ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2012 - ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ; Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 22:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2004, 22:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRIKANOR
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 01:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TRIKANOR
KALISPERA SE OLOUS POU PARAKOLOUTHOUN AFTO TO SIDE

TON TELEFTEO KERO EPIDOTHIKA SE ENTATIKO DIAVASMA TOU SIGKEKRIMENOU THEMATOS KAI MPIKA STON PEIRASMO NA KANO MERIKES PARATIRISEIS!

1. TO OTI TO THEMA EINAI POLY ENDIAFERON EINAI ANAMFISVITITO AFOU EINAI ME DIAFORA TO PIO DIMOFILES STO ESOTERICA.

2. AN KAI TO THEMA FENETAI NA FTANEI STO TELOS TOU, ELPIZO KAI PISTEVO OTI DEN THA STAMATISEI SINTOMA I SIZITISI, AFOU ARKEI MIA MIKRI ANAFORA GIA NA KSANA PAREI FOTIA I SIZITISI. NA SAS THIMISO OTI APO TIN TETARTI KIOLAS SELIDA KAPOIOI PISTEPSAN OTI TO THEMA EKSANTLITHIKE. EKSALLOU AN ADRANISEI I SIZITISI NA EISTE SIGOUROI TO TO THEMA THA ANOIHTHEI KSANA STO ESOTERICA APO KAPOIN ALLO(ALLOSTE MEHRI TO 2012 EHOUME ALLA 8 HRONAKIA!!!)

3. THA ITHELA NA DOSO TA SIGHARITIRIA MOU SE KAPOIOUS APO TOUS PROTAGONISTES TOU DIALOGOU GIA TIN SIMVOLI TOUS STO NA EKSELIHTHEI ME AYTO TON TROPO AYTO TO FOROUM.

THA EPANELTHO ME MERIKES APORIES OI OPOIES THA PROSDOKOUN APANTISI

SIGNOMI GIA TA GREEKLISH ALLA TO PC ARNEITAI TA ELLINIKA (LETE NA SIMAINEI KATI?)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRIKANOR
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 02:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TRIKANOR
PROS AGAPITO FILO AFRO


[quote]

ΤΡΙΤΟΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΑΡΧΑΙΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΛΕΥΡΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΤΟΤΕ ΟΙ ΜΑΓΙΑ, ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ ΚΛΠ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.


FILE AFRO, ME TO PIO PANO EPIHEIRIMA AFOPLISES TI SIZITISI GYRO APO TOUS ARHAIOUS POLITISMOUS KAI ISOS NA EHEIS DIKIO!

DEN EINAI OMOS AKSIOPROSEKTO OTI I EN LOGO ARHAIOI POLITISMOI EIHAN KAPOIES EKSIDIKEVMENES ASTRONOMIKES GNOSIS?

DEN PREPEI NA MAS PROVLIMATISEI TO GEGONOS OTI GNORIZAN KAPOIA PRAGMATA TA OPOIA O SIGHRONOS POLITISMOS MAS DEN GNORIZE MEHRI TON 20 AIONA?

SOSTA ANEFERES, OTI APO AFTA POU PISTEVAN, TA PERISSOTERA ITAN ARLOUMPES.
OSO DE GIA TIS KOINONIKES TOUS DOMES? ASTA... LIGO KALITERA APO ANTHROPOI TON SPILEON!

DEN NOMIZIS OMOS OTI THA ITAN LATHOS NA TOUS APORRIPSOUME KAI NA TOUS AGNOISOUME OLOKLIROTIKA?
AFOU APODEIKTIKE KAI STO PARELTHON OTI (ME KAPOIO AGNOSTO PROS EMAS TROPO) EIHAN ONTOS KAPOIES "ANAHRONIKES" ASTRONOMIKES GNOSIS.

ΤΕΤΑΡΤΟΝ, Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΡΩΣ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΟΚΛΕΙΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΣΤΩ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ.

GYRO APO AFTO TO THEMA DEN EHO KATHOLOU EPISTIMONIKES GNOSIS!

THA ITHELA OMOS NA ROTISO POS KSEROUME OTI I DIADIKASIA ANTISTROFIS TON POLON EINAI MIA TOSO POLY HRONOVORA DIADIKASIA AFOU DEN EHOUME PROIGOUMENI EMPIRIA?

AN AFTO TO SIMPERASMA VGENEI APO TO OTI I ANTISTROFI EHEI IDI KSEKINISEI (AN EHEI KSEKINISEI) KAI PROHORAEI ME RITHMO MIAS ARGIS ARITHMITIKIS PROODOU, TI MAS EGGIATAI OTI O RITHMOS ANTISTRFIS DEN THA METATRAPEI SE MIA POLY DRASTIKI GEOMETRIKI PROODO?

AGAPITE FILE AFRO ELPIZO NA PARAKOLOUTHEIS AKOMA TO THEMA KAI KAPOIA STIGMI NA MOU APANTISEIS PAROLON OTI EHEI PERASEI ARKETOS KEROS APO TIN PIO PANO ANAFORA SOU (SEL.19).
ME ENDIAFEREI PRAGMATIKA I APOPSI SOU!

AN PALI AHEIS APOSIRTHEI APO TI SIZITISI EINAI KAI PALI SEVASTO!

KAI PALI SIGLOMI GIA TA GREEKLISH AN KAPOIS KSEREI POS NA TO LISO PLS HELP

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 21:42:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes
quote:
SOSTA ANEFERES, OTI APO AFTA POU PISTEVAN, TA PERISSOTERA ITAN ARLOUMPES.
OSO DE GIA TIS KOINONIKES TOUS DOMES? ASTA... LIGO KALITERA APO ANTHROPOI TON SPILEON!


Αγαπητε Φιλε TRIKANOR,μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα για την μυθ-ιστορια της Ελλαδος...αλωστε ολα μπορει να ηταν αληθεια....αμα αφαιρεσεις την λαικη παραποιηση και μετεστοιχειωση τον κειμενων.Κατα τα αλλα εχεις δικιο.

ΤΟ 2012 ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ Ν.ΥΟΡΚΗ ΤΩΝ Η.Π.Α.
ΤΟ 2012 ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
Απο εκει και περα δεν ειναι αναγκη να τρογομαστε πως θα ερθουν απο το Serius B οι Ανδρομεδειοι προγονοι μας........Αν ειναι να ερθουν θα ερθουν....μπορουμε να το αλλαξουμε απο την στιγμη που δεν το ξερουμε? 3-Ι-Ε

"Carpe diem, qua minimum credula postero..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αρχάγγελος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 10:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αρχάγγελος
quote:

Εγώ έχω πάψει να πιστεύω πλέον σε "καυτές" χρονολογίες. Μέχρι τώρα σε ούτε μία δεν έγινε κάτι παράξενο ή κακό όπως συνήθως θέλουν να γίνεται. Και το καυτότερο ερώτημα (που ήταν και η χαζομάρα του millenium) όταν λένε 2012 τι εννοούν, το τέλος του 2011 ή το τέλος του 2012. Διότι το 2012 έχει 366 ολόκληρες μέρες, σε ποια απ' όλες??? Πάντως οι λίγοι που πιστεύουν σε αυτά θα περάσουν έναν ολόκληρο χρόνο και μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο θα ζουν στην παράνοια κάποιου σημαντικότατου γεγονότως. Που ξέρεις, μπορεί να κλωνοποιήσουν τον Χριστό να καταλάβουμε κι εμείς επιτέλους αν όντως ήταν μεσσίας ή όχι. Άραγε γιατί φοβούνται τόσο την κλωνοποίησή του?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

afro
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 16:20:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους afro
ΠΡΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟ ΦΙΛΟ TRIKANOR,

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΠΑΝΙΩΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.

1) ΣΟΥΜΕΡΙΟΙ, ΜΑΓΙΑ, ΚΛΠ
ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΞΙΟΠΡΟΣΕΚΤΕΣ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΡΟΗΛΘΑΝ Η ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ Η ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΥΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΑΣΤΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΜΕ ΓΥΜΝΟ ΜΑΤΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥΣ, ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ Η ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΗ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΑ? ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ 2012 ΕΝΑΣ ΚΟΜΗΤΗΣ Η ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΗΣ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΗ ΓΗ, ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΦΟΔΙΑΣΜΕΝΟ ΜΕ ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ? ΟΙ ΜΑΓΙΑ Π.Χ. ΠΑΡ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΣΩΣΤΕΣ -ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥΣ- ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΤΡΟΧΟ, ΤΟ ΔΕ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ (ΔΥΟ ΕΙΔΗ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΩΝ ΒΑΣΙΚΑ) ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΙΟΙΚΟΥΝ, ΝΑ ΠΡΟΦΗΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΝ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ 2012 ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ.

2) ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΕΤΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΦΕΣ ΤΩΝ ΓΗΙΝΩΝ ΠΟΛΩΝ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΘΕ 250,000 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ 1000-3000 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΕΙ.ΕΠΕΙΔΗ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΕΙΚΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 750,000 ΧΡΟΝΙΑ, ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΠΟΚΛΗΣΙΣ ΤΟΥ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΒΟΡΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΓΗΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ ΜΕΣΟΥ ΟΡΟΥ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ 1,000,000 ΕΤΩΝ, ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΗ ΣΥΝΤΟΜΑ.

ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2004, 18:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΟΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΩΝ ΕΓΙΝΑΝ ΠΡΙΝ 800.000 ΧΡΟΝΙΑ, 250.000 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΙΝ 80.000 ΧΡΟΝΙΑ (ΒΙΑΙΩΣ). ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΜΕΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ 25.000 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΟΤΕΡΗ ΚΑΘΕ 12.000 ΠΕΡΙΠΟΥ.

Α ΝΑΙ ΤΟ 2012 ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΟΡΤΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΤΟ 1912 (ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ)


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 17:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
http://tech.pathfinder.gr/xpaths/x-science/251.html


διαβασα αυτο το ενδιαφερον αρθρο το οποιο μαλιστα αναφερετε οτι εχει πηγη το esoterica.gr ριχτε του μια ματια και εσεις δινει μερικα στοιχεια ακομα για την αναστροφη των πολων.



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2004, 15:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet
Αγαπητοί φίλοι παρακολουθώ έδω και καιρό αυτό το forum χωρίς να έχω ξαναγράψει μιά και πέρα απο θεωρείες πολύ υποκειμενικές δεν έχω εμπεριστατομένη άποψη για το θέμα. Είμαι επιρεπείς στο να πιστεύω τα όσα παράδοξα ακούω ή συναντώ, λόγω του ότι αισθάνομαι πως στον πλανήτη κάτι ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει και μάλιστα γρήγορά.

Απο τη μία η μόλυνση με τις επικύνδινες κληματολογικές αλλαγές που επιφέρει, απο την άλλη ο ίδιος ο άνθρωπος που πιο πολύ παρά ποτέ σήμερα αποβλακώνεται μπροστά στα τηλεσκουπίδια που του σερβίρουν αυτοί που θέλουν να μας κοιμήσουν.. Τα κοινωνικά φαινόμενα που απογοητεύουν τους νέους και τους κάνουν να αναρωτιούνται σε τι χρησημεύει όλη αυτή η τεχνολογία σε μια γενειά που είχε τα πάντα απο τους γονείς αλλά μαστίζεται απο την ανεργεία, ναρκωτικά κτλ κτλ... παλι φλυαρώ !!

Ναι, συμφωνώ , το νιώθω ήμαστε σε πορεία αλλαγής. Αλλα όχι και άλλες ημερομηνίες. Οι πέντε σάλπιγκες της Αποκαλύψεως κάνανε αιώνες να λαλλήσουν, αφήσαν τεράστια χρονικά κενά η μία απο την αλλη. Οι τρείς τελευταίες γιατί να λαλλήσουν σε μιά 20ετία? Οι προφητεία του Ιωάννη για μένα περιγράφει ολόκληρες ιστορικές εποχες, βασίλεια που άκμασαν και παράκμμασν ανα τους αιώνες. Και τώρα απο τον πόλεμο του κόλπου και ώς το 2012 θα περιγράψει τόσο λεπτομερός τα γεγονότα?

Μου φαίνεται λίγος ο καιρός. Δεν αμφισβητώ τα σημάδια και τισ προφητείες των αρχεαίων πολιτισμών. Σα Χριστιανή όμως εμπιστευόμαι προτίστως την Άποκάλυψη.

Καλή συνέχεια στισ αναζητήσεις σας.


ΒΕ CAREFUL WHAT YOU WISH IS WHAT YOU WANT...

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jason_18
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 00:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jason_18
παιδια τη τελος του κοσμου και βλακειες!παντα μου την εδηναν οι προφητες:)παντα κανουν προβλεψεις και ποτε δεν λενε κατι σωστο!!!!εχω ακουσει πολλα για το ετος 2012 αλλα δεν πιστευω τιποτα απο αυτα...απλως βρηκαν ενα ετος και λενε διαφορα γεγονοτα που τα πλαθουν απο το μυαλο τους.τιποτα δεν ειναι σιγουρο και αν ειναι το τελος του κοσμου αυτο το ξερει μονο η μοιρα!!!!!εγω λεω οτι το 2012 θα ξυπνησει το ηφαιστειο της θυβας!!!!!!:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kastoria
Νέο Μέλος

Germany
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 03:39:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kastoria
kata ti gnomi mou den einaiprosdiorismeno pote akrivos,apla ena einai to sigouro oti:o planitis GI katastrefetai kathe mera kai pio poli,den xreiazontai ksena somata i kapioi planites.ta katafernoumai poli kala kai moni mas.an kapios ekane tosa kai tosa pragmata pano stin epifaneia ti dikia sou(soma)poso tha antexes?auto akrivos simvenei,ta alla ola einai ftynes dikaiologies. EUXARISTO


sinanisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 22:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
quote:

παιδια τη τελος του κοσμου και βλακειες!παντα μου την εδηναν οι προφητες:)παντα κανουν προβλεψεις και ποτε δεν λενε κατι σωστο!!!!εχω ακουσει πολλα για το ετος 2012 αλλα δεν πιστευω τιποτα απο αυτα...απλως βρηκαν ενα ετος και λενε διαφορα γεγονοτα που τα πλαθουν απο το μυαλο τους.τιποτα δεν ειναι σιγουρο και αν ειναι το τελος του κοσμου αυτο το ξερει μονο η μοιρα!!!!!εγω λεω οτι το 2012 θα ξυπνησει το ηφαιστειο της θυβας!!!!!!:)



μα καλα πως γινετε να πιστευεις στη μοιρα και να μην πιστευεις στους προφητες? αν δηλαδη ειναι κατι γραμενο και σιγουρο οπως η μοιρα γιατι αποκλιετε να το ανακαλυψε καποιος?

(να ξεκαθαρησουμε οτι εγω δεν πιστευω στη μοιρα αλλα ουε και τους προφητες, ολα τα παραπανω ειναι απλος συλογισμος)



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 07:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
-----====o (O)

3IE )+( ]+[

+

(*

....
...
..
.
.
.
.


ΧΜ.......

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!

ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΟΙΑΝΟΥΝ ΤΟ ΝΟΗΜΑ...


ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ......


ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΕΛΕΤΗΤΗ, ΧΡΗΣΤΟ-Π, ΚΑΙ ΑΦΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΕΠΙΜΟΝΗ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ....

ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ,
ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ,
ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ...


ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΑΝΑΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ....

ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ (ΚΑΙ ΕΓΩ),
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟΜΥΑΛΟΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΖΗΤΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.

ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ.


Υ.Γ.
ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΔΑΒΕΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ?


ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ
ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ......


..................ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ..........
(((((((((((((((((((((((ΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ)))))))))))))))))))


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2004, 07:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS
ΦΙΛΕ ΜΕΛΕΤΗΤΗ
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΟΥ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ydroxoos_
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 01:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ydroxoos_
Γιατι πρεπει απαραιτητα να γινει η καταστροφη του κοσμου το 2012;;Μπορει να υπαρξει μια νεα ταξη πραγματων τοτε!!Ολα να αλλαξουν σε αυτον τον κοσμο χωρις την παρεμβαση αλλων!!Εφοσον γινεται τοσος ντορος με τους αρχαιους για το 2012 κατι μπορει να σημαινει, συμφωνω, αλλα ισως να τα καταφερουμε μονοι μας...Ολα αυτα που ακουγονται μπορει η ισως να ειναι για να ξυπνησουν οι κοιμησμενοι...
Ο χρονος θα δειξει τι θα γινει κ ως το 12 εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας να δουμε κ αλλα χειροτερα ακομα απο οσα γινονται κ να αναμενουμε με μεγαλυτερη αγωνια κατι να διορθωσει τα λαθη που κανουν καποιοι για καποιους...

Φιλικα,
Ο Ανθρωπος με την Υδρια...

"εν οίδα, οτι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loopito
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 03:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loopito
ΟΝΤΩΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΟΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.

ΟΣΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 2012 ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΑΝΩΦΕΛΟ,ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙΣ.
ΣΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ Η ΣΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ;

????????


---Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ---


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giwrgos_1
Νέο Μέλος

Greece
46 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 12:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giwrgos_1
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΜΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΛΑΖΑΝ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ 2012 ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ?
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ?


G.DΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 00:15:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr

αγαπητε γρηγοριανε αυτα που ειπες ποιο πανω μου διμιουργησαν καποια ερωτηματα,
οπως : τι ειδους προετοιμασιες κανετε με τους φιλους σου?
τι καταστροφη περιμενετε εσεις?
δεν ειμαι απο αυτους που πιστευουν οτι κατι θα γινει οπωσδηποτε το 2012 αλλα εχω μαθει στη ζωη μου να κραταω παντα μια πισινη, μην παει κατι στραβα, θελω δηλαδη να εχω εναλακτηκη λυση αν κανω λαθος που πιστευω οτι τιποτα δεν θα γινει.

α και το μειλ σου δε δουλευει (αυτο που εχεις δοσει στο φορουμ) , προσπαθησα να σου στειλω αλλα δεν σου παραδοθηκε.



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 00:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr
ρε παιδια μηπως τελικα ερχετε κανας κομητης να μας κανει ισωμα? μηπως καταφεραν να τα καλυψουν ? μηπως ακομα και οι πολεμοι ηταν για να τραβιξουν τα ματια του κοσμου απο το γεγονος?

γιατι αλλοστε να ετοιμαζουν τοσο ταχυρυθμα την αμυνα μας απεναντι σε κομητες που μπορει να ερθουν κατα εδω? για να καταλαβετε τι ενοω ριχτε μια ματια εδω

http://www.space.com/missionlaunches/deepimpact_update_041214.html



Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΙΚΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2004, 14:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet
Μπορείς φίλε Γρηγοριανέ να μας αποκαλύψεις κάτι σχετικά με την προετημασία που κάνεται με τους φίλους σου? Μπορεί να αφορά και άλλους που θέλουν να προετημαστούν αν τους αφορά η μέθοδός.. και αν φυσικά θέλεις να το μοιραστείς μαζί μας...

Φιλικά

analphabetΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 01:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
Προς ενημέρωσή σου MELETHTH, τα δύο θηρία της αποκάλυψης είναι και τα δύο άνθρωποι, δεν είναι ούτε χώρες - οργανισμοί, ούτε συστήματα, ούτε computer... άνθρωποι είναι....
Συγκεκριμένα είναι ο Αντίχριστος, και ο Ψευδοπροφήτης (του)....

Αυτό γιατί κάπου είδα στα στοιχεία σου ότι τα θηρία της αποκάλυψης παρουσιάζονται ως συνασπισμοί(ΟΗΕ) και χώρες(ΑΓΓΛΙΑ κλπ)...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2004, 02:06:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas
Απο προφητειες εχει χορτασει ο κοσμος.
Καποτε ητανε καπου στο 1950 μετα το μεταθεσαμε για το 2000 και τωρα πηγαμε στο 2012.
Τωρα τελευταια κυκλοφορει και ενα βιβλιο απο τον Λιακοπουλο το "Ο καιρος γαρ εγγυς" που αναφερει προφητειες που δοθηκανε απο το Α.Γεωργιο και εμφανιστηκανε σε ενα σπιτι στο Τραχωνι Λεμεσου το 1997 και θα εκπληρωθουνε αυτες οι προφητειες μεχρι τις 5.5.2024.

Αν παρουμε τις προφητειες στα σοβαρα τοτε να παμε ολοι να κλειστουμε σε σπηλιες για να γλυτωσουμε αλλα ας ειμαστε λιγο σοβαροι και ας σκεφτουμε λογικα γιατι με το να πιστευουμε σε προφητειες καταφερνουμε μοναχα να κανουμε πραγματικοτητα το ειναι "θελημα θεου η πολη να τουρκεψει" ενω ανα πιστευαμε στην λογικη τωρα η πολη θα ητανε ελευθερη!

Ισως και οι προφητειες να ειναι μερος του παγκοσμιου σχεδιου για χαλιναγωγηση των ανθρωπων.
π.χ
Αφου το λενε και οι προφητειες οτι θα ερθει ο Αντιχριστος και θα μας ελεγχει με τσιπακια στα χερια εμεις πως μπορουμε να αλλαξουμε αυτο το θεικο σεναριο θα σκεφτεστε ολοι οσοι πιστευετε σε αυτα.
Αλλα ο Αντιχριστος θα ερθει θα σας βαλει τα τσιπακια αλλα το θεικο σεναριο συνεχιζει οτι θα ερθει ο Ιησους και θα τον κατατροπωσει αλλα δυστηχως θα γινει μονο το πρωτο μερος του θεικου σχεδιου για το δευτερο θα περιμενετε αιωνια.

Ελπιζω να καταλαβατε.


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2004, 03:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
quote:

Απο προφητειες εχει χορτασει ο κοσμος.


Αυτό είναι σίγουρο. Αλλά αρκετοί πιστεύουν ακόμα οτιδήποτε και από οποιονδήποτε!...
Για μένα πάντως εξαρτάται από τον "προφήτη" και την...ιστορία του.

quote:
"θελημα θεου η πολη να τουρκεψει" ενω ανα πιστευαμε στην λογικη τωρα η πολη θα ητανε ελευθερη!


Αυτό πάλι που το βρήκες;;; Και τι ακριβώς εννοείς με το "θέλημα θεού η πόλη να τουρκέψει";

quote:

Αφου το λενε και οι προφητειες οτι θα ερθει ο Αντιχριστος και θα μας ελεγχει με τσιπακια στα χερια εμεις πως μπορουμε να αλλαξουμε αυτο το θεικο σεναριο θα σκεφτεστε ολοι οσοι πιστευετε σε αυτα.


Συγκεκριμένα ένα κείμενο της Κ.Δ. με ιστορία 1900 ετών γράφει ότι κάποια στιγμή στο μέλλον (δεν ξέρουμε πότε) μία παγκόσμια αρχή, ένας παγκόσμιος δικτάτορας θα επιβάλει σε όλους τους υπηκόους του να έχουν στο δεξί χέρι ή στο μέτωπο ένα χάραγμα και επίσης, ή τον αριθμό(666), ή το όνομα του παγκόσμιου δικτάτορα (όνομα που δεν ξέρουμε ακόμα, αλλά αθροιστικά θα βγάζει το 666).
Τώρα όσοι αρνηθούν να λάβουν αυτό το "χάραγμα" και τον αριθμό ή το όνομα στο σώμα τους, θα εκδιωχθούν από το παγκόσμιο φασιστικό καθεστώς του αντίχριστου και θα αντιμετωπίσουν έτσι κι' αλλιώς σοβαρότατο πρόβλημα επιβίωσης σε εκείνο τον κόσμο γιατί χωρίς αυτό (το χάραγμα) δεν θα μπορούν να κάνουν αγοροπωλησίες αγαθών ή υπηρεσιών, και μάλιστα παγκοσμίως! (δηλαδή έχει προφητευτεί εδώ και 1900 χρόνια ότι το "χάραγμα" κάποια στιγμή θα αντικαταστήσει πλήρως το μετρητό χρήμα όπως το ξέρουμε!!!)

quote:

Αλλα ο Αντιχριστος θα ερθει θα σας βαλει τα τσιπακια αλλα το θεικο σεναριο συνεχιζει οτι θα ερθει ο Ιησους και θα τον κατατροπωσει

Καταρχάς για τα "τσιπάκια" δεν είμαστε ακόμα σίγουροι ότι αντιπροσωπεύουν το περιβόητο "χάραγμα" του αντίχριστου. Για την ώρα αυτά εμφυτεύονται στα χέρια "επιφανών" προσωπικοτήτων στον κόσμο αλλά και αρκετών πολιτών, και παρέχουν υπηρεσίες βιομετρικής ταυτότητας, ιατρικών δεδομένων, αλλά και ασφάλειας μέσω 24ωρης δορυφορικής παρακολούθησης στίγματος του ανθρώπου που φέρει το τσιπ μέσω τεχνολογίας GPS ! Επίσης δεν είναι υποχρεωτικά (ακόμη) και είναι ένα εμπορικό προϊόν: συγκεκριμένα από την εταιρεία Digital Angel και άλλες συνδεόμενες πολυεθνικές. H όλη βιομετρική τεχνολογία ασφάλειας & παρακολούθησης βέβαια είναι αρκετά παλιά και την είχε π.χ. η CIA-NSA-Πεντάγωνο ίσως εδώ και 20+χρόνια!
Το τσίπ επίσης δεν έχει να κάνει άμεσα με συναλλαγή ή αγοροπωλησία - ακόμη, αλλά προωθείται και διαφημίζετε έντονα από το "σύστημα" ιδίως μετά την επιχείρηση παραγωγής μαζικού τρόμου 911...
Υπάρχει όμως αυτή την στιγμή μια νέα βελτιωμένη έκδοση του "τσιπ" με ενσωματωμένη την νέα νανο-τεχνολογία αιχμής RFID (Radio Frequency IDentification) που ίσως με αυτό τον τρόπο θα μπορέσει να καλύψει πλήρως και ανάγκες αγοροπωλησίας.
Όπως και να έχει, σίγουρα το τσιπ είναι ένας πολύ καλός "υποψήφιος" για το "χάραγμα" της αποκάλυψης αλλά δεν έχει (ακόμα) αυτό τον ρόλο γιατί απλά δεν είναι υποχρεωτικό (ακόμα)....
Τέλος στις ΗΠΑ αυτή τη στιγμή που μιλάμε κάνουν πλύση εγκεφάλου στην κοινωνία τους και ως επι το πλείστον στη νεολαία και στα παιδιά, για την αποδοχή ενός αστυνομικού και οργουελιανού κράτους απόλυτου φασιστικού τεχνοκρατικού ελέγχου και παρακολούθησης, ως κάτι το εντελώς "φυσιολογικό"!!!!!. Συγκεκριμένα τους "εκπαιδεύουν" ακόμα και για να αγοράσουν το φαγητό τους στο σχολείο να πρέπει να αφήσουν πρώτα το ψηφιακό τους δακτυλικό αποτύπωμα σε ειδικό βιομετρικό fingerprint σκάνερ (μετρητά γιόκ!), ή πριν δώσουν εξετάσεις να περνάνε μέσα από ειδικούς «μεταλλικούς» ανιχνευτές!!! (σε ένα αστυνομικό κράτος όλοι θεωρούνται defacto ύποπτοι)!!! Και αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα "εκπαίδευσης" της νεολαίας τους, στις μέρες μας...
Φυσικά το περιβόητο "τσιπ" κυκλοφορεί και σε έκδοση wristwatch (ρολογιού) για παιδιά, για όσους γονείς φοβούνται ή δεν θέλουν την ειδική χειρουργική επέμβαση εμφύτευσης(χάραξη;;;) κάτω από το δέρμα! Αλλά φυσικά όλα αυτά υπάγονται στην «εκπαίδευση» που λέγαμε...
Στην Ε.Ε. τα τελευταία οργουελιανά νέα από το ...μέτωπο είναι ότι στα καινούρια διαβατήρια θα είναι υποχρεωτικό να φέρουν πλήρη βιομετρικά δεδομένα του ευρωπαίου πολίτη όπως επίσης γίνονται και χαλαρές κουβέντες ακόμα και για πλήρες δείγμα DNA, οπότε ετοιμαστείτε για... ενέσεις.

quote:

...αλλα δυστηχως θα γινει μονο το πρωτο μερος του θεικου σχεδιου για το δευτερο θα περιμενετε αιωνια


Αυτό που λες πως το ξέρεις στα σίγουρα τη στιγμή που δεν έχει επιβεβαιωθεί πλήρως ούτε καν το πρώτο; Μήπως γίνεσαι και εσύ έτσι αυτόκλητος "προφήτης" με τον τρόπο σου;

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 26/12/2004 04:21:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 01:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas
Αγαπητε Skeptic

Το "ειναι θελημα θεου η πολη να Τουρκεψει" εχει γραφτει στην μαυρη ιστορια της Εκκλησιας και λεγετε οτι ειπωθηκε απο ιερωμενους οταν βλεπανε την Πολη να πεφτει στα χερια των Τουρκων.Οτι δηλαδη ειναι θελημα θεου να πεσει η πολη.Βεβαια αυτο ητανε θελημα της Εκκλησιας που ηξερε οτι θα τα εβρισκε καλυτερα με τους Οθωμανους παρα με τον Παππα και γι αυτο προτιμησε να πεισει τον Βασιλια να μην δεχτει την βοηθεια τον σταυροφορων και ετσι η Πολη επεσε στα χερια των Τουρκων.

Με αυτο θελω να πω οτι αν πιστευουμε στις προφητειες γινομασυε απο μονοι μας "θυματα" τους και τις ακολουθουμε και τις υλοποιουμε μονοι μας.


Ως προς τον Αντιχριστο δεν διαφωνω οτι γραφτηκε πριν 2000 χροννια αλλα πιστευω οτι αυτοι που κυβερνανε σημερα και θελουνε να εγκαθιδρυσουνε μια παγκοσμια χωρα η οποια θα κυβερνατε φασιστικα απο αυτους περνουνε τα λογια του Ιωαννη κια τα κανουνε σχεδον πραξη ετσι ωστε να μην μπορει να αντιδρασει ο λαος γιατι θα πιστευει( οπως και πραγματι πιστεουνε) οτι ολα αυτα ειναι θεικο σχεδιο ενω στην πραγματικοτητα οι ισχυροι εκμεταλευονται τα λογια του Ιωαννη προς δικους τους σκοπους.

Για το τελευαιο που λεω οτι θα περιμενετε αιωνια συνδεεται με το παραπανω που ανελυσα.Οι ισχυροι ακολουθουνε τις γραφες και οχι οι γραφες εμας.Αρα απο την στιγμη που αυτος που εχει την εξουσια ακολουθει τις γραφες για δικο του συμφερον,σταματαει να τις ακολουθει οταν δεν εχει συμφερον.Αρα απο εκει που ο σκηνοθετης λεει οτι θα ερθει ο Ιησους να κατατροπωσει τον Αντιχριστο μετα απο 7 χροννια το σεναριο σταματει και γραφεται οπως οι ισχυροι θελουνε.

Μπορεις να πιστευεις οτι θελεις φιλε μου για τα τσιπακια και για τις προφητειες αλλα να ξερεις οτι η |Αμερικη στην οποια γινονται ολα αυτα μεχρι στιγμης ειναι ενα απεραντο φρενοκομειο το οποιο θα καταρευσει πολυ συντομα οπως καταρεουνε ολες οι Αυτοκρατοριες.
Προσπαθειες σαν και αυτες που κανει αυτη την στιγμη εκανε και η Σοβιετικη Ενωση και ο Ναζισμος αλλα αποτυχανε.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 04:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
Φίλε Tyanea,
Μη ξεχνάς ότι η πρώτη άλωση έγινε από τους παπικούς και τους σταυροφόρους τους. Τώρα αν ήταν θέλημα Θεού η άλωση ή όχι, δεν θα το κρίνω ασφαλώς εγώ αυτό ή κάποιοι παπάδες, αλλά μόνο η ιστορία και πολύ μακροπρόθεσμα...
Επίσης η πόλη και το Βυζάντιο ΔΕΝ ήταν ελληνική αυτοκρατορία με την αυστηρή εθνική έννοια του όρου. Ήταν μια πολυεθνική αυτοκρατορία.
Η ιστορία τι έδειξε;
Τελικά καταστραφήκαμε;
Τι και πώς βοήθησε να συντηρηθεί η συνοχή του έθνους μας; (πίστη- γλώσσα -έθιμα-ιστορία) στα δύσκολα όντως χρόνια της τουρκοκρατίας αλλά και με την επανάσταση;

quote:

Με αυτό θέλω να πω οτι αν πιστεύουμε στις προφητείες γινόμαστε από μόνοι μας "θύματα" τους και τις ακολουθουμε και τις υλοποιουμε μονοι μας.


Πολύ κάλο σαν σκέψη, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά μηχανιστικό για να είναι αληθινό.
Εδώ ακόμα και οι ελίτ των εβραίων της εποχής του Χριστού (το αρχι-ιερατείο) δεν πίστεψαν τον Χριστό σαν μεσσία παρόλο που ήξεραν 100% απέξω τον νόμο (την Τορά) και όλες τις σχετικές προφητείες του, που επιβεβαιώνονταν από τον Χριστό στις μέρες τους, κατά γράμμα! Και συνωμότησαν εναντίον του και τον σταύρωσαν! Αυτό δεν σου λεει κάτι;; Πάντως δεν φαίνεται να λειτουργούν εντελώς μηχανιστικά τα πράγματα στην ιστορία(δηλαδή σαν computer), εκτός και αν έχεις σοβαρές αποδείξεις για το αντίθετο!!!
Τέλος τι εννοείς με το τις ακολουθούμε;;; Εννοείς ότι δεν θα αντιδράσουμε στο 666 ή στον παγκόσμιο δικτάτορα της Νέας Τάξης επειδή θα πιστέψουμε ότι είναι "Θέλημα Θεού"!!!! Πολύ μηχανιστικό για να είναι αληθινό!
Εγώ πιστεύω ότι ο κόσμος δεν θα αντιδράσει (τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία) γιατί απλά θα είναι έτοιμος(μια μακροχρόνια προετοιμασία, υποσυνείδητη και συνειδητή) να το δεχτεί και μάλιστα η διαστροφή της αλήθειας θα έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που θα "λατρέψει" αυτή την κατάσταση και θα τον θεωρήσει σωτήρα ή μεσσία της γης και της ανθρωπότητας!!!

quote:

Για το τελευαιο που λεω οτι θα περιμενετε αιωνια συνδεεται με το παραπανω που ανελυσα.Οι ισχυροι ακολουθουνε τις γραφες και οχι οι γραφες εμας.Αρα απο την στιγμη που αυτος που εχει την εξουσια ακολουθει τις γραφες για δικο του συμφερον,σταματαει να τις ακολουθει οταν δεν εχει συμφερον.Αρα απο εκει που ο σκηνοθετης λεει οτι θα ερθει ο Ιησους να κατατροπωσει τον Αντιχριστο μετα απο 7 χροννια το σεναριο σταματει και γραφεται οπως οι ισχυροι θελουνε.

Αυτό είναι μελλοντική υπόθεση ("προφητεία") δικιά σου, και δικιά σου υποκειμενική πίστη, αλλά η ιστορία θα δείξει πάλι ποιος έχει δίκιο...
Επίσης ο προφητευόμενος αντίχριστος είναι προφανές ότι δεν έχει έρθει ακόμα.
Αλλά ο κόσμος προετοιμάζετε και είναι σε καλό στάδιο να τον δεχτεί όπως δείχνει πάλι η αλάνθαστη ιστορία με τα σημάδια της:
- Πολιτική Παγκοσμιοποίηση.
- Θρησκευτική Παγκοσμιοποίηση - Οικουμενισμός, με σταδιακή προώθηση "άνοιγμα" του αποκρυφισμού στον ευρύτερο πληθυσμό.
- Συγκέντρωση της εξουσίας σε όλο και λιγότερους ισχυρούς ανθρώπους και οργανισμούς, ανεξέλεγκτους από τον απλό πολίτη.
- Σταδιακή προώθηση του αριθμού 666 (υποσυνείδητα και συνειδητά)
- Αχρήματη κοινωνία.
- Αστυνομικό φασιστικό κράτος παρακολούθησης και ελέγχου τύπου Όργουελ.
- Προώθηση των λέξεων Παγκόσμιος - Παγκόσμια Νέα Τάξη - Πλανητάρχης!

quote:

Μπορεις να πιστευεις οτι θελεις φιλε μου για τα τσιπακια και για τις προφητειες αλλα να ξερεις οτι η |Αμερικη στην οποια γινονται ολα αυτα μεχρι στιγμης ειναι ενα απεραντο φρενοκομειο το οποιο θα καταρευσει πολυ συντομα οπως καταρεουνε ολες οι Αυτοκρατοριες.
Προσπαθειες σαν και αυτες που κανει αυτη την στιγμη εκανε και η Σοβιετικη Ενωση και ο Ναζισμος αλλα αποτυχανε.


Αυτό για τα τσιπάκια και ότι είπα στο προηγούμενο post, δεν είναι προφητείες!!!! Είναι αληθινά γεγονότα!!!
Για την πρόβλεψη που κάνεις για την Αμερική, δεν θα με βρεις και απόλυτα αντίθετο. Σίγουρα είναι μέσα στο σχέδιο να αποδυναμωθεί ο λαός τους και σαν κράτος ούτως ώστε να μπορέσει και αυτή να ενσωματωθεί πλήρως στη NAFTA ή μελλοντικά στην PAN AMERICAN UNION όπως διαφημίζεται ...
Ο "εθνικισμός" σήμερα είναι ο Νο1 πολιτικός εχθρός της παγκοσμιοποίησης(ως ο φυσικός αντίθετος πόλος της) και λογικά ούτε και ο Αμερικάνικος λαός θα την γλιτώσει...
Βέβαια η επιτάχυνση ή η επιβράδυνση ή ακόμα και η απόρριψη της παγκοσμιοποίησης και της Νέας Τάξης τους, εξαρτάται πάντα και από τον απλό λαό (ΕΜΑΣ) και το πόσο πολιτική(η θρησκευτική) αντίσταση τους δημιουργούμε σε όλα τα επίπεδα ή όχι...

Επίσης αυτά που περνάει σήμερα ο Αμερικάνικος λαός (τρομολαγνεία, αστυνομικό κράτος, τσίπς, παρακολούθηση και φακέλωμα) πιστεύω ότι θα φτάσουν σύντομα (αν δεν έχουν φτάσει ήδη) και σε εμάς στην Ευρώπη καθώς και στην Ελλάδα...

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

Edited by - skeptic on 27/12/2004 04:50:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος-Ρ.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 13:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος-Ρ.
Γεια και χαρα σε ολους!
Καλες Γιορτες, Χρονια Πολλα και καλη Χρονιά!!

Παρατηρηση πρωτη:
Με τα οσα συνεβησαν στην Ινδονησια παιρνουμε ολοι μας μια γευση του τι θα συμβει οταν σκεφτομαστε την πιθανοτητα μετακινησης του φλοιου της Γης λογω μεταβολων του μαγνητικου πεδιου. Στην περιπτωση της Ινδονησιας ενεργοποιηθηκε ενα ρηγμα 1.000 χιλιομετρων. Με μια πιθανη μετακινηση του φλοιου της Γης θα ενεργοποιηθουν ολα τα ρηγματα ταυτοχρονα. Φανταζεστε τι τσουναμι και τι σεισμοι θα γινουν???

Παρατηρηση δευτερη:
Η Τουρκια στην Ευρωπη. Χθες ακουσα στο Antenna Radio οτι οι Στρατηγοι της Τουρκιας πλεον δεν θεωρουν την Ελλαδα σαν τον υπ'αριθμο Ενα εχθρο τους, αλλα το ΙΡΑΝ!
Και εαν λαβουμε υπ'οψη μας οτι οι διαπραγματευσεις ενταξης της Τουρκιας μιλανε για το ετος 2009, οπου ο ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ μας εχει πει για τον μεσοποταμιακο πολεμο που θα ξεσπασει εκεινη τη χρονια, νομιζω οτι δενουν ολα αυτα μεταξυ τους και πηγαινουμε προς τα εκει...

Παρατηρηση τριτη:
13 Απριλιου 2029 = πιθανο χτυπημα απο αστεροειδη!

Possibility of an Earth Impact in 2029 Ruled Out for Asteroid 2004 MN4
http://www.spaceref.com/news/viewsr.html?pid=14904

Near-Earth Asteroid 2004 MN4 Reaches Highest Score To Date On Hazard Scale
http://www.spaceref.com/news/viewsr.html?pid=14887

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tolis1
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tolis1
quote:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΥΧΟΝ ΑΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΤΟ 2012; ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΑΖΛ......



Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου ίσως να παντρευτώ τότε και να έχω κάνει και δύο παιδάκια. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΒΗΘΛΕΕΜ , ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ
ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΟΛΟΙ , ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΡΙΒΕΣΤΕΡΗ ΜΕΛΕΤΗ
ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ " ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ " ΥΠΟΘΕΜΑ: ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΒΗΘΛΕΕΜ.

ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ,
ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΛΟΥΣΙ ΓΕΙΝΕΙ ΣΕΙΣΜΟΙ.
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΩΝ 9 ΡΙΧΤΕΡ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ
ΣΕΙΣΜΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΟΣ; ΕΙΔΩΜΕΝ

ΓΡΗΓΟΡΙΑΝΕ ΠΑΡΕ ΜΕ ΣΤΟ 6972 - 281971

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tolis1
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 22:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tolis1
quote:

Παρατηρηση τριτη:
13 Απριλιου 2029 = πιθανο χτυπημα απο αστεροειδη!

Possibility of an Earth Impact in 2029 Ruled Out for Asteroid 2004 MN4
http://www.spaceref.com/news/viewsr.html?pid=14904

Near-Earth Asteroid 2004 MN4 Reaches Highest Score To Date On Hazard Scale
http://www.spaceref.com/news/viewsr.html?pid=14887



Μέχρι τότε ίσως να έχουμε την τεχνολογία όχι να τον διαλύσουμε απλά, αλλά να τον εξαϊλώσουμε!.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy