ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "Χημικές ουρές" - Kάποιοι ανέλαβαν να ψεκάσουν τον πλανήτη? Νο1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2006, 23:38:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
Σήμερα έκαναν πάρτυ στους αιθέρες της Θεσσαλονίκης. Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο. Τι να πω. Λέω να αρχίσω να σημειώνω τις μέρες που ψεκάζουν όποτε μπορώ στο ημερολόγιο καθώς και τον καιρό, την διάθεση μου ίσως και δεν ξερώ τι άλλο. Βέβαια για τον καιρό και τα διάφορα μετρολογικά δεδομένα θα μπορέσω να τα πάρω με ακρίβεια από Ε.Μ.Υ. αλλά δεν εμπιστεύομαι πια κανέναν. Εδώ ο Θωμάς δεν πίστεψε τον Ιησού μετά από τόσα θαύματα, γιατί εγώ να πιστέψω τα αμερικανάκια, διάφορους ματαιόδοξους επιστήμονες και ειδικούς (να μην λέω τώρα διάφορα ονόματα) που με πολύχρωμα βιβλία και ωραία λόγια προσπαθούν να μας πουν διάφορα? Ποιοι είναι αυτοί δηλαδή?

ΔΕΝ υπάρχουν ΕΙΔΙΚΟΙ γι’ αυτό το φαινόμενο.

ΔΕΝ ξέρουμε καν τι ψεκάζουν και σε πιο ύψος (γιατί σε κάποιες φωτογραφίες μου φαίνονται! οι γραμμές ότι είναι χαμηλότερα από 10 χμ.).
ΔΕΝ έχουμε δεδομένα.
Αλλά αυτά μας λένε, αυτά σχολιάζουμε κι εμείς – από την γιαγιά μου μέχρι τον Super επιστήμονα.

Τι περιέχει πια αυτό το πράμα που εξέχει από τα αεροπλάνα και ψεκάζει??!!
Δεν υπάρχει κανένας ερασιτέχνης που να ασχολείται με τα RADAR για να παρακολουθήσει το στίγμα τους, που πάνε, που προσγειώνονται?? Ας μου πει κάποιος. Θα πάω να το κλέψω.

ΕΕ?? Μ’ ακούει κανείς??!!!

quote:
Ο Tom Wigley, από το National Center for Atmospheric Research (NCAR), επινόησε αυτή τη λύση συσχετίζοντας την με τον τρόπο με τον οποίο ψύχουν την ατμόσφαιρα τα ηφαίστεια που εκρήγνυνται, καθώς εκτοξεύουν εκατομμύρια κομματιών στην ατμόσφαιρά τα οποία απομακρύνουν τη θερμότητα που προέρχεται από το ήλιο.


Φίλε hraklh, τα ηφαίστεια όταν εκρήγνυνται, μια στα τόσα, νομίζω βγάζουν μαύρη μαυρίλα που καλύπτει τον ήλιο. Σε καμία περίπτωση όμως το «χνούδι» αυτό.
quote:
Μια άλλη επαφή η οποία προέκειψε απο τν παραπάνω συζήτηση ήταν με τον Δημοσιοράφο
Κυριάκο Βελλόπουλο, ο οποίος όχι απλώς επιβεβαίωσε την ύπαρξη και τις συναίπειες των chemtrails στο Δήμαρχο, αλλά προθυμοποιήθηκε να βοηθίσει όπου μπορεί, αλλά και να αναλάβει την έκδοση του βιβλίου που μεταφράζω για τα chemtrails -του Haderer-.


Φίλε toxotis, αν συνεχίσεις να γράφεις ονόματα τύπου Βελλόπουλος, Λιακόπουλος, Κεραμιδάς, Καρατζαφέρης πράγματι θα μείνεις μόνος σου να αγωνίζεσαι. Δυστυχώς. Έτσι καταντήσαμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2006, 11:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Σήμερα έκαναν πάρτυ στους αιθέρες της Θεσσαλονίκης.

και δεν μας καλέσανε ;;; ντροπή τους...

quote:

Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο.

πώς το ξέρεις ...κρατάς στοιχεία ???

quote:

Εδώ ο Θωμάς δεν πίστεψε τον Ιησού μετά από τόσα θαύματα, γιατί εγώ να πιστέψω τα αμερικανάκια, διάφορους ματαιόδοξους επιστήμονες και ειδικούς (να μην λέω τώρα διάφορα ονόματα) που με πολύχρωμα βιβλία και ωραία λόγια προσπαθούν να μας πουν διάφορα? Ποιοι είναι αυτοί δηλαδή?

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι !!!!

quote:

ΔΕΝ υπάρχουν ΕΙΔΙΚΟΙ γι’ αυτό το φαινόμενο.

θυμήσου αυτα τα λόγια σου !!!

quote:

Τι περιέχει πια αυτό το πράμα που εξέχει από τα αεροπλάνα και ψεκάζει??!!
Δεν υπάρχει κανένας ερασιτέχνης που να ασχολείται με τα RADAR για να παρακολουθήσει το στίγμα τους, που πάνε, που προσγειώνονται?? Ας μου πει κάποιος. Θα πάω να το κλέψω.

ερασιτέχνης με ραντάρ για αεροπλάνα..... ναι εγώ εχω ενα ...που το εχω βαλει που το έχω βαλει ....αααα ναι τώρα θυμιθικα... είναι στην ταράτσα της πολυκατοικίας μου. Αλλά .εχω πρόβλημα γιατί τα αεροπλάνα με περνάνε για πύργο ελεγχου και 2-3 φορές εχουν προσπαθήσει να προσγειωθούν στον ακάλυπτο......ΑΙΝΤΕΕΕΕΕ

quote:

quote:
Ο Tom Wigley, από το National Center for Atmospheric Research (NCAR), επινόησε αυτή τη λύση συσχετίζοντας την με τον τρόπο με τον οποίο ψύχουν την ατμόσφαιρα τα ηφαίστεια που εκρήγνυνται, καθώς εκτοξεύουν εκατομμύρια κομματιών στην ατμόσφαιρά τα οποία απομακρύνουν τη θερμότητα που προέρχεται από το ήλιο.


Φίλε hraklh, τα ηφαίστεια όταν εκρήγνυνται, μια στα τόσα, νομίζω βγάζουν μαύρη μαυρίλα που καλύπτει τον ήλιο. Σε καμία περίπτωση όμως το «χνούδι» αυτό.

Ποσο ΓΟΥΣΤΑΡΩ την ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΣΟΥ ΟΡΟΛΟΓΙΑ. Μαυρη μαυρίλα πλάκωσε...μαυρη σας καλιακούδα....

quote:

Φίλε toxotis, αν συνεχίσεις να γράφεις ονόματα τύπου Βελλόπουλος, Λιακόπουλος, Κεραμιδάς, Καρατζαφέρης πράγματι θα μείνεις μόνος σου να αγωνίζεσαι. Δυστυχώς. Έτσι καταντήσαμε.

Δυστυχώς.....



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2006, 17:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Φίλε toxotis, αν συνεχίσεις να γράφεις ονόματα τύπου Βελλόπουλος, Λιακόπουλος, Κεραμιδάς, Καρατζαφέρης πράγματι θα μείνεις μόνος σου να αγωνίζεσαι. Δυστυχώς. Έτσι καταντήσαμε.

H Bίκυ δεν είναι μόνη της και δεν χρειάζεται να αποκηρύξει κανένα άτομο προκειμένου να διατηρεί τη συμπαρασταση μας.

Δύο ειδήσεις
1) Πρώτη ένδειξη υποστήριξης Greenpeace για τον Crutzen;
http://www.enn.com/today.html?id=11856&ref=rss

2) Feedback από τη συνέντευξη της Rosalind Peterson.
http://gastronamus.proboards27.com/index.cgi?board=aerosol&action=display&thread=1165993090


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 17:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Απάντηση σε ερώτηση στο Debate Both Sides (στα αγγλικά):
http://www.debatebothsides.com/showpost.php?p=710028&postcount=33

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 21:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
Έλεος !!
Τώρα με βάζετε να σας απολογηθώ…
Δεν γράφω πουθενά για καμία Βίκυ. Αλλά μάλλον, απ’ ότι καταλαβαίνω toxotis=Βίκυ και ελπίζω halva ≠ toxotis ≠ AZAX_XAZA.
Δεν γράφω πουθενά ότι είναι μόνη της και βέβαια πως πρέπει να αποκηρύξει κάποιο άτομο! Την γνώμη μου γραφώ εδώ, αλλά αν θέλετε θα βάζω και την λέξη «νομίζω..» ή «η γνώμη μου είναι…» πριν από κάθε πρόταση, αν και το θεωρώ αυτονόητο. Απλά «νομίζω» ότι δεν χρειάζεται να αναφέρω ονόματα με τα οποία συνεργάζομαι (ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ). Οι λόγοι είναι πολλοί και πιο σοβαροί «για μένα», απ’ ότι η πολιτική ιδεολογία του καθενός, που για μένα προσωπικά δεν παίζει κανένα ρόλο (προς αυτού και το «Δυστυχώς»). Ένας από αυτός είναι και αυτός για τον οποίο σας γράφω ως libero και όχι με το όνομά μου.
Το ότι είμαι νέο μέλος, δεν σημαίνει κι ότι είμαι εχθρός σας. Γιατί, με τις παρεξηγήσεις και τραμπουκισμούς, όπως πάνω ο ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ διώχνετε τον κόσμο από το forum.
Τώρα όσον αφορά το θέμα, ένας τρόπος θα ‘λεγα, για να γίνει γνωστό το φαινόμενο των ψεκασμών είναι να τυπωθούν και να μοιραστούν στο κόσμο, στα πανεπιστήμια φοιτητές και οπωσδήποτε καθηγητές Πανεπιστημίων π.χ. Α.Π.Θ. σχετικών τουλάχιστο επιστημών όπως π.χ. Χημείας, Βιολογίας, Ιατρικής, Φυσικού Περιβάλλοντος κ.α., στους πολιτικούς, φυλλάδια έγχρωμα, που να αναφέρουν για το θέμα αυτό, να αναφέρουν την ιστοσελίδα enouranois και την αναφορά του Ν. Κατσαρού, όπως και καμία φωτογραφία από chemtrails και βέβαια να μοιραστούν μια μέρα καθαρό ουρανό και τα «παλικάρια μας» να ψεκάζουν ώστε να μπορεί ο κόσμος να βεβαιωθεί άμεσα, για του λόγου το αληθές, με του που θα κοιτάξει εκείνην τη στιγμή στον ουρανό.
Έτσι, εσείς που, απ’ ότι βλέπω για να μην παρεξηγηθώ, έχετε κάποια άνεση με τους πολιτικούς (γιατί εγώ, προσωπικά δεν του εμπιστεύομαι) θα μπορούσατε να το συζητήσετε, αν και δεν νομίζω να κοστίζει πολύ αυτό το εγχείρημα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ombra
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2006, 23:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ombra
ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Για να μπορέσω να σου απαντήσω θα πρέπει αλλάξω στην δική σου συχνότητα, να κατέβω μερικά επίπεδα δηλαδή. Πέφτω…
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
Σντούπ!!
- Αϊ, Αϊ ! νομίζω πως έσπασα το χέρι μου ..που να πάρει ο διάολος. Καλά ρε, AZAX XAZA, περίμενα να είσαι κάτω αλλά όχι κι έτσι!? ΩΩ! Χτύπησα και την μέση μου...
Τουλάχιστον η πτώση ήταν καλή, μπόρεσα να επικοινωνήσω με όλο το ζωικό βασίλειο καθώς έπεφτα. Λοιπόν:

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Σήμερα έκαναν πάρτυ στους αιθέρες της Θεσσαλονίκης.

--------------------------------------------------------------------------------


και δεν μας καλέσανε ;;; ντροπή τους...



Καλά ρε δεν θυμάσαι τίποτα? Πήγαμε μαζί στο πάρτυ αλλά εσύ έφαγες πόρτα. Τόσο πιώμα ήσουν και δεν θυμάσαι?
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

ΔΕΝ υπάρχουν ΕΙΔΙΚΟΙ γι’ αυτό το φαινόμενο.

--------------------------------------------------------------------------------


θυμήσου αυτα τα λόγια σου !!!



Αν ανοίξεις ένα λεξικό θα βρεις για την λέξη «ειδικός» αυτά:

ειδικός, -ή, -ό επιθ. [<αρχ. ει̉δικός < ει̉δος] (Κ -ή,-όν) ο αναφερόμενος σε ορισμένο είδος ή ορισμένη περίσταση , που έχει ορισμένο σκοπό ή προορισμό: ειδικές γνώσεις – ειδικά μέτρα – ειδικοί μηχανισμοί • Αντιθ. γενικός ║ (για προσ.) ο έμπειρος, εκπαιδευμένος σε ορισμένο τομέα της γνώσης, σε ιδιαίτερο κλάδο επιστήμης, τέχνης κλπ. ■ επίρρ. ειδικά (Κ ειδικώς).

Τώρα, από πού απέκτησαν τις εμπειρίες οι «ειδικοί» στην αλλαγή του κλίματος , στις επιπτώσεις αυτών των ψεκασμών για την γη και από ποιόν εκπαιδεύτηκαν, δεν ξέρω. Ίσως σε κάποια ιστορική περίοδο έχουν ξαναγίνει τέτοιοι ψεκασμοί, από τον Νεάντερταλ ας πούμε, δεν γνωρίζω πάω πάσο.
Εκτός αν αναφέρεσαι στην ειδικότητα του να πετάς και να ψεκάζεις σε συγκεκριμένες περιοχές. Ναι, τότε συμφωνώ μαζί σου, υπάρχουν ειδικοί και έμπειροι πιλότοι, στατιστικοί και κοκορόμυαλοι (δες καθρέφτη), δήθεν επιστήμονες.

Μιας και ανοίξεις το λεξικό, δες και την λέξη μα..΄.ας ,γράφει = AZAX XAZA, Άσπρος σίφουνας..

quote:
Ποσο ΓΟΥΣΤΑΡΩ την ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΣΟΥ ΟΡΟΛΟΓΙΑ. Μαυρη μαυρίλα πλάκωσε...μαυρη σας καλιακούδα....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Ο libero!!
quote:
...που το εχω βαλει που το έχω βαλει
Θα σου ‘λεγα τωρα…
quote:
....αααα ναι τώρα θυμιθικα... είναι στην ταράτσα της πολυκατοικίας μου. Αλλά .εχω πρόβλημα γιατί τα αεροπλάνα με περνάνε για πύργο ελεγχου και 2-3 φορές εχουν προσπαθήσει να προσγειωθούν στον ακάλυπτο......ΑΙΝΤΕΕΕΕΕ

Στον ακάλυπτο κ..λο σου? Μωρέ μπράβο… ΑΙΝΤΕΕΕΕΕ!!!
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Τι περιέχει πια αυτό το πράμα που εξέχει από τα αεροπλάνα και ψεκάζει??!!
Δεν υπάρχει κανένας ερασιτέχνης που να ασχολείται με τα RADAR για να παρακολουθήσει το στίγμα τους, που πάνε, που προσγειώνονται?? Ας μου πει κάποιος. Θα πάω να το κλέψω.

--------------------------------------------------------------------------------


ερασιτέχνης με ραντάρ για αεροπλάνα..... ναι εγώ εχω ενα ...



Αν είχες ένα στη ταράτσα σου όπως λες, θα κέρδιζες τώρα 5000 ευρά για την πλάκα. Αλλά τώρα θα παίξεις με το ε.,χμμ., γατί σου!
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------

Εδώ ο Θωμάς δεν πίστεψε τον Ιησού μετά από τόσα θαύματα, γιατί εγώ να πιστέψω τα αμερικανάκια, διάφορους ματαιόδοξους επιστήμονες και ειδικούς (να μην λέω τώρα διάφορα ονόματα) που με πολύχρωμα βιβλία και ωραία λόγια προσπαθούν να μας πουν διάφορα? Ποιοι είναι αυτοί δηλαδή?

--------------------------------------------------------------------------------


Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι !!!!



Σου άρεσε κουφαλίτσα, ε?!

Εεε, είσαι κάτι το ξεχωριστό, πώς να το κάνουμε.

Τώρα που συντονιστήκαμε θα με κάνεις φίλο σου, να μην πάει τζάμπα και η πτώση. Ε? Θα σχολιάζουμε μαζί τους άλλους. Κάθε μέρα και όλη την μέρα. Θα κρατάμε και βάρδιες.
ΩΩ.. ρε γλέντια και μαγκιά αντάμα!

Καταλάβατε τώρα τι είναι αυτό το «άσπρο πράμα» που μας ψεκάζουν και « δέρνει » το 1% αλύπητα!

Δεν είχες τι να κάνεις παρασκευή πρωί και πήρες σβάρνα όλα τα θέματα ε? πτυχιούχε, επιστήμονα της παλιάς γενιάς, εσύ… Βρήκες την χαρά σου εδώ, σχολιάζοντας τα παιδιά και κάνοντας το έξυπνο, κατατάσσοντας τον εαυτό σου στο 1% του Forum. Να πάρε…

www.lagirandola.it

Σε αυτό το forum δεν θα είσαι απλά στο 1% αλλά ο ένας και μοναδικός, o No1, o πιο έξυπνος και θα έχεις την ευκαιρία να βαυκαλίζεσαι όσο θες!

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΙΚΑ? ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΟ ΣΟΥ, ΘΑ ΜΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ? ΕΛΑ ΡΕ… PLEEEEASE.

Κάτσε τώρα και σχολίαζε….


Η μαύρη νηνεμία...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 08:54:04  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου, νομίζω πως τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις δεν χωράνε στο φορουμ αυτό...
Αν θέλετε λύστε τα "προσωπικά" σας με προσωπικά μυνήματα. Αν δεν θέλετε να ακούσετε εμένα...έναν απλό χρήστη του φόρουμ...νομίζω πως και οι συντονιστές τα ίδια θα σας πούν...
Πάντος...ombra,γιατί τσαντίστικες τόσο? Αν δείς και στα άλλα θέματα του φόρουμ ο ΑΖΑΧ πάνω-κάτω το ίδιο χιούμορ κάνει,και μάλιστα δίνει και μια "νότα" γέλιου χωρίς να ενοχλεί τόσο πολύ όπως φένεται πως ενοχλήθηκες εσύ! Γιατί τέτοιο μένος κατά του ΑΖΑΧ και τόση υπεράσπση υπέρ του libero? Απ'ότι είδα ο Libero απάντησε μόνος του και δεν χρειαζόταν κάποιο δικηγόρο. Αν σε ενοχλεί το υφος του ΑΖΑΧ γιατί δεν του απάντησες και στα άλλα θέματα που έχει "ποστάρει"? Και τέλος πάντων... άν κάποιος δεν "συμμορφώνεται" με τους κανόνες του φόρουμ, είναι δουλειά των συντονιστών να τον βάλουν στην θέση του, και όχι δικιά μας... έτσι δημιουργείται χάος...
ευχαριστώ πολύ
Σταμάτης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2006, 22:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Κάτσε τώρα και σχολίαζε….

Φύγαμε λοιπόν....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Για να μπορέσω να σου απαντήσω θα πρέπει αλλάξω στην δική σου συχνότητα, να κατέβω μερικά επίπεδα δηλαδή. Πέφτω…
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
α!!
Σντούπ!!
- Αϊ, Αϊ ! νομίζω πως έσπασα το χέρι μου ..που να πάρει ο διάολος. Καλά ρε, AZAX XAZA, περίμενα να είσαι κάτω αλλά όχι κι έτσι!? ΩΩ! Χτύπησα και την μέση μου...


Μίας και είσαι καινούριο μέλος εδώ στο εσωτερικά...να σε καλωσορίσω...Το γεγονός οτι πέφτεις οφείλεται στο οτι το αλεξίπτωτο σου δεν άνοιξε...Βλέπεις πρεπει να τραβήξεις ένα κορδονάκι εκεί στα δεξιά σου ...αλλά η εξυπνάδα σου δεν σου το υπέδειξε...
Χαίρομαι πάντως που με βρήκες εκεί χαμηλά χαμηλά....εκει κατοικώ όντως....
Βέβαια η εξυπνάδα μου, μου επιτρέπει να κατεβαίνω εκεί με ασφάλεια σε αντίθεση με κάποιους οι οποίοι υστερούν σε αυτήν με αποτέλεσμα να τραυματίζονται (σπάσιμο χεριού, μέσης κλπ κλπ).

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:
Τουλάχιστον η πτώση ήταν καλή, μπόρεσα να επικοινωνήσω με όλο το ζωικό βασίλειο καθώς έπεφτα.

Είμαι σίγουρος για αυτό ... μόνο ο άνθρωπος δεν έχει ακόμη καταφέρει να επικοινωνήσει ....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Καλά ρε δεν θυμάσαι τίποτα? Πήγαμε μαζί στο πάρτυ αλλά εσύ έφαγες πόρτα. Τόσο πιώμα ήσουν και δεν θυμάσαι?


Και έχω πέι να το κόψω το ρημάδι...αλλά τίποτε...

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Αν ανοίξεις ένα λεξικό θα βρεις για την λέξη «ειδικός» αυτά:

ειδικός, -ή, -ό επιθ. [<αρχ. ει̉δικός < ει̉δος] (Κ -ή,-όν) ο αναφερόμενος σε ορισμένο είδος ή ορισμένη περίσταση , που έχει ορισμένο σκοπό ή προορισμό: ειδικές γνώσεις – ειδικά μέτρα – ειδικοί μηχανισμοί • Αντιθ. γενικός ║ (για προσ.) ο έμπειρος, εκπαιδευμένος σε ορισμένο τομέα της γνώσης, σε ιδιαίτερο κλάδο επιστήμης, τέχνης κλπ. ■ επίρρ. ειδικά (Κ ειδικώς).


Με εκπλήσσεις ... Ξέρεις να διαβάζεις λεξικό....!!! Απίστευτό ...

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Εκτός αν αναφέρεσαι στην ειδικότητα του να πετάς και να ψεκάζεις σε συγκεκριμένες περιοχές. Ναι, τότε συμφωνώ μαζί σου, υπάρχουν ειδικοί και έμπειροι πιλότοι, στατιστικοί και κοκορόμυαλοι (δες καθρέφτη), δήθεν επιστήμονες.


Όσες φορές βλέπω στον καθρέφτη ...σπάει...γμτ... αλλά δέχομαι...είμαι ΚΟΚΟΡΟΜΥΑΛΟΣ όπως λές....πάμε παρακάτω....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:
Μιας και ανοίξεις το λεξικό, δες και την λέξη μα..΄.ας ,γράφει = AZAX XAZA, Άσπρος σίφουνας..

Άλλαξε γρήγορα λεξικό....το δικό μου (Ν. Βαρμάζη, εκδόσεις Μαλιάρη παιδεία) λέει ... μα..΄.ας = 1. Αυτος που αυνανίζεται. 2. μτφ. Ο αποβλακωμένος, ο βλάκας...
Δεν λέει πουθενά για ΑΖΑΧ

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ Ο libero!!


Τί είναι;

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

quote:
...που το εχω βαλει που το έχω βαλει

Θα σου ‘λεγα τωρα…

Τί σε εμποδίζει όμως να μου πέις ;

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:
Στον ακάλυπτο κ..λο σου? Μωρέ μπράβο… ΑΙΝΤΕΕΕΕΕ!!!

Πολύ για κ..λους μιλάς...εχεις μήπως καμιά συμπάθεια σε αυτούς;

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Αν είχες ένα στη ταράτσα σου όπως λες, θα κέρδιζες τώρα 5000 ευρά για την πλάκα. Αλλά τώρα θα παίξεις με το ε.,χμμ., γατί σου!


Που ξέρεις οτι έχω γατί .... ρε μπάς και έισαι «παλιός» εδώ μέσα και έισαι ο κλώνος του;

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Σου άρεσε κουφαλίτσα, ε?!


Για άνοιξε το λεξικό σου και δώσε μου τον ορισμό της λέξης αυτής....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Τώρα που συντονιστήκαμε θα με κάνεις φίλο σου, να μην πάει τζάμπα και η πτώση. Ε? Θα σχολιάζουμε μαζί τους άλλους. Κάθε μέρα και όλη την μέρα. Θα κρατάμε και βάρδιες.
ΩΩ.. ρε γλέντια και μαγκιά αντάμα!


Μάλλον έχεις ανάγκη από φίλους... Αντε ρε... θα σε κάνω....μπαγασάκο... ..Λοιπόν πάρε το 2-8 το βράδυ εσύ και εγώ θα πάρω την υπόλοιπη ημέρα....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Καταλάβατε τώρα τι είναι αυτό το «άσπρο πράμα» που μας ψεκάζουν και « δέρνει » το 1% αλύπητα!

Δεν είχες τι να κάνεις παρασκευή πρωί και πήρες σβάρνα όλα τα θέματα ε? πτυχιούχε, επιστήμονα της παλιάς γενιάς, εσύ… Βρήκες την χαρά σου εδώ, σχολιάζοντας τα παιδιά και κάνοντας το έξυπνο, κατατάσσοντας τον εαυτό σου στο 1% του Forum.


Μα είσαι καινούριο μέλος ...πώς ξέρεις τί έλεγε η υπογραφή μου πρίν από 4 μήνες....
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ....ρε μπάς και έισαι «παλιός» εδώ μέσα και έισαι ο κλώνος του;

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

Να πάρε…

www.lagirandola.it

Σε αυτό το forum δεν θα είσαι απλά στο 1% αλλά ο ένας και μοναδικός, o No1, o πιο έξυπνος και θα έχεις την ευκαιρία να βαυκαλίζεσαι όσο θες!


Προτιμώ το www.jumbo.gr είναι και στα Ελληνικά και καταλαβαίνω....

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΙΚΑ? ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΦΙΛΟ ΣΟΥ, ΘΑ ΜΠΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ? ΕΛΑ ΡΕ… PLEEEEASE.


Είπαμε θα σε κάνω.... αλλά ρε γμτ...δεν καταλαβαίνω ...γιατι δεν μου τα λές όοοολα αυτά χρησιμοποιώντας το κανονικό σου nick…μάλλον φοβάσαι τους κκ συντονιστές μην σε διαγράψουν....αλλά είπαμε... αφού κατά την πτώση σου μίλησες με όλο το ζωικό βασίλειο...είμαι σίγουρος οτι είχε και ενδιαφέρουσα συζήτηση με τις ΚΟΤΕΣ !!!

quote:

ΠΡΟΣ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ:



Εκπαιδευμένο το γατί σου ..... !!!



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2006, 00:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ombra
είναι βέβαια κατανοητή η δίκαια αγανάκτιση που απευθύνεται στην ειρωνική συμπεριφορά κάποιων ανθρώπων, όχι όμως το να υοθετείται μία παρόμοια τέτοια ειρωνική συμπεριφορά, στραμμένη σε προσωπικό επίπεδο ενάντια σε κάποιο μέλος. Το χιούμορ ή ακόμα και ο σαρκασμός (ενίοτε και ο αυτοσαρκασμός) είναι αποδεκτά μέσα εφόσον χρησιμοποιούνται με μέτρο και δημιουργικό σκοπό, όχι όμως η υποτίμηση και η απαξίωση!

Με την πρώτη σου συμμετοχή στις συζητήσεις ειρωνεύεσαι τις απαντήσεις του AZAX-XAZA. Δεν ξέρω εάν ο σκοπός σου ήταν να λειτουργήσεις π.χ. ως καθρέφτης για μια τέτοιου είδους συμπεριφορά, αλλά για να μπορέσεις να συμμετάσχεις πραγματικά στην κοινότητα αυτή των συζητήσεων, δε θα έπρεπε να έχεις ως κίνητρο το να επιτεθείς σε κάποιο άλλο μέλος, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει, ότι το να καταδείξεις λάθος συμπεριφορές δεν είναι αποδεκτό - κάθε άλλο. Από το πρώτο σου μήνυμα όμως, φάνηκε μία τέτοια πρόθεση (προσωπικής επίθεσης). Ελπίζουμε ωστόσο, να τη διαψεύσεις.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2006, 13:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
quote:

Έλεος !!
Τώρα με βάζετε να σας απολογηθώ…
Δεν γράφω πουθενά για καμία Βίκυ. Αλλά μάλλον, απ’ ότι καταλαβαίνω toxotis=Βίκυ και ελπίζω halva ≠ toxotis ≠ AZAX_XAZA.
Δεν γράφω πουθενά ότι είναι μόνη της και βέβαια πως πρέπει να αποκηρύξει κάποιο άτομο! Την γνώμη μου γραφώ εδώ, αλλά αν θέλετε θα βάζω και την λέξη «νομίζω..» ή «η γνώμη μου είναι…» πριν από κάθε πρόταση, αν και το θεωρώ αυτονόητο. Απλά «νομίζω» ότι δεν χρειάζεται να αναφέρω ονόματα με τα οποία συνεργάζομαι (ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ).

Καλή διάκριση.

quote:

Οι λόγοι είναι πολλοί και πιο σοβαροί «για μένα», απ’ ότι η πολιτική ιδεολογία του καθενός, που για μένα προσωπικά δεν παίζει κανένα ρόλο (προς αυτού και το «Δυστυχώς»). Ένας από αυτός είναι και αυτός για τον οποίο σας γράφω ως libero και όχι με το όνομά μου.
Το ότι είμαι νέο μέλος, δεν σημαίνει κι ότι είμαι εχθρός σας. Γιατί, με τις παρεξηγήσεις και τραμπουκισμούς, όπως πάνω ο ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ διώχνετε τον κόσμο από το forum.
[quote]

Ναι, δεν μου άρεσαν ούτε σε μένα.

[quote]
Τώρα όσον αφορά το θέμα, ένας τρόπος θα ‘λεγα, για να γίνει γνωστό το φαινόμενο των ψεκασμών είναι να τυπωθούν και να μοιραστούν στο κόσμο, στα πανεπιστήμια φοιτητές και οπωσδήποτε καθηγητές Πανεπιστημίων π.χ. Α.Π.Θ. σχετικών τουλάχιστο επιστημών όπως π.χ. Χημείας, Βιολογίας, Ιατρικής, Φυσικού Περιβάλλοντος κ.α., στους πολιτικούς, φυλλάδια έγχρωμα, που να αναφέρουν για το θέμα αυτό, να αναφέρουν την ιστοσελίδα enouranois και την αναφορά του Ν. Κατσαρού, όπως και καμία φωτογραφία από chemtrails και βέβαια να μοιραστούν μια μέρα καθαρό ουρανό και τα «παλικάρια μας» να ψεκάζουν ώστε να μπορεί ο κόσμος να βεβαιωθεί άμεσα, για του λόγου το αληθές, με του που θα κοιτάξει εκείνην τη στιγμή στον ουρανό.
[quote]

Από άποψη υλικού έχουμε

http://www.attac-hellas.org/seminars/geoengineering/programme.htm

έχουμε και

http://www.enouranois.gr/oikia/geoleafletgr.htm

Αλλά δεν έχουμε φοιτητές που θέλουν να μοιράζουν τέτοιο ή παρόμοιο υλικό.

[quote]
Απ’ ότι βλέπω για να μην παρεξηγηθώ, έχετε κάποια άνεση με τους πολιτικούς (γιατί εγώ, προσωπικά δεν του εμπιστεύομαι) θα μπορούσατε να το συζητήσετε, αν και δεν νομίζω να κοστίζει πολύ αυτό το εγχείρημα.


Αν θέλεις να αναλάβεις την ευθύνη να οργανώσεις μια τέτοια επιχείρηση θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να βοηθήσομε.

Ευχαριστώ και καλές γιορτές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ombra
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 14:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ombra
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Σταμάτη!
Παρ' όλα αυτά, ρωτάς πάρα πολλά και δεν έχουν και νόημα.

quote:

Ο Σταμάτης γράφει..
Και τέλος πάντων... άν κάποιος δεν "συμμορφώνεται" με τους κανόνες του φόρουμ, είναι δουλειά των συντονιστών να τον βάλουν στην θέση του

Ποιά δουλειά, πόσο πρέπει ακόμα να περιμένουμε? Οι κυβερνήσεις μας είναι πιο γρήγορες από τους συντονιστές, που έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
quote:
Μίας και είσαι καινούριο μέλος εδώ στο εσωτερικά...να σε καλωσορίσω...Το γεγονός οτι πέφτεις οφείλεται στο οτι το αλεξίπτωτο σου δεν άνοιξε...χχχχχχχχ.... μπιπ! sshhs...λέπεις πρεπει να τραβήξεις ένα κορδονάκι εκεί στα δεξιά σου ...αλλά η εξυπνάδα σου δεν σου το υπέδειξε...
Χαίρομαι πάντως που με βρήκες εκεί χαμηλά χαμηλά....εκει κατοικώ όντως....
Βέβαια η εξυπνάδα μου, μο επι...ssshhh..hhhh..πει να κατεβαίνω εκεί με ασφάλεια σε αντίθεση με κάπο...ssshhh..hhhh..ς οι οποίοι υστερούν σε αυτήν με αποτέλεσμα να τραυματίζονται (σπάσιμο χεριού, μέσης κλπ κλπ).
...ssshhh..hhhh..
Είμαι σίγουρος για αυτό ... μόνο ο άνθρωπος δεν έχει ακόμη καταφέρει να επικοινωνήσει ....
Και έχω πέι να το κόψω το ρημάδι...αλλά τίποτε...
Με εκπλήσσεις ... Ξέρεις να διαβάζεις λεξικό....!!! Απίστευτό ...
ssshhh...χχχχχχ
Όσες φορές βλέπω στον καθρέφτη ...σπάει...γμτ... αλλά δέχομαι...είμαι ΚΟΚΟΡΟΜΥΑΛΟΣ όπως λές....πάμε παρακάτω....
Άλλαξε γρήγορα λεξικό....το δικό μου (Ν. Βαρμάζη, εκδόσεις Μαλιάρη παιδεία) λέει ... μα..΄.ας = 1. Αυτος που αυνανίζεται. 2. μτφ. Ο αποβλακωμένος, ο βλάκας...
Δεν λέει πουθενά για ΑΖΑΧ

Τί είναι;

Τί σε εμποδίζ...χχχχχ τουτ! shhh... ει όμω......υ πέις

Πολύ για κ..λους μιλάς...εχεις μήπως καμιά συμπάθεια σε αυτούς

Που ξέρεις οτι έχω γατί .... ρε μπάς και έισαι «παλιός» εδώ μέσα και έισαι ο κλώνος του;

Για άνοιξε το λεξικό σου και δώσε μου τον ορισμό της λέξης αυτής....
Μάλλον έχεις ανάγκη από φίλους... Αντε ρε... θα σε κάνω....μπαγασάκο... ..Λοιπόν πάρε το 2-8 το βράδυ εσύ και εγώ θα πάρω την υπόλοιπη ημέρα....

Μα είσαι καινούριο μέλος ...πώς ξέρεις τί έλεγε η υπογραφή μου πρίν από 4 μήνες....
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ....ρε μπά...ssshhh..hhhh..ς και έισαι «παλιός» εδώ μέσα και έισαι ο κλώνος του;
...ssshhh..hhhh.. χχχχ...
Προτιμώ το www.jumbo.gr είναι και στα Ελληνικά και καταλαβαίνω

Είπαμε θα σε κάνω.... αλλά ρε γμτ...δεν κατ...αβαίνω ...γιατι δεν μου τα λές όοοολα αυτά ...ssshhh..hhhh..χρησιμοποιώντας το κανονικό σου nick…μάλλον φοβάσαι τους κκ συντονι.... ... σε διαάψουν....αλλά είπαμε......ssshhh..hhhh.. αφού κατά την ...ση σου μίλησες με όλο το ζωικό βασίλειο...είμαι σίγουρος οτι είχε και ενδιαφέρουσα συζήτηση με τις ΚΟΤΕΣ !!!

Εκπαιδευμένο το γατί σου ..... !!!

Ο άσπρος σίφουνας....
----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....



ΦΙΛΕ ΑΖΑΧ ΧΑΖΑ..
Δεν σε ακούω καλά γιατί ξεκίνησα τον δρόμο προς τα πάνω. Τελικά δεν μου άρεσε εδώ κάτω, εξάλλου με μάλωσε η κυρά Αμαλία, έγινε καλά και το χέρι μου... ξέρεις πως είναι σήμερα οι ιατροί, σου "βαράνε" μια κορτιζόνη και άντε γεια. Τώρα βρίσκομαι στο επίπεδο της κότας. Είναι λίγο πιο πάνω από το δικό σου. Έτσι, θα μπορέσω να σου απαντήσω υψώνοντας λίγο την φωνή μου. Έκανες τόσο κόπο, υπακούοντας την εντολή μου, μην πάει χαμένος.

Επεξηγήσεις για καθυστερημένους:

quote:
Το γεγονός οτι πέφτεις οφείλεται στο οτι το αλεξίπτωτο σου δεν άνοιξε...Βλέπεις πρεπει να τραβήξεις ένα κορδονάκι εκεί στα δεξιά σου ...αλλά η εξυπνάδα σου δεν σου το υπέδειξε...


1η επεξήγηση: Το γεγονός ότι πέφτω, οφείλεται στην έλξη της Γης και στο ότι είσαι από κάτω μου και όχι στην όποια εξυπνάδα ή κορδονάκια!
quote:
Καλά ρε, AZAX XAZA, περίμενα να είσαι κάτω αλλά όχι κι έτσι!

2η επεξήγηση: Το νόημα της φράσης αυτής είναι: ότι δεν χρειαζόταν να πάρει κάνεις το αλεξίπτωτο. Αλλά είπαμε είσαι στον πάτο. Την επόμενη φορά, αν υπάρξει, θα πάρω σίγουρα το αλεξίπτωτο μαζί μου.
quote:
Είμαι σίγουρος για αυτό ... μόνο ο άνθρωπος δεν έχει ακόμη καταφέρει να επικοινωνήσει ....

3η επεξήγηση: To ότι μίλησα με όλα τα ζώα σημαίνει ότι είχα την δυνατότητα, αφού τα επίπεδά τους βρίσκονται πάνω από το δικό σου. Άρα δεν έχουν νόημα τα ΧΑΖΑ, όπως πάντα, σχόλιά σου. Εσύ όμως εκεί, επιμένεις, σαν την μύγα στο τζάμι.
quote:
Με εκπλήσσεις ... Ξέρεις να διαβάζεις λεξικό....!!! Απίστευτό

Γιατί εκπλήσσεσαι? Με ήξερες κι από χτες?
quote:
το δικό μου (Ν. Βαρμάζη, εκδόσεις Μαλιάρη παιδεία) λέει ...

...δεν μας είπες για το χαρτί? Αν δεν είναι illustration, μα..κίες λέει.
quote:
Τί είναι;


Τι, τι είναι? Δεν ξέρεις τι είναι?
quote:
Πολύ για κ..λους μιλάς...εχεις μήπως καμιά συμπάθεια σε αυτούς;

Για κ..λους μίλησα μόνο μια φορά. Είναι πολύ για σένα, η μια φορά? Εκτός, αν ο δικός σου πίανει χώρο για δέκα. Χα, Χα,
quote:
Για άνοιξε το λεξικό σου και δώσε μου τον ορισμό της λέξης αυτής....

Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα, βαριέμαι, εξάλλου το δικό μου λεξικό είναι για πέταμα όπως λες.
quote:
αφού κατά την πτώση σου μίλησες με όλο το ζωικό βασίλειο...είμαι σίγουρος οτι είχε και ενδιαφέρουσα συζήτηση με τις ΚΟΤΕΣ !!!

Πράγματι η συζήτηση με της ΚΟΤΕΣ είναι πιο ενδιαφέρουσα απ' ότι με ‘σένα.
-(Κο κοοοο κο κο κοοοοο κο κοοοο)... αα.. σου στέλνουν και χαιρετίσματα.
quote:
γιατι δεν μου τα λές όοοολα αυτά χρησιμοποιώντας το κανονικό σου nick…μάλλον φοβάσαι τους κκ συντονιστές μην σε διαγράψουν

Κοίτα ποιος μιλάει..., βλέπεις, δεν είμαι συντονιστής σαν μερικούς εδώ..., ο κόσμος το έχει τούμπανο και 'συ κρυφό καμάρι...
quote:
αλλά ρε γμτ...δεν καταλαβαίνω

Πως? Το όργανο με το οποίο σκέφτονται είναι ο εγκέφαλος, κάτι που δεν διαθέτεις πια, εκφυλίστηκε με το που άρχισες να συγκρίνεσαι με άτομα που έχουν το 1/3 της ηλικίας σου. Γι' αυτό φεύγω, να μην καταντήσω σαν κι εσένα!
quote:
Εκπαιδευμένο το γατί σου ..... !!!



Ναι ρε εκπαιδευμένο είναι, σε αντίθεση με 'σένα. Αλλά άμα θες εκπαιδεύω και εσένα, δωρεάν.

Αντίο λοιπόν φεύγω και μην στεναχωριέσαι, όταν ανέβω δεν θα πω τίποτα, για την κατάντια σου, στους δικούς σου. Άρχισαν να γκρινιάζουν εδώ οι θαμώνες και με το δίκιο τους.
Α, μην μπαίνεις στο κόπο να μου απαντήσεις γιατί θα είμαι μακριά και δεν θα σε ακούω πια.

Καλά Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά σε όλους!


Η μαύρη νηνεμία... finita!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 09:45:18  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε Ombra...
Λες ότι συμφωνείς μαζί μου... αλλά συνεχίζεις στον ίδιο ρυθμό!
Να ξέρεις ότι αυτό το "πολλά ρωτάς" με έχει ενοχλήσει αφάνταστα... αλλά δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να μπλέξει σε μία τέτοια ιστορία που πάει να ξεκινήσει εδώ μέσα...
ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ότι πρόβλημα έχετε να το λύσετε μεταξύ σας με ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ και όχι μέσα από το φόρουμ...
Θα παρακαλούσα τους φίλους συντονιστές να πάρουν θέση...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spider-man
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 04:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους spider-man
.................Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 07:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Δεν νομίζω ότο η Βίκυ έχει τη δυνατότητα να αλλάξει τα μηνύματα των άλλων.

Σταμάτη, έχεις μιλήσει καθόλου με τον θείο σου??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2007, 09:07:48  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα φίλοι μου και καλή χρονιά να έχουμε...
Δυστυχώς δεν έχουμε μιλήσει με τον Θείο μου... είχα κάτι οικογενειακά προβληματάκια (να πάνε και να μην ξανάρθουν) που με έκαναν να μην παήσω καν στην δουλειά μου τις τελευταίες 2 εβδομάδες... Μόλις έχω νέα θα σας πώ...
Με τόν φίλο Spider-man και τις τελίτσες του τί θα γίνει?Απ'ότι είδα το έχει κάνει σε όλα τα θέματα του φόρουμ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 16:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Γειά σας και Καλή Χρονιά!

Επιτέλους ο ΗΥ διορθώθηκε και μπορώ να συμμετέχω πλέον τακτικά!

Λίγες μέρες έλειψα και με λύπη μου είδα ολόκληρο κατεβατό με προσωπικές κόντρες!

Θερμη παράκληση να μας λείπουν τέτοιες κόντρες εδω μέσα. Υπάρχουν πιο θετικοί τρόποι εκτόνωσης...

Και επειδή χρωστάω μερικές απαντήσεις:

quote:
Το στρώμα αυτό που (πιστεύω ότι) ετοιμάζουν ίσως να απορροφά κάποιο συγκεκριμένο μήκος κύματος της ηλιακής ακτινοβολίας το οποίο να είναι απαραίτητο για την φυσιολογική λειτουργία του ανθρώπου ή του εγκεφάλου του αν θέλετε χωρίς να το ξέρουν οι γιατροί ή να μην θέλουν να το ξέρει η επιστημονική κοινότητα, ίσως για να χρησιμοποιήσουν το σύστημα HAARP ή κάτι άλλο



H αγαπητή Avallon είχε ξεχωρίσει το σημείο από ποστ του libero.

Λοιπον όχι απλώς δεν είναι απίθανο, αλλά με βάση τις θέσεις poll;vn επιστημόνων _π.χ. Grazyna Fosar, Franz Blutdorf- αυτά τα δύο (HAARP - Chemtrails) συνεργάζονται.

Μάλιστα η συγκεκριμένη επιστήμονας σε βιβλίο της που αναλύει την επίδραση των χαμηλών συχνοτήτων, αναφέρει δύο περιπτώσεις όπου στη Γερμανία εξέπεμπαν από ραδιοσταθμούς, ταυτόχρονα με τη μουσική, κύματα χαμηλών συχνοτήτων. Την 1η φορά έστελναν κύμα για δημιουργία αισθήματος χαράς-ευεξίας και τη δεύτερη κύματα που επιρρεάζουν τη σεξουαλική διάθεση.

Όλ' αυτά βέβαια δίχως ο κόσμος να γνωρίζει πως κάποιο βομβάρδιζαν μαζικά τον οργανισμό τους. -Κάτι σε στυλ ψεκασμοί....

Μάλιστα εκτός του γνωστού HAARP στην Αλάσκα, για το οποίο η Ευρωπαίκή Κοινότητα ανυσηχεί και ζήτησε τον περιορισμό των "πειραμάτων",
υπάρχουν και μικρότερες τέτοιες εγκαταστάσεις, η πλησιέστερη σε εμάς:

στην ΚΥΠΡΟ!!!

Τα chemtrails δημιουργούν την κατάλληλη επιφάνεια ανάκλασης των κυμάτων που εκπέμπονται από αυτές τις εγκαταστάσεις έτσι ώστε να μην γίνεται συνεχής χρήση της Ιονόσφαιρας.

Κι έτσι το ένα συμπληρώνει το άλλο!

Όσο για την κατάσταση: Η καλή χρονιά μα chemtrails ξεκίνησε! Γεμάτος ο ουρανός! Καλά που έχουμε το βαρδάρη και βλέπουμε που και που το φυσιολογικό μπλε του ουρανού.

Αλήθεια έμαθε κανείς νεότερα από την Ξυροτύρη?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 13:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε και πάλι μια καταπληκτική "σούπα" από τεχνιτά νέφη στα μέρη μας και χθες από το μεσημέρι και μετά με ιδιαίτερη ένταση το απόγευμα κατά τις 5 έβλεπε κανείς μπροστά στον ήλιο που πήγαινε να δύσει πάνω από 10 παράλληλες γραμμές πολλών χιλιονέτρων, ενώ ταυτόχρονα περνούσαν πάνω από τα κεφάλια μας δύο με τρία αεροπλνάνα με αντίθετες κατευθήνσεις, σε κάθε λεπτό της ώρας επί μία ώρα που παρακολουθούσα το "επισόδειο"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 14:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε και πάλι μια καταπληκτική "σούπα" από τεχνιτά νέφη στα μέρη μας και χθες από το μεσημέρι και μετά με ιδιαίτερη ένταση το απόγευμα κατά τις 5 έβλεπε κανείς μπροστά στον ήλιο που πήγαινε να δύσει πάνω από 10 παράλληλες γραμμές πολλών χιλιονέτρων, ενώ ταυτόχρονα περνούσαν πάνω από τα κεφάλια μας δύο με τρία αεροπλνάνα με αντίθετες κατευθήνσεις, σε κάθε λεπτό της ώρας επί μία ώρα που παρακολουθούσα το "επισόδειο"...



Ελπίζω toxotis ο Αί Βασίλης φέτος να σου έφερε το παρακάτω δώρο... γιατί όπως μας τα λές ..δεν την γλιτώνουμε...όλοι με μια τέτοια θα κυκλοφορούμε...


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 17:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
Απίστευτο και όμως αληθινό!
Η προπαγάνδα τους δεν έχει όρια! Chemtrails ακόμα και στα κινούμενα σχέδια! Στα “Cars” συγκεκριμένα (στο σημείο που το κόκκινο αγωνιστικό βάζει κόντρα στην έρημο με ένα παλιό που είχε το ρόλο δικαστή). Να συνηθίσει το μάτι από την παιδική ηλικία στα Chemtrails, είναι κάτι το φυσιολογικό, είναι ένα είδος νέφους, ένα μετεωρολογικό φαινόμενο ρε παιδάκι μου, χαλάρωσε…πως κάνεις έτσι.
Αν δεν είναι προπαγάνδα και ο σχεδιαστής τα έβαλε γιατί πίστευε, απ' ότι έβλεπε στον ουρανό των Η.Π.Α., ότι είναι ένα φυσικό φαινόμενο, τότε τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα. Βέβαια τα Chemtrails είχαν την μορφή αποτυπωμάτων από λάστιχα, αλλά πάλι, τι δουλειά είχαν εκεί?
Στις γιορτές που έβλεπα τον ουρανό που και που, είδα ότι παραμονή πρωτοχρονιάς και ειδικά των Θεοφανείων ψέκασαν και στον ουρανό της Αλεξανδρούπολης. Παρατήρησα ότι ενώ τις υπόλοιπες μέρες πετούσαν αεροπλάνα αφήνοντας τα λεγόμενα «φυσιολογικά contrails», την παραμονή των φώτων τα αεροπλάνα που άφηναν chemtrails, ήταν τα αεροπλάνα της ίδιας γραμμής που τις προηγούμενες μέρες άφηναν contrails (περνούσαν την ίδια ώρα, ηλιοβασίλεμα, και στην ίδια κατεύθυνση πάνω από την πόλη).
Έβαλα το «φυσιολογικά contrails» σε εισαγωγικά γιατί μια μέρα είδα ότι πίσω από ένα αεροπλάνο που άφηνε contrails, το άσπρο ίχνος που εξαφανίζεται μετά από μερικά δευτερόλεπτα, ένα άλλο αεροπλάνο στο τέλος του λευκού ίχνους που άφηνε το προπορευόμενο, στο ίδιο ύψος, πάλι επιβατικό, το οποίο δεν άφηνε ΚΑΝΕΝΑ ΙΧΝΟΣ!!! Ούτε chemtrails ούτε contrails, τίποτα! Πως εξηγείται αυτό; Μάλλον πετούσε με ηλιακή ενέργεια. Δυστυχώς δεν είχα κάμερα μαζί μου εκείνη την στιγμή.
Έχω κάποιες αμφιβολίες για το HAARP, γιατί δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται αυτή η περιβόητη αντανάκλαση των κυμάτων που εκπέμπονται. Για να στείλουν κύματα στην Θεσσαλονίκη γιατί ψεκάζουν πάνω από αυτήν; Δεν θα έπρεπε να ψεκάζουν σε κάποια απόσταση από την πόλη ώστε τα κύματα ανακλώμενα πια, να “πέσουν” στην πόλη? Έτσι τουλάχιστο λειτουργεί η ιονόσφαιρα για τα ραδιοκύματα. Δηλαδή έρχονται από την Κύπρο ας πούμε με κάποια γωνία και ανακαλούνται στην Θεσσαλονίκη κάθετα?
Αν υπήρχε τρόπος να μετρήσουμε το φάσμα και την ένταση της ηλιακής και γενικά την οποιαδήποτε ακτινοβολίας που προσπίπτει στην επιφάνεια της γης, πριν και μετά τον ψεκασμό, θα μπορούσαμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα.

Halva θα σου απαντήσω με δικά σου λόγια και του toxotis:
halva...

quote:
Το ζήτημα που μετράει είναι αν θέλουμε τέτοιου είδους 'λύσεις', 'οχι
αν συμβαίνει ή όχι κάτι που προφανώς συμβάινει.

Θέλουμε, με άλλα λόγια, να βρούμε ποιός παίρνει την πολιτική ευθύνη, και αν κανείς δεν είναι πρόθυμος να την παίρνει να δείχνουμε εμείς ότι είμαστε έτοιμοι να αναλάβουμε το πολιτικό κόστος.



toxotis...
quote:
Ώρες ώρες -ακούγοντας το κλασσικό πλέον "έλα μωρε και τι νομίζεις οτι θα καταφέρει τίποτε? εσύ θα σώσεις τον κόσμο" και το άλλο ωραίο "είναι πολύ δύσκολο και σκοτεινό το θέμα με το οποίο ασχολείσε...." ή "εύχομαι καλή τύχη και καλό κουράγιο στον αγώνα συ..." από απλούς πολίτες αλλά και από πολιτικούς φορείς

Πραγματικά αποκαρδιώνομαι!

Γιατί να είναι "ο αγώνας μου?" μόνο εμένα αφορά?
Γιατί δεν γίνεται ο "αγώνας μας"???


Δεν νομίζω πως είναι πια τόσο δύσκολη και πολυέξοδη επιχείρηση να μοιράσεις κάποια φυλλάδια και δεν έχουν μόνο φοιτητές χέρια, πόδια, ανάγκη από ένα μεροκάματο. Δηλαδή έψαξες και δεν βρήκες? Δεν έχουν όλοι Η/Υ, internet, χρόνο για να δουν το υλικό που υπάρχει εδώ. Κι εγώ τυχαία το έμαθα. Εξάλλου το έντυπο είναι πιο άμεσο και ας πούμε κάπως πιο «επίσημο» για τον κόσμο.

ΚΟΥΪΖ:
Ποια θα είναι η καινούργια αποστολή του Τομ Κρουζ στο Mission Impossible 4;;;
α) Θα μοιράζει έντυπο υλικό με θέμα τους ψεκασμούς;
β) Θα προσπαθήσει να φάει 10 κιλά πατατάκια;
γ) Θα σκαρφίζεται διάφορα απαγορευμένα κουϊζ και θα τα αμολά στο internet;
Απαντήστε και κερδίστε ένα δώρο έκπληξη!!!

Ελπίζω στην νέα χρονιά να βγάλουμε μια άκρη όσο αφορά τους ψεκασμούς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 17:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

toxotis siad:

Τις προηγούμενες ημέρες είχαμε και πάλι μια καταπληκτική "σούπα" από τεχνιτά νέφη στα μέρη μας και χθες από το μεσημέρι και μετά με ιδιαίτερη ένταση το απόγευμα κατά τις 5 έβλεπε κανείς μπροστά στον ήλιο που πήγαινε να δύσει πάνω από 10 παράλληλες γραμμές πολλών χιλιονέτρων, ενώ ταυτόχρονα περνούσαν πάνω από τα κεφάλια μας δύο με τρία αεροπλνάνα με αντίθετες κατευθήνσεις, σε κάθε λεπτό της ώρας επί μία ώρα που παρακολουθούσα το "επισόδειο"...



Aν σου ελεγα οτι αυτες οι γραμμες περνουσαν απο τις 15.30 και μετα, πανω απο τον ορεινο ογκο των Πιεριων Ορων, Ολυμπου και Βερμιου... ετυχε εκεινη την ωρα να περναω απο εκει... ηταν 14 γραμμες, οι 5 τουλαχιστο ηταν contrails (τα ιχνη εξαφανιστηκαν αμεσως) ενω τα υπολοιπα ειχαν μεινει για τουλαχιστο 1 ωρα


BLACKHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 21:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Ακριβώς εκεί ήταν φίλε μου και τα έβλεπα μέχρι που χάθηκε ο ήλιος. Εννοείται πως ο ουρανός σήμερα ήταν "θαμπός".

Φίλε μου Libero εγώ συμφωνώ απόλυτα με αυτά που προτίνεις.
Εξ' άλλου τα φυλλάδια ως σύντομο ενημερωτικό είναι μία μέθοδος που χρησιμοποιείται από χρόνια στην Αμερική και τη Γερμανία τουλάχιστον.

Αλλά δεν είναι και τόσο εύκολο όσο πιστεύεις θαρρώ.

Εγώ τουλάχιστον αυτή τη στιγμή δεν έχω την πολυτέλεια να μπορώ να βγαίνω στο δρόμο να μοιράζω τα φυλλάδια.(με δύο μικρά παιδιά στο σπίτι +++)Από την άλλη αυτή τη στιγμή, μεταφράζω ένα βιβλίο σχετικό με τα chemtrails αυτή τη στιγμή, πράγμα που δεν μου επιτρέπει να αναλάβω και πολλά επιπλέον.

Εννοείται πως δεν έψαξα για φοιτητές, αλλά για πες μου, π.χ. ποιός θα τους πλήρωνε για τον κόπο τους?
Αλλά και για πόσα φυλλάδια μιλάμε? Έχεις σκεφτεί το κόστος? Ποιός θα αναλάμβανε αυτά τα έξοδα?

Μεμονωμένες ενέργειες δεν μπορούν να φέρουν σοβαρό αποτέλεσμα νομίζω -καλύτερα από το καθόλου όμως σίγουρα-, αλλά αν δημιουργούσαμε μία ομάδα εθελοντών ίσως έτσι κάτι να καταφέρναμε για αρχή.

Επίσης θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου για την προπαγάνδα που λες. Μου το ανέφερε ο άντρας μου που έφερε το σχετικό καρτούν για την κόρη μας.
Τελευταία παρατηρώ ακόμη και σε παλαιότερες ταινίες chemtrails στον ουρανό.

Επίσης στο βιβλίο που μεταφράζω υπάρχει σχετικό κεφάλαιο όπου αναφέρεται πως αυτά εμφανίζονται και σε πάρα πολλές διαφημίσεις πλέον.
χαρακτηριστικά δείνει 3 φωτογραφίες από τις οποίες η μία αφορά διαφημιστικό φυλλάδιο του αεροδρομίου της Βιέννης, και μία άλλη το Αudi A4! Επίσης δίνει και μία ιστοσελίδα -την οποία δεν επισκεύτηκα ακόμη- αλλά σας την δίνω, μιας και λέει πως περιέχει περισσότερα παραδείγματα.

http://www.ecolog.twoday.net/stories/556551

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 09:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen
« Τίτλος του βιβλίου είναι "Zaubergesang-Frequenzen zur Wetter- und Gedankenkontrolle", που μεταφράζεται ως: "Μαγικό Τραγούδι-Συχνότητες για έλεγχο του καιρού και των σκέψεων"»

Αγαπητή toxotis στο θέμα για τα ξωτικά αναφέρφηκες σε
Αυτό το βιβλίο. Υπάρχει σε ελληνική έκδοση ? (κατάλαβα
ότι είναι στα γερμανικά)
Δεν ήθελα να σας βγάλω εκτός θέματος, γι αυτό γράφω
εδώ, κάτι που θυμήθηκα διαβάζοντας τα όσα είπες.
Αρκετά παλιά που η τότε ΕΡΤ έβαζε διάφορα ντοκιμαντέρ,
έδειχνε ένα, για κάποια φυλή της Αμερικής πριν φτάσουν
εκεί οι άποικοι. Έλεγε ότι ο τόπος εγκαταλείφτηκε
εξαιτίας της ξαφνικές αλλαγής του καιρού. Η περιοχή
τοπικά παρουσίαζε διαφορετικές κλιματολογικές συνθήκες
από τις γύρω περιοχές και έτσι άρχισαν να την ερευνούν.
Κάποτε ήταν εύφορη αλλά η πολυετής ξηρασία που
Ακολούθησε την έκανε ακατάλληλη για ζωή. Το φαινόμενο
Ήταν αρκετά περίεργο μιας και εκείνη την περίοδο δεν
δικαιολογούταν κάτι τέτοιο, μιας και οι γύρω περιοχές
δεν παρουσίαζαν αντίστοιχα προβλήματα. Αυτό τους
προβλημάτισε και αρχίσανε τις έρευνες. Είχαν ανακαλύψει
μία περίεργη κατασκευή. Ήταν μεγάλη και κυκλική, χωρίς
Σκεπή. Στο κέντρο την κατασκευής υπήρχαν δύο πέτρινες
κυκλικές κατασκευές αριστερά και δεξιά. Από ότι έλεγε
στο ντοκιμαντέρ σε αυτούς τους κύκλους υπήρχε αυξημένη
ηλεκτρομαγνητική ενέργεια. Σύμφωνα πάντα με τα όσα
έλεγαν, ήταν ένας τόπος τον οποίο χρησιμοποιούσαν
για θεραπεία ασθενειών και για να επηρεάζουν τον καιρό,
κάνοντας ένα είδος τελετών, κατά τις οποίες συγκεντρώνονταν
γύρω από τους κύκλους και κατευθύνοντας την ενέργεια
όπου απαιτούνταν. Κάποια στιγμή η κατάσταση έφυγε από
τον έλεγχό τους με αποτέλεσμα ο καιρός
τοπικά να τρελαθεί και να αναγκαστούν να
εγκαταλείψουν την περιοχή.
Αόριστα τα όσα λέω, αλλά πάνε αρκετά χρόνια
από τότε, απλά σκέφτηκα να το αναφέρω
μήπως και κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι.
…..
Συγκεκριμένες συχνότητες ήχου, μέσω της μουσικής, χρησιμοποιούσαν
οι αλχημιστές.
Με παρόμοιο τρόπο δουλεύουν και οι παραδοσιακοί κατασκευαστές
σπαθιών, στην Ιαπωνία, όπως και αυτοί που κατασκευάζουν
τις καμπάνες τους μιας και θεωρούν ότι με αυτόν τον τρόπο
επιδρούω στα μέταλλα.
Αλλά και όταν ακούμε μουσική το ίδιο δεν συμβαίνει?
Πάλι κάποιες συχνότητες επιδρούν στον ψυχισμό μας...

Την καλημέρα μου σε όλουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 14:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Φίλε/-η wainamoinen

δεν γνωρίζω εάν υπάρχει ελληνική μετάφραση, δεν νομίζω όμως και είναι πράγματι κρίμα γιατί πέρα από αυτό έχουν γράψει και αρκετά άλλα βιβλία οι ίδιοι συγγραφείς με θεματολογίες από "οριακές-επιστήμες" όπως τις χαρακτιρίζουν στη γερμανία, όπου γίνετε ένα πάντρεμα από τους φυσικομαθηματικούς αυτούς και ιδιαίτερα τη Grazyna Fossar, ή οποία είναι παράλληλα πρακτικη θεραπεύτρια και υπνοθεραπεύτρια, ανάμεσα σε κβαντική φυσική, γεωμαντεία και συνείδηση με πολύ αποκαλυπτικό και ενδιαφέροντα τρόπο. (στο amazon.de μπορεί κανείς να τα δει και να τα παραγγείλει, στα γερμανικά όμως)

Όσο για την τοποθέτηση σου δεν είναι καθόλου εκτός θέματος. Εξάλλου στο παραπάνω βιβλιο γίνεται αναφορά τόσο στους αλχημιστές όσο και στους δρυίδες, ιδιάνικες φυλές και άλλους, που κατείχαν στο παρελθόν μεθόδους επιρρεασμού του καιρού και της συνείδησης μέσω κρυστάλλων ή άλλων συχνοτήτων.

Φιλικά
Τοξότης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

someone.
Νέο Μέλος


27 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 21:41:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους someone.
Γεια σας.
Παρακολουθώ το θέμα και θα ήθελα να κάνω κάποιες παρατηρήσεις.
Κάποιοι από εσάς υποστηρίζετε ότι τα chemtrails(δηλαδή οι ψεκασμοί με χημικά) αποδυκνείονται ότι ξεχωρίζουν από τα contrails λόγω της μεγαλύτερης διάρκειας τους στον ουρανό.
Αυτό όμως είναι τουλάχιστον ανακριβές.
Διότι τα contrails,(συντομογραφία του concetration trail) δηλαδή οι ουρές παγωμένων σωματιδιών που σχηματίζονται γύρω από μικρότερα σωματίδια αεροζόλ τα οποία εντοπίζονται στην εξάτμιση των κινητήρων των αεροσκαφών(turboprop και jet) σε μεγάλο ύψος (συνήθως από 26000-37000 πόδια) σύμφωνα με site της NASA που θα παραθέσω παρακάτω χωρίζονται σε μικρής ζωής (short lived) λίγων δευτερολέπτων-λεπτών και σε επίμονα αυτά δηλαδή που διαρκούν από λίγες ώρες μέχρι και ολόκληρη μέρα.
H διάρκεια ζωής των contrails καθορίζεται ανάλογα από διάφορες ατμοσφαιρικές συνθήκες σε αυτό το ύψος. Παράγοντες όπως ο βαθμός της υγρασίας ή η θερμοκρασία είναι καθοριστικά. Εάν η ατμόσφαιρα σε εκείνα τα ύψη είναι σχετικά ξηρή τότε σχηματίζονται μικρής ζωής contrails σε αντίθετη περίπτωση υψηλής υγρασίας συνήθως σχηματίζονται τα επίμονα contrails τα οποία λόγω της μεγάλης διάρκειας ζωής τους απλώνονται σταδιακά και σχηματίζουν τεχνητά νέφη στον ουρανό από τους ισχυρούς ανέμους που τα σπρώχνουν σε διάφορες κατευθύνσεις σε αυτά τα ύψη.
Συμπέρασμα: Oι ουρές που βλέπουμε συχνά στον ουρανό είναι διαφόρων ειδών contrails(μικρής διάρκειας ή επίμονα) στην συντριπτική πλειοψηφία τους από τακτικά επιβατικά αεροσκάφη jet της γραμμής, διότι πολύ σπανίως στρατιωτικά α/φη πετούν τακτικά σε ευθεία αερογραμμή και σε τέτοιο ύψος ώστε να σχηματίσουν παρόμοιες ουρές.
Σε περιοχές με συχνή και έντονη αεροπορική κίνηση (air-traffic) οι ουρές αυτές τίνουν να σχηματίσουν τεχνητά νέφη στον ουρανό.

Σχήμα: Tα επίμονα και μικρής ζωής contrails και φωτογραφία από περιοχή υψηλής αεροπορικής κίνησης (πολλαπλές αερογραμμές)
(πηγή:NASA)
www.larc.nasa.gov/SCOOL/JPGimg/contrail.explic.jpg" border=0>

Contrails σχηματίζουν ακόμα και οι εξατμίσεις παλαιών προπελο-κινητήρων turboprop Δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου.
Φωτογραφία από σχηματισμό βομβαρδιστικών Β-17 μεγάλου ύψους σε επιδρομή κατά τον Β'ΠΠ. Φαίνονται οι χαρακτηριστικές ουρές (contrails) μία πίσω από κάθε εξάτμιση κινητήρα (τα συγκεκριμένα α/φη έχουν τέσσερις)

Φωτογραφία από έντονα επίμονα contrails πίσω από την κάθε εξάτμιση κινητήρα σύχρονου επιβατικού α/φους jet.

πηγές από ΝΑSA:
www.larc.nasa.gov/GLOBE/faq.html" target="_blank">http://asd-www.larc.nasa.gov/GLOBE/faq.html
www.larc.nasa.gov/SCOOL/contrails.html" target="_blank">http://asd-www.larc.nasa.gov/SCOOL/contrails.html
(συχνές ερωτήσεις για contrails)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 23:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητέ someone, καλώς μας ήρθες.

Η τοποθέτηση της NASA που παραθέτεις δεν είναι καινούργια για το τόπικ.
Σε κάποια περασμένη σελίδα είχε γίνει αναφορά σε αυτό.

Η συγκεκριμένη σελίδα δημιουργήθηκε από τη ΝΑSΑ αφού είχε ήδη αρχίσει ο μεγάλος θόρυβος γύρω απο το θέμα και ιδιαίτερα στην Αμερική, όπου θεωρείτε πως είχαν ξεκινήσει.

Στην Αμερική επίσης έχουν προσθέσει σχετική με αυτή τη σελίδα ύλη στα βιβλία του δημοτικού σχολείου.
Επίσης όπως λίγο παραπάνω λέγαμε πως γίνετε σταδιακά εμφανής η παρουσία con-/chemtrails σε διαφημιστικά, έργα και παιδικά καρτούν.

Μια μεγάλη μερίδα έχει την άποψη, πως πρόκειτε για προπαγάνδα, ώστε να θεωρείτε πλέον κάτι φυσιολογικό και να μειώση την προσοχή και το ενδιαφέρον του κόσμου για το φαινόμενο.

Επίσης θέλω να πω πως ακόμη και τα contrails στην ουσία είναι γεμάτα χημικά κατάλοιπα από την καύση αυτή καθ' εαυτή. Αλλά παραμένοντας στην ορολογία που θέλει να ονομάζει chemtrails τις γραμμές ψεκασμού που αναφέρονται στην πατέντα Welsbach, θα ήθελα να συμπληρώσω τα εξης:

1. Δεν είναι λιγάκι περίεργο πριν το 1998 να έχουμε κατα κανόνα μόνο μικρης διάρκειας contrails και ξαφνικά να πληθαίνει τόσο πολύ το φαινόμενο, ωστε να ανήκει μέσα σε λίγα χρόνια από τότε στην καθημερινότητα μας σχεδόν?

Ακόμη και αυτά του 2ου ΠΠ, δεν οδηγούσαν στο θλολωμα του ουρανού...

2. Δν είναι περίεργο να αναφέρονται ξεκάθαρα τα chemtrails, ανάμεσα σε άλλα εξωτικά οπλικά συστήματα? Μάλιστα σύμφωνα με πρόσφατο άρθρο σε ελληνικό περιοδικό, υπάρχει ολόκληρη σειρά από διαφορετικά στη σύσταση και την εφαρμογή τους chemtrails, ανάλογα με το πρόγραμμα στο οποίο ανήκει η επιχείρηση που εκτελείται.

από το "η Καταστροφή του Ουρανού επαναλαμβάνω το σημείο:
" ...με την περίπτωση του Dennis Kucinich, τον δημοκρατικό υποψήφιο για την Προεδρία και βουλευτή του κογκρέσου της Πολιτείας του Οχάϊο, ο οποίος απαίτησε το 2001 και ξανά το 2002 από το Κογκρέσο των ΗΠΑ μία γενικευμένη απαγόρευση οπλικών συστημάτων που να χρησιμοποιούν το διάστημα –ανάμεσα στα οποία ο Kuchnich μετρά και τα chemtrails. Την πρώτη εβδομάδα του Ιουνίου 2003, σε δημόσια συζήτηση για τα chemtrails στην καλιφορνέζικη Santa Cruz, τάχτηκε ο Kuchnich εναντίων. Σε ερώτηση που ήρθε από το κοινό ο Κuchnich, o οποίος είχε πρόσβαση σε εμπειστευτικά στρατιωτικά έγγραφά, απάντησε με τρείς θαυμάσιες για την αντίληψη του κοινού λέξεις: “CHEMTRAILS ARE REAL!”"

3. Η επιμονή, και το πλήθος των διασταυρούμενων αεροσκαφών σε συγκεκριμένες ημέρες, που πηγαινοέρχονται πολύ πυκνά παράλληλα, χιαστί ή κάθετα το ένα στο άλλο, αφήνοντας παχιές λευκές γραμμές πίσω τους (και μόνο η γεωμετρία των σχηματισμών κάνει το φαινόμενο τουλάχιστον ύποπτο)μέχρι να καλυφθεί εντελώς ο ήλιος, ενώ

την ίδια στιγμή, στο ίδιο ύψος, πετούν και άλλα αεροσκάφη τα οποία δεν αφήνουν καθόλου γραμμές ή αφήνουν κάποια γραμμή που πολύ σύντομα αμέσως πίσω από το αεροσκάφος -ή σε 2-3 λεπτά το πολύ- σβήνει

μας βάζουν σε σκέψη για το -καλοπροαίρετο- της ενημερωτικής σελίδας της ΝΑΣΑ.

Δηλαδή οι συνθήκες θερμοκρασίας/υγρασίας είναι επιλεκτικές?
Για κάποια αεροπλάνα ισχύουν και για κάποια άλλα όχι?

Θα μπορούσα να σκεφτώ κι άλλα σημεία που μάλλον αντικρούουν την ορθότητα των όσων ισχυρίζεται η ΝΑSA.

Επίσης να διευκρινίσω πως εγώ τουλάχιστον στα τρία χρόνια που παρακολουθώ το φαινόμενο ΠΟΤΕ ΔΕΝ είδα στρατιωτικό αεροπλάνο να αφήνει πίσω του chemtrails. Αντίθετα όσα έχω δει είναι πάντα λευκά (πολύ σπάνια ασημένια ) μεγάλα αεροσκάφη jet τύπου Boeing 707.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 00:08:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος
Αγαπητοί φίλοι.
Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα γιατί αρχικά θεωρούσα το φαινόμενο αυτό άλλη μια θεωρία συνωμοσίας και τίποτε περισσότερο. Απλά άρχισα να παρατηρώ στο βαθμό που μπορώ κάποια πράγματα για να δω αν θα παρατηρήσω κάτι περίεργο.
Διαπίστωσα κάτι το οποίο δείχνει ότι ίσως τα πράγματα είναι πολύ σοβαρότερα απο ότι νομίζουμε και θα συνεχίσω να παρατηρώ γιατί το φαινόμενο έχει ίσως να κάνει ακόμα και με την σωματική μας ακεραιότητα και την ασφάλειά μας.
Εχθές 08.01.2007 που ήταν μια ηλιόλουστη μέρα, ο Αττικός ουρανός βομβαρδίστηκε στην κυριολεξία απο δεκάδες ψεκασμούς. Παραμονές Χριστουγέννων πάλι κατά την διάρκεια μιας ηλιόλουστης μέρας πάλι τα ίδια.
Και στις δύο περιπτώσεις κατά τις μεσημεριανές προς απογευματινές ώρες παρατηρήθηκε απίστευτο μποτιλιάρισμα στην Εθνική οδό στον Κηφισό το οποίο έφτασε αρκετά χιλιόμετρα.
Αιτία; Οι αδικαιολόγητα αυξημένες συγκρούσεις αυτοκινήτων εξ αιτίας των οποίων δημιουργήθηκε αυτό το απίστευτο μποτιλιάρισμα. Σύμπτωση; Τυχαίο γεγονός;
Εγω πιστεύω ότι τα χημικά με τα οποία ψεκάζουν την ατμόσφαιρα έχουν άμεση επιρροή στην διαταραχή των εγκεφαλικών μας λειτουργιών και επηρεάζουν και το νευρικό μας σύστημα, με αποτέλεσμα την αυξημένη ευερεθιστότητα, απώλεια προσοχής, σύγχυση, μείωση των αντανακλαστικών λειτουργιών, αίσθημα δυσφορίας, ατονίας και αδυναμία συγκέντρωσης. Αυτό μπορεί να δικαιολογήσει την αύξηση των ατυχημάτων
κατά την διάρκεια της οδήγησης.
Οι άνθρωποι (ή το MATRIX ίσως;) είναι αδίστακτοι... Δεν ξέρω αν ψεκάζουν για αυτόν ακριβώς τον σκοπό ή για κάτι άλλο, πάντως το πράγμα έχει αρχίσει και γίνεται πολύ επικίνδυνο και πρέπει να τους σταματήσουμε.
Υπάρχει αντίσταση στο σατανικό ιερατείο που κυβερνά; Ας κάνουμε κάτι επιτέλους...

ΥΓ: και για να μην παρεξηγηθώ απο ορισμένους... δεν αναφέρομαι στην ελληνική κυβέρνηση... οι άνθρωποι αυτοί είναι απλά μαριονέτες...


Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 02:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Γειά σου φίλε απέριττε.

Ενδιααφέρουσα η παρατήρηση και ο συσχετισμός που κάνεις.

Να πω πως οι ημερομηνίες που αναφέρεις και οι καιρικές συνθήκες πριν την έναρξη των ψεκασμών είναι ολόιδιες με αυτές στη Θεσσαλονίκη.

Δεν πρόσεξα αν κι εδώ είχαμε εντονότερα ατυχήματα. Δεν μπορώ να αποκλίσω αυτό το ενδεχόμενο, αλλά δεν μπορώ και να το στηρίξω απόλυτα, αλλά οι τρόποι είναι σίγουρα στη διάθεση τους, για επιρροή στον ψυχισμό και τον εγκέφαλο.

Προσωπικά -συγκρίνοντας τα συμπτώματα και με φίλους/γνωστούς στην ίδια περιοχή- έχω αισθανθεί να ακολουθούν μετά τους ψεκασμούς έντονοι πονοκέφαλοι. Επίσης χρόνιος (πλεον) βήχας που επιμένει ήδη πάνω από 3 μήνες αυτή τη φορά.

Ακόμη παρατήρησα περίεργη λευκή πούδρα (το καλοκαίρι)στα φυτά και τα δέντρα -των οποίων τα φύλλα στη συναίχεια πήραν καφετιά απόχρωση (έχετε δει κισσό ή γιασεμί-ρυγχόσπερμα με καφετιά φύλλα?) τα οποία μοιάζουν πλέον άρρωστα.

Πέρυσι (και πρόπερσι)είχαμε πάρα πολλά κρούσματα με γαστρεντερίτιδες και περίεργες ιώσεις "γρίπες" χωρίς πυρετό(ειδικά σε μικρά παιδιά).

Επίσης μια γενική δυσφορία, ατονία, μόνιμοι πλέον πόνοι και πριξήματα στους μύες και τις κλειδώσεις, όπως και πολλά παράπονα για πόνους στον αυχένα.

την τελευταία χρονιά επίσης δύο φορές έπαθα φλεγμονή στα μάτια -ενώ ποτέ πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, το ίδιο και πολλοί άλλοι στην περιοχή.

Επίσης παρουσιάστηκαν διάφορες δερματοπάθειες.

Αναφέρω όσα έχουμε παρατηρήσει να εμφανίζονται συχνότερα και σε πολλούς ταυτόχρονα και που συμβαίνουν κοντά σε περιοόδους έντονων ψεκασμών. Δεν μπορώ όμως να πω με σιγουριά οτι αυτό τα προκάλεσε. Πάντως δεν αποκλείεται μιας και παρόμοια συμπτώματα αναφέρονται και από φίλους στη γερμανία.

Ο Δήμαρχος της περιοχής μου, που είναι και φαρμακοποιός, σε ερώτηση μου αν παρατήρησε από το 2003 και μετά να αυξάνει περίεργα κάποια ασθένεια μου είπε επι λέξει: "Πραγματικά ενώ παλαιότερα δεν είχαμε καθόλου ασθενείς ALzheimer στον Άγιο Αθανάσιο, τώρα έχουμε άτομα που αγοράζουν αυτά τα φάρμακα"

σαφώς πρέπει να κάνουν οι αρμόδιες υπηρεσίες υγείας και περιβάλλοντος κάποιες έρευνες, ώστε να μιλάμε με κάποια σιγουριά.
Αλλά όσο οι Δήμοι είναι άφραγκοι, δεν είναι και εύκολη υποθεση.
Ο Δήμαρχος υποσχέθηκε σχετικές περιβαλλοντικές/ατμοσφαιρικές μετρήσεις, τις οποίες, όπως με ενημέρωσε θα πρέπει να πληρώσει ο Δήμος.

Θα δείξει...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

halva
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
271 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 08:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους halva
Πλανητική Σκίαση (ντοκουμανταίρ του BBC]

http://www.buildings.gr/greek/perivallon/planitikiskiasi.htm

http://www.enouranois.gr/Oikia/junemeetinggr.htm

quote:


Γειά σου φίλε απέριττε.

Ενδιααφέρουσα η παρατήρηση και ο συσχετισμός που κάνεις.

Να πω πως οι ημερομηνίες που αναφέρεις και οι καιρικές συνθήκες πριν την έναρξη των ψεκασμών είναι ολόιδιες με αυτές στη Θεσσαλονίκη.

Δεν πρόσεξα αν κι εδώ είχαμε εντονότερα ατυχήματα. Δεν μπορώ να αποκλίσω αυτό το ενδεχόμενο, αλλά δεν μπορώ και να το στηρίξω απόλυτα, αλλά οι τρόποι είναι σίγουρα στη διάθεση τους, για επιρροή στον ψυχισμό και τον εγκέφαλο.

Προσωπικά -συγκρίνοντας τα συμπτώματα και με φίλους/γνωστούς στην ίδια περιοχή- έχω αισθανθεί να ακολουθούν μετά τους ψεκασμούς έντονοι πονοκέφαλοι. Επίσης χρόνιος (πλεον) βήχας που επιμένει ήδη πάνω από 3 μήνες αυτή τη φορά.

Ακόμη παρατήρησα περίεργη λευκή πούδρα (το καλοκαίρι)στα φυτά και τα δέντρα -των οποίων τα φύλλα στη συναίχεια πήραν καφετιά απόχρωση (έχετε δει κισσό ή γιασεμί-ρυγχόσπερμα με καφετιά φύλλα?) τα οποία μοιάζουν πλέον άρρωστα.

Πέρυσι (και πρόπερσι)είχαμε πάρα πολλά κρούσματα με γαστρεντερίτιδες και περίεργες ιώσεις "γρίπες" χωρίς πυρετό(ειδικά σε μικρά παιδιά).

Επίσης μια γενική δυσφορία, ατονία, μόνιμοι πλέον πόνοι και πριξήματα στους μύες και τις κλειδώσεις, όπως και πολλά παράπονα για πόνους στον αυχένα.

την τελευταία χρονιά επίσης δύο φορές έπαθα φλεγμονή στα μάτια -ενώ ποτέ πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, το ίδιο και πολλοί άλλοι στην περιοχή.

Επίσης παρουσιάστηκαν διάφορες δερματοπάθειες.

Αναφέρω όσα έχουμε παρατηρήσει να εμφανίζονται συχνότερα και σε πολλούς ταυτόχρονα και που συμβαίνουν κοντά σε περιοόδους έντονων ψεκασμών. Δεν μπορώ όμως να πω με σιγουριά οτι αυτό τα προκάλεσε. Πάντως δεν αποκλείεται μιας και παρόμοια συμπτώματα αναφέρονται και από φίλους στη γερμανία.

Ο Δήμαρχος της περιοχής μου, που είναι και φαρμακοποιός, σε ερώτηση μου αν παρατήρησε από το 2003 και μετά να αυξάνει περίεργα κάποια ασθένεια μου είπε επι λέξει: "Πραγματικά ενώ παλαιότερα δεν είχαμε καθόλου ασθενείς ALzheimer στον Άγιο Αθανάσιο, τώρα έχουμε άτομα που αγοράζουν αυτά τα φάρμακα"

σαφώς πρέπει να κάνουν οι αρμόδιες υπηρεσίες υγείας και περιβάλλοντος κάποιες έρευνες, ώστε να μιλάμε με κάποια σιγουριά.
Αλλά όσο οι Δήμοι είναι άφραγκοι, δεν είναι και εύκολη υποθεση.
Ο Δήμαρχος υποσχέθηκε σχετικές περιβαλλοντικές/ατμοσφαιρικές μετρήσεις, τις οποίες, όπως με ενημέρωσε θα πρέπει να πληρώσει ο Δήμος.

Θα δείξει...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
giona
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 14:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giona
Γειά σας
παρακολουθώ το θέμα εδώ και καιρό
Θα ήθελα να αναφέρω - αν και καθυστερημένα - ότι στις 18 Νοεμβρίου σε μία εκδρομή που κάναμε στις Πρέσπες βλέπαμε 2 αεροπλάνα όλο το πρωί να οργώνουν τον ουρανό σε αντίθετες κατευθύνσεις και από καταγάλανος που ήταν, σε λίγες ώρες γέμισε λευκά σύννεφα. Η υπόλοιποι στην παρέα όχι μόνο δεν πίστευαν αυτά που τους έλεγα -εκτός από τον σύζυγό μου ο οποίος παρακολουθεί και εκείνος τα γεγονότα - αλλά δεν πίστευαν και αυτά που έβλεπαν , λέγοντας ότι είναι αεροπλάνα της γραμμής!!!! (Μα τόσα πολλά;)
Θέλοντας μάλιστα να με διαψεύσουν, ρώτησαν αργότερα έναν φίλο τους κάτοικο της περιοχής, εάν γίνονται πολλές προγραμματισμένες πτήσεις αεροπλάνων κατά την διάρκεια της ημέρας και εκείνος απάντησε πως γίνονται λίγες πτήσεις επιβατικών αεροπλάνων την εβδομάδα....
Τέλος πάντων , σήμερα κάνοντας μία αναζήτηση στο Google video με την λέξη CHEMTRAIL ανακάλυψα πολλά βιντεάκια , δεν ξέρω αν είναι γνωστό αυτό, διστυχώς ΙΝΤΕΡΝΕΤ έχω μόνο στον χώρο εργασίας μου, οπότε είναι λίγο δύσκολο να παρακολουθώ.

Καλή συνέχεια


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 19:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero
ΕΕΕ… ρε παιδιά, δεν διαβάζετε προσεκτικά!
προς την κυρία toxotis...
quote:
Εγώ τουλάχιστον αυτή τη στιγμή δεν έχω την πολυτέλεια να μπορώ να βγαίνω στο δρόμο να μοιράζω τα φυλλάδια.(με δύο μικρά παιδιά στο σπίτι +++)

..και καλά κάνεις, (να τα χαίρεσαι). Εγώ στον/ην halva απαντούσα.
Στο δεύτερο μήνυμα μου (στην σελ. 28 κάτω, κάτω) έγραψα ότι, αφού γνωρίζετε κάποιους πολιτικούς, και επικοινωνήσατε με αυτούς θα μπορούσατε να τους ζητήσετε να αναλάβουν αυτοί την ενημέρωση του κόσμου.
quote:
αλλά για πες μου, π.χ. ποιός θα τους πλήρωνε για τον κόπο τους?

Εγώ! Η ώρα πάει από 3 μέχρι 5 ευρώ στην πιάτσα, γι’ αυτούς που μοιράζουν φυλλάδια και διαφημιστικά. Οι 6 ώρες είναι υπεραρκετές, δηλαδή 30 ευρώ. Στην χειρότερη, τα μοιράζω ο ίδιος. Σιγά τον κόπο.
quote:
Αλλά και για πόσα φυλλάδια μιλάμε?

Μιλάμε… για 200 – 300 φυλλάδια. Δεν χρειάζεται να μοιράσουμε τα φυλλάδια στην κυρά –Μαρία, ούτε στον μπακάλη της γειτονίας. Δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, εξάλλου έχουν τις δικές τους σκοτούρες. Άσε που πράγματι θα κόστιζε πάρα πολύ. Όπως είπα και πριν(σελ. 28), αρκεί σε πολιτικούς (νομαρχεία, δημαρχείο), καθηγητές κάποιων σχολών του Α.Π.Θ. που θα μπορούσε να τους ενδιαφέρει και… μην τα ξαναγράφω τώρα.
quote:
Έχεις σκεφτεί το κόστος? Ποιός θα αναλάμβανε αυτά τα έξοδα?

Στο πρώτο τυπογραφείο που συνάντησα μπροστά μου, μπήκα και ρώτησα. Είπαν: η έγχρωμη Α4 σελίδα 25 λεπτά και η τιμή πάει αναλογικά με την επιφάνεια του χαρτιού. Δεν χρειάζεται να γράφει πολλά, ίσα, ίσα για να κινήσουμε την περιέργεια τους, έτσι μια Α5 (η μισή της Α4) θα ήταν υπεραρκετή. Στην περίπτωση που θα είναι Α4:
0.25 * 300 = 75 ευρώ. Σιγά. Μπορεί να το αναλάβει ο καθένας μας. Τώρα όμως, ούτε κι εγώ έχω αυτήν την πολυτέλεια, λόγω εξεταστικής, +++. ..
Θα μπορούσαν να είναι και 10ριά αφίσες κολλημένες σε πολυσύχναστα σημεία π.χ. Καμάρα, για μια πιο φθηνή λύση.
Υπάρχει και το mail, που είναι τζάμπα, και όποιος «τσιμπήσει». Έτσι θα είχαμε και επιστημονικές απόψεις στο forum αυτό. Θα μπορούσες φροντίσεις γι’ αυτό όταν ξεκίνησες το θέμα, 2 χρόνια περίπου πριν, όχι υποχρεωτικά επώνυμα (με το “επίσημο” mail σου δηλαδή)έτσι, με λίγο μυστήριο...
quote:
Αλλά όσο οι Δήμοι είναι άφραγκοι, δεν είναι και εύκολη υποθεση.Ο Δήμαρχος υποσχέθηκε σχετικές περιβαλλοντικές/ατμοσφαιρικές μετρήσεις, τις οποίες, όπως με ενημέρωσε θα πρέπει να πληρώσει ο Δήμος.

Θα δείξει...



Όπως πάντα...
Για να μην πληρώσει ο δήμαρχος από τον κορβανά του δήμου θα μπορούσε να πλησιάσει κάποιον καθηγητή του Α.Π.Θ. π.χ., για να μπορεί να δώσει με τη σειρά του, κάποια εργασία πτυχιακή ή μεταπτυχιακή, σε όποιον φοιτητή ενδιαφερθεί βέβαια. Γιατί στα πλαίσια της εργασίας τα έξοδα τον Α.Ε.Ι. καλύπτονται από υπουργείο παιδείας. Φυσικά, αν έχουν πλήρη μεσάνυχτα οι ίδιοι καθηγητές μάλλον δεν θα γίνει τίποτα ή θα πάρει πολύ χρόνο, μέχρι να πειστεί ο ίδιος ο καθηγητής για το φαινόμενο.

someone...

Όπως έγραψα στο ακριβώς προηγούμενο μήνυμά, δυστυχώς δεν είχα φωτογραφική μαζί (για να σας την δείξω)την μέρα που είδα το αεροπλάνο, την ίδια ώρα, στην ίδια πορεία, ακριβώς από πίσω του, να μην αφήνει καθόλου ίχνος μαζί με ένα άλλο που άφηνε ένα contrail. Έβγαλα όμως φωτογραφίες και βιντεάκια με την φωτογραφική, την παραμονή των Φώτων στην Αλεξανδρούπολη! Έχουν σκεπάσει τον ουρανό τόσο, που και οι Θεσσαλονικείς θα ζήλευαν.

Και ποίος ξέρει, ίσως οι «ψεκασμοί» να ξεκίνησαν από πολύ παλιά, από τον 2ο παγκόσμιο ας πούμε, και τώρα να έχει κορεστεί ο ουρανός από αυτό που αφήνουν τα αεροπλάνα (και τα καυσαέρια να είναι αν θέλεις) από πίσω τους ώστε τώρα να δυσκολεύεται να διαλυθεί γρήγορα και να απλώνεται στον ουρανό. Αλλά από την άλλη, είδα το αεροπλάνο χωρίς ίχνος και με προβλημάτισε... Βέβαια, εσείς άμα θέλετε με πιστεύετε.

..και μην το πάρεις στραβά, δηλαδή ότι πέσαμε όλοι εδώ πάνω σου. Θα ήταν καλό να συνεχίσεις να postareis εδώ.

Άμα είχαμε έναν χάρτη με τις αερογραμμές (όπως π.χ. οι διακεκομμένες γραμμές που βλέπουμε στους πολιτικούς χάρτες, στις θάλασσες που ενώνουν διάφορα λιμάνια.) όλων των πτήσεων πάνω από την Ελλάδα και τις ώρες που περνάνε, θα ξέραμε πότε περνάνε αεροπλάνα π.χ. πάνω από την Θεσσαλονίκη και αν αφήνουν ίχνη.

Θα ήταν εύκολο να ανέβει κάποιος με ιδιωτικό π.χ. σκάφος και να πάρει δείγματα από το λευκό αυτό πράμα να το αναλύσει και τελειώσει αυτή η υπόθεση. Άντε στην Ελλάδα πες ότι δεν «έχουμε την δυνατότητα είμαστε φτωχοί» λέμε τώρα, στις άλλες χώρες? στην Αμέρικα? Δείγματα από τα καυσαέρια στο ύψος που πετούν τα αεροπλάνα πριν διαλυθούν, τα καύσιμα, εκείνο το πράμα σαν «πιστολάκ騻 που είδα στις προηγούμενες σελίδες καρφιτσωμένο στο αεροπλάνο? Κανένας πια? Τα χρήματα μπορούν να βρεθούν, δεν είναι και τόσο ακριβό. Βούληση δεν υπάρχει, θέληση. Κάποιοι μπορεί να λένε μπροστά σου: "ναι", "συμφωνώ μαζί σου", "κάτι θα κάνουμε", για να μην μας φέρουν σε δύσκολή θέση, αλλά από πίσω μετά, γελάνε.

Ιταλικό site αφιερωμένο στα chemtrails. Δείτε το τελευταίο (4ο βιντεάκι) είναι εντυποσιακό!!
http://www.sciechimiche.org/

η διαφορά από τα «κανονικά» ας πούμε..
http://www.sciechimiche.org/informazioni_scie_chimiche/differenze_scie_normali_scie_chimiche.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy