 23 Απριλίου του '81 στις 13,30 το μεσημέρι. Και πρόσφατα έτυχε να βρω σπίτι και να μετακομίσω, στη Νεάπολη κοντά στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου..
Φιλάκια!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GREGO-GIOGOTH
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 16:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GREGO-GIOGOTH
BRE GIDI AXRISTO TOMARI TIS KOINONIAS TO NECRONOMIKON TOY AL HAZRED YPARXEI STO PANEPISTIMIO TOY MISCATONIK STHN MASAXOUSETH....ZOON..TOYVLO...KAI LES OTI O LOVECRAFT EINAI KAI O AGAPHMENOS SOY SYGGRAFEAS...AXRISTIAN....AN GOYSTAREIS NA SYZHTHSOYME PANO STO NECRONOMIKON PERIMENO NEA SOU...BYE

AST

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

-pRiMiTiVe-
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 17:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους -pRiMiTiVe-
Dystyxws den kserw poy akrivws einai h 2h odos poy anafereis...! opote den mporw na se diafwtisw.Mporeis na moy peis panw katw se poio ypsos tis axarnwn einai??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 18:33:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ GREGO-GIOGOTH, θα σε συμβούλευα να συγκρατούσες τον θυμό σου και να πρόσεχες τον τρόπο έκφρασης σου πρός τα υπόλοιπα μέλη.
Και μια παραίνεση, τόσο σε εσένα όσο και στον φίλο primitive:

Προσπαθήστε να γράψετε με ελληνικά, είναι πολύ δύσκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων με λατινικούς χαρακτήρες...

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 19:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:

Annaliz:
Γεννιέμαι εγώ στις 23 Απριλίου του '81 στις 13,30 το μεσημέρι.

Ευτυχώς που δε γεννήθηκες Απρίλη του '83 ,γιατί θα μπερδευόταν πολύ το πράγμα.


Χωρίς παρεξήγηση ,έτσι Annaliz ;

ΝΑ'ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΛΕΜΕ !!

ΣτράτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Burbulithra54
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2006, 23:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Burbulithra54
Αγαπητε PRIMITIVE η οδος στην οποια αναφερω βρισκεται στη γωνια της Αχαρνων61-63 .Σχεδον απεναντι απο τη VILLA AMALIAS.Και κανει γωνια με την οδο Φερρων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
felosial
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2006, 00:19:42  Εμφάνιση Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ . ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ. ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΩΣ "ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ" ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ Η` ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ "6" ΑΙΣΘΗΣΗ.
ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΕΝΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΧΕΣΗ. ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΜΙΑ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ.. ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΣΤΟ ΚΕΝΟ Κ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΟΥΡΚΩΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ. Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΕΙΧΑ. ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ : "ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ... ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. ΚΑΠΟΙΟΝ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΜΑΞΙ . Η` ΕΜΕΝΑ Η` ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟ... ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΠΤ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ. ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟΝ ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ) ΑΛΛΑ ΓΥΡΙΣΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΙ ΠΙΣΩ.. ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ. ΗΤΑΝ Κ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΝ ΠΡΟΛΑΒΕ. ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΜΑΞΙ .. ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΤ ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Ο ΩΜΟΣ (ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑ ΜΟΥ) Κ ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΑ ΕΠΑΙΞΕ.. ΟΠΩΣ Κ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
necro-Fiera
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 22:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους necro-Fiera
Καλησπέρα και σε σένα felosial η εμπειρία σου όπως το ξεκίνησες φάνηκε πολύ ευαίσθητη ευτυχώς η κατάληξη του ήταν τυχερή για να μην πω ευτυχής μιας και τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν χειρότερα ( μη χείρον βέλτιστο που έλεγαν και κάποιοι παλιότερα )
Θα έλεγα ναι κάπως έτσι θα το χαρακτήριζαν όλοι 6 αίσθηση προαίσθημα μιας και δεν μπορούμε να δώσουμε ακριβή επιστημονική ονομασία για τέτοια φαινόμενα συμβαίνει αρκετά συχνά και οι περισσότεροι το έχουμε νιώσει δεν ξέρω περισσότερα αλλά όλο και κάποιος θα μας πει μια παρόμοια ιστορία ....


άσχετο σημαίνει κάτι το όνομα σου ????????


i don't fear anything exept my self...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Memory
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2006, 23:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Memory
καλησπέρα necro-fiera. απαντάω απο αυτο το προφιλ καθως αλλαξα username ! το ονομα μου αυτο το εχω παρει απο ενα rpg παιχνιδι που επαιζα παλιοτερα. δν εχω μαθει ακόμα τι σημαινει αλλα μου αρεσε πολυ κ ετσι το χρησιμοποιω παντου :) (η φελοσιαλ ειμαι αν δν το καταλαβες :ρ) η αληθεια ειναι οτι οντως θα μπορούσαν να ειναι χειροτερα τα πραγματα γι αυτο και χαιρομαι που κατεληξαν ετσι ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dolphin_82
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 03:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolphin_82
Γεια σας κι από μένα...είμαι 23 χρονών και θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ κάποιες απο τις εμπειρίες(?) μου μαζί σας..Μπορώ να πω πως όλα όσα έχετε ήδη γραψει μου εξάπτουν το ενδιαφερον τρομερά...Είναι 1η φορά που θα μιλήσω γι'αυτό σε forum αλλά νομίζω πως το έχω ανάγκη μπας και βγάλω κανένα συμπέρασμα για όλα όσα βλέπω και γιατί..
Από το 1998 ίσως και παλιότερα έχω παρατηρήσει πως ότι όνειρο δω βγαίνει αληθινό...και δυστυχώς(πιο συγκεκριμένα)ότι άσχημο όνειρο(θάνατος)...κι ας ξεκινήσω..
1ο όνειρο) Για κάποιο μεγάλο χρονικό διάστημα(τέλη 1988 αρχές 1999)έβλεπα πως θα πεθάνει ο αγαπημένος μου παππούς.Ο παππούς μου είχε μείνει ανάπηρος μετά απο ενα τροχαίο που είχε πριν πολλά χρόνια,δεν μπορούσε να περπατήσει,όμως παρ'ολα αυτα δεν ειχε αρρωστήσει ποτέ ούτε είχε το παραμικρό από τα γεράματα του (καρδιά,πίεση,κτλ).Έβλεπα λοιπόν πως βρισκόμουν σε ένα μέρος(υποτί8εται νεκροταφείο,χωρίς όμως να βλέπω κανένα τάφο ή κάτι που να θυμίζει νεκροταφείο)σαν λιβάδι σκοτεινό και να είναι σαν να φωτίζεται από το φως του φεγγαριού,με περιποιημένο χορτάρι κάτω και μικρά λουλουδακια και στην μια άκρη να υπάρχει ένα μεγάλο και χοντρό κυπαρίσι..Έκλαιγα και φωναζα στην γιαγια μου γιατι πεθανε ο παππους μου αφου ηταν καλα και πως τον θελω πισω,η γιαγια μου με ηρεμη φωνη μου έλεγε πως πρεπει να ηρεμήσω και πως ο παππους μου αν και πεθανε ειναι καλά εκει που βρίσκεται και είναι ευτυχισμένος και δεν κάνει να με βλέπει να κλαίω γιατί θα στενοχωριέται...Εντο μεταξυ την στιγμη που φωναζα εγω και με καθησυχαζε η γιαγια μου ακουγα τον παππου μου να γελαει και να λεω σε καποια στιγμη στην γιαγια μου πως ειναι δυνατον να εχει πε8ανει και να τον ακουω να γελαει???...Αυτο το όνειρο και παρόμοια με αυτό,έβλεπα πανω από μήνες αλλά όχι σε τακτά χρονικά διαστήματα...Τελικά μετά από ενα μήνα περίπου(που είδα το τελευταίο)μπήκε ο παππούς μου στο νοσοκομείο απο μια απλή ίωση και πέθανε μέσα στον ύπνο του ήρεμος στις 30 Νοεμβρίου του 1999...
Αυτή ήταν απλά η αρχή...Από τότε όποτε δω παρόμοιο όνειρο βγαίνει..
Θα σας ξαναγράψω πολύ σύντομα για να καταλάβαιτε πως δεν μιλάμε για μια απλή σύμπτωση...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dolphin_82
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2006, 00:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dolphin_82

Γεια σας και πάλι σας είχα πει πως θα σας ξανάγραφα..
2ο όνειρο)Γύρω στα μέσα 1999...Βλέπω πως ο μικρότερος αδερφός της μαμάς μου έχει πεθάνει και έλεγα θυμάμαι πως είναι δυνατον να εχει πεθάνει αφού είναι τόσο μικρός και αυτόν παράλληλα τον άκουγα να γελάει σαρκαστικά..Μετά από μια εβδομάδα το πολύ μας πήρε τηλέφωνο ο ίδιος και μας είπε πως η γυναίκα του είναι στο νοσοκομείο,μετά από 10-15 μέρες πέθανε...(ήταν μόνο 36 χρονών)

3o όνειρο)Γύρω στα τέλη 1999 αρχές 2000 είδα την μαμά μου να έχει πεθάνει αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο δεν ανησυχούσα μέσα στο όνειρο όπως τις άλλες φορές και λέω δεν γίνεται να βλέπω κάτι τέτοιο και να είναι αλήθεια(μέσα στο όνειρο το έλεγα),μέτα από 1 εβδομάδα το πολύ μάθαμε πως η αδερφή της γιαγιάς μου είναι στο νοσοκομείο απο καρκίνο κι ενώ
πήγαινε καλά μετά από 2-3 μέρες πέθανε...(μόλις 52 χρονών)

4ο ονειρο)Πολλές φορές βλέπω πως στο ονειρό μου μου σπάνε τα δόντια ή απλα μου φεύγουν κι άλλες τα βλέπω με αίμα κι άλλες χωρίς..Λοιπόν όσες φορές έχω δει κάτι τέτοιο πάντα κάτι άσχημο γίνεται, ή κάποιος τσακωμός,ή αρρώστεια,ή γενικά άσχημες ειδήσεις μαθαίνω..

5ο όνειρο)Η γιαγιά μου πέθανε τον Ιούνιο του 2002 ή 3 δεν θυμάμαι ακριβώς πάντως ήταν μέσα στην εξεταστική μου,οπότε δεν
μπορούσα να πάω στην κηδεία της...Στα 6μηνα που γίνονται,πάλι δεν μπορούσα να κατέβω λόγω σχολής(σπουδάζω Λάρισα)..Λοιπόν
μια μέρα βλέπω πολύ νωρίς το πρωί όνειρο την γιαγιά μου με τον παππού μου(που σας μίλησα για εκείνον στο προηγούμενο post μου)στο σπίτι τους ντυμένοι με πολύ κάλα ρούχα και σοβαρούς,η γιαγιά μου ειδικά ήταν αμίλητη και πολύ σοβαρή κάτι που με τάραξε στο όνειρο,τελίκα έκατσα κάτω στο πάτωμα στα πόδια του παππού μου και πιάσαμε κανονικά την κουβέντα γνωρίζοντας εγώ μέσα στο όνειρο πως και οι 2 είναι νεκροί και είναι σαν να μιλάω με φάντασμα,παρ'όλα αυτά δεν τρόμαξα καθόλου και τον ένιωθα πολύ οικείο..Σε κάποια στιγμή εκεί που μίλαγα μαζί του τον ρωτάω το εξής:"Παππού όταν πέθανες φοβήθηκες,πως ήταν?" εκείνος με κοίταξε μου χαμογέλασε και μου λέει"Ηταν πάρα πολύ ωραία δεν φοβηθηκα καθόλου την ώρα που πέθαινα έβλεπα να πηγαίνω σε ένα μέρος παραδεισένιο με πολλά δέντρα,λουλούδια,ήσυχο που ακούταν μόνο το κελαήδισμα πουλιών"μέτα σκέφτηκα να τον ρωτήσω όταν πεθάνω αν ερχόταν εκείνος να με πάρει αλλά αμέσως συνειδητοποίησα πως αν έλεγα κάτι τέτοιο μέσα σε όνειρο δεν θα ξύπναγα ποτέ,τρόμαξα και δεν τον ρώτησα κι όμως εκείνος γέλασε σαν να κατάλαβε την σκέψη μου και μου είπε"Μην φοβάσαι όταν έρθει η ώρα σου θα δεις και μόνη σου πόσο ωραία είναι και αν πάλι τρομάξεις εγώ θα είμαι εκεί και θα σε περιμένω να φύγουμε μαζί,γι'αυτό μην ανησυχείς εξάλλου έχεις πολύ χρόνο ακόμα μπροστά σου!!" Εκείνη την στιγμή ξύπνησα απότομα και δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω τι είδα,έτρεμα και έκανα αρκετή ώρα να συνέλθω..Όταν τελικά ηρέμησα γύρω στο απόγευμα με πήρε η μαμά μου να μου πει πως μόλις γύρισε από το σπίτι της γιαγιάς μου γιατί σήμερα είχαμε τα 6μηνα...Μπορείτε να καταλάβετε την έκπληξη και το σοκ που έπαθα μόλις το άκουσα,γιατί είχα ξεχάσει εντελώς τι μέρα είναι...Μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο σοριάστηκα στην καρέκλα και σκεφτόμουν τι ακριβώς είχα δει και τι είχε γίνει εκείνη την μέρα και τελική φράση μου...Ωραία..δεν πήγα εγώ σήμερα να "τους δω" ήρθαν εκείνοι σε μένα...

Ελπίζω να μην σας κούρασα με τα όνειρα μου αλλά όπως καταλαβαίνετε έχω αρχίσει και το σκέφτομαι σοβαρά το όλο θέμα και να μην λέω πως είναι απλή σύμπτωση..Έχω ακόμα 2 όνειρα να σας πω αλλά θα τα πω άλλη στιγμή γιατί έχω δυστυχώς και διάβασμα...


"Οι νεράιδες ζουν μέσα από τα όμειρα μας..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 19:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper
εγω (με λιγες εξαιρεσεις),
δεν εχω ζησει τιποτα το συγκλονιστικο και τρομακτικο.
η παρακατω ιστορια ειναι της κολλητης μου.

ενα απογευμα που ηταν η Φ. στο σπιτι της παρεα με τη ξαδερφη της, και ολοι οι αλλοι ελειπαν,αποφασισαν να παιξουν ταβλι.μολις τελειωσν λοιπον,αρχισαν να μαζευουν τα πουλια και συνηδητοποιησαν τι ενα πουλι ελειπε.μετα η μια εβριζε την αλλη γιατι νομιζε η μια οτι το εχει κρυψει η αλλη.σε μια φαση λεει η Φ. "αστο,χσετο,θα το βρω και θα σου το φερω αυριο.ελα να παιξουμε γκρινιαρη"
ανοιγουν λοιπον το κουτι του γκρινιαρη,και τι βρισκουν?το πουλι πανω-πανω,καμαρωτο-καμαρωτο!
παλι φωνες κακο και "ποιον πας να κοροιδεψεις" κ.ο.κ.
η κοπελα αυτη λοιπον,εχει μια πορτα στο δωματιο που βγαζει στο χωλ και μια αλλη,που βγαζει στην αυλη που ενωνει το σπιτι της με το σπιτι της ξαδερφης της.η πορτα αυτη ειναι λεια απο τη μια πλευρα (του σπιτιου) και απο την αλλη (αυλη) ειναι τραχια.
τη στιγμη που βαζει το πουλι στο ταβλι,γυρναει το κεφαλι και βλεπει κατι ολολευκο να χτυπαει την πορτα.ετσι οπως το περιγραφει,δεν ειχε ουτε χερια ουτε ποδια απλα αυτο το κατι χτυπουσε το τζαμι...μετα σταματησε και εφυγε.φυσικα η Φ. φοβηθηκε παρα πολυ και ακομα οταν την
αφηγειται φρικαρει.

Comforting home,mother's lap,chance for immortality...where being wanted baame a thrill,I never knew...

...it does not do to dwell on dreams and forget to live,remember that...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy