ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 30
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 18:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Στο έχω ξαναπεί βάλε το να δουλέψει ! Δεν παθαίνει τ´ιποτα , δεν σου έιπα ούτε ότι έιδες την αφροδ´ιτη .ουτε είδες πυγολαμπ´ιδες .ποτέ στη ζωή σου δεν τις έχει πιάσει γιατί σιχαινεσαι ,μόνο το φωσ´ακι τους θα έχεις δει, παλλιώς θα ήξερες ότι πάνε και ψηλά για το ζευγ´αρωμα, αν´αβουν σε χαμηλες πτήσεις αλλά με τα θηλυκά πάνε στα ουρ´ανια, τέλος πάντων μιλ´ω σε αυτιά κουφών. Και είναι και πολλά άλλα πράγματα και Ζούμπερι που φθορ´ιζουν και φωσφορ´ιζουν και να μην πουμε και για τους ήχους που βγ´αζουν , αιντε καλή απολογία. Πας οπωςολος κόσμος. Γεια χαρά

Α και για να κατέεις η Αφροδίτη μόνο αξημέρωτα και στη Δύση


Από που να το πιάσω και που να το αφήσω.

Από το ότι με γνωρίζεις τόσο καλά που ξέρεις ότι σιχαίνομαι να πιάσω πυγολαμιδες;
Το τι γνωρίζω και τι όχι;
Τις γνώσεις μου και την αντίληψη μου γενικότερα;

Το ότι μου προτείνεις να βάλω το μυαλό μου να δουλέψει; Είσαι και σίγουρος πως δεν το βάζω να δουλέψει. Άλλωστε είπαμε με γνωρίζεις πολύ καλά.

Επειδή όμως δεν με ξέρεις και αν νομίζεις το αντίθετο, το μυαλό μου προσπαθώ να το βάζω να δουλέψει σε ουσιαστικά πράγματα και όχι να διαβάζω 10 φορές τα μηνύματά σου τα οποία είναι γεμάτα ορθογραφικά, συντακτικά, λάθη και να προσπαθώ να βγάλω νόημα όπως το τελευταίο μήνυμά σου που προσπαθώ να καταλάβω που κολλάει το ζουμπερι σε όλο αυτό.

Εγώ τον σταματάω εδώ όλο αυτόν τον διάλογο του παραλόγου.
Τέλος από εμένα.
Καλή συνέχεια.




Γράφω από ένα τηλέφωνο τριάντα τετρ εκατοστά επιφάνεια , βέβαια για τη αλεπού ομφακες εισιν. Πήγαινε άλλη μια ποδηλατάδα ακόμα και στο Στρέφη, να δεις και άλλες πυγολαμπίδες , ζόυμπερο από να πει ζουδι. Καλό ξεστραβωμα με τα βουνά και το μυαλό σου

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elias@48
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 19:32:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:

Δεν υπάρχει χάρτης με τέτοια κλίμακα-συμβολικό είναι;

ΗΚ



Φυσικά υπάρχει ,από την στιγμή που γεννήθηκες.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν


δε μας το έμαθαν αυτό στο σχολείο γέροντα

ΗΚ



Εμ που να στο μάθουν ,αφού δεν το τελείωσες ακόμα


Λες ε; Πάντως για την κλίμακα των χαρτών μαθαίνουν τα παιδιά στην α γυμνασίου

ΗΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elias@48
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 19:34:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Δεν υπάρχει χάρτης με τέτοια κλίμακα-συμβολικό είναι;

ΗΚ



Φυσικά υπάρχει ,από την στιγμή που γεννήθηκες.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν
[/quote]δε μας το έμαθαν αυτό στο σχολείο γέροντα

ΗΚ
[/quote]
Εμ που να στο μάθουν ,αφού δεν το τελείωσες ακόμα

[/quote] Λες ε; Πάντως για την κλίμακα των χαρτών μαθαίνουν τα παιδιά στην α γυμνασίου

ΗΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 19:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Δεν υπάρχει χάρτης με τέτοια κλίμακα-συμβολικό είναι;

ΗΚ



Φυσικά υπάρχει ,από την στιγμή που γεννήθηκες.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν


δε μας το έμαθαν αυτό στο σχολείο γέροντα

ΗΚ
[/quote]
Εμ που να στο μάθουν ,αφού δεν το τελείωσες ακόμα

[/quote] Λες ε; Πάντως για την κλίμακα των χαρτών μαθαίνουν τα παιδιά στην α γυμνασίου

ΗΚ
[/quote]
Προφανώς , το βλέπω

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S3KL3TIS
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 20:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γράφω από ένα τηλέφωνο τριάντα τετρ εκατοστά επιφάνεια
μωρέ και τριάντα στρέμματα να ήτανε.........
βέβαια για τη αλεπού ομφακες εισιν
γιατί το λες αυτό; Απλά για να πεις κάτι;
Πήγαινε άλλη μια ποδηλατάδα ακόμα και στο Στρέφη, να δεις και άλλες πυγολαμπίδες
μου πέφτει μακριά. Τις αφήνω για σενα. Τραβά πιασε τις, βάλ'τες σε γυάλα, κάνε ότι θες. Τις άλλες τις κανονικές αστες την ησυχία τους
ζόυμπερο από να πει ζουδι.
τελικά τι είναι; ζουμπερι; ζουμπερο; ζουδι; ζουμπα;Μάλλον χρειάζεσαι τριάντα τετραγωνικά χιλιόμετρα τηλέφωνο.
Καλό ξεστραβωμα με τα βουνά και το μυαλό σου
σε Ευχαριστώ για τις ευχές. ************

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν



Τελικά η βλακεία είναι ανίκητη
Μπουρδελο το κάναμε το θεμα
Over and out

_____________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
01/09/2019
_____________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 20:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***************

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν


_____________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
01/09/2019
_____________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 20:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως για να επαναφέρω , ακ´ομα και ταΐζοντας τα μαργαριτάρια με γουρούνια. Παρακολούθησε μια πρώιμη άνοιξη τις αλυσίδες με τις κάμπιες από πεύκο σε πεύκο και αναρωτήσου γιατί διακόπτετε η σειρά και που καμπυλώνει
Ο διάολος είναι σε μικρά πράγματα , μαζί με άλλες ελασσονες θεότητες
Αλλά πρέπει να είσαι όχι ποδηλάτης αλλά παρατηρητής

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Edited by - ammophila on 31/08/2019 20:27:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 21:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θες και αλλά ******* σεκλετη; Έχεις δει ζάρα να πετάει βράδυ από δέντρο σεδεντρο ; Η να την ενοχλήσεις μέρα σε σπηλιά; Απλά μην μου ξαναπείς δεν καταλαβαίνω. Μάλλον αυτό είναι το θέμα σου, ότι δεν καταλαβαίνεις.
Μπορείς να περιγράψεις πως είναι μια πυγολαμπ´ιδα με απλά λόγια!;;
Επειδή έφαγες Σκαλωμα με αυτές, για αρχή τι χρώμα έχουν;;
Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Edited by - ammophila on 31/08/2019 21:05:15

Edited by - ammophila on 31/08/2019 21:06:00

Edited by - ammophila on 31/08/2019 21:07:02

_____________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
01/09/2019
_____________________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 21:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***************************************
Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

_____________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
01/09/2019
_____________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 22:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Στο έχω ξαναπεί βάλε το να δουλέψει ! Δεν παθαίνει τ´ιποτα , δεν σου έιπα ούτε ότι έιδες την αφροδ´ιτη .ουτε είδες πυγολαμπ´ιδες .ποτέ στη ζωή σου δεν τις έχει πιάσει γιατί σιχαινεσαι ,μόνο το φωσ´ακι τους θα έχεις δει, παλλιώς θα ήξερες ότι πάνε και ψηλά για το ζευγ´αρωμα, αν´αβουν σε χαμηλες πτήσεις αλλά με τα θηλυκά πάνε στα ουρ´ανια, τέλος πάντων μιλ´ω σε αυτιά κουφών. Και είναι και πολλά άλλα πράγματα και Ζούμπερι που φθορ´ιζουν και φωσφορ´ιζουν και να μην πουμε και για τους ήχους που βγ´αζουν , αιντε καλή απολογία. Πας οπωςολος κόσμος. Γεια χαρά

Α και για να κατέεις η Αφροδίτη μόνο αξημέρωτα και στη Δύση


Από που να το πιάσω και που να το αφήσω.

Από το ότι με γνωρίζεις τόσο καλά που ξέρεις ότι σιχαίνομαι να πιάσω πυγολαμιδες;
Το τι γνωρίζω και τι όχι;
Τις γνώσεις μου και την αντίληψη μου γενικότερα;

Το ότι μου προτείνεις να βάλω το μυαλό μου να δουλέψει; Είσαι και σίγουρος πως δεν το βάζω να δουλέψει. Άλλωστε είπαμε με γνωρίζεις πολύ καλά.

Επειδή όμως δεν με ξέρεις και αν νομίζεις το αντίθετο, το μυαλό μου προσπαθώ να το βάζω να δουλέψει σε ουσιαστικά πράγματα και όχι να διαβάζω 10 φορές τα μηνύματά σου τα οποία είναι γεμάτα ορθογραφικά, συντακτικά, λάθη και να προσπαθώ να βγάλω νόημα όπως το τελευταίο μήνυμά σου που προσπαθώ να καταλάβω που κολλάει το ζουμπερι σε όλο αυτό.

Εγώ τον σταματάω εδώ όλο αυτόν τον διάλογο του παραλόγου.
Τέλος από εμένα.
Καλή συνέχεια.




Γράφω από ένα τηλέφωνο τριάντα τετρ εκατοστά επιφάνεια , βέβαια για τη αλεπού ομφακες εισιν. Πήγαινε άλλη μια ποδηλατάδα ακόμα και στο Στρέφη, να δεις και άλλες πυγολαμπίδες , ζόυμπερο από να πει ζουδι. Καλό ξεστραβωμα με τα βουνά και το μυαλό σου

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν



Γιατί εμείς απο τί γράφουμε ρε γέρο; Απο γιγαντο-οθόνες;;;
Αλλά έτσι είναι: άμα γεράσει ο άνθρωπος μειώνεται το φώς του, θωρεί πως κατουρεί μακριά μα κατουρεί ομπρός του!

Τώρα πίσω στον λάκκο σου!
Ένα σοβαρό θέμα είχαμε και βάλθηκε ένα τρόλ δεκαετίας να το μαμήσει!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 22:30:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή τ´ωρα με βρίζεις ΕΕ; Ανάθεμα και αν ξέρεις τι κωμικό το γελοίο είναι ένας περονόσπορος να λέει τέτοια πράγματα σε μια αμμοφιλα , ούτε το όνομα σου κακομοίρη δεν ξέρεις τι σημαίνει.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Edited by - ammophila on 31/08/2019 22:33:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 22:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eπειδή ξεκίνησε κάποια κουβέντα σε άλλο topic κι επειδή ξεφύγαμε από το θέμα εκείνο, παίρνω την πρωτοβουλία να ξεκινήσω αυτό εδώ για την Πάρνηθα, που κατά πολλούς (συμπεριλαμβανομένου και εμού), κρύβει πολλά πράγματα

Στο όνομα της Aγίας Eπιστήμης


Έτσι το ξεκίνησε ο ψαροθεος το 2003 , και έτσι το εκφυλασατε δεκαέξι χρόνια μετά οι στρόπιοι, αν υπάρχει κάτι σαν διαχείριση , imho πρέπει να κλειδωθεί.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 23:23:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ammophila, κοίτα πως έχει το πράγμα, τα τρία χρόνια περίπου που συμμετέχω στο φόρουμ : Οι 9/10* που κάνουν εγγραφή και ανοίγουν καινούργιο θέμα, είναι trols/spammers και το κακό συναπάντημα.
Σπάνια, όπως στο συγκεκριμένο θέμα, μπαίνει ένας άνθρωπος να γράψει σοβαρά για τα βιώματά του, να συμμετέχει με ωραίο και παραγωγικό τρόπο.
Εσύ, λοιπόν, ενώ φαίνεται να μην έχεις κάποιο πρόβλημα με την πρώτη κατηγορία (όμοιος ομοίω αεί πελάζει, άλλωστε), μπαίνεις να την πεις στον Σεκλέτη, τελείως αναίτια και κακόβουλα. Προφανώς και δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουμε ασχολίαστο κάτι τέτοιο, όσοι τουλάχιστον ενδιαφερόμαστε για το φόρουμ.
Γι'αυτό το λόγο θέλω να συστήσω στον Σεκλέτη να μην αποθαρρύνεται από τα παράσιτα και να συνεχίσει να γράφει, μιας και η πλειοψηφία ενδιαφέρεται.
Αυτά από εμένα.

*Δικοί μου, πρόχειροι υπολογισμοί.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2019, 23:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή τ´ωρα με βρίζεις ΕΕ; Ανάθεμα και αν ξέρεις τι κωμικό το γελοίο είναι ένας περονόσπορος να λέει τέτοια πράγματα σε μια αμμοφιλα , ούτε το όνομα σου κακομοίρη δεν ξέρεις τι σημαίνει.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Edited by - ammophila on 31/08/2019 22:33:30



Στην τρύπα σου μυρμηγκολέοντα!
Στο λαγούμι απο το οποίο προήλθες! Που θα μας κάνεις και υποδείξεις!
Θέλεις να απαριθμήσω πόσες μαλακίες έχεις πετάξει σε αυτό το νήμα; Δεν κάνεις και τίποτα άλλο!
Έχεις κάτι να πείς για την Πεντέλη;
Αν ναι, πες το!
Αν όχι, σιώπα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2019, 00:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και καμία διάθεση δεν υπαρχει
ούτε απο τα φαντάσματα του παρελθόντος,
ούτε απο τους κομήτες, μα ούτε κι απο εμένα να κάνω καθημερινά "μάθημα" στον καθένα!!!

θα διατυπώσω μερικές απόψεις, που ειτε αρέσουν ειτε όχι, με αφήνει παγερά αδιάφορο!

Το πως λειτουργούν τα φόρα το esoterica.gr το αποδεχθήκατε απο τη στιγμή που πατήσατε το κουμπάκι που έλεγε "δέχομαι" ,
τώρα, αν στην πορεία αλλάξατε άποψη είναι αναφαίρετο δικαίωμα σας!
Ομοίως αναφαίρετο δικαίωμα μας, στο "σπίτι" μας, να φιλοξενούμε όποιον θέλουμε !
και μην πεταχτεί κανείς και πιπιλίσει την καραμέλα περί "διώξεων τις αντίθετης άποψης" ! μια βόλτα στα φόρα θα πείσει και τον πιο δύσπιστο οτι η ελευθεριά περισσευε τόσα χρόνια σε αυτό το χώρο...

Επανερχόμαστε στο "σπίτι" μας...
Οι καιροί πλέον είναι πονηροί ή τουλάχιστον έτσι μας αρέσει να τους αντιμετωπιζουμε εμείς και να κάνουμε οτι νομίζουμε οτι είναι καλύτερο για αυτό τον χώρο
και πιστέψτε με δε θα δώσουμε λογαριασμό σε κανένα troll, σε κανένα κομήτη, σε κανένα μυθομανή, σε κανένα φάντασμα του παρελθόντος!!!

Πάμε τώρα στις τελευταίες εξελίξεις
η ιστορία του φόρουμ έχει δείξει οτι ο οποιοσδηποτε ΔΕΝ σέβεται τον χώρο αποτελεί παρελθον για αυτόν!|
Επίσης έχουμε αποδειξη οτι ούτε "πελάτες" ψάχνουμε
ουτε κανέναν να συμφωνεί μαζι μας ή να ευλογήσει τα γένια μας !
το esoterica.gr έκλεισε τον κύκλο του (όπως η πλειοψηφία παγκοσμίως παρόμοιας θεματολογίας φόρουμ) γιατί τους ξεπέρασαν άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης...
Παρ'ολα αυτά έχει αποφασιστεί αυτός ο χώρος να μείνει ανοιχτός
(με οποιοδήποτε κόστος ειτε χρηματικό ειτε ψυχολογικό) γιατί όπως έχουμε πει πολλές φορές σεβόμαστε την ιστορία και τα μέλη του esoterica.gr !

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ όμως δεν θα γίνει χώρος όπου θα βγάζει ο καθένας, την όποια, μη αποδεκτή συμπεριφορά του!
Εδω μέσα μπορεί ο καθένας να εκφράσει την άποψη του κόσμια!!!
Κανείς δεν μπορεί να μειώνει τον συνομιλητή του στο ελάχιστο!

Με θλίψη για μια ακόμη φορά βλέπω πάλι το ίδιο σκηνικό!
όσοι ξέρουν, έχω αρκετή υπομονή, μα καμιά περιστροφή.

Θα γίνουν επεμβάσεις σε μερικά μηνύματα,


Ο λογαριασμος ammophila απενεργοποιείται οριστικά
Οι λογαριασμοί Peronosporos και S3KL3TIS απενεργοποιούνται χρονικά για τρεις (3) ημέρες


ΥΓ
Προς μέλη που νομίζουν οτι μπορούν να παίξουν με τις λέξεις μέσω e-mails, καλά θα κάνουν να μην προκαλούν ή απειλούν.
Απαντάμε εκεί που πρέπει κι εκεί που θέλουμε!
έχουν παρεξηγήσει μερικοί ή δεν έχουν κατανοήσει οτι εδώ τους κανόνες τους βάζουμε εμείς κι οχι αυτοί !
δημοσιεύουμε ή διαγράφουμε όποιο σχόλιο είναι έξω από την φιλοσοφία του esoterica.gr
όποιου δεν αρέσει ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ, δεν μπορώ να το πω πιο απλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2019, 02:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το esoterica.gr έκλεισε τον κύκλο του (όπως η πλειοψηφία παγκοσμίως παρόμοιας θεματολογίας φόρουμ) γιατί τους ξεπέρασαν άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης...

Στο μονο που διαφωνώ. Η συζήτηση γύρω από το μεταφυσικό, το παράξενο και τον εσωτερισμό εχει αποτύχει στα κοινωνικά δίκτυα, ειδικά του FB και ειδικότερα της Ελλάδας. Τέτοια φαινόμενα επιδρομών, οφειλονται και στην κουλτούρα που καλλιεργήθηκε σε αυτά εδω και μια 10ετία. ΝΑ βγω να την πετάξω να δω πως θα αντιδρασουν οι άλλοι. Αλίμονο τώρα αν καθόμουν να γράφω σεντόνια σε κινητό. Το FB ξεφτίζει και ειδικά σε τέτοιους χωρους που λειτουργεί παραγωγικά η ανωνυμία, το forum ειναι αναντικατάστατο. Υπάρχουν φόρουμ του εξωτερικού που ανθούν. Απλα, εκεί η διαχείριση λειτουργεί, όπως λειτουργει στο esoterica εδω και λίγο καιρό. Μην το βαζεις/ετε κάτω, στο χερι μας ειναι να τραβήξει κόσμο τον ίδιο και καλύτερο απο αυτόν που έχασε ή να επανέλθουν κάποιοι που έφυγαν για τους παραπάνω λόγους. Το μονο που χρειάζεται είναι ανανέωση του λογισμικού του forum, τίποτε άλλο. Νομίζω τα έχουμε ξαναπεί.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2019, 02:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eιδικά το Fb συντηρεί αυτή την καφρίλα που επικρατεί!
έχουν συμβει κοσμογονικές αλλαγές τα τελευταια χρόνια ,
κι εμείς ασχολούμαστε με τα troll ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2019, 15:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει η κοινωνία που έχει διαμορφώσει το fb. Όλα για την επιφάνεια... Ήρθε σαν τσουνάμι βασικά αυτή η στροφή της κοινωνίας, δεν βλέπω πως μπορεί να συνέλθει ο κόσμος.

Ο Heretic πάντως έχει δίκιο.
Σε όλο σου το τελευταίο μήνυμα Αιρετικέ.

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elias@48
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2019, 22:08:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί πάντως κάποιος να έχει fb και να του αρέσει και το φόρουμ.

ΗΚΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 14:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η κακή χρήση των κοινωνικών δικτύων είναι κάτι ανεξάρτητο από το να έχεις απλά ένα λογαριασμό κάπου

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S3KL3TIS
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 21:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ammophila, κοίτα πως έχει το πράγμα, τα τρία χρόνια περίπου που συμμετέχω στο φόρουμ : Οι 9/10* που κάνουν εγγραφή και ανοίγουν καινούργιο θέμα, είναι trols/spammers και το κακό συναπάντημα.
Σπάνια, όπως στο συγκεκριμένο θέμα, μπαίνει ένας άνθρωπος να γράψει σοβαρά για τα βιώματά του, να συμμετέχει με ωραίο και παραγωγικό τρόπο.
Εσύ, λοιπόν, ενώ φαίνεται να μην έχεις κάποιο πρόβλημα με την πρώτη κατηγορία (όμοιος ομοίω αεί πελάζει, άλλωστε), μπαίνεις να την πεις στον Σεκλέτη, τελείως αναίτια και κακόβουλα. Προφανώς και δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουμε ασχολίαστο κάτι τέτοιο, όσοι τουλάχιστον ενδιαφερόμαστε για το φόρουμ.
Γι'αυτό το λόγο θέλω να συστήσω στον Σεκλέτη να μην αποθαρρύνεται από τα παράσιτα και να συνεχίσει να γράφει, μιας και η πλειοψηφία ενδιαφέρεται.
Αυτά από εμένα.

*Δικοί μου, πρόχειροι υπολογισμοί.

"Μπορείς να τους ξεγελάς όλους για λίγο καιρό, λίγους όλο τον καιρό, αλλά όχι όλους όλο τον καιρό."
Αβραάμ Λίλκολν


Δεν αποθαρρύνομαι από τρολ και λοιπά παράσιτα. Ειδικά όταν βλέπω πως το τρολαρισμα γίνεται με σκοπό να να σταματήσει ένα θέμα όπως το παρόν. Αντίθετα με πεισμωνουν ώστε να μην τους κάνω την χάρη.

Παρόλα αυτά θα σταματήσω να γράφω όχι εξαιτίας των τρολ, αλλά της διαχείρισης.
Όταν η ίδια η διαχείριση παραδέχεται ότι το φόρουμ έκανε τον κύκλο του, ότι στην ουσία λέει ότι είναι στην εντατική και απλά δεν κλείνει τον διακόπτη για συναισθηματικούς λόγους, όταν ανέχεται τα τρολ να αλωνίζουν στο φορουμ (έγραψες ότι 9 στα 10 άτομα που γράφονται μπαίνουν για να τρολαρουν) κάτι δεν γίνεται σωστά.
Γράφω σε διάφορα φόρουμ (με άλλο όνομα), σε ένα ήμουν και συντονιστής για μεγάλο διάστημα και ξέρω από 1ο χέρι ότι αν δεν θες να επικρατεί τέτοια κατάσταση, απλά την σταματάς. Εδώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο.
Ο heretic έγραψε πως το μόνο πρόβλημα που βρίσκει είναι ότι το λογισμικό χρειάζεται ανανέωση. Σίγουρα χρειάζεται ανανέωση αλλά για μένα δεν είναι αυτό το βασικό πρόβλημα. Χωρίς τα παραπάνω που έγραψα και με το πιο σύγχρονο λογισμικο, μια τρύπα στο νερό θα κάνετε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S3KL3TIS
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 22:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΥΓ
Προς μέλη που νομίζουν οτι μπορούν να παίξουν με τις λέξεις μέσω e-mails, καλά θα κάνουν να μην προκαλούν ή απειλούν.
Απαντάμε εκεί που πρέπει κι εκεί που θέλουμε!
έχουν παρεξηγήσει μερικοί ή δεν έχουν κατανοήσει οτι εδώ τους κανόνες τους βάζουμε εμείς κι οχι αυτοί !
δημοσιεύουμε ή διαγράφουμε όποιο σχόλιο είναι έξω από την φιλοσοφία του esoterica.gr
όποιου δεν αρέσει ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ, δεν μπορώ να το πω πιο απλά!

[/black]


Επειδή στην ζωή μου έχω μάθει να είμαι ξεκάθαρος και επειδή εγώ σου έστειλα μέιλ και επειδή δεν ξέρω αν σου έστειλε κάποιο άλλο μέλος και σε ποιο μέιλ αναφέρεσαι, το μέιλ που σου έστειλα εγώ δεν το έστειλα ούτε για να απειλησω, ούτε για να προκαλέσω ούτε για κάποιον περίεργο λόγο. Ο λόγος που σου έστειλα μέιλ είναι απλός.
Βγάζω σε κοινή θέα το μέιλ που σου έστειλα ώστε να φανεί ο λόγος που το έστειλα.

Το μέιλ ήταν αυτό:
Καλησπέρα
Τα τελευταία μηνύματα στο θέμα της Πάρνηθας τα έχετε διαβάσει;
Όλα καλά τα βρίσκετε;
Δεν γνωρίζω, δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνετε με το μέλος - τρολ ammophila αλλά το τελευταίο μήνυμα που αναφέρεται στην μητέρα μου παρακαλώ να σβηστεί.

Υ.Γ: θα κάνω μια υπόδειξη - προτροπή παρόλο που δεν επιτρέπεται (μιας και είναι το τελευταίο μου μήνυμα στο φόρουμ) και ζητάω η τελευταία σελίδα και η μισή προηγούμενη αυτού του θέματος να διαγραφεί ώστε ένα τόσο ωραίο θέμα όπως το παρόν να μείνει καθαρό.
Και το κάνω δημόσια και όχι με προσωπικό μήνυμα ώστε να μην κατηγορηθώ ξανά ότι απειλω η προκαλω η δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

καλή συνεχεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 22:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sekletis, θεωρώ ότι το φόρουμ αυτό έκλεισε έναν κύκλο, όπως και το άλλο μεγάλο (το metafysiko.gr) και διάφορα άλλα μικρότερα που ξεπήδησαν κατά καιρούς, γιατί ο Έλληνας έπαψε να ασχολείται με το μεταφυσικό, τον εσωτερισμό και το παράξενο. Τουλάχιστον με τον τρόπο που ασχολιόταν πριν από 10 χρόνια.

Παρακολουθώ στενά τις καταστάσεις αυτές αρκετά χρόνια και πιστεύω πως θα είμαι αντικειμενικός σε αυτό που θα πω. Πριν από καιρό έγινε μια μετατόπιση στις τάσεις σε αυτόν το χώρο, διεθνώς. Από εκεί που υπήρχε μεταξύ κάποιου κοινού, άκριτη παραδοχή κάποιων πραγμάτων, δεισιδαιμονιών, ουφολογίας, αποκρυφισμού και πάσης φύσης ισχυρισμών, αυτό γύρισε στην άκριτη απόρριψη. Συγκεκριμένα, ακριβώς οι ίδιοι άνθρωποι που πριν έτειναν να πιστέψουν ότι διάβαζαν, άκουγαν ή τους έλεγαν, έγιναν απορριπτικοί στα πάντα.

Ξαφνικά ξεπήδησε ένα κίνημα από debunkers, οι οποίοι από εκεί που διοργάνωναν sightseeing σε Area 51 και λοιπά μέρη όπου σαφώς υπάρχει καπνός, έκαναν πάλι επιδρομές, αλλά για ξεσκεπάσματα απάτης. Θεωρούσαν δηλαδή δεδομένο ότι αν υπάρχει κάποιος ισχυρισμός έξω από τα καθιερωμένα, θα είναι οπωσδήποτε ψέμα, άπατη, παρανόηση, κάτι άλλο τέλος πάντων κάτι, αλλά οπωσδήποτε όχι ανεξήγητο. Έτσι ξέσπασε ένα κίνημα ψευδοεπιστήμης του χειρίστου είδους. Άνθρωποι κατά πλειοψηφία με σοβαρό έλλειμμα γενικής παιδείας που πριν ασπάζονταν ότι τους πάσαραν, άρχισαν να απορρίπτουν τα πάντα και να προσπαθούν να δώσουν ερμηνείες εξηγήσεις με κάποια υποτιθέμενη επιστήμη, της οποίας ούτε που γνώριζαν τις βασικές της αρχές.

Τέτοια φαινόμενα είχαν υπάρξει και εδώ και στο μεταφυσικό. Κυρίως οι λεγόμενες επιδρομές, γίνονται σε ειδήσεις που ανακοινώνονται σε κοινωνικά δίκτυα (βλ. FB). Ατελείωτο τρολάρισμα από διάφορους αργόσχολους ή ανεγκέφαλους, απλά για να βγάλουν το άχτι τους ή να σκοτώσουν την ώρα τους. Ελοχεύει φυσικά πάντα και η εικασία "αφού σε μένα δεν συνέβη ή δεν συμβαίνει τίποτε, αποκλείεται να μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε". Μια οπτική γωνία μάλλον "εγώ είμαι κι άλλος κανένας, η πολύ αγαπητή άλλωστε των γνωστών μας "Ελληναράδων".

Τώρα επί του παρόντος, για να μην μακρηγορώ, το φόρουμ αυτό πρόσφατα άλλαξε πολιτική. Από μια, ας το πούμε, ανοικτή στάση προς όλους (= ανοχής των τρολ), κινείται στο να γίνει αυτό που περιγράφεις Σεκλέτη. Επειδή αυτή η ρότα είναι δύσκολη, απαιτεί επαγρύπνηση δηλαδή, πρέπει να ήμαστε ανεκτικοί, όταν κάποιες φορές μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά. Νομίζω ότι αξίζει να δοθεί μια ευκαιρία (και παραπάνω) σε αυτό το μέσο, γιατί (έχω κάνει την εικασία ότι) με αυτόν το τρόπο, μπορεί να συσπειρωθούν όλοι οι αγανακτισμένοι από την υπάρχουσα κατασταση και να προκύψει κάτι ενδιαφέρον.

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω , που λένε και οι γραφές, πάντως. Κάποτε και εγώ, μαζί με μερικούς άλλους, κάναμε πάρτι με αυτά τα τρολ. Σπάγαμε κι εμείς την πλάκα μας να στο πω ευθέως. Το αποτέλεσμα, ο απολογισμός αν θες, ήταν πως τελικά χάσαμε όλοι την ώρα μας. Και αυτοί δεν διορθώθηκαν και εμείς χαλάσαμε φαιά ουσία. Οπότε, αν γύρναγε ο χρόνος πίσω, έπρεπε να κάνω αυτό που έκαναν αρκετοί παλιοί, να φύγω και να μην ξαναπατήσω. Δυστυχώς ή ευτυχώς το μικρόβιο του εσωτερισμού υπάρχει, θεωρώ πως χρειάζομαι ένα ελληνόφωνο φόρουμ για να γράφω δημόσια πέντε πράγματα και έτσι παραμένω εδώ. Αν καλύπτει κι εσένα αυτή η οπτική γωνία, θα έλεγα να μην σταθείς στην 3-ημερη ποινή (έχουμε εισπράξει αρκετές τέτοιες, σχεδόν πάντα δικαιολογημένα) και να δεις την μεγαλύτερη εικόνα.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)

Edited by - Heretic on 03/09/2019 22:22:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 22:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και το κάνω δημόσια και όχι με προσωπικό μήνυμα ώστε να μην κατηγορηθώ ξανά ότι απειλω η προκαλω η δεν ξέρω εγώ τι άλλο.


Μάλλον απίθανο να αναφέρθηκε σε σένα, ας μας διαφωτίσει όμως.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S3KL3TIS
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 23:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε heretic παρόλο που έγραψα πως ήταν το τελευταίο μου μήνυμα, επειδή σε εκτιμώ, οφείλω μια απάντηση.

1ον. Δεν είναι ο λόγος η τριήμερη ποινή που σταματάω να γράφω.

2ον. Θα το γράψω ωμά για να γίνω κατανοητός. Χεστηκα για το μεταφυσικό. Δεν είχα ποτέ κανένα μικρόβιο όπως εσύ για αυτό. Ποτέ Δεν το κυνηγούσα, ποτέ δεν με μάγευε. Επειδή μου τύχαινε από μικρό παιδί έμαθα να ζω με αυτό και προσπαθούσα να το αποφεύγω. Ποτέ Δεν επινόησα ψεύτικες ιστορίες για να τις εξιστόρισω και να τραβήξω την προσοχή. Απλά όπως έγραψα από τα πρώτα μου μηνυματα, γκουγκλαρα την λέξη Πάρνηθα, έπεσα στο φόρουμ, μπήκα στην διαδικασία να γράψω και σε συνδυασμό με την θεματολογία του φόρουμ είπα να γράψω κάποιες εμπειρίες μου (αληθινές) που στην πραγματική ζωή τις έχω πει σε άτομα που μετριούνται στα δάκτυλά του ενός χεριού.

Το τι Θα κάνετε με το μέλλον του φόρουμ εσείς που νοιάζεστε, δεν το γνωρίζω,δεν με αφορά.
Εγώ έγραψα πως το βλέπω σαν ένας παρατηρητής και έγραψα την γνώμη μου εντελώς αντικειμενικά μιας και δεν έχω κάτι να κερδίσω από αυτό ούτε με νοιάζει στην τελική.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2019, 23:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφώς Σεκλέτης και καλά κάνεις είτε σε νοιάζει, είτε όχι. Οι παραινέσεις μου δεν απευθύνονται αποκλειστικά προς εσένα. Μάλλον, για να εξηγηθώ, έχω ένα στιλ γραφής που πολλές φόρες παρεξηγείται,. γι' αυτό και θα το υπενθυμίσω. Ξεκινάω τη συζήτηση με κάποιον και παράλληλα θίγω και άλλα θέματα, απευθυνόμενος. Το μεταφυσικό είναι μια πλατφόρμα, μια βάση συζήτησης αν θες. Επειδή είναι θέμα που περιλαμβάνει τα Όρια, αναζητούμε συχνά μέσω αυτού και τα δικά μας όρια. Τα όρια σου ως γνωστόν δεν τα ανακαλύπτεις μόνο κάνοντας επιβίωση, υπηρετώντας στα ΛΟΚ ή κάνοντας extreme sports. Παρατηρείς τη συμπεριφορά σου ή των άλλων κάτω από οριακές καταστάσεις. Όταν ένα φόρουμ λοιπόν έχει αυτή τη θεματολογία, δεν σημαίνει πως οι θαμώνες του είναι μαθητευόμενοι μάγοι, μύστες, ουφολόγοι, ονειροπαρμένοι και αλαφροΐσκιωτοι. Υπάρχουν και αυτοί φυσικά άλλα δεν είναι ο κανόνας.

Είναι άνθρωποι που ήρθαν με την πρόθεση να εξερευνήσουν τα όρια μαζί με άλλους. Όπως και να το κάνεις, τα όρια σου δεν θα τα βρεις σε φόρουμ για πολιτική, εκτός κι αν θέλεις να ανταλλάσσεις Γαλλικά για τον Αλέξη ή τον Κυριάκο. Δεν είναι αυτό το πρόβλημά μας. Στον εσωτερισμό, αναζητάς την αλήθεια εντός σου. Κάτι σαν αυτό που κάνεις. Αν νομίζεις ότι απλά ήθελες να κάνεις κουβέντα για την Πάρνηθα, θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι μάλλον δεν είσαι συνειδητοποιημένος. Απεχθάνεσαι τις ταμπέλες όμως, είχες και μια κακή πρώτη αρχή με τα "παρελκόμενα" του χώρου, ίσως δεν ήταν κι ότι καλύτερο.

Καλή συνέχεια και σε σένα πάντως, ότι κι αν αποφασίσεις.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2019, 00:32:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον απίθανο να αναφέρθηκε σε σένα, ας μας διαφωτίσει όμως.

Εννοείται πως δεν απευθυνόμουν σε αυτόν,
πως γίνεται να πιστεύει κάποιος οτι e-mails μπορεί να στέλνει μόνο αυτός;;;
ασε που του απάντησα αμέσως στο e-mail του (αυτό δεν σας το είπε)
στην ανάρτηση μου έλεγα οτι απαντάω όπου κρίνω οτι πρέπει...
Τελος πάντων αυτά τα τα δακρύβρεχτα τα έχω βαρεθεί, ειλικρινά!

quote:
Όταν η ίδια η διαχείριση παραδέχεται ότι το φόρουμ έκανε τον κύκλο του, ότι στην ουσία λέει ότι είναι στην εντατική και απλά δεν κλείνει τον διακόπτη για συναισθηματικούς λόγους, όταν ανέχεται τα τρολ να αλωνίζουν στο φορουμ (έγραψες ότι 9 στα 10 άτομα που γράφονται μπαίνουν για να τρολαρουν) κάτι δεν γίνεται σωστά.

Δεν κατάλαβες ποιον κύκλο εννοουσα... αλλα στο εξήγησε ο Heretic να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια .
τώρα το τι ανεχόμαστε και το τι όχι είναι δική μας* δουλειά, και σίγουρα δεν ανεχόμαστε φιλάκια σε επίμαχα σημεία .

Ολοι αποζητάτε κανόνες, αλλά να ισχύουν ΜΟΝΟ για τους άλλους!

Καλή συνέχεια στα άλλα φόρα που συμμετέχεις.


*όλων των ενεργών μελών

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

S3KL3TIS
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2019, 06:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
και σίγουρα δεν ανεχόμαστε φιλάκια σε επίμαχα σημεία .
Για το φιλιά στα κωλομερια (ατάκα από γνωστή ραδιοφωνική εκπομπή) που έγραψα απευθυνόμενος στο τρολ (και μόνο σε αυτόν) το έγραψα όντας θυμωμένος, παρασύρθηκα σε μια συζήτηση με ένα τρολ παρόλο που είχα που είχα γράψει πως δεν θα το έκανα και για αυτό θυμώνω με τον εαυτό μου.

Ζητάω συγγνώμη και διευκρινίζω πως δεν είναι αυτός ο τρόπος που συνηθίζω να γράφω.

Όσο για τα υπολοιπα,έγραψα την άποψη μου, διάβασα και την δικιά σας, νομίζω δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο.

Εύχομαι(ειλικρινά) καλή συνέχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

auslander
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2019, 18:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους auslander  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σας πω, τη θέα τη δικιά μου θέλετε; ο κάθε τυχάρπαστος αποκαλεί troll και παράσιτο, και φιλιά στα κωλομέρια,και φύγε στην τρύπα σου. Σκασίλα μου αν με διαγράψατε ! σε πολλά σπιτια εχω προσκληθεί για φαγητό και σε μερικα εφυγα και δεν ξαναπήγα. είμαι εδώ πόσα χρόνια, αν και εχω ξαναδει την αυλή με άλλους επικεφαλής και άλλους συμβουλάτορες και τζουτζέδες να διαγράφουν τον αφρό. Αντιο και αποχαιρετισμος

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2019, 19:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να σας πω, τη θέα τη δικιά μου θέλετε; ο κάθε τυχάρπαστος αποκαλεί troll και παράσιτο, και φιλιά στα κωλομέρια,και φύγε στην τρύπα σου. Σκασίλα μου αν με διαγράψατε ! σε πολλά σπιτια εχω προσκληθεί για φαγητό και σε μερικα εφυγα και δεν ξαναπήγα. είμαι εδώ πόσα χρόνια, αν και εχω ξαναδει την αυλή με άλλους επικεφαλής και άλλους συμβουλάτορες και τζουτζέδες να διαγράφουν τον αφρό. Αντιο και αποχαιρετισμος

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν


Καλά. Ενώ εσύ, που 10/10 ποσταρίσματά σου θα έχουν, αν όχι κάτι προσβλητικό, σίγουρα κάτι ειρωνικό για το συνομιλητή σου είσαι μια χαρά, έτσι;
Μόνο να μου λύσεις μια απορία αν θες, πριν φύγεις ή σε διαγράψουν. Ο 'αφρός' που διέγραφαν οι 'τζουτζέδες' είναι ο Χρίστος Ελ, η Μυθήρα, ο relativer, ο τρελός εφευρέτης και οι άλλοι απ'το' τρελό θηριοτροφείο';

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 30 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1865234
Maintained by Digital Alchemy