ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ προφητειες για κοντινο πολεμο??? - No. 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 02:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> απαιτώ από το τζέντλεμαν να μην ειρωνεύεται

Δεν είσαι σε θέση να απαιτείς εδώ μέσα, από κανέναν. "Παρακαλώ" θα λες.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να σε λέω σκέτο 22, εντάξει.


Πάντως πρέπει να το παραδεχτείς, τον ειρωνικό τίτλο του προφήτη 22 τον έχεις κερδίσει με το σπαθί σου.


> αυτά που λέω είναι οι απόψεις μου και μόνο

Αυτά που λες είναι χωρίς επιφύλαξη και αλαζονικά διατυπωμένες παρερμηνείες που μπορούν να διαψευστούν. Και δυσφημίζεις έτσι τις προφητείες με το νόημα που τους δίνεις στα μάτια των λιγότερο πιστών, ξανά και ξανά κάθε φορά που δεν βγαίνουν. Κι επειδή μερικοί τις παίρνουν στα σοβαρά τις προφητείες, δυσφημίζονται κι αυτοί μαζί. Τουλάχιστον στα μάτια όσων δεν έχουν ιδιαίτερη πίστη.

Από την άλλη μεριά, τι με νοιάζει εμένα η αξιοπρέπεια όσων πιστεύουν τις προφητείες; Όντως, δεν χάνω τον ύπνο μου. Αλλά είναι θέμα αρχής. Χαλάει η ατμόσφαιρα. Ατμόσφαιρα που μπορεί να επεκταθεί και σε άλλα τόπικ. Χαλάει το forum δηλαδή.

"Χαλάει το φόρουμ;" θα λένε οι χριστεπώνυμοι. "Γιουχουουού!".


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 29/06/2007 03:13:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 10:44:26  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητέ μου gentleman να ανοίξουμε τόπικ με τις "υποτιθέμενες ή πραγματικές" δυνατότητες αυτές των Γερόντων.
Αλλά εκ της γέννεσης του είναι προβληματικό, γιατί δεν γνωρίζεις αυτό που πας να αναλύσεις, δεν είχες επαφή και εγώ δεν είμαι ο εξπέρ.
Είναι σαν να αρχίσουμε να μιλάμε για τους Εσκιμώους.
Μα και ένα καλό περιοδικό (National Geographic ας πούμε) αν ήθελε να κάνει ένα άρθρο για τους Εσκιμώους δεν θα πήγαινε να τους δει να τους φωτογραφίσει και να μιλήσει ο δημοσιογράφος μαζί τους;
Και στο κάτω κάτω εσύ λες αυτά που λες και τόσοι άλλοι τα γνωστά που σου λέω, ποιος έχει δίκιο δηλαδή;
Πίστεψέ με, είναι κάπως το να λες στον άλλον (Γέροντα) δεν είναι έτσι όπως τα βιώνεις θα σου πω εγώ πως είναι και ας μην ξέρω από βέσπα.

Παρατηρώ πως είσαι αρκετά μπερδεμένος με το καλό και το κακό και υπάρχει ομιχλώδες τοπίο γενικά στην αντίληψή σου για το πότε επεμβαίνει ο Θεός, το καλό που υπάρχει και όλα αυτά.
Πρέπει κατά την γνώμη μου, να έχεις σε μεγαλύτερη εκτίμηση τα της χριστιανική θρησκείας, γιατί τόσους αιώνες έχει δώσει πολλά δείγματα από τους Άγιους της που πάντα σημειωτέων έκαναν εντύπωση εκεί που μεγαλούργησαν.
Αδιαμφισβήτητα στους τόπους που ενήργησαν έμειναν ως οι τελικοί νικητές, ακόμη και με τον ενδεχόμενο θάνατό τους!
Είναι φαινόμενο κατά την γνώμη μου αυτό τόσους αιώνες, αυτή η θρησκεία να πατά στις πρώτες βάσεις της και να μην χάνει ποτέ την δύναμή της.
Ενώ κάτι αναλύσεις και γνώμες και απόψεις περί σύμπαντος κόσμου από διάφορους που έχουν κάθε αιώνα και διαφορετικές γνώμες κ.τ.λ. δεν στάθηκαν στο χρόνο, ξέφτισαν.
Ένα ίσως όχι τόσο πετυχημένο παράδειγμα μπερδέματος ψυχών είναι αυτό που γινόταν στη Κωνσταντινούπολη το 1453 λίγο πριν την Άλωση που οι κάτοικοι είχαν ως θέμα συζήτησης και αντιπαράθεσης αν οι Άγγελοι έχουν ή όχι φύλλο!
Μπαίνεις λοιπόν θέλω να πω και γενικά αυτό το φόρουμ είναι σε αυτές τις κατευθύνσεις, σε δαιδαλώδεις διαδρόμους και στην πορεία χάνεις την μπάλα έχοντας περισσότερα κενά και υποψίες και μάλλον λιγότερη γαλήνη.
Και το σημαντικότερο δεν μπορείς να ξεχωρίσεις κάτι που έκανες μικρός, το καλό από το κακό, να είσαι απλός στην τελική.

Όσον αφορά για τον 22 και εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να δεχτεί ότι όταν λέει κάτι θα έχει και την ανάλογη κριτική.
Το αποτέλεσμα το ίδιο θα τον κρίνει και νομίζω πως τον έχει ήδη κρίνει ως επιπόλαιο και αδιάφορο να δώσει την παραμικρή εξήγηση.
Το λάθος μπορεί αγαπητέ 22 να συγχωρεθεί και να γίνει κατανοητό κιόλας, αλλά όταν δεν αναγνωρίζετε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΑΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 18:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΑΛΟΣ
Συμφωνώ με τον gentleman.Όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι ποτέ πριν
δεν είχαν συμπέσει τόσα γεγονότα που να φανερώνουν πως ο καιρός της
επαλήθευσης των προφητειών είναι κοντά.Βλέπουμε πως μία δύναμη σπρώχνει την κατάσταση προς εκεί που προείδαν οι Άγιοι της Ορθοδοξίας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 23:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Αγαπητέ μου gentleman να ανοίξουμε τόπικ με τις "υποτιθέμενες ή πραγματικές" δυνατότητες αυτές των Γερόντων. Αλλά εκ της γέννεσης του είναι προβληματικό, γιατί δεν γνωρίζεις αυτό που πας να αναλύσεις, δεν είχες επαφή και εγώ δεν είμαι ο εξπέρ. Είναι σαν να αρχίσουμε να μιλάμε για τους Εσκιμώους.

Έτσι γίνεται με πολλά θέματα εδώ μέσα. Ξεκινούμε χωρίς γνώση ή με ελλιπή γνώση, και κάνουμε έρευνα στα δημοσιεύματα άλλων προσπαθώντας να ξεχωρίσουμε τα ψέματα από τις αλήθειες.

Οι ενδείξεις που έχω εγώ είναι ότι οι γέροντες αποκτούν προσπέλαση στο ασυνείδητο το οποίο σε όλους μας είναι διασυνδεμένο με τα ασυνείδητα όλων των βιολογικών οργανισμών και οντοτήτων του αόρατου κόσμου, και λειτουργεί όπως ένα ραδιόφωνο που συντονίζεται με διαφορετικό σταθμό κάθε φορά. Αυτή τη δυνατότητα την έχουν αναπτύξει άνθρωποι και εκτός χριστιανισμού. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν πιστεύουν στο Θεό. Σημαίνει απλά ότι, όπως τόσες φορές στην ιστορία, οι άνθρωποι θεωρούν προερχόμενο από το Θεό κάτι που δεν είναι.

Ή μπορεί και να είναι, όπως ένας κεραυνός μπορεί να είναι! Απαγορεύεται να ρίχνει κεραυνούς ο Θεός των Χριστιανών; Απαγορεύεται να προκαλεί φυσικά φαινόμενα δηλαδή; Όχι βέβαια.

Δεν μπορείς να έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη σε όλα όσα λέει ένας γέροντας, γιατί μπορεί να μολύνεται κι αυτός από παραπληροφόρηση στον αόρατο κόσμο, ή από δημιουργήματα της φαντασίας του, είναι γνωστό ότι η προσπάθεια για προσπέλαση στο ασυνείδητο θέλει πολύ προσοχή για να μη μολυνθεί από τον μηχανισμό ερμηνείας του μυαλού.

> Και στο κάτω κάτω εσύ λες αυτά που λες και τόσοι άλλοι τα γνωστά που σου λέω, ποιος έχει δίκιο δηλαδή;

Αυτό λέγεται argumentum ad vulgum. Το πυθαγόρειο θεώρημα δεν αποφασίζουμε αν είναι σωστό ή όχι στο στυλ "πόσοι λένε ναι, και πόσοι όχι;"


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 23:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
22: > απαιτώ από το τζέντλεμαν να μην ειρωνεύεται

gentleman: Δεν είσαι σε θέση να απαιτείς εδώ μέσα, από κανέναν. "Παρακαλώ" θα λες.


gentleman ο τρόπος που απαντάς στον 22, δε διαφέρει και πολύ από το ύφος της "απαίτησης" που χρησιμοποίησε εκείνος.
Γράφεις ότι ο 22 "δεν είναι σε θέση να απαιτεί εδώ μέσα, από κανέναν".
Εσύ από την άλλη μεριά, πιστεύεις ότι είσαι σε θέση να απαιτείς από εκείνον να λέει "παρακαλώ"; Και επίσης να του αρνείσαι ότι είναι σε θέση να αντιδράσει με αυτόν τον τρόπο σε μια ειρωνία που δέχτηκε, ιδιαίτερα τη στιγμή που κι εσύ ο ίδιος όταν σε έχουν ειρωνευτεί, έχεις αντιδράσει επίσης με απότομο τρόπο;

Θα αναφέρω ξανά (το έχω γράψει και παλιότερα στα forums) μια ωραία και διδακτική ιστορία με τον Μαχάτμα Γκάντι:

Κάποτε μια γυναίκα επισκέφτηκε τον Γκάντι για να τη βοηθήσει με ένα πρόβλημα που είχε με το παιδί της. Το παιδί ήταν άρρωστο και δεν έπρεπε να τρώει ζάχαρη, έτσι η γυναίκα που δεν μπορούσε να το πείσει να την αποφεύγει, πήγε στον Γκάντι να ζητήσει τη συμβουλή του.
Ο Γκάντι την άκουσε και της είπε να ξαναέρθει σε μία εβδομάδα.
Μετά από μία βδομάδα η γυναίκα επέστρεψε με το παιδί της. Ο Γκάντι γύρισε στο μικρό και είπε:
"Να μην τρως ζάχαρη"!
...
Η γυναίκα παραξενεύτηκε.
Γιατί έπρεπε να περιμένει μια ολόκληρη βδομάδα, μόνο και μόνο για να πει ο Γκάντι αυτή τη φράση;
Τον ρώτησε λοιπόν.
Και ο Γκάντι απάντησε:
"Γιατί, πριν από μία βδομάδα έτρωγα κι εγώ ζάχαρη"!...

Είναι πολύ σημαντικό, όσα υποστηρίζουμε με τα λόγια να τα υποστηρίζουμε και με ζωντανά παραδείγματα από τον εαυτό μας.

Gentleman και 22, πολλές φορές από μία μόνο κουβέντα μπορεί να ξεκινήσουν παρεξηγήσεις και εντάσεις. Δεν αξίζει όμως να χαλάτε τις καρδιές σας.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 03:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Τι μας νοιαζουν οι ιστοριες του γκαντι...
στο θεμα μας...εχετε καμια προφητεια για τον επερχομενο πολεμο μεταξυ Ελλαδος-τουρκιας?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 04:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
"Τι με νοιάζουν" ή "Δε με νοιάζουν" είναι το σωστό lancelot
Πες ότι θες για τον εαυτό σου.
Για τους υπόλοιπους, μην αναλαμβάνεις την πρωτοβουλία να κάνεις τέτοιες δηλώσεις.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 08:41:06  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ ωραίο αυτό με τον Γκάντι, εμένα μου άρεσε.
amalia όμως όταν ο 22 λέει θα σου... δεν είναι και τόσο απότομος ο τρόπος του άλλου να πεί μόνο "απαιτώ να λές παρακαλώ".

Πάμε στον gentleman τώρα.
Δηλαδή βρε άνθρωπε ανοίγεις ένα θέμα χωρίς να έχεις ψάξει πρώτα και μιλάς στο χαλαρό, αυτό έχει στοιχεία "αργοσχολία ολέ".
Δεν δείχνεις να ενδιαφέρεσε πραγματικά και κυρίος απο το γεγονός ότι δεν έχεις πάει ποτέ να ψάξεις έναν τέτοιον Γέροντα.
Εξηγείς πάντως ότι:
«οι γέροντες αποκτούν προσπέλαση στο ασυνείδητο το οποίο σε όλους μας είναι διασυνδεμένο με τα ασυνείδητα όλων των βιολογικών οργανισμών και οντοτήτων του αόρατου κόσμου, και λειτουργεί όπως ένα ραδιόφωνο που συντονίζεται με διαφορετικό σταθμό κάθε φορά.»
Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς έτσι ή αλλιώς, αλλά με την στάση σου αυτή, συνέχεια απωθείς την έννοια "εκπρόσωπος του Θεού".
Τα αφήνεις όλα στο φλού, όλα φλού!
Δηλαδή υπάρχει αυτό, δεν υπάρχει, δεν ξέρουμε.
Είναι αλήθεια, δεν είναι, δεν θα μάθουμε, αν μάθουμε, μάθαμε.
Δεν είναι έτσι, ο ίδιος ο Χριστός ήταν εκπρόσωπος του Θεού, αλλά και οι πρίν τον Χριστό ήταν εκπρόσωποι του Θεού.
Ο Αβραάμ, ο Μωησής τι ήταν;
Με το σκεπτηκό σου αναιρείς την δυνατότητα να προσφύγω κάπου σίγουρα για συμβουλή, για βοήθεια!!!
Κάτι που το έχει δώσει ο Θεός απο την Παλαιά Διαθήκη απο τους προφήτες του όπως οι: Ιωνάς, Ιεζεκιήλ, Ηλίας,............... Ιωάννης ο Πρόδρομος, αλλά και οι μετά του Χριστού Άγιοι του όπως ο Απόστολος Παύλος, όλοι οι Απόστολοι και φυσικά ανα τους αιώνες με τόσους Αγίους όπως ο Κοσμάς ο Αιτωλός και τόσοι άλλοι!!!
Δεν αφήνει λοιπόν ο Θεός στην αβεβαιότητα τον άνθρωπο, αλλά και μέσα απο την Αγία Γραφή του λέει: "σου έδωσα τόσους και τόσους Άγιους και τις γραφές τους, (γραφές μου) για να πιστέψεις σε μένα".
Ουδέποτε άφησε ο Θεός (των Όρθόδοξων Χριστιανών) το λαό (γενικά όλο το λαό) χωρίς πνευματικούς οδηγούς και ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ του!

Πάντως λέω κάποια πράγματα, αλλά δεν νομίζω να πράτω όπως έπραξε το σοφό ο Γκάντι, άρα δεν ξέρω αν έχει και τη δικαιωματική δύναμη ο λόγος μου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 10:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

ο ίδιος ο Χριστός ήταν εκπρόσωπος του Θεού, αλλά και οι πρίν τον Χριστό ήταν εκπρόσωποι του Θεού.

Mητσακος...? Τι είπες???? Ο Χριστος ηταν "εκπροσωπος" του Θεου? Δηλαδη τι? Εννοεις οτι ο Θεος ειναι μια Πολυεθνικη εταιρια, και στελνει τους υπαλληλους Του για να πουλησει κατι? Λαθος εκφραση χρησιμοποιεις! και επιπλεον, ο Χριστος, συμφωνα με την θρησκεια μας δεν ηταν "εκπροσωπος", αλλα ο Υιος, ο ιδιος ο Θεος, αρα, ΑΠΟΡΡΕΙ μεσα απο τον Χριστο, ο Θεος!

Να αλλη μια αποδειξη, "εμπορευματοποιησης" της Πιστης, που ελεγα και παλιοτερα!

Κριμα, πολυ κριμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 12:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Τι μας νοιαζουν οι ιστοριες του γκαντι...
μητσακος εχεις καμια ζεστη προφητεια?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 14:03:50  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν θέλω παρεξηγήσεις.
Ο Χριστός ήταν και είναι ο λόγος του Θεού, κατ' επέκταση ο λόγος του Θεού είναι και εκπρόσωπος του εαυτού του.
Όπως εσένα είναι εκπρόσωπος σου τα λάγια σου.
Όπως το φώς του Ήλιου είναι εκπρόσωπος της παρουσίας του Ήλιου καθώς και ο ίδιος ο Ήλιος σε μια ουσία του.

Η ιστορία του Γκάντι που διάβασες lancelot, είναι φαντάζομαι και δεν θέλω να πλανιέμαι στα πλαίσια της χρηστιανοσήνης.
Καινούριες προφητείες δεν ξέρω αλλά αν μπείς εδώ έχει πάνω απο 60 λόγους του Πάτερ Εφραίμ απο την Αριζόνα:
www.pantokrator.infoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 14:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
Τι μας νοιαζουν οι ιστοριες του γκαντι...
μητσακος εχεις καμια ζεστη προφητεια?

Έχω εγώ μια ζεστή προφητεία lancelot:
Αν η συμπεριφορά κάποιου μας λέει κάτι για την ποιότητά του ως άνθρωπος, τότε τα νέα είναι πολύ άσχημα για σένα...



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΑΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 15:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΑΛΟΣ
Παιδιά, δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει πάντως τους τελευταίους μήνες
γίνεται ένας χαμός με τις προφητείες στα περιοδικά αναζήτησης. Έχω μπροστά μου το ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ του μήνα Απριλίου και το ΑΒΑΤΟΝ του μήνα Ιουνίου που αφιερώνουν πάρα πολλές σελίδες για κάποια γεγονότα που έρχονται. Ενδεικτικοί είναι οι τίτλοι που έχουν στο εξώφυλλο.
ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ: ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΛΛΑΣ, ΤΟ ΚΑΥΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2007, ΟΙ ΑΣΥΛΛΗΠΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΥΣΤΙΚΑ, ΟΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΛΕΓΟΥΝ.
ΑΒΑΤΟΝ: ΟΙ ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ Π. ΠΑΙΣΙΟΥ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΑΜΙΛΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.
Τα στοιχεία που υπάρχουν μέσα είναι συγκλονιστικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 17:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Παιδιά, δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει πάντως τους τελευταίους μήνες
γίνεται ένας χαμός με τις προφητείες στα περιοδικά αναζήτησης. Έχω μπροστά μου το ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ του μήνα Απριλίου και το ΑΒΑΤΟΝ του μήνα Ιουνίου που αφιερώνουν πάρα πολλές σελίδες για κάποια γεγονότα που έρχονται. Ενδεικτικοί είναι οι τίτλοι που έχουν στο εξώφυλλο.
ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ: ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΛΛΑΣ, ΤΟ ΚΑΥΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2007, ΟΙ ΑΣΥΛΛΗΠΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΥΣΤΙΚΑ, ΟΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΛΕΓΟΥΝ.
ΑΒΑΤΟΝ: ΟΙ ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ Π. ΠΑΙΣΙΟΥ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΑΜΙΛΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΜΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.
Τα στοιχεία που υπάρχουν μέσα είναι συγκλονιστικά.

Ενα στοιχειο... οι περισσοτεροι Συντονιστες του εντυπου περιοδικου ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ εχουν θεωρηθει "επικινδυνοι" για την Θρησκεια μας και για τον πολιτισμο μας, 3 χρονια πριν! Και μαλιστα, τελουν υπο δικαστικο κυνηγητο. Οποτε, δεν μπορεις να "εμπιστευτεις" τετοιους ανθρωπους!

Μασονια, Σατανισμος, Παγανισμος... ολα τα καλα μαζι... Προσοχη στους απλους πολιτες συνιστω, γιατι την ειχα πατησει με αυτους τους λωποδυτες των ΜΜΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 19:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
PREDATOR,
Σώπα καλέ, υπάρχυν τέτοιοι άνθρωποι, που για τα τάλαρα ή ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ σκοπούς θα ήταν ικανοί να πουλήσουν φύκια στους αδαείς;
Έλά τώρα... Αυτοί το μόνο που κάνουν είναι να προοθούν ιδέες (και ψευδή στοιχεία) για το καλό της "ανθρωπότητας"...

Λοιπόν εγώ ο μέγας ΟANNHSEA, ο άρχων της σοφίας, θα κάνω τις εξής προβλέψεις τις οποίες απέκτησα μέσω οραμάτων:
Α) Τίποτα δεν θα γίνει μέχρι το 2009 μεταξύ Τουρκίας και Ελλάδας...
(Μετά από αυτή την ημερομηνία παρακαλώ ρίξτε 2 ευρώ για να μάθετε τα παρακάτω καθέκαστα...)
Β) Η Κίνα θα αρχίσει να κινήται μετά τους ολυμπιακούς και συγκεκριμένα μετά το 2009 - πρώτη κίνηση οι νήσοι Σπράτλεϊς στον Ειρηνικό και ο ψευτοπόλεμος με τις Φιλλιπίνες...
Γ) Οι φανατικοί μουσουλμάνοι θα χτυπήσουν στον Πειραιά - στον ηλεκτρικό σταθμό θα τοποθετηθεί βόμβα...

Παρακαλούνται οι διαβάζοντες - σε περίπτωση που οι προφητείες μου βγουν αληθινές - να με ανακυρήξουν σε μέγα προφήτη ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΑΛΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 21:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΑΛΟΣ
Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ ακόμα και αν δεν πιστεύεις στις προφητείες δεν μπορώ να καταλάβω από που αντλείς την σιγουριά πως δεν θα συμβεί τίποτα δεδομένου της έκρυθμης κατάστασης που υπάρχει στην τουρκία και των τρελών διεκδικήσεων των γειτόνων μας. Ακόμα και διεθνολόγοι εκφράζουν διάφορες ανυσηχίες. Σου συνιστώ εντελώς φιλικά να κρατάς κάποιες επιφυλάξεις για να μην γίνεις σαν τον 22 αλλά από την αντίθετη μεριά.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 22:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
amalia η αποψη σου σχετικα με μενα με αφηνει ΠΑΓΕΡΑ αδιαφορο.
Αφου δεν εχεις να προσφερεις καμια προφητεια,τι μπαινεις στο ποστ αυτο?μονο για να απαντας σε τριτους?εισαι και αντμιν τρομαρα σου.

Εχω στο σκληρο μου δισκο καποιες προφητειες που ειχα βρει,καποια στιγμη θα τις ανεβασω.

_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΕΥ
ΝΟΗΜΑΤΟΣ ΜΗΝΥΜΑ, ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΕΙ
ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟΥ ΚΛΙΜΑΤΟΣ

2/7/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 09:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
ΣΑΛΟΣ
quote:
Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ ακόμα και αν δεν πιστεύεις στις προφητείες δεν μπορώ να καταλάβω από που αντλείς την σιγουριά πως δεν θα συμβεί τίποτα δεδομένου της έκρυθμης κατάστασης που υπάρχει στην τουρκία και των τρελών διεκδικήσεων των γειτόνων μας.

Μα αγαπητέ μου είναι απλό: Από εκεί που την αντλούν και οι άλλοι. Άσε βέβαια που ενώ οι άλλοι απλώς αναμεταδίδουν, ΕΓΩ γράφω κατευθείαν φρέσκο και προτότυπο πράμα - τις έχετε τις προφητείες κατευθείαν από την πηγή...
Μένει μόνο να δεις να γίνονται πραγματικότητα οι προφητείες μου - μόλις φυσικά γίνει αυτό, θέλω υπέρλαμπρο ναό, στρωμένο με πράσινα μάρμαρα και ιέρειες παρθένες να τον ρένουν κάθε μέρα με φρέσκα ροδοπέταλα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 12:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Φίλε ΟΑΝΝΗΣΕΑ ακόμα και αν δεν πιστεύεις στις προφητείες δεν μπορώ να καταλάβω από που αντλείς την σιγουριά πως δεν θα συμβεί τίποτα δεδομένου της έκρυθμης κατάστασης που υπάρχει στην τουρκία και των τρελών διεκδικήσεων των γειτόνων μας. Ακόμα και διεθνολόγοι εκφράζουν διάφορες ανυσηχίες. Σου συνιστώ εντελώς φιλικά να κρατάς κάποιες επιφυλάξεις για να μην γίνεις σαν τον 22 αλλά από την αντίθετη μεριά.


Eγω μπορω να σου πω ευχαριστως... ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ φοβουνται τον πολεμο... και περισσοτερο οι Στρατηγοι! Αυτο ειναι το σιγουρο, γιατι δεν εχουν το ποιοτηκο πλεονεκτημα που πρεπει να εχει κανεις για να κερδισει! Αλλα και που εχει το ποσοτηκο, δεν κανει τιποτα αλλο, παρα μονο "λογια" και παλι "λογια"...

Τωρα, εχουν αλλες εγνοιες, δεν μπορουν να ανοιξουν 2-3 μετωπα πολεμου, γιατι θα χασουν τα παντα!

Μαλλον απο "Στρατηγικη" δεν σκαμπαζεται! Διαβαστε και λιγο Ιστορια, για να δειτε τι εχει γινει μετα τον Β' ΠΠ, οταν οι Τουρκοι, μονο λογια ηταν για πολεμο με την Ελλαδα!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 13:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
σωστά,μόνο λόγια,
η Κύπρος δεν χάθηκε ποτέ,δεν έγινε ποτέ εισβολή,δεν πολεμήσαμε ποτέ στην Κύπρο....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 13:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
προφανώς παραβλέπεις σκοπίμως το δυτικό και ανατολικό μπλόκ που υπήρχαν μέχρι το 1990....
αν τολμούσαν δυο χώρες του ΝΑΤΟ να κάνουν πόλεμο μεταξύ τους,θα τους αφάνιζαν οι ίδιοι οι Αμερικάνοι προς παραδειγματισμό....

αλλά πού να ξέρεις εσύ από "ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ" .........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 14:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos
quote:

σωστά,μόνο λόγια,
η Κύπρος δεν χάθηκε ποτέ,δεν έγινε ποτέ εισβολή,δεν πολεμήσαμε ποτέ στην Κύπρο....



ΦΙΛΕ 22 ΕΙΣΒΟΛΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΧΑΘΗΚΑΝ ΖΩΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΕΜΟΣ.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΚΑΡΑ ΣΤΗΜΕΝΟ.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Η ΕΙΣΒΟΛΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

22
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Bermuda
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 15:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 22  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος 22  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος 22
Για αυτό λέω πως στο Αιγαίο δεν τομούσαν να κάνουν πόλεμο όσο υπήρχε η Σοβιετική Ενωση...
αυτά που λέει ο πρεταντορ περί ασχετοσύνης στα στρατηγικά θέματα,του τα επιστρέφω με αποδείξεις ότι πραγματικά δεν ξέρει που πάν'τα τέσσερα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:14:51  Εμφάνιση Προφίλ
PREDATOR έγραψε:
quote:
Τωρα, εχουν αλλες εγνοιες, δεν μπορουν να ανοιξουν 2-3 μετωπα πολεμου, γιατι θα χασουν τα παντα!

Οι Τούρκοι μπορεί να μην έχουν κάνει πόλεμο μετά τον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο όπως λέτε και ας αφήσουμε το 1974.
Επίσης δεν μπορούν να ανοίξουν 2-3 μέτωπα πολέμου.
Αλλά τώρα τα πράγματα είναι αλλιώς!

Γίνεται αυτό που είχε πεί ο Πάτερ Παΐσιος, ότι «η Τουρκία είναι σαν την αλεπού. Όλο πονηριές κάνει. Όταν καταλάβει ότι έχουν στήσει δόκανα για να την πιάσουν, αρχίζει να πηδάει και με τα τέσσερα πόδια, και έτσι πιάνεται και με τα τέσσερα. Αυτό θα πάθει και η Τουρκία.»
Πόσο προφητικός ήταν!!!
Αυτό γίνεται τώρα, έχει καταλάβει τι γίνεται με τους ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ και ξέρει ότι της την έχουν στημένη στη γωνία.
Και λογικά σκέφτετε, θα με στρημώξουν που θα με στρημώξουν δεν αντιδρώ έτσι και αλλιώς χαμένη είμαι. (είναι και οι αγωγοί οι νέοι απο την Ελλάδα που κάνει το κλίμα...)
Και ετοιμάζει στρατό για πού;;;
Όλοι ακούμε για τους Κούρδους, αλλά μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο με τους Αμερικάνους να λένε γιόκ;
Λογικά σκεφτόμενη λέει, θα μου το πάρουν το κομάτι στην Ανατολή όπως θέλουν, εγώ όμως χαμένη όπως είμαι, γιατί να μην κάνω ντού στα δυτικά να μετριάσω την ζημιά;
Άσε που αν πάρει εδάφη απο το Αιγαίο μπαίνει και στην Δύση ποιό πολύ γεωγραφικά και έχει μέρος απο τον μαύρο χρυσό.

Και εκεί λοιπόν που νομίζουν όλοι πως ετοιμάζει στρατό για την Ανατολή, θα κάνει ντού σε μας!
Το ξέρει πως είναι ρίσκο αυτό, αλλά έτσι και αλλιώς χαμένη είναι. (απο το να μην αντιδράσει καθόλου)
Και πως θα κάνει τόσο απροκάλυπτα κάτι τέτοιο;
Θα το κάνει τόσο απροκάλυπτα όσο απροκάλυπτος είναι και ο χάρτης που σχεδίασαν οι Η.Π.Α.

Αυτά που λέω δεν είναι προφητείες, αλλά σκέψεις δικές μου απο πιθανά σενάρια.

Α ξέχασα, καλό μήνα και καλά "νέα Ίμια"!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

προφανώς παραβλέπεις σκοπίμως το δυτικό και ανατολικό μπλόκ που υπήρχαν μέχρι το 1990....
αν τολμούσαν δυο χώρες του ΝΑΤΟ να κάνουν πόλεμο μεταξύ τους,θα τους αφάνιζαν οι ίδιοι οι Αμερικάνοι προς παραδειγματισμό....

αλλά πού να ξέρεις εσύ από "ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ" .........

XΑ ΧΑ ΧΑ... το ΝΑΤΟ ειναι σαν να μην υπαρχει φιλε 22....

ΤΟ ΝΑΤΟ δεν ειναι τιποτα μπροστα στον ΟΗΕ.

Για την Κυπρο, φταινε οι δικοι "σας"... οι Χουντικοι, που θελανε να ριξουν τον Μακαριο. Αλλα τοτε, οι Τουρκοι, υπο την ανοχη των Βρεταννων, εισεβαλλαν και απειλησαν με γενικευμενο πολεμο με την Ελλαδα, αν επεμβαινε. ΜΟΝΟ Η ΕΛΔΥΚ πολεμησε τους Τουρκους. Υποτιθεται θα στελναμε Αεροπλανα, υποβρυχια. ΜΟΝΟ ΕΝΑ Μεταγωγικο πλοιο και κατι "γερασμενα" Noratlas στειλαμε, καταριψαμε 2 τουρκικα μαχητικα, και δεν εγινε τιποτα!

τα ιδια και το 1985... με την υποθεση του τουρκικου "ωκαιανογραφικου", που βγηκε παγανια στο Αιγαιο, και στειλαμε ολοκληρο το Ναυτικο να τους "συναντησει" και παλι απειλησαν για πολεμο, αλλα ΤΙΠΟΤΑ δεν εγινε...


22, μαλλον εισαι "μικρος" γιατι απο ιστορια... δεν...

ΔΕΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Που ηταν το ΝΑΤΟ το 1956, που ηταν το ΝΑΤΟ το 1964, οταν οι Τουρκς, εδιωξαν ολους τους Ελληνες απο την Κωνσταντινουπολη, ΚΑΤΑΠΑΤΩΝΤΑΣ την ΣΥΝΘΗΚΗ ΤΗΣ ΛΩΖΑΝΝΗΣ????

και αφου λες για την Κυπρο.... ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΑΤΟ? Απλα ΠΑΡΕΜΠΟΔΙΖΕ ΤΗΝ ΧΟΥΝΤΙΚΗ (κατα τ' αλλα "αδερφικη) Ελλαδα, στις "απελευθερωτικες" ασκησεις των Τουρκων για τους Τουρκοκυπριους.


ΤΟ ΝΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΗΠΑ, και αφου ολες οι χωρες ειμαστε ισοτιμες, μπορουμε να ασκησουμε και το δικαιωμα του Βετο στις ΗΠΑ και οπουδηποτε αλλου...

Ποιος ειναι που δεν ξερει ιστορια τωρα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:24:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Αλλα ναι... Ξεχασα... εσεις διαβαζεται ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ και τα τοιαυτα, για τα ιστορικα δεδομενα... οποτε... παω πασο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μητσάκος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
618 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:31:50  Εμφάνιση Προφίλ
Μην βάζεις πληθυντικό, με τον 22 μιλας μόνο.
Εγω δεν διαβάζω τέτοια περιοδικά, αν υπάρχει κάποιο άρθρο που κάνει εντυπωση αυτό διαδίδεται γενικά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 17:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Και κατι ακομα...

Ψηφιζετε για "υπερυναμη" τις ΗΠΑ, οι οποιες ΗΠΑ, εχουν χασει σχεδον 200.000 στρατιωτες στο Ιρακ, απο την Πρωτη ημερα των "δευτερων" επιχειρισεων,

Ψηφιζετε για για "υπερυναμη" τις ΗΠΑ, οι οποιες ΗΠΑ, εχουν για προεδρο, εναν εντελως πανηλιθιο προεδρο, που δεν κανει κανενα βημα, αν δεν τον προσταξουν, οι "Στρατηγοι", τα "Γερακια"...

Ψηφιζετε για για "υπερυναμη" τις ΗΠΑ, οι οποιες ΗΠΑ, "υποτιθεται" οτι πολεμανε την αδικια "ολων των υπολοιπων", ενω δεν προστατευουν την ιδια τους την χωρα....

Ψηφιζετε για για "υπερυναμη" τις ΗΠΑ, οι οποιες ΗΠΑ, εχουν προκαλεσει πολυ μεγαλυτερο ΚΑΚΟ και σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ, απο οποιαδηποτε αλλη χωρα ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ.... απο τοτε, που κυρηξαν την Ανεξαρτησια τους, απο τους Αγγλοσαξονες, το 1776...

Ψηφιζετε για για "υπερυναμη" τις ΗΠΑ, οι οποιες ΗΠΑ, πιστευουν οτι ειναι η μοναδικη "αθωα"-χωρα, που ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ή επειδη την "ΖΗΛΕΥΟΥΝ"...


ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΛΑΘΟΣ...


Ουδεν περεταιρω σχολιο επ αυτου!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 18:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Που να πανε οι ελληνες να πολεμησουν στην κυπρο οταν οι πανιβλακες πανασχετοι κυπριοι κατερριπταν τα αεροπλανα μας?μιλαμε για πολυ ζωα!μου τα λεγε ο θειος μου που ηταν αξιωματικος τοτε,στο παρατριχα γλυτωσανε..παρολιγο τα ζωακια να καταρριψουν και το "μεταγωγικο" που ηταν μεσα...η κυπρος μια ζωη ειναι μεσα στη χλιδα,μεσα στο πλουτο ηταν και ειναι οι κυπριοι και στρατο μηδεν.το αστειο της υποθεσης ειναι οτι δεν πολυχωνευουν τους ελληνες..τα καλα και συμφεροντα...
εμενα με νοιαζει το θεμα του αιγαιου..για την κυπρο δε πολυκαιγομαι..ας την ελευθερωσουν οι ιδιοι η οι φιλοι τους οι αγγλοι.

Edited by - lancelot on 01/07/2007 18:12:06

Edited by - lancelot on 01/07/2007 18:12:45


_________________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΤΑΜΠΕΛΟΠΟΙΗΣΗΣ
ΟΜΑΔΑΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΙ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ
ΧΛΕΥΑΣΤΙΚΩΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΩΝ.
01/07/2007
_________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy